Filtru ulei BLUE PRINT ADC42115 — Dacia Logan

  • Cod producător: 350-adc42115
  • Cod articol: ADC42115
  • EAN: 5050063421156
  • Categorie: Filtru ulei

18.19 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 26 octombrie – marți, 27 octombrie

27 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 50
Greutate [kg] 0,270
Diametru exterior [mm] 80
Tip filtru Filtru insurubabil
Atentie la informatii de service

Coduri OEM

Producător Cod OEM
VAUXHALL 009110718
VAUXHALL 009111019
GENERAL MOTORS 009111019
JCB 02/961170
VAUXHALL 09110718
VAUXHALL 09111019
GENERAL MOTORS 09111019
VAUXHALL 093198598
DEUTZ 1.052.175.136
DEUTZ-FAHR 105.2175.136
DEUTZ-FAHR 1285 0312
DEUTZ 1285 0312
NISSAN 15208-00Q0H
NISSAN 15208-00Q0J
NISSAN 15208-00QAB
NISSAN 15208-00QAC
NISSAN 15208-BN700
NISSAN 15213-00Q0F
SUZUKI 16510-67JG1
SUZUKI 16510-84A10
SUZUKI 16510-84A12
SUZUKI 16510-84CT0
SUZUKI 16510-84CT0-2ND
SUZUKI 16510-85CT0
OPEL 44 02 718
OPEL 44 03 019
OPEL 44 49 274
JEEP 53002656
RENAULT 60 01 002 028
RENAULT 60 01 543 357
DACIA 60 01 543 357
RENAULT 60 01 545 344
DACIA 60 01 545 344
LINDE 7 700 873 583
ALFA ROMEO 73500506
LANCIA 73500506
RENAULT 77 00 073 302
DACIA 77 00 073 302
RENAULT 77 00 107 905
DACIA 77 00 107 905
RENAULT 77 00 110 796
DACIA 77 00 110 796
RENAULT 77 00 272 523
DACIA 77 00 272 523
RENAULT 77 00 272 902
DACIA 77 00 272 902
RENAULT 77 00 272 903
DACIA 77 00 272 903
RENAULT 77 00 272 982
DACIA 77 00 272 982
RENAULT 77 00 274 177
DACIA 77 00 274 177
RENAULT 77 00 676 302
DACIA 77 00 676 302
RENAULT 77 00 695 801
DACIA 77 00 695 801
RENAULT 77 00 695 804
DACIA 77 00 695 804
RENAULT 77 00 727 401
DACIA 77 00 727 401
RENAULT 77 00 727 478
DACIA 77 00 727 478
RENAULT 77 00 727 479
DACIA 77 00 727 479
RENAULT 77 00 727 480
DACIA 77 00 727 480
RENAULT 77 00 727 482
RENAULT 77 00 728 310
DACIA 77 00 728 310
RENAULT 77 00 730 077
DACIA 77 00 730 077
RENAULT 77 00 734 945
DACIA 77 00 734 945
RENAULT 77 00 734 957
DACIA 77 00 734 957
RENAULT 77 00 735 917
DACIA 77 00 735 917
RENAULT 77 00 737 991
DACIA 77 00 737 991
RENAULT 77 00 744 879
DACIA 77 00 744 879
RENAULT 77 00 745 708
DACIA 77 00 745 708
RENAULT 77 00 748 326
DACIA 77 00 748 326
RENAULT 77 00 749 326
DACIA 77 00 749 326
RENAULT 77 00 854 776
DACIA 77 00 854 776
RENAULT 77 00 854 852
DACIA 77 00 854 852
RENAULT 77 00 855 853
DACIA 77 00 855 853
RENAULT 77 00 856 114
DACIA 77 00 856 114
RENAULT 77 00 866 099
DACIA 77 00 866 099
RENAULT 77 00 869 390
DACIA 77 00 869 390
RENAULT 77 00 871 919
DACIA 77 00 871 919
RENAULT 77 00 873 583
DACIA 77 00 873 583
RENAULT 77 00 873 603
DACIA 77 00 873 603
RENAULT 77 01 043 377
DACIA 77 01 043 377
RENAULT 77 01 056 188
DACIA 77 01 056 188
RENAULT 77 01 349 452
DACIA 77 01 349 452
RENAULT 77 01 349 725
DACIA 77 01 349 725
RENAULT 77 01 727 480
DACIA 77 01 727 480
RENAULT 77 02 144 083
DACIA 77 02 144 083
RENAULT 77 08 715 147
DACIA 77 08 715 147
RENAULT 77 11 945 906
DACIA 77 11 945 906
NISSAN 77002-74177
LADA 7700274177
LINDE 7700734957
RENAULT 82 00 033 408
DACIA 82 00 033 408
RENAULT 82 00 513 035
RENAULT 82 00 768 913
DACIA 82 00 768 913
RENAULT 82 00 867 976
DACIA 82 00 867 976
MAHINDRA 8200867976
JEEP 83501901
RENAULT 86 71 002 273
RENAULT 86 71 002 274
DACIA 86 71 002 274
RENAULT 86 71 014 020
RENAULT 86 71 014 026
DACIA 86 71 014 026
MAHINDRA 8671002274
RENAULT 89 33 004 195
DACIA 89 33 004 195
RENAULT 89 83 501 900
DACIA 89 83 501 900
RENAULT 89 83 601 900
DACIA 89 83 601 900
VAUXHALL 9110718
VAUXHALL 9111019
GENERAL MOTORS 9111019
VAUXHALL 93198598
MAZDA AM15-14-302
MITSUBISHI M851139
MITSUBISHI M852065
MITSUBISHI M883804
JEEP T0676302
JEEP T0730077
JEEP T1349452

EAN: 5050063421156

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
GTV (916_) 2.0 JTS (916CXA00) 04/2003 – 10/2005
SPIDER (916_) 2.0 JTS (916SXA00) 04/2003 – 04/2005
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) 11/2003 – 09/2010
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
SANDERO II 1.6 09/2016 – –
LOGAN (LS_) 1.6 LPG 08/2004 – 03/2011
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 LPG 05/2010 – 12/2012
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –

JEEP

Model Motor Perioada
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 10/1984 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 06/1989 – 03/1992
CHEROKEE (XJ) 2.1 D 4×4 10/1986 – 09/1992

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS035, RS035) 04/2016 – 03/2021
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
LYBRA (839_) 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) 07/1999 – 10/2005

MAHINDRA

Model Motor Perioada
VERITO 1.4 01/2011 – 12/2018

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004

NISSAN

Model Motor Perioada
APRIO 1.6 07/2008 – 12/2010
APRIO 1.6 10/2009 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
PLATINA 1.6 06/2001 – 06/2008
LIVINA / GRAND LIVINA (L10, L11) 1.6 Flex 03/2009 – 12/2014
NP200 1.6 10/2008 – –
NP200 1.6 10/2008 – –
PLATINA 1.6 09/2008 – 12/2010
BLUEBIRD SYLPHY II (G11) 1.6 (G15) 12/2012 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
KUBISTAR caroserie (X76) 1.4 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 11/2006 – 11/2013
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 03/2007 – 06/2013
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 09/2010 – 06/2012
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 04/2003 – –
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
TERRANO (D10) 1.6 10/2013 – 05/2020
TERRANO (D10) 1.6 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –

OPEL

Model Motor Perioada
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (TB, TF) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (239B) 07/1982 – 05/1989
5 (122_) 1.4 (1229, 1399) 01/1982 – 12/1985
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 (B/C/400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401, B/C40H) 01/1986 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40J) 06/1987 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C40K, B/C40G) 06/1987 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D (B/C/404) 08/1985 – 12/1996
11 (B/C37_) 1.1 (B/C371) 03/1983 – 06/1986
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 03/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 05/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 04/1984 – 12/1986
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
18 (134_) 1.4 (1340) 04/1978 – 07/1986
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1978 – 09/1982
18 Variable (135_) 1.4 (1350) 05/1979 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 (1351) 05/1979 – 09/1982
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 D (B/C534, B/C53J) 09/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.9 D (B/C53J) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L481) 03/1986 – 12/1987
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 03/1986 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L482) 03/1986 – 03/1993
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48M, L48F) 07/1986 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48F) 09/1989 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 09/1989 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48E) 09/1989 – 06/1994
21 combi (K48_) 1.7 Cat (K48F) 05/1988 – 06/1993
21 combi (K48_) 1.7 (K/S482) 10/1986 – 12/1988
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D (F404) 03/1986 – 08/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40P, F40N, F40E) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40R) 09/1994 – 03/1998
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48N) 06/1987 – 04/1989
19 I (B/C53_) 1.4 (B/C53P) 01/1989 – 05/1993
18 (134_) 1.6 TS (1342) 05/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 TS 05/1982 – 07/1986
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 01/1997 – 09/1998
4 (112_) 1.0 (112C) 06/1987 – 06/1993
4 (112_) 1.1 06/1986 – 06/1990
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dTi (K56J) 10/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 05/1996 – 02/1998
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – –
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Hi-Flex (CB0H) 01/2005 – 02/2010
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
LOGAN I (LS_) 1.6 05/2008 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 05/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.6 01/2009 – 05/2012
THALIA II (LU_) 1.6 16V (LU1A, LU1B, LU1D, LU2M) 01/2009 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
18 Variable (135_) 1.6 4×4 01/1983 – 07/1986
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.1 (S371) 03/1983 – 06/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S372) 03/1983 – 09/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.6 D (S374) 08/1983 – 12/1988
18 caroserie inchisa/combi 1.4 05/1979 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 01/1988 – 12/1992
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 dT 03/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.4 (L48D) 06/1988 – 10/1993
21 caroserie inchisa/combi (S48_) 1.7 06/1986 – 04/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 D 01/1991 – 09/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.0 (S400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.1 (S401) 10/1984 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.6 D (S404) 10/1984 – 12/1996
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
21 (B48_) 1.4 (B48D) 09/1989 – 05/1993
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
19 I (B/C53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 06/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 07/1988 – 08/1990
19 I Chamade (L53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1993 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D 09/1993 – 04/1995
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2004 – 11/2009
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 RND 04/1996 – 02/1998
THALIA I (LB_) 1.6 01/2004 – 12/2008
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L533) 09/1988 – 12/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
11 (B/C37_) 1.4 Turbo 02/1984 – 06/1986
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
21 (B48_) 1.7 07/1989 – 05/1993
21 (B48_) 1.7 07/1989 – 05/1993
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D 04/1985 – 12/1990
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.4 09/1985 – 07/1986
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
THALIA I (LB_) 1.9 D 02/1998 – 05/2001
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 09/1985 – 08/1991
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
11 (B/C37_) 1.4 07/1986 – 10/1987
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 04/1992 – 08/1992
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 GT 09/2008 – 12/2015
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D 04/1996 – 02/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
19 I (B/C53_) 1.7 07/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2007 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F, JZ1V) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 D (JA0J, FA0J) 09/1999 – 03/2001
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC0R) 01/2002 – 02/2007
DUSTER (HS_) 2.0 01/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 (HSAB, HSA3, HSAJ, HSMS) 01/2011 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 05/1990 – 02/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
EXPRESS pick-up 1.9 D 07/1995 – 10/1997
EXPRESS pick-up 1.9 D 07/1995 – 10/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 08/1995 – 03/1999
19 II (B/C53_) 1.8 16V 10/1996 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 05/1993 – 12/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Flex 01/2007 – –
DUSTER (HS_) 2.0 Hi-Flex (HSA4, HSML) 01/2011 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V 01/2011 – –
DUSTER (HS_) 1.6 Hi-Flex (HSAP, HSMF) 10/2011 – 12/2016
LOGAN I (LS_) 1.6 04/2007 – –
19 I (B/C53_) 1.7 09/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.9 D 07/1998 – 06/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.5 dCi 04/2007 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 09/1999 – 06/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 Flex (FC1U, FC1Y, FC14, FC16, FC17) 03/2007 – 12/2018
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 Flex (L8A6) 09/2012 – 12/2017
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
LOGAN I (LS_) 1.6 Flex (LS1V, LS09, LS0V) 07/2007 – 09/2013
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
9 (L42_) 1.6 08/1990 – 02/1997
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 Flex (B8A6) 03/2014 – 07/2018
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
OROCH 2.0 Flex 4×4 09/2015 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
OROCH 1.6 Flex (PSMF) 09/2015 – 09/2017
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS Flex (B8A4) 09/2015 – 05/2022
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 04/2016 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 09/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.6 16V 12/2013 – 09/2014
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 05/2008 – 01/2014
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 05/2015 – –
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – 12/2021
OROCH 2.0 09/2015 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.6 (L8JB, L8ME, L8MV) 03/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
KAPTUR (H5_) 2.0 4WD 03/2016 – –
OROCH 1.6 16V 09/2015 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS 04/2016 – –
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 07/1987 – 06/1989
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) 08/1995 – 09/2000
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
THALIA III (L8_) 1.6 (L8JB, L8ME, L8MV) 03/2014 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 LPG 02/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 GPL (JP0R) 05/2008 – 12/2012
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
LOGAN I (LS_) 1.4 LPG 02/2008 – 10/2013
DUSTER (HS_) 2.0 (HSAB) 09/2013 – 01/2018
LOGAN II combi (K8_) 1.6 11/2013 – –
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 D (KA0R) 02/2000 – 09/2000
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS 09/2019 – –
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 (FA0J) 09/1999 – 02/2001
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 VVT (JZ0U, JZ1B, JZ1H, JZ1U, JZ24) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.4 TCe (JZ0F, JZ1V) 01/2013 – 09/2016
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DT (JA0K) 01/1997 – 09/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Hi-Flex (KC1U, KC1Y) 03/2007 – 12/2011
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
OROCH 2.0 (PSAA) 09/2015 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (357A, 357D, 357U, 557A, 557D, 557U, B578, C578) 04/1996 – 08/1999
OROCH 2.0 4×4 12/2018 – 08/2022
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB3M) 06/2005 – 12/2010
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 Hi-Flex (LM2E, LM2M, LM24) 03/2006 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0V, BS1V) 02/2008 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0V, BS1V) 11/2007 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0V, BS1V) 09/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0V, BS1V, BS09) 08/2008 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
DUSTER (HS_) 2.0 Hi-Flex 4×4 (HSAR, HSA4) 01/2011 – 12/2015
DUSTER (HS_) 2.0 Flex 4×4 (HSAR, HSJJ) 01/2016 – 12/2020
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00) 06/2001 – 09/2003
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0T, BS1A, BS1U, BS16) 11/2007 – 06/2014
LOGAN I (LS_) 1.6 Flex (LS16, LS1U, LS1A, LS0T) 11/2007 – 08/2012
THALIA I (LB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (LB26, LB3E) 11/2004 – 02/2009
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C, B56L) 09/1995 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 (LA1D) 01/2001 – 03/2006
DUSTER (HS_) 2.0 Flex (HSML, HSJJ) 01/2016 – 03/2020
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 (JA0G) 01/1999 – 12/2001
OROCH 2.0 Flex (PSA4, PSJJ) 09/2015 – 04/2022
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996

SUZUKI

Model Motor Perioada
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS (JB419WD, JB419XD) 03/2006 – 08/2008
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4WD (SN415D) 12/2003 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4×4 08/2005 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS tractiune integrala (JT419, TD44, JB419WD,… 10/2005 – 02/2015
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 D tractiune integrala 11/1998 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.9 D (SJ419) 09/2000 – 12/2004

VAUXHALL

Model Motor Perioada
ARENA Van (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei BLUE PRINT ADC42115 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.