Filtru aer CHAMPION CAF100724P — Dacia Logan

  • Cod producător: 43-caf100724p
  • Cod articol: CAF100724P
  • EAN: 4044197758678
  • Categorie: Filtru aer

38.71 lei

Comandă în următoarele 1h 53min și expediem azi.

Livrare estimată: 23 octombrie – luni, 26 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Lungime [mm] 176
Latime [mm] 139
Înaltime [mm] 76
Tip ambalaj Cutie
Latime 1 [mm] 98
Tip filtru Insertie filtru
Lungime ambalaj [cm] 18,2
Latime ambalaj [cm] 14,4
Inaltime ambalaj [cm] 7,8

Coduri OEM

Producător Cod OEM
RENAULT 16 54 631 64R
RENAULT 16 54 684 70R
NISSAN 16546-00Q3G
NISSAN 1654600Q1D
NISSAN 1654600QAA
NISSAN 1654600QAU
OPEL 4408341
OPEL 4430737
RENAULT 7701045724
RENAULT 8200431051
VAUXHALL 91159955
GENERAL MOTORS 91159955
GENERAL MOTORS 93161448

EAN: 4044197758678

Mașini compatibile

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 04/2016 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

NISSAN

Model Motor Perioada
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
NP200 1.5 dCi 10/2008 – –
NP200 1.6 10/2008 – –
BLUEBIRD SYLPHY II (G11) 1.6 (G15) 12/2012 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 03/2014 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –

OPEL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

RENAULT

Model Motor Perioada
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Hi-Flex (CB0H) 01/2005 – 02/2010
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
THALIA II (LU_) 1.6 16V (LU1A, LU1B, LU1D, LU2M) 01/2009 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex 12/2006 – 08/2012
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 Bifuel 03/1999 – 09/2000
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
THALIA I (LB_) 1.6 01/2004 – 12/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 05/2006 – 01/2011
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00) 06/2001 – 09/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Flex 01/2007 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 01/2011 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 04/2007 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0V, BS1V, BS09) 08/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 02/2012 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
THALIA I (LB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (LB26, LB3E) 11/2004 – 02/2009
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 Flex (B8A6) 03/2014 – 07/2018
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 01/1999 – 08/2008
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 09/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V 09/1995 – 03/2001
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 (HSAB, HSA3, HSAJ, HSMS) 01/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 10/2011 – –

VAUXHALL

Model Motor Perioada
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru aer CHAMPION CAF100724P — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.