set placute frana,frana disc DELPHI LP2479 — Dacia Logan

100.14 lei

Comandă în următoarele 5h 58min și expediem azi.

Livrare estimată: 23 octombrie – luni, 26 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Plăcuțele se schimbă întotdeauna în set, pe aceeași axă. Verifică și discurile: dacă sunt sub grosimea minimă, se înlocuiesc împreună.

Descriere

Specificații tehnice

Aprobare E9 90R-02A0841/3856
Înaltime 1 [mm] 40
Înaltime 2 [mm] 42
Contact indicator uzura nu pt. indicator indicator de avertizare uzură pregătit
Articol extins/Informatii de extindere fara accesorii
Sistem de frânare Continental
Latime 1 [mm] 140,1
Latime 2 [mm] 140
Articol completare/Info suplimentar 2 cu tabla anti scartait
Grosime 1 [mm] 18
Grosime 2 [mm] 18
Numar WVA 25702
Numar WVA 25703
Material cuzinet Low-Metallic
Cod FMSI D1830-9061

Coduri OEM

Producător Cod OEM
RENAULT 4106 025 81R
RENAULT 4106 056 12R
DACIA 4106 056 12R
DACIA 410602581R
RENAULT 410606032R
RENAULT 410608708R
RENAULT 41065536R
SMART 4534200700
SMART 4534210000
SMART 4534210010
SMART 4534210100
SMART 4534211400
RENAULT 8660005283
DACIA 8660005283

EAN: 5012759497647

Mașini compatibile

DACIA

Model Motor Perioada
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.2 16V LPG 11/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.2 16V 11/2008 – –
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
SANDERO 1.0 Hi-Flex 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN MCV II 1.2 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
SANDERO II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
LOGAN II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 75 11/2012 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 0.9 TCe 90 01/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.2 16V 01/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.5 dCi 75 01/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.5 dCi 90 (KHN3, KHN4) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 TCe 120 (BHM0) 03/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.2 TCe 120 (KHM0) 03/2013 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.5 dCi 90 (BHAJ) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV caroserie inchisa/combi (KH_) 1.5 dCi 90 01/2014 – 08/2021
THALIA III (L8_) 1.5 dCi (L8AJ) 12/2013 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) 06/2011 – 06/2015
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 07/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 0.9 TCe 90 01/2014 – 08/2021
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
CLIO IV caroserie inchisa/combi (KH_) 0.9 TCe 90 01/2014 – 08/2021
THALIA III (L8_) 1.2 16V 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 11/2013 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) 09/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
THALIA III (L8_) 0.9 TCe 06/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110 11/2016 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 16V LPG 11/2013 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 LPG 16V 11/2012 – 06/2015
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 04/2015 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) 08/2018 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 95 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) Z.E: (BCA1) 05/2020 – –
THALIA III (L8_) 1.0 SCe (L8JC) 01/2017 – 11/2019
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 90 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 16V 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 0.9 TCe 90 (BHNF, BHMA, BHMH, BHJK, BHJR) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.6 RS (BHJ4, BHJ6, BHMM) 03/2013 – 08/2021
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 16V (BHA1, BHAK, BHMG, BHMK) 06/2015 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.2 16V (BHMK) 01/2014 – 08/2021
THALIA III (L8_) 1.2 LPG 03/2014 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 LPG (BHMG) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.2 16V LPG (BHMG) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 0.9 TCe 75 01/2014 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi (BHMW) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi (BHM6) 11/2012 – 08/2021

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (453) 0.9 Brabus (453.362) 07/2016 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 Brabus (453.062) 07/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive / EQ (453.391) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive / EQ (453.091) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive (453.091) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive / EQ (453.491) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive (453.491) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 (453.344, 453.353) 09/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 (453.044, 453.053) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462) 07/2016 – –

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „set placute frana,frana disc DELPHI LP2479 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.