set placute frana,frana disc BOSCH 0 986 494 596 — VW Passat

88.12 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Plăcuțele se schimbă întotdeauna în set, pe aceeași axă. Verifică și discurile: dacă sunt sub grosimea minimă, se înlocuiesc împreună.

Descriere

Specificații tehnice

Grosime [mm] 17
Aprobare ECE-R90
Latime [mm] 87
Înaltime [mm] 52,9
Material Low-Metallic
Articol completare/Info suplimentar 2 cu instructiuni montaj
Articol completare/Info suplimentar 2 cu suruburi
Articol completare/Info suplimentar 2 cu tabla anti scartait
Numar WVA 20960
Numarul suruburilor 4
Nr. articol al accesoriului recomandat 1987474253
Produsul trebuie să fie destinat la autovehicul sau motor

Coduri OEM

Producător Cod OEM
FORD 1001096
FORD 1027640
FORD 1027650
FORD 1029782
FORD 1115107
FORD 1343514
FORD 1345340
CITROËN 16 086 815 80
PEUGEOT 16 086 815 80
CITROËN 16 231 805 80
PEUGEOT 16 231 805 80
AUDI 1E0 698 451
SEAT 1E0 698 451
SKODA 1E0 698 451
VW 1E0 698 451
VW 1E0 698 451 D
VW 1E0 698 451 E
AUDI 1E0 698 451 G
SEAT 1E0 698 451 G
SKODA 1E0 698 451 G
VW 1E0 698 451 G
AUDI 1H0 615 415
SEAT 1H0 615 415
SKODA 1H0 615 415
VW 1H0 615 415
AUDI 1H0 615 415 A
SEAT 1H0 615 415 A
SKODA 1H0 615 415 A
VW 1H0 615 415 A
AUDI 1H0 615 415 D
SEAT 1H0 615 415 D
SKODA 1H0 615 415 D
VW 1H0 615 415 D
AUDI 1H0 698 451
SEAT 1H0 698 451
SKODA 1H0 698 451
VW 1H0 698 451
AUDI 1H0 698 451 A
SEAT 1H0 698 451 A
SKODA 1H0 698 451 A
VW 1H0 698 451 A
AUDI 1H0 698 451 D
SEAT 1H0 698 451 D
SKODA 1H0 698 451 D
VW 1H0 698 451 D
AUDI 1H0 698 451 G
SEAT 1H0 698 451 G
SKODA 1H0 698 451 G
VW 1H0 698 451 G
AUDI 1J0 698 451
SEAT 1J0 698 451
SKODA 1J0 698 451
VW 1J0 698 451
AUDI 1J0 698 451 B
SEAT 1J0 698 451 B
SKODA 1J0 698 451 B
VW 1J0 698 451 B
AUDI 1J0 698 451 C
SEAT 1J0 698 451 C
SKODA 1J0 698 451 C
VW 1J0 698 451 C
AUDI 1J0 698 451 D
SEAT 1J0 698 451 D
SKODA 1J0 698 451 D
VW 1J0 698 451 D
AUDI 1J0 698 451 G
SEAT 1J0 698 451 G
SKODA 1J0 698 451 G
VW 1J0 698 451 G
AUDI 1J0 698 451 H
SEAT 1J0 698 451 H
SKODA 1J0 698 451 H
VW 1J0 698 451 H
AUDI 1J0 698 451 J
SEAT 1J0 698 451 J
SKODA 1J0 698 451 J
VW 1J0 698 451 J
AUDI 1J0 698 451 L
SEAT 1J0 698 451 L
SKODA 1J0 698 451 L
VW 1J0 698 451 L
AUDI 1J0 698 451 M
SEAT 1J0 698 451 M
SKODA 1J0 698 451 M
VW 1J0 698 451 M
AUDI 1J0 698 451 P
SEAT 1J0 698 451 P
SKODA 1J0 698 451 P
VW 1J0 698 451 P
VW 1J0 698 451 R
AUDI 1J0 698 451 S
SEAT 1J0 698 451 S
SKODA 1J0 698 451 S
VW 1J0 698 451 S
VW 1K0 698 451 A
AUDI 1K0 698 451 C
SEAT 1K0 698 451 C
SKODA 1K0 698 451 C
VW 1K0 698 451 C
AUDI 1K0 698 451 J
SEAT 1K0 698 451 J
SKODA 1K0 698 451 J
VW 1K0 698 451 J
AUDI 1K0 698 451 M
SEAT 1K0 698 451 M
SKODA 1K0 698 451 M
VW 1K0 698 451 M
AUDI 3B0 698 451 A
SEAT 3B0 698 451 A
SKODA 3B0 698 451 A
VW 3B0 698 451 A
PEUGEOT 4253 22
CITROËN 4253 96
PEUGEOT 4253 96
PEUGEOT 4253 98
CITROËN 4254 28
PEUGEOT 4254 28
CITROËN 4254 67
PEUGEOT 4254 67
CITROËN 4254 76
PEUGEOT 4254 76
CITROËN 4254 C1
PEUGEOT 4254 C1
AUDI 4B0 698 451
SEAT 4B0 698 451
SKODA 4B0 698 451
VW 4B0 698 451
AUDI 4B0 698 451 B
SEAT 4B0 698 451 B
SKODA 4B0 698 451 B
VW 4B0 698 451 B
AUDI 4B0 698 451 E
SEAT 4B0 698 451 E
SKODA 4B0 698 451 E
VW 4B0 698 451 E
VW 4D0 698 451 C
AUDI 4D0 698 451 D
SEAT 4D0 698 451 D
SKODA 4D0 698 451 D
VW 4D0 698 451 D
AUDI 4D0 698 451 E
SEAT 4D0 698 451 E
SKODA 4D0 698 451 E
VW 4D0 698 451 E
AUDI 5C0 698 451
SEAT 5C0 698 451
SKODA 5C0 698 451
VW 5C0 698 451
FORD 5M2J2 M008 CA
AUDI 5Q0 698 451 A
SEAT 5Q0 698 451 A
SKODA 5Q0 698 451 A
VW 5Q0 698 451 A
AUDI 5Q0 698 451 M
SEAT 5Q0 698 451 M
SKODA 5Q0 698 451 M
VW 5Q0 698 451 M
AUDI 6X0 698 451
SEAT 6X0 698 451
SKODA 6X0 698 451
VW 6X0 698 451
AUDI 6X0 698 451 A
SEAT 6X0 698 451 A
SKODA 6X0 698 451 A
VW 6X0 698 451 A
FORD 7354162
AUDI 7M0 698 451
SEAT 7M0 698 451
SKODA 7M0 698 451
VW 7M0 698 451
AUDI 7M3 698 451 A
SEAT 7M3 698 451 A
SKODA 7M3 698 451 A
VW 7M3 698 451 A
AUDI 8D0 698 451
SEAT 8D0 698 451
SKODA 8D0 698 451
VW 8D0 698 451
AUDI 8E0 698 451
SEAT 8E0 698 451
SKODA 8E0 698 451
VW 8E0 698 451
AUDI 8E0 698 451 A
SEAT 8E0 698 451 A
SKODA 8E0 698 451 A
VW 8E0 698 451 A
VW 8E0 698 451 B
AUDI 8E0 698 451 D
SEAT 8E0 698 451 D
SKODA 8E0 698 451 D
VW 8E0 698 451 D
AUDI 8E0 698 451 E
SEAT 8E0 698 451 E
SKODA 8E0 698 451 E
VW 8E0 698 451 E
AUDI 8E0 698 451 K
SEAT 8E0 698 451 K
SKODA 8E0 698 451 K
VW 8E0 698 451 K
AUDI 8EA 698 451
SEAT 8EA 698 451
SKODA 8EA 698 451
VW 8EA 698 451
FORD 95VWX 2M008 AA
FORD 95WX 2M008 BA
AUDI JZW 698 451
SEAT JZW 698 451
SKODA JZW 698 451
VW JZW 698 451
AUDI JZW 698 451 A
SEAT JZW 698 451 A
SKODA JZW 698 451 A
VW JZW 698 451 A

EAN: 4047025361842

Mașini compatibile

AUDI

Model Motor Perioada
A3 (8L1) 1.6 09/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 09/1996 – 05/2003
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 04/1997 – 10/2000
A3 (8L1) 1.8 T 12/1998 – 05/2003
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 11/1998 – 09/2002
A4 B5 Avant (8D5) RS4 quattro 05/2000 – 09/2001
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 09/2000 – 09/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 10/1997 – 05/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 05/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A2 (8Z0) 1.6 FSI 05/2002 – 08/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 07/2002 – 01/2005
A2 (8Z0) 1.4 TDI 11/2003 – 08/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 08/1998 – 04/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 03/1994 – 11/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 07/1995 – 11/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 07/1997 – 04/2000
A4 B5 (8D2) 1.6 11/1994 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 11/1994 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 02/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 12/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 10/1995 – 11/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 07/1995 – 12/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 11/1994 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 07/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 07/1995 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01/1996 – 09/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 04/1996 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 04/1996 – 09/2002
A4 B5 (8D2) 2.8 10/1996 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 10/1996 – 08/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 10/1996 – 09/2001
A3 (8L1) 1.8 T 12/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 09/1996 – 07/2001
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/1997 – 07/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 07/1996 – 06/1999
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 07/1996 – 01/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 09/1996 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 01/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 07/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 07/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 07/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 02/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 03/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 03/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 03/1997 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 07/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 07/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI 09/1997 – 11/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 1.6 07/2000 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 09/2001
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 02/1998 – 04/2001
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A3 (8L1) 1.9 TDI quattro 08/2000 – 05/2003
ALLROAD C5 (4BH) 4.2 V8 quattro 07/2002 – 08/2005
TT (8N3) 1.8 T 10/1998 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 02/2000 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
A3 (8L1) 1.8 T quattro 10/1998 – 05/2003
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 11/1998 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 11/1998 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 06/1999 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 02/1999 – 04/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 09/2000 – 09/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A3 (8L1) S3 quattro 03/1999 – 04/2002
A3 (8L1) S3 quattro 10/2001 – 05/2003
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 03/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 12/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 07/2000 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/1998 – 07/1999
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/1998 – 05/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 03/1999 – 09/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 01/1998 – 04/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 07/1999 – 05/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1999 – 10/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 03/2000 – 09/2001
A3 (8L1) 1.8 T quattro 12/1996 – 05/2003
TT Roadster (8N9) 1.8 T 01/2001 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T 09/2002 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 10/1999 – 06/2006
A4 B5 (8D2) 1.8 T 12/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 11/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 04/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 12/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 04/1995 – 11/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.3 TDI quattro 06/2000 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 6.0 W12 quattro 01/2001 – 09/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 07/2002 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2000 – 08/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.7 T quattro 05/2000 – 08/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2003 – 08/2005
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 07/1995 – 09/2001
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.6 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 10/2000 – 05/2003
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 05/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 02/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 08/2001 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 08/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 08/1997 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
TT (8N3) 3.2 VR6 quattro 07/2003 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 3.2 VR6 quattro 07/2003 – 06/2006
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 Hybrid 03/1998 – 06/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 09/1999 – 10/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 03/1999 – 09/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 07/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1996 – 07/1997
TT Roadster (8N9) 1.8 T 10/1999 – 06/2006

CITROËN

Model Motor Perioada
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 (NC5FS0, NC5FS9) 11/2009 – 12/2016
C4 II (NC_) 1.4 VTi 95 (NC8FP0) 11/2009 – 11/2015
C4 II (NC_) 1.6 THP 155 11/2009 – 12/2016
DS4 (NX_) 1.6 VTi 120 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 155 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 200 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 110 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 115 08/2012 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 90 05/2011 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.6 HDi 90 11/2009 – –
C4 II (NC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 06/2010 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 11/2009 – –
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 05/2003 – 09/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V 02/2000 – 08/2005
C2 (JM_) 1.4 09/2003 – 12/2009
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 01/2003 – 06/2012
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i bivalent (MBKFW) 04/2003 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i bivalent (MFKFW) 04/2003 – 10/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 10/2005 – 12/2009
XSARA PICASSO (N68) 1.6 06/2002 – 08/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDi 4×4 (MFRHY) 11/2002 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( Electric 07/2003 – 12/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 11/2002 – 10/2005
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 12/2010
C2 (JM_) 1.4 10/2006 – 12/2009
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 09/2006 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V 08/2005 – 12/2007
C4 I (LC_) 2.0 HDi 04/2007 – 07/2008
C2 (JM_) 1.4 HDi 09/2003 – 04/2005
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 11/2003 – 04/2005
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 110 05/2010 – 02/2013
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 150 01/2010 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 120 02/2009 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.4 VTi 95 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 VTi 120 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 09/2016
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 VTi 120 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 155 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 90 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDI 90 07/2010 – 03/2015
C3 II (SC_) 1.4 VTi 11/2009 – 09/2016
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 115 (SH5FP0, SH5FP8) 07/2009 – 12/2015
C3 II (SC_) 1.4 LPG 07/2010 – 09/2016
C3 II Caseta/ Hatchback (SC_) 1.4 HDi 06/2010 – 09/2016
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i (MBKFX, MBKFW) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) 07/1996 – 05/2008
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 06/2005 – 09/2006
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 4WD (MBWJZ, MCWJZ) 07/1998 – 03/2006
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D 4WD (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 09/2001
XSARA PICASSO (N68) 2.0 HDi 12/1999 – 12/2011
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 05/2004 – 12/2011
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2011
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 LPG (NC5FS0) 09/2011 – –
C3 II (SC_) 1.1 BiFuel 11/2010 – 09/2016
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 (MBWJZ, MCWJZ) 04/1999 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDI 90 (MFRHY) 12/1999 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) 11/2000 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) 12/1999 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 10/2000 – 12/2011
C4 I limuzina 1.6 HDi 04/2010 – 11/2012
C4 I limuzina 1.6 HDi 04/2010 – 11/2012
C4 I (LC_) 1.6 HDi 04/2010 – 11/2012
C4 I (LC_) 1.6 HDi 04/2010 – 11/2012
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 02/2002 – 08/2010
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V HDi 02/2002 – 06/2008
C3 Pluriel (HB_) 1.6 05/2003 – –
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V (MBNFU) 10/2000 – 03/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) Electric 01/1998 – 12/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i 08/1999 – 05/2008
C2 (JM_) 1.6 07/2003 – 10/2010
C2 (JM_) 1.4 HDi 07/2003 – 12/2009
C4 I (LC_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 16V 09/2006 – 07/2009
C4 cupe (LA_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I Caseta/ Hatchback (LR_) 2.0 HDi 02/2005 – 12/2010
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 12/2010
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2008
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 11/2004 – 12/2010
C4 I (LC_) 1.6 THP 140 07/2008 – 07/2011
C2 (JM_) 1.6 VTS 10/2004 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 09/2005 – 12/2009
C2 (JM_) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 09/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 75 (MF9HW, GJ9HWC, GF9HWC, GN9HWC) 07/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 75 (MB9HW) 07/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 90 (MF9HX) 07/2005 – 05/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 11/2002 – 10/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 90 (MB9HX, MC9HX) 07/2005 – 12/2011
C4 I (LC_) 1.6 16V Bio-Flex 09/2007 – 07/2008
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 03/2015
C3 II (SC_) 1.1 i 09/2009 – 01/2013
C3 II (SC_) 1.4 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 11/2009 – 09/2016
C4 I limuzina 1.6 16V 07/2006 – 07/2011
C4 I limuzina 2.0 16V 07/2006 – 07/2011
C4 I limuzina 1.6 HDi 07/2006 – 07/2011
C3 II (SC_) 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) 11/2009 – 09/2016
C4 II (NC_) 1.6 HDi 115 07/2012 – –
DS4 (NX_) 2.0 HDi / BlueHDi 135 09/2011 – 07/2015
C4 cupe (LA_) 2.0 VTR 10/2006 – 12/2007
C4 II (NC_) 1.2 THP 130 (NCHNYM, NCHNYT) 04/2014 – 12/2017
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 180 07/2014 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 05/2018
C4 II (NC_) 1.2 THP 110 (NCHNZ6, NCHNV6) 02/2015 – 12/2017
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 150 07/2014 – 07/2015
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 BlueHDi 07/2014 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 HDi 08/2013 – –
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 12/1999 – 11/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 06/2008 – 07/2011
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 LPG (SH8FN0) 09/2010 – 11/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 (SH8FSC, SH8FP0, SH8FP6) 12/2008 – 12/2015
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
DS3 (SA_) 1.4 VTi 98 11/2009 – 07/2015

DS

Model Motor Perioada
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 BlueHDi 100 04/2016 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 2.0 BlueHDi 180 07/2015 – 12/2018

FORD

Model Motor Perioada
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 11/2002 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 05/2000 – 10/2002
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 03/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 11/1995 – 04/2000
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 4×4 04/1996 – 04/2000
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 08/1997 – 04/2000
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.0 03/1996 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.8 11/1995 – 07/2000
GALAXY MK I VAN (WGR) 1.9 TDi 09/1996 – 03/2006

PEUGEOT

Model Motor Perioada
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 07/1987 – 11/1992
405 I (15B) 1.9 Injection 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 4×4 07/1988 – 12/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 4×4 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 4×4 07/1990 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 tractiune integrala 09/1988 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 01/1989 – 12/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I (15B) 1.9 (15BDFV) 07/1988 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 SPort MI-16 4×4 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 2.0 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 MI-16 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 2.0 08/1992 – 10/1996
405 II (4B) 2.0 16V 06/1994 – 10/1995
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 CNG 04/2003 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 12/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 07/2010 – 12/2012
405 II Break (4E) 1.9 08/1992 – 12/1995
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 HDi 75 02/2006 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 BiFuel 04/2003 – 10/2006
308 I (4A_, 4C_) 1.6 BioFlex 04/2008 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2012
PARTNER microbus (5_, G_) 1.1 06/1996 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1993
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
307 (3A/C) 1.6 07/2006 – 04/2012
307 (3A/C) 1.6 16V 08/2000 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 HDi 135 10/2003 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDI 02/2000 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 04/2000 – 07/2008
307 (3A/C) 2.0 16V 08/2000 – 06/2005
307 (3A/C) 2.0 HDi 90 08/2000 – 03/2007
307 (3A/C) 2.0 HDi 110 08/2000 – 03/2007
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2002 – 06/2005
307 SW (3H) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 06/2005
307 Break (3E) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 Break (3E) 2.0 03/2002 – 06/2005
307 Break (3E) 1.4 HDi 03/2002 – 06/2005
307 Break (3E) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.4 HDi 04/2002 – 06/2005
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2003 – 04/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 01/2003 – 12/2009
307 (3A/C) 1.4 08/2000 – 09/2003
307 SW (3H) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 Break (3E) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 (3A/C) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 SW (3H) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 1.6 HDi 110 02/2004 – 04/2008
307 Break (3E) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
307 Break (3E) 1.6 HDi 04/2005 – 04/2008
307 SW (3H) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 Break (3E) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 (3A/C) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2009
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.6 HDi 04/2006 – 10/2008
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 07/2001 – 03/2008
307 (3A/C) 1.4 HDi 10/2001 – 06/2005
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 04/2009
307 CC (3B) 1.6 16V 03/2003 – 04/2009
307 CC (3B) 2.0 HDi 135 06/2005 – 04/2009
307 SW (3H) 1.6 HDI 110 11/2003 – 12/2007
1007 (KM_) 1.6 16V 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.6 HDi 06/2007 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 07/2011
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
307 Break (3E) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2004 – 11/2007
307 CC (3B) 2.0 16V 12/2004 – 04/2009
307 (3A/C) 2.0 16V 06/2005 – 11/2007
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2015
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 HDi 75 08/2008 – 12/2015
207 (WA_, WC_) 1.6 16V 02/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 16V Turbo 02/2006 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 02/2006 – 10/2013
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2007 – 10/2012
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 02/2006 – 10/2013
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2006 – 12/2012
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
207 CC (WD_) 1.6 16V 02/2007 – 10/2013
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
207 CC (WD_) 1.6 HDi 02/2007 – 01/2015
207 (WA_, WC_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
405 I (15B) 1.9 4×4 07/1990 – 07/1992
307 (3A/C) 1.6 Flex 07/2006 – 12/2012
405 I (15B) 1.9 4×4 06/1987 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 Injection 4×4 06/1987 – 07/1992
207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi 02/2007 – 12/2012
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 01/2012 – 12/2015
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 10/2011 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 04/2012 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
207 SW (WK_) 1.6 16V 06/2007 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
307 SW (3H) 1.6 HDI 90 04/2005 – 04/2008
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 12/2012
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2011
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 2.0 HDi 01/2008 – 12/2011
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 01/2008 – 12/2011
307 Break (3E) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
307 SW (3H) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 110 08/2009 – 12/2012
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 HDi 06/2009 – 12/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 04/2009 – 12/2012
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
405 I Break (15E) 1.9 05/1988 – 07/1992
207 SW (WK_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 VTi 03/2007 – 12/2012
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi (4BRHRH, 4BRHRJ) 04/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 HDi 03/2013 – 12/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 06/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 04/2011 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
207 (WA_, WC_) 1.6 16V Turbo 10/2009 – 12/2012
207 CC (WD_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 11/2009 – 12/2013
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 10/2009 – 12/2013
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi 09/2008 – 12/2012
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 2.0 HDi 11/2002 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
308 CC (4B_) 1.6 HDi 02/2009 – 05/2012
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2011
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2012
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 09/2000 – 05/2008
307 (3A/C) 1.6 HDi 110 02/2004 – 03/2009
307 (3A/C) 1.6 HDi 04/2005 – 03/2009
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014

SEAT

Model Motor Perioada
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
CORDOBA (6L2) 1.6 04/2003 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 06/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.2 12V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.6 16V 11/2006 – 11/2009
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 06/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 03/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 02/2012 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 05/2008 – 03/2012
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI Cupra 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TDI 04/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 09/2010 – 03/2012
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TDI 06/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2012 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 02/2012 – 05/2015
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
LEON (1P1) 1.6 TDI 11/2010 – 12/2012
LEON (1P1) 1.6 TDI 02/2010 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TFSI 09/2005 – 05/2006
LEON (1P1) 1.9 TDI 07/2005 – 12/2010
LEON (1P1) 2.0 TDI 05/2006 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TDI 10/2005 – 10/2010
LEON (1P1) 2.0 TFSI 05/2005 – 03/2009
LEON (1P1) 2.0 TFSI 11/2006 – 05/2011
LEON (1P1) 1.4 16V 06/2006 – 12/2012
LEON (1P1) 1.9 TDI 06/2007 – 12/2010
LEON (1P1) 1.4 TSI 11/2007 – 12/2012
LEON (1P1) 1.8 TSI 06/2007 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TFSI 06/2009 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 Cupra R 09/2009 – 12/2012
LEON (1P1) 1.6 LPG 12/2009 – 12/2012
LEON (1P1) 1.2 TSI 02/2010 – 12/2012
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 01/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 16V 11/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 08/1995 – 03/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 16V 08/1996 – 06/1999
IBIZA II (6K1) 2.0 i 16V 08/1996 – 08/1999
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 11/1996 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 11/1996 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 12/1995 – 03/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1999 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 16V 05/2000 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 16V 05/2000 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.0 16V 10/1999 – 05/2002
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TD 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 05/1991 – 03/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 06/1994 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 i 09/1993 – 02/2002
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 11/1993 – 12/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 07/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.6 i 04/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 08/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 08/1996 – 02/2002
AROSA (6H1) 1.0 05/1997 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 05/1997 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 16V 01/2000 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 TDI 01/2000 – 06/2004
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 02/1997 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 03/1997 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 i 16V 06/1997 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 16V 09/1996 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 09/1996 – 06/1999
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 16V 06/1999 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 05/1997 – 06/1999
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 02/2000 – 07/2000
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 08/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
IBIZA II (6K1) 1.0 i 09/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 i 09/1996 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 07/1997 – 12/2002
AROSA (6H1) 1.7 SDI 08/1997 – 06/2004
TOLEDO II (1M2) 1.6 10/1998 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/2000 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.8 20V 10/1998 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 10/1998 – 11/2000
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/1998 – 07/2004
LEON (1M1) 1.6 16 V 09/2000 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 20V 09/2000 – 11/2003
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 07/2003 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 05/2003 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 10/2005 – 06/2006
LEON (1M1) 1.6 10/2005 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 03/1999 – 07/2004
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 06/1999 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 06/1999 – 12/2002
CORDOBA VARIO caroserie inchisa/combi (6K5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2002
LEON (1M1) 1.6 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.6 16V 06/2000 – 05/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI Syncro 05/2002 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 05/2003 – 05/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.4 16V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 SDI 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 4 11/1999 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.4 16V 01/2000 – 05/2002
LEON (1M1) 2.8 Cupra 4 02/2001 – 06/2006
LEON (1M1) 2.8 05/2002 – 06/2004
LEON (1M1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2002 – 12/2005
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 02/2002 – 06/2006
CORDOBA (6L2) 1.2 10/2002 – 06/2006
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 09/2002 – 12/2007
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 10/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 SDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 10/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 10/2002 – 12/2005
IBIZA III (6L1) 1.8 T FR 12/2003 – 05/2008
IBIZA III (6L1) 1.6 02/2003 – 11/2009
TOLEDO II (1M2) 1.8 20VT 09/2000 – 07/2004
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI Cupra R 03/2004 – 02/2008
LEON (1P1) 1.6 07/2005 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 FSI 07/2005 – 05/2010
LEON (1P1) 2.0 TDI 07/2005 – 05/2010
LEON (1P1) 2.0 TDI 16V 07/2005 – 12/2012
CORDOBA (6L2) 2.0 09/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 2.0 04/2002 – 11/2009
LEON (1P1) 1.6 MultiFuel 07/2005 – 08/2013
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 01/2009 – 05/2015
AROSA (6H1) 1.0 10/1998 – 01/2001
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra R 07/2000 – 02/2002
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 LPG 07/2008 – 05/2011
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 04/2008 – 05/2015
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 06/2001 – 08/2002
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI Joya Racer 07/2003 – 06/2004

SKODA

Model Motor Perioada
OCTAVIA I (1U2) 1.6 09/1996 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/1996 – 03/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.9 SDI 06/1997 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 08/1997 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 SDI 07/1998 – 12/2003
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 03/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 07/1998 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 11/1999 – 02/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.4 04/1999 – 03/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.4 16V 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 09/2000 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.6 11/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.4 16V 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 10/2005 – 12/2010
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 03/2010
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 D 08/2000 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.8 09/1996 – 07/2000
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 20V 07/1998 – 07/2000
OCTAVIA I (1U2) 1.6 02/1997 – 12/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 12/2007
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 03/2006 – 05/2006
FABIA I (6Y2) 1.9 SDI 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.0 12/1999 – 08/2002
FABIA I (6Y2) 1.4 08/2000 – 08/2002
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 05/2003
FABIA I Combi (6Y5) 2.0 04/2000 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 TDI 01/2000 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 10/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 SDI 11/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 12/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 2.0 12/1999 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.2 07/2001 – 04/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.9 SDI 07/2001 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 04/2000 – 08/2002
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
ROOMSTER (5J7) 1.2 05/2006 – 01/2007
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 07/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 09/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 09/2006 – 03/2010
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
FABIA II (542) 1.4 TDI 01/2007 – 03/2010
FABIA II (542) 1.9 TDI 04/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.4 TDI 10/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.9 TDI 10/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 03/2007 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.2 01/2007 – 05/2015
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 05/2004 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 TDI 08/2004 – 10/2005
ROOMSTER (5J7) 1.6 LPG 06/2006 – 07/2010
ROOMSTER (5J7) 1.2 LPG 03/2009 – 05/2015
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 08/1997 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 04/1999 – 05/2007
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI 01/2000 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 2.0 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 04/2003 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 08/1999 – 05/2003
SUPERB I (3U4) 1.8 T 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.0 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 12/2001 – 08/2003
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 08/2002 – 10/2005
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 06/2003 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.0 TDI 10/2005 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 01/2007 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 10/2005 – 05/2007
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 06/2002 – 03/2008
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 4×4 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI G-TEC 11/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI G-TEC 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 01/2014 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 SRE 01/2014 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2013 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 4×4 05/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI 4×4 02/2019 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI 4×4 02/2019 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.5 TSI G-TEC 01/2019 – 10/2020
OCTAVIA I (1U2) RS 1.8 T 05/2001 – 01/2006
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 SDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 TDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 05/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 03/2003
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 07/2001 – 05/2003
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 07/2001 – 05/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 4×4 08/2000 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) RS 1.8 T 08/2002 – 01/2006
FABIA I (6Y2) 1.2 01/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI RS 06/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
ROOMSTER (5J7) 1.4 09/2006 – 05/2015
FABIA II (542) 1.4 01/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 10/2007 – 12/2014
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 03/2007 – 05/2015
FABIA II (542) 1.4 LPG 01/2007 – 11/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 LPG 10/2007 – 11/2014
ROOMSTER (5J7) 1.6 09/2006 – 05/2015
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 4×4 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
FABIA I Praktik (6Y5) 1.9 TDI 01/2000 – 12/2007
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 04/2000 – 03/2003
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020

VW

Model Motor Perioada
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 11/2003 – 06/2005
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 02/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
CORRADO (53I) 1.8 G60 09/1988 – 09/1993
CORRADO (53I) 1.8 16V 04/1989 – 07/1992
CORRADO (53I) 2.0 i 16V 08/1991 – 12/1995
CORRADO (53I) 2.9 VR6 08/1991 – 12/1995
CORRADO (53I) 2.0 i 04/1993 – 12/1995
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 12/1997
GOLF III (1H1) 2.0 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GTI 16V 08/1992 – 12/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 01/1992 – 08/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 GTI 08/1991 – 09/1997
VENTO (1H2) 1.9 D 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TD 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 09/1993 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 09/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.0 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 10/1994 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 04/1996 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 SDI 04/1997 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 08/1993 – 12/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 07/1993 – 04/1999
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 02/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.9 VR6 Syncro 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 05/1997
GOLF III (1H1) 2.9 VR6 Syncro (1HX1) 10/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 08/1996
PASSAT B5 (3B2) 1.6 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 T 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 T 05/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
PASSAT B5 (3B2) 2.5 TDI Syncro/4motion 12/1998 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 01/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 05/1997 – 09/1999
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1997 – 09/1999
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 08/1995 – 09/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 03/1994 – 04/1999
POLO III (6N1) 55 1.3 10/1994 – 04/1997
POLO III (6N1) 75 1.6 10/1994 – 10/1999
POLO III (6N1) 45 1.0 10/1994 – 09/1996
POLO III (6N1) 64 1.9 D 10/1994 – 10/1999
POLO III (6N1) 100 1.4 16V 04/1996 – 10/1999
POLO III (6N1) 50 1.0 09/1996 – 10/1999
POLO III (6N1) 60 1.7 SDI 08/1997 – 10/1999
POLO III (6N1) 120 1.6 16V GTI 09/1998 – 10/1999
POLO Van Caseta/ Hatchback (6N1) 1.0 10/1994 – 12/1999
POLO III (6N1) 64 1.9 SDI 07/1996 – 10/1999
POLO III (6N1) 1.7 SDI 04/1997 – 10/1999
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 10/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 07/1994 – 12/1995
GOLF III (1H1) 1.6 07/1995 – 08/1997
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1.9 SDI 12/1995 – 08/1999
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 04/1996 – 08/1997
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/1997
POLO III CLASSIC (6V2) 54 1.4 01/1998 – 08/1999
GOLF III Van (1H1) 2.0 08/1995 – 09/1997
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 05/1996 – 02/1999
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 09/1995 – 03/2010
SHARAN VAN (7M_) 2.0 (7M8, 7M9) 09/1996 – 07/2002
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 09/1995 – 04/2000
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 Syncro 11/1996 – 04/2000
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1996 – 04/2000
SHARAN VAN (7M_) 2.8 VR6 (7M8) 09/1996 – 04/2000
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M8) 09/1996 – 05/2003
POLO III (6N1) 55 1.4 08/1995 – 10/1999
POLO III (6N1) 60 1.4 07/1995 – 10/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 60 1.4 12/1995 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 100 1.6 12/1995 – 09/2001
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 04/1996 – 04/1999
PASSAT B5 (3B2) 1.8 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 Syncro/4motion 10/1996 – 11/2000
GOLF III Variant (1H5) 2.9 VR6 Syncro 10/1994 – 04/1999
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 Syncro 10/1990 – 08/1996
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 10/2010 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 TDI 04/2010 – 07/2015
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 Syncro 03/1990 – 12/1996
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 02/2011 – 12/2017
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 08/1996 – 11/2000
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.9 TDI 09/1996 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.8 01/1997 – 09/2001
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 Syncro/4motion 12/1996 – 08/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 4motion 08/1999 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.0 04/2000 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.6 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 SDI 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.4 16V 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.8 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 T 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 08/1997 – 10/2000
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV Van (1J1) 1.9 SDI 11/1998 – 05/2004
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V 09/1997 – 03/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.0 01/1998 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 01/1998 – 06/2004
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 10/1999 – 09/2000
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 10/1999 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 3.2 RSI 4motion (1C9) 04/2000 – 05/2001
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 06/2000 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.4 11/2001 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 07/2005 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 11/2001 – 06/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.5 07/2005 – 09/2010
POLO Variant (6V5) 1.4 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.7 SDI 08/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 06/1997 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 57 1.7 SDI 07/1997 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 1.9 SDI 06/1996 – 09/2001
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 07/1998 – 04/2002
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 04/2002
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 12/1999 – 04/2001
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/1999 – 06/2001
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 02/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2006
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 4motion 01/2000 – 04/2001
GOLF IV (1J1) 1.8 4motion 05/1998 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 4motion 05/1999 – 06/2006
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 04/2011 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TFSI 12/2010 – 07/2014
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 06/2010 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 10/2010 – 12/2017
BORA I (1J2) 1.6 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.4 16V 03/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 SDI 10/1998 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 1.6 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.6 16V 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 16V 02/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/2001 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.4 16V 09/2001 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 10/1998 – 12/2013
GOLF IV Cabriolet (1E7) 2.0 06/1998 – 06/2002
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
BORA I (1J2) 1.8 10/1998 – 05/2005
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 4motion 03/1999 – 06/2005
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 06/1998 – 06/2002
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 07/2011 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TFSI 04/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 1.6 TDI 10/2011 – 07/2016
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 06/1998 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 110 1.9 TDI 06/1998 – 01/2002
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.5 TDI Syncro/4motion 12/1998 – 11/2000
GOLF IV Variant (1J5) 1.4 16V 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 08/1999 – 06/2001
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 16V 02/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 Bi-Fuel 02/2002 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 05/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.4 05/2000 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 02/2000 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.6 05/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 05/1999 – 04/2002
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
GOLF IV (1J1) 2.0 07/1998 – 05/2004
BORA I (1J2) 2.8 V6 4motion 03/1999 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 12/1998 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.8 4motion 02/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/1998 – 04/2002
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/2001 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 12/1998 – 01/2002
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 02/1999 – 06/2001
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 TDI 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.0 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.9 D 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.9 SDI 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.6 16V GTI 10/1999 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.4 01/1998 – 08/1999
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.4 06/2000 – 09/2001
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.6 09/1997 – 12/1998
POLO (6N2) 1.7 SDI 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 08/1999 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 68 1.9 SDI 08/1999 – 01/2002
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 07/2004 – 05/2005
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 1.6 16V 02/2000 – 06/2005
POLO (6N2) 1.4 10/1999 – 09/2001
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 4motion 08/1999 – 11/2000
PASSAT B5.5 (3B3) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.3 V5 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.3 VR5 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2001 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2001 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.5 TDI 05/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 05/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 06/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.5 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.3 V5 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.3 VR5 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 4.0 W8 4motion 09/2001 – 09/2004
PASSAT B5.5 (3B3) 2.5 TDI 4motion 01/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 4motion 01/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 4motion 10/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 4motion 10/2000 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 08/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 08/2000 – 06/2006
BORA I (1J2) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 08/2000 – 05/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.3 V5 10/2000 – 09/2010
PASSAT B5.5 (3B3) 2.5 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 02/2001 – 09/2010
PASSAT B5.5 (3B3) 4.0 W8 4motion 09/2001 – 09/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 1.8 T GTI 08/2001 – 06/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 10/2001 – 05/2008
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 03/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2002 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 02/2001 – 11/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 05/2002 – 08/2005
GOLF IV (1J1) 3.2 R32 4motion 09/2002 – 06/2005
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.6 01/2003 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI 06/2003 – 07/2005
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.4 01/2003 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.8 T 01/2003 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI 07/2005 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.5 07/2005 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.0 09/2002 – 10/2010
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 T 05/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 10/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 06/2001 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/2002 – 06/2005
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2006
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 11/2002 – 04/2012
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.9 SDI 09/2002 – 04/2012
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 TDI 07/2003 – 06/2005
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 09/2002
GOLF IV (1J1) 2.0 BiFuel 05/2002 – 05/2003
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 TDI 12/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 TDI 12/2003 – 05/2005
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1,9 D 01/1996 – 10/1996
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 16V 05/2006 – 11/2009
VENTO (1H2) 2.0 GL 05/1996 – 12/1997
VENTO (1H2) 2.8 VR6 08/1995 – 04/1996
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 10/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 04/2011 – 07/2016
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.6 09/2002 – –
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 10/1993 – 10/1996
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 05/2002 – 05/2003
CORRADO (53I) 2.8 VR6 09/1991 – 12/1995
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 08/2005
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 04/2011 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI Hybrid 04/2011 – 12/2017
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 12/2011 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.6 TDI 12/2011 – 07/2016
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 08/2014 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 16V 08/2014 – 12/2017
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 04/2012 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TFSI 12/2011 – 07/2016
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 12/2011 – 04/2018
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TSI 12/2012 – 12/2017
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI 04/2013 – 08/2020
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 03/2013 – 03/2016
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 07/2014 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 08/2014 – 12/2017
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 09/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 07/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2004
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 10/2000 – 05/2005
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.9 SDI 12/1995 – 08/1999
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.7 SDI 08/1997 – 12/1999
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.4 08/1997 – 12/1999
POLO Van caroserie inchisa/combi (6V5) 1.9 SDI 10/1999 – 09/2001
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 04/2002
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 MPi 09/2015 – 04/2018
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 08/1991 – 12/1995
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1999
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 Syncro 09/1989 – 10/1993
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M8, 7M9) 09/1996 – 05/2003
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 01/2010 – 05/2022
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2011 – 07/2016
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 05/2011 – 12/2017

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „set placute frana,frana disc BOSCH 0 986 494 596 — VW Passat”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.