lamela stergator VALEO 578504 — Skoda Fabia

  • Cod producător: 21-578504
  • Cod articol: 578504
  • EAN: 3276425785045
  • Categorie: lamela stergator

67.69 lei

Comandă în următoarele 55min și expediem azi.

Livrare estimată: 23 octombrie – luni, 26 octombrie

5 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiesc ambele lamele odată — se uzează în același ritm.

Descriere

Specificații tehnice

Lungime [mm] 450
Lungime [inch] 18
Greutate [kg] 0,155
adaptor inclus A,B,C
Calitate 1
Vehicul cu volan pe stânga/dreapta pentru vehicule cu volan pe stanga

Coduri OEM

Producător Cod OEM
MINI 0 039 343
CITROËN 1610112480
PEUGEOT 1610672680
CITROËN 1611348580
VW 1T1998002A
VW (SVW) 1T1998002A
BMW 2147361
ROLLS-ROYCE 2147361
BMW 2158220
BMW 2163749
BMW (BRILLIANCE) 2163749
BMW 2219147
BMW (BRILLIANCE) 2219147
BMW 2349870
RENAULT 288901962R
RENAULT 288903211R
RENAULT 288904292R
RENAULT 288905565R
RENAULT 288905811R
DACIA 288905811R
RENAULT 288907739R
MINI 39343
VW 3C1998002
VW 3C8998002
SKODA 3T1998001
SKODA (SVW) 3T1998001
SKODA 3V1998001
ALFA ROMEO 50516543
ALFA ROMEO 50529575
ALFA ROMEO 52137006
SEAT 576955425
SKODA 576955425
SEAT 576955426
SKODA 576955426
SKODA 5E1998001
VW 5G1998002
MINI 61610039343
BMW 61612147361
ROLLS-ROYCE 61612147361
BMW 61612158220
BMW 61612163749
BMW (BRILLIANCE) 61612163749
BMW 61612219147
BMW (BRILLIANCE) 61612219147
BMW 61612349870
PEUGEOT 6423A8
CITROËN 6426YQ
ALFA ROMEO 71771274
ALFA ROMEO 71778861
RENAULT 7701038296
AUDI 8P1955425J
SEAT 8P1955425J
SKODA 8P1955425J
VW 8P1955425J
AUDI 8P1955426F
AUDI 8P7955426A
AUDI 8V1955426
AUDI 8V1998002B
AUDI (FAW) 8V1998002B
MERCEDES-BENZ A4208240300
MERCEDES-BENZ A4208241400

EAN: 3276425785045

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXQ1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXQ1B) 05/2009 – 11/2011
159 (939_) 2.2 JTS (939AXB1B, 939AXB11) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 3.2 JTS Q4 (939AXH1B, 939AXG22) 12/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD12, 939AXD1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.2 JTS (939BXB1B, 939BXB11) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS Q4 (939BXG2B, 939BXG22) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939BXE1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939BXD1B, 939BXD12) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B, 939BXE1B, 939BXH1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXH1B, 939BXH1B) 03/2006 – 11/2011
BRERA (939_) 3.2 JTS (939DXG2B, 939DXG1B) 03/2008 – 06/2010
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS (939BXH1B) 02/2008 – 11/2011
SPIDER (939_) 2.0 JTDM (939DXP1B, 939EXP1B) 05/2009 – 06/2010
BRERA (939_) 1.8 TBi (939DXN1B) 05/2009 – 06/2010
BRERA (939_) 2.0 JTDM (939DXP1B) 05/2009 – 06/2010
159 (939_) 1.8 TBi (939.AXN1B) 05/2009 – 12/2012
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXP1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.8 TBi (939BXN1B) 07/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXP1B) 07/2009 – 11/2011
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXR1B) 06/2010 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXR1B) 06/2010 – 11/2011
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXC1A) 04/2010 – 09/2013
GIULIA (952_) 2.0 (952ABA25B) 08/2016 – 10/2022
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AHA45, 952AMA4) 11/2016 – –
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AFA45M) 04/2017 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AEM250, 952AEA250) 08/2018 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952ALA25, 952AFM25, 952APA2) 08/2018 – 10/2022
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AFA45M, 952ANA4) 08/2018 – 10/2022
GIULIA (952_) 2.9 GTA (952AAM24) 05/2020 – –
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940.FXL1A) 04/2010 – 12/2020
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXH1A, 940FXH11, 940FXZ11, 940FXZ1A) 04/2010 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXF1A) 04/2010 – 02/2016
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXE1A, 940FXG11) 04/2010 – 12/2020
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXN1A, 940FXU1A) 04/2011 – 02/2017
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXR11) 09/2013 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXV11) 11/2013 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940.FYA1A) 09/2014 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FYB11, 940FYB1A, 940FYF11, 940FYF1A) 02/2015 – 12/2020
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FYE11, 940FYE1A) 09/2015 – 10/2018
SPIDER (939_) 2.0 JTDM (939DXQ1B) 04/2009 – 03/2011
SPIDER (939_) 2.2 JTS (939EXB1B, 939EXB11) 03/2006 – 03/2011
SPIDER (939_) 3.2 JTS Q4 (939EXG2B, 939EXG22) 03/2006 – 03/2011
SPIDER (939_) 2.4 JTDM (939DXM1B, 939EXM1B) 03/2008 – 03/2011
SPIDER (939_) 3.2 JTS (939EXG2B) 03/2008 – 03/2011
SPIDER (939_) 1.8 TBi (939DXN1B) 05/2009 – 03/2011
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXG1A) 04/2010 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXM1A, 940FXS1A, 940FYD1A) 04/2010 – 02/2016
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXA1A, 940FXT1A) 04/2010 – 12/2020
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXB1A, 940FXB11) 04/2010 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXC1A) 04/2010 – 02/2016
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FXD1A) 04/2010 – 02/2016
159 (939_) 1.9 JTS (939AXA1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTS (939BXA1B) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXC1B, 939AXC12) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B, 939BXC12) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXF1B, 939AXC1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM Q4 (939BXM2B) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM Q4 (939AXMB2) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD) 07/2007 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939.BXM1B) 05/2007 – 12/2012
159 Sportwagon (939_) 1.8 MPI (939BXL1A) 06/2005 – 11/2011
GIULIETTA (940_) 1.4 BiFuel (940FXA1A, 940FXT1A) 12/2011 – 02/2017
SPIDER (939_) 2.4 JTDM (939EXD1B, 939EXD12) 03/2006 – 03/2011
159 (939_) 1.8 MPI (939AXL1A) 06/2005 – 11/2011
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXQ1A, 940FYC1A) 08/2013 – 10/2018
159 (939_) 3.2 JTS (939AXG2B) 01/2008 – 11/2011
BRERA (939_) 2.2 JTS (939.DXB11) 01/2006 – 05/2011
BRERA (939_) 3.2 JTS Q4 (939.DXG22) 01/2006 – 05/2011
BRERA (939_) 2.4 JTDM 20V (939DXD1B, 939DXM1B) 05/2007 – 03/2011
GIULIA (952_) 2.2 D (952AEM250, 952AEA250) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AFA25, 952AFM25, 952ALA25) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AGA250, 952AGM250, 952ASM2, 952ASA2) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.9 Quadrifoglio (952AAM24) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.0 (952ACA25) 08/2016 – –
GIULIA (952_) 2.0 Q4 (952ACA45, 952ACA25) 08/2016 – –
GIULIA (952_) 2.9 (952AAM24) 11/2019 – –
BRERA (939_) 2.4 JTDM 20V (939DXD1B, 939DXD12) 01/2006 – 03/2011
BRERA (939_) 2.0 JTDM (939DXQ1B) 03/2008 – 06/2010

AUDI

Model Motor Perioada
A3 Cabriolet (8P7) 1.4 TFSI 02/2011 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.8 TFSI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TFSI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.9 TDI 04/2008 – 10/2009
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TDI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.6 09/2008 – 05/2010
A3 Cabriolet (8P7) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TDI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.2 TFSI 03/2010 – 05/2013
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.4 TFSI 09/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI 10/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.2 TFSI 10/2013 – 05/2015
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.4 TFSI 09/2013 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.8 TFSI quattro 11/2013 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.4 TFSI 05/2013 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.8 TFSI 05/2013 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI 05/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI 05/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI 09/2013 – 08/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.4 TFSI 10/2013 – 05/2014
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.8 TFSI 10/2013 – 07/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TDI 10/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI quattro 10/2013 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.6 TDI 02/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.8 TFSI quattro 03/2014 – 07/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TDI quattro 03/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.4 TFSI 02/2014 – 07/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI 05/2014 – 07/2018
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TDI quattro 05/2014 – 07/2018
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TDI 05/2014 – 07/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TDI quattro 05/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.8 TFSI 05/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.2 TFSI 05/2014 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 05/2014 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TFSI quattro 11/2013 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) RS3 quattro 03/2015 – 08/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.6 TDI quattro 05/2015 – 08/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TFSI quattro 05/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.4 TFSI 02/2016 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TFSI e-tron 05/2014 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TFSI 11/2015 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.0 TFSI 07/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 06/2016 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) S3 quattro 07/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TFSI quattro 05/2016 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TFSI quattro 05/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TFSI 05/2016 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TFSI 05/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 08/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.6 TDI 03/2017 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.6 TDI 04/2017 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) RS3 quattro 04/2017 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) RS3 quattro 04/2017 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.5 TFSI 05/2017 – 10/2018
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 1.5 TFSI 05/2017 – 10/2018
A3 Limousine (8VS, 8VM) 2.0 TFSI 09/2016 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 30 TFSI 07/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 35 TFSI 10/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 30 TDI 07/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 35 TDI 07/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 40 TFSI 07/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 40 TDI quattro 07/2018 – 07/2019
Q4 SUV (F4B) 35 e-tron 05/2021 – –
Q4 SUV (F4B) 50 e-tron quattro 03/2021 – –
Q4 SUV (F4B) 45 e-tron quattro 06/2021 – –
Q4 Sportback (F4N) 35 e-tron 06/2021 – –
Q4 Sportback (F4N) 40 e-tron 06/2021 – –
Q4 Sportback (F4N) 50 e-tron quattro 06/2021 – –
Q4 Sportback (F4N) 45 e-tron quattro 07/2021 – –
A3 (8V1, 8VK) 1.4 TFSI 04/2012 – 05/2014
A3 (8V1, 8VK) 1.8 TFSI 04/2012 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI 04/2012 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 1.8 TFSI quattro 08/2012 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.6 TDI 10/2012 – 05/2015
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI 01/2013 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI quattro 10/2012 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI 05/2013 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 1.4 TFSI 03/2013 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.2 TFSI 02/2013 – 05/2015
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.2 TFSI 05/2014 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.4 TFSI 05/2014 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.4 TSI 05/2014 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) S3 quattro 05/2014 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.0 TFSI 07/2016 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) S3 quattro 06/2016 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TFSI quattro 05/2016 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TFSI 05/2016 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) 1.5 TFSI 05/2017 – 12/2017
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI 05/2013 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI 09/2012 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI 03/2013 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.8 TFSI 09/2012 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TFSI 03/2013 – 11/2014
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI quattro 02/2013 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.8 TFSI quattro 05/2013 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.2 TFSI 05/2013 – 05/2015
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI 05/2013 – 07/2018
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TFSI g-tron 11/2013 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.2 TFSI 05/2014 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TFSI 05/2014 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) S3 quattro 05/2014 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 45 TFSI 02/2015 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.6 TDI quattro 05/2015 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.0 TFSI 07/2016 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) S3 quattro 06/2016 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TFSI quattro 05/2016 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TFSI 05/2016 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.5 TFSI 05/2017 – 10/2018
A1 Sportback (GBA) 30 TFSI 07/2018 – –
A3 Sportback (8VA, 8VF) 30 TFSI 07/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 35 TFSI 10/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 30 TDI 07/2018 – 10/2020
A1 Sportback (GBA) 25 TFSI 11/2018 – –
A1 Sportback (GBA) 35 TFSI 09/2018 – –
A1 Sportback (GBA) 40 TFSI 09/2018 – –
A3 Sportback (8VA, 8VF) 30 g-tron 11/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 40 TFSI 07/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 35 TDI 07/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 40 TFSI quattro 07/2018 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 40 TDI quattro 07/2018 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 10/2013 – 05/2014
A3 (8V1, 8VK) S3 quattro 02/2013 – 07/2014
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 10/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.8 TFSI 11/2013 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.6 TDI 09/2013 – 05/2015
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI 09/2012 – 10/2020
A3 (8V1, 8VK) 2.0 TDI quattro 12/2012 – 12/2017
A3 (8V1, 8VK) S3 quattro 11/2012 – 08/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.4 TFSI 09/2012 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 2.0 TDI quattro 05/2013 – 07/2018
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.6 TDI 10/2012 – 12/2016
A3 Sportback (8VA, 8VF) S3 quattro 11/2012 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) S3 quattro 05/2013 – 08/2016
A3 (8V1, 8VK) 1.6 TDI 09/2013 – 12/2017
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.6 TDI 09/2013 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) S3 quattro 04/2014 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) 2.0 TDI 10/2013 – 07/2016
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) S3 quattro 03/2014 – 07/2016
A3 Limousine (8VS, 8VM) 1.6 TDI 05/2014 – 10/2020
A3 Limousine (8VS, 8VM) S3 quattro 05/2014 – 10/2020
A3 (8V1, 8VK) S3 quattro 07/2016 – 12/2017
A3 Sportback (8VA, 8VF) S3 quattro 07/2016 – 10/2020
A3 Cabriolet (8V7, 8VE) S3 quattro 07/2016 – 10/2020
A3 (8V1, 8VK) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
A3 Sportback (8VA, 8VF) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
Q4 SUV (F4B) 40 e-tron 03/2021 – –

BMW

Model Motor Perioada
5 Touring (F11) M 550 d xDrive 03/2012 – 02/2017
5 (F10) M 550 d xDrive 03/2012 – 10/2016
X1 (E84) xDrive 28 i 03/2011 – 06/2015
5 (F10) 535 i xDrive 03/2011 – 10/2016
5 (F10) 520 i 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 528 i 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 528 i xDrive 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 525 d 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 525 d xDrive 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 530 d 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 530 d xDrive 03/2011 – 10/2016
5 (F10) 535 d 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 535 d xDrive 09/2011 – 10/2016
5 Touring (F11) 528 i 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 528 i xDrive 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 525 d 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 525 d xDrive 07/2013 – 02/2017
5 Touring (F11) 530 d 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 530 d xDrive 03/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 535 d 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 535 d xDrive 09/2011 – 02/2017
X1 (E84) sDrive 20 i 09/2011 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 i 09/2011 – 06/2015
5 Touring (F11) 535 i xDrive 09/2011 – 02/2017
X1 (E84) sDrive 18 i 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 18 d 12/2009 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 20 d 10/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 23 d 10/2009 – 06/2015
5 (F10) 520 d 06/2010 – 06/2014
X1 (E84) xDrive 20 d 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 20 d 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 18 i 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 25 i 03/2010 – 08/2011
7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li 09/2010 – 12/2015
4 cupe (F32, F82) 435 d xDrive 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 02/2015
4 cupe (F32, F82) 430 d 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 11/2013 – 02/2016
X1 (E84) sDrive 16 d 04/2012 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 d 07/2012 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i 11/2013 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 10/2013 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) 428 i 11/2013 – 02/2017
X1 (E84) sDrive 20 d 07/2012 – 06/2015
5 (F10) 550 i 07/2013 – 10/2016
5 (F10) 550 i xDrive 07/2013 – 10/2016
5 Touring (F11) 550 i 07/2013 – 02/2017
5 Touring (F11) 520 d xDrive 07/2013 – 06/2014
5 (F10) 520 d xDrive 07/2013 – 06/2014
5 Touring (F11) 518 d 07/2013 – 06/2014
5 (F10) 518 d 07/2013 – 06/2014
4 cupe (F32, F82) 428 i xDrive 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i xDrive 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 02/2015
5 Gran Turismo (F07) 550 i xDrive 07/2012 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 430 d xDrive 03/2014 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2014 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) M4 03/2014 – 06/2020
2 cupe (F22, F87) 218 d 03/2014 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) 428 i xDrive 03/2014 – 02/2016
X1 (E84) sDrive 16 i 03/2013 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) M4 07/2014 – 07/2020
2 cupe (F22, F87) M 235 i xDrive 07/2014 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 228 i 07/2014 – 06/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 430 d 07/2014 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 435 d xDrive 07/2014 – 07/2020
5 Touring (F11) 518 d 07/2014 – 02/2017
5 Touring (F11) 520 d 07/2014 – 02/2017
5 Touring (F11) 520 d xDrive 07/2014 – 02/2017
5 (F10) 518 d 07/2014 – 10/2016
5 (F10) 520 d 07/2014 – 10/2016
5 (F10) 520 d xDrive 07/2014 – 10/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i xDrive 07/2013 – 02/2016
5 (F10) 535 i 07/2013 – 10/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i 11/2013 – 02/2016
2 cupe (F22, F87) 218 i 03/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 218 i 03/2015 – 06/2021
4 cupe (F32, F82) 420 d 03/2015 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 03/2015 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 10/2013 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) M 235 i 03/2014 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 218 d 07/2015 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 225 d 07/2015 – 05/2019
2 Cabriolet (F23) 218 d 07/2015 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 225 d 07/2015 – 05/2019
2 Cabriolet (F23) M 235 i xDrive 07/2015 – 06/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 07/2015 – 07/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d 11/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d xDrive 03/2015 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 218 d 07/2015 – 09/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i 11/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 11/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 11/2013 – 07/2020
5 (F10) 520 d 06/2010 – 10/2016
5 Touring (F11) 525 d xDrive 07/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 03/2015
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 03/2015
2 cupe (F22, F87) M2 11/2015 – 06/2018
4 cupe (F32, F82) 430 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 430 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2016 – 10/2017
4 cupe (F32, F82) M4 Competition 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 i xDrive 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i xDrive 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 03/2016 – 02/2018
4 Cabriolet (F33, F83) M4 Competition 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) M4 GTS 03/2016 – 06/2019
4 cupe (F32, F82) 420 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) 418 i 03/2016 – 06/2020
X1 (E84) xDrive 28 i Flex 04/2011 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) 230 i 07/2016 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 240 i 09/2015 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 240 i xDrive 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 230 i 07/2016 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) M 240 i 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) M 240 i xDrive 09/2015 – 06/2021
5 (F10) 520 d 01/2013 – 06/2014
5 (F10) 520 d xDrive 01/2013 – 06/2014
5 Touring (F11) 520 d 06/2010 – 06/2014
5 Touring (F11) 520 d 06/2010 – 06/2014
5 Touring (F11) 530 i 03/2010 – 05/2013
5 (F10) 523 i 01/2010 – 08/2011
5 Gran Turismo (F07) 520 d 07/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) M4 CS 07/2017 – 06/2019
2 Cabriolet (F23) 220 i 10/2017 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) 220 i 10/2017 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) 225 i 10/2017 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 225 i 10/2017 – 06/2021
4 cupe (F32, F82) 425 i 06/2017 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 425 i 06/2017 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 425 i 06/2017 – 12/2020
7 (F01, F02, F03, F04) 750 Li xDrive 07/2013 – 06/2015
6 Gran Turismo (G32) 620 d 07/2018 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 i 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 i xDrive 07/2019 – –
6 Gran Turismo (G32) 630 i Mild-Hybrid 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 640 i Mild-Hybrid xDrive 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 640 d Mild-Hybrid xDrive 07/2020 – –
5 Touring (F11) 535 i 06/2010 – 02/2017
5 Touring (F11) 520 d 06/2010 – 06/2014
5 Touring (F11) 520 d 06/2010 – 02/2017
1 (F21) 118 d xDrive 05/2013 – 02/2015
1 (F21) 114 i 07/2012 – 01/2015
1 (F21) 116 d 07/2012 – 02/2015
1 (F21) 120 d 07/2012 – 02/2015
1 (F21) 116 i 03/2015 – 06/2019
1 (F21) 118 i 03/2015 – 06/2019
1 (F21) 120 i 03/2015 – 06/2019
1 (F21) M 135 i 03/2015 – 06/2016
1 (F21) M 135 i xDrive 03/2015 – 06/2016
1 (F21) 116 d 03/2015 – 05/2019
1 (F21) 118 d 03/2015 – 06/2019
1 (F21) 118 d xDrive 03/2015 – 05/2019
1 (F21) 120 d 03/2015 – 06/2019
1 (F21) 120 d xDrive 03/2015 – 06/2019
1 (F21) 125 d 03/2015 – 05/2019
1 (F21) 114 d 06/2015 – 05/2019
1 (F21) 120 i 07/2016 – 06/2019
1 (F21) M 140 i 10/2015 – 06/2019
1 (F21) M 140 i xDrive 09/2015 – 06/2019
1 (F20) 116 d 03/2012 – 02/2015
1 (F20) 125 i 03/2012 – 11/2017
1 (F20) 116 i 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 118 i 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 116 d 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 118 d 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 120 d 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 125 d 03/2012 – 02/2015
1 (F20) 114 i 07/2012 – 02/2015
1 (F20) M 135 i 07/2012 – 02/2015
1 (F20) M 135 i xDrive 11/2012 – 02/2015
1 (F20) 114 d 11/2012 – 06/2015
1 (F20) 120 d xDrive 11/2012 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 418 d 03/2014 – 06/2015
4 Gran Coupe (F36) 435 i 03/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 428 i xDrive 03/2014 – 02/2016
1 (F20) 118 d xDrive 07/2013 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 430 d 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 435 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2015 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2015 – 12/2020
1 (F20) 116 i 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 118 i 03/2015 – 06/2015
1 (F20) 120 i 03/2015 – 06/2016
1 (F20) M 135 i 03/2015 – 06/2016
1 (F20) M 135 i xDrive 03/2015 – 06/2016
1 (F20) 116 d 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 118 d 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 118 d xDrive 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 120 d 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 120 d xDrive 03/2015 – 06/2019
1 (F20) 125 d 03/2015 – 06/2019
4 Gran Coupe (F36) 418 d 07/2015 – 12/2020
1 (F20) 118 i 07/2015 – 06/2019
1 (F20) 114 d 07/2015 – 06/2019
4 Gran Coupe (F36) 418 i 07/2015 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2014 – 02/2017
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 430 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 430 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 425 d 03/2016 – 02/2018
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 03/2016 – 05/2021
1 (F20) 120 i 07/2016 – 06/2019
1 (F20) 125 i 07/2016 – 06/2019
1 (F20) M 140 i 07/2016 – 06/2019
1 (F20) M 140 i xDrive 07/2016 – 06/2019
4 Gran Coupe (F36) 425 d 03/2016 – 02/2018
6 Gran Turismo (G32) 640 d xDrive 11/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 620 d 07/2018 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 620 d xDrive 07/2018 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 620 d xDrive 07/2018 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 640 i Mild-Hybrid 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid xDrive 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 620 d Mild-Hybrid xDrive 07/2020 – –
6 Gran Turismo (G32) 630 d Mild-Hybrid 07/2020 – –
1 (F20) 125 d 03/2012 – 06/2019
1 (F20) 120 d 07/2011 – 06/2019
1 (F20) 118 d 07/2011 – 06/2019
5 (F10) 525 d xDrive 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 525 d 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 520 i 09/2011 – 10/2016
7 (F01, F02, F03, F04) 740 d xDrive 09/2010 – 12/2012
7 (F01, F02, F03, F04) 730 i, Li 09/2009 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li 07/2012 – 12/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 740 d 07/2012 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 740 d xDrive 07/2012 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 750 d xDrive 07/2012 – 12/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li 07/2012 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li xDrive 07/2012 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 750 i 09/2012 – 06/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li xDrive 07/2012 – 12/2015
5 Gran Turismo (F07) 530 d 09/2010 – 02/2017
5 (F10) 530 i 05/2011 – 06/2013
5 Touring (F11) 550 i 09/2010 – 06/2013
5 (F10) ActiveHybrid 12/2011 – 10/2016
5 Touring (F11) 520 i 10/2010 – 02/2017
5 Touring (F11) 530 i 07/2011 – 06/2013
7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li xDrive 09/2009 – 06/2012
7 (F01, F02, F03, F04) 740 d 09/2009 – 06/2012
5 (F10) 528 i 03/2010 – 08/2011
5 (F10) 550 i 03/2010 – 06/2013
5 (F10) 525 d 03/2010 – 08/2011
5 (F10) 535 d 09/2010 – 08/2011
5 Touring (F11) 525 d 09/2010 – 08/2011
5 Touring (F11) 535 d 09/2010 – 08/2011
7 (F01, F02, F03, F04) 730 d 07/2012 – 05/2015
5 (F10) M5 30th Anniversary 07/2014 – 10/2016
5 (F10) M5 09/2011 – 10/2016
5 (F10) 523 i 01/2010 – 08/2011
5 (F10) 523 i 06/2009 – 08/2011
5 (F10) 530 d 01/2010 – 08/2011
7 (F01, F02, F03, F04) 740 i, Li 09/2008 – 06/2012
7 (F01, F02, F03, F04) 730 d 09/2008 – 06/2012
7 (F01, F02, F03, F04) 730 d 02/2008 – 05/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 750 i, Li 09/2008 – 06/2012
7 (F01, F02, F03, F04) 760 i, Li 09/2009 – 12/2015
7 (F01, F02, F03, F04) ActiveHybrid 7 08/2012 – 06/2015
5 Gran Turismo (F07) 535 i 01/2009 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 550 i 08/2009 – 06/2012
5 Gran Turismo (F07) 530 d 08/2009 – 06/2012
X1 (E84) xDrive 28 i 09/2009 – 08/2011
X1 (E84) xDrive 20 d 09/2009 – 06/2012
X1 (E84) xDrive 18 d 10/2009 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 18 d 03/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 18 d 03/2009 – 06/2015
5 (F10) 535 i 01/2010 – 10/2016
5 (F10) 550 i xDrive 08/2010 – 06/2013
5 Touring (F11) 523 i 11/2009 – 08/2011
5 Touring (F11) 528 i 11/2009 – 08/2011
5 Touring (F11) 530 d 06/2010 – 08/2011
5 Touring (F11) 523 i 11/2009 – 08/2011
5 Gran Turismo (F07) 535 d xDrive 03/2010 – 06/2012
5 Gran Turismo (F07) 550 i xDrive 06/2010 – 06/2012
5 Gran Turismo (F07) 530 d xDrive 06/2010 – 06/2012
5 Gran Turismo (F07) 535 i xDrive 09/2010 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 535 d 03/2010 – 06/2012
5 Gran Turismo (F07) 550 i 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 550 i xDrive 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 530 d 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 530 d xDrive 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 535 d xDrive 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 535 d 07/2012 – 02/2017
5 Gran Turismo (F07) 520 d 07/2012 – 06/2013
4 cupe (F32, F82) 420 i 11/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 428 i 07/2013 – 02/2017
1 (F21) 120 d xDrive 01/2012 – 02/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 730 d xDrive 11/2011 – 05/2015
7 (F01, F02, F03, F04) 730 d xDrive 11/2011 – 05/2015
1 (F20) 120 d xDrive 11/2012 – 02/2015
X1 (E84) xDrive 25 d 10/2009 – 06/2015
5 Gran Turismo (F07) 520 d 04/2011 – 02/2017
2 cupe (F22, F87) 220 d 10/2013 – 06/2017
2 cupe (F22, F87) 220 i 10/2013 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 235 i 10/2013 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 225 d 01/2014 – 06/2017
2 cupe (F22, F87) 220 d 10/2012 – 11/2014
1 (F21) 116 i 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 125 i 12/2011 – 12/2019
1 (F21) 116 d 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 118 d 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 125 d 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 120 d 01/2012 – 02/2015
1 (F21) 118 i 07/2012 – 06/2019
1 (F21) M 135 i 12/2011 – 06/2016
1 (F21) 120 d 07/2012 – 06/2019
1 (F21) 125 i 03/2013 – 06/2019
1 (F21) 114 d 07/2012 – 05/2019
1 (F21) 120 d xDrive 02/2012 – 02/2015
1 (F21) M 135 i xDrive 02/2012 – 06/2016
1 (F21) 118 d 12/2011 – 06/2019
1 (F21) 125 d 12/2011 – 05/2019
5 Gran Turismo (F07) 528 i 07/2013 – 02/2017
1 (F20) 125 i 03/2012 – 11/2017
1 (F20) 120 d 07/2011 – 02/2015
5 (F10) M5 Competition 02/2013 – 10/2016
5 (F10) 518 d 07/2013 – 10/2016
5 Touring (F11) 518 d 07/2013 – 02/2017
5 Touring (F11) 520 d xDrive 07/2013 – 02/2017
5 (F10) 520 d xDrive 07/2013 – 10/2016
5 (F10) 530 d 09/2010 – 10/2016
5 (F10) 530 d xDrive 03/2011 – 10/2016
5 (F10) 520 i 07/2013 – 10/2016
5 (F10) 518 d 10/2013 – 10/2016
5 (F10) 535 i xDrive 07/2013 – 10/2016
5 Touring (F11) 535 i 07/2013 – 02/2017
5 Touring (F11) 535 i xDrive 07/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 430 d 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 430 d xDrive 03/2014 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 d 07/2014 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i xDrive 03/2016 – 07/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 220 i 04/2014 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 228 i 11/2014 – 06/2016
2 Cabriolet (F23) M 235 i 11/2014 – 06/2016
2 Cabriolet (F23) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d xDrive 06/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d xDrive 06/2014 – 09/2020
4 cupe (F32, F82) 418 d 03/2015 – 10/2017
2 cupe (F22, F87) 218 d 03/2014 – 09/2020
1 (F21) 118 i 03/2015 – 06/2019
4 cupe (F32, F82) 418 d 03/2015 – 10/2017
5 Touring (F11) 520 i 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 530 d 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 525 d 09/2011 – 02/2017
5 Touring (F11) 530 d xDrive 03/2011 – 02/2017
1 (F21) 125 i 10/2015 – 06/2019
2 cupe (F22, F87) 220 i 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 220 i 09/2015 – 06/2021
5 (F10) 530 i 03/2010 – 06/2013
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 03/2016 – 05/2021
6 Gran Turismo (G32) 630 i 07/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 640 i 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 640 i xDrive 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 d 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 640 i 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 640 i xDrive 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 d 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive 06/2017 – 06/2020
6 Gran Turismo (G32) 630 d xDrive 06/2017 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 418 d 03/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 440 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 435 i 03/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2014 – 02/2017
4 Gran Coupe (F36) 428 i 03/2014 – 06/2016

BYD

Model Motor Perioada
SEAL U EV tractiune pe fata 02/2024 – –
SEAL U EV tractiune pe fata 02/2024 – –
SEAL U 1.5 Plug-in Hybrid AWD (BYD7150) 02/2024 – –

CHEVROLET

Model Motor Perioada
COLORADO Crew Cab Pickup 3.6 09/2012 – –
COLORADO Crew Cab Pickup 2.5 D 09/2012 – –
COLORADO Crew Cab Pickup 2.5 D 4WD 09/2012 – –

CITROËN

Model Motor Perioada
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 75 10/2010 – –
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II Break (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUF) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 1.6 HDi (RE9HZC, RE9HYB) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 3.0 Carlsson HP 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 3.0 (REXFUJ) 09/2004 – 01/2008
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 02/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
NEMO microbus 1.4 HDi 04/2009 – –
NEMO microbus 1.4 04/2009 – –
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUJ) 10/2004 – 04/2007
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HPE, RE4HP2, RE4HRE, RE4HR2) 05/2006 – 01/2008
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 BlueHDi 80 02/2016 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 80 10/2015 – –
C5 II (RC_) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.6 HDi (RE9HYB, RE9HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 11/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 1.8 16V (RC6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II (RC_) 1.6 HDi (RC8HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 2.0 HDi (RCRHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 3.0 V6 10/2004 – 04/2007
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HXE) 09/2004 – 09/2006
C5 II (RC_) 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC) 09/2004 – 08/2008
C5 II (RC_) 3.0 V6 (RCXFUF) 09/2004 – 09/2008
C5 II (RC_) 2.2 HDi 04/2006 – 08/2008
C5 II (RC_) 2.2 HDi (RC4HXE) 09/2004 – 08/2008
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HTE, RE4HT2) 04/2006 – 08/2008
C5 II (RC_) 1.8 16V 09/2005 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FYB) 09/2005 – 01/2008
C5 II (RC_) 2.2 HDi 05/2006 – 01/2008
C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHYB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V HPi (DERLZB) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 3.0 V6 (DEXFXC, DEXFXF) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHSB, DERHSE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 3.0 Carlsson 09/2003 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 Carlsson HP 08/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXF) 05/2001 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXF) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHSE, DERHSB) 06/2002 – 08/2004

CUPRA

Model Motor Perioada
ATECA (KH7, KHP, KBP) 2.0 TSI 4Drive 09/2018 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TSI 4Drive 07/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KU8, KUD) e-HYBRID 09/2020 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 1.5 TSI 11/2020 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TSI 03/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 1.4 e-Hybrid VZ 02/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TSI 4Drive 08/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KU8, KUD) 2.0 TSI 06/2021 – –
LEON Sportstourer (KL8, KU8, KUD) 2.0 TSI 06/2021 – –
LEON Sportstourer (KL8, KU8, KUD) 2.0 TSI 4Drive 06/2021 – –
LEON (KL1, KU1, KUG) 1.4 e-HYBRID 09/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KU8, KUD) 1.4 e-HYBRID 09/2020 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.5 VZ5 4Drive 10/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TSI 01/2021 – –
LEON (KL1, KU1, KUG) 1.4 e-HYBRID 09/2020 – –
LEON (KL1, KU1, KUG) 2.0 TSI 06/2021 – –
LEON (KL1, KU1, KUG) 2.0 TSI 01/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TDI 03/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 2.0 TDI 4Drive 03/2021 – –
FORMENTOR (KM7, KMP) 1.4 e-Hybrid 01/2021 – –
TAVASCAN (KR1) Endurance 03/2024 – –
TAVASCAN (KR1) VZ 4Drive 03/2024 – –

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL) 10/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 (HMM3) 01/2019 – –
LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL) 05/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 01/2022 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe LPG 06/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 85 11/2021 – –
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –
SANDERO II 1.5 Blue dCi 95 (B8JL) 08/2018 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
LOGAN MCV II 1.2 02/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 01/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
LOGAN MCV II TCe 90 LPG 09/2015 – –
LOGAN II TCe 90 LPG 09/2015 – –
LOGAN MCV II 1.0 SCe 75 12/2016 – –
SANDERO II 1.2 05/2015 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
LOGAN MCV II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 90 (HMAA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 4×4 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 LPG (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 95 (HMAF) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 4×4 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 100 (HMMT) 01/2019 – –
SANDERO II 1.0 TCe 100 (B8ML) 11/2019 – –
SANDERO II 1.0 LPG (B8ML) 11/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 LPG (HMMT) 01/2019 – –
LOGAN II 1.0 LPG 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 LPG (K8ML) 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 TCe 100 11/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 90 05/2021 – –

FIAT

Model Motor Perioada
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,… 07/2010 – –
QUBO (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A) 06/2008 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A, 225CXA1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 07/2009 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A) 02/2008 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,… 02/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 03/2015 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXG1A, 225CXG1A, 225AXG11, 225CXG11) 03/2015 – –
STILO (192_) 1.6 16V (192_XB1A) 10/2001 – 11/2006
STILO (192_) 1.8 16V (192AXC1A, 192BXC1A) 10/2001 – 04/2007
STILO (192_) 1.9 JTD (192_XE1A) 10/2001 – 11/2006
STILO (192_) 2.4 20V (192_XD1A, 192AXD12) 10/2001 – 04/2007
STILO (192_) 1.4 16V (192AXH1B, 192BXH1B) 10/2003 – 12/2006
STILO (192_) 1.9 JTD 01/2004 – 11/2006
STILO (192_) 1.4 16V 03/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD 09/2003 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD 04/2004 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD (192AXS1B, 192BXS1B) 09/2004 – 11/2006
STILO (192_) 1.6 16V 05/2005 – 11/2006
STILO Multi Wagon (192_) 2.4 20V (19245ZO) 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.8 16V 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V 03/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet (192DXT1B) 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 09/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 04/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D 09/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V 03/2005 – 12/2007

FORTHING

Model Motor Perioada
T5 EVO 1.5 09/2021 – –

HYUNDAI

Model Motor Perioada
i30 (FD) 1.4 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 2.0 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.4 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 02/2008 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 10/2007 – 11/2011
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
i30 (FD) 1.6 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 CRDi 01/2010 – 11/2011
i30 combi (FD) 2.0 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 2.0 CRDi 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.4 11/2009 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.4 10/2007 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 01/2010 – 06/2012
i30 (FD) 2.0 10/2007 – 11/2011

JAGUAR

Model Motor Perioada
XF I (X250) 5.0 Kompressor 01/2009 – 04/2015
XF I (X250) 2.2 D 05/2011 – 04/2015
XF I (X250) 3.0 D 03/2009 – 04/2015
XF I (X250) 3.0 D 03/2009 – 04/2015
XF I (X250) 5.0 Kompressor 03/2009 – 04/2015
XF SPORTBRAKE (X250) 2.2 D 09/2012 – 04/2014
XF SPORTBRAKE (X250) 3.0 D 09/2012 – 04/2014
XF SPORTBRAKE (X250) 3.0 D 09/2012 – 04/2014
XF SPORTBRAKE (X250) 2.2 D 09/2012 – 04/2014
XF I (X250) 5.0 XFR-S 10/2012 – 04/2015
XF I (X250) 3.0 AWD 10/2012 – 04/2015
XJ (X351) 5.0 SCV8 R575 06/2017 – 12/2019
XF I (X250) 3.0 D 03/2009 – 04/2015
XF I (X250) 3.0 03/2008 – 04/2015
XF I (X250) 5.0 03/2009 – 04/2015
XJ (X351) 5.0 SCV8 10/2009 – 12/2019
XJ (X351) 3.0 SDV6 10/2009 – 04/2016
XJ (X351) 5.0 V8 10/2009 – 12/2019
XJ (X351) 5.0 SCV8 10/2009 – 12/2019
XF I (X250) 2.2 D 04/2011 – 04/2015
XJ (X351) 5.0 SCV8 06/2013 – 12/2019
XJ (X351) 3.0 V6 01/2011 – 12/2019
XJ (X351) 3.0 SCV6 AWD 10/2012 – 12/2019
XJ (X351) 3.0 SDV6 04/2015 – 12/2019
XF I (X250) 4.2 03/2008 – 04/2015
XF I (X250) 4.2 Kompressor 03/2008 – 04/2015
XF I (X250) 2.7 D 03/2008 – 04/2015
XF I (X250) 2.2 D 03/2012 – 04/2015
XF I (X250) 3.0 03/2012 – 04/2015
XF I (X250) 2.0 06/2012 – 04/2015
XJ (X351) 3.0 SCV6 03/2012 – 12/2019
XJ (X351) 2.0 Ti4 05/2012 – 12/2019
XF SPORTBRAKE (X250) 5.0 XFR-S 02/2013 – 04/2014

JEEP

Model Motor Perioada
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 Multijet II 4×4 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.4 MultiAir 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.4 MultiAir 09/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.4 MultiAir 4×4 09/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 Multijet II 10/2018 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4×4 04/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4×4 04/2021 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.4 16V 4×4 05/2021 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 T270 Turbo Flex 06/2021 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 T270 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 CRD 4×4 12/2016 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.4 MultiAir 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.4 MultiAir 4×4 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.6 CRD 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 CRD 4×4 03/2017 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.6 Multijet 04/2021 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.4 09/2016 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.4 4×4 09/2016 – –

KIA

Model Motor Perioada
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 90 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 115 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 CRDi 140 02/2008 – 09/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.4 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 90 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 115 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 140 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.4 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 90 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 115 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140 07/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 06/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 02/2008 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
T-CLASS microbus (W420) T 160 (420.853) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 180 (420.863, 420.865) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 160 CDI (420.823) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 180 CDI (420.833) 05/2022 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) eCITAN (420.693, 420.695) 09/2022 – –
EQT (W420) EQT 200 (420.893, 420.895) 01/2023 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 108 CDI (420.613) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 110 CDI (420.623, 420.625) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 112 CDI (420.633, 420.635) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.3 110 (420.653) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.3 113 (420.663, 420.665) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 110 (420.753) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 113 (420.763, 420.765) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 108 CDI (420.713) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 110 CDI (420.723) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 112 CDI (420.733) 09/2021 – –

MG

Model Motor Perioada
MG 5 hatchback 1.5 03/2012 – –
MG 5 1.5 09/2020 – –
MG 5 combi EV 10/2020 – –
MG 5 1.5 FWD 03/2022 – –
MG 5 combi EV 10/2020 – –

MINI

Model Motor Perioada
MINI CLUBVAN (R55) Cooper 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) One 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI (R56) John Cooper Works GP 09/2012 – 11/2013
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 02/2011 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 02/2011 – 05/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 06/2009 – 05/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) Cooper 12/2008 – 06/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) John Cooper Works 08/2008 – 05/2015
MINI CLUBMAN (R55) John Cooper Works 11/2007 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) One 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 03/2010 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) One 09/2009 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper 03/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 05/2009 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) One D 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 03/2010 – 06/2014
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 01/2011 – 05/2015
MINI (R56) One D 07/2010 – 11/2013
MINI (R56) Cooper 09/2006 – 11/2013
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper D 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S John Cooper Works 10/2011 – 11/2013
MINI (R56) John Cooper Works 11/2007 – 11/2013
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) Cooper 09/2009 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) Cooper D 06/2010 – 11/2013

NISSAN

Model Motor Perioada
X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.3 DIG-T 06/2021 – –
TOWNSTAR Autoutilitară/limuzină spațioasă (XFK) 1.3 12/2021 – –
TOWNSTAR microbus (XFK) 1.3 12/2021 – –
TOWNSTAR Autoutilitară/limuzină spațioasă (XFK) Electric 03/2022 – –
TOWNSTAR microbus (XFK) Electric 09/2022 – –

OPEL

Model Motor Perioada
ASTRA H combi (A04) 1.4 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI 16V (L70) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.3 CDTI (L70) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 Turbo (L67) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.6 EcoTec (L70) 02/2004 – 11/2004
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.8 (L48) 02/2013 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.8 (L35) 01/2012 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 06/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.4 (L69) 02/2007 – 06/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.6 EcoTec (L70) 10/2006 – 12/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 08/2005 – 12/2012
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.4 EcoTec (L70) 12/2004 – 12/2012
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 12/2004 – 07/2007
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 Turbo (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 04/2004 – 10/2004
ASTRA H (A04) 1.6 Turbo (L48) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 Turbo (L35) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
ASTRA H limuzina (A04) 1.3 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2014
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.6 (L69) 01/2009 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTI (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.4 (L35) 01/2009 – –
ASTRA H (A04) 1.4 LPG (L48) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.3 CDTI (L48) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H (A04) 1.2 (L48) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI 16V (L48) 04/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI 16V (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi 16V (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.9 CDTi (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.3 CDTI (L35) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 06/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.3 CDTI (L08) 04/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2005 – 05/2014
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 12/2006 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 12/2006 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.6 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.3 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.4 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014

PEUGEOT

Model Motor Perioada
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.4 02/2008 – –
BIPPER (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 04/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 HDi 04/2008 – –
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 130 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 155 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi 92 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 BlueHDi 150 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 100 04/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 GT 205 02/2015 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 VTi (LWNFPA) 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 150 (L45GXA) 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 150 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 163 06/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 VTi 115 05/2015 – 06/2021
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 80 12/2015 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 09/2013 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 130 06/2017 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 100 04/2018 – 06/2021
308 SW II caroserie inchisa/combi (LC_) 1.6 BlueHDi 04/2014 – 06/2021
308 SW II caroserie inchisa/combi (LC_) 1.5 BlueHDi 130 (LCYHZP) 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 125 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 VTi 72 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi 100 04/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi 08/2015 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.5 BlueHDi 130 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.5 BlueHDI 100 05/2018 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi PureTech 263 (L3EGXP) 07/2018 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 125 03/2014 – 06/2021
308 Caseta/ Hatchback (LB_) 1.6 e-HDi 115 (LB9HCG) 03/2015 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 110 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 110 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 BlueHDi 120 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 130 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 BlueHDi 150 11/2013 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 120 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GT 205 06/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT HDi 180 / BlueHDi 180 06/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi (L35GNH) 06/2015 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 PureTech 225 01/2018 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 PureTech 225 (L45GGR) 01/2018 – 06/2021
308 Caseta/ Hatchback (LB_) 1.6 BlueHDi 120 (LBBHZM) 03/2015 – 06/2021

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 150 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 200 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.5 dCi 110 (LPA3) 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.6 dCi 130 11/2015 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 TCe 150 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 TCe 200 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.5 dCi 110 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 dCi 130 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 dCi 160 03/2016 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 11/2015 – 03/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 90 (LVA1) 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 2.0 SCe (LVM3) 10/2016 – –
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 190 11/2015 – 03/2022
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 115 (LVN9) 01/2018 – –
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 140 (LVNB) 01/2018 – –
TALISMAN (LP_) 1.7 Blue dCi 120 (LPA7) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.7 Blue dCi 150 (LPA8) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.8 TCe 225 (LPM1) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.7 Blue dCi 120 (KPA7) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.7 Blue dCi 150 (KPA8) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.8 TCe 225 (KPM1) 09/2018 – 03/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (K9N8) 08/2018 – –
TALISMAN (LP_) 1.3 TCe 160 (LPNC) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.3 TCe 160 (KPNC) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 Blue dCi 160 (LPAM) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 2.0 Blue dCi 160 (KPAM) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 Blue dCi 200 (LPAL) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 2.0 Blue dCi 200 (KPAL) 01/2019 – 03/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (K9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 95 (LVA2) 02/2019 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 115 (LVA6) 02/2019 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 07/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 07/2019 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) E-TECH 160 (K9NH) 05/2020 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 07/2019 – –
TALISMAN Grandtour (KP_) 2.0 Blue dCi 190 (KPAL, KPAM) 07/2021 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.3 TCe 160 (KPNC) 07/2021 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 Blue dCi 190 (LPAL, LPAM) 07/2021 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.3 TCe 160 (LPNC, LPNB) 07/2021 – 03/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (K9MB, K9MW) 07/2021 – –
KANGOO III microbus TCe 130 (KJMB) 07/2021 – –
KANGOO III microbus TCe 100 (KJMA) 07/2021 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 95 (KJAB) 07/2021 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 08/2020 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 75 (FJAA) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 95 (FJAB) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 115 (FJAC) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 100 (FJMA) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 130 (FJMB) 06/2021 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 75 (KJAA) 07/2021 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 08/2020 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 115 (KJAC) 10/2021 – –
DUSTER (HM_) 2.0 4×4 (HMMS) 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 07/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3, HMMC) 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 11/2021 – –
KANGOO III microbus E-Tech Electric (KJJA) 04/2022 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă E-Tech Electric (FJJA) 04/2022 – –
MEGANE IV limuzina 1.0 TCe 115 01/2020 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 4×4 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 11/2021 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (B9MR) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 100 (B9MS) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 205 (B9MV) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 90 (B9A1) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 110 (B9A3) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 130 (B9A4) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS TCe 280 (B9M6) 10/2017 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (B9N8) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS 300 (B9M8) 09/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (B9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 11/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (B9MD, B9MW) 10/2020 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 E-TECH 160 (B9NH) 07/2021 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
TALISMAN (LP_) 1.6 dCi 160 06/2015 – 03/2022
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 100 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR) 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 205 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 90 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 110 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 16V 04/2016 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 165 11/2015 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 130 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 165 04/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.6 SCe (LVM0) 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.2 Tce 130 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 110 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.6 dCi 130 10/2016 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 16V 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (B9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (B9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (K9A2) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (K9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (K9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (K9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (B9A2, B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (B9A6) 08/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 07/2019 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi 01/2007 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi (BM1K, CM1K) 09/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010

SEAT

Model Motor Perioada
ATECA (KH7, KHP) 1.0 TSI 05/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.4 TSI 06/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.4 TSI 4Drive 06/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.6 TDI 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 4Drive 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 4Drive 06/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 10/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 10/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TSI 4Drive 05/2017 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.5 TSI 07/2018 – –
LEON (KL1, KLG) 1.5 TSI 11/2019 – –
LEON (KL1, KLG) 1.5 TSI 11/2019 – –
LEON (KL1, KLG) 2.0 TDI 11/2019 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TSI 03/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TSI 03/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 eTSI 03/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 2.0 TDI 04/2020 – –
LEON (KL1, KLG) 1.0 TSI 03/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.0 TSI 03/2020 – –
LEON (KL1, KLG) 1.0 TSI 03/2020 – –
LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.0 TSI 03/2020 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.0 TSI 09/2020 – –
LEON (KL1, KLG) 1.5 eTSI 11/2019 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.5 TSI 4Drive 07/2018 – –

SKODA

Model Motor Perioada
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.6 TDI 09/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 16V 4×4 11/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.9 TDI 10/2009 – 11/2010
SUPERB II combi (3T5) 1.4 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 3.6 V6 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 16V 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 10/2009 – 03/2010
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 4×4 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 SRE 01/2014 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
KAROQ (NU7, ND7) 1.0 TSI 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 1.5 TSI 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 1.6 TDI 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 2.0 TDI 4×4 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 2.0 TDI 4×4 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 1.5 TSI 4×4 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 2.0 TDI 07/2017 – –
KAROQ (NU7, ND7) 2.0 TSI 4×4 11/2018 – –
KAMIQ (NW4) 1.0 TSI 07/2019 – –
KAMIQ (NW4) 1.0 TSI 07/2019 – –
KAMIQ (NW4) 1.6 TDI 07/2019 – –
KAMIQ (NW4) 1.5 TSI 07/2019 – –
KAMIQ (NW4) 1.6 SRE 07/2019 – –
ENYAQ iV SUV (5AZ) 50 10/2020 – –
ENYAQ iV SUV (5AZ) 60 10/2020 – –
ENYAQ iV SUV (5AZ) 80 10/2020 – –
ENYAQ iV SUV (5AZ) 80X 4×4 10/2021 – –
ENYAQ iV Coupe (5AC) RS 07/2021 – –
ENYAQ iV Coupe (5AC) 60 07/2021 – –
ENYAQ iV Coupe (5AC) 80 07/2021 – –
ENYAQ iV Coupe (5AC) 80X 4×4 07/2021 – –
FABIA IV (PJ3) 1.6 06/2021 – –
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 03/2009 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 4×4 03/2009 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.6 TDI 09/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 16V 4×4 11/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.4 TSI 07/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 03/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 4×4 11/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.9 TDI 03/2008 – 11/2010
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 07/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 3.6 FSI 4×4 11/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 4×4 09/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 16V 01/2009 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI G-TEC 11/2013 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 01/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2013 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 4×4 05/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
SCALA (NW1) 1.0 TSI 02/2019 – –
SCALA (NW1) 1.5 TSI 02/2019 – –
SCALA (NW1) 1.6 TDI 02/2019 – –
SCALA (NW1) 1.0 TSI 02/2019 – –
SCALA (NW1) 1.6 SRE 02/2019 – –
FABIA IV (PJ3) 1.0 TSI 06/2021 – –
FABIA IV (PJ3) 1.0 TSI 06/2021 – –
FABIA IV (PJ3) 1.0 MPI 06/2021 – –
FABIA IV (PJ3) 1.5 TSI 11/2021 – –
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI G-TEC 11/2012 – 02/2017
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 03/2008 – 05/2010
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 4×4 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.6 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.8 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.6 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.8 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
FABIA IV (PJ3) 1.0 MPI 08/2021 – –
ELROQ (PYL) 85 11/2024 – –
ELROQ (PYL) 50 11/2024 – –
ELROQ (PYL) 60 11/2024 – –
ELROQ (PYL) 85x 4motion 11/2024 – –

TESLA

Model Motor Perioada
MODEL S (5YJS) P85 11/2013 – 12/2014
MODEL S (5YJS) 60 11/2013 – 09/2014
MODEL S (5YJS) 85D AWD 10/2014 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 60D AWD 10/2014 – 04/2015
MODEL S (5YJS) P85D AWD 10/2014 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 60 10/2014 – –
MODEL S (5YJS) 85 02/2015 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 70D AWD 04/2015 – –
MODEL S (5YJS) P85D AWD 09/2015 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 70 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) 70 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) P90D AWD 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) P90D AWD 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) 90D AWD 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) 75 11/2016 – –
MODEL S (5YJS) 75D AWD 06/2016 – –
MODEL S (5YJS) 60D AWD 10/2014 – –
MODEL S (5YJS) 60 11/2013 – –
MODEL S (5YJS) P100D AWD 10/2016 – –
MODEL S (5YJS) 60D AWD 06/2016 – –
MODEL S (5YJS) 60 11/2016 – –
MODEL S (5YJS) 75 11/2016 – –
MODEL S (5YJS) 85D AWD 10/2014 – 07/2015
MODEL S (5YJS) P85D AWD 10/2014 – 10/2015
MODEL S (5YJS) 100D AWD 06/2017 – –
MODEL S (5YJS) 75D AWD 06/2016 – –
MODEL S (5YJS) 100D AWD 06/2017 – –
MODEL S (5YJS) 85D AWD 10/2014 – 02/2016
MODEL S (5YJS) P100D AWD 10/2016 – –
MODEL S (5YJS) P90D AWD 09/2015 – –
MODEL S (5YJS) 60 05/2014 – –
MODEL S (5YJS) 85 09/2012 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 85 09/2012 – 02/2016
MODEL S (5YJS) P85 05/2013 – 12/2014
MODEL S (5YJS) 85D AWD 01/2014 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 85D AWD 10/2014 – 02/2016
MODEL S (5YJS) 70D AWD 09/2015 – –

VW

Model Motor Perioada
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.6 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
TOURAN (1T3) 1.2 TSI 05/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 4motion 11/2008 – 08/2010
PASSAT B7 Variant (365) 3.6 FSI 4motion 01/2011 – 12/2014
TOURAN (1T3) 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI MultiFuel 11/2010 – 12/2014
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 12/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TSI 11/2010 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 1.8 TSI 11/2008 – 05/2010
PASSAT CC B6 (357) 1.4 TSI MultiFuel 01/2011 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 3.6 FSI 4motion 06/2008 – 01/2012
GOLF IV Variant (1J5) 1.4 16V 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 05/1999 – 04/2002
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 08/1999 – 06/2001
PASSAT B7 Variant (365) 1.8 TSI 02/2011 – 12/2014
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 04/2002
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 07/2004 – 05/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 16V 02/2000 – 06/2006
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 05/2006 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 05/2006 – 08/2010
PASSAT B7 (A32, A33) 2.5 01/2011 – 12/2020
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
PASSAT CC B6 (357) 1.8 TSI 06/2008 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 01/2012
CC B7 (358) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 3.6 FSI 4motion 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TSI 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2016
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI 05/2013 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 4motion 05/2013 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 05/2013 – 07/2018
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 05/2013 – 03/2017
CC B7 (358) 1.8 TSI 11/2011 – 12/2016
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI 11/2006 – 05/2010
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 05/2011
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TSI 4motion 01/2012 – 12/2014
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI EcoFuel 05/2009 – 05/2010
PASSAT CC B6 (357) 2.0 BlueTDI 05/2009 – 11/2010
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 4motion 08/2009 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 4motion 11/2009 – 01/2012
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 1.6 TDI 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 2.0 TDI 01/2013 – 05/2015
TOURAN (1T3) 2.0 TDI 05/2010 – 01/2013
TOURAN (1T3) 1.6 TDI 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 1.4 TSI 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 1.4 TSI EcoFuel 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 2.0 TDI 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 1.4 TSI 05/2010 – 05/2015
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 12/2012 – 12/2014
CC B7 (358) 1.8 TSI 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 12/2012 – 12/2016
CC B7 (358) 1.4 TSI 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 4motion 11/2011 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 4motion 11/2011 – 01/2013
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI 11/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 1.8 TSI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 1.8 TSI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.2 TSI 05/2013 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 05/2013 – 03/2017
CC B7 (358) 2.0 TDI 4motion 12/2012 – 12/2016
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI MultiFuel 05/2014 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 4motion 05/2013 – 03/2017
PASSAT B7 (A32, A33) 1.8 TSI 06/2013 – 12/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 05/2014 – 07/2017
CC B7 (358) 1.4 TSI MultiFuel 11/2011 – 12/2016
GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 4motion 12/2014 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 GTD 01/2015 – 07/2019
GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 4motion 12/2014 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 R 4motion 03/2015 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 R 4motion 03/2015 – 03/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CC B7 (358) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 05/2015 – 12/2016
CC B7 (358) 2.0 TDI 05/2015 – 12/2016
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.8 TSI 07/2013 – 07/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 07/2019
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 R 360S 4motion 09/2016 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 360S 4motion 09/2016 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.0 TSI 11/2016 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 R 4motion 12/2016 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 R 4motion 12/2016 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.0 TSI 01/2017 – 07/2019
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.5 TSI 04/2017 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.5 TSI 07/2017 – 08/2020
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2014
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 BiFuel 11/2006 – 05/2010
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 3.6 FSi 4motion 01/2011 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.6 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.4 TSi BlueMotion 08/2010 – 12/2014
GOLF VII Van (5G1) 2.0 TDi BlueMotion 4motion 05/2013 – 05/2014
GOLF VII Van (5G1) 1.4 TSi BlueMotion 08/2012 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 2.0 GTD 04/2013 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 2.0 GTi 04/2013 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 2.0 GTi 04/2015 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.2 TSi BlueMotion 08/2012 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.6 TDi BlueMotion 04/2013 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.2 TSi BlueMotion 11/2012 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.6 TDi BlueMotion 08/2012 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.6 TDi BlueMotion 11/2013 – 03/2017
GOLF VII Van (5G1) 1.4 TSi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 2.0 TDi BlueMotion 4motion 04/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.6 TDi BlueMotion 4motion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 2.0 TDi BlueMotion 04/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.4 TSi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.2 TSi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.6 TDi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.2 TSi BlueMotion 04/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.6 TDi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.6 TDi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VAN VII Variant (BA5) 1.4 TSi BlueMotion 05/2013 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.5 TGI 11/2018 – 08/2020
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 MPi 12/2017 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 11/2017 – 07/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.5 TGI 12/2018 – 08/2020
GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) TSI 02/2019 – 08/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TDI 09/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TDI 09/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TDI 4motion 09/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 1.5 TSi 08/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TSi 4motion 06/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TDI 4motion 09/2020 – –
ID.4 (E21) Performance 05/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.0 eTSI 09/2020 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 4motion 09/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TDI 09/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TSI 4motion 06/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.5 eTSI 12/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.5 eTSI 12/2020 – –
GOLF ALLTRACK VIII (CG5) 2.0 TDI 4motion 11/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TSI R 11/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 1.4 eHybrid 11/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.4 GTE Plug-in Hybrid 07/2020 – –
ARTEON SHOOTING BRAKE (3H9) 2.0 TSi 09/2020 – –
ID.4 (E21) Pure Performance 01/2021 – –
ID.4 (E21) Pure 01/2021 – –
ID.4 (E21) GTX 05/2021 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.4 TSI 01/2021 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TSI 06/2021 – 11/2024
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TSI 4motion 06/2021 – 11/2024
TAIGO (CS1) 1.0 TSI 09/2021 – –
TAIGO (CS1) 1.0 TSI 09/2021 – 03/2024
TAIGO (CS1) 1.5 TSI 09/2021 – –
ID.5 (E39) Pro 07/2021 – –
ID.5 (E39) Pro Performance 08/2021 – –
ID.5 (E39) GTX 08/2021 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TSI R 4motion 06/2021 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TDI 4motion 06/2021 – –
ID.4 (E21) PRO 07/2022 – –
ID.4 (E21) Pro 11/2021 – –
TAIGO (CS1) 1.0 TSI 11/2021 – –
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.6 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI EcoFuel 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 3.6 FSI 4motion 01/2011 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI MultiFuel 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.8 TSI 02/2011 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 12/2012 – 12/2014
PASSAT B7 (A32, A33) 2.0 TDI 04/2011 – 06/2015
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI 11/2012 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 01/2013
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 01/2013
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2015
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI EcoFuel 08/2010 – 12/2014
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI Clubsport S 09/2016 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) e-Golf 03/2014 – 02/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) e-Golf 12/2016 – 01/2021
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TSI 4motion 04/2017 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 4motion 03/2017 – 07/2020
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 03/2017 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 05/2017 – 06/2020
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TSI 05/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 08/2017 – 02/2020
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI 09/2017 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 1.5 TSI 11/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 2.0 GTI 11/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 TDI 11/2017 – 07/2019
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 TDI 11/2017 – 02/2021
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 MPi 09/2018 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TSI 4motion 04/2018 – 02/2022
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.5 TSI 10/2018 – 08/2021
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.5 TSI 07/2019 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.5 TSI 07/2019 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TDI 08/2019 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TDI 08/2019 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.5 eTSI 12/2019 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.0 TSI 02/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.0 TSI 02/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 GTI 08/2020 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI 07/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 GTI Clubsport 10/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TSI R 4motion 09/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.5 TGI 09/2020 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 09/2020 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 1.4 eHybrid 11/2020 – –
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TSI R 4motion 11/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.4 TSI 01/2021 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TSI 06/2021 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TSI 4motion 06/2021 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 2.0 TDI 4motion 06/2021 – –
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TFSI 06/2008 – 01/2012
BORA I (1J2) 1.6 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.4 16V 03/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 SDI 10/1998 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 16V 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 16V 02/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 Bi-Fuel 02/2002 – 06/2006
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/2001 – 05/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2006
BORA I (1J2) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 03/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.4 16V 09/2001 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 02/2001 – 03/2007
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/2002 – 06/2005
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 09/2002
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 2.0 BiFuel 05/2002 – 05/2003
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV Van (1J1) 1.9 SDI 11/1998 – 05/2004
BORA I (1J2) 2.0 10/1998 – 12/2013
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 06/2006
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 02/2008 – 05/2009
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 06/2006
BORA I (1J2) 2.8 V6 4motion 03/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/2001 – 05/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 T 05/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 10/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 12/1999 – 04/2001
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 08/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 06/2001 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2006
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 FSI 02/2003 – 01/2007
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 02/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 07/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 FSI 10/2003 – 01/2007
TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI 08/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 16V 08/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI 11/2004 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 12/2005 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 EcoFuel 02/2006 – 05/2009
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI 02/2006 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 12/2005 – 05/2010
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2006
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2012 – 12/2014
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
PASSAT CC B6 (357) 3.6 FSI 4motion 02/2008 – 12/2011
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 4motion 04/2013 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TGI CNG 09/2013 – 07/2018
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 01/2012
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 4motion 05/2008 – 08/2010
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI 05/2013 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.2 TSI 04/2013 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 04/2013 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI MultiFuel 04/2013 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.2 TSI 04/2014 – 03/2017
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.4 TSI 05/2014 – 03/2021
GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 2.0 TDI 4motion 12/2014 – 08/2020
GOLF VII Variant (BA5, BV5) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
GOLF ALLTRACK VII Variant (BA5, BV5) 1.8 TSI 4motion 12/2014 – 08/2020
ARTEON (3H7, 3H8) 2.0 TDI 4motion 05/2017 – 06/2020
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI 06/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 06/2017 – 08/2021
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TGI 09/2017 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.0 TSi 12/2018 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.0 TSi 12/2018 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.6 TDi 12/2018 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.5 TSI 08/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.5 TSI 08/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.0 TSI 08/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.0 TSI 08/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TDI 08/2020 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 2.0 TDI 08/2020 – –
GOLF VIII (CD1, DA1) 1.0 eTSI 06/2020 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) GTI 04/2021 – –
GOLF VIII Variant (CG5, DB5) 1.5 TGI 09/2020 – –
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 TDI 4motion 11/2012 – 08/2020
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 4motion 03/1999 – 06/2005
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI 05/2014 – 03/2021
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/1999 – 06/2001
GOLF IV (1J1) 1.8 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 16V 02/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 08/2000 – 06/2005
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.5 TSI 05/2017 – 08/2020
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 T GTI 08/2001 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 12/1998 – 06/2001
GOLF IV (1J1) 1.9 SDI 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 T 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 4motion 05/1998 – 06/2005
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.2 TSI 04/2014 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI MultiFuel 12/2013 – 07/2018
GOLF IV (1J1) 2.0 07/1998 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.4 16V 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 07/1998 – 04/2002
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 3.2 R32 4motion 09/2002 – 06/2005
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TGI CNG 06/2013 – 07/2018
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.2 TSI 08/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI 08/2012 – 07/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 08/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 TDI 08/2012 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.2 TSI 11/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI 11/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 4motion 11/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI MultiFuel 11/2012 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 04/2013 – 07/2018
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 01/2013 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 TDI 08/2012 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 TDI 11/2012 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI 04/2013 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI 04/2013 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTD 04/2013 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 4motion 01/2013 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 4motion 11/2013 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 4motion 11/2013 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.4 GTE Hybrid 05/2014 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI 11/2013 – 07/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 05/2014 – 07/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 4motion 11/2014 – 07/2019
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI Clubsport 02/2016 – 03/2017
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.0 TSI 11/2016 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 4motion 12/2016 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 R 4motion 12/2016 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.0 TSI 01/2017 – 07/2019
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI 03/2017 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 1.5 TSI 04/2017 – 08/2020
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTD 05/2017 – 07/2019
GOLF VII Van (5G1) 2.0 TDi BlueMotion 05/2013 – 05/2014
GOLF VII (5G1, BQ1, BE1, BE2) 2.0 GTI TCR 11/2018 – 08/2020
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 02/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 08/1997 – 10/2000

XPENG

Model Motor Perioada
G9 EV 09/2022 – –
G9 EV tractiune integrala 09/2022 – –

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „lamela stergator VALEO 578504 — Skoda Fabia”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.