filtru combustibil PURFLUX EP90C — VW Passat

  • Cod producător: 38-ep90c
  • Cod articol: EP90C
  • EAN: 3286061702269
  • Categorie: filtru combustibil

43.67 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 158
Diametru 3 [mm] 8
Diametru 4 [mm] 8
Diametru exterior [mm] 74
Tip filtru Filtru conducta

Coduri OEM

Producător Cod OEM
MERCEDES-BENZ 0024772701
MERCEDES-BENZ 0024772801
FIAT 0060523432
SEAT 021104653A
VAG 021104653A
FIAT 119113206100
FIAT 119113206104
BMW 12682313
BMW 12695483
BMW 13321268231
BMW 13321269548
BMW 13321270038
BMW 13329063165
FORD 1485678
PEUGEOT 156713
CITROËN 156778
PEUGEOT 156778
NISSAN 1640070J00
VAG 1H0201501
VAG 1H0201501A
AUDI 1H0201511
SEAT 1H0201511
SKODA 1H0201511
VW 1H0201511
VAG 1H0201511
AUDI 1H0201511A
SEAT 1H0201511A
SKODA 1H0201511A
VW 1H0201511A
VAG 1H0201511A
VAG 1H020511A
VAG 1HO201511
AUDI 251201511A
SEAT 251201511A
SKODA 251201511A
VW 251201511A
VAG 251201511A
AUDI 251201511H
SEAT 251201511H
SKODA 251201511H
VW 251201511H
VAG 251201511H
VW 2D0201051
VAG 2D0201051
VAG 3952670
RENAULT 4055020005
FIAT 4435104
LANCIA 4435104
FIAT 4442559
OPEL 4819552
GENERAL MOTORS 4819552
FORD 5018035
FIAT 60523432
LANCIA 60523432
FIAT 60800097
LANCIA 60800097
FORD 7212351
ROVER 73176
ROVER 73201
RENAULT 7700680162
RENAULT 7700680167
RENAULT 7700741993
RENAULT 7700742386
RENAULT 7700838890
RENAULT 770680167
RENAULT 7711130026
RENAULT 8671002341
RENAULT 8671014166
RENAULT 8671017076
PEUGEOT 91535807
FIAT 9153580780
LANCIA 9153580780
GENERAL MOTORS 95191678
FORD 95VW9155BA
FORD 95VW9155CA
MERCEDES-BENZ A0024772701
MERCEDES-BENZ A0024772801
ROVER AEC3112
ROVER AFU4213
KAYSER AK11B
KAISER AK11B
KAISER MOTORS AK11B
KAYSER AK11LJA
CITROËN E145002
PEUGEOT E145002
CITROËN E145069
PEUGEOT E145069
ROVER EAC3112
AC FS17
AC FS9214E
AC GF538
ROVER GFE7001
GRADALL GFI21100
GRADALL GFI21100A
GENERIC GPF009
CHRYSLER J0472386
ROVER NTC1885
ROVER NTC5958
VAG SE021104653A
CHRYSLER T0680167
ROVER TKC6055

EAN: 3286061702269

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
GTV (116_) 6 2.5 (116.CA) 11/1980 – 02/1987
75 (162_) 1.8 (162.B1L, 162.B1F) 09/1988 – 02/1992
75 (162_) 1.8 (162.B1H) 08/1989 – 02/1992
75 (162_) 2.5 V6 (162.B3) 05/1985 – 08/1986
75 (162_) 3.0 V6 (162.B6C) 02/1990 – 02/1992
90 (162_) 2.0 i.e. (162.A2A, 162.A2E) 10/1984 – 07/1987
90 (162_) 2.5 i.e. V6 (162.A, 162.AA) 10/1984 – 07/1987
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2C, 164.A2L, 164A2H) 06/1987 – 08/1992
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.H3) 09/1992 – 09/1998
GIULIETTA (116_) 2.0 Turbo (116) 04/1983 – 06/1985
GT (105_) V 2000 (105) 01/1971 – 12/1977
ALFETTA GT (116_) 2.0 (11610) 07/1978 – 01/1986
SPIDER (115_) 2000 (115680, 115681) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115661) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115A1) 01/1977 – 12/1993
SPIDER (105_) 2000 (10512, 10524) 01/1971 – 12/1977
SPIDER (115_) 2000 (115A1A) 01/1990 – 12/1993
6 (119_) 2.5 i.e. (119.AA, 119.AB) 10/1983 – 12/1986
164 (164_) 2.0 (164A2C) 06/1987 – 09/1998
90 (162_) 2.0 i.e. (162A2B) 10/1984 – 07/1987
75 (162_) 1.6 (162B2) 05/1985 – 09/1989
SZ (162_) 3.0 V6 Zagato (162C1) 09/1988 – 08/1994
RZ (162_) 3.0 V6 Zagato (162D1) 01/1992 – 12/1994
ALFETTA GT (116_) 2.0 (11636, 11610) 06/1977 – 12/1984
SPIDER (115_) 2.0 (115A1A) 09/1989 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 01/1975 – 12/1986
6 (119_) 2.5 i.e. (119AA, 119AB) 08/1979 – 06/1984
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2H, 164.A2) 06/1987 – 09/1992
75 (162_) 3.0 V6 Cat (162.B6A) 01/1987 – 02/1992

ALPINA

Model Motor Perioada
C1 (E30) 2.3 08/1983 – 11/1985
C1 (E30) 2.5 10/1986 – 06/1988
C2 (E30) 2.7 02/1986 – 07/1987
C2 (E30) 2.7 03/1987 – 08/1987
C2 (E30) 2.7 tractiune integrala 02/1986 – 07/1987
C2 Cabriolet (E30) 2.7 02/1986 – 07/1987
B3 (E30) 2.7 09/1987 – 06/1992
B3 (E30) 2.7 tractiune integrala 09/1987 – 06/1992
B3 Touring (E30) 2.7 09/1987 – 06/1992
B6 (E30) 2.8 11/1983 – 07/1986
B6 (E30) 3.4 08/1986 – 12/1990
B6 (E30) 3.4 08/1984 – 07/1987
B6 (E36) 2.8 03/1992 – 07/1993
B9 (E28) 3.4 11/1981 – 12/1985
B10 (E34) 3.0 tractiune integrala 10/1993 – 03/1995
B10 (E34) 3.4 04/1988 – 12/1992
B10 (E34) 3.4 Biturbo 01/1989 – 06/1993
RLE Roadster (Z1) 2.7 08/1990 – 09/1991
B7 (E12) 3.0 12/1978 – 02/1982
B7 (E28) 3.5 04/1984 – 07/1987
B7 (E28) 3.5 08/1986 – 12/1987
B7 cupe (E24) 3.0 12/1978 – 02/1982
B7 cupe (E24) 3.4 05/1982 – 08/1987
B7 cupe (E24) 3.4 10/1986 – 06/1988
B10 Touring (E34) 3.0 tractiune integrala 11/1993 – 04/1996
B6 (E21) 2.8 09/1981 – 03/1983
C1 (E21) 2.3 04/1980 – 07/1983
C2 (E30) 2.5 07/1985 – 03/1988

ALPINE

Model Motor Perioada
V6 GT 01/1985 – 12/1990
V6 TURBO 01/1988 – 12/1990
A610 3.0 TURBO 01/1991 – 04/1995
V6 TURBO 01/1985 – 12/1990

AUDI

Model Motor Perioada
A4 B5 (8D2) 1.6 11/1994 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 11/1994 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 11/1994 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 10/1996 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 10/1996 – 08/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 10/1996 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 07/1998 – 01/2005
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 12/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 12/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 07/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 07/1995 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.6 07/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 07/2000 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 10/1997 – 05/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 05/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 08/1997 – 09/2001
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/1998 – 07/1999
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/1998 – 05/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 09/1999 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 07/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1996 – 07/1997
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 07/1995 – 07/1997
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 03/1999 – 09/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 03/1999 – 09/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 01/1998 – 04/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 06/2001 – 07/2004
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 07/1999 – 05/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1999 – 10/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 08/1998 – 04/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 07/1997 – 01/2005
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 07/1995 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 1.8 04/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 quattro 01/1996 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 04/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 05/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 02/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 quattro 05/2001 – 07/2004
A4 B5 (8D2) 1.8 T 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 01/1995 – 07/1997
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 01/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 03/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 03/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 03/1997 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 02/1997 – 01/2005
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 08/1997 – 09/2001

AUSTIN

Model Motor Perioada
MAESTRO Fastback (XC) 2.0 EFi 10/1984 – 08/1990
MONTEGO (XE) 2.0 04/1984 – 08/1988
MONTEGO combi (XE) 2.0 10/1984 – 08/1991
MONTEGO (XE) 2.0 Turbo 04/1984 – 08/1988

BMW

Model Motor Perioada
3 (E30) 318 i 12/1984 – 08/1988
3 (E30) 318 i 09/1982 – 08/1987
3 (E30) 320 i 10/1986 – 04/1991
3 (E30) M3 2.3 07/1986 – 06/1991
3 (E30) 323 i 09/1982 – 08/1983
3 (E30) 323 i 09/1983 – 09/1986
3 (E30) 325 i X 03/1986 – 12/1987
3 (E30) 325 i 09/1983 – 11/1989
3 (E30) 325 e 2.7 01/1985 – 08/1987
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
3 cupe (E36) 325 i 10/1991 – 02/1995
5 (E12) 528 i 08/1979 – 06/1981
5 (E28) 520 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 03/1983 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1985 – 12/1987
5 (E28) 528 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E28) 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E34) 520 i 06/1987 – 09/1990
5 (E34) 520 i 24V 04/1990 – 08/1995
5 (E34) 525 i 02/1988 – 08/1990
5 (E34) 525 i 24V 03/1990 – 08/1995
5 (E34) 525 iX 24V 10/1991 – 08/1995
5 (E34) 530 i 01/1988 – 04/1990
5 (E34) 535 i 11/1987 – 02/1993
5 (E34) M5 09/1988 – 03/1992
5 (E34) M5 01/1992 – 07/1995
5 Touring (E34) 520 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 ix 01/1992 – 03/1996
6 (E24) 628 CSi 09/1979 – 08/1987
6 (E24) 635 CSi 06/1978 – 04/1982
6 (E24) 635 CSi 07/1987 – 04/1989
7 (E23) 728 i 09/1977 – 08/1986
7 (E23) 745 i 04/1980 – 04/1983
7 (E23) 735 i 09/1982 – 09/1986
7 (E23) 745 i 05/1983 – 08/1986
7 (E32) 730 i, iL 03/1985 – 01/1989
7 (E32) 730 i, iL 03/1987 – 03/1994
7 (E32) 735 i, iL 06/1986 – 07/1992
7 (E32) 735 i, iL 07/1986 – 01/1989
3 Cabriolet (E30) 318 i 09/1990 – 10/1993
3 Cabriolet (E30) 320 i 05/1986 – 11/1993
3 Cabriolet (E30) 325 i 12/1985 – 12/1987
3 Cabriolet (E36) 325 i 03/1993 – 08/1995
5 Touring (E34) 518 g 02/1996 – 07/1996
5 Touring (E34) M5 04/1992 – 07/1995
5 (E34) 518 i 05/1994 – 08/1995
5 (E34) 518 i 09/1989 – 04/1994
5 Touring (E34) 518 i 04/1993 – 04/1994
6 (E24) 635 CSi 12/1984 – 12/1986
3 (E30) 316 i 08/1987 – 08/1988
3 (E30) M3 EVO II 2.5 01/1990 – 01/1992
3 (E30) M3 EVO I 2.3 10/1988 – 10/1990
5 (E28) M5 08/1985 – 12/1987
7 (E23) 735 i 04/1985 – 08/1986
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 06/1991
5 Touring (E34) 518 i 05/1994 – 07/1996
3 (E30) 320 is 05/1988 – 12/1990
6 (E24) 635 CSi 05/1982 – 08/1988
7 (E23) 735 i 09/1979 – 09/1982
3 Cabriolet (E30) 320 i 07/1987 – 10/1993
7 (E23) 732 i 09/1979 – 08/1986
3 Cabriolet (E30) 316 i Baur TC 09/1987 – 12/1989
6 (E24) 635 CSi 07/1987 – 04/1989
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 10/1993
3 Cabriolet (E30) 318 Baur TC 09/1983 – 06/1988
5 (E28) M535 i 01/1985 – 12/1987
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
3 (E30) 320 i 10/1986 – 04/1991
7 (E23) 733 i 09/1979 – 12/1981
3 (E21) 323 i 01/1978 – 10/1982
6 (E24) 633 CSi 09/1978 – 08/1984
3 (E30) 316 i 09/1987 – 06/1991
3 (E30) 318 i 09/1987 – 06/1991
3 (E30) 318 i 06/1987 – 12/1991
3 Touring (E30) 318 i 04/1989 – 06/1994
3 (E30) 316 i 07/1988 – 06/1991
3 (E30) 325 i X 09/1986 – 08/1991
3 (E30) 325 i 12/1986 – 06/1991
3 Touring (E30) 325 i 07/1987 – 03/1993
3 Cabriolet (E30) 325 i 08/1987 – 11/1993
3 (E36) 320 i 01/1991 – 02/1998
3 cupe (E36) 320 i 12/1991 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) 320 i 12/1993 – 11/1999
5 (E12) 528 i 03/1977 – 09/1979
5 (E34) 530 i V8 09/1992 – 12/1995
5 Touring (E34) 530 i 09/1992 – 07/1996
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 07/1989
6 (E24) 635 CSi 12/1977 – 04/1989
5 (E12) M535 i 04/1980 – 05/1981
7 (E32) 730 i, iL V8 04/1992 – 09/1994
6 (E24) M 635 CSi 04/1986 – 02/1989
Z1 Roadster 2.5 06/1988 – 06/1991
3 Touring (E30) 325 i X 06/1988 – 10/1993
3 (E21) 318 i 11/1979 – 08/1982
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
7 (E23) 735 i 05/1984 – 09/1986
3 (E30) M3 2.3 01/1986 – 12/1990
3 (E30) 325 e 2.7 10/1983 – 12/1988
3 (E30) 320 i 09/1982 – 12/1991
3 Touring (E30) 318 i 09/1987 – 06/1991
3 (E36) 325 i 09/1990 – 12/1995
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
7 (E23) 733 i 05/1977 – 08/1986
3 (E30) M3 2.3 02/1987 – 05/1989
6 (E24) M 635 CSi 04/1984 – 12/1988
3 Cabriolet (E30) 318 i Baur TC 09/1982 – 06/1990
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987

CITROËN

Model Motor Perioada
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 2.0 i Turbo 09/1992 – 06/1994
XM (Y3) 3.0 V6 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 3.0 V6 24V 07/1990 – 06/1994
XM Break (Y3) 2.0 i 11/1991 – 04/1994
XM Break (Y3) 2.0 Turbo 09/1992 – 04/1994
XM Break (Y3) 3.0 V6 11/1991 – 04/1994
XM (Y3) 2.0 05/1989 – 04/1994
XM (Y4) 3.0 V6 24V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y3) 2.0 i (Y3A) 11/1991 – 04/1994
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 04/1994
XM (Y3) 3.0 05/1989 – 05/1994
XM (Y3) 3.0 (Y3) 05/1989 – 06/1994
XM Break (Y3) 2.0 10/1991 – 07/1994
XM Break (Y3) 3.0 Pullman 05/1989 – 07/1994
XM Break (Y3) 3.0 05/1989 – 07/1994
XM (Y3) 2.0 05/1989 – 06/1994
XM Break (Y3) 2.0 05/1989 – 06/1994
XM Break (Y3) 3.0 V6 24V 01/1990 – 07/1994
XM Break (Y4) 2.0 08/1994 – 07/1999
XM (Y4) 2.0 08/1994 – 07/1999
EVASION microbus (22, U6) 2.0 Turbo C.T. 06/1994 – 07/2002
JUMPY I (U6U_) 1.6 10/1995 – 08/2000
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.6 i 10/1995 – 08/2000
XM (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
EVASION microbus (22, U6) 2.0 06/1994 – 07/2002

DAEWOO

Model Motor Perioada
REXTON (GAB_) 3.2 V6 04/2002 – –

DAIMLER

Model Motor Perioada
2.8 – 5.3 Double Six / Vanden 5.3 07/1972 – 09/1973
2.8 – 5.3 Double Six / Vanden 5.3 09/1973 – 05/1975
2.8 – 5.3 Double Six H.E. 5.3 07/1981 – 10/1986
2.8 – 5.3 Double Six 5.3 07/1981 – 02/1993
XJ 40, 81 Double Six 6.0 02/1993 – 09/1994
COUPE Double Six 5.3 05/1975 – 12/1977
LIMOUSINE 4.2 01/1988 – 12/1991
LANDAULETTE 4.2 01/1988 – 12/1991
2.8 – 5.3 Sovereign 4.2 09/1973 – 03/1979
LIMOUSINE 4.2 06/1968 – 12/1991
2.8 – 5.3 Double Six 5.3 10/1986 – 02/1993
2.8 – 5.3 Double Six 5.3 05/1975 – 07/1981

FIAT

Model Motor Perioada
ULYSSE (220_) 2.0 Turbo (220.AD5) 06/1994 – 08/2002
ULYSSE (220_) 2.0 (220.AC5) 06/1994 – 08/2002
REGATA Weekend (138_) 70 1.3 01/1984 – 07/1989
SCUDO bus (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.6 09/1996 – 12/2006
REGATA (138_) 85 1.5 05/1985 – 12/1987
REGATA (138_) 70 1.3 09/1983 – 07/1986

FORD

Model Motor Perioada
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 11/1995 – 04/2000
GALAXY I (WGR) 2.8 V6 04/2000 – 05/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.0 03/1996 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 11/2002 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 05/2000 – 10/2002
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.8 11/1995 – 07/2000
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.8 05/2000 – 03/2006
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 4×4 04/1996 – 04/2000

GAZ

Model Motor Perioada
GAZELLE bus 2.3 01/2003 – 01/2010
GAZELLE caroserie 2.3 4×4 01/2003 – 01/2010
GAZELLE platou / sasiu 2.3 4×4 01/2003 – 01/2010

INNOCENTI

Model Motor Perioada
KORAL 55 01/1990 – 12/1992

JAGUAR

Model Motor Perioada
XJSC Convertible (X27) 6.0 05/1993 – 03/1996
XJ 12 5.3 09/1973 – 12/1976

LANCIA

Model Motor Perioada
BETA cupe (828_) 2000 (828BC_) 01/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 (828.BC) 04/1976 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 i.e. (828.BC) 12/1981 – 12/1984
BETA Spider (828_) 2000 (828BS1) 05/1976 – 11/1979
ZETA (22_) 2.0 Turbo (220AD5, 220CD5) 05/1995 – 09/2002
TREVI (828_) 2000 i.e. (828DB13) 05/1980 – 01/1987
BETA Spider (828_) 2000 (828BS1) 04/1979 – 10/1986
BETA H.P.E. (828_) 2000 i.e. (828BF) 05/1981 – 09/1984
BETA H.P.E. (828_) 2000 (828.BF) 05/1976 – 05/1978

LAND ROVER

Model Motor Perioada
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 08/1981 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 10/1985 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.9 Vogue SEI 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER II (P38A) 3.9 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER I 3.5 4×4 01/1987 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.9 Cat 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER I 3.5 4×4 10/1969 – 08/1991

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
S-CLASS (W140) S 420 (140.042, 140.043) 01/1993 – 10/1998
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 (902.071, 902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 11/1994 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 200 (210.035) 06/1995 – 08/2000
E-CLASS (W210) E 230 (210.037) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 320 (210.055) 06/1995 – 06/1997
C-CLASS (W202) C 230 Kompressor (202.024) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 10/1995 – 05/2000
VITO bus (W638) 113 2.0 (638.114, 638.194) 02/1996 – 07/2003
E-CLASS (W210) E 280 (210.053) 01/1996 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 420 (210.072) 01/1996 – 06/1997
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.078) 06/1996 – 09/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T (210.235) 06/1996 – 08/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 230 T (210.237) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 420 T (210.272) 06/1996 – 06/1997
C-CLASS (W202) C 230 (202.023) 06/1996 – 06/1997
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 11/1996 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T (202.083) 06/1996 – 06/1998
SLK (R170) 230 Kompressor (170.447) 09/1996 – 03/2000
SLK (R170) 200 Kompressor (170.445) 10/1996 – 03/2000
V-CLASS (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 10/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 114 2.3 (638.134, 638.194) 12/1996 – 07/2003
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.347) 06/1997 – 06/2000
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.345) 06/1997 – 06/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 (903.071, 903.072, 903.073, 903.671, 903.672,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 (902.011, 902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 (901.061, 901.062, 901.661, 901.662, 902.061,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 (903.011, 903.012, 903.013, 903.022, 903.612,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 (903.061, 903.062, 903.063, 903.661, 903.662) 02/1995 – 05/2006
V-CLASS (638/2) V 280 (638.244, 638.294) 08/1997 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 200 (638.214, 638.294) 02/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 113 2.0 (638.014, 638.094) 03/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 114 2.3 (638.034, 638.094) 03/1997 – 07/2003
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 NGT (902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 NGT (901.661, 902.061, 902.062, 902.661, 902.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 NGT (902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 NGT (903.072, 903.671, 903.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 NGT (903.661, 903.061, 903.062, 903.063, 903.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 NGT (903.611, 903.612, 903.613, 903.622, 903.012,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 414 (904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 4×4 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 4×4 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 05/1997 – 05/2006
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.048) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.248) 08/2000 – 03/2003
SL (R230) 55 AMG (230.474) 10/2001 – 06/2002
S-CLASS cupe (C215) CL 55 AMG Kompressor (215.374) 06/2002 – 03/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 4×4 (903.672, 903.673) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 4×4 (903.661, 903.662, 903.663) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 4×4 (903.612, 903.613, 903.622) 02/1995 – 05/2006
SL (R230) 55 AMG (230.472) 03/2006 – 01/2012
E-CLASS (W210) E 36 AMG 04/1996 – 01/1998
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
SL (R230) 55 AMG (230.474) 09/2003 – 12/2005
V-CLASS caroserie (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 08/1996 – 07/2003
V-CLASS caroserie (638/2) V 280 (638.244) 07/1997 – 07/2003
E-CLASS (W124) E 200 (124.019) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 220 (124.022) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.029) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.028) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 320 (124.032) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 420 (124.034) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 500 (124.036) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS T-Model (S124) E 280 T (124.088) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS Cabriolet (A124) E 200 (124.060) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 36 AMG (124.052) 05/1994 – 06/1997
SL (R129) 500 (129.067) 09/1992 – 10/2001
S-CLASS (W140) S 280 (140.028) 02/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 300 SE 2.8 (140.028) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 600 (140.056, 140.057) 01/1993 – 10/1998
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 (202.022) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.028) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 (202.020) 01/1994 – 05/2000
SLK (R170) 200 (170.435) 09/1996 – 03/2000
SL (R129) 280 (129.058) 08/1993 – 10/2001
SL (R129) 320 (129.063) 09/1993 – 10/2001
C-CLASS (W202) C 36 AMG (202.028) 05/1994 – 05/2000
E-CLASS cupe (C124) E 200 (124.040) 06/1993 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 220 (124.062) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 220 (124.042) 06/1993 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 320 (124.066) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 320 (124.052) 06/1993 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 36 AMG (124.066) 05/1994 – 03/1998
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.245) 06/1997 – 03/2003
S-CLASS (W220, V220) S 55 AMG Kompressor (220.074, 220.174) 06/2002 – 08/2005
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T (202.080) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T Kompressor (202.082) 11/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T Kompressor (202.085) 06/1997 – 09/2000
E-CLASS T-Model (S124) E 200 T (124.079) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 220 T (124.082) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 320 T (124.092) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 280 T (124.088) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 36 T AMG (124.092) 05/1994 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 300 T 4-matic (124.290) 06/1993 – 06/1996
CLK (C208) CLK 200 (208.335) 06/1997 – 06/2002
SL (R230) 55 AMG Kompressor (230.474) 06/2002 – 01/2012
SLK (R170) 230 Kompressor (170.449) 03/2000 – 04/2004
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.445) 03/1998 – 06/2000
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 (208.435) 03/1998 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.447) 03/1998 – 06/2000
E-CLASS (W210) E 50 AMG (210.072) 02/1996 – 08/1997
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.045) 06/1997 – 03/2002
SL (R129) 60 AMG (129.067) 05/1997 – 10/2001
SL (R129) 600 (129.076) 07/1992 – 10/2001
S-CLASS (W140) S 500 (140.050, 140.051) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS cupe (C140) SEC/CL 420 (140.063) 10/1994 – 02/1999
S-CLASS cupe (C140) 500 SEC / CL 500 (140.070) 10/1992 – 12/1999
S-CLASS cupe (C140) SEC/CL 600 (140.076) 09/1992 – 02/1999

MG

Model Motor Perioada
MGR V8 3.9 09/1992 – 12/1995
MAESTRO 2.0 Turbo 10/1988 – 09/1990
MAESTRO 2.0 EFi 10/1984 – 09/1990
MONTEGO 2.0 EFi 04/1984 – 09/1990
MONTEGO 2.0 Turbo 10/1984 – 09/1990

MORGAN

Model Motor Perioada
PLUS FOUR 1.8 i 01/1993 – 06/1999
PLUS EIGHT 3.5 EFI 01/1984 – 08/1990
PLUS EIGHT 4.6 01/1996 – 10/2001

NISSAN

Model Motor Perioada
PRIMERA (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 GT 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 i 07/1990 – 03/1998
SERENA (C23) 2.0 11/1992 – 09/2001
SERENA (C23) 1.6 02/1993 – 09/2001
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 02/1991 – 03/1998
PRIMERA (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1993 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
VANETTE CARGO caroserie (HC 23) 1.6 i 09/1994 – 05/2001
VANETTE CARGO bus (HC 23) 1.6 i 01/1996 – 05/2001
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 09/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/2000 – 07/2002
PRIMERA (P12) 1.8 03/2002 – 10/2008
PRIMERA (P12) 2.0 03/2002 – 10/2008
PRIMERA combi (WP12) 1.8 03/2002 – 05/2007
PRIMERA (P12) 1.6 03/2002 – 08/2008
PRIMERA Hatchback (P12) 1.6 07/2002 – 08/2008
PRIMERA Hatchback (P12) 1.8 07/2002 – 10/2008
PRIMERA Hatchback (P12) 2.0 07/2002 – 10/2008
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 1.6 06/1993 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 06/1990 – 04/1993
PRIMERA combi (WP12) 1.6 Visia 01/2002 – 04/2006
PRIMERA (P12) 1.6 01/2002 – 04/2006
PRIMERA Hatchback (P12) 1.6 07/2002 – 04/2006
VANETTE CARGO caroserie (HC 23) 1.6 09/1994 – 05/2001
VANETTE CARGO bus (HC 23) 1.6 09/1994 – 05/2001
PRIMERA (P10) 2.0 06/1990 – 05/1996
SERENA VAN (C23) 1.6 02/1993 – 06/2001
SERENA VAN (C23) 1.6 09/1994 – 06/1999
PRIMERA combi (WP12) 2.0 03/2002 – –
PRIMERA (P12) 1.8 LPG 03/2002 – –
SERENA (C23) 1.6 09/1994 – 08/2000

PEUGEOT

Model Motor Perioada
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 07/1992
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.1 CJ 10/1989 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.1 07/1989 – 09/1998
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 CJ 05/1991 – 12/1994
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.6 CJ 08/1992 – 12/1994
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 08/1988 – 08/1989
309 II (3C, 3A) 1.1 08/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1989 – 12/1993
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.6 10/1989 – 12/1992
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 06/1988
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 II (4B) 1.8 08/1992 – 10/1995
405 I (15B) 1.9 Injection 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 2.0 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 MI-16 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 T 16 X4 08/1992 – 10/1995
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.8 08/1992 – 10/1996
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 2.0 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 2.0 4×4 08/1992 – 10/1996
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1992 – 09/1999
605 (6B) 3.0 10/1989 – 09/1999
605 (6B) 3.0 SV 24 08/1989 – 09/1999
405 II (4B) 2.0 16V 06/1994 – 10/1995
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1991 – 09/1999
605 (6B) 2.0 16V 07/1994 – 09/1999
405 I Break (15E) 1.9 4×4 10/1988 – 08/1992
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1990 – 12/1993
505 (551A) 2.2 Turbo Injection 01/1986 – 12/1987
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1993
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 02/1990 – 09/1999
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.1 08/1987 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.0 08/1992 – 05/1997
405 I (15B) 1.9 4×4 07/1990 – 07/1992
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
405 I Break (15E) 1.6 SRi 4×4 04/1988 – 07/1992
405 I (15B) 1.6 4×4 04/1988 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 4×4 06/1987 – 07/1992
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.4 08/1987 – 07/1990
405 I Break (15E) 1.9 4×4 07/1990 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.0 08/1987 – 07/1990
405 II Break (4E) 2.0 4×4 08/1992 – 12/1995
405 I Break (15E) 1.6 05/1988 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 05/1988 – 07/1992
405 II Break (4E) 1.4 07/1993 – 06/1994
205 Caseta/ Hatchback 1.1 08/1987 – 07/1990
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 06/1994
405 I (15B) 1.9 01/1989 – 12/1992
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 08/1994
405 I (15B) 1.9 Injection 4×4 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 1.8 08/1996 – 11/1999
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 08/1994
605 (6B) 2.0 09/1989 – 12/1992
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.9 08/1992 – 12/1995
205 Caseta/ Hatchback 1.1 08/1990 – 05/1997
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.4 09/1989 – 10/1993
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.4 09/1989 – 10/1993
405 I (15B) 1.9 (15BDFV) 07/1988 – 12/1992
405 II (4B) 1.9 (4BD5A2) 06/1992 – 04/1997
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 07/1992
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 X4 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 1.4 08/1992 – 10/1996
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 07/1987 – 11/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 SPort MI-16 4×4 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 4×4 06/1987 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 tractiune integrala 09/1988 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 tractiune integrala 06/1987 – 07/1992
405 I Break (15E) 1.9 06/1987 – 07/1992
806 (221) 2.0 Turbo 06/1994 – 08/2002
806 (221) 2.0 06/1994 – 08/2002
EXPERT (224_) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.6 02/1996 – 09/2000
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 05/1997
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 05/1997
205 II (20A/C) 1.0 10/1987 – 09/1998
205 Caseta/ Hatchback 1.0 08/1990 – 04/1995
405 I (15B) 1.9 4×4 07/1988 – 12/1992
405 I (15B) 1.6 01/1987 – 12/1992
505 (551A) 2.2 Turbo Injection 03/1984 – 10/1988
309 II (3C, 3A) 1.1 09/1989 – 10/1993
405 II (4B) 1.9 01/1992 – 11/1997
505 (551A) 2.2 Turbo Injection 06/1987 – 12/1988
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 10/1990
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 09/1998

PININFARINA

Model Motor Perioada
SPIDEREUROPA (P124DS) 2000 11/1984 – 11/1985
SPIDEREUROPA (P124DS) 2000 03/1982 – 09/1985

RENAULT

Model Motor Perioada
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37F) 10/1984 – 12/1988
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1980 – 09/1982
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1982 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 03/1986 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 (L483) 03/1986 – 12/1988
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo (L485) 04/1987 – 03/1990
21 (B48_) 1.7 (B48F) 09/1989 – 10/1992
21 (B48_) 1.7 (B48E) 09/1989 – 06/1994
21 (B48_) 2.0 (B48R/Y) 02/1990 – 10/1992
21 (B48_) 2.2 (B48K) 09/1989 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.2 (L48K) 07/1986 – 02/1994
21 combi (K48_) 1.7 Cat (K48F) 05/1988 – 06/1993
21 combi (K48_) 1.7 (K48E) 06/1986 – 12/1989
21 combi (K48_) 2.2 (K48K) 06/1986 – 11/1993
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.4 V6 Turbo (B295) 10/1984 – 05/1990
25 (B29_) 2.7 V6 Injection (B298) 04/1984 – 08/1989
25 (B29_) 2.0 12V (B294) 06/1989 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29B) 09/1986 – 12/1992
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29F) 06/1987 – 12/1992
FUEGO (136_) 1.6 Turbo (1365) 08/1983 – 10/1985
ESPACE I (J11_) 2.2 (J117) 07/1986 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117) 01/1988 – 12/1990
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J) 01/1991 – 10/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 Biturbo 4×4 (B545) 02/1993 – 07/1996
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636) 01/1991 – 10/1996
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B541) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B543) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29A) 06/1986 – 02/1988
21 combi (K48_) 2.0 (K483) 06/1986 – 12/1988
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 4×4 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo (L48L) 02/1990 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo 4×4 (L48L) 02/1990 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 2.0 (L48R) 02/1990 – 06/1994
21 combi (K48_) 2.0 (K48R) 06/1990 – 02/1994
21 combi (K48_) 2.2 4×4 (K48K) 06/1986 – 12/1993
21 limuzina (L48_) 2.2 4×4 (L48K) 07/1990 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 4×4 (L48R) 12/1989 – 02/1994
21 (B48_) 2.2 4×4 (B48K) 07/1990 – 06/1994
21 (B48_) 2.0 4×4 (B48R/Y) 09/1990 – 10/1992
25 (B29_) 2.5 V6 Turbo (B29G) 01/1990 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.8 V6 (B293) 06/1987 – 02/1990
25 (B29_) 2.2 (B29) 11/1985 – 03/1989
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116) 03/1988 – 12/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116) 01/1989 – 12/1990
ESPACE II (J/S63_) 2.2 4×4 (J/S637, J63G) 03/1991 – 12/1996
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.0 (L48C) 03/1986 – 12/1993
21 combi (K48_) 2.0 (K48C) 03/1986 – 12/1993
21 (B48_) 2.0 (B48C) 09/1989 – 12/1993
SAFRANE I (B54_) 2.0 (B540) 11/1992 – 07/1996
25 (B29_) 2.0 03/1987 – 12/1993
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
18 Variable (135_) 1.6 Turbo (1355) 09/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 Turbo 10/1982 – 07/1986
SAFRANE I (B54_) 2.0 12V (B542, B54E) 04/1992 – 07/1996
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
21 combi (K48_) 2.0 4×4 03/1989 – 12/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 (L489) 03/1986 – 10/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 05/1991 – 10/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 Turbo 4×4 08/1989 – 10/1993
MASTER I caroserie (T__) 30 2.2 08/1980 – 07/1998
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
19 I (B/C53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 06/1989 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
EXPRESS pick-up 1.2 07/1995 – 10/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 03/1993 – 10/1996
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 04/1986 – 06/1989
21 limuzina (L48_) 2.2 04/1986 – 06/1989
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
21 (B48_) 2.2 07/1989 – 05/1993
21 (B48_) 2.0 07/1989 – 06/1992
21 (B48_) 2.0 TXi 07/1989 – 05/1993
21 combi (K48_) 2.0 07/1989 – 06/1992
21 combi (K48_) 2.0 06/1991 – 05/1993
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 09/1994 – 04/1998
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.2 08/1993 – 02/1998
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
21 limuzina (L48_) 2.0 04/1986 – 06/1989
21 limuzina (L48_) 2.0 (L489) 04/1988 – 06/1989
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
SAFRANE I (B54_) 3.0 02/1993 – 06/1996
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra 06/1987 – 12/1987
19 I (B/C53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
19 II (B/C53_) 1.8 16V 10/1996 – 06/2001
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 (B8JA) 09/2016 – –
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
ESPACE II VAN (J/S63_) 2.2 (S637) 06/1992 – 10/1996
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Turbo (C405) 04/1985 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Turbo GT (C405) 01/1985 – 05/1991
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.4 04/1985 – 10/1987
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 08/1986 – 12/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
ESPACE III (JE0_) 3.0 (JE0D) 11/1996 – 10/1998
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
25 (B29_) 2.0 12V 06/1988 – 12/1993
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 4×4 09/1994 – 04/1998
MASTER I bus (T__) 30 2.2 08/1980 – 07/1998
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 09/1989 – 02/1994
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C408) 10/1986 – 03/1995
21 limuzina (L48_) 2.0 TXi 4×4 08/1989 – 08/1994
SAFRANE II (B54_) 3.0 V6 (B54M) 07/1996 – 12/2000
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
9 (L42_) 1.4 Turbo 12/1986 – 12/1989
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
9 (L42_) 1.4 Turbo (L425) 04/1984 – 12/1986
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
21 combi (K48_) 1.7 (K48E) 10/1989 – 12/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998

ROVER

Model Motor Perioada
MONTEGO Estate (XE) 2.0 GTI/LXI 12/1990 – 12/1993
200 I limuzina (XH) 216 Vitesse 09/1984 – 09/1989
MONTEGO 2.0 i Cat 12/1990 – 10/1994
MONTEGO Estate (XE) 2.0 GTi 10/1988 – 10/1991
MONTEGO 2.0 GTi 02/1985 – 10/1991
2000-3500 hatchback (SD1) 3500 Vitesse 10/1982 – 10/1986

SEAT

Model Motor Perioada
IBIZA I (21A) 1.5 i 10/1986 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.2 i 01/1989 – 05/1993
IBIZA I (21A) 1.5 i Cat 10/1986 – 05/1993
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 11/1993 – 12/1996
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 i 04/1996 – 03/2010
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 11/1996 – 03/1999
IBIZA I (21A) 1.5 i 10/1986 – 05/1993
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 4motion 06/2000 – 03/2010
MARBELLA (28A) 0.9 07/1997 – 10/1998
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 2.0 03/1996 – 03/2010
IBIZA I (21A) 1.7 01/1991 – 05/1993
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.8 T 20V 10/1997 – 03/2010
MALAGA (23A) 1.5 i 01/1987 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.2 i 12/1989 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 16V 11/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 05/1991 – 12/1996
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 01/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 05/1991 – 03/1999

SKODA

Model Motor Perioada
SUPERB I (3U4) 1.8 T 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.0 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 06/2002 – 03/2008

SSANGYONG

Model Motor Perioada
MUSSO (FJ) 3.2 06/1996 – 09/2004

TVR

Model Motor Perioada
390 3.9 01/1984 – 12/1989
350 cupe 3.5 i 01/1983 – 12/1989
350 Cabriolet 3.5 i 01/1983 – 12/1989
450 4.4 01/1989 – 12/1993
420 Sports Saloon 4.2 01/1985 – 12/1989
420 Cabriolet 4.2 01/1985 – 12/1989

VW

Model Motor Perioada
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 02/1986 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat 08/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 04/1990 – 07/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat 08/1987 – 10/1991
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 02/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 08/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 02/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 08/1996
CORRADO (53I) 1.8 G60 09/1988 – 09/1993
GOLF III (1H1) 1.6 09/1992 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 Syncro (1HX1) 01/1993 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GTI 16V 08/1992 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.4 10/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 01/1992 – 08/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 07/1993 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1990
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1989 – 03/1993
POLO cupe (86C, 80) 1.3 G40 08/1990 – 09/1994
GOLF III (1H1) 2.9 VR6 Syncro (1HX1) 10/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 10/1994 – 08/1996
GOLF III (1H1) 1.6 07/1995 – 08/1997
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.6 10/1994 – 02/1998
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 09/1995 – 04/2000
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 Syncro 11/1996 – 04/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 T 10/1996 – 11/2000
GOLF III Variant (1H5) 1.8 Syncro 10/1994 – 04/1999
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1987 – 12/1988
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 11/1990 – 04/2003
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 T 05/1997 – 11/2000
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 08/1984 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat Syncro 08/1987 – 10/1991
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 Syncro/4motion 12/1996 – 08/2000
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 Syncro 11/1992 – 11/2001
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 Syncro 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 Syncro 08/1996 – 04/2003
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V 09/1997 – 03/2010
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.6 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Cabriolet (1E7) 2.0 06/1998 – 06/2002
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.0 08/1992 – 07/1994
POLO Van Caseta/ Hatchback (6N1) 1.0 10/1994 – 12/1999
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 03/1986 – 07/1992
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 i 03/1994 – 06/1996
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
LT 40-55 I caroserie (291-512) 2.4 i 01/1993 – 06/1996
LT 40-55 I platou / sasiu (293-909) 2.4 i 03/1994 – 06/1996
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion 04/2000 – 03/2010
PASSAT B5.5 (3B3) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.3 V5 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.3 VR5 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.3 V5 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.3 VR5 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 05/1997 – 09/1999
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 4motion 09/1999 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1997 – 09/1999
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2001 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2001 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 02/2001 – 11/2005
POLO cupe (86C, 80) 1.3 03/1991 – 09/1994
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 01/1985 – 07/1985
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.8 05/1996 – 05/2000
VENTO (1H2) 2.0 GL 05/1996 – 12/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GL 08/1995 – 09/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 08/1995 – 09/1997
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 05/2002 – 08/2005
POLO II (86C, 80) 1.3 10/1990 – 08/1994
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 16V 09/1995 – 02/2000
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 10/1993 – 10/1996
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.8 VR6 06/2000 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.8 VR6 05/1996 – 05/2000
LT 28-35 I platou / sasiu (281-363) 2.4 Syncro 08/1992 – 07/1994
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 4motion 11/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 4motion 11/2003 – 05/2005
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.8 VR6 06/2000 – 04/2003
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 LPG 04/2006 – 03/2010
GOLF II Van (19E, 1G1) 1.8 i 08/1987 – 07/1991
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 12/1997
GOLF III Van (1H1) 1.4 08/1991 – 05/1996
GOLF III Van (1H1) 1.6 08/1992 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 GTI 08/1991 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 08/1995 – 09/1997
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 02/1999
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 07/1995
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 08/1991 – 12/1995
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 Syncro 09/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 1.8 10/1993 – 12/1996
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 08/1993 – 12/1999
LT 28-35 I bus (281-363) 2.4 08/1988 – 12/1995
SHARAN VAN (7M_) 2.0 (7M8, 7M9) 09/1996 – 07/2002
SHARAN VAN (7M_) 2.8 VR6 (7M8) 09/1996 – 04/2000
SHARAN VAN (7M_) 2.8 VR6 (7M9) 08/2001 – 05/2003
CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) 2.8 VR6 05/2000 – 04/2001
CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) 2.5 05/1998 – 04/2003
CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) 2.8 VR6 07/1996 – 05/2000
CALIFORNIA T4 Camper (7DJ, 7DK, 70J) 2.5 05/1998 – 04/2002
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 08/1994
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 03/1991
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.0 08/1985 – 01/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI Cat 01/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1983 – 10/1991
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1982 – 12/1989
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1985 – 10/1987
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 04/1993
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
CORRADO (53I) 2.8 VR6 09/1991 – 12/1995
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.3 05/1996 – 07/2006
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 Syncro 11/1992 – 11/2001
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.9 VR6 Syncro 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 05/1997
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.8 06/1998 – 06/2002
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 Syncro 03/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 08/1985 – 07/1992
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.8 06/1998 – 06/2002
PASSAT B5 (3B2) 1.8 01/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
GOLF III (1H1) 2.0 Syncro (1HX1) 08/1995 – 08/1997
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 Syncro 08/1988 – 12/1991
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 2.1 Syncro 03/1986 – 07/1992
PASSAT B5 (3B2) 1.6 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.0 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.0 4motion 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.0 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.0 4motion 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 07/1994 – 12/1995
GOLF III Variant (1H5) 1.6 07/1994 – 04/1999
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 09/1992 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Variant (1H5) 2.9 VR6 Syncro 10/1994 – 04/1999
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 11/1990 – 04/2003
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 Syncro/4motion 10/1996 – 11/2000
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 12/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 Cat 06/1986 – 12/1992
GOLF III Variant (1H5) 2.0 Syncro 08/1995 – 04/1999
GOLF III (1H1) 1.4 11/1991 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 02/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 02/1988 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 08/1996
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 08/1983 – 02/1989
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1993
CORRADO (53I) 2.9 VR6 08/1991 – 12/1995
CORRADO (53I) 2.0 i 04/1993 – 12/1995
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 08/1996 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 06/1997 – 11/2000
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1984 – 07/1992
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 10/1994 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Cat 06/1989 – 07/1992
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.0 09/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 10/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 01/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 08/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 10/1986 – 07/1992
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.3 05/1996 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.3 06/1996 – 07/2006
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 Syncro 08/1985 – 07/1992
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.0 11/1991 – 09/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.8 VR 6 11/1995 – 04/2000
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.8 VR6 04/2000 – 04/2003
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 i 08/1989 – 06/1996
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 Syncro 07/1996 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 Syncro 08/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1983 – 07/1985
VENTO (1H2) 2.8 VR6 08/1995 – 04/1996
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 09/1990 – 06/2003
GOLF III Cabriolet (1E7) 2.0 07/1993 – 05/1998

YUGO

Model Motor Perioada
FLORIDA (VX65) 1.4 10/1991 – 06/1995
FLORIDA (VX65) 1.3 (103 A) 03/1991 – 11/2008
FLORIDA (VX65) 1.1 08/1989 – 11/2008
FLORIDA (VX65) 1.4 Cat 10/1988 – 11/2008

ZASTAVA

Model Motor Perioada
YUGO 60 EFI (145 A) 08/1991 – 06/1995

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „filtru combustibil PURFLUX EP90C — VW Passat”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.