Bec, lumina ceata/frana MAXGEAR 78-0019SET — Skoda Fabia

19.44 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Piesele de frânare se înlocuiesc în pereche, pe aceeași axă — altfel frânarea devine inegală.

Descriere

Specificații tehnice

Tensiune [V] 12
Putere nominală [W] 21/4
TIp lampa Lampă sferică
TIp lampa P21/4W
Calitate 10
Variantă de execuție soclu lampă incandescentă BAZ15d

Coduri OEM

Producător Cod OEM
SAME 0.015.9204.0
DEUTZ-FAHR 0.015.9204.0
SAME 0.900.0063.3
HAKO 00-84100-9
STEINBOCK 000 18726
MASERATI 000208860
LINDE 0029741702
NORMAG 01329
NORMAG 01340
AEBI 0233354-0
VOLVO 030005050032
CATERPILLAR 03230800
TEREX 0388450
HYMER 0417343
HYMER 0417343-00
SCHMITZ CARGOBULL 063633
HAKO 0841009 N072601012190
KRONE 0924693/0
CASE IH 1 414819 0
HYMER 1017212
ATLAS COPCO 1089.0365.01
LANGENDORF 1134850
DAF 135 4871
HYMER 1603.17.02 – 1017212
KOMATSU 1732 172 M1
ATLAS COPCO 1813000005
YANMAR 1813000005
TEREX 1813000005.
JUNGHEINRICH 18726
HAKO 19-74116-4
CASE IH 190003452245
OPEL 20 98 252
VAUXHALL 20 98 252
HOLDEN 20 98 252
CLAAS 233 546 0
SCHMITZ CARGOBULL 2408
CASE IH 244872
O&K 244872
HOBBYCAR 260317
SOMMER 2800065002
HAMM 283150
CASE IH 3 131227 R1
VOLVO 3 430 003
BMW 3 436 336
MINI 3 436 336
BMW (BRILLIANCE) 3 436 336
LINDNER 3000297
VOLVO 30005050032
FORD 32 010 159
FORD USA 32 010 159
VÖGELE 3515155074
TEREX 3523687M1
ATLAS COPCO 388 450
CASE IH 398877
SPERRY NEW HOLLAND 398877
KUBOTA 3J08013961
VDL 40150397
SPIERINGS 407281
AHLMANN 4198674A
JUNGHEINRICH 449090087
DEMAG 460 018 00
VOLVO 5 050 032
JUNGHEINRICH 50035531
REISCH 5009095
PAUS 501277
STILL 518293
STILL 5411902
MANITOU 563882
TOYOTA 56617-FSGC8-71
JOHN DEERE 57 M7 014
LIEBHERR 6 070 013
LIEBHERR 6 070 111 01
LIEBHERR 6 070 213
LIEBHERR 6 905 324
LIEBHERR 6200697
HOBBYCAR 6502080093
MANITOU 675
OPEL 6777426
VAUXHALL 6777426
HOLDEN 6777426
CASE IH 7 024794
JCB 720/10005
MANITOU 741480
CLAAS 7703097178
LINDE 791 956 49 20
STILL 7919564920
TEREX 8000-2176
CASE IH 80398877
SPERRY NEW HOLLAND 80398877
YAMAHA 9079Q0742700
OPEL 91 59 284
VAUXHALL 91 59 284
HOLDEN 91 59 284
VOLVO 965 826
VOLVO 965826P01
RENDERS 99760303
CATERPILLAR 9W-3326
SCHMITZ CARGOBULL EL0013-0001
AUDI KDWHLO9589
SEAT KDWHLO9589
SKODA KDWHLO9589
VW KDWHLO9589
AUDI (FAW) KDWHLO9589
VW (SVW) KDWHLO9589
KUBOTA R249153510
MAN T 381
KNAUS T050056
KUBOTA TA04930040
KUBOTA TA04930041
FENDT X 825.283.299.000
AGCO X825 283 299 000
VW YY04500477212
VW YY045812412
MAN ZF259017008

EAN: 5901619526903

Mașini compatibile

ALPINA

Model Motor Perioada
B3 (E36) 3.0 04/1993 – 12/1995
B3 (E36) 3.2 04/1996 – 04/1999
B3 Touring (E36) 3.0 04/1993 – 02/1996
B3 Touring (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B3 cupe (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B3 Cabriolet (E36) 3.0 04/1993 – 02/1996
B3 Cabriolet (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B6 (E36) 2.8 03/1992 – 07/1993
B8 (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 Touring (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 cupe (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 Cabriolet (E36) 4.6 01/1995 – 11/1998

BMW

Model Motor Perioada
3 (E36) 316 i 03/1991 – 08/1993
3 (E36) 316 i 09/1993 – 05/1998
3 (E36) 318 i 09/1990 – 08/1993
3 (E36) 318 is 09/1993 – 12/1995
3 cupe (E36) 318 is 01/1992 – 12/1995
3 (E36) 320 i 01/1991 – 02/1998
3 cupe (E36) 320 i 12/1991 – 11/1998
3 (E36) 325 i 09/1990 – 12/1995
3 cupe (E36) 325 i 10/1991 – 02/1995
3 (E36) 325 td 09/1991 – 02/1998
3 (E36) 325 tds 05/1993 – 02/1998
3 Cabriolet (E36) 320 i 12/1993 – 11/1999
3 Cabriolet (E36) 325 i 03/1993 – 08/1995
3 cupe (E36) 316 i 09/1993 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) 318 i 03/1994 – 11/1999
3 (E36) 318 tds 01/1995 – 02/1998
3 cupe (E36) M3 3.0 11/1992 – 07/1995
3 Cabriolet (E36) M3 3.0 04/1994 – 07/1995
3 (E36) 328 i 01/1995 – 04/1998
3 (E36) 323 i 05/1995 – 11/1998
3 cupe (E36) 328 i 01/1995 – 04/1999
3 Cabriolet (E36) 328 i 01/1995 – 11/1999
3 (E36) 318 i 09/1993 – 11/1998
3 cupe (E36) M3 3.0 09/1993 – 05/1995
3 Cabriolet (E36) 323 i 05/1995 – 11/1999
3 cupe (E36) 318 is 09/1995 – 04/1999
3 cupe (E36) 323 i 05/1995 – 04/1999
3 (E36) 318 is 01/1996 – 05/1998
3 (E36) M3 3.2 10/1995 – 01/1998
3 cupe (E36) M3 3.2 10/1995 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) M3 3.2 03/1996 – 09/1999
3 (E36) M3 3.0 10/1994 – 07/1995
3 Cabriolet (E36) 318 i 01/1994 – 12/1995

CHEVROLET

Model Motor Perioada
NIVA (2123) 1.7 4×4 01/2010 – –
NIVA (2123) 1.7 4×4 09/2002 – –
NIVA (2123) 1.8 4×4 01/2007 – 12/2009

CITROËN

Model Motor Perioada
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 02/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 02/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
NEMO microbus 1.3 HDi 75 10/2010 – –
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDI 4×4 12/1996 – 11/2000
XSARA Break (N2) 1.4 i 10/1997 – 08/2005
XSARA Break (N2) 1.6 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i Aut. 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 16V 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.5 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 TD 10/1997 – 09/2000
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 02/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
XSARA Break (N2) 1.9 D 01/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 07/1998 – 08/2005
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
XSARA Break (N2) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 2.0 HDI 90 02/1999 – 08/2005
JUMPER I bus (230P) 1.9 D 01/1999 – 04/2002
XSARA caroserie inchisa/combi 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 4×4 03/2000 – 11/2000
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 4×4 03/2000 – 04/2002
XSARA Break (N2) 1.6 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 16V 09/2000 – 08/2005
C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE) 03/2001 – 08/2004
XSARA Break (N2) 2.0 HDi 109 05/2001 – 08/2005
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 HDI 11/2001 – 04/2002
JUMPER I caroserie (244) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
XSARA Break (N2) 1.4 HDi 01/2003 – 08/2005
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 05/2004 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHYB) 03/2001 – 08/2004
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
C5 I (DC_) 3.0 Carlsson HP 08/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi 03/2001 – 08/2004
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 4×4 10/1996 – 01/2002
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 02/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 DT 4×4 10/1996 – 08/1997
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 02/2002 – 06/2006
NEMO microbus 1.4 HDi 04/2009 – –
NEMO microbus 1.4 04/2009 – –
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi tractiune integrala 04/2002 – 06/2006
XSARA Break (N2) 1.8 LPG 05/1998 – 08/2000
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 BlueHDi 80 02/2016 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 80 10/2015 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2019
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 04/2019
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2020
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 12/2019 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – 04/2020
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
XSARA caroserie inchisa/combi 1.9 D 06/1999 – 08/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA caroserie inchisa/combi 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA caroserie inchisa/combi 1.4 09/2000 – 03/2005
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXF) 05/2001 – 08/2004
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 90 09/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.6 HDi 90 07/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) ë-JUMPY 09/2020 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 09/2020 – –
SPACETOURER bus (V_) ë-SPACETOURER 09/2020 – 10/2023
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 145 08/2021 – –
JUMPY III bus (V_) ë-JUMPY 09/2020 – 10/2023

FIAT

Model Motor Perioada
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 07/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 D Combinato 08/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Combinato 08/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 D Combinato 06/1995 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 05/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 TDI 12/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 4×4 05/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI 4×4 04/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 4×4 06/1999 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 4×4 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 4×4 06/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 4×4 08/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 07/2009 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,… 07/2010 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 04/1996 – 02/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V (178DXD1A) 06/1996 – 02/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 04/1996 – 03/2001
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 Flex 09/2000 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 Flex 03/2004 – 05/2005
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2004 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 Flex 06/2004 – 10/2007
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178BXZ1A) 06/1999 – 10/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2001 – 06/2005
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.5 Bipower 09/2003 – 12/2005
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 06/1999 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.7 TD 06/1999 – 12/2006
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXG1AAM, 178CXG1AAP, 178CXG1AAT) 09/1998 – 12/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 16V 09/1998 – 12/2009
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 D 03/2001 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178DYA1A, 178DXS1A) 07/1997 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 02/2001 – 01/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 04/1996 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 Cat 04/1996 – 12/2009
DUCATO caroserie (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 12/2011
DUCATO bus (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 12/2001 – –
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 D 12/2000 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 JTD 04/2003 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 04/2003 – –
DUCATO caroserie (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet 05/2006 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (178DYE1A, 178DYE1AAP, 178DYE1AAT) 09/2001 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 07/1997 – 08/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 02/2002 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 07/1997 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 JTD 09/2001 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 Trekking 11/2005 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 Trekking 11/2005 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXS1AAI, 178BYA1AAT, 178CYA1AAT) 09/2001 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.5 06/2004 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 (178CYC1AAT) 11/2000 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.7 TD 02/2006 – 12/2009
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 11/2003 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 4×4 11/2003 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 TD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 11/2003 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 04/2004 – 07/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet (278AYR1A) 10/2010 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.0 (1788361) 07/1998 – 10/2003
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
DUCATO bus (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 09/2001 – 12/2009
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A) 02/2008 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,… 02/2008 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 01/2007 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 JTD 09/2003 – 12/2009
QUBO (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A) 06/2008 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 06/2004 – 12/2009
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 04/2002 – 07/2006
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 Flex 11/2007 – 10/2013
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 03/2004 – 12/2005
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 03/2015 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXG1A, 225CXG1A, 225AXG11, 225CXG11) 03/2015 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A, 225CXA1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A) 10/2009 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 06/2001 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 8V (17201A1, 17245A1) 04/2006 – 12/2010
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 07/1998 – 08/2000
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) Ecargo (EV) 01/2010 – 12/2012
DUCATO bus (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (1788891, 1789491, 1730250) 03/2000 – 02/2003
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225BXA1A) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225AXA1A) 07/2014 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A) 07/2014 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet 01/2011 – –
SCUDO caroserie E-SCUDO (507) 01/2022 – 10/2023
SCUDO caroserie 1.5 Multijet 100 (506) 01/2022 – –
SCUDO caroserie 1.5 Multijet 120 (506) 01/2022 – –
SCUDO caroserie 2.0 Multijet 145 (506) 01/2022 – –
SCUDO caroserie 2.0 Multijet 180 (506) 01/2022 – –
SCUDO bus E-SCUDO (507) 01/2022 – 10/2023
ULYSSE bus E-ULYSSE (367) 01/2022 – 10/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,… 02/2010 – –
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 Natural Power (263AXG1B) 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 Natural Power 06/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 10/2011 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXG1B, 263AXG1A) 10/2011 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.3 D Multijet (263AXC1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXA1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXD1B, 263AXX1B) 01/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 2.0 D Multijet (263AXF1B) 01/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,… 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 2.0 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 11/2013 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXP1B, 263AXW1B) 03/2015 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXN1B, 263AXV1B) 03/2015 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263WXN1B, 263ZXN1B, 263ZXV1B, 263WXV1B,… 02/2016 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet (263WXU1A, 263ZXU1A, 263WYB1A, 263ZYB1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.3 D Multijet (263AXU1A, 263AYB1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet (263ZXT1A, 263WXT1A, 263ZYA1A, 263WYA1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXE1B, 263AXY1B) 03/2016 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263ZXR1B) 03/2015 – 12/2023

FORD

Model Motor Perioada
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 24V 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.8 TD 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 ST 200 05/1999 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 24V 10/1999 – 09/2000
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 10/1987 – 09/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 10/1987 – 05/1988
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 RS Cosworth 11/1987 – 01/1990
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.3 D 01/1987 – 09/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.3 D 01/1987 – 09/1989
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 16V Cosworth Cat 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 10/1987 – 05/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.3 D 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 01/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 4×4 02/1990 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 4×4 01/1987 – 08/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i XR 4×4 01/1987 – 08/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i XR 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i XR 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1987 – 12/1989
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 16V Cosworth 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 08/1988 – 02/1993
MONDEO III Turnier (BWY) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 4×4 01/1990 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 4×4 05/1989 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 i 08/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.9 4×4 08/1988 – 02/1993
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) ST220 04/2002 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) ST220 04/2002 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) ST220 04/2002 – 03/2007
SIERRA II (GBG, GB4) 2.8 i 08/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.8 i XR 4×4 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.8 i 4×4 01/1987 – 02/1993
MONDEO III (B5Y) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 03/2004 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 04/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti 08/2004 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2005 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 01/2005 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.4 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 04/2005 – 07/2011
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 06/2006 – 07/2011
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 DI 10/2000 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 03/2006 – 09/2012
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.5 V6 10/2000 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 09/2005 – 03/2007
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 09/2015 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 09/2015 – 01/2018
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.2 09/2015 – 01/2018
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.5 09/2015 – 01/2018
KA+ III (UK, FK) 1.2 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 06/2016 – –
KA+ III limuzina (TK, FK) 1.2 (TK) 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 TDCi 02/2018 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 TDCi 02/2018 – –
MONDEO III (B5Y) 2.0 DI 10/2000 – 03/2007
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2014
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2014
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 TDCi 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.2 TDCi 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 TDCi 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.2 TDCi 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.5 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2010
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.5 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.5 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 12/2012
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 SCTi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 SCTi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 TDCi 12/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.2 TDCi 10/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 08/2008 – 12/2014
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 SCTI 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 03/2007 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 11/2007 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 03/2007 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 EcoBoost 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 EcoBoost 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 1.6 EcoBoost 11/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 1.6 TDCi 03/2013 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.2 TDCi 03/2013 – 09/2014

IRMSCHER

Model Motor Perioada
OMEGA Caravan 4.0 i 01/1990 – 12/1996

LADA

Model Motor Perioada
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2013
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 12/2008 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 01/2010 – 12/2013
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 01/1995 – 12/2005
112 (2112) 1.5 01/1995 – 09/2004
112 (2112) 1.5 16V 01/1995 – 09/2000
111 (2111) 1.5 01/1996 – 12/2005
111 (2111) 1.5 16V 01/1995 – 08/2002
110 (2110) 2.0 i (21106) 08/1996 – 07/2000
110 (2110) Wankel 06/1997 – 09/2004
110 (2110) 1.5 10/2000 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 10/2000 – 12/2010
111 (2111) 1.5 10/2000 – 02/2009
111 (2111) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
112 (2112) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
112 (2112) 1.5 10/2000 – 12/2005
KALINA hatchback (1119) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 04/2007 – 07/2018
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2015
KALINA combi (1117) 1.6 10/2007 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V 09/2006 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1.7 LPG 09/2002 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 LPG 03/2009 – 09/2016
PRIORA hatchback (2172) 1.6 LPG 12/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21921) 06/2013 – 09/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21922) 06/2013 – 08/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21941) 11/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21942, 21947) 11/2013 – 09/2018
KALINA combi (1117) EL 12/2012 – 12/2013
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21927) 06/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21947) 11/2013 – 09/2018
PRIORA hatchback (2172) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 02/2014 – 07/2018
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 01/2011 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport (11196) 09/2006 – 06/2013
PRIORA hatchback (2172) 1.6 01/2011 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport 06/2013 – 12/2013
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (219259) 04/2017 – 08/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 NFR 09/2016 – 12/2017

LOTUS

Model Motor Perioada
ELISE 1.8 11/2000 – 08/2005
ELISE 1.8 05/2002 – –
ELISE 1.8 01/2004 – –

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
C-CLASS (W202) C 200 D (202.120) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 D (202.121) 08/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 D (202.125) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 (202.022) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.028) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 (202.020) 01/1994 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 36 AMG (202.028) 05/1994 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 11/1994 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 220 D (210.004) 06/1995 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 250 D (210.010) 06/1995 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 (210.035) 06/1995 – 08/2000
E-CLASS (W210) E 300 D (210.020) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 230 (210.037) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 320 (210.055) 06/1995 – 06/1997
C-CLASS (W202) C 230 Kompressor (202.024) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 Turbo-D (202.128) 10/1995 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 290 Turbo-D (210.017) 03/1996 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 280 (210.053) 01/1996 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 420 (210.072) 01/1996 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 50 AMG (210.072) 02/1996 – 08/1997
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.078) 06/1996 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T (202.080) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 09/1998
C-CLASS T-Model (S202) C 250 T Turbo-D (202.188) 06/1996 – 03/2001
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T (210.235) 06/1996 – 08/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 230 T (210.237) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 420 T (210.272) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 290 T Turbo-D (210.217) 06/1996 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 250 T D (210.210) 06/1996 – 07/1999
C-CLASS T-Model (S203) C 220 CDI (203.208) 08/2006 – 08/2007
C-CLASS (W202) C 230 (202.023) 06/1996 – 06/1997
C-CLASS (W202) C 200 D (202.122) 10/1996 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 11/1996 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T (202.083) 06/1996 – 06/1998
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T D (202.180) 10/1996 – 03/2001
E-CLASS (W210) E 280 (210.063) 12/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 280 4-matic (210.081) 12/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 (210.065) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 300 Turbo-D (210.025) 12/1996 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 280 T 4-matic (210.281) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T (210.265) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 300 T Turbo-D (210.225) 12/1996 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T 4-matic (210.282) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 320 4-matic (210.082) 06/1997 – 03/2002
CLK (C208) CLK 200 (208.335) 06/1997 – 06/2002
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.347) 06/1997 – 06/2000
CLK (C208) CLK 320 (208.365) 06/1997 – 06/2002
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T Kompressor (202.085) 06/1997 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 240 T (202.086) 06/1997 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 280 T (202.089) 06/1997 – 03/2001
C-CLASS (W202) C 240 (202.026) 06/1997 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.029) 06/1997 – 05/2000
A-CLASS (W168) A 140 (168.031, 168.131) 07/1997 – 08/2004
A-CLASS (W168) A 160 (168.033, 168.133) 07/1997 – 08/2004
E-CLASS (W210) E 250 Turbo-D (210.015) 06/1997 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 250 T Turbo-D (210.215) 06/1997 – 07/1999
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.345) 06/1997 – 06/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 280 T (210.263) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 200 D (210.003) 01/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 240 (210.061) 06/1997 – 08/2000
E-CLASS (W210) E 430 (210.070) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.261) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 430 T (210.270) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.245) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.045) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 55 AMG (210.074) 08/1997 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 55 T AMG (210.274) 08/1997 – 03/2003
C-CLASS (W202) C 43 AMG (202.033) 08/1997 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 CDI (202.133) 09/1997 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T CDI (202.193) 09/1997 – 03/2001
M-CLASS (W163) ML 320 (163.154) 02/1998 – 08/2002
M-CLASS (W163) ML 230 (163.136) 02/1998 – 06/2005
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T Kompressor (202.082) 11/1996 – 03/2001
CLK (C208) CLK 430 (208.370) 07/1998 – 06/2002
A-CLASS (W168) A 160 CDI (168.007) 07/1998 – 02/2001
A-CLASS (W168) A 170 CDI (168.008) 07/1998 – 02/2001
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.445) 03/1998 – 06/2000
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 (208.435) 03/1998 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.447) 03/1998 – 06/2000
CLK Cabriolet (A208) CLK 320 (208.465) 03/1998 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 320 (220.065, 220.165) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 430, S 430 L (220.070, 220.170) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500, S 500 L (220.075, 220.175, 220.875) 10/1998 – 08/2005
CLK Cabriolet (A208) CLK 430 (208.470) 09/1998 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 06/1998 – 03/2002
C-CLASS (W202) C 200 CDI (202.134) 03/1998 – 05/2000
S-CLASS (W220, V220) S 280 (220.063, 220.163) 10/1998 – 08/2005
M-CLASS (W163) ML 430 (163.172) 02/1998 – 06/2005
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T CDI (202.194) 03/1998 – 03/2001
C-CLASS (W202) C 220 D (202.021) 07/1996 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 03/2001
E-CLASS (W210) E 220 D 05/1996 – 03/2002
S-CLASS cupe (C215) CL 500 (215.375) 03/1999 – 03/2006
S-CLASS cupe (C215) CL 600 (215.378) 03/1999 – 03/2006
A-CLASS (W168) A 190 (168.032, 168.132) 03/1999 – 08/2004
S-CLASS (W220, V220) S 55 AMG (220.073, 220.173) 04/1999 – 08/2005
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 270 CDI (210.016) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 CDI (210.026) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T CDI (210.226) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 270 T CDI (210.216) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 07/1999 – 03/2003
CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374) 08/1999 – 06/2002
M-CLASS (W163) ML 270 CDI (163.113) 12/1999 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 55 AMG (163.174) 02/2000 – 06/2005
E-CLASS (W210) E 430 4-matic (210.083) 05/1999 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 430 T 4-matic (210.283) 05/1999 – 03/2003
C-CLASS T-Model (S202) C 43 AMG (202.093) 08/1997 – 03/2001
CLK Cabriolet (A208) CLK 55 AMG (208.474) 01/2000 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.026, 220.126) 08/1999 – 09/2002
S-CLASS (W220, V220) S 600, S 600 L (220.878, 220.178) 01/2000 – 08/2005
S-CLASS cupe (C215) CL 55 AMG (215.373) 10/1999 – 03/2006
S-CLASS (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128) 06/2000 – 08/2005
C-CLASS (W203) C 180 (203.035) 10/2000 – 05/2002
C-CLASS (W203) C 200 Kompressor (203.045) 05/2000 – 06/2002
C-CLASS (W203) C 240 (203.061) 05/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 320 (203.064) 05/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.004) 09/2000 – 06/2003
C-CLASS (W203) C 270 CDI (203.016) 12/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.006, 203.008) 05/2000 – 02/2007
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.344) 06/2000 – 06/2002
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.348) 06/2000 – 06/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.444) 06/2000 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.448) 06/2000 – 03/2002
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.081) 09/2000 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T Kompressor (202.087) 09/2000 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 240 T (202.088) 09/2000 – 03/2001
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.048) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 240 (210.062) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.248) 08/2000 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.262) 08/2000 – 03/2003
C-CLASS (W203) C 32 AMG Kompressor (203.065) 02/2001 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 Kompressor (203.245) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS T-Model (S203) C 320 (203.264) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.204) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 220 CDI (203.206, 203.208) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 270 CDI (203.216) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 180 (203.235) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS T-Model (S203) C 240 (203.261) 03/2001 – 08/2007
A-CLASS (W168) A 160 CDI (168.006) 02/2001 – 08/2004
A-CLASS (W168) A 170 CDI (168.009, 168.109) 02/2001 – 08/2004
C-CLASS T-Model (S203) C 32 AMG Kompressor (203.265) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.004) 02/2001 – 06/2003
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.204) 03/2001 – 08/2007
SL (R230) 500 (230.475) 10/2001 – 01/2012
A-CLASS (W168) A 140 (168.031, 168.131) 01/2001 – 08/2004
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
M-CLASS (W163) ML 400 CDI (163.128) 09/2001 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 500 (163.175) 09/2001 – 06/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.9 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
S-CLASS (W220, V220) S 63 AMG 09/2001 – 08/2005
S-CLASS cupe (C215) CL 63 AMG 09/2001 – 03/2006
SL (R230) 55 AMG (230.474) 10/2001 – 06/2002
A-CLASS (W168) A 210 (168.035, 168.135) 12/2001 – 08/2004
CLK (C209) CLK 320 (209.365) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 500 (209.375) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 240 (209.361) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.342) 09/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 CGI (209.343) 07/2003 – 05/2009
CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316) 10/2002 – 05/2009
C-CLASS (W203) C 180 Kompressor (203.046) 05/2002 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 Kompressor (203.042) 05/2002 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 180 Kompressor (203.246) 05/2002 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 Kompressor (203.242) 05/2002 – 08/2007
CLK (C209) CLK 55 AMG (209.376) 09/2002 – 05/2009
SL (R230) 55 AMG Kompressor (230.474) 06/2002 – 01/2012
C-CLASS (W203) C 240 4-matic (203.081) 07/2002 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 320 4-matic (203.084) 07/2002 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 240 4-matic (203.281) 07/2002 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 320 4-matic (203.284) 07/2002 – 08/2007
S-CLASS (W220, V220) S 600, S 600 L (220.176) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS cupe (C215) CL 600 (215.376) 09/2002 – 03/2006
S-CLASS (W220, V220) S 350, S 350 L (220.067, 220.167) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 55 AMG Kompressor (220.074, 220.174) 06/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 430 4-matic (220.083, 220.183) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500 4-matic (220.084, 220.184) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS cupe (C215) CL 55 AMG Kompressor (215.374) 06/2002 – 03/2006
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.025, 220.125) 09/2002 – 08/2005
SL (R230) 350 (230.467) 03/2003 – 01/2012
C-CLASS (W203) C 30 CDI AMG (203.018) 01/2003 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 30 CDI AMG (203.218) 01/2003 – 08/2007
M-CLASS (W163) ML 350 (163.157) 08/2002 – 06/2005
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.442) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 CGI (209.343) 07/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 240 (209.461) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 320 (209.465) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (209.475) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 55 AMG (209.476) 06/2002 – 03/2010
SL (R230) 600 (230.476) 04/2003 – 01/2012
M-CLASS (W163) ML 350 02/2003 – 06/2005
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.007) 04/2003 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 CGI Kompressor (203.043) 07/2003 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CGI Kompressor (203.243) 07/2003 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.207) 04/2003 – 08/2007
S-CLASS cupe (C215) CL 65 AMG (215.379) 09/2003 – 03/2006
SL (R230) 65 AMG (230.479) 03/2004 – 01/2012
S-CLASS (W220, V220) S 350 4-matic (220.087, 220.187) 06/2003 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128) 06/2003 – 08/2005
C-CLASS (W203) C 230 Kompressor (203.040) 02/2004 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 230 Kompressor (203.240) 02/2004 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 220 CDI (203.208) 02/2004 – 08/2007
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.008) 04/2003 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 55 AMG (203.076) 02/2004 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 55 AMG (203.276) 02/2004 – 08/2007
S-CLASS (W220, V220) S 65 AMG, S 65 AMG L (220.179) 03/2004 – 08/2005
CLK (C209) CLK DTM AMG (209.376) 06/2004 – 10/2005
CLK Cabriolet (A209) CLK 350 (209.456) 01/2005 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 280 (209.454) 01/2005 – 03/2010
CLK (C209) CLK 350 (209.356) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 280 (209.354) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 320 CDI (209.320) 01/2005 – 05/2009
C-CLASS (W203) C 320 CDI (203.020) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 280 (203.054) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 280 4-matic (203.092) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 350 (203.056) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 350 4-matic (203.087) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 350 (203.256) 01/2005 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 350 4-matic (203.287) 01/2005 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 280 (203.254) 01/2005 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 280 4-matic (203.292) 01/2005 – 08/2007
C-CLASS (W203) C 230 (203.052) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 230 (203.252) 01/2005 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 320 CDI (203.220) 06/2005 – 08/2007
SL (R230) 350 (230.456) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 500 (230.471) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 600 (230.477) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 55 AMG (230.472) 03/2006 – 01/2012
CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377) 04/2006 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 63 AMG (209.477) 04/2006 – 03/2010
A-CLASS (W168) A 38 AMG Twin Engine (168.032) 04/1999 – 02/2001
CLK Cabriolet (A209) CLK 320 CDI (209.420) 03/2005 – 03/2010
CLK (C209) CLK 500 (209.372) 06/2006 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.341) 10/2006 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.441) 10/2006 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (209.472) 06/2006 – 03/2010
C-CLASS (W203) 3.5 (203.056) 01/2005 – 02/2007
SL (R230) 350 (230.458) 04/2008 – 01/2012
SL (R230) 63 AMG (230.470) 03/2008 – 01/2012
SL (R230) 280 (230.454) 03/2008 – 01/2012
CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377) 05/2007 – 05/2009
SL (R230) 300 (230.454) 04/2009 – 01/2012
SL (R230) 65 AMG Black Series (230.479) 07/2008 – 01/2012
CLK Cabriolet (A209) CLK AMG DTM (209.476) 06/2004 – 10/2005
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.006) 05/2000 – 02/2007
CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316) 02/2003 – 06/2005
CLK (C209) CLK 240 (209.361) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308) 01/2005 – 05/2009
C-CLASS T-Model (S203) C 270 CDI (203.216) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS (W203) C 270 CDI (203.016) 12/2000 – 02/2007
S-CLASS (W140) S 350 Turbo-D (140.134) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 280 (140.028) 02/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 300 SE 2.8 (140.028) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 300 SE, SEL/S320 (140.032, 140.033) 03/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 420 (140.042, 140.043) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 400 SE, SEL/S420 (140.042, 140.043) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 500 (140.050, 140.051) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 500 SE, SEL (140.050, 140.051) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 600 (140.056, 140.057) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 600 SE, SEL (140.056, 140.057) 04/1991 – 12/1992
S-CLASS (W140) S 300 Turbo-D (140.135) 05/1996 – 10/1998
A-CLASS (W169) E-CELL (169.090) 12/2010 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 CDI (169.308, 169.008) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 170 (169.032, 169.332) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 150 (169.031, 169.331) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 (169.033, 169.333) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 160 CDI (169.006, 169.306) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 180 CDI (169.007, 169.307) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 CDI (169.008, 169.308) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 TURBO (169.034, 169.334) 09/2005 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 160 (169.031, 169.331) 04/2009 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 180 (169.032, 169.332) 04/2009 – 06/2012
C-CLASS cupe (CL203) C 180 (203.735) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS cupe (CL203) C 200 Kompressor (203.745) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI (203.706) 03/2001 – 01/2004
C-CLASS cupe (CL203) C 230 Kompressor (203.747) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS cupe (CL203) C 180 Kompressor (203.746) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 200 Kompressor (203.742) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 230 Kompressor (203.740) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 32 AMG Kompressor (203.765) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 30 CDI AMG (203.718) 09/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 320 (203.764) 09/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 200 CGI Kompressor (203.743) 03/2003 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 200 CDI (203.707) 03/2003 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI (203.708) 02/2004 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 350 (203.756) 01/2005 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 230 (203.752) 01/2005 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 160 Kompressor (203.730) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 220 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI 03/2001 – 01/2004

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 (Z23A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 (Z31A, Z32A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z38A) 08/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z39A) 08/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 CZT (Z37A) 03/2005 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 LPG 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 LPG (Z33A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Ralliart R 02/2010 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 Flexfuel (Z35A) 10/2008 – 06/2012

OPEL

Model Motor Perioada
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i (F68, M68) 09/1993 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i Cat (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 (F19, M19) 09/1988 – 05/1993
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 S 09/1988 – 05/1993
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1988 – 07/1989
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 S (F68, M68) 09/1988 – 07/1989
VECTRA A (J89) 1.8 S 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 07/1989
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 (F68, M68) 04/1988 – 09/1989
VECTRA A (J89) 2.0 (F19, M19) 09/1988 – 09/1989
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i (F68, M68) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i GT (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 2.0 i 4×4 (F19, M19) 08/1989 – 07/1992
VECTRA A (J89) 1.7 TD (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 TD (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 D (F68, M68) 09/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.7 D (F19, M19) 10/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.8 i Cat (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 i Cat (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V (F19, M19) 01/1989 – 06/1994
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V (F68, M68) 02/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2000 16V 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i Turbo 4×4 (F19, M19) 06/1994 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.5 V6 (F68, M68) 02/1993 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.5 V6 (F19, M19) 02/1993 – 11/1995
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 S (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD (F35, M35) 09/1986 – 08/1988
OMEGA A combi (V87) 2.3 D (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD Interc. (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1986 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 2.4 i (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.6 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 Cat (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V (F35, M35) 09/1989 – 03/1994
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TDS (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 03/1992 – 09/1992
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 07/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 09/1991 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 Si (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 03/1993 – 08/1996
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 Si (F19, M19) 05/1992 – 12/1994
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 06/1993 – 10/1994
ASTRA F Cabriolet (T92) 2.0 i 03/1993 – 10/1994
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 TDS (F35, M35) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 D (F35, M35) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F combi (T92) 1.7 D (F35, M35) 07/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 Si (F35, M35) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 Si (F35, M35) 03/1992 – 12/1994
ASTRA F combi (T92) 1.8 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 06/1993 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i (F35, M35) 09/1991 – 07/1994
ASTRA F combi (T92) 2.0 i 16V (F35, M35) 03/1993 – 01/1998
OMEGA B combi (V94) 2.0 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.0 16V (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.5 V6 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/2000
OMEGA B combi (V94) 2.5 TD (F35, M35, P35) 04/1994 – 07/2001
OMEGA B combi (V94) 3.0 V6 (F35, M35, P35) 04/1994 – 02/2001
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
VECTRA A (J89) 2.0 i 16V (F19, M19) 08/1992 – 08/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V (F68, M68) 08/1992 – 08/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i 16V 4×4 (F19, M19) 06/1994 – 11/1995
ASTRA F combi (T92) 1.7 TD (F35, M35) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TD (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.8 i 16V 11/1994 – 03/2001
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 07/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i 16V (F19, M19) 02/1995 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i 16V (F35, M35) 02/1995 – 01/1998
VECTRA A (J89) 1.7 D (F19, M19) 07/1992 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1993 – 11/1995
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.4 Si 05/1993 – 03/2001
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i (F68) 10/1995 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i 16V (F68) 10/1995 – 07/2002
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 i 16V (F68) 09/1995 – 06/2000
VECTRA B hatchback (J96) 2.5 i V6 (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B hatchback (J96) 1.7 TD (F68) 10/1995 – 12/1998
VECTRA B (J96) 1.6 i (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.6 i 16V (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 2.0 i 16V (F19) 09/1995 – 06/2000
VECTRA B (J96) 2.5 i V6 (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 1.7 TD (F19) 10/1995 – 12/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i 16V (F19, M19) 02/1996 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 i 16V (F35, M35) 02/1996 – 01/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.4 i 16V 01/1996 – 03/2001
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 01/1996 – 03/2001
VECTRA B (J96) 2.0 DI 16V (F19) 11/1996 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 DI 16V (F68) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 1.6 i (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 1.6 i 16V (F35) 11/1996 – 07/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V Cat (F19, M19) 02/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V Cat 4×4 (F19, M19) 02/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 i (F68, M68) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i Cat (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i 16V Cat (F68, M68) 02/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1993 – 11/1995
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 08/1994 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 08/1994 – 01/1998
OMEGA B combi (V94) 2.0 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/1997 – 09/2000
VECTRA B (J96) 2.0 DTI 16V (F19) 06/1997 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 DTI 16V (F68) 06/1997 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 06/1997 – 07/2003
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 D (F68, M68) 07/1992 – 11/1995
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B (J96) i 500 2.5 (F19) 05/1998 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) i 500 2.5 (F35) 05/1998 – 09/2000
MERIVA B microbus (S10) 1.4 LPG (75) 06/2011 – 03/2017
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 07/1992 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 08/1994 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.4 i (F70) 10/1991 – 01/1999
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 10/1991 – 02/1998
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 02/1993 – 07/1996
OMEGA B combi (V94) 2.2 16V (F35, M35, P35) 09/1999 – 07/2003
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 09/1990
VECTRA A hatchback (J89) 1.4 S (F68, M68) 04/1988 – 06/1992
VECTRA A (J89) 1.4 S (F19, M19) 09/1988 – 06/1992
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.4 i (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.2 DTI 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.2 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.2 i 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.6 i V6 (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.6 i V6 (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.6 i V6 (F35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.6 V6 (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 3.2 V6 (F35, M35, P35) 02/2001 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i (F68) 10/1995 – 07/2003
VECTRA B (J96) 1.6 i (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 1.6 i (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i (F68, M68) 09/1993 – 11/1995
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 i (F68) 10/1995 – 02/2002
VECTRA B (J96) 2.0 i (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.0 i (F35) 11/1996 – 02/2002
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 (F19, M19) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F combi (T92) 1.4 (F35, M35) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 (F19, M19) 09/1992 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 (F35, M35) 09/1992 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 (F19, M19) 09/1995 – 09/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 (F35, M35) 09/1995 – 01/1998
OMEGA B combi (V94) 2.5 DTI (F35, M35, P35) 09/2001 – 07/2003
COMBO Tour (X12) 1.4 CNG (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 01/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 11/2014
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 06/2015
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 CNG (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 03/2014 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTi (75) 08/2013 – 01/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 01/2014 – 01/2017
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 04/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 03/2016 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2016 – –

PEUGEOT

Model Motor Perioada
BOXER bus (230P) 2.0 i 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 07/1994 – 12/1997
BOXER bus (230P) 1.9 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BOXER bus (230P) 2.0 i 4×4 08/1996 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 03/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 4×4 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
407 (6D_) 2.0 Bioflex (6DRFJB) 09/2007 – 02/2011
BOXER bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER bus (244, Z_) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
407 (6D_) 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) 03/2004 – 07/2005
407 (6D_) 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH) 03/2004 – 10/2006
407 (6D_) 3.0 (6DXFVJ) 03/2004 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 HDi 135 (6DRHRH, 6DRHRE, 6DRHRG, 6DRHRJ) 05/2004 – 10/2010
BOXER caroserie (230L) 2.0 HDI 08/2001 – 04/2002
407 (6D_) 1.6 HDi 110 (6D9HZC, 6D9HYC) 05/2004 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 (6D6FZB) 03/2004 – 07/2005
407 (6D_) 1.8 16V (6D6FYC) 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF) 09/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE) 08/2005 – 12/2010
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
407 (6D_) 2.7 HDi (6DUHZJ, 6DUHZF) 10/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 HDi 170 (6D4HTH) 03/2006 – 12/2010
BIPPER (AA_) 1.4 02/2008 – –
BIPPER (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
BOXER bus (230P) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.0 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER caroserie (230L) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 1.9 DT 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHRH) 06/2009 – 12/2010
BOXER bus (230P) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 11/2001
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BIPPER TEPEE 1.4 04/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 HDi 04/2008 – –
407 (6D_) 2.2 HDi (6D4HPH) 03/2006 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHHA) 06/2009 – 12/2010
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 09/2005 – 09/2009
407 (6D_) 2.0 Flex (6DRFJB) 10/2005 – 02/2011
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJF) 08/2008 – 12/2009
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 80 12/2015 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHLG, 6DRHLE) 11/2004 – 10/2007
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 80 / BlueHDi 80 12/2015 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 4×4 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) E-EXPERT 09/2020 – –
TRAVELLER bus (V_) E-TRAVELLER 09/2020 – 10/2023
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 09/2020 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) E-EXPERT 09/2020 – 10/2023
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 07/2021 – –
EXPERT bus (V_) E-EXPERT 09/2020 – 10/2023
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 145 08/2021 – –
605 (6B) 2.1 Turbo Diesel 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1992 – 09/1999
605 (6B) 3.0 10/1989 – 09/1999
605 (6B) 3.0 SV 24 08/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1991 – 09/1999
605 (6B) 2.0 16V 07/1994 – 09/1999
605 (6B) 2.5 Turbo Diesel 07/1994 – 09/1999
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 3.0 V6 04/1997 – 09/1999
605 (6B) 2.1 TD 12V 08/1994 – 09/1999
605 (6B) 2.1 D 06/1989 – 07/1995
605 (6B) 2.0 02/1990 – 09/1999
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
605 (6B) 2.0 09/1989 – 12/1992

PORSCHE

Model Motor Perioada
CAYENNE (9PA) S 4.5 09/2002 – 09/2007
CAYENNE (9PA) Turbo 4.5 09/2002 – 09/2007
CAYENNE (9PA) 3.2 10/2003 – 09/2007
CAYENNE (9PA) Turbo S 4.5 01/2004 – 09/2007
CAYENNE (9PA) Turbo S 4.5 05/2002 – 05/2006
CAYENNE (9PA) 3.6 02/2007 – 09/2010
CAYENNE (9PA) S 4.8 02/2007 – 09/2010
CAYENNE (9PA) Turbo S 4.8 02/2007 – 09/2010
CAYENNE (9PA) 3.2 08/2003 – 09/2007
CAYENNE (9PA) GTS 4.8 10/2007 – 09/2010
CAYENNE (9PA) 3.0 TDI 02/2009 – 09/2010
CAYENNE (9PA) Turbo S 4.8 08/2008 – 09/2010
CAYENNE (9PA) Turbo S 4.8 02/2007 – 09/2010
BOXSTER Spyder (987) 3.4 (987.720) 02/2010 – 12/2011
911 (997) 3.8 Turbo 09/2009 – 12/2012
911 (997) 3.8 Carrera S / GTS 06/2009 – 12/2011
911 (997) 3.8 Carrera 4S / 4 GTS 06/2009 – 12/2012
911 (997) 3.6 GT2 RS 05/2010 – 12/2012
911 Cabriolet (997) 3.8 Turbo 09/2009 – 12/2012
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera S / GTS 06/2009 – 12/2011
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera 4S / 4 GTS 06/2009 – 12/2012
CAYMAN (987) R 3.4 11/2010 – 12/2012
911 (997) 4.0 GT3 RS 07/2011 – 12/2012
911 (997) 3.8 Turbo S 02/2010 – 12/2012
911 Cabriolet (997) 3.8 Turbo S 02/2010 – 12/2012
911 (997) 3.6 Carrera 07/2004 – 12/2008
911 (997) 3.8 Carrera S 07/2004 – 12/2008
BOXSTER (987) 2.7 11/2004 – 12/2006
BOXSTER (987) S 3.2 11/2004 – 12/2006
911 Cabriolet (997) 3.6 Carrera 04/2005 – 12/2008
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera S 04/2005 – 12/2008
911 (997) 3.6 Carrera 4 07/2004 – 12/2008
911 (997) 3.8 Carrera 4S 07/2004 – 12/2008
CAYMAN (987) S 3.4 11/2005 – 12/2009
911 Cabriolet (997) 3.6 Carrera 4 04/2005 – 12/2008
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera 4S 04/2005 – 12/2008
911 (997) 3.6 Turbo 03/2006 – 12/2009
911 (997) 3.6 GT3 03/2006 – 12/2009
CAYMAN (987) 2.7 07/2006 – 12/2009
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera 4S 08/2005 – 12/2008
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera S 08/2005 – 12/2008
911 (997) 3.8 Carrera S 08/2005 – 12/2008
911 (997) 3.8 Carrera 4S 08/2005 – 12/2008
BOXSTER (987) 2.7 07/2006 – 12/2009
BOXSTER (987) S 3.4 07/2006 – 12/2009
911 Cabriolet (997) 3.6 Turbo 09/2007 – 12/2009
911 (997) 3.6 GT 2 09/2007 – 12/2012
911 (997) 3.6 Carrera 06/2008 – 12/2011
911 (997) 3.8 Carrera S 06/2008 – 12/2011
911 Cabriolet (997) 3.6 Carrera 06/2008 – 12/2011
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera S 06/2008 – 12/2011
911 targa (997) 3.6 Carrera 4 10/2008 – 12/2012
911 targa (997) 3.8 Carrera 4S 10/2008 – 12/2012
CAYMAN (987) S 3,4 Sport 08/2008 – 12/2012
BOXSTER (987) S 3.4 08/2008 – 12/2009
911 (997) 3.8 Carrera 4S 06/2008 – 12/2012
911 (997) 3.6 Carrera 4 06/2008 – 12/2012
911 Cabriolet (997) 3.6 Carrera 4 06/2008 – 12/2012
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera 4S 06/2008 – 12/2012
911 targa (997) 3.6 Carrera 4 07/2006 – 12/2008
911 targa (997) 3.8 Carrera 4S 07/2006 – 12/2008
BOXSTER (987) S 3.4 06/2009 – 12/2011
911 (997) 3.8 GT3 05/2009 – 12/2011
911 (997) 3.6 Carrera 08/2004 – 07/2005
911 Cabriolet (997) 3.6 Carrera 04/2005 – 07/2005
BOXSTER (987) 2.9 06/2009 – 03/2012
CAYMAN (987) 2.9 02/2009 – 12/2012
CAYMAN (987) S 3.4 02/2009 – 06/2013
911 (997) 3.8 GT3 RS 08/2009 – 12/2011
911 (997) 3.8 Carrera 4S 09/2005 – 12/2008
911 Cabriolet (997) 3.8 Carrera 4S 04/2005 – 12/2010
BOXSTER Spyder (987) 3.4 RS 60 09/2007 – 12/2008

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0Y) 10/2010 – 08/2015
WIND (E4M_) 1.2 TCe 100 (E4MF) 02/2011 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 dCi (BZ00, BZ12, BZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ2B, BZ11) 03/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe (BZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 CVT (BZ0G, BZ1P) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.4 TCe (BZ0F, BZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) 11/2008 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
WIND (E4M_) 1.2 (E4MF) 07/2010 – –
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 01/2011 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ16, BZ28) 01/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 (B332) 01/2014 – 01/2016

SAAB

Model Motor Perioada
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 12/1988
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 08/1988
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 12/1991
9000 hatchback 2.0 -16 CS 01/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 ND Turbo 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo CS 09/1988 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CS 09/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE Eco Power 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1992 – 12/1998
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1988 – 08/1993
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1989 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD 08/1989 – 12/1998
9000 2.3 -16 CDE 09/1993 – 12/1998
9000 2.3 -16 CDE Eco-Power 09/1993 – 12/1998
9000 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD Turbo 07/1990 – 12/1998
9000 3.0 -24 V6 CD/CDE 07/1994 – 12/1998
9000 hatchback 3.0 -24 V6 CS/CSE 07/1994 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 CS 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 01/1989 – 01/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 06/1989 – 12/1992
9000 2.0 -16 Turbo 04/1985 – 12/1991

SKODA

Model Motor Perioada
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 05/2011 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 4×4 06/2009 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 4×4 05/2010 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 03/2009 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 08/1999 – 05/2003
FABIA I (6Y2) 1.9 SDI 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.0 12/1999 – 08/2002
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI 01/2000 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 08/2000 – 08/2002
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.4 16V 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) RS 1.8 T 05/2001 – 01/2006
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 05/2003
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 SDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 05/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 TDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 2.0 04/2000 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 2.0 12/1999 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.6 11/2000 – 12/2010
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 TDI 01/2000 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 10/1999 – 12/2007
CITIGO (NF1) 1.0 10/2011 – 08/2019
CITIGO (NF1) 1.0 10/2011 – 08/2019
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 SDI 11/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 07/2001 – 05/2003
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 12/1999 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
FABIA I limuzina (6Y3) 2.0 12/1999 – 12/2007
SUPERB I (3U4) 1.8 T 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.0 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 12/2001 – 08/2003
FABIA I (6Y2) 1.2 07/2001 – 04/2007
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 08/2002 – 10/2005
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 03/2003
FABIA I (6Y2) 1.2 01/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.9 SDI 07/2001 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI RS 06/2003 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 04/2003 – 03/2008
OCTAVIA II (1Z3) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2010
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 06/2004 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 06/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 04/2000 – 08/2002
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 09/2004 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 09/2004 – 12/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 4×4 11/2004 – 04/2009
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 4×4 11/2004 – 12/2010
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 07/2001 – 05/2003
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 06/2004 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 07/2006 – 05/2010
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
SUPERB I (3U4) 2.0 TDI 10/2005 – 03/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2006 – 06/2013
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 01/2007 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 10/2005 – 05/2007
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 02/2004 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2010
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 11/2008 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.2 TSI 02/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.2 TSI 02/2010 – 04/2013
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 07/2012 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TSI 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 08/2013 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TSI 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 07/2012 – 12/2019
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 06/2002 – 03/2008
CITIGO (NF1) 1.0 CNG 11/2012 – 08/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 08/2013 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TSI 05/2015 – 03/2022
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 05/2015 – 03/2022
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 SRE 06/2015 – 03/2022
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 05/2004 – 12/2007
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 LPG 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 LPG 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 LPG 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 LPG 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 SRE 05/2015 – 12/2019
E-CITIGO (NE1) e iV 09/2019 – 09/2021
OCTAVIA I (1U2) 1.6 09/1996 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/1996 – 03/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.6 02/1997 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.9 SDI 06/1997 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 08/1997 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 08/1997 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.4 04/1999 – 03/2001

TOYOTA

Model Motor Perioada
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY2) 02/2016 – 04/2020
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY4) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY6, MPY5) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY9) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d 4×4 (MPY4) 04/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY8) 06/2018 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY1) 06/2018 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 08/2018 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 08/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 05/2019 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 05/2019 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 11/2019 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY3) 11/2019 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 09/2020 – 12/2023
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZA) 09/2020 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPYA) 09/2020 – –
PROACE bus (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 01/2021 – 12/2023
PROACE VERSO bus (MPY_) Electric (MPYS, MPYZ) 01/2021 – 12/2023
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZA) 08/2021 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZA) 08/2021 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ3) 04/2018 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ3) 04/2018 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 04/2021 – 12/2023

UAZ

Model Motor Perioada
PATRIOT 2.7 07/2004 – –
PATRIOT 2.3 D 06/2006 – –
PATRIOT 2.7 07/2004 – –

VAUXHALL

Model Motor Perioada
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTi 06/2010 – 11/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 10/2013
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 09/1991 – 12/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 07/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 D 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 2.0 i 09/1991 – 02/1998
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.4 S 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 09/1988 – 05/1993
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 i 09/1993 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 D 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 TD 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.8 09/1988 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 09/1988 – 10/1990
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 09/1988 – 08/1992
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 16V 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 16V 09/1992 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 16V 4×4 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 4×4 09/1988 – 08/1992
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 S 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.6 i 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 03/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.2 TD 09/1986 – 08/1988
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 TD Interc. 09/1988 – 03/1994
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 03/1994 – 09/1999
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 16V 03/1994 – 07/2001
OMEGA (B) combi (V94) 2.5 V6 03/1994 – 09/2000
OMEGA (B) combi (V94) 2.5 TD 04/1994 – 07/2001
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 03/1991 – 02/1998
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 D 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.4 S 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 09/1988 – 05/1993
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 TD 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 09/1988 – 10/1990
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 09/1988 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 SRi 09/1988 – 09/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 09/1988 – 11/1995
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.6 i (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.6 i 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 i 16V (F19) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.5 i V6 (F19) 09/1995 – 08/2000
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.7 TD (F19) 10/1995 – 11/1996
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 DI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.6 i (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.6 i 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 i 16V (F68) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.5 i V6 (F68) 09/1995 – 08/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.7 TD (F68) 10/1995 – 11/1996
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 Di 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 08/2000
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 04/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 04/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 08/1994 – 07/1996
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 05/1992 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.6 i 16V 08/1994 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 16V 06/1993 – 10/1994
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 2.0 i 03/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 2.0 i 16V 02/1995 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 D 03/1992 – 09/1992
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 D 07/1992 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 TD 08/1994 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.6 i 03/1993 – 08/1996
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.6 i 01/1996 – 03/2001
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 2.0 i 03/1993 – 10/1994
ASTRA Mk III (F) Cabriolet (T92) 1.8 16V 11/1994 – 03/2001
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 06/2015
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTi 11/2011 – –
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 DTi 16V (F68) 06/1997 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 DTI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.7 TD 12/1991 – 09/1998
ASTRA Mk III (F) limuzina (T92) 1.8 i 16V 01/1994 – 12/1996
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 01/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 Si 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 D 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 01/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 2.0 i 16V 01/1994 – 02/1998
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 i 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 i 09/1993 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.6 i 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 09/1992 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 4×4 01/1991 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 4×4 (89) 09/1991 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i 16V 4×4 01/1992 – 11/1993
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i Turbo 4×4 09/1992 – 06/1994
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.5 V6 08/1988 – 06/1994
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.5 V6 09/1988 – 06/1994
OMEGA (B) combi (V94) 2.2 16V 02/1994 – 06/2003
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.8 i Cat 03/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 i Cat 03/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.7 D 07/1992 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 D 07/1992 – 11/1995
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 DTI 16V 01/1998 – 09/2000
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.5 i GSi (F19) 03/1998 – 07/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.5 i GSi (F68) 03/1998 – 07/2000
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i GSi (F35) 05/1998 – 09/1999
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.4 i (F70) 09/1991 – 08/1995
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 10/1991 – 08/1998
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.6 i (F70) 09/1994 – 08/1996
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 D (F70) 10/1991 – 12/1994
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 09/1994 – 08/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 16V 01/1994 – 02/1998
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 2.0 i Cat 09/1990 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i Cat 09/1988 – 11/1995
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 i 16V (F19) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.2 DTI 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.2 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.2 i 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.6 i V6 (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.6 i V6 (F19) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 2.6 i V6 (F35) 09/2000 – 03/2002
OMEGA (B) combi (V94) 2.6 V6 08/2000 – 06/2003
OMEGA (B) combi (V94) 2.2 DTI 16V 08/2000 – 06/2003
OMEGA (B) combi (V94) 3.2 V6 02/2001 – 06/2003
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTI 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTI 06/2010 – 01/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 LPG 06/2011 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 08/2013 – 01/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 07/2014 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTI 01/2014 – 01/2017
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 03/2016 – –

VOLVO

Model Motor Perioada
C30 (533) D2 10/2010 – 12/2012
C30 (533) D3 10/2010 – 12/2012
C30 (533) D4 10/2010 – 12/2012
V70 I (875, 876) 2.0 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 05/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.3 T-5 11/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.5 TDI 12/1995 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.3 Turbo 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo 11/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.0 11/1996 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo AWD 11/1996 – 12/2000
S80 I (184) 2.9 05/1998 – 07/2006
S80 I (184) T6 05/1998 – 12/2001
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
S80 I (184) 2.0 T 06/1998 – 07/2006
S80 I (184) 2.5 TDI 01/1999 – 07/2006
S80 I (184) 2.0 06/1998 – 07/2006
V70 I (875, 876) 2.3 T-5 AWD 01/1997 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel 05/1998 – 12/1999
V70 I (875, 876) 2.4 06/1998 – 12/1999
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
V70 I (875, 876) 2.3 T AWD 04/1997 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel 08/1999 – 12/2000
S80 I (184) 2.9 03/1999 – 07/2006
V70 I (875, 876) 2.4 03/1999 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD 03/1999 – 12/2000
V70 II (285) T5 11/1999 – 12/2004
V70 II (285) 2.4 T 11/1999 – 08/2003
V70 II (285) 2.5 TDI 11/1999 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
S80 I (184) 2.0 T 12/1999 – 07/2006
S80 I (184) 2.4 T 06/2000 – 07/2006
S80 I (184) D5 08/2001 – 07/2006
S80 I (184) 2.4 Bifuel (CNG) 09/2001 – 07/2006
V70 II (285) D5 01/2001 – 12/2008
V70 II (285) 2.4 Bifuel (CNG) 09/2001 – 08/2007
S80 I (184) 3.0 06/2001 – 07/2006
S80 I (184) T6 06/2001 – 07/2006
S80 I (184) 2.4 D 10/2001 – 07/2006
V70 II (285) 2.0 T 11/1999 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 T AWD 09/2001 – 08/2002
V70 II (285) 2.4 D 07/2001 – 08/2007
V70 II (285) R 2,5 T AWD 03/2003 – 08/2007
V70 II (285) 2.5 T AWD 07/2002 – 08/2007
S80 I (184) 2.5 T AWD 07/2003 – 07/2006
V70 II (285) D5 AWD 07/2002 – 08/2007
V70 II (285) 2.5 T 07/2001 – 08/2007
V70 II (285) T5 04/2004 – 08/2007
V70 I (875, 876) 2.0 01/1997 – 12/2000
S80 I (184) 2.5 T 03/2003 – 07/2006
V70 II (285) D5 04/2005 – 12/2008
V70 II (285) D5 AWD 05/2005 – 08/2007
C30 (533) 1.6 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 1.8 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.0 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.4 i 10/2006 – 12/2012
C30 (533) T5 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 1.6 D 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.0 D 10/2006 – 12/2012
C30 (533) D5 10/2006 – 12/2012
V70 II (285) 2.4 D 04/2005 – 12/2008
V70 I (875, 876) 2.3 AWD 12/1998 – 02/2000
S80 I (184) 2.3 R 04/2000 – 08/2005
S80 I (184) T5 AWD 04/2000 – 09/2003
C30 (533) T5 03/2007 – 12/2012
C30 (533) 1.8 FlexFuel 01/2007 – 12/2012
V70 I (875, 876) 2.5 TDi AWD 11/1996 – 02/2000
V70 II (285) 2.3 10/2000 – 09/2004
C30 (533) D5 10/2006 – 12/2012
V70 I (875, 876) 2.4 AWD 06/1998 – 12/1999
V70 I (875, 876) 2.3 AWD 04/1997 – 09/1998
V70 I (875, 876) 2.3 11/1996 – 11/2000
C30 (533) 2.0 FlexFuel 01/2010 – 12/2012
C30 (533) Electric 12/2010 – 12/2012
V70 II (285) 2.4 Bifuel (LPG) 09/2001 – 08/2007
S80 I (184) 2.4 Bifuel (LPG) 09/2001 – 07/2006
V70 II (285) 2.5 AWD 09/2002 – 12/2004
C30 (533) Electric 12/2010 – 12/2012
V70 II (285) 2.4 CDI 07/2005 – 12/2008

VW

Model Motor Perioada
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 4motion 11/2008 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 12/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2011 – 08/2020
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2011 – 11/2019
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 05/2006 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 05/2006 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 4motion 11/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 4motion 05/2008 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 EcoFuel 11/2012 – 11/2023
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) e-Up 07/2013 – 08/2019
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 TSI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiFuel 06/2007 – 08/2015
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 GTI 11/2017 – 11/2023
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) e-Up 08/2019 – –
UP! (121, 122, BL1, BL2, BL3, 123) 1.0 08/2020 – 11/2023
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDi 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 10/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TDI 4motion 01/2010 – 08/2015
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 11/2003 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 02/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 4motion 07/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 3.2 V6 4motion 11/2003 – 12/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDi 11/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 11/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 CNG 01/2006 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – –
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 07/2019 – –
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 07/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 10/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 10/2019 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) ABT e-Transporter 01/2020 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) ABT e-Caravelle 01/2020 – 08/2024
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) e-Load Up 12/2014 – 08/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 EcoFuel 11/2012 – 08/2020
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 11/2012 – 11/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 BlueMotion 05/2016 – 11/2019
LOAD UP! (121, 122, BL1, BL2) 1.0 TSi BlueMotion 05/2016 – 09/2018

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Bec, lumina ceata/frana MAXGEAR 78-0019SET — Skoda Fabia”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.