set placute frana,frana disc BOSCH 0 986 494 387 — VW Passat

74.84 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Plăcuțele se schimbă întotdeauna în set, pe aceeași axă. Verifică și discurile: dacă sunt sub grosimea minimă, se înlocuiesc împreună.

Descriere

Specificații tehnice

Grosime [mm] 16,2
Aprobare ECE-R90
Latime [mm] 87,2
Înaltime [mm] 53,2
Material Low-Metallic
Articol completare/Info suplimentar 2 cu instructiuni montaj
Articol completare/Info suplimentar 2 cu tabla anti scartait
Numar WVA 20960
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474197
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474253
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474304
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474470
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474721
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474735
Produsul trebuie să fie destinat la autovehicul sau motor

Coduri OEM

Producător Cod OEM
MG 10087961
ROEWE (SAIC) 10087961
FORD 1027640
FORD 1205557
RENAULT 16 07 083 280
CITROËN 16 070 832 80
CITROËN 16 168 726 80
CITROËN 16 231 805 80
VW 161 698 451 D
AUDI 191 698 451
SEAT 191 698 451
SKODA 191 698 451
VW 191 698 451
SEAT 191 698 451 A
VW 191 698 451 A
VW 191 698 451 B
AUDI 191 698 451 C
SEAT 191 698 451 C
SKODA 191 698 451 C
VW 191 698 451 C
AUDI 191 698 451 D
SEAT 191 698 451 D
SKODA 191 698 451 D
VW 191 698 451 D
HONGQI 191698451D
VW 1E0 698 451
VW 1E0 698 451 A
VW 1H0 690 451
VW 1H0 690 451 A
AUDI 1H0 698 451
VW 1H0 698 451
AUDI 1H0 698 451 A
VW 1H0 698 451 A
AUDI 1H0 698 451 B
SEAT 1H0 698 451 B
SKODA 1H0 698 451 B
VW 1H0 698 451 B
AUDI 1H0 698 451 C
SEAT 1H0 698 451 C
SKODA 1H0 698 451 C
VW 1H0 698 451 C
SEAT 1H0 698 451 D
VW 1H0 698 451 D
AUDI 1H0 698 451 E
SEAT 1H0 698 451 E
SKODA 1H0 698 451 E
VW 1H0 698 451 E
AUDI 1H0 698 451 F
SEAT 1H0 698 451 F
VW 1H0 698 451 F
SEAT 1H098451C
SEAT 1H698451D
VW 1HO 690 451
VW 1HO 690 451 A
VW 1HO 698 451
VW 1HO 698 451 A
VW 1HO 698 451 B
SEAT 1HO 698 451 C
VW 1HO 698 451 C
SEAT 1HO 698 451 E
SEAT 1HO 698 451 F
VW 1HO 698 451 F
AUDI 1J0 698 451
SEAT 1J0 698 451
SKODA 1J0 698 451
VW 1J0 698 451
VW 1J0 698 451 B
AUDI 1J0 698 451 C
SEAT 1J0 698 451 C
SKODA 1J0 698 451 C
VW 1J0 698 451 C
VW 1J0 698 451 D
VW 1J0 698 451 E
AUDI 1J0 698 451 F
SEAT 1J0 698 451 F
SKODA 1J0 698 451 F
VW 1J0 698 451 F
AUDI 1J0 698 451 G
SEAT 1J0 698 451 G
VW 1J0 698 451 G
AUDI 1J0 698 451 H
VW 1J0 698 451 H
SEAT 1J0 698 451 J
SKODA 1J0 698 451 J
VW 1J0 698 451 J
AUDI 1J0 698 451 K
SEAT 1J0 698 451 K
SKODA 1J0 698 451 K
VW 1J0 698 451 K
AUDI 1J0 698 451 L
VW 1J0 698 451 L
SEAT 1J0 698 451 M
SKODA 1J0 698 451 M
AUDI 1J0 698 451 N
VW 1J0 698 451 N
AUDI 1J0 698 451 P
SEAT 1J0 698 451 P
SKODA 1J0 698 451 P
VW 1J0 698 451 P
AUDI 1J0 698 451 R
VW 1J0 698 451 R
SEAT 1J0 698 451 S
SKODA 1J0 698 451 S
AUDI 1K0 698 451 C
SEAT 1K0 698 451 C
SKODA 1K0 698 451 C
VW 1K0 698 451 C
AUDI 1K0 698 451 J
SEAT 1K0 698 451 J
SKODA 1K0 698 451 J
VW 1K0 698 451 J
AUDI 3B0 698 451
VW 3B0 698 451
AUDI 3B0 698 451 A
SKODA 3B0 698 451 A
VW 3B0 698 451 A
CITROËN 4250 56
PEUGEOT 4250 56
CITROËN 4251 08
PEUGEOT 4251 08
PEUGEOT 4252 23
CITROËN 4252 41
CITROËN 4253 96
PEUGEOT 4253 96
CITROËN 4254 20
PEUGEOT 4254 20
CITROËN 4254 28
RENAULT 44 06 002 95R
RENAULT 44 06 003 64R
RENAULT 44 06 024 66R
DACIA 44 06 024 66R
RENAULT 44 06 035 11R
RENAULT 44 06 035 30R
RENAULT 44 06 057 13R
RENAULT 44 06 058 39R
RENAULT 44 06 079 60R
RENAULT 44 06 613 32R
AUDI 4B0 698 451
SEAT 4B0 698 451
SKODA 4B0 698 451
VW 4B0 698 451
AUDI 4B0 698 451 B
SEAT 4B0 698 451 B
SKODA 4B0 698 451 B
VW 4B0 698 451 B
AUDI 4B0 698 451 E
VW 4B0 698 451 E
AUDI 4D0 698 451 D
SEAT 4D0 698 451 D
SKODA 4D0 698 451 D
VW 4D0 698 451 D
AUDI 4D0 698 451 E
VW 4D0 698 451 E
VW 5C0 698 451 A
SEAT 5Q0 698 451 A
SKODA 5Q0 698 451 A
VW 5Q0 698 451 A
RENAULT 60 25 371 650
SEAT 6X0 698 451
VW 6X0 698 451
AUDI 6X0 698 451 A
SEAT 6X0 698 451 A
VW 6X0 698 451 A
RENAULT 77 01 206 343
RENAULT 77 01 206 784
RENAULT 77 01 207 484
RENAULT 77 01 207 695
RENAULT 77 01 208 213
RENAULT 77 01 208 416
RENAULT 77 01 208 421
RENAULT 77 01 209 735
RENAULT 77 01 209 841
AUDI 8E0 698 451
VW 8E0 698 451
AUDI 8E0 698 451 A
SKODA 8E0 698 451 A
VW 8E0 698 451 A
AUDI 8E0 698 451 B
AUDI 8E0 698 451 D
AUDI 8E0 698 451 E
AUDI 8E0 698 451 F
AUDI 8E0 698 451 K
VW 8E0 698 451 K
AUDI 8E0 698 451 L
SEAT 8E0 698 451 L
VW 8E0 698 451 L
VW JZW 698 451 B

EAN: 4047024738140

Mașini compatibile

AUDI

Model Motor Perioada
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A4 B6 (8E2) 1.8 T 11/2000 – 07/2002
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 11/2000 – 07/2002
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI 08/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 09/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI 09/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 09/2001 – 07/2002
A4 B6 (8E2) 2.0 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.6 11/2000 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.6 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.0 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.4 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.0 FSI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI quattro 11/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI quattro 11/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.0 FSI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.4 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.5 TDI 08/2002 – 12/2005
A4 B6 (8E2) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T 07/2002 – 12/2005
A4 B6 (8E2) 1.8 T 11/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T quattro 05/2003 – 12/2005
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 04/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 quattro 04/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 04/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 quattro 04/2001 – 12/2004
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.2 FSI 01/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 16V 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.8 T 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.8 T quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.6 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.5 TDI 11/2004 – 05/2006
A4 B7 Avant (8ED) 1.6 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.8 T 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.8 T quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.2 FSI 01/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.9 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 16V 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.5 TDI 11/2004 – 05/2006
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.0 09/2004 – 12/2005
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 06/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI quattro 06/2005 – 06/2008
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.2 FSI 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TDI 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TFSI 16V 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.7 TDI 06/2006 – 03/2009
A4 B7 (8EC) 3.0 11/2004 – 05/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 06/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI quattro 06/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.7 TDI 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.7 TDI 01/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 11/2004 – 05/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 09/2005 – 09/2006
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 09/2005 – 09/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T 10/2002 – 10/2005
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2006
A4 B7 Avant (8ED) 2.7 TDi 11/2005 – 03/2008
A4 B7 (8EC) 2.7 TDI 11/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2006
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TDI 01/2006 – 03/2009
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 04/2002 – 12/2005
A4 B7 Cabriolet (8HE) 1.8 T 01/2006 – 03/2009
A4 B6 (8E2) 3.0 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 quattro 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI quattro 11/2000 – 12/2004
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 06/2001 – 07/2004
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 05/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 11/2001 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 quattro 05/2003 – 12/2005
A4 B6 (8E2) 1.8 T 07/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 07/2001 – 12/2004
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.2 FSI quattro 01/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.2 FSI quattro 01/2005 – 06/2008
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.2 FSI quattro 01/2006 – 03/2009
A4 B7 (8EC) 3.0 TDI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 TDI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.0 quattro 11/2004 – 07/2006
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 quattro 11/2004 – 07/2006
A4 B7 (8EC) 1.9 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 10/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 10/2006 – 06/2008
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 06/2001 – 01/2005

MG (SAIC)

Model Motor Perioada
GT 1.5 TCI 11/2014 – 12/2020

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ1N) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0Y) 10/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0Y) 10/2010 – 08/2015
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 dCi (EZ00) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ2B, BZ11) 03/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe (BZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.4 TCe (BZ0F, BZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.4 TCe (DZ0F, DZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) 11/2008 – 01/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.4 TCe (KZ0F, KZ1V) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 CVT (DZ0G, DZ1E) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0L) 04/2009 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0Y) 04/2009 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.4 TCe (EZ0F, EZ1V) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.9 dCi (EZ0J, EZ1S) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 dCi (EZ0L) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0B) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 11/2008 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 04/2012 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ11, JZ28) 04/2012 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe (EZ16) 01/2013 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 07/2014 – 09/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi 07/2014 – 08/2015
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 110 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 110 (R9A3) 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe 09/2012 – 08/2015
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 140 01/2018 – 07/2022
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 115 (J9N9) 01/2018 – 07/2022
MEGANE IV limuzina 2.0 SCe (LVM3) 10/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (K9NB) 01/2018 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
SCÉNIC IV (J9_) 1.7 Blue dCi 120 (J9A7, J9A8) 08/2018 – 07/2022
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 140 (LVNB) 01/2018 – –
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ28) 07/2014 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 07/2014 – 09/2016
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1A) 03/2010 – 08/2015
MEGANE III Hatchback Van (BZ_) 1.5 dCi (BZ0C, BZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 115 (LVA6) 02/2019 – –
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2010 – 08/2015
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2010 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 VVT (JZ0U, JZ1B, JZ1H, JZ1U, JZ24) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.4 TCe (JZ0F, JZ1V) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12, JZ2A) 01/2013 – 09/2016
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 (R9NC) 01/2022 – 03/2023
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 95 Hybrid Assist (R9A3) 11/2016 – 03/2023
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 CVT (EZ0G, EZ1E, EZ1P) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) 02/2009 – 08/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 04/2011 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) 05/2005 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0S) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V Hi-Flex 10/2008 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 TCe (EZ1T) 06/2010 – 08/2015
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 09/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V 03/2010 – 12/2012
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 04/2004 – 05/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 08/2006
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 04/2004 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi (BM1K, CM1K) 09/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 03/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) 09/2006 – 12/2014
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi 01/2007 – 02/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR02, KR0J) 02/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0E) 11/2007 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0P) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR1C, KR1N) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0H, KR1S) 02/2008 – 12/2012
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) 10/2005 – 12/2012
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2006 – 08/2010
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) 07/2008 – 12/2014
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 04/2004 – 12/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 12/2005
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 06/2003 – 11/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 D (JA0J, FA0J) 09/1999 – 03/2001
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 09/2005 – 12/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) 07/2008 – 12/2012
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0J) 11/2005 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0P) 11/2007 – 12/2011
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 GPL (JP0R) 05/2008 – 12/2012
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.9 dCi (KM14) 02/2006 – 10/2006
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) 11/2007 – 12/2012
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 DTI (KA1U) 04/2001 – 07/2003
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 Hi-Flex (SR1U) 11/2007 – 12/2009
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 (B332) 01/2014 – 01/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F, JZ1V) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ0N, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V 12/2008 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0D, JZ1M, JZ09, JZ14, JZ1G, JZ1W, JZ10) 04/2009 – 09/2016
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 dCi (BZ00, BZ12, BZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA0N) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA1U) 02/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex 12/2006 – 08/2012
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
FLUENCE (L3_) 2.0 16V 05/2011 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 11/2000 – 08/2003
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 dCi (DZ00, DZ12, DZ2A, DZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 dCi (KZ00, KZ12, KZ13) 04/2011 – 08/2015
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ2B, DZ11) 03/2012 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ2B, KZ11) 03/2012 – 08/2015
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi (JA05, JA1F) 09/1999 – 08/2003
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 130 10/2005 – 12/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 12/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2007 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0G) 11/2007 – 12/2012
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – –
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0P, CR0P) 05/2007 – 12/2014
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V (JP0W) 05/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 D 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 01/2009
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 CVT (BZ0G, BZ1P) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 CVT (KZ0G, KZ1P) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) 02/2009 – 08/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) 07/2008 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2009 – 08/2015
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 01/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,… 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe (KZ0K, KZ1T) 11/2008 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G, JZ0P, JZ1E, JZ1P) 02/2009 – 09/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 16V (L30C, L30G, L30T, L30V) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30S) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30B) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 dCi 01/2013 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30A) 02/2010 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ09, EZ1G, EZ0D, EZ14) 06/2010 – 08/2015
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi (SR1H) 08/2010 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00) 06/2001 – 09/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 12/2002 – 08/2003
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 01/2011 – 08/2015
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
FLUENCE (L3_) 2.0 Flex (L33H, L33Y, L30W) 02/2010 – 11/2018
CLIO IV (BH_) 1.6 RS (BHJ4, BHJ6, BHMM) 03/2013 – 08/2021
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ16, DZ28) 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ16, BZ28) 01/2013 – 01/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ16, KZ28) 01/2013 – 01/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 01/2016
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 08/2015
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
FLUENCE (L3_) 2.0 05/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi 07/2014 – –
CLIO IV (BH_) 1.6 RS Trophy (BHJ4, BHJ6) 03/2015 – 08/2021
FLUENCE (L3_) 1.6 (L33T, L33J, L304, L305, L30H) 01/2013 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (B9MR) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 205 (B9MV) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS TCe 280 (B9M6) 10/2017 – –
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 01/2018 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 160 01/2018 – 07/2022
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 160 (J9NC) 09/2018 – 07/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 100 (B9MS) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 90 (B9A1) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 130 (B9A4) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 165 11/2015 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 100 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR) 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 205 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 90 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 110 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 130 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 165 04/2016 – –
SCÉNIC IV (J9_) 1.2 TCe 130 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.2 TCe 130 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.2 TCe 115 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.2 TCe 115 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.6 dCi 130 09/2016 – 07/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 16V 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 110 (B9A3) 11/2015 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 16V 11/2015 – –
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 110 Hybrid Assist (J9AE) 04/2017 – 07/2022
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
MEGANE IV limuzina 1.2 Tce 130 10/2016 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (B9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (K9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (K9A2) 08/2018 – –
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.7 Blue dCi 120 (R9A7, R9A8) 08/2018 – 03/2023
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.7 Blue dCi 150 (R9A7, R9A8) 08/2018 – 03/2023
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (B9N8) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (B9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (K9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 95 (LVA2) 02/2019 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (K9MB, K9MW) 07/2021 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 (L33J) 11/2015 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 90 (LVA1) 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 110 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.6 dCi 130 10/2016 – –
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 140 (R9NB) 01/2018 – 03/2023
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 115 (R9N9) 01/2018 – 03/2023
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 01/2018 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (B9A2, B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (K9A6) 08/2018 – –
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 (R9NC) 09/2018 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.7 Blue dCi 150 (J9A7, J9A8) 08/2018 – 07/2022
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 115 (LVN9) 01/2018 – –
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ0B, EZ07) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III Hatchback Van (BZ_) 1.5 dCi (BZ0D, BZ1G, BZ1F, BZ1M, BZ1W, BZ0R, BZ10) 02/2009 – 08/2015
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 11/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 07/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) E-TECH 160 (K9NH) 05/2020 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (B9MD, B9MW) 10/2020 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 08/2020 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 08/2020 – –
MEGANE IV limuzina 1.0 TCe 115 01/2020 – –
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 (FA0J) 09/1999 – 02/2001
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) 01/2013 – 09/2016
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 110 Hybrid Assist (R9AE, R9A3) 04/2017 – 03/2023
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE IV limuzina 1.6 SCe (LVM0) 10/2016 – –
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 95 09/2016 – 07/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS 300 (B9M8) 09/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (B9NB) 01/2018 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) 02/2010 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (K9N8) 08/2018 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999

ROEWE (SAIC)

Model Motor Perioada
360 1.5 09/2015 – –

SEAT

Model Motor Perioada
EXEO (3R2) 1.6 03/2009 – 09/2010
EXEO (3R2) 1.8 T 12/2008 – 05/2010
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 03/2009 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 02/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.6 06/2009 – 09/2010
EXEO ST (3R5) 1.8 T 06/2009 – 05/2010
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 06/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 07/2009 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013

VW

Model Motor Perioada
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 05/2005
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 08/1996 – 11/2000
BORA I (1J2) 1.6 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.9 SDI 10/1998 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.6 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.9 TDI 12/1998 – 01/2002
BORA I (1J2) 1.9 TDI 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 10/1998 – 12/2013
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/1998 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 05/1999 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.8 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.4 16V 03/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 16V 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 16V 02/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 08/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 02/2001 – 11/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 05/2002 – 08/2005

VW (SVW)

Model Motor Perioada
PASSAT B5 (9F8) 2.0 02/2003 – 04/2009
PASSAT B5 (9F8) 2.8 12/2001 – 12/2006
PASSAT B5 (9F8) 1.8 04/2000 – 02/2003
PASSAT B5 (9F8) 1.8 Turbo 01/2001 – 04/2009

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „set placute frana,frana disc BOSCH 0 986 494 387 — VW Passat”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.