Filtru aer UFI 30.147.00 — Dacia Logan

  • Cod producător: 137-30-147-00
  • Cod articol: 30.147.00
  • EAN: 8003453135932
  • Categorie: Filtru aer

39.57 lei

Comandă în următoarele 55min și expediem azi.

Livrare estimată: 23 octombrie – luni, 26 octombrie

Doar 2 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Lungime [mm] 177
Latime [mm] 141
Înaltime [mm] 74
Tip filtru Insertie filtru

Coduri OEM

Producător Cod OEM
NISSAN 16546-00QAA
NISSAN 16546-00QAU
RENAULT 165468470R
OPEL 4408341
OPEL 4430737
RENAULT 7701045724
RENAULT 8200431051
GENERAL MOTORS 91159955
VAUXHALL 93161448

EAN: 8003453135932

Mașini compatibile

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

NISSAN

Model Motor Perioada
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
BLUEBIRD SYLPHY II (G11) 1.6 (G15) 12/2012 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 03/2014 – –

OPEL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

RENAULT

Model Motor Perioada
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015

VAUXHALL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru aer UFI 30.147.00 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.