Bec, far principal MAXGEAR 78-0088 — Dacia Logan

  • Cod producător: 403-78-0088
  • Cod articol: 78-0088
  • EAN: 5907558550245
  • Categorie: Bec, far principal

10.84 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit

Descriere

Specificații tehnice

Tensiune [V] 12
Putere nominală [W] 60/55
TIp lampa H4
Culoare bec incandescent albastru
Variantă de execuție soclu lampă incandescentă P43t-38

Coduri OEM

Producător Cod OEM
CASE IH 0 707387 4
MERCEDES-BENZ 000 544 9094
MERCEDES-BENZ 000000 000374
NORMAG 00412
SAME 01172300
CLAAS 02154270
HOLDER 025816
VOLVO 030005050038
MERCEDES-BENZ 072601 012803
HAKO 0841022
KRONE 0924714/0
FORD 1 013 818
FORD 1 066 802
FORD 1 536 494
VOLVO 1212742
VOLVO 1212851
DAF 135 4888
FIAT 14152090
JUNGHEINRICH 14731930
AEBI 18-3410749
YANMAR 1813000022
TEREX 1813000022
CASE IH 1909007
O&K 1909007
SCANIA 20 223 887
OPEL 2098 352
VOLVO 273581
MASSEY FERGUSON 3 713 341 M1
FORD 3 898 059
VOLVO 30005050038
LINDNER 3002513
HONDA 34901-MAK0000
HONDA 34901-MC7601OM1
MERCEDES-BENZ 350 128 8012
VÖGELE 3515155111
ATLAS COPCO 3637367
TEREX 3637367
BOMAG 380 516 61
KUBOTA 3J08013971
OPEL 43191200
VAUXHALL 43191200
HOLDEN 43191200
CASE IH 446592
SPERRY NEW HOLLAND 446592
FORD 5 013 586
FORD 5 016 713
VOLVO 5 050 038
PAUS 501279
JUNGHEINRICH 50234908
JOHN DEERE 57 M7 166
LAND ROVER 589783
LIEBHERR 6 000 864
LIEBHERR 6 070 113 01
FORD 6 137 990
CLAAS 6005022692
CITROËN 6216.30
CITROËN 6216.55
CITROËN 6216.79
CITROËN 6216.80
CITROËN 6216.99
BMW 63 12 1 354 619
BMW 63 12 2 165 687
LANDINI 6520206M1
FIAT 71741900
RENAULT 77 03 097 171
FIAT 7905527031
LINDE 791 951 89 25
STILL 7919518925
TEREX 8000-2589B
CASE IH 80446592
HAKO 90-34013-1
GENERAL MOTORS 90013538
YAMAHA 9079Q0684300
FIAT 9406216998
VOLVO 963187
DEMAG 97683573
TEREX 97683573
FORD 980X-13009-AA
SPERRY NEW HOLLAND 9965145
CATERPILLAR 9W-3324
MERCEDES-BENZ A000 544 9094
MERCEDES-BENZ A350 128 8012
LAND ROVER BR 0472
LAND ROVER BR 0472P
REISCH E 0030
VOLVO E 505 003 8
FORD ELB472SUP
PORSCHE N 0177632
AUDI N 017 763 2
MERCEDES-BENZ N000000 000374
AUDI N0177632Z
AUDI N0177636
AUDI N0177642
AUDI N0177643
AUDI N0177643Z
MERCEDES-BENZ N072601 012803
VOLVO PJ5050038
OPEL V43191200
FENDT X 825.283.248.000
AGCO X825 283 248 000
VW YY04500252548
VW YY04500417312
VW YY045811412
VW YY045811412XB
MAN ZF259010081

EAN: 5907558550245

Mașini compatibile

ABARTH

Model Motor Perioada
PUNTO 1.4 (199.AXX1B) 03/2012 – –
RITMO 130 TC 2.0 (138.A_, 138.A) 04/1983 – 12/1987
GRANDE PUNTO 1.4 (199.AXN1B) 07/2007 – 06/2010
GRANDE PUNTO 1.4 ESSEESSE / SUPERSPORT (199.AXX1B) 05/2008 – 06/2010
PUNTO 1.4 SUPERSPORT (199.AXX1B) 03/2012 – –

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
33 (907_) 1.4 i.e. (907.A3A, 907.A3B) 06/1991 – 09/1994
33 (907_) 1.4 i.e. (907.A3A, 907.A3B) 06/1991 – 09/1994
33 (907_) 1.7 i.e. (907.A1A) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.7 i.e. (907.A1A) 04/1992 – 09/1994
33 (907_) 1.7 16V (907.A1C) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.7 16V (907.A1C) 01/1990 – 03/1992
33 Sportwagon (907_) 1.4 i.e. (907B3B) 06/1991 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.4 i.e. (907B3B) 06/1991 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.7 i.e. (907.B1A) 01/1990 – 03/1992
33 Sportwagon (907_) 1.7 16V (907.B1G) 01/1990 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.7 i.e. (907.B1A) 04/1992 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.7 16V (907.B1G) 01/1990 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.7 16V 4×4 (907.B1H) 01/1990 – 03/1992
75 (162_) 1.6 Cat (162.B2B, 162.B2C) 05/1989 – 02/1992
75 (162_) 1.6 (162.B2B, 162.B2C) 05/1985 – 09/1989
75 (162_) 1.8 Turbo i.e. (162.B1E) 02/1986 – 01/1990
75 (162_) 1.8 (162.B1A, 162.B1B) 09/1985 – 06/1989
75 (162_) 1.8 (162.B1L, 162.B1F) 09/1988 – 02/1992
75 (162_) 1.8 (162.B1H) 08/1989 – 02/1992
75 (162_) 1.8 Turbo (162.B1C, 162.B1D, 162.B1G) 09/1986 – 02/1992
75 (162_) 2.0 (162.BA) 05/1985 – 10/1988
75 (162_) 2.0 T.S. (162.4CB, 162.B4, 162.B4A) 01/1987 – 02/1992
75 (162_) 2.0 T.S Cat (162.B4A) 05/1985 – 02/1992
75 (162_) 2.0 TD (162.BD, 162.BG) 05/1985 – 09/1992
75 (162_) 2.5 V6 (162.B3) 05/1985 – 08/1986
75 (162_) 3.0 V6 Cat (162.B6A) 01/1987 – 02/1992
75 (162_) 3.0 V6 (162.B6C) 02/1990 – 02/1992
90 (162_) 1.8 (162.A1A) 10/1984 – 07/1987
90 (162_) 2.0 i.e. (162.A2A, 162.A2E) 10/1984 – 07/1987
90 (162_) 2.4 TD (162.B5) 10/1984 – 07/1987
90 (162_) 2.5 i.e. V6 (162.A, 162.AA) 10/1984 – 07/1987
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2H, 164.A2) 06/1987 – 09/1992
ALFETTA (116_) 1.6 (116.B1A) 01/1975 – 12/1984
ALFETTA (116_) 1.8 (11608, 11642) 07/1974 – 04/1982
ALFETTA (116_) 1.8 (11608) 10/1979 – 12/1984
ALFETTA (116_) 1.8 (116.B2) 10/1979 – 12/1984
ALFETTA (116_) 2.0 (116.55G, 116.56G) 03/1977 – 02/1980
ALFETTA (116_) 2.0 (116.55F, 116.56F, 116.55N, 116.56N) 07/1978 – 12/1984
ALFETTA (116_) 2.0 TD (116.BA) 10/1979 – 03/1983
ALFETTA (116_) 2.4 TD (116.B3) 04/1983 – 12/1984
ARNA (920_) 1.2 (920.AA) 01/1985 – 12/1986
ARNA (920_) 1.2 (920.AB, 920.AC) 01/1985 – 12/1986
ARNA (920_) 1.3 TI (920.A1B) 03/1983 – 12/1986
GIULIETTA (116_) 1.3 (116.44A) 10/1977 – 06/1983
GIULIETTA (116_) 1.6 (116.50B) 10/1977 – 04/1985
GIULIETTA (116_) 1.8 (116.AA, 116.AB) 04/1979 – 04/1985
GIULIETTA (116_) 1.8 Turbo (116) 01/1984 – 12/1985
GIULIETTA (116_) 2.0 (116.A1A) 06/1980 – 04/1985
GIULIETTA (116_) 2.0 Turbo (116) 04/1983 – 06/1985
SPIDER (115_) 1600 (11535) 03/1976 – 12/1990
SPIDER (115_) 1600 (11507) 03/1971 – 12/1979
SPIDER (115_) 1600 (115A2) 01/1990 – 12/1993
SPIDER (115_) 2000 (115680, 115681) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115661) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115A1) 01/1977 – 12/1993
SPIDER (115_) 2000 (115A1A) 01/1990 – 12/1993
6 (119_) 2.5 i.e. (119.AA, 119.AB) 10/1983 – 12/1986
6 (119_) 2.5 i.e. (119AA, 119AB) 08/1979 – 06/1984
33 (907_) 1.7 16V 4×4 (907.A1G) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.7 16V 4×4 (907.A1G) 01/1990 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.7 i.e. 4×4 (907.B1E) 01/1990 – 03/1992
33 Sportwagon (907_) 1.7 16V 4×4 (907.B1H) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.7 16V (907.A1B) 01/1990 – 03/1992
33 (907_) 1.5 i.e (907A2B) 01/1990 – 09/1994
75 (162_) 2.4 TD (162B5) 01/1989 – 02/1992
75 (162_) 1.8 (162.B1H) 08/1989 – 02/1992
90 (162_) 1.8 (162A1) 10/1984 – 07/1987
90 (162_) 2.0 i.e. (162A2B) 10/1984 – 07/1987
GIULIETTA (116_) 2.0 TD (116A2) 01/1983 – 12/1985
33 (905_) 1.3 (905A1) 05/1983 – 12/1989
75 (162_) 1.6 (162B2) 05/1985 – 09/1989
33 Sportwagon (907_) 1.7 16V (907B1B) 07/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.5 i.e. (907A2A) 07/1990 – 08/1991
33 (907_) 1.7 16V 4×4 (907A1F) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.8 TD (907A5) 07/1990 – 09/1994
6 (119_) 2.0 (119AA) 07/1981 – 12/1986
6 (119_) 2.5 TD (119AA) 07/1981 – 05/1986
33 Sportwagon (907_) 1.5 i.e (907B2B) 01/1990 – 09/1994
ARNA (920_) 1.5 (920A2B) 01/1985 – 12/1986
33 (907_) 1.5 (907A2) 01/1990 – 04/1993
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2C, 164.A2L, 164A2H) 06/1987 – 08/1992
164 (164_) 2.0 V6 Turbo (164.A2G, 164.A2F) 03/1991 – 09/1992
164 (164_) 2.5 TD (164.A1A) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 V6 (164.A) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 V6 (164.AD, 164.AH, 164.AB) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 i.e. QV (164.AG) 09/1990 – 09/1992
164 (164_) 2.0 Turbo (164A2B) 10/1987 – 09/1998
164 (164_) 2.0 (164A2C) 06/1987 – 09/1998

AUDI

Model Motor Perioada
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.3 09/1978 – 07/1981
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.3 09/1978 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 02/1986 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 03/1987
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 02/1983
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 GLE 08/1978 – 07/1982
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.8 08/1981 – 07/1983
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 02/1986 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 01/1983 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE 10/1984 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 D 08/1980 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 TD 08/1981 – 05/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 CC quattro (85Q) 08/1984 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE quattro (85Q) 08/1984 – 08/1986
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 09/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 10/1986 – 01/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S 08/1986 – 01/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S 09/1986 – 10/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 E 06/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 09/1986 – 07/1988
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 08/1988 – 10/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 D 02/1987 – 07/1989
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 TD 09/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.9 D 08/1989 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 08/1987 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 16V 03/1990 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S quattro 09/1986 – 07/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S quattro 09/1986 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 quattro 09/1986 – –
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E quattro 08/1988 – 09/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 quattro 10/1990 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 16V quattro 03/1990 – 08/1991
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 1.6 08/1976 – 07/1982
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 1.9 08/1980 – 08/1984
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.0 06/1976 – 08/1978
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.1 10/1977 – 07/1982
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.1 03/1977 – 07/1982
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 02/1986 – 07/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 Cat 03/1985 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 1.9 08/1982 – 07/1984
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 08/1986 – 11/1987
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 Cat 01/1988 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.1 08/1982 – 07/1984
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 10/1984 – 09/1986
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 08/1984 – 12/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 Turbo 08/1986 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.3 E 10/1986 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 D 08/1982 – 07/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 D Turbo 08/1982 – 07/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 D Turbo 03/1988 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.5 TDI 01/1990 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.3 E 01/1990 – 11/1990
200 C2 limuzina (437, 438) 2.1 5E 10/1979 – 09/1982
200 C2 limuzina (437, 438) 2.1 5T 10/1979 – 08/1982
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 quattro 08/1986 – 07/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 Cat quattro 08/1985 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 quattro 08/1984 – 12/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 E Turbo quattro 08/1986 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.3 E quattro 08/1986 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.3 quattro 01/1990 – 11/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 5E 08/1983 – 07/1984
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 Turbo 08/1983 – 01/1988
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 08/1984 – 07/1985
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 08/1985 – 09/1991
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 Turbo quattro 08/1983 – 09/1986
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo quattro 01/1985 – 12/1991
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 20V Turbo quattro 03/1989 – 12/1990
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 3.6 quattro 04/1993 – 02/1994
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 3.6 quattro 10/1988 – 02/1994
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 4.2 quattro 10/1991 – 02/1994
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.8 GT 04/1986 – 10/1988
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.8 GT 09/1982 – 10/1988
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.8 GT 08/1986 – 10/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.9 08/1980 – 07/1983
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.0 09/1983 – 07/1986
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.1 GT 09/1982 – 10/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.2 GT 07/1981 – 10/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.2 GT 09/1984 – 10/1988
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.2 quattro 10/1984 – 10/1988
QUATTRO (85) 2.1 Turbo 07/1980 – 07/1987
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 10/1988 – 07/1994
COUPE B3 (89, 8B3) 2.0 05/1989 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.0 16 V 08/1992 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 03/1990 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 20V 08/1990 – 07/1991
COUPE B3 (89, 8B3) 2.6 08/1992 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.8 09/1991 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 quattro 11/1988 – 12/1992
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 20V quattro 11/1988 – 07/1991
COUPE B3 (89, 8B3) S2 quattro 09/1990 – 09/1992
COUPE B3 (89, 8B3) S2 quattro 10/1992 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 quattro 05/1990 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 20V quattro 05/1990 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.6 quattro 08/1992 – 12/1996
COUPE B3 (89, 8B3) 2.8 quattro 08/1991 – 12/1996
80 B4 limuzina (8C2) 1.9 TD 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.9 TDI 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.6 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.6 E 06/1993 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 16V 08/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.3 E 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.6 07/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.8 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 16V quattro 04/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E quattro 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) S2 quattro 02/1993 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.3 E quattro 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.6 quattro 06/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.8 quattro 09/1991 – 12/1994
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 08/1982 – 12/1987
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 02/1986 – 07/1990
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 08/1983 – 07/1989
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 09/1986 – 11/1987
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 E Cat 01/1988 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.1 08/1982 – 07/1984
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 10/1984 – 09/1986
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 08/1984 – 12/1988
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 Turbo 08/1986 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.3 08/1986 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 D 03/1983 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 TD 03/1983 – 10/1987
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 TD 03/1988 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.5 TDI 01/1990 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.3 03/1990 – 11/1990
100 C2 Avant (435, 436) 1.6 07/1977 – 02/1983
100 C2 Avant (435, 436) 2.1 07/1977 – 02/1983
100 C2 Avant (435, 436) 2.1 07/1977 – 02/1983
100 C2 Avant (435, 436) 2.0 D 08/1978 – 02/1983
80 B4 Avant (8C5) 2.0 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 16V 02/1993 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.3 E 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.6 07/1992 – 01/1996
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 quattro 08/1984 – 12/1988
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 Turbo quattro 08/1986 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.3 E quattro 08/1986 – 11/1990
100 C3 Avant (445, 446) 2.3 quattro 01/1990 – 11/1990
80 B4 Avant (8C5) S2 quattro 02/1993 – 07/1995
80 B4 Avant (8C5) 2.6 quattro 07/1992 – 07/1995
80 B4 Avant (8C5) 2.8 quattro 08/1992 – 07/1995
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 10/1984 – 03/1987
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 01/1985 – 03/1987
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 10/1984 – 03/1987
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.0 quattro (85Q) 10/1983 – 09/1984
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 quattro (85Q) 08/1982 – 07/1984
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 E quattro 11/1984 – 03/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 07/1988 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 04/1990 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 06/1988 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 04/1990 – 09/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 E 01/1993 – 07/1998
CABRIOLET B3 (8G7) 2.3 E 05/1991 – 07/1994
CABRIOLET B3 (8G7) 2.6 06/1993 – 08/2000
CABRIOLET B3 (8G7) 2.8 11/1992 – 08/2000
200 C3 Avant (447, 448) 2.1 Turbo quattro 09/1983 – 01/1988
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo quattro 09/1983 – 12/1990
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 20V Turbo quattro 07/1989 – 12/1990
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.0 D 08/1978 – 07/1982
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 08/1982 – 12/1987
80 B4 Avant (8C5) RS2 quattro 03/1994 – 05/1995
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 08/1988 – 10/1990
80 B4 Avant (8C5) 2.3 E quattro 09/1991 – 11/1994
80 B4 Avant (8C5) 1.9 TDI 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 1.6 E 06/1993 – 01/1996
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.2 quattro 08/1985 – 10/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.4 D 08/1989 – 07/1991
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 E quattro 08/1985 – 07/1986
100 C2 Avant (435, 436) 1.9 08/1980 – 07/1982
100 C2 Avant (435, 436) 2.0 08/1977 – 07/1980
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 E quattro 08/1985 – 07/1986
100 C3 Avant (445, 446) 2.4 D 08/1989 – 11/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo quattro 02/1988 – 11/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 02/1988 – 12/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 02/1988 – 12/1990
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo quattro 02/1988 – 12/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 E quattro 09/1986 – 08/1991
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE quattro (85Q) 03/1985 – 08/1986
80 B4 Avant (8C5) 2.8 09/1991 – 01/1996
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E 04/1987 – 07/1991
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 E quattro 08/1985 – 03/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 08/1988 – 07/1991
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.8 GT 08/1986 – 10/1988
COUPE B3 (89, 8B3) 2.3 20V 08/1989 – 07/1991
QUATTRO (85) 2.2 Turbo 08/1987 – 07/1989
QUATTRO (85) 2.2 20V Turbo 08/1989 – 07/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 16V 06/1995 – 07/1996
CABRIOLET B3 (8G7) 1.9 TDI 06/1995 – 08/2000
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.9 CD-5S 09/1981 – 07/1983
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE 08/1985 – 07/1986
COUPE B3 (89, 8B3) 1.8 08/1989 – 07/1991
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 03/1986 – 03/1987
100 C3 Avant (445, 446) 1.9 02/1983 – 07/1984
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 quattro 08/1986 – 07/1990
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 Cat quattro 08/1985 – 10/1990
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 16V quattro 12/1992 – 07/1995
COUPE B3 (89, 8B3) 2.2 quattro 11/1988 – 07/1991
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 10/1980 – 07/1983
CABRIOLET B3 (8G7) 1.8 01/1997 – 08/2000
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 08/1983 – 07/1989
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 quattro 10/1984 – 07/1988
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 quattro 10/1984 – 07/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 08/1984 – 12/1987
100 C3 Avant (445, 446) 2.0 E 01/1985 – 12/1987
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 Cat 06/1989 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 Cat quattro 10/1984 – 12/1987
100 C3 Avant (445, 446) 2.2 Cat quattro 06/1989 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 Cat 10/1984 – 12/1987
200 C3 limuzina (447, 448) 2.3 11/1986 – 09/1991
200 C3 Avant (447, 448) 2.3 11/1986 – 09/1991
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo 08/1985 – 09/1991
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 Cat 03/1985 – 11/1990
QUATTRO (85) 2.1 20V Turbo 05/1984 – 07/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.3 08/1986 – 07/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.3 quattro 01/1987 – 12/1987
COUPE B2 (81, 855, 856) 2.0 03/1986 – 04/1988
COUPE B3 (89, 8B3) 2.0 16 V 01/1992 – 07/1992
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.0 10/1983 – 09/1984
90 B2 (813, 814, 853) 1.6 TD 10/1985 – 01/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 1.6 TD 04/1987 – 09/1991
COUPE B2 (81, 855, 856) 1.6 07/1980 – 08/1981
COUPE B3 (89, 8B3) 2.0 20 V quattro 08/1989 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V 08/1989 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V quattro 08/1988 – 09/1991
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 07/1981
80 B4 Avant (8C5) 1.9 TD 09/1991 – 12/1994
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.4 08/1986 – 07/1988
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 quattro 08/1982 – 07/1984
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 08/1982 – 07/1984
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 07/1986
COUPE B3 (89, 8B3) 2.0 20 V 08/1989 – 07/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 08/1990 – 10/1991
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 08/1982 – 07/1984
100 C3 Avant (445, 446) 2.1 08/1982 – 07/1984
100 C4 limuzina (4A2) 2.4 D 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.3 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) S4 Turbo quattro 08/1991 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.3 E quattro 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 quattro 04/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E quattro 12/1990 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) S4 Turbo quattro 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.3 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.8 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.3 E quattro 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 quattro 07/1992 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.8 E quattro 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) S4 V8 quattro 10/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) S4 V8 quattro 10/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E quattro 12/1990 – 07/1992
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E quattro 12/1990 – 07/1992
100 C4 Avant (4A5) 2.4 D 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 07/1993 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 07/1993 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 16V 01/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 16V quattro 07/1992 – 07/1994
A4 B5 (8D2) 1.6 11/1994 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 11/1994 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 01/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 10/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 11/1994 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 10/1996 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 10/1996 – 08/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 07/1996 – 01/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 09/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 03/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 03/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 03/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI 09/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 03/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 03/2000 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 12/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 12/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 12/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 12/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) RS4 quattro 05/2000 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 04/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 07/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 07/1995 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 07/1995 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.6 07/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 07/2000 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 08/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 08/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 08/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 Hybrid 03/1998 – 06/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 09/1999 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1996 – 07/1997
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 03/1999 – 09/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 03/1999 – 09/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1999 – 10/2000

AUSTIN

Model Motor Perioada
MAESTRO Fastback (XC) 1.3 03/1983 – 08/1985
MAESTRO Fastback (XC) 1.3 LS 03/1983 – 08/1990
MAESTRO Fastback (XC) 1.6 03/1983 – 10/1984
MAESTRO Fastback (XC) 1.6 Mayfair HLS 03/1983 – 08/1990
MAESTRO Fastback (XC) 1.6 MG 03/1983 – 08/1985
MAESTRO Fastback (XC) 1.6 MG 03/1983 – 08/1990
MAESTRO Fastback (XC) 2.0 EFi 10/1984 – 08/1990
MONTEGO (XE) 1.6 LS, HL 04/1984 – 08/1988
MONTEGO (XE) 2.0 04/1984 – 08/1988
MONTEGO (XE) 2.0 Mayfair 04/1984 – 08/1988
MONTEGO (XE) 2.0 Turbo 04/1984 – 08/1988
MONTEGO combi (XE) 1.6 LS 10/1984 – 08/1988
MONTEGO combi (XE) 2.0 HLI 10/1984 – 09/1992

AUTOBIANCHI

Model Motor Perioada
Y10 1.0 03/1985 – 10/1995
Y10 1.0 03/1985 – 10/1995
Y10 1.0 Turbo 03/1985 – 10/1995
Y10 1.0 4WD 12/1986 – 10/1995
Y10 1.0 Cat 10/1987 – 10/1995
Y10 1.3 i.e. GT 06/1989 – 10/1995
Y10 1.1 06/1989 – 10/1995
Y10 1.1 4WD 06/1989 – 10/1995
Y10 1.1 i.e. Cat 09/1990 – 10/1995
Y10 1.3 i.e. GT 06/1989 – 10/1995

BMW

Model Motor Perioada
1502-2002 (E10) 1502 01/1975 – 07/1977
1502-2002 (E10) 1602 04/1971 – 07/1975
1502-2002 (E10) 1802 05/1971 – 07/1975
1502-2002 (E10) 2002 02/1968 – 07/1975
1502-2002 (E10) 2002 Tii 04/1971 – 06/1975
1502-2002 (E10) 2002 Turbo 01/1974 – 07/1975
5 (E28) 518 06/1981 – 09/1984
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
5 (E28) 520 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 520 i 08/1985 – 12/1987
5 (E28) 524 d 03/1986 – 12/1987
5 (E28) 524 td 09/1983 – 12/1987
5 (E28) 525 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 03/1983 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1985 – 12/1987
5 (E28) 528 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E28) 535 i 01/1985 – 12/1987
7 (E23) 728 05/1977 – 08/1979
7 (E23) 728 i 09/1977 – 08/1986
7 (E23) 730 05/1977 – 08/1979
7 (E23) 733 i 05/1977 – 08/1986
7 (E23) 745 i 04/1980 – 04/1983
7 (E23) 735 i 05/1984 – 09/1986
7 (E23) 735 i 09/1982 – 09/1986
7 (E23) 745 i 05/1983 – 08/1986
1502-2002 Touring (E6) 1600 05/1971 – 04/1973
1502-2002 Touring (E6) 1802 05/1971 – 07/1975
1502-2002 Touring (E6) 2002 05/1971 – 07/1975
1502-2002 Touring (E6) 2002 Tii 01/1971 – 07/1975
1502-2002 (E10) 1600/2 12/1967 – 12/1971
1502-2002 (E10) 2002 Ti 06/1968 – 04/1972
1502-2002 (E10) 1600 Ti 09/1967 – 11/1969
5 (E28) M5 08/1985 – 12/1987
7 (E23) 735 i 04/1985 – 08/1986
5 (E28) 520 i 12/1986 – 12/1987

CHEVROLET

Model Motor Perioada
MATIZ (M200, M250) 0.8 LPG 03/2005 – 12/2007
MATIZ (M200, M250) 1.0 LPG 03/2005 – 03/2011
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 01/2008 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 04/2008 – –
ORLANDO (J309) 1.8 02/2011 – –
ORLANDO (J309) 2.0 D 02/2011 – 12/2015
ORLANDO (J309) 2.0 D 02/2011 – –
TRANS SPORT 3.4 08/1996 – 09/2005
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 01/2008 – –
CRUZE (J300) 2.0 CDI 08/2010 – –
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CRUZE hatchback (J305) 2.0 CDI 06/2011 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 06/2011 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.6 06/2011 – –
CRUZE (J300) 1.7 D 01/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.6 01/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.7 D 01/2012 – 12/2015
MATIZ (M200, M250) 1.0 01/2007 – –
TRANS SPORT 3.4 V6 10/2000 – 09/2005
TRANS SPORT 3.4 V6 AWD 10/2001 – 09/2005
MATIZ (M200, M250) 0.8 03/2005 – 12/2013
MATIZ (M200, M250) 1.0 03/2005 – 12/2007
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.4 03/2005 – 05/2008
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.4 16V 05/2003 – 05/2008
REZZO microbus (U100) 1.6 03/2005 – –
REZZO microbus (U100) 2.0 03/2005 – –
MATIZ (M200, M250) 1.0 03/2005 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 03/2005 – 12/2007
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 03/2005 – 05/2013
REZZO microbus (U100) 1.6 08/2005 – –
REZZO microbus (U100) 2.0 08/2005 – 09/2009
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.5 05/2005 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.4 04/2008 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 04/2008 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 09/2008 – –
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CRUZE (J300) 1.8 05/2009 – –
CRUZE (J300) 2.0 CDI 05/2009 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 03/2005 – –
SPARK (M300) 1.0 03/2010 – –
SPARK (M300) 1.2 03/2010 – –
LANOS limuzina 1.4 11/2005 – 12/2010
LANOS limuzina 1.5 11/2005 – 12/2018
LANOS limuzina 1.6 16V 11/2005 – 12/2010
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 01/2007 – 09/2012
CRUZE (J300) 2.0 CDI 05/2009 – 05/2011
CRUZE hatchback (J305) 1.7 TD 08/2013 – 12/2015
CRUZE (J300) 1.4 09/2010 – –
SPARK (M300) 1.2 01/2012 – –
CRUZE (J300) 1.8 11/2009 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 LPG 04/2008 – 12/2011
SPARK (M300) 1.2 LPG 03/2010 – –
SPARK (M300) 1.0 LPG 03/2010 – –
CRUZE (J300) 1.8 LPG 06/2011 – –
ORLANDO (J309) 1.8 LPG 06/2011 – 12/2015
CRUZE (J300) 1.4 07/2013 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.4 07/2013 – 12/2015
CRUZE Station Wagon (J308) 1.4 07/2013 – 12/2015
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 06/2006 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.4 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.6 08/2012 – 12/2015
CRUZE Station Wagon (J308) 1.8 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 2.0 TD 08/2012 – –
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.5 01/2005 – 05/2008
CRUZE hatchback (J305) 1.4 06/2012 – –
ORLANDO (J309) 1.4 06/2012 – –
AVEO / KALOS limuzina (T200) 1.4 05/2003 – 05/2008
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 LPG 01/2009 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 LPG 06/2011 – 12/2015
CRUZE hatchback (J305) 1.6 12/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.6 12/2012 – 12/2015
ORLANDO (J309) 2.0 LPG 02/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 10/2011 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD 11/2013 – 12/2015
CRUZE (J300) 1.7 TD 11/2013 – –
CRUZE (J300) 1.8 Flex 09/2013 – –
SPARK (M300) 1.0 LPG 07/2010 – –
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.2 01/2004 – 05/2008
SPARK (M400) 1.4 11/2015 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 LPG 06/2008 – 11/2012
MATIZ (M200, M250) 1.0 01/2008 – 12/2013
SPARK (M400) 1.0 11/2015 – –
SPARK (M400) 1.4 11/2015 – –
SPARK (M400) 1.4 11/2015 – –
SPARK (M400) 1.0 11/2015 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 01/2008 – 12/2012
AVEO / KALOS limuzina (T200) 1.5 10/2004 – 05/2006
REZZO microbus (U100) 1.6 03/2005 – 03/2009
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.4 16V 06/2006 – 05/2008
LANOS limuzina 1.5 11/2005 – 12/2010
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.2 LPG 01/2005 – 05/2008
CRUZE (J300) 1.6 12/2012 – –

CHRYSLER

Model Motor Perioada
LE BARON limuzina 2.2 i 09/1989 – 12/1994
LE BARON limuzina 2.2 i Turbo 09/1989 – 01/1991
LE BARON limuzina 2.5 i 01/1989 – 12/1994
LE BARON limuzina 2.5 i Turbo 01/1989 – 12/1994
LE BARON limuzina 3.0 i V6 01/1990 – 12/1994
LE BARON Cabriolet 2.2 i Turbo 09/1986 – 12/1990
LE BARON Cabriolet 2.2 i Turbo 09/1986 – 12/1990
LE BARON Cabriolet 2.5 i 09/1986 – 12/1993
LE BARON Cabriolet 2.5 i Turbo 01/1989 – 12/1993
LE BARON Cabriolet 3.0 i V6 01/1990 – 12/1996
VOYAGER II (ES) 2.5 i 01/1991 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.0 i 01/1991 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i 08/1990 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i AWD 08/1990 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i 08/1990 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i AWD 08/1990 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 2.5 i 08/1990 – 09/1995
NEON (PL) 2.0 16V 05/1994 – 08/1999
NEON (PL) 2.0 16V 06/1994 – 08/1999
NEW YORKER 3.5 i 24V 04/1993 – 09/1998
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.4 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 i AWD 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.5 TD 01/1995 – 03/2001
STRATUS (JA) 2.0 LE 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.5 LX V6 12/1995 – 04/2001
NEON (PL) 2.0 16V 04/1996 – 08/1999
STRATUS Cabriolet (JX) 2.0 LE 06/1996 – 04/2001
STRATUS Cabriolet (JX) 2.5 LX 04/1996 – 04/2001
VOYAGER II (ES) 2.5 TD 01/1992 – 09/1995
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.0 i 01/1995 – 03/2001
SARATOGA 3.0 09/1989 – 12/1995
SEBRING (JR) 2.4 04/2001 – 06/2007
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 i AWD 01/1995 – 03/2001
NEON (PL) 1.8 16V 09/1997 – 08/1999
NEON II 2.0 16V 08/1999 – 12/2006
STRATUS (JA) 2.4 16 V 12/1995 – 04/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.0 01/1995 – 03/2001
SEBRING (JR) 2.7 V6 24V 04/2001 – 06/2007
SEBRING (JR) 2.0 04/2001 – 06/2007
SEBRING Cabriolet (JR) 2.0 04/2001 – 06/2007
SEBRING Cabriolet (JR) 2.7 V6 24V 04/2001 – 06/2007
NEON II 1.6 11/2001 – 12/2006
STRATUS (JA) 2.0 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.4 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.5 V6 12/1995 – 04/2001
NEON II 2.0 16V R/T 10/2001 – 12/2006
SEBRING (JR) 2.4 04/2001 – 06/2007
SEBRING Cabriolet (JR) 2.4 04/2001 – 06/2007
SEBRING (JR) 2.4 Turbo 09/2001 – 06/2007
SEBRING Cabriolet (JR) 2.4 Turbo 09/2001 – 06/2007
NEON II 2.0 16V 10/2002 – 12/2006
SEBRING Cabriolet (JR) 2.7 Flexfuel 09/2002 – 12/2006
SEBRING cupe (JR) 3.0 01/2001 – 10/2005
NEON II 1.8 01/2000 – 12/2001
NEON II 2.0 16V R/T 10/2001 – 12/2004
YPSILON 0.9 Twinair 05/2011 – 12/2018
YPSILON 1.2 05/2011 – 12/2021
YPSILON 1.3 Multijet 05/2011 – –

CITROËN

Model Motor Perioada
AX (ZA-_) 14 D 08/1991 – 12/1997
VISA 0.6 07/1982 – 03/1991
VISA 0.6 09/1978 – 06/1988
VISA 11 E 09/1978 – 06/1988
VISA 11 E 07/1982 – 03/1991
VISA 11 E 09/1978 – 03/1991
VISA 14 07/1984 – 03/1991
VISA 14 GT 03/1982 – 03/1991
VISA 16 GTI 01/1985 – 06/1986
VISA 16 GTI 06/1986 – 03/1991
VISA 17 D 04/1984 – 03/1991
BX (XB-_) 14 E 10/1982 – 06/1988
BX (XB-_) 14 E 09/1985 – 02/1993
BX (XB-_) 14 E 04/1983 – 07/1989
BX (XB-_) 14 E 04/1983 – 02/1993
BX (XB-_) 16 01/1987 – 02/1993
BX (XB-_) 16 07/1985 – 02/1993
BX (XB-_) 16 10/1982 – 06/1988
BX (XB-_) 16 10/1982 – 12/1992
BX (XB-_) 16 (XB180Z) 03/1986 – 02/1993
BX (XB-_) 19 09/1986 – 11/1989
BX (XB-_) 19 07/1986 – 05/1989
BX (XB-_) 19 E 06/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 06/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 07/1986 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 16V 03/1988 – 02/1993
BX (XB-_) TRD Turbo 03/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 D 09/1983 – 09/1993
BX (XB-_) 19 D 03/1987 – 02/1993
BX (XB-_) 14 01/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 16 E 05/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 19 E 4×4 04/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 4×4 06/1988 – 02/1993
BX Break (XB-_) 16 09/1988 – 12/1994
BX Break (XB-_) 16 07/1985 – 12/1994
BX Break (XB-_) 16 (XB180Z) 03/1986 – 12/1994
BX Break (XB-_) 19 07/1986 – 12/1994
BX Break (XB-_) 19 06/1988 – 12/1994
BX Break (XB-_) TRD Turbo 03/1988 – 12/1994
BX Break (XB-_) 19 D 09/1983 – 11/1994
BX Break (XB-_) 19 D 03/1987 – 12/1994
BX Break (XB-_) 16 05/1989 – 12/1994
BX Break (XB-_) 19 06/1988 – 12/1994
CX I (MA) 2000 06/1979 – 08/1985
CX II 22 TRS 07/1985 – 12/1992
CX I (MA) 2400 08/1976 – 06/1980
CX I (MA) 2400 GTi 06/1977 – 06/1982
CX I (MA) 2400 GTi 06/1977 – 06/1982
CX II 25 GTi 05/1986 – 12/1992
CX II 25 TRi 08/1985 – 12/1992
CX II 25 GTi Turbo 2 09/1986 – 12/1992
CX II 25 GTi Turbo 2 08/1985 – 12/1992
CX I (MA) 2200 D 10/1975 – 02/1979
CX II 25 D 08/1985 – 12/1992
CX I (MA) 2500 D 02/1978 – 06/1982
CX II 25 D Turbo 08/1985 – 12/1986
CX II 25 D Turbo 01/1987 – 12/1992
CX I Break (MA) 2000 06/1979 – 08/1985
CX I Break (MA) 2400 08/1976 – 06/1980
CX I Break (MA) 2400 GTi 07/1982 – 06/1983
CX II Break 25 TRI 08/1985 – 12/1992
CX I Break (MA) 2500 D 02/1978 – 08/1985
CX I Break (MA) 2500 D Turbo 04/1983 – 08/1985
CX II Break 25 D 05/1986 – 12/1992
CX II Break 25 D Turbo 2 01/1987 – 12/1992
CX II Break 25 i 05/1986 – 12/1992
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 07/1987 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.8 D 07/1986 – 12/2000
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 i 07/1988 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 i 05/1991 – 12/1996
AX (ZA-_) 14 4×4 08/1991 – 12/1996
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 02/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 02/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
AX (ZA-_) 15 D 08/1994 – 12/1997
CX II 20 RE 08/1985 – 12/1992
CX II Break 20 08/1985 – 08/1986
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1996 – 11/1998
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.4 VTS 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTL, VTR 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 06/1996 – 09/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) 07/1996 – 03/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i (MBKFX, MBKFW) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 D (MBA9A, MCA9A) 07/1996 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D (MBDJY) 07/1996 – 12/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 06/2001
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFDJY) 07/1996 – 12/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) 07/1996 – 05/2008
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 06/2005 – 09/2006
GS X 2 09/1975 – 07/1979
AX (ZA-_) 1.4 GTi 08/1991 – 12/1996
AX (ZA-_) 1.4 GTi 06/1991 – 12/1996
VISA II Super X 07/1980 – 06/1982
CX I (MA) 2000 09/1974 – 05/1979
CX I (MA) 2200 09/1974 – 07/1976
CX I Break (MA) 2000 09/1975 – 05/1979
NEMO microbus 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BX (XB-_) 14 01/1989 – 12/1989
BX (XB-_) 19 GTi 16V 09/1987 – 12/1988
BX (XB-_) 1.8 D 10/1985 – 09/1993
BX Break (XB-_) 19 12/1987 – 12/1989
CX I (MA) 2400 05/1980 – 05/1982
CX I Break (MA) 2200 D 08/1976 – 02/1979
CX I Break (MA) 2400 05/1980 – 05/1982
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 05/1987 – 12/1996
BX Break (XB-_) 19 4×4 10/1990 – 05/1991
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 4×4 08/1996 – 04/2002
BX (XB-_) 14 E 10/1985 – 05/1989
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDI 4×4 12/1996 – 11/2000
AX (ZA-_) 15 D 08/1994 – 12/1997
BX (XB-_) 11 10/1986 – 06/1992
BX (XB-_) 16 09/1987 – 02/1993
VISA 1.0 09/1984 – 06/1988
VISA 14 GT 03/1982 – 03/1987
BX Break (XB-_) 14 01/1986 – 02/1993
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 02/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i (MFLFX) 05/1997 – 10/2002
BX Break (XB-_) 19 Cat 07/1986 – 12/1994
BX Break (XB-_) 16 09/1988 – 12/1994
BX Break (XB-_) 14 01/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 16 09/1988 – 02/1993
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 07/1987 – 12/1996
JUMPER I bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 09/2001
XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V 02/2000 – 08/2005
XSARA PICASSO (N68) 2.0 HDi 12/1999 – 12/2011
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
JUMPER I bus (230P) 1.9 D 01/1999 – 04/2002
BX Break (XB-_) 14 01/1989 – 12/1989
BX Break (XB-_) 16 06/1985 – 06/1988
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.0 10/1984 – 12/1997
JUMPER I platou / sasiu (230) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.0 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TDi 12/1996 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 (MBWJZ, MCWJZ) 04/1999 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDI 90 (MFRHY) 12/1999 – 10/2005
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
AX (ZA-_) 1.4 GTi 06/1991 – 12/1992
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 D (MFA9A) 07/1998 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i 4WD (MFLFX) 04/1997 – 10/2001
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 4WD (MBWJZ, MCWJZ) 07/1998 – 03/2006
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D 4WD (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) electrique 01/2000 – 10/2002
BX (XB-_) 11 10/1988 – 06/1992
BX (XB-_) 15 10/1987 – 05/1992
BX Break (XB-_) 15 10/1987 – 05/1992
BX (XB-_) 19 07/1986 – 05/1989
BX Break (XB-_) 18 D 10/1985 – 09/1993
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 D 4×4 03/2000 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TDi 4×4 03/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 4×4 03/2000 – 11/2000
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 4×4 03/2000 – 04/2002
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1998 – 06/2003
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 12/2010
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) 12/1999 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 10/2000 – 12/2011
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
C2 (JM_) 1.1 09/2003 – 09/2012
C2 (JM_) 1.4 09/2003 – 12/2009
C2 (JM_) 1.6 07/2003 – 10/2010
C2 (JM_) 1.4 HDi 07/2003 – 12/2009
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.3 07/1987 – 05/1988
CX I (MA) 25 D Turbo 04/1983 – 08/1985
CX I (MA) 25 TRi 07/1983 – 08/1985
CX I (MA) 25 GTi Turbo 2 06/1984 – 08/1985
CX I Break (MA) 25 TRI 07/1983 – 08/1985
CX I (MA) 2200 06/1981 – 08/1985
CX I Break (MA) 2200 06/1981 – 08/1985
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 01/2003 – 06/2012
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 HDI 11/2001 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i bivalent (MBKFW) 04/2003 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i bivalent (MFKFW) 04/2003 – 10/2008
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 05/2004 – 12/2011
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 12/2000 – 12/2005
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 09/2000 – 09/2003
C1 (PM_, PN_) 1.0 06/2005 – 09/2014
C1 (PM_, PN_) 1.4 HDi 06/2005 – 09/2014
C2 (JM_) 1.6 VTS 10/2004 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
AX (ZA-_) 11 4×4 06/1991 – 07/1992
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 i 05/1998 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) 11/2000 – 10/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 09/2005 – 12/2011
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 75 (MF9HW, GJ9HWC, GF9HWC, GN9HWC) 07/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 90 (MF9HX) 07/2005 – 05/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V (MBNFU) 10/2000 – 03/2008
C2 (JM_) 1.4 16V 04/2005 – 12/2009
XSARA PICASSO (N68) 1.6 06/2002 – 08/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 75 (MB9HW) 07/2005 – 12/2011
JUMPY II (VF7) 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
AX (ZA-_) 1.4 Allure 08/1992 – 04/1994
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.0 E 11/1992 – 07/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 11/1988 – 07/1996
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 11/2002 – 10/2008
XSARA PICASSO (N68) 1.6 Chrono 04/2001 – 10/2004
XSARA PICASSO (N68) 1.8 SX 06/2000 – 08/2005
SAXO (S0, S1) 1.1 BiFuel 07/2000 – 06/2003
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 01/2000 – 07/2005
AX (ZA-_) 1.4 4×4 08/1992 – 04/1994
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDi 4×4 (MFRHY) 11/2002 – 10/2005
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 4×4 10/1996 – 01/2002
SAXO (S0, S1) Electric 11/1996 – 06/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( Electric 07/2003 – 12/2005
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 16V 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 02/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 90 (MB9HX, MC9HX) 07/2005 – 12/2011
C2 (JM_) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2009
AX (ZA-_) Electric 04/1993 – 10/1996
AX (ZA-_) Electric 11/1996 – 04/1997
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 07/1987
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 11/2002 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) Electric 01/1998 – 12/2005
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 DT 4×4 10/1996 – 08/1997
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 02/2001 – 04/2004
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 04/2004
SAXO (S0, S1) 1.5 D 07/2001 – 04/2004
NEMO microbus 1.4 HDi 04/2009 – –
NEMO microbus 1.4 04/2009 – –
C2 (JM_) 1.4 10/2006 – 12/2009
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 09/2006 – 12/2009
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
XSARA PICASSO (N68) 2.0 02/2004 – 10/2004
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V 08/2005 – 12/2007
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( Electric 01/2010 – 12/2010
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) Electric 01/2013 – –
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – 03/2016
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – 08/2018
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – 08/2018
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2010 – 04/2020
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 04/2008 – 04/2020
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – 12/2017
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDi 125 07/2011 – –
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 92 07/2010 – 12/2017
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 BlueHDi 80 02/2016 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 80 10/2015 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.2 PureTech 110 02/2016 – –
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 12/1999 – 11/2011
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – 12/2014
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 100 4×4 12/2014 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 4×4 07/2011 – 03/2016
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 11/2008 – –
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 08/1999 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 10/1997 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.5 D 07/2001 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.5 D 08/1999 – 06/2001
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 BiFuel (MBKFXB, MCKFXB) 07/1996 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i 08/1999 – 05/2008
C2 (JM_) 1.4 HDi 09/2003 – 04/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V LPG 06/2004 – 12/2010
C15 platou / sasiu (VDPD) 1.8 D 11/1992 – 05/2000
C15 platou / sasiu (VDPD) 1.9 D 09/2000 – 10/2002
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 11/2003 – 04/2005
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.1 11/2003 – 12/2009
JUMPY II platou / sasiu 1.6 HDi 90 16V 06/2007 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 1.6 HDi 90 8V 06/2007 – 03/2016
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
BERLINGO MULTISPACE (B9) Electric 09/2017 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) PureTech 110 01/2018 – –
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI (X_RHG) 01/2009 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 I (X_RFH) 11/2006 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI (X_RHH) 07/2010 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI 100 (X_AHY) 07/2011 – 03/2016
ZX (N2) 1.9 D 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 TD 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.6 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.8 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 16V 07/1992 – 10/1994
ZX (N2) 2.0 i 16V 06/1994 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 D 07/1993 – 06/1997
JUMPY I (U6U_) 1.9 TD 04/1996 – 11/2003
JUMPY I (U6U_) 1.9 D 10/1995 – 08/1998
JUMPY I (U6U_) 1.6 10/1995 – 08/2000
JUMPY I (U6U_) 1.9 TD 10/1995 – 08/2000
ZX (N2) 2.0 i 16V 05/1996 – 06/1997
XSARA (N1) 1.8 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i Aut. 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i 16V 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.4 i 04/1997 – 03/2005
XSARA (N1) 1.5 D 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.6 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 TD 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 D 04/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.4 i 10/1997 – 08/2005
XSARA Break (N2) 1.6 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i Aut. 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 16V 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.5 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 TD 10/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 D 04/1997 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 16V 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 2.0 i 16V 02/1998 – 03/2005
XSARA (N1) 1.9 SD 01/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 01/1998 – 09/2000
ZX (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 06/1997
XSARA (N1) 1.9 D 07/1998 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.9 D 07/1998 – 08/2005
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 110 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 110 01/2002 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 110 16V 12/2003 – 10/2006
XSARA (N1) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
JUMPY I (U6U_) 1.9 D 70 04/1998 – 11/2003
XSARA (N1) 2.0 HDi 90 02/1999 – 03/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDI 90 02/1999 – 08/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
ZX (N2) 1.1 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.8 D 06/1993 – 06/1997
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 04/2000 – 12/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.6 i 10/1995 – 08/2000
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 1.9 TD 10/1999 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 D 70 04/1998 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 110 03/2000 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 TD 10/1995 – 08/2000
XSARA cupe (N0) 1.4 i 03/1998 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 TD 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1999 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1998 – 09/2000
XSARA (N1) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.6 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA cupe (N0) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDI 90 02/1999 – 03/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDi 109 05/2001 – 08/2005
XSARA cupe (N0) 1.6 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 110 10/2001 – 10/2006
XSARA (N1) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.4 HDi 01/2003 – 08/2005
XSARA (N1) 1.8 VTS 08/1998 – 10/2004
XSARA (N1) 1.8 BiFuel 07/1997 – 08/2000
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1998 – 05/1999
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 DT 10/1995 – 08/2000
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 D 10/1995 – 08/1998
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 12/2003 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 110 12/2003 – 10/2006
XSARA (N1) 1.4 LPG 05/1998 – 08/2000
XSARA Break (N2) 1.8 LPG 05/1998 – 08/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 LPG 01/1998 – 08/2000
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 04/2000 – 10/2006
XSARA (N1) 1.9 D 04/2000 – 04/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 1.9 D 06/1999 – 08/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA caroserie inchisa/combi 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA caroserie inchisa/combi 1.4 09/2000 – 03/2005
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.4 05/1998 – 10/2004
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.4 LPG 06/1999 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.9 D 06/1999 – 03/2005
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.9 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.8 09/2000 – 10/2004
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 1.9 TD 11/2000 – 10/2006
AX (ZA-_) 10 07/1986 – 12/1998
AX (ZA-_) 11 12/1986 – 04/1994
AX (ZA-_) 14 01/1988 – 12/1992
AX (ZA-_) 14 D 09/1988 – 06/1992
AX (ZA-_) 11 09/1986 – 12/1997
AX (ZA-_) 14 (ZA) 04/1987 – 04/1997
AX (ZA-_) 10 02/1987 – 12/1998
AX (ZA-_) 10 09/1986 – 06/1992
AX (ZA-_) 14 01/1988 – 12/1992
AX (ZA-_) 14 01/1989 – 12/1991
AX (ZA-_) 14 GT 01/1989 – 12/1991

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
SANDERO 1.2 16V LPG 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012
SOLENZA (B41_) 1.4 (B41A, B41B, B41C) 02/2003 – 10/2005
SOLENZA (B41_) 1.9 D (B41E, B41F, B41G) 02/2003 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0W) 09/2007 – 12/2011
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W) 09/2007 – 12/2012
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi 03/2012 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.2 16V 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0K) 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0W) 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0K) 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0W) 03/2008 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEAJ, KEAH) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.2 TCe (KEM0, KEAY) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.2 TCe (JSAY, JSM0) 03/2012 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi (JSMC, JSAF) 01/2013 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH) 12/2012 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEAJ) 12/2012 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEM0) 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.2 16V LPG 02/2006 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DOKKER microbus (KE_) 1.6 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2015 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.6 LPG (JSAV) 04/2015 – –
LODGY (JS_) 1.6 SCe 100 (JSAV) 06/2015 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi 06/2015 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEAY) 07/2015 – 12/2021
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
LODGY (JS_) 1.5 dCi 03/2012 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.0 Hi-Flex 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.0 Hi-Flex (LS0R, LS1G) 01/2011 – 10/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US00, US0J, US0Y) 04/2008 – 12/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEMW) 12/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEMW) 11/2012 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.5 dCi (JSMW) 11/2012 – –
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi 11/2012 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.6 LPG (JSNB) 08/2018 – –
LOGAN (LS_) 1.6 LPG 08/2004 – 03/2011
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 LPG 05/2010 – 12/2012
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 08/2018 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.5 Blue dCi 115 (JSJT) 08/2018 – –
LODGY (JS_) 1.5 Blue dCi 95 (JSJL, JSN7) 08/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 Blue dCi 95 (KEJL) 12/2018 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 130 (KENE) 03/2019 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.3 TCe 130 (JSNE) 01/2019 – –
LODGY (JS_) 1.3 TCe 100 (JSNU) 01/2019 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 95 (FEJL) 06/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 100 (FENU) 08/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 130 (FENE) 08/2019 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 100 (KENU) 08/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG (FENB) 08/2018 – 12/2021
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
LOGAN MCV II 1.2 02/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
LOGAN MCV II 1.2 05/2015 – –
LOGAN MCV II TCe 90 LPG 09/2015 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
LOGAN II TCe 90 LPG 09/2015 – –
LOGAN MCV II 1.0 SCe 75 12/2016 – –
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
LOGAN II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL) 10/2018 – –
LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL) 05/2018 – –
LOGAN II 1.0 TCe 100 11/2019 – –
LOGAN II 1.0 LPG 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 LPG (K8ML) 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 TCe 100 11/2019 – –

DAEWOO

Model Motor Perioada
NEXIA 1.5 (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA 1.5 (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA 1.5 16V (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 (19) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 (19) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 16V (19) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 16V (19) 06/2003 – 06/2008
TICO (KLY3) 0.8 02/1995 – 12/2000
NEXIA limuzina 1.5 (19) 08/1996 – 08/1997
NEXIA 1.5 (08, 68) 08/1996 – 08/1997
LANOS (KLAT) 1.3 05/1997 – –
LANOS limuzina (KLAT) 1.3 05/1997 – –
LANOS (KLAT) 1.5 05/1997 – –
LANOS limuzina (KLAT) 1.5 05/1997 – –
LANOS (KLAT) 1.6 16V 05/1997 – –
KORANDO Cabrio (KJ) 2.9 D 02/1999 – –
MATIZ (M100, M150) 0.8 09/1998 – –
KORANDO Cabrio (KJ) 2.9 TD 02/1999 – –
LUBLIN II caroserie 2.4 D (3302) 04/1997 – –
LUBLIN II caroserie 2.4 TD (3304) 04/1997 – –
LUBLIN II platou / sasiu 2.4 D (3352) 04/1997 – –
LUBLIN II platou / sasiu 2.4 TD (3354) 04/1997 – –
KORANDO (KJ) 2.3 01/1999 – –
KORANDO (KJ) 3.2 4×4 01/1999 – –
KORANDO (KJ) 2.9 D 01/1999 – –
MUSSO (FJ) 2.3 01/1999 – –
MUSSO (FJ) 3.2 4×4 01/1999 – –
MUSSO (FJ) 2.9 D 4×4 01/1999 – 09/1999
KORANDO Cabrio (KJ) 2.3 02/1999 – –
KORANDO (KJ) 2.9 TD 01/1999 – –
KORANDO Cabrio (KJ) 2.0 16V 02/1999 – –
LANOS limuzina (KLAT) 1.6 16V 02/1997 – –
MUSSO (FJ) 2.9 TD 4×4 01/1999 – –
MUSSO (FJ) 2.2 TD 09/1999 – –
REZZO (U100) 1.8 09/2000 – –
REZZO (U100) 2.0 09/2000 – –
REZZO (U100) 1.8 09/2000 – –
REZZO (U100) 1.6 09/2000 – –
REZZO (U100) 2.0 09/2001 – 12/2004
KALOS (KLAS) 1.4 09/2002 – –
MATIZ (M100, M150) 1.0 01/2003 – –
KALOS (KLAS) 1.2 04/2003 – –
KALOS (KLAS) 1.4 16V 04/2003 – –
MATIZ (M100, M150) 1.0 04/2003 – 12/2004
MATIZ (M300) 1.0 01/2010 – 11/2012
NUBIRA (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 16V 12/2000 – –
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 16V 12/2000 – –
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 12/2000 – –
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 07/2000 – –
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 06/1997 – –
NUBIRA (J100) 2.0 CDX 08/2002 – 07/2003
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 06/1999 – 07/2003
NUBIRA limuzina (J100) 1.8 16V 04/1997 – 05/1999

DAIHATSU

Model Motor Perioada
CUORE II (L80, L81) 0.8 (L80) 11/1989 – 12/1990
CUORE III (L200, L201) 0.8 10/1990 – 12/1994
CUORE II (L80, L81) 0.8 (L80) 09/1985 – 06/1990
WILDCAT/ROCKY (F70) 2.8 D 02/1985 – 03/1987
WILDCAT/ROCKY (F75) 2.8 D 02/1985 – 03/1987
WILDCAT/ROCKY (F75) 2.8 TD 09/1985 – 04/1987
WILDCAT/ROCKY (F70) 2.8 TD 09/1985 – 04/1987
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.0 (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 04/1993
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.0 4×4 (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 04/1993
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 TD 12/1987 – 04/1993
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD (F70, F75, F80, F85) 12/1987 – 04/1993
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 D (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 12/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 D (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 12/1998
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 TD 09/1991 – 12/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD (F70, F75, F80, F85) 09/1991 – 12/1998
FEROZA Soft Top (F300) 1.6 16V 10/1988 – 12/1999
FEROZA Hard Top (F300) 1.6 16V 4×4 10/1988 – 12/1999
FEROZA Soft Top (F300) 1.6 i 16V 10/1988 – 12/1999
FEROZA Hard Top (F300) 1.6 i 16V 4×4 10/1988 – 12/1999
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 Turbo (G100) 03/1987 – 10/1990
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 D (G101) 03/1987 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 TD (G101) 03/1987 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 (G100) 03/1987 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 (G100) 11/1990 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 (G100) 04/1989 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 GTi (G100) 03/1987 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.3 i (G102) 06/1988 – 12/1992
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.3 i 4WD (G102) 06/1988 – 01/1993
APPLAUSE I hatchback (A101, A111) 1.6 16V (A101) 06/1989 – 07/1997
APPLAUSE I hatchback (A101, A111) 1.6 16V 4WD (A111) 06/1989 – 07/1997
CHARADE IV (G200, G202) 1.3 i 16V 01/1993 – 09/2000
CHARADE IV (G200, G202) 1.6 GTi 03/1993 – 11/1999
CHARADE IV limuzina (G203) 1.5 i 16V 06/1994 – 11/1999
CUORE II (L80, L81) 0.8 4WD (L81) 09/1986 – 10/1988
CUORE IV (L501) 0.8 01/1995 – 08/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD 05/1993 – 12/1998
CHARADE IV (G200, G202) 1.3 16V 05/1996 – 11/1999
CHARADE IV (G200, G202) 1.3 09/1996 – 11/1999
CHARADE IV limuzina (G203) 1.5 16V 10/1994 – 01/2001
GRAN MOVE (G3) 1.5 16V (G303) 10/1996 – 07/1998
MOVE (L6_) 0.8 (L601) 01/1997 – 11/1999
CUORE IV (L501) 0.8 11/1996 – 10/1998
CHARADE IV (G200, G202) 1.5 i 16V 01/1997 – 11/1999
APPLAUSE I hatchback (A101, A111) 1.6 16V (A101) 06/1989 – 07/1997
TERIOS (J1_) 1.3 4WD (J100) 10/1997 – 10/2000
HIJET bus (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.2 D 05/1995 – 03/1998
SIRION (M1) 1.0 i (M100) 04/1998 – 09/2000
GRAN MOVE (G3) 1.6 16V (G301) 05/1998 – –
HIJET caroserie (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.0 12/1992 – 05/1998
MOVE (L9_) 1.0 i 10/1998 – 09/2002
APPLAUSE II hatchback (A101) 1.6 16V (A101) 07/1997 – 05/2000
HIJET caroserie (S85) 1.4 D 03/1998 – 12/2000
HIJET caroserie (S85) 1.3 i 16V 05/1998 – 10/2005
SIRION (M1) 1.0 i 4WD (M110) 04/1999 – 09/2000
SIRION (M1) 1.3 Sport (M101) 08/2000 – 01/2005
SIRION (M1) 1.3 Sport 4WD 08/2000 – 03/2005
SIRION (M1) 1.0 i (M100) 09/2000 – 01/2005
SIRION (M1) 1.0 i 4WD (M110) 09/2000 – 01/2005
TERIOS (J1_) 1.3 4WD (J102) 10/2000 – 10/2005
YRV (M2) 1.3 (M201) 02/2001 – –
YRV (M2) 1.3 4WD (M211) 02/2001 – –
TERIOS (J1_) 1.3 (J122) 07/2000 – 10/2006
YRV (M2) 1.0 (M200) 02/2001 – –
YRV (M2) 1.3 GTti (M201) 07/2002 – –
CUORE VI (L251, L250_, L260_) 1.0 05/2003 – –
CHARADE III limuzina (G102) 1.3 11/1990 – 02/1993
CHARADE IV (G200, G202) 1.0 09/1994 – 03/1996
SIRION (M3_) 1.0 (M300) 01/2005 – 06/2013
SIRION (M3_) 1.3 (M301) 01/2005 – –
TERIOS (J1_) 1.3 VVT-i Turbo 4WD 10/2002 – 10/2005
SIRION (M3_) 1.3 4WD 04/2005 – –
CUORE VI (L251, L250_, L260_) 0.7 03/2003 – –
MATERIA (M4_) 1.3 10/2006 – –
MATERIA (M4_) 1.5 10/2006 – –
MATERIA (M4_) 1.5 ECO 4WD 10/2006 – –
TREVIS 1.0 06/2006 – –
SIRION (M3_) 1.0 DVVT 4WD 04/2005 – –
CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 1.0 (L276) 04/2007 – –
SIRION (M3_) 1.3 (M301) 03/2008 – –
SIRION (M3_) 1.3 4WD 03/2008 – –
SIRION (M3_) 1.5 (M303) 03/2008 – –
CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 0.7 (L275S) 12/2006 – –
SIRION (M3_) 1.0 LPG 01/2005 – 06/2013
CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 1.0 LPG 09/2011 – 12/2012
MATERIA (M4_) 1.5 LPG 01/2010 – 12/2011
TERIOS (J2_, F7__) 1.5 4×4 05/2006 – –
TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i RWD 11/2005 – –
TERIOS (J2_, F7__) 1.3 VVT-i 4×4 11/2005 – –
TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i 4×4 09/2010 – –
TERIOS (J2_, F7__) 1.5 VVT-i RWD 09/2010 – –
TERIOS (J2_, F7__) 1.3 VVT-i LPG 4×4 01/2009 – 12/2009
TERIOS (J2_, F7__) 1.5 LPG 4×4 06/2009 – –

DODGE

Model Motor Perioada
NEON 2.0 16V 06/1994 – 08/1999
NEON 2.0 16V 05/1994 – 08/1999
NEON 2.0 16V 04/1996 – 08/1999
NEON 2.0 16V 04/1996 – 08/1999
CALIBER 1.8 06/2006 – 12/2009
CALIBER 2.0 06/2006 – –
CALIBER 2.4 10/2006 – –
CALIBER 2.0 CRD 06/2006 – –
CALIBER 2.4 SRT4 AWD 10/2006 – –
NITRO 2.8 CRD 4WD 06/2007 – 12/2012
NITRO 2.8 CRD 06/2007 – 12/2012
CALIBER 2.4 Turbo 12/2007 – –
NITRO 3.7 V6 4WD 06/2007 – 12/2012
NITRO 4.0 4WD 09/2006 – 12/2007
CALIBER 2.2 CRD 07/2010 – 11/2011
NITRO 3.7 09/2006 – 12/2012
NITRO 3.7 4WD 09/2006 – 12/2012
CALIBER 2.4 10/2006 – –
CALIBER 2.4 AWD 10/2006 – –
NITRO 4.0 4WD 09/2007 – 12/2011

FIAT

Model Motor Perioada
SEDICI (189_) 1.6 16V 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 1.6 16V 4×4 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 2.0 D Multijet 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 2.0 D Multijet 4×4 06/2006 – 10/2014
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
PUNTO EVO (199_) 1.4 Natural Power 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.2 10/2009 – 02/2012
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 09/2010 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
127 (127_) 0.9 06/1971 – 05/1983
127 (127_) 0.9 (127A) 09/1971 – 12/1984
127 (127_) 1.0 04/1977 – 12/1986
127 (127_) 1.0 Sport 07/1978 – 02/1982
127 (127_) 1.3 Sport 12/1981 – 05/1983
127 (127_) 1.3 Diesel 04/1981 – 12/1986
127 Panorama (127_) 1.3 D 06/1981 – 12/1986
RITMO (138_) 1.0 09/1978 – 09/1982
RITMO (138_) 1.1 10/1982 – 12/1987
RITMO (138_) 1.1 04/1985 – 12/1987
RITMO (138_) 1.3 01/1978 – 08/1985
RITMO (138_) 1.3 01/1983 – 04/1985
RITMO (138_) 1.3 01/1981 – 09/1982
RITMO (138_) 1.5 01/1983 – 12/1987
RITMO (138_) 1.5 01/1981 – 05/1987
RITMO (138_) 1.6 05/1981 – 12/1987
RITMO (138_) 1.7 Diesel 05/1985 – 12/1987
RITMO (138_) 1.7 Diesel 10/1979 – 09/1982
RITMO (138_) 1.9 TD 12/1985 – 12/1987
TIPO (160_) 1.4 (160.AC) 07/1987 – 12/1989
TIPO (160_) 1.9 TD (160.AW) 03/1992 – 06/1993
TIPO (160_) 1.9 TD (160.EL, 160.GL, 160.AQ, 160.EI, 160.AR) 09/1990 – 04/1995
TIPO (160_) 1.4 i.e. (160.AP, 160.AD, 160.EA) 05/1989 – 04/1995
TIPO (160_) 1.6 i.e. (160.A1, 160.EC, 160.EB) 10/1992 – 04/1995
TIPO (160_) 1.6 i.e. (160.AF) 07/1990 – 01/1993
TIPO (160_) 1.6 i.e. 02/1988 – 05/1991
TIPO (160_) 1.8 i.e. (160.ED) 04/1993 – 04/1995
TIPO (160_) 2.0 i.e. (160.AJ, 1607571) 06/1990 – 03/1992
TIPO (160_) 2.0 i.e. (160.AT, 160.AJ) 03/1990 – 04/1995
TIPO (160_) 2.0 i.e. 16V Sport (160.EF) 03/1993 – 04/1995
TIPO (160_) 2.0 16V (160.AV) 07/1991 – 04/1995
REGATA (138_) 70 1.3 09/1983 – 07/1989
REGATA (138_) 85 1.5 05/1985 – 12/1987
REGATA (138_) 85 Super 1.5 09/1983 – 04/1985
REGATA (138_) 90 i.e. 1.6 01/1987 – 07/1989
REGATA (138_) 100 Super 1.6 10/1983 – 12/1990
REGATA (138_) 60 Diesel 1.7 05/1985 – 03/1989
REGATA (138_) 60 Diesel 1.7 09/1983 – 12/1986
REGATA (138_) 65 Diesel 1.9 04/1984 – 07/1989
REGATA (138_) 80 Turbo Diesel 1.9 05/1986 – 07/1989
REGATA Weekend (138_) 75 1.5 09/1984 – 07/1989
REGATA Weekend (138_) 90 i.e. 1.6 01/1987 – 07/1989
REGATA Weekend (138_) 65 Diesel 1.9 04/1984 – 07/1989
REGATA Weekend (138_) 80 Turbo Diesel 1.9 05/1986 – 07/1989
ARGENTA (132_) 2000 i.e. 06/1981 – 07/1986
ARGENTA (132_) 2500 Diesel 06/1981 – 11/1985
X 1/9 (128_) 1.3 10/1975 – 06/1978
X 1/9 (128_) 1.3 05/1973 – 12/1979
X 1/9 (128_) 1.5 (128AS1_) 11/1978 – 12/1989
UNO (146_, 158_) 45 0.9 03/1983 – 09/1992
UNO (146_, 158_) 45 1.0 (146A.ED) 06/1986 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 55 1.1 01/1983 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 60 1.1 (146A.EG) 05/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 70 1.3 05/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 70 1.3 01/1983 – 04/1985
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 01/1987 – 12/1987
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 04/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 1.3 Super Diesel 06/1983 – 03/1992
UNO (146_, 158_) 60 Diesel 1.7 07/1986 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 60 Diesel 1.7 (146E) 09/1989 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 50 1.1 01/1986 – 12/1989
UNO (146_, 158_) 50 i.e. 1.1 06/1992 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 09/1989 – 03/1991
UNO (146_, 158_) 70 i.e. 1.4 09/1989 – 07/1996
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo i.e. 09/1989 – 09/1993
UNO (146_, 158_) 75 i.e. 1.5 10/1985 – 12/1993
CINQUECENTO (170_) 0.9 i.e. S (170AF, 170CF) 07/1991 – 07/1999
CROMA (154_) 2000 CHT (154.AC) 12/1985 – 02/1989
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AM) 03/1986 – 09/1990
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AD) 03/1987 – 09/1992
CROMA (154_) 2000 i.e. Turbo (154.AM) 12/1985 – 06/1990
CROMA (154_) 2500 TD (154.AE) 12/1985 – 08/1989
CROMA (154_) 2500 TD (154.LL, 154.PL) 05/1989 – 08/1996
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AM, 154.LM) 10/1987 – 08/1996
CROMA (154_) 2000 i.e. Turbo (154.AM, 154.LM) 06/1987 – 08/1996
FIORINO (127_) 1050 01/1980 – 12/1987
FIORINO (147_) 1.0 01/1980 – 12/1987
FIORINO (147_) 1.0 12/1986 – 04/1988
FIORINO (147_) 1.1 60 11/1986 – 04/1988
FIORINO (147_) 1.3 12/1987 – 08/1993
FIORINO (147_) 1.3 D 03/1982 – 01/1988
FIORINO (127_) 900 10/1977 – 10/1986
TEMPRA (159_) 1.9 TD (159.AQ) 07/1992 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.9 TD (159.CU, 159.AU, 159.AI, 159.BI) 05/1990 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 04/1990 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.6 i.e. (159.AS, 159.AT) 06/1992 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.6 i.e. (159.AE) 06/1990 – 07/1992
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AN) 03/1992 – 08/1996
TEMPRA (159_) 2.0 i.e. (159.AP) 10/1990 – 09/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.9 TD (159.AQ) 03/1992 – 06/1993
TEMPRA S.W. (159_) 1.9 TD (159.AI, 159.BI, 159.CU, 159.AU) 07/1991 – 02/1995
TEMPRA S.W. (159_) 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 10/1992 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 i.e. (159.AS, 159.AT) 10/1992 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 i.e. (159.AE) 10/1990 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.AN) 03/1992 – 12/1993
TEMPRA S.W. (159_) 2.0 i.e. 4×4 (159.AP) 03/1992 – 03/1995
TEMPRA S.W. (159_) 2.0 i.e. (159.AP) 01/1991 – 03/1995
DUCATO caroserie (290_) 2.5 TD 07/1990 – 03/1994
DUCATO Panorama (290_) 1.9 TD 07/1990 – 03/1994
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,… 07/2010 – –
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 07/1994 – 04/2002
CINQUECENTO (170_) 0.7 i (170AD) 07/1994 – 01/1998
DUCATO bus (230_) 2.5 D Combinato 08/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Combinato 08/1994 – 04/2002
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.BY) 10/1994 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AV) 09/1993 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AZ) 09/1993 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.BY) 10/1994 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.AV) 09/1993 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.AZ) 09/1993 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 – 08/1996
CINQUECENTO (170_) 1.1 Sporting (170AH) 10/1994 – 01/1998
TIPO (160_) 1.8 i.e. (160.EQ, 160.AM) 10/1994 – 10/1995
TIPO (160_) 1.8 i.e. 09/1993 – 04/1995
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 75 i.e. 1.6 10/1993 – 05/2001
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 07/2008 – –
RITMO Cabriolet (138_) 85 1.5 01/1980 – 07/1989
RITMO Cabriolet (138_) 85 1.5 03/1983 – 12/1986
X 1/9 (128_) 1.5 06/1985 – 12/1989
DUCATO bus (230_) 1.9 D Combinato 06/1995 – 04/2002
PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXH1A) 07/2009 – 02/2012
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 07/2008 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A) 10/2005 – 07/2007
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 07/2008 – 02/2012
CROMA (154_) 2000 16V 08/1992 – 08/1996
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO Panorama (290_) 2.0 07/1990 – 03/1994
ARGENTA (132_) 2000 06/1978 – 12/1985
ARGENTA (132_) 1600 04/1981 – 12/1985
ARGENTA (132_) 2500 Turbodiesel 07/1983 – 08/1985
CROMA (154_) 2500 V6 06/1993 – 08/1996
CROMA (154_) 2000 i.e. Turbo 11/1986 – 11/1988
REGATA (138_) 75 1.5 12/1983 – 07/1989
REGATA Weekend (138_) 100 1.6 (RF) 09/1984 – 12/1990
REGATA (138_) 85 1.6 10/1983 – 06/1990
RITMO (138_) 1.5 08/1985 – 05/1987
RITMO Cabriolet (138_) 100 1.6 10/1985 – 12/1987
TIPO (160_) 1.8 i.e. (160.AY) 10/1990 – 06/1993
TIPO (160_) 1.6 (160.AE) 01/1988 – 10/1991
TIPO (160_) 1.1 (160.AA) 01/1988 – 10/1991
TIPO (160_) 1.7 D (160.AG) 01/1988 – 10/1994
RITMO (138_) 1.5 01/1978 – 12/1988
UNO (146_, 158_) 70 TD 1.4 10/1986 – 10/1990
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.1 05/1988 – 12/1993
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 70 i.e. 1.4 05/1994 – 05/2001
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 75 i.e. 1.5 05/1988 – 12/1993
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.7 D 05/1988 – 05/2000
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.7 D 05/1988 – 10/1996
127 Panorama (127_) 1.0 01/1977 – 12/1986
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 65 1.7 TD 01/1997 – 05/2001
DUCATO Panorama (290_) 2.5 D 07/1990 – 03/1994
DUCATO Panorama (290_) 2.5 TD 06/1990 – 05/1994
DUCATO Panorama (290_) 2.5 TD 4×4 01/1991 – 03/1994
DUCATO Panorama (290_) 2.5 D 4×4 07/1990 – 03/1994
DUCATO Panorama (290_) 1.9 D 07/1990 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 1.9 TD 03/1989 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (290_) 2.0 07/1990 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 2.5 TD 4×4 07/1990 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (290_) 2.5 D 03/1989 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 1.9 D 07/1990 – 03/1994
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.3 D Multijet 04/2008 – –
REGATA Weekend (138_) 70 1.3 01/1984 – 07/1989
TEMPRA (159_) 1.4 i.e. (159.AA) 03/1991 – 08/1996
CROMA (154_) 1900 Turbo D i.d. (154.LL, 154.PL) 08/1987 – 10/1992
TEMPRA (159_) 1.9 D (159.AG) 07/1991 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AN) 03/1990 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.9 D (159.AG) 07/1991 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.4 i.e. (159.AC) 03/1991 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.AM) 03/1990 – 08/1996
TIPO (160_) 1.7 D (160.AG) 01/1988 – 10/1995
TIPO (160_) 1.9 D 07/1991 – 08/1995
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1998 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 04/1996 – 10/2002
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 04/1996 – 02/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V (178DXD1A) 06/1996 – 02/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 04/1996 – 03/2001
UNO (146_, 158_) 50 1.1 01/1990 – 12/1993
DUCATO caroserie (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
SEICENTO / 600 (187_) 0.9 (187AXA, 187AXA1A) 11/1997 – 12/2008
SEICENTO / 600 (187_) 1.1 (187AXB, 187AXB1A, 187AXC1A02) 01/1998 – 01/2010
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 04/2010 – –
UNO (146_, 158_) 1.9 D 09/1989 – 03/1994
CROMA (154_) 1900 Turbo D i.d. 11/1992 – 12/1996
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 LPG 12/2008 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.4 Natural Power 10/2009 – –
UNO (146_, 158_) 45 i.e. 1.0 (146E, 146A) 10/1984 – 10/1995
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 06/2006 – 12/2009
GRANDE PUNTO (199_) 1.6 D Multijet 07/2008 – –
CROMA (154_) 2500 D 12/1985 – 12/1989
CROMA (154_) 2500 TDE 12/1991 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 12/1990 – 04/1993
TEMPRA (159_) 1.6 (159.AD) 03/1990 – 04/1994
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178BXZ1A) 06/1999 – 10/2002
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo 10/1988 – 08/2000
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 06/2009 – 07/2014
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 04/2011 – 03/2016
DUCATO platou / sasiu (290_) 2.5 TD 07/1990 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (290_) 1.9 TD 03/1989 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
CROMA (154_) 1600 12/1985 – 12/1990
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 07/2001 – 06/2005
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 05/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 TDI 12/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 09/2010 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.4 (199BXB1A, 199AXL1A, 199AXB1A) 03/2012 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.4 Natural Power (199AXB1A, 199AXL1A) 03/2009 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.4 LPG (199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) 03/2012 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.3 D Multijet 03/2009 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 LPG 09/2010 – –
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
PUNTO EVO (199_) 1.4 LPG 06/2009 – 02/2012
TIPO (160_) 1.8 i.e.16V Sport 11/1989 – 06/1992
PUNTO (199_) 0.9 Bifuel 03/2012 – –
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
PANDA (312_, 319_) 1.2 (312PXA1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet (312PXL1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXG1A) 02/2012 – –
FIORINO Pick up (146_) 1.6 01/1994 – 05/2001
FIORINO Pick up (146_) 1.7 D 05/1988 – 10/1999
FIORINO Pick up (146_) 1.7 D 10/1993 – 10/1999
FIORINO Pick up (146_) 1.7 TD 01/1997 – 05/2001
DUCATO platou / sasiu (290_) 2.5 D 4×4 07/1990 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (290_) 2.5 TD 4×4 07/1990 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 2.5 D 4×4 07/1990 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 4×4 05/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI 4×4 04/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 4×4 06/1999 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
CINQUECENTO (170_) 0.7 (170AA) 12/1991 – 01/1996
CINQUECENTO (170_) 0.9 (170AB) 07/1991 – 12/1993
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 70 1.3 01/1988 – 12/1994
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
SEICENTO / 600 (187_) Elektra (187AEA1A, 187BEA1A) 01/1999 – 01/2005
UNO (146_, 158_) 60 1.1 04/1989 – 12/1992
UNO (146_, 158_) 70 i.e. 1.4 09/1989 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo i.e. 12/1989 – 12/1996
UNO (146_, 158_) 1.6 R 05/1993 – 12/1995
UNO (146_, 158_) 1.6 12/1989 – 04/1993
TIPO (160_) 1.8 i.e. 10/1990 – 06/1993
TIPO (160_) 1.4 i.e. 05/1989 – 04/1995
FIORINO Pick up (146_) 1.4 05/1994 – 05/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 4×4 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 4×4 06/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 4×4 08/1998 – 04/2002
CINQUECENTO (170_) 0.9 i.e. (170AC) 07/1991 – 09/1994
UNO (146_, 158_) 70 S 1.4 10/1988 – 06/2006
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 D 03/2001 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178DYA1A, 178DXS1A) 07/1997 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 02/2001 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 04/1996 – 10/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 Cat 04/1996 – 08/2001
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) 1.1 (187CXB/C) 01/1998 – 01/2010
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) 0.9 (187AXA) 01/1998 – 01/2010
FIORINO Pick up (146_) 1.3 01/1988 – 12/1994
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) 06/2005 – 12/2015
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 10/2005 – 06/2013
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,… 10/2005 – 12/2010
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
TIPO (160_) 1.8 i.e 03/1993 – 04/1995
SEDICI (189_) 1.9 D Multijet 4×4 06/2006 – 10/2011
SEDICI (189_) 1.6 16V 4×4 06/2006 – 10/2014
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V (199BXG1B, 199AXG1B) 10/2005 – 08/2011
SCUDO bus (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
TIPO (160_) 1.6 SX DGT 05/1989 – 10/1995
UNO (146_, 158_) 1.0 iE 05/1998 – 08/2000
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXH1A) 02/2012 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.1 07/1997 – 10/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 07/1997 – 08/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.5 06/2004 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/1999 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 JTD Multijet (178BYE1AAT) 06/2003 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 TD 09/2001 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (178DYE1A, 178DYE1AAP, 178DYE1AAT) 09/2001 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 07/1997 – 08/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 02/2002 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 07/1997 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 JTD 09/2001 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1999 – 10/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 03/2000 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 06/2003 – –
SEDICI (189_) 1.9 D Multijet 06/2006 – 10/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 T-Jet (199AXM1A, 199BXM1A, 199BXN1A) 09/2007 – –
UNO (146_, 158_) 1.0 (146E) 06/1989 – 02/1992
UNO (146_, 158_) 1.7 D 11/1994 – 08/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 10/2005 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 04/2011 – 03/2016
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.0 (1788361) 07/1998 – 10/2003
PUNTO (199_) 1.4 Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A, 199BXB1A, 199BXB11, 199AXB11) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AXZ1A, 199BXZ1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXH1A, 199BXH1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 0.9 Twinair Turbo 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Turbo Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
TIPO (160_) 2.0 10/1990 – 10/1992
UNO (146_, 158_) 45 0.9 02/1984 – 12/1988
PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 03/2012 – –
SEICENTO / 600 (187_) Elettrica (187BEA1A) 03/2000 – 04/2004
SEICENTO / 600 (187_) Elettrica 06/1998 – 02/2000
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 09/2004 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 01/2006 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 03/2004 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A) 02/2008 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,… 02/2008 – –
SEDICI (189_) 1.6 16V 06/2006 – 10/2014
PUNTO EVO (199_) 1.2 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXB1A) 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 16V 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 16V (199AXW1A) 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A) 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.6 D Multijet 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,… 10/2009 – 02/2012
QUBO (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A) 10/2009 – –
UNO (146_, 158_) 1.0 05/1993 – 06/2001
PUNTO (199_) 0.9 07/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXN1A, 312PXN11) 02/2012 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Bifuel 03/2012 – –
UNO (146_, 158_) 1.1 10/1988 – 06/2006
FIORINO Pick up (146_) 1.4 10/1993 – 10/1996
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 LPG (199BXA1A, 199AXA1A) 06/2008 – 12/2012
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXG1A, 312PYC1A) 07/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet 4×4 (312PXL1A) 06/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 4×4 (312PXG1A) 09/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.2 LPG (312PXA1A) 06/2012 – –
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
PUNTO EVO Caseta/ Hatchback (199_) 1.3 D Multijet (199CXD1B, 199CXD1A) 03/2009 – 02/2012
UNO (146_, 158_) 1.1 04/1986 – 06/2006
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 0.9 Twinair Turbo 03/2012 – –
PUNTO (199_) 0.9 12/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXP1A) 12/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXN1A, 312PXN11) 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AYL1A, 199BYL1A) 02/2014 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 4×4 (312PXR2B) 06/2014 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet 4×4 (312PXS2A) 06/2014 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXN1A) 01/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312CXH1A, 312DXH1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312DXG1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 4×4 (312CXG2B) 09/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.2 (312CXA1A, 312DXA1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.2 LPG (312CXA1A) 06/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet (312CXL1A, 312DXL1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet 4×4 (312CXL2A) 06/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet (312PXU1A, 312PXW1A) 04/2015 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet 4×4 (312PXU1A) 04/2015 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXG1A, 225CXG1A, 225AXG11, 225CXG11) 03/2015 – –
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199BXC1A) 09/2010 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A, 225CXA1A) 10/2009 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 1.6 D Multijet 02/2011 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 1.6 D Multijet 02/2011 – 03/2016
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 Natural Power (312CXG1A) 01/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312.PXN1A) 11/2013 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 Natural Power (312DXG1A) 07/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet (312PXS2A) 12/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet 4×4 (312PXS2A) 06/2014 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
PUNTO (199_) 1.3 JTD Multijet (199.AYR1A, 199.BYR1A) 05/2018 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 TD 10/2002 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 D 04/1996 – 09/2002
UNO (146_, 158_) 1.0 (146E) 05/1993 – 08/2000
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 05/2011 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) 02/2006 – 06/2013
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 (178BXA1A) 10/2002 – 10/2004
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXD1B) 02/2006 – 08/2010
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 (199CXB1A, 199DXB1A) 02/2006 – 06/2013
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 LPG (199CXB1A, 199DXB1A) 03/2009 – 12/2012
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 Natural Power (199BXB1A) 03/2009 – 12/2012
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXN1A) 03/2019 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO bus (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO bus (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) Elettrica 03/2000 – 04/2004
PANDA (312_, 319_) 1.0 Mild Hybrid (312.PYD1B) 01/2020 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (1788891, 1789491, 1730250) 03/2000 – 02/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 03/2000 – 02/2003
500X (334_) 1.4 (334AXC1B, 334AXC11) 09/2014 – –
500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B, 334AXA11) 09/2014 – –
500X (334_) 2.0 D Multijet 4×4 (334AXB22, 334AXD2B) 09/2014 – 09/2018
500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B) 09/2014 – –
500X (334_) 1.4 (334AXC1B) 09/2014 – –
500X (334_) 2.0 D Multijet 4×4 (334AXB22, 334AXD2B) 09/2014 – 09/2018
500X (334_) 1.6 (334AXE1A) 11/2014 – 09/2020
500X (334_) 1.4 4×4 (334AXF22) 02/2015 – 09/2018
500X (334_) 1.4 4×4 (334AXF22) 02/2015 – –
500X (334_) 1.3 D Multijet (334AXH1A) 11/2014 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
500X (334_) 2.4 4×4 (334AX) 05/2015 – –
500X (334_) 1.4 LPG (334AXL1B) 03/2017 – 09/2018
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D 4WD (KT0T) 04/2016 – –
500X (334_) 2.0 D Multijet 4×4 (334AX) 09/2018 – 09/2020
500X (334_) 1.3 (334.AXR11) 09/2018 – –
500X (334_) 1.0 (334.AXN1B) 09/2018 – –
500X (334_) 1.0 (334.AXN1B) 06/2018 – –
500X (334_) 1.6 D Multijet (334.AXV1B) 05/2021 – –
PANDA (169_) 1.2 (169AXF2A, 169AXF1A) 03/2010 – 08/2013
PANDA (169_) 1.4 Natural Power (169AXHIA) 09/2010 – 08/2013
PANDA (169_) 1.3 JTD Multijet 4×4 (169AXG1A, 169AXG2A) 09/2010 – 08/2013
PANDA (169_) 1.2 4×4 (169AXF2A, 169AXF1A) 04/2010 – 08/2013
PUNTO (176_) 55 1.1 09/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 75 1.2 10/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AD_) 10/1993 – 03/1997
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) 09/1993 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 04/1994 – 06/2000
PUNTO Cabriolet (176_) 90 1.6 04/1994 – 04/1997
PUNTO (176_) 1.6 01/1994 – 04/1997
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 (176AR_, 176BR_) 05/1995 – 06/2000
SCUDO bus (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 1.9 D 02/1996 – 04/1998
SCUDO bus (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AS_) 09/1996 – 07/1999
PUNTO (176_) 1.7 TD (176AT) 09/1996 – 09/1999
PUNTO Van (176_) 1.1 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 D 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 04/1996 – 02/2000
PUNTO (176_) 1.2 16V 04/1997 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 85 16V 1.2 04/1997 – 06/2000
PANDA (169_) 1.2 LPG (169CXF1A) 11/2010 – 08/2013
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 Flex 09/2000 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 Flex 03/2004 – 05/2005
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2004 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 Flex 06/2004 – 10/2007
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2001 – 06/2005
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.5 Bipower 09/2003 – 12/2005
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1998 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 02/1996 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 1.9 TD Eco 02/1996 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
PUNTO (176_) 1.7 D 04/1994 – 09/1997
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 4×4 09/2010 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 4×4 01/2006 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 06/1999 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.7 TD 06/1999 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXG1AAM, 178CXG1AAP, 178CXG1AAT) 09/1998 – 12/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 16V 09/1998 – 12/2009
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 12/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 12/2006
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 04/1996 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 Cat 04/1996 – 12/2009
SCUDO bus (220_) 2.0 16V 06/2000 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 D 12/2000 – –
SCUDO caroserie (220_) 2.0 05/2000 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 JTD 04/2003 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 04/2003 – –
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 12/2002 – 12/2006
PANDA (169_) 1.1 (169.AXA1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.3 D Multijet (169.AXC1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.3 D Multijet 4×4 (169.AXC2A) 10/2004 – –
PANDA (169_) 1.2 4×4 (169.AXB2A) 10/2004 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet 05/2006 – –
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 01/2004 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 Trekking 11/2005 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 Trekking 11/2005 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXS1AAI, 178BYA1AAT, 178CYA1AAT) 09/2001 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.5 06/2004 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 (178CYC1AAT) 11/2000 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.7 TD 02/2006 – 12/2009
PANDA (169_) 1.4 (169AXE1B) 10/2006 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet (278AYR1A) 10/2010 – –
PANDA (169_) 1.2 Natural Power (169.AXB1A) 01/2007 – 12/2011
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 4×4 09/2004 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 09/2001 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 01/2007 – 12/2009
PANDA (169_) 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) 06/2006 – 08/2013
PANDA (169_) 1.2 LPG (169.AXB1A) 04/2009 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 JTD 09/2003 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 06/2004 – 12/2009
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 09/1996 – 09/1999
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 Flex 11/2007 – 10/2013
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 03/2004 – 12/2005
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 06/2001 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 8V (17201A1, 17245A1) 04/2006 – 12/2010
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 07/1998 – 08/2000
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 07/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 03/2015 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) Ecargo (EV) 01/2010 – 12/2012
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225BXA1A) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225AXA1A) 07/2014 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A) 07/2014 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet 01/2011 – –

FORD

Model Motor Perioada
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 05/1986 – 02/1989
FIESTA I (GFBT) 1.1 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 1.3 08/1977 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 1.6 XR2 08/1981 – 08/1983
ESCORT II (ATH) 1.1 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.1 06/1975 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.1 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.3 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.3 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.3 03/1979 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.3 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 1.6 RS 12/1974 – 08/1980
ESCORT II (ATH) 2.0 RS 08/1975 – 08/1980
ESCORT III (GAA) 1.1 08/1983 – 12/1985
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.1 12/1985 – 07/1990
ESCORT III (GAA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 01/1986 – 05/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 XR3i 01/1986 – 08/1989
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 Turbo RS 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 D 01/1986 – 01/1989
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 Cat 02/1987 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 03/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 i Cat 03/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 D 12/1985 – 01/1989
ORION II (AFF) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 10/1987 – 09/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 10/1987 – 05/1988
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 RS Cosworth 11/1987 – 01/1990
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.3 D 01/1987 – 09/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.3 D 01/1987 – 09/1989
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 16V Cosworth Cat 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
GRANADA II (GU) 1.7 08/1977 – 07/1981
GRANADA II (GU) 2.0 08/1979 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.0 08/1981 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.0 08/1977 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.3 08/1977 – 06/1979
GRANADA II (GU) 2.3 06/1979 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.8 08/1977 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.8 i 08/1977 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.8 i 10/1982 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.8 i 08/1977 – 08/1981
GRANADA II (GU) 2.1 D 08/1977 – 08/1982
GRANADA II (GU) 2.5 D 08/1982 – 08/1985
SCORPIO I (GAE, GGE) 1.8 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 10/1985 – 12/1990
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 04/1985 – 08/1989
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 10/1988 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 09/1986 – 09/1988
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 4×4 10/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 04/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 D 12/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.4 i 10/1988 – 10/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i Cat 10/1988 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i Cat 10/1987 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 4×4 12/1989 – 10/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.7 FT 100 (72E2A) 04/1971 – 03/1978
TRANSIT bus (V_ _) 1.6 (VAS, VLS, VZS) 12/1977 – 10/1986
TRANSIT bus (V_ _) 2.0 (VAS, VIL, VLS, VUL, VZS) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT bus (V_ _) 2.5 D (VAS, VBL, VIL, VUL, VZS) 10/1983 – 10/1986
TRANSIT bus (V_ _) 2.4 D (VAS, VBL, VIL, VUL, VZS) 01/1978 – 12/1985
TRANSIT bus (T_ _) 1.6 (TBL, TES) 12/1985 – 01/1989
TRANSIT bus (T_ _) 2.0 (TBS, TCL, TCS, TEL, TES) 11/1985 – 09/1992
TRANSIT bus (T_ _) 2.5 D (TBS, TCL, TCS, TEL, TES) 12/1985 – 01/1989
TRANSIT bus (T_ _) 2.5 D (TBS, TEL, TES) 09/1988 – 09/1992
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS) 10/1988 – 09/1991
FIESTA II (FBD) 1.0 (FBD) 09/1983 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 09/1983 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.3 (FBD) 09/1983 – 01/1987
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 10/1986 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 02/1987 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 10/1985 – 11/1989
FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD) 03/1984 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.6 D (FBD) 04/1984 – 02/1989
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 D 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.3 Cat 05/1991 – 01/1997
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 03/1993
FIESTA III (GFJ) 1.8 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 XR2i 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.8 D 09/1991 – 02/1996
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.3 09/1991 – 02/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.3 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 D 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000 05/1991 – 01/1995
ORION III (GAL) 1.3 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.8 D 11/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.8 TD 03/1992 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 16V 07/1992 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 07/1990 – 09/1992
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 02/1992 – 12/1993
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 i (EBL, EDL, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBS, EDS, EDL, ESS, EUS) 08/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBS, EDS, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EBS, EBL, ECL, EDS, EDL, ESS, EUS) 10/1992 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 TD 02/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) RS Cosworth 4×4 10/1991 – 01/1995
ESCORT III (GAA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT III (GAA) 1.3 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 09/1980 – 10/1982
ESCORT III (GAA) 1.6 XR3i 10/1982 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 RS Turbo 11/1984 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 D 02/1984 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.3 09/1983 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.6 09/1983 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.6 i 09/1983 – 12/1985
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 02/1987 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 XR3i 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ESCORT III Turnier (AWA) 1.1 08/1983 – 12/1985
ESCORT III Turnier (AWA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT III Turnier (AWA) 1.3 03/1981 – 12/1985
ESCORT III Turnier (AWA) 1.6 09/1980 – 12/1985
ESCORT III Turnier (AWA) 1.6 D 02/1984 – 12/1985
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 D 01/1986 – 01/1989
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ORION I (AFD) 1.3 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 i 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 D 02/1984 – 03/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 1.6 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 1.8 10/1984 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 10/1985 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 i 03/1985 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 08/1982 – 10/1984
SIERRA I hatchback (GBC) 2.3 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.8 XR4i 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.8 XR 4×4 02/1985 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.3 D 08/1982 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 1.6 08/1982 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 1.8 10/1984 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 2.0 10/1985 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 2.0 08/1982 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 2.0 03/1985 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 2.0 08/1982 – 10/1984
SIERRA Turnier (BNC) 2.3 08/1982 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 2.3 D 08/1982 – 12/1986
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 10/1987 – 05/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.3 D 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 4×4 02/1990 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 01/1987 – 02/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 09/1991 – 07/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.4 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 09/1991 – 09/1994
ESCORT V Turnier (ANL) 1.3 09/1991 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 D 07/1990 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 09/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 16V 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 07/1990 – 04/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 12/1992 – 01/1995
RANGER (ET) 2.5 TDCi 4×4 05/2006 – 07/2012
RANGER (ET) 3.0 TDCi 4×4 05/2006 – 07/2012
FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD) 04/1984 – 02/1989
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 TD 02/1993 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 i 16V 02/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000 4×4 05/1991 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 09/1990 – 12/1994
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 01/1994 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 01/1989 – 01/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 i 07/1993 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 i 16V 02/1994 – 01/1995
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, ECL, EDS, EDL) 07/1994 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, EDS, ESL, ESS, EUS) 08/1994 – 03/2000
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 24V 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i 02/1993 – 08/1996
MAVERICK (UDS, UNS) 2.7 TD 02/1993 – 08/1996
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 4×4 01/1995 – 10/1998
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
ORION II (AFF) 1.6 i 03/1986 – 07/1990
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 4×4 01/1987 – 08/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i XR 4×4 01/1987 – 08/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V (EDA, EHC) 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 02/1999
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS Cosworth 4×4 02/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 TD 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 TD 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.4 02/1995 – 08/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 12/1996
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 09/1999
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EBL, EDL, EDS, EGL, ESL, ESS, EUS) 01/1995 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (ECL, EDL, EDS, ESL, ESS, EUS) 07/1994 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 (EBL, EBS, ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, ESL, EUS) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TDI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.3 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 TD 09/1995 – 08/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 10/1995 – 08/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i (UDS) 09/1996 – 04/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i 09/1996 – 04/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.7 TD 09/1996 – 04/1998
FIESTA I (GFBT) 1.1 (WFBT) 02/1981 – 08/1983
GRANADA II (GU) 2.3 06/1981 – 08/1985
GRANADA II (GU) 2.8 06/1981 – 08/1985
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 04/1989 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT V Express (AVF) 1.3 07/1990 – 12/1994
ESCORT V Express (AVF) 1.4 07/1990 – 12/1994
ESCORT V Express (AVF) 1.8 D 07/1990 – 12/1994
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.4 01/1995 – 08/2000
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.8 D 01/1995 – 08/2000
ORION II (AFF) 1.3 11/1986 – 07/1988
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 09/1986 – 12/1994
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i XR 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i XR 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
TRANSIT bus K-40 1.5 04/1955 – 04/1967
TRANSIT caroserie 1250 S-2 Klein-LKW 10/1957 – 07/1967
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.5 900 (7200) 11/1965 – 08/1969
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.5 900 (7300) 11/1965 – 05/1973
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.7 900 (7300) 02/1971 – 06/1971
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.5 1000 (72E2A) 12/1968 – 05/1973
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.7 1000 (72E2A) 01/1971 – 05/1973
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.5 1100 (72000) 11/1965 – 07/1971
TRANSIT caroserie (72E, 71E) 1.5 (72E1A) 01/1971 – 05/1973
TRANSIT bus (72E, 73E) 2.3 D FT 100 (72E2X) 11/1971 – 09/1978
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.7 (72E3C) 01/1971 – 05/1973
TRANSIT caroserie (81E) 1.7 1300 Feuerw. (810000) 11/1965 – 05/1973
TRANSIT caroserie (81E) 1.7 1300 (81E4SA) 03/1967 – 07/1973
TRANSIT bus (72E, 73E) 1.7 1300 (820000) 01/1966 – 05/1973
ESCORT II (ATH) 2.0 RS (BATN) 03/1973 – 02/1977
ESCORT II Turnier 1.3 (CADR) 04/1975 – 01/1979
ESCORT II Turnier 1.3 (BADR) 08/1976 – 07/1981
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 (GAF) 07/1988 – 10/1990
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.0 08/1983 – 11/1989
FIESTA III (GFJ) 1.6 Turbo (FBJT) 03/1990 – 10/1992
ORION II (AFF) 1.3 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 12/1985 – 07/1990
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 01/1992 – 12/1993
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 01/1986 – 12/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 01/1986 – 07/1990
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.0 (TAL, TAS, TGL, TWS) 09/1985 – 09/1992
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS) 01/1986 – 09/1991
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 i (EAL, EAS) 09/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAS, EAL) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAS, EAL) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 10/1992 – 06/1994
ECONOVAN (KBA, KCA) 1.4 03/1986 – 03/1992
ECONOVAN (KBA, KCA) 2.0 D 03/1986 – 03/1992
TRANSIT caroserie (V_ _) 1.6 (WS) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT caroserie (V_ _) 2.0 (VHL, VVS) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT caroserie (V_ _) 2.4 D (VVS) 01/1978 – 12/1985
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 Turbo D 10/1996 – 08/1999
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 10/1985 – 10/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 10/1985 – 10/1990
FIESTA III (GFJ) 1.0 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 01/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 02/1992
SIERRA I hatchback (GBC) 1.6 08/1984 – 12/1986
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
TRANSIT bus (V_ _) 2.0 (VAS, VBLVIL, VLS, VUL, VZS) 12/1977 – 07/1982
TRANSIT bus (V_ _) 2.0 (VAS, VLS, VZS) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT caroserie (V_ _) 2.0 (VVS) 11/1977 – 07/1982
TRANSIT platou / sasiu (V_ _) 2.4 D (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS) 01/1978 – 12/1985
TRANSIT caroserie (V_ _) 2.5 D (VVL) 10/1983 – 10/1986
TRANSIT platou / sasiu (V_ _) 2.5 D (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS) 10/1983 – 10/1986
TRANSIT platou / sasiu (V_ _) 2.0 (VGL, VSL, VTL) 11/1977 – 07/1982
TRANSIT platou / sasiu (V_ _) 2.0 (VGL, VSL, VTL, VCS, VDS) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT caroserie (V_ _) 2.0 (VVL) 11/1977 – 10/1986
TRANSIT caroserie (T_ _) 1.6 (TAS) 09/1985 – 09/1992
TRANSIT bus (T_ _) 2.0 Cat (TBS, TCL, TCS) 12/1985 – 09/1992
TRANSIT platou / sasiu (T_ _) 2.5 DI (TTE, TTL, TTS, TUL) 09/1988 – 09/1992
TRANSIT platou / sasiu (T_ _) 2.0 (TTE, TTL, TTS) 01/1986 – 09/1992
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1987 – 12/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 16V Cosworth 4×4 01/1990 – 02/1993
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EME/L/S, ENE/L/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML/S, ENL/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 11/1992 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML/S, ENL/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, EDL, EDS, ESL, ESS) 08/1997 – 03/2000
FIESTA III (GFJ) 1.6 i 16V 01/1994 – 12/1995
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000 4×4 02/1995 – 10/1998
SIERRA Turnier (BNC) 2.8 XR4i 08/1982 – 12/1986
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 08/1988 – 02/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 09/1991 – 09/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 09/1991 – 06/1994
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1992
ESCORT III (GAA) 1.6 i (GAA) 07/1985 – 12/1985
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 02/1999
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.8 D (FVJ) 03/1989 – 12/1995
GRANADA II (GU) 1.6 07/1981 – 08/1985
ORION II (AFF) 1.6 i 02/1986 – 07/1990
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 06/2001
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 TD 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.3 01/1995 – 01/1999
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 12/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 12/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 4×4 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 4×4 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.3 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.3 01/1995 – 02/1999
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 04/1994
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 TD 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V LPG 06/2002 – 12/2013
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport 02/2000 – 01/2002
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 4×4 10/1999 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 10/1999 – 04/2002
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000 02/1995 – 02/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 D 01/1995 – 12/1996
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 D 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 D 01/1995 – 12/1996
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 4×4 10/1999 – 04/2002
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_, F_A_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI (F_B_, F_C_, F_A_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 05/1999 – 03/2000
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 DI 04/2000 – 01/2002
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML, ENE/L) 05/1999 – 03/2000
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
MAVERICK 3.0 V6 24V 02/2001 – –
MAVERICK 2.0 16V 02/2001 – –
GRANADA II (GU) 1.7 (GT, GF, GU) 08/1977 – 05/1982
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 4×4 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.1 10/1985 – 09/1990
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/2000
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/1998
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 D 01/1995 – 02/1999
FIESTA III (GFJ) 1.8 TD 03/1993 – 12/1995
GRANADA II (GU) 1.9 D 08/1977 – 08/1982
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 07/1990 – 12/1992
ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.8 TD 10/1998 – 07/2000
ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.6 16V 10/1998 – 07/2000
ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.6 16V 02/1999 – 07/2000
ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.8 TD 02/1999 – 07/2000
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_) 08/2000 – 05/2006
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 DI 09/2000 – 08/2003
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V 11/2001 – 06/2008
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.3 16V RWD (F_B_, F_C_, F_A_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V RWD (FAA_, FAB_, FAC_) 04/2001 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.3 16V (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 04/2001 – 05/2006
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 TDCi 11/2001 – 06/2008
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 09/1999 – 01/2002
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EB_, ED_, ES_) 08/1994 – 06/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAS) 06/1994 – 03/2000
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V 11/2001 – 06/2008
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDE (F_C_, F_B_, F_A_) 07/2001 – 05/2006
TRANSIT bus (E_ _) 2.9 i 01/1991 – 09/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 CNG 06/1994 – 03/2000
FUSION (JU_) 1.4 08/2002 – 12/2012
FUSION (JU_) 1.6 08/2002 – 11/2009
FUSION (JU_) 1.4 TDCi 08/2002 – 12/2012
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 D 12/1989 – 12/1994
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 04/2002 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 4×4 04/2002 – 06/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 TDCi (F_F_, F_E_, F_G_) 08/2002 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 TDCi (F_E_, F_F_) 08/2002 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 TDCi 08/2002 – 05/2006
SIERRA II (GBG, GB4) 2.8 i 08/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i XR 4×4 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 4×4 01/1987 – 02/1993
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi /TDDi /DI 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 Di 06/2002 – 12/2013
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 01/1986 – 12/1987
GRANADA II (GU) 2.0 08/1977 – 07/1979
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 11/1988 – 10/1992
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 03/2003 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 05/2002 – 06/2008
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDE 07/2001 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDE 07/2001 – 05/2006
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
MAVERICK 2.3 16V 03/2004 – –
MAVERICK 3.0 V6 24V 03/2004 – –
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) TD 1.8 03/2000 – 08/2003
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 TDCi 11/2004 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.6 TDCi 11/2004 – 12/2012
FIESTA V (JH_, JD_) ST150 03/2005 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.25 08/2004 – 12/2012
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 07/2006 – 08/2014
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 07/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
RANGER (ER, EQ, R_) 3.0 06/1999 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 4×4 10/2005 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TDdi 04/2002 – 09/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TDdi 4×4 04/2002 – 09/2005
RANGER (ET) 2.5 TDdi 05/2006 – 07/2012
RANGER (ET) 3.0 TDCi 05/2006 – 07/2012
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 TDCi 08/2006 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 08/2006 – 12/2013
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
RANGER (ER, EQ, R_) 2.6 10/2002 – 09/2004
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TD 08/2000 – 08/2003
RANGER (ER, EQ, R_) 2.2 03/2002 – 09/2005
FIESTA V Van 1.3 10/2003 – 07/2005
FIESTA V Van 1.4 TDCi 10/2003 – 12/2010
RANGER (ER, EQ, R_) 2.9 D 06/1999 – 02/2002
FUSION (JU_) 1.3 11/2002 – 07/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 1.8 06/1999 – 02/2002
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 03/2001 – 03/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 3.2 TDCi 02/2008 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 3.2 TDCi RWD 09/2007 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 3.2 TDCi RWD 09/2007 – 08/2014
TRANSIT TOURNEO bus 2.0 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 DI 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 DI 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 TD 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 TD 04/1998 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.4 D 08/1994 – 06/2000
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 09/2011
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
KA (RU8) 1.2 10/2008 – 05/2016
KA (RU8) 1.3 TDCi 10/2008 – 05/2016
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 08/2014
FUSION (JU_) 1.4 LPG 01/2010 – 12/2012
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V LPG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V LPG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V CNG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V CNG RWD 04/2006 – 08/2014
FIESTA V Van 1.6 TDCi 04/2007 – 09/2009
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 09/2015 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 09/2015 – 01/2018
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.2 09/2015 – 01/2018
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.5 09/2015 – 01/2018
KA+ III (UK, FK) 1.2 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 06/2016 – –
MAVERICK 2.0 16V FWD 02/2001 – –
MAVERICK 3.0 V6 24V FWD 02/2001 – –
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.2 (TK) 06/2016 – –
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 BiFuel 03/2001 – 03/2006
TRANSIT TOURNEO bus (FC_ _) 2.0 03/2002 – 03/2006
TRANSIT TOURNEO bus (FC_ _) 2.0 06/2000 – 08/2003
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 10/2011 – 08/2014
KA+ III (UK, FK) 1.5 TDCi 02/2018 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 TDCi 02/2018 – –
TRANSIT TOURNEO bus (FC_ _) 2.0 06/2000 – 03/2005
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
FIESTA V Van 1.3 05/2002 – 08/2008
FIESTA V Van 1.4 05/2002 – 09/2005
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 06/2021 – –
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 03/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 11/1995 – 04/2000
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 D 08/1995 – 04/2000
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.3 02/1996 – 08/2003
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 D 02/1996 – 04/2002
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 4×4 04/1996 – 04/2000
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V 04/1996 – 01/2002
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 08/1997 – 04/2000
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 Turbo DI / TDDi 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
RANGER (TKE) 3.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
GALAXY I (WGR) 2.8 V6 04/2000 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 04/2000 – 05/2006
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) ST170 03/2002 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) ST170 08/2002 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) RS 10/2002 – 11/2004
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 02/2003 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2006
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 BiFuel 02/2003 – 01/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi 08/2001 – 03/2005
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.5 i 4×4 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 11/2011 – –
RANGER (TKE) 3.2 TDCi 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.5 i 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 05/2015 – –
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 09/1999
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDDi 08/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.4 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.6 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDDi 08/1998 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDCi 08/2002 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDCi 08/2001 – 03/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V BiFuel 09/2002 – 07/2004
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 4×4 09/2018 – –
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 4×4 03/2019 – –
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 4×4 03/2019 – –
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue tractiune pe spate 09/2018 – –
GALAXY MK I VAN (WGR) 1.9 TDi 09/1996 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 1.9 TDi 05/2000 – 03/2006
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) D 1.8 05/1998 – 04/2002
FIESTA Caseta/ Hatchback (WFVT) 1.0 (WFVT) 10/1977 – 11/1986
FIESTA Caseta/ Hatchback (WFVT) 1.1 (WFVT) 10/1977 – 11/1986
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 10/2013 – –
ECOSPORT 1.5 Ti 10/2013 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi 10/2013 – –
ECOSPORT 1.6 10/2012 – –
ECOSPORT 1.6 Ti-VCT 08/2012 – –
ECOSPORT 2.0 4×4 08/2012 – –
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 05/2015 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 03/2016 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi 05/2015 – –
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 10/2013 – 06/2022
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 4×4 11/2017 – –
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 01/2018 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 11/2017 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 04/2018 – –
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 01/2018 – –
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 4×4 10/2018 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 11/2019 – –
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 11/2017 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 04/2020 – –

FORD USA

Model Motor Perioada
EXPLORER (UN46) 4.0 V6 4WD 01/1993 – 12/1994
PROBE II (ECP) 2.0 16V 10/1993 – 03/1998
PROBE II (ECP) 2.5 V6 24V 10/1993 – 03/1998
PROBE II (ECP) 2.5 V6 24V 12/1994 – 03/1998
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 03/1995 – 12/2001
WINDSTAR (A3) 3.0 V6 03/1995 – 02/1999
WINDSTAR (A3) 3.8 V6 01/1995 – 06/1998
EXPLORER (U2, U_) 4.9 4WD 01/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1998 – 12/2001
WINDSTAR (A3) 3.0 V6 01/1995 – 12/2000

HONDA

Model Motor Perioada
JAZZ I (AA) 45 1.2 02/1984 – 10/1986
JAZZ I (AA) 55 1.2 09/1984 – 10/1986
JAZZ I (AA) 56 1.2 10/1983 – 10/1986
CIVIC I Hatchback (SB) 1200 (SB2) 09/1977 – 12/1980
CIVIC I limuzina (SF) 1300 L 09/1980 – 09/1983
CIVIC II hatchback (SS, SL) 1300 L (SS) 09/1979 – 09/1983
CIVIC I limuzina (SF) 1300 L 09/1980 – 09/1983
CIVIC I limuzina (SF) 1300 S 10/1979 – 12/1984
CIVIC II combi (WC) 1300 (AWC) 09/1979 – 09/1983
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.2 (AL) 01/1984 – 10/1987
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.3 (AG) 10/1983 – 10/1987
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.4 L (EC9) 10/1987 – 12/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.4 L (ED2) 10/1987 – 12/1989
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.5 GL (AH) 10/1983 – 10/1987
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.5 GTI (AH) 03/1986 – 10/1987
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.5 GT (AH) 01/1985 – 10/1987
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 11/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.3 16V Cat (EC8) 09/1989 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V (ED6) 10/1988 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 i 16V (ED3, SH4) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V Vtec (EE9) 10/1989 – 09/1991
ACCORD III (CA) 1.6 L (CA4) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 05/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 05/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5) 01/1986 – 12/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5) 11/1985 – 12/1987
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5) 11/1985 – 12/1987
ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5) 01/1987 – 12/1987
LEGEND I (HS, KA) 2.5 i (HS) 01/1986 – 12/1987
LEGEND II (KA) 3.2 i 24V (KA7) 01/1991 – 02/1996
LEGEND I cupe (KA_) 2.7 i 24V (KA3) 10/1987 – 12/1990
LEGEND II cupe (KA) 3.2 i 24V (KA8) 01/1991 – 02/1996
PRELUDE II (AB) 1.8 EX (AAB) 11/1985 – 04/1987
PRELUDE II (AB) 1.8 EX (AAB) 11/1983 – 04/1987
CRX I (AF, AS) 1.5 i (AF) 10/1983 – 11/1986
CRX I (AF, AS) 1.6 i 16V (AS) 03/1986 – 10/1987
CRX II (ED, EE) 1.6 i 16V (ED9) 10/1987 – 12/1989
CRX II (ED, EE) 1.6 i 16V (ED9) 10/1987 – 02/1992
CRX II (ED, EE) 1.6 i 16V Vtec (EE8) 10/1989 – 02/1992
CRX III (EH, EG) 1.6 ESi (EH6) 03/1992 – 12/1998
CRX III (EH, EG) 1.6 i VTi (EG2) 03/1992 – 12/1998
PRELUDE III (BA) 2.0 EX (BA4) 04/1987 – 01/1992
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA2) 04/1986 – 12/1987
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V Cat (BA4) 04/1987 – 01/1992
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA4) 10/1987 – 01/1992
PRELUDE IV (BB_) 2.0 i 16V (BB3) 02/1992 – 09/1996
PRELUDE IV (BB_) 2.3 i 16V (BB2) 02/1992 – 09/1996
CIVIC III Shuttle (AN, AR) 1.5 (AN) 10/1983 – 10/1987
CIVIC III Shuttle (AN, AR) 1.5 4WD (AR) 01/1985 – 10/1987
CIVIC IV Shuttle (EE, EF) 1.6 i 16V 4WD (EE4) 01/1988 – 12/1989
CIVIC IV Shuttle (EE, EF) 1.6 i 16V 4WD (EE4) 01/1988 – 02/1995
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 i 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V Automatik (CB7) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V (CB7) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV cupe (CB, CC) 2.0 i 16V (CC1) 01/1992 – 09/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8) 01/1991 – 12/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8) 01/1991 – 12/1993
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.3 16V (EG3) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 i 16V (EG4) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 16V Vtec (EG5, EH3) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 VTi 16V (EG6) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 i 16V (EG8) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 16V Vtec (EH9, EH5) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 VTi (EG9) 10/1991 – 11/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.5 i 16V (MA1) 08/1989 – 03/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.6 i 16V (HW) 08/1989 – 03/1995
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.0 i 16V (CC9) 03/1993 – 12/1993
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 i (MB1) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 i Vtec (MB1) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.5 i Vtec-E (MA9) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.4 i (MA8, MB2) 06/1995 – 02/2001
CIVIC V cupe (EJ) 1.6 i Vtec (EJ1) 01/1994 – 03/1996
CIVIC V cupe (EJ) 1.5 i LSi (EJ2) 08/1993 – 11/1995
ACCORD V cupe (CD) 2.2 i ES (CD7) 09/1993 – 02/1998
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.0 i LS 16V (CE2) 09/1993 – 02/1998
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 i ES (CE1) 09/1993 – 02/1998
PRELUDE IV (BB_) 2.2 i 16V Vtec (BB1) 02/1993 – 09/1996
SHUTTLE (RA) 2.2 16V (RA1) 10/1994 – 02/1998
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 10/1987 – 12/1989
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.4 i (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.4 i S (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 i (EK1) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.5 i (EK3) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 VTi (EK4) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.4 i (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.5 i (EK3) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 VTi (EK4, SO4) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.4 i (MA8, MB2) 09/1995 – 02/2001
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 09/1987 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 09/1987 – 09/1991
CIVIC IV Shuttle (EE, EF) 1.5 i 16V (EE2) 01/1988 – 11/1991
CIVIC I Hatchback (SB) 1200 (SB1) 07/1972 – 02/1977
CIVIC I Hatchback (SB) 1200 (SB2) 03/1977 – 12/1980
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.3 (EC8) 10/1987 – 12/1989
PRELUDE III (BA) 2.0 (BA4) 08/1987 – 01/1992
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.5 16V (MB3) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 16V (MB4) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.8 16V (MB6) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 2.0 i TD (MB7) 01/1997 – 02/2001
CR-V I (RD) 2.0 16V 4WD (RD1, RD3) 10/1995 – 12/2001
SHUTTLE (RA) 2.3 16V (RA3, RA5) 10/1997 – 06/2004
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.3 HYBRID (GP1) 04/2011 – –
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V 4×4 (EE5) 10/1989 – 09/1991
CAPA (GA) 1.5 16V (GA4) 04/1998 – 09/2002
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.4 16V (MB8) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.4 16V (MB8) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.5 16V (MB9) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.6 16V (MC1) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.8 16V (MC2) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 2.0 i D (MC3) 04/1998 – 02/2001
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1) 03/2002 – 09/2007
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA5) 10/1987 – 12/1990
LOGO (GA) 1.3 (GA3) 03/1999 – 03/2002
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.4 12/2006 – 10/2008
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.4 11/2008 – –
CR-V I (RD) 2.0 16V 4WD (RD1, RD3) 01/1999 – 02/2002
CONCERTO (HW, MA) 1.4 08/1989 – 10/1991
CONCERTO limuzina (HWW) 1.4 08/1989 – 10/1991
CONCERTO limuzina (HWW) 1.5 i 16V 08/1989 – 05/1995
CONCERTO limuzina (HWW) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.6 16V 08/1989 – 03/1995
CONCERTO limuzina (HWW) 1.6 16V 08/1989 – 03/1995
CONCERTO limuzina (HWW) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
INSIGHT (ZE) 1.0 IMA (ZE1, ZE18, ZE13) 04/2000 – 12/2006
ACCORD III Aerodeck (CA) 1.6 L (CA4) 11/1985 – 12/1989
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 i Vtec (EK1, SO4) 11/1995 – 02/2001
STREAM (RN) 1.7 16V (RN1) 05/2001 – 09/2006
STREAM (RN) 2.0 16V (RN3) 05/2001 – 09/2006
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1) 03/2002 – 07/2008
CR-V II (RD_) 2.0 (RD5) 09/2001 – 03/2007
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.2 i-DSI (GD5, GE2) 03/2002 – 07/2008
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 i Vtec (EM1) 03/1996 – 03/2000
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 i (EJ6) 03/1996 – 03/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.3 (ED1) 10/1987 – 12/1989
ACCORD V cupe (CD) 2.0 (CD9) 09/1993 – 12/1997
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V (ED6) 10/1988 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 i 16V (ED3) 10/1987 – 09/1991
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 i 16V (EG4) 10/1991 – 11/1995
CR-V II (RD_) 2.2 CTDi (RD9) 02/2005 – 09/2006
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.5 VTEC (GD3) 04/2002 – 07/2008
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.3 i (GE6, GG3, GG6) 07/2008 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.2 (GG1) 07/2008 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 i-VTEC (GE8) 07/2008 – 06/2014
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.7 10/2003 – 09/2007
JAZZ IV (GK_) 1.3 09/2015 – –
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.4 iDSI (GE3, GD1) 12/2006 – 10/2008
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 4WD (GE9) 10/2007 – 03/2014
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.5 iDSi (GD3) 01/2004 – 12/2006
JAZZ IV (GK_) 1.5 09/2017 – –
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD2) 03/2002 – 09/2007
LEGEND III (KA) 3.5 i 24V (KA9) 02/1996 – 10/1997
FR-V (BE) 2.2 i CTDi (BE5) 07/2005 – –
FR-V (BE) 2.0 (BE3) 02/2005 – –
FR-V (BE) 1.7 (BE1) 08/2004 – –
FR-V (BE) 1.8 (BE1) 01/2007 – –
HR-V (RU) 1.5 (RU1) 01/2015 – –
HR-V (RU) 1.8 (RU5) 11/2014 – –
HR-V (RU) 1.6 i-DTEC (RU8) 08/2015 – –
HR-V (RU) 1.5 (RU1) 08/2015 – –
HR-V (RU) 1.5 i-VTEC (RU1) 04/2019 – –
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 iS (EP1, EU5, EU7) 11/2000 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.6 i (EP2, EU8, EU6) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.6 i (EM1) 02/2001 – 12/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 i (EP1, EU7) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 i (EM2) 05/2001 – 12/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 i VTEC (EM2) 05/2001 – 12/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 Type-R (EP3) 09/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.7 CTDi (EP4, EU9) 01/2002 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.3 IMA (ED9, ES9) 10/2003 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 i Sport (EV1) 09/2001 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.4 (ES4) 12/2000 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.6 (ES5) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 2.0 (ET1) 10/2003 – 09/2005

HYUNDAI

Model Motor Perioada
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.5 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 12V 10/1994 – 01/2000
PONY (X-2) 1.3 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 i 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 i 10/1989 – 01/1995
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 01/1990 – 01/1995
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 i 01/1990 – 01/1995
SONATA II (Y-2) 2.0 i 01/1991 – 10/1993
SONATA II (Y-2) 2.0 i 16V 01/1991 – 10/1993
SONATA II (Y-2) 3.0 i V6 01/1991 – 10/1993
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 i 01/1990 – 01/1995
LANTRA II (J-2) 1.6 i 11/1995 – 09/2000
LANTRA II (J-2) 1.6 16V 11/1995 – 09/2000
LANTRA II (J-2) 1.8 16V 11/1995 – 09/2000
ACCENT I (X-3) 1.5 i 16V 12/1995 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 16V 10/1995 – 01/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.6 i 02/1996 – 10/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.6 16V 02/1996 – 10/2000
COUPE I (RD) 2.0 16V 08/1996 – 04/2002
LANTRA II combi (J-2) 1.8 16V 02/1996 – 10/2000
ACCENT IV (RB) 1.4 11/2010 – 03/2018
ACCENT IV (RB) 1.6 11/2010 – 03/2018
LANTRA II (J-2) 2.0 16V 08/1996 – 09/2000
H100 bus (P) 2.5 D 12/1994 – 03/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.5 12V 04/1997 – 10/2000
LANTRA II combi (J-2) 2.0 16V 11/1995 – 10/2000
LANTRA II (J-2) 1.5 12V 12/1996 – 09/2000
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.3 01/1990 – 01/1995
PONY (X-2) 1.3 10/1989 – 01/1995
H100 bus (P) 2.4 01/1997 – 03/2000
PONY (X-1) 1.5 (X-1) 10/1985 – 09/1989
PONY (X-1) 1.3 10/1985 – 09/1989
ATOS (MX) 1.0 i 02/1998 – 12/2000
SONATA IV (EF) 2.5 V6 24V 06/1998 – 10/2001
SONATA IV (EF) 2.0 16V 06/1998 – 10/2001
i10 I (PA) 1.1 04/2011 – 12/2013
i10 I (PA) 1.2 04/2011 – 12/2013
COUPE I (RD) 1.6 16V 03/1998 – 04/2002
H100 caroserie 2.5 D 12/1994 – 03/2000
H100 caroserie 2.5 D 07/1993 – 12/1994
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 01/2000 – 12/2006
GETZ (TB) 1.3 09/2004 – 06/2009
COUPE I (RD) 1.6 i 16V 12/1996 – 04/2002
SONATA IV (EF) 2.4 16V 03/1998 – 10/2001
TUCSON (JM) 2.0 01/2007 – 01/2012
i10 I (PA) 1.1 LPG 04/2011 – 12/2013
ACCENT IV (RB) 1.6 CRDi 07/2011 – 10/2017
SONATA II (Y-2) 1.8 i 09/1988 – 10/1993
SONATA II (Y-2) 2.4 i 09/1988 – 08/1991
SONATA II (Y-2) 2.0 i 09/1988 – 08/1991
H100 bus (P) 2.5 D 07/1993 – 12/1994
H100 bus (P) 2.4 07/1993 – 03/2000
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 09/2000
H-1 caroserie (A1) 2.4 03/2000 – 04/2004
LANTRA II (J-2) 1.9 D 03/1998 – 09/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.9 D 03/1998 – 10/2000
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
GALLOPER II (JK-01) 3.0 V6 08/1998 – 12/2003
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TD intercooler 08/1998 – 12/2003
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02/2001 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.7 V6 4×4 02/2001 – 03/2006
ACCENT II (LC) 1.5 09/2000 – 02/2003
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 10/2006
SANTAMO 2.0 16V 05/1999 – 12/2002
SANTAMO 2.0 16V 4×4 05/1999 – 12/2002
H100 bus (P) 2.5 TD 07/1993 – 03/2000
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 D 10/1997 – 04/2004
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 4×4 04/2001 – 03/2006
MATRIX (FC) 1.6 06/2001 – 08/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4×4 02/2001 – 03/2006
COUPE I (RD) 2.0 16V 03/2001 – 04/2002
ATOS (MX) 1.0 i 03/2001 – 07/2003
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02/2001 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4×4 02/2001 – 03/2006
MATRIX (FC) 1.8 06/2001 – 08/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 08/2001 – 03/2006
MATRIX (FC) 1.5 CRDi 10/2001 – 08/2010
ACCENT II (LC) 1.5 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 01/2000 – 11/2005
ACCENT II (LC) 1.5 CRDi 04/2002 – 11/2005
GETZ (TB) 1.5 CRDi 03/2003 – 09/2005
GETZ (TB) 1.6 09/2002 – 09/2005
GETZ (TB) 1.3 i 09/2002 – 03/2004
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TCi D 08/1998 – 12/2003
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TD 08/1998 – 12/2003
GETZ (TB) 1.1 09/2002 – 09/2005
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 10/2001 – 08/2007
ACCENT II (LC) 1.3 08/2002 – 11/2005
H-1 caroserie (A1) 2.5 CRDi 08/2003 – 12/2007
ACCENT II (LC) 1.6 12/2002 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.6 12/2002 – 11/2005
SANTA FÉ I (SM) 2.0 08/2001 – 03/2006
GETZ (TB) 1.3 09/2003 – 09/2005
TUCSON (JM) 2.0 08/2004 – 12/2010
TUCSON (JM) 2.0 tractiune integrala 08/2004 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.7 tractiune integrala 08/2004 – 11/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 06/2004 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 08/2004 – 03/2010
ACCENT II limuzina (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 CRDi 01/2002 – 11/2005
MATRIX (FC) 1.5 CRDi 12/2004 – 08/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 4×4 08/2003 – 03/2006
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2006 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2006 – 03/2010
GETZ (TB) 1.1 09/2005 – 06/2009
ATOS (MX) 1.1 08/2003 – 12/2008
ACCENT III (MC) 1.4 GL 11/2005 – 11/2010
ACCENT III (MC) 1.6 GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III (MC) 1.5 CRDi GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.4 GL 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.6 GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.5 CRDi GLS 11/2005 – 11/2010
GETZ (TB) 1.4 i 08/2005 – 12/2010
GETZ (TB) 1.5 CRDi 08/2005 – 06/2009
ATOS (MX) 1.1 08/2003 – 12/2008
MATRIX (FC) 1.5 CRDi VGT 08/2005 – 08/2010
GETZ (TB) 1.5 CRDi GLS 07/2004 – 08/2005
GETZ (TB) 1.5 CRDi GLS 08/2005 – 06/2009
GETZ (TB) 1.5 i 03/2003 – 09/2005
H100 caroserie 2.6 TD 07/1993 – 05/1998
ACCENT II (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
ACCENT II (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2006 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2006 – 03/2010
H100 caroserie 2.4 10/1997 – 12/2004
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
i10 I (PA) 1.1 01/2008 – 12/2013
i10 I (PA) 1.1 CRDi 01/2008 – 12/2011
i10 I (PA) 1.1 12/2007 – 12/2013
GETZ (TB) 1.6 06/2005 – 06/2009
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2007 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2007 – 03/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi tractiune integrala 11/2003 – 02/2006
ACCENT II (LC) 1.5 01/2000 – 10/2002
i10 I (PA) 1.2 11/2008 – 12/2011
MATRIX (FC) 1.6 01/2002 – 12/2005
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2009 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2009 – 03/2010
i10 I (PA) 1.2 10/2007 – 12/2013
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 11/2010 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 11/2010 – –
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 11/2010 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 CRDi 11/2010 – 12/2017
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
H100 caroserie 2.5 TDiC 06/1998 – 10/2003
ATOS (MX) 1.1 06/2003 – 12/2010
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 GDI 11/2010 – 12/2017
i10 I (PA) 1.0 01/2011 – 12/2013
i10 II (BA, IA) 1.0 08/2013 – 12/2019
i10 II (BA, IA) 1.2 12/2013 – 12/2019
i10 II (BA, IA) 1.0 LPG 02/2014 – 12/2019
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 11/2010 – –
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 CRDI 04/2011 – 12/2017
ACCENT IV (RB) 1.6 CVVT 12/2010 – 12/2017
H100 caroserie 2.4 TD 07/1993 – 07/1997
i10 II (BA, IA) 1.2 09/2013 – 12/2017
i10 II limuzina 1.2 08/2015 – –
ACCENT IV (RB) 1.4 09/2015 – 04/2019
i10 I (PA) 1.1 11/2008 – 12/2013
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 06/2021
H100 caroserie 2.4 08/1997 – 10/2003
ACCENT IV (RB) 1.6 CRDi 02/2015 – 12/2018
i10 II limuzina 1.2 12/2013 – –
CRETA 1.6 Attitude, Pulse, Flex 01/2017 – 01/2021
H100 caroserie 2.6 D 10/1999 – 12/2004
i10 II (BA, IA) 1.0 LPG 07/2014 – 08/2016
i10 II (BA, IA) 1.2 01/2018 – 12/2021
i10 I (PA) 1.2 01/2011 – 05/2018
PONY (X-2) 1.3 12/1989 – 07/1991
ACCENT IV (RB) 1.4 04/2015 – 04/2019
GETZ (TB) 1.5 06/2001 – 01/2004
i10 I (PA) 1.2 LPG 01/2010 – 12/2013
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 MPi 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 CRDi 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.1 CRDi 05/2015 – 09/2021
i10 I (PA) 1.1 LPG 01/2009 – 12/2013
SANTA FÉ I Autoutilitară/SUV (SM) CRDi 4×4 04/2001 – 12/2005
SANTA FÉ I Autoutilitară/SUV (SM) CRDi 4×4 08/2003 – 03/2006
i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.2 01/2013 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.2 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.4 09/2008 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.6 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.2 08/2008 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi 08/2008 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.6 12/2008 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.1 CRDi 03/2012 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.2 03/2012 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi 01/2009 – 12/2012
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 03/2020
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 08/2020
i20 II (GB, IB) 1.4 11/2014 – 06/2018
i20 II (GB, IB) 1.1 CRDi 11/2014 – 06/2018
i20 II (GB, IB) 1.4 CRDi 11/2014 – 06/2018
i20 II cupe (GB) 1.4 05/2015 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.4 CRDi 05/2015 – 09/2021
i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 08/2020
i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 08/2020
CRETA 1.4 CRDi 01/2016 – 01/2021
CRETA 1.6 CRDi 01/2016 – 01/2021
CRETA 1.6 01/2016 – 01/2021
i20 II cupe (GB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 09/2021
i20 II (GB, IB) 1.2 LPGI 11/2014 – 06/2019
i20 II cupe (GB) 1.2 05/2015 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.1 CRDi 05/2015 – 09/2021
CRETA 2.0 01/2016 – 01/2021
CRETA 2.0 4WD 01/2016 – 01/2021
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI 09/2015 – 06/2018
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI 09/2015 – 06/2018
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CRDI 09/2015 – 06/2018
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CVVT 09/2015 – 06/2018
SOLARIS limuzina (HCR, HCI) 1.4 01/2017 – –
SOLARIS limuzina (HCR, HCI) 1.6 01/2017 – –
SOLARIS limuzina (HCR, HCI) 1.6 01/2017 – –
CRETA 1.6 4WD 08/2016 – 01/2021
ACCENT V limuzina (HC) 1.4 07/2018 – –
ACCENT V limuzina (HC) 1.6 01/2018 – –
i20 II (GB, IB) 1.2 LPG 01/2019 – 09/2020
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.0 T-GDi 01/2016 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI 05/2015 – 09/2021
i20 I (PB, PBT) 1.2 LPG 01/2009 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.2 12/2008 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.4 LPG 12/2008 – 12/2012
LANTRA I (J-1) 1.5 i.e. 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.8 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
S COUPE (SLC) 1.5 i 02/1990 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i 04/1992 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i Turbo 04/1991 – 05/1996
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 06/1997 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 06/1997 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 4WD 02/1998 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 02/1998 – 04/2004
HIGHWAY VAN 2.0 16V 03/2000 – 03/2004
HIGHWAY VAN 2.7 V6 24V 03/2000 – 03/2004

IRMSCHER

Model Motor Perioada
SENATOR 4.0 24V 01/1990 – 12/1996
OMEGA Caravan 4.0 i 01/1990 – 12/1996

ISUZU

Model Motor Perioada
GEMINI limuzina (JT) 1.5 D 02/1988 – 12/1989
GEMINI limuzina (JT) 1.5 TD 02/1988 – 12/1989
GEMINI (JT) 1.5 D 02/1988 – 12/1990
GEMINI (JT) 1.5 TD 02/1988 – 12/1990
GEMINI (JT) 1.6 GTI 16V 08/1988 – 12/1990
TROOPER I (UBS) 2.8 TD (UBS55) 10/1987 – 12/1991
TROOPER I (UBS) 2.8 TD (UBS55) 10/1988 – 12/1991
TROOPER I autoturism de teren, deschis (UBS) 2.3 (UBS16) 11/1985 – 12/1991
TROOPER I autoturism de teren, deschis (UBS) 2.6 i (UBS17) 10/1987 – 12/1991
TROOPER I autoturism de teren, deschis (UBS) 2.2 TD (UBS52) 03/1984 – 12/1991
CAMPO (KB) 2.2 (TFS) 01/1989 – 12/1990
PIAZZA (JR_) 2.0 Turbo 06/1985 – 12/1990
GEMINI (JT) 1.5 02/1988 – 12/1990
GEMINI limuzina (JT) 1.5 02/1988 – 12/1989
CAMPO (KB) 2.0 4WD (KB48) 06/1985 – 12/1988
CAMPO (KB) 2.0 (KB28) 06/1985 – 12/1988
CAMPO (KB) 2.5 D (KB27) 01/1983 – 12/1990
CAMPO (KB) 2.5 D 4WD (KBD47) 01/1983 – 12/1990
TROOPER III 3.0 DTI 05/1998 – 08/2004
TROOPER III 3.5 V6 24V AWD 04/2000 – 08/2004
TROOPER II (UB) 3.1 TD 08/1991 – 07/1998
TROOPER II (UB) 3.2 08/1991 – 07/1998
TROOPER II autoturism de teren, deschis (UB) 3.2 08/1991 – 07/1998
TROOPER II autoturism de teren, deschis (UB) 3.1 TD 08/1991 – 07/1998
TROOPER III autoturism de teren, deschis 3.5 V6 24V 04/2000 – 08/2004
TROOPER III autoturism de teren, deschis 3.0 DTI 04/2000 – 08/2004
D-MAX II (TFR, TFS) 2.5 CRDi 4×4 (TFS86J) 06/2012 – 12/2018
D-MAX II (TFR, TFS) 2.5 CRDi (TFR86J) 06/2012 – 12/2018
D-MAX II (TFR, TFS) 2.5 CRDi (TFR86J, TFR54J) 06/2012 – –
D-MAX II platou / sasiu (TFR, TFS) 2.5 CRDi 06/2012 – –
D-MAX II platou / sasiu (TFR, TFS) 2.5 CRDi 4WD 06/2012 – –
D-MAX II (TFR, TFS) 3.0 CRDi (TFR85J) 06/2012 – –
D-MAX II (TFR, TFS) 1.9 Ddi (TFR87J) 03/2017 – 12/2022
D-MAX II (TFR, TFS) 1.9 Ddi 4×4 (TFS87J) 03/2017 – 12/2022

IVECO

Model Motor Perioada
DAILY I platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 30-8 (12910211, 12911111, 12911112, 12911117, 12911131,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 30-8 (14911111, 14911117, 14911211, 14911215, 14911217,… 09/1998 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I caroserie 30-8 (10014131, 10014132, 10014137, 10014231, 10014232,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II caroserie 30-8 (12914111, 12914112, 12914117, 12914131, 12914137,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 V (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111… 09/1998 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-8 (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 35-8 (10031131, 10031132, 10031137, 10031224, 10031231,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 35-8 (12931102, 12931104, 12931111, 12931112, 12931117,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-8 (14930304, 14931104, 14931111, 14931115, 14931204,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I caroserie 35-8 (10034131, 10034132, 10034137, 10034224, 10034231,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II caroserie 35-8 (12934104, 12934111, 12934112, 12934117, 12934124,… 01/1991 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-8 (14934104, 14934111, 14934204, 14934205, 14934211,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 35-10 (10310311, 10311111, 10311112, 10311117, 10311211,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 35-10 (15030111, 15030211, 15030311, 15031111, 15031117,… 01/1996 – 05/1999
DAILY I caroserie 35-10 (10314204, 10314211, 10314212, 10314217, 10314411,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 35-10 (12974212, 12974217, 13014111, 13014131, 13014204,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-10 (15034111, 15034204, 15034211, 15034215, 15034217,… 01/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 35-12 (13110131, 13110211, 13110231, 13110311, 13110312,… 01/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 35-12 (15130311, 15130411, 15131111, 15131204, 15131211,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 35-12 (13114131, 13114204, 13114211, 13114212, 13114217,… 01/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 35-12 K (15130311, 15130411, 15131111, 15131204,… 09/1996 – 08/1998
DAILY II caroserie 40-10 V 01/1990 – 04/1996
DAILY II caroserie 40-10 4×4 (15214104, 15214111, 15214117, 15215111) 01/1997 – 05/1999
DAILY II bus A 40-10 (94139111, 94139131, 94139311, 94139315,… 01/1991 – 12/1996
DAILY II bus A 40-10 (95719111, 95719131, 95719311, 95719315,… 09/1996 – 05/1999
DAILY II bus A 40-12 (95819311, 95819315, 95819317, 95819331) 05/1996 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 45-10 (10331211, 10331212, 10331217, 10331304, 10331311,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 45-10 (13031204, 13031211, 13031212, 13031224, 13031231,… 01/1989 – 04/1996
DAILY I caroserie 45-10 V (10334204, 10334211, 10334212, 10334217,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 45-10 V (13034204, 13034211, 13034212, 13034224,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II bus A 45-10 (94159111, 94159131, 94159211, 94159311,… 01/1991 – 04/1996
DAILY II bus A 45-10 (95739111, 95739131, 95739311, 95739317,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II bus A 45-12 (94179211, 94179231, 94179311, 94179317,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II bus A 45-12 (95839211, 95839231, 95839311, 95839317,… 05/1996 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 49-10 (10350211, 10350304, 10350311, 10350404, 10350411,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 49-10 (13050211, 13050231, 13050304, 13050311, 13050331,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-10 (15050304, 15050404, 15050411, 15051204, 15051211,… 05/1996 – 05/1999
DAILY I caroserie 49-10 V (10354204, 10354211, 10354212, 10354217,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 49-10 V (13054204, 13054211, 13054212, 13054215,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-12 (13130211, 13130231, 13130304, 13130311, 13130312,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-12 (15150211, 15150311, 15150404, 15150411, 15151204,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 49-12 V (13134124, 13134204, 13134211, 13134212,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II caroserie 49-12 V (15154204, 15154211, 15154215, 15154217,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 59-12 (13150204, 13150211, 13150231, 13150311, 13150312,… 05/1991 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 59-12 (15170211, 15170304, 15170311, 15170504, 15170511,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 59-12 V (13154404, 13154411, 13154412, 13154417,… 05/1991 – 04/1996
DAILY II caroserie 59-12 V (15174404, 15174411, 15174415, 15174417) 05/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 30-10 (15011131, 15011231) 01/1998 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-10 01/1997 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-10 C 01/1997 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 40-8 01/1983 – 06/1989
DAILY I caroserie 40-8 V 01/1983 – 06/1989
DAILY II platou / sasiu 40-10 W 4×4 (15211104, 15211105, 15211111, 15211115,… 01/1997 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 30-8 (12910211, 12911111, 12911112, 12911117, 12911131,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-8 (12931102, 12931104, 12931111, 12931112, 12931117,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-8 (12934104, 12934111, 12934112, 12934117, 12934124,… 01/1991 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-10 (12971112, 12971212, 12971312, 12971317, 12976112,… 01/1989 – 12/1996
DAILY II caroserie 35-10 (12974212, 12974217, 13014111, 13014131, 13014204,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 (12914111, 12914112, 12914117, 12914131, 12914137,… 01/1989 – 08/1998

JAGUAR

Model Motor Perioada
XJ 6 4.2 11/1973 – 01/1980
XJ 6 4.2 09/1979 – 12/1987
XJ 12 5.3 05/1975 – 02/1993
XJ 12 H.E. 05/1981 – 12/1992
XJ Sovereign V12 10/1986 – 12/1992
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.2 24V 09/1990 – 11/1994
XJ (XJ40, XJ81) 6 4.0 09/1989 – 11/1994
XJ (XJ40, XJ81) V12 6.0 03/1993 – 11/1994
XJ cupe 3.6 01/1988 – 05/1992
XJ cupe 3.6 10/1983 – 12/1989
XJ cupe 3.6 10/1983 – 12/1988
XJ cupe 3.6 01/1988 – 05/1991
XJ cupe 5.3 H.E. 09/1985 – 09/1992
XJ cupe 5.3 01/1986 – 12/1989
XJ cupe 5.3 H.E. 07/1981 – 12/1987
XJ cupe 5.3 09/1973 – 05/1992
XJ cupe 4.0 05/1991 – 09/1994
XJ cupe 5.3 01/1988 – 06/1991
XJ cupe 5.3 05/1991 – 08/1993
XJ cupe 6.0 05/1993 – 03/1996
XJSC Convertible (X27) 3.6 08/1987 – 05/1991
XJSC Convertible (X27) 3.6 08/1987 – 05/1991
XJSC Convertible (X27) 3.6 10/1986 – 12/1988
XJSC Convertible (X27) 5.3 H.E. 07/1985 – 05/1992
XJSC Convertible (X27) 5.3 01/1986 – 05/1988
XJSC Convertible (X27) 5.3 H.E. 09/1985 – 12/1990
XJSC Convertible (X27) 5.3 01/1988 – 05/1992
XJSC Convertible (X27) 4.0 05/1991 – 09/1994
XJSC Convertible (X27) 5.3 01/1988 – 09/1991
XJSC Convertible (X27) 5.3 05/1991 – 08/1993
XJSC Convertible (X27) 6.0 05/1993 – 03/1996
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990
XJ (XJ40, XJ81) 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ 6 3.4 05/1975 – 10/1986
XJ 6 4.2 01/1975 – 12/1979
XJ 6 4.2 09/1985 – 12/1986
XJ 6 4.2 09/1985 – 12/1986
XJ 12 5.3 09/1973 – 12/1976
XJ 12 5.3 08/1986 – 09/1989
XJ Sovereign V12 07/1985 – 12/1992
XJSC Convertible (X27) 4.0 07/1994 – 03/1996
XJ cupe 4.0 07/1994 – 03/1996
XJ 6 2.8 09/1968 – 10/1975
XJ 6 4.2 10/1969 – 05/1975
XJ 12 5.3 06/1972 – 09/1973
XJ cupe 5.3 09/1975 – 07/1981
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990

JEEP

Model Motor Perioada
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 01/1988 – 12/1991
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 12/1991 – 08/1996
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.0 12/1991 – 08/1996
CHEROKEE (XJ) 2.5 i 4×4 12/1991 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 12/1991 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 01/1988 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 10/1984 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 TD 4×4 01/1988 – 09/2001
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (ZJ) 06/1992 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (ZJ) 09/1991 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 i 4×4 (ZJ) 01/1992 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 i 4×4 (ZJ) 09/1992 – 09/1998
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 4×4 01/1995 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 10/1995 – 09/2001
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 2.5 TD 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
WRANGLER II (TJ) 2.5 08/1996 – 04/2007
WRANGLER II (TJ) 4.0 08/1996 – 04/2007
WRANGLER III (JK) 2.8 CRD 11/2010 – –
CHEROKEE (XJ) 2.5 i 4×4 10/1984 – 09/2001
PATRIOT (MK74) 2.2 CRD 4×4 01/2011 – 12/2017
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.9 i 4×4 08/1997 – 04/1999
PATRIOT (MK74) 2.2 CRD 4×4 01/2011 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.0 01/2011 – 12/2017
WRANGLER III (JK) 3.6 V6 10/2011 – –
WRANGLER II (TJ) 4.0 06/1998 – 04/2007
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 07/1998 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 02/1999 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 06/1989 – 03/1992
CHEROKEE (KJ) 2.4 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 3.7 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.5 CRD 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.8 CRD 4×4 11/2002 – 01/2008
WRANGLER II (TJ) 2.4 11/2002 – 04/2007
WRANGLER II (TJ) 4.0 Rubicon 08/2003 – 04/2007
CHEROKEE (KJ) 3.7 4×4 08/2003 – 01/2008
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.2 08/1986 – 08/1989
CHEROKEE (KJ) 2.8 CRD 4×4 11/2004 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.4 Laredo 10/2001 – 09/2004
CHEROKEE (KJ) 3.7 Laredo 10/2001 – 09/2004
WRANGLER III (JK) 3.8 RWD 10/2007 – 09/2010
WRANGLER III (JK) 3.8 04/2007 – 12/2011
WRANGLER III (JK) 3.8 RWD 04/2007 – 12/2010
PATRIOT (MK74) 2.4 4×4 01/2008 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.0 CRD 4×4 02/2007 – 12/2017
WRANGLER III (JK) 3.8 04/2007 – –
WRANGLER III (JK) 2.8 CRD 04/2007 – –
PATRIOT (MK74) 2.4 Eco + 4×4 07/2008 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.4 4×4 02/2007 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.0 CRD 02/2007 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.4 06/2009 – 12/2017
WRANGLER III (JK) 3.6 V6 01/2015 – –
PATRIOT (MK74) 2.0 4×4 02/2007 – 12/2017
PATRIOT (MK74) 2.2 CRD 01/2011 – 12/2017
WRANGLER III (JK) 2.8 CRD 07/2010 – –
PATRIOT (MK74) 2.0 CRD 4×4 02/2007 – 12/2017
WRANGLER IV (JL) 2.0 T-GDi (JL72, JL74) 01/2019 – –
WRANGLER IV (JL) 2.0 4xe Plug-in Hybrid (JL74) 05/2021 – –
WRANGLER IV (JL) 6.4 09/2021 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 LPG 01/2016 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 07/2014 – 09/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 07/2014 – 12/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 4×4 07/2014 – 12/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 09/2014 – 12/2017
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 09/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 09/2015 – –
WRANGLER IV (JL) 2.0 T-GDi (JL72, JL74) 11/2017 – –
WRANGLER IV (JL) 2.2 Multijet II (JL72, JL74) 11/2017 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 4×4 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD 11/2016 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 01/2016 – –
WRANGLER IV (JL) 2.0 07/2018 – –
WRANGLER IV (JL) 3.6 VVT (JL72, JL74) 11/2017 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe 08/2020 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 MultiJet 02/2020 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe 08/2020 – –
COMPASS (MK49) 2.2 CRD 4×4 12/2010 – –
COMPASS (MK49) 2.0 05/2011 – –
COMPASS (MK49) 2.2 CRD 05/2011 – –
COMPASS (MK49) 2.4 4×4 09/2006 – –
COMPASS (MK49) 2.0 CRD 4×4 09/2006 – –
COMPASS (MK49) 2.4 08/2006 – –
COMPASS (MK49) 2.0 CRD 08/2006 – –
COMPASS (MK49) 2.2 CRD 4×4 05/2011 – –

KIA

Model Motor Perioada
SEPHIA limuzina (FA) 1.6 i 09/1993 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.6 i 01/1995 – 10/1997
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 4WD 04/1994 – 08/1999
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 4WD 04/1994 – 08/2003
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 01/2006 – 05/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 01/2006 – 05/2010
PRIDE (DA) 1.3 01/1990 – 10/2000
PRIDE (DA) 1.3 01/1990 – 09/2001
CLARUS (K9A) 1.8 i 16V 07/1996 – 08/2001
CLARUS (K9A) 2.0 i 16V 07/1996 – 11/2001
SEPHIA limuzina (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
PRIDE (DA) 1.3 10/1996 – 05/2001
SEPHIA limuzina (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 TD 4WD 10/1997 – 08/2003
CLARUS combi (GC) 1.8 i 16V 05/1998 – 10/2000
CLARUS combi (GC) 2.0 i 16V 05/1998 – 10/2000
RIO III limuzina (UB) 1.6 CVVT 06/2012 – 12/2017
BESTA caroserie 2.2 D 02/1996 – 12/2003
PREGIO caroserie (TB) 2.7 D 10/1997 – –
PRIDE (DA) 1.1 i 01/1991 – 10/2000
PRIDE (DA) 1.3 i 01/1990 – 05/1997
PRIDE combi 1.3 08/1999 – 05/2001
CARNIVAL I (UP) 2.5 V6 08/1999 – 10/2001
CARNIVAL I (UP) 2.9 TDi 08/1999 – 10/2001
ROADSTER (DB63) 1.8 08/1999 – –
RETONA autoturism de teren, inchis (FK) 2.0 TD 06/1999 – 12/2001
JOICE (MTE1P) 2.0 02/2000 – 09/2003
RIO I hatchback (DC) 1.3 08/2000 – 02/2005
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.8 i 11/2000 – 07/2002
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 10/1999 – 08/2003
RETONA autoturism de teren, inchis (FK) 2.0 16V 05/2000 – 12/2001
RIO I limuzina (DC_) 1.5 16V 09/2000 – 02/2005
SHUMA II (FB) 1.6 05/2001 – 08/2004
SHUMA II limuzina (FB) 1.6 05/2001 – 05/2004
RIO I hatchback (DC) 1.5 16V 08/2000 – 02/2005
RIO I hatchback (DC) 1.3 08/2000 – 02/2005
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.6 07/2002 – 08/2006
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CRDi 07/2002 – 04/2006
RIO I limuzina (DC_) 1.3 09/2000 – 02/2005
PREGIO caroserie (TB) 2.5 TCi D 09/2002 – –
RIO I hatchback (DC) 1.5 16V 09/2002 – 02/2005
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 4WD 10/2000 – 08/2003
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 10/2000 – 08/2003
SHUMA II (FB) 1.8 04/2003 – 08/2004
JOICE (MTE1P) 2.0 09/2001 – 09/2003
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 2.0 04/2004 – 01/2007
CERATO I limuzina (LD) 2.0 CRDi 04/2004 – 05/2006
CERATO I hatchback (LD) 1.6 07/2004 – 01/2007
CERATO I hatchback (LD) 2.0 03/2004 – 05/2007
CERATO I hatchback (LD) 2.0 CRDi 04/2004 – 05/2006
PICANTO I (SA) 1.1 04/2004 – 09/2011
K2500 platou / sasiu (SD) 2.5 D 01/2003 – –
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CVVT 08/2004 – 05/2007
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 i 16V 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 16V 4WD 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.7 V6 4WD 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 09/2004 – 12/2006
RIO II (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II (JB) 1.6 CVVT 03/2005 – 12/2011
RIO II (JB) 1.5 CRDi 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.6 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.5 CRDi 03/2005 – 12/2011
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
PICANTO I (SA) 1.0 04/2004 – 04/2011
PICANTO I (SA) 1.1 CRDi 10/2005 – 04/2011
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 01/2006 – 10/2008
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 01/2006 – 10/2008
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CRDi 11/2005 – 04/2006
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 02/2005 – 12/2006
SPORTAGE SUV (K00) 2.2 D 4WD 08/1994 – 04/1999
RIO I limuzina (DC_) 1.3 08/2002 – 02/2005
CERATO I hatchback (LD) 1.6 05/2006 – 06/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.6 05/2006 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.6 CRDi 06/2005 – 12/2009
CERATO I hatchback (LD) 1.6 CRDi 06/2005 – 06/2008
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 09/2007 – 12/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 09/2008 – 05/2010
PICANTO I (SA) 1.0 09/2007 – 04/2011
RIO II (JB) 1.5 CRDi 06/2008 – 12/2011
RIO I limuzina (DC_) 1.5 16V 09/2002 – 02/2005
RIO I limuzina (DC_) 1.5 09/2002 – 02/2005
RIO III limuzina (UB) 1.4 CVVT 06/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.25 CVVT 10/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.4 CVVT 10/2011 – 12/2017
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 4WD 11/1998 – 08/2004
RIO III limuzina (UB) 1.2 CVVT 11/2014 – 12/2017
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 12/2009
RIO III limuzina (UB) 1.25 CVVT 04/2015 – 12/2017
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 01/2009 – 05/2010
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 01/2007
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 LPG 06/2009 – 05/2010
STONIC (YB) 1.0 T-GDi Eco-Dynamics+ 01/2021 – –
STONIC (YB) 1.2 CVVT 11/2021 – –
SOUL I (AM) 1.6 CRDi 115 02/2009 – 12/2014
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 02/2009 – 12/2011
PICANTO II (TA) 1.0 05/2011 – 03/2017
PICANTO II (TA) 1.0 Bi-Fuel 05/2011 – 10/2014
PICANTO II (TA) 1.2 09/2011 – 03/2017
SOUL I (AM) 1.6 GDI 06/2011 – 12/2014
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 02/2009 – 12/2011
SOUL I (AM) 1.6 CRDi 128 02/2009 – 12/2014
SOUL I (AM) 1.6 09/2009 – 12/2014
SOUL I (AM) 2.0 09/2009 – 12/2011
PICANTO II (TA) 1.0 LPG 08/2013 – 03/2017
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 06/2011 – 12/2014
SOUL II (PS) 1.6 GDI 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CRDi 128 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CVVT Flex 09/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) EV Electric 09/2014 – 11/2018
SOUL II (PS) 1.6 CRDi 136 04/2015 – 12/2018
PICANTO II (TA) 1.0 05/2011 – 03/2017
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CVVT 07/2016 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CVVT 02/2014 – 12/2018
PICANTO II (TA) 1.2 09/2011 – 02/2017
SOUL I (AM) 1.6 LPG 02/2009 – 12/2011
SOUL II (PS) 1.6 TGDI 11/2016 – 12/2018
RIO IV (YB, SC, FB) 1.25 01/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 01/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 100 01/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120 01/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 77 01/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 CRDi 90 01/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.0 03/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.2 03/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.6 01/2017 – –
STONIC (YB) 1.2 CVVT 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.4 CVVT 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.0 T-GDi 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.6 CRDi 07/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.0 T-GDi 03/2017 – –
RIO IV limuzina (SC, FB) 1.6 07/2017 – –
RIO IV limuzina (SC, FB) 1.4 07/2017 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.6 01/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.0 03/2017 – –
SOUL II (PS) 1.6 MPi 07/2018 – 12/2018
RIO IV (YB, SC, FB) 1.6 Flex 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.0 T-GDi 08/2018 – –
STONIC (YB) 1.6 CRDi 08/2018 – –
STONIC (YB) 1.6 CRDi 08/2018 – –
SOUL I (AM) 1.6 LPG 06/2011 – 12/2014
SOUL II (PS) 1.6 LPG 12/2014 – 12/2018
RIO IV (YB, SC, FB) 1.4 01/2017 – –
STONIC (YB) 1.4 LPG 11/2018 – –
PICANTO III (JA) 1.0 LPG 11/2018 – –
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 08/2016 – 12/2018
PICANTO III (JA) 1.2 03/2017 – –
SOUL II (PS) 1.6 LPG 12/2014 – 12/2018
RIO IV (YB, SC, FB) 1.25 LPG 07/2020 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.0 T-GDI 120 Eco-Dynamics+ 02/2017 – 04/2023
STONIC (YB) 1.0 T-GDi Eco-Dynamics+ 07/2020 – –
RIO IV (YB, SC, FB) 1.2 CVVT 05/2020 – –
PICANTO III (JA) 1.2 MPI 07/2020 – –

LADA

Model Motor Perioada
TOSCANA (2107) 1500 09/1983 – 02/1993
NOVA (2105) 1200 Junior/L (2105) 09/1981 – 04/2012
NOVA (2105) 1300 Spezial/L (2105) 05/1981 – 04/2012
NOVA (2105) 1500 Special (VAZ2105, WAS21053) 03/1985 – 04/2012
NOVA combi (2104) 1300 09/1985 – 12/1994
NOVA combi (2104) 1500 09/1985 – 04/1998
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 06/1987 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 01/1986 – 12/1994
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 09/1987 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1100 02/1988 – 12/1994
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 05/1989 – 07/1997
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 09/1991 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 09/1991 – 08/1999
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 09/1991 – 12/1996
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1600 4×4 01/1987 – 03/1995
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 05/1990 – 08/1999
NOVA combi (2104) 1500 08/1994 – 04/2012
NOVA combi (2104) 1700 (21044) 08/1994 – 04/2012
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 11/1994 – 12/2006
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 02/1995 – 12/2006
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 02/1996 – 12/1999
NOVA (2105) 1700 i Classic (VAZ2107) 06/1996 – 04/2012
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 06/1996 – 12/2006
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1900 Diesel (21215) 01/1993 – 08/1999
TOSCANA (2107) 1300 12/1985 – 05/2012
NOVA (2105) 1500 S (WAS21093) 06/1989 – 04/2012
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 07/1991 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 07/1991 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1100 02/1996 – 08/1999
NOVA (2105) 1600 (WAS21074) 01/1988 – 10/2001
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1100 07/1991 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 06/1995 – 12/2006
NADESCHDA (2120) 1.7 12/1997 – 12/2006
NADESCHDA (2120) 1.7 i 12/1997 – 12/2006
NADESCHDA (2120) 1.8 i 12/1997 – 12/2006
NADESCHDA (2120) 1.8 12/1997 – 12/2006
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 4×4 (21213, 21214) 05/2004 – –
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 4×4 10/2000 – 12/2015
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1900 Diesel (21215) 01/1999 – 12/2006
GRANTA (2190_) 1.6 (21901) 10/2011 – –
GRANTA (2190_) 1.6 (21906) 10/2011 – –
GRANTA (2190_) 1.6 (21902) 10/2011 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
GRANTA (2190_) 1.6 (21907) 07/2013 – –
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (21905) 07/2013 – 09/2018
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21911) 08/2014 – –
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21917) 08/2014 – –
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21912) 08/2014 – –
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (219059) 04/2016 – 01/2019
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS035, RS035) 06/2016 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 04/2016 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS045, RS045) 09/2017 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 CNG (KSA45) 11/2018 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS035, RS035) 04/2016 – 03/2021
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 CNG (KSA45) 11/2018 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS045, RS045) 09/2017 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS025) 04/2021 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
Y10 (156_) 1.0 Fire (156B, 156AD) 06/1985 – 06/1991
Y10 (156_) 1.0 Fire Catalytic-Conv (156AE) 10/1987 – 02/1992
Y10 (156_) 1.3 i.e. (156AF) 02/1989 – 12/1995
Y10 (156_) 1.1 i.e. Fire (156AG) 07/1989 – 09/1995
Y10 (156_) 1.1 i.e. Fire tractiune integrala (156AG) 09/1992 – 12/1995
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 01/1983 – 04/1986
PRISMA (831_) 1.6 i.e. Super (831AB) 05/1987 – 12/1989
PRISMA (831_) 1.6 (831AB) 01/1983 – 04/1986
PRISMA (831_) 2.0 i.e. tractiune integrala (831AB) 04/1986 – 12/1989
PRISMA (831_) 1.9 Turbo Diesel (831AB) 05/1985 – 12/1989
DELTA I (831_) 1.3 (831AB.011) 09/1979 – 08/1992
DELTA I (831_) 1.5 (831AB.025) 09/1979 – 12/1992
DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.010) 05/1987 – 08/1992
DELTA I (831_) 1.6 GT (831AB.06) 11/1982 – 04/1986
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020S) 04/1987 – 03/1989
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024) 10/1987 – 12/1991
DELTA I (831_) 2.0 16V HF Integrale (831AB.026) 03/1989 – 09/1991
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024S, 831AB.028) 12/1986 – 12/1992
DELTA I (831_) 2.0 16V HF Evo Integrale (831AB.027) 06/1993 – 01/1994
THEMA (834_) 2000 i.e. (834AB) 03/1986 – 09/1988
THEMA (834_) 2000 i.e. (834BV) 09/1987 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e.Turbo (834CV) 07/1986 – 05/1990
THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834AD, 834CD, 834BD) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834F) 11/1984 – 09/1988
THEMA (834_) 2500 Turbo D (834D) 11/1984 – 09/1988
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AE) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AM) 05/1988 – 07/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AI) 02/1989 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL) 04/1989 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AI) 02/1989 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 Turbo (834.FA, 834.BV, 834.CV) 12/1988 – 03/1992
THEMA SW (834_) 2000 16V (834FA) 05/1992 – 07/1994
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL) 04/1989 – 03/1993
THEMA SW (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD) 09/1992 – 07/1994
DEDRA (835_) 1.9 TDS (835EE, 835EF) 04/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AN) 04/1993 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AB) 08/1989 – 03/1993
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835BD, 835AD) 09/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 i.e. (835AL) 09/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 HF Integrale (835AP) 11/1990 – 07/1994
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 LE Cat (835EB) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 16V (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835AT) 08/1993 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 2.0 16V (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 2.0 Integrale (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.9 TDS (835EE, 835EF) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 i.e. Turbo (835AR) 04/1991 – 07/1999
THEMA (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD) 08/1992 – 07/1994
DEDRA SW (835_) 1.6 (835EB) 10/1994 – 07/1999
Y10 (156_) 1.1 Fire (156AG) 01/1995 – 12/1995
Y10 (156_) 1.1 Fire tractiune integrala (156AG) 01/1995 – 12/1995
THEMA (834_) 2000 i.e. Turbo (834C) 11/1984 – 12/1989
Y10 (156_) 1.0 Turbo (156D) 03/1985 – 02/1989
DEDRA (835_) 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 – 07/1999
PRISMA (831_) 1.6 i.e. (831AB) 05/1986 – 12/1989
THEMA (834_) 2000 i.e. (834B) 11/1984 – 09/1988
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.0) 10/1983 – 12/1986
THEMA (834_) 2000 16V (834FA) 08/1992 – 12/1993
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE) 05/1992 – 07/1994
THEMA (834_) 8.32 (834FS) 10/1987 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834GC, 834FC) 10/1992 – 07/1994
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834D) 03/1987 – 09/1990
THEMA SW (834_) 2000 Turbo 16V (834GC, 834FC) 11/1992 – 07/1994
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156.AD) 12/1986 – 02/1989
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 09/1985 – 02/1992
PRISMA (831_) 1.6 (831AB) 08/1986 – 02/1992
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 05/1986 – 07/1989
DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.016) 08/1986 – 08/1988
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020) 08/1986 – 08/1988
DELTA I (831_) 1.9 Turbo DS (831AB.021) 10/1986 – 12/1989
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.019) 11/1986 – 08/1988
THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834AC) 12/1988 – 06/1990
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE) 09/1992 – 07/1994
PRISMA (831_) 1.9 Diesel (831AB) 01/1983 – 02/1992
THEMA (834_) 8.32 (834F) 09/1987 – 05/1989
DELTA I (831_) 1.3 (831.AB) 09/1983 – 08/1992
PRISMA (831_) 1.3 (831AB) 01/1983 – 12/1989
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo 08/1986 – 05/1993
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156AA) 12/1987 – 02/1990
Y10 (156_) 1.0 Fire (156AA, 156AD) 03/1985 – 02/1990
Y10 (156_) 1.3 i.e. (156AB) 11/1987 – 05/1993
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156AE) 12/1987 – 02/1992
DEDRA (835_) 1.6 16V (835EI) 01/1996 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.6 16V (835EI) 01/1996 – 07/1999
Y10 (156_) 1.0 (156C) 03/1985 – 07/1989
THEMA (834_) 2000 i.e (834AB) 09/1988 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AA) 05/1989 – 08/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AC) 12/1988 – 06/1990
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AE) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AA) 05/1988 – 08/1992
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AM) 05/1988 – 07/1992
DEDRA (835_) 2.0 Turbo (835AQ) 11/1990 – 06/1994
DEDRA (835_) 2.0 i.e. Turbo Integrale (835AO) 04/1990 – 08/1991
DEDRA (835_) 2.0 i.e. (835AI) 09/1989 – 07/1992
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835AC, 835BC) 09/1989 – 06/1994
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AA) 08/1989 – 06/1994
Y10 (156_) 1.1 i.e Fire (156AC) 08/1989 – 06/1992
Y10 (156_) 1.1 i.e Fire tractiune integrala (156AC) 08/1989 – 06/1992
Y10 (156_) 1.0 Fire (156AA) 03/1985 – 06/1989
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.PXG11, 312.PXG1A, 312.YXG11, 312.YXG1A) 05/2011 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) 05/2011 – 08/2018
YPSILON (312_) 1.2 (312.PXA1A, 312.YXA1A) 05/2011 – 12/2021
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXG1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.YXN11, 312.YXN1A) 12/2013 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXN1A) 01/2014 – –
YPSILON (312_) 1.0 Mild Hybrid (312) 03/2020 – –

LAND ROVER

Model Motor Perioada
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 08/1981 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.5 4×4 01/1987 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 10/1985 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.9 Cat 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER I 2.4 TD 4×4 04/1986 – 12/1990
RANGE ROVER I 3.9 Vogue SEI 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER I 4.3 Vogue LSE 4×4 09/1992 – 07/1994
DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4×4 10/1989 – 10/1998
DISCOVERY I (LJ) 3.5 4×4 (SALLJG) 06/1989 – 06/1994
RANGE ROVER II (P38A) 2.5 D 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 3.9 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 07/1994 – 03/2002
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 TDI 4×4 (L316) 08/1990 – 12/1998
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 TDI 4×4 (L316) 08/1990 – 11/1998
FREELANDER I (L314) 1.8 i 16V 4×4 02/1998 – 11/2000
FREELANDER I (L314) 2.0 DI 4×4 02/1998 – 11/2000
110/127 (LDH) 3.5 4×4 09/1983 – 07/1990
90 I (LDV) 2.5 4×4 09/1985 – 08/1990
110/127 (LDH) 2.5 TD 4×4 09/1986 – 07/1990
DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4×4 11/1998 – 06/2004
FREELANDER I Soft Top (L314) 1.8 i 16V 4×4 02/1998 – 10/2006
FREELANDER I Soft Top (L314) 2.0 DI 4×4 02/1998 – 10/2006
DISCOVERY II (L318) 4.0 V8 4×4 11/1998 – 06/2004
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 V8 4×4 (L316) 11/1998 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
RANGE ROVER II (P38A) 4.0 4×4 01/1995 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 06/1998 – 03/2002
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4×4 (L316) 08/2011 – 02/2016
DEFENDER Cabrio (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
DEFENDER Pick Up (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
RANGE ROVER I 3.5 4×4 07/1970 – 08/1981
DISCOVERY I (LJ) 2.0 16 V 4×4 06/1989 – 10/1998
DISCOVERY I (LJ) 4.0 4×4 09/1993 – 10/1998
FREELANDER I (L314) 2.5 V6 4×4 11/2000 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 2.0 Td4 4×4 11/2000 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 1.8 16V 4×4 04/1998 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 2.0 Td4 4×4 03/2001 – 10/2006
DEFENDER Pick Up (L316) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 4×4 09/1990 – 12/1994
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.5 4×4 09/1990 – 08/1993
DEFENDER Cabrio (L316) 3.9 4×4 04/1998 – 09/2000
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 4×4 (L316) 01/1993 – 09/2000
DEFENDER Pick Up (L316) 4.0 4×4 04/1998 – 09/2000
DEFENDER Cabrio (L316) 2.4 Td4 4×4 (L317) 05/2007 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.4 Td4 4×4 (L316) 10/2006 – 02/2016
DEFENDER Pick Up (L316) 2.4 Td4 4×4 (L317) 05/2007 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 D 4×4 (L316) 09/1990 – 07/1994
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 D 4×4 (L316) 09/1990 – 07/1994
DEFENDER platou / sasiu (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
DEFENDER platou / sasiu (L316) 2.4 TD4 4×4 05/2007 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4×4 (L316) 02/2015 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.5 4×4 09/1990 – 07/1994
DEFENDER Cabrio (L316) 3.5 4×4 09/1990 – 08/1993
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.4 Td4 4×4 07/2007 – 02/2016

LEXUS

Model Motor Perioada
LS (_F1_) 400 (UCF10) 12/1989 – 12/1995
LS (_F2_) 400 (UCF20_, UCF20R) 12/1994 – 08/1997
LS (_F2_) 400 (UCF20_, UCF20R) 09/1997 – 10/2000
LS (_F2_) 400 (UCF20_, UCF20R) 09/1998 – 10/2000
LS (_F2_) 400 (UCF20_) 10/1997 – 12/2000

LOTUS

Model Motor Perioada
ESPRIT S4 (082) 3.5 V8 32V Turbo 02/1996 – 06/2003
ESPRIT S4 (082) 2.2 16V Turbo SE 05/1989 – 09/1996

MAZDA

Model Motor Perioada
121 I (DA) 1.1 (DA101) 10/1987 – 10/1990
121 I (DA) 1.3 (DA103) 10/1987 – 06/1991
121 I (DA) 1.3 (DA103) 04/1989 – 10/1990
323 II Hatchback (BD) 1.1 (BD101) 11/1980 – 10/1985
323 II Hatchback (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1985
323 II limuzina (BD) 1.3 (BD103) 09/1981 – 10/1985
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 05/1981 – 07/1985
323 II limuzina (BD) 1.5 (BD105) 03/1982 – 09/1986
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 11/1980 – 12/1983
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 03/1982 – 12/1985
323 III Hatchback (BF) 1.1 09/1985 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.3 (BF103) 09/1985 – 12/1987
323 III limuzina (BF) 1.3 (BF103) 08/1985 – 05/1989
323 III Hatchback (BF) 1.5 (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 (BF105) 09/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.5 (BF105) 09/1987 – 10/1989
323 III limuzina (BF) 1.6 GT (BFMP) 11/1986 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT (BF106) 09/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT (BF106) 08/1985 – 08/1993
323 III Hatchback (BF) 1.7 D (BF7S) 04/1986 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.7 D (BF7P) 09/1986 – 05/1989
323 III Hatchback (BF) 1.7 D (BF7S) 01/1987 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.5 (BW5W, BW105) 05/1986 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.5 (BW105) 01/1987 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.6 (BW106) 09/1986 – 10/1995
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 11/1986 – 08/1987
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 11/1986 – 10/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 10/1989 – 03/1993
323 III Station Wagon (BW) 1.6 4×4 (BWMR) 05/1990 – 03/1993
626 II (GC) 1.6 (GC1061) 11/1982 – 06/1987
626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061) 03/1983 – 09/1987
626 II (GC) 2.0 (GC10E1) 03/1983 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 03/1983 – 09/1987
626 II (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1986 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1986 – 09/1987
626 II (GC) 2.0 D (GC10F1) 01/1983 – 06/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 D (GC10F1) 03/1984 – 06/1987
626 III (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III (GD) 2.2 12V (GD102) 11/1987 – 07/1991
626 III (GD) 2.0 D (GDFP) 07/1987 – 07/1991
626 III Hatchback (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP) 11/1987 – 10/1990
626 III Hatchback (GD) 2.2 12V (GD102) 06/1988 – 04/1992
626 III Hatchback (GD) 2.0 D (GDFP) 07/1987 – 07/1991
626 III cupe (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III cupe (GD) 2.0 16V (GDEP) 12/1987 – 10/1990
626 III cupe (GD) 2.2 12V (GD102) 04/1988 – 12/1991
626 III Station Wagon (GV) 2.0 (GVEW) 10/1988 – 09/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V (GV102) 03/1989 – 11/1996
929 II (HB) 2.0 (HBSH) 05/1982 – 03/1984
929 II (HB) 2.0 (HBES) 03/1984 – 07/1987
929 II cupe (HB) 2.0 (HBSH) 05/1982 – 03/1984
929 II cupe (HB) 2.0 (HBES) 03/1984 – 07/1987
929 II cupe (HB) 2.0 i Turbo (HBES) 10/1984 – 07/1987
929 II combi (HV) 2.0 (LA4V) 01/1983 – 12/1987
929 III (HC) 2.2 12V 01/1988 – 04/1989
929 III (HC) 2.2 i 05/1987 – 12/1988
929 III (HC) 3.0 (HCSS) 01/1988 – 12/1989
E caroserie (SR2) E2200 D 05/1985 – 02/1988
E bus (SR1) E2000 11/1984 – 05/1994
E bus (SR1) E2200 D 01/1984 – 02/1988
RX-7 I (SA) 1.0 (SA22C) 05/1979 – 05/1981
RX-7 I (SA) 1.1 (SA22C) 01/1981 – 03/1984
323 S IV (BG) 1.3 (BG3P) 09/1989 – 06/1991
323 S IV (BG) 1.3 16V (BG3P) 04/1991 – 07/1994
323 S IV (BG) 1.6 (BG6S) 09/1989 – 06/1991
323 S IV (BG) 1.6 16V (BG6S) 08/1989 – 10/1996
323 S IV (BG) 1.8 16V (BG8P) 08/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.3 (BG3S) 09/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.6 (BG6Z) 09/1989 – 06/1991
323 C IV (BG) 1.6 16V (BG6Z) 03/1991 – 10/1994
323 C IV (BG) 1.8 16V GT (BG8S) 09/1989 – 03/1993
323 F IV (BG) 1.6 (BG6S, BG6P) 09/1989 – 06/1991
323 F IV (BG) 1.6 16V (BG6S, BG6P) 03/1991 – 10/1994
323 F IV (BG) 1.8 16V (BG8S, BG8P) 08/1989 – 07/1994
323 F IV (BG) 1.8 16V GT (BG8S, BG8P) 08/1989 – 07/1994
RX-7 II (FC) 1.3 (FC3S, FC1031) 11/1985 – 04/1989
RX-7 II (FC) 1.3 Turbo (FC3S, FC1031) 03/1989 – 12/1991
MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C) 05/1990 – 01/1994
121 II (DB) 1.3 16V (DB3PA) 11/1990 – 03/1996
121 II (DB) 1.3 i 16V (DB3PA) 11/1990 – 03/1996
MX-3 (EC) 1.6 05/1991 – 10/1993
MX-3 (EC) 1.8 i V6 (ECPSA) 01/1992 – 01/1994
MX-5 I (NA) 1.8 (NA8C) 01/1993 – 04/1998
MX-3 (EC) 1.6 i 11/1993 – 09/1998
MX-3 (EC) 1.8 i V6 (ECPSA) 01/1994 – 10/1997
323 S V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 2.0 24V (BAEP) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.5 16V (BA11) 07/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.8 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C) 01/1995 – 04/1998
323 S V (BA) 1.7 TD 05/1994 – 09/1998
323 C IV (BG) 1.7 D (BG7S) 08/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8S) 01/1993 – 07/1994
626 III Station Wagon (GV) 2.0 D Comprex (GVFW) 05/1993 – 11/1996
929 II (HB) 2.0 i GLX (HBES) 10/1984 – 07/1987
RX-7 I (SA) 1.1 (SA22C) 03/1984 – 03/1986
323 S IV (BG) 1.7 D (BG7P) 08/1989 – 07/1994
MPV I (LV) 3.0 i V6 (LV10, LV12, LV521, LV321) 11/1988 – 05/1999
MPV I (LV) 3.0 i V6 (LVEW) 11/1989 – 09/1999
MPV I (LV) 2.5 TD (LVLW) 05/1996 – 09/1999
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo 4WD (BF2) 10/1987 – 11/1991
RX-7 II (FC) 1.3 Turbo (FC3S, FC1031) 06/1987 – 11/1989
RX-7 III (FD) 1.3 Twin Turbo (FD3S, FD1031) 07/1992 – 08/2002
626 III (GD) 1.8 (GD8P) 11/1987 – 05/1992
626 III (GD) 2.0 12V (GDEP) 09/1987 – 05/1992
626 III (GD) 2.0 16V (GDEP) 11/1987 – 05/1992
626 III Hatchback (GD) 1.8 (GD8P) 11/1987 – 05/1992
626 III Hatchback (GD) 2.0 12V (GDEP) 11/1987 – 05/1992
626 III cupe (GD) 2.0 12V (GDEP) 09/1987 – 12/1988
929 III (HC) 2.0 (HCEP) 06/1987 – 05/1989
929 III (HC) 3.0 (HCSS) 06/1987 – 06/1991
E caroserie (SR2) E2000 03/1991 – 05/1994
E caroserie (SR2) E2000 06/1994 – 05/2003
323 III limuzina (BF) 1.6 GT (BFMP) 01/1986 – 12/1988
626 III cupe (GD) 1.8 (GD8P) 09/1987 – 08/1991
626 III Station Wagon (GV) 1.8 (GV8W) 01/1988 – 03/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 16V (GVEW) 01/1988 – 03/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 12V (GVEW) 09/1987 – 01/1990
626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V 4WD (GV102) 05/1991 – 11/1992
323 C IV (BG) 1.8 16V 4WD (BG8S) 11/1991 – 12/1993
323 C IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8S) 09/1990 – 12/1992
323 S IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8R) 01/1991 – 07/1994
323 F IV (BG) 1.8 4WD (BG8R) 01/1991 – 04/1994
323 S V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1985 – 09/1987
323 P V (BA) 1.3 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 1.5 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
323 II Hatchback (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1989
323 II limuzina (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1989
626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061) 03/1983 – 09/1987
626 III Hatchback (GD) 1.8 11/1987 – 05/1992
323 C IV (BG) 1.3 16V (BG3S) 09/1989 – 07/1994
E caroserie (SR2) 2200 D 4WD 03/1991 – 05/2003
E caroserie (SR2) E2200 D 11/1988 – 12/2003
E caroserie (SR2) E2000 05/1985 – 04/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo 4WD (BF2) 08/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo (BF1) 10/1985 – 08/1993
323 S IV (BG) 1.8 16V 4WD 09/1991 – 07/1994
626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP) 06/1987 – 08/1989
626 III (GD) 2.0 16V (GDEP) 07/1987 – 09/1989
626 III cupe (GD) 2.0 16V (GDEP) 06/1987 – 09/1989
E bus (SR1) E2000 4WD 10/1988 – 09/1989
323 S VI limuzina (BJ) 1.3 16V (BJ3P) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 1.5 16V (BJ5P) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.3 16V (BJ3P, BJ14) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.5 16V (BJ5W) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.9 16V (BJ14) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 D (BJ1_) 09/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 TD (BJEP) 09/1998 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 D 09/1998 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 TD 09/1998 – 12/2001
DEMIO (DW) 1.3 16V (DW3W, DW19) 08/1998 – 07/2003
323 S VI limuzina (BJ) 1.9 16V (BJ10M) 09/1998 – 05/2004
323 S IV (BG) 1.8 16V GT (BG8P) 06/1989 – 07/1994
E caroserie (SR2) E2200 D 4WD 02/1997 – 05/2003
E caroserie (SR2) E2200 D 02/1997 – 08/2002
323 III Hatchback (BF) 1.3 (BF103) 09/1987 – 10/1989
DEMIO (DW) 1.3 i 16V (DW3W) 08/1998 – 04/2000
626 III Station Wagon (GV) 2.0 i 16V (GVEW) 10/1988 – 09/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.0 D (GVFW) 11/1994 – 09/1997
929 III (HC) 2.2 12V 04/1989 – 06/1991
929 III (HC) 3.0 i (HCSS) 01/1990 – 06/1991
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 TD 4WD 06/1999 – 07/2006
PREMACY (CP) 1.9 (CP8W) 07/1999 – 03/2005
PREMACY (CP) 1.9 (CP10P) 07/1999 – 03/2005
MPV II (LW) 2.0 (LWEW) 09/1999 – 08/2000
323 III Station Wagon (BW) 1.6 (BW106) 09/1987 – 10/1989
B-SERIE (UF) 2.5 D 4WD (UFY0) 09/1998 – 06/1999
PREMACY (CP) 2.0 TD 10/1999 – 07/2000
MPV II (LW) 2.5 V6 (LW5W) 09/1999 – 03/2002
B-SERIE (UN) 2.2 8V 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.6 12V 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 D 06/1999 – 11/2006
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 24V 4WD (EPFW) 03/2000 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD (EPEW) 03/2000 – 05/2008
DEMIO (DW) 1.5 16V (DW5W) 04/2000 – 07/2003
323 F VI hatchback (BJ) 1.4 (BJ3P) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 (BJFW) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 TD 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.3 (BJ3P) 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ12) 10/2000 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
PREMACY (CP) 2.0 TD 07/2000 – 03/2005
MPV II (LW) 2.0 (LWEW) 08/2000 – 07/2002
PREMACY (CP) 2.0 (CP10S) 11/2001 – 03/2005
TRIBUTE (EP) 2.0 (EPEW) 03/2000 – 05/2008
B-SERIE (UF) 2.0 01/1985 – 12/1991
B-SERIE (UF) 2.0 01/1985 – 03/1996
B-SERIE (UF) 2.2 08/1991 – 12/1996
B-SERIE (UF) 2.2 D (UFY0) 01/1985 – 03/1996
B-SERIE (UN) 2.2 4WD 02/1999 – 11/2006
MPV II (LW) 2.0 DI 07/2002 – 02/2006
MPV II (LW) 2.3 (LW3W) 07/2002 – 02/2006
B-SERIE (UF) 2.6 4WD (UFY0) 01/1987 – 10/1990
B-SERIE (UF) 2.6 12V 4WD (UFY0) 01/1990 – 06/1999
2 (DY) 1.4 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.2 (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.4 CD 04/2003 – 06/2007
B-SERIE (UN) 2.5 D 12/2002 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 12/2002 – 11/2006
323 III Station Wagon (BW) 1.3 (BW103) 07/1986 – 04/1990
MPV II (LW) 3.0 i V6 (LWFW) 01/2002 – 12/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 AWD (EP3W) 04/2004 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 AWD (EPFW) 04/2004 – 05/2008
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJFP) 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJ10S) 02/2000 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 DiTD (BJEP) 10/2000 – 10/2002
2 (DY) 1.3 L (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 02/2003 – 06/2007
TRIBUTE (EP) 2.3 GX (EP3W) 12/2003 – 10/2004
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 MRZ-CD 4×4 (UNY0W3) 12/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 3.0 CDVi (UNY0E3) 12/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 3.0 CDVi 4×4 (UNY0E3) 10/2006 – 12/2015
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.5 CDVi (UNY0W3) 12/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 3.0 CDVi 4×4 (UNY0E3) 12/2006 – –
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD 09/2000 – 12/2004
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 10/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 12/2015
323 S V (BA) 1.5 16V 05/1994 – 12/1998
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 MRZ-CD (UNY0W3) 08/2006 – 06/2013
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.2 10/2006 – 06/2013
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 10/2006 – 06/2013
DEMIO (DW) 1.3 i 16V (DW3W) 01/1996 – 10/2002
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.5 MZI 4WD 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 4WD 12/2012 – –
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 11/2011
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.2 10/2006 – 06/2013
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 D (DJ5FS) 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G (DJLFS) 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 (DJ2HA) 11/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 (DJLFS, DJ2HA) 11/2014 – –
2 limuzina (DL) 1.5 01/2015 – –
2 limuzina (DL) 1.5 (DL2S) 01/2015 – –
2 limuzina (DL) 1.5 (DL2S) 08/2015 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 (DJLFS) 09/2019 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G M Hybrid 08/2019 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G M Hybrid 08/2019 – –
MX-5 II (NB) 1.6 16V (NB6C) 05/1998 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 05/1998 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 11/2000 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 11/2000 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 (NB8C) 01/1998 – 07/2002
2 (DE_, DH_) 1.3 (DE3FS) 10/2007 – 06/2015
2 (DE_, DH_) 1.5 (DE5FS) 07/2007 – 06/2015
2 (DE_, DH_) 1.3 (DE3FS) 10/2007 – 06/2015
2 (DE_, DH_) 1.4 MZR-CD 10/2007 – 12/2010
2 (DE_, DH_) 1.6 MZ-CD 10/2008 – 06/2015
MX-5 II (NB) 1.8 i Turbo 04/2002 – 10/2005
2 (DE_, DH_) 1.6 MZ-CD 06/2011 – 06/2015
2 (DE_, DH_) 1.5 MZR (DE5FS) 06/2011 – 06/2015
2 (DE_, DH_) 1.3 MZR (DE3FS) 01/2010 – 06/2015
XEDOS 9 (TA) 2.5 24V (TA5P) 07/1993 – 07/2000
XEDOS 9 (TA) 2.0 24V 08/1993 – 01/2000
XEDOS 9 (TA) 2.3 24V (TA3P) 02/1995 – 01/2000
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.25 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.8 D 03/1996 – 04/2003

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
190 (W201) E 1.8 (201.018) 04/1990 – 08/1993
190 (W201) 2.0 (201.022) 10/1982 – 10/1984
190 (W201) E 2.0 (201.024) 02/1985 – 12/1986
190 (W201) E 2.0 (201.024) 02/1985 – 12/1986
190 (W201) 2.0 (201.023) 01/1986 – 05/1990
190 (W201) 2.0 (201.023) 08/1983 – 05/1990
190 (W201) E 2.0 01/1985 – 08/1993
190 (W201) E 2.0 (201.024) 10/1982 – 06/1993
190 (W201) E 2.3-16 09/1985 – 12/1987
190 (W201) E 2.3-16 09/1985 – 08/1988
190 (W201) E 2.3-16 (201.034) 04/1984 – 01/1987
190 (W201) E 2.3 09/1986 – 08/1991
190 (W201) E 2.3 (201.028) 10/1986 – 08/1993
190 (W201) E 2.5-16 Evolution (201.036) 03/1989 – 08/1993
190 (W201) E 2.5-16 (201.035) 09/1988 – 08/1993
190 (W201) E 2.6 09/1986 – 12/1989
190 (W201) D 2.0 (201.122) 08/1983 – 08/1989
190 (W201) D 2.0 (201.122) 08/1989 – 08/1993
190 (W201) D 2.5 (201.126) 04/1985 – 08/1993
190 (W201) D 2.5 (201.126) 08/1989 – 08/1993
190 (W201) Turbo-D 2.5 (201.128) 02/1988 – 08/1993
190 (W201) Turbo-D 2.5 (201.128) 02/1988 – 08/1993
190 (W201) E 2.5-16 Evolution II 05/1990 – 08/1993
190 (W201) E 2.6 (201.029) 09/1986 – 08/1993
123 limuzina (W123) 200 02/1976 – 08/1980
123 limuzina (W123) 200 (123.020) 02/1976 – 08/1980
123 limuzina (W123) 200 06/1980 – 11/1985
123 limuzina (W123) 200 (123.220) 06/1980 – 11/1985
123 limuzina (W123) 230 E (123.223) 04/1980 – 12/1985
123 limuzina (W123) 230 (123.023) 02/1976 – 03/1981
123 limuzina (W123) 250 (123.026) 10/1979 – 07/1985
123 limuzina (W123) 280 (123.030) 02/1976 – 08/1981
123 limuzina (W123) 280 E (123.033) 08/1976 – 08/1981
123 limuzina (W123) 280 E (123.033) 02/1976 – 11/1985
123 limuzina (W123) 200 D (123.120) 07/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 200 D 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 220 D (123.126) 01/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 220 D 01/1977 – 03/1979
123 limuzina (W123) 240 D (123.123) 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 240 D (123.123) 02/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 300 D (123.130) 02/1976 – 07/1980
123 limuzina (W123) 300 D (123.130) 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 300 Turbo-D (123.133) 08/1981 – 07/1985
123 limuzina (W123) 250 (123.026) 02/1976 – 10/1979
123 T-Model (S123) 200 T (123.280) 11/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 200 T 11/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 230 TE (123.283) 04/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 230 T (123.083) 09/1977 – 03/1980
123 T-Model (S123) 250 T (123.086) 05/1978 – 10/1979
123 T-Model (S123) 250 T (123.086) 05/1978 – 08/1982
123 T-Model (S123) 280 TE (123.093) 09/1977 – 11/1985
123 T-Model (S123) 240 T D (123.183) 03/1979 – 12/1985
123 T-Model (S123) 240 T D 09/1977 – 02/1979
123 T-Model (S123) 300 T D (123.190) 09/1977 – 10/1985
123 T-Model (S123) 300 T D (123.190) 03/1979 – 11/1985
123 T-Model (S123) 300 T Turbo-D (123.193) 10/1980 – 11/1985
124 limuzina (W124) 200 (124.020) 01/1986 – 05/1990
124 limuzina (W124) 200 (124.020) 12/1985 – 05/1990
124 limuzina (W124) 200 E (124.021) 09/1988 – 08/1993
124 limuzina (W124) 200 E (124.021) 09/1988 – 12/1989
124 limuzina (W124) 230 E (124.023) 12/1984 – 03/1992
124 limuzina (W124) 230 E (124.023) 01/1985 – 06/1993
124 limuzina (W124) 260 E 4-matic (124.226) 09/1986 – 08/1992
124 limuzina (W124) 260 E (124.026) 09/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 260 E (124.026) 09/1985 – 12/1989
124 limuzina (W124) 260 E 4-matic (124.226) 12/1986 – 12/1989
124 limuzina (W124) 300 E 01/1985 – 12/1985
124 limuzina (W124) 300 E (124.030) 08/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 300 E 4-matic (124.230) 09/1986 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 E 4-matic 09/1986 – 02/1992
124 limuzina (W124) 300 E 06/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 200 D (124.120) 12/1984 – 08/1989
124 limuzina (W124) 200 D (124.120) 08/1989 – 06/1993
124 limuzina (W124) 250 D (124.125) 04/1985 – 06/1993
124 limuzina (W124) 250 D (124.125) 01/1989 – 06/1993
E-CLASS (W124) E 250 D (124.126, 124.129) 07/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 250 Turbo-D (124.128) 09/1988 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 12/1984 – 08/1989
124 limuzina (W124) 300 D 4-matic (124.330) 09/1986 – 08/1992
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 06/1990 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 D 4-matic (124.330) 08/1989 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 08/1989 – 06/1993
E-CLASS (W124) E 300 D (124.131) 07/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 09/1986 – 09/1988
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 01/1988 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D (124.133) 09/1988 – 06/1993
124 limuzina (W124) 200 01/1986 – 10/1992
E-CLASS (W124) E 200 (124.019) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 220 (124.022) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.029) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.028) 06/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 300 E-24 (124.031) 09/1988 – 08/1992
E-CLASS (W124) E 320 (124.032) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 420 (124.034) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 500 (124.036) 06/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 500 E (124.036) 01/1991 – 06/1993
124 T-Model (S124) 200 T (124.080) 01/1986 – 05/1990
124 T-Model (S124) 200 T (124.080) 09/1985 – 08/1989
124 T-Model (S124) 200 TE (124.081) 09/1988 – 08/1992
124 T-Model (S124) 200 TE 09/1988 – 12/1989
124 T-Model (S124) 230 TE Cat (124.083) 06/1989 – 08/1992
124 T-Model (S124) 230 TE (124.083) 09/1985 – 08/1992
124 T-Model (S124) 300 TE 4-matic (124.290) 09/1986 – 06/1993
124 T-Model (S124) 300 TE (124.090) 01/1986 – 08/1992
124 T-Model (S124) 300 TE (124.090) 01/1986 – 12/1989
124 T-Model (S124) 300 TE 4-matic (124.290) 09/1986 – 12/1989
124 T-Model (S124) 200 T D (124.180) 09/1985 – 08/1991
124 T-Model (S124) 200 T D (124.180) 09/1988 – 08/1991
124 T-Model (S124) 250 T D (124.185) 09/1985 – 06/1993
124 T-Model (S124) 250 T D (124.185) 01/1989 – 06/1993
124 T-Model (S124) 300 T D (124.190) 09/1986 – 06/1993
124 T-Model (S124) 300 T D (124.190) 01/1989 – 06/1993
124 T-Model (S124) 300 T D (124.190) 01/1989 – 06/1993
E-CLASS T-Model (S124) E 300 TD (124.191) 06/1993 – 06/1996
124 T-Model (S124) 300 T Turbo-D 4-matic (124.393) 09/1986 – 01/1989
124 T-Model (S124) 300 T Turbo-D 4-matic (124.393) 01/1989 – 06/1993
E-CLASS T-Model (S124) E 200 T (124.079) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 220 T (124.082) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 280 T (124.088) 06/1993 – 06/1996
124 T-Model (S124) 300 TE-24 (124.091) 09/1989 – 08/1992
E-CLASS T-Model (S124) E 320 T (124.092) 06/1993 – 06/1996
124 T-Model (S124) 260 TE FGST. 09/1989 – 08/1992
124 T-Model (S124) 260 TE FGST. 09/1985 – 12/1989
E-CLASS T-Model (S124) E 250 TD (124.186) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 280 T (124.088) 06/1993 – 06/1996
SL (R107) 280 SL (107.042) 06/1976 – 09/1981
SL (R107) 280 SL (107.042) 08/1974 – 07/1985
SL (R107) 300 SL (107.041) 09/1985 – 08/1989
SL (R107) 300 SL (107.041) 09/1985 – 08/1989
SL (R107) 350 SL (107.043) 05/1971 – 02/1980
SL (R107) 380 SL (107.045) 09/1980 – 08/1981
SL (R107) 380 SL (107.045) 09/1980 – 08/1985
SL (R107) 420 SL (107.047) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 420 SL (107.047) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 450 SL (107.044) 09/1975 – 10/1980
SL (R107) 450 SL (107.044) 10/1972 – 10/1980
SL (R107) 500 SL (107.046) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 500 SL (107.046) 05/1980 – 12/1985
SL (R107) 500 SL (107.046) 05/1980 – 12/1981
SL (R107) 500 SL (107.046) 01/1986 – 08/1989
123 cupe (C123) 230 CE (123.243) 04/1980 – 12/1985
123 cupe (C123) 230 C (123.043) 05/1977 – 04/1980
123 cupe (C123) 280 C (123.050) 03/1977 – 03/1980
123 cupe (C123) 280 CE 09/1977 – 08/1979
123 cupe (C123) 280 CE 03/1977 – 11/1985
123 cupe (C123) 300 C Turbo-D (123.153) 09/1981 – 07/1985
124 cupe (C124) 230 CE (124.043) 03/1987 – 12/1992
124 cupe (C124) 300 CE 03/1987 – 12/1989
124 cupe (C124) 300 CE-24 (124.051) 09/1989 – 12/1992
E-CLASS Cabriolet (A124) E 200 (124.060) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 200 (124.040) 06/1993 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 220 (124.062) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 220 (124.042) 06/1993 – 06/1997
124 cupe (C124) 230 CE Cat (124.043) 06/1989 – 12/1992
124 cupe (C124) 300 CE (124.050) 03/1987 – 05/1993
124 Cabriolet (A124) 300 CE-24 (124.061) 04/1992 – 06/1993
E-CLASS Cabriolet (A124) E 320 (124.066) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 320 (124.052) 06/1993 – 06/1997
G-CLASS (W460) 230 GE (460,2) 05/1987 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 GE (460,2) 04/1982 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 G (460,2) 03/1979 – 07/1993
G-CLASS (W460) 280 GE (460,2) 08/1984 – 08/1989
G-CLASS (W460) 280 GE (460,2) 11/1979 – 08/1989
G-CLASS (W460) 240 GD (460,3) 03/1979 – 08/1987
G-CLASS (W460) 300 GD (460,3) 12/1979 – 12/1991
T1 caroserie (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 308 D 2.3 11/1988 – 02/1996
T1 bus (602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
T1 bus (602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 bus (602) 310 D 2.9 06/1990 – 02/1996
MB bus (W631) D (631.333, 631.343, 631.334, 631.344) 02/1988 – 05/1992
MB bus (W631) D (631.333, 631.343, 631.334, 631.344) 12/1990 – 02/1996
G-CLASS (W461) 230 GE (461) 06/1993 – 07/2000
G-CLASS (W461) 290 GD/G 290 D (461.337, 461.338) 06/1993 – 07/2000
G-CLASS (W461) 230 GE (461.238, 461.239) 09/1989 – 07/1996
E-CLASS cupe (C124) E 36 AMG (124.052) 05/1994 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 36 AMG (124.066) 05/1994 – 03/1998
E-CLASS T-Model (S124) E 36 T AMG (124.092) 05/1994 – 06/1996
G-CLASS (W461) G 280 CDI (461.304, 461.334, 461.339, 461.344, 461.390) 04/2009 – –
G-CLASS (W461) G 300 CDI (461.333) 04/2010 – 07/2023
E-CLASS (W124) E 200 D (124.120) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 250 Turbo-D (124.128) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 Turbo-D (124.133) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 4-matic (124.230) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS T-Model (S124) E 300 T Turbo-D (124.193) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 300 T 4-matic (124.290) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 300 T Turbo-D 4-matic (124.393) 06/1993 – 06/1996
124 limuzina (W124) 200 E (124.019) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 220 E (124.022) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 280 E (124.028) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 400 E 4.2 (124.034) 10/1992 – 06/1993
V-CLASS (638/2) V 230 TD (638.274) 09/1996 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 10/1996 – 07/2003
G-CLASS (W460) 250 GD (460,3) 10/1987 – 12/1992
T1 caroserie (B602) 307 D 2.4 10/1982 – 01/1990
T1 caroserie (B602) 309 D 3.0 10/1982 – 01/1990
T1 bus (602) 308 D 2.3 05/1990 – 02/1996
MB bus (W631) D 12/1990 – 12/1994
T1 caroserie (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
G-CLASS (W460) 250 GD (460,3) 12/1988 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 G (460,2) 02/1980 – 07/1987
190 (W201) E 2.0 10/1982 – 06/1993
MB caroserie (W631) D (631.332, 631.342) 02/1988 – 05/1992
MB caroserie (W631) D (631.332, 631.342) 12/1990 – 02/1996
G-CLASS (W461) G 290 TD (461.335, 461.336) 07/1997 – 07/2001
V-CLASS (638/2) V 280 (638.244, 638.294) 08/1997 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 200 (638.214, 638.294) 02/1997 – 07/2003
124 T-Model (S124) 220 TE (124.082) 10/1992 – 05/1993
T1 caroserie (B602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
V-CLASS (638/2) V 200 CDI (638.294) 03/1999 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 220 CDI (638.294) 03/1999 – 07/2003
124 T-Model (S124) 300 T Turbo-D 09/1986 – 01/1989
124 T-Model (S124) 300 T Turbo-D (124.193) 01/1989 – 06/1993
G-CLASS (W461) 250 GD (461) 02/1990 – 05/1993
124 cupe (C124) 320 CE (124.052) 10/1992 – 05/1993
124 cupe (C124) 220 CE (124.042) 10/1992 – 05/1993
124 limuzina (W124) 320 E (124.032) 10/1992 – 06/1993
124 T-Model (S124) 320 TE (124.092) 10/1992 – 06/1993
124 T-Model (S124) 280 TE (124.088) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D (124.133) 09/1986 – 09/1988
124 T-Model (S124) 200 TE (124.079) 05/1986 – 06/1993
E-CLASS (W124) E 60 AMG (124.036) 05/1994 – 06/1995
124 limuzina (W124) 230 E Cat (124.023) 06/1989 – 06/1993
124 cupe (C124) 230 CE (124.043) 03/1987 – 12/1992
124 T-Model (S124) 230 TE (124.083) 09/1985 – 08/1992
MB platou / sasiu (W631) D (631.340) 02/1988 – 05/1992
E-CLASS T-Model (S124) E 250 Turbo D 06/1993 – 06/1996
124 T-Model (S124) 250 TD Turbo (124.188) 03/1988 – 07/1993
124 limuzina (W124) 300 E-24 (124.031) 09/1988 – 08/1992
124 T-Model (S124) 300 TE-24 (124.091) 09/1989 – 08/1992
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.601, 415.603) 11/2012 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.601, 415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 108 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 109 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
G-CLASS (W461) G 270 CDI 01/2003 – 12/2006
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 112 (415.603) 06/2013 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 111 CDI (415.703, 415.705) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 112 (415.703) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 108 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 109 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 111 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.603) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
G-CLASS (W463) 350 Turbo GD (463.320, 463.321) 09/1991 – 08/1996
SL (R129) 280 (129.058) 08/1993 – 10/2001
SL (R129) 300 SL (129.060) 03/1989 – 08/1993
SL (R129) 300 SL-24 (129.061) 03/1989 – 07/1993
SL (R129) 320 (129.063) 09/1993 – 10/2001
SL (R129) 500 (129.067) 09/1992 – 10/2001
SL (R129) 500 SL (129.066) 09/1989 – 08/1992
SL (R129) 600 (129.076) 07/1992 – 10/2001
G-CLASS (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 06/1990 – 08/1997
G-CLASS (W463) 300 GD (463.327, 463.328) 09/1989 – 08/1993
G-CLASS (W463) 230 GE (463.224, 463.225) 06/1990 – 06/1993
G-CLASS (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 09/1989 – 08/1993
G-CLASS (W463) G 320 (463.230, 463.231) 09/1994 – 12/1997
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 08/2008 – 06/2012
G-CLASS Cabrio (W463) G 300 TD (463.308) 09/1996 – 07/2000
G-CLASS (W463) G 300 TD (463.330, 463.331) 08/1996 – 07/2000
SL (R129) 60 AMG (129.067) 05/1997 – 10/2001
G-CLASS Cabrio (W463) 230 GE (463.204) 06/1990 – 02/1993
G-CLASS Cabrio (W463) 320 GE (463.208) 09/1994 – 11/1997
G-CLASS Cabrio (W463) 350 G Turbo-D (463.300) 09/1991 – 09/1997
G-CLASS Cabrio (W463) 300 GD (463.307) 09/1989 – 08/1993
G-CLASS Cabrio (W463) 300 GE (463.207) 09/1989 – 09/1997
G-CLASS (W463) 250 GD (463.324, 463.325) 06/1990 – 10/1992
G-CLASS (W463) G 320 (463.232, 463.233, 463.244, 463.245) 07/1997 – 08/2004
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 (463.209, 463.250) 11/1997 – 08/2004
SL (R129) 280 (129.059) 05/1998 – 10/2001
SL (R129) 320 (129.064) 05/1998 – 10/2001
SL (R129) 500 (129.068) 05/1998 – 10/2001
G-CLASS (W463) G 500 (463.247, 463.248, 463.249, 463.240, 463.241,… 04/1998 – 12/2015
G-CLASS Cabrio (W463) G 500 (463) 04/1998 – 12/2015
G-CLASS (W463) 500 GE (463.228) 09/1993 – 12/1994
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.243, 463.246) 04/1999 – 07/2008
G-CLASS Cabrio (W463) G 350 CDI 07/2011 – 12/2015
G-CLASS (W463) G 350 CDI (463.346) 07/2011 – 08/2015
G-CLASS (W463) G 36 AMG (463.230) 01/1995 – 07/1998
SL (R129) 55 AMG 03/2000 – 10/2001
G-CLASS (W463) G 400 CDI (463.332, 463.333) 12/2000 – 07/2006
G-CLASS Cabrio (W463) G 400 CDI (463.309) 12/2000 – 07/2006
SL (R129) SL 73 AMG (129.076) 01/1999 – 12/2001
G-CLASS (W463) G 270 CDI (463.322, 463.323) 10/2001 – 07/2003
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 06/2004 – 07/2006
G-CLASS (W463) G 320 CDI (463.343) 09/2006 – 12/2012
SL (R129) 600 SL (129.076) 02/1992 – 08/1994
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 CDI (463.303) 09/2006 – 12/2012
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 08/2006 – 12/2012
G-CLASS Cabrio (W463) 200 GE (463.200) 01/1990 – 07/1993
G-CLASS Cabrio (W463) G 500 (463.202) 12/2009 – 08/2014
G-CLASS (W463) G 63 AMG (463.273) 05/2012 – 03/2018
G-CLASS Cabrio (W463) 200 GE (463.200) 01/1990 – 07/1993
G-CLASS (W463) 200 GE (463.220) 01/1990 – 07/1993
G-CLASS (W463) G 500 (463.222, 463.236, 463.237, 463.242) 05/2008 – 08/2015
G-CLASS (W463) G 65 AMG 05/2012 – 04/2018
G-CLASS (W463) G 63 AMG 6×6 12/2014 – 03/2018
G-CLASS (W463) G 350 d (463.348) 06/2015 – 04/2018
G-CLASS (W463) G 500 (463.234, 463.239) 06/2015 – 04/2018
G-CLASS (W463) AMG G 63 (463.272) 06/2015 – 03/2018
G-CLASS (W463) AMG G 65 (463.274, 463.275) 06/2015 – 04/2018
G-CLASS Cabrio (W463) G 350 CDI (463.306) 06/2009 – 12/2011
G-CLASS (W463) G 350 CDI (463.306, 463.340, 463.341, 463.346) 06/2009 – 12/2011
G-CLASS (W463) G 320 CDI (463.321) 09/1996 – 08/1999
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 CDI (463.320) 09/1996 – 08/1999
G-CLASS (W463) G 300 (463.228, 463.227) 06/1993 – 08/1997

MINI

Model Motor Perioada
MINI CLUBMAN (F54) John Cooper Works 07/2019 – –
MINI (F56) Cooper SE / Electric 11/2019 – –
MINI (F56) John Cooper Works GP 03/2020 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S 11/2020 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S ALL4 11/2020 – –
MINI (F56) Cooper S 11/2020 – –
MINI (F55) Cooper S 11/2020 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S 11/2020 – –
MINI (R56) One D 07/2010 – 11/2013
MINI Roadster (R59) Cooper S JCW 11/2011 – 04/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI Roadster (R59) Cooper S 11/2011 – 04/2015
MINI (R56) Cooper 09/2006 – 11/2013
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S 03/2010 – 11/2013
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI cupe (R58) Cooper S JCW 12/2010 – 04/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 03/2010 – 06/2014
MINI (R56) Cooper D 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 02/2011 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 02/2011 – 05/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 06/2009 – 05/2015
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI cupe (R58) Cooper 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper S 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) John Cooper Works 12/2010 – 05/2015
MINI cupe (R58) Cooper SD 12/2010 – 05/2015
MINI (R56) Cooper S John Cooper Works 10/2011 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI Roadster (R59) Cooper 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper S 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) John Cooper Works 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper SD 11/2011 – 04/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper 12/2008 – 06/2015
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI cupe (R58) Cooper S 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper SD 12/2010 – 05/2015
MINI Roadster (R59) Cooper 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper SD 11/2011 – 04/2015
MINI (R56) Cooper 10/2006 – 02/2012
MINI (R56) Cooper S 10/2006 – 02/2010
MINI (R56) One 11/2006 – 03/2010
MINI (R56) Cooper D 11/2006 – 09/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 10/2007 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 08/2007 – 07/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 10/2007 – 12/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 10/2007 – 02/2010
MINI (R56) One 03/2009 – 03/2010
MINI Cabriolet (R57) Cooper 12/2008 – 07/2010
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 12/2008 – 07/2010
MINI (R56) John Cooper Works 11/2007 – 11/2013
MINI Cabriolet (R57) John Cooper Works 08/2008 – 05/2015
MINI CLUBMAN (R55) John Cooper Works 11/2007 – 06/2014
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) Cooper 09/2009 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) One D 06/2009 – 07/2010
MINI CLUBMAN (R55) One 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 03/2010 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) One 09/2009 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper 03/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 05/2009 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) One D 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 03/2010 – 06/2014
MINI (R56) Cooper D 06/2010 – 11/2013
MINI COUNTRYMAN (R60) One 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) One D 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI CLUBMAN (R55) One 03/2009 – 02/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S John Cooper Works 10/2008 – 02/2010
MINI PACEMAN (R61) Cooper D ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) John Cooper Works ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI (R56) John Cooper Works GP 09/2012 – 11/2013
MINI CLUBVAN (R55) Cooper 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) One 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI PACEMAN (R61) Cooper 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 11/2012 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper D 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper D ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) John Cooper Works ALL4 03/2013 – 10/2016
MINI (R56) Cooper S John Cooper Works 11/2006 – 02/2010
MINI PACEMAN (R61) Cooper 04/2012 – 09/2016
MINI (F56) Cooper D 12/2013 – –
MINI (F56) Cooper 12/2013 – –
MINI (F56) Cooper S 12/2013 – –
MINI (F56) One D 03/2014 – –
MINI (F56) One 04/2014 – 10/2017
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 07/2014 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 07/2014 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 07/2014 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI (F55) Cooper D 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper S 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper SD 07/2014 – –
MINI (F56) Cooper SD 06/2014 – –
MINI (F56) One First 07/2014 – 10/2017
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 07/2013 – 09/2016
MINI (F55) One 05/2014 – 10/2017
MINI (F55) One D 11/2014 – –
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 11/2012 – 09/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI (F56) John Cooper Works 03/2015 – –
MINI (F55) One First 11/2014 – 10/2017
MINI CLUBMAN (F54) Cooper 07/2015 – 02/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S 11/2014 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper D 07/2015 – 02/2024
MINI PACEMAN (R61) Cooper D 07/2012 – 09/2016
MINI Cabriolet (F57) Cooper 11/2015 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S 11/2015 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper D 11/2015 – –
MINI CLUBMAN (F54) One 11/2015 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) One D 11/2015 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD 02/2015 – 01/2024
MINI Cabriolet (F57) John Cooper Works 03/2016 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD ALL4 03/2016 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S ALL4 03/2016 – 01/2024
MINI Cabriolet (F57) Cooper SD 03/2016 – –
MINI Cabriolet (F57) One 03/2016 – 10/2017
MINI (F56) Cooper S 11/2014 – –
MINI (F56) Cooper SD 06/2014 – –
MINI CLUBMAN (F54) John Cooper Works 11/2016 – 06/2019
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S 11/2014 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper D 12/2014 – 07/2019
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD 02/2015 – 07/2019
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S ALL4 04/2015 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD ALL4 04/2015 – 07/2019
MINI (F55) Cooper S 09/2013 – –
MINI (F55) Cooper SD 09/2013 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S 11/2014 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper SD 05/2015 – 07/2019
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD 03/2011 – 10/2016
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 10/2007 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 01/2011 – 05/2015
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S JCW 11/2014 – 06/2018
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S JCW ALL4 11/2014 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S JCW 11/2015 – –
MINI (F56) Cooper S JCW 12/2013 – –
MINI (F55) Cooper S JCW 07/2014 – –
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 04/2008 – 07/2010
MINI (F55) One 11/2017 – –
MINI (F55) One First 11/2017 – –
MINI (F56) One 11/2017 – –
MINI (F56) One First 11/2017 – –
MINI Cabriolet (F57) One 11/2017 – –
MINI (R56) One LPG 03/2009 – 03/2010
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 07/2013 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 01/2014 – 09/2016

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
COLT II (C1_A) 1.2 EL, GL (C15A) 02/1984 – 09/1986
COLT II (C1_A) 1.2 EL, GL (C15A) 09/1986 – 04/1988
COLT II (C1_A) 1.5 GLX (C12A) 09/1985 – 04/1988
COLT II (C1_A) 1.5 GLX (C12A) 09/1984 – 04/1988
COLT II (C1_A) 1.6 Turbo ECi (C13A) 02/1984 – 04/1988
COLT II (C1_A) 1.8 GL Diesel (C14A) 02/1984 – 09/1986
COLT II (C1_A) 1.8 GL Diesel (C14A) 09/1986 – 04/1988
COLT III (C5_A) 1.3 (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.8 Diesel GLX (C54A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.3 GL (C61A) 04/1988 – 12/1990
COLT III (C5_A) 1.3 12V (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 GLXi (C52A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 Cat (C52A) 07/1990 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.6 GTi 16V (C53A) 04/1988 – 05/1990
COLT III (C5_A) 1.8 GTi 16V Cat (C58A) 06/1990 – 05/1992
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.2 GL (C15AS) 01/1984 – 10/1986
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.2 (C65A) 08/1986 – 04/1988
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.5 GLX (C12AS) 06/1985 – 04/1988
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.5 GLX (C12AS) 11/1983 – 04/1988
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.8 Diesel (C14AS) 01/1984 – 09/1986
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.8 Diesel (C14AS) 09/1986 – 04/1988
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V) 09/1985 – 08/1989
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V) 09/1985 – 12/1987
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V) 01/1987 – 08/1989
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V) 01/1987 – 12/1987
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 D (C14V) 09/1985 – 09/1986
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 D (C14V) 08/1986 – 06/1992
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 (C12V) 09/1988 – 12/1990
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 12V (C12V) 09/1990 – 12/1991
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V) 03/1989 – 12/1990
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.8 4WD (C37V) 08/1990 – 06/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A) 08/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.8 GLX Diesel (C64A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A) 07/1990 – 06/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A) 06/1990 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 D (C64A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A) 06/1992 – 05/1994
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A) 05/1989 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 16V (C76A, C66A) 06/1992 – 05/1994
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 4WD (C77A) 09/1989 – 06/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C69A) 06/1992 – 12/1993
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C68A) 11/1989 – 05/1992
GALANT III (A12_) 1.6 (A121) 01/1977 – 08/1980
GALANT III (A12_) 2.0 GLX 01/1977 – 08/1980
GALANT III (A12_) 2.0 (A123) 01/1979 – 08/1980
GALANT IV (A16_) 1.6 GLX (A161A) 09/1980 – 05/1984
GALANT IV (A16_) 2.0 GLS (A163) 09/1980 – 05/1984
GALANT IV (A16_) 2.0 Turbo ECi (A164) 05/1982 – 05/1984
GALANT IV (A16_) 2.3 Turbo-D (A167) 09/1980 – 05/1984
GALANT IV Station Wagon (A16_V) 1.6 GLX (A161V) 09/1980 – 05/1984
GALANT III Station Wagon (A12_V) 1.6 GL (A121V) 01/1979 – 08/1980
GALANT III Station Wagon (A12_V) 2.0 GLX (A123V) 01/1979 – 08/1980
GALANT IV Station Wagon (A16_V) 2.0 GLX (A163V) 09/1980 – 06/1983
GALANT IV Station Wagon (A16_V) 2.3 Turbo-D (A167V) 07/1983 – 05/1984
GALANT V (E1_A) 1.6 GLX (E11A) 06/1984 – 04/1990
GALANT V (E1_A) 2.0 GLS (E15A) 06/1986 – 04/1990
GALANT V (E1_A) 2.0 GLS (E15A) 06/1984 – 04/1990
GALANT V (E1_A) 2.0 Turbo ECi (E15A) 06/1984 – 04/1990
GALANT V (E1_A) 2.4 GLS (E16A) 07/1985 – 04/1990
GALANT V (E1_A) 1.8 Turbo-D (E14A) 06/1984 – 04/1990
GALANT VI limuzina (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1987 – 08/1990
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 GTi 16V (E39A, E38A, E33A) 11/1987 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 GTi 16V 4WD (E39A, E38A, E33A) 06/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 1.8 Turbo-D (E34A) 12/1987 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 1.8 Turbo-D (E34A) 11/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1987 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 4WD (E39A, E38A, E33A) 12/1988 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 2.0 4WD (E33A, E38A, E39A) 04/1989 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A) 11/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A) 11/1987 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A) 04/1989 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V (E39A, E38A, E33A) 11/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 GTI 16V Cat 4WD (E38A, E39A, E33A) 09/1991 – 10/1992
SAPPORO III (E16A) 2.4 (E16A) 06/1987 – 08/1990
STARION (A18_A) 2.0 Turbo ECi (A183A) 06/1982 – 12/1985
STARION (A18_A) 2.0 Turbo ECi (A183A) 05/1985 – 08/1987
STARION (A18_A) 2.6 Turbo ECi (A187A) 09/1987 – 06/1990
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 GLX (D05V, D05W) 01/1984 – 12/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLX (D04W) 06/1986 – 05/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLX 4WD (D08W) 06/1986 – 05/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLXi (D04W) 06/1988 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLXi 4WD (D08W) 06/1988 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 4WD (D08W) 03/1985 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 TD (D09V, D09W) 06/1986 – 04/1991
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.6 (L042G, L047G) 01/1983 – 11/1990
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.3 TD (L043G, L048G) 12/1982 – 04/1986
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 05/1986 – 10/1989
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 04/1987 – 12/1991
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 11/1989 – 11/1990
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 11/1989 – 11/1990
PAJERO I (L04_G, L14_G) 3.0 V6 (L141G, L146G) 11/1988 – 11/1990
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 1.6 (P12V, P02V) 11/1986 – 05/1994
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 D (P05V, P05W, P15V) 11/1986 – 02/2006
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P03V, P13V) 11/1986 – 05/1996
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.5 TD 4WD (V24C) 12/1990 – 04/2000
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.5 TD 4WD (V24W) 12/1990 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 4WD (V23W, V43W) 12/1990 – 12/1997
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 (V23C) 12/1990 – 12/1995
SIGMA (F2_A, F1_A) 3.0 V6 (F17A) 12/1990 – 07/1996
SIGMA (F2_A, F1_A) 3.0 V6 (F17A) 12/1990 – 07/1996
COLT IV (CA_A) 1.3 GLi 12V (CA1A) 04/1992 – 04/1996
COLT IV (CA_A) 1.6 GLXi 16V (CA4A) 04/1992 – 04/1996
COLT IV (CA_A) 1.8 GTi 16V (CA5A) 04/1992 – 04/1996
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 1.8 TD (N35W) 10/1991 – 10/1998
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.0 TD (N38W) 10/1992 – 10/1998
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 1.8 (N31W) 10/1991 – 10/1998
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 (N11W) 10/1991 – 08/1999
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 4WD (N21W) 10/1991 – 08/1999
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 1.8 4WD (N41W) 10/1991 – 10/1998
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.0 (N33W) 10/1992 – 10/1998
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.0 4WD (N43W) 10/1992 – 10/1998
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A) 11/1992 – 08/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 2.0 Diesel (CB8A) 06/1992 – 12/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.3 (CB1A) 06/1992 – 12/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V (CB4A) 06/1992 – 12/1996
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V25W, V45W) 06/1994 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 TD (V46W, V26W) 06/1994 – 10/1999
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A) 02/1994 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A) 02/1994 – 08/1996
COLT IV (CA_A) 1.6 (CA4A) 02/1994 – 04/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 (CB4A) 02/1994 – 12/1996
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) 06/1994 – 05/1997
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 24V (V23C) 06/1994 – 04/2000
ECLIPSE I (D2_A) 2.0 i 16V (D22A, D27A) 04/1991 – 11/1995
LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V (CB4W) 12/1992 – 10/2003
LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 2.0 D (CB8W) 12/1992 – 10/2003
LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V 4WD (CD4W) 12/1992 – 10/2003
CARISMA (DA_) 1.8 MSX – 16V (DA2A) 07/1995 – 07/1997
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 07/1995 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.8 (DA2A) 07/1995 – 07/1997
COLT V (CJ_, CP_) 1300 GL,GLX (CJ1A) 05/1996 – 06/2000
COLT V (CJ_, CP_) 1600 GLX (CJ4A) 05/1996 – 09/2000
LANCER VI (CJ_, CP_) 1.3 12V (CK1A) 12/1995 – 08/2003
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 TD 4WD (K34T) 11/1992 – 08/1996
SIGMA Station Wagon (F0_W) 3.0 (F07W) 06/1992 – 10/1996
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 09/1996 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 (DA2A) 09/1996 – 09/1997
COLT II (C1_A) 1.6 Turbo ECi (C13A) 07/1986 – 04/1988
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 D (K14T) 11/1986 – 10/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 D 4WD (K24T) 12/1987 – 05/1993
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 2.0 TD (N18W) 10/1992 – 08/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.4 (V21W) 04/1991 – 10/1999
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.4 (V21C) 04/1991 – 04/2000
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 4WD (D05V, D05W) 10/1987 – 08/1988
GALANT VI (E3_A) 2.0 GTI 16V 4×4 (E38A, E39A, E33A) 07/1989 – 12/1992
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 05/1997 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 05/1997 – 06/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.0 (K62T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.4 4WD (K75T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 D (K64T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 06/1996 – 12/2007
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V 4WD (CD4A) 06/1992 – 12/1996
ECLIPSE I (D2_A) 2.0 i 16V 4WD (D22A, D27A) 04/1991 – 11/1995
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.6 4WD (K33T) 11/1989 – 05/1995
CARISMA (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) 09/1997 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) 09/1997 – 06/2006
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI (N84W) 10/1998 – 12/2004
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 4WD (N94W) 10/1998 – 12/2004
L 300 III platou / sasiu (P1_T ) 2.0 (P13T) 07/1994 – 04/2000
L 300 III platou / sasiu (P1_T ) 2.5 TD (P15T) 11/1994 – 04/2000
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) 11/1998 – 10/2000
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W) 11/1998 – –
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 (N11W) 06/1996 – 08/1999
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 4WD (N21W) 06/1996 – 08/1999
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 06/1998 – 12/2004
GALLOPER (JK-01) 2.5 TD intercooler 09/1998 – 12/2003
GALLOPER (JK-01) 3.0 V6 09/1998 – 12/2003
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) 06/1998 – 12/2004
SANTAMO (UG) 2.0 16V 05/1999 – 12/2004
SANTAMO (UG) 2.0 16V 4WD 05/1999 – 12/2004
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V45W, V25W) 07/1997 – 10/1999
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 2.0 16V (N13W) 06/1997 – 08/1999
PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 1.8 GDI (H66W, H76W) 10/1999 – 10/2001
SPACE RUNNER (N6_W, N7_W) 2.4 GDI (N64W) 08/1999 – 01/2003
SPACE RUNNER (N6_W, N7_W) 2.0 (N63W) 08/1999 – 08/2002
PAJERO SPORT VAN I (K90) 2.5 TD 12/1999 – 01/2008
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 12/1998 – 12/2004
PAJERO SPORT VAN I (K90) 3.0 V6 12/1999 – 01/2008
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.5 V6 GDI (V65W, V75W) 04/2000 – 12/2006
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 04/2000 – 12/2006
LANCER VI (CJ_, CP_) 1.6 16V (CK4A) 12/1995 – 08/2003
LANCER VI (CJ_, CP_) EVO V (CP9A) 01/1998 – 12/1998
CARISMA limuzina (DA_) 2.0 16V GT EVO VI/VII 11/1999 – 06/2006
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) 06/1997 – 10/1999
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 2.0 GDI (H67W, H77W) 10/2000 – 06/2007
CARISMA (DA_) 1.8 GDI (DA2A) 10/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 GDI (DA2A) 10/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) 06/1998 – 12/2004
COLT V (CJ_, CP_) 1300 (CJ1A) 06/2000 – 09/2003
COLT V (CJ_, CP_) 1600 (CJ4A) 09/2000 – 09/2003
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 12/1998 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 12/1998 – 06/2006
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI (N84W) 09/2000 – 12/2004
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.4 GDI 4WD (N94W) 09/2000 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 09/2000 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.6 16V (DG3A) 01/2001 – 12/2004
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 10/2001 – 12/2006
PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 1.8 (H76W, H66W) 11/2001 – 06/2007
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.0 10/1998 – 12/2004
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W, K74T) 07/2002 – –
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.8 16V (CB5A) 06/1992 – 12/1993
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 MPI (DG5A) 10/2002 – 12/2004
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 2.5 TD (V24W) 07/2001 – –
GALLOPER (JK-01) 2.5 TD 09/1998 – 12/2003
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.4 i (N34W) 10/1992 – 10/1998
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 05/1995 – 12/2003
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 09/2000 – 06/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 09/2001 – 12/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.3 09/2003 – 12/2013
LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.6 (CS3A) 09/2003 – 12/2013
LANCER VII combi (CS_W, CT_W) 1.6 09/2003 – 10/2008
LANCER VII combi (CS_W, CT_W) 2.0 (CS9W) 09/2003 – 12/2007
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W) 08/2003 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 08/2001 – 12/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – 260 (CT9A) 03/2004 – 07/2005
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 06/1988 – 05/1992
LANCER VII (CS_A, CT_A) 2.0 (CS9A) 12/2003 – 12/2013
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) 06/2000 – –
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX (CT9A) 01/2005 – 09/2007
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 4WD (K96W) 03/2003 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD (K64T) 08/2001 – 11/2005
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 TD 02/1987 – 08/1997
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 4WD (C76A, C66A) 06/1992 – 11/1993
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.8 TDi (K77T) 11/1998 – 10/2003
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 2.5 TDi (V64W, V74W) 04/2000 – 12/2006
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 2.5 TDi (V64W, V74W) 09/2001 – 12/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX (CT9A) 08/2005 – 09/2006
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23V, P03V, P13V) 06/1994 – 05/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 (P24V, P24W) 11/1986 – 08/1997
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5 4WD (K99W) 11/1998 – 06/2008
LANCER VII (CS_A, CT_A) 1.6 (CS3A) 06/2000 – 12/2007
SPACE WAGON (N9_W, N8_W) 2.0 (N83W) 12/1998 – 06/2002
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 09/2006 – –
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23W, P23V) 06/1994 – 05/2002
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.6 04/2001 – 12/2004
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 3.0 4WD (K76T) 08/2001 – 11/2005
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 4WD (P23W, P23V) 08/1988 – 05/1994
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 TD 4WD (P25V) 11/1991 – 05/2003
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 2.0 D (C67A) 06/1992 – 07/1993
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.0 (V73W) 10/2001 – 12/2006
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD 4WD (K94W) 11/1997 – 10/1998
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 1.8 4WD (K90W) 03/2001 – 02/2005
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 TD 4WD (K77T) 04/2003 – 06/2006
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23W, P23V) 11/2003 – 02/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) 2.0 i 10/2007 – 12/2013
PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.8 4WD 09/2002 – 12/2006
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 4WD 09/1996 – 12/2001
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5 09/1998 – 12/2004
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.0 (A05A) 05/2012 – –
PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.5 (V65W, V75W) 04/2000 – 01/2007
PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.2 DI-D (V68W) 04/2000 – 12/2006
PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.8 (V67W) 03/2003 – 01/2007
PAJERO III (V7_W, V6_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 04/2000 – 10/2006
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 10/2012 – –
PAJERO III (V7_W, V6_W) 2.5 TDi (V64W) 04/2000 – 12/2006
PAJERO III (V7_W, V6_W) 2.5 TDi (V64W, V74W) 09/2001 – 12/2006
MIRAGE VI limuzina (A1_A) 1.2 (A13A) 10/2013 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 01/2012 – –
MIRAGE VI limuzina (A1_A) 1.2 07/2014 – –
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VII (CT9A) 01/2001 – 01/2003
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII (CT9A) 04/2003 – 03/2005
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-300 (CT9A) 04/2003 – 04/2004
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-300 (CT9A) 04/2003 – 04/2004
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-320 (CT9A) 04/2004 – 08/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-330 (CT9A) 10/2003 – 08/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-340 (CT9A) 04/2004 – 03/2005
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – FQ-400 (CT9A) 10/2004 – 08/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX – FQ-300 (CT9A) 06/2005 – 12/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX – FQ-340 (CT9A) 06/2005 – 12/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX – FQ-360 (CT9A) 07/2006 – 12/2007
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 01/2014 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TDiC 08/2001 – 09/2005
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.0 Bifuel 04/2014 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 08/2020 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KL1T) 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D (KK1T) 01/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KJ0T) 09/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 08/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 4×4 (KS1W) 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 01/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 4WD 11/2014 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.5 DI-D 4×4 08/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.5 DI-D 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D (KJ0T) 09/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 01/2016 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 4WD 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D (KK3T) 11/2014 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 06/2017 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 4×4 06/2017 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 11/2014 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 4×4 08/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.2 DI-D 4WD 07/2019 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.2 DI-D 07/2019 – –
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 10/2004 – 06/2012
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 3.5 4WD (KB9T) 05/2007 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D (KA4T) 08/2007 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 3.5 Flex 4WD (KB9T) 09/2009 – 12/2015
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 (Z23A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 (Z31A, Z32A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z38A) 08/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z39A) 08/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 CZT (Z37A) 03/2005 – 06/2012
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D 4WD (KB4T) 11/2005 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D 4WD (KB4T) 10/2007 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D (KA4T) 11/2005 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D (KA4T) 04/2010 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D 4WD (KB4T) 04/2010 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.4 (KA5T) 05/2007 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 3.5 Flexfuel 4WD (KB9T) 08/2009 – 12/2017
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 LPG 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 LPG (Z33A) 06/2004 – 06/2012
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D 16V 4WD 04/2007 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 3.5 4WD (KB9T) 08/2011 – 12/2015
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Ralliart R 02/2010 – 06/2012
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 DI-D (KA4T) 01/2010 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.4 4WD (KB5T) 08/2011 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 D (KA4T) 08/2011 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 D 08/2011 – 12/2015
L200 / TRITON (KA_T, KB_T) 2.5 D 4WD 08/2011 – 12/2015
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 Flexfuel (Z35A) 10/2008 – 06/2012
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 1.6 (P02W, P12W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 12/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 4WD (P24W) 11/1986 – 12/1990
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 D (P05W, P15W, P25W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD 4WD (P25W, P35W) 12/1987 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD (P05W) 02/1987 – 05/2003
3000 GT cupe (Z1_A) 3.0 Turbo 4WD (Z16A) 01/1990 – 08/1999
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.0 16V (PA3V/W, PB3V, PA3W) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 i 4WD (PD4V/W) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.5 TD (PA5V/W, PB5V) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.5 TD 4WD (PD5V/W) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2500 TD (PA5W) 05/1995 – 06/2005
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2500 TD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) 09/1996 – 06/2005
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2500 TD 4WD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) 09/1996 – 06/2005
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 06/1996 – 03/2001
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.0 (PA3W) 09/1995 – 10/2002
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 (PA4W) 05/1995 – 10/2002
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 (PA3W) 12/1994 – 10/2002
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.4 (PA4W) 06/1996 – 02/2006
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 (PA4W) 09/1996 – 06/2005
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 4WD (PD4W) 09/1996 – 06/2005
ECLIPSE II (D3_A) 2000 GS 16V (D32A) 12/1995 – 04/1999
ECLIPSE II (D3_A) 2000 GT 16V 12/1995 – 04/1999

NISSAN

Model Motor Perioada
NP300 PICKUP (D22) 2.5 dCi 4×4 04/2008 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD (D40TT, D40T, D40M, D40BB) 12/2009 – –
NAVARA NP300 (D40) 3.0 dCi 4WD 02/2010 – –
MICRA I (K10) 1.0 12/1982 – 05/1989
MICRA I (K10) 1.0 12/1982 – 12/1989
MICRA I (K10) 1.2 07/1986 – 07/1992
MICRA I (K10) 1.2 07/1986 – 07/1992
MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11) 08/1992 – 07/2000
CHERRY III (N12) 1.3 05/1982 – 10/1986
CHERRY III (N12) 1.5 11/1983 – 10/1986
CHERRY III (N12) 1.7 D 10/1982 – 12/1986
SUNNY I (B11) 1.5 03/1982 – 10/1986
SUNNY I (B11) 1.7 D 03/1982 – 10/1986
SUNNY I cupe (B11) 1.5 03/1982 – 10/1986
SUNNY I Traveller (B11) 1.5 03/1982 – 10/1986
SUNNY I Traveller (B11) 1.7 D 03/1982 – 10/1986
SUNNY II (N13, B12) 1.4 LX 10/1988 – 08/1991
SUNNY II (N13, B12) 1.6 i 06/1986 – 10/1990
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 i 12V 06/1986 – 10/1990
SUNNY II (N13, B12) 1.6 i 4×4 (A) 06/1986 – 10/1990
SUNNY II (N13, B12) 1.6 i 12V 10/1988 – 06/1991
SUNNY II (N13, B12) 1.7 D 06/1986 – 05/1989
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 i 06/1986 – 10/1990
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 GTI 16V 06/1987 – 05/1989
SUNNY II Hatchback (N13) 1.8 GTI 16V 01/1989 – 06/1991
SUNNY II Hatchback (N13) 1.7 D 06/1986 – 01/1991
SUNNY II cupe (B12) 1.6 i 06/1986 – 05/1989
SUNNY II cupe (B12) 1.6 i 12V 10/1988 – 06/1991
SUNNY II cupe (B12) 1.6 GTI 16V 05/1987 – 05/1989
SUNNY II cupe (B12) 1.8 GTI 16V 01/1989 – 06/1991
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 i 08/1986 – 05/1989
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 i 4×4 (A) 06/1986 – 05/1989
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 i 12V 10/1988 – 06/1991
SUNNY II Traveller (B12) 1.7 D 01/1986 – 06/1991
SUNNY III (N14, B13) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i (B13) 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.6 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 GTI 16V 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 i 06/1991 – 03/2000
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 i 16V 4×4 10/1992 – 03/2000
SUNNY III Traveller (Y10) 2.0 D 06/1991 – 03/2000
BLUEBIRD (910) 1.8 01/1980 – 12/1983
BLUEBIRD (910) 2.0 D 01/1980 – 12/1983
BLUEBIRD limuzina (910) 1.8 01/1980 – 05/1984
BLUEBIRD Traveller (W910) 1.8 01/1980 – 05/1984
BLUEBIRD Traveller (W910) 2.0 D 01/1980 – 05/1984
BLUEBIRD (U11) 2.0 i 04/1984 – 01/1988
BLUEBIRD (U11) 2.0 D 04/1984 – 01/1988
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 04/1986 – 09/1990
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 i 04/1984 – 12/1990
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 D 04/1984 – 01/1988
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 D 03/1986 – 12/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 (T12) 12/1985 – 12/1987
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 i (HLT72, T12) 12/1985 – 12/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 1.8 i 16V (RLT72) 02/1989 – 12/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 D (SLT72, T12) 03/1986 – 12/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 1.8 i 16V (FRLT72) 02/1989 – 12/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 2.0 (T12) 12/1985 – 12/1987
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 2.0 i (FHLT72, T12) 12/1985 – 12/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 2.0 D (FSLT72, T12) 03/1986 – 12/1990
MAXIMA III (J30) 3.0 i 10/1988 – 06/1994
LAUREL (JC32) 2.4 01/1985 – 12/1987
LAUREL (JC32) 2.8 D 01/1985 – 12/1987
LAUREL (JC32) 2.8 D 01/1985 – 12/1989
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 GT 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 D 01/1991 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 07/1990 – 03/1998
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 i 07/1990 – 03/1998
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 D 07/1990 – 12/1995
280ZX,ZXT (HGS130) 2.8 10/1978 – 06/1983
280ZX,ZXT (HGS130) 2.8 02/1980 – 09/1982
280ZX,ZXT (HGS130) 2.8 01/1982 – 02/1984
300ZX (Z31) 3.0 01/1984 – 12/1987
300ZX (Z31) 3.0 Turbo 05/1987 – 10/1990
100NX (B13) 1.6 03/1990 – 10/1994
100NX (B13) 2.0 GTI 03/1991 – 10/1994
SILVIA (S12) 2.0 GP 04/1984 – 09/1988
200SX (S13) 1.8 Turbo 07/1988 – 11/1993
SERENA (C23) 2.3 D 01/1995 – 09/2001
SERENA (C23) 2.0 11/1992 – 09/2001
SERENA (C23) 1.6 02/1993 – 09/2001
SERENA (C23) 2.0 D 06/1991 – 09/2001
100NX (B13) 1.6 SR 09/1993 – 10/1994
URVAN bus (E24) 2.4 i 05/1989 – 09/1993
URVAN bus (E24) 2.5 D 05/1989 – 10/1996
TERRANO II (R20) 2.7 TD 4WD 02/1993 – 01/2002
TERRANO II (R20) 2.4 i 12V 4WD 02/1993 – 12/1997
TERRANO I (WD21) 2.4 i 4WD 10/1987 – 02/1993
TERRANO I (WD21) 2.7 TD 4WD (LBYD21) 02/1989 – 02/1996
PATROL III/1 Station Wagon (W160) 2.8 (W160) 07/1980 – 08/1988
PATROL III/1 Hardtop (K160) 2.8 (K160) 07/1980 – 08/1988
PATROL III/1 Hardtop (K160) 2.8 (K160) 07/1980 – 08/1988
PATROL III/1 Station Wagon (W160) 3.3 D (W160) 11/1979 – 08/1988
PATROL III/1 Hardtop (K160) 3.3 D (K160) 11/1979 – 08/1988
PATROL III/1 Station Wagon (W160) 3.3 TD (W160) 07/1983 – 08/1988
PATROL III/1 Hardtop (K160) 3.3 TD (K160) 07/1983 – 08/1988
PATROL III/2 Station Wagon (W260) 2.8 TD 06/1989 – 11/1995
PATROL GR IV (Y60, GR) 2.8 TD (Y60A) 09/1988 – 06/1997
PRAIRIE (M10, NM10) 1.8 SGL (M10) 07/1983 – 12/1985
PRAIRIE (M10, NM10) 1.8 SGL (M10) 05/1985 – 10/1987
PRAIRIE (M10, NM10) 2.0 4×4 (NM10) 06/1986 – 09/1988
PRAIRIE PRO (M11) 2.0 i 10/1988 – 04/1992
PRAIRIE PRO (M11) 2.4 i 01/1990 – 07/1994
VANETTE bus (KC120) 1.5 01/1983 – 12/1987
VANETTE bus (C22) 2.4 i (SLC22) 10/1986 – 12/1995
VANETTE bus (C22) 2.4 i (SLC22) 10/1986 – 12/1995
VANETTE bus (C22) 2.0 D (ULC22) 10/1986 – 12/1995
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 02/1991 – 03/1998
200SX cupe (S14) 2.0 i 16V Turbo 10/1993 – 12/1999
PRIMERA (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
PRAIRIE PRO (M11) 2.0 i 4×4 10/1988 – 12/1992
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 GTI-R 4×4 10/1990 – 05/1995
MICRA II (K11) 1.3 i 16V (HK11) 08/1992 – 09/2000
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 10/1990 – 05/1995
PRIMASTAR bus (X83) dCi 115 09/2008 – –
SUNNY II Hatchback (N13) 1.4 LX 01/1989 – 08/1991
ALMERA I Hatchback (N15) 1.4 S, GX, LX 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 1.4 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 1.6 SR, SLX 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 1.6 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 2.0 D 11/1995 – 03/2000
ALMERA I (N15) 1.4 GX,LX 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 1.4 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 1.6 SLX 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 1.6 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 2.0 D 11/1995 – 07/2000
CUBE (Z12) 1.5 dCi 03/2010 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 03/2010 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 3.0 dCi 03/2010 – –
TERRANO II (R20) 2.4 4WD 05/1996 – 01/2002
TERRANO II (R20) 2.4 4WD 05/1996 – 09/2007
TERRANO II (R20) 2.7 TDi 4WD 05/1996 – 09/2007
ALMERA I Hatchback (N15) 2.0 GTi 07/1996 – 03/2000
BLUEBIRD (U11) 1.8 11/1983 – 06/1988
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 1.6 03/1986 – 06/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 1.6 03/1986 – 06/1990
BLUEBIRD (910) 2.0 i 01/1982 – 12/1983
BLUEBIRD limuzina (910) 1.9 i 01/1982 – 05/1984
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 i 09/1988 – 09/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 i 09/1988 – 09/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 2.0 i 09/1988 – 09/1990
CHERRY III (N12) 1.0 05/1982 – 05/1986
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 05/2010 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 DIG-S 03/2011 – 10/2015
300ZX (Z31) 3.0 Turbo 04/1984 – 10/1990
280ZX,ZXT (HGS130) 2.8 01/1983 – 02/1984
URVAN caroserie (E23) 2.0 07/1981 – 11/1982
URVAN caroserie (E23) 2.2 D 07/1981 – 11/1982
URVAN bus (E23) 2.0 (E23B) 12/1982 – 11/1988
URVAN bus (E23) 2.3 D (E23B) 04/1985 – 11/1988
SUNNY I (B11) 1.3 03/1982 – 09/1987
SUNNY II (N13, B12) 1.3 07/1986 – 10/1991
PATROL GR IV (Y60, GR) 4.2 D (CRGY60, KY60, KRY60, WRGY60) 11/1988 – 06/1997
PATROL III/2 Station Wagon (W260) 3.3 D 08/1988 – 06/1990
URVAN caroserie (E23) 2.3 D 11/1982 – 05/1987
CHERRY III (N12) 1.5 ET Turbo 01/1983 – 12/1985
PRAIRIE (M10, NM10) 1.5 S (M10) 01/1984 – 12/1987
SUNNY I cupe (B11) 1.3 04/1982 – 09/1986
SUNNY II Hatchback (N13) 1.3 06/1986 – 10/1988
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY II cupe (B12) 1.6 06/1986 – 10/1988
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 06/1986 – 10/1988
SUNNY II (N13, B12) 1.6 06/1986 – 10/1988
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 06/1986 – 10/1988
TERRANO I (WD21) 3.0 i 4WD 01/1990 – 12/1995
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 05/2010 – 10/2020
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 11/2010 – 09/2015
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 1.6 03/1986 – 06/1991
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 D 01/1991 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1990 – 06/1993
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1993 – 01/1996
SUNNY III Hatchback (N14) 1.4 i 16V 10/1990 – 05/1995
PATROL III/2 Hardtop (K260) 3.3 D 08/1988 – 06/1990
PRAIRIE PRO (M11) 2.4 i 4×4 04/1992 – 07/1994
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 16V 4×4 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 16V 4×4 11/1990 – 05/1995
SUNNY II cupe (B12) 1.5 06/1986 – 10/1988
PRIMERA (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
PICK UP (D21) 2.4 4WD 03/1986 – 04/1992
PICK UP (D21) 2.4 i 12V 04/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.4 i 12V 4WD 04/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.7 D 4WD 08/1987 – 02/1998
VANETTE CARGO caroserie (HC 23) 1.6 i 09/1994 – 05/2001
VANETTE CARGO caroserie (HC 23) 2.3 D 09/1994 – 05/2002
VANETTE CARGO bus (HC 23) 2.3 D 09/1994 – 05/2001
VANETTE CARGO bus (HC 23) 2.0 D 01/1996 – 05/2001
VANETTE CARGO bus (HC 23) 1.6 i 01/1996 – 05/2001
MICRA II (K11) 1.5 D 02/1998 – 02/2003
PATHFINDER II (R50) 3.3 V6 4WD 09/1997 – 12/2004
PATHFINDER II (R50) 2.7 TD 4WD (PR50) 09/1995 – 12/2004
PATHFINDER II (R50) 3.2 TD 4WD 09/1995 – 12/2004
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.8 TD 06/1997 – 05/2000
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 TD 06/1997 – –
PICK UP (D22) 2.4 i 4WD 02/1998 – 11/2001
PICK UP (D22) 2.5 D 02/1998 – 10/2002
PICK UP (D22) 2.5 TD 4WD 05/1998 – 11/2001
PICK UP (D22) 2.4 i 02/1998 – 04/2005
PICK UP (D22) 2.5 D 4WD 02/1998 – 04/2005
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03/1996 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 08/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 08/1987 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03/1986 – 08/1991
SUNNY III caroserie inchisa/combi (Y10) 1.7 D 11/1990 – 03/2000
PICK UP (720) 1.8 01/1983 – 03/1986
PICK UP (720) 2.2 4WD 04/1983 – 03/1986
PICK UP (720) 2.3 D 04/1983 – 03/1986
PICK UP (720) 2.5 D 4WD 04/1983 – 03/1986
SUNNY III Liftback (N14) 2.0 i 16V 10/1990 – 05/1995
SUNNY III caroserie inchisa/combi (Y10) 1.6 i 16V 10/1992 – 03/2000
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i 16V 4WD 10/1990 – 05/1995
PATROL GR IV (Y60, GR) 4.2 Cat 11/1988 – 02/1998
VANETTE caroserie (_C22) 2.0 D (C22, GC22) 07/1991 – 01/1995
PATROL III/2 Hardtop (K260) 2.8 05/1986 – 06/1990
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 90 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 110 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 110 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 09/2010 – 06/2012
PATROL III/2 Hardtop (K260) 2.8 TD 05/1986 – 06/1990
200SX cupe (S14) 2.0 i 16V 10/1993 – 12/1999
NP300 PICKUP (D22) 2.5 dCi 04/2008 – –
MAXIMA / MAXIMA QX IV Station Wagon (A32) 2.0 QX 10/1997 – 12/2000
MAXIMA / MAXIMA QX IV Station Wagon (A32) 2.5 V6 24V 10/1997 – 12/2000
MAXIMA / MAXIMA QX IV Station Wagon (A32) 3.0 QX 10/1997 – 12/2000
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.0 DTi 05/2000 – –
MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11) 07/2000 – 02/2003
MICRA II (K11) 1.4 i 16V (AK11) 09/2000 – 02/2003
PATHFINDER II (R50) 3.5 V6 4WD 11/2000 – 12/2004
TERRANO II (R20) 3.0 Di 4WD 05/2002 – 09/2007
PICK UP (D22) 2.4 i 4WD 03/2002 – 04/2005
PICK UP (D22) 3.2 D 4WD 02/1997 – 04/2005
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PICK UP (D21) 2.5 D 09/1994 – 08/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 06/1990 – 01/1996
PICK UP (D21) 2.0 09/1985 – 07/1988
PICK UP (D21) 2.0 09/1988 – 12/1997
PICK UP (D21) 2.3 D 09/1985 – 08/1988
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 09/1985 – 08/1988
PICK UP (D21) 2.7 D 4WD 09/1987 – 08/1991
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
MICRA III (K12) 1.2 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.4 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.2 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
PATHFINDER II (R50) 3.3 V6 4WD 03/1998 – 10/2000
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 140 07/2003 – –
PICK UP (D22) 2.5 Di 03/2002 – 12/2012
SUNNY III Liftback (N14) 1.4 i 16V 10/1990 – 06/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.4 i 16V 10/1990 – 06/1995
MICRA III (K12) 1.0 16V (K12) 01/2003 – 06/2010
VANETTE bus (C22) 1.5 10/1986 – 12/1995
VANETTE caroserie (_C22) 1.5 10/1986 – 12/1995
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 07/2005 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 07/2005 – –
MICRA C+C III (K12) 1.4 16V 08/2005 – 01/2009
MICRA C+C III (K12) 1.6 160 SR 08/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 160 SR 05/2005 – 06/2010
NOTE (E11, NE11) 1.4 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.6 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.0 DTi 05/2000 – –
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
PRIMASTAR bus (X83) dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 120 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 90 09/2006 – –
VANETTE bus (C22) 2.0 07/1987 – 08/1994
PICK UP (D22) 2.7 D 02/1998 – 04/2005
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 03/2000 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 10/2006 – –
TIIDA hatchback (C11) 1.6 09/2007 – 12/2011
TIIDA hatchback (C11) 1.8 (JC11) 09/2004 – 12/2011
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.6 (C11L) 09/2007 – 12/2012
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 09/2007 – 12/2012
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
TIIDA hatchback (C11) 1.5 (C11) 05/2004 – 08/2012
PICK UP (D22) 2.4 01/1997 – 12/2002
PICK UP (D22) 2.4 01/2003 – –
PICK UP (D22) 3.3 4WD 10/2002 – 04/2007
PICK UP (D22) 2.4 4WD 11/2001 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 03/2000 – 08/2002
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.8 TDiC (Y61) 10/1997 – 02/2000
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.2 D 05/1998 – 06/2001
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.7 TD 05/1998 – 06/2001
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.5 (Y61) 12/1997 – 09/2001
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
PIXO (UA0) 1.0 03/2009 – –
CUBE (Z12) 1.6 16V 08/2009 – –
CUBE (Z12) 1.5 dCi 10/2009 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 16V 04/2006 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 12/2005 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 10/2004 – 11/2009
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 D 4×4 (Y61) 05/1998 – 03/2003
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 4WD 08/2008 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 4WD 08/2008 – –
NV200 caroserie 1.6 16V (VM20, M20N, M20, M20L, M20M) 02/2010 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) 02/2010 – –
NV200 / EVALIA bus 1.6 16V (M20, M20M) 07/2010 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) 07/2010 – –
PATROL GR V platou / sasiu (Y61) 3.0 D 4×4 (TY61) 09/2007 – –
TRADE platou / sasiu 3.0 D 01/1996 – 12/1998
TRADE caroserie 100 01/1996 – 12/1998
TRADE platou / sasiu 3.0 D 01/1994 – 12/1998
TRADE caroserie 75 05/1997 – 12/2000
NOTE (E12) 1.5 dCi 06/2013 – 12/2016
NAVARA NP300 (D40) 2.5 10/2004 – –
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 01/2007 – 06/2011
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 10/2006 – –
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
NOTE (E12) 1.2 08/2012 – 12/2016
NOTE (E12) 1.2 DIG-S 08/2012 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 01/2007 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
NV200 caroserie e-NV (ME0N) 05/2014 – –
NV200 / EVALIA bus e-NV (ME0M) 07/2014 – –
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 12/2011 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 Active 07/2013 – –
NOTE (E12) 1.2 LPG 03/2015 – 12/2016
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 4WD 05/2010 – –
NT400 CABSTAR (F24M) 28.12, 32.12, 35.12 (F91AN, F24M) 01/2014 – –
NT400 CABSTAR (F24M) 35.14, 45.14 01/2014 – –
NT400 CABSTAR (F24M) 35.15, 45.15 01/2014 – –
PATROL GR V pick-up (Y61) 4.8 4WD 12/2014 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 95 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 120 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 125 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 145 09/2016 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dCi 125 09/2016 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dCi 145 09/2016 – –
NT400 CABSTAR (F24M) 35.13 09/2016 – –
NT400 CABSTAR (F24M) 35.15, 45.15 09/2016 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dci 95 09/2016 – –
NOTE (E12) 1.2 08/2012 – –
VANETTE caroserie (_C22) 2.4 i 09/1986 – 12/1993
NV300 platou / sasiu (X82) 1.6 dci 125 09/2016 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 1.6 dci 145 09/2016 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 05/2013 – –
PICK UP (D22) 2.4 11/2012 – –
PICK UP (D22) 2.4 4WD 11/2012 – –
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.4 08/2003 – 10/2009
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 01/2013 – –
PICK UP (D22) 2.5 dCi 4WD 03/2002 – –
VANETTE bus (C22) 2.0 D 10/1986 – 12/1995
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 LPG 05/2010 – 09/2015
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 03/2007 – 06/2013
NOTE (E12) 1.2 DIG-S 08/2012 – 12/2016
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 11/2012 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 120 07/2019 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 120 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV250 caroserie (X61) dCi 80 07/2019 – –
NV250 caroserie (X61) dCi 95 07/2019 – –
NV250 caroserie (X61) dCi 115 07/2019 – –
NV250 bus (X61) dCi 80 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dci 120 09/2016 – –
LEAF (ZE0) Electric 11/2010 – 12/2017
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 07/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 Di 4×4 07/2001 – 10/2005
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 09/2002 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 4×4 06/2001 – 12/2008
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 01/2005 – 01/2010
X-TRAIL I (T30) 2.0 07/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 12/2003 – 01/2013
PATHFINDER III (R51) 4.0 4WD 09/2005 – –
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 01/2005 – 01/2010
X-TRAIL I (T30) 2.0 09/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 11/2002 – 01/2013
PATHFINDER III (R51) 5.6 01/2007 – –
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 09/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 06/2001 – 01/2013
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 10/2006 – –
X-TRAIL I (T30) 2.2 DCi FWD 06/2001 – 09/2004
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 08/2010 – –
PATHFINDER III (R51) 3.0 dCi 08/2010 – –
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 01/2005 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 4×4 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 4×4 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi (D231) 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 4×4 (D231) 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 4×4 (D231, D23T) 10/2015 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D23) 2.3 dCi 4×4 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 11/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 4×4 07/2014 – –
PATHFINDER III (R51) 4.0 4WD 01/2010 – 08/2014
PATHFINDER III (R51) 4.0 01/2010 – 08/2014
ALMERA II (N16) 1.5 07/2000 – 11/2006
ALMERA II (N16) 2.2 Di 07/2000 – 04/2003
ALMERA II (N16) 1.8 07/2000 – 11/2002
ALMERA II (N16) 1.5 10/2002 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.8 10/2002 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 2.2 dCi 09/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 2.2 dCi 09/2003 – 09/2006
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD 03/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD 06/2008 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2008 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 01/2008 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 09/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 10/2009 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 09/2007 – 07/2014
X-TRAIL II (T31) 2.0 06/2008 – 02/2014
X-TRAIL II (T31) 2.0 09/2012 – 02/2014
JUKE (F15) 1.6 06/2010 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T 4×4 06/2010 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T 06/2010 – 12/2019
JUKE (F15) 1.5 dCi 06/2010 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T NISMO 4×4 11/2012 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T NISMO 11/2012 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 05/2013 – 12/2019
JUKE (F15) 1.2 DIG-T 05/2014 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T NISMO RS 08/2014 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T NISMO RS 4×4 08/2014 – 12/2019
JUKE (F15) 1.5 06/2010 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 DIG-T NISMO RS 11/2015 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 LPG 01/2012 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 07/2018 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 CVTC 08/2014 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 03/2016 – 12/2019
JUKE (F15) 1.6 LPG 09/2018 – 12/2019

OPEL

Model Motor Perioada
CORSA A TR (S83) 1.0 (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 09/1992
CORSA A hatchback (S83) 1.0 (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, M19, F19) 09/1982 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.2 N (F11, M11, F19, M19) 01/1985 – 10/1987
CORSA A hatchback (S83) 1.2 S (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 02/1990
CORSA A TR (S83) 1.3 (F11, F19, M11, M19) 09/1985 – 10/1987
CORSA A TR (S83) 1.3 S (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 10/1987
CORSA A hatchback (S83) 1.3 S (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 10/1989
CORSA A hatchback (S83) 1.4 S (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.5 D (F08, M08, F68, M68) 09/1987 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.5 TD (F08, M08, F68, M68) 03/1988 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 08/1990
CORSA A hatchback (S83) 1.3 i (F08, M08, F68, M68) 09/1986 – 09/1990
CORSA A hatchback (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) 09/1989 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) 05/1988 – 03/1992
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.2 08/1982 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.2 08/1979 – 07/1982
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.2 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.3 N 08/1979 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.3 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.6 S 09/1981 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.8 GT/E 02/1983 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.6 D 03/1982 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.2 08/1979 – 07/1982
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.2 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.3 N 08/1979 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.3 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.6 S 09/1981 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.6 D 03/1982 – 08/1984
KADETT E hatchback (T85) 1.2 (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 07/1986
KADETT E hatchback (T85) 1.3 N (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.3 S (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 08/1987
KADETT E hatchback (T85) 1.4 S (C08, C48, D08, D48) 01/1990 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 i (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 S (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 S (C08, D08, C48, D48) 09/1984 – 08/1986
KADETT E hatchback (T85) 1.8 S (C08, C48, D08, D48) 09/1987 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.8 E (C08, C48, D08, D48) 10/1985 – 08/1986
KADETT E hatchback (T85) 1.8 GSI (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 08/1986
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) 03/1988 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 D (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 01/1989
KADETT E hatchback (T85) 1.7 D (C08, C48, D08, D48) 02/1989 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.4 i (C08, C48, D08, D48) 01/1990 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.8 i (C08, C48, D08, D48) 06/1985 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.2 (C19, D19) 09/1984 – 07/1986
KADETT E (T85) 1.3 N (C19, D19) 09/1984 – 08/1989
KADETT E (T85) 1.3 S (C19, D19) 09/1984 – 08/1987
KADETT E (T85) 1.4 S (C19, D19) 01/1990 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 i (C19, D19) 09/1986 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 S (C19, D19) 09/1986 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 S (C19, D19) 09/1984 – 08/1986
KADETT E (T85) 1.8 S (C19, D19) 09/1987 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.8 i (C19, D19) 10/1985 – 08/1986
KADETT E (T85) 2.0 i (C19, D19) 09/1987 – 05/1992
KADETT E (T85) 1.6 D (C19, D19) 09/1984 – 01/1989
KADETT E (T85) 1.7 D (C19, D19) 02/1989 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.4 i (C19, D19) 01/1990 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.8 i (C19, D19) 08/1989 – 05/1992
KADETT E combi (T85) 1.2 (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 07/1986
KADETT E combi (T85) 1.3 N (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.3 S (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 08/1987
KADETT E combi (T85) 1.4 S (C15, C35, D15, D35) 01/1990 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 i (C15, C35, D15, D35) 09/1986 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 (C15, C35, D15, D35) 09/1986 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 S (C15, C35, D35, D15) 09/1984 – 08/1986
KADETT E combi (T85) 1.8 S (C15, C35, D15, D35) 09/1987 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.8 E (C15, C35, D15, D35) 10/1985 – 08/1986
KADETT E combi (T85) 2.0 i (C15, C35, D15, D35) 09/1987 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 D (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 01/1989
KADETT E combi (T85) 1.7 D (C15, C35, D15, D35) 02/1989 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.4 i (C15, C35, D15, D35) 01/1990 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.8 i (C15, C35, D15, D35) 06/1985 – 08/1991
KADETT E Cabriolet (T85) 1.6 i 10/1986 – 02/1993
KADETT E Cabriolet (T85) 2.0 i 10/1986 – 02/1993
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i (F68, M68) 09/1993 – 11/1995
ASCONA C (J82) 1.3 N (F11, M11, F69) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C hatchback (J82) 1.3 N (F68, M68) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.3 S (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.3 S (F68, M68) 09/1981 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 (F68, M68) 09/1981 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 09/1987
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 (F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 (F11, F68, M11, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 S (F68, M68) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.6 S (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.8 (F11, M11, F68, M68) 09/1987 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.8 (F68, M68) 09/1987 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.8 E (F11, M11, F68, M68) 01/1985 – 08/1986
ASCONA C hatchback (J82) 1.8 E (F68, M68) 01/1985 – 08/1986
ASCONA C hatchback (J82) 1.8 i (F68, M68) 09/1982 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.8 i (F11, M11, F68, M68) 09/1982 – 08/1986
ASCONA C (J82) 2.0 i (F11, M11, F68, M68) 08/1987 – 08/1988
ASCONA C (J82) 2.0 i (F11, M11, F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 2.0 i (F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C (J82) 2.0 i GT (F11, M11, F68, M68) 03/1987 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 2.0 i GT (F68, M68) 03/1987 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 D (F11, M11, F68, M68) 03/1982 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 D (F68, M68) 03/1982 – 08/1988
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i Cat (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 (F19, M19) 09/1988 – 05/1993
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 S 09/1988 – 05/1993
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1988 – 07/1989
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 S (F68, M68) 09/1988 – 07/1989
VECTRA A (J89) 1.8 S 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 07/1989
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 (F68, M68) 04/1988 – 09/1989
VECTRA A (J89) 2.0 (F19, M19) 09/1988 – 09/1989
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i (F68, M68) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i GT (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 2.0 i 4×4 (F19, M19) 08/1989 – 07/1992
VECTRA A (J89) 1.7 TD (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 TD (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 D (F68, M68) 09/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.7 D (F19, M19) 10/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.8 i Cat (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 i Cat (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V (F19, M19) 01/1989 – 06/1994
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V (F68, M68) 02/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2000 16V 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i Turbo 4×4 (F19, M19) 06/1994 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.5 V6 (F68, M68) 02/1993 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.5 V6 (F19, M19) 02/1993 – 11/1995
OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A (V87) 1.8 S (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 12/1987
OMEGA A (V87) 2.3 TD (F19, M19, N19) 10/1986 – 08/1988
OMEGA A (V87) 2.3 D (F19, M19, N19) 10/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.3 TD Interc. (F19, M19, N19) 08/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 i (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.4 i (F19, M19, N19) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.6 i (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 09/1990
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 S (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD (F35, M35) 09/1986 – 08/1988
OMEGA A combi (V87) 2.3 D (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD Interc. (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1986 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 2.4 i (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.6 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 Cat (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V (F35, M35) 09/1989 – 03/1994
SENATOR A (29_) 2.0 E 03/1983 – 10/1984
SENATOR A (29_) 2.2 E 11/1984 – 08/1987
SENATOR A (29_) 2.5 05/1978 – 12/1980
SENATOR A (29_) 2.5 E 01/1983 – 08/1984
SENATOR A (29_) 2.5 E 09/1984 – 08/1987
SENATOR A (29_) 2.8 02/1978 – 04/1981
SENATOR A (29_) 3.0 04/1978 – 07/1982
SENATOR A (29_) 3.0 09/1985 – 08/1987
SENATOR A (29_) 3.0 E 02/1978 – 12/1986
SENATOR A (29_) 2.2 TD 11/1984 – 08/1987
SENATOR B (V88) 2.6 i (P19) 09/1990 – 09/1993
SENATOR B (V88) 3.0 (P19) 09/1987 – 09/1993
SENATOR B (V88) 3.0 (P19) 01/1988 – 09/1990
SENATOR B (V88) 3.0 24V (P19) 09/1989 – 09/1993
MANTA B CC (53_, 55_) 1.2 S 09/1975 – 02/1979
MANTA B (58_, 59_) 1.3 N 03/1979 – 12/1980
MANTA B CC (53_, 55_) 1.3 N 03/1979 – 12/1980
MANTA B CC (53_, 55_) 1.3 S 08/1979 – 08/1986
MANTA B (58_, 59_) 1.3 S 08/1981 – 08/1986
MANTA B (58_, 59_) 1.6 N 09/1975 – 12/1980
MANTA B CC (53_, 55_) 1.6 N 09/1975 – 12/1980
MANTA B (58_, 59_) 1.6 S 09/1975 – 12/1981
MANTA B CC (53_, 55_) 1.8 S 07/1982 – 08/1987
MANTA B (58_, 59_) 1.8 S 07/1982 – 08/1987
MANTA B (58_, 59_) 1.9 N 08/1976 – 12/1981
MANTA B CC (53_, 55_) 1.9 N 08/1976 – 12/1981
MANTA B CC (53_, 55_) 1.9 S 09/1975 – 12/1980
MANTA B (58_, 59_) 1.9 E 09/1975 – 08/1977
MANTA B (58_, 59_) 2.0 08/1977 – 12/1980
MANTA B CC (53_, 55_) 2.0 08/1977 – 12/1980
MANTA B CC (53_, 55_) 2.0 S 08/1977 – 08/1984
MANTA B (58_, 59_) 2.0 S 08/1977 – 08/1984
MANTA B CC (53_, 55_) 2.0 E 08/1977 – 08/1988
MANTA B (58_, 59_) 2.0 E 08/1977 – 08/1988
MONZA A (22_) 2.0 E 03/1983 – 10/1984
MONZA A (22_) 2.2 E 11/1984 – 08/1986
MONZA A (22_) 2.5 E 05/1981 – 08/1986
MONZA A (22_) 2.5 E 06/1984 – 08/1986
MONZA A (22_) 2.8 02/1978 – 04/1981
MONZA A (22_) 3.0 04/1978 – 07/1982
MONZA A (22_) 3.0 GSE 09/1985 – 08/1986
MONZA A (22_) 3.0 GSE 02/1978 – 08/1986
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TDS (F08, M08, F68, M68) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TDS (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 D (F08, M08, F68, M68) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 03/1992 – 09/1992
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 D (F08, M08, F68, M68) 07/1992 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 07/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 09/1991 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 Si (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 03/1993 – 08/1996
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) 03/1992 – 12/1994
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 Si (F19, M19) 05/1992 – 12/1994
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 06/1993 – 10/1994
ASTRA F Cabriolet (T92) 2.0 i 03/1993 – 10/1994
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 GSI 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 TDS (F35, M35) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 D (F35, M35) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F combi (T92) 1.7 D (F35, M35) 07/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 Si (F35, M35) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 Si (F35, M35) 03/1992 – 12/1994
ASTRA F combi (T92) 1.8 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 06/1993 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i (F35, M35) 09/1991 – 07/1994
ASTRA F combi (T92) 2.0 i 16V (F35, M35) 03/1993 – 01/1998
FRONTERA A (U92) 2.3 TD (5JMWL4) 03/1992 – 10/1998
FRONTERA A Sport (U92) 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) 03/1992 – 10/1998
FRONTERA A (U92) 2.4 i (53MWL4) 03/1992 – 10/1998
MONTEREY A (M92) 3.1 TD (UBS69D, UBS69G) 09/1991 – 07/1998
MONTEREY A (M92) 3.2 (UBS25D, UBS25G) 08/1991 – 03/1994
CORSA B (S93) 1.5 D (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.5 TD (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.2 i (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.4 i (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.4 Si (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.6 GSI 16V (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1994 – 01/1998
VECTRA A (J89) 2.0 i 16V (F19, M19) 08/1992 – 08/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V (F68, M68) 08/1992 – 08/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i 16V 4×4 (F19, M19) 06/1994 – 11/1995
CORSA B (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68) 09/1994 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68) 09/1994 – 09/2000
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 TD (F35, M35) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TD (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.8 i 16V 11/1994 – 03/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.2 07/1994 – 10/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.4 07/1994 – 10/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.4 07/1994 – 10/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.7 D 07/1994 – 10/2001
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 07/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i 16V (F19, M19) 02/1995 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i 16V (F35, M35) 02/1995 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68) 02/1995 – 01/1998
FRONTERA A (U92) 2.8 TD (5BMWL4, 5BSUD2) 03/1995 – 08/1998
FRONTERA A Sport (U92) 2.8 TD (5BSUD2) 03/1995 – 08/1996
FRONTERA A (U92) 2.2 i (54MWL4) 03/1995 – 10/1998
VECTRA A (J89) 1.7 D (F19, M19) 07/1992 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1993 – 11/1995
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) 06/1993 – 08/1994
KADETT E Cabriolet (T85) 1.6 i 07/1989 – 02/1993
KADETT E Cabriolet (T85) 1.3 S 03/1987 – 02/1993
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.4 Si 05/1993 – 03/2001
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1996 – 02/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i 16V (F19, M19) 02/1996 – 09/1998
CORSA B (S93) 1.7 D (F08, F68, M68) 02/1996 – 09/2000
ASTRA F combi (T92) 1.4 i 16V (F35, M35) 02/1996 – 01/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.4 i 16V 01/1996 – 03/2001
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 01/1996 – 03/2001
FRONTERA A Sport (U92) 2.5 TDS 09/1996 – 10/1998
FRONTERA A (U92) 2.5 TDS 09/1996 – 10/1998
SINTRA (APV) 2.2 i 16V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 3.0 i 24V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
ASCONA C hatchback (J82) 2.0 i Cat (F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 i (F68, M68) 09/1987 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 i Cat (F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 i (F11, M11, F68, M68) 09/1987 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 i Cat (F11, M11, F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C (J82) 2.0 i Cat (F11, M11, F68, M68) 09/1986 – 08/1988
CORSA A hatchback (S83) 1.2 i (F08, M08, F68, M68) 09/1989 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.2 N (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.3 (F08, M08, F68, M68) 09/1985 – 10/1989
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68) 02/1992 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.5 D (F11, M11, F19, M19) 10/1987 – 11/1992
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.0 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.5 D (F08, W5L) 06/1987 – 04/1989
KADETT E hatchback (T85) 1.3 i Cat (C08, C48, D08, D48) 09/1985 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI Cat (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI 16V Cat (C08, C48, D08, D48) 03/1988 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.3 i Cat (C19, D19) 09/1985 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 i Cat (C19, D19) 09/1986 – 08/1991
KADETT E (T85) 2.0 i Cat (C19, D19) 03/1987 – 05/1992
KADETT E Cabriolet (T85) 1.6 i Cat 10/1987 – 02/1993
KADETT E Cabriolet (T85) 2.0 i Cat 10/1986 – 02/1993
KADETT E combi (T85) 1.3 i Cat (C15, C35, D15, D35) 09/1985 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35) 09/1986 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 2.0 i Cat (C15, C35, D15, D35) 09/1987 – 08/1991
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) Cat (F19, M19, N19) 03/1988 – 03/1994
SENATOR B (V88) 3.0 i Cat (P19) 01/1988 – 09/1993
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V Cat (F19, M19) 02/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V Cat 4×4 (F19, M19) 02/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 i (F68, M68) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i Cat (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V Cat (F68, M68) 02/1990 – 11/1995
KADETT E Combo (T85) 1.3 N (C25, D25) 01/1986 – 12/1989
KADETT E Combo (T85) 1.3 S (C25, D25) 01/1986 – 12/1989
KADETT E Combo (T85) 1.6 (C25, D25) 09/1986 – 12/1991
KADETT E Combo (T85) 1.6 D (C25, D25) 01/1986 – 12/1989
KADETT E Combo (T85) 1.7 D (C25, D25) 01/1989 – 07/1994
CAMPO (TF0, TF1) 2.3 (TFR16) 08/1991 – 08/1994
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 D (TFR54) 08/1991 – 06/1994
CAMPO (TF0, TF1) 2.3 4×4 (TFS16) 08/1991 – 08/1994
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 D 4×4 (TFS54) 08/1991 – 06/1994
CAMPO (TF0, TF1) 3.1 TD 4×4 (TFS69) 12/1992 – 06/2001
CAMPO (TF0, TF1) 3.1 TD (TFR69) 12/1992 – 06/2001
CAMPO (TF0, TF1) 2.3 4×4 (TFS16) 08/1994 – 09/1996
CAMPO (TF0, TF1) 2.3 (TFR16) 08/1994 – 09/1996
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 Di 08/2001 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 DTi 04/2003 – 03/2010
CORSA B (S93) 1.0 i 12V (F08, F68, M68) 11/1996 – 09/2000
AGILA B (H08) 1.2 (F68) 04/2010 – 10/2014
CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 10/1987
CORSA A hatchback (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 01/1985 – 03/1993
KADETT E (T85) 1.8 (C19, D19) 09/1987 – 08/1990
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1993 – 11/1995
SINTRA (APV) 2.2 DTI 07/1997 – 04/1999
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 08/1994 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) 08/1994 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 08/1994 – 01/1998
KADETT E hatchback (T85) 1.5 TD (C08, C48, D08, D48) 07/1988 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.5 TD (C19, D19) 07/1988 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.5 TD (C15, C35, D15, D35) 07/1988 – 08/1991
CORSA B (S93) 1.2 i 16V (F08, F68, M68) 03/1998 – 09/2000
AGILA B (H08) 1.0 LPG (F68) 01/2010 – 06/2011
AGILA B (H08) 1.2 LPG (F68) 04/2008 – 10/2010
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA Combi (A97) 2.5 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (TB, TF) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (TB, TF) 2.5 D 03/1998 – 08/2001
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 D (F68, M68) 07/1992 – 11/1995
MONTEREY B (M98) 3.5 V6 24V (UBS26D, UBS26G) 07/1998 – 08/1999
MONTEREY B (M98) 3.0 DTI (UBS73D, UBS73G) 07/1998 – 08/1999
FRONTERA B (U99) 2.2 i (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) 10/1998 – 07/2004
FRONTERA B (U99) 3.2 i (6B1VF, 6B1_6) 10/1998 – 07/2004
FRONTERA B (U99) 2.2 DTI (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) 09/1998 – 12/2003
KADETT E Combo (T85) 1.4 S (C25, D25) 07/1989 – 08/1991
KADETT E Combo (T85) 1.6 i (C25, D25) 08/1991 – 07/1994
KADETT E Combo (T85) 1.4 i (C25, D25) 08/1991 – 07/1994
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 07/1992 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 08/1994 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.4 i (F70) 10/1991 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 10/1991 – 02/1998
SENATOR B (V88) 2.5 i (P19) 09/1990 – 09/1993
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) 12/1987 – 08/1991
KADETT E Combo (T85) 1.7 D (C25, D25) 07/1992 – 07/1994
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 02/1993 – 07/1996
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.2 (C70, D70) 09/1984 – 07/1986
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.4 i (C70, D70) 01/1990 – 08/1991
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.6 D (C70, D70) 08/1984 – 08/1988
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.7 D (C70, D70) 08/1988 – 09/1992
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.8 i (C70, D70) 08/1984 – 09/1992
KADETT E (T85) 1.8 i (C19, D19) 09/1984 – 08/1986
KADETT E combi (T85) 1.8 i (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 08/1986
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.6 i (C70, D70) 08/1989 – 09/1993
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.3 N (C70, D70) 09/1984 – 07/1989
AGILA B (H08) 1.0 (F68) 07/2011 – 07/2014
OMEGA A (V87) 3.6 24V Lotus (F19, M19, N19) 08/1990 – 09/1992
KADETT E Cabriolet (T85) 1.4 i 01/1990 – 08/1991
AGILA A (H00) 1.0 12V (F68) 09/2000 – 12/2007
AGILA A (H00) 1.2 16V (F68) 09/2000 – 12/2007
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 09/1990
VECTRA A hatchback (J89) 1.4 S (F68, M68) 04/1988 – 06/1992
VECTRA A (J89) 1.4 S (F19, M19) 09/1988 – 06/1992
OMEGA A (V87) 3.0 24V Evolution500 (F19, M19, N19) 03/1991 – 07/1992
CORSA B Caseta/ Hatchback (S93) 1.4 i (F08, W5L) 08/1999 – 09/2000
CORSA B Caseta/ Hatchback (S93) 1.7 D (F08, W5L) 08/1999 – 09/2000
ASTRA F CLASSIC hatchback (T92) 1.4 i (M08, M68, F08, F68) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC hatchback (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.4 i (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 TD (TFR54) 07/1994 – 06/2001
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 TD 4×4 (TFS54) 07/1994 – 06/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i (F68, M68) 09/1993 – 11/1995
KADETT E Cabriolet (T85) 1.4 S 08/1990 – 02/1993
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 (F19, M19) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F combi (T92) 1.4 (F35, M35) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68) 09/1992 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 (F19, M19) 09/1992 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 (F35, M35) 09/1992 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 (F08, M08, F68, M68) 09/1995 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 (F19, M19) 09/1995 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 (F35, M35) 09/1995 – 01/1998
CORSA B (S93) 1.2 i (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68) 08/1997 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.6 i 16V (F08, F68, M68) 08/1997 – 09/2000
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.4 16V 08/1999 – 10/2001
CAMPO (TF0, TF1) 2.2 D (TFR52) 08/1987 – 08/1990
CAMPO (TF0, TF1) 2.2 D 4×4 (TFS52) 08/1987 – 08/1990
FRONTERA B (U99) 2.2 DTI (6B_66, 6B_76) 09/2002 – 07/2004
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI (F7, J7, A07) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI (F7) 04/2003 – 03/2010
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 DTI 07/2001 – 12/2001
CAMPO (TF0, TF1) 2.5 DTI 4×4 07/2001 – 12/2001
AGILA A (H00) 1.0 (F68) 08/2003 – 12/2007
AGILA A (H00) 1.3 CDTI (F68) 08/2003 – 12/2007
AGILA A (H00) 1.2 16V Twinport (F68) 07/2004 – 12/2007
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
AGILA B (H08) 1.0 (F68) 04/2008 – 06/2011
AGILA B (H08) 1.2 (F68) 04/2008 – 10/2012
AGILA B (H08) 1.3 CDTI (F68) 04/2008 – 04/2010
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 DTI 02/2001 – 12/2010
CORSA B combi (S93) 1.4 i 16V (F35) 01/1999 – 12/2002
CORSA B combi (S93) 1.7 D (F35) 01/1999 – 12/2002
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2019
KARL (C16) 1.0 01/2015 – 03/2018
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2016
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 06/2014 – 12/2016
KARL (C16) 1.0 LPG 02/2015 – 03/2018
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
KARL (C16) 1.0 01/2018 – 03/2019
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 01/2019 – 12/2019
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 D (FD) 01/1999 – 09/2000
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 D (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 09/2000
MOVANO A caroserie (X70) 2.8 DTI (FD) 01/1999 – 10/2001
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.8 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 2.5 D (JD) 07/1998 – 09/2000
MOVANO A bus (X70) 2.8 DTI (JD) 07/1998 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.2 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 09/2000 – –
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 3.0 DTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A bus (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTi (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 3.0 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 09/2007 – –

PEUGEOT

Model Motor Perioada
104 1.0 09/1983 – 06/1988
104 0.9 10/1979 – 10/1983
104 0.9 10/1972 – 10/1979
104 1.1 08/1980 – 06/1988
104 cupe 0.9 09/1973 – 10/1983
104 cupe 1.1 08/1979 – 06/1988
104 1.1 07/1976 – 08/1982
104 cupe 1.1 08/1979 – 06/1983
104 cupe 1.1 08/1975 – 06/1980
104 1.2 08/1979 – 06/1983
104 1.4 08/1979 – 06/1983
104 cupe 1.4 08/1979 – 06/1984
205 I (741A/C) 1.0 02/1983 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.1 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 10/1990
205 I (741A/C) 1.1 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.4 10/1987 – 05/1989
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ 03/1988 – 05/1989
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 10/1987
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ 03/1989 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.4 10/1987 – 10/1990
205 I (741A/C) 1.4 10/1985 – 10/1987
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CT 04/1986 – 12/1988
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 05/1989
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.4 06/1987 – 12/1989
205 I (741A/C) 1.6 03/1987 – 10/1987
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.6 CTI 03/1986 – 10/1990
205 II (20A/C) 1.6 GTI 10/1987 – 12/1989
205 I (741A/C) 1.6 08/1986 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.6 GTI 12/1984 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.9 GTI 10/1986 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.7 Diesel 07/1987 – 09/1998
205 I (741A/C) 1.7 Diesel 08/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.9 Diesel 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.0 10/1987 – 09/1998
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.1 CJ 10/1989 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.1 07/1989 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.4 Cat 08/1987 – 09/1993
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 09/1998
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ 05/1991 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.6 Aut. 05/1990 – 09/1998
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.6 CJ 08/1992 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 05/1989
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.9 CTI 10/1987 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 10/1994
205 II (20A/C) 1.9 GTI Cat 10/1987 – 07/1994
305 I (581A) 1.3 11/1977 – 09/1982
305 II (581M) 1.3 10/1982 – 08/1985
305 II (581M) 1.5 09/1985 – 07/1990
305 I (581A) 1.5 11/1979 – 09/1982
305 II (581M) 1.5 10/1982 – 08/1985
305 II (581M) 1.6 07/1984 – 08/1987
305 II (581M) 1.6 10/1982 – 06/1984
305 II (581M) 1.6 10/1982 – 07/1988
305 II (581M) 1.9 10/1982 – 08/1985
305 I (581A) 1.5 Diesel 11/1977 – 09/1982
305 II (581M) 1.9 D 10/1982 – 07/1988
305 II (581M) 1.9 D 10/1982 – 07/1988
305 II Break (581E) 1.3 10/1982 – 08/1986
305 I Break (581D) 1.3 08/1980 – 09/1982
305 II Break (581E) 1.5 10/1982 – 08/1986
305 I Break (581D) 1.5 08/1980 – 09/1982
305 I Break (581D) 1.5 Diesel 08/1980 – 09/1982
305 II Break (581E) 1.9 Diesel 10/1982 – 12/1988
305 II Break (581E) 1.9 Diesel 10/1982 – 12/1988
309 I (10C, 10A) 1.1 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.3 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 08/1988 – 08/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 08/1987 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 11/1985 – 09/1988
309 I (10C, 10A) 1.9 03/1986 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 07/1988 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 07/1988 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 10/1986 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 D 06/1986 – 07/1989
309 II (3C, 3A) 1.9 Diesel 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.1 08/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.6 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 08/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 10/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 GTI 07/1989 – 12/1993
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.6 10/1989 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 07/1987 – 11/1992
405 I (15B) 1.8 Turbo Diesel 03/1988 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Diesel 07/1988 – 09/1992
405 I (15B) 1.9 Diesel 03/1988 – 12/1992
405 II (4B) 1.9 D 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.9 TD 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 10/1995
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 06/1988
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.8 08/1992 – 10/1995
405 I (15B) 1.9 Injection 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 4×4 07/1988 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 SPort MI-16 4×4 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 2.0 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 X4 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 MI-16 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 T 16 X4 08/1992 – 10/1995
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.8 TD 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 D 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 D 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.9 D 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.9 TD 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.4 08/1992 – 10/1996
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.8 08/1992 – 10/1996
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 2.0 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 2.0 4×4 08/1992 – 10/1996
504 (A_, M_) 1.8 (M03) 01/1971 – 06/1983
504 (A_, M_) 2.0 (A11, A13, MY1, MY3) 03/1971 – 06/1986
504 (A_, M_) 2.0 TI (A12, A14) 01/1971 – 06/1983
505 (551A) 1.8 06/1981 – 10/1985
505 (551A) 1.8 01/1982 – 10/1985
505 (551A) 2.0 11/1980 – 12/1985
505 (551A) 2.0 09/1985 – 09/1995
505 (551A) 2.0 TI, STI 08/1979 – 10/1986
505 (551A) 2.2 Turbo Injection 03/1984 – 10/1988
505 (551A) 2.2 03/1986 – 12/1993
505 (551A) 2.2 05/1981 – 10/1984
505 (551A) 2.2 GTI 08/1983 – 12/1993
505 (551A) 2.8 GTI V6 06/1986 – 12/1993
505 (551A) 2.3 Turbo Diesel 09/1980 – 06/1986
505 (551A) 2.5 Diesel 06/1981 – 12/1993
505 (551A) 2.5 Turbo Diesel 10/1983 – 12/1993
505 (551A) 2.5 Turbo Diesel 10/1986 – 12/1993
505 Break (551D) 2.0 08/1983 – 12/1985
505 Break (551D) 2.2 01/1986 – 12/1993
505 Break (551D) 2.5 Diesel 01/1986 – 12/1993
505 Break (551D) 2.5 Diesel 08/1983 – 12/1993
106 I (1A, 1C) 1.4 D 09/1992 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.0 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.1 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.3 10/1993 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.4 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.4 Le Mans 09/1991 – 11/1994
106 I (1A, 1C) 1.6 06/1993 – 04/1996
J5 bus (290P) 2.5 TD 10/1990 – 02/1994
J5 bus (290P) 1.9 D 10/1990 – 02/1994
106 I (1A, 1C) 1.6 11/1994 – 04/1996
BOXER bus (230P) 2.0 i 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 07/1994 – 12/1997
106 I (1A, 1C) 1.5 D 06/1994 – 04/1996
405 II (4B) 1.9 D 06/1994 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 16V 06/1994 – 10/1995
405 II Break (4E) 1.9 D 06/1994 – 10/1996
305 II Break (581E) 1.9 09/1984 – 10/1987
405 I Break (15E) 1.9 4×4 10/1988 – 08/1992
505 (551A) 2.5 Diesel 10/1981 – 11/1990
305 II Break (581E) 1.6 09/1983 – 06/1984
505 Break (551D) 2.0 09/1985 – 11/1987
EXPERT (224_) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
EXPERT (224_) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT (224_) 1.6 02/1996 – 09/2000
106 II (1A_, 1C_) 1.0 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.1 i 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.4 i 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.6 S16 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 01/2001
106 II (1A_, 1C_) 1.5 D 05/1996 – 03/2001
BOXER bus (230P) 1.9 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2007 – 03/2016
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
205 I (741A/C) 1.9 GTI 03/1987 – 10/1987
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ Cat 01/1989 – 09/1993
205 II (20A/C) 1.6 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.6 10/1987 – 09/1998
305 I (581A) 1.5 05/1980 – 09/1982
305 II (581M) 1.6 11/1986 – 12/1988
305 II (581M) 1.9 11/1986 – 12/1988
305 II Break (581E) 1.6 11/1986 – 12/1988
305 II Break (581E) 1.6 02/1986 – 12/1988
305 II Break (581E) 1.6 07/1984 – 12/1987
305 II Break (581E) 1.5 09/1985 – 10/1986
305 II Break (581E) 1.9 11/1986 – 12/1988
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 GTI 16V 10/1990 – 12/1993
504 (A_, M_) 1.8 (A01, A03) 07/1968 – 02/1971
504 (A_, M_) 1.8 Injection (A02) 07/1968 – 02/1971
504 (A_, M_) 1.9 D (M20) 03/1973 – 07/1986
504 (A_, M_) 2.1 D (A20, M20) 02/1971 – 07/1986
504 (A_, M_) 2.3 D (A40, A45) 07/1975 – 12/1983
504 Break (D_, F_) 1.8 (F01, E01) 04/1971 – 07/1986
504 Break (D_, F_) 2.0 (D11, F11) 04/1971 – 07/1986
504 Break (D_, F_) 2.1 D (E20, F20) 04/1971 – 07/1986
504 Break (D_, F_) 2.3 D (D40, F40) 07/1975 – 07/1986
505 (551A) 1.8 09/1985 – 10/1986
505 (551A) 2.2 Turbo Injection 01/1986 – 12/1987
505 Break (551D) 2.0 04/1982 – 11/1987
505 Break (551D) 2.2 GTI 09/1985 – 12/1986
505 Break (551D) 2.5 Turbo Diesel 10/1985 – 11/1987
505 Break (551D) 2.5 Turbo Diesel 10/1986 – 12/1993
J5 bus (290P) 2.0 10/1990 – 02/1994
J5 bus (290P) 2.5 D 4×4 10/1990 – 02/1994
J5 bus (290P) 2.5 TD 4×4 10/1990 – 02/1994
J5 platou / sasiu (290L) 2.5 TD 10/1990 – 02/1994
J5 caroserie (290L) 2.5 D 4×4 10/1990 – 03/1994
J5 caroserie (290L) 2.5 TD 4×4 10/1990 – 03/1994
J5 platou / sasiu (290L) 2.5 TD 4×4 10/1990 – 02/1994
BOXER bus (230P) 2.0 i 4×4 08/1996 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 03/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.1 06/1996 – 09/2005
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.1 06/1996 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
EXPERT (224_) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT caroserie (222) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
J5 bus (290P) 2.5 D 10/1990 – 02/1994
J5 caroserie (290L) 1.9 D 10/1990 – 03/1994
J5 platou / sasiu (290L) 2.5 D 10/1990 – 02/1994
J5 platou / sasiu (290L) 2.0 10/1990 – 02/1994
J5 platou / sasiu (290L) 2.5 D 4×4 10/1990 – 02/1994
J5 platou / sasiu (290L) 1.9 D 10/1990 – 02/1994
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
405 I (15B) 1.6 01/1987 – 12/1992
205 II (20A/C) 1.8 TD 01/1990 – 09/1998
106 I (1A, 1C) 1.0 09/1991 – 04/1996
305 II (581M) 1.6 10/1982 – 06/1988
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 4×4 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
106 II (1A_, 1C_) 1.1 i 01/1997 – 03/2001
106 II (1A_, 1C_) 1.0 i 04/1996 – 03/2001
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 11/2010 – –
106 I (1A, 1C) 1.5 D 06/1994 – 04/1996
205 I (741A/C) 1.5 02/1984 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.3 Rallye 10/1987 – 10/1990
205 I (741A/C) 1.3 02/1984 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.6 Aut. 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.4 06/1987 – 12/1989
205 II (20A/C) 1.6 GTI 10/1987 – 12/1989
305 I (581A) 1.3 11/1977 – 09/1982
309 II (3C, 3A) 1.8 TD 08/1989 – 12/1993
309 I (10C, 10A) 1.5 06/1987 – 12/1989
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1993
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
505 (551A) 2.5 Turbo Diesel 10/1983 – 12/1990
505 (551A) 2.2 GTI 08/1983 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.6 07/1989 – 12/1993
309 I (10C, 10A) 1.6 01/1986 – 07/1989
PARTNER microbus (5_, G_) 1.8 05/1997 – 12/2002
309 I (10C, 10A) 1.6 Cat 09/1986 – 12/1989
BOXER bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 90 04/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 90 04/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2010 – –
BOXER caroserie (230L) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 01/2009 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 16V 01/2009 – –
309 II (3C, 3A) 1.9 GTI 16V 08/1989 – 07/1990
309 II (3C, 3A) 1.8 Diesel 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.6 07/1989 – 12/1993
405 I (15B) 1.4 01/1987 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.4 01/1987 – 07/1988
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.0 04/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) Electric 04/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.5 D 05/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.5 D 06/1996 – 03/2001
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 07/1999 – 04/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDI 02/2000 – 07/2008
205 Caseta/ Hatchback 1.7 Diesel 03/1994 – 05/1997
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 07/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
EXPERT (224_) 2.0 07/2000 – 12/2006
EXPERT (224_) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
BOXER bus (230P) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
106 II (1A_, 1C_) 1.5 D 04/1998 – 07/2004
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 04/2000 – 07/2008
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 07/2001 – 03/2008
205 II (20A/C) 1.2 01/1987 – 12/1990
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 2.0 09/2002 – 12/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 CNG 04/2003 – 10/2006
205 II (20A/C) 1.6 GTX 01/1987 – 10/1991
BOXER caroserie (230L) 2.0 HDI 08/2001 – 04/2002
EXPERT (224_) 2.0 HDI 16V 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 1.9 D 70 12/1998 – 12/2006
1007 (KM_) 1.4 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.6 16V 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.4 HDi 04/2005 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 07/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
107 (PM_, PN_) 1.0 06/2005 – 05/2014
107 (PM_, PN_) 1.4 HDi 06/2005 – 05/2014
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2015
1007 (KM_) 1.4 16V 10/2005 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 12/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
EXPERT (224_) 1.8 10/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.8 10/1996 – 09/2000
EXPERT TEPEE (VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT (224_) 1.9 D 12/2003 – 12/2006
EXPERT (224_) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 12/2001 – 04/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 Bioflex 09/2000 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 05/1996 – 12/1998
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – –
1007 (KM_) 1.6 HDi 06/2007 – –
BIPPER (AA_) 1.4 02/2008 – –
BIPPER (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 09/2000 – 10/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/1998
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 03/1997 – 08/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 D 06/1998 – 09/2001
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
BOXER bus (230P) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.0 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER caroserie (230L) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 1.9 DT 4×4 03/1996 – 09/1998
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) Electric 06/1996 – 12/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 11/1996 – 02/1998
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
BOXER bus (230P) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 4×4 04/2012 – –
PARTNER microbus (5_, G_) Electric 01/1998 – 12/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BIPPER TEPEE 1.4 04/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 HDi 04/2008 – –
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2009 – 04/2016
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 08/2010 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 08/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă Électrique 06/2013 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2008 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 Flexfuel 09/2000 – 10/2002
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 03/2013 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 03/2013 – –
EXPERT TEPEE (VF3X_) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 03/2013 – –
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 03/2011 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 01/2012 – 03/2016
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 12/2011 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 03/2013 – –
PARTNER TEPEE 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – –
PARTNER TEPEE 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 BlueHDi 100 04/2015 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 BlueHDi 120 04/2015 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi / BlueHDi 75 06/2008 – 12/2018
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2011 – –
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 80 12/2015 – –
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
PARTNER TEPEE 1.2 THP 02/2016 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 165 09/2009 – –
PARTNER TEPEE 1.6 BlueHDi 100 4×4 04/2015 – –
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDI 10/2000 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 80 / BlueHDi 80 12/2015 – –
PARTNER TEPEE Électrique 06/2013 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 BlueHDi 100 04/2015 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 10/2005 – 12/2010
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 08/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 THP 02/2016 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 75 (16V) 06/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
EXPERT platou / sasiu 2.0 16V (X_RFH) 01/2007 – 03/2016
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 DT 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.1 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.4 04/1993 – 07/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 05/1993 – 10/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 XSi 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 03/1994 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 03/1994 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.1 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.4 SL 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 ST 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 SR 06/1994 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 1.9 SRDT 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 ST 07/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1996 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 04/1996 – 10/2000
306 Break (7E, N3, N5) 1.4 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 TD 02/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1997 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 16V 05/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 03/1997 – 10/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 03/1997 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 03/1997 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
206 hatchback (2A/C) 1.1 i 09/1998 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 1.4 i 09/1998 – 12/2012
206 hatchback (2A/C) 1.6 i 09/1998 – 12/2000
206 hatchback (2A/C) 1.9 D 09/1998 – 11/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 04/2002
206 hatchback (2A/C) 1.4 LPG 05/2006 – 09/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 04/2002
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 04/1999 – 10/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 D 05/1993 – 05/2001
206 Van 1.4 HDi 09/2001 – 03/2009
206 Van 1.9 D 04/1999 – 05/2007
306 (7B, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2001
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 04/2002
206 hatchback (2A/C) 2.0 HDI 90 12/1999 – 09/2009
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 06/1999 – 12/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 07/2000 – 04/2009
206 hatchback (2A/C) 1.4 HDi eco 70 09/2001 – 04/2009
206 SW (2E/K) 1.1 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 16V 07/2002 – –
206 SW (2E/K) 2.0 16V 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 HDi 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 2.0 HDi 07/2002 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 2.0 RC 07/2003 – 12/2007
206 SW (2E/K) 1.4 16V 10/2003 – –
206 hatchback (2A/C) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
206 hatchback (2A/C) 1.6 HDi 110 05/2004 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 HDi 110 05/2004 – –
206 hatchback (2A/C) 1.1 08/1998 – 07/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 06/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 07/2000 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 05/1997 – 04/1999
306 (7B, N3, N5) 1.6 07/2000 – 05/2001
206 hatchback (2A/C) 1.0 06/2001 – 12/2005
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 06/2001 – 04/2009
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 04/1993 – 05/1999
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 01/1993 – 12/1997
306 (7B, N3, N5) 1.8 D 05/1997 – 06/2000
306 (7B, N3, N5) 1.9 STD 02/1994 – 10/1995
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 02/1994 – 12/1997
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 05/1997 – 05/1999
306 (7B, N3, N5) 1.8 06/1994 – 05/2001
206 hatchback (2A/C) 1.4 CNG 05/2006 – 09/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 D 04/1993 – 05/1999
306 (7B, N3, N5) 1.4 04/1993 – 10/1994
206 hatchback (2A/C) 1.4 HDi 09/2002 – 02/2007
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
206 SW (2E/K) 1.6 05/2005 – 07/2008
206 hatchback (2A/C) 1.6 05/2005 – 07/2008
206 SW (2E/K) 1.6 LPG 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 LPG 07/2002 – 02/2007
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
206 hatchback (2A/C) 1.6 8V 05/1999 – 10/2003
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 01/1999 – 08/2003
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 Td 07/1995 – 08/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 10/2003
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 02/1995 – 11/1997
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 07/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 Td 07/1995 – 08/2000
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 TD 01/1999 – 04/2002
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 07/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 01/1994 – 06/1997
306 (7B, N3, N5) 2.0 11/1995 – 06/1997
206 hatchback (2A/C) 1.6 BiFuel 07/2000 – 04/2009
206 Van 1.1 09/2002 – 02/2007
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 D 05/1997 – 06/2000

PIAGGIO

Model Motor Perioada
QUARGO platou / sasiu 0.7 D 01/2004 – –
PORTER caroserie 1.3 16V 06/1998 – 12/2010
PORTER platou / sasiu 1.3 16V 06/1998 – 12/2010
PORTER caroserie 1.3 16V 4×4 06/1998 – 12/2010
PORTER platou / sasiu 1.3 16V 4×4 06/1998 – 12/2010
PORTER caroserie 1.3 LPG 06/1998 – 12/2011
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 06/1998 – 12/2011
PORTER platou / sasiu ELECTRIC 06/1998 – –
PORTER caroserie ELECTRO 06/1998 – –
PORTER platou / sasiu Elektro 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.2 D 01/2011 – –
PORTER caroserie Elektro 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.2 D 01/2011 – –
PORTER bus Elektro 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER bus 1.2 D 01/2011 – –
PORTER bus Elektro 01/1995 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 CNG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 i 16V 05/1998 – –
PORTER caroserie 1.2 D 05/1995 – –
PORTER caroserie 1.0 02/1993 – 05/1998
PORTER platou / sasiu 1.0 02/1993 – 06/1994
PORTER platou / sasiu 1.0 07/1994 – –
PORTER caroserie 1.3 i 16V 4×4 05/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 i 16V 05/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 i 16V 4×4 05/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.2 D 05/1995 – –
PORTER caroserie 1.4 D 04/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.4 D 04/1998 – –
PORTER caroserie 1.0 07/1994 – 07/2002

PLYMOUTH

Model Motor Perioada
NEON II limuzina 2.0 16V 08/1999 – –
NEON II limuzina 2.0 16V 09/1999 – 09/2005

PORSCHE

Model Motor Perioada
911 2.2 T – – 12/1972
911 Targa 2.2 T – – 12/1972
911 2.3 T 01/1972 – 12/1973
911 Targa 2.3 T 01/1972 – 12/1973
911 2.7 09/1973 – 08/1975
911 Targa 2.7 09/1973 – 08/1975
911 Targa 2.7 09/1975 – 06/1977
911 2.7 09/1975 – 06/1977
911 Targa 3.0 SC Carrera 07/1977 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 07/1977 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 09/1979 – 06/1980
911 Targa 3.0 SC Carrera 09/1979 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 09/1975 – 06/1977
911 Targa 3.0 SC Carrera 09/1975 – 06/1977
911 3.0 SC 08/1980 – 07/1983
911 Cabriolet 3.0 SC 08/1982 – 07/1983
911 Cabriolet 3.2 SC Carrera 10/1984 – 08/1989
911 3.2 08/1986 – 08/1989
911 Cabriolet 3.2 Carrera Speedster 08/1986 – 08/1989
911 3.2 SC Carrera 08/1983 – 08/1989
911 Cabriolet 3.2 SC Carrera 08/1983 – 08/1984
911 3.3 SC Turbo 09/1977 – 06/1987
911 3.3 Turbo 06/1986 – 08/1989
911 (964) 3.6 Carrera 07/1989 – 09/1993
924 2.0 11/1975 – 08/1989
924 2.0 Turbo 11/1978 – 06/1980
924 2.5 S 09/1985 – 07/1987
924 2.5 S 08/1987 – 07/1988
944 2.5 01/1985 – 07/1987
944 2.5 08/1987 – 12/1990
944 2.5 06/1981 – 07/1987
944 2.5 S 08/1986 – 07/1988
944 2.5 Turbo 08/1985 – 07/1988
944 2.5 Turbo 09/1987 – 07/1991
944 2.7 11/1988 – 08/1989
944 3.0 S2 12/1988 – 07/1991
944 Cabriolet 3.0 S2 12/1988 – 07/1991
928 4.5 09/1977 – 08/1982
928 4.7 S 09/1979 – 07/1983
928 4.7 S 08/1983 – 07/1986
928 5.0 S, S4 08/1986 – 07/1991
928 5.0 S4 Cat 08/1986 – 07/1991
928 5.0 GT 01/1989 – 07/1991
928 5.4 GTS 08/1991 – 11/1995
911 (964) 3.3 Turbo 08/1990 – 09/1993
911 (964) 3.6 Carrera 4 12/1988 – 09/1993
911 (964) 3.6 Carrera RS 06/1991 – 09/1993
968 3.0 06/1991 – 11/1995
968 Cabriolet 3.0 06/1991 – 11/1995
911 Cabriolet 3.2 Carrera Speedster 08/1986 – 08/1989
911 (964) 3.6 Turbo 01/1993 – 09/1993
911 Targa 2.0 E 09/1968 – 02/1972
911 Targa 2.0 T 06/1967 – 02/1972
911 Targa 2.2 E 09/1969 – 02/1972
911 2.0 T 08/1968 – 02/1972
911 Targa 2.0 L 01/1967 – 11/1968
911 Targa 2.0 S 07/1966 – 11/1968
911 Targa 2.2 S 09/1969 – 02/1972
911 2.3 S 08/1971 – 08/1973
911 2.3 E 08/1971 – 12/1973
911 Targa 2.3 E 08/1971 – 12/1973
911 2.7 SC Carrera RS 08/1972 – 01/1979
911 Targa 2.7 SC Carrera RS 08/1972 – 01/1979
911 2.7 S Carrera 08/1973 – 01/1976
911 Targa 2.7 S 08/1973 – 01/1976
911 3.0 SC Carrera 03/1974 – 10/1983
924 2.0 Turbo 06/1980 – 10/1986
924 2.0 Carrera GT 06/1980 – 10/1986
911 3.2 SC Carrera 02/1984 – 06/1987
928 5.0 S 09/1985 – 12/1986
911 Targa 3.3 Turbo 09/1986 – 11/1990
911 3.3 Turbo 09/1986 – 11/1990
959 2.8 01/1986 – 04/1991
911 (964) 3.3 Turbo S 06/1991 – 12/1992
911 2.0 L 08/1967 – 12/1968
911 Targa 2.0 S 07/1966 – 02/1972
911 2.3 T 08/1971 – 12/1973
911 3.0 Turbo 01/1975 – 12/1977
911 Cabriolet (964) 3.6 Carrera 4 05/1989 – 05/1994
911 Cabriolet (964) 3.6 Carrera 07/1989 – 05/1994

PROTON

Model Motor Perioada
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 413 GLSi 01/1994 – 01/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 415 GLi/GLSi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 416 GLXi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 (C9_S) 413 01/1994 – 06/2003
PERSONA 400 (C9_S) 415 GLi/GLSi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 (C9_S) 416 GLXi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 313i 03/1996 – 01/2000
PERSONA 300 (C9_M) 315 GLi/GLSi 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 316 GLXi 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 315 GLSi 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 418 GLXi 05/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 420 GLS D 05/1996 – 04/1999
PERSONA 400 (C9_S) 420 GLS D 05/1996 – 04/1999
PERSONA 400 (C9_S) 420 TD 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 420 D 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 416 i 12/1995 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 318 16V GTI 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 316 03/1996 – 07/2004
PERSONA 400 (C9_S) 418 05/1996 – 07/2000

PUCH

Model Motor Perioada
G-MODELL (W461) 290 GD (461.338, 461.337) 10/1991 – 12/1997
G-MODELL (W461) 290 GD Turbodiesel (461.335, 461.336) 04/1997 – 12/2001
G-MODELL (W463) 230 GE (463.224, 463.225) 07/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 06/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) 300 GD (463.327, 463.328) 06/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) G 300 Turbodiesel (463.330, 463.331) 01/1996 – 11/2000
G-MODELL (W463) G 320 (463.230, 463.231) 02/1994 – 12/1997
G-MODELL (W463) 350 GD Turbo (463.320, 463.321) 08/1991 – 08/1993
G-MODELL (W463) G 36 AMG (463.230, 463.231) 01/1995 – 04/1998
G-MODELL (W463) G 500 (463.240, 463.241) 12/1997 – 11/2000
G-MODELL (W463) G 55 AMG (463.240, 463.241) 04/1999 – 03/2001

RENAULT

Model Motor Perioada
5 (122_) 0.8 (1221, 1391, 1220) 10/1972 – 08/1984
5 (122_) 0.8 (1221, 1391) 01/1982 – 12/1984
5 (122_) 1.0 (1222, 1392) 01/1972 – 12/1985
5 (122_) 1.1 (1227, 1397) 09/1980 – 12/1985
5 (122_) 1.3 (1225) 09/1976 – 09/1979
5 (122_) 1.3 (1225, 1395) 06/1979 – 09/1984
5 (122_) 1.3 Automatik (1225, 1395) 06/1979 – 09/1984
5 (122_) 1.3 (1224, 1394) 09/1975 – 09/1984
5 (122_) 1.4 Automatik (1229, 1399) 06/1982 – 09/1984
5 (122_) 1.4 (1229, 1399) 01/1982 – 12/1985
5 (122_) 1.4 Alpine A5 (1223) 09/1977 – 09/1981
5 (122_) 1.4 Alpine Turbo (122B) 10/1981 – 01/1985
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 (B/C/400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401, B/C40H) 01/1986 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Turbo (C405) 04/1985 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40J) 06/1987 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C40K, B/C40G) 06/1987 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D (B/C/404) 08/1985 – 12/1996
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C408) 10/1986 – 03/1995
11 (B/C37_) 1.1 (B/C371) 03/1983 – 06/1986
11 (B/C37_) 1.2 (B37S, C375) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 03/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 05/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 04/1984 – 12/1986
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37L) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37F) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C376) 10/1983 – 12/1987
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37D) 06/1987 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B37N, C73N) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
14 (121_) 1.2 (1210) 05/1976 – 01/1980
14 (121_) 1.2 (1210) 01/1980 – 12/1983
14 (121_) 1.4 (1212) 09/1979 – 06/1983
18 (134_) 1.4 (1340) 04/1978 – 07/1986
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1980 – 09/1982
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1982 – 07/1986
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1982 – 07/1986
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1978 – 09/1982
18 (134_) 2.1 Diesel (1344) 11/1981 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.4 (1350) 05/1979 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 (1351) 01/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 (1351) 05/1979 – 09/1982
18 Variable (135_) 2.0 (1353) 10/1981 – 07/1986
18 Variable (135_) 2.1 Diesel (1354) 11/1980 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 D (B/C534, B/C53J) 09/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.9 D (B/C53J) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
20 (127_) 2.0 (1277) 10/1980 – 12/1983
20 (127_) 2.0 (1272) 10/1977 – 10/1980
20 (127_) 2.2 (1279) 10/1980 – 12/1983
20 (127_) 2.1 Diesel (1276) 10/1980 – 12/1983
21 limuzina (L48_) 1.7 (L481) 03/1986 – 12/1987
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 03/1986 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L482) 03/1986 – 03/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 (L483) 03/1986 – 12/1988
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo (L485) 04/1987 – 03/1990
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L486) 03/1986 – 12/1989
21 (B48_) 2.1 Turbo-D (B486, B488, B48V) 09/1989 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.1 Turbo-D (L48A, L48W, L487, L488) 03/1986 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48M, L48F) 07/1986 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48F) 09/1989 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 09/1989 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48E) 09/1989 – 06/1994
21 (B48_) 2.0 (B48R/Y) 02/1990 – 10/1992
21 (B48_) 2.2 (B48K) 09/1989 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.2 (L48K) 07/1986 – 02/1994
21 combi (K48_) 1.7 Cat (K48F) 05/1988 – 06/1993
21 combi (K48_) 1.7 (K/S482) 10/1986 – 12/1988
21 combi (K48_) 1.7 (K48E) 06/1986 – 12/1989
21 combi (K48_) 2.2 (K48K) 06/1986 – 11/1993
21 combi (K48_) 2.1 D (K/S486) 10/1986 – 09/1990
21 combi (K48_) 2.1 D (K/S48V, K/S48O) 08/1989 – 12/1992
21 combi (K48_) 2.1 Turbo-D (K48A, K48W, K487, K488) 10/1986 – 11/1993
21 combi (K48_) 1.7 (K48E) 10/1989 – 12/1993
25 (B29_) 2.0 (B297) 04/1984 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.4 V6 Turbo (B295) 10/1984 – 05/1990
25 (B29_) 2.7 V6 Injection (B298) 04/1984 – 08/1989
25 (B29_) 2.1 Diesel (B296) 04/1984 – 05/1989
25 (B29_) 2.1 Turbo-D FWD (B290, B29W) 04/1984 – 12/1992
25 (B29_) 2.0 12V (B294) 06/1989 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29B) 09/1986 – 12/1992
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29F) 06/1987 – 12/1992
FUEGO (136_) 1.6 Turbo (1365) 08/1983 – 10/1985
FUEGO (136_) 1.6 TS/GTS (1362) 10/1980 – 10/1985
FUEGO (136_) 2.0 TX/GTX (1363) 10/1980 – 10/1985
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 07/1984 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 (J117) 07/1986 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.1 TD (J/S115) 10/1984 – 12/1990
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40M) 03/1986 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D (F404) 03/1986 – 08/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40P, F40N, F40E) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.1 D 05/1989 – 06/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J633, J634, J/S635, J/S63D) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J) 01/1991 – 10/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 115 (JL0R, JL0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.1 D 06/1994 – 10/1997
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40R) 09/1994 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636) 01/1991 – 10/1996
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E) 11/1994 – 10/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29A) 06/1986 – 02/1988
21 combi (K48_) 1.7 (K/S481) 06/1986 – 03/1993
21 combi (K48_) 2.0 (K483) 06/1986 – 12/1988
21 combi (K48_) 2.1 D (K480) 02/1992 – 09/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (5/357Y, 5/357K) 01/1996 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C067) 05/1996 – 03/2007
20 (127_) 1.6 (1271) 05/1977 – 12/1983
FUEGO (136_) 1.4 TL/GTL 02/1980 – 10/1985
20 (127_) 1.6 (1271) 10/1975 – 05/1977
21 combi (K48_) 1.7 (K48M) 06/1986 – 12/1989
21 combi (K48_) 1.7 (K48N) 06/1987 – 04/1989
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo (L48L) 02/1990 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo 4×4 (L48L) 02/1990 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 2.0 (L48R) 02/1990 – 06/1994
21 combi (K48_) 2.0 (K48R) 06/1990 – 02/1994
21 combi (K48_) 2.2 4×4 (K48K) 06/1986 – 12/1993
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48N) 06/1987 – 04/1989
21 limuzina (L48_) 2.2 4×4 (L48K) 07/1990 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 4×4 (L48R) 12/1989 – 02/1994
21 (B48_) 2.2 4×4 (B48K) 07/1990 – 06/1994
21 (B48_) 2.0 4×4 (B48R/Y) 09/1990 – 10/1992
21 combi (K48_) 2.1 D 4×4 (K486) 10/1988 – 05/1992
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L480) 10/1992 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L48V, L48O) 05/1989 – 06/1994
21 (B48_) 2.1 D (B48V/B48O) 09/1989 – 12/1992
21 (B48_) 2.1 D (B480) 04/1992 – 06/1994
19 I (B/C53_) 1.4 (B/C53P) 01/1989 – 05/1993
25 (B29_) 2.5 V6 Turbo (B29G) 01/1990 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.8 V6 (B293) 06/1987 – 02/1990
25 (B29_) 2.2 (B29) 11/1985 – 03/1989
25 (B29_) 2.1 Diesel (B296) 06/1989 – 12/1992
18 (134_) 1.6 TS (1342) 05/1982 – 07/1986
18 (134_) 2.0 (1343) 05/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 TS 05/1982 – 07/1986
14 (121_) 1.4 (1213) 12/1981 – 12/1983
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37E) 06/1987 – 12/1988
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068) 05/1996 – 06/2007
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116) 03/1988 – 12/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116) 01/1989 – 12/1990
ESPACE II (J/S63_) 2.2 4×4 (J/S637, J63G) 03/1991 – 12/1996
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.0 05/1989 – 08/1990
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.0 05/1989 – 08/1990
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.1 D 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.1 D 06/1994 – 10/1997
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
18 (134_) 2.1 Diesel 11/1981 – 07/1986
21 limuzina (L48_) 2.0 (L48C) 03/1986 – 12/1993
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
5 (122_) 1.4 Turbo (8220) 06/1980 – 01/1985
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 01/1997 – 09/1998
KANGOO Express (FW0/1_) Z.E. (FW0Z, FW1Z) 10/2011 – –
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Turbo GT (C405) 01/1985 – 05/1991
18 Variable (135_) 2.1 Diesel 05/1979 – 07/1986
21 combi (K48_) 2.0 (K48C) 03/1986 – 12/1993
21 (B48_) 2.0 (B48C) 09/1989 – 12/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
25 (B29_) 2.0 03/1987 – 12/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 06/2009 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.5 D 4×4 05/1989 – 03/2001
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
TWINGO II (CN0_) 1.2 TCe 100 (CN0P) 02/2011 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.2 16V (LU2V) 09/2008 – 06/2014
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04) 09/2010 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW0C, FW0H) 09/2010 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 75 09/2010 – –
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
21 combi (K48_) 1.9 D 03/1986 – 08/1994
18 (134_) 1.6 Turbo Inj. 09/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 Turbo (1355) 09/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 4×4 01/1983 – 07/1986
20 (127_) 2.1 TD 01/1982 – 12/1983
18 Variable (135_) 1.6 Turbo 10/1982 – 07/1986
18 (134_) 2.1 TD 11/1981 – 07/1986
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
FUEGO (136_) 2.1 TD 08/1982 – 10/1985
18 caroserie inchisa/combi 1.4 05/1979 – 07/1986
18 caroserie inchisa/combi 2.1 Diesel 11/1981 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 II (B/C53_) 1.2 04/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.4 (L48D) 06/1988 – 10/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 D 01/1991 – 09/1998
21 combi (K48_) 2.0 4×4 03/1989 – 12/1993
21 limuzina (L48_) 1.9 D (L48H, L48I) 08/1989 – 10/1993
21 (B48_) 1.9 D (B48H, B48I) 09/1989 – 01/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 (L489) 03/1986 – 10/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 05/1991 – 10/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo 4×4 08/1989 – 10/1993
25 (B29_) 2.0 12V 06/1988 – 12/1993
18 Variable (135_) 2.0 4×4 05/1983 – 12/1986
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S066, S068) 05/1996 – 08/2004
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.0 RWD 05/1989 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.1 D RWD 05/1989 – 06/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.1 D RWD 06/1994 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.7 05/1989 – 08/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 05/1989 – 06/1991
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (5/357Y, 5/357K) 01/1996 – 09/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.5 D 4×4 08/1989 – 03/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U) 02/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U) 02/2000 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) 01/2001 – 06/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW0C, KW0H) 09/2010 – –
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (KC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 10/2003 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 135 (FL0D) 05/2003 – 10/2006
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 135 (JL0D) 05/2003 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060) 08/2004 – 06/2007
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V) 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 07/2003 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 135 (EL0D) 03/2001 – 10/2006
TWIZY (MAM_) 80 04/2012 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 90 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0P, JL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 115 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0U) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 145 (JL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 90 (FL0H, FL00, FL01, FL0M, FL0P, FL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 115 (FL01, FL0U, FL00, FL0H, FL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 145 (FL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 90 (EL0H, EL00, EL01, EL0M, EL0P, EL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 115 (EL0H, EL00, EL01, EL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 145 (EL0J) 08/2006 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 Turbo (CN0C, CN0F) 03/2007 – 09/2014
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
TWIZY (MAM_) 45 04/2012 – –
19 I (B/C53_) 1.7 06/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 07/1988 – 08/1990
19 I Chamade (L53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 BiFuel 07/1998 – 07/2001
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 105 (KW0F) 02/2008 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 (CN0D) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A) 03/2007 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 105 (FW0F) 02/2008 – –
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L533) 09/1988 – 12/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
21 limuzina (L48_) 1.7 04/1986 – 06/1989
21 limuzina (L48_) 2.2 04/1986 – 06/1989
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi (EL0B) 09/2001 – 07/2003
21 combi (K48_) 2.0 07/1989 – 06/1992
21 combi (K48_) 2.0 06/1991 – 05/1993
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi (EL0R, EL0V) 08/2007 – –
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 04/1986 – 06/1989
21 limuzina (L48_) 2.0 (L489) 04/1988 – 06/1989
21 limuzina (L48_) 2.1 TD 04/1986 – 06/1989
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A) 07/1998 – 07/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0C) 01/2012 – 12/2018
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0F) 02/2009 – 12/2012
19 I (B/C53_) 1.7 07/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
KANGOO (KC0/1_) Elect'road RE 01/2002 – 12/2004
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U) 04/2008 – 09/2014
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0C) 03/2001 – –
21 limuzina (L48_) 2.0 TXi 4×4 08/1989 – 08/1994
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi (FL0R, FL0V) 08/2007 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) 06/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN04, CN0B) 03/2007 – 09/2014
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0G) 06/2009 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
KANGOO (KC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
KANGOO Express (FW0/1_) 1.2 TCe 115 (FW02, FW14) 07/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.2 TCe 115 (KW02, KW14) 07/2013 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
TWINGO I (C06_) 1.2 LPG 10/2003 – 06/2007
19 II Chamade (L53_) 1.6 10/1996 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 05/1993 – 12/1998
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
19 I (B/C53_) 1.7 09/1988 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 01/1995 – 06/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0C, KW2C, KW4C) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) 11/2012 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) 06/2008 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 09/1999 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
THALIA III (L8_) 1.2 16V 12/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi (L8AJ) 12/2013 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) 09/2014 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW06, KW12) 03/2013 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW06, FW12) 09/2013 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
THALIA III (L8_) 0.9 TCe 06/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 07/2014 – –
THALIA II (LU_) 1.2 LPG 01/2010 – 12/2013
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
LODGY (JS_) 1.5 dCi 01/2015 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
TWIZY (MAM_) 80 04/2012 – –
19 II Chamade (L53_) 1.6 (L53S) 01/1994 – 11/2001
THALIA III (L8_) 1.6 16V 12/2013 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – 12/2021
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110 11/2016 – –
DOKKER 1.5 dCi 12/2013 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V 03/2008 – –
THALIA III (L8_) 1.2 LPG 03/2014 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW18) 08/2017 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
TWINGO I (C06_) 1.2 LPG 09/2000 – 06/2007
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 01/2001 – 06/2012
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex 12/2012 – –
ALASKAN 2.5 dCi 190 4×4 (U3MA) 10/2016 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW18) 08/2017 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 LPG 02/2009 – –
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) 08/2018 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 80 (KW15) 03/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 115 (KW17) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 95 03/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 95 (KW16) 03/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 80 (FW15) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 95 (FW16) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 115 (FW17) 10/2019 – –
TWIZY (MAM_) 80 (MAMA) 06/2020 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 11/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) Z.E: (BCA1) 05/2020 – –
THALIA III (L8_) 1.0 SCe (L8JC) 01/2017 – 11/2019
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 90 (FGME) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 115 (FGMD) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 120 (FGMB, FGMC) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 140 (FGMA, FGMC) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 90 (JGME) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 115 (JGMD) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 120 (JGMB) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 140 (JGMA) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 95 (JGMR, JGMJ) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 125 (JGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 145 (JGMG) 07/2015 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 95 (FGMJ, FGMR) 07/2015 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 125 (FGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 145 (FGMG) 07/2015 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 125 (EGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 145 (EGMG) 07/2015 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 120 (EGMB) 06/2014 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 140 (EGMA) 06/2014 – –
ALASKAN 2.3 dCi 190 4×4 (U3MD) 09/2017 – –
ALASKAN 2.3 dCi 163 4×4 (U3MB) 09/2017 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 145 (FGML) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 120 (JGMS) 01/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 120 (FGMN) 06/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 170 (FGMM, FGMV) 06/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 120 (FGMK) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 120 (JGMN) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 145 (JGML) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 170 (JGMM, JGMV) 06/2019 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 2.0 dCi 145 (EGML) 06/2019 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 2.0 dCi 170 (EGMM) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 150 (JGMU) 05/2021 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 110 (JGMW) 05/2021 – –
9 (L42_) 1.1 (L421) 09/1981 – 05/1987
9 (L42_) 1.4 (L422, L42C) 12/1981 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 (L423, L42R) 09/1985 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Automatik (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.4 (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.7 (L42F) 10/1986 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L42L) 10/1986 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L426) 09/1984 – 12/1989
9 (L42_) 1.6 D (L424) 10/1982 – 12/1988
9 (L42_) 1.2 (L42S) 09/1985 – 12/1988
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
9 (L42_) 1.7 (L42E) 06/1987 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L42N) 10/1986 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Turbo (L425) 04/1984 – 12/1986
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA08, BA0N) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dTi (DA0N) 03/1997 – 02/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
MASTER II caroserie (FD) 2.5 D (FD0A, FD0E, FD2E, FD3E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II caroserie (FD) 2.8 dTI (FD0C, FD0F, FD2B, FD2F, FD3C, FD3F) 07/1998 – 10/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 D 07/1998 – 01/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.8 dTI 07/1998 – 10/2001
MASTER II bus (JD) 2.5 D (JD1A, JD0E, JD0A, JD1E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II bus (JD) 2.8 dTI (JD0B, JD0F, JD1B, JD1F) 07/1998 – 10/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
9 (L42_) 1.4 Turbo 12/1986 – 12/1989
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1A) 11/2000 – 12/2002
MASTER II bus (JD) 2.2 dCI 90 (JD0G, JD0N, JD1N) 12/1997 – 09/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.2 dCI 90 (FD0G, FD0N, FD2G, FD2N, FD3G, FD3N) 12/1997 – 10/2006
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.2 dCI 90 (ED0G, ED0N, HD0G, HD0N, HD1G, HD1N, UD0G,… 12/1997 – 09/2006
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dCi (BA05, BA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05, LA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dCi (DA05, DA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA1U) 02/2001 – 08/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 120 (JD0M, JD1M, JD1W) 10/2001 – 12/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 120 (FD0M, FD0U, FD0W, FD2M, FD2W, FD3M, FD3U,… 10/2001 – 09/2007
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 120 (ED0M, ED0U, ED0W, ED4M, ED8M, ED8W, HD0M,… 10/2001 – 05/2010
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1H, CB1U, CB2S) 12/2002 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 3.0 dCi 140 (ED0S, UD0S, HD0S) 10/2003 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 100 (ED4V, ED8V, ED0U, ED0V, ED8U, HD0U, HD0V,… 10/2002 – 05/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 100 (FD0U, FD0V, FD3U, FD3V, FD8U, FD8V) 10/2003 – 03/2010
MASTER II caroserie (FD) 3.0 dCi 140 (FD0T, FD0S, FD2T, FD3S, FD8S) 10/2003 – 10/2006
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 100 (JDCV, JD1W) 10/2003 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 3.0 dCi 140 (JD0T, JD1T) 10/2003 – 09/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
THALIA I (LB_) 1.2 16V 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD12) 09/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD02, JD11, JD12, JD1W) 06/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD0Y, JD11, JD1W, JD1Y) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD02, FD21, FD22, FD31, FD32, FD3Y, FD71,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD0Y, FD21, FD2Y, FD31, FD71, FD7Y, FD81,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (HD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED02, ED41, ED42, ED81, ED82, ED91, ED92,… 08/2006 – 01/2011
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED0Y, ED41, ED4Y, ED81, ED8Y, ED91, ED9Y,… 08/2006 – 01/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2004 – 11/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
THALIA I (LB_) 1.9 D 02/1998 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG (BB0A, CB0A) 03/1999 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB10) 03/1999 – 10/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG 09/1998 – 06/2009
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
9 (L42_) 1.4 07/1986 – 10/1987
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
9 (L42_) 1.4 06/1987 – 04/1989
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 16V LPG 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –

RENAULT TRUCKS

Model Motor Perioada
B caroserie 70 01/1983 – 12/1990
B platou / sasiu 70 01/1983 – 12/1990
B caroserie 90 04/1986 – 09/1990
B platou / sasiu 90 04/1986 – 09/1990
B caroserie 90 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 4×4 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 4×4 08/1990 – 01/1992
MASCOTT platou / sasiu 130 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 110 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.50 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 90 01/1999 – 12/2001
MASCOTT caroserie 90.35 01/1999 – 12/2001
MASCOTT platou / sasiu 140 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.35 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.55 01/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.35 (A02300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.55 (A02300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.65 (A00300166) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 120.35 (A00100003, A01100003) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.35 (A02100003) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.55 (A00300005, A01300005) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.55 (A02300005) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.65 (A00500007) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.35 (A00100013, A01100013) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.35 (A02100013) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.55 (A00300015, A01300015) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.55 (A02300015) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.65 (A00500017, A01500017, B03200017) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT platou / sasiu 150.35 05/2004 – 12/2013

ROVER

Model Motor Perioada
MINI hatchback 1000 08/1990 – 06/1993
MINI hatchback 1300 01/1991 – 12/1991
MINI hatchback 1300 01/1992 – 04/1995
MINI hatchback 1300 01/1992 – 11/2000
MONTEGO Estate (XE) 2.0 GTI/LXI 12/1990 – 12/1993
MINI hatchback 1300 10/1992 – 11/2000
200 I limuzina (XH) 213 S 09/1985 – 09/1989
200 I limuzina (XH) 216 03/1985 – 09/1989
200 I limuzina (XH) 216 Vitesse 09/1984 – 09/1989
800 hatchback (XS) 820 i/Si (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 825 SI/Sterling (XS) 10/1986 – 10/1988
800 (XS) 825 SI/Sterling (XS) 01/1987 – 12/1991
800 (XS) 827 SI/Sterling (XS) 02/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 16 V I/SI (XS) 10/1986 – 10/1988
800 hatchback (XS) 827 Vitesse/SLI 10/1988 – 12/1991
800 hatchback (XS) 825 D/SD (XS) 01/1992 – 02/1999
800 (XS) 825 D/SD (XS) 01/1990 – 02/1999
800 hatchback (XS) 820 SI (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 SI (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 I/SI (RS) 01/1992 – 02/1999
800 hatchback (XS) 820 I/SI (XS) 01/1991 – 02/1999
800 (XS) 820 16V Turbo (RS) 01/1992 – 02/1999
800 hatchback (XS) 820 16V Turbo (RS) 11/1991 – 02/1999
800 (XS) 825 SI/Sterling Catalytic-Conv (XS) 10/1986 – 12/1991
800 hatchback (XS) 827 Vitesse Catalytic-Conv (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 827 SI/Sterling Catalytic-Conv (XS) 02/1988 – 02/1999
800 hatchback (XS) 827 24V I/SI Cat (RS) 01/1992 – 02/1999
800 cupe 827 24V (RS) 08/1992 – 02/1999
200 II hatchback (XW) 218 TD 09/1991 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 Si/Gsi 10/1989 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 12/1992 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 216 GSi 01/1990 – 12/1995
200 II hatchback (XW) 216 GTi 01/1990 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 GTi 01/1993 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 GTi 09/1991 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 Turbo 01/1993 – 12/1995
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4 01/1992 – 11/1999
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4i 16V 01/1993 – 11/1999
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6i 01/1992 – 11/1999
200 cupe (XW) 216 10/1992 – 06/1999
200 cupe (XW) 220 Turbo 10/1992 – 06/1999
400 II (XW) 414 GSI/SI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 418 TD 09/1991 – 04/1995
400 II (XW) 414 GSI/SI Cat 10/1992 – 04/1995
400 II (XW) 416 GSI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 416 GTI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 420 GSI/SLI/GTI/Vite 01/1993 – 04/1995
400 II (XW) 420 GTI/GSI/Vitesse 02/1992 – 04/1995
400 II (XW) 420 Turbo 01/1993 – 04/1995
MONTEGO Estate (XE) 2.0 Turbo-D 01/1993 – 12/1993
100 / METRO hatchback (XP) 114 S/L/GTA 03/1990 – 12/1998
100 / METRO hatchback (XP) 111 C/L/S 03/1990 – 12/1998
100 / METRO hatchback (XP) 114 GTI/GT 16V Cat 03/1990 – 12/1998
800 cupe 825 SD 09/1993 – 02/1999
200 II hatchback (XW) 214 09/1993 – 12/1995
400 Tourer (XW) 1.6 i 05/1994 – 11/1998
400 Tourer (XW) 1.6 i 05/1994 – 11/1998
400 Tourer (XW) 2.0 i 05/1994 – 11/1998
400 Tourer (XW) 1.8 TD 09/1993 – 11/1998
100 Cabriolet (XP) 111 04/1994 – 10/1997
100 Cabriolet (XP) 114 04/1994 – 10/1997
200 cupe (XW) 220 GSi 05/1994 – 06/1999
MINI Cabriolet (XN) 1300 09/1992 – 04/1995
100 / METRO hatchback (XP) 114 GTI 16V 08/1991 – 12/1998
200 II hatchback (RF) 214 i 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 214 Si 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 216 Si 11/1995 – 06/1999
200 II hatchback (RF) 218 K Vi 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 D/SD 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 SDi 11/1995 – 03/2000
400 Tourer (XW) 1.8 i 06/1996 – 11/1998
800 (XS) 825 Si Lux (RS) 04/1996 – 02/1999
800 cupe 825 Si (RS) 04/1996 – 02/1999
100 / METRO hatchback (XP) 115 D 12/1994 – 12/1998
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6i 16V 01/1996 – 11/1999
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 01/1990 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 216 GSi 10/1989 – 10/1995
100 / METRO hatchback (XP) 114 D 10/1992 – 12/1994
200 II hatchback (XW) 218 D 09/1991 – 10/1995
400 II (XW) 414 01/1993 – 04/1995
400 II (XW) 416 GSI/GSE 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 416 GTI/GTE 04/1990 – 04/1995
800 (XS) 820 SE/SI 10/1986 – 12/1991
800 hatchback (XS) 820 SE/SI 10/1986 – 12/1991
200 II hatchback (XW) 216 GTi 09/1990 – 10/1995
200 II hatchback (RF) 211 01/1998 – 03/2000
800 hatchback (XS) 820 Sport 04/1994 – 03/1996
800 (XS) 820 Sport 04/1994 – 03/1996
MAESTRO hatchback 1.3 09/1990 – 01/1995
MAESTRO hatchback 1.3 09/1990 – 01/1995
MAESTRO hatchback 1.6 09/1990 – 01/1995
MAESTRO hatchback 2.0 TD 09/1990 – 01/1995
COUPE 1.6 16 V 03/1996 – 11/1999
COUPE 1.8 16 V 03/1996 – 11/1999
MAESTRO hatchback 2.0 D 09/1990 – 10/1992
100 / METRO hatchback (XP) 114 GTI 16V 03/1990 – 08/1991
800 (XS) 820 10/1988 – 10/1991
800 (XS) 820e 10/1986 – 10/1991
400 II (XW) 418 D 09/1991 – 04/1995
100 / METRO hatchback (XP) 114 GSi 10/1994 – 10/1995
MONTEGO 2.0 i Cat 12/1990 – 10/1994
MONTEGO Estate (XE) 2.0 GTi 10/1988 – 10/1991
MONTEGO 2.0 GTi 02/1985 – 10/1991
MONTEGO 2.0 D Turbo 10/1988 – 10/1995
MONTEGO Estate (XE) 1.3 10/1984 – 10/1988
100 Cabriolet (XP) 114 03/1997 – 10/1998
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4 04/1990 – 09/1992
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6 04/1990 – 02/1996
200 II hatchback (RF) 1.4 01/1996 – 12/1997
200 II hatchback (RF) 218 Si 08/1999 – 03/2000
200 cupe (XW) 216 01/1996 – 12/1997

SAAB

Model Motor Perioada
90 2.0 08/1984 – 08/1987
900 I Combi Coupe 2.0 c 09/1979 – 12/1988
900 I Combi Coupe 2.0 c 09/1978 – 08/1984
900 I Combi Coupe 2.0 i 09/1985 – 08/1990
900 I Combi Coupe 2.0 i 11/1980 – 12/1988
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 11/1985 – 06/1994
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo 09/1978 – 07/1985
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 S 02/1984 – 12/1988
900 I Combi Coupe 2.0 -16 01/1989 – 08/1992
900 I Combi Coupe 2.0 S Turbo-16 09/1991 – 07/1993
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 01/1993 – 06/1994
900 I (AC4, AM4) 2.0 c 11/1980 – 08/1984
900 I (AC4, AM4) 2.0 i 09/1985 – 08/1990
900 I (AC4, AM4) 2.0 i 11/1980 – 08/1990
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 10/1980 – 07/1985
900 I Cabriolet 2.0 Turbo-16 11/1986 – 06/1994
900 I Cabriolet 2.0 S Turbo-16 09/1991 – 06/1994
900 II 2.0 i 08/1994 – 02/1998
900 I Cabriolet 2.0 -16 01/1990 – 06/1994
900 I Combi Coupe 2.1 -16 09/1990 – 07/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S 01/1984 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 c 07/1982 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16 07/1991 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 -16 01/1989 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 11/1985 – 12/1993
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 S Cat 01/1989 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S Cat 01/1989 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16 01/1992 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.1 -16 08/1990 – 12/1993
900 I Cabriolet 2.1 -16 08/1990 – 06/1994
900 I Cabriolet 2.0 Turbo-16 S 11/1986 – 06/1994
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo 10/1986 – 12/1991
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 10/1986 – 12/1991
900 I Combi Coupe 2.0 Turbo 01/1986 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 01/1986 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 EMS 01/1979 – 12/1980
900 II cupe 2.0 i 08/1994 – 02/1998
9-3 (YS3D) 2.0 i 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.2 TiD 02/1998 – 11/2000
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 i 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 08/2003
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1998 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 10/1998 – 08/2003
9-3 (YS3D) 2.0 SE Turbo 02/1998 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 SE Turbo 02/1998 – 08/2003
9-3 (YS3D) 2.3 Turbo 10/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1999 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 10/1999 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 Turbo 10/1999 – 08/2003
9-3 (YS3D) 2.2 TiD 11/2000 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 03/1999 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 01/2001 – 08/2003
900 I Combi Coupe 2.0 -16 01/1986 – 12/1988
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 09/1999 – 01/2002
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 12/1988
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 08/1988
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 12/1991
9000 hatchback 2.0 -16 CS 01/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 ND Turbo 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo CS 09/1988 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CS 09/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE Eco Power 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1992 – 12/1998
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1988 – 08/1993
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1989 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD 08/1989 – 12/1998
9000 2.3 -16 CDE 09/1993 – 12/1998
9000 2.3 -16 CDE Eco-Power 09/1993 – 12/1998
9000 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD Turbo 07/1990 – 12/1998
9000 3.0 -24 V6 CD/CDE 07/1994 – 12/1998
9000 hatchback 3.0 -24 V6 CS/CSE 07/1994 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 CS 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 01/1989 – 01/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 06/1989 – 12/1992
9000 2.0 -16 Turbo 04/1985 – 12/1991
900 II cupe 2.0 i 12/1993 – 07/1994
900 II 2.3 -16 07/1993 – 02/1998
900 II 2.5 -24 V6 07/1993 – 02/1998
900 II 2.0 -16 Turbo 07/1993 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.3 -16 12/1993 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.5 -24 V6 12/1993 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.0 -16 Turbo 12/1993 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.0 i 12/1993 – 02/1998
900 II cupe 2.0 -16 Turbo 12/1993 – 02/1998
900 II cupe 2.3 -16 12/1993 – 02/1998
900 II cupe 2.5 -24 V6 12/1993 – 02/1998
900 II 2.0 i 07/1993 – 07/1994

SEAT

Model Motor Perioada
IBIZA I (21A) 0.9 08/1986 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.2 11/1984 – 12/1993
IBIZA I (21A) 1.5 11/1984 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.5 i 10/1986 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.7 D 06/1984 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.7 D 08/1990 – 05/1993
IBIZA I (21A) 0.9 08/1990 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.2 i 01/1989 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.5 i Cat 10/1986 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.7 01/1991 – 05/1993
MALAGA (23A) 1.2 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 i Cat 10/1986 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 i 01/1987 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.7 D 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.7 D 05/1990 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.2 i 12/1989 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.8 08/1986 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.9 01/1987 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.9 Cat 01/1990 – 11/1996
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 1.3 D 03/1990 – 02/1992
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 1.4 D 10/1990 – 02/1992
TERRA (24) 1.3 D 03/1990 – 12/1994
TERRA (24) 1.4 D 10/1990 – 12/1995
INCA (6K9) 1.4 i 11/1995 – 06/2003
INCA (6K9) 1.6 i 11/1995 – 05/1998
INCA (6K9) 1.9 D 11/1995 – 06/2003
MARBELLA (28A) 0.9 Cat 11/1996 – 10/1998
INCA (6K9) 1.9 SDI 11/1995 – 06/2003
TERRA (24) 0.9 Cat 02/1992 – 12/1994
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 0.9 Cat 01/1990 – 12/1995
TERRA (24) 0.9 02/1987 – 12/1996
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 0.9 01/1987 – 12/1995
IBIZA I (21A) 1.5 i 10/1986 – 05/1993
INCA (6K9) 1.7 D 09/1996 – 06/2003
INCA (6K9) 1.9 TDI 09/1996 – 06/2003
IBIZA I (21A) 1.2 11/1984 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.2 11/1984 – 12/1993
INCA (6K9) 1.4 16V 04/2000 – 06/2003
Mii (KF1, KE1) 1.0 10/2011 – 07/2019
Mii (KF1, KE1) 1.0 10/2011 – 07/2019
MARBELLA (28A) 0.9 07/1997 – 10/1998
INCA (6K9) 1.6 i 06/1997 – 09/2000
Mii (KF1, KE1) 1.0 EcoFuel 10/2012 – 07/2019
Mii (KF1, KE1) electric 01/2020 – –
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TD 03/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.0 03/1993 – 09/1996
IBIZA II (6K1) 1.3 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.6 i 03/1993 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 2.0 i 03/1993 – 08/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 06/1994 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 02/1993 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 02/1993 – 09/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 02/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 02/1993 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TD 02/1993 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 16V 10/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.4 i 09/1993 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 i 16V 11/1993 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 08/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 07/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.6 i 04/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 16V 08/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 08/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 2.0 i 16V 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 08/1996 – 02/2002
AROSA (6H1) 1.0 05/1997 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 05/1997 – 06/2004
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 02/1997 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 i 16V 06/1997 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.9 D 04/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 01/1996 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 16V 09/1996 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 09/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 03/1997 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 08/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
IBIZA II (6K1) 1.0 i 09/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 i 09/1996 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 07/1997 – 12/2002
AROSA (6H1) 1.7 SDI 08/1997 – 06/2004
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 06/1999 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 06/1999 – 12/2002
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1999 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 16V 05/2000 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 16V 05/2000 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 16V 06/1999 – 12/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 10/2002
AROSA (6H1) 1.4 16V 01/2000 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 TDI 01/2000 – 06/2004
IBIZA III (6L1) 1.2 02/2002 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 02/2002 – 12/2007
IBIZA III (6L1) 1.9 SDI 02/2002 – 12/2005
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2002 – 12/2005
IBIZA II (6K1) 1.0 16V 10/1999 – 05/2002
CORDOBA (6L2) 1.2 10/2002 – 06/2006
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 09/2002 – 12/2007
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 10/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 SDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 10/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 10/2002 – 12/2005
IBIZA III (6L1) 1.8 T Cupra R 01/2004 – 02/2008
IBIZA III (6L1) 1.8 T FR 12/2003 – 05/2008
IBIZA III (6L1) 1.6 02/2003 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.6 04/2003 – 11/2009
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 05/1994 – 06/1999
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI Cupra R 03/2004 – 02/2008
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 05/1997 – 06/1999
CORDOBA (6L2) 2.0 09/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 06/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 06/2005 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.2 12V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.2 12V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.6 16V 11/2006 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.6 16V 11/2006 – 11/2009
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.3 02/1993 – 08/1994
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 12/1997 – 04/1999
IBIZA III (6L1) 2.0 04/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 06/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 03/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 02/2012 – 05/2015
IBIZA III (6L1) 1.2 06/2007 – 05/2008
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 05/2008 – 03/2012
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 2.0 10/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 2.0 10/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 01/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI Cupra 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
AROSA (6H1) 1.0 10/1998 – 01/2001
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TDI 04/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 09/2010 – 03/2012
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TDI 06/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2012 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 09/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 09/2015 – 12/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2015 – 07/2016
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 07/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 07/2015 – 12/2016
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 11/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 11/2015 – 12/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 11/2015 – 07/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.8 TSI Cupra 11/2015 – 12/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 02/2012 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2010 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 06/2010
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 LPG 07/2008 – 05/2011
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 04/2008 – 05/2015
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 06/2001 – 08/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 02/2000 – 07/2000
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI Joya Racer 07/2003 – 06/2004
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 i 04/1996 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 04/1996 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 08/1996 – 06/2000
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.8 T 20V 10/1997 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 4motion 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 4motion 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 11/2002 – 11/2008
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2007
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 2.0 03/1996 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) TDI 03/1996 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) TDI 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 1.9 TDI 11/2002 – 11/2008

SKODA

Model Motor Perioada
RAPID (120G, 130G, 135G) 1.3 (130G) 03/1985 – 08/1988
FAVORIT (781) 1.3 135L (781) 05/1989 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 10/1990 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 136 (781) 10/1990 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 12/1991 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 12/1991 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 X, LX, GLX (781) 01/1990 – 09/1994
FAVORIT Forman (785) 1.3 (135) 12/1991 – 06/1995
FAVORIT Forman (785) 1.3 (136) 08/1991 – 06/1995
FAVORIT Forman (785) 1.3 (135 E) 09/1991 – 06/1995
FAVORIT (781) 1.3 (781) 01/1994 – 09/1994
FAVORIT Forman (785) 1.3 01/1994 – 06/1995
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
RAPID (120G, 130G, 135G) 1.3 S (135GL) 09/1984 – 12/1990
FELICIA I (6U1) 1.6 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.6 08/1995 – 03/1998
FELICIA I (6U1) 1.9 D 10/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.9 D 10/1995 – 03/1998
RAPID (120G, 130G, 135G) 1.2 (120G) 02/1983 – 12/1990
RAPID (120G, 130G, 135G) 1.3 (130G) 08/1987 – 10/1991
OCTAVIA 1.2 Super 04/1959 – 02/1961
OCTAVIA 1.2 Super 02/1961 – 10/1971
OCTAVIA 1.1 04/1959 – 02/1962
OCTAVIA 1.1 02/1962 – 10/1971
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.6 06/1997 – 04/2002
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.9 D 06/1997 – 04/2002
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.3 06/1997 – 04/2002
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.3 06/1997 – 04/2002
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.6 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.9 D 01/1998 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.3 08/1996 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.6 01/1998 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.9 D 01/1998 – 06/2001
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.6 09/1996 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.8 09/1996 – 07/2000
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/1996 – 03/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.6 02/1997 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.9 SDI 06/1997 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 08/1997 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 12/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 20V 07/1998 – 07/2000
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 SDI 07/1998 – 12/2003
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 03/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 07/1998 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 08/1997 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 11/1999 – 02/2006
OCTAVIA I (1U2) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.4 04/1999 – 03/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.4 16V 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) RS 1.8 T 05/2001 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 09/2000 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.6 11/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.4 16V 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 4×4 08/2000 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) RS 1.8 T 08/2002 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2010
ROOMSTER (5J7) 1.2 TDI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.2 12V 11/2011 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 12V 11/2011 – 12/2014
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 TDI 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 03/2006 – 05/2006
ROOMSTER Praktik (5J) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
CITIGO (NF1) 1.0 10/2011 – 08/2019
CITIGO (NF1) 1.0 10/2011 – 08/2019
ROOMSTER (5J7) 1.2 05/2006 – 01/2007
ROOMSTER (5J7) 1.4 09/2006 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 09/2006 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 07/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 09/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 09/2006 – 03/2010
FABIA II (542) 1.2 12/2006 – 12/2014
FABIA II (542) 1.2 01/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 01/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.6 04/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 TDI 02/2007 – 03/2010
FABIA II (542) 1.4 TDI 01/2007 – 03/2010
FABIA II (542) 1.9 TDI 04/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.2 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 TDI 10/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.4 TDI 10/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.9 TDI 10/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 03/2007 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 03/2007 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.2 01/2007 – 05/2015
FABIA II Combi (545) 1.2 10/2007 – 11/2014
FABIA II (542) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
ROOMSTER (5J7) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
ROOMSTER (5J7) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II (542) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
ROOMSTER (5J7) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.6 TDI 04/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 04/2010 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 TSI RS 05/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 TSI RS 05/2010 – 12/2014
FABIA II (542) 1.2 TDI 05/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TDI 05/2010 – 12/2014
CITIGO (NF1) 1.0 CNG 11/2012 – 08/2019
FABIA III (NJ3) 1.0 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.0 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.2 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.2 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.2 TSI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.2 TSI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.0 10/2014 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.6 01/2015 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.6 01/2015 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.0 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 TSI 08/2014 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.0 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 TSI 08/2014 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.4 TSI R5 02/2018 – 06/2021
ROOMSTER (5J7) 1.4 LPG 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 LPG 06/2006 – 07/2010
FABIA II (542) 1.2 LPG 07/2007 – 11/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 LPG 10/2007 – 11/2014
FABIA II (542) 1.4 LPG 01/2007 – 11/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 LPG 10/2007 – 11/2014
FABIA II (542) 1.2 LPG 03/2009 – 11/2011
FABIA II Combi (545) 1.2 LPG 03/2009 – 11/2011
ROOMSTER (5J7) 1.2 LPG 03/2009 – 05/2015
YETI (5L) 1.6 TDI 11/2010 – 05/2015
YETI (5L) 1.8 TSI 4×4 11/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2017
YETI (5L) 1.2 TSI 09/2009 – 05/2015
YETI (5L) 1.8 TSI 4×4 05/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 11/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 11/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 05/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 11/2009 – 05/2015
YETI (5L) 1.4 TSI 06/2010 – 05/2015
YETI (5L) 1.6 04/2014 – 12/2017
YETI (5L) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 1.4 TSI 4×4 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 05/2015 – 12/2017

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 (453.344, 453.353) 09/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 (453.044, 453.053) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453) 09/2015 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 Brabus (453.362) 07/2016 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 Brabus (453.062) 07/2016 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462) 07/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive / EQ (453.391) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive / EQ (453.091) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive (453.091) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive / EQ (453.491) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive (453.491) 05/2017 – –
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLB1, 450.331, 450.336) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLA1, 450.341) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.8 CDI (S1CLC1, 450.300, 450.301, 450.302, 450.303,… 11/1999 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLA1, 450.441, 450.442, 450.443) 03/2000 – 01/2004
CABRIO (450) 0.8 CDI (S1OLC1, 450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 03/2001 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.352, 450.353) 01/2001 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLD2, 450.452) 01/2001 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.330) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.352, 450.353) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.333) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.452, 450.432) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.433) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (450.432) 06/2002 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.330, 450.332) 06/2002 – 01/2004

SSANGYONG

Model Motor Perioada
MUSSO (FJ) 3.2 06/1996 – 09/2004
MUSSO (FJ) 2.9 D 03/1996 – 11/1998
KORANDO (KJ) 2.9 D (KJ) 12/1996 – 10/2000
KORANDO (KJ) 2.3 D (KJ) 12/1996 – 06/1998
KORANDO (KJ) 3.2 (KJ) 12/1996 – 11/2002
MUSSO (FJ) 2.0 10/1996 – 05/2005
MUSSO (FJ) 2.3 10/1996 – 11/2002
MUSSO (FJ) 2.3 D 10/1995 – 04/1999
KORANDO (K5, K9) 2.2 D 12/1988 – 12/1996
KORANDO (KJ) 2.0 05/1997 – 10/2002
KORANDO (KJ) 2.3 05/1997 – 02/2000
KORANDO Cabrio (KJ) 2.3 11/1997 – 02/2000
KORANDO (KJ) 2.9 TD 04/1998 – 11/2006
KORANDO Cabrio (KJ) 2.9 D 11/1997 – 10/2000
ACTYON I 2.0 Xdi 07/2007 – 06/2013
ACTYON I 200 Xdi 4WD 07/2007 – 06/2013
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 4WD 09/2011 – –
KORANDO (KJ) 3.2 06/1997 – 11/2006
KORANDO Cabrio (KJ) 3.2 06/1997 – 11/2006
MUSSO (FJ) 2.9 TD 04/1998 – 09/2007
KORANDO Cabrio (KJ) 2.9 TD 04/1998 – 02/2000
MUSSO (FJ) 2.3 04/2003 – 08/2006
KORANDO Cabrio (KJ) 2.3 02/1999 – 11/2006
KORANDO (KJ) 2.3 01/1999 – 11/2006
KORANDO (KJ) 3.2 01/1999 – 02/2000
KORANDO Cabrio (KJ) 3.2 01/1999 – 11/2002
MUSSO SPORTS 2.9 D 4×4 08/2004 – –
ACTYON I 200 Xdi 4WD 10/2006 – –
ACTYON I 2.3 4×4 11/2006 – –
ACTYON I 2.0 Xdi 11/2005 – –
ACTYON I 2.3 11/2006 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 4WD 04/2007 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 09/2011 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 04/2007 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.3 4WD 09/2011 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.3 09/2011 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 07/2015 – –
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 4WD 07/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 05/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 4WD 09/2015 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 01/2018 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 4WD 01/2018 – –
KORANDO (CK) 2.0 LPG 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 LPG AWD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XGi 02/2012 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 01/2019 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 4WD 01/2019 – –

SUBARU

Model Motor Perioada
LEONE II (AB) 1800 4WD 09/1980 – 10/1984
LEONE II (AB) 1800 4WD 09/1980 – 10/1984
LEONE II Hatchback 1800 4WD 09/1980 – 10/1984
LEONE II Hatchback 1800 Turismo 4WD 09/1980 – 10/1984
LEONE II combi 1800 4WD (AM) 09/1980 – 10/1984
LEONE II combi 1800 Super 4WD (AM, AJ) 09/1980 – 10/1984
LEONE III 1800 4WD 11/1984 – 12/1990
LEONE III 1800 4WD 01/1988 – 12/1990
LEONE III 1800 Turbo 4WD 03/1989 – 12/1990
LEONE III combi 1800 4WD 11/1984 – 12/1990
LEONE III 1800 Turbo 4WD 11/1984 – 12/1990
LEONE III combi 1800 4WD 12/1986 – 07/1991
LEONE III combi 1800 Super 4WD 03/1989 – 12/1990
LEONE III combi 1800 Super Turbo 4WD 11/1984 – 12/1990
XT cupe (XT) 1.8 Turbo 4WD (AX7) 01/1988 – 12/1990
XT cupe (XT) 1.8 Turbo 4WD (AX7) 01/1987 – 12/1990
XT cupe (XT) 1.8 Turbo 4WD (AX7) 11/1984 – 12/1990
JUSTY I (KAD) 1000 (KA5) 11/1984 – 06/1989
JUSTY I (KAD) 1000 4WD (KAD-A) 11/1984 – 12/1990
JUSTY I (KAD) 1000 (KA5) 05/1987 – 10/1995
JUSTY I (KAD) 1000 4WD (KAD-A) 05/1987 – 11/1994
JUSTY I (KAD) 1200 (KA7) 05/1987 – 10/1995
JUSTY I (KAD) 1200 4WD (KAD-A) 05/1987 – 05/1991
JUSTY I (KAD) 1200 4WD (KA8) 10/1990 – 04/1996
JUSTY I (KAD) 1200 4WD (KA8) 10/1986 – 12/1990
LIBERO bus (E10, E12) 1.0 4WD (E10, KJ6) 01/1983 – 12/1987
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 4WD (E12, KJ8) 08/1986 – 02/2000
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 i 4WD (E12, FA) 08/1991 – 02/2000
LEGACY I (BC) 1800 4WD (BC3) 01/1989 – 09/1991
LEGACY I (BC) 2000 4WD (BC5) 08/1991 – 07/1994
LEGACY I (BC) 2200 4WD (BC7) 01/1989 – 07/1994
LEGACY I (BC) 2000 Turbo 4WD (BC5) 05/1992 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 1800 4WD (BF3) 01/1989 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 2000 4WD (BF5) 09/1991 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 2000 Turbo Super 4WD (BF5) 05/1992 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 2200 Super 4WD (BF7) 01/1989 – 07/1994
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i AWD (GC4) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.8 i AWD (GC6) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.6 i AWD (GF4) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.8 i AWD (GF6) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8) 03/1994 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 i Turbo AWD (GF8) 03/1994 – 12/2000
LEGACY II (BD) 2.0 i (BD4) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II (BD) 2.0 i 4WD (BD5) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.0 i (BG4) 09/1994 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.0 i 4WD (BG5) 09/1994 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.2 i 4WD (BG7) 02/1994 – 12/1998
JUSTY II (JMA, MS) 1.3 GX 4×4 10/1995 – 11/2003
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 AWD (GC8) 12/1995 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i AWD (GC8) 10/1995 – 12/2000
LEONE III 1800 Cat 4WD 07/1986 – 09/1991
LEONE III combi 1800 Super Catalytic-Conv 4WD 07/1986 – 02/1992
FORESTER (SF_) 2.0 AWD (SF5) 08/1997 – 09/2002
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i (GC3) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 1.6 (GC4) 12/1996 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 1.6 AWD (GC4) 12/1996 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 Turbo AWD (GC8) 12/1996 – 12/2000
VIVIO 660 4WD (KK4, KW4) 03/1992 – 10/1995
LEONE III 1800 4WD 01/1988 – 12/1990
LEONE III combi 1800 4WD 08/1986 – 12/1990
LEGACY II (BD) 2.5 i 4WD (BD9) 06/1996 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.5 i 4WD (BG9) 06/1996 – 11/1998
TREZIA 1.3 (NSP120X, NSP120L) 03/2011 – –
TREZIA 1.4 D 03/2011 – –
FORESTER (SF_) 2.0 S Turbo AWD (SF5) 06/1998 – 04/2001
FORESTER (SF_) 2.0 AWD (SF5) 06/1998 – 09/2002
LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7) 06/1996 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.2 i 4WD (BG7) 06/1996 – 11/1998
LEONE III 1300 11/1984 – 09/1991
LEONE III 1600 11/1984 – 09/1991
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i (GC3) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.6 i (GF3) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i AWD (GC8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i AWD (GC4) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 i 16V AWD (GF8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 Turbo GT AWD (GF8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.6 i AWD (GF4) 06/1998 – 12/2000
LEGACY I (BC) 1800 (BC2) 01/1989 – 12/1993
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 1800 (BF2) 01/1989 – 07/1994
IMPREZA combi (GF) 2.0 i AWD (GF8) 12/1995 – 12/2000
REX I 550 (K24) 08/1977 – 08/1981
REX I 400 (K22) 07/1972 – 08/1977
REX I 500 (K23) 08/1976 – 08/1977
REX II 550 08/1981 – 06/1987
REX II 700 08/1982 – 06/1989
REX II 550 Turbo 07/1984 – 06/1987
REX II 550 4WD 08/1983 – 06/1987
REX II 550 06/1987 – 06/1989
REX II 550 4WD 06/1987 – 06/1989
REX II 550 Kompressor 08/1988 – 06/1989
REX III 0.5 06/1989 – 07/1990
REX III 0.5 4WD (KH2) 06/1989 – 07/1990
REX III 0.8 (KH5) 06/1989 – 03/1992
REX III 0.5 Kompressor (KH1) 06/1989 – 07/1990
REX III 0.7 (KH3) 07/1990 – 03/1992
REX III 0.7 4WD (KH4) 07/1990 – 03/1992
REX III 0.7 Kompressor 4WD (KH4) 07/1990 – 02/1992
JUSTY II (JMA, MS) 1.3 4×4 04/2001 – 11/2003
FORESTER (SF_) 2.0 S Turbo AWD (SF5) 04/2001 – 09/2002
JUSTY III (G3X) 1.3 AWD (G3X413) 09/2003 – –
JUSTY III (G3X) 1.5 AWD (G3X413) 09/2003 – –
JUSTY IV 1.0 (M300) 01/2007 – –
IMPREZA limuzina (GD) 1.6 AWD (GD5) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA combi (GG) 1.6 AWD 12/2000 – 09/2006
IMPREZA combi (GG) 2.0 AWD (GG9) 12/2000 – 12/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i AWD (GD9) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2000 – 12/2005
IMPREZA combi (GG) 2.0 Turbo AWD (GGA) 12/2000 – 12/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD (GDB) 11/2001 – 07/2005
FORESTER (SG_) 2.0 AWD (SG5) 06/2002 – 05/2005
FORESTER (SG_) 2.0 S Turbo AWD (SG5) 02/2002 – 05/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2002 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD 02/2004 – 07/2005
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9) 12/2003 – 05/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i R AWD (GD9) 09/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 i WRX AWD (GDG) 09/2005 – 12/2008
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 WRX STi AWD (GDF) 09/2005 – 12/2007
FORESTER (SG_) 2.0 X AWD (SG5) 06/2005 – 05/2008
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9, S11SG, S12SH) 06/2005 – 05/2008
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 AWD (GD3) 05/2006 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GD2) 06/2001 – 09/2005
FORESTER (SG_) 2.5 RX Nato AWD (SG9) 11/2002 – 12/2008
FORESTER (SG_) 2.5 AWD 01/2004 – 12/2009
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD (GDE) 03/2001 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GDC) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 AWD (GDA) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD (GDF) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i WRX AWD (GDA) 12/2002 – 09/2005
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9) 06/2005 – 05/2008
FORESTER (SG_) 2.5 Prodrive Performance Pack AWD 05/2005 – 09/2005

SUZUKI

Model Motor Perioada
SPLASH (EX) 1.2 VVT (A5B412) 09/2010 – –
SWIFT I (AA) 1.0 (SA310, AA41/43) 10/1983 – 03/1989
SWIFT I (AA) 1.0 Turbo (SA310) 02/1985 – 12/1989
SWIFT I (AA) 1.3 GTi/GXi (SA413, AA33) 08/1985 – 03/1989
SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA53) 08/1986 – 03/1989
SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA51) 10/1984 – 03/1989
SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA51/53) 10/1984 – 03/1989
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 (SF310, AA44) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44) 01/1995 – 12/2005
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44) 03/1989 – 12/1991
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 (SF413, AB35) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.3 (SF413, AH35, MA) 01/1991 – 12/1995
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 4WD (SF413, AA35) 03/1989 – 05/2001
SWIFT Cabriolet (SF413) 1.3 i (SF413, AK35, SY415, E35) 09/1991 – 10/1996
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 4WD (SF413, AF35) 10/1989 – 12/1991
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 GTi (SF413, AA34) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 i (SF416, AH14) 01/1990 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 i 4WD (SF416, AJ14) 01/1990 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 (SF416, AH14) 11/1989 – 12/1991
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 4WD (SF416, AJ14) 11/1989 – 12/1991
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.0 tractiune integrala (SJ410) 11/1988 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413, SJ70, SJ80) 11/1988 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413) 11/1988 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413) 11/1988 – 12/2004
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 (TA01, SE416) 07/1988 – 01/1995
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (TA, TA01, SE416) 07/1988 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (SE416, TA01) 07/1988 – 12/1995
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 i 16V tractiune integrala (ET, TA02, SE416) 07/1990 – 03/1998
SUPER CARRY bus (ED) 1.0 (SK410) 10/1992 – 03/1999
SUPER CARRY bus (ED) 1.0 (SK410) 10/1985 – 03/1999
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 i 16V (TA02, SE416) 07/1990 – 03/1999
SUPER CARRY bus (ED) 1.0 (SK410) 09/1994 – 03/1999
ALTO IV (EF, SH410_) 1.0 (SH410) 09/1994 – 06/2002
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 V6 24V tractiune integrala (SV620) 12/1994 – 03/1998
BALENO hatchback (EG) 1.3 i 16V (SY413) 07/1995 – 05/2002
BALENO hatchback (EG) 1.6 i 16V (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO hatchback (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.3 i 16V (SY413) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.6 i 16V (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 07/1995 – 05/2002
X-90 (EL) 1.6 i 16V 4×4 (SZ416) 09/1995 – 12/1997
BALENO hatchback (EG) 1.8 GTX (SY418) 03/1996 – 05/2002
BALENO (EG) 1.8 GTX (SY418) 03/1996 – 05/2002
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 TD tractiune integrala (SV420D) 12/1994 – 03/1998
X-90 (EL) 1.6 i 16V (SZ416) 09/1995 – 12/1997
BALENO combi (EG) 1.6 i 16V (SY416) 08/1996 – 05/2002
BALENO combi (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 08/1996 – 05/2002
BALENO combi (EG) 1.8 i 16V (SY418) 08/1996 – 05/2002
VITARA Cabrio (ET, TA) 2.0 16V (TA51, SV420) 12/1996 – 03/1999
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 16V tractiune integrala (SV420) 12/1996 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.9 D tractiune integrala (SE419TD) 01/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 2.5 V6 24V tractiune integrala (FT) 12/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 TD Intercooler tractiune integrala (SV420D) 12/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.9 D tractiune integrala (SE419TD) 08/1996 – 03/1998
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.9 D (SE419TD) 08/1996 – 03/1999
BALENO hatchback (EG) 1.3 (SY413) 09/1996 – 05/2002
BALENO (EG) 1.3 (SY413) 09/1996 – 05/2002
BALENO combi (EG) 1.3 16V (SY413) 03/1997 – 05/2002
WAGON R+ hatchback (EM) 1.0 (RC410, SR410, SR412) 02/1998 – 05/2000
WAGON R+ hatchback (EM) 1.2 4WD (SR412) 02/1998 – 05/2000
WAGON R+ hatchback (EM) 1.2 (SR412) 02/1998 – 05/2000
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V (SN413, JB33) 09/1998 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V 4WD (SN413, JB33) 09/1998 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 V6 24V 4×4 (TD62, SQ625) 04/1998 – 07/2003
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 TD tractiune integrala (SJ419TD) 11/1998 – 12/2004
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 03/1998 – 07/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (TA52, TL52, SQ420) 03/1998 – 07/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 TD 4×4 (SQ420D) 03/1998 – 07/2003
BALENO hatchback (EG) 1.9 TD (SY419) 04/1998 – 05/2002
BALENO (EG) 1.9 TD (SY419) 04/1998 – 05/2002
BALENO combi (EG) 1.9 TD (SY419) 04/1998 – 05/2002
SPLASH (EX) 1.0 (A5B310) 06/2011 – –
SPLASH (EX) 1.2 VVT (A5B412) 06/2011 – –
WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) 05/2000 – 12/2004
IGNIS I (FH) 1.3 (HV51, HX51, RG413) 10/2000 – 09/2003
IGNIS I (FH) 1.3 4WD (RG413) 10/2000 – 09/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 HDI 110 16V 4×4 (SQ420D, TD83V, JA420WD) 07/2001 – 09/2005
LIANA hatchback 1.3 07/2001 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 (RH416) 07/2001 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 4WD 07/2001 – 12/2007
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V (SN413) 02/2001 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V 4WD (SN413, JB43) 02/2001 – –
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.9 D (SE419TD) 01/1995 – 03/1998
WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) 10/2001 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (JA627, SQ627W2) 09/2001 – 07/2003
LIANA (ER, RH_) 1.3 (RH 413) 03/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 (RH416) 03/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 03/2002 – –
ALTO VI (FF, HA24_) 1.1 (RF410) 06/2002 – 12/2008
LIANA (ER, RH_) 1.6 i (RH416) 04/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 04/2002 – –
LIANA hatchback 1.6 i (RH416) 04/2002 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 4WD 04/2002 – 12/2007
IGNIS II (MH) 1.3 (RM413) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.5 (RM415) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.5 4×4 (RM415) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.3 DDiS (RM413D) 09/2003 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (TX92, JA627) 04/2003 – 07/2003
WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) 09/2003 – 08/2006
WAGON R+ (MA) 1.3 DDiS (RB413D) 09/2003 – –
IGNIS I (FH) 1.5 Sport (RG415) 12/2003 – 12/2005
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4WD (SN415D) 12/2003 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 V6 24V 4×4 (SQ625) 04/2001 – 07/2003
LIANA (ER, RH_) 1.4 DDiS (RH 414D) 04/2004 – –
LIANA hatchback 1.4 DDiS 04/2004 – 12/2007
ALTO V (HA12_, HA23_, HA22_) 1.0 01/2000 – 06/2002
SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 (RS415, ZC21S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D) 08/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4×4 (RS413, ZD11S) 01/2006 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V 4×4 (SN413, JB43) 08/2005 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4×4 08/2005 – –
WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) 09/2003 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 4×4 (SN413) 09/1998 – 08/2000
WAGON R+ (MA) 1.0 08/2000 – 07/2001
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 09/2003 – 09/2005
SWIFT III (MZ, EZ) 1.6 (RS416, RR 416, ZC31S) 05/2006 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 (SN413) 08/2004 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4×4 (RS 413, ZD11S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 4×4 (RS 415, ZD21S) 02/2005 – –
SPLASH (EX) 1.0 (A5B310) 01/2008 – –
SPLASH (EX) 1.2 (A5B412) 01/2008 – –
SPLASH (EX) 1.3 CDTI (A5B413D) 01/2008 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D) 08/2005 – 12/2011
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (SQ 420) 04/1998 – 08/2005
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 02/2000 – 09/2002
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 (JA 627) 06/2001 – 08/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 (JA 627) 09/2003 – 08/2006
LIANA (ER, RH_) 1.6 (RH416) 01/2005 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 01/2005 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 4WD 01/2005 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 01/2005 – 08/2007
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 TD 4×4 (SQ 420D) 04/2000 – 09/2005
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 (AMF310, GFC31S) 01/2009 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 HDI 110 4×4 (SQ420D, TD82V) 02/2001 – 12/2003
LIANA (ER, RH_) 1.5 (RH415) 04/2004 – 11/2007
LIANA hatchback 2.3 04/2004 – 11/2007
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (SQ 420) 08/1998 – 12/2000
SPLASH (EX) 1.2 VVT (A5B412) 08/2012 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 4WD (SN413) 05/2014 – –
ALTO VI (FF, HA24_) 0.7 (HA24S) 10/2004 – 01/2009
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 10/2012 – –
JIMNY autoturism de teren, deschis (SN) 1.3 16V 4WD (SN413, JB33) 09/1998 – –
JIMNY autoturism de teren, deschis (SN) 1.3 (SN413) 08/2004 – –
JIMNY autoturism de teren, deschis (SN) 1.3 4WD (SN413) 03/2013 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.3 16V 4WD 05/2001 – –
SPLASH (EX) 1.2 LPG 04/2008 – 12/2014
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 LPG 04/2009 – –
WAGON R+ (MA) 1.0 (RB310) 07/2001 – 12/2006
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412) 06/2018 – –
SWIFT V (AZ) 1.4 Sport SHVS 03/2020 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 Hybrid (ATK412) 04/2020 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 Hybrid AllGrip (ATK412) 04/2020 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 Hybrid (Mild Hybrid) (A2L412) 06/2020 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 Hybrid (Mild Hybrid) AllGrip (A2L412) 06/2020 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, ZC72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4×4 (AZH412, ZD72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.3 DDiS (AZG413D, ZC02S, ZC92S) 10/2010 – –
SX4 limuzina (GY, RW) 1.6 (RW416) 10/2007 – –
SX4 (EY, GY) 1.5 VVT (RW415, YA11S) 07/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.4 (AZH414, AZG414) 02/2011 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT 4×4 (RW416) 07/2009 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZG412, ZC72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4×4 (AZG412, ZD72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.6 (AZG416, AZH416, RS416, ZC32S, ZA32S) 01/2012 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT 4×4 (RW416) 06/2006 – –
SX4 (EY, GY) 1.9 DDiS 4×4 (RW419D) 06/2006 – –
SX4 (EY, GY) 1.5 (RW 415) 06/2006 – 07/2010
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT (RW416, YA21S) 06/2006 – –
SX4 (EY, GY) 1.9 DDiS (RW419D) 06/2006 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 DDIS (RW416D) 04/2007 – –
SX4 limuzina (GY, RW) 1.6 (RW416) 10/2007 – –
SX4 (EY, GY) 2.0 (RW415, RW416, RW420, YA41S) 06/2006 – –
SX4 (EY, GY) 2.0 4×4 (RW415, RW416, RW420, YB41S) 06/2006 – –
SX4 limuzina (GY, RW) 2.0 (RW415, RW416, RW420) 10/2007 – 01/2010
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT (RW416, YA21S) 07/2009 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT 4×4 (RW416) 07/2009 – –
SX4 (EY, GY) 2.0 DDiS (RW420D) 07/2009 – –
SX4 (EY, GY) 2.0 DDiS 4×4 (RW420D) 07/2009 – –
SX4 (EY, GY) 2.0 16V 4×4 (RW415, RW416, RW420) 01/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, AZG412, ZC72S) 08/2012 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4WD (AZH412, AZG412, ZD72S) 08/2012 – –
SX4 (EY, GY) 1.5 VVT 4×4 (RW 415) 07/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.6 (AZG 416, ZC32S, ZA32S) 08/2014 – –
BALENO (FW, EW) 1.0 (A1K310) 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.2 (A1K412) 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.2 Hybrid (A1K412) 02/2016 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 (ATK412) 10/2016 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 AllGrip (ATK412) 10/2016 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 Hybrid (ATK412, FF21S) 02/2016 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 Hybrid AllGrip (ATK412) 02/2016 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 01/2013 – –
SX4 (EY, GY) 1.5 VVTi (YA11S) 07/2007 – 12/2015
SWIFT V (AZ) 1.0 (A2L310) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.0 SHVS (A2L310) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412, ZC83S) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS (A2L412) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS AllGrip (A2L412) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 AllGrip (A2L412) 04/2017 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 VVT 11/2010 – 12/2015
BALENO (FW, EW) 1.2 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.4 06/2016 – –
IGNIS III (MF, FF) 1.2 08/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (ZC83S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.4 Sport (A2L414, ZC33S) 09/2017 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 01/2013 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 VVT 06/2015 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (A6G) 1.5 AllGrip (JB74W, JB74V, A6G415) 07/2018 – –
SX4 (EY, GY) 1.6 LPG 06/2006 – 12/2012
SX4 limuzina (GY, RW) 1.6 VVT 03/2013 – 12/2015
IGNIS III (MF, FF) 1.2 07/2017 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK 416) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.7 (JB627) 09/2005 – 12/2008
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.6 tractiune integrala (JB416) 04/2005 – 02/2015
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.0 tractiune integrala (TD54, JB420) 10/2005 – 02/2015
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS tractiune integrala (JT419, TD44, JB419WD,… 10/2005 – 02/2015
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 DDiS (AKK 416D) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.0 (JB420) 10/2005 – 02/2015
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.6 (JB416) 10/2005 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.6 tractiune integrala (TA74, JB416) 09/2005 – 02/2015
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 DDiS AllGrip (AKK 416D) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 3.2 tractiune integrala (TDB4, JT632, JB632) 01/2009 – 02/2015
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.4 tractiune integrala (JB424) 01/2009 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.4 tractiune integrala (JT424, JB424, TDA4) 01/2009 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK 416) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.7 tractiune integrala (JB627) 04/2005 – 08/2008
XL7 (DA, DB) 3.6 tractiune integrala 01/2007 – 12/2009
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.4 (JB424) 09/2009 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 3.2 tractiune integrala (JB632, TDB4) 06/2008 – 02/2015
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK416, YA22S) 12/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK416, YB22S) 12/2013 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.4 (JB424) 09/2008 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 T (AKK414) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 T AllGrip (AKK414) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.0 (AKK 310) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.0 AllGrip (AKK 310) 08/2016 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS (JB419WD, JB419XD) 03/2006 – 08/2008
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.0 (JB420) 01/2010 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.0 tractiune integrala (JB420W) 03/2013 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK416) 12/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK416) 12/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 Turbo 4Style 01/2017 – 12/2019
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK 416) 01/2014 – 06/2022
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 2.7 tractiune integrala (JB627, TD94V) 01/2007 – 12/2008
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 VVT 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 Hybrid (Mild Hybrid) AllGrip (AKK 414) 08/2019 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 Hybrid (Mild Hybrid) (AKK 414) 08/2019 – 06/2022

TALBOT

Model Motor Perioada
SAMBA 0.9 (51A601, 51A591) 01/1981 – 12/1985
SAMBA 1.1 (51A611, 51A702) 01/1981 – 06/1986
SAMBA 1.4 (51A632) 01/1981 – 06/1986
SAMBA Cabriolet 1.4 (51E642) 01/1981 – 06/1986
HORIZON 1.1 01/1979 – 09/1984
HORIZON 1.3 09/1981 – 06/1986
HORIZON 1.3 09/1978 – 09/1984
HORIZON 1.4 07/1979 – 06/1986
HORIZON 1.4 07/1979 – 06/1986
HORIZON 1.6 07/1982 – 06/1986
HORIZON 1.9 Diesel 07/1984 – 06/1986
HORIZON 1.9 Diesel 07/1982 – 06/1986
1307-1510 Simca 1307 1.3 01/1978 – 08/1981
1307-1510 Simca 1308 1.4 11/1978 – 08/1980
1307-1510 Simca 1308 1.4 11/1978 – 08/1981
1307-1510 1510 1.6 07/1981 – 06/1982
SOLARA 1.3 02/1980 – 07/1986
SOLARA 1.6 07/1982 – 04/1984
SOLARA 1.6 09/1981 – 10/1984
SOLARA 1.6 02/1980 – 06/1981
SOLARA 1.6 09/1981 – 07/1986
TAGORA 2.1 06/1980 – 12/1983
RANCHO 1.4 08/1976 – 07/1983
HORIZON 1.4 02/1982 – 09/1984
1307-1510 Simca 1307 1.3 09/1975 – 01/1980
1307-1510 Simca 1307 1.3 07/1975 – 01/1980
1307-1510 Simca 1307 1.3S 07/1975 – 12/1978
1307-1510 Simca 1510 1.4 01/1980 – 04/1984
1307-1510 Simca 1510 1.4 01/1980 – 04/1981
1307-1510 Simca 1510 1.4 01/1980 – 04/1981
1307-1510 Simca 1510 1.6 11/1980 – 12/1983
1307-1510 Simca 1510 1.6 10/1978 – 01/1980
TAGORA 2.6 08/1981 – 10/1983
TAGORA 2.3 Turbo Diesel 08/1981 – 12/1987
SAMBA 1.4 (51A642) 06/1983 – 10/1986
SAMBA 1.4 Rallye (51A642) 01/1983 – 10/1986
SAMBA 1.2 Rallye (51A692) 01/1983 – 10/1986
HORIZON 1.3 02/1978 – 01/1980
SIMCA 1100 hatchback 1.1 LS,GLS 10/1968 – 05/1972
SIMCA 1100 hatchback 1.1 LS,GLS 10/1968 – 05/1976
SIMCA 1100 hatchback 0.9 LS 10/1970 – 05/1972
SIMCA 1100 hatchback 1.2 Spezial 10/1971 – 09/1977
SIMCA 1100 hatchback 1.3 Spezial TI 10/1972 – 09/1977
SIMCA 1100 hatchback 1.1 LS,GLS 11/1973 – 09/1977
SIMCA 1100 hatchback 0.9 LE 10/1976 – 01/1980
SIMCA 1100 hatchback 1.1 LE,LX,GLS,ES 10/1976 – 01/1980
SIMCA 1100 hatchback 1.1 LE,LX,GLS,ES 10/1976 – 01/1980
SIMCA 1100 Break/Tourisme 1.1 10/1968 – 05/1972
SIMCA 1100 Break/Tourisme 1.1 10/1970 – 05/1972
SIMCA 1100 Break/Tourisme 1.3 Spezial 07/1974 – 11/1976
SIMCA 1100 Break/Tourisme 1.1 10/1976 – 09/1979
SIMCA 1100 Break/Tourisme 1.1 10/1976 – 01/1980
HORIZON 1.1 01/1979 – 09/1984
HORIZON 1.3 02/1978 – 01/1980

TOYOTA

Model Motor Perioada
URBAN CRUISER (_P1_) 1.33 (NSP110_, NSP110R) 01/2009 – 03/2016
STARLET (KP6_) 1.0 (KP60) 02/1978 – 09/1984
STARLET (KP6_) 1.2 S (KP62) 10/1978 – 08/1982
STARLET (KP6_) 1.3 S (KP61) 08/1982 – 09/1984
STARLET combi (KP6_) 1.0 (KP60) 02/1978 – 09/1984
STARLET (_P7_) 1.0 (EP70L, EP70R) 10/1984 – 12/1989
STARLET (_P7_) 1.3 (EP71L, EP71R) 10/1984 – 12/1989
STARLET (_P7_) 1.5 D (NP70L, NP70R) 12/1986 – 12/1989
STARLET (_P8_) 1.3 12V Cat (EP81) 12/1989 – 03/1996
COROLLA combi (_E7_) 1.3 (KE70) 12/1979 – 01/1982
COROLLA combi (_E7_) 1.3 (KE70) 02/1982 – 08/1987
COROLLA Liftback (_E8_) 1.3 (AE80) 06/1983 – 09/1984
COROLLA Liftback (_E8_) 1.3 (EE80) 01/1985 – 08/1987
COROLLA Liftback (_E8_) 1.6 (AE82) 08/1985 – 08/1987
COROLLA Liftback (_E8_) 1.6 (AE82) 06/1983 – 08/1987
COROLLA FX Compact (E8B) 1.6 GT 16V (AE82_) 08/1985 – 08/1987
COROLLA Liftback (_E8_) 1.8 D (CE80) 06/1983 – 08/1987
COROLLA (_E8_) 1.3 (AE80) 06/1983 – 10/1984
COROLLA (_E8_) 1.3 (EE80) 10/1984 – 08/1987
COROLLA (_E8_) 1.6 (AE82) 06/1983 – 08/1987
COROLLA cupe (AE86) 1.6 GT 16V (AE86) 08/1983 – 07/1987
COROLLA (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 11/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 GTi (AE92, AE93) 08/1987 – 10/1994
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.3 i (EE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.3 i (EE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.3 (EE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 4WD (AE95) 04/1988 – 10/1995
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 i (AE92) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.3 (EE90) 06/1989 – 06/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.8 D (CE90) 12/1987 – 06/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 06/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1989 – 04/1992
CARINA II (TA4_, TA6_) 1.6 (TA40, TA60) 01/1978 – 09/1983
CARINA III combi (_A6_) 1.6 (TA60_, TA60R) 03/1981 – 01/1982
CARINA IV limuzina (_T15_) 1.6 (AT151_, AT151R) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV (_T15_) 1.6 (AT151_, AT151R) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV limuzina (_T15_) 1.6 (AT151_, AT151R) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV (_T15_) 1.6 (AT151_, AT151R) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV (_T15_) 1.6 (AT151_, AT151R) 10/1986 – 11/1987
CARINA IV limuzina (_T15_) 1.8 GLI (ST150) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV (_T15_) 1.8 GLI (ST150) 10/1983 – 11/1987
CARINA IV (_T15_) 2.0 D (CT150) 12/1985 – 11/1987
CARINA V limuzina (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 08/1990
CARINA V (_T17_) 1.6 (AT171_) 12/1987 – 11/1989
CARINA V limuzina (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V (_T17_) 1.6 (AT171_) 12/1987 – 03/1992
CARINA V limuzina (_T17_) 2.0 GLI (ST171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V (_T17_) 2.0 GLI (ST171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V limuzina (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V (_T17_) 1.6 (AT171_) 12/1987 – 03/1992
CARINA V combi (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171G) 12/1987 – 12/1989
CARINA V combi (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171G) 12/1987 – 03/1992
CARINA V combi (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 03/1992
TERCEL (_L1_, _L2_) 1.3 (AL20, AL11) 03/1979 – 01/1988
CAMRY Liftback (_V1_) 1.8 (SV10_, SV10R) 02/1983 – 10/1986
CAMRY limuzina (_V1_) 1.8 (SV10_, SV10R) 02/1983 – 10/1986
CAMRY limuzina (_V1_) 2.0 (SV11_, SV11R) 02/1983 – 10/1986
CAMRY (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21) 11/1986 – 05/1991
CAMRY (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21R) 11/1986 – 02/1993
CAMRY (_V2_) 2.5 (VZV21_, VZV21R) 10/1986 – 06/1991
CAMRY (_V2_) 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) 11/1986 – 05/1991
CAMRY (_V2_) 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) 10/1986 – 05/1991
CAMRY (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 06/1991 – 07/1996
CAMRY (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 06/1991 – 08/1996
CAMRY combi (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 09/1991 – 07/1996
CAMRY combi (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 09/1991 – 07/1996
CELICA hatchback (_T16_) 1.6 GT 16V (AT160_, AT160R) 09/1985 – 08/1989
CELICA hatchback (_T16_) 2.0 GT (ST162) 08/1985 – 08/1989
CELICA hatchback (_T16_) 1.6 GT (AT160_, AT160R) 08/1987 – 08/1989
CELICA hatchback (_T16_) 2.0 GT (ST162_, ST162R) 09/1985 – 08/1989
CELICA cupe (_T16_) 2.0 Turbo 4WD (ST165_, ST165) 03/1988 – 08/1989
CELICA cupe (_T16_) 2.0 (ST162_, ST162R) 01/1987 – 08/1989
CELICA Cabriolet (_T16_) 2.0 GT (ST162) 08/1985 – 08/1989
CELICA Cabriolet (_T16_) 2.0 GT (ST162) 10/1986 – 08/1989
SUPRA (_A7_) 3.0 24V (MA70_, MA70) 01/1986 – 08/1988
SUPRA (_A7_) 3.0 Turbo (MA70_, MA70) 09/1987 – 04/1993
SUPRA (_A7_) 3.0 Turbo (MA70_, MA70) 08/1988 – 05/1993
MR2 I (AW1_) 1.6 16V (AW11) 11/1984 – 06/1990
MR2 I (AW1_) 1.6 16V (AW11) 11/1984 – 06/1990
MR2 II (SW2_) 2.0 16V (SW20_, SW20R) 12/1989 – 09/1999
CELICA cupe (_A6_) 2.8 Supra (MA61_, MA61R) 08/1981 – 12/1985
LITEACE bus (_M3_, _M4_) 1.5 (KM30LG) 10/1985 – 08/1989
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80, HDJ81) 01/1990 – 12/1997
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_) 11/1984 – 05/1993
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_, RJ70RV) 11/1984 – 05/1993
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 D (LJ70_, LJ70R) 11/1984 – 10/1985
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ73_, LJ70RV) 10/1985 – 05/1990
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70) 01/1990 – 05/1993
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ70R) 07/1990 – 05/1996
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ73_, KZJ77_, KZJ78, KZJ71) 05/1993 – 05/1996
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ70R) 05/1993 – 05/1996
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN85, LN90) 10/1991 – 07/1997
TERCEL (AL2_) 1.5 4WD (AL25_, AL25) 10/1982 – 01/1988
TERCEL (AL2_) 1.5 4WD (AL25) 09/1982 – 01/1988
CELICA cupe (_T18_) 1.6 (AT180) 09/1989 – 12/1993
CELICA cupe (_T18_) 2.0 (ST182, ST183) 10/1989 – 01/1994
CELICA Cabriolet (_T18_) 2.0 GTi (ST182) 10/1989 – 11/1993
CELICA cupe (_T18_) 2.0 4WD (ST185) 10/1989 – 11/1993
CELICA cupe (_T18_) 2.0 4WD (ST185) 10/1989 – 01/1994
HIACE IV bus (_H1_) 2.0 (RZH102, RZH112) 08/1989 – 04/1998
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D (LH102) 08/1989 – 08/1995
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 (RZH183, RZH113, RZH115) 08/1989 – 08/2003
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 (TCR11_, TCR10_, TCR10R, TCR11R) 05/1990 – 08/2000
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 (AT190) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 GLI (AT190) 04/1992 – 09/1997
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 (ST191) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 GLI (ST191) 04/1992 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 GTi (ST191) 04/1992 – 02/1994
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.6 GLI (AT190_, AT190R) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 2.0 GLI (ST191_, ST191R) 01/1993 – 09/1997
COROLLA (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101) 07/1992 – 09/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101) 07/1992 – 09/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Compact (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Liftback (_E10_) 1.6 GLI (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101_, EE101R) 07/1992 – 09/1995
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 GTi 16V (ST191_, ST191R) 03/1994 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 GTi 16V (ST191_, ST191R) 03/1994 – 09/1997
MR2 II (SW2_) 2.0 16V (SW20_, SW20R) 12/1989 – 07/1999
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D (LH100, LH110, LH104, LH114) 08/1989 – 12/2004
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 TD (KZN130_, KZN130G, KZN130W) 10/1993 – 03/1996
RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11) 06/1994 – 06/2000
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 (AT190) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.8 i 16V (AT191) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 (AT190) 12/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.8 (AT191) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.6 i (AT190_, AT190R) 02/1995 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.8 i (AT191_, AT191R) 02/1995 – 09/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD 24V (HDJ80_, HDJ80, HDJ81V) 01/1995 – 12/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.5 24V (FZJ80_) 08/1992 – 12/1997
COROLLA Compact (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Liftback (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80) 08/1992 – 12/1997
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 EFI (VZN130_, VZN130G, VZN130R) 01/1990 – 10/1995
COROLLA FX Compact (E8B) 1.3 (EE80_, EE80) 09/1985 – 08/1987
COROLLA FX Compact (E8B) 1.8 D (CE80_, CE80) 08/1985 – 08/1987
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 08/1995 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.8 16V 4WD (AE103_, AE103) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 TD (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 (RCH12, RCH22) 08/1995 – 04/1998
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54R) 08/1995 – 06/1999
STARLET (_P9_) 1.3 (EP91_, EP91R) 01/1996 – 07/1999
CARINA V combi (_T17_) 2.0 D (CT170_, CT170) 12/1987 – 01/1992
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 (AT190) 10/1995 – 09/1997
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 D (CT190) 08/1992 – 01/1996
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 i (ST191) 12/1992 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 (AT190) 12/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 D (CT190) 04/1992 – 01/1996
CARINA E VI (_T19_) 2.0 i (ST191) 12/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 TD (CT190) 01/1996 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 2.0 D (CT190_, CT190R) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 2.0 i (ST191_, ST191R) 05/1995 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 2.0 TD (CT190_, CT190R) 01/1996 – 09/1997
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.4 i 24V (VZJ90_, VZJ95_, VZJ90R, VZJ95R, VZJ90W,… 03/1996 – 08/2002
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ90_, KZJ95_, KZJ90R, KZJ95R, KZJ90W, KZJ95W) 04/1996 – 12/2002
URBAN CRUISER (_P1_) 1.5 VVTi 4WD (NCP115_, NCP115) 07/2007 – 03/2016
YARIS (_P9_) 1.3 4WD (NCP95) 01/2005 – 11/2010
YARIS (_P13_) 1.3 (NSP130_, NSP130) 12/2010 – 07/2014
CAMRY limuzina (_V1_) 2.0 (SV11_) 02/1983 – 12/1986
CAMRY Liftback (_V1_) 1.8 Turbo-D (CV10_, CV10R) 10/1982 – 10/1986
CAMRY Liftback (_V1_) 2.0 (SV11_) 01/1983 – 12/1986
CARINA III combi (_A6_) 1.6 (TA60_, TA60R) 08/1981 – 09/1983
CARINA I (TA1_) 1.6 (TA14_, TA14) 02/1976 – 03/1978
CARINA I (TA1_) 1.6 (TA12_, TA14_, TA12, TA14) 12/1970 – 03/1978
CARINA IV (_T15_) 2.0 D (CT150_, CT150R) 02/1984 – 05/1988
CARINA IV limuzina (_T15_) 2.0 D (CT150_, CT150R) 02/1984 – 05/1988
CARINA V limuzina (_T17_) 2.0 D (CT170_, CT170) 03/1988 – 06/1992
CARINA V (_T17_) 2.0 D (CT170_) 03/1988 – 06/1992
CELICA cupe (_T16_) 1.6 (AT160_, AT160R) 04/1986 – 08/1989
CELICA hatchback (_T16_) 1.6 (AT160_, AT160R) 04/1986 – 08/1989
COROLLA (_E9_) 1.6 i (AE92) 05/1987 – 05/1992
COROLLA (_E9_) 1.8 D (CE90_, CE90R) 11/1989 – 06/1993
COROLLA (_E8_) 1.8 D (CE80_, CE80R) 06/1983 – 05/1988
COROLLA (_E8_) 1.8 D (CE80_, CE80R) 06/1983 – 06/1989
COROLLA (_E8_) 1.6 (AE82_, AE82R) 12/1985 – 05/1988
COROLLA Liftback (_E8_) 1.8 D (CE80_, CE80R) 06/1983 – 05/1988
COROLLA Liftback (_E8_) 1.6 (AE82_, AE82R) 07/1985 – 05/1988
COROLLA FX Compact (E8B) 1.8 D (CE80_, CE80) 01/1985 – 05/1988
COROLLA cupe (AE86) 1.6 16V (AE86_, AE86) 12/1985 – 04/1987
COROLLA (_E9_) 1.8 D (CE90_, CE90R) 07/1987 – 06/1993
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 GTI (AE92_, AE92R) 07/1987 – 06/1993
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 D (LH112) 08/1989 – 08/2004
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.0 (RZH102, RZH112) 02/1990 – 08/2004
LITEACE caroserie (_M3_, _M4_) 1.5 (KM31_V, KM36_V, KM31RV, KM36RV) 05/1986 – 09/1991
LITEACE bus (_M3_, _M4_) 1.5 (KM30LG) 07/1989 – 01/1992
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 D (BJ70, BJ73, BJ75) 11/1984 – 12/1996
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR21_, TCR20_, TCR21R, TCR20R) 01/1990 – 08/2000
VERSO S (_P12_) 1.33 (NSP120_) 11/2010 – 10/2016
VERSO S (_P12_) 1.4 D4-D (NLP121_, NLP121R) 11/2010 – 10/2016
CAMRY (_V2_) 1.8 (SV20_, SV20R) 10/1986 – 08/1988
CARINA V combi (_T17_) 2.0 (ST171_, ST171R) 12/1987 – 04/1992
CARINA II (TA4_, TA6_) 1.8 (TA62_, TA62) 01/1978 – 05/1983
CARINA III combi (_A6_) 1.8 (TA62_, TA62R) 08/1982 – 12/1982
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 XLI (AE92_, AE92R) 11/1989 – 06/1992
YARIS (_P9_) 1.3 VVT-i (NCP90_, NCP90R) 11/2005 – 12/2012
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 EFI 4WD (RN106_, RN110_, RN106R, RN110R) 01/1989 – 07/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD (LN110_, LN110R) 01/1994 – 12/1997
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.0 (YN57, YN60) 08/1983 – 07/1988
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.2 4WD (YN67) 11/1985 – 12/1989
CELICA cupe (_T16_) 1.6 GT 16V (AT160_, AT160R) 04/1986 – 08/1989
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 07/2010 – 05/2011
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 (RZH10) 08/1989 – 08/1995
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 4WD (RZH103_, RZH109_, RZH113_, RZH115_) 08/1989 – 07/1995
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 4WD (RCH103_, RCH113_, RCH103R, RCH113R) 08/1989 – 08/1995
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.0 (FJ80_, FJ80R, FJ80G) 01/1990 – 10/1992
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_V, RJ73_V) 01/1985 – 12/1996
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (LJ120, LJ125) 09/2002 – 02/2010
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 i 4WD (RZN14_, RZN16_, RZN19_) 08/1997 – 10/2005
RAV 4 I Cabrio (_A1_) 2.0 4WD (SXA10) 12/1997 – 06/2000
PASEO Cabriolet (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54C) 10/1996 – 01/1998
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15_, GSJ15R) 12/2010 – –
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15_, GSJ15W) 06/2005 – 01/2018
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 TD 4WD (LN165_, LN170_, LN190_, LN165, LN165H,… 08/1998 – 01/2002
YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) 04/1999 – 09/2005
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 1.8 (YN85, YN90) 09/1988 – 06/1998
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN90_, LN90R) 03/1995 – 08/1997
CAMRY limuzina (_V1_) 1.8 Turbo-D (CV10_, CV10R) 10/1982 – 10/1986
CARINA II (TA4_, TA6_) 1.8 (TA62_, TA62) 01/1982 – 09/1983
URBAN CRUISER (_P1_) 1.5 VVTi (NCP110_, NCP110) 07/2007 – 03/2016
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN85_, LN110, LN90) 09/1988 – 08/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD (LN105, LN110) 09/1988 – 08/1997
COROLLA (_E8_) 1.6 (AE82) 08/1985 – 08/1987
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 (RCH12, RCH22) 08/1995 – 11/2003
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 TD (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 TD (CT190_, CT190R) 01/1996 – 09/1997
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 16V (AT190_, AT190R) 12/1994 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 16V (AT190_, AT190R) 10/1995 – 09/1997
MR2 II (SW2_) 2.0 16V (SW20_, SW20R) 12/1989 – 05/2000
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LH102, LH112, LH114, LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15_) 01/2010 – 06/2014
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15_) 01/2006 – 01/2018
COROLLA combi (_E7_) 1.8 D (TE72LG_, CE70RG) 05/1983 – 08/1987
COROLLA cupe (AE86) 1.6 SR (AE86) 05/1983 – 04/1987
YARIS VERSO (_P2_) 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) 08/1999 – 10/2002
YARIS (_P1_) 1.3 (NCP10, SCP12_) 08/1999 – 11/2005
STARLET (_P8_) 1.5 D (NP80_, NP80) 12/1989 – 03/1996
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 4WD (RCH18, RCH28) 08/1995 – 04/1998
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 4WD (RCH18) 08/1995 – 04/1998
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 04/1998 – 11/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 04/1998 – 06/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19) 04/1998 – 08/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19, RCH29) 07/1998 – 06/2005
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12) 08/1995 – 08/2001
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D (LN150, LN145) 08/1997 – 04/2005
RAV 4 II (_A2_) 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) 08/2000 – 11/2005
RAV 4 II (_A2_) 2.0 4WD (ACA21, ACA20) 05/2000 – 11/2005
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 D-4D 4WD (KDJ90_, KDJ95_, KDJ90W, KDJ95W) 08/2000 – 08/2002
YARIS VERSO (_P2_) 1.5 (NCP21_) 03/2000 – 09/2005
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 GTi (ST191_, ST191R) 04/1992 – 12/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.8 GT (AE102_, AE102R) 11/1992 – 05/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.8 GT (AE102_, AE102R) 11/1992 – 05/1995
COROLLA (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 TD (BJ71_V, BJ74) 10/1985 – 12/1989
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 D (HZJ76, HZJ78, HZJ70, HZJ73, HZJ75, HZJ79, HZJ77,… 01/1990 – –
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 D (HZJ80, HZJ81) 01/1990 – 12/1997
LITEACE bus (_R2_) 1.5 (KR21LG) 01/1992 – 01/1995
LITEACE bus (_R2_) 2.0 D (CR21LG) 01/1992 – 05/1994
LITEACE bus (_R2_) 2.2 (YR22LG) 01/1992 – 01/1995
LITEACE caroserie (_R2__V) 1.5 (KR27_V, KR27RV) 01/1992 – 01/1995
LITEACE caroserie (_R2__V) 2.2 (YR29LV) 01/1992 – 01/1995
LITEACE caroserie (_R2__V) 2.0 D (CR27_V, CR27RV) 01/1992 – 05/1994
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 04/2001 – 09/2005
STARLET (_P8_) 1.0 (EP80_, EP80R) 12/1989 – 12/1992
STARLET (_P8_) 1.3 12V (EP81_, EP81R) 12/1989 – 12/1992
COROLLA (_E9_) 1.6 i 4WD (AE92_, AE92R) 10/1987 – 08/1990
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 (AE92) 02/1988 – 05/1992
RAV 4 II (_A2_) 2.0 D 4WD (CLA20_, CLA21_, CLA20R, CLA21R) 05/2001 – 11/2005
YARIS (_P1_) 1.4 D-4D (NLP10_, NLP10R) 10/2001 – 09/2005
YARIS VERSO (_P2_) 1.4 D-4D (NLP20_, NLP22_) 09/2000 – 09/2005
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12) 08/2001 – 08/2006
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.5 D-4D (KDN145, KDN150) 11/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.5 D-4D 4WD (KDN165, KDN170, KDN190) 11/2001 – 07/2005
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 07/1998 – 12/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 4.0 (GRJ120, GRJ125, GRJ121) 12/2002 – 12/2010
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125) 09/2002 – 08/2009
4 RUNNER III (_N18_) 3.0 TD (KZN185) 11/1995 – 11/2002
YARIS (_P1_) 1.3 (SCP12_, SCP13_, SCP12R, SCP13R) 04/2002 – 09/2005
YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) 03/2003 – 09/2005
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 01/2003 – 11/2005
YARIS VERSO (_P2_) 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) 11/2002 – 09/2005
YARIS VERSO (_P2_) 1.5 (NCP21_) 03/2000 – 09/2005
PRIUS Liftback (_W2_) 1.5 Hybrid (NHW20_, NHW20R) 09/2003 – 12/2009
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 04/1992
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125) 07/2004 – 08/2009
AYGO (_B1_) 1.0 (KGB10_, KGB10R) 07/2005 – 05/2014
AYGO (_B1_) 1.4 D-4D (WNB10_, WNB10R) 07/2005 – 08/2010
YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90_, KSP90R) 08/2005 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.4 D-4D (NLP90_, NLP90R) 08/2005 – 12/2012
YARIS (_P9_) 1.3 VVT-i (SCP90_, SCP90R) 08/2005 – 11/2010
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 03/2000 – 07/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18, KLH28) 08/2001 – 08/2006
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 (AE92) 09/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 GL 4WD (AE95) 10/1987 – 08/1990
STARLET (_P8_) 1.3 XL (EP81) 12/1989 – 12/1991
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.0 EFI (RZN147, RZN152) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 EFI (RZN154, RZN149) 01/1998 – 07/2004
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15, KUN35) 01/2010 – 05/2015
RAV 4 II (_A2_) 2.4 4WD (ACA23, ACA22) 08/2003 – 11/2005
YARIS (_P9_) 1.8 VVTi (ZSP90_, ZSP90R) 01/2007 – 12/2011
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D-4D (KDJ120, KDJ125, KDJ121) 09/2002 – 12/2010
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2006 – 12/2012
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 4WD 09/1989 – 05/1992
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D 4WD (KUN25) 03/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25_, KUN25R) 06/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15_, KUN15R) 06/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 08/2005 – 09/2015
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.8 D 4WD (LN166) 08/1997 – 07/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH28, KLH18) 09/2006 – 12/2012
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.0 VVTi (KGN15_, TGN15_, TGN15R) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 VVTi (TGN16) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 VVTi 4WD (TGN26) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15, KUN10) 03/2005 – 05/2015
COROLLA Liftback (_E9_) 1.3 (EE90) 07/1987 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 4WD (AE95) 02/1988 – 08/1992
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 4.2 D (HZJ70, HZJ73) 01/1990 – 08/2001
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 TD (LN190) 08/1997 – 07/2001
YARIS (_P9_) 1.5 (NCP91_, NCP91R) 11/2005 – 12/2014
COROLLA Compact (_E9_) 1.3 05/1987 – 04/1992
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 4WD 08/2000 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 (RZN150, RZN140) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 4WD (RZN140) 01/1995 – 07/2005
4 RUNNER III (_N18_) 3.0 TDi (KZN185, KZN185W) 09/2000 – 07/2002
4 RUNNER III (_N18_) 3.4 (VZN180) 11/1995 – 11/2002
4 RUNNER III (_N18_) 2.7 (RZN180) 11/1995 – 07/2002
LAND CRUISER PRADO (_J12_) 3.0 D (KZJ120) 09/2002 – 07/2009
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 11/2008 – 12/2011
URBAN CRUISER (_P1_) 1.33 (NSP110_, NSP110) 04/2009 – 03/2016
URBAN CRUISER (_P1_) 1.4 D-4D (NLP110_, NLP110R) 01/2009 – 04/2014
URBAN CRUISER (_P1_) 1.4 D-4D 4WD (NLP115_, NLP115R) 01/2009 – 04/2014
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18) 09/2006 – 12/2012
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 03/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D (KUN16) 08/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25) 12/2007 – 05/2015
AYGO (_B1_) 1.0 GPL (KGB10_) 07/2005 – 05/2014
YARIS (_P9_) 1.0 GPL (KSP90_) 01/2006 – 12/2011
4 RUNNER III (_N18_) 3.4 4WD (VZN185) 11/1995 – 11/2002
4 RUNNER III (_N18_) 2.7 EFI 4WD (RZN185_, RZN185W) 11/1995 – 08/2002
YARIS (_P9_) 1.5 (NCP91_) 08/2005 – 12/2011
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15_) 01/2007 – 06/2014
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 (GSJ15) 01/2006 – 12/2011
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19) 07/1998 – 06/2005
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.0 VVTi (TGN10, TGN15, TGN16) 06/2005 – 05/2015
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18) 11/2001 – 08/2006
PROACE caroserie (MDX_) 1.6 D (MDX9) 06/2013 – 03/2016
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D (MDX3) 06/2013 – 03/2016
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D (MDX6) 06/2013 – 03/2016
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25_) 11/2004 – 12/2005
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_) 04/2015 – 03/2017
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 05/2008 – 12/2012
STARLET (_P8_) 1.3 Turbo (EP82_, EP82) 12/1989 – 12/1995
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15) 08/2005 – 10/2006
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D (LN145, LN150) 08/1997 – 07/2005
YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90) 11/2005 – 11/2010
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 XLI 4WD 08/1989 – 07/1995
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.3 (EE90_, EE90R) 05/1987 – 04/1992
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D 4×4 (MDX4) 06/2013 – 03/2016
STARLET (_P9_) 1.3 4WD (EP95_, EP95R) 01/1996 – 07/1999
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 4WD 08/2001 – 07/2005
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 3.5 D 4×4 (PZJ75_) 01/1990 – 08/1992
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 (GSJ15) 06/2005 – 10/2009
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 4WD (GSJ15) 06/2005 – 12/2009
FJ CRUISER (GSJ1_) 4.0 (GSJ15) 01/2010 – 06/2014
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130) 04/2015 – 06/2020
YARIS (_P15_) 1.2 (NSP152_) 10/2013 – –
YARIS (_P15_) 1.5 (NCP150_) 03/2014 – –
YARIS (_P15_) 1.5 (NCP150_, NSP151_) 03/2014 – –
YARIS (_P15_) 1.3 (NSP150_) 04/2016 – –
YARIS (_P15_) 1.5 (NSP151) 04/2016 – –
YARIS (_P15_) 1.3 (NCP151_, NCP151R) 10/2013 – 09/2016
YARIS (_P13_) 1.0 (KSP130_, KSP130) 12/2010 – 06/2020
YARIS (_P13_) 1.3 4WD (NSP135_, NSP135) 12/2010 – 01/2020
YARIS (_P13_) 1.4 D (NLP130_, NLP130) 09/2011 – 05/2018
YARIS (_P13_) 1.3 (NSP130_, NSP130) 09/2011 – 03/2017
YARIS (_P13_) 1.3 (NCP130_, NCP130R) 12/2011 – 01/2017
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_, NHP130) 03/2012 – 06/2020
YARIS (_P13_) 1.5 (NCP131_, NCP131R) 12/2010 – 01/2020
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_, GUN120_, GUN135R,… 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125_, GUN125R) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 VVTi (TGN111_, TGN121_, TGN136_, TGN111R, TGN121R,… 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 4WD (TGN126_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D-4D (GUN123_, GUN136_, GUN136) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D-4D 4WD (GUN126_, GUN126R) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 4.0 V6 VVTi (GGN120_, GGN135_, GGN120R, GGN135R) 07/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 4.0 V6 VVTi 4WD (GGN125, GGN135) 07/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.0 (TGN110_, TGN120_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN112_, KUN122_, KUN135_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 4WD (TGN126_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN112_, KUN122_, KUN135_) 05/2015 – 03/2019
YARIS (_P13_) 1.5 (NSP131_) 03/2017 – 06/2020
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 (TGN111_, TGN121_, TGN136_, TGN138_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D 4WD (KUN125_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D 4WD (KUN125_) 08/2015 – –
YARIS (_P13_) 1.8 GRMN (NSP131_) 09/2017 – 06/2020
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.0 (TGN110_, TGN120_) 05/2015 – –
YARIS (_P13_) 1.0 (KSP130) 06/2018 – 06/2020
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.3 VVTi (NSP130) 10/2012 – 03/2017
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.0 VVTi (KSP130) 07/2014 – 06/2020
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.4 D4d (NLP130) 07/2014 – 05/2018
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN135) 10/2018 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125) 10/2018 – –
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.5 VVTi (NSP131) 03/2017 – 06/2020
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN135) 05/2015 – –
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.0 VVTi (KSP130) 06/2018 – 06/2020
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 TD 4WD (GUN126) 06/2020 – –
CAMRY combi (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21) 11/1986 – 05/1991
CAMRY combi (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21RG) 11/1986 – 02/1993
CAMRY combi (_V2_) 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) 11/1986 – 05/1991
CAMRY combi (_V2_) 2.0 Turbo-D (CV20_, CV20) 11/1988 – 05/1991
CAMRY combi (_V2_) 2.5 (VZV21_, VZV21R) 11/1986 – 05/1991
LITEACE caroserie (_M2_) 1.3 (KM20) 10/1979 – 10/1986
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Turbo-D (HJ61_V, HJ61) 10/1985 – 12/1989
LAND CRUISER (_J6_) 4.2 (FJ60_V, FJ55_) 10/1981 – 01/1988
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 D (HJ60_) 10/1981 – 01/1988
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 (FJ62_G, FJ62RG) 08/1987 – 12/1992
CAMRY (_V2_) 3.0 24V (MCV20_, MCV20, MCV10) 08/1996 – 11/2001
CAMRY (_V2_) 2.2 (SXV20_, SXV20) 08/1996 – 11/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.6 (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.8 4WD (AE115_, AE115R) 04/1997 – 10/2001
COROLLA combi (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
COROLLA (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 (AE111_) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 (AE111_, AE111R) 05/1997 – 08/2001
COROLLA Liftback (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E11_) 2.0 D (CE110) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) 10/1999 – 01/2002
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) 10/1999 – 10/2001
COROLLA Liftback (_E11_) 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) 10/1999 – 01/2002
COROLLA (_E11_) 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) 02/2000 – 11/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA (_E11_) 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) 08/1999 – 12/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 11/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA Compact (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 01/2002
COROLLA Liftback (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 01/2002
COROLLA combi (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 10/2001
COROLLA Compact (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA Liftback (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 11/2001
COROLLA (_E11_) 1.3 (EE110) 05/1997 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 1.8 (AE112) 04/1997 – 06/2002
COROLLA (_E11_) 1.8 (ZZE110) 09/1999 – 06/2002
COROLLA (_E11_) 1.8 (AE112_) 10/1997 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 1.6 (AE111) 05/1995 – 02/2000
COROLLA caroserie inchisa/combi (_E11_) 2.0 D4d (CDE110) 09/2000 – 10/2001
MR2 III (ZZW3_) 1.8 16V VT-i (ZZW30) 10/1999 – 06/2007
PREVIA II (_R3_) 2.4 (ACR30) 02/2000 – 02/2006
PREVIA II (_R3_) 2.0 D-4D (CLR30_, CLR30R) 03/2001 – 01/2006
PREVIA II (_R3_) 3.0 (MCR30W) 08/2000 – 12/2005
PREVIA II (_R3_) 3.0 4WD (MCR40W) 02/2000 – 12/2005

UAZ

Model Motor Perioada
HUNTER (31519_) 2.7 07/2004 – –
HUNTER (31519_) 2.2 D 01/2007 – 12/2013

VAUXHALL

Model Motor Perioada
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.2 09/1984 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.3 09/1984 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.4 S 01/1990 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.6 09/1984 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.6 D 09/1984 – 12/1989
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.7 D 09/1988 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.8 GTE 09/1984 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 2.0 GTE 09/1986 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 2.0 GTE 16V 05/1988 – 08/1991
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 S 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 03/1992 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 09/1991 – 12/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 03/1992 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 02/1993 – 12/1996
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 07/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 D 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 D 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 TD 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.8 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 2.0 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 2.0 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 2.0 i 16V 09/1991 – 02/1998
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.5 TD 4×4 (TFS54) 06/1990 – 06/1994
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.3 4×4 (TFS16) 06/1990 – 08/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 03/1987 – 09/1990
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.4 S 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 09/1988 – 05/1993
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 i 09/1993 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 D 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 TD 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.8 09/1988 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 09/1988 – 10/1990
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 09/1988 – 08/1992
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 16V 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 16V 09/1992 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 16V 4×4 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 4×4 09/1988 – 08/1992
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 16V 01/1994 – 02/1998
CORSA Mk I (B) (S93) 1.0 i 12V 11/1996 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.2 i 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i S 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i 16V 09/1994 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.6 i 16V 09/1994 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.6 GSI 16V 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.5 D 12/1992 – 12/1996
CORSA Mk I (B) (S93) 1.5 TD 03/1993 – 10/1996
CORSA Mk I (B) (S93) 1.7 D 02/1996 – 09/2000
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 S 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.6 i 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 Cat 03/1988 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.2 TD 10/1986 – 08/1988
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.3 TD Interc. 08/1988 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 S 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.6 i 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 03/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.2 TD 09/1986 – 08/1988
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 TD Interc. 09/1988 – 03/1994
SENATOR Mk II (B) (V88) 2.6 i 09/1990 – 09/1993
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 01/1988 – 09/1990
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 i Cat 01/1988 – 09/1993
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 24V 09/1989 – 09/1993
FRONTERA Mk I (A) Sport (U92) 2.0 i 03/1992 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) Sport (U92) 2.5 TDS 09/1996 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) Sport (U92) 2.8 TD 01/1995 – 12/1996
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.4 i 03/1992 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.2 i 03/1995 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.3 TD 09/1991 – 06/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.5 TDS 11/1991 – 06/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.8 TD 01/1995 – 12/1996
MONTEREY (M92) 3.2 06/1992 – 07/1998
MONTEREY (M92) 3.1 TD 09/1991 – 07/1998
COMBO Mk I (B) (S93) 1.4 07/1994 – 10/2001
COMBO Mk I (B) (S93) 1.7 D 07/1994 – 10/2001
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 03/1991 – 02/1998
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 D 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.4 S 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 09/1988 – 05/1993
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 TD 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 09/1988 – 10/1990
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 09/1988 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 SRi 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 09/1988 – 11/1995
SINTRA (APV) 2.2 i 16 V 11/1996 – 04/1999
MONTEREY Mk II (M98) 3.5 V6 24V 07/1998 – 08/1999
MONTEREY Mk II (M98) 3.0 DTI 07/1998 – 08/1999
FRONTERA Mk II (B) (U99) 2.2 i 10/1998 – 10/2004
FRONTERA Mk II (B) (U99) 3.2 i 10/1998 – 10/2004
FRONTERA Mk II (B) (U99) 2.2 DTI 10/1998 – 09/2004
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 04/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 04/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 08/1994 – 07/1996
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 05/1992 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 16V 08/1994 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 16V 06/1993 – 10/1994
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 2.0 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 2.0 i 16V 02/1995 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 D 03/1992 – 09/1992
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 D 07/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 TD 08/1994 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.6 i 03/1993 – 08/1996
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.6 i 01/1996 – 03/2001
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 2.0 i 03/1993 – 10/1994
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.8 16V 11/1994 – 03/2001
ARENA Van (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA Van (A97) 2.5 D 03/1998 – 08/2001
SINTRA (APV) 3.0 i 24V 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 2.2 DTI 07/1997 – 04/1999
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.4 i 01/1990 – 08/1991
ASTRA Mk II hatchback (T85) 1.6 S 09/1984 – 08/1986
ASTRA Mk II Cabriolet (T85) 1.6 i 01/1987 – 12/1991
ASTRA Mk II Cabriolet (T85) 2.0 i Cat 01/1991 – 08/1993
ASTRA Mk II Cabriolet (T85) 2.0 i 01/1987 – 12/1991
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 D 09/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 TD 08/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 TD 12/1991 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 16V 01/1994 – 12/1996
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 2.0 i 16V 01/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 01/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 Si 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 D 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 01/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 2.0 i 16V 01/1994 – 02/1998
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 i 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 i 09/1993 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 i 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 09/1992 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 4×4 01/1991 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 4×4 (89) 09/1991 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 4×4 01/1992 – 11/1993
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i Turbo 4×4 09/1992 – 06/1994
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.5 V6 08/1988 – 06/1994
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.5 V6 09/1988 – 06/1994
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.8 i Cat 03/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 i Cat 03/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 D 07/1992 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 D 07/1992 – 11/1995
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.6 24V Lotus 08/1990 – 09/1992
SENATOR Mk II (B) (V88) 2.5 i 09/1987 – 10/1990
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.4 i (F70) 09/1991 – 08/1995
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 10/1991 – 08/1998
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 09/1994 – 08/1996
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 10/1991 – 12/1994
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 09/1994 – 08/1998
NOVAVAN Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 01/1990 – 10/1994
NOVAVAN Caseta/ Hatchback (S83) 1.5 D 01/1991 – 10/1994
CORSAVAN Mk I (B) Caseta/ Hatchback (S93) 1.4 i 01/1994 – 09/2000
CORSAVAN Mk I (B) Caseta/ Hatchback (S93) 1.7 D 01/1994 – 09/2000
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 16V 01/1994 – 02/1998
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i Cat 09/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i Cat 09/1988 – 11/1995
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
CORSA Mk I (B) (S93) 1.2 i 16V 03/1998 – 09/2000
AGILA Mk I (A) (H00) 1.0 12V 09/2000 – 08/2005
AGILA Mk I (A) (H00) 1.2 16V 09/2000 – 03/2008
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA Combi (A97) 2.5 D 03/1998 – 08/2001
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.3 (TFR16) 08/1991 – 08/1994
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.3 (TFR16) 08/1994 – 09/1996
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.3 4×4 (TFS16) 08/1994 – 09/1996
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.5 TD (TFR54) 08/1991 – 06/1994
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.5 TD (TFR54) 07/1994 – 12/2002
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.5 TD 4×4 (TFS54) 07/1994 – 12/2002
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
MIDI II bus (MID) 2.0 TD 06/1988 – 07/1990
MIDI II bus (MID) 2.2 D 06/1988 – 12/1994
MIDI II bus (MID) 2.0 06/1988 – 08/1997
MIDI II bus (MID) 2.4 TD 09/1994 – 08/1997
MIDI II bus (MID) 2.4 TD 10/1994 – 08/1997
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.0 12V 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.2 i 16V 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.3 CDTI 01/2008 – 11/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 04/2003 – 07/2006
AGILA Mk II (B) (H08) 1.2 i 16V 01/2008 – 11/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI 01/2006 – 07/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.0 i 08/2011 – 11/2014
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 06/2014 – –
VIVA (C16) 1.0 01/2015 – 03/2018
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVA (C16) 1.0 LPG 06/2015 – 03/2018
VIVA (C16) 1.0 01/2018 – 03/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI 01/2019 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI 08/2016 – –
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 D (FD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.8 TDI (FD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 D (JD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.8 DTI (JD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.8 DTI (UD0, ED, HD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 D (UD0) 10/1998 – 08/2002
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.2 DTI (UD0) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 DTI (ED, UD0) 01/2001 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2006 – 12/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 10/2006 – 12/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 3.0 DTi (FD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 3.0 DTi (ED) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 02/2003 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (ED, UD0) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (ED, UD0) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 11/2003 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 (FD) 11/2003 – 12/2006

VOLVO

Model Motor Perioada
240 (P242, P244) 2.0 08/1976 – 07/1979
240 (P242, P244) 2.1 08/1974 – 07/1975
240 (P242, P244) 2.1 08/1975 – 07/1980
240 (P242, P244) 2.1 08/1980 – 07/1984
240 (P242, P244) 2.1 08/1974 – 09/1983
240 (P242, P244) 2.1 Turbo 08/1980 – 07/1984
240 (P242, P244) 2.3 08/1984 – 07/1986
240 (P242, P244) 2.3 08/1980 – 07/1984
240 (P242, P244) 2.3 08/1986 – 07/1987
240 (P242, P244) 2.3 08/1983 – 07/1985
240 (P242, P244) 2.3 08/1980 – 07/1983
240 (P242, P244) 2.3 08/1978 – 12/1982
240 (P242, P244) 2.4 Diesel 08/1978 – 07/1985
240 (P242, P244) 2.3 i Cat 08/1986 – 07/1993
240 Kombi (P245) 2.1 08/1975 – 07/1980
240 Kombi (P245) 2.1 08/1980 – 07/1984
240 Kombi (P245) 2.1 08/1974 – 09/1983
240 Kombi (P245) 2.1 Turbo 08/1980 – 07/1985
240 Kombi (P245) 2.3 08/1984 – 07/1986
240 Kombi (P245) 2.3 08/1980 – 07/1984
240 Kombi (P245) 2.3 08/1986 – 07/1987
240 Kombi (P245) 2.3 08/1984 – 07/1985
240 Kombi (P245) 2.3 08/1984 – 12/1988
240 Kombi (P245) 2.4 Diesel 08/1988 – 08/1993
240 Kombi (P245) 2.4 Diesel 04/1979 – 08/1993
240 Kombi (P245) 2.3 i Cat 08/1986 – 07/1993
340-360 (343, 345) 1.4 08/1979 – 07/1983
340-360 (343, 345) 1.4 08/1975 – 07/1983
340-360 (343, 345) 1.4 08/1983 – 07/1986
340-360 (343, 345) 2.0 08/1980 – 07/1983
740 (744) 2.3 09/1985 – 12/1989
740 (744) 2.3 08/1984 – 07/1990
740 (744) 2.3 08/1984 – 12/1992
740 (744) 2.3 08/1988 – 07/1991
740 (744) 2.4 Diesel 08/1984 – 07/1992
760 (704, 764) 2.4 Turbo Diesel 04/1987 – 07/1992
740 (744) 2.3 08/1987 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.3 08/1985 – 12/1989
740 Kombi (745) 2.3 09/1985 – 07/1990
740 Kombi (745) 2.3 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1986 – 07/1989
740 Kombi (745) 2.4 Diesel 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.4 Turbo-Diesel 09/1985 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.0 08/1989 – 07/1991
740 Kombi (745) 2.3 08/1987 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.3 08/1988 – 07/1990
760 (704, 764) 2.3 Turbo 08/1984 – 10/1988
760 (704, 764) 2.8 05/1986 – 08/1991
760 (704, 764) 2.8 08/1981 – 07/1988
760 (704, 764) 2.4 Turbo Diesel 08/1982 – 07/1987
760 (704, 764) 2.4 TD Interc. 08/1987 – 07/1992
760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 05/1986 – 08/1991
740 Kombi (745) 2.4 TD Interc. 08/1986 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
340-360 (343, 345) 1.4 08/1982 – 08/1985
340-360 (343, 345) 1.4 08/1986 – 12/1988
340-360 (343, 345) 1.4 08/1987 – 07/1988
340-360 (343, 345) 1.7 08/1985 – 07/1991
340-360 (343, 345) 2.0 08/1980 – 07/1984
340-360 (343, 345) 1.6 Diesel 08/1984 – 07/1991
340-360 limuzina (344) 1.6 Diesel 08/1984 – 07/1991
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1982 – 07/1984
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1984 – 07/1990
340-360 (343, 345) 2.0 08/1988 – 07/1989
340-360 (343, 345) 2.0 08/1986 – 07/1988
340-360 (343, 345) 2.0 08/1982 – 07/1984
340-360 (343, 345) 2.0 08/1982 – 07/1984
480 (482) 1.7 08/1987 – 07/1989
480 (482) 1.7 08/1986 – 07/1988
480 (482) 1.7 Turbo 08/1987 – 07/1996
480 (482) 1.7 08/1989 – 07/1996
480 (482) 1.7 Turbo 01/1991 – 07/1996
480 (482) 2.0 08/1992 – 09/1995
440 (445) 1.7 08/1988 – 07/1989
440 (445) 1.7 09/1988 – 12/1996
440 (445) 1.7 Turbo 08/1988 – 07/1996
440 (445) 1.7 09/1988 – 12/1996
440 (445) 1.7 08/1989 – 12/1996
440 (445) 1.8 08/1991 – 07/1996
440 (445) 2.0 08/1992 – 07/1995
460 (464) 1.7 Turbo 08/1989 – 07/1996
460 (464) 1.7 08/1989 – 07/1992
460 (464) 1.8 08/1991 – 07/1996
460 (464) 2.0 08/1992 – 07/1995
940 (944) 2.0 01/1992 – 07/1994
940 (944) 2.3 08/1990 – 12/1994
940 Kombi (945) 2.0 01/1992 – 07/1994
940 Kombi (945) 2.3 08/1990 – 12/1994
960 (964) 2.4 TD Interc. 09/1991 – 07/1994
960 (964) 2.9 08/1990 – 07/1994
960 Kombi (965) 2.4 TD Interc. 09/1991 – 07/1994
940 Kombi (945) 2.3 Turbo 08/1990 – 07/1994
960 Kombi (965) 2.9 08/1990 – 07/1994
850 (854) 2.0 06/1991 – 12/1996
850 (854) 2.4 06/1991 – 07/1994
850 (854) 2.4 08/1991 – 12/1996
850 (854) 2.4 08/1994 – 12/1996
850 combi (855) 2.4 09/1992 – 12/1996
940 II (944) 2.3 08/1994 – 10/1998
940 II (944) 2.3 08/1994 – 07/1995
940 II (944) 2.3 Turbo 08/1994 – 10/1998
940 II (944) 2.4 TD Interc. 08/1994 – 10/1998
940 II combi (945) 2.3 08/1994 – 10/1998
940 II combi (945) 2.3 08/1994 – 07/1995
940 II combi (945) 2.3 Turbo 08/1994 – 10/1998
940 II combi (945) 2.4 TD Interc. 08/1994 – 10/1998
460 (464) 2.0 08/1993 – 07/1996
440 (445) 2.0 08/1993 – 07/1996
460 (464) 1.9 Turbo-Diesel 07/1994 – 07/1996
440 (445) 1.9 Turbo-Diesel 07/1994 – 12/1996
940 Kombi (945) 2.3 08/1992 – 07/1994
940 (944) 2.3 08/1992 – 07/1994
850 combi (855) 2.0 08/1994 – 12/1996
850 (854) 2.0 08/1994 – 12/1996
940 II combi (945) 2.3 ti 01/1995 – 10/1998
940 II (944) 2.3 ti 01/1995 – 10/1998
850 combi (855) 2.4 08/1992 – 07/1994
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1984 – 07/1986
240 Kombi (P245) 2.3 08/1980 – 12/1984
240 (P242, P244) 2.4 Diesel 08/1987 – 08/1993
940 (944) 2.3 Turbo 08/1990 – 07/1994
480 (482) 1.7 04/1986 – 07/1989
850 (854) 2.5 TDI 08/1995 – 12/1996
850 combi (855) 2.5 TDI 08/1995 – 12/1996
850 (854) 2.0 Turbo 08/1993 – 12/1996
850 combi (855) 2.0 02/1993 – 12/1996
850 combi (855) 2.0 Turbo 02/1993 – 12/1996
850 combi (855) 2.4 08/1994 – 12/1996
850 combi (855) 2.4 AWD 04/1996 – 10/1997
440 (445) 1.6 09/1988 – 12/1996
440 (445) 1.8 09/1995 – 12/1996
340-360 limuzina (344) 1.4 08/1986 – 12/1988
460 (464) 1.6 07/1992 – 07/1996
940 (944) 2.4 TD Intercooler 08/1990 – 12/1994
940 Kombi (945) 2.3 08/1990 – 07/1991
940 Kombi (945) 2.4 Turbo Diesel 08/1990 – 07/1994
240 (P242, P244) 2.0 09/1978 – 08/1983
240 (P242, P244) 2.3 08/1984 – 12/1989
240 Kombi (P245) 2.0 08/1974 – 07/1975
240 Kombi (P245) 2.0 08/1980 – 12/1984
240 Kombi (P245) 2.1 08/1974 – 07/1975
240 Kombi (P245) 2.0 08/1976 – 01/1982
240 (P242, P244) 2.0 08/1974 – 07/1976
240 (P242, P244) 2.0 08/1984 – 07/1985
240 (P242, P244) 2.7 GLT6 08/1979 – 07/1980
240 Kombi (P245) 2.0 08/1984 – 07/1985
240 Kombi (P245) 2.7 GLT6 08/1979 – 07/1980
340-360 (343, 345) 2.0 08/1983 – 07/1984
340-360 (343, 345) 2.0 08/1984 – 07/1987
340-360 (343, 345) 2.0 08/1984 – 07/1986
340-360 (343, 345) 2.0 08/1987 – 07/1988
340-360 limuzina (344) 1.4 08/1987 – 07/1988
340-360 limuzina (344) 1.4 08/1983 – 07/1986
340-360 limuzina (344) 1.7 08/1985 – 07/1991
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1983 – 07/1984
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1984 – 07/1987
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1984 – 07/1986
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1986 – 07/1988
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1988 – 07/1989
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1987 – 07/1988
460 (464) 1.7 Turbo 01/1991 – 07/1996
440 (445) 1.7 Turbo 01/1991 – 12/1996
940 (944) 2.4 Turbo Diesel 08/1990 – 12/1994
940 (944) 2.3 Turbo 08/1991 – 07/1993
940 Kombi (945) 2.3 Turbo 08/1991 – 07/1993
940 II combi (945) 2.3 Turbo 08/1995 – 10/1998
780 (782) 2.9 08/1986 – 07/1987
780 (782) 2.9 08/1987 – 07/1990
740 (744) 2.3 Turbo 08/1986 – 07/1989
740 (744) 2.3 10/1984 – 07/1988
740 (744) 2.3 08/1983 – 07/1984
740 (744) 2.3 08/1987 – 07/1989
740 (744) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
740 (744) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
760 (704, 764) 2.8 (764) 08/1986 – 07/1990
760 (704, 764) 2.3 Turbo 08/1982 – 07/1984
740 Kombi (745) 2.3 07/1990 – 12/1992
740 Kombi (745) 2.3 08/1987 – 07/1989
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 08/1986 – 08/1990
740 Kombi (745) 2.3 07/1989 – 08/1992
740 (744) 2.3 08/1988 – 08/1992
760 Kombi (704, 765) 2.4 TD Interc. (765) 08/1987 – 07/1992
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1983 – 07/1984
760 (704, 764) 2.8 01/1982 – 12/1987
760 Kombi (704, 765) 2.8 (765) 05/1986 – 12/1987
850 (854) T5 08/1993 – 07/1996
850 (854) T5-R 08/1995 – 12/1996
850 combi (855) T5 02/1993 – 12/1996
850 combi (855) T5-R 08/1995 – 12/1996
240 Kombi (P245) 2.0 08/1983 – 07/1993
460 (464) 1.7 09/1990 – 07/1996
460 (464) 1.7 09/1988 – 07/1996
460 (464) 1.7 08/1989 – 07/1992
740 (744) 2.4 TD 08/1984 – 07/1990
740 (744) 2.0 08/1985 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.0 08/1985 – 07/1992
940 Kombi (945) 2.0 Turbo 01/1991 – 07/1995
940 (944) 2.3 08/1990 – 07/1991
940 (944) 2.4 D 08/1990 – 12/1994
940 Kombi (945) 2.4 D 08/1990 – 07/1995
940 Kombi (945) 2.4 TD Intercooler 08/1990 – 08/1994
940 II combi (945) 2.0 Turbo 04/1996 – 10/1998
940 II (944) 2.0 Turbo 04/1996 – 10/1998
440 (445) 1.7 09/1988 – 08/1992
440 (445) 1.6 09/1991 – 08/1993
440 (445) 1.7 09/1988 – 08/1989
440 (445) 1.7 09/1988 – 08/1989
S40 I (644) 1.8 07/1995 – 08/1999
S40 I (644) 2.0 07/1995 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 2.0 07/1995 – 06/2004
S40 I (644) 1.9 TD 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 1.9 TD 07/1995 – 08/1999
S40 I (644) 2.0 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 2.0 07/1995 – 08/1999
S40 I (644) 1.6 09/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 1.6 12/1995 – 08/1999
S40 I (644) 1.9 T4 05/1997 – 07/2000
V40 combi (645) 1.9 T4 05/1997 – 07/2000
V40 combi (645) 2.0 T 10/1997 – 07/2000
S40 I (644) 1.9 DI 03/1999 – 07/2000
V40 combi (645) 1.9 DI 03/1999 – 07/2000
S40 I (644) 2.0 T 10/1997 – 12/2003
S40 I (644) 1.8 i 03/1998 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 i 03/1998 – 06/2004
S40 I (644) 1.6 03/1999 – 12/2003
V40 combi (645) 1.6 03/1999 – 06/2004
S40 I (644) 1.8 03/1999 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 03/1999 – 06/2004
S40 I (644) 1.9 DI 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 1.9 DI 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 2.0 T4 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 2.0 T 07/2000 – 06/2001
V40 combi (645) 1.9 DI 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 1.9 DI 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 2.0 T4 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 2.0 T 07/1999 – 06/2004
S40 I (644) 1.8 i 06/2001 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 i 06/2001 – 06/2004
S40 I (644) 2.0 T 06/2001 – 12/2003
V40 combi (645) 2.0 T 06/2001 – 06/2004
S40 I (644) 1.8 06/2001 – 08/2003
V40 combi (645) 1.8 Blu-Fuel 06/2001 – 08/2003
V40 combi (645) 1.8 Bi-Fuel 11/1999 – 08/2003
V40 combi (645) 1.9 09/2003 – 06/2004
S40 I (644) 1.8 LPG 03/1999 – 12/2004
V40 combi (645) 1.8 LPG 03/1999 – 06/2004

VW

Model Motor Perioada
POLO (86) 0.9 09/1975 – 09/1981
POLO (86) 1.1 03/1975 – 09/1981
POLO (86) 1.1 03/1975 – 09/1981
POLO (86) 1.3 12/1976 – 09/1981
DERBY (86) 0.9 02/1977 – 09/1981
DERBY (86) 1.1 02/1977 – 09/1981
DERBY (86) 1.3 02/1977 – 09/1981
POLO II (86C, 80) 1.0 10/1981 – 10/1986
POLO II (86C, 80) 1.1 10/1981 – 09/1989
POLO II (86C, 80) 1.3 10/1981 – 07/1983
POLO II (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 07/1990
POLO II (86C, 80) 1.4 D 10/1990 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 03/1991
DERBY (86C, 80) 1.0 10/1981 – 12/1984
DERBY (86C, 80) 1.1 10/1981 – 07/1983
DERBY (86C, 80) 1.3 08/1983 – 12/1984
DERBY (86C, 80) 1.3 08/1981 – 07/1983
GOLF I (17) 1.1 04/1974 – 07/1983
GOLF I (17) 1.1 08/1976 – 07/1980
GOLF I (17) 1.3 08/1979 – 07/1983
GOLF I Cabriolet (155) 1.5 01/1979 – 11/1983
GOLF I (17) 1.5 08/1977 – 07/1983
GOLF I (17) 1.5 04/1974 – 12/1975
GOLF I (17) 1.6 08/1975 – 02/1984
GOLF I (17) 1.6 GTI 08/1976 – 07/1982
GOLF I (17) 1.8 GTI 08/1982 – 12/1983
GOLF I (17) 1.5 D 08/1976 – 07/1980
GOLF I (17) 1.6 D 08/1980 – 07/1983
GOLF I (17) 1.6 TD 03/1982 – 07/1983
JETTA I (16) 1.1 08/1979 – 02/1984
JETTA I (16) 1.3 08/1979 – 02/1984
JETTA I (16) 1.5 08/1978 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 08/1978 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 GLI 08/1978 – 07/1982
JETTA I (16) 1.6 D 08/1980 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 TD 03/1982 – 02/1984
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1983 – 06/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 10/1986 – 12/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 02/1986 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 08/1983 – 07/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 Syncro 08/1988 – 12/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 08/1986 – 01/1990
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 02/1986 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat 08/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI Cat 01/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 16V 02/1986 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 16V 02/1986 – 06/1990
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 04/1990 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 D 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 04/1989 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 08/1989 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 01/1984 – 06/1987
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 10/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 03/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 01/1984 – 07/1992
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1986 – 01/1990
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat 08/1987 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat 01/1987 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 01/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V 08/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V 06/1987 – 12/1989
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 D 01/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 01/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 04/1989 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 01/1990 – 10/1991
PASSAT B2 (32B) 1.3 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 (32B) 1.3 08/1980 – 07/1986
PASSAT B2 (32B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 02/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 09/1979 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 01/1981 – 02/1983
PASSAT B2 (32B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.8 01/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.8 12/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.9 01/1981 – 07/1983
PASSAT B2 (32B) 2.0 08/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 2.2 08/1985 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 D 08/1980 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 TD 04/1982 – 03/1988
SANTANA (32B) 1.3 08/1981 – 07/1983
SANTANA (32B) 1.6 08/1981 – 12/1984
SANTANA (32B) 1.6 08/1981 – 12/1982
SANTANA (32B) 1.8 01/1983 – 12/1984
SANTANA (32B) 1.9 08/1981 – 07/1983
SANTANA (32B) 2.0 08/1983 – 12/1984
SANTANA (32B) 1.6 D 08/1981 – 12/1984
SANTANA (32B) 1.6 TD 12/1981 – 12/1984
CORRADO (53I) 1.8 G60 09/1988 – 09/1993
CORRADO (53I) 2.0 i 16V 08/1991 – 12/1995
CORRADO (53I) 2.9 VR6 08/1991 – 12/1995
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.4 D Syncro 10/1992 – 09/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 Syncro 08/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 09/1990 – 06/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 05/1979 – 12/1982
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 TD 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 01/1983 – 07/1985
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.0 05/1979 – 12/1982
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.6 TD 10/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.7 D 10/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.7 D 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Cat 06/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1983 – 07/1985
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 10/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 Syncro 02/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 TD Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 01/1986 – 07/1992
TARO 1.8 04/1989 – 09/1994
TARO 2.4 D 09/1991 – 07/1994
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 1.8 12/1990 – 07/1992
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.4 D 09/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.0 09/1990 – 04/2003
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 D 01/1979 – 07/1992
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 TD 08/1989 – 08/1992
LT 28-35 I bus (281-363) 2.0 04/1975 – 09/1983
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 12/1982 – 07/1992
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 TD 12/1982 – 07/1989
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 D 08/1989 – 06/1996
PASSAT B2 Variant (33B) 1.3 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.3 08/1980 – 07/1986
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 02/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 01/1981 – 02/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 Syncro 01/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 01/1983 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.9 01/1981 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 2.0 08/1983 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 08/1985 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 Syncro 08/1985 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 D 08/1980 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 TD 04/1982 – 03/1988
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 04/1986 – 02/1990
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 08/1983 – 04/1992
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 08/1979 – 07/1982
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 09/1992
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 04/1993
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1982 – 12/1989
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1989 – 03/1993
POLO cupe (86C, 80) 1.0 05/1982 – 10/1986
POLO cupe (86C, 80) 1.1 10/1981 – 07/1983
POLO cupe (86C, 80) 1.3 10/1981 – 07/1983
POLO cupe (86C, 80) 1.3 G40 01/1987 – 08/1990
POLO cupe (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 08/1990
POLO cupe (86C, 80) 1.4 D 08/1990 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 08/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 G40 08/1990 – 09/1994
POLO III (6N1) 55 1.3 10/1994 – 04/1997
POLO III (6N1) 75 1.6 10/1994 – 10/1999
POLO III (6N1) 45 1.0 10/1994 – 09/1996
POLO III (6N1) 64 1.9 D 10/1994 – 10/1999
CORRADO (53I) 2.0 i 04/1993 – 12/1995
CADDY I (14) 1.5 08/1982 – 07/1983
CADDY I (14) 1.6 01/1983 – 07/1992
CADDY I (14) 1.8 08/1985 – 07/1992
CADDY I (14) 1.6 D 08/1982 – 07/1992
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.0 01/1985 – 10/1986
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.0 01/1985 – 09/1994
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 12/1988
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 08/1984 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 TD 01/1985 – 03/1988
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 TD 09/1992 – 06/1996
POLO III (6N1) 55 1.4 08/1995 – 10/1999
POLO III (6N1) 60 1.4 07/1995 – 10/1999
POLO III (6N1) 100 1.4 16V 04/1996 – 10/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/2001
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
POLO III CLASSIC (6V2) 60 1.4 12/1995 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1.9 SDI 12/1995 – 08/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 100 1.6 12/1995 – 09/2001
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 60 1.4 11/1995 – 01/2004
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 SDI 11/1995 – 01/2004
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 75 1.6 11/1995 – 09/2000
POLO III (6N1) 50 1.0 09/1996 – 10/1999
CORRADO (53I) 1.8 16V 04/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI Syncro 01/1996 – 04/2003
TARO 2.2 06/1989 – 07/1994
TARO 2.4 i 4×4 06/1989 – 03/1997
JETTA I (16) 1.5 D 08/1978 – 07/1980
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1987 – 12/1988
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 i 08/1989 – 06/1996
DERBY (86C, 80) 1.3 09/1982 – 12/1984
JETTA I (16) 1.8 08/1982 – 02/1984
PASSAT B2 (32B) 1.6 TD 08/1988 – 07/1989
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 12/1983 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.0 Syncro 05/1984 – 03/1988
TARO 2.4 D 4×4 07/1994 – 03/1997
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.0 05/1979 – 04/1986
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 05/1979 – 12/1982
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 10/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 TD 10/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.7 D 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 Syncro 11/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 TD Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.9 Syncro 12/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.6 TD Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 11/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 D 07/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.4 D 07/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 Syncro 11/1992 – 11/2001
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.4 D Syncro 10/1992 – 09/1998
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 D 07/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.4 D 09/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.0 04/1975 – 09/1983
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 12/1982 – 07/1992
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 D 01/1979 – 07/1992
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 TD 08/1988 – 08/1992
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 TD 06/1992 – 05/1996
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 TD 02/1986 – 08/1992
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 D 07/1990 – 05/1996
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.0 05/1979 – 04/1986
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.0 04/1975 – 09/1983
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 TD 08/1990 – 08/1992
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 D 08/1990 – 06/1996
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 Syncro 07/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 08/1996 – 04/2003
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 TDI 09/1996 – 01/2004
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.9 TDI 09/1996 – 09/2001
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 Cat 06/1986 – 12/1992
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 Cat 06/1987 – 12/1991
POLO cupe (86C, 80) 1.3 08/1983 – 06/1987
POLO II (86C, 80) 1.3 08/1983 – 07/1988
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 01/1985 – 07/1987
POLO II (86C, 80) 1.0 08/1985 – 01/1992
POLO cupe (86C, 80) 1.0 08/1985 – 01/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1985 – 10/1987
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1985 – 10/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 08/1984 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat Syncro 08/1987 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1984 – 10/1991
POLO cupe (86C, 80) 1.3 09/1982 – 09/1989
POLO II (86C, 80) 1.3 09/1982 – 09/1989
POLO III (6N1) 60 1.7 SDI 08/1997 – 10/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.8 01/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.8 05/1997 – 09/2001
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 D 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1985 – 12/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1983 – 10/1986
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 11/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 Syncro 11/1992 – 11/2001
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 Syncro 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 Syncro 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.4 D Syncro 10/1992 – 09/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.8 VR 6 11/1995 – 04/2000
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
GOLF II (19E, 1G1) 1.0 11/1983 – 08/1985
GOLF II (19E, 1G1) 1.0 08/1985 – 10/1991
POLO Variant (6V5) 1.4 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.7 SDI 08/1997 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 57 1.7 SDI 07/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 06/1997 – 09/2001
POLO III (6N1) 120 1.6 16V GTI 09/1998 – 10/1999
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
TARO 2.4 D 07/1994 – 03/1997
TARO 2.4 D 06/1989 – 03/1997
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 D 12/1978 – 02/1991
CADDY II pick-up (9U7) 1.6 06/1996 – 12/2000
CADDY II pick-up (9U7) 1.9 D 06/1996 – 12/2000
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.9 09/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.9 08/1982 – 07/1992
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 TD 08/1992 – 06/1996
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.4 D 08/1997 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.4 D 08/1997 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.4 D 08/1997 – 04/2003
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.0 08/1992 – 07/1994
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.3 08/1992 – 07/1994
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.4 D 08/1992 – 07/1994
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.7 D 11/1975 – 01/1980
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.7 D 11/1975 – 01/1980
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 12/1982 – 07/1992
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 TD 12/1982 – 09/1993
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 i 08/1989 – 06/1996
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 03/1986 – 07/1992
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 i 03/1994 – 06/1996
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI Syncro 09/1995 – 04/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 10/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 10/1986 – 07/1992
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 06/1998 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 110 1.9 TDI 06/1998 – 01/2002
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 08/1983 – 02/1989
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2011 – 08/2020
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2011 – 11/2019
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 11/2010 – 05/2015
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 05/2010 – 05/2022
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 01/1984 – 10/1986
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.7 SDI 07/1996 – 09/2000
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 TD 08/1988 – 08/1992
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 D 01/1979 – 07/1992
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 TD 02/1986 – 08/1992
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 i 01/1993 – 06/1996
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.0 04/1975 – 09/1983
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 D 07/1990 – 05/1996
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 TD 06/1992 – 05/1996
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.0 04/1975 – 09/1983
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 D 08/1990 – 06/1996
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 D 12/1978 – 02/1991
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 TD 08/1992 – 06/1996
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 TD 12/1982 – 09/1993
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 i 03/1994 – 06/1996
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 12/1982 – 07/1992
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 D 4WD 12/1982 – 07/1991
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 TD 4WD 12/1982 – 07/1991
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 4WD 12/1982 – 07/1992
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 08/1999 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 68 1.9 SDI 08/1999 – 01/2002
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI 12/1998 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
POLO Variant (6V5) 1.4 01/1998 – 08/1999
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.8 VR6 04/2000 – 04/2003
POLO III (6N1) 64 1.9 SDI 07/1996 – 10/1999
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 D 11/1995 – 01/2004
POLO III CLASSIC (6V2) 2.0 08/1999 – 09/2001
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.4 08/2000 – 01/2004
POLO III (6N1) 1.7 SDI 04/1997 – 10/1999
POLO II (86C, 80) 1.3 08/1982 – 07/1988
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 11/2003 – 05/2013
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, VR6 3.2 08/2003 – 11/2009
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.4 D 10/1990 – 09/1994
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 10/1984 – 02/1989
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.9 10/1984 – 02/1989
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/1997
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 75 1.6 11/1995 – 05/1997
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI 09/2000 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 TDI Syncro 05/1998 – 04/2003
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
CADDY II microbus (9K9B) 1.4 11/1995 – 06/2003
CADDY II microbus (9K9B) 1.4 16V 08/2000 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.6 11/1995 – 05/1997
CADDY II microbus (9K9B) 1.6 06/1997 – 09/2000
CADDY II microbus (9K9B) 1.7 SDI 07/1996 – 09/2000
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 D 11/1995 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 SDI 11/1995 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 TDI 10/1996 – 01/2004
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.2 04/2005 – 07/2011
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.4 04/2005 – 12/2009
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.4 TDI 04/2005 – 12/2009
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1,9 D 01/1996 – 10/1996
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.8 05/1996 – 05/2000
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 10/2003 – 08/2014
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Total Flex 10/2003 – 08/2014
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.8 VR6 06/2000 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.8 VR6 05/1996 – 05/2000
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.8 12/1990 – 07/1992
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.5 TDI 4motion 04/2004 – 11/2009
POLO III CLASSIC (6V2) 1.9 SDI 06/1996 – 09/2001
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.8 VR6 06/2000 – 04/2003
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Plus Total Flex 10/2003 – 12/2009
POLO III CLASSIC (6V2) 54 1.4 01/1998 – 08/1999
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.2 09/2010 – 12/2011
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Total Flex 09/2007 – 12/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.4 12/2010 – 05/2022
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 EcoFuel 11/2012 – 11/2023
POLO III CLASSIC (6V2) 1.9 TDI 01/1997 – 08/1999
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) e-Up 07/2013 – 08/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) e-Load Up 12/2014 – 08/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 EcoFuel 11/2012 – 08/2020
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 11/2012 – 11/2019
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 TSI 05/2016 – 08/2019
POLO III (6N1) 75 1.6 4motion 08/1995 – 10/1999
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 05/2015 – 03/2020
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 GTI 11/2017 – 11/2023
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.8 12/1990 – 07/1992
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 05/2015 – 03/2020
FOX Van (5Z1) 1.2 09/2010 – 12/2011
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.4 TSi 05/2016 – 03/2020
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 BlueMotion 05/2016 – 11/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 TSi BlueMotion 05/2016 – 09/2018
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 2.0 CNG 11/2003 – 05/2011
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) e-Up 08/2019 – –
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) ABT e-Caddy 04/2020 – 12/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) ABT e-Caddy 04/2020 – 12/2020
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2020 – 11/2023
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDi 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 10/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 01/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 03/2014 – 10/2017
LUPO I (6X1, 6E1) 1.0 09/1998 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V 09/1998 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.7 SDI 09/1998 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.6 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 10/1998 – 12/2013
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 06/2001
LUPO I (6X1, 6E1) 1.2 TDI 3L 07/1999 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V 08/1999 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.8 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.4 16V 03/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 SDI 10/1998 – 05/2005
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 07/2011 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TFSI 04/2011 – 07/2016
BORA Variant (1J6) 2.0 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.6 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA I (1J2) 2.8 V6 4motion 03/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 4motion 02/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/1998 – 04/2002
BORA I (1J2) 1.9 TDI 12/1998 – 01/2002
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 06/2001
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 TDI 01/1999 – 07/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 07/2004 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 02/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.8 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 16V 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 16V 02/2000 – 05/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.6 GTI 09/2000 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 FSI 02/2001 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 10/2000 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/2001 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/2001 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 03/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.4 16V 09/2001 – 05/2005
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 10/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 1.6 TDI 10/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 04/2011 – 07/2016
LUPO I (6X1, 6E1) 1.0 10/1998 – 05/2000
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 12/2011 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.6 TDI 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 04/2012 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TFSI 12/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 2.5 04/2011 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 09/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 07/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.5 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 07/2017 – 07/2019
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 02/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 08/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 02/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 08/1996
GOLF III (1H1) 1.9 D 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TD, GTD 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.4 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.6 09/1992 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 Syncro (1HX1) 01/1993 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GTI 16V 08/1992 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.4 10/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 01/1992 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.9 D 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TD 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 09/1993 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 09/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.0 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.9 D 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TD 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 07/1993 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 2.0 07/1993 – 05/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1991
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1990
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 02/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 02/1988 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 05/1997
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
GOLF III (1H1) 2.9 VR6 Syncro (1HX1) 10/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.9 VR6 Syncro 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 05/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 03/1994 – 04/1999
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 10/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 07/1994 – 12/1995
GOLF III (1H1) 1.6 07/1995 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.6 10/1994 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.6 07/1994 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.6 10/1994 – 02/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 08/1995 – 05/1998
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 4motion 11/2008 – 08/2010
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI Syncro 07/1995 – 04/1999
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 09/1995 – 04/2000
GOLF III (1H1) 2.0 Syncro (1HX1) 08/1995 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI Syncro (1HX1) 08/1995 – 12/1997
GOLF III Variant (1H5) 2.0 Syncro 08/1995 – 04/1999
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 05/1997
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 07/1996 – 05/1998
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 04/1996 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.9 TDI 04/1996 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 04/1996 – 04/1999
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 Syncro 11/1996 – 04/2000
GOLF III Variant (1H5) 1.8 Syncro 10/1994 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.9 VR6 Syncro 10/1994 – 04/1999
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 Syncro 10/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 Syncro 03/1990 – 12/1996
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1996 – 04/2000
GOLF III (1H1) Citystromer 11/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 16V 04/1988 – 12/1989
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 16V 04/1988 – 12/1989
GOLF III (1H1) 1.9 SDI 07/1995 – 08/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 04/1999
VENTO (1H2) 1.9 SDI 04/1997 – 09/1998
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V 09/1997 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 BiFuel 01/2011 – 05/2014
POLO Van Caseta/ Hatchback (6N1) 1.0 10/1994 – 12/1999
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 12/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 05/2011 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 BiFuel 03/2010 – 01/2011
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 08/2011 – 02/2018
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion 04/2000 – 03/2010
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 4motion 03/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 11/2002 – 03/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 11/2003 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 02/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 4motion 07/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 06/2005 – 03/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 05/2006 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 05/2006 – 08/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1991 – 09/1993
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 4motion 11/2003 – 11/2009
VENTO (1H2) 2.0 GL 05/1996 – 12/1997
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 3.2 V6 4motion 11/2003 – 12/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDi 11/2003 – 11/2009
GOLF III (1H1) 2.0 GL 08/1995 – 09/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 08/1995 – 09/1997
GOLF III Variant (1H5) 2.0 08/1995 – 04/1996
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 16V 09/1995 – 02/2000
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 10/1993 – 10/1996
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 11/2003 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 4motion 05/2008 – 08/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 (6R1) 03/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 05/2014
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 LPG 04/2006 – 03/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 11/2009 – 05/2022
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TDI 10/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 GTI 05/2010 – 05/2014
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 01/2010 – 05/2022
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 10/2012 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 2.0 R WRC 08/2013 – 05/2014
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 01/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 02/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 03/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 05/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 16V 02/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 07/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.8 GTI 11/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 07/2014 – 10/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TSI 04/2015 – 06/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 08/2015 – 08/2024
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 07/2019
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 05/2016 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 05/2016 – 11/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 05/2016 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 05/2016 – 08/2024
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 02/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 03/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 02/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.8 GTI 230 04/2016 – 10/2017
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 12/1997
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiFuel 06/2007 – 08/2015
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
GOLF III Van (1H1) 1.4 08/1991 – 05/1996
GOLF III Van (1H1) 1.9 D 08/1991 – 07/1995
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSi 05/2011 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 GTi 05/2010 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 BlueMotion 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TDi BlueMotion 10/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi 06/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi BlueMotion 06/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSi BlueMotion 11/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi 06/2009 – 05/2014
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TSI 07/2018 – 09/2020
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – –
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TSI 07/2018 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.0 TSI 11/2018 – 07/2019
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.0 TSI 11/2018 – 07/2019
GOLF III Van (1H1) 1.6 08/1992 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 GTI 08/1991 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 1.9 SDI 08/1995 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 08/1995 – 09/1997
GOLF Van III Variant (1H5) 1.4 05/1993 – 07/1995
GOLF III Van (1H1) 1.9 TDI 08/1991 – 09/1997
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 02/1999
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 07/1995
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 08/1993 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 05/1996 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 08/1993 – 12/1999
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 CNG 01/2006 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 07/2019 – –
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 10/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 10/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 08/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 08/2019 – 08/2024
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TSI 06/2019 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TSI 06/2019 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – –
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 10/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) ABT e-Transporter 01/2020 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) ABT e-Caravelle 01/2020 – 08/2024
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M8, 7M9) 09/1996 – 05/2003
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M6, 7M9) 04/2000 – 03/2010
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M9) 11/2002 – 05/2003

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Bec, far principal MAXGEAR 78-0088 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.