Bec, far faza lunga BOSCH 1 987 301 005 — VW Passat

  • Cod producător: 30-1-987-301-005
  • Cod articol: 1 987 301 005
  • EAN: 3165141228724
  • Categorie: Bec, far faza lunga

12.21 lei

Comandă în următoarele 28min și expediem azi.

Livrare estimată: 19 octombrie – marți, 20 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit

Descriere

Specificații tehnice

Tensiune [V] 12
Putere nominală [W] 55
TIp lampa H1
Variantă de execuție soclu lampă incandescentă P14.5s

Coduri OEM

Producător Cod OEM
MERCEDES-BENZ 000 000 00 02 68
MERCEDES-BENZ 000 000 00 03 75
VOLVO 030005050011
BMW 07 11 9 978 390
BMW 07 50 9 064 001
FORD 1003469
FORD 1028678
FORD 1067712
FORD 1108907
FORD 1108913
FORD 1148422
FORD 1202040
BAIC 128404169
VOLVO 13259098
DAF 1354858
VOLVO 14524753
FORD 1496359
OPEL 20 98 279
VOLVO 20004374284
VOLVO 20005230620
VOLVO 30005050011
LINDNER 3201697
FORD 4075290
FORD 4345856
VOLVO 4374284
FORD 5016710
IVECO 5031 40983
VOLVO 5050011
VOLVO 5230620
ABARTH 5742673
LAND ROVER 589109
CITROËN 6216 22
PEUGEOT 6216 22
CITROËN 6216 47
CITROËN 6216 98
PEUGEOT 6216 98
BMW 63 21 0 307 803
BMW 63 21 0 395 442
BMW 63 21 6 926 908
BMW 63 21 7 160 777
BMW 71 19 9 978 390
FORD 7117909
FORD 7304995
BMW 75 09 9 064 001
RENAULT 77 03 097 176
ALFA ROMEO 83931521
FIAT 83931521
IVECO 83931521
LANCIA 83931521
OPEL 90510026
VOLVO 942775
VOLVO 943904
VOLVO 964763
VOLVO 980163
HOLDEN 99 073 100
OPEL 99073100
VAUXHALL 99073100
ALFA ROMEO 9947602
MERCEDES-BENZ A 000 000 00 02 68
MERCEDES-BENZ A 000 000 00 03 75
CITROËN BNL5124022
CITROËN BNL5124052
LAND ROVER BR 0448P
FREIGHTLINER HAL 78105
SEAT KDW HLO 931 0
SKODA KDW HLO 931 0
AUDI KDWHLO9310
VW KDWHLO9310
AUDI KDWHLO9591
VW KDWHLO9591
MERCEDES-BENZ N 000 000 00 02 68
MERCEDES-BENZ N 000 000 00 03 75
AUDI N 017 761 2
PORSCHE N 017 761 2
SEAT N 017 761 2
SKODA N 017 761 2
VW N 017 761 2
AUDI N 017 761 6
VW N 017 761 6
VW N 017 770 3
VW N 017 770 4
SEAT N 017 776 12
AUDI N0177612Z
VW N0177612Z
VOLVO RM13259098
MAN T 1655
OPEL V99073100
VOLVO VOE11370511
VOLVO VOE942775
LAND ROVER XCD100030L
VW YY0 458 101 12
VW YY04500208935
VW YY045810112XB
MITSUBISHI Z1719089
MAN ZF259010018

EAN: 3165141228724

Mașini compatibile

ABARTH

Model Motor Perioada
RITMO 130 TC 2.0 (138.A_, 138.A) 04/1983 – 12/1987
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF1A, 312.AXF11, 312.AXD1A) 09/2009 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXD1A) 08/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) 05/2010 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXD1A) 05/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) 08/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXT1A) 08/2008 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) 05/2011 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A, 312.AXD1A) 08/2008 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) 06/2010 – –
GRANDE PUNTO 1.4 (199.AXN1B) 07/2007 – 06/2010
GRANDE PUNTO 1.4 ESSEESSE / SUPERSPORT (199.AXX1B) 05/2008 – 06/2010

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
155 (167_) 1.7 T.S. (167.A4D, 167.A4H) 04/1993 – 04/1996
155 (167_) 1.8 T.S. (167A4) 02/1992 – 05/1994
155 (167_) 2.5 V6 (167.A1C, 167.A1) 03/1992 – 05/1995
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.H3) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 2.0 V6 Turbo (164.K3) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 2.5 V6 (164A1C) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 2.5 TD (164.K2A, 164.K2B) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 3.0 V6 (164.H1A, 164.H1B, 164.K1P) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 3.0 24V (164.K1) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 3.0 24V QV (164.H1) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 3.0 24V Q4 (164.K1M, 164.K1C) 02/1994 – 09/1998
145 (930_) 1.7 i.e. 16V (930.A1) 10/1994 – 12/1996
145 (930_) 1.6 i.e. (930.A2) 10/1994 – 12/1996
145 (930_) 1.4 i.e. (930.A3) 07/1994 – 12/1996
146 (930_) 1.7 i.e. 16V (930.B1) 12/1994 – 12/1996
146 (930_) 1.6 i.e. (930.B2) 12/1994 – 12/1996
146 (930_) 1.4 i.e. (930.B3) 12/1994 – 12/1996
155 (167_) 1.7 T.S. 16V (167.A4N) 05/1996 – 12/1997
BRERA (939_) 2.0 JTDM (939DXQ1B) 03/2008 – 06/2010
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXH1A, 940FXH11, 940FXZ11, 940FXZ1A) 04/2010 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXG1A) 04/2010 – 10/2018
156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3) 09/1997 – 10/2000
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXQ1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXQ1B) 05/2009 – 11/2011
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXM1A, 940FXS1A, 940FYD1A) 04/2010 – 02/2016
156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932A3) 05/2000 – 10/2000
156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932B21__) 10/2000 – 03/2002
156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A21__) 10/2000 – 03/2002
156 (932_) 2.5 V6 24V (932A11_) 10/2000 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00) 10/2000 – 05/2001
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932.B2B00) 10/2000 – 05/2001
156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) 05/2001 – 09/2005
156 (932_) 3.2 GTA (932AXB) 03/2002 – 09/2005
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 (932_) 2.4 JTD (932AXC) 03/2002 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD 16V (932AXE00) 11/2002 – 09/2005
156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00) 10/2003 – 09/2005
159 (939_) 3.2 JTS Q4 (939AXH1B, 939AXG22) 12/2005 – 11/2011
147 (937_) 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) 07/2005 – 03/2010
GIULIETTA (940_) 1.4 BiFuel (940FXA1A, 940FXT1A) 12/2011 – 02/2017
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS Q4 (939BXG2B, 939BXG22) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.8 MPI (939AXL1A) 06/2005 – 11/2011
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXQ1A, 940FYC1A) 08/2013 – 10/2018
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXR11) 09/2013 – 10/2018
BRERA (939_) 3.2 JTS (939DXG2B, 939DXG1B) 03/2008 – 06/2010
146 (930_) 1.9 D (930.B4) 05/1995 – 09/1996
156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00) 11/2003 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00) 11/2002 – 11/2004
156 (932_) 1.9 JTD (932.AXN00, 932.BXE00) 07/2004 – 09/2005
156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00) 06/2003 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00) 11/2002 – 11/2004
164 (164_) 3.0 (164K1G) 03/1995 – 10/1997
164 (164_) 3.0 (164H1) 03/1995 – 08/1997
164 (164_) 3.0 (164H1) 04/1993 – 02/1995
159 (939_) 3.2 JTS (939AXG2B) 01/2008 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS (939BXH1B) 02/2008 – 11/2011
SPIDER (939_) 1.8 TBi (939DXN1B) 05/2009 – 03/2011
SPIDER (939_) 2.0 JTDM (939DXP1B, 939EXP1B) 05/2009 – 06/2010
BRERA (939_) 1.8 TBi (939DXN1B) 05/2009 – 06/2010
BRERA (939_) 2.0 JTDM (939DXP1B) 05/2009 – 06/2010
159 (939_) 1.8 TBi (939.AXN1B) 05/2009 – 12/2012
159 Sportwagon (939_) 1.8 TBi (939BXN1B) 07/2009 – 11/2011
147 (937_) 1.9 JTDM 16V (937.AXN1B, 937.AXZ1B) 06/2008 – 03/2010
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXR1B) 06/2010 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXR1B) 06/2010 – 11/2011
164 (164_) 3.0 24V (164K1G, 164K1F) 03/1995 – 10/1997
145 (930_) 1.6 16V T.S. (930.A2C) 09/1997 – 12/2000
164 (164_) 3.0 24V (164K1M) 11/1992 – 10/1997
164 (164_) 3.0 (164AG, 164H1) 09/1993 – 12/1995
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940.FYA1A) 09/2014 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FYE11, 940FYE1A) 09/2015 – 10/2018
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 1.4 (940FXB1A) 04/2011 – 12/2020
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 2.0 JTDM (940FXV11) 05/2015 – 12/2020
155 (167_) 1.8 T.S. (167.A4C, 167.A) 02/1992 – 12/1997
155 (167_) 1.8 T.S. Sport (167.A4A, 167.A4C, 167.A4E) 03/1992 – 12/1996
155 (167_) 2.0 16V Turbo Q4 (167.A2B, 167.A2C, 167.A2E) 01/1992 – 12/1997
155 (167_) 2.0 16V Turbo Q4 (167.A2B, 167.A2C, 167.A2E) 03/1992 – 12/1997
155 (167_) 1.9 TD (167.A3B, 167.A3) 04/1993 – 12/1997
155 (167_) 2.5 V6 (167.A1C, 167.A1E) 09/1992 – 12/1997
155 (167_) 2.5 TD (167.A1A, 167.A1G) 04/1993 – 12/1997
155 (167_) 2.0 T.S. 16V (167.A2G) 03/1995 – 12/1997
155 (167_) 1.6 16V T.S. (167.A6A) 05/1996 – 12/1997
155 (167_) 2.0 T.S. (167.A2A, 167.A2D) 02/1992 – 05/1995
155 (167_) 2.0 T.S. (167.A2D) 02/1992 – 01/1995
155 (167_) 1.7 T.S. (167.A4G) 04/1993 – 04/1996
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2C, 164.A2L, 164A2H) 06/1987 – 08/1992
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2H, 164.A2) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 2.0 V6 Turbo (164.A2G, 164.A2F) 03/1991 – 09/1992
164 (164_) 2.5 TD (164.A1A) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 V6 (164.A) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 V6 (164.AD, 164.AH, 164.AB) 06/1987 – 09/1992
164 (164_) 3.0 i.e. QV (164.AG) 09/1990 – 09/1992
145 (930_) 1.9 TD (930.A4) 10/1994 – 02/1999
146 (930_) 1.9 TD (930.B4A) 12/1994 – 02/1999
145 (930_) 2.0 16V T.S. (930.A5) 10/1995 – 01/2001
146 (930_) 2.0 16V T.S. (930.B5) 10/1995 – 01/2001
146 (930_) 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) 11/1996 – 01/2001
145 (930_) 1.8 i.e. 16V T.S. (930.A1A) 12/1996 – 12/1998
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940.FXL1A) 04/2010 – 12/2020
156 (932_) 2.4 JTD (932A1B__) 10/2000 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.B1B00) 10/2000 – 05/2006
164 (164_) 3.0 (164K1) 09/1991 – 10/1995
156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2) 09/1997 – 06/2002
156 (932_) 1.9 JTD (932B2) 09/1997 – 10/2000
156 (932_) 2.4 JTD (932B1) 09/1997 – 09/2003
156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2) 05/2000 – 06/2002
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2) 05/2000 – 10/2000
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932B1) 05/2000 – 09/2003
156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4) 09/1997 – 09/2005
145 (930_) 1.9 D (930A4) 07/1994 – 02/1999
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 2.0 JTDM (940FXE1A) 04/2011 – 02/2016
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 2.0 JTDM (940FXL1A) 07/2013 – 02/2016
BRERA (939_) 2.2 JTS (939.DXB11) 01/2006 – 05/2011
BRERA (939_) 3.2 JTS Q4 (939.DXG22) 01/2006 – 05/2011
SPIDER (939_) 2.2 JTS (939EXB1B, 939EXB11) 03/2006 – 03/2011
BRERA (939_) 2.4 JTDM 20V (939DXD1B, 939DXD12) 01/2006 – 03/2011
SPIDER (939_) 2.4 JTDM (939EXD1B, 939EXD12) 03/2006 – 03/2011
BRERA (939_) 2.4 JTDM 20V (939DXD1B, 939DXM1B) 05/2007 – 03/2011
SPIDER (939_) 2.4 JTDM (939DXM1B, 939EXM1B) 03/2008 – 03/2011
SPIDER (939_) 3.2 JTS (939EXG2B) 03/2008 – 03/2011
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXP1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXP1B) 07/2009 – 11/2011
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 1.6 JTDM (940FXD1A) 04/2011 – 02/2016
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 2.0 JTDM (940FXQ1A) 08/2013 – 02/2016
145 (930_) 1.4 i.e. 16V T.S. (930.A3A) 12/1996 – 01/2001
146 (930_) 1.4 i.e. 16V T.S. (930.B3A) 11/1996 – 01/2001
145 (930_) 1.6 i.e. 16V T.S. (930.A2) 12/1996 – 01/2001
145 (930_) 1.8 i.e. 16V (930.A1A) 03/1998 – 01/2001
146 (930_) 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) 03/1998 – 01/2001
145 (930_) 2.0 16V (930.A5) 03/1998 – 01/2001
145 (930_) 1.9 JTD (930.A4B) 02/1999 – 01/2001
146 (930_) 1.9 JTD (930.B4B) 02/1999 – 01/2001
164 (164_) 3.0 24V QV tractiune integrala (164K1H) 11/1992 – 10/1997
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXN1A, 940FXU1A) 04/2011 – 02/2017
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXF1A) 04/2010 – 02/2016
GIULIETTA Caseta/ Hatchback (940_) 1.8 (940FXC1A) 04/2011 – 02/2016
164 (164_) 2.0 Turbo (164A2B) 10/1987 – 09/1998
164 (164_) 2.0 (164A2C) 06/1987 – 09/1998
164 (164_) 2.0 Turbo (164A2B) 02/1988 – 10/1992
164 (164_) 3.0 (164AG) 09/1990 – 12/1993
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164A2C) 07/1990 – 10/1992
156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) 09/1997 – 09/2005
156 (932_) 2.5 V6 24V (932A1) 09/1997 – 09/2002
156 Sportwagon (932_) 3.2 GTA (932.BXB00) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.BXC00) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00) 06/2003 – 05/2006
146 (930_) 2.0 16V (930.B5) 03/1997 – 10/2001
156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK. (932B4100) 05/2000 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2B, 932B2C) 05/2001 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V (932BXE00) 11/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00) 10/2003 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V Q4 (932BXN20) 07/2004 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00, 932BXN00) 03/2005 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00) 11/2003 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006
156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3100) 09/1997 – 09/2005
147 (937_) 2.0 16V T.SPARK (937.AXA1, 937.AXC1, 937.BXC1) 01/2001 – 03/2010
147 (937_) 1.6 16V T.SPARK (937.AXA1A, 937.AXB1A, 937.BXB1A) 01/2001 – 03/2010
147 (937_) 1.6 16V T.SPARK ECO (937.AXA1A, 937.BXA1A) 01/2001 – 03/2010
147 (937_) 3.2 GTA (937.AXL1) 02/2003 – 03/2010
147 (937_) 2.0 (937.AXC, 937.BXC) 07/2002 – 05/2005
147 (937_) 3.2 GTA (937.AXL1B) 08/2008 – 03/2010
147 (937_) 1.6 LPG (937BXB1A) 03/2001 – 12/2009
147 (937_) 1.6 LPG (937AXA1A) 01/2009 – 03/2010
156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932B31__) 02/1997 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932B1100) 02/1997 – 05/2006
147 (937_) 1.9 JTD (937.AXD1A, 937.BXD1A, 937.AXV1A, 937.BXB1A,… 04/2001 – 03/2010
147 (937_) 1.9 JTD (937.AXF1A, 937.BXF1A) 06/2003 – 03/2010
147 (937_) 1.9 JTDM 16V (937.AXN1B, 937.BXN1B) 09/2004 – 03/2010
159 (939_) 1.9 JTS (939AXA1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 2.2 JTS (939AXB1B, 939AXB11) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXC1B, 939AXC12) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD12, 939AXD1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTS (939BXA1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.2 JTS (939BXB1B, 939BXB11) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939BXE1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B, 939BXC12) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939BXD1B, 939BXD12) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B, 939BXE1B, 939BXH1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXF1B, 939AXC1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXH1B, 939BXH1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM Q4 (939BXM2B) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM Q4 (939AXMB2) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD) 07/2007 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939.BXM1B) 05/2007 – 12/2012
159 Sportwagon (939_) 1.8 MPI (939BXL1A) 06/2005 – 11/2011
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXM1B, 937.AXS1B) 10/2004 – 03/2010
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXB1A, 940FXB11) 04/2010 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXC1A) 04/2010 – 09/2013
GIULIETTA (940_) 1.8 TBi (940FXC1A) 04/2010 – 02/2016
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXE1A, 940FXG11) 04/2010 – 12/2020
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FXD1A) 04/2010 – 02/2016
156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4) 01/2000 – 09/2005
GIULIETTA (940_) 2.0 JTDM (940FXV11) 11/2013 – 10/2018
GIULIETTA (940_) 1.6 JTDM (940FYB11, 940FYB1A, 940FYF11, 940FYF1A) 02/2015 – 12/2020
147 (937_) 1.9 JTD (937AXD1A, 937BXD1A) 10/2000 – 08/2002
MITO (955_) 1.4 MultiAir (955AXL1B) 09/2009 – 08/2013
MITO (955_) 1.4 Turbo MultiAir (955AXS1B, 955AXS11) 10/2009 – 10/2018
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXT1A) 01/2011 – 12/2015
MITO (955_) 1.4 (955AXV1A) 05/2011 – 10/2018
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH11, 937CXH1A, 937CXT1A) 12/2006 – 09/2010
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955.AXW1B) 07/2011 – 12/2013
GT (937_) 1.8 TS (937CXR1A) 11/2003 – 09/2010
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) 11/2003 – 09/2010
GT (937_) 3.2 GTA (937CXP1B) 11/2003 – 09/2010
GT (937_) 1.9 JTD (937CXN1B) 11/2003 – 09/2010
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) 09/2003 – 09/2004
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXA1B) 08/2008 – 06/2011
MITO (955_) 1.6 JTDM (955AXC1B) 08/2008 – 08/2015
GT (937_) 1.9 JTD (937CXN1B, 937CXZ1B) 05/2008 – 09/2010
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXG1A) 08/2008 – 08/2013
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) 08/2008 – 08/2010
MITO (955_) 1.6 JTDM (955AXE1B) 08/2008 – 08/2015
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXD1B) 09/2008 – 06/2011
MITO (955_) 1.4 Turbo MultiAir (955AXM1A, 955AXR11) 10/2009 – 12/2014
MITO (955_) 1.4 MultiAir (955AXN1B) 09/2009 – 10/2018
MITO (955_) 1.4 (955.AXB1B, 955.AXU1A) 03/2011 – 10/2018
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955AXY1B) 04/2013 – 08/2018
MITO (955_) 1.4 TB (955.AYB11, 955.AXB1B) 12/2013 – 10/2018
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXT1A, 955AYA1A) 12/2013 – 12/2015
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955AXY1B, 955AXZ1B) 12/2013 – 08/2018
MITO (955_) 1.4 Bifuel (955.AXG1A) 04/2016 – 10/2018
MITO (955_) 1.4 (955AXB1B, 955.AXF1B) 09/2008 – 08/2013
MITO (955_) 1.4 (955AXB1B) 08/2008 – 08/2013
MITO (955_) 1.4 Bifuel (955AXG1A) 01/2009 – 08/2016
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) 11/2002 – 03/2010
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXP1A, 955AYC1A) 09/2009 – 10/2018
GTV (116_) 2.0 (116.36 E) 01/1985 – 12/1985
GTV (116_) 6 2.5 (116.CA) 11/1980 – 02/1987
ALFASUD Sprint (902_) 1.3 (902A) 05/1978 – 02/1980
ALFASUD Sprint (902_) 1.3 (902A) 07/1979 – 12/1989
ALFASUD Sprint (902_) 1.5 (902.A1) 05/1978 – 12/1981
ALFASUD Sprint (902_) 1.5 (902.A5) 07/1979 – 01/1987
ALFASUD Sprint (902_) 1.7 i.e. (902C2D) 10/1987 – 12/1989
ALFASUD Sprint (902_) 1.5 (902C) 03/1982 – 12/1988
ALFETTA GT (116_) 2.0 (11610) 07/1978 – 01/1986
GTV (116_) 2.0 (11636) 07/1978 – 01/1986
ALFASUD (901_) 1.2 (901.D5) 03/1980 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.2 (901.D0, 901.D1) 06/1972 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.3 ti (901.G4) 07/1979 – 06/1984
ALFASUD (901_) 1.5 ti (901G5A, 901F4D) 05/1980 – 06/1984
ALFASUD (901_) 1.5 ti Sprint (901G5A, 901G5C, 901F4D) 01/1983 – 12/1984
ALFASUD Giardinetta (904_) 1.2 (904A) 01/1978 – 12/1981
ALFASUD Giardinetta (904_) 1.3 (904B) 01/1978 – 07/1979
GTV (116_) 2.0 Turbodelta (11636) 01/1978 – 12/1980
ALFASUD Sprint (902_) 1.3 (902) 05/1978 – 12/1979
ALFASUD Sprint (902_) 1.3 (902.A0) 09/1976 – 07/1979
ALFETTA GT (116_) 1.6 (11604) 01/1976 – 09/1982
ALFETTA GT (116_) 1.8 (11610) 01/1974 – 12/1976
ALFETTA GT (116_) 1.8 (11610, 11654) 06/1974 – 12/1976
ALFASUD (901_) 1.2 ti 11/1973 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.3 (901.F0) 05/1978 – 04/1980
ALFASUD (901_) 1.3 Super (901.F2) 01/1979 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.3 ti (901.G0) 09/1977 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.3 SC/ti Super (901F3C, 901G2) 09/1977 – 09/1984
ALFASUD (901_) 1.5 ti (901.F1, 901.F4, 901.G1) 01/1979 – 09/1984
SZ (162_) 3.0 V6 Zagato (162C1) 09/1988 – 08/1994
RZ (162_) 3.0 V6 Zagato (162D1) 01/1992 – 12/1994
ALFETTA GT (116_) 2.0 (11636, 11610) 06/1977 – 12/1984
ALFASUD Sprint (902_) 1.5 (902A5C, 902A5B) 01/1980 – 12/1989
ALFASUD (901_) 1.5 ti (901F1) 04/1978 – 04/1980
146 (930_) 1.6 16V T.S. (930.B2C) 09/1997 – 12/2000
146 (930_) 1.6 i.e. 16V T.S. (930.B2B, 930.B2C) 11/1996 – 10/2001
156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932A1) 02/1997 – 08/2003
GIULIETTA (940_) 1.4 TB (940FXA1A, 940FXT1A) 04/2010 – 12/2020

ALPINA

Model Motor Perioada
B6 (E36) 2.8 03/1992 – 07/1993
B10 (E34) 3.0 tractiune integrala 10/1993 – 03/1995
B10 (E34) 3.4 04/1988 – 12/1992
B10 (E34) 4.0 04/1993 – 11/1994
B10 (E34) 4.6 03/1994 – 04/1995
B10 (E34) 3.4 Biturbo 01/1989 – 06/1993
B10 Touring (E34) 3.0 tractiune integrala 11/1993 – 04/1996
B10 Touring (E34) 4.0 04/1994 – 09/1994
B10 Touring (E34) 4.6 06/1994 – 06/1995
B11 (E32) 3.4 07/1987 – 09/1987
B11 (E32) 3.4 01/1987 – 09/1987
B11 (E32) 3.4 10/1987 – 12/1993
B11 (E32) 4.0 05/1993 – 02/1994
B12 cupe (E31) 5.0 06/1990 – 05/1994
RLE Roadster (Z1) 2.7 08/1990 – 09/1991
B3 (E36) 3.0 04/1993 – 12/1995
B3 Touring (E36) 3.0 04/1993 – 02/1996
B3 Cabriolet (E36) 3.0 04/1993 – 02/1996
B12 cupe (E31) 5.6 11/1992 – 12/1996
B3 Touring (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B3 cupe (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B3 Cabriolet (E36) 3.2 04/1996 – 03/1999
B8 (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 Touring (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 cupe (E36) 4.6 01/1995 – 03/1998
B8 Cabriolet (E36) 4.6 01/1995 – 11/1998
B3 (E36) 3.2 04/1996 – 04/1999
B12 (E38) 5.7 12/1995 – 09/1998

AUDI

Model Motor Perioada
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.3 09/1978 – 07/1981
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.3 09/1978 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 02/1986 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 GLE 08/1978 – 07/1982
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 02/1986 – 07/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 01/1983 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE 10/1984 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 D 08/1980 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 TD 08/1981 – 05/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 CC quattro (85Q) 08/1984 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE quattro (85Q) 08/1984 – 08/1986
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 5E 08/1983 – 07/1984
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 Turbo 08/1983 – 01/1988
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 08/1984 – 07/1985
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 08/1985 – 09/1991
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 20V Turbo quattro 03/1989 – 12/1990
100 C4 limuzina (4A2) 2.4 D 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.3 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) S4 Turbo quattro 08/1991 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.3 E quattro 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 quattro 04/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E quattro 12/1990 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) S4 Turbo quattro 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.3 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.8 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.3 E quattro 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 quattro 07/1992 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.8 E quattro 09/1991 – 07/1994
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 10/1984 – 03/1987
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 01/1985 – 03/1987
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 10/1984 – 03/1987
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 quattro (85Q) 08/1982 – 07/1984
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 E quattro 11/1984 – 03/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 07/1988 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 04/1990 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 04/1990 – 09/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 E 01/1993 – 07/1998
CABRIOLET B3 (8G7) 2.3 E 05/1991 – 07/1994
CABRIOLET B3 (8G7) 2.6 06/1993 – 08/2000
CABRIOLET B3 (8G7) 2.8 11/1992 – 08/2000
A6 C4 (4A2) 1.9 TDI 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI 08/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 16V 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.6 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 16V quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.6 quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 quattro 06/1994 – 10/1997
100 C4 Avant (4A5) S4 V8 quattro 10/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) S4 V8 quattro 10/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E quattro 12/1990 – 07/1992
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E quattro 12/1990 – 07/1992
100 C4 Avant (4A5) 2.4 D 12/1990 – 07/1994
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo quattro 02/1988 – 11/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 02/1988 – 12/1990
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo 02/1988 – 12/1990
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE quattro (85Q) 03/1985 – 08/1986
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E 04/1987 – 07/1991
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 E quattro 08/1985 – 03/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 08/1988 – 07/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 16V 06/1995 – 07/1996
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI quattro 10/1995 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 1.8 12/1995 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 1.8 quattro 12/1995 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 12/1995 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 quattro 12/1995 – 10/1997
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.9 CD-5S 09/1981 – 07/1983
A6 C4 (4A2) S6 Plus quattro 04/1996 – 10/1997
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE 08/1985 – 07/1986
A6 C4 (4A2) 2.3 06/1994 – 12/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.3 06/1994 – 12/1995
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 03/1986 – 03/1987
100 C1 cupe (817) 1.9 07/1970 – 07/1971
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 10/1980 – 07/1983
CABRIOLET B3 (8G7) 1.8 01/1997 – 08/2000
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 07/1993 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 07/1993 – 07/1994
A6 C4 (4A2) 2.6 06/1994 – 10/1997
A6 C6 (4F2) 3.0 TFSI quattro 10/2008 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TFSI quattro 10/2008 – 08/2011
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 16V 01/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 16V quattro 07/1992 – 07/1994
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V 08/1989 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V quattro 08/1988 – 09/1991
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 07/1981
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.2 quattro 08/1982 – 07/1984
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI quattro 05/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 4.2 quattro 05/2004 – 05/2006
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 05/2004 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 03/2005 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) 4.2 quattro 03/2005 – 05/2006
A6 C6 (4F2) 3.0 quattro 05/2004 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 quattro 03/2005 – 05/2006
A6 C4 (4A2) 2.8 08/1995 – 07/1996
100 C4 Avant (4A5) 2.6 E quattro 08/1993 – 07/1994
A6 C6 (4F2) 3.0 08/2004 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) RS6 quattro 04/2008 – 08/2010
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 09/2005 – 06/2006
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 09/2005 – 06/2006
A6 C6 (4F2) RS6 quattro 09/2008 – 08/2010
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 03/2005 – 05/2006
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TFSI quattro 03/2012 – 11/2012
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 06/1994 – 07/1995
A6 C4 Avant (4A5) 1.9 TDI 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 16V 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 16V quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI quattro 07/1995 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 1.8 12/1995 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 1.8 quattro 12/1995 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 12/1995 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 quattro 12/1995 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 Plus quattro 04/1996 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 quattro 06/1994 – 12/1997
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 02/1983
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 01/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.6 TDI 03/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TDI 09/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 04/2012 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TDI 05/2012 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.2 TFSI 01/2012 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 04/2012 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.6 TDI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.6 TDI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 2.0 TDI 05/2012 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.2 TFSI 05/2010 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.6 TDI 05/2010 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 05/2010 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 2.0 TDI 09/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) S1 quattro 03/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) S1 quattro 03/2014 – 10/2018
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 03/1987
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 08/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 06/1994 – 02/1997
200 C3 limuzina (447, 448) 2.1 Turbo quattro 08/1983 – 09/1986
200 C3 limuzina (447, 448) 2.2 Turbo quattro 01/1985 – 12/1991
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo 08/1985 – 09/1991
100 C1 cupe (817) 1.9 08/1971 – 12/1976
100 C4 limuzina (4A2) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E 09/1991 – 07/1994
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.0 quattro (85Q) 10/1983 – 09/1984
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 2.0 10/1983 – 09/1984
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 06/1988 – 09/1991
200 C3 Avant (447, 448) 2.1 Turbo quattro 09/1983 – 01/1988
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo quattro 09/1983 – 12/1990
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 20V Turbo quattro 07/1989 – 12/1990
200 C3 Avant (447, 448) 2.2 Turbo quattro 02/1988 – 12/1991
A6 C4 (4A2) 2.3 quattro 06/1994 – 12/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.3 quattro 06/1994 – 12/1995
A6 C4 (4A2) 2.0 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) S6 Turbo quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) S6 4.2 quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 4.2 quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 Turbo quattro 06/1994 – 12/1997
CABRIOLET B3 (8G7) 1.9 TDI 06/1995 – 08/2000
A3 (8L1) 1.6 09/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 09/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 T quattro 10/1998 – 05/2003
A3 (8L1) S3 quattro 03/1999 – 04/2002
A3 (8L1) 1.8 T 12/1998 – 05/2003
A3 (8L1) 1.6 07/2002 – 12/2004
A3 (8L1) 1.8 T 12/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 09/1996 – 07/2001
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/1997 – 07/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 02/1997 – 01/2005
A3 (8L1) 1.8 T quattro 12/1996 – 05/2003
90 B3 (893, 894, 8A2) 1.6 TD 04/1987 – 09/1991
A6 C6 (4F2) 2.4 05/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI 05/2004 – 05/2009
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI 11/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.4 quattro 01/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 06/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 3.2 FSI 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 3.2 FSI quattro 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.4 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.4 quattro 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI quattro 11/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI quattro 11/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.0 TFSI 06/2005 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TFSI 06/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) S6 quattro 03/2006 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) S6 quattro 03/2006 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 4.2 FSI quattro 06/2006 – 03/2011
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 06/2006 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 4.2 FSI quattro 06/2006 – 08/2011
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 06/2006 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.8 FSI 11/2006 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.8 FSI 11/2006 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI quattro 09/2006 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.8 FSI quattro 06/2007 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.8 FSI quattro 06/2007 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 07/2004 – 10/2008
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 07/1986
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 05/2004 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 03/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI quattro 06/2005 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI quattro 06/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI 11/2004 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI 03/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 07/2004 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 06/2005 – 08/2011
A6 Allroad C6 (4FH) 3.2 FSI quattro 05/2006 – 10/2008
A6 Allroad C6 (4FH) 4.2 FSI quattro 05/2006 – 12/2010
A6 Allroad C6 (4FH) 3.0 TDI quattro 05/2006 – 10/2008
A6 Allroad C6 (4FH) 2.7 TDI quattro 03/2006 – 10/2008
A6 Allroad C6 (4FH) 2.7 TDI quattro 05/2006 – 08/2011
A6 Allroad C6 (4FH) 3.0 TDI quattro 05/2006 – 08/2011
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 quattro 08/1984 – 08/1986
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1995 – 07/1997
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 03/1999 – 09/2000
A4 B5 (8D2) 1.6 11/1994 – 10/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 11/1994 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 11/1994 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 01/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 01/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 10/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 10/1996 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 03/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 08/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 08/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 10/1996 – 08/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 07/1996 – 01/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 09/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 03/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI 09/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 12/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 12/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 12/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 04/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 07/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 07/1995 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 07/1995 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 Hybrid 03/1998 – 06/2000
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 08/1997 – 09/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 03/1994 – 03/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 03/1994 – 03/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 03/1994 – 07/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 07/1995 – 12/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 04/1996 – 09/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 04/1997 – 10/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 07/1997 – 04/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 02/1998 – 04/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 07/1995 – 03/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 07/1995 – 03/1996
TT (8N3) 1.8 T 10/1998 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 11/1998 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 11/1998 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 11/1998 – 09/2002
TT Roadster (8N9) 1.8 T 10/1999 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 02/2000 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 10/1999 – 06/2006
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 06/1999 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 02/1999 – 04/2000
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2000 – 08/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.7 T quattro 05/2000 – 08/2005
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.6 08/2000 – 05/2003
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 09/2000 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 09/2000 – 09/2002
TT Roadster (8N9) 1.8 T 01/2001 – 06/2006
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 10/1997 – 05/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 05/2000
A3 (8L1) 1.9 TDI quattro 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 10/2000 – 05/2003
A3 (8L1) S3 quattro 10/2001 – 05/2003
ALLROAD C5 (4BH) 4.2 V8 quattro 07/2002 – 08/2005
TT (8N3) 1.8 T 09/2002 – 06/2006
TT (8N3) 3.2 VR6 quattro 07/2003 – 06/2006
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2003 – 08/2005
TT Roadster (8N9) 3.2 VR6 quattro 07/2003 – 06/2006
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/1998 – 07/1999
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/1998 – 05/2001
TT (8N3) 1.8 T quattro 03/2005 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T 09/2005 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 09/2005 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T 09/2005 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T 09/2005 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 09/2005 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T 09/2005 – 06/2006
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 07/1995 – 09/1998
ALLROAD C5 (4BH) 2.7 quattro 09/2000 – 08/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 07/1999 – 05/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 06/2001 – 01/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 03/1994 – 11/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 07/1995 – 11/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 04/1996 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 07/1996 – 06/1999
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 01/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.3 TDI quattro 06/2000 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 6.0 W12 quattro 01/2001 – 09/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 06/2001 – 07/2004

BMW

Model Motor Perioada
3 (E30) 316 (Ecotronic) 09/1983 – 06/1988
3 (E30) 318 i 09/1982 – 08/1987
3 (E30) 318 i 09/1987 – 06/1991
3 (E30) 318 is 09/1989 – 08/1991
3 (E30) 320 i 10/1986 – 04/1991
3 (E30) M3 2.3 02/1987 – 05/1989
3 (E30) 323 i 09/1982 – 08/1983
3 (E30) 323 i 09/1983 – 09/1986
3 (E30) 325 i 12/1986 – 06/1991
3 (E30) 325 i X 03/1986 – 12/1987
3 (E30) 325 e 2.7 01/1985 – 08/1987
3 (E30) 324 d 09/1985 – 12/1990
3 Touring (E30) 318 i 04/1989 – 06/1994
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
3 Touring (E30) 325 i 07/1987 – 03/1993
3 Touring (E30) 324 td 01/1988 – 06/1993
3 (E36) 316 i 03/1991 – 08/1993
3 (E36) 318 i 09/1990 – 08/1993
3 Touring (E30) 316 i 09/1991 – 06/1994
5 (E28) 518 06/1981 – 09/1984
5 (E28) 520 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 524 d 03/1986 – 12/1987
5 (E28) 524 td 09/1983 – 12/1987
5 (E28) 525 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1981 – 12/1987
5 (E28) 525 e 03/1983 – 12/1987
5 (E28) 525 e 09/1985 – 12/1987
5 (E28) 528 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E28) 535 i, M 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E28) 535 i 01/1985 – 12/1987
5 (E34) 520 i 06/1987 – 09/1990
5 (E34) 520 i 24V 04/1990 – 08/1995
5 (E34) 524 td 03/1988 – 08/1991
5 (E34) 525 i 02/1988 – 08/1990
5 (E34) 525 i 24V 03/1990 – 08/1995
5 (E34) 525 iX 24V 10/1991 – 08/1995
5 (E34) 525 tds 09/1991 – 08/1995
5 (E34) 530 i 01/1988 – 04/1990
5 (E34) 530 i V8 09/1992 – 12/1995
5 (E34) 535 i 11/1987 – 02/1993
5 (E34) M5 09/1988 – 03/1992
5 (E34) M5 01/1992 – 07/1995
5 Touring (E34) 520 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 ix 01/1992 – 03/1996
5 Touring (E34) 525 tds 12/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 530 i 09/1992 – 07/1996
6 (E24) 628 CSi 09/1979 – 08/1987
6 (E24) 630 CS 04/1976 – 08/1979
6 (E24) 635 CSi 06/1978 – 04/1982
6 (E24) M 635 CSi 04/1984 – 12/1988
6 (E24) 635 CSi 07/1987 – 04/1989
7 (E23) 728 05/1977 – 08/1979
7 (E23) 730 05/1977 – 08/1979
7 (E23) 745 i 04/1980 – 04/1983
7 (E32) 730 i, iL 03/1987 – 03/1994
7 (E32) 730 i, iL V8 04/1992 – 09/1994
7 (E32) 740 i, iL V8 05/1992 – 03/1994
7 (E32) 750 i, iL V12 09/1987 – 09/1994
8 (E31) 850 i, Ci 01/1990 – 08/1994
3 Cabriolet (E30) 318 i 09/1990 – 10/1993
3 Cabriolet (E30) 320 i 05/1986 – 11/1993
3 Cabriolet (E30) 325 i 12/1985 – 12/1987
3 Cabriolet (E36) 320 i 12/1993 – 11/1999
X5 (E70) xDrive 40 d 09/2010 – 06/2013
5 Touring (E34) 540 i 09/1993 – 07/1996
7 (E38) 740 i, iL 03/1994 – 02/1996
8 (E31) 850 Ci 09/1994 – 12/1999
5 Touring (E34) M5 04/1992 – 07/1995
5 (E34) 518 i 05/1994 – 08/1995
5 (E34) 518 i 09/1989 – 04/1994
5 Touring (E34) 525 td 03/1993 – 07/1996
5 Touring (E34) 518 i 04/1993 – 04/1994
8 (E31) 840 i 03/1993 – 02/1996
6 (E24) 630 CS 04/1976 – 08/1979
6 (E24) 635 CSi 12/1984 – 12/1986
7 (E38) 735 i, iL 03/1996 – 08/1998
8 (E31) 840 Ci 03/1996 – 06/1999
3 (E30) 316 09/1983 – 06/1988
3 (E30) 315 09/1982 – 12/1991
3 (E30) 316 i 08/1987 – 08/1988
6 (E24) 635 CSi 12/1977 – 04/1989
6 (E24) M 635 CSi 04/1986 – 02/1989
5 (E28) M5 08/1985 – 12/1987
5 (E34) 525 td 03/1993 – 08/1995
7 (E23) 735 i 04/1985 – 08/1986
5 (E28) 520 i 12/1986 – 12/1987
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 06/1991
3 Touring (E30) 316 i 09/1991 – 06/1994
5 Touring (E34) 518 i 05/1994 – 07/1996
X5 (E53) 4.4 i 10/2003 – 10/2006
X5 (E53) 3.0 d 10/2003 – 09/2006
X5 (E53) 4.8 is 04/2004 – 09/2006
3 (E30) 320 is 05/1988 – 12/1990
6 (E24) 635 CSi 05/1982 – 08/1988
X5 (E70) 3.0 si 10/2006 – 09/2008
X5 (E70) 4.8 i xDrive 10/2006 – 09/2008
X5 (E70) 3.0 sd 10/2007 – 09/2008
X5 (E70) xDrive 30 i 10/2008 – 03/2010
X5 (E70) xDrive 48 i 10/2008 – 03/2010
X5 (E70) xDrive 30 d 10/2008 – 03/2010
X5 (E53) 3.0 d 10/2003 – 09/2006
X5 (E70) xDrive 35 i 02/2012 – 06/2013
X5 (E70) M 50 d 08/2011 – 06/2013
8 (E31) 850 CSi 09/1993 – 12/1995
X5 (E70) xDrive 40 i 01/2012 – 06/2013
7 (E38) 735 i, iL 09/1998 – 07/2001
X5 (E70) M 09/2009 – 06/2013
6 (E24) 635 CSi 07/1987 – 04/1989
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 07/1989
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
3 (E30) 320 i 10/1986 – 04/1991
3 (E30) 316 i 09/1987 – 06/1991
3 (E30) 316 i 07/1988 – 06/1991
3 (E30) 318 i 12/1984 – 08/1988
3 (E30) 318 i 06/1987 – 12/1991
3 (E30) 320 i 09/1982 – 12/1991
3 Cabriolet (E30) 320 i 07/1987 – 10/1993
3 (E30) M3 2.3 07/1986 – 06/1991
3 (E30) 324 td 09/1987 – 08/1991
3 (E30) M3 EVO II 2.5 01/1990 – 01/1992
3 (E30) M3 2.3 01/1986 – 12/1990
3 (E30) 325 i X 09/1986 – 08/1991
3 (E30) 325 i 09/1983 – 11/1989
3 (E30) 325 e 2.7 10/1983 – 12/1988
3 Touring (E30) 325 i X 06/1988 – 10/1993
3 (E36) 316 i 09/1993 – 05/1998
3 (E36) 318 is 09/1993 – 12/1995
3 cupe (E36) 318 is 01/1992 – 12/1995
3 (E36) 320 i 01/1991 – 02/1998
3 (E36) 325 i 09/1990 – 12/1995
3 cupe (E36) 325 i 10/1991 – 02/1995
3 (E36) 325 td 09/1991 – 02/1998
3 (E36) 325 tds 05/1993 – 02/1998
3 Cabriolet (E36) 325 i 03/1993 – 08/1995
3 cupe (E36) 316 i 09/1993 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) 318 i 03/1994 – 11/1999
3 cupe (E36) M3 3.0 11/1992 – 07/1995
3 Cabriolet (E36) M3 3.0 04/1994 – 07/1995
3 (E36) 318 i 09/1993 – 11/1998
3 cupe (E36) M3 3.0 09/1993 – 05/1995
3 Cabriolet (E36) 318 i 01/1994 – 12/1995
3 cupe (E36) 320 i 12/1991 – 11/1998
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
5 (E28) 520 i 08/1985 – 12/1987
5 (E34) 540 i V8 09/1992 – 12/1995
6 (E24) 633 CSi 10/1975 – 12/1981
7 (E23) 728 i 09/1977 – 08/1986
7 (E23) 733 i 05/1977 – 08/1986
7 (E23) 735 i 05/1984 – 09/1986
7 (E23) 735 i 09/1982 – 09/1986
7 (E23) 745 i 05/1983 – 08/1986
7 (E32) 730 i, iL 03/1985 – 01/1989
7 (E32) 735 i, iL 06/1986 – 07/1992
7 (E32) 735 i, iL 07/1986 – 01/1989
3 Cabriolet (E30) 325 i 08/1987 – 11/1993
X5 (E70) xDrive 30 d 04/2010 – 07/2013
X5 (E70) xDrive 35 i 04/2010 – 07/2013
X5 (E70) xDrive 50 i 04/2010 – 07/2013
3 Cabriolet (E30) M3 2.3 06/1988 – 10/1993
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
5 Touring (E34) 518 g 02/1996 – 07/1996
7 (E38) 750 i, iL 11/1994 – 07/2001
7 (E38) 740 i, iL 02/1996 – 07/2001
7 (E38) 728 i, iL 08/1995 – 11/2001
7 (E38) 725 tds 04/1996 – 11/2001
7 (E38) 730 d 08/1998 – 04/2000
8 (E31) 850 CSi 11/1992 – 12/1996
6 (E24) 633 CSi 09/1978 – 08/1984
X5 (E70) xDrive 35 d 10/2008 – 07/2013
3 (E30) M3 EVO I 2.3 10/1988 – 10/1990
3 Touring (E30) 318 i 09/1987 – 06/1991
X5 (E53) 3.0 i 04/2000 – 10/2006
X5 (E53) 3.0 i 06/2000 – 12/2006
X5 (E70) 3.0 d 12/2006 – 09/2008
X5 (E70) 3.0 3.0d 02/2007 – 09/2008
7 (E23) 735 i 09/1979 – 09/1982
X5 (E70) M 07/2009 – 07/2013
X5 (E70) xDrive 30 d 10/2008 – 07/2013
3 (E36) 318 i 02/1992 – 12/1995
X5 (E70) xDrive 30 i 02/2007 – 12/2012
X5 (E70) xDrive 30 i 09/2008 – 12/2010
3 Compact (E36) 316 i 01/1994 – 08/2000
3 (E36) 318 tds 01/1995 – 02/1998
3 Compact (E36) 318 tds 06/1995 – 08/2000
3 Compact (E36) 318 ti 09/1994 – 12/1995
3 Touring (E36) 320 i 01/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 328 i 02/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 318 tds 03/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 325 tds 03/1995 – 04/1999
3 (E36) 328 i 01/1995 – 04/1998
3 (E36) 323 i 05/1995 – 11/1998
3 cupe (E36) 328 i 01/1995 – 04/1999
3 cupe (E36) 318 is 09/1995 – 04/1999
3 cupe (E36) 323 i 05/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 323 i 12/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 318 i 09/1995 – 04/1999
3 (E36) 318 is 01/1996 – 05/1998
3 Compact (E36) 318 ti 01/1996 – 08/1999
3 cupe (E36) M3 3.2 10/1995 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) M3 3.2 03/1996 – 09/1999
3 Compact (E36) 323 ti 09/1997 – 08/2000
3 Compact (E36) 316 g 02/1996 – 08/2000
3 Compact (E36) 316 i 01/1999 – 08/2000
3 Touring (E36) 316 i 03/1997 – 05/1999
3 (E36) M3 3.0 10/1994 – 07/1995
3 Compact (E36) 323 ti 01/1999 – 08/2000
3 Cabriolet (E36) 328 i 01/1995 – 11/1999
3 Cabriolet (E36) 323 i 05/1995 – 11/1999
3 (E36) M3 3.2 10/1995 – 01/1998
Z1 Roadster 2.5 06/1988 – 06/1991

BYD

Model Motor Perioada
F0 1.0 09/2008 – 12/2019

CHERY

Model Motor Perioada
QQ3 0.8 03/2004 – 12/2012
QQ3 1.1 06/2006 – 12/2010

CHEVROLET

Model Motor Perioada
LACETTI combi (J200) 1.6 03/2005 – –
LACETTI (J200) 1.6 03/2005 – –
LACETTI (J200) 2.0 D 01/2007 – –
LACETTI combi (J200) 1.8 08/2005 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 4WD 03/2011 – –
LACETTI combi (J200) 1.8 08/2005 – 03/2013
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 10/2006 – 12/2009
NUBIRA limuzina 1.4 01/2006 – 12/2008
LACETTI combi (J200) 2.0 D 01/2007 – –
NUBIRA limuzina 1.6 12/2008 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.4 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 4WD 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.4 07/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.2 03/2011 – –
NIVA (2123) 1.7 4×4 01/2010 – –
AVEO limuzina (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
AVEO hatchback (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
AVEO hatchback (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
NIVA (2123) 1.7 4×4 09/2002 – –
NIVA (2123) 1.8 4×4 01/2007 – 12/2009
AVEO limuzina (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
LACETTI (J200) 1.4 16V 03/2005 – 03/2013
NUBIRA limuzina 1.6 03/2005 – 12/2011
NUBIRA combi 1.6 03/2005 – 12/2011
EPICA (KL1_) 2.0 06/2006 – 12/2011
EPICA (KL1_) 2.5 06/2006 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 06/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 06/2006 – 02/2011
NUBIRA combi 1.8 08/2005 – 12/2011
LACETTI (J200) 1.8 08/2005 – 12/2011
EPICA (KL1_) 2.0 01/2005 – 12/2006
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 12/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 12/2006 – 02/2011
NUBIRA combi 2.0 D 01/2007 – 12/2011
EPICA (KL1_) 2.0 D 01/2007 – 12/2011
MERIVA 1.8 Flex (75) 09/2005 – 07/2012
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 10/2006 – 12/2009
NUBIRA limuzina 1.8 01/2006 – 09/2007
NUBIRA limuzina 2.0 D 01/2005 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG 4WD 01/2007 – 02/2011
AVEO limuzina (T300) 1.6 Flexfuel 06/2012 – –
AVEO hatchback (T300) 1.6 Flex 06/2012 – 12/2014
AVEO limuzina (T300) 1.6 06/2011 – –
TRAX 1.4 AWD 12/2012 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 LPG 11/2012 – 12/2015
AVEO limuzina (T300) 1.2 LPG 11/2012 – 12/2015
AVEO hatchback (T300) 1.6 06/2011 – –
TRAX 1.8 03/2013 – –
TRAX 1.8 AWD 03/2013 – –
MALIBU (V300) 2.0 01/2012 – 12/2015
LACETTI (J200) 1.8 03/2005 – 12/2009
LACETTI combi (J200) 1.6 LPG 06/2009 – 12/2011
LACETTI limuzina (J200) 1.6 03/2005 – 03/2013
LACETTI limuzina (J200) 1.4 03/2005 – 03/2013
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 01/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 11/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 11/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 06/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 07/2014 – –
CAPTIVA SPORT 3.0 01/2012 – –
NUBIRA combi 1.6 LPG 03/2005 – 12/2010
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 16V 4WD 12/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 01/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 01/2016 – –
EPICA (KL1_) 2.0 LPG 04/2007 – 12/2010
AVEO limuzina (T300) 1.2 01/2019 – –
CAPTIVA Van (C100) VCDi 10/2006 – 12/2009
LACETTI limuzina (J200) 1.8 05/2003 – 08/2005
LACETTI combi (J200) 1.8 05/2003 – 08/2005
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 11/2010 – 09/2018
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.6 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.6 03/2011 – –
MALIBU (V300) 2.4 01/2012 – –
MALIBU (V300) 2.0 D 04/2012 – –
TRAX 1.6 12/2012 – –
TRAX 1.7 TD 12/2012 – –
TRAX 1.7 TD AWD 12/2012 – –
LACETTI (J200) 1.8 03/2005 – –
NUBIRA limuzina 1.8 03/2005 – 12/2009
NUBIRA combi 1.8 03/2005 – 12/2009
EVANDA 2.0 03/2005 – 12/2006
CAPTIVA (C100, C140) 3.2 4WD 06/2006 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 10/2006 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 09/2007 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG 01/2007 – –
CAPTIVA SPORT 2.4 01/2007 – –
EPICA (KL1_) 2.0 01/2005 – 12/2006
MERIVA 1.8 03/2003 – 07/2012
AVEO hatchback (T300) 1.4 Turbo 08/2013 – –
NUBIRA limuzina 1.4 01/2005 – 12/2007
LACETTI (J200) 1.4 LPG 01/2005 – 12/2012
MALIBU (V300) 2.4 01/2012 – –
TRAX 1.4 12/2012 – –
TRAX 1.4 LPG 04/2013 – –
LACETTI limuzina (J200) 1.8 08/2005 – 03/2013
MALIBU (V300) 2.0 D 04/2012 – –
TRAX 1.6 D 11/2014 – 12/2015
TRAX 1.6 D AWD 11/2014 – 12/2015
CAPTIVA Van (C100) VCDi tractiune integrala 07/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 Flexfuel 01/2011 – –

CHEVROLET (SGM)

Model Motor Perioada
EPICA (SEV, CEV) 2.0 04/2005 – 09/2009

CHRYSLER

Model Motor Perioada
LE BARON Cabriolet 2.5 i 09/1986 – 12/1993

CITROËN

Model Motor Perioada
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 (NC5FS0, NC5FS9) 11/2009 – 12/2016
C4 II (NC_) 1.4 VTi 95 (NC8FP0) 11/2009 – 11/2015
C4 II (NC_) 1.6 THP 155 11/2009 – 12/2016
XM (Y3) 2.1 TD 12V 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 2.1 D 12V 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 2.0 i Turbo 09/1992 – 06/1994
XM (Y3) 3.0 V6 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 3.0 V6 24V 07/1990 – 06/1994
XM Break (Y3) 2.1 TD 12V 11/1991 – 04/1994
XM Break (Y3) 2.0 i 11/1991 – 04/1994
XM Break (Y3) 2.0 Turbo 09/1992 – 04/1994
XM Break (Y3) 3.0 V6 11/1991 – 04/1994
ZX (N2) 1.9 TD 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.6 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.8 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 16V 07/1992 – 10/1994
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 03/1993 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 03/1993 – 01/1998
C5 III (RD_) 1.6 VTi 120 (RD5FS8, RD5FSA) 07/2010 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 1.6 VTI 120 07/2010 – 06/2015
ZX Break (N2) 1.9 D 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.8 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.4 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.9 TD 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.6 i 10/1993 – 10/1997
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1994 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 D 06/1994 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 D 06/1994 – 01/1998
ZX (N2) 2.0 i 16V 06/1994 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 D 07/1993 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.9 D 06/1994 – 10/1997
EVASION microbus (22, U6) 2.0 Turbo C.T. 06/1994 – 07/2002
EVASION microbus (22, U6) 2.0 06/1994 – 07/2002
EVASION microbus (22, U6) 1.9 TD 11/1994 – 07/2002
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 12/2001
XANTIA (X1_, X2_) 2.1 Turbo D 12V 06/1995 – 02/1999
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 06/1995 – 01/1998
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.1 Turbo D 12V 06/1996 – 02/1999
EVASION microbus (22, U6) 2.1 TD 05/1996 – 07/2002
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 05/2003 – 09/2005
DS4 (NX_) 1.6 VTi 120 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 155 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 200 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 110 04/2011 – 07/2015
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 HDi 110 09/2010 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 165 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 HDi 110 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 165 09/2010 – 08/2013
XM (Y3) 2.0 05/1989 – 04/1994
EVASION microbus (22, U6) 1.8 05/1997 – 07/2002
XM (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XM Break (Y3) 2.0 i (Y3A) 11/1991 – 04/1994
ZX (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 02/1998
DS5 1.6 HDi 110 11/2011 – 07/2015
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/1998 – 04/2000
C3 II (SC_) 1.1 BiFuel 11/2010 – 09/2016
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 07/2003 – 02/2011
XM Break (Y4) 2.1 D12 07/1994 – 06/1996
ZX Break (N2) 1.8 D 10/1993 – 10/1997
EVASION microbus (22, U6) 2.0 HDI 08/1999 – 07/2002
XM Break (Y3) 2.1 D 12V 11/1991 – 04/1994
ZX (N2) 1.8 D 06/1993 – 06/1997
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/2000 – 07/2002
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 04/1994
XSARA (N1) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.6 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA cupe (N0) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE) 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V HPi (DERLZB) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 3.0 V6 (DEXFXC, DEXFXF) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHSB, DERHSE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) 06/2001 – 08/2004
XSARA (N1) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDi 109 05/2001 – 08/2005
JUMPER I bus (244, Z_) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
EVASION microbus (22, U6) 1.9 TD 10/1995 – 12/1998
C5 I Break (DE_) 3.0 Carlsson 09/2003 – 08/2004
XSARA (N1) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.4 HDi 01/2003 – 08/2005
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHYB) 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2001 – 08/2004
C5 II (RC_) 1.8 16V (RC6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II (RC_) 1.6 HDi (RC8HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 2.0 HDi (RCRHRH) 09/2004 – 01/2008
ZX (N2) 1.1 03/1991 – 08/1993
C5 II (RC_) 1.8 16V 09/2005 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FYB) 09/2005 – 01/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 10/2005 – 12/2009
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.8 i 16V 02/2007 – 12/2011
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 HDi 02/2007 – 08/2013
XM (Y4) 2.1 D12 VSX 03/1996 – 08/1996
ZX (N2) 1.9 03/1991 – 09/1993
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V 10/2006 – 12/2010
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 HDi 10/2006 – 06/2011
C5 I (DC_) 2.0 HDi 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2001 – 08/2004
C5 II Break (RE_) 3.0 (REXFUJ) 09/2004 – 01/2008
C5 III (RD_) 1.8 16V (RD6FXC) 02/2008 – 10/2010
C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HZC) 02/2008 – 10/2010
C5 III Break (RW_) 1.8 i 16V (RW6FYC) 02/2008 – 10/2010
C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110 (RW9HZC) 02/2008 – 10/2010
C4 I (LC_) 1.6 16V Bio-Flex 09/2007 – 07/2008
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 120 02/2009 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 12/2010
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 08/2013
ZX (N2) 2.0 09/1996 – 10/1997
ZX (N2) 1.8 04/1996 – 10/1997
ZX (N2) 2.0 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.6 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.9 DT 07/1994 – 10/1997
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 03/1993 – 05/1995
ZX (N2) 1.9 03/1991 – 06/1997
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 150 07/2009 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 150 07/2009 – 08/2013
C3 II (SC_) 1.1 i 09/2009 – 01/2013
C3 II (SC_) 1.4 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.4 VTi 95 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 VTi 120 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 09/2016
C4 I limuzina 1.6 16V 07/2006 – 07/2011
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDI 90 07/2010 – 03/2015
C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HL0, RD9HR8, RD9HRA) 07/2010 – 05/2012
C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110 07/2010 – 05/2012
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 145 07/2010 – 12/2013
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 145 07/2010 – 12/2013
XM (Y4) 3.0 V6 07/1994 – 12/1997
DS4 (NX_) 1.6 THP 165 01/2012 – 07/2015
C5 III (RD_) 1.6 (RD5FMA) 03/2011 – 06/2014
C3 I (FC_, FN_) 1.4 Flex 12/2005 – 07/2012
C3 II (SC_) 1.4 LPG 06/2013 – 09/2016
DS4 (NX_) 1.6 THP 160 04/2012 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 LPG (SH8FN0) 09/2010 – 11/2015
C5 III (RD_) 1.6 HDi 115 (RD9HRA, RD9HLA, RD9HL0) 01/2012 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 115 06/2012 – 06/2015
C-ELYSEE (DD_) 1.2 VTi 72 (DDHMY0) 11/2012 – 01/2017
C-ELYSEE (DD_) 1.6 VTi 115 (DDNFP0, DDNFP6, DDNFP9) 11/2012 – –
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUJ) 10/2004 – 04/2007
C5 II (RC_) 3.0 V6 10/2004 – 04/2007
ZX (N2) 2.0 i 16V 07/1992 – 10/1997
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 i 16V 05/2008 – 12/2013
DS3 (SA_) 1.2 VTi 82 01/2013 – 03/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 115 01/2013 – 03/2015
C3 II (SC_) 1.2 VTi 82 06/2012 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 115 09/2012 – 09/2016
DS4 (NX_) 1.6 HDi 115 08/2012 – 07/2015
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HPE, RE4HP2, RE4HRE, RE4HR2) 05/2006 – 01/2008
DS5 1.6 HDi 115 06/2012 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 HDi / BlueHDi 135 09/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 90 05/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 150 04/2011 – 07/2015
XSARA Break (N2) 1.4 LPG 05/1998 – 08/2000
C4 cupe (LA_) 2.0 VTR 10/2006 – 12/2007
C4 CACTUS 1.6 BlueHDi 100 09/2014 – 06/2018
C4 II (NC_) 1.2 THP 130 (NCHNYM, NCHNYT) 04/2014 – 12/2017
DS3 (SA_) 1.2 THP 110 10/2014 – 03/2015
DS3 Cabriolet 1.6 Racing 03/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 180 07/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.2 THP 130 07/2014 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.2 THP 110 10/2014 – 09/2016
C3 PICASSO (SH_) 1.2 THP 110 (SHHNZ6) 01/2015 – 12/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 BlueHDi 100 01/2015 – 08/2017
C5 III (RD_) 2.0 HDi 180 (RDAHWT) 03/2015 – 05/2017
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 180 03/2015 – 05/2017
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 05/2018
C3 II (SC_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 BlueHDi 75 04/2015 – 09/2016
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 110 07/2015 – 09/2019
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 130 07/2015 – 09/2019
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 160 07/2015 – 09/2019
C4 I (LC_) 2.0 HDi 04/2007 – 07/2008
C-ELYSEE (DD_) 1.6 BlueHDi 100 11/2014 – 12/2016
DS4 (NX_) 1.6 BlueHDi 115 07/2014 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 115 01/2013 – 05/2015
C3 II (SC_) 1.4 VTi 11/2009 – 09/2016
C5 II (RC_) 2.2 HDi 05/2006 – 01/2008
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 110 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 130 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 160 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 110 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 130 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 160 11/2015 – 09/2019
C5 II (RC_) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 16V 06/1998 – 11/2000
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 160 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 160 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 130 4×4 11/2015 – 09/2019
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 115 (SH5FP0, SH5FP8) 07/2009 – 12/2015
C3 II (SC_) 1.4 LPG 07/2010 – 09/2016
C4 II limuzina (NC_) 1.6 THP 01/2013 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 01/2013 – –
DS3 Cabriolet 1.6 Racing 03/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 165 02/2015 – 07/2015
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXF) 05/2001 – 08/2004
C-ELYSEE (DD_) 1.5 BlueHDi 100 05/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EVASION microbus (22, U6) 2.0 HDI 08/1999 – 07/2002
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 01/2008 – 12/2009
ZX Caseta/ Hatchback (N2) 1.9 D 07/1994 – 06/1997
ZX Caseta/ Hatchback (N2) 1.4 07/1994 – 12/1995
C3 II Caseta/ Hatchback (SC_) 1.6 BlueHDi 03/2015 – 09/2016
XANTIA caroserie inchisa/combi (X2_) 1.9 DT 12/1997 – 12/2000
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXF) 06/2002 – 08/2004
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDi 75 06/2018 – 04/2020
C-ELYSEE (DD_) 1.2 PureTech 82 (DDHMRP) 02/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 90 09/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHSE, DERHSB) 06/2002 – 08/2004
BERLINGO (ER_, EC_) 1.6 BlueHDi 100 01/2019 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) PureTech 130 10/2019 – –
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 130 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 130 4×4 01/2012 – 05/2016
JUMPY III caroserie (V_) ë-JUMPY 09/2020 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 09/2020 – –
SPACETOURER bus (V_) ë-SPACETOURER 09/2020 – 10/2023
EVASION Van (U6_, AF_) TD (U6UJ) 11/1994 – 07/2002
EVASION Van (U6_, AF_) DT (U6UC) 10/1995 – 12/1998
EVASION Van (U6_, AF_) DT (U6UW) 11/1996 – 08/2000
EVASION Van (U6_, AF_) 2.0 (AFRFVB) 05/1998 – 04/2000
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 145 08/2021 – –
JUMPY III bus (V_) ë-JUMPY 09/2020 – 10/2023
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 145 01/2023 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) ë-Jumpy 01/2023 – 10/2023
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 145 4×4 01/2022 – –
C4 cupe (LA_) 2.0 VTR 10/2006 – 07/2008
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) ë-BERLINGO 11/2023 – –
BERLINGO (ER_, EC_) ë-BERLINGO 11/2023 – –
JUMPY III caroserie (V_) ë-JUMPY 11/2023 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) ë-Jumpy 11/2023 – –
JUMPY III bus (V_) ë-JUMPY 11/2023 – –
SPACETOURER bus (V_) ë-SPACETOURER 11/2023 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) ë-BERLINGO 4×4 01/2025 – –
C4 CACTUS 1.2 VTi 82 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.6 HDi 90 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.2 VTi 75 / PureTech 75 09/2014 – –
C-ELYSEE (DD_) 1.2 VTi 82 12/2014 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2019
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 04/2019
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 BlueHDi 07/2014 – –
ZX Break (N2) 1.9 D 10/1993 – 07/1999
ZX (N2) 1.9 D 10/1993 – 07/1999
ZX Caseta/ Hatchback (N2) 1.8 07/1993 – 05/1998
C4 II (NC_) 1.6 HDi 90 11/2009 – –
C4 II (NC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 06/2010 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 11/2009 – –
C4 II (NC_) 2.0 HDi / BlueHDi 150 11/2009 – –
XM (Y3) 3.0 (Y3) 05/1989 – 06/1994
XM Break (Y3) 3.0 Pullman 05/1989 – 07/1994
XM Break (Y3) 3.0 V6 24V 01/1990 – 07/1994
XM (Y3) 3.0 05/1989 – 05/1994
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 110 05/2010 – 02/2013
C4 I limuzina 1.6 03/2011 – 11/2014
C4 I limuzina 2.0 16V 06/2007 – 11/2014
ZX (N2) 1.1 03/1991 – 06/1997
BX (XB-_) 19 D 09/1983 – 09/1993
BX Break (XB-_) 19 D 09/1983 – 11/1994
ZX (N2) 1.9 D 03/1991 – 06/1997
XANTIA (X1_, X2_) 1.6 i 03/1993 – 03/2001
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 03/1993 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 Turbo 06/1995 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 3.0 i 24V 01/1997 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.9 SD 04/1997 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 04/1997 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 04/1997 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 3.0 V6 01/1998 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 HDI 109 02/1999 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 HDI 109 02/1999 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 HDI 90 03/1999 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 HDI 90 03/1999 – 04/2003
XANTIA caroserie inchisa/combi (X2_) 2.0 HDi 06/1999 – 04/2003
XM Break (Y3) 2.0 10/1991 – 07/1994
XM Break (Y3) 3.0 05/1989 – 07/1994
C-ELYSEE (DD_) 1.6 HDI 92 11/2012 – –
ZX (N2) 1.4 03/1991 – 06/1997
C5 III (RD_) 2.2 HDi 200 (RD4HLA) 07/2010 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 200 07/2010 – 06/2015
C5 III (RD_) 2.0 HDi 140 (RDRHF8, RDRHFA, RDRHA8, RDRHAJ) 11/2008 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 140 04/2009 – 06/2015
C5 III (RD_) 1.6 THP 155 (RD5FV8, RD5FNA) 04/2009 – 07/2016
C5 III (RD_) 2.0 HDi 165 (RDRHHA, RDRHH8) 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 1.6 THP 155 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 165 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RWRHEJ, RWRHE8) 04/2009 – 05/2017
C5 III (RD_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RDRHEA, RDRHE8, RDAHRM,… 04/2009 – 05/2017
C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHR8) 10/2014 – 05/2017
ZX (N2) 1.4 D 07/1994 – 10/1997
XM (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.5 TD 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.5 TD 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 3.0 V6 24V 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.1 TD 12V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.1 TD 12V 05/1994 – 10/2000
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 Turbo D 05/1993 – 04/2003
XM (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 02/2002 – 12/2009
C3 II (SC_) 1.6 HDi 90 11/2009 – 09/2016
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
DS5 1.6 THP 155 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 THP 200 11/2011 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 150 01/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.4 HDi 70 (SA8HP4) 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 VTi 120 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 155 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 90 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP160 01/2012 – 07/2015
DS5 2.0 BlueHDi 180 08/2013 – 07/2015
DS5 1.6 THP 165 01/2012 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 LPG 08/2012 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 115 08/2012 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.2 VTi 82 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 VTi 120 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 155 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 HDi 90 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 150 01/2013 – 07/2015
DS5 2.0 HDi 135 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 THP 150 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 HDi 11/2013 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 115 10/2013 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120 10/2013 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
DS5 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.2 THP 110 10/2014 – 07/2015
DS5 2.0 BlueHDi 150 07/2014 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 165 10/2014 – 06/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 165 10/2014 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75 03/2015 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 115 10/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 Turbo 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 i 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.9 Turbo D 06/1995 – 04/2003
C4 I limuzina 2.0 16V 07/2006 – 07/2011
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V Flex 06/2009 – 01/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V CNG 03/2009 – 12/2011
C3 II (SC_) 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) 11/2009 – 09/2016
C5 III Break (RW_) 1.6 THP 150 04/2009 – 07/2016
C5 III (RD_) 1.6 THP 150 (RD5FN8, RD5FNA) 07/2010 – 07/2016
C3 II Caseta/ Hatchback (SC_) 1.4 HDi 06/2010 – 09/2016
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 SD 02/1996 – 04/2003
ZX (N2) 2.0 i 16V 05/1996 – 06/1997
EVASION microbus (22, U6) 1.8 02/1996 – 12/1996
DS4 (NX_) 2.0 HDi 165 04/2011 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 LPG (NC5FS0) 09/2011 – –
JUMPER II bus 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II bus 2.2 HDi 130 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 130 07/2011 – –
JUMPER II bus 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II bus 3.0 HDi 180 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 180 07/2011 – –
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 180 07/2011 – –
C4 II (NC_) 1.6 HDi 115 07/2012 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 HDi 08/2013 – –
C4 II (NC_) 1.6 (NCNFU0) 01/2010 – –
XSARA caroserie inchisa/combi 1.9 D 06/1999 – 08/2005
XSARA Break (N2) 1.4 i 10/1997 – 08/2005
XM (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
C5 II (RC_) 2.2 HDi (RC4HXE) 09/2004 – 08/2008
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HXE) 09/2004 – 09/2006
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 I (LC_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
XSARA Break (N2) 1.9 D 07/1998 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDI 90 02/1999 – 08/2005
EVASION Van (U6_, AF_) HDi (AFRHZA) 09/1999 – 10/2002
C3 I (FC_, FN_) 1.6 Bioflex 06/2005 – 12/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.8 Bifuel 01/2009 – 10/2012
JUMPER II bus 3.0 HDi 160 09/2006 – –
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 160 09/2006 – 12/2015
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 160 09/2006 – 12/2015
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 138 10/2006 – 12/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 16V 10/2008 – 08/2013
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 03/2015
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 16V 07/2008 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 i 16V 09/2007 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 i 16V 10/2006 – 08/2013
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 HDi 07/2006 – 07/2011
C4 I limuzina 1.6 HDi 07/2006 – 07/2011
DS5 2.0 HDi 165 11/2011 – 07/2015
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 04/2003
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2020
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – 04/2020
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 09/2005 – 12/2009
XSARA caroserie inchisa/combi 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 1.4 09/2000 – 03/2005
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 02/2002 – 08/2010
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V HDi 02/2002 – 06/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i 02/2002 – 11/2010
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 05/2005 – 12/2009
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 11/2004 – 01/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.1 i 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V 12/2003 – 08/2010
C3 I (FC_, FN_) 1.1 LPG 06/2006 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 BiFuel 09/2008 – 12/2009
C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH, RD4HPH, RD4HRH, RD4HSH) 04/2009 – 12/2011
C3 Pluriel (HB_) 1.4 HDi 04/2004 – –
C4 I (LC_) 2.0 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I Caseta/ Hatchback (LR_) 2.0 HDi 02/2005 – 12/2010
C5 III (RD_) 2.0 16V (RDRFJF) 04/2008 – 12/2012
C5 III Break (RW_) 2.0 16V 04/2008 – 12/2012
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 02/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi tractiune integrala 04/2002 – 06/2006
C3 Pluriel (HB_) 1.6 05/2003 – –
C3 Pluriel (HB_) 1.4 05/2003 – –
C5 III (RD_) 3.0 V6 (RDXFVJ) 02/2008 – 12/2010
C5 III Break (RW_) 3.0 V6 (RWXFVA, RWXFUA) 02/2008 – 12/2010
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 16V 07/2008 – 12/2010
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 THP 140 07/2008 – 08/2013
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 05/2004 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 12/2010
C5 II (RC_) 2.2 HDi 04/2006 – 08/2008
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HTE, RE4HT2) 04/2006 – 08/2008
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2008
C4 I (LC_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 16V 09/2006 – 07/2009
C4 cupe (LA_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 11/2004 – 12/2010
C5 III (RD_) 2.7 HDi (RDUHZJ) 02/2008 – 12/2009
C5 III Break (RW_) 2.7 HDi 02/2008 – 10/2009
C4 I (LC_) 1.6 THP 140 07/2008 – 07/2011
C5 II (RC_) 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC) 09/2004 – 08/2008
C5 II (RC_) 3.0 V6 (RCXFUF) 09/2004 – 09/2008
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUF) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II Break (RE_) 1.6 HDi (RE9HZC, RE9HYB) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.6 HDi (RE9HYB, RE9HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
JUMPER II bus 2.2 HDi 100 04/2006 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 100 04/2006 – 12/2012
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 100 04/2006 – –
JUMPER II bus 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 138 10/2006 – 08/2013
XSARA (N1) 1.8 VTS 08/1998 – 10/2004
C5 III (RD_) 2.0 16V (RDRFJC, RDRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 2.0 i 16V (RWRFJC, RWRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 2.0 16V BioFlex 02/2008 – 06/2010
C5 III (RD_) 2.0 16V BioFlex (RDRFJF) 02/2008 – 12/2012
C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHD8, RDRHDJ, RDRHR8, RDRHRJ) 02/2008 – 06/2014
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 02/2008 – 06/2014
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 165 02/2008 – 08/2009
C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH) 02/2008 – 12/2011
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi (RW4HTH) 02/2008 – 12/2011
ZX (N2) 1.8 03/1991 – 10/1997
ZX (N2) 1.9 DT 06/1992 – 06/1994
C5 III (RD_) 3.0 HDi 240 (RDX8CA) 04/2009 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 3.0 HDi 240 (RWX8CA) 04/2009 – 10/2014
DS5 2.0 HDi 200 Hybrid4 tractiune integrala 12/2011 – 07/2015
C4 II (NC_) 2.0 HDi / BlueHDi 160 10/2010 – –
DS3 (SA_) 1.4 VTi 98 11/2009 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.0 VTi 68 08/2012 – 09/2016
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 150 07/2014 – 07/2015
C4 CACTUS 1.2 THP 110 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.2 PureTech 130 11/2017 – –
C4 CACTUS 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
C4 CACTUS 1.5 BlueHDi 120 09/2018 – –
C4 CACTUS 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
C4 CACTUS Van (0B_, 0P_) PureTech 110 05/2019 – –
C4 CACTUS Van (0B_, 0P_) PureTech 130 05/2019 – –
C4 CACTUS Van (0B_, 0P_) BlueHDi 100 05/2019 – –
C4 CACTUS Van (0B_, 0P_) BlueHDi 100 05/2019 – –
DS5 1.6 THP 165 Hybrid 06/2012 – 07/2015
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 i 16V 05/2008 – 05/2013
C4 PICASSO II 2.0 i 16V 06/2013 – 12/2014
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 12/2019 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.6 HDi 90 07/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 75 10/2019 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
C3 Pluriel (HB_) 1.4 07/2003 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 01/2013 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 130 (ECYHZJ, ECYHZR) 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.2 PureTech 110 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) PureTech 110 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 130 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDi 100 06/2018 – 04/2021
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 130 4×4 06/2018 – –
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 06/2008 – 07/2011
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) ë-BERLINGO 07/2021 – –
BERLINGO (ER_, EC_) ë-BERLINGO 07/2021 – –
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 16V 01/1995 – 12/2001
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 07/1987 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 i 05/1991 – 12/1996
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1996 – 11/1998
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.4 VTS 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTL, VTR 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 06/2001
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 07/1987 – 12/1996
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V 02/2000 – 08/2005
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1998 – 06/2003
C2 (JM_) 1.4 09/2003 – 12/2009
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.3 07/1987 – 05/1988
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 01/2003 – 06/2012
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 12/2000 – 12/2005
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 09/2000 – 09/2003
XSARA PICASSO (N68) 1.6 06/2002 – 08/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 Chrono 04/2001 – 10/2004
SAXO (S0, S1) 1.1 BiFuel 07/2000 – 06/2003
XSARA (N1) 1.8 BiFuel 07/1997 – 08/2000
SAXO (S0, S1) Electric 11/1996 – 06/2003
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 07/1987
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 12/2003 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 110 12/2003 – 10/2006
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 06/2003
C15 combi 1.4 05/1991 – 07/1996
C2 (JM_) 1.4 10/2006 – 12/2009
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 09/2006 – 12/2009
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
XSARA Break (N2) 1.8 LPG 05/1998 – 08/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 LPG 01/1998 – 08/2000
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 4×4 07/2011 – 03/2016
XSARA caroserie inchisa/combi 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA caroserie inchisa/combi 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.9 D 05/1998 – 08/2000
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 08/1999 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 10/1997 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.5 D 07/2001 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.5 D 08/1999 – 06/2001
C2 (JM_) 1.4 HDi 09/2003 – 04/2005
C15 platou / sasiu (VDPD) 1.8 D 11/1992 – 05/2000
C15 platou / sasiu (VDPD) 1.9 D 09/2000 – 10/2002
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 11/2003 – 04/2005
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.1 11/2003 – 12/2009
JUMPY II platou / sasiu 1.6 HDi 90 16V 06/2007 – 03/2016
C8 Van (EA_, EB_) 2.0 (EBRFNC, EBRFNE) 11/2003 – 11/2004
C8 Van (EA_, EB_) HDi (EB4HWB) 11/2003 – 07/2006
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI (X_RHG) 01/2009 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI (X_RHH) 07/2010 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDI 100 (X_AHY) 07/2011 – 03/2016
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – 12/2014
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.8 D 07/1986 – 12/2000
C15 combi 1.8 D 04/1987 – 08/2000
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 i 07/1988 – 12/1996
C15 combi 1.1 10/1988 – 10/1992
C15 combi 1.1 08/1988 – 07/1996
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 75 10/2010 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 02/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
NEMO microbus 1.4 HDi 04/2009 – –
NEMO microbus 1.4 04/2009 – –
C2 (JM_) 1.4 16V 04/2005 – 12/2009
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 165 03/2006 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 135 03/2006 – –
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 06/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTR 05/1996 – 07/1999
JUMPY I (U6U_) 1.9 TD 04/1996 – 11/2003
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 04/2000 – 12/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 1.9 TD 10/1999 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 110 03/2000 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 110 10/2001 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 04/2000 – 10/2006
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C8 Van (EA_, EB_) HDi 110 (EBRHTB) 11/2003 – 12/2009
JUMPY II (VF7) 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II platou / sasiu 2.0 I (X_RFH) 11/2006 – 03/2016
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 05/1987 – 12/1996
C15 combi 1.4 05/1987 – 10/1992
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
XSARA (N1) 1.8 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i Aut. 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.6 i 04/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.6 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i Aut. 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.5 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 TD 10/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 D 04/1997 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 16V 02/1998 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 SD 01/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 01/1998 – 09/2000
XSARA (N1) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.9 TD 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.6 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i 16V 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.5 D 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 TD 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 D 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.4 i 04/1997 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 i 16V 02/1998 – 03/2005
XSARA (N1) 1.9 D 07/1998 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 HDi 90 02/1999 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.4 i 03/1998 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1999 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDI 90 02/1999 – 03/2005
XSARA (N1) 1.9 D 04/2000 – 04/2005
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.8 i 16V 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 D 10/1997 – 09/2000
C2 (JM_) 1.1 09/2003 – 09/2012
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) Electric 01/2013 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) Electric 01/2013 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) Electric 09/2017 – –
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 09/2001
XSARA PICASSO (N68) 2.0 HDi 12/1999 – 12/2011
JUMPY I (U6U_) 1.9 D 70 04/1998 – 11/2003
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 D 70 04/1998 – 10/2006
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.0 10/1984 – 12/1997
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 12/2010
SAXO (S0, S1) 1.6 02/2001 – 04/2004
SAXO (S0, S1) 1.5 D 07/2001 – 04/2004
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.2 07/2002 – –
C8 Van (EA_, EB_) 2.2 (EB3FZC) 11/2003 – 08/2007
C8 Van (EA_, EB_) 3.0 (EBXFWF, EAXFWF) 11/2003 – 10/2007
C8 (EA_, EB_) 3.0 V6 07/2002 – –
C2 (JM_) 1.6 07/2003 – 10/2010
C2 (JM_) 1.4 HDi 07/2003 – 12/2009
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 11/2008 – –
C2 (JM_) 1.6 VTS 10/2004 – 12/2009
C2 (JM_) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2009
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2006 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 16V 09/2005 – –
C8 Van (EA_, EB_) 2.0 (EBRFJC) 06/2004 – 12/2011
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 01/2000 – 07/2005
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 16V 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 06/2006 – 12/2012
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 06/2007 – –
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 04/2004
C15 combi 1.4 05/1987 – 09/1992
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2010 – 04/2020
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 04/2008 – 04/2020
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – 12/2017
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – –
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
JUMPY II platou / sasiu 2.0 HDi 125 07/2011 – –
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 92 07/2010 – 12/2017
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 12/1999 – 11/2011
JUMPY II platou / sasiu 1.6 HDi 90 8V 06/2007 – 03/2016
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 (SH8FSC, SH8FP0, SH8FP6) 12/2008 – 12/2015
C3 II (SC_) 1.6 HDi 11/2009 – 09/2016
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 75 06/2018 – –
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 155 07/2006 – 12/2015
JUMPER II bus 3.0 HDi 155 07/2006 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 130 07/2006 – –

DACIA

Model Motor Perioada
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMC, HSMD) 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMC) 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 10/2013 – 01/2018
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 LPG (HMMT) 01/2019 – –
SPRING EV (B6M1) 10/2020 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 01/2022 – –
SPRING Extreme 12/2022 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
SPRING Cargo EV 12/2024 – –
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 05/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ) 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 10/2010 – 01/2018
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 01/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
SANDERO II 1.6 09/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 08/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 08/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMD, HSM3) 08/2013 – 01/2018
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 95 (HMAF) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 100 (HMMT) 01/2019 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 06/2015 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.2 TCe 125 4×4 (HSAU) 10/2013 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 90 (HMAA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 4×4 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 LPG (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe LPG 06/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 4×4 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 90 05/2021 – –

DAEWOO

Model Motor Perioada
ESPERO (KLEJ) 1.5 16V 02/1995 – 06/1999
ESPERO (KLEJ) 1.8 02/1995 – 09/1999
ESPERO (KLEJ) 1.8 02/1995 – 06/1999
ESPERO (KLEJ) 2.0 02/1995 – 06/1999
NUBIRA (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
ESPERO (KLEJ) 2.0 10/1991 – 09/1993
ESPERO (KLEJ) 1.5 16V 10/1993 – 09/1994
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 12/2000 – –
ARANOS 1.5 01/1995 – 11/1997
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 09/1998 – 12/2002
NUBIRA combi (J150) 2.0 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA combi (J150) 1.6 16V 06/1999 – 12/2002
ESPERO (KLEJ) 2.0 03/1995 – 12/1997
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 LPG 03/2000 – 12/2002
EVANDA (KLAL) 2.0 08/2002 – –
NUBIRA limuzina (J200) 1.6 07/2003 – –
NUBIRA limuzina (J200) 1.8 07/2003 – –
LACETTI hatchback (KLAN) 1.6 02/2004 – –
LACETTI hatchback (KLAN) 1.8 02/2004 – –
NUBIRA Wagon (J200) 1.6 07/2003 – –
NUBIRA Wagon (J200) 1.8 07/2003 – –
NUBIRA (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA (J100) 2.0 09/1998 – 12/1999
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 04/1997 – 04/1998
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 07/2000 – –
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 06/1999 – 07/2003
LACETTI hatchback (KLAN) 1.4 02/2004 – –
NUBIRA (J150) 2.0 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA (J150) 1.6 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA limuzina (J150) 1.6 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA limuzina (J150) 2.0 16V 06/1999 – 07/2002
LACETTI hatchback (KLAN) 1.4 06/2002 – 12/2004
NUBIRA limuzina (J100) 1.8 16V 04/1997 – 05/1999
LEGANZA (KLAV) 2.0 16V 06/1997 – 12/2002
LEGANZA (KLAV) 2.2 16V 04/1999 – 12/2002
LEGANZA (KLAV) 2.0 16V 07/2000 – 04/2004
ESPERO (KLEJ) 2.0 10/1993 – 12/1997
ESPERO (KLEJ) 2.0 10/1993 – 09/1994
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 16V 05/1997 – –

DAIHATSU

Model Motor Perioada
HIJET caroserie (S85) 1.2 D 05/1995 – 03/1998
HIJET caroserie (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.0 12/1992 – 05/1998
MOVE (L9_) 1.0 i 10/1998 – 09/2002
HIJET caroserie (S85) 1.4 D 03/1998 – 12/2000
HIJET caroserie (S85) 1.3 i 16V 05/1998 – 10/2005
HIJET platou / sasiu (_U60) 1.0 10/1994 – 05/1998
HIJET platou / sasiu 1.4 D 04/1998 – 12/1999
MOVE (L9_) 1.0 i 10/1998 – 12/2000
HIJET bus (S20_, S21_) 1.3 (S221G) 06/1998 – 10/2005
MOVE (L6_) 0.8 (L601) 01/1997 – 11/1999
HIJET bus (S85) 1.3 08/1998 – –
HIJET bus (S85) 1.3 4WD 10/2001 – –
COPEN (L880_, L881_) 1.3 03/2006 – 09/2012
COPEN (L880_, L881_) 0.7 (L880) 09/2003 – 12/2007
COPEN (L880_, L881_) 0.7 09/2003 – 09/2012
HIJET bus (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998

DAIMLER

Model Motor Perioada
DAIMLER XJ (X30_) Double Six 6.0 10/1994 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) Six 4.0 10/1994 – 06/2003
XJ 40, 81 Double Six 6.0 02/1993 – 09/1994
DAIMLER XJ (X30_) Six 4.0 07/1997 – 12/2002
DAIMLER XJ (X30_) V8 Super 4.0 07/1997 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) 4.0 Long 10/1997 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) V8 Super 4.0 07/1997 – 06/2003

DS

Model Motor Perioada
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 THP 110 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.2 THP 130 (SAHNYM) 09/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 THP 130 09/2015 – 07/2019
DS 5 (KF_) 2.0 BlueHDi 135 06/2015 – 12/2018
DS 3 (SA_) 1.6 THP 165 (SA5GZM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100 (SABHY0, SABHYT) 04/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120 (SABHZM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP 165 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 100 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 120 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 VTi 82 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75 (SABHW6) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP 208 (SA5GRM) 09/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP 208 09/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP (SA5GZM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 116 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 116 (SABHXM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP (SA5GWM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.4 HDi 70 (SA8HR4, SA8HP4) 07/2015 – 12/2016
DS 3 (SA_) 1.2 THP 110 / PureTech 110 (SAHNPS, SAHNZ6, SAHNZT) 04/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.2 VTi 82 (SAHMZ6) 04/2015 – 07/2019

FIAT

Model Motor Perioada
BRAVO II (198_) 1.4 16V (198AXS1B) 04/2010 – 12/2014
RITMO (138_) 1.0 09/1978 – 09/1982
RITMO (138_) 1.1 04/1985 – 12/1987
RITMO (138_) 1.3 01/1983 – 04/1985
RITMO (138_) 1.3 01/1981 – 09/1982
RITMO (138_) 1.7 Diesel 05/1985 – 12/1987
RITMO (138_) 1.7 Diesel 10/1979 – 09/1982
RITMO (138_) 1.9 TD 12/1985 – 12/1987
131 (131_) 1.3 Super Mirafiori 03/1978 – 12/1980
131 (131_) 1.4 Mirafiori 11/1980 – 01/1984
131 (131_) 1.6 Super 03/1978 – 01/1984
131 (131_) 2.0 Super 01/1981 – 12/1984
131 (131_) 2.0 Racing 06/1978 – 12/1981
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AD_) 10/1993 – 03/1997
PUNTO Cabriolet (176_) 90 1.6 04/1994 – 04/1997
COUPE (175_) 2.0 16V Turbo 11/1993 – 08/1996
PUNTO (176_) 1.6 01/1994 – 04/1997
BRAVA (182_) 1.8 GT 16V (182.BC) 10/1995 – 08/2001
BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182.AD) 10/1995 – 07/1998
SCUDO bus (220_) 1.9 D 02/1996 – 04/1998
COUPE (175_) 1.8 16V 03/1996 – 08/2000
ULYSSE (220_) 2.1 TD 03/1996 – 10/1999
BRAVA (182_) 1.4 12 V (182.BA) 10/1995 – 08/1998
BRAVO I (182_) 1.9 TD 100 S (182.AF) 03/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 TD 75 S (182.AF) 03/1996 – 10/2001
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXD1A) 11/2006 – 12/2009
131 (131_) 1.6 Super Mirafiori (A) 03/1979 – 03/1982
RITMO (138_) 1.5 08/1985 – 05/1987
RITMO Cabriolet (138_) 100 1.6 10/1985 – 12/1987
131 Familiare/Panorama (131_) 1.6 CL (AF1) 03/1975 – 12/1978
131 Familiare/Panorama (131_) 1.3 Mirafiori (131AF) 03/1975 – 12/1978
COUPE (175_) 2.0 20V Turbo 08/1996 – 08/2000
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AS_) 09/1996 – 07/1999
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 05/2008 – 12/2012
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.2 16V 11/2001 – 01/2006
COUPE (175_) 2.0 20V 04/1998 – 08/2000
MULTIPLA (186_) 1.6 100 16V (186AXA1A) 04/1999 – 06/2010
BRAVO I (182_) 1.2 16V 80 12/1998 – 10/2000
MAREA (185_) 2.4 JTD 130 04/1999 – 05/2002
MAREA (185_) 2.0 155 20V 04/1999 – 01/2001
MAREA Weekend (185_) 2.4 JTD 130 04/1999 – 05/2002
CROMA (194_) 1.9 D Multijet 12/2005 – 10/2007
PUNTO (188_) 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) 09/1999 – 12/2010
PUNTO (188_) 1.2 16V 80 (188.233, .235, .253, .255, .333, .353, .639,… 09/1999 – 04/2006
PUNTO (188_) 1.4 (199BXB1A, 199AXB1A) 08/2010 – 03/2012
IDEA (350_) 1.8 01/2008 – 07/2010
MAREA (185_) 1.9 JTD 01/2001 – 12/2007
131 (131_) 1.4 Super Mirafiori 04/1981 – 12/1983
ULYSSE (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 08/2002
131 Familiare/Panorama (131_) 1.6 Super 12/1979 – 12/1981
RITMO Cabriolet (138_) 100 1.6 10/1985 – 12/1987
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 12/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 12/2006
MAREA (185_) 1.6 100 16V Bipower 04/1999 – 05/2002
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.2 (223ZXA1A) 03/2001 – 01/2004
MAREA (185_) 1.2 16V 10/1998 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.2 16V 10/1998 – 05/2002
ULYSSE (220_) 2.0 16V (220AQ5) 09/2000 – 08/2002
MAREA (185_) 2.0 150 20V 01/2001 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 150 20V 01/2001 – 05/2002
MAREA (185_) 1.9 JTD 110 (185AXT1A) 09/2000 – 08/2002
MAREA Weekend (185_) 1.9 JTD 110 (185BXT1A) 09/2000 – 08/2002
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.2 60 02/2000 – 10/2009
STILO (192_) 1.6 16V (192_XB1A) 10/2001 – 11/2006
STILO (192_) 1.8 16V (192AXC1A, 192BXC1A) 10/2001 – 04/2007
STILO (192_) 1.9 JTD (192_XF1A) 02/2002 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD (192_XE1A) 10/2001 – 11/2006
SCUDO bus (220_) 2.0 16V 06/2000 – 12/2006
STILO (192_) 2.4 20V (192_XD1A, 192AXD12) 10/2001 – 04/2007
MULTIPLA (186_) 1.6 16V Bipower (186AXC1A) 10/2001 – 06/2010
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.9 JTD 02/2000 – 10/2009
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 115 07/2002 – 06/2010
SCUDO caroserie (220_) 2.0 05/2000 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 12/2002 – 12/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
STILO (192_) 1.4 16V (192AXH1B, 192BXH1B) 10/2003 – 12/2006
STILO (192_) 1.9 JTD 01/2004 – 11/2006
CROMA (194_) 2.2 16V 06/2005 – 12/2010
STILO (192_) 1.4 16V 03/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.3 D Multijet 10/2005 – 01/2010
STILO (192_) 1.9 JTD 09/2003 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD 04/2004 – 11/2006
MULTIPLA (186_) 1.6 16V (186AGB1A) 04/2002 – 06/2010
STILO (192_) 1.9 JTD (192AXS1B, 192BXS1B) 09/2004 – 11/2006
MAREA (185_) 1.6 03/1999 – 08/2000
MAREA (185_) 1.6 SX 09/2000 – 08/2002
MULTIPLA (186_) 1.6 05/2004 – 08/2005
MULTIPLA (186_) 1.6 (186AXC1A) 03/2001 – 08/2005
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 Trekking 11/2005 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 Trekking 11/2005 – –
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 11/2003 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 4×4 11/2003 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 TD 4×4 11/2003 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 11/2003 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 4×4 11/2003 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 04/2004 – 07/2006
MAREA Weekend (185_) 1.6 09/2000 – 08/2002
DUCATO bus (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
MAREA (185_) 1.6 09/2000 – 08/2002
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.3 JTD 06/2003 – 10/2005
MULTIPLA (186_) 1.6 (186AXC1A, 186BMC1A, 186BXC1A) 09/2000 – 06/2010
STILO (192_) 1.6 04/2005 – 11/2006
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXE1A) 04/2007 – 12/2008
STILO (192_) 1.6 16V 05/2005 – 11/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 04/2002 – 07/2006
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 JTD 16V 12/2004 – 05/2005
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.6 16V 11/2001 – 08/2003
MULTIPLA (186_) 1.6 16V GPL 10/2001 – 06/2010
ULYSSE (220_) 1.9 TD 05/1997 – 12/1999
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 12/2002 – 12/2006
PUNTO (188_) 1.4 07/2007 – 03/2012
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 12/2006
RITMO (138_) 1.1 (138A) 05/1985 – 09/1987
MULTIPLA (186_) 1.6 Natural Power (186AGB1A05) 11/2008 – 06/2010
PUNTO (188_) 1.2 Bipower (188BXA1A) 08/2001 – 05/2003
PUNTO (188_) 1.2 Natural Power (188BXA1A) 04/2004 – 04/2006
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.6 Natural Power (223WXD1A) 02/2004 – 07/2009
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 Natural Power (223AXD1A) 11/2005 – 07/2009
DUCATO bus (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
IDEA Van (350_) 1.4 (350BXA1A) 10/2004 – 12/2012
IDEA Van (350_) MJTD (350BXD1A) 10/2004 – 12/2010
MULTIPLA VAN (186_) 1.9 JTD (186AXB1A) 04/1999 – 08/2000
MULTIPLA VAN (186_) 1.9 JTD 09/2000 – 03/2002
MULTIPLA VAN (186_) 1.9 JTD 05/2004 – 06/2010
MULTIPLA VAN (186_) Bipower 10/2001 – 06/2010
MULTIPLA VAN (186_) 1.6 (186AXC1A, 186BMC1A, 186BXC1A) 09/2000 – 06/2010
SCUDO caroserie 1.5 Multijet 100 (506) 01/2022 – –
SCUDO caroserie 1.5 Multijet 120 (506) 01/2022 – –
DOBLO microbus (510_, 511_, 360_, 361_) E-Doblo 11/2023 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) E-Doblo 11/2023 – –
SCUDO bus E-SCUDO (507) 11/2023 – –
ULYSSE bus E-ULYSSE (367) 11/2023 – –
SCUDO caroserie E-SCUDO (507) 11/2023 – –
SCUDO platou / sasiu E-SCUDO (507) 11/2023 – –
SCUDO bus 2.0 Multijet 180 (506) 02/2024 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) BlueHDi 130 4×4 01/2025 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) E-Doblo 4×4 01/2025 – –
SCUDO caroserie E-SCUDO 4×4 (507) 01/2025 – –
RITMO (138_) 1.6 01/1983 – 12/1987
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,… 02/2010 – –
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) 02/2010 – 12/2023
500 C (312_) 0.9 (312AG1A) 09/2009 – –
DOBLO bus (263_) 1.4 Natural Power (263AXG1B) 02/2010 – 12/2023
500 (312_) 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11) 07/2010 – –
DOBLO Cargo (263_) 1.4 Natural Power 06/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet 02/2010 – 12/2023
500 (312_) 1.2 LPG (312AXA1A) 12/2010 – –
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,… 02/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 2.0 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 04/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet (263HXE1B, 263HXS1B, 263HXY1B, 263YXE1B,… 02/2011 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet 02/2010 – 12/2023
500 (312_) 1.2 (312AXA1A) 07/2007 – –
500 (312_) 1.4 (312AXC1B, 312CXC1B) 10/2007 – –
DOBLO Cargo (263_) 1.4 10/2011 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXG1B, 263AXG1A) 10/2011 – 12/2023
500 C (312_) 1.2 (312CXA1A, 312AXA1A) 09/2009 – –
500 C (312_) 1.4 (312CXC1B, 312AXC1B) 09/2009 – –
DOBLO bus (263_) 1.3 D Multijet (263AXC1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXA1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 2.0 D Multijet (263AXF1B) 01/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,… 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 2.0 D Multijet 02/2010 – 12/2023
500 (312_) 1.4 (301J410) 09/2008 – –
500 C (312_) 1.4 (301J410) 09/2011 – –
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 10/2011 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 Natural Power 06/2010 – 12/2023
PANDA (169_) 1.3 JTD Multijet 4×4 (169AXG1A, 169AXG2A) 09/2010 – 08/2013
IDEA (350_) 1.6 D Multijet 05/2008 – –
IDEA (350_) 1.4 LPG 03/2009 – –
IDEA (350_) 1.4 LPG 10/2004 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 4×4 09/2010 – –
IDEA (350_) 1.2 16V 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.4 16V 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.9 JTD 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.4 10/2005 – –
500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXB1A) 10/2007 – –
IDEA (350_) 1.4 12/2003 – –
500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXB1A) 09/2009 – –
PANDA (169_) 1.2 4×4 (169AXF2A, 169AXF1A) 04/2010 – 08/2013
MAREA (185_) 1.4 80 12V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 2.0 150 20V 09/1996 – 04/1999
MAREA (185_) 1.9 TD 100 (185AX_) 05/1996 – 12/2002
MAREA (185_) 2.4 TD 125 09/1996 – 04/1999
MAREA Weekend (185_) 1.4 80 12V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 150 20V 09/1996 – 04/1999
MAREA Weekend (185_) 2.4 TD 125 09/1996 – 04/1999
BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AH) 10/1995 – 10/2001
COUPE (175_) 2.0 20V (175AXC1A) 08/1996 – 09/1998
DUCATO caroserie (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
DUCATO caroserie (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
DUCATO platou / sasiu (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 130 Multijet 2,3 D 01/2007 – –
DUCATO bus (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO bus (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 120 Multijet 2,3 D 4×4 03/2010 – –
DUCATO caroserie (250_) 120 Multijet 2,3 D 4×4 03/2010 – –
DUCATO bus (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
DUCATO caroserie (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
DUCATO platou / sasiu (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – 10/2013
DUCATO bus (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO platou / sasiu (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO platou / sasiu (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2014
DUCATO caroserie (250_) 130 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 130 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
DUCATO bus (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
DUCATO bus (250_) 130 Multijet 2,3 D 4×4 06/2011 – –
DUCATO bus (250_) 160 Multijet 3,0 D 4×4 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 130 Multijet 2,3 D 4×4 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 4×4 07/2006 – 05/2011
LINEA (323_, 110_) 1.6 (323.AXF1A) 10/2011 – –
LINEA (323_, 110_) 1.3 D Multijet (323AXB11, 323AXB1A) 06/2007 – –
LINEA (323_, 110_) 1.4 06/2007 – –
LINEA (323_, 110_) 1.4 T-Jet (323AXC1A) 05/2007 – –
LINEA (323_, 110_) 1.3 D Multijet (323AXB1A) 09/2009 – –
LINEA (323_, 110_) 1.6 D Multijet 06/2009 – –
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 04/1994 – 06/2000
PUNTO (176_) 1.7 D 04/1994 – 09/1997
RITMO (138_) 1.1 10/1982 – 12/1987
RITMO (138_) 1.3 01/1978 – 08/1985
RITMO (138_) 1.5 01/1981 – 05/1987
RITMO Cabriolet (138_) 85 1.5 01/1980 – 07/1989
RITMO (138_) 1.5 01/1983 – 12/1987
RITMO (138_) 1.6 05/1981 – 12/1987
RITMO Cabriolet (138_) 85 1.5 03/1983 – 12/1986
131 (131_) 1.3 Mirafiori 10/1974 – 09/1981
131 (131_) 1.6 (131A1) 10/1974 – 09/1981
131 (131_) 1.3 Mirafiori (131A) 10/1974 – 12/1982
131 Familiare/Panorama (131_) 1.3 Mirafiori (AF) 03/1975 – 03/1982
131 (131_) 1.6 11/1976 – 12/1984
131 Familiare/Panorama (131_) 1.6 11/1980 – 12/1984
131 (131_) 2.5 D 06/1978 – 02/1984
131 Familiare/Panorama (131_) 2.0 D 07/1978 – 08/1984
131 (131_) 2.0 D 03/1978 – 03/1987
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXM1B) 03/2008 – 12/2014
ULYSSE (220_) 2.0 Turbo (220.AD5) 06/1994 – 08/2002
ULYSSE (220_) 2.0 (220.AC5) 06/1994 – 08/2002
SCUDO bus (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
ULYSSE (220_) 1.8 (220.BB5) 05/1997 – 08/2002
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1998 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 02/1996 – 12/2006
ULYSSE (220_) 2.0 16V 05/1998 – 09/2000
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.9 TD 09/1996 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.6 09/1996 – 12/2006
PUNTO (176_) 55 1.1 09/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 75 1.2 10/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 (176AR_, 176BR_) 05/1995 – 06/2000
PUNTO (176_) 1.7 TD (176AT) 09/1996 – 09/1999
PUNTO Van (176_) 1.1 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 D 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 04/1996 – 02/2000
PUNTO (176_) 1.2 16V 04/1997 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 85 16V 1.2 04/1997 – 06/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 09/1996 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) 09/1993 – 09/1999
COUPE (175_) 2.0 16V 11/1993 – 08/1996
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 06/2005 – 11/2010
ULYSSE (220_) 1.9 TD (220AH5) 02/1995 – 08/2002
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet (278AYR1A) 10/2010 – –
BRAVA (182_) 1.4 (182.BG) 10/1995 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BH) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.4 (182.AG) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.4 (182.AA) 10/1995 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 D 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 D 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.8 GT (182.AC) 10/1995 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BB) 02/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AB) 03/1996 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 TD 100 S (182.BF) 03/1996 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 TD 75 S (182.BF) 03/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 JTD 105 12/1998 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 JTD 105 12/1998 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.2 16V 80 12/1998 – 12/2002
BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182AQ) 07/1998 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.2 16V 80 10/2000 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.2 16V 80 10/2000 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 JTD 09/2000 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.6 09/2000 – 10/2001
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.3 JTD 16V Multijet 08/2006 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 JTD Multijet 12/2006 – –
PUNTO (188_) 1.8 130 HGT (188.738, .718) 09/1999 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.9 JTD 10/2001 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.3 JTD 16V 06/2003 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.4 09/2003 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.2 Natural Power 09/2003 – 03/2012
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 JTD 07/2003 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 JTD 07/2003 – –
PUNTO (188_) 1.9 JTD 06/2003 – 03/2012
PANDA (169_) 1.2 4×4 (169.AXB2A) 10/2004 – –
CROMA (194_) 1.9 D Multijet (194AXB1B) 06/2005 – 12/2011
CROMA (194_) 1.9 D Multijet (194AXC1B, 194AXC12) 06/2005 – 12/2011
CROMA (194_) 2.4 D Multijet 06/2005 – 12/2011
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 D Multijet 10/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
CROMA (194_) 1.8 16V (194AXG1A) 12/2005 – 12/2011
CROMA (194_) 1.9 D Multijet 06/2005 – 12/2011
PUNTO (188_) 1.2 Bifuel 08/2007 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.4 (188AXM1A, 188BXM1A) 11/2005 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.8 Flex 07/2010 – 07/2012
CROMA caroserie inchisa/combi (194_) 1.9 MJTD (194AXB1B) 04/2006 – 12/2011
MAREA (185_) 1.6 100 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 1.8 115 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 1.9 TD 75 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.6 100 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.8 115 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.9 TD 75 09/1996 – 05/2002
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 105 (186AXB1A) 04/1999 – 06/2010
MAREA Weekend (185_) 1.9 TD 100 (185BX_) 09/1996 – 06/2003
DUCATO bus (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO platou / sasiu (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
MAREA (185_) 1.9 JTD 105 (185AXN1A) 12/1998 – 12/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 155 20V 04/1999 – 02/2003
RITMO (138_) 1.5 01/1978 – 12/1988
MAREA (185_) 1.6 16V 04/1997 – 02/1999
MULTIPLA (186_) 1.6 16V Bipower (186AMB1A) 04/1999 – 06/2010
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.2 (223AXA1A) 03/2001 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 D (223AXB1A) 03/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 D (223ZXB1A) 03/2001 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 16V (223AXD1A) 10/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.6 16V (223ZXD1A) 10/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.3 JTD 16V 05/2004 – 12/2006
BRAVO II (198_) 1.4 LPG (198AXA1B) 12/2008 – 12/2014
DUCATO caroserie (244_) 2.3 JTD 09/2009 – 12/2018
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.3 JTD 12/2009 – 07/2014
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.2 16V 09/2005 – –
STILO Multi Wagon (192_) 2.4 20V (19245ZO) 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.8 16V 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V 03/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet (192DXT1B) 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 D 09/2004 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.4 (192DXH1B) 01/2004 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXS1A) 09/2005 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXT1B) 09/2005 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 09/2003 – 08/2005
STILO (192_) 1.2 16V (192_XA1B) 02/2002 – 11/2006
DUCATO bus (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXPIB) 09/2008 – 12/2014
BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXN1B) 09/2008 – 12/2014
SCUDO bus (220_) 1.9 TD Eco 02/1996 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
MULTIPLA (186_) 1.6 Blupower (186AMA1A) 04/1999 – 09/2004
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 110 03/2001 – 07/2002
PUNTO (188_) 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357) 09/1999 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.9 DS 60 (188.031, .051, .231, .251) 09/1999 – 03/2012
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.9 D 60 02/2000 – 10/2009
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
MAREA Weekend (185_) 1.9 JTD 105 (185BXN1A) 12/1998 – 12/2002
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 4×4 01/2006 – –
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 09/2003 – 08/2005
131 (131_) 2.0 Abarth Rally 01/1976 – 07/1980
SCUDO bus (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 JTD (223AXE1A) 10/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 JTD (223ZXE1A) 10/2001 – –
DUCATO caroserie (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 12/2011
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 12/2001 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 D 12/2000 – –
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 10/2005 – –
IDEA Van (350_) JTD Multijet (350BXB1A) 10/2004 – 12/2011
IDEA Van (350_) JTD Multijet (350BXG1A) 04/2005 – 12/2010
PANDA (169_) 1.3 D Multijet 4×4 (169.AXC2A) 10/2004 – –
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXB1A) 04/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXC1B) 04/2007 – 12/2014
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 4×4 10/2004 – 12/2006
STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V 03/2005 – 12/2007
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.4 10/2005 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.4 10/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 JTD 05/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 Natural Power 09/2002 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.6 Natural Power 09/2002 – –
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 09/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 04/2004 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 02/2004 – 08/2008
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD (186AXE1A) 04/2002 – 06/2010
MULTIPLA VAN (186_) 1.9 JTD (186AXG1A, 186BXG1A) 04/2002 – 06/2010
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 01/2004 – 12/2006
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BB) 08/1999 – 03/2000
DUCATO caroserie (244_) 2.8 TD 12/2001 – 07/2006
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXE1A) 10/2001 – 08/2005
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXF1A) 10/2001 – 08/2005
BRAVO II (198_) 1.4 (198AXA1B) 04/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXG1B) 10/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXF1B) 09/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXL1B) 03/2008 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXH1B) 09/2007 – 12/2014
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 4×4 09/2004 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 09/2002 – –
500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A) 09/2009 – –
500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXE1A) 12/2009 – –
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXD1B, 263AXX1B) 01/2010 – 12/2023
500 (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
500 (312_) 0.9 (312AXM1B) 10/2013 – –
500 (312_) 0.9 (312AXP1A) 12/2013 – –
500 (312_) 0.9 (312AXN1A) 12/2013 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXM1B) 12/2013 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXN1A, 312AXN11) 12/2013 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXP1A) 12/2013 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 12/2011
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet 11/2013 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 11/2013 – 12/2023
500 (312_) 1.4 Turbo (312AXD1A) 09/2013 – –
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
RITMO (138_) 1.1 08/1980 – 08/1988
DUCATO platou / sasiu (250_) 110 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.2 Natural Power (188CXA1A) 01/2003 – 12/2010
STILO VAN (192_) 1.6 (192DXR1A) 04/2005 – 08/2008
BRAVO Van (198_) 1.6 JTD Multijet (198AXH1B) 03/2008 – 12/2014
LINEA (323_, 110_) 1.3 JTD Multijet (323AXB1A) 10/2006 – –
SCUDO caroserie E-SCUDO (507) 01/2022 – 10/2023
SCUDO caroserie 2.0 Multijet 145 (506) 01/2022 – –
SCUDO caroserie 2.0 Multijet 180 (506) 01/2022 – –
SCUDO platou / sasiu 2.0 Multijet 145 (506) 01/2022 – –
SCUDO platou / sasiu E-SCUDO (507) 01/2022 – 10/2023
SCUDO bus E-SCUDO (507) 01/2022 – 10/2023
DOBLO microbus (510_, 511_, 360_, 361_) E-Doblo 06/2022 – 10/2023
DOBLO microbus (510_, 511_, 360_, 361_) BlueHDi 100 06/2022 – –
DOBLO microbus (510_, 511_, 360_, 361_) BlueHDi 130 06/2022 – –
DOBLO microbus (510_, 511_, 360_, 361_) PureTech 110 06/2022 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) E-Doblo 06/2022 – 10/2023
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) PureTech 110 06/2022 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) BlueHDi 100 06/2022 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (510_, 511_) BlueHDi 130 06/2022 – –
ULYSSE bus E-ULYSSE (367) 01/2022 – 10/2023
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A) 10/2005 – 07/2007
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V 09/2007 – 07/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 Flex 03/2004 – 05/2005
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 04/2011 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 Cat 04/1996 – 08/2001
ULYSSE (179_) 2.2 JTD 08/2002 – 08/2006
SCUDO bus (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (178DYE1A, 178DYE1AAP, 178DYE1AAT) 09/2001 – 10/2004
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXS1AAI, 178BYA1AAT, 178CYA1AAT) 09/2001 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 (178CYC1AAT) 11/2000 – 12/2012
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.7 TD 02/2006 – 12/2009
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 04/2011 – 03/2016
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 09/2001 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 01/2007 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 JTD 09/2003 – 12/2009
QUBO (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A) 10/2009 – –
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 (1788381, 1730980, 1788581, 1788681, 1730780) 07/1997 – 02/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 16V 08/2000 – 02/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 EX (1730130) 09/2002 – 02/2004
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 Natural Power 01/2007 – 11/2009
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 03/2015 – –
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 05/2011 – 03/2016
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (1788891, 1789491, 1730250) 03/2000 – 02/2003
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A) 07/2014 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet 01/2011 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet 03/2016 – –
PANDA (169_) 1.2 (169AXF2A, 169AXF1A) 03/2010 – 08/2013
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.4 Natural Power 10/2009 – –
PANDA (169_) 1.4 Natural Power (169AXHIA) 09/2010 – 08/2013
PANDA (169_) 1.2 LPG (169CXF1A) 11/2010 – 08/2013
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 09/2010 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 LPG 09/2010 – –
PANDA (169_) 1.2 LPG (169.AXB1A) 04/2009 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 LPG 04/2009 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 09/2010 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 07/2008 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 04/2010 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 LPG 12/2008 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 06/2009 – 07/2014
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.4 Natural Power (199AXB1A, 199AXL1A) 03/2009 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 10/2005 – 06/2013
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet 05/2006 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 09/2004 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 LPG (199BXA1A, 199AXA1A) 06/2008 – 12/2012
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.1 (169CXA1A) 09/2004 – –
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) 02/2006 – 06/2013
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 (199CXB1A, 199DXB1A) 02/2006 – 06/2013
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 LPG (199CXB1A, 199DXB1A) 03/2009 – 12/2012
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 Natural Power (199BXB1A) 03/2009 – 12/2012
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 07/2009 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.7 D 03/2002 – 12/2009
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 06/2006 – 12/2009
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 02/2001 – 01/2012
BARCHETTA (183_) 1.8 16V 04/1995 – 05/2005
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 07/2008 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 04/1996 – 10/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 Cat 04/1996 – 12/2009
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 04/1996 – 10/2002
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V (178DXD1A) 06/1996 – 02/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 04/1996 – 03/2001
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 (178CXG1AAM, 178CXG1AAP, 178CXG1AAT) 09/1998 – 12/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.6 16V 09/1998 – 12/2009
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 1.3 D Multijet 04/2008 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178DYA1A, 178DXS1A) 07/1997 – 10/2004
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1998 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 04/1996 – 02/2004
ULYSSE (179_) 2.2 JTD 03/2008 – 06/2011
ULYSSE (179_) 2.0 D Multijet 05/2006 – 06/2011
ULYSSE (179_) 2.0 D Multijet 05/2006 – 06/2011
PANDA (169_) 1.2 Natural Power (169.AXB1A) 01/2007 – 12/2011
ULYSSE (179_) 2.2 D Multijet 03/2008 – 06/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.6 D Multijet 07/2008 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,… 10/2005 – 12/2010
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V (199BXG1B, 199AXG1B) 10/2005 – 08/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 T-Jet (199AXM1A, 199BXM1A, 199BXN1A) 09/2007 – –
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXD1B) 02/2006 – 08/2010
ULYSSE (179_) 2.0 (179BXA11, 179BXA1A) 08/2002 – 06/2011
ULYSSE (179_) 3.0 08/2002 – 06/2011
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 Flex 09/2000 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2004 – 12/2009
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178BXZ1A) 06/1999 – 10/2002
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.8 Bipower 06/2001 – 06/2005
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 06/1999 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.7 TD 06/1999 – 12/2006
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 JTD 04/2003 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 04/2003 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.3 06/2004 – 12/2009
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 D 03/2001 – –
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.4 04/1996 – 12/2009
SIENA (178_, 172_, 372_) 1.0 RST Fire Flex 03/2005 – 12/2009
ULYSSE (179_) 2.0 JTD 08/2002 – 08/2006
ULYSSE (179_) 2.0 JTD 05/2003 – 08/2006
PANDA (169_) 1.1 (169.AXA1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.3 D Multijet (169.AXC1A) 09/2003 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) 06/2005 – 12/2015
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 07/1997 – 08/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.5 06/2004 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 07/1997 – 08/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 02/2002 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 JTD 09/2001 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1999 – 10/2000
PANDA (169_) 1.4 (169AXE1B) 10/2006 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 03/2004 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225BXA1A) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
FIORINO microbus (225_) 1.3 JTD Multijet (225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 01/2006 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A) 02/2008 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,… 02/2008 – –
PANDA (169_) 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) 06/2006 – 08/2013
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 CNG (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/1996 – 01/2012
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A) 10/2009 – –
FIORINO microbus (225_) 1.4 (225AXA1A) 07/2014 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 07/1997 – 08/2001
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 Bipower (169CXB1A) 09/2004 – 12/2011

FORD

Model Motor Perioada
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 10/1985 – 12/1990
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 09/1986 – 09/1988
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 4×4 10/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 04/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i Cat 10/1988 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 24V 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.5 TD 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.5 TD 10/1994 – 08/1998
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 03/1995 – 05/2006
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V 08/1995 – 01/2002
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 10/2002
S-MAX (WA6) 1.6 TDCi 02/2011 – 12/2014
S-MAX (WA6) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.2 TDCi 07/2010 – 12/2014
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.5 TD 09/1996 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.5 TD 09/1996 – 08/1998
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi 07/2010 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 07/2004 – 01/2008
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 07/2004 – 01/2008
MONDEO III Turnier (BWY) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Flexifuel 02/2011 – 06/2019
KA Van (RB) 1.3 i 05/2002 – 05/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
GALAXY I (WGR) 2.8 V6 04/2000 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 04/2000 – 05/2006
FOCUS III 1.6 Ti 08/2011 – 12/2017
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
MONDEO III (B5Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
FOCUS I (DAW, DBW) ST170 03/2002 – 11/2004
MONDEO III (B5Y) ST220 04/2002 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) ST220 04/2002 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) ST220 04/2002 – 03/2007
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) ST170 08/2002 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) RS 10/2002 – 11/2004
STREET KA (RL2) 1.6 05/2003 – 07/2005
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 02/2003 – 05/2006
MONDEO III (B5Y) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 SCi 06/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 04/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 3.0 V6 24V 09/2004 – 03/2007
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 07/2004 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti 08/2004 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2005 – 03/2007
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 07/2004 – 07/2011
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2006
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 TDCi 01/2005 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 01/2005 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 04/2005 – 07/2011
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 03/2007
S-MAX (WA6) 2.0 05/2006 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
MONDEO IV (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.2 TDCi 03/2008 – 10/2010
S-MAX (WA6) 2.3 07/2007 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 11/2007 – 12/2014
KUGA I 2.0 TDCi 03/2008 – 11/2012
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2008 – 11/2012
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 BiFuel 02/2003 – 01/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 09/1992 – 09/1994
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi 08/2001 – 03/2005
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 11/1992 – 09/1993
FOCUS III 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
S-MAX (WA6) 2.0 Flexifuel 05/2006 – 12/2014
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 RS 01/2009 – 07/2011
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi 08/2008 – 09/2012
KUGA I 2.5 4×4 02/2008 – 11/2012
FOCUS III limuzina 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 Flex 10/2008 – 03/2010
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 06/2005 – 09/2008
FIESTA VI Van 1.25 01/2009 – 04/2017
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 CNG 04/2009 – 07/2011
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 LPG 06/2008 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 LPG 06/2008 – 07/2011
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 LPG 10/2009 – 07/2011
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 12/2014
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 RS 500 05/2010 – 07/2011
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 10/2013 – –
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.5 V6 10/2000 – 03/2007
FOCUS III Turnier 2.0 Ti-GDi 07/2010 – 02/2020
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 03/2013 – 06/2016
FOCUS III Turnier 2.0 ST 07/2012 – 02/2020
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
FOCUS III 2.0 ST 07/2012 – 12/2017
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
FOCUS III limuzina 2.0 GDi 08/2011 – 02/2020
KA (RB_) 1.6 i 11/2005 – 09/2008
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 09/2005 – 03/2007
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 01/2013 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 12/2014
FOCUS III Electric 07/2013 – 12/2017
KA (RB_) 1.0 i Image 01/1997 – 07/1999
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST200 04/2016 – 04/2017
FOCUS III limuzina 1.5 EcoBoost 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.5 EcoBoost 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.5 TDCi 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.5 TDCi ECOnetic 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.5 TDCi 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 11/2014 – 02/2020
FOCUS III 2.0 TDCi 11/2014 – 12/2017
FOCUS III 2.0 TDCi ST 11/2014 – 12/2017
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 11/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi ST 11/2014 – 02/2020
FIESTA VI Van 1.0 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
FOCUS III 1.6 Ti 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 02/2012 – 02/2020
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 02/2012 – 06/2019
C-MAX (DM2) 1.6 04/2007 – 09/2010
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi 05/2015 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.5 TDCi 05/2015 – 04/2017
FOCUS III caroserie inchisa/combi 2.0 TDCi 11/2014 – 02/2020
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 CNG 01/2013 – 12/2014
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 03/2016 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 06/2016 – –
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 11/2014 – 12/2017
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 10/2015 – –
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 05/2017 – –
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 09/1999
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 10/2017 – 02/2020
FOCUS III 1.0 EcoBoost 10/2017 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.0 EcoBoost 10/2017 – 02/2020
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 4×4 11/2017 – –
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 05/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 2.0 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 11/2017 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 EcoBlue 09/2018 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FIESTA VII Van 1.5 TDCi 09/2018 – –
FOCUS III 1.5 EcoBoost 05/2015 – 12/2017
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDDi 08/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.4 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.6 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDCi 08/2002 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDCi 08/2001 – 03/2005
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V BiFuel 09/2002 – 07/2004
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBlue 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 03/2007 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 11/2007 – 09/2014
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 07/2004 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 2.0 TDCi 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 2.0 TDCi 06/2009 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.8 Flexifuel 06/2009 – 07/2011
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
MONDEO IV Van 2.0 03/2007 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 EcoBoost 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.0 TDCi 03/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 1.6 EcoBoost 11/2010 – 09/2014
MONDEO IV Van 1.6 TDCi 03/2013 – 09/2014
MONDEO IV Van 2.2 TDCi 03/2013 – 09/2014
FOCUS IV limuzina (HM) 1.0 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.0 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBlue 11/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 Ti-VCT 09/2018 – –
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FIESTA VII Van 1.5 TDCi 04/2019 – –
FOCUS IV (HN) 2.0 ST EcoBlue 04/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 ST EcoBlue 04/2019 – –
FOCUS IV (HN) 2.3 ST EcoBoost 04/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.3 ST EcoBoost 04/2019 – –
KUGA II (DM2) 2.0 EcoBoost 4×4 03/2019 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 07/2016 – 12/2019
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 4×4 10/2018 – –
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 04/2019 – –
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 06/2019 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 TDCi 01/2019 – 12/2019
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 06/2005 – 09/2008
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 06/2005 – 09/2008
PUMA (J2K, CF7) 1.5 EcoBlue 04/2020 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 04/2020 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost 09/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV 07/2020 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV 06/2020 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.5 ST EcoBoost 11/2020 – –
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 11/2002 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 05/2000 – 10/2002
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.8 05/2000 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 1.9 TDi 05/2000 – 03/2006
GRAND C-MAX Van 1.6 Ti 12/2010 – 12/2014
S-MAX VAN (WA6) 1.6 02/2011 – 12/2014
S-MAX VAN (WA6) 2.0 03/2010 – 12/2014
S-MAX VAN (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 12/2014
S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 12/2014
S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 12/2014
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV Active 01/2021 – –
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 16V 07/2000 – 05/2005
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active 04/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active 04/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi Active 04/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi Active 04/2018 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 07/2018 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 07/2018 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 07/2018 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 07/2018 – 06/2019
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 07/2020 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue 08/2022 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue 08/2022 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV Flex 01/2022 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV Flex 12/2022 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost mHEV 03/2023 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 ST EcoBoost mHEV 03/2023 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2018
GRAND C-MAX Van 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 2.0 TDCI 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
C-MAX II Van 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II Van 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II Van 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 Ti 10/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.4 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.5 TDCi 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.4 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 02/2016 – –
B-MAX Van (JK) 1.0 EcoBoost 08/2012 – –
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 12/2010 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.4 TDCi 07/2010 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 12/2017
FIESTA VI Van 1.4 TDCi 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.6 TDCi 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.6 Ti-VCT 10/2008 – 12/2012
FIESTA VI Van 1.4 10/2008 – 12/2012
FIESTA VI Van 1.25 08/2008 – 12/2012
SCORPIO I (GAE, GGE) 1.8 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 04/1985 – 08/1989
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 10/1988 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 D 12/1985 – 02/1992
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i Cat 10/1987 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 D 12/1989 – 12/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.4 i 10/1988 – 10/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 4×4 12/1989 – 10/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 09/1986 – 12/1994
MONDEO I (GBP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 01/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 TD 11/1995 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 TD 10/1995 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 TD 10/1995 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 12/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 4×4 02/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 4×4 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 09/1991 – 07/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.4 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 10/1990 – 10/1992
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.8 11/1995 – 07/2000
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 Energi 01/2015 – 06/2019
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) D 1.8 05/1998 – 04/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 04/1996 – 09/1999
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.9 i 24V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.9 i 24V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.9 i 02/1995 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.9 i 02/1995 – 08/1998
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 11/1995 – 04/2000
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2014
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 LPG 07/2009 – 01/2015
GALAXY II (WA6) 1.6 TDCi 02/2011 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 06/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 TDCi 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.2 TDCi 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 TDCi 02/2011 – 01/2015
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
GALAXY II (WA6) 2.2 TDCi 11/2010 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 05/2006 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 11/2007 – 01/2015
GALAXY II (WA6) 2.3 09/2007 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 11/2007 – 06/2015
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 Flexifuel 03/2009 – 01/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 Flexifuel 05/2006 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 06/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 SCTi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 SCTi 03/2010 – 01/2015
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2010 – 01/2015
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi ECOnetic 05/2012 – 07/2015
FOCUS III 2.0 09/2011 – 06/2018
FOCUS III 2.0 12/2017 – 06/2018
FOCUS III limuzina 2.0 08/2011 – 02/2020
GALAXY II (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 06/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 TDCi 12/2010 – 01/2015
FOCUS III 2.0 10/2013 – 12/2017
FOCUS III limuzina 2.0 10/2013 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 10/2013 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 01/2015
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 Ti 01/2011 – 02/2020
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.2 TDCi 10/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 SCTI 03/2010 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2010 – 01/2015
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 TDCi 01/2011 – 12/2017
GALAXY MK II VAN (WA6) EcoBoost 02/2011 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) 2.0 05/2006 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 03/2013 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 05/2006 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 03/2010 – 06/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 03/2013 – 06/2015
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 D 08/1995 – 04/2000
KA (RB_) 1.3 i 06/1998 – 11/2008
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.3 02/1996 – 08/2003
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 D 02/1996 – 04/2002
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.4 i 04/1996 – 10/1999
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 4×4 04/1996 – 04/2000
GALAXY II (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 06/2015
S-MAX (WA6) 2.5 ST 05/2006 – 12/2014
S-MAX (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 06/2015
MONDEO IV (BA7) 2.5 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.5 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.5 03/2007 – 01/2015
S-MAX (WA6) 1.8 TDCi 01/2007 – 12/2010
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V 04/1996 – 01/2002
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) 1.4 08/1998 – 04/2002
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 11/2008
KA (RB_) 1.6 i 02/2001 – 11/2008
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 06/2005 – 11/2009
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 06/2005 – 11/2009
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 04/2010 – 06/2019
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 12/2014
MONDEO IV Van 2.0 EcoBoost 03/2010 – 09/2014
S-MAX VAN (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 12/2014
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.2 TDCi 07/2010 – 01/2015
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 TDCi 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 1.6 TDCi 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 02/1992
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 01/1993 – 08/1996
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2010
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
GALAXY I (WGR) 2.3 4×4 09/1996 – 04/2000
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 10/2003 – 03/2007
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 08/1997 – 04/2000
KA (RB_) 1.0 i 09/1999 – 11/2008
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 Turbo DI / TDDi 10/1998 – 11/2004
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 TDDi 08/1998 – 03/2005
FIESTA VI Van 1.6 TDCi 02/2010 – 05/2015
C-MAX (DM2) 1.8 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.8 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2007 – 09/2010
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 06/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 12/2007 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.4 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.4 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 01/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.4 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 ST 10/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 03/2006 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 03/2006 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 03/2006 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 LPG 10/2009 – 09/2012
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
MONDEO IV (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 11/2006 – 06/2015
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
KA (RB_) 1.0 i 07/1997 – 09/1999
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 07/2003 – 06/2007
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 10/2004 – 11/2009
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 DI 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 DI 10/2000 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 03/2004 – 03/2007
KA (RB_) 1.3 i ROCAM 08/2002 – 11/2008
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 11/1988 – 10/1992
MONDEO IV (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.8 TDCi 06/2007 – 12/2012
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.8 TDCi 03/2007 – 01/2015
S-MAX (WA6) 2.2 TDCi 03/2008 – 12/2012
GALAXY II (WA6) 2.2 TDCi 03/2008 – 12/2012
FOCUS II Cabriolet 1.6 10/2006 – 09/2010
FOCUS II Cabriolet 2.0 10/2006 – 09/2010
FOCUS II Cabriolet 2.0 TDCi 10/2006 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2008 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 CNG 04/2009 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 LPG 06/2008 – 09/2010
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 06/2006 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.4 09/2005 – 07/2011
KA Van (RB) 1.3 09/2002 – 03/2004
MONDEO IV (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 2.3 07/2007 – 01/2015
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 01/2018
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 09/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 06/2008 – 12/2012
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 06/2008 – 12/2012
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 11/2004 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 Ti-VCT 09/2005 – 07/2011
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 Flex 04/2010 – 09/2013
KUGA I 2.0 TDCi 03/2010 – 11/2012
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
KUGA I VAN TDCi 03/2010 – 11/2012
KUGA I VAN TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 02/2010 – 12/2015
MONDEO IV limuzina (BA7) 2.0 TDCi 08/2008 – 12/2014
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
KUGA I VAN TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
ECOSPORT 1.5 Ti 10/2013 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi 10/2013 – –
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 05/2015 – –
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 10/2013 – 06/2022
B-MAX (JK) 1.6 TDCi 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.5 TDCi 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.6 TDCi 10/2012 – –
FOCUS III 1.6 TDCi ECOnetic 05/2012 – 07/2015
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 05/2012 – 07/2015
FOCUS III 2.0 Ti-GDi 08/2011 – 02/2020
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 01/2011 – 04/2017
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 06/2016
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 03/2015 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 03/2015 – 12/2017
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 06/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 ST EcoBoost 04/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 04/2018 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 04/2019 – –
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 05/2019 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 1.0 EcoBoost PHEV 04/2020 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 1.0 EcoBoost PHEV 04/2020 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 1.0 EcoBoost PHEV 04/2020 – 12/2023
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV Active 01/2021 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV Active 01/2021 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Active 04/2018 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 09/2012 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 10/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.5 TDCi 10/2012 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 10/2012 – 04/2017
ECOSPORT 1.6 10/2012 – –
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 01/2018 – –
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
B-MAX Van (JK) 1.4 LPG 10/2012 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 Sport 05/2014 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 05/2014 – 04/2017
KUGA II (DM2) 2.5 09/2013 – –
KUGA II (DM2) 1.5 TDCi 07/2016 – 06/2019
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 TDCi 09/2014 – 04/2018
FOCUS III 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 TDCi 09/2014 – 04/2018
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 TDCi 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi 09/2014 – 12/2017
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 06/2018
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 06/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 12/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 03/2013 – 12/2019
ECOSPORT 1.6 Ti-VCT 08/2012 – –
ECOSPORT 2.0 4×4 08/2012 – –
ECOSPORT 2.0 4×4 07/2012 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi ECOnetic 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 1.5 TDCi ECOnetic 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
B-MAX (JK) 1.5 TDCi 04/2015 – –
B-MAX Van (JK) 1.5 TDCi 04/2015 – –
FOCUS III 2.3 RS AWD 07/2015 – 02/2018
KUGA II (DM2) 2.5 01/2014 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 10/2015 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 08/2018 – 06/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 4×4 06/2019 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 06/2019 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost E85 02/2019 – 11/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 01/2016 – 06/2019
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue mHEV 05/2019 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
ECOSPORT 1.5 TDCi 05/2015 – –
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 07/2012 – –
KUGA II (DM2) 2.0 EcoBoost 4×4 08/2017 – 06/2018
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 10/2010 – 04/2017
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 10/2012 – 12/2019
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 04/2018 – –
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 11/2017 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost mHEV 09/2019 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost 09/2019 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost mHEV 09/2019 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 12/2019 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 12/2019 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 10/2019 – –
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT LPG 10/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost mHEV 07/2020 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost mHEV 06/2020 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV 11/2019 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost mHEV 06/2020 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost mHEV 07/2020 – –
GALAXY MK II VAN (WA6) TDCi 01/2007 – 06/2015
GALAXY MK I VAN (WGR) 1.9 TDi 09/1996 – 03/2006
S-MAX VAN (WA6) 2.0 TDCi 01/2007 – 12/2014
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.0 EcoBlue mHEV 10/2021 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.0 EcoBlue 10/2021 – –
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 01/2022 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 01/2022 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue mHEV 01/2022 – 12/2023
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost Flex 03/2020 – 12/2022
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost Flex 12/2019 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 06/2008 – 12/2012
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport 02/2000 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 DI 04/2000 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 09/1999 – 01/2002
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 Di 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 08/2006 – 12/2013
KA (RU8) 1.2 10/2008 – 05/2016
KA (RU8) 1.3 TDCi 10/2008 – 05/2016
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i 02/1993 – 08/1996
MAVERICK (UDS, UNS) 2.7 TD 02/1993 – 08/1996
MAVERICK VAN 2.7 TD 06/1996 – 04/1998
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 DI 09/2000 – 08/2003
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) TD 1.8 03/2000 – 08/2003
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V LPG 06/2002 – 12/2013
MAVERICK 3.0 V6 24V 02/2001 – –
MAVERICK 3.0 V6 24V FWD 02/2001 – –
MAVERICK 2.0 16V 02/2001 – –
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi /TDDi /DI 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
MAVERICK 2.3 16V 03/2004 – –
MAVERICK 3.0 V6 24V 03/2004 – –
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.0 03/1996 – 03/2006
CAPRI III (GECP) 1.6 01/1978 – 04/1987
CAPRI III (GECP) 2.0 01/1978 – 12/1985
CAPRI III (GECP) 2.3 Super 06/1979 – 12/1985
CAPRI III (GECP) 2.8 Super Injection 01/1981 – 04/1987

FORD ASIA & OCEANIA

Model Motor Perioada
FOCUS III limuzina (DYM) 2.0 GDi 08/2011 – –

FORD AUSTRALIA

Model Motor Perioada
FOCUS limuzina (LW) 2.0 GDI 08/2011 – 07/2015
FOCUS hatchback (LV) 2.0 TDCi 03/2009 – 08/2011
FOCUS hatchback (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS hatchback (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS hatchback (LR) 2.0 I ST170 04/2003 – 04/2005
FIESTA hatchback (WS) 1.6 i 10/2008 – 12/2010
FIESTA hatchback (WS) 1.4 i 10/2009 – 12/2010
MONDEO combi (MB, MC) 2.3 i 16 V 06/2009 – 11/2014
FIESTA hatchback (WS) 1.6 TDCi 01/2009 – 12/2010
FOCUS hatchback (LV) 2.0 i 03/2009 – 08/2011
FOCUS hatchback (LV) 2.5 i XR5 Turbo 03/2009 – 08/2011
FOCUS limuzina (LV) 2.0 TDCi 03/2009 – 08/2011
FOCUS Cabriolet (LT) 2.0 i 12/2007 – 03/2009
FOCUS hatchback (LW) 2.0 ST215 08/2012 – 07/2015
FOCUS hatchback (LZ) 1.5 i 05/2015 – –
FOCUS limuzina (LZ) 1.5 i 05/2015 – 12/2018
FOCUS hatchback (LS) 2.5 i XR5 Turbo 04/2006 – 06/2007
FOCUS hatchback (LS) 2.0 i 06/2005 – 06/2007
PUMA (JK) 1.0 EcoBoost 11/2020 – 06/2024
FIESTA hatchback (WT) 1.6 i 10/2010 – 12/2012
FIESTA hatchback (WT) 1.6 TD 10/2010 – 12/2012
MONDEO limuzina (HA, HB, HC, HD) 2.0 (HA, HB, HC) 07/1995 – 02/2000
FOCUS hatchback (LW) 1.6 i 08/2011 – 07/2015
FOCUS hatchback (LW) 2.0 TDCi 08/2011 – 07/2015
FOCUS limuzina (LW) 1.6 i 08/2011 – 07/2015
FOCUS limuzina (LW) 2.0 TDCi 08/2011 – 07/2015
MONDEO hatchback (MA, MB, MC) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
KA hatchback (TA, TB) 1.3 11/1999 – 12/2003
MONDEO hatchback (MA, MB, MC) XR5 Turbo 03/2007 – 01/2015
FOCUS hatchback (LW) 2.0 GDI 08/2011 – 07/2015
MONDEO limuzina (MA, MB) 2.0 TDCi 03/2007 – 01/2015
FOCUS hatchback (LR) 2.0 09/2002 – 06/2005
FOCUS limuzina (LS, LT) 2.0 i 05/2005 – 03/2009
FOCUS hatchback (LT) 2.5 i XR5 Turbo 07/2007 – 05/2008
MONDEO hatchback (MA, MB, MC) 2.3 i 16V 03/2007 – 11/2014
MONDEO limuzina (MA, MB) 2.3 i 16 V 03/2007 – 01/2015
FOCUS hatchback (LT) 2.0 i 07/2007 – 03/2009
FOCUS hatchback (LT) 2.0 TDCi 07/2007 – 03/2009
FOCUS hatchback (LZ) 2.3 RS AWD 11/2015 – 12/2018
FOCUS hatchback (SA) 1.5 EcoBoost 08/2018 – 12/2021

FORD USA

Model Motor Perioada
EXPLORER (UN46) 4.0 V6 4WD 01/1993 – 12/1994
EXPLORER (U2, U_) 4.0 11/1994 – 08/1996
EXPLORER (UN46) 4.0 01/1991 – 12/1994
EXPLORER (UN46) 4.0 4×4 01/1991 – 12/1994
EXPLORER (U2, U_) 4.9 4WD 01/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1998 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.9 09/1997 – 12/2001
EXPLORER (UN46) 4.0 4×4 10/1990 – 10/1994
EXPLORER (U2, U_) 4.0 4WD 09/1998 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 03/1995 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 11/1994 – 12/2002

GEELY

Model Motor Perioada
GC2 1.3 12/2014 – –
HISOON hatchback 1.5 07/2004 – 12/2009
HISOON limuzina 1.3 07/2004 – 10/2009
MEIRI 1.3 06/1999 – 08/2004
HAOQING SRV combi 1.0 07/2005 – 12/2007
HAOQING hatchback 1.0 01/2000 – 12/2008

HONDA

Model Motor Perioada
ACCORD III (CA) 1.6 L (CA4) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 05/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 05/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5) 11/1985 – 12/1987
ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5) 01/1987 – 12/1987
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 i 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V Automatik (CB7) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V (CB7) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8) 01/1991 – 12/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8) 01/1991 – 12/1993
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i S (CD4) 03/1993 – 01/1996
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.0 i 16V (CC9) 03/1993 – 12/1993
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.0 i LS 16V (CE2) 09/1993 – 02/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 1.8 i (CE7) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 i LS (CE8) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 i VTEC (CE9) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 TDi (CF1) 04/1996 – 10/1998
LEGEND III (KA) 3.5 i 24V (KA9) 02/1996 – 10/1997
PRELUDE V (BB_) 2.2 16V (BB6, BB8) 10/1996 – 10/2000
NSX I cupe (NA) 3.2 24V Vtec (NA2) 01/1997 – 09/2005
NSX I Cabriolet (NA) 3.2 24V Vtec (NA2) 01/1997 – 09/2005
PRELUDE V (BB_) 2.2 16V (BB6, BB8) 10/1996 – 12/2001
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 1.8 i (CH6) 12/1999 – 12/2002
HR-V (GH_) 1.6 16V 4WD (GH2, GH4) 10/1999 – 09/2005
ACCORD III Aerodeck (CA) 1.6 L (CA4) 11/1985 – 12/1989
ACCORD VII (CL, CN) 2.0 (CL7) 02/2003 – 05/2008
ACCORD VII (CL, CN) 2.4 (CL9) 02/2003 – 05/2008
ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.0 (CM1) 04/2003 – 05/2008
ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.4 (CM2) 04/2003 – 05/2008
ACCORD VII (CL, CN) 2.2 i-CTDi (CN1) 01/2004 – 05/2008
ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.2 i-CTDi (CN2) 01/2004 – 05/2008
ACCORD VII (CL, CN) 2.0 tractiune integrala (CL8) 02/2003 – 05/2008
CR-V II (RD_) 2.2 CTDi (RD9) 02/2005 – 09/2006
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.0 TDi (CH8) 12/1999 – 10/2000
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 1.4 (FK1) 09/2005 – 09/2008
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 1.8 (FN1, FK2) 09/2005 – 12/2011
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 2.2 CTDi (FK3) 09/2005 – 12/2011
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.8 (FD1, FD7, FA1) 09/2005 – 02/2012
ACCORD VII (CL, CN) 2.4 (CL9) 09/2006 – 05/2008
ACCORD VII (CM) 3.0 (CM6) 05/2003 – 12/2005
ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.4 Vtec T (CM2) 09/2003 – 05/2008
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 2.0 (ET1) 10/2003 – 09/2005
ACCORD VI cupe (CG) 2.0 11/1999 – 10/2002
ACCORD III (CA) 2.0 12V (CA5) 01/1987 – 12/1989
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 1.4 (FK1, FN4) 10/2008 – 12/2011
ACCORD IV (CB) 2.0 i 09/1990 – 04/1993
ACCORD VII (CM) 3.0 09/2002 – 12/2005
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) 2.0 i-VTEC Type R (FN2) 03/2010 – 12/2010
CIVIC cupe 1.8 01/2006 – 12/2009
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 2.0 iVtec (ET1) 07/2004 – 04/2006
ACCORD V (CE, CF_, CD) 1.8 i (CE7) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i (CD4) 03/1993 – 01/1996
ACCORD V (CC, CD) 2.3 i SR (CD6) 03/1993 – 01/1996
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i (CD4) 04/1993 – 06/1997
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 12/1989
ACCORD III (CA) 2.0 12V (CA5) 01/1986 – 03/1988
ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5) 01/1986 – 12/1989
NSX I cupe (NA) 3.0 24V Vtec Automatik (NA1) 06/1990 – 09/2005
NSX I cupe (NA) 3.0 24V Vtec (NA1) 06/1990 – 09/2005
NSX I Cabriolet (NA) 3.0 24V Vtec (NA1) 03/1995 – 09/2005
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.8 01/2006 – 12/2013
PRELUDE V (BB_) 2.0 16V (BB9) 10/1996 – 10/2000
NSX I Cabriolet (NA) 3.0 24V Vtec Automatic (NA1) 03/1995 – 09/2005
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.3 IMA (FD3) 01/2010 – 02/2012
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.3 IMA (FA3, FD3) 01/2006 – 12/2012
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.3 (FD3) 02/2006 – 12/2012
LEGEND IV (KB_) 3.5 V6 4WD (KB1) 05/2006 – 12/2012
LEGEND IV (KB_) 3.5 VTEC V6 (KB1) 10/2004 – 06/2009
S2000 (AP) 2.0 Vtec 03/1999 – 10/2003
ACCORD VI cupe (CG) 2.0 i 16V 02/1998 – 06/2003
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.4 (ES4) 12/2000 – 09/2005
ACCORD VI cupe (CG) 3.0 V6 24V (CG2) 02/1998 – 06/2003
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.3 (CL4) 11/2000 – 12/2002
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.0 (CH7) 12/1999 – 12/2002
S2000 (AP) 2.0 (AP1) 06/1999 – –
HR-V (GH_) 1.6 16V 4WD (GH2, GH4) 03/1999 – –
HR-V (GH_) 1.6 16V (GH1, GH3) 03/1999 – –
ACCORD VII (CM) 2.4 Vtec E (CM5) 09/2002 – 12/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 02/2001 – 09/2005
S2000 (AP) 2.2 Vtec (AP2) 10/2003 – –
ACCORD VII (CL, CN) 3.0 04/2006 – 05/2008
CR-V II (RD_) 2.0 03/2002 – 09/2006
CR-V II (RD_) 2.4 4WD (RD7) 09/2001 – 12/2006
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.3 IMA (ED9, ES9) 10/2003 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.6 (ES5) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 (ES1) 10/2000 – 12/2005
ACCORD VII (CL, CN) 2.4 Vtec 04/2006 – 07/2008
S2000 (AP) 2.0 Vtec (AP1) 10/2003 – –
CIVIC VIII Hatchback (FN, FK) Type R (FN2) 09/2006 – 01/2012
ACCORD VII (CM) 3.0 (CM6) 09/2005 – 12/2007
CIVIC VIII limuzina (FD, FA) 1.3 IMA (FA3) 09/2005 – 12/2011
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 (ES1) 12/2000 – 09/2005
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1) 03/2002 – 07/2008
JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.2 i-DSI (GD5, GE2) 03/2002 – 07/2008
INSIGHT (ZE_) 1.3 IMA (ZE28, ZE2) 04/2009 – –
INSIGHT (ZE_) 1.3 IMA (ZE2) 04/2009 – –
ACCORD II Hatchback (AC, AD) 1.8 EX (AD) 09/1983 – 10/1985
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5) 10/1987 – 12/1989
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5) 11/1985 – 12/1987
ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5) 10/1987 – 12/1989
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 i Sport (EV1) 09/2001 – 09/2005
CR-V III (RE_) 2.0 i-VTEC 4WD (RE5, RE2) 10/2006 – 06/2012
ACCORD VIII (CU) 2.0 i (CU1) 06/2008 – 06/2015
ACCORD VIII (CU) 2.4 i (CU2) 07/2008 – 06/2015
ACCORD VIII (CU) 2.2 i-DTEC (CU3) 07/2008 – 06/2015
ACCORD VIII combi (CW) 2.0 i (CW1) 07/2008 – 06/2015
ACCORD VIII combi (CW) 2.2 i-DTEC (CW3) 07/2008 – 06/2015
ACCORD VIII (CU) 2.2 i-DTEC (CU3) 07/2008 – 06/2015
ACCORD II Hatchback (AC, AD) 1.6 EX (AC) 09/1983 – 10/1985
ACCORD VIII combi (CW) 2.4 i (CW2) 07/2008 – –
ACCORD VIII combi (CW) 2.2 i-DTEC (CW3) 07/2008 – –
CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE7) 09/2009 – –
CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE7) 09/2009 – 12/2020
CR-V III (RE_) 2.2 i-DTEC 4WD (RE6) 01/2007 – –
CR-V III (RE_) 2.2 i-DTEC 4WD (RE6) 01/2007 – 12/2020
CR-V II (RD_) 2.4 Vtec 4WD (RD7) 09/2001 – 09/2006
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 iS (EP1, EU5, EU7) 11/2000 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.6 i (EP2, EU8, EU6) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 i (EP1, EU7) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 Type-R (EP3) 09/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.7 CTDi (EP4, EU9) 01/2002 – 09/2005
CR-V III (RE_) 2.2 i-CTDi 4WD (RE6) 01/2007 – –
CR-V III (RE_) 2.2 i-CTDi 4WD (RE6) 01/2007 – 12/2020
CR-V III (RE_) 2.4 (RE3) 04/2007 – –
CR-V III (RE_) 2.4 (RE3) 04/2007 – 12/2020
CR-V III (RE_) 2.4 4WD (RE4) 09/2006 – –
CR-V III (RE_) 2.4 4WD (RE4) 09/2006 – 12/2020
CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE4) 10/2006 – –
CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE4) 10/2006 – 12/2020
CR-V III (RE_) 2.4 i-Vtec 4WD (RE4) 04/2007 – –
CR-V III (RE_) 2.4 i-Vtec 4WD (RE4) 04/2007 – 12/2012
CR-V II (RD_) 2.0 (RD5) 09/2001 – 03/2007
ACCORD I (SJ, SY, SM) 1.6 L/EX (SY) 01/1978 – 09/1983

HONDA (DONGFENG)

Model Motor Perioada
CR-V (RD_) 2.0 tractiune integrala 06/2004 – 02/2007
CR-V (RE_) 2.0 tractiune integrala 03/2007 – 12/2012

HYUNDAI

Model Motor Perioada
SONATA V (NF) 2.4 06/2008 – 12/2010
COUPE I (RD) 2.0 16V 08/1996 – 04/2002
ELANTRA IV limuzina (HD) 1.6 CVVT 06/2006 – 06/2011
COUPE I (RD) 1.6 16V 03/1998 – 04/2002
ELANTRA III limuzina (XD) 1.8 06/2004 – 07/2006
COUPE I (RD) 1.6 i 16V 12/1996 – 04/2002
i30 (FD) 1.6 CRDi 01/2010 – 11/2011
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 01/2010 – 06/2012
XG (XG) 250 12/1998 – 12/2005
XG (XG) 30 12/1998 – 12/2005
ELANTRA III (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.8 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 1.8 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2006
COUPE I (RD) 2.0 16V 03/2001 – 04/2002
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 10/2003 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 10/2003 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 05/2003 – 05/2006
ELANTRA III (XD) 1.6 05/2003 – 07/2006
XG (XG) 350 10/2002 – 12/2005
SONATA V (NF) 2.4 01/2005 – 12/2010
ELANTRA III (XD) 1.8 11/2002 – 07/2006
i30 (FD) 1.4 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 2.0 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 CRDi 10/2007 – 11/2011
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 02/2008 – 06/2012
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
ELANTRA III (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
XG (XG) 300 09/1999 – 09/2003
i30 (FD) 1.4 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 10/2007 – 11/2011
i30 (FD) 1.6 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 combi (FD) 1.6 CRDi 02/2008 – 06/2012
COUPE I (RD) 2.0 08/1999 – 01/2002
SONATA V (NF) 3.3 01/2008 – 12/2010
SONATA V (NF) 2.0 VVTi GLS 01/2008 – 12/2010
i30 (FD) 1.6 02/2008 – 11/2011
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 03/2009 – 12/2010
i30 combi (FD) 1.4 11/2009 – 06/2012
XG limuzina 300 09/2000 – 12/2001
ELANTRA IV combi 2.0 09/2008 – 12/2009
SONATA V (NF) 2.4 01/2005 – 12/2008
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 09/2002 – 12/2003
XG (XG) 3.0 10/2001 – 05/2005
i30 (FD) 2.0 09/2008 – 11/2012
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 09/2003 – 07/2006
SONATA V (NF) 2.0 GLSI 07/2008 – 12/2010
H-1 Travel (TQ) 2.4 02/2008 – –
XG limuzina 250 10/2003 – 09/2005
H-1 Travel (TQ) 2.4 LPG 07/2012 – –
i30 (FD) 1.6 CRDi VGT 10/2007 – 11/2011
S COUPE (SLC) 1.5 i 02/1990 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i 04/1992 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i Turbo 04/1991 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 09/1992 – 12/1995
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 03/2008 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 TDCi 09/2007 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 TDCi 09/2007 – –
GENESIS cupe 2.0 T 01/2008 – 12/2012
GENESIS cupe 2.0 CVVT 06/2008 – 02/2014
GENESIS cupe 3.8 CVVT 09/2009 – 12/2013
GENESIS cupe 3.8 GDi 09/2009 – 12/2013
GENESIS cupe 3.8 V6 01/2008 – 02/2014
COUPE I (RD) F2 Evolution 01/1999 – 12/2001
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
i30 combi (FD) 1.6 02/2008 – 06/2012
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 06/2007 – 12/2010
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 02/2006 – 12/2010
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 02/2006 – 12/2010
SONATA V (NF) 2.0 LPG 03/2007 – 12/2008
TERRACAN (HP) 2.9 CRDi 4WD 12/2001 – 12/2006
TERRACAN (HP) 2.9 CRDi 4WD 11/2001 – 12/2006
i30 combi (FD) 1.4 10/2007 – 06/2012
XG (XG) LPG 12/1998 – 12/2005
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 02/2008 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
ELANTRA III limuzina (XD) LPI 01/2005 – 09/2006
SONATA V (NF) 3.3 01/2005 – 12/2010
SONATA V (NF) 3.3 06/2005 – 12/2010
ELANTRA IV limuzina (HD) 2.0 CVVT 06/2006 – 05/2010
ELANTRA IV limuzina (HD) 2.0 CVVT 06/2006 – 06/2011
SONATA IV (EF) 2.0 16V 10/2001 – 11/2004
SONATA V (NF) 2.0 VVTi GLS 05/2005 – 12/2010
i30 (FD) 2.0 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 combi (FD) 2.0 02/2008 – 06/2012
i30 (FD) 2.0 CRDi 10/2007 – 11/2011
i30 combi (FD) 2.0 CRDi 10/2008 – 06/2012
ELANTRA IV limuzina (HD) 1.6 CRDi 11/2005 – 12/2011
i30 combi (FD) 2.0 CRDi 02/2008 – 06/2012
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 05/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.4 03/2008 – –
H-1 Travel (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
SONATA V (NF) 3.3 09/2007 – 12/2008
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 08/2009 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 08/2011 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDI 01/2009 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 07/2010 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.4 08/2015 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 01/2015 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 05/2008 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 10/2018 – –
H-1 Travel (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
GENESIS cupe 3.8 05/2010 – –
H100 bus (P) 2.5 D 12/1994 – 03/2000
H100 bus (P) 2.4 01/1997 – 03/2000
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 4WD 02/1998 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 4WD 06/2001 – 04/2004
H100 caroserie 2.5 D 12/1994 – 03/2000
H100 caroserie 2.5 D 07/1993 – 12/1994
H100 bus (P) 2.5 D 07/1993 – 12/1994
H100 bus (P) 2.4 07/1993 – 03/2000
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 09/2000
H-1 caroserie (A1) 2.4 03/2000 – 04/2004
HIGHWAY VAN 2.0 16V 03/2000 – 03/2004
HIGHWAY VAN 2.7 V6 24V 03/2000 – 03/2004
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 10/2006
H100 bus (P) 2.5 TD 07/1993 – 03/2000
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 10/2001 – 08/2007
H-1 caroserie (A1) 2.5 CRDi 08/2003 – 12/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TCi 05/2004 – 12/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 02/2003 – 04/2004
H-1 platou / sasiu 2.5 D 06/2000 – 10/2006
H-1 caroserie (A1) 2.4 11/2001 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 11/2001 – 04/2004
H100 platou / sasiu 2.4 05/1996 – 12/1997
H100 platou / sasiu 2.5 D 05/1996 – 12/1997
H100 platou / sasiu 2.5 D 07/1993 – 12/1997
H100 platou / sasiu 2.6 TD 05/1996 – 12/1997
ACCENT I (X-3) 1.5 10/1994 – 12/1997
TRAJET (FO) 2.0 03/2001 – 10/2003
H100 caroserie 2.4 TD 07/1993 – 07/1997
HIGHWAY VAN 2.0 CRDi 03/2001 – 03/2004
TRAJET (FO) 2.7 05/2000 – 06/2004
ACCENT I (X-3) 1.5 01/1998 – 12/2002
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.5 i 16V 12/1995 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 16V 10/1995 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 10/1994 – 12/1999
H100 caroserie 2.4 10/1997 – 12/2004
H100 platou / sasiu 2.5 D 05/1996 – 10/2001
H100 caroserie 2.4 08/1997 – 10/2003
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 06/1997 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 06/1997 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 02/1998 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 D 10/1997 – 04/2004
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 10/1998 – 04/2008
TRAJET (FO) 2.0 03/2000 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.7 V6 09/2000 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.0 01/2004 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.0 CRDi 08/2005 – 07/2008
TRAJET Autoutilitară/limuzină spațioasă (FO) CVVT 01/2004 – 07/2008
TRAJET Autoutilitară/limuzină spațioasă (FO) CVVT 04/2004 – 07/2008
TRAJET Autoutilitară/limuzină spațioasă (FO) CRDi 04/2004 – 07/2008
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 CRDi 12/2002 – 09/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 03/2001 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 11/2001 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TCi 10/1997 – 12/2007
TRAJET (FO) 2.0 11/2003 – 07/2008
H-1 platou / sasiu 2.5 CRDi 12/2002 – 10/2005
HIGHWAY VAN 2.0 CVVT 11/2003 – 03/2004
TRAJET Autoutilitară/limuzină spațioasă (FO) 2.0 09/1999 – 07/2008
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 07/2008 – –
ELANTRA IV limuzina (HD) 1.6 CVVT 01/2006 – 12/2013

INFINITI

Model Motor Perioada
M (Y51) 35h 04/2011 – –
M37 3.7 Allrad 01/2011 – –
M (Y51) 37 X 09/2010 – –
M35 3.5 X 09/2008 – 12/2010
M35 3.5 09/2008 – 12/2010
M35 3.5 01/2005 – –
G cupe 37 09/2008 – 12/2012
G cupe 37 09/2010 – –
G cupe 37 09/2007 – –

IRMSCHER

Model Motor Perioada
COUPE 1.6 16V 01/1997 – –
SENATOR 4.0 24V 01/1990 – 12/1996
OMEGA Caravan 4.0 i 01/1990 – 12/1996

IVECO

Model Motor Perioada
DAILY IV bus 35S14, 35S14 /P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L14 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C10, 35S10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C12, 35S12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C18, 35S18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14, 35S14, 35S14 /P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C18, 45C18 /P, 45C18 D, 45C18 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C15, 60C15 /P, 60C15 D, 60C15 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C15, 65C15 /P, 65C15 D, 65C15 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L10 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L14 C, 29L14 C/P, 29L14 V, 29L14 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L12 V, 29L12 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C10, 35S10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C12 V, 35C12 V/P, 35S12 V, 35S12 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C15 V, 35C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C18 V, 35C18 V/P, 35S18 V, 35S18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35S14 C, 35S14 C/P, 35S14 V, 35S14 V/P, 35C14 V,… 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C15 V, 40C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C18 V, 40C18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 45C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C15 V, 50C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C18 V, 50C18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C15 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C14 GV, 35C14 GV/P, 35S14 GV, 35S14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C14 V, 40C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C14 GV, 50C14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C14 GV, 40C14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C14 V, 50C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C14 V, 35C14 V/P, 35S14 V, 35S14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C14 V, 65C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14, 35C14 /P, 35S14, 35S14 /P, 35S14 D, 35S14 D/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C14 G, 65C14 G/P, 65C14 GD, 65C14 GD/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14 G, 35C14 G/P, 35S14 G, 35S14 G/P, 35C14 GD,… 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C14, 65C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C14, 45C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 55S17 W, 55S17 WD 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C14 G, 40C14 G/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C14, 50C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C14, 40C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C14 G, 50C14 G/P, 50C14 GD, 50C14 GD/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C14, 60C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY V platou / sasiu 26L11, 29L11, 29S11, 35C11D, 35S11, 40C11 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 29S13, 29L13, 29L13D, 35S13, 35C13D, 40C13 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C15, 35S15, 40C15, 45C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C17, 35S17, 40C17, 45C17, 50C17, 60C17, 65C17, 70C17 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C21, 35S21, 40C21, 45C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C17, 35S17, 40C17, 45C17, 50C17, 60C17, 65C17, 70C17 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 29S11, 29L11, 35C11, 35S11, 40C11 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 29S13, 29L13, 35C13, 35S13, 40C13, 40S13 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 29L15 V, 35S15 V, 35C15L V, 40C15L V, 50C15L V 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C21 V, 35S21 V, 40C21 V, 45C21 V, 50C21 V 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C15 V, 40C15 V, 45C15 V, 50C15 V, 60C15 V,65C15 V 09/2011 – 02/2014
DAILY III caroserie 45 C 14 07/1999 – 04/2006
DAILY IV platou / sasiu 70C15 07/2008 – 08/2011
DAILY V caroserie 35S14 04/2012 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 50C80E Electric 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 29L15, 35S15, 35C15, 40C15, 50C15 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35S60E Electric 09/2011 – 02/2014
DAILY IV platou / sasiu 55S18W 06/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35S18W 06/2006 – 08/2011
DAILY V caroserie NaturalPower 35S14, 35C14, 40C14, 50C14, 65C14, 70C14 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu NaturalPower 35S14, 35C14, 40C14, 50C14, 60C14, 65C14,… 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 55S17W 4×4 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35S60E Electric 09/2011 – 02/2014
DAILY V bus 35S17, 40C17, 45C17, 50C17 09/2011 – 02/2014
DAILY V bus NaturalPower 50C14 09/2011 – 02/2014
DAILY V bus 50C15 09/2011 – 02/2014
DAILY VI bus 50C80E 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S60E 10/2015 – –
DAILY VI caroserie 50C80E 10/2015 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S60E, 35C60E 10/2015 – –
DAILY VI platou / sasiu 45C80E, 50C80E 10/2015 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S15, 55S15, 70S15, 70C15 03/2014 – –
DAILY III platou / sasiu 65 C 13 07/1999 – 04/2006
DAILY IV platou / sasiu 40C10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C10 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C12 V, 40C14 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35S15 06/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C17 V, 50C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C17 V, 40C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C17 V, 60C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C13 V, 40C13 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C11 V 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C17 V, 65C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C17 V, 35C17 V/P, 35S17 V, 35S17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C13 V, 35C13 V/P, 35S13 V, 35S13 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C11 V, 35S11 V 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C17, 35C17 /P, 35S17, 35S17 /P, 35S17 D 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C13, 35C13 /P, 35S13 D, 35S13, 35S13 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C17, 65C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35S17 W, 35S17 WD 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C11, 40C11 D 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C13, 40C13 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C17, 40C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C17, 60C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C11, 35S11, 35S11 D, 35S11 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C17, 50C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 45C15 V 05/2006 – 08/2011
DAILY III caroserie 35 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY IV caroserie 45C17 V, 45C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C17, 45C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 70C14 V, 70C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 70C17V, 70C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 70C14, 70C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 70C17, 70C17P 09/2009 – 08/2011
DAILY III bus 50 C 11 Natural Power (CNG) 05/2002 – 05/2006
DAILY III platou / sasiu 50 C 11 Natural Power (CNG) 05/1999 – 04/2006
DAILY VI platou / sasiu 33S11, 35S11, 35C11 03/2014 – 07/2021
DAILY VI platou / sasiu 33S13, 35S13, 35C13 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S14, 35S15, 35C15, 40S14, 40C15, 50C15, 60C5, 65C15,… 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S17, 35C17, 40C17, 45S17,45C17, 50C17, 60C17, 65C17,… 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S15, 35S15, 35C15 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 33S11, 35S11, 35C11 03/2014 – 07/2021
DAILY VI caroserie 33S13, 35S13, 35C13 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 33S15, 35S15, 35C15 03/2014 – –
DAILY VI bus 40C15, 50C15, 60C15 03/2014 – –
DAILY VI bus 40C17, 50C17, 60C17 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S17, 55S17 4×4 03/2014 – –
DAILY VI bus NaturalPower 40C14, 50C14, 60C14 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S21, 35C21, 40C21, 45C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S21, 35C21, 40C21, 50C21 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu NaturalPower 35S14, 35C, 38S, 40C, 50C, 60C, 65C, 70C 03/2014 – –
DAILY VI caroserie NaturalPower 35S14, 35C, 38S, 40C, 50C, 60C, 65C, 70C 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S15, 35C15, 40C15, 45C15, 50C15, 65C15, 70C15 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S17, 35C17, 40C17, 50C17, 55C17, 60C17, 65C17, 70C17 03/2014 – –
DAILY III caroserie 2.8 CNG 05/1999 – 07/2007
DAILY III bus 35 S 14, 50 C 14 (ATPA9FH2) 01/2004 – 05/2006
DAILY VI caroserie 33S12, 35S12, 35C12 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 33S14, 35S14, 35C14, 42S14 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 33S16, 35S16, 35C16, 38S16, 40C16, 42S16, 50C16 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S18, 35C18, 40C18, 50C18, 60C18, 65C18, 70C18 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S14, 35S14, 35C14, 38S14 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S16, 35S16, 35C16, 40C16, 42S16, 50C16 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 35C18, 40C18, 45C18, 50C18, 60C18, 65C18, 70C18 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S15, 35C15, 40C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S15, 35C15, 40C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 55S18, 55C18, 70S18, 70C18 4×4 04/2016 – –
DAILY VI bus 40C15, 50C15, 60C15 04/2016 – –
DAILY VI bus 40C18, 50C18, 60C18 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 55S18, 55C18, 70S18, 70C18 01/2018 – –
DAILY VI caroserie 35S21, 35C21, 40C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 04/2019 – –
DAILY VI platou / sasiu 35C21, 35S21, 40C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 04/2019 – –
DAILY VI bus 50C21, 60C21 04/2019 – –
DAILY VI bus 50C16 04/2019 – –
DAILY VI caroserie eDAILY 35S14E, 38S, 42S, 42C, 50C, 60C, 72C 12/2022 – –
DAILY VI platou / sasiu eDAILY 35S14E, 38S, 42S, 42C, 50C, 60C, 72C 12/2022 – –
DAILY VI bus eDAILY 72C14E 12/2022 – –
DAILY VI caroserie 35S16, 35C16, 40C16, 50C16, 70C16 07/2021 – –
DAILY VI caroserie 35S21, 35C21, 40C21, 42S21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 07/2021 – –
DAILY VI platou / sasiu 35C21, 35S21, 40C21, 42S21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 07/2021 – –
DAILY VI bus 50C21, 60C21 07/2021 – –
DAILY VI caroserie 35S18, 35C18, 40C18, 42S18, 50C18, 60C18, 65C18, 70C18 07/2021 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 42S18, 35C18, 38S18, 40C18, 50C18, 60C18, 65C18,… 07/2021 – –
DAILY VI bus 50C18, 60C18 07/2021 – –
DAILY VI caroserie 55S18, 55C18, 70S18, 70C18 06/2022 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 35C18, 55C18, 55S18, 70C18, 70S18 06/2022 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S12, 35S12, 35C12 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu eDAILY 35S10E, 42S10E 12/2022 – –
DAILY VI caroserie eDAILY 35S10E, 38S10E, 42S10E 12/2022 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S16, 35C16, 40C16, 42S16, 50C16, 60C16, 65C16, 70C16 04/2019 – –

JAGUAR

Model Motor Perioada
XJ (X300, X330) 6 Sovereign 4.0 09/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) R Super Charged 4.0 11/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) 6 3.2 11/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) 12 6.0 09/1994 – 09/1997
X-TYPE I (X400) 2.2 D 10/2005 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 10/2005 – 12/2009
X-TYPE I (X400) 2.5 V6 tractiune integrala 06/2001 – 11/2009
X-TYPE I (X400) 3.0 V6 tractiune integrala 06/2001 – 12/2008
X-TYPE I (X400) 2.1 V6 03/2002 – 11/2009
XK 8 cupe (X100) 4.2 08/2002 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) R 4.2 08/2002 – 07/2005
XJ (X350, X358) 3.0 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) 3.6 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) 4.2 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) R 4.2 03/2003 – 03/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.5 02/2004 – 12/2009
X-TYPE I combi (X400) 3.0 02/2004 – 12/2009
XJ (X350, X358) D 2.7 10/2005 – 03/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 10/2005 – 12/2009
X-TYPE I (X400) 2.2 D 10/2005 – 11/2009
XK 8 Convertible (X100) 4.0 05/1996 – 07/1999
X-TYPE I (X400) 2.2 D 01/2007 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 01/2007 – 12/2009
XJ (X300, X330) 4.0 11/1994 – 07/1997
XJ (X350, X358) 3.0 04/2004 – 01/2007
X-TYPE I (X400) 2.5 tractiune integrala 03/2001 – 12/2005
XJ (XJ40, XJ81) V12 6.0 03/1993 – 11/1994
XK 8 cupe (X100) 4.0 03/1996 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) 4.0 03/1996 – 12/2002
XK 8 Convertible (X100) 4.0 XKR 05/1998 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) 4.0 XKR 05/1998 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) 4.0 05/1996 – 07/2005
X-TYPE I (X400) 2.0 D 07/2003 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.0 D 02/2004 – 12/2009
XK 8 Convertible (X100) 4.0 02/1998 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) 4.0 02/1998 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) 4.2 08/2002 – 12/2006
XK 8 Convertible (X100) R 4.2 08/2002 – 12/2006

KIA

Model Motor Perioada
CEE'D SW (ED) 1.6 CVVT 06/2009 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.4 10/2010 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 11/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 09/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CVVT 10/2010 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 12/2012
VENGA (YN) 1.4 CRDi 75 02/2010 – 03/2019
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 90 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 115 12/2006 – 12/2012
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.9 CRDi LX 09/2006 – 06/2015
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 90 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 115 09/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 140 09/2007 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 90 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 115 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 CRDi 140 02/2008 – 09/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 02/2008 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 1.4 CVVT 06/2010 – 09/2012
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 03/2012 – 12/2015
VENGA (YN) 1.4 CVVT 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CVVT 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.4 CRDi 90 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CRDi 128 02/2010 – 03/2019
OPTIMA (FSGDS6B) 1.7 CRDi 03/2012 – 12/2015
VENGA (YN) 1.4 CRDi 75 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CRDi 115 02/2010 – 03/2019
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT Hybrid 12/2012 – 12/2015
PRO CEE'D (ED) 2.0 LPG 01/2009 – 12/2009
OPTIMA (FSGDS6B) 2.4 03/2012 – 12/2015
SORENTO I (JC) 3.5 03/2003 – 08/2009
CERATO KOUP II (TD) 1.6 CVVT 09/2013 – 02/2014
CARENS III microbus (UN) 2.0 LPI 09/2006 – 12/2008
CEE'D SW (ED) 1.6 LPG 01/2008 – 09/2012
VENGA (YN) 1.4 LPG 02/2010 – 03/2019
CEE'D hatchback (ED) 1.6 LPG 06/2011 – 12/2011
CEE'D hatchback (ED) 1.4 LPG 06/2011 – 04/2012
CEE'D SW (ED) 1.4 LPG 06/2011 – 04/2012
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT 03/2013 – 12/2015
VENGA Hatchback Van (YN) CVVT 04/2015 – –
VENGA Hatchback Van (YN) CRDi 04/2015 – –
VENGA Hatchback Van (YN) CRDi 04/2015 – –
VENGA Hatchback Van (YN) CVVT 02/2015 – –
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT 12/2014 – 12/2015
SORENTO I VAN (JC) 2.5 CRDi 4WD 08/2005 – 10/2006
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.2 CRDi 01/2010 – 06/2015
PRO CEE'D (ED) 1.6 CVVT 10/2010 – 02/2013
CARENS III microbus (UN) 1.6 CVVT 06/2009 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 03/2013
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.7 V6 06/2006 – 06/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.9 CRDi 04/2006 – 06/2015
CARENS III microbus (UN) 2.0 CVVT 09/2006 – 06/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 140 09/2006 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 1.6 CVVT 08/2009 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 1.6 CRDi 110 10/2010 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 LPI 01/2009 – 03/2013
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 05/2006 – 12/2011
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD 08/2002 – 03/2011
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 12/2006 – 12/2011
CEE'D hatchback (ED) 1.4 12/2006 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.4 09/2007 – 12/2012
SORENTO I (JC) 3.3 V6 4WD 02/2007 – 12/2011
SORENTO I (JC) 3.3 4WD 09/2008 – 12/2009
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD 09/2006 – 12/2011
CEE'D SW (ED) 1.4 CVVT 07/2009 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.4 CVVT 08/2009 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.4 LPG 01/2009 – 12/2010
CEE'D SW (ED) 1.4 LPG 01/2009 – 12/2010
SORENTO I (JC) 2.4 08/2002 – 06/2009
SHUMA I (FB) 1.5 i 16V (AFB242) 10/1997 – 03/2001
SHUMA I (FB) 1.8 i 16V 10/1997 – 03/2001
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 09/2010 – 12/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.2 CRDi 01/2010 – 06/2015
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 11/2010 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 4WD 11/2010 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 01/2011 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 05/2013 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 05/2013 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 LPG 04/2010 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 LPG 4WD 04/2010 – 12/2015
SORENTO II Autoutilitară/SUV (XM) CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II Autoutilitară/SUV (XM) CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
CERATO KOUP III (YD) 2.0 MPi 12/2013 – –
CERATO KOUP III (YD) 2.0 GDi 09/2014 – –
CERATO KOUP III (YD) 2.0 CVVT 12/2014 – –
CEE'D hatchback (ED) 1.4 12/2006 – 12/2012
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 115 05/2007 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 135 08/2009 – 03/2013
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CVVT 02/2008 – 09/2012
OPTIMA (FSGDS6B) 2.4 09/2010 – 12/2015
CEE'D hatchback (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 LPG 06/2007 – 12/2011
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 LPI 04/2010 – 12/2015
OPTIMA (FSGDS6B) 2.0 CVVT 01/2011 – 12/2015
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 11/2005 – 12/2008
OPTIMA (FSGDS6B) 2.4 06/2010 – 12/2015
OPTIMA (FSGDS6B) 2.4 CVVT 01/2012 – 12/2015
SORENTO I (JC) 3.5 V6 4WD 08/2002 – 12/2011
MAGENTIS II (MG) 2.0 11/2005 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.7 11/2005 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 04/2006 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.0 09/2009 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.7 V6 07/2009 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 04/2006 – 12/2010
CEE'D hatchback (ED) 1.6 12/2006 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140 07/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 06/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140 07/2007 – 12/2012
SORENTO II (XM) 3.5 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 11/2009 – 12/2015
CERATO KOUP III (YD) 1.6 T-GDI 12/2013 – –
CARENS III microbus (UN) 2.0 CVVT 05/2006 – 03/2013
SORENTO II Autoutilitară/SUV (XM) CVVT 06/2009 – 12/2015
SORENTO II Autoutilitară/SUV (XM) CVVT 4WD 06/2009 – 12/2015
CLARUS (K9A) 1.8 i 16V 07/1996 – 08/2001
CLARUS (K9A) 2.0 i 16V 07/1996 – 11/2001
CLARUS combi (GC) 1.8 i 16V 05/1998 – 10/2000
CLARUS combi (GC) 2.0 i 16V 05/1998 – 10/2000
CARNIVAL I (UP) 2.5 V6 08/1999 – 10/2001
MAGENTIS I (GD, MS) 2.0 05/2001 – 09/2005
MAGENTIS I (GD, MS) 2.5 V6 05/2001 – 09/2005
CARNIVAL I (UP) 2.9 TDi 08/1999 – 10/2001
PREGIO caroserie (TB) 2.5 TCi D 09/2002 – –
BESTA caroserie 2.2 D 02/1996 – 12/2003
PREGIO caroserie (TB) 2.7 D 10/1997 – –
PREGIO bus 2.5 D 08/1995 – 09/2004
SHUMA limuzina (FB) 1.5 i 16V (AFB222) 10/1997 – 10/2001

LADA

Model Motor Perioada
PRIORA combi (2171) 1.6 10/2009 – 12/2015
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2013
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 12/2008 – 12/2013
112 (2112) 1.5 01/1995 – 09/2004
112 (2112) 1.5 16V 01/1995 – 09/2000
110 (2110) 2.0 i (21106) 08/1996 – 07/2000
112 (2112) 1.5 10/2000 – 12/2005
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 04/2007 – 07/2018
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 LPG 03/2009 – 09/2016
PRIORA hatchback (2172) 1.6 LPG 12/2008 – 12/2013
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21922) 06/2013 – 08/2018
KALINA combi (1117) EL 12/2012 – 12/2013
PRIORA combi (2171) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA hatchback (2172) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 02/2014 – 07/2018
111 (2111) 1.5 01/1997 – 12/2003
VESTA (GFL_) 1.6 (GFL11) 11/2015 – –
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 01/2011 – 12/2013
PRIORA hatchback (2172) 1.6 01/2011 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport 06/2013 – 12/2013
VESTA SW combi (GFK_) 1.8 (GFK33) 07/2016 – –
VESTA (GFL_) 1.8 (GFL33) 06/2016 – –
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (219259) 04/2017 – 08/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 NFR 09/2016 – 12/2017
VESTA (GFL_) 1.6 CNG (GFLA1) 08/2017 – –
VESTA (GFL_) 1.6 (GFL11) 11/2018 – –
VESTA SW combi (GFK_) 1.6 (GFK11) 11/2018 – –
VESTA SW combi (GFK_) Cross 1.6 (GFK11) 11/2018 – –
VESTA (GFL_) 1.8 Sport (GFLS3) 02/2019 – –
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 (21703-28) 10/2014 – 08/2016
VESTA (GFL_) 1.6 (GFL44) 11/2019 – –
VESTA SW combi (GFK_) 1.6 (GFK44) 11/2019 – –
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (21925) 06/2014 – 08/2018
NIVA TRAVEL autoturism de teren, inchis (21230) 1.7 4×4 (21230) 02/2021 – –
KALINA limuzina (1118) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 10/2007 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
110 (2110) Wankel 06/1997 – 09/2004
110 (2110) 1.5 06/1996 – 09/2004
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 01/1995 – 12/2005
111 (2111) 1.5 01/1996 – 12/2005
110 (2110) 1.5 10/2000 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 10/2000 – 12/2010
111 (2111) 1.5 10/2000 – 02/2009
111 (2111) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
112 (2112) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1.7 LPG 09/2002 – 12/2015
111 (2111) 1.5 16V 01/1995 – 08/2002
KALINA hatchback (1119) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V 09/2006 – 12/2013
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21921) 06/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21941) 11/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21942, 21947) 11/2013 – 09/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21927) 06/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21947) 11/2013 – 09/2018
VESTA SW combi (GFK_) 1.6 (GFK11) 11/2015 – –
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport (11196) 09/2006 – 06/2013
NIVA II autoturism de teren, inchis (2123) 1.7 4×4 (21230) 07/2020 – 02/2021
XRAY (GAB_) 1.6 (GAB43) 02/2016 – –
XRAY (GAB_) 1.6 (GAB11) 02/2016 – –
XRAY (GAB_) 1.8 (GAB32, GAB33) 02/2016 – –
XRAY (GAB_) 1.6 Cross (GAB44) 10/2019 – –
XRAY (GAB_) 1.6 Cross (GAB11) 02/2021 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
BETA H.P.E. (828_) 2000 i.e. (828BF) 05/1981 – 09/1984
DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AD) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AE) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.9 TD (836AM, 836AN) 10/1994 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.4 i.e. (836AF, 836AH) 10/1994 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AG, 836AL) 07/1994 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AP) 03/1996 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V (836AQ) 03/1996 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V GT (836AR) 03/1996 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.6 i.e. 16V (836AO) 01/1996 – 08/1999
BETA cupe (828_) 1600 (828BC0) 04/1976 – 12/1984
BETA cupe (828_) 1300 (828BC3) 12/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 (828BC_) 01/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 (828.BC) 04/1976 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 i.e. (828.BC) 12/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 VX (828.BC) 07/1983 – 12/1984
BETA H.P.E. (828_) 2000 (828.BF) 04/1979 – 09/1984
BETA H.P.E. (828_) 2000 (828.BF) 05/1976 – 05/1978
BETA H.P.E. (828_) 2000 Volumex (828.BF) 07/1983 – 09/1984
BETA Spider (828_) 2000 (828BS1) 05/1976 – 11/1979
DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) 08/2008 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXP1A) 04/2011 – 08/2014
DELTA III (844_) 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A) 09/2008 – 08/2014
ZETA (22_) 2.0 16V (220AL5) 05/1998 – 07/2000
DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AS) 07/1996 – 08/1999
DELTA III (844_) 1.4 Bifuel (844.AXA1A) 07/2011 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.4 (844.AXA1A) 09/2008 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXC11, 844.AXC1A) 09/2008 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.9 D Multijet (844.AXE1A) 01/2009 – 08/2014
DELTA III (844_) 2.0 D Multijet (844.AXD1A, 844.AXM1A) 09/2008 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.8 (844.AXH12) 01/2009 – 08/2014
DELTA III (844_) 1.4 16V (844.AXL1A) 07/2010 – 08/2014
TREVI (828_) 2000 i.e. (828DB13) 05/1980 – 01/1987
TREVI (828_) 2000 Volumex (828DB17) 08/1983 – 05/1985
GAMMA (830_) 2500 (830AB.0) 03/1978 – 10/1986
GAMMA cupe (830_) 2500 (830AC_) 09/1977 – 10/1986
DELTA II (836_) 2.0 16V (836AA, 836CA) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AB) 06/1993 – 08/1999
MUSA (350_) 1.6 D Multijet (350.AXL1A, 350.AXH1A) 07/2008 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 LPG (350.AXF1A) 11/2010 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXE1A) 10/2007 – 09/2012
MUSA (350_) 1.9 D Multijet (350.AXC1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXA11, 350.AXA1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXF1A) 09/2005 – 09/2012
MUSA (350_) 1.6 D Multijet (350.AXH1A) 07/2008 – 09/2012
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXM11, 350.AXM1A, 350.AXI1A) 03/2009 – 09/2012
ZETA (22_) 2.0 Turbo (220AD5, 220CD5) 05/1995 – 09/2002
ZETA (22_) 2.1 TD (220AJ5) 05/1996 – 09/1999
BETA Spider (828_) 2000 (828BS1) 04/1979 – 10/1986
BETA (828_) 1600 (828CB0, 828AB0) 08/1973 – 07/1982
ZETA (22_) 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) 07/2000 – 09/2002
ZETA (22_) 2.0 JTD (220.AR5, 220.AN5) 09/1999 – 09/2002
ZETA (22_) 2.0 JTD 16V (220.AR5OOL) 04/2001 – 10/2003
DELTA III (844_) 1.4 (844.AXB1A) 09/2008 – 08/2014
BETA limuzina (828_) 1600 (828DB1) 03/1976 – 10/1986
PHEDRA (179_) 2.2 JTD (179.AXN1B, 179.AXQ11, 179.BXN1B, 179.BXQ11) 04/2006 – 11/2010
LYBRA (839_) 2.0 20V (839AXC11, 839AXC1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839AXD1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA SW (839_) 2.0 20V (839BXC11, 839BXC1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839BXE1A) 10/1999 – 09/2000
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839AXL1A) 09/2000 – 05/2002
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839AXI1A) 09/2000 – 05/2001
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839BXI1A) 09/2000 – 05/2001
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839.AXI1A, 839.AXN1A, 839.CXL1A) 05/2001 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839.BXI1A, 839.BXN1A, 839.CXL1A) 05/2001 – 10/2005
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179.AXH1B, 179.BXH1B) 06/2006 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.0 D Multijet (179.AXL1B, 179.BXL1B) 07/2006 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.2 D Multijet (179.AXM1B, 179.AXP11, 179.BXM1B,… 03/2008 – 11/2010
KAPPA (838_) 2.0 20V (838AA1AA) 10/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 T.DS (838AE1AA, 838AH1AA) 08/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) 08/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.0 16V Turbo (838AB1AA) 02/1995 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.0 20V (838AG1AA, 838AG11A) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.0 16V Turbo (838BB1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA cupe (838_) 2.0 16V Turbo (838CB) 11/1996 – 03/2001
KAPPA (838_) 3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA) 10/1994 – 10/2001
Y (840_) 1.2 (840AA, 840AF1A) 03/1996 – 09/2003
Y (840_) 1.2 16V (840AG1A) 10/2000 – 09/2003
Y (840_) 1.4 12V (840AC) 03/1996 – 09/2003
KAPPA cupe (838_) 3.0 24V (838CD, 838CD11A) 09/1996 – 03/2001
Y (840_) 1.4 12V (840AB) 10/1996 – 09/2003
Y (840_) 1.1 (840AE) 11/1995 – 09/2003
Y (840_) 1.2 16V (840AD) 04/1997 – 09/2003
KAPPA cupe (838_) 2.0 20V Turbo (838CM) 06/1998 – 03/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 3.0 24V (838BD11A) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.0 20V (838BG1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.0 20V Turbo (838AM1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.0 20V Turbo (838BM1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 JTD (838AL1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 JTD (838BL1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 T.DS (838BH1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA cupe (838_) 2.4 20V (838CC) 11/1996 – 03/2001
LYBRA (839_) 1.6 16V (839AXA1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839AXE1A) 07/1999 – 02/2001
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839BXD1A) 07/1999 – 09/2001
LYBRA (839_) 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.6 16V (839BXA1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA (839_) 2.0 20V (839AXH1A) 09/2000 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.0 20V (839BXH1A) 09/2000 – 10/2005
PHEDRA (179_) 2.0 (179AXA11, 179AXA1A) 09/2002 – 11/2010
PHEDRA (179_) 3.0 V6 (179.BXD11) 09/2002 – 11/2010
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839.AXE1A) 05/2002 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839.BXE1A) 05/2002 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.6 (839.BXF1A) 10/2000 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839BXL1A) 09/2000 – 10/2005
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179AXB1A) 09/2002 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179.AXE1A) 07/2003 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.2 JTD (179AXC1A) 09/2002 – 11/2010
YPSILON (843_) 1.2 (843.AXA1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.4 16V (843.AXC11, 843.AXC1B, 843.AXC1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.4 (843.AXG1A) 02/2006 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXE11, 843.AXE1A) 09/2006 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXH1A, 843.AXE1A) 05/2007 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.2 (843.AXB1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 JTD (843.AXD11, 843.AXD1A) 10/2003 – 12/2011
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXB11, 350.AXB1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXG11, 350.AXG1A) 09/2006 – 09/2012
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXF11, 843.AXF1A, 843.AXM11,… 09/2006 – 12/2011

LAND ROVER

Model Motor Perioada
DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4×4 11/1998 – 06/2004
DISCOVERY II (L318) 4.0 V8 4×4 11/1998 – 06/2004
DISCOVERY II (L318) 4.0 4×4 11/1998 – 12/2002
DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4×4 11/1998 – 06/2004

LEXUS

Model Motor Perioada
LS (_F1_) 400 (UCF10) 12/1989 – 12/1995
LX (UZJ100) 470 (UZJ100) 05/1998 – 03/2008
LX (UZJ100) 470 (UZJ100) 05/1998 – 03/2008
LX (UZJ100) 470 (UZJ100) 08/2002 – 03/2008
LX (UZJ100) 470 (UZJ100) 05/1998 – 03/2008

LOTUS

Model Motor Perioada
ESPRIT S4 (082) 3.5 V8 32V Turbo 02/1996 – 06/2003
ESPRIT S4 (082) 2.2 16V Turbo SE 05/1989 – 09/1996
ELISE 1.8 11/2000 – 08/2005
ELISE 1.8 01/2004 – –
ELISE 1.8 05/2002 – –
ELISE 1.8 11/2002 – –

MASERATI

Model Motor Perioada
3200 GT cupe 3.2 Biturbo V8 32V 10/1998 – 03/2002
3200 GT cupe 3.2 Biturbo V8 32V 10/1998 – 03/2002

MAZDA

Model Motor Perioada
MX-6 (GE) 2.0 02/1992 – 02/1997
626 IV (GE) 2.0 i (GE10S1) 01/1992 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P) 01/1992 – 04/1997
MX-6 (GE) 2.5 i 24V (GE20L) 08/1994 – 02/1997
626 V (GF) 1.8 (GF8P) 05/1997 – 12/1999
626 V (GF) 2.0 (GFEP) 04/1998 – 10/2002
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 (BJFW) 01/2001 – 05/2004
6 Hatchback (GG) 1.8 08/2002 – 08/2007
6 Hatchback (GG) 2.0 (GGES) 08/2002 – 08/2007
6 Hatchback (GG) 2.3 (GG3S) 08/2002 – 08/2007
6 Hatchback (GG) 2.0 DI (GG14) 08/2002 – 08/2007
6 limuzina (GG) 1.8 08/2002 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.0 (GGEP, GG10) 06/2002 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.3 (GG3P) 06/2002 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.0 DI (GG14) 06/2002 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 1.8 08/2002 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.0 (GYEW) 08/2002 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.0 DI (GY19) 08/2002 – 02/2005
6 Hatchback (GG) 2.0 DI (GG14) 08/2002 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.0 DI (GY19) 08/2002 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.0 DI (GG14) 08/2002 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.3 AWD (GY3W) 11/2002 – 08/2007
6 Hatchback (GG) 2.0 DI (GG14) 06/2005 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.0 DI (GG14) 06/2005 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.0 DI (GY19) 06/2005 – 08/2007
6 Hatchback (GG) 2.0 (GGES) 03/2005 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.0 (GGEP, GG10) 03/2005 – 08/2007
6 Station Wagon (GY) 2.0 (GYEW) 03/2005 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.3 MPS Turbo (GG3P) 12/2005 – 08/2007
6 limuzina (GG) 2.3 07/2003 – 02/2005
6 limuzina (GG) 2.3 03/2005 – 07/2007
121 III Caseta/ Hatchback (JASM, JBSM) 1.3 01/1996 – 05/1997
626 IV (GE) 1.8 i (GE8P) 08/1991 – 04/1997
626 IV (GE) 1.8 i (GE8P) 08/1994 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P) 08/1994 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP) 01/1993 – 04/1997
626 IV (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP) 10/1992 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1) 04/1992 – 04/1997
626 IV (GE) 1.8 i 05/1994 – 06/1997
323 C V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
MX-6 (GE) 2.5 24V 02/1993 – 11/1995
MX-6 (GE) 2.5 24V (GE10L) 02/1992 – 09/1997
626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P) 08/1991 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.0 i (GE10S1) 08/1991 – 04/1997
XEDOS 9 (TA) 2.5 24V (TA5P) 07/1993 – 07/2000
XEDOS 9 (TA) 2.3 24V (TA3P) 02/1995 – 01/2000
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.25 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.8 D 03/1996 – 04/2003
121 III Caseta/ Hatchback (JASM, JBSM) 1.3 07/1996 – 10/2002
121 III Caseta/ Hatchback (JASM, JBSM) 1.8 D 07/1996 – 10/2002
626 IV (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1) 04/1992 – 04/1997
XEDOS 9 (TA) 2.0 24V 08/1993 – 01/2000
323 C V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 2.0 24V (BAEP) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.5 16V (BA11) 07/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P) 08/1994 – 04/1997
626 V Hatchback (GF) 1.9 (GF8P) 12/1999 – 10/2002
MX-6 (GD) 2.0 09/1995 – 01/1997
626 V Station Wagon (GW) 1.8 (GW8W) 02/1998 – 01/2000
626 V Station Wagon (GW) 1.9 02/1998 – 01/2000
626 V Hatchback (GF) 1.8 (GF8P) 05/1997 – 12/1999
626 V (GF) 1.9 05/1997 – 12/1999
626 V Hatchback (GF) 1.9 05/1997 – 12/1999
626 V (GF) 2.0 (GFEP, GF12) 05/1997 – 10/2002
626 V Hatchback (GF) 2.0 (GFEP) 05/1997 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 2.0 (GWEW) 02/1998 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 2.0 H.P. (GWEW) 02/1998 – 10/2002
626 V Hatchback (GF) 2.0 H.P. (GFEP) 02/1998 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 1.8 (GW8W) 01/2000 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 2.0 TD (GWFW) 10/2000 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 1.9 01/2000 – 10/2002
626 V Hatchback (GF) 2.0 Turbo DI (GFFP) 04/1998 – 10/2002
626 V (GF) 2.0 Turbo DI (GFFP) 04/1998 – 10/2002
626 V Hatchback (GF) 2.0 TD (GFFP) 10/2000 – 10/2002
626 V (GF) 2.0 TD (GFFP) 10/2000 – 10/2002
626 V Station Wagon (GW) 2.0 Turbo DI (GWFW) 04/1998 – 10/2002
626 V (GF) 1.8 (GF8P) 12/1999 – 10/2002
626 V (GF) 1.9 12/1999 – 10/2002
6 Station Wagon (GY) 2.3 (GY3W, GY10) 01/2002 – 02/2008
626 V (GF) 2.0 DI TD (GFFP) 04/1998 – 10/2002
626 IV (GE) 2.0 D 05/1994 – 06/1997
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 (BJ10S, BJFW) 02/2000 – 05/2004
626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P) 08/1993 – 12/1996
323 F V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
323 P V (BA) 1.3 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 1.5 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
DEMIO (DW) 1.3 i 16V (DW3W) 08/1998 – 04/2000
2 (DY) 1.4 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.2 (DY3W) 04/2003 – 06/2007
TRIBUTE (EP) 2.3 AWD (EP3W) 04/2004 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 AWD (EPFW) 04/2004 – 05/2008
MX-5 II (NB) 1.8 (NB8C) 01/1998 – 07/2002
2 (DY) 1.6 02/2003 – 06/2007
TRIBUTE (EP) 2.3 tractiune integrala (EP3W) 07/2006 – 05/2008
323 S V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.8 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
323 S V (BA) 1.7 TD 05/1994 – 09/1998
MX-5 II (NB) 1.6 16V (NB6C) 05/1998 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 05/1998 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 11/2000 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C) 11/2000 – 10/2005
MPV II (LW) 2.0 DI 07/2002 – 02/2006
MPV II (LW) 2.3 (LW3W) 07/2002 – 02/2006
MX-5 II (NB) 1.8 (NB8C) 08/2002 – 10/2005
MX-5 II (NB) 1.8 i (NB8C) 04/2002 – 10/2005
DEMIO (DW) 1.3 16V (DW3W, DW19) 08/1998 – 07/2003
DEMIO (DW) 1.5 16V (DW5W) 04/2000 – 07/2003
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 24V 4WD (EPFW) 03/2000 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD (EPEW) 03/2000 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 2.0 (EPEW) 03/2000 – 05/2008
MPV II (LW) 2.0 (LWEW) 08/2000 – 07/2002
MPV II (LW) 3.0 i V6 (LWFW) 01/2002 – 12/2006
MPV II (LW) 3.0 (LWFW) 01/2002 – 05/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 GX (EP3W) 12/2003 – 10/2004
323 S V (BA) 1.5 16V 05/1994 – 12/1998
XEDOS 6 (CA) 1.6 16V 01/1992 – 03/1994
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 DiTD (BJEP) 10/2000 – 10/2002
XEDOS 6 (CA) 2.0 V6 (CAEP) 06/1994 – 10/1999
XEDOS 6 (CA) 2.0 V6 (CAEP) 01/1992 – 05/1994
XEDOS 6 (CA) 1.6 16V 04/1994 – 10/1999
323 S VI limuzina (BJ) 1.3 16V (BJ3P) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 1.5 16V (BJ5P) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 D (BJ1_) 09/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 TD (BJEP) 09/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.8 Protege (BJ10, BJ8P) 05/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.9 16V (BJ10M) 09/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ12) 10/2000 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJFP) 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJ10S) 02/2000 – 05/2004

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
SL cupe (C107) 450 SLC (107.024) 09/1975 – 08/1979
S-CLASS cupe (C126) 380 SEC (126.043) 10/1981 – 07/1985
S-CLASS cupe (C126) 420 SEC (126.046) 10/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 420 SEC (126.046) 10/1985 – 12/1987
S-CLASS cupe (C126) 420 SEC (126.046) 10/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 10/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 10/1981 – 08/1985
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 09/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 08/1987 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 560 SEC (126.045) 10/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 560 SEC (126.045) 10/1985 – 12/1987
S-CLASS cupe (C126) 560 SEC (126.045) 10/1985 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC Cat 06/1989 – 06/1991
SL (R129) 500 SL (129.066) 09/1989 – 08/1992
SL cupe (C107) 280 SLC (107.022) 06/1976 – 09/1981
SL cupe (C107) 350 SLC (107.023) 03/1976 – 02/1980
SL cupe (C107) 350 SLC (107.023) 01/1972 – 02/1976
SL cupe (C107) 380 SLC (107.025) 07/1980 – 08/1981
SL cupe (C107) 450 SLC (107.024) 01/1973 – 11/1975
SL cupe (C107) 450 SLC 5.0 (107.026) 06/1978 – 02/1980
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 09/1985 – 06/1991
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 (903.071, 903.072, 903.073, 903.671, 903.672,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 (901.061, 901.062, 901.661, 901.662, 902.061,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 (903.011, 903.012, 903.013, 903.022, 903.612,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 (903.061, 903.062, 903.063, 903.661, 903.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 208 CDI (901.671, 902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 211 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 213 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 216 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 CDI (903.671, 903.672, 903.673) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 311 CDI (903.671, 903.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 313 CDI (903.671, 903.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 316 CDI (903.671, 903.672, 903.673) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 211 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 213 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 216 CDI (902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 CDI (901.611, 901.612, 901.621, 902.611, 902.612,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 211 CDI (901.621, 902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 213 CDI (901.621, 902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 216 CDI (902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 311 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 313 CDI (903.663, 903.662, 903.661) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 316 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 311 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 313 CDI (903.611, 903.612, 903.621, 903.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 316 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SL (R129) 55 AMG 03/2000 – 10/2001
SPRINTER 4-t bus (B904) 408 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 411 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 413 CDI (904.663, 904.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 416 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 408 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 411 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 411 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 413 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 413 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 416 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 416 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 408 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 411 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 413 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 416 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 411 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 413 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 416 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SL (R129) SL 73 AMG (129.076) 01/1999 – 12/2001
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.9 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
SPRINTER 3-t bus (B903) 311 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 313 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 316 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 311 CDI 4×4 (903.662, 903.663) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 313 CDI 4×4 (903.662, 903.663) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 311 CDI 4×4 (903.612, 903.613, 903.622, 903.623) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 310 D (903.471, 903.472, 903.473) 01/1997 – 12/1999
S-CLASS (W140) S 320 10/1995 – 08/1998
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B905) 616 CDI (905.612, 905.613, 905.622, 905.623) 04/2001 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 10/1999 – 05/2001
S-CLASS cupe (C126) 420 SEC (126.046) 09/1986 – 06/1991
S-CLASS cupe (C126) 560 SEC (126.045) 10/1985 – 12/1989
SL (R129) 280 (129.058) 08/1993 – 10/2001
SL (R129) 320 (129.063) 09/1993 – 10/2001
SL (R129) 500 (129.067) 09/1992 – 10/2001
SL (R129) 300 SL (129.060) 03/1989 – 08/1993
SL (R129) 300 SL-24 (129.061) 03/1989 – 07/1993
SL (R129) 600 (129.076) 07/1992 – 10/2001
SL (R129) 280 (129.059) 05/1998 – 10/2001
SL (R129) 320 (129.064) 05/1998 – 10/2001
SL (R129) 500 (129.068) 05/1998 – 10/2001
S-CLASS (W140) 300 SE, SEL/S320 (140.032, 140.033) 03/1991 – 10/1998
SL cupe (C107) 280 SLC (107.022) 08/1974 – 09/1981
M-CLASS (W163) ML 320 (163.154) 02/1998 – 08/2002
M-CLASS (W163) ML 430 (163.172) 02/1998 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 270 CDI (163.113) 12/1999 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 55 AMG (163.174) 02/2000 – 06/2005
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 208 D (901.371, 902.371, 902.372) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 212 D (902.471, 902.472) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 (902.071, 902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 210 D (901.461, 901.462, 902.461, 902.462) 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 212 D (901.421, 902.412) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 D (901.361, 901.362, 902.361, 902.362) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 D 2.3 (903.311, 903.312, 903.322) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 D 2.3 (903.361, 903.362, 903.363) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 312 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.421, 903.422, 903.423) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 212 D (901.461, 901.462, 902.461, 902.462) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 312 D 2.9 (903.471, 903.472, 903.473) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 D (903.372, 903.373) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 (902.011, 902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 210 D (901.421, 902.412) 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 310 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.413, 903.421, 903.422,… 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 312 D 2.9 (903.461, 903.462, 903.463) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 D (901.311, 901.312, 901.321, 902.311, 902.312,… 09/1996 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 D (901.361, 901.362, 902.361, 902.362) 10/1996 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 D 2.3 (903.311, 903.322) 11/1996 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 312 D 2.9 4×4 (903.473) 05/1997 – 08/2002
SPRINTER 3-t bus (B903) 310 D 4×4 (903.472, 903.473) 05/1997 – 08/2002
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 210 D (902.471, 902.472) 03/1997 – 04/2000
SPRINTER 4-t bus (B904) 414 (904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 4×4 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 408 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 410 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 4×4 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 408 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 410 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 312 D 2.9 4×4 (903.461, 903.462) 05/1997 – 08/2002
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 D 2.3 (903.361) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 310 D 2.9 4×4 (903.461, 903.462) 06/1997 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 312 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.413, 903.421, 903.422,… 12/1998 – 09/2001
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 D (903.371, 903.372, 903.373) 03/1997 – 04/2000
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 312 D 2.9 4×4 (903.411) 02/1995 – 04/2000
SL (R129) 60 AMG (129.067) 05/1997 – 10/2001
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 310 D 2.9 (903.461, 903.462, 903.463) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 410 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 410 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 D (901.311, 901.312, 901.321, 902.311, 902.312,… 01/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 E (903.372) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 E (903.362) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 E (903.312, 903.322) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 NGT (902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 NGT (901.661, 902.061, 902.062, 902.661, 902.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 NGT (902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 NGT (903.072, 903.671, 903.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 NGT (903.661, 903.061, 903.062, 903.063, 903.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 NGT (903.611, 903.612, 903.613, 903.622, 903.012,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 4×4 (903.672, 903.673) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 4×4 (903.661, 903.662, 903.663) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 4×4 (903.612, 903.613, 903.622) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 313 CDI 4×4 (903.612, 903.613, 903.622, 903.623) 04/2000 – 05/2006
SL (R129) 600 SL (129.076) 02/1992 – 08/1994
S-CLASS cupe (C126) 500 SEC (126.044) 08/1980 – 08/1985
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
S-CLASS (W140) 600 SE, SEL (140.056, 140.057) 04/1991 – 12/1992
S-CLASS cupe (C140) SEC/CL 600 (140.076) 09/1992 – 02/1999
S-CLASS cupe (C140) SEC/CL 420 (140.063) 10/1994 – 02/1999
E-CLASS (W210) E 220 D (210.004) 06/1995 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 250 D (210.010) 06/1995 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 (210.035) 06/1995 – 08/2000
E-CLASS (W210) E 300 D (210.020) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 230 (210.037) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 290 Turbo-D (210.017) 03/1996 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 420 (210.072) 01/1996 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 50 AMG (210.072) 02/1996 – 08/1997
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.078) 06/1996 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 09/1998
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T (210.235) 06/1996 – 08/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 230 T (210.237) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 420 T (210.272) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 290 T Turbo-D (210.217) 06/1996 – 07/1999
V-CLASS (638/2) V 230 TD (638.274) 09/1996 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 10/1996 – 07/2003
E-CLASS (W210) E 280 (210.063) 12/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 (210.065) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 300 Turbo-D (210.025) 12/1996 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 300 T Turbo-D (210.225) 12/1996 – 07/1999
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.347) 06/1997 – 06/2000
CLK (C208) CLK 320 (208.365) 06/1997 – 06/2002
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T Kompressor (202.085) 06/1997 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 240 T (202.086) 06/1997 – 09/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.029) 06/1997 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 250 Turbo-D (210.015) 06/1997 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 250 T Turbo-D (210.215) 06/1997 – 07/1999
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.345) 06/1997 – 06/2000
V-CLASS (638/2) V 280 (638.244, 638.294) 08/1997 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 200 (638.214, 638.294) 02/1997 – 07/2003
CLK Cabriolet (A208) CLK 320 (208.465) 03/1998 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 430, S 430 L (220.070, 220.170) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500, S 500 L (220.075, 220.175, 220.875) 10/1998 – 08/2005
CLK Cabriolet (A208) CLK 430 (208.470) 09/1998 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 06/1998 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 CDI (210.026) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 430 4-matic (210.083) 05/1999 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 600, S 600 L (220.878, 220.178) 01/2000 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128) 06/2000 – 08/2005
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.444) 06/2000 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.448) 06/2000 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.048) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 240 (210.062) 08/2000 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 600, S 600 L (220.176) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 350, S 350 L (220.067, 220.167) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 430 4-matic (220.083, 220.183) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500 4-matic (220.084, 220.184) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.025, 220.125) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 350 4-matic (220.087, 220.187) 06/2003 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 65 AMG, S 65 AMG L (220.179) 03/2004 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500 (220.075, 220.175, 220.875) 10/1998 – 12/2003
E-CLASS platou / sasiu (VF210) E 250 d (210.610) 06/1996 – 06/1998
E-CLASS platou / sasiu (VF210) E 290 TD (210.617) 07/1996 – 07/1999
E-CLASS platou / sasiu (VF210) E 280 (210.663) 07/1999 – 11/2002
E-CLASS (W210) E 55 AMG (210.074) 09/1997 – 12/1998
CLK Cabriolet (A208) CLK 55 AMG (208.474) 09/2001 – 03/2002
V-CLASS caroserie (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 08/1996 – 07/2003
V-CLASS caroserie (638/2) V 280 (638.244) 07/1997 – 07/2003
V-CLASS caroserie (638/2) V 230 (638.274) 08/1996 – 02/1999
S-CLASS (W140) S 350 Turbo-D (140.134) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 280 (140.028) 02/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 400 SE, SEL/S420 (140.042, 140.043) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 500 (140.050, 140.051) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 600 (140.056, 140.057) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 300 Turbo-D (140.135) 05/1996 – 10/1998
S-CLASS (W140) 300 SE 2.8 (140.028) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 500 SE, SEL (140.050, 140.051) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 420 (140.042, 140.043) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS cupe (C140) 500 SEC / CL 500 (140.070) 10/1992 – 12/1999
C-CLASS (W202) C 200 D (202.120) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 D (202.125) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 D (202.121) 08/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 D (202.122) 10/1996 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 D (202.021) 07/1996 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 (202.022) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.028) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 36 AMG (202.028) 05/1994 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T (202.083) 06/1996 – 06/1998
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.445) 03/1998 – 06/2000
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.447) 03/1998 – 06/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 250 T D (210.210) 06/1996 – 07/1999
C-CLASS (W202) C 200 (202.020) 01/1994 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 11/1994 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 230 Kompressor (202.024) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 Turbo-D (202.128) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 11/1996 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 200 D (210.003) 01/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 D 05/1996 – 03/2002
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T Kompressor (202.082) 11/1996 – 03/2001
E-CLASS (W210) E 320 (210.055) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 280 (210.053) 01/1996 – 06/1997
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T (202.080) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 250 T Turbo-D (202.188) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 280 T (202.089) 06/1997 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T CDI (202.193) 09/1997 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T CDI (202.194) 03/1998 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 43 AMG (202.093) 08/1997 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.081) 09/2000 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T Kompressor (202.087) 09/2000 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 240 T (202.088) 09/2000 – 03/2001
CLK (C208) CLK 200 (208.335) 06/1997 – 06/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 (208.435) 03/1998 – 03/2002
C-CLASS (W202) C 230 (202.023) 06/1996 – 06/1997
SLK (R170) 200 (170.435) 09/1996 – 03/2000
SLK (R170) 230 Kompressor (170.447) 09/1996 – 03/2000
SLK (R170) 200 Kompressor (170.445) 10/1996 – 03/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T D (202.180) 10/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 03/2001
E-CLASS T-Model (S210) E 270 T CDI 02/2000 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 280 T (210.263) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T CDI (210.226) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 430 T 4-matic (210.283) 05/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.248) 08/2000 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.262) 08/2000 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 270 CDI (210.016) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 270 CDI (210.016) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS platou / sasiu (VF210) E 220 CDi (210.606) 07/1999 – 12/2002
E-CLASS platou / sasiu (VF210) E 270 CDI (210.616) 07/1999 – 12/2002
E-CLASS (W210) E 280 4-matic (210.081) 12/1996 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 280 T 4-matic (210.281) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T (210.265) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T 4-matic (210.282) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 320 4-matic (210.082) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 430 (210.070) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 55 AMG (210.074) 08/1997 – 03/2002
CLK (C208) CLK 430 (208.370) 07/1998 – 06/2002
CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374) 08/1999 – 06/2002
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.344) 06/2000 – 06/2002
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.348) 06/2000 – 06/2002
CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374) 09/2000 – 12/2003
C-CLASS (W202) C 240 (202.026) 06/1997 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 240 (210.061) 06/1997 – 08/2000
C-CLASS (W202) C 43 AMG (202.033) 08/1997 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 CDI (202.133) 09/1997 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 CDI (202.134) 03/1998 – 05/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.261) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 430 T (210.270) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.245) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.045) 06/1997 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 320 (220.065, 220.165) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.026, 220.126) 08/1999 – 09/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 55 T AMG (210.274) 08/1997 – 03/2003
S-CLASS (W220, V220) S 55 AMG Kompressor (220.074, 220.174) 06/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 280 (220.063, 220.163) 10/1998 – 08/2005
V-CLASS (638/2) V 200 CDI (638.294) 03/1999 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 220 CDI (638.294) 03/1999 – 07/2003
V-CLASS caroserie (638/2) V 200 (638.294) 03/1999 – 07/2003
V-CLASS caroserie (638/2) V 220 (638.294) 02/1999 – 07/2003
S-CLASS (W220, V220) S 55 AMG (220.073, 220.173) 04/1999 – 08/2005
E-CLASS T-Model (S210) E 270 T CDI (210.216) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 05/1999 – 03/2003
CLK Cabriolet (A208) CLK 55 AMG (208.474) 01/2000 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128) 06/2003 – 08/2005
CLK (C208) CLK 55 AMG (208.374) 10/1998 – 07/2002
S-CLASS cupe (C140) SEC/CL 600 07/1992 – 05/1993
VITO bus (W638) 108 D 2.3 (638.164) 02/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 110 TD 2.3 (638.174) 02/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 113 2.0 (638.114, 638.194) 02/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 114 2.3 (638.134, 638.194) 12/1996 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 108 D 2.3 (638.064, 638.068) 03/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 110 D 2.3 (638.074, 638.078) 03/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 113 2.0 (638.014, 638.094) 03/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 114 2.3 (638.034, 638.094) 03/1997 – 07/2003
VITO bus (W638) 108 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
VITO bus (W638) 110 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
VITO bus (W638) 112 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 108 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 110 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 112 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 310 D 2.9 4×4 (903.421, 903.422, 903.423) 01/1997 – 04/2000

MG

Model Motor Perioada
MGF (RD) 1.8 i 16V 03/1995 – 03/2002
MGF (RD) 1.8 i VVC 03/1995 – 03/2002
MG ZR 105 06/2001 – 04/2005
MG ZR 120 06/2001 – 04/2005
MG ZR 2.0 TD 06/2001 – 04/2005
MGF (RD) 1,8 i VVC 10/2001 – 03/2002
MGF (RD) 1.6 02/2000 – 03/2002
MG ZS 2.0 TD 01/2004 – 04/2005
MG ZS 2.0 TD 01/2004 – 04/2005
MG ZT 2.0 CDTi 06/2002 – 09/2003
EXPRESS Caseta/ Hatchback 160 03/2003 – 05/2005
MG ZT 190 06/2001 – 07/2005
MG ZT 160 06/2001 – 07/2005
MG ZT- T 160 10/2001 – 07/2005
MG ZT- T 190 10/2001 – 07/2005
MG ZT 260 10/2003 – 07/2005
MG ZT- T 260 10/2003 – 07/2005
MG ZT 2.0 CDTi 11/2002 – 07/2005
MG ZT- T 2.0 CDTi 11/2002 – 07/2005
MG ZT 1.8 16V 01/2003 – 07/2005
MG ZT 1.8 T 16V 01/2003 – 07/2005
MG ZT- T 1.8 16V 01/2003 – 07/2005
MG ZT- T 1.8 T 16V 01/2003 – 07/2005
MG ZT- T 180 02/2002 – 10/2005
MG ZS Hatchback 2.0 TD 01/2004 – 10/2005
MG ZS Hatchback 2.0 TD 01/2004 – 10/2005
MG ZT- T 2.0 CDTi 06/2002 – 07/2005
MG ZR 160 06/2001 – 04/2005
MG ZS 180 07/2001 – 04/2005
MG ZS 120 07/2001 – 04/2005
MG ZS Hatchback 180 07/2001 – 10/2005
MG ZS Hatchback 120 07/2001 – 10/2005
MG ZT 180 02/2002 – 10/2005
MG ZT 180 (RJ) 08/2002 – 10/2005

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
COLT III (C5_A) 1.3 (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.8 Diesel GLX (C54A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.3 GL (C61A) 04/1988 – 12/1990
COLT III (C5_A) 1.3 12V (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 GLXi (C52A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 Cat (C52A) 07/1990 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.6 GTi 16V (C53A) 04/1988 – 05/1990
COLT III (C5_A) 1.8 GTi 16V Cat (C58A) 06/1990 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A) 08/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.8 GLX Diesel (C64A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 (C61A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A) 06/1990 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 D (C64A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A) 06/1992 – 05/1994
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 16V (C76A, C66A) 06/1992 – 05/1994
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C69A) 06/1992 – 12/1993
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 GTi 16V (C68A) 11/1989 – 05/1992
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A) 11/1992 – 08/1996
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.0 16V (PA3V/W, PB3V, PA3W) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 i 4WD (PD4V/W) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.5 TD (PA5V/W, PB5V) 05/1995 – 05/2000
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.5 TD 4WD (PD5V/W) 05/1995 – 05/2000
GALANT VIII (EA_) 2.4 GDI (EA3A) 02/1999 – 09/2000
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 06/1988 – 05/1992
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 06/1996 – 03/2001
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.6 GTi (C63A) 05/1988 – 05/1990
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 GTi (C63A) 05/1988 – 05/1990
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 4WD (C76A, C66A) 06/1992 – 11/1993
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 GLS (C62A) 08/1989 – 08/1992
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23V, P03V, P13V) 06/1994 – 05/1996
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 2.0 D (C67A) 06/1992 – 07/1993
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 09/1988 – 08/1990
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 09/1988 – 08/1989
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 (E55A) 04/1993 – 03/1995
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 D (P05W, P15W) 09/1991 – 09/2003
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 09/1990 – 09/1992
DELICA / SPACE GEAR 2.5 05/1995 – 05/2000
DELICA / SPACE GEAR 2.5 (PD5W) 05/1995 – 05/2000
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P03V, P13V) 06/1994 – 05/1996
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 i (P00W, P03W, P13W) 06/1994 – 10/1998
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 GLS (P03W, P13W) 06/1994 – 05/1996
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A) 07/1990 – 06/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 4WD (C77A) 09/1989 – 06/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A) 05/1989 – 05/1992
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 1.6 (P02W, P12W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 12/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 4WD (P23W, P23V) 08/1988 – 05/1994
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 4WD (P24W) 08/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 D (P05W, P15W, P25W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD (P05W) 02/1987 – 05/2003
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD 4WD (P25W, P35W) 12/1987 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 (P04W, P14W) 11/1990 – 05/2004
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI 4WD (E75A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 V6-24 (E64A, E54A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 V6-24 4WD (E88A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A) 02/1994 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 (E52A) 02/1994 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.5 (E88A) 11/1992 – 09/1996
GALANT VIII (EA_) 2.0 (EA2A) 09/1996 – 09/2000
GALANT VIII (EA_) 2.5 V6 24V (EA5A) 09/1996 – 09/2000
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.0 (EA2W) 09/1996 – 09/2000
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EA5W) 09/1996 – 09/2000
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.4 GDI (EA3W) 02/1999 – 10/2003
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.0 (EA2W) 09/2000 – 10/2003
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.4 GDI (EA3W) 09/2000 – 10/2003
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EA5W) 09/2000 – 10/2003
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 07/1989 – 08/1990
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 04/1989 – 08/1990
GALANT VIII (EA_) 2.0 TDI (EA6A) 09/1996 – 10/2004
GALANT VIII combi (EA_, EC_) 2.0 TDI (EA6W) 09/1996 – 10/2003
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 HDD Mivec (CU5W) 03/2001 – 12/2006
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2500 TD (PA5W) 05/1995 – 06/2005
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2500 TD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) 09/1996 – 06/2005
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.0 (PA3W) 09/1995 – 10/2002
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 (PA4W) 05/1995 – 10/2002
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.0 (PA3W) 12/1994 – 10/2002
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2.4 (PA4W) 06/1996 – 02/2006
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 (PA4W) 09/1996 – 06/2005
DELICA / SPACE GEAR 2.0 (PA3V) 09/1995 – 10/2002
GALANT VIII (EA_) 2.0 (EA2A) 09/2000 – 10/2004
GALANT VIII (EA_) 2.4 GDI (EA3A) 09/2000 – 10/2004
GALANT VIII (EA_) 2.5 V6 24V (EA5A) 09/2000 – 10/2004
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2500 TD 4WD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) 09/1996 – 06/2005
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.6 GLX (C63A) 08/1989 – 08/1992
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23W, P23V) 06/1994 – 05/2002
L400 bus (PD_W, PC_W, PA_V, PB_V, PA_W) 2.4 4WD (PD4W) 09/1996 – 06/2005
DELICA / SPACE GEAR 2.4 (PA4W, PB4W, PC4W) 09/1994 – 05/2004
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 09/1990 – 09/1992
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 GLX (D05V, D05W) 01/1984 – 12/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLX (D04W) 06/1986 – 05/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLX 4WD (D08W) 06/1986 – 05/1988
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLXi (D04W) 06/1988 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLXi 4WD (D08W) 06/1988 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 4WD (D08W) 03/1985 – 04/1991
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 TD (D09V, D09W) 06/1986 – 04/1991
SPACE WAGON VAN (D0_V/W) 1.8 (D05V) 10/1983 – 05/1986
SPACE WAGON VAN (D0_V/W) 1.8 (D05V) 06/1986 – 12/1988
ECLIPSE I (D2_A) 2.0 i 16V (D22A, D27A) 04/1991 – 11/1995
ECLIPSE I (D2_A) 2.0 i 16V 4WD (D22A, D27A) 04/1991 – 11/1995
SPACE WAGON VAN (D0_V/W) 1.8 TD (D09V) 10/1983 – 09/1987
LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X (CZ4A) 06/2008 – 03/2015
OUTLANDER I (CU_W) 2.0 4WD (CU2W) 05/2003 – 10/2006
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD (CU5W) 11/2003 – 09/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII – 260 (CT9A) 03/2004 – 07/2005
OUTLANDER I (CU_W) 2.0 Turbo 4WD (CU2W) 04/2004 – 10/2006
GRANDIS (NA_W) 2.0 DI-D (NA8W) 09/2005 – 03/2010
OUTLANDER I (CU_W) 2.0 (CU2W) 05/2003 – 10/2006
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX (CT9A) 08/2005 – 09/2006
GRANDIS (NA_W) 2.0 DI-D (NA8W) 02/2007 – 03/2010
GRANDIS (NA_W) 2.4 MIVEC (NA4W) 04/2004 – 12/2011
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD 01/2005 – 12/2006
LANCER VIII (CY_A, CZ_A) EVO X (CZ4A) 10/2007 – 10/2008
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 i MIVEC 4WD (CU5W) 07/2004 – 10/2006
GRANDIS (NA_W) 2.4 MIVEC (NA4W) 04/2004 – 12/2011
OUTLANDER I (CU_W) 2.0 Turbo-R 4WD (CU2W) 01/2002 – 10/2006
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD (CU4W) 05/2003 – 10/2006
OUTLANDER I (CU_W) 2.4 4WD (CU5W) 05/2003 – 09/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO IX (CT9A) 01/2005 – 09/2007
LANCER VII (CS_A, CT_A) EVO VIII (CT9A) 04/2003 – 03/2005

NISSAN

Model Motor Perioada
PRIMERA (P10) 2.0 GT 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 D 01/1991 – 01/1996
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 D 07/1990 – 12/1995
300ZX (Z32) 3.0 Twin Turbo 05/1990 – 09/1995
300ZX (Z32) 3.0 Twin Turbo 05/1990 – 09/1995
200SX cupe (S14) 2.0 i 16V Turbo 10/1993 – 12/1999
PRIMERA (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 06/2007 – 11/2013
PRIMERA (P11) 1.6 16V 09/1996 – 10/2000
PRIMERA (P11) 2.0 TD 09/1996 – 12/2001
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 D 01/1991 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1993 – 01/1996
PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V 04/1998 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 TD 04/1998 – 12/2001
200SX cupe (S14) 2.0 i 16V 10/1993 – 12/1999
NV400 bus (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
PRIMERA (P11) 1.8 16V 08/1999 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 1.8 16V 08/1999 – 12/2001
PRIMERA (P11) 2.0 16V 08/1999 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 08/1999 – 12/2001
PRIMERA (P11) 1.6 16V 06/1996 – 12/2001
INTERSTAR bus (X70) dCI 90 07/2002 – 08/2006
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 06/1990 – 01/1996
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 100 11/2003 – 03/2006
INTERSTAR bus (X70) dCi 100 11/2003 – 03/2006
PRIMERA (P10) 2.0 06/1990 – 04/1993
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 06/1990 – 04/1993
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2008 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.0 4×4 06/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 01/2008 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 09/2007 – 11/2013
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 06/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 RWD 08/2014 – 06/2016
X-TRAIL II (T31) 2.0 06/2008 – 02/2014
X-TRAIL II (T31) 2.0 09/2012 – 02/2014
X-TRAIL II (T31) 2.5 09/2007 – 07/2014
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
PRIMERA Traveller (WP11) 1.8 16V LPG 08/1999 – 12/2001
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
X-TRAIL VAN (T31) dCi 01/2011 – 02/2014
X-TRAIL VAN (T31) dCi 4×4 01/2013 – 02/2014
X-TRAIL VAN (T31) dCi 4×4 03/2013 – 02/2014
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 110 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 135 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 150 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 180 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 165 10/2022 – –
PRIMERA (P11) 2.0 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V LPG 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 07/1990 – 03/1998
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1990 – 06/1993
ALMERA Classic (B10) 1.6 16V 03/2006 – –
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 02/1991 – 03/1998
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 TD 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 1.8 16V 08/1999 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 08/1999 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/2000 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 1.8 16V LPG 08/1999 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V LPG 09/2000 – 07/2002
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 i 07/1990 – 03/1998
PRIMERA (P10) 2.0 06/1990 – 05/1996
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 4×4 04/1991 – 06/1996
PRIMERA (P11) 2.0 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA (P11) 2.0 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V 04/1998 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 06/1996 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 04/1998 – 12/2001
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 08/2014 – –
PRIMERA (P11) 1.6 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/1996 – 07/2002
NV400 bus (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
PRIMERA (P11) 2.0 16V 06/1996 – 12/2001
INTERSTAR bus (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR bus (X70) dCi 115 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCI 90 07/2002 – –
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 140 11/2003 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 140 11/2003 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 120 09/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 120 09/2006 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 150 09/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 150 09/2006 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 100 04/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 100 04/2006 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 100 02/2004 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 115 08/2003 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 120 08/2006 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 140 11/2003 – –
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 115 04/2002 – –
X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD 06/2008 – 11/2013
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 150 08/2006 – –
X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD 03/2007 – 11/2013
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 09/2007 – 07/2014
X-TRAIL II (T31) 2.5 4×4 06/2007 – 07/2014
X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4×4 10/2009 – 11/2013
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 RWD 02/2014 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 160 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 06/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 10/2013 – 05/2020
NV400 bus (X62, X62B) dCi 170 07/2015 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 RWD 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 170 06/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 RWD 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 170 09/2016 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 145 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 165 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 130 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 130 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 145 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 145 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 165 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 165 RWD 11/2021 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 100 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 80 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 16V 04/2006 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
PRIMASTAR bus (X83) dCi 115 09/2008 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 115 09/2008 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 140 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 120 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 115 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 90 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 90 09/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 150 04/2006 – –
ALMERA II (N16) 1.8 07/2000 – 11/2002
ALMERA II (N16) 1.5 10/2002 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.8 10/2002 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 2.2 dCi 09/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 2.2 dCi 09/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 07/2000 – 11/2006
ALMERA II (N16) 2.2 Di 07/2000 – 04/2003
ALMERA II (N16) 1.8 01/2002 – –

OPEL

Model Motor Perioada
CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68) 07/2006 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.4 LPG (L08, L68) 09/2009 – 08/2014
OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A (V87) 1.8 S (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 12/1987
OMEGA A (V87) 2.3 TD (F19, M19, N19) 10/1986 – 08/1988
OMEGA A (V87) 2.3 D (F19, M19, N19) 10/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.3 TD Interc. (F19, M19, N19) 08/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 i (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.4 i (F19, M19, N19) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.6 i (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 S (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD (F35, M35) 09/1986 – 08/1988
OMEGA A combi (V87) 2.3 D (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD Interc. (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.4 i (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.6 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 Cat (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V (F35, M35) 09/1989 – 03/1994
SENATOR B (V88) 2.6 i (P19) 09/1990 – 09/1993
SENATOR B (V88) 3.0 (P19) 09/1987 – 09/1993
SENATOR B (V88) 3.0 24V (P19) 09/1989 – 09/1993
CALIBRA A (C89) 2.0 i (M07) 08/1989 – 12/1996
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V (M07) 06/1990 – 02/1994
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V 4×4 (M07) 06/1990 – 02/1994
TIGRA (S93) 1.6 16V (F07) 07/1994 – 08/1998
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i (F68) 10/1995 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i 16V (F68) 10/1995 – 07/2002
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 i 16V (F68) 09/1995 – 06/2000
VECTRA B hatchback (J96) 2.5 i V6 (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 1.6 i (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.6 i 16V (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 2.0 i 16V (F19) 09/1995 – 06/2000
VECTRA B (J96) 2.5 i V6 (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 2.0 DI 16V (F19) 11/1996 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 DI 16V (F68) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 1.6 i (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 1.6 i 16V (F35) 11/1996 – 07/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) Cat (F19, M19, N19) 03/1988 – 03/1994
SENATOR B (V88) 3.0 i Cat (P19) 01/1988 – 09/1993
VECTRA B (J96) 2.0 DTI 16V (F19) 06/1997 – 04/2002
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.8 VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
VECTRA B (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 2.2 DTI 16V (F68) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B (J96) i 500 2.5 (F19) 05/1998 – 09/2000
CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68) 06/2011 – 08/2014
MERIVA B microbus (S10) 1.4 LPG (75) 06/2011 – 03/2017
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
SENATOR B (V88) 2.5 i (P19) 09/1990 – 09/1993
OMEGA A (V87) 3.6 24V Lotus (F19, M19, N19) 08/1990 – 09/1992
OMEGA A (V87) 3.0 24V Evolution500 (F19, M19, N19) 03/1991 – 07/1992
CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68) 09/2000 – 06/2003
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.2 DTI 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.2 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.2 i 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B (J96) 2.6 i V6 (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B hatchback (J96) 1.6 i (F68) 10/1995 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 1.6 i (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 i (F68) 10/1995 – 02/2002
VECTRA B combi (J96) 2.0 i (F35) 11/1996 – 02/2002
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DI 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DTI 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
TIGRA (S93) 1.6 16V (F07) 08/1997 – 08/1998
MERIVA A microbus (X03) 1.6 16V (E75) 05/2003 – 01/2006
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75) 07/2005 – 12/2010
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75) 07/2005 – 04/2015
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.9 CDTi (L67) 09/2005 – 10/2010
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75) 01/2006 – 12/2010
VECTRA C GTS (Z02) 1.8 (F68) 08/2005 – 08/2008
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
VECTRA C (Z02) 1.6 (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.8 (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.8 (F35) 08/2005 – 08/2008
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 01/2006 – 10/2010
COMBO Tour 1.3 CDTI 16V 10/2005 – 12/2011
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2006 – 08/2008
VECTRA B (J96) 1.6 GL (F19) 09/1995 – 08/1996
CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68) 01/2002 – 12/2009
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 Turbo (L67) 02/2007 – 10/2010
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 07/2006 – 08/2008
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75) 01/2008 – 04/2015
VECTRA B hatchback (J96) 2.5 (F68) 10/1999 – 06/2000
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG Turbo (M75) 04/2010 – 04/2015
ASTRA H limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 01/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 11/2014
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 06/2015
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75) 06/2013 – 04/2015
CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68) 07/2012 – 08/2014
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 01/2013 – –
CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68) 01/2002 – 12/2009
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo OPC (F69) 09/2006 – 08/2008
OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19) 11/1986 – 09/1988
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 11/1986 – 09/1988
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 03/2014 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTi (75) 08/2013 – 01/2017
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
ADAM (M13) 1.0 07/2014 – 11/2018
ADAM (M13) 1.0 07/2014 – 11/2018
ADAM (M13) 1.4 S 11/2014 – 01/2019
ASTRA K (B16) 1.4 (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.4 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.4 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.0 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 Turbo (68) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 11/2015 – 12/2022
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 01/2016 – 08/2017
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 4×4 01/2016 – 08/2017
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
ASTRA K (B16) 1.4 CNG (68) 10/2017 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 CNG (35) 10/2017 – 12/2022
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
ASTRA K (B16) 1.0 Turbo (68) 06/2018 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.0 Turbo (35) 06/2018 – 12/2022
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 FlexFuel (M75) 08/2008 – 12/2012
VECTRA B hatchback (J96) 1.8 FlexFuel (F68) 01/1999 – 09/2000
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.4 (L08) 07/2012 – 08/2014
ASTRA K (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – 12/2022
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2021
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2020
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 02/2019 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.2 07/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
ASTRA K (B16) 1.2 Turbo (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.2 Turbo (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.2 Turbo (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.5 CRDI (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.5 CRDI (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.4 Turbo (68) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.2 Turbo (35) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.2 Turbo (35) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.2 Turbo (35) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 Turbo (35) 08/2019 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.5 CRDI (35) 08/2019 – 12/2022
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 08/2019 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 09/2019 – –
ASTRA K Caseta/ Hatchback 1.6 CDTI 04/2018 – –
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 2.0 VAN (M75) 07/2005 – 12/2010
ASTRA K caroserie inchisa/combi 1.0 (35) 05/2018 – –
ASTRA K caroserie inchisa/combi 1.4 (35) 06/2018 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 09/2020 – –
MERIVA B VAN (S10) 1.4 ECOTEC (75) 01/2013 – 03/2017
MERIVA B VAN (S10) 1.3 CDTi (75) 01/2013 – 11/2014
MERIVA B VAN (S10) 1.6 CDTi (75) 03/2014 – 03/2017
MERIVA B VAN (S10) 1.7 CDTi (75) 01/2013 – 01/2017
MERIVA B VAN (S10) 1.7 CDTi (75) 01/2013 – 10/2013
MERIVA B VAN (S10) 1.7 CDTi (75) 01/2013 – 10/2013
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 08/2021 – –
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E HYDROGEN 08/2022 – 09/2024
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 04/2023 – –
VIVARO C bus (K0) 2.0 12/2022 – –
COMBO E Tour / Life (K9) Combo-e 11/2023 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) Combo-e 11/2023 – –
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E HYDROGEN 10/2024 – –
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E 04/2024 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E 04/2024 – –
VIVARO C bus (K0) VIVARO-E 04/2024 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) E LIFE 04/2024 – –
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 09/1990
SENATOR B (V88) 3.0 (P19) 01/1988 – 09/1990
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 09/1990
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1986 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1987 – 04/1994
CALIBRA A (C89) 2.0 i 4×4 (M07) 06/1990 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.0 i Turbo 4×4 (M07) 08/1991 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.5 i V6 (M07) 04/1993 – 07/1997
VECTRA B (J96) 2.0 i (F19) 10/1995 – 04/2002
TIGRA (S93) 1.4 16V (F07) 08/1997 – 12/2000
OMEGA B (V94) 2.0 (F69, M69, P69) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.0 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B (V94) 2.0 16V (F69, M69, P69) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B (V94) 2.5 V6 (F69, M69, P69) 03/1994 – 09/2000
OMEGA B (V94) 3.0 V6 (F69, M69, P69) 04/1994 – 02/2001
OMEGA B (V94) 2.5 TD (F69, M69, P69) 04/1994 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.0 16V (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.5 V6 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/2000
OMEGA B combi (V94) 2.5 TD (F35, M35, P35) 04/1994 – 07/2001
OMEGA B combi (V94) 3.0 V6 (F35, M35, P35) 04/1994 – 02/2001
OMEGA B (V94) 2.0 (F69, M69, P69) 03/1994 – 12/2000
OMEGA B combi (V94) 2.0 (F35, M35, P35) 05/1994 – 05/1999
OMEGA B (V94) 2.0 (F69, M69, P69) 05/1994 – 05/1999
TIGRA (S93) 1.4 16V (F07) 07/1994 – 12/2000
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V 4×4 (M07) 02/1994 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V (M07) 02/1994 – 07/1997
VECTRA B combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) i 500 2.5 (F35) 05/1998 – 09/2000
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
VECTRA B (J96) 1.6 i (F19) 10/1995 – 04/2002
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 LPG (M75) 07/2009 – 04/2015
VECTRA B hatchback (J96) 1.7 TD (F68) 10/1995 – 12/1998
VECTRA B (J96) 1.7 TD (F19) 10/1995 – 12/1998
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.2 (M75) 07/2005 – 12/2012
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.9 CDTI VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.9 CDTI VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 2.2 DGi VAN (M75) 07/2005 – 12/2011
MERIVA A microbus (X03) 1.4 16V Twinport LPG (E75) 07/2004 – 05/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.4 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI 16V (L70) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.3 CDTI (L70) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 LPG (L48) 08/2009 – 10/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.8 (E75) 05/2003 – 05/2010
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2004 – 10/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.4 16V Twinport (E75) 07/2004 – 05/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI 16V (L48) 04/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI 16V (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.3 CDTI (L48) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.3 CDTI (L35) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 06/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.6 (E75) 01/2006 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.3 CDTI (E75) 09/2003 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.6 Turbo (E75) 09/2005 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.7 CDTI (E75) 09/2006 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.3 CDTI (E75) 04/2005 – 05/2010
ASTRA H (A04) 1.6 Turbo (L48) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 Turbo (L35) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H limuzina (A04) 1.3 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.6 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.3 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.6 (L69) 01/2009 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.4 (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.4 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H limuzina (A04) 1.4 (L69) 02/2007 – 06/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.4 EcoTec (L70) 12/2004 – 12/2012
SIGNUM hatchback (Z03) 2.8 V6 Turbo (F48) 01/2006 – 12/2008
INSIGNIA A (G09) 2.0 E85 Turbo (68) 10/2010 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 E85 Turbo (35) 09/2010 – 11/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo E85 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 01/2012 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 01/2012 – 06/2015
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 06/2013 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 06/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 07/2013 – 06/2015
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2013 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2013 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2013 – 06/2015
INSIGNIA A (G09) 1.6 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 07/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 (35) 07/2008 – 06/2012
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35) 07/2008 – 06/2013
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (35) 10/2008 – 06/2013
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2013
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 07/2008 – 06/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 Turbo (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35) 01/2009 – 06/2013
INSIGNIA A (G09) 1.6 Turbo (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 07/2013 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 06/2010 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 06/2010 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 06/2010 – 06/2015
INSIGNIA A (G09) 1.4 LPG (68) 07/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.4 LPG (69) 07/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 03/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 03/2012 – 03/2017
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi 4×4 (47) 09/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi 4×4 (47) 09/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47) 07/2014 – 03/2017
VECTRA B hatchback (J96) 2.6 i V6 (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.6 i V6 (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 i 16V (F68) 07/2000 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 07/2000 – 07/2003
VECTRA B hatchback (J96) 2.0 DTI 16V (F68) 06/1997 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 06/1997 – 07/2003
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.7 DTI (E75) 09/2003 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.6 (E75) 05/2003 – 05/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 12/2004 – 07/2007
CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68) 12/2009 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08) 07/2006 – 06/2010
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.0 (L08) 01/2010 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.2 (L08) 01/2010 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.2 (L08) 06/2010 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68) 06/2011 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68) 06/2011 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68) 09/2009 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.7 CDTI (L08, L68) 12/2009 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68) 12/2009 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68) 12/2009 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68) 12/2009 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68) 09/2009 – 12/2011
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.6 (L08) 07/2012 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.4 (L08) 07/2012 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.7 CDTI (L08) 07/2012 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08) 07/2006 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68) 07/2006 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI (L08) 11/2009 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.0 (L08) 08/2006 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68) 06/2009 – 08/2014
CORSA D Caseta/ Hatchback (S07) 1.2 (L08) 08/2006 – 08/2014
CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68) 07/2006 – 08/2014
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.7 CDTI VAN (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75) 03/2007 – 04/2015
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2014
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2005 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.8 (L48) 02/2013 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.8 (L35) 01/2012 – 05/2014
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.7 CDTI VAN (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.6 CNG Turbo VAN (M75) 02/2009 – 04/2015
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 Turbo (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 04/2004 – 10/2004
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 04/2004 – 10/2004
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 07/2008 – 12/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 07/2008 – 12/2011
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 05/2009 – 12/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 07/2008 – 12/2011
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 07/2008 – 03/2017
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75) 07/2005 – 09/2012
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.3 CDTI (L08) 04/2005 – 10/2010
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.4 16V 08/2005 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 CNG 16V 06/2006 – –
COMBO Tour 1.6 CNG 06/2006 – 12/2011
INSIGNIA A (G09) 1.4 (68) 04/2011 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.4 (69) 04/2011 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.4 (35) 04/2011 – 03/2017
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 CDTI 16V 10/2005 – 12/2012
VECTRA B combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 07/2000 – 07/2002
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 CNG (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 CNG (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 09/2011 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2011 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2011 – 03/2017
MOVANO A bus (X70) 2.5 DTi (JD) 10/2003 – 08/2006
CORSA C (X01) 1.2 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.6 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 DTI (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 DI (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
MOVANO A bus (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.2 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 09/2000 – –
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 3.0 DTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A bus (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 3.0 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 CDTI 16V 08/2005 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 10/2001 – –
COMBO Tour 1.6 10/2001 – 09/2006
COMBO Tour 1.6 10/2001 – 09/2006
MERIVA A microbus (X03) 1.7 CDTI (E75) 09/2003 – 05/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 12/2006 – 10/2010
MOVANO A bus (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTi (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 CNG 16V 04/2005 – –
COMBO Tour 1.6 CNG 04/2005 – 01/2011
SIGNUM hatchback (Z03) 2.2 direct (F48) 05/2003 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.0 16V Turbo (F68) 03/2003 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.0 16V Turbo (F69) 03/2003 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.2 direct (F35) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.0 Turbo (F35) 10/2003 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 04/2004 – 02/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.2 DGi (F68) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.2 DGi (F69) 10/2003 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 04/2004 – 02/2008
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 10/2006
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 09/2006
VECTRA C GTS (Z02) 1.6 (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 1.6 (F68) 01/2006 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 3.0 CDTi (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 3.0 CDTi (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 06/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 10/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 06/2005 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 08/2005 – 02/2008
VECTRA C combi (Z02) 3.0 V6 CDTI (F35) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.6 (F35) 12/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 2.0 Turbo (F48) 05/2003 – 12/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 3.0 V6 CDTI (F48) 09/2005 – 12/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.8 (F48) 09/2005 – 12/2008
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
TIGRA TwinTop (X04) 1.3 CDTI (R97) 06/2004 – 12/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.2 (L48) 08/2005 – 10/2010
CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.2 Twinport (F08, F68) 07/2004 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.3 CDTI (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 CDTI (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.4 Twinport (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.4 (W5L, F08) 08/2003 – 06/2012
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 CDTi (F08, W5L) 08/2003 – 12/2012
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 04/2004 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 04/2004 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 04/2004 – 08/2008
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 10/2010
TIGRA TwinTop (X04) 1.4 (R97) 06/2004 – 12/2010
TIGRA TwinTop (X04) 1.8 (R97) 06/2004 – 12/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi 16V (L08) 03/2005 – 10/2010
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 12/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 09/2005 – 10/2010
COMBO Tour 1.4 10/2004 – 12/2011
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.7 CDTI 16V 12/2004 – –
COMBO Tour 1.7 CDTI 16V 07/2004 – 12/2011
COMBO Tour 1.3 CDTI 16V 06/2004 – 01/2011
SIGNUM hatchback (Z03) 2.8 V6 Turbo (F48) 09/2005 – 12/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 10/2008
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 06/2010
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 08/2008
CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68) 07/2006 – 12/2010
CORSA D (S07) 1.4 LPG (L08, L68) 08/2006 – 12/2011
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.6 CNG VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68) 11/2006 – 08/2014
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 12/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
CORSA D (S07) 1.6 Turbo (L08, L68) 05/2007 – 08/2014
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 03/2012 – 06/2015
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47) 03/2012 – 03/2017
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.6 EcoTec (L70) 10/2006 – 12/2010
INSIGNIA A (G09) 1.8 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.8 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
ADAM (M13) 1.4 LPG 07/2013 – 11/2018
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.8 (35) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2015
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47) 07/2008 – 03/2017
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V Omega 3000 (F35, M35) 09/1988 – 04/1994
CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68) 08/2006 – 08/2014
INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (68) 07/2009 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (69) 07/2009 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (35) 07/2009 – 03/2017
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.6 EcoTec (L70) 02/2004 – 11/2004
ADAM (M13) 1.2 10/2012 – 02/2019
ADAM (M13) 1.4 10/2012 – 02/2019
ADAM (M13) 1.4 10/2012 – 02/2019
INSIGNIA A (G09) 1.6 SIDI (68) 03/2013 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 SIDI (69) 03/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 SIDI (35) 06/2013 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 01/2014 – 01/2017
MERIVA B VAN (S10) 1.6 CDTi (75) 01/2014 – 01/2017
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.5 CRDI (35) 08/2019 – 12/2022
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 08/2019 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 08/2019 – –
ASTRA K caroserie inchisa/combi 1.5 CRDI (35) 08/2019 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 04/2015 – –
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.0 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 03/2016 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2016 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTI (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 01/2009 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 11/2016 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.2 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D tractiune integrala 08/2018 – –
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 08/2005 – 12/2012
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 4×4 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 tractiune integrala 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 tractiune integrala 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) E LIFE 09/2020 – –
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E 09/2020 – 03/2024
VIVARO C bus (K0) VIVARO-E 09/2020 – 03/2024
VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E 09/2020 – 03/2024
VIVARO C bus (K0) 2.0 09/2020 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 tractiune integrala 08/2021 – –
COMBO E Tour / Life (K9) Combo-e 06/2021 – 10/2023
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) Combo-e 07/2021 – –
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 i 16V (F08, M08, F68, M68) 02/1995 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1996 – 02/1998
SINTRA (APV) 2.2 i 16V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 3.0 i 24V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 2.2 DTI 07/1997 – 04/1999
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 D (FD) 01/1999 – 09/2000
MOVANO A caroserie (X70) 2.8 DTI (FD) 01/1999 – 10/2001
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.8 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 2.8 DTI (JD) 07/1998 – 10/2001
SPEEDSTER (E01) 2.2 (R97) 06/2000 – 08/2005
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
SPEEDSTER (E01) 2.0 Turbo (R97) 08/2002 – 08/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006
OMEGA B (V94) 2.0 DTI 16V (F69, M69, P69) 09/1997 – 09/2000
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TDS (F08, M08, F68, M68) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) 08/1994 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68) 09/1992 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TDS (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 Si (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TD (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 08/1994 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 (F19, M19) 09/1992 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 09/1991 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 06/1993 – 10/1994
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) 06/1993 – 08/1994
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 2.0 i 16V (F19, M19) 02/1995 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 (F19, M19) 09/1995 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i 16V (F19, M19) 02/1996 – 09/1998
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 Di 08/2001 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI (F7, J7, A07) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI (F7) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 DTi 04/2003 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 (F08, M08, F68, M68) 09/1995 – 01/1998
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 D (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 09/2000
MOVANO A bus (X70) 2.5 D (JD) 07/1998 – 09/2000
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 DTI 02/2001 – 12/2010
OMEGA B (V94) 2.2 16V (F69, M69, P69) 09/1999 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.2 16V (F35, M35, P35) 09/1999 – 07/2003
OMEGA B (V94) 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B (V94) 2.6 V6 (F69, M69, P69) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.6 V6 (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B (V94) 3.2 V6 (F69, M69, P69) 02/2001 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 3.2 V6 (F35, M35, P35) 02/2001 – 07/2003
OMEGA B (V94) 2.5 DTI (F69, M69, P69) 09/2001 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.5 DTI (F35, M35, P35) 09/2001 – 07/2003
OMEGA B (V94) 2.2 DTI 16V (F69, M69, P69) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.0 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/1997 – 09/2000
CORSA D (S07) 1.7 CDTI (L08, L68) 08/2006 – 12/2011
CORSA D (S07) 1.3 CDTI (L08, L68) 07/2006 – 06/2011

PEUGEOT

Model Motor Perioada
405 II (4B) 1.9 TD 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.8 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 X4 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 MI-16 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 1.9 TD 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.4 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.8 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 2.0 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 2.0 4×4 08/1992 – 10/1996
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.4 04/1993 – 07/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 05/1993 – 10/2000
BOXER bus (230P) 2.5 TD 07/1994 – 12/1997
806 (221) 2.0 Turbo 06/1994 – 08/2002
806 (221) 2.0 06/1994 – 08/2002
306 (7B, N3, N5) 1.4 SL 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 ST 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 SR 06/1994 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 1.9 SRDT 06/1994 – 05/2001
405 II (4B) 1.9 D 06/1994 – 10/1995
405 II (4B) 2.0 16V 06/1994 – 10/1995
806 (221) 1.9 TD 07/1995 – 08/2002
806 (221) 2.1 td 12V 06/1996 – 08/1999
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 04/1996 – 10/2000
408 1.6 16V 02/2010 – –
806 (221) 1.8 07/1995 – 08/2002
806 (221) 1.9 TD 05/1997 – 08/2002
BOXER bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
207 (WA_, WC_) 1.4 Bioflex 08/2008 – 12/2014
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
806 (221) 2.0 16V 05/1998 – 09/2000
207 SW (WK_) 1.6 08/2008 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 16V 08/2008 – 12/2013
207 SW (WK_) 1.4 Flex 08/2008 – 01/2013
806 (221) 2.0 HDI 08/1999 – 08/2002
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 02/2000 – 07/2004
806 (221) 2.0 16V 09/2000 – 08/2002
307 (3A/C) 1.4 08/2000 – 09/2003
307 SW (3H) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 Break (3E) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 (3A/C) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 SW (3H) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 1.6 HDi 110 02/2004 – 04/2008
307 Break (3E) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
806 (221) 2.0 HDI 16V 08/1999 – 08/2002
307 Break (3E) 1.6 HDi 04/2005 – 04/2008
607 (9D, 9U) 2.0 HDi 03/2001 – 09/2004
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
307 SW (3H) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 Break (3E) 1.4 04/2002 – 09/2003
207 (WA_, WC_) 1.6 Flex 08/2008 – 12/2013
206 hatchback (2A/C) 1.1 08/1998 – 07/2000
207 SW (WK_) 1.4 06/2007 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.4 16V 06/2007 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 16V 06/2007 – 10/2013
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 07/2000 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 07/2000 – 05/2001
308 I (4A_, 4C_) 1.6 02/2012 – 12/2015
BOXER caroserie (230L) 2.0 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER caroserie (230L) 1.9 DT 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER bus (230P) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 06/1994
306 (7B, N3, N5) 2.0 05/1997 – 06/2000
408 2.0 Flex 03/2011 – 12/2016
RCZ 1.6 16V 03/2010 – 12/2015
RCZ 1.6 16V 06/2010 – 12/2015
RCZ 2.0 HDi 03/2010 – 12/2015
308 CC (4B_) 2.0 HDi (4BRHRH, 4BRHRJ) 04/2009 – 12/2014
207 CC (WD_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 10/2009 – 12/2013
BOXER bus 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
BOXER caroserie 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 07/2010 – 12/2012
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 10/1999 – 10/2003
RCZ 1.6 16V 01/2011 – 12/2015
207 SW (WK_) 1.4 16V 11/2009 – 12/2012
RCZ 1.6 THP 270 06/2013 – 12/2015
408 1.6 THP 160 01/2011 – –
301 1.6 VTi 115 11/2012 – 10/2017
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.4 06/2007 – 10/2008
207 SW (WK_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 08/1994
405 II Break (4E) 1.9 TD 08/1992 – 10/1996
308 CC (4B_) 2.0 CVVT 07/2009 – 12/2014
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
207 (WA_, WC_) 1.4 HDi 02/2011 – 12/2015
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
RCZ 1.6 THP 150 03/2011 – 12/2015
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 Td 07/1995 – 08/2000
306 Caseta/ Hatchback 1.9 D 05/1997 – 05/1999
RCZ 1.6 16V 06/2010 – 12/2015
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
RIFTER 1.2 PureTech 110 09/2018 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 100 09/2018 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 130 09/2018 – –
301 1.5 BlueHDI 100 05/2018 – –
301 1.6 LPG 07/2014 – –
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.6 HDi 04/2006 – 10/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDI 130 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDI 100 09/2018 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
408 1.6 HDI 11/2016 – –
301 1.2 PureTech 82 02/2018 – –
RIFTER 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
RIFTER 1.6 BlueHDi 100 09/2018 – –
RIFTER 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 09/2018 – –
RIFTER 1.6 HDi 92 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 100 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 PureTech 110 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDI 130 4×4 09/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) E-EXPERT 09/2020 – –
TRAVELLER bus (V_) E-TRAVELLER 09/2020 – 10/2023
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 09/2020 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) E-EXPERT 09/2020 – 10/2023
806 Van (AF_) TD (AFDHXC) 07/1995 – 08/2002
806 Van (AF_) DT (AFP8CB) 02/1997 – 05/2000
806 Van (AF_) 2.0 (AFRFVC) 05/1998 – 09/2000
806 Van (AF_) 2.0 (AFRGXC) 02/1997 – 05/2000
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 145 07/2021 – –
EXPERT bus (V_) E-EXPERT 09/2020 – 10/2023
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 145 08/2021 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 145 01/2023 – –
EXPERT caroserie (V_) E-EXPERT HYDROGEN 01/2023 – 09/2024
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) e-Partner 11/2023 – –
RIFTER e-Rifter 11/2023 – –
EXPERT caroserie (V_) E-EXPERT 11/2023 – –
EXPERT bus (V_) E-EXPERT 11/2023 – –
TRAVELLER bus (V_) E-TRAVELLER 11/2023 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) E-EXPERT 11/2023 – –
EXPERT caroserie (V_) E-EXPERT HYDROGEN 10/2024 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) e-Partner 4×4 01/2025 – –
301 1.2 VTi 82 12/2014 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 GTi 07/2010 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 01/2012 – 12/2015
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 10/2011 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 04/2012 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
405 II (4B) 1.9 D 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 1.9 D 08/1992 – 10/1996
605 (6B) 2.1 Turbo Diesel 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1992 – 09/1999
605 (6B) 3.0 10/1989 – 09/1999
605 (6B) 3.0 SV 24 08/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.1 D 06/1989 – 07/1995
405 II (4B) 2.0 T 16 X4 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 2.0 4×4 08/1992 – 12/1995
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 DT 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 05/1993 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 03/1994 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 03/1994 – 04/2002
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 ST 07/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 D 05/1993 – 05/2001
405 II (4B) 1.8 08/1996 – 11/1999
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 05/1997
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 02/1995 – 11/1997
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 05/1997
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 01/1994 – 06/1997
306 (7B, N3, N5) 2.0 11/1995 – 06/1997
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.1 05/1993 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.1 06/1994 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 XSi 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
BOXER bus (230P) 2.0 i 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.0 i 4×4 08/1996 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 03/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 4×4 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 07/1999 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 07/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.0 HDI 08/2001 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 06/1994 – 05/2001
405 II Break (4E) 1.9 D 06/1994 – 10/1996
405 II caroserie inchisa/combi (4E_) 1.9 D 08/1992 – 12/1995
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
607 (9D, 9U) 2.7 HDi 24V 12/2004 – 07/2011
206 limuzina 1.6 16V 03/2007 – –
206 limuzina 1.4 HDi eco 70 09/2008 – –
BOXER bus 3.0 HDi 175 03/2011 – –
BOXER caroserie 3.0 HDi 175 03/2011 – –
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 175 03/2011 – –
408 1.6 02/2012 – 12/2016
307 (3A/C) 1.6 07/2006 – 04/2012
307 (3A/C) 2.0 HDi 135 10/2003 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1996 – 05/2001
306 Caseta/ Hatchback 1.4 03/1996 – 07/2001
308 I (4A_, 4C_) 1.6 BioFlex 04/2008 – 10/2014
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 06/2007 – 10/2013
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 Bioflex 03/2009 – 10/2014
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 10/2009 – 12/2012
308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2012
408 2.0 16V 02/2010 – –
308 CC (4B_) 1.6 THP 10/2010 – 12/2014
301 1.2 VTi 72 11/2012 – –
207 limuzina 1.4 Flex 11/2008 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 03/1997 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 06/2000
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 10/2003
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 07/2001
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
308 CC (4B_) 1.6 HDi 02/2009 – 05/2012
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i 09/2010 – 06/2013
206+ (2L_, 2M_) 1.1 LPG 04/2009 – 06/2013
206 hatchback (2A/C) 1.1 i 09/1998 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 2.0 HDI 90 12/1999 – 09/2009
206 Van 1.1 09/2002 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 1.4 i 09/1998 – 12/2012
206 hatchback (2A/C) 1.9 D 09/1998 – 11/2001
206 Van 1.9 D 04/1999 – 05/2007
607 (9D, 9U) 2.2 16V 09/2005 – 06/2010
BOXER bus (230P) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i (2LKFWA, 2MKFWA) 01/2009 – 08/2013
206 hatchback (2A/C) 1.4 LPG 05/2006 – 09/2007
206 hatchback (2A/C) 1.6 HDi 110 05/2004 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 1.4 HDi 09/2002 – 02/2007
207 limuzina 1.4 12/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.4 08/2008 – 12/2015
207 SW (WK_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.4 LPG 08/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.4 BiFuel 08/2007 – 12/2013
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 VTi 03/2007 – 12/2012
207 limuzina 1.6 Bioflex 01/2008 – 12/2013
BOXER caroserie 3.0 HDi 155 07/2006 – 12/2015
207 (WA_, WC_) 1.6 16V Turbo 10/2009 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 110 08/2009 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi 09/2008 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.9 D 10/2008 – 12/2012
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
BOXER bus 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER bus 2.2 HDi 130 03/2011 – –
BOXER bus 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER caroserie 2.2 HDi 130 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 130 04/2006 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 130 4×4 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 150 4×4 03/2011 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 130 03/2011 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 150 03/2011 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
206 Van 1.4 HDi 09/2001 – 03/2009
206 hatchback (2A/C) 1.4 HDi eco 70 09/2001 – 04/2009
207 (WA_, WC_) 1.6 08/2008 – 12/2013
607 (9D, 9U) 2.2 HDi 02/2000 – 02/2006
607 (9D, 9U) 2.2 16V 02/2000 – 08/2005
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 06/1999 – 12/2007
607 (9D, 9U) 2.0 02/2000 – 08/2005
607 (9D, 9U) 2.0 HDI 05/2000 – 09/2005
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 07/2000 – 04/2009
605 (6B) 2.0 02/1990 – 09/1999
307 (3A/C) 1.6 16V 08/2000 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 16V 08/2000 – 06/2005
307 (3A/C) 2.0 HDi 90 08/2000 – 03/2007
307 (3A/C) 2.0 HDi 110 08/2000 – 03/2007
307 (3A/C) 1.4 HDi 10/2001 – 06/2005
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2002 – 06/2005
307 SW (3H) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 06/2005
307 Break (3E) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 Break (3E) 2.0 03/2002 – 06/2005
307 Break (3E) 1.4 HDi 03/2002 – 06/2005
307 Break (3E) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.4 HDi 04/2002 – 06/2005
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2003 – 04/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 01/2003 – 12/2009
BOXER bus (244, Z_) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 12/2001 – 04/2002
BOXER caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
206 hatchback (2A/C) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 09/2005 – 09/2009
206 hatchback (2A/C) 2.0 RC 07/2003 – 12/2007
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 04/2009
307 CC (3B) 1.6 16V 03/2003 – 04/2009
206 limuzina 1.4 03/2007 – –
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2005 – 04/2009
607 (9D, 9U) 2.2 HDi 05/2006 – 06/2010
307 SW (3H) 2.0 16V 10/2005 – 12/2009
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 02/2006 – 10/2013
307 SW (3H) 1.6 HDI 110 11/2003 – 12/2007
607 (9D, 9U) 2.0 HDI 09/2005 – 07/2011
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
307 Break (3E) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2004 – 11/2007
307 CC (3B) 2.0 16V 12/2004 – 04/2009
307 CC (3B) 2.0 16V 04/2005 – 06/2009
307 (3A/C) 1.6 HDi 110 02/2004 – 03/2009
307 (3A/C) 1.6 HDi 04/2005 – 03/2009
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 03/2004 – 07/2011
207 (WA_, WC_) 1.6 16V 02/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 16V Turbo 02/2006 – 10/2013
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.4 HDi 04/2007 – –
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 02/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 02/2006 – 10/2013
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2006 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.4 HDi 02/2006 – 12/2015
BOXER bus 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER bus 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
BOXER caroserie 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER caroserie 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 155 04/2006 – 12/2015
BOXER bus 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
BOXER caroserie 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
207 CC (WD_) 1.6 16V 02/2007 – 10/2013
207 CC (WD_) 1.6 HDi 02/2007 – 01/2015
207 (WA_, WC_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
405 II (4B) 2.0 16V 01/1992 – 05/1995
207 SW (WK_) 1.6 Flex 08/2008 – 12/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi 02/2007 – 12/2012
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2011
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2007 – 10/2012
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 05/1997 – 04/1999
306 (7B, N3, N5) 1.8 D 05/1997 – 06/2000
306 (7B, N3, N5) 1.9 STD 02/1994 – 10/1995
306 Caseta/ Hatchback 1.9 STD 02/1994 – 10/1995
307 SW (3H) 1.6 HDI 90 04/2005 – 04/2008
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 06/2001 – 04/2009
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 12/2012
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2011
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 2.0 HDi 01/2008 – 12/2011
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 01/2008 – 12/2011
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 04/1993 – 05/1999
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 HDi 06/2009 – 12/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 04/2009 – 12/2012
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
306 (7B, N3, N5) 1.8 06/1994 – 05/2001
206 hatchback (2A/C) 1.4 CNG 05/2006 – 09/2007
206 hatchback (2A/C) 1.6 BiFuel 07/2000 – 04/2009
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 D 04/1993 – 05/1999
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 HDi 03/2013 – 12/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 06/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 04/2011 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
408 1.6 HDi 04/2011 – –
408 1.6 HDi 01/2012 – –
207 (WA_, WC_) 1.6 HDi 11/2009 – 12/2012
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 11/2009 – 03/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 11/2009 – 12/2013
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
206+ (2L_, 2M_) 1.1 01/2009 – 06/2013
206+ (2L_, 2M_) 1.4 HDi eco 70 01/2009 – 06/2013
206 hatchback (2A/C) 1.6 05/2005 – 07/2008
207 limuzina 1.9 XSD 12/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 2.0 HDi 10/2008 – 12/2012
207 SW (WK_) 2.0 HDi 10/2008 – 12/2012
408 1.6 HDi 11/2010 – –
207 (WA_, WC_) 1.4 04/2006 – 10/2013
408 1.6 01/2012 – –
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 75 (ECYHW) 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDI 75 09/2018 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 75 07/2019 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 4×4 04/2016 – –
605 (6B) 2.0 09/1989 – 12/1992
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
806 Van (AF_) HDi (AFRHZC) 06/1999 – 02/2003
806 Van (AF_) 2.0 (AFRFNC) 05/2000 – 02/2003
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) e-Partner 07/2021 – –
RIFTER e-Rifter 07/2021 – 10/2023
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 05/1994 – 12/1995
309 I (10C, 10A) 1.1 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.3 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 08/1988 – 08/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 08/1987 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 11/1985 – 09/1988
309 I (10C, 10A) 1.9 03/1986 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 07/1988 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 07/1988 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 10/1986 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 D 06/1986 – 07/1989
309 II (3C, 3A) 1.9 Diesel 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 08/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 10/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 GTI 07/1989 – 12/1993
406 (8B) 1.6 11/1995 – 05/2004
406 (8B) 1.8 16V 11/1995 – 10/2000
406 (8B) 2.0 16V 11/1995 – 05/2004
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1990 – 12/1993
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/1996 – 10/2000
406 (8B) 3.0 24V 10/1996 – 05/2004
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 16V 05/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 03/1997 – 10/2000
406 cupe (8C) 3.0 V6 24V 03/1997 – 12/2004
309 I (10C, 10A) 1.5 06/1987 – 12/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 01/1986 – 07/1989
206 hatchback (2A/C) 1.6 i 09/1998 – 12/2000
406 Break (8E/F) 2.0 HDI 110 02/1999 – 04/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
406 (8B) 2.0 HDI 90 02/1999 – 05/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2002
406 (8B) 2.0 16V 01/1999 – 08/2000
406 Break (8E/F) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
406 cupe (8C) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2001
406 (8B) 3.0 V6 03/2000 – 05/2004
406 cupe (8C) 3.0 V6 03/2000 – 12/2004
406 (8B) 2.2 07/2000 – 05/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
406 (8B) 1.8 16V 10/2000 – 05/2004
406 (8B) 2.0 16V 08/2000 – 06/2004
406 cupe (8C) 2.0 16V 10/2000 – 12/2004
406 (8B) 2.2 HDi 03/2000 – 05/2004
406 cupe (8C) 2.2 HDI 03/2000 – 12/2004
406 (8B) 2.0 16V HPi 05/2001 – 05/2004
406 (8B) 2.0 HDi 110 08/2001 – 05/2004
807 (EB_) 2.0 HDi 06/2002 – 05/2006
406 cupe (8C) 2.2 03/2002 – 12/2004
206 CC (2D) 1.6 HDi 110 04/2005 – 02/2007
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 12/2011
406 (8B) 2.0 11/1996 – 03/1999
406 Break (8E/F) 2.0 11/1996 – 03/1999
309 II (3C, 3A) 1.9 GTI 09/1989 – 10/1993
309 II (3C, 3A) 1.9 D 09/1989 – 10/1993
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 03/1997 – 08/2000
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 05/1997 – 05/1999
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 11/1996 – 02/1998
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) Electric 01/1998 – 12/2001
406 (8B) 1.8 Bifuel 04/1999 – 05/2003
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 01/2012 – 03/2016
807 (EB_) 2.2 HDi 04/2004 – 05/2006
206 hatchback (2A/C) 1.6 8V 05/1999 – 10/2003
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 01/1999 – 08/2003
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 01/1999 – 08/2003
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
406 Break (8E/F) 1.8 BiFuel 10/2000 – 02/2004
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.9 D 10/1991 – 10/1993
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.1 09/1989 – 10/1991
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.1 10/1985 – 08/1989
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.3 10/1985 – 10/1991
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 HDi 75 02/2006 – 07/2008
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.8 03/1997 – 08/2000
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.4 08/2008 – 12/2015
807 Van (EB_) 2.0 HDi (EBRHTBF, EBRHWBF) 04/2004 – 05/2006
807 Van (EB_) 2.0 HDi (EBRHMEF) 06/2002 – 05/2006
807 Van (EB_) HDi (EB4HWGF) 04/2004 – 05/2006
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 02/1994 – 12/1997
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1991 – 09/1999
807 (EB_) 2.0 HDi 06/2009 – –
807 Van (EB_) 2.0 HDi 05/2010 – –
406 (8B) 1.9 TD 01/1996 – 05/2004
406 (8B) 2.1 TD 12V 01/1996 – 05/2004
406 (8B) 2.0 Turbo 04/1996 – 05/2004
406 (8B) 1.9 TD 01/1996 – 05/2004
406 Break (8E/F) 1.9 D 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 1.9 TD 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.1 TD 12V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 Turbo 10/1996 – 10/2004
406 cupe (8C) 2.0 16V 03/1997 – 12/2004
406 (8B) 1.9 D 10/1996 – 05/2004
406 (8B) 3.0 24V 01/1998 – 06/1999
406 cupe (8C) 3.0 24V 05/1997 – 06/1999
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 05/1996 – 12/1998
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/1998
206 SW (2E/K) 1.4 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 16V 07/2002 – –
206 SW (2E/K) 1.4 HDi 07/2002 – 02/2007
807 (EB_) 2.0 HDi 04/2004 – –
206 SW (2E/K) 1.6 05/2005 – 07/2008
206 SW (2E/K) 1.6 LPG 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 LPG 07/2002 – 02/2007
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT platou / sasiu 2.0 16V (X_RFH) 01/2007 – 03/2016
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.4 02/2008 – –
BIPPER (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 04/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 HDi 04/2008 – –
406 (8B) 1.8 05/1997 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 3.0 24V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 HDI 90 02/1999 – 10/2004
406 Break (8E/F) 3.0 V6 03/2000 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.2 07/2000 – 10/2004
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/2000 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/2000 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.2 HDi 03/2000 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V HPi 05/2001 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 HDi 110 08/2001 – 10/2004
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.1 06/1996 – 09/2005
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.1 06/1996 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
306 Break (7E, N3, N5) 1.4 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 TD 02/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 D 02/1994 – 04/1999
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.4 03/1996 – 07/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 07/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 Td 07/1995 – 08/2000
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 TD 01/1999 – 04/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 11/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2010 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 08/2010 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 1.8 05/1997 – 12/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 Bioflex 09/2000 – 10/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 09/2000 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 Flexfuel 09/2000 – 10/2002
406 Break (8E/F) 1.8 05/1997 – 10/2004
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 04/1999 – 10/2000
309 I (10C, 10A) 1.6 Cat 09/1986 – 12/1989
206 SW (2E/K) 1.1 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 2.0 16V 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 2.0 HDi 07/2002 – 02/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 Td 07/1995 – 08/2000
406 (8B) 2.0 HDI 110 06/1998 – 08/2001
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 90 04/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 90 04/2010 – –
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 03/2011 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 130 03/2011 – –
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 2.0 HDi 08/1998 – 06/2000
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 01/2009 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2008 – –
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 HDi 75 08/2008 – 12/2013
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 16V 09/2011 – 12/2013
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 09/2011 – 12/2015
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 75 (16V) 06/2008 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 16V 01/2009 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 4×4 04/2012 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 03/2013 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 12/2011 – –
PARTNER platou / sasiu 1.6 HDi 03/2013 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2010 – –
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 HDi 90 08/2008 – 12/2015
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 90 4×4 07/2012 – –
206 CC (2D) 2.0 S16 09/2000 – 12/2007
206 CC (2D) 1.6 16V (2DNFUF, 2DNFUR) 09/2000 – 12/2007
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 07/2011
206 CC (2D) 1.6 09/2001 – 12/2008
206 SW (2E/K) 1.6 HDi 110 05/2004 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDI 02/2000 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 04/2000 – 07/2008
1007 (KM_) 1.4 16V 10/2005 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 07/2001 – 03/2008
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2002 – –
807 (EB_) 2.0 06/2002 – –
807 (EB_) 2.2 06/2002 – –
807 (EB_) 3.0 V6 06/2002 – –
206 SW (2E/K) 1.4 16V 10/2003 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 CNG 04/2003 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.9 D 08/2008 – 12/2013
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 BiFuel 04/2003 – 10/2006
1007 (KM_) 1.4 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.6 16V 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.6 HDi 06/2007 – –
1007 (KM_) 1.4 HDi 04/2005 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2015
807 (EB_) 2.0 16V 09/2005 – –
807 (EB_) 2.0 HDI 06/2006 – –
807 (EB_) 2.0 HDi 02/2006 – –
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – –
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 10/1985 – 08/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 10/1985 – 08/1989
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 D 02/1999 – 08/2002
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2006 – 06/2010
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2006 – –
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 01/1993 – 12/1997
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) Electric 06/1996 – 12/2002
406 (8B) 1.9 TD 10/1995 – 10/1997
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 165 09/2009 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2009 – 04/2016
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 HDi 90 09/2011 – 12/2013
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 08/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 08/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2011 – –
406 cupe (8C) 3.0 V6 03/1999 – 06/2001
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 2.0 HDi 11/2002 – 07/2008
306 Caseta/ Hatchback 1.9 D 02/1999 – 08/2001
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 09/2000 – 12/2015
309 Caseta/ Hatchback (10S, 3S) 1.9 D 10/1985 – 10/1993
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 09/2000 – 05/2008
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 HDi 75 08/2008 – 12/2015
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.9 D 08/2008 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 Bioflex (6DRFJB) 09/2007 – 02/2011
407 (6D_) 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) 03/2004 – 07/2005
407 (6D_) 2.0 HDi 135 (6DRHRH, 6DRHRE, 6DRHRG, 6DRHRJ) 05/2004 – 10/2010
407 (6D_) 1.6 HDi 110 (6D9HZC, 6D9HYC) 05/2004 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 (6D6FZB) 03/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 1.6 HDi 110 05/2004 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 135 07/2004 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 16V 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 16V (6D6FYC) 08/2005 – 12/2010
307 Break (3E) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
307 SW (3H) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHRH) 06/2009 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 08/2008 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHHA) 06/2009 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 Flex (6DRFJB) 10/2005 – 02/2011
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJF) 08/2008 – 12/2009
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 11/2004 – 10/2007
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHLG, 6DRHLE) 11/2004 – 10/2007
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 1.6 HDi 08/2004 – 12/2010
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Flex 10/2005 – 02/2011
307 (3A/C) 2.0 08/2008 – 12/2011
307 CC (3B) 2.0 HDi 135 06/2005 – 04/2009
407 (6D_) 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH) 03/2004 – 10/2006
407 (6D_) 3.0 (6DXFVJ) 03/2004 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 3.0 05/2004 – 12/2010
307 (3A/C) 2.0 16V 06/2005 – 11/2007
407 (6D_) 3.0 V6 (6DXFVJ) 11/2005 – 10/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 16V 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF) 09/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 16V 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE) 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.7 HDi (6DUHZJ, 6DUHZF) 10/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.7 HDi 10/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 HDi 170 (6D4HTH) 03/2006 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 HDi (6D4HPH) 03/2006 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi 170 03/2006 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi 06/2008 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
301 1.6 HDI 90 11/2012 – –
301 1.6 BlueHDi 100 04/2014 – –

PEUGEOT (DF-PSA)

Model Motor Perioada
206 1.4 07/2006 – 02/2009

PIAGGIO

Model Motor Perioada
PORTER caroserie 1.3 16V 06/1998 – 12/2010
PORTER platou / sasiu 1.3 16V 06/1998 – 12/2010
PORTER caroserie 1.3 16V 4×4 06/1998 – 12/2010
PORTER platou / sasiu 1.3 16V 4×4 06/1998 – 12/2010
PORTER caroserie 1.3 LPG 06/1998 – 12/2011
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 06/1998 – 12/2011
PORTER platou / sasiu 1.3 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.2 D 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.2 D 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 01/2011 – –
PORTER bus 1.3 LPG 01/2011 – –
PORTER bus 1.2 D 01/2011 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 CNG 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.0 02/1993 – 05/1998
PORTER platou / sasiu 1.0 02/1993 – 06/1994
PORTER bus 1.0 01/1995 – 06/2004
PORTER bus 1.0 01/1995 – 07/2002
PORTER caroserie 1.0 07/1994 – 07/2002
PORTER platou / sasiu Elektro 01/2011 – –
PORTER caroserie Elektro 01/2011 – –
PORTER bus Elektro 01/2011 – –
PORTER caroserie 1.2 D 05/1995 – –
PORTER platou / sasiu 1.2 D 05/1995 – –
PORTER platou / sasiu ELECTRIC 06/1998 – –
PORTER caroserie ELECTRO 06/1998 – –
PORTER bus Elektro 01/1995 – –
PORTER platou / sasiu 1.0 07/1994 – –
PORTER caroserie 1.3 i 16V 05/1998 – –
PORTER caroserie 1.3 i 16V 4×4 05/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 i 16V 05/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.3 i 16V 4×4 05/1998 – –
PORTER bus 1.3 08/2004 – –
PORTER caroserie 1.4 D 04/1998 – –
PORTER platou / sasiu 1.4 D 04/1998 – –
PORTER bus 1.4 D 04/1998 – 12/2003

PORSCHE

Model Motor Perioada
911 (993) 3.6 Carrera 10/1993 – 08/1995
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 07/1994 – 08/1995
911 (993) 3.6 Turbo 4 03/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 06/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 4 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 4 06/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera RS 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 Targa (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
968 3.0 Turbo S 03/1993 – 11/1995
911 (993) 3.6 Turbo GT2 4 06/1997 – 09/1997
911 (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 08/1995 – 09/1997
968 3.0 06/1991 – 11/1995
968 Cabriolet 3.0 06/1991 – 11/1995
911 (993) 3.6 Carrera 4 07/1994 – 08/1995
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 4 07/1994 – 08/1995
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Turbo GT2 03/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Turbo GT2 4 08/1995 – 09/1997

RENAULT

Model Motor Perioada
9 (L42_) 1.1 (L421) 09/1981 – 05/1987
9 (L42_) 1.4 (L422, L42C) 12/1981 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 (L423, L42R) 09/1985 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Automatik (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.4 (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.7 (L42F) 10/1986 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L42L) 10/1986 – 12/1988
9 (L42_) 1.6 D (L424) 10/1982 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.1 (B/C371) 03/1983 – 06/1986
11 (B/C37_) 1.2 (B37S, C375) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 05/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 04/1984 – 12/1986
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37L) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37F) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C376) 10/1983 – 12/1987
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37D) 06/1987 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B37N, C73N) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
25 (B29_) 2.0 (B297) 04/1984 – 12/1992
25 (B29_) 2.4 V6 Turbo (B295) 10/1984 – 05/1990
25 (B29_) 2.7 V6 Injection (B298) 04/1984 – 08/1989
25 (B29_) 2.1 Turbo-D FWD (B290, B29W) 04/1984 – 12/1992
25 (B29_) 2.0 12V (B294) 06/1989 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29B) 09/1986 – 12/1992
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29F) 06/1987 – 12/1992
9 (L42_) 1.2 (L42S) 09/1985 – 12/1988
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
SAFRANE II (B54_) 2.2 dT (B54G) 07/1996 – 12/2000
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
25 (B29_) 2.5 V6 Turbo (B29G) 01/1990 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.8 V6 (B293) 06/1987 – 02/1990
25 (B29_) 2.1 Diesel (B296) 06/1989 – 12/1992
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37E) 06/1987 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L42E) 06/1987 – 12/1988
9 (L42_) 1.7 (L42N) 10/1986 – 12/1988
ESPACE III (JE0_) 3.0 (JE0D) 11/1996 – 10/1998
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
SAFRANE II (B54_) 3.0 V6 (B54M) 07/1996 – 12/2000
MASTER II caroserie (FD) 2.5 D (FD0A, FD0E, FD2E, FD3E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II caroserie (FD) 2.8 dTI (FD0C, FD0F, FD2B, FD2F, FD3C, FD3F) 07/1998 – 10/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 D 07/1998 – 01/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.8 dTI 07/1998 – 10/2001
MASTER II bus (JD) 2.5 D (JD1A, JD0E, JD0A, JD1E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II bus (JD) 2.8 dTI (JD0B, JD0F, JD1B, JD1F) 07/1998 – 10/2001
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA0N) 03/1999 – 02/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
SAFRANE II (B54_) 2.9 24V (B54N) 03/1999 – 12/2000
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.1 (S371) 03/1983 – 06/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S372) 03/1983 – 09/1986
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) 03/2001 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05, LA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dCi (KA05, KA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA1U) 02/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCI (BG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi (BG0F) 10/2001 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCI (KG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F) 10/2001 – 08/2006
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 120 (FD0M, FD0U, FD0W, FD2M, FD2W, FD3M, FD3U,… 10/2001 – 09/2007
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0E, KG0R) 10/2001 – 05/2005
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1H, CB1U, CB2S) 12/2002 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
MASTER II caroserie (FD) 3.0 dCi 140 (FD0T, FD0S, FD2T, FD3S, FD8S) 10/2003 – 10/2006
MASTER II bus (JD) 3.0 dCi 140 (JD0T, JD1T) 10/2003 – 09/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 04/2004 – 05/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG05) 03/2004 – 05/2005
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) 01/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1V) 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 05/2005 – 11/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 04/2004 – 02/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG1T) 08/2005 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1T) 08/2005 – 08/2006
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG14, BG1S) 01/2006 – 08/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0S) 06/2006 – 08/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi (BG09) 04/2004 – 10/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG09) 04/2004 – 10/2005
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 Bifuel 03/1999 – 09/2000
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi 01/2007 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 09/2007
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
ESPACE III (JE0_) 2.2 D 11/1997 – 01/2000
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 D 06/2006 – 11/2008
11 (B/C37_) 1.4 07/1986 – 10/1987
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 09/2000
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 06/2003 – 11/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 D (JA0J, FA0J) 09/1999 – 03/2001
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dCi 03/1999 – 09/2000
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 90 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 75 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 0.9 TCe 90 (BHNF, BHMA, BHMH, BHJK, BHJR) 11/2012 – 08/2021
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.2 16V 01/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.5 dCi 75 01/2013 – 08/2021
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG12) 08/2005 – 09/2007
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 01/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 06/2011 – 01/2018
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (BB26, BB3E, CB26) 11/2004 – 02/2009
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 (JA0G) 01/1999 – 12/2001
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
SANDERO/STEPWAY II (B8_) TCe 90 (B8MA, B8M1, B8JR) 09/2015 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 RWD (FV01, FV10, FV11, FV12) 03/2012 – –
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.2 TCe 120 (KHAU) 01/2016 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.5 dCi 110 06/2016 – 08/2021
9 (L42_) 1.4 06/1987 – 04/1989
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V (CB0M, CB1G) 06/2001 – 05/2005
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 08/1997 – 11/2000
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 05/2015 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 05/2015 – –
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 110 06/2016 – 08/2021
LAGUNA II (BG0/1_) 2.9 V6 24V 03/2001 – 08/2007
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 0.9 TCe 90 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.5 dCi 75 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.5 dCi 90 (BHAJ) 01/2014 – 08/2021
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 LPG 16V 11/2012 – 06/2015
CLIO IV (BH_) 0.9 TCe 90 LPG 06/2016 – 08/2021
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAE, HSAD, HSAF, HSJ7, HSMC, HSMD) 09/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMD) 09/2013 – 01/2018
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
KAPTUR (H5_) 1.6 03/2016 – –
KAPTUR (H5_) 2.0 4WD 03/2016 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 (LM0S, LM2G, LM2N, LM23) 06/2006 – 12/2010
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
CLIO IV (BH_) 0.9 TCe 75 (BHNP) 05/2018 – 08/2021
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 04/2015 – –
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 0.9 TCe 90 LPG (BHM1) 08/2015 – 08/2021
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 GPL (JP0R) 05/2008 – 12/2012
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi (BHMW) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi (BHM6) 11/2012 – 08/2021
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 07/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 07/2019 – –
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 D (KA0R) 02/2000 – 09/2000
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 DTI (KA1U) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
CLIO IV caroserie inchisa/combi (KH_) 1.5 dCi 75 01/2014 – 08/2021
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 07/2019 – –
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 (FA0J) 09/1999 – 02/2001
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DT (JA0K) 01/1997 – 09/1999
LATITUDE (L70_) 1.6 RS (L705) 04/2014 – –
DUSTER (HM_) 2.0 4×4 (HMMS) 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 07/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3, HMMC) 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 11/2021 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.5 dCi (B8AL) 01/2017 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.0 SCe 75 (B8JD) 12/2019 – –
OROCH 1.3 Turbo 08/2022 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 4×4 11/2021 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 11/2021 – –
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 0.9 TCe 75 01/2014 – 08/2021
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 4×4 07/2014 – 06/2019
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 16V 11/2012 – 08/2021
DUSTER (HS_) 1.6 16V 02/2012 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 TCe 120 (BHM0) 03/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.2 TCe 120 (KHM0) 03/2013 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 TCe 120 (BHAU) 01/2016 – 08/2021
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 06/2011 – –
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.2 16V 01/2014 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 LPG (BHMG) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.2 16V (BHMK) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV Caseta/ Hatchback (BH_) 1.2 16V LPG (BHMG) 01/2014 – 08/2021
CLIO IV caroserie inchisa/combi (KH_) 0.9 TCe 90 01/2014 – 08/2021
CLIO IV caroserie inchisa/combi (KH_) 1.5 dCi 90 01/2014 – 08/2021
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D 04/1996 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (K56D, K56M) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.2 D (K56F/2, S56F) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.2 dT (K569) 03/1996 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 (K56R, K565) 02/1996 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 dT (B569) 03/1996 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V (B56V) 03/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 24V (K56V) 03/1997 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C, B56L) 09/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.9 24V (B56V) 03/1997 – 03/2001
9 (L42_) 1.7 (L426) 09/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.8 V6 Injection (B29A) 06/1986 – 02/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 03/1983 – 12/1985
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.1 Diesel (B296) 04/1984 – 05/1989
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 130 12/2013 – –
25 (B29_) 2.0 03/1987 – 12/1993
25 (B29_) 2.0 12V 06/1988 – 12/1993
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 (B56E, B565, B56R) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 D (B56F/2) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (B56D, B56M) 06/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
9 (L42_) 1.4 Turbo 12/1986 – 12/1989
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.6 D (S374) 08/1983 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
ESPACE III (JE0_) 2.2 12V TD (JE0E, JE0H, JE0P) 11/1996 – 10/2000
ESPACE III (JE0_) 3.0 V6 24V (JE0G, JE0R) 10/1998 – 10/2002
ESPACE III (JE0_) 1.9 dTi (JE0M) 02/1999 – 10/2002
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
WIND (E4M_) 1.2 TCe 100 (E4MF) 02/2011 – –
WIND (E4M_) 1.2 (E4MF) 07/2010 – –
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA08, BA0N) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dTi (DA0N) 03/1997 – 02/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dCi (BA05, BA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dCi (DA05, DA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 08/2003
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 04/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 100 FWD (JV0A, JV0B, JV0G, JV0H) 02/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 125 FWD (JV0C, JV0D, JV0H, JV0G, JV0J) 02/2011 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) 05/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK01, JK02, JK1J, JK1K, JK1H) 01/2006 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK03, JK04, JK1C, JK1G, JK1J, JK1K) 01/2006 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK07) 02/2006 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK02, JK03) 01/2006 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0S) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V Hi-Flex 10/2008 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 FWD (FV0A, FV0B, FV0G, FV0K, FV0H) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 FWD (FV0C, FV0D, FV0G, FV0H, FV0J, FV0K,… 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 RWD (FV0C, FV0D, FV0H, FV0J, FV0A, FV0K) 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 FWD (EV0A, EV0B, HV0A, HV0B, UV0A, UV0B,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 FWD (EV0C, EV0D, EV0J, HV0C, HV0D, HV0H,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 RWD (HV0C, HV0D, UV0C, UV0D, UV0H, UV0J,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 RWD (UV0F, UV0E, HV0E, HV0F, HV0T, HV10,… 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 RWD (FV0F) 03/2013 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 RWD (HV0F, UV0F) 03/2013 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 150 FWD (JV0F, JV03) 10/2012 – –
SAFRANE II (B54_) 2.0 16V (B54L) 07/1996 – 12/2000
SAFRANE II (B54_) 2.5 20V (B54F) 07/1996 – 12/2000
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 150 (L70H) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 3.0 dCi 240 (L70G) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V eco2 Flexfuel (L70B) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.5 V6 (L702, L703, L704, L707) 05/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V (L70B) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 175 (L70Y, L734) 05/2011 – –
LATITUDE (L70_) 1.5 dCi (L70R, L731) 07/2010 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V 01/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V 02/2011 – –
25 (B29_) 2.2 (B29) 11/1985 – 03/1989
9 (L42_) 1.4 Turbo (L425) 04/1984 – 12/1986
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DTi 02/2000 – 09/2000
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05) 03/1999 – 07/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi (B56J) 10/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dTi (K56J) 10/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
THALIA I (LB_) 1.6 (LB01, LB1J) 05/2000 – 10/2004
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB10) 03/1999 – 10/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Hi-Flex (CB0H) 01/2005 – 02/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 Hi-Flex (LM2E, LM2M, LM24) 03/2006 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0M) 12/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 V6 (BJ0R, BJ0V, BJ0U) 06/2002 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0H) 04/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 (BJ01) 10/2004 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 145 FWD (JV0F, JV0S, JV0T) 02/2011 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 12/2007
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA0N) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi (JA05, JA1F) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA1U) 02/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 12/2002 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
CLIO IV Grandtour (KH_) 0.9 TCe 90 01/2013 – 08/2021
CLIO IV Grandtour (KH_) 1.5 dCi 90 (KHN3, KHN4) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.6 RS (BHJ4, BHJ6, BHMM) 03/2013 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 0.9 TCe 90 06/2013 – –
CLIO IV (BH_) 1.6 RS Trophy (BHJ4, BHJ6) 03/2015 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 110 01/2015 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 01/2016 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 16V (BHA1, BHAK, BHMG, BHMK) 06/2015 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 150 (J5NK, J5JS) 03/2018 – –
CLIO IV Grandtour (KH_) 0.9 TCe 75 (KHNP) 08/2018 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 130 (J5NJ, J5NE) 03/2018 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe (J5AU) 02/2018 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.2 (S37S) 10/1984 – 12/1988
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 T 06/2015 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 T 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.6 (J5JA, J5JY, H5JA) 02/2018 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi (J5MW) 06/2013 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex 12/2006 – 08/2012
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) 09/1998 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG 09/1998 – 06/2009
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 11/2000 – 08/2003
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 RWD (HV0B, UV0B) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 RWD (FV0B, FV0H, FV0K) 02/2010 – –
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S373) 03/1983 – 12/1986
11 (B/C37_) 1.4 Turbo 02/1984 – 06/1986
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) 01/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F, KG1N) 05/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1V) 05/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1S) 01/2006 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG13) 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG12) 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.9 V6 24V 10/2003 – 12/2007
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1A) 11/2000 – 12/2002
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 3.0 dCi 140 (ED0S, UD0S, HD0S) 10/2003 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 100 (FD0U, FD0V, FD3U, FD3V, FD8U, FD8V) 10/2003 – 03/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 100 (JDCV, JD1W) 10/2003 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 120 (JD0M, JD1M, JD1W) 10/2001 – 12/2006
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0J, BJ0N) 06/2002 – 06/2006
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 120 (ED0M, ED0U, ED0W, ED4M, ED8M, ED8W, HD0M,… 10/2001 – 05/2010
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.2 16V 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK0H) 11/2002 – 08/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0J, JK0V) 11/2002 – 08/2006
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 08/2006
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0E, JK0Y) 01/2006 – 01/2015
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi (BM1K, CM1K) 09/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 03/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.9 dCi (KM14) 02/2006 – 10/2006
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 3.5 V6 (JK00, JK0F, JK0P, JK0S, JK0W) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U, JK0G) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi 09/2005 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 130 10/2005 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG05) 03/2004 – 05/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03) 08/2005 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03, BJ0B) 01/2006 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F, BJ0G, BJ0H) 09/2004 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2007 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 120 (FH0H, FH5H) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 150 (FH04) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 160 (FH0J, FH5J) 05/2004 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 120 (HH0H, HH1H, HH6H, HH7H, UH0H, UH1H, UH4H, UH5H,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 130 (HH03, HH13, HH63, UH03, UH13, UH43, UH63, UH73,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 150 (HH04, HH14, HH64, UH04, UH14, UH44, UH64, UH74,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 160 (HH0J, HH1J, HH6J, HH7J, UH0J, UH1J, UH4J, UH5J,… 06/2005 – 04/2010
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 09/1999 – 04/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB3M) 06/2005 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V (JP0W) 05/2007 – –
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED02, ED41, ED42, ED81, ED82, ED91, ED92,… 08/2006 – 01/2011
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD12) 09/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD02, JD11, JD12, JD1W) 06/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD0Y, JD11, JD1W, JD1Y) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD02, FD21, FD22, FD31, FD32, FD3Y, FD71,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD0Y, FD21, FD2Y, FD31, FD71, FD7Y, FD81,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (HD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED0Y, ED41, ED4Y, ED81, ED8Y, ED91, ED9Y,… 08/2006 – 01/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 08/1995 – 03/1999
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 08/2003 – 09/2007
9 (L42_) 1.4 07/1986 – 10/1987
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 FWD (EV0E, EV0F, HV0E, HV0F, UV0E, UV0F,… 02/2010 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 170 FWD (JV0L) 07/2015 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 170 FWD (FV0L) 07/2015 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 4×4 05/2016 – 09/2021
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 165 FWD (JV0P, JV0U) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 RWD (FV0N) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 RWD (HV0N, UV0N) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 RWD (HV0P, HV0U, HV10, HV12, UV0P, UV0U,… 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 FWD (FV0P, FV0U, FV11, FV12, FV1E) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 FWD (EV0P, EV0U, EV11, EV12, HV0P, HV0U,… 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 RWD (HV01, HV10, HV11, HV12, UV01, UV10,… 07/2016 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 4×4 05/2016 – 09/2021
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2015 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 10/2011 – –
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 01/1999 – 08/2008
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 (B8JA) 09/2016 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 dCi 10/2000 – 07/2003
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 4×4 07/2014 – 06/2019
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 07/1984 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 (J117) 07/1986 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.1 TD (J/S115) 10/1984 – 12/1990
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116) 01/1989 – 12/1990
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0K) 10/2000 – 10/2002
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 135 (FL0D) 05/2003 – 10/2006
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 135 (JL0D) 05/2003 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 135 (EL0D) 03/2001 – 10/2006
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
ESPACE II (J/S63_) 2.1 RTDT Quadra 01/1991 – 05/1992
TWINGO I (C06_) 1.2 09/1998 – 08/2000
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L533) 09/1988 – 12/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
THALIA I (LB_) 1.9 D 02/1998 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra 06/1987 – 12/1987
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0S) 07/2000 – 10/2002
KANGOO (KC0/1_) Elect'road RE 01/2002 – 12/2004
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 Flex (FC1U, FC1Y, FC14, FC16, FC17) 03/2007 – 12/2018
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 03/1997 – 08/2003
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
MASCOTT platou / sasiu (UH_, HH_) 150 08/2002 – 06/2004
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Hi-Flex (KC1U, KC1Y) 03/2007 – 12/2011
KANGOO (KC0/1_) 1.2 BiFuel (KC0A, KC0F, KC1A, KC1H) 07/1998 – 06/2003
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J633, J634, J/S635, J/S63D) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E) 11/1994 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.2 4×4 (J/S637, J63G) 03/1991 – 12/1996
ESPACE II VAN (J/S63_) 2.2 (S637) 06/1992 – 10/1996
ESPACE II VAN (J/S63_) 2.1 TD (S635, S63D) 06/1992 – 10/1996
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U) 02/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U) 02/2000 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (KC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 10/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V) 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 07/2003 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 115 (JL0R, JL0V) 02/2008 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 90 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0P, JL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 115 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0U) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 145 (JL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 90 (FL0H, FL00, FL01, FL0M, FL0P, FL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 115 (FL01, FL0U, FL00, FL0H, FL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 145 (FL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 90 (EL0H, EL00, EL01, EL0M, EL0P, EL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 115 (EL0H, EL00, EL01, EL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 145 (EL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi (EL0R, EL0V) 08/2007 – –
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0C) 01/2012 – 12/2018
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi (FL0R, FL0V) 08/2007 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi 06/1998 – 08/2002
TWINGO I (C06_) 1.2 (C067) 05/1996 – 03/2007
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S066, S068) 05/1996 – 08/2004
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dCi (B56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dCi (K56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V 06/1998 – 08/2002
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068) 05/1996 – 06/2007
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) 01/2001 – 06/2007
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060) 08/2004 – 06/2007
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 01/2001 – 06/2012
ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116) 03/1988 – 12/1992
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
MASTER II bus (JD) 2.2 dCI 90 (JD0G, JD0N, JD1N) 12/1997 – 09/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.2 dCI 90 (FD0G, FD0N, FD2G, FD2N, FD3G, FD3N) 12/1997 – 10/2006
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.2 dCI 90 (ED0G, ED0N, HD0G, HD0N, HD1G, HD1N, UD0G,… 12/1997 – 09/2006
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
MASCOTT caroserie (FH_) 150 01/1999 – 06/2004
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi (EL0B) 09/2001 – 07/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG (BB0A, CB0A) 03/1999 – 05/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 BiFuel 07/1998 – 07/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A) 07/1998 – 07/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0C) 03/2001 – –
MASCOTT caroserie (FH_) 110 01/1999 – 06/2004
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V 09/1995 – 03/2001
SAFRANE I (B54_) 3.0 Biturbo 4×4 (B545) 02/1993 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.1 dT (B546) 11/1993 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B541) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B543) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.5 dT (B548) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 4×4 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
SAFRANE I (B54_) 2.0 (B540) 11/1992 – 07/1996
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 09/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V 03/2010 – 12/2012
SAFRANE I (B54_) 2.0 12V (B542, B54E) 04/1992 – 07/1996
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) 09/2006 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR02, KR0J) 02/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0E) 11/2007 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0P) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0G) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR1C, KR1N) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0H, KR1S) 02/2008 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) 10/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2006 – 08/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) 07/2008 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) 07/2008 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 09/2005 – 12/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) 07/2008 – 12/2012
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0J) 11/2005 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0P) 11/2007 – 12/2011
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 Hi-Flex (SR1U) 11/2007 – 12/2009
SAFRANE I (B54_) 3.0 03/1993 – 10/1996
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0P, CR0P) 05/2007 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi (SR1H) 08/2010 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 100 (ED4V, ED8V, ED0U, ED0V, ED8U, HD0U, HD0V,… 10/2002 – 05/2010
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 FWD (FV0E, FV0F, FV0H, FV02, FV0M, FV0S,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 FWD (EV0Y, HV0Y, UV0M, UV0Y, UV03) 03/2012 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 RWD (FV0P, FV0U, FV10, FV12, FV1E) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 135 FWD (JV0N, JV08) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 FWD (FV0N, FV08, FV06, FV00, FV1S) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 170 FWD (EV0L, HV0L, UV0L) 06/2016 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 FWD (FV0M, FV0Y, FV0J, FV02, FV03) 06/2016 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 FWD (EV0N, HV0N, UV0N, EV08, HV08, UV08) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 180 FWD (EV04, HV04, UV04) 07/2019 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 180 FWD (FV04, FV07) 07/2019 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 180 FWD (JV04) 01/2020 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 FWD (FV0F, FV03, FV09) 03/2013 – –
MASTER III caroserie (FV) Z.E. (FV1Z) 03/2018 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) Z.E. (EV1Z, UV1Z) 03/2018 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 110 FWD (FV0R, FV0W, FV1A) 09/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 110 FWD (JV0R, JV0W) 09/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 110 FWD (EV0R, EV0W, HV0R, HV0W, UV0R, UV0W) 09/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 RWD (FV0E, FV0F, FV0T, FV10, FV12, FV11) 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 FWD (EV0F, HV0F, UV0F, EV03, HV03, UV03) 03/2013 – –

RENAULT TRUCKS

Model Motor Perioada
MASCOTT platou / sasiu 120.35 (A00100003, A01100003) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.35 (A02100003) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.55 (A00300005, A01300005) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.55 (A02300005) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.65 (A00500007) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.35 (A00100013, A01100013) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.35 (A02100013) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.55 (A00300015, A01300015) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.55 (A02300015) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.65 (A00500017, A01500017, B03200017) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT platou / sasiu 130 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 110 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.50 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 90 01/1999 – 12/2001
MASCOTT caroserie 90.35 01/1999 – 12/2001
MASCOTT platou / sasiu 140 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.35 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.55 01/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.35 (A02300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.55 (A02300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.65 (A00300166) 10/2001 – 06/2004

ROVER

Model Motor Perioada
MINI hatchback 1300 01/1991 – 12/1991
200 II hatchback (XW) 218 TD 09/1991 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 12/1992 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 216 GSi 01/1990 – 12/1995
200 II hatchback (XW) 220 GTi 01/1993 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 GTi 09/1991 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 Turbo 01/1993 – 12/1995
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4 01/1992 – 11/1999
400 II (XW) 414 GSI/SI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 418 TD 09/1991 – 04/1995
400 II (XW) 414 GSI/SI Cat 10/1992 – 04/1995
400 II (XW) 416 GSI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 416 GTI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 420 GSI/SLI/GTI/Vite 01/1993 – 04/1995
400 II (XW) 420 GTI/GSI/Vitesse 02/1992 – 04/1995
400 II (XW) 420 Turbo 01/1993 – 04/1995
600 I (RH) 620 i 08/1993 – 06/1996
600 I (RH) 620 Si 08/1993 – 02/1999
600 I (RH) 623 Si 08/1993 – 06/1999
200 II hatchback (XW) 214 09/1993 – 12/1995
400 Tourer (XW) 1.8 TD 09/1993 – 11/1998
200 cupe (XW) 220 GSi 05/1994 – 06/1999
600 I (RH) 620 Ti Vitesse 05/1994 – 08/1998
MINI Cabriolet (XN) 1300 09/1992 – 04/1995
400 II hatchback (RT) 414 Si 05/1995 – 03/2000
400 II hatchback (RT) 420 D 11/1995 – 03/2000
600 I (RH) 618 i/Si 03/1996 – 02/1999
400 II (RT) 414 Si 05/1995 – 03/2000
400 II (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 Si Lux 12/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 D 11/1995 – 03/2000
400 II hatchback (RT) 420 Si Lux 12/1995 – 03/2000
400 Tourer (XW) 1.8 i 06/1996 – 11/1998
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6i 16V 01/1996 – 11/1999
200 II hatchback (XW) 216 GSi 10/1989 – 10/1995
400 II (XW) 414 01/1993 – 04/1995
400 II (XW) 416 GSI/GSE 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 416 GTI/GTE 04/1990 – 04/1995
200 II hatchback (XW) 216 GTi 09/1990 – 10/1995
75 (RJ) 1.8 02/1999 – 05/2005
75 (RJ) 2.0 V6 02/1999 – 05/2005
75 (RJ) 2.5 V6 02/1999 – 10/2001
MINI hatchback 1300 05/1996 – 10/1996
MINI hatchback 1300 04/1992 – 10/1996
MINI-MOKE 1.0 05/1990 – 12/1992
COUPE 1.6 16 V 03/1996 – 11/1999
COUPE 1.8 16 V 03/1996 – 11/1999
400 II (XW) 418 D 09/1991 – 04/1995
25 I hatchback (RF) 1.4 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.6 16V 10/1999 – 05/2005
45 I hatchback (RT) 1.4 02/2000 – 05/2005
45 I hatchback (RT) 1.6 02/2000 – 05/2005
45 I hatchback (RT) 1.8 02/2000 – 05/2005
45 I hatchback (RT) 2.0 iDT 02/2000 – 05/2005
45 I hatchback (RT) 2.0 V6 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.4 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.6 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.8 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 2.0 V6 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 2.0 iDT 02/2000 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 1.8 08/2001 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 2.0 V6 08/2001 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 2.5 V6 08/2001 – 05/2005
75 (RJ) 2.5 V6 10/2001 – 05/2005
75 (RJ) 2.0 CDTi 02/2003 – 04/2005
75 I Tourer (RJ) 2.0 CDTi 02/2003 – 05/2005
75 (RJ) 1.8 Turbo 05/2003 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 1.8 Turbo 05/2003 – 05/2005
STREETWISE hatchback 1.4 08/2003 – 05/2005
STREETWISE hatchback 2.0 TD 08/2003 – 05/2005
STREETWISE hatchback 1.4 08/2003 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.1 16V 01/2004 – 05/2005
MINI Cabriolet (XN) 1.3 11/1996 – 05/2001
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6 04/1990 – 02/1996
MINI hatchback 1.3 Cooper S 11/1996 – 05/2001
400 II hatchback (RT) 414 03/1996 – 12/1997
25 I hatchback (RF) 1.1 09/1999 – 06/2001
400 II (RT) 414 03/1996 – 12/1999
400 II (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
MINI hatchback 1.3 Cooper Works 03/1999 – 08/2000
200 II hatchback (XW) 218 D 09/1991 – 09/1992
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4 04/1990 – 09/1992
MINI hatchback 1.3 Cooper 01/1992 – 10/1996
200 II hatchback (XW) 214 Si/Gsi 10/1989 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 01/1990 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 218 D 09/1991 – 10/1995
MINI hatchback 1300 01/1992 – 04/1995
200 II hatchback (XW) 216 GTi 01/1990 – 10/1995
200 cupe (XW) 220 Turbo 10/1992 – 06/1999
MINI hatchback 1000 08/1990 – 06/1993
MINI hatchback 1300 01/1992 – 11/2000
MINI hatchback 1300 10/1992 – 11/2000
MINI Cabriolet (XN) 1.3 S 02/1998 – 05/2001
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4i 16V 01/1993 – 11/1999
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6i 01/1992 – 11/1999
200 cupe (XW) 216 10/1992 – 06/1999
400 Tourer (XW) 1.6 i 05/1994 – 11/1998
400 Tourer (XW) 1.6 i 05/1994 – 11/1998
400 Tourer (XW) 2.0 i 05/1994 – 11/1998
400 II hatchback (RT) 420 Di 05/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 Di 05/1995 – 03/2000
600 I (RH) 620 Sdi 05/1994 – 06/1999
400 II hatchback (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
400 II hatchback (RT) 416 Si 06/1995 – 03/2000
400 II hatchback (RT) 416 Si 06/1995 – 03/2000
400 II (RT) 416 Si 03/1995 – 06/1999
75 (RJ) 2.0 CDT 02/1999 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 2.0 CDT 08/2001 – 05/2005
MINI hatchback 1300 / Cooper 06/1991 – 02/1994
25 I hatchback (RF) 1.4 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 2.0 iDT 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.8 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.8 16V 02/2000 – 05/2005
25 COMMERCE (RF) 2.0 iDT 01/2003 – 12/2005
25 COMMERCE (RF) 1.4 01/2003 – 12/2005
400 II (XW) 2.0 Turbo GSi Sport 10/1992 – 04/1995
200 II hatchback (XW) 2.0 10/1992 – 12/1995
MINI-MOKE 1.0 09/1986 – 09/1993
200 cupe (XW) 216 01/1996 – 12/1997
200 II hatchback (RF) 214 i 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 214 Si 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 216 Si 11/1995 – 06/1999
200 II hatchback (RF) 218 K Vi 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 D/SD 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 SDi 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 211 01/1998 – 03/2000

SAAB

Model Motor Perioada
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 12/1988
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 08/1988
9000 hatchback 2.0 -16 ND Turbo 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE Eco Power 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo CSE 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Aero CS 02/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1992 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1988 – 08/1993
9000 2.3 -16 CDE 09/1993 – 12/1998
9000 2.3 -16 CDE Eco-Power 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 CS 09/1993 – 12/1998
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 10/1999 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 Turbo 10/1999 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 01/2001 – 08/2003
9000 hatchback 2.0 T16 06/1989 – 10/1990
9-3 (YS3D) 2.3 09/1999 – 01/2002
9000 hatchback 2.0 16v 09/1989 – 01/1990
9000 hatchback 2.0 10/1988 – 01/1990
9000 2.0 10/1988 – 08/1990
9000 2.3 -16 CD Turbo 07/1990 – 12/1998
9000 2.3 09/1990 – 10/1998
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 09/1984 – 12/1991
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 06/1989 – 12/1992
9000 2.0 -16 Turbo 04/1985 – 12/1991
9000 hatchback 2.0 -16 CS 01/1989 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD 08/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo 05/1988 – 08/1993
9000 hatchback 2.0 -16 Turbo CS 09/1988 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CS 09/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 2.3 -16 Turbo 09/1990 – 12/1998
9000 2.0 -16 Turbo 03/1990 – 09/1993
9000 2.0 -16 CD 09/1993 – 12/1998
9000 3.0 -24 V6 CD/CDE 07/1994 – 12/1998
9000 hatchback 3.0 -24 V6 CS/CSE 07/1994 – 12/1998
9000 2.0 -16 01/1989 – 01/1993
9-3 (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 i 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 10/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 SE Turbo 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 08/2003
9-3 (YS3D) 2.3 Turbo 10/1998 – 09/2002
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 09/1999 – 01/2002
9-5 (YS3E) 2.3 t 09/1997 – 12/2003
9-3 (YS3D) 2.2 TiD 02/1998 – 11/2000
9-5 combi (YS3E) 2.0 t 10/1998 – 07/2000
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1999 – 09/2002
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 10/1999 – 09/2001
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 10/1999 – 09/2001
9-3 (YS3D) 2.2 TiD 11/2000 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 03/1999 – 09/2002
9-5 (YS3E) 2.3 t 01/2001 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t 01/2001 – 12/2009
9-5 (YS3E) 3.0 TiD 07/2001 – 08/2005
9-5 combi (YS3E) 3.0 TiD 07/2001 – 08/2005
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 09/2001 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 07/2003 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 07/2003 – 12/2009
9-5 (YS3E) 1.9 TiD 01/2006 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 1.9 TiD 01/2006 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 01/2006 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 11/2005 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.0 t Biopower 09/2005 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.0 t 07/2000 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.0 Turbo SE 10/1998 – 07/2000
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 06/2003 – 08/2005
9-5 combi (YS3E) 2.0 t Biopower 09/2005 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.0 t 07/2000 – 07/2001
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 06/2003 – 08/2005
9-5 (YS3E) 2.0 t BioPower 01/2005 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.0 t BioPower 01/2006 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 t BioPower 01/2007 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t BioPower 01/2007 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 04/2008 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 t BioPower 11/2006 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 04/2008 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t BioPower 11/2006 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t BioPower 11/2006 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 1.9 TiD 01/2007 – 12/2009
9-3 (YS3D) 2.0 i 02/1998 – 09/2002
9-5 combi (YS3E) 2.3 t 10/1998 – 12/2009
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 SE Turbo 02/1998 – 09/2002
9-5 (YS3E) 2.0 t 09/1997 – 12/2009
9-5 (YS3E) 3.0 V6t 01/1998 – 08/2005
9-5 combi (YS3E) 3.0 V6t 10/1998 – 08/2005
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 09/2002
9-5 combi (YS3E) 2.0 t 10/1998 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 09/2001 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.2 TiD 03/2002 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.2 TiD 03/2002 – 12/2009

SEAT

Model Motor Perioada
LEON (1P1) 1.6 TDI 11/2010 – 12/2012
LEON (1P1) 1.6 TDI 02/2010 – 12/2012
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 05/1991 – 03/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TD 03/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.8 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 2.0 i 03/1993 – 08/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 06/1994 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TD 02/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.4 i 09/1993 – 02/2002
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 01/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 11/1993 – 12/1996
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 16V 11/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 08/1995 – 03/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 08/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 07/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.6 i 04/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 16V 08/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 08/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 2.0 i 16V 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 08/1996 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.9 D 04/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 01/1996 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 16V 09/1996 – 10/2002
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 11/1996 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 11/1996 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 12/1995 – 03/1999
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 09/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 03/1997 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.0 i 09/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 i 09/1996 – 10/2002
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 10/1998 – 11/2000
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/1998 – 07/2004
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1999 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 16V 05/2000 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 16V 05/2000 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 16V 06/1999 – 12/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 10/2002
TOLEDO II (1M2) 1.4 16V 01/2000 – 05/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 4motion 06/2000 – 03/2010
LEON (1M1) 1.6 16 V 09/2000 – 06/2006
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 4motion 06/2000 – 03/2010
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 20V 09/2000 – 11/2003
IBIZA II (6K1) 1.0 16V 10/1999 – 05/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 11/2002 – 11/2008
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 07/2003 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 05/2003 – 06/2006
ALTEA (5P1) 2.0 FSI 05/2004 – 03/2009
TOLEDO II (1M2) 1.8 20VT 09/2000 – 07/2004
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 05/1994 – 06/1999
TOLEDO III (5P2) 1.6 10/2004 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 1.9 TDI 10/2004 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 16V 04/2004 – 05/2009
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 05/1997 – 06/1999
IBIZA II (6K1) 1.6 i 09/1994 – 06/1999
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2007
LEON (1P1) 1.6 07/2005 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TFSI 09/2005 – 05/2006
LEON (1P1) 1.9 TDI 07/2005 – 12/2010
LEON (1P1) 2.0 TDI 16V 07/2005 – 12/2012
LEON (1M1) 1.9 TDI 10/2005 – 06/2006
LEON (1P1) 2.0 TDI 05/2006 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TDI 10/2005 – 10/2010
LEON (1P1) 2.0 TFSI 05/2005 – 03/2009
LEON (1P1) 2.0 TFSI 11/2006 – 05/2011
TOLEDO I (1L2) 1.8 GT 05/1991 – 11/1992
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 10/2006 – 11/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 FSI 10/2006 – 03/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 10/2006 – 12/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V 10/2006 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 10/2006 – 11/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.8 TFSI 01/2007 – 07/2015
TOLEDO III (5P2) 1.8 TFSI 01/2007 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 TSI 11/2007 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4×4 06/2007 – 05/2009
LEON (1P1) 1.4 16V 06/2006 – 12/2012
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 01/2006 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TFSI 11/2005 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 11/2006 – 03/2009
LEON (1P1) 1.9 TDI 06/2007 – 12/2010
LEON (1P1) 1.4 TSI 11/2007 – 12/2012
LEON (1P1) 1.8 TSI 06/2007 – 12/2012
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 09/2004 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 Multifuel 10/2006 – 11/2010
EXEO (3R2) 1.6 03/2009 – 09/2010
EXEO (3R2) 1.8 T 12/2008 – 05/2010
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 03/2009 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 02/2009 – 05/2013
LEON (1M1) 1.6 10/2005 – 06/2006
EXEO ST (3R5) 1.6 06/2009 – 09/2010
EXEO ST (3R5) 1.8 T 06/2009 – 05/2010
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 06/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 07/2009 – 05/2013
LEON (1P1) 2.0 TFSI 06/2009 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 Cupra R 09/2009 – 12/2012
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
LEON (1P1) 1.6 LPG 12/2009 – 12/2012
ALTEA (5P1) 1.6 TDI 10/2009 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI 10/2009 – 07/2015
ALTEA (5P1) 1.2 TSI 04/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.2 TSI 04/2010 – 07/2015
LEON (1P1) 1.2 TSI 02/2010 – 12/2012
ALTEA (5P1) 1.9 TDI 08/2009 – 12/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 08/2009 – 12/2010
ALTEA (5P1) 1.6 LPG 09/2009 – 06/2013
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 LPG 09/2009 – 06/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
ALTEA (5P1) 1.6 TDI 11/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4×4 05/2009 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI 11/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V 4×4 10/2010 – 07/2015
TOLEDO III (5P2) 1.4 16V 05/2006 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 05/2009 – 07/2015
TOLEDO III (5P2) 1.4 TSI 11/2007 – 05/2009
ALTEA (5P1) 1.6 Multifuel 11/2010 – 05/2011
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 06/2001 – 08/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 02/2000 – 07/2000
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 1.9 TDI 11/2002 – 11/2008
TOLEDO I (1L2) 1.8 16V 05/1991 – 03/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 02/1993 – 09/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 02/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 02/1993 – 08/1996
TOLEDO I (1L2) 1.9 TD 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 16V 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 05/1991 – 12/1996
IBIZA II (6K1) 1.0 03/1993 – 09/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 16V 10/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.8 i 16V 11/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.3 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.6 i 03/1993 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 02/1993 – 10/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 i 04/1996 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 04/1996 – 03/2010
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 02/1997 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 i 16V 06/1997 – 02/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 08/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 07/1997 – 12/2002
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 03/1999 – 07/2004
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.8 T 20V 10/1997 – 03/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4×4 06/2007 – 06/2013
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 16V 10/2006 – 06/2013
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 4×4 06/2009 – 12/2010
TOLEDO II (1M2) 1.6 10/1998 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/2000 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.8 20V 10/1998 – 07/2004
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 06/1999 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 06/1999 – 12/2002
CORDOBA VARIO caroserie inchisa/combi (6K5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2002
LEON (1M1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra R 07/2000 – 02/2002
LEON (1M1) 1.6 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.6 16V 06/2000 – 05/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI Syncro 05/2002 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 05/2003 – 05/2006
LEON (1M1) 1.4 16V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 SDI 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 4 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 2.8 Cupra 4 02/2001 – 06/2006
LEON (1M1) 2.8 05/2002 – 06/2004
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 02/2002 – 06/2006
TOLEDO III (5P2) 2.0 FSI 10/2004 – 05/2009
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 03/2004 – 05/2009
LEON (1P1) 2.0 FSI 07/2005 – 05/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 03/2006 – 05/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TFSI 04/2006 – 05/2009
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2010
ALTEA (5P1) 1.8 TFSI 01/2007 – 07/2015
ALTEA (5P1) 1.4 TSI 11/2007 – 07/2015
LEON (1P1) 2.0 TDI 07/2005 – 05/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 10/2006 – 05/2009
ALTEA (5P1) 1.6 03/2004 – 03/2010
ALTEA (5P1) 1.9 TDI 04/2004 – 12/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 16V 03/2004 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4×4 06/2007 – 11/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 06/2007 – 12/2013
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 1.9 TDI 4motion 06/2002 – 05/2008
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.3 02/1993 – 08/1994
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 12/1997 – 04/1999
LEON (1P1) 1.6 MultiFuel 07/2005 – 08/2013
ALTEA (5P1) 1.4 16V 05/2006 – 05/2011
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) 2.0 03/1996 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) TDI 03/1996 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) TDI 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) TDI 09/1997 – 02/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 08/1996 – 06/2000

SKODA

Model Motor Perioada
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 05/2011 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 4×4 06/2009 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 4×4 05/2010 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 03/2009 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
OCTAVIA I (1U2) 1.6 09/1996 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/1996 – 03/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.9 SDI 06/1997 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 08/1997 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 SDI 07/1998 – 12/2003
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 03/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 07/1998 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 11/1999 – 02/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.4 04/1999 – 03/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.4 16V 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 09/2000 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.6 11/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.4 16V 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 4×4 08/2000 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) RS 1.8 T 08/2002 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA II (1Z3) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2010
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 06/2004 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 09/2004 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 09/2004 – 12/2010
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 07/2006 – 05/2010
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2006 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 02/2004 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2010
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 11/2008 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.2 TSI 02/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.2 TSI 02/2010 – 04/2013
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 03/2010
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 D 08/2000 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.8 09/1996 – 07/2000
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 20V 07/1998 – 07/2000
OCTAVIA I (1U2) 1.6 02/1997 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 08/1997 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) RS 1.8 T 05/2001 – 01/2006
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 4×4 11/2004 – 04/2009
OCTAVIA I (1U2) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 4×4 11/2004 – 12/2010
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 06/2004 – 04/2013
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2010

SMART

Model Motor Perioada
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLB1, 450.331, 450.336) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLA1, 450.341) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.8 CDI (S1CLC1, 450.300, 450.301, 450.302, 450.303,… 11/1999 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLA1, 450.441, 450.442, 450.443) 03/2000 – 01/2004
CABRIO (450) 0.8 CDI (S1OLC1, 450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 03/2001 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.352, 450.353) 01/2001 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLD2, 450.452) 01/2001 – 01/2004
CROSSBLADE (450) 0.6 (450.418) 06/2002 – 12/2003
ROADSTER (452) 0.7 (452.434) 04/2003 – 11/2005
ROADSTER cupe (452) 0.7 (452.334) 04/2003 – 11/2005
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.330) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.352, 450.353) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.333) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.452, 450.432) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.433) 01/2003 – 01/2004
ROADSTER (452) 0.7 (452.432) 04/2003 – 11/2005
CABRIO (450) 0.6 (450.432) 06/2002 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.330, 450.332) 06/2002 – 01/2004
ROADSTER (452) 0.7 Brabus (452.437) 12/2003 – 11/2005
ROADSTER cupe (452) 0.7 Brabus (452.337) 12/2003 – 11/2005
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.352, 450.332) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.333) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.452) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.433) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.8 CDI (450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.6 (450.332) 01/2004 – 02/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.6 Brabus (450.433) 01/2004 – 12/2006
FORTWO cupe (450) 0.7 09/2004 – 02/2007
FORTWO cupe (450) 0.8 D (450.336) 09/2004 – 12/2006
FORTWO Cabrio (450) 0.6 01/2004 – 12/2006
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.330) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.8 CDI (450.300, 450.301, 450.302, 450.303, 450.306) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.335) 01/2004 – 01/2007

SSANGYONG

Model Motor Perioada
KYRON 2.7 Xdi 4×4 03/2006 – 12/2014
MUSSO (FJ) 3.2 06/1996 – 09/2004
MUSSO (FJ) 2.9 D 03/1996 – 11/1998
MUSSO (FJ) 2.0 10/1996 – 05/2005
MUSSO (FJ) 2.3 10/1996 – 11/2002
MUSSO (FJ) 2.3 D 10/1995 – 04/1999
KYRON 2.3 01/2010 – 12/2014
KYRON 2.0 Xdi 01/2010 – 12/2014
KYRON 2.0 Xdi 4×4 01/2010 – 12/2014
KYRON 2.0 Xdi 4×4 05/2005 – 12/2014
KYRON 2.0 Xdi 05/2005 – 12/2014
KYRON 2.7 Xdi 4×4 05/2005 – 12/2014
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 03/2005 – 08/2006
KYRON 3.2 M320 4×4 03/2006 – 12/2014
REXTON W / REXTON 2.7 Xdi tractiune integrala 07/2012 – 06/2017
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 CRDi 4×4 12/2003 – 12/2009
KYRON 2.0 Xdi 4×4 05/2005 – 12/2014
REXTON W / REXTON 2.7 Xdi tractiune integrala 10/2012 – 06/2017
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 07/2015 – –
KYRON 2.0 Xdi 05/2005 – 12/2014
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi 07/2013 – 11/2015
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi tractiune integrala 07/2013 – 11/2015
KORANDO (CK) 2.0 LPG 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 LPG AWD 02/2012 – –
KORANDO (C300) 1.6 e-XDi 02/2019 – –
KORANDO (C300) 1.6 e-XDi 4WD 02/2019 – –
TIVOLI 1.5 tractiune integrala 06/2019 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 06/2019 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 tractiune integrala 06/2019 – –
TIVOLI GRAND 1.5 T-GDi 06/2021 – –
TIVOLI GRAND 1.2 T-GDi 06/2021 – –
KORANDO (C300) 1.5 02/2021 – –
KORANDO (C300) 1.5 4WD 02/2021 – –
KORANDO (C300) E-Motion 07/2022 – –
KORANDO (C300) 1.5 LPG 03/2023 – –
KORANDO (C300) 1.5 LPG 4WD 03/2023 – –
TIVOLI 1.2 T-GDi LPG 06/2022 – –
KORANDO (C300) E-Motion 08/2023 – –
TIVOLI 1.5 12/2021 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 05/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 4WD 09/2015 – –
KORANDO VAN 2.0 e-XGi 07/2015 – –
KORANDO VAN 2.0 e-XGi 4WD 07/2015 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 4×4 03/2011 – 04/2013
REXTON / REXTON II VAN RX270 XDi 4×4 03/2011 – 04/2013
REXTON / REXTON II VAN RX270 XDi 4×4 03/2011 – 04/2013
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi Turbo 4×4 03/2008 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 D 4×4 06/2006 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 02/2012 – –
MUSSO SPORTS 2.9 D 08/2004 – 09/2007
MUSSO (FJ) 2.9 TD 04/1998 – 09/2007
MUSSO SPORTS 2.9 D 4×4 08/2004 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.8 RX280 4×4 03/2003 – –
MUSSO (FJ) 2.3 04/2003 – 08/2006
TIVOLI 1.6 XDi 160 tractiune integrala 04/2015 – –
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 4WD 07/2015 – –
TIVOLI 1.6 CNG 07/2018 – –
KORANDO (CK) 2.0 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XGi 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XGi 4WD 02/2012 – –
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi 07/2012 – 11/2015
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi tractiune integrala 07/2012 – 11/2015
TIVOLI 1.6 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 tractiune integrala 03/2015 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 GPL 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 GPL tractiune integrala 03/2015 – –
TIVOLI 1.6 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 04/2015 – –
REXTON W / REXTON 2.2 Xdi 07/2015 – 06/2017
REXTON W / REXTON 2.2 Xdi tractiune integrala 07/2015 – 06/2017
XLV SUV e-XGi 160 04/2016 – –
XLV SUV e-XGi 160 tractiune integrala 04/2016 – –
XLV SUV e-XDi 160 04/2016 – –
XLV SUV e-XDi 160 tractiune integrala 04/2016 – –
XLV SUV 1.6 GPL 05/2016 – –
XLV SUV 1.6 GPL tractiune integrala 05/2016 – –
XLV SUV e-XGi 160 05/2016 – –
XLV SUV 1.6 CNG 07/2018 – –
XLV VAN e-XGi 12/2016 – –
XLV VAN e-XGi tractiune integrala 12/2016 – –
XLV VAN e-XDi 12/2016 – –
XLV VAN e-XDi tractiune integrala 12/2016 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.2 Xdi (POE) 07/2017 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.2 Xdi tractiune integrala (POE) 07/2017 – –
REXTON VAN (Y400) e-XDi 07/2017 – –
REXTON VAN (Y400) e-XDi 4WD 07/2017 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 01/2018 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 4WD 01/2018 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.0 (POX) 07/2018 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.0 tractiune integrala (POX) 07/2018 – –
KORANDO (C300) 1.5 e-XGDi 02/2019 – –
KORANDO (C300) 1.5 e-XGDi 4WD 02/2019 – –
TIVOLI 1.5 06/2019 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 01/2019 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 4WD 01/2019 – –
TIVOLI 1.2 03/2020 – –
REXTON W / REXTON VAN e-XDi 07/2015 – –
REXTON W / REXTON VAN e-XDi tractiune integrala 07/2015 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 04/2022 – –
MUSSO (QK) 2.2 e-XDi 4WD 04/2022 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 04/2022 – –
MUSSO GRAND 2.2 e-XDi 4WD 04/2022 – –

SUBARU

Model Motor Perioada
IMPREZA combi (GG) 1.6 AWD 12/2000 – 09/2006
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i R AWD (GD9) 09/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 i R AWD (GG9) 12/2000 – 06/2007
IMPREZA combi (GG) 1.5 AWD (GG3) 05/2006 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GD2) 06/2001 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GDC) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 AWD (GDA) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD (GDF) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.5 AWD 10/2005 – 03/2007
OUTBACK (BE, BH) 2.0 AWD 10/1998 – 07/2000
LIBERO caroserie 1.0 4WD 01/1984 – 05/1986
IMPREZA combi (GG) 2.5 GB270 AWD 07/2007 – 12/2007
LIBERO bus (E10, E12) 1.0 4WD (E10, KJ6) 01/1983 – 12/1987
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 4WD (E12, KJ8) 08/1986 – 02/2000
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 i 4WD (E12, FA) 08/1991 – 02/2000
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2000 – 12/2005
IMPREZA combi (GG) 2.0 Turbo AWD (GGA) 12/2000 – 12/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i AWD (GDA) 12/2001 – 11/2002
IMPREZA combi (GG) 2.5 WRX AWD (GGG) 09/2005 – 12/2008
LEGACY III combi (BH) 2.5 AWD (BH9) 12/1998 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 2.0 AWD (BH5) 12/1998 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5) 04/1999 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.5 AWD (BE9) 10/1998 – 08/2003
OUTBACK (BE, BH) 3.0 H6 AWD (BHE) 10/2000 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 3.0 H6 AWD (BHE) 08/2000 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 2.0 RSK AWD (BH5) 10/1998 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 2.0 AWD 06/2002 – 08/2003
IMPREZA limuzina (GD) 1.6 AWD (GD5) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA combi (GG) 2.0 AWD (GG9) 12/2000 – 12/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i AWD (GD9) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 i WRX AWD (GDG) 09/2005 – 12/2008
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 WRX STi AWD (GDF) 09/2005 – 12/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 WRX STi AWD 09/2005 – 12/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD 02/2004 – 07/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD (GDB) 11/2001 – 07/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2002 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 WRX Turbo AWD (GGA) 12/2002 – 09/2006
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i WRX AWD (GDA) 12/2002 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 AWD (GD3) 05/2006 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 AWD (GDD) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 WRX AWD (GGA) 09/2001 – 12/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi Prodrive Performance Package AWD 04/2001 – 10/2002
TRIBECA (B9) 3.0 (WXE) 01/2005 – –
TRIBECA (B9) 3.0 (WXE) 10/2006 – –
SVX (CX) 3.3 i 24V 4WD (CXW) 09/1992 – 09/1994
FORESTER (SG_) 2.0 AWD (SG5) 06/2002 – 05/2005
FORESTER (SG_) 2.0 S Turbo AWD (SG5) 02/2002 – 05/2005
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9) 12/2003 – 05/2005
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9) 06/2002 – 05/2005
FORESTER (SG_) 2.5 Prodrive Performance Pack AWD 05/2005 – 09/2005
SVX (CX) 3.3 AWD 09/1993 – 12/1995
SVX (CX) 3.3 i 24V 4WD (CXW) 09/1994 – 12/1997
FORESTER (SG_) 2.5 RX Nato AWD (SG9) 11/2002 – 12/2008
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9) 06/2005 – 05/2008
OUTBACK (BE, BH) 2.5 AWD (BH9) 10/2000 – 08/2003
FORESTER (SG_) 2.0 X AWD (SG5) 06/2005 – 05/2008
FORESTER (SG_) 2.5 AWD (SG9, S11SG, S12SH) 06/2005 – 05/2008
FORESTER (SG_) 2.5 AWD 01/2004 – 12/2009
FORESTER (SF_) 2.5 AWD (SF9) 07/1997 – 05/2002

TALBOT

Model Motor Perioada
TAGORA 2.1 06/1980 – 12/1983
TAGORA 2.6 08/1981 – 10/1983
TAGORA 2.3 Turbo Diesel 08/1981 – 12/1987

TOYOTA

Model Motor Perioada
CAMRY (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 06/1991 – 07/1996
CAMRY (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 06/1991 – 08/1996
CAMRY combi (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 09/1991 – 07/1996
CAMRY combi (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 09/1991 – 07/1996
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 09/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 09/2003 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 03/2003 – 10/2008
AVENSIS (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 03/2003 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 09/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 10/2003 – 10/2008
AVENSIS (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 10/2003 – 10/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) 10/2003 – 10/2008
AVENSIS (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 1.6 VVT-i (ZZT250_, ZZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) 10/2005 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) 10/2005 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.2 D-4D (ADT251_, ADT251R) 10/2005 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) 07/2005 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) 07/2005 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) 07/2005 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) 03/2006 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) 03/2006 – 10/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 D-4D (ADT250_, ADT250R) 03/2006 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.0 VVTi (AZT250_) 01/2003 – 11/2008
CAMRY (_V1_) 2.2 (SDV10, SXV10) 02/1993 – 08/1997
CAMRY (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 06/1991 – 09/1995
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY4) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY6, MPY5) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d 4×4 (MPY4) 04/2018 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY8) 06/2018 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY1) 06/2018 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 08/2018 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 08/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 05/2019 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 05/2019 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 11/2019 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.2 VVT-i 110 (BPZN) 10/2019 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.2 VVT-i 130 (BPZN) 10/2019 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.5 D-4D 75 (BPZM) 10/2019 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.5 D-4D 100 (BPZM) 10/2019 – –
PROACE CITY VERSO microbus (BKY_) 1.2 VVT-i 110 (BKYN) 10/2019 – –
PROACE CITY VERSO microbus (BKY_) 1.5 D-4D 100 (BKYM) 10/2019 – –
PROACE CITY VERSO microbus (BKY_) 1.5 D-4D 130 (BKYM) 10/2019 – –
PROACE CITY VERSO microbus (BKY_) 1.2 VVT-i 130 (BKYN) 10/2019 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY3) 11/2019 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 09/2020 – 12/2023
PROACE bus (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 01/2021 – 12/2023
PROACE VERSO bus (MPY_) Electric (MPYS, MPYZ) 01/2021 – 12/2023
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZA) 08/2021 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) Electric (BPZS) 07/2021 – 02/2024
PROACE CITY VERSO microbus (BKY_) Electric (BKYS) 07/2021 – 02/2024
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.5 D-4D 130 4×4 (BPZM) 04/2021 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZA) 08/2021 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) Electric (MDZS, MDZZ) 04/2021 – 12/2023
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d 4×4 (MPYA) 01/2022 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZA) 08/2021 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZA) 01/2022 – –
CAMRY combi (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 09/1991 – 07/1996
CAMRY (_V2_) 3.0 (VDV10) 08/1996 – 07/2001
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY2) 02/2016 – 04/2020
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY9) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ3) 04/2018 – –
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ3) 04/2018 – –
PROACE CITY Autoutilitară/limuzină spațioasă (BPZ_) 1.5 D-4D 130 (BPZM) 10/2019 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZA) 09/2020 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPYA) 09/2020 – –
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 (TCR11_, TCR10_, TCR10R, TCR11R) 05/1990 – 08/2000
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54R) 08/1995 – 06/1999
PASEO Cabriolet (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54C) 10/1996 – 01/1998
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54) 08/1995 – 06/1999
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR21_, TCR20_, TCR21R, TCR20R) 01/1990 – 08/2000
VISTA / CAMRY limuzina (_V3_, _V4_) 2.2 07/1990 – 09/1997

UAZ

Model Motor Perioada
PATRIOT 2.7 07/2004 – –
PATRIOT 2.3 D 06/2006 – –
HUNTER (31519_) 2.7 07/2004 – –
HUNTER (31519_) 2.2 D 01/2007 – 12/2013
HUNTER (31519_) 2.2 D 4×4 (31519) 04/2006 – 07/2009

VAUXHALL

Model Motor Perioada
CORSA Mk III (D) (S07) 1.4 (L08) 08/2006 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.4 LPG (L08) 07/2006 – 08/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTi 06/2010 – 11/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 10/2013
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 03/1987 – 09/1990
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
ANTARA A (L07) 2.4 4×4 12/2010 – 04/2015
CALIBRA (C89) 2.0 i 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 4×4 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 4×4 02/1994 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 06/1990 – 02/1994
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 4×4 06/1990 – 02/1994
CALIBRA (C89) 2.0 i Turbo 4×4 03/1992 – 07/1997
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 S 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.6 i 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 Cat 03/1988 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.2 TD 10/1986 – 08/1988
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.3 TD Interc. 08/1988 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 S 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.6 i 09/1990 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 03/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 3.0 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.2 TD 09/1986 – 08/1988
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 TD Interc. 09/1988 – 03/1994
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 01/1988 – 09/1990
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 i 16V (F19) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.5 i V6 (F19) 09/1995 – 08/2000
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.7 TD (F19) 10/1995 – 11/1996
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 i 16V (F68) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.5 i V6 (F68) 09/1995 – 08/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.7 TD (F68) 10/1995 – 11/1996
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 08/2000
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 06/2015
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.6 24V Lotus 08/1990 – 09/1992
SENATOR Mk II (B) (V88) 2.5 i 09/1987 – 10/1990
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.5 i GSi (F19) 03/1998 – 07/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.5 i GSi (F68) 03/1998 – 07/2000
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i GSi (F35) 05/1998 – 09/1999
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.0 09/1995 – 09/1996
SIGNUM (Z03) 2.2 DTI 05/2003 – 05/2008
SIGNUM (Z03) 2.2 i 05/2003 – 05/2008
MERIVA A (X03) 1.6 i 16V 01/2003 – 09/2005
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.0 16V Turbo 03/2003 – 07/2008
MERIVA A (X03) 1.7 CDTi 09/2003 – 08/2005
SIGNUM (Z03) 1.9 CDTI 04/2004 – 03/2008
SIGNUM (Z03) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 03/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.0 16V Turbo 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.9 CDTI 04/2004 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 3.0 V6 CDTI 10/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) (Z02) 3.0 V6 CDTI 06/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 3.0 V6 CDTI 06/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.2 direct 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.2 direct 10/2003 – 08/2005
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.4 i 16V 01/2004 – 11/2011
SIGNUM (Z03) 3.0 V6 CDTI 07/2005 – 06/2008
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
MERIVA A (X03) 1.3 CDTI 01/2003 – 10/2009
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
CORSA Mk III (D) (S07) 1.6 VXR (L08) 11/2006 – 08/2014
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 CDTI 16V 12/2004 – 11/2011
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.4 10/2004 – 09/2010
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.6 CNG 06/2006 – 09/2010
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.6 10/2001 – 06/2004
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.3 CDTI 16V 09/2004 – 09/2006
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.6 12/2007 – 11/2014
SIGNUM (Z03) 1.8 08/2005 – 05/2008
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.7 DI 16V 09/2001 – 06/2004
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.7 CDTI 16V 12/2004 – 09/2010
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 03/2005 – 07/2006
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2009
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.7 CDTI 04/2009 – 11/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTI 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTI 06/2010 – 01/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 LPG 06/2011 – 03/2017
CORSA Mk III (D) (S07) 1.2 (L08) 06/2010 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.4 (L08) 08/2012 – 08/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 08/2013 – 01/2017
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.8 04/2013 – 11/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 07/2014 – 03/2017
ADAM (M13) 1.0 07/2014 – 11/2018
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTI 01/2014 – 01/2017
ADAM (M13) 1.4 S 11/2014 – 01/2019
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.0 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 Turbo 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 Turbo 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.0 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 11/2016 – –
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi 16V (L35) 08/2004 – 03/2009
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 Dualfuel (F35) 10/1998 – 01/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 Dualfuel (F19) 05/1998 – 01/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 Dualfuel (F68) 08/1998 – 01/2001
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2021
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2020
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 02/2019 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.2 07/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.5 CRDI 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.5 CRDI 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.2 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 Turbo 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.5 CRDI 08/2019 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.5 CRDI 08/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 4×4 03/2019 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 4×4 08/2018 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 4×4 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 09/2020 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (HV, UV) 05/2010 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 08/2021 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 10/2016 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 04/2023 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E 04/2023 – 03/2024
VIVARO LIFE bus (K0) E LIFE 08/2024 – –
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E 04/2024 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) VIVARO-E 04/2024 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) Combo-e 05/2024 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) Combo-e 05/2024 – –
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.6 i 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.6 i 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 i 16V (F19) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.2 i 16V (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.6 i V6 (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.6 i V6 (F19) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 2.6 i V6 (F35) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 Dualfuel (F35) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 Dualfuel (F68) 09/2000 – 07/2003
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 Dualfuel (F19) 09/2000 – 03/2002
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 06/2011 – 12/2013
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 11/2011 – –
CALIBRA (C89) 2.5 i V6 04/1993 – 07/1997
SENATOR Mk II (B) (V88) 2.6 i 09/1990 – 09/1993
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 i Cat 01/1988 – 09/1993
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 24V 09/1989 – 09/1993
TIGRA Mk I (S93) 1.4 16V 07/1994 – 12/2000
TIGRA Mk I (S93) 1.6 16V 07/1994 – 12/2000
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 10/1995 – 09/2000
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.8 i 16V (F68) 09/1995 – 09/2000
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/1996 – 09/2000
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.0 03/1994 – 09/1999
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.0 16V 03/1994 – 07/2001
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.5 V6 03/1994 – 09/2000
OMEGA (B) limuzina (V94) 3.0 V6 04/1994 – 07/2000
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.5 TD 04/1994 – 07/2001
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 03/1994 – 09/1999
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 16V 03/1994 – 07/2001
OMEGA (B) combi (V94) 2.5 V6 03/1994 – 09/2000
OMEGA (B) combi (V94) 2.5 TD 04/1994 – 07/2001
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTI 03/2005 – 11/2011
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.2 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.9 CDTI 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.0 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.0 01/2006 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.9 CDTI 07/2005 – 11/2014
MERIVA A (X03) 1.8 i 16V 05/2003 – 06/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2006 – 12/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 10/2006 – 12/2010
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
MERIVA A (X03) 1.6 Turbo 05/2006 – 06/2010
MERIVA A (X03) 1.4 16V Twinport 01/2003 – 06/2010
MERIVA A (X03) 1.6 i 16V Twinport 05/2003 – 06/2010
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2011
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.8 i 16V (L08) 03/2007 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 08/2004 – 10/2012
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.3 CDTi 08/2005 – –
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.4 i 03/2005 – –
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.9 CDTi 03/2005 – 11/2011
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.9 CDTi 03/2005 – 11/2011
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.8 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Turbo (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.8 (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo (35) 08/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.6 Turbo (68) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.6 Turbo (69) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.8 VXR (69) 07/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 09/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.4 LPG (35) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.4 LPG (69) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.4 LPG (68) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.6 Turbo (68) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 03/2012 – 03/2016
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 03/2012 – 03/2016
INSIGNIA Mk I (A) Country Tourer (G09) 1.6 Turbo (47) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Country Tourer (G09) 2.0 CDTI (47) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Country Tourer (G09) 2.0 CDTI (47) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Country Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (47) 09/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 07/2011 – 05/2017
CORSAVAN Mk III (D) Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI 07/2006 – –
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.6 i (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 DI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 1.6 i (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 Di 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
MERIVA A (X03) 1.7 DTI 06/2003 – 06/2010
MERIVA A (X03) 1.6 i 01/2003 – 06/2010
CORSA Mk III (D) (S07) 1.4 (L08) 01/2010 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.7 CDTI (L08) 03/2007 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.0 i 12V (L08) 01/2010 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.2 i 16V (L08) 12/2009 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.2 LPG (L08) 08/2011 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.2 LPG (L08) 09/2009 – 08/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.7 CDTI 01/2008 – 11/2014
CORSAVAN Mk III (D) Caseta/ Hatchback (S07) 1.2 07/2009 – –
CORSA Mk III (D) (S07) 1.2 (L08) 08/2006 – 08/2014
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 10/2006 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2006 – 05/2009
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 10/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 11/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 11/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 05/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 05/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 05/2009 – 05/2017
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.8 (L35) 10/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.6 07/2005 – 11/2014
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.4 (68) 04/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.4 (69) 04/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.4 (35) 04/2011 – 05/2017
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 CNG 16V 06/2006 – 02/2012
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 CNG 16V 04/2005 – 02/2012
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.3 CDTI 16V 09/2004 – 02/2012
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.3 CDTI 16V 07/2006 – 02/2012
CORSA Mk III (D) (S07) 1.6 VXR (L08) 06/2011 – 08/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.6 VXR (L08) 06/2011 – 03/2012
CORSA Mk III (D) (S07) 1.6 VXR (L08) 06/2011 – 08/2014
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 03/2016 – –
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.0 DTi 16V (F68) 06/1997 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.0 DTI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.4 16V 10/2001 – 05/2007
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 DTI (ED, UD0) 01/2001 – 12/2006
VECTRA (B) hatchback (J96) 2.2 DTI 16V (F68) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) limuzina (J96) 2.2 i 16V (F19) 08/1995 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.2 DTI (UD0) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 DI 16V 09/2001 – 11/2011
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 10/2001 – 11/2011
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 DTI 16V 10/2001 – 11/2011
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.7 DTI 16V 10/2001 – 02/2012
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 09/2001 – 10/2004
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 11/2003 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 (FD) 11/2003 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.3 CDTI 16V 10/2005 – 11/2011
SIGNUM (Z03) 2.8 V6 Turbo 05/2007 – 10/2008
SIGNUM (Z03) 2.0 i Turbo 03/2003 – 10/2008
CORSAVAN Mk III (D) Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI 07/2006 – –
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.8 16V Dualfuel 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.8 16V Dualfuel 04/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.0 16V Turbo 01/2000 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 10/2006 – 05/2009
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.6 03/2005 – –
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.9 CDTI 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.9 CDTI 04/2002 – 09/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 08/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.2 direct 01/2002 – 10/2008
CORSA Mk III (D) (S07) 1.3 CDTI (L08) 08/2006 – 08/2014
CORSAVAN Mk III (D) Caseta/ Hatchback (S07) 1.3 CDTI 07/2006 – –
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.3 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
SIGNUM (Z03) 2.8 V6 Turbo 07/2005 – 05/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.3 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.8 04/2005 – 11/2014
CORSA Mk III (D) (S07) 1.0 (L08) 08/2006 – 08/2014
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 3.0 DTi (FD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 3.0 DTi (ED) 10/2003 – 05/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 08/2005 – 11/2010
MERIVA A (X03) 1.3 CDTI 04/2005 – 06/2010
VECTRA Mk II (C) (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 08/2006
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 02/2006 – 05/2009
CORSA Mk III (D) (S07) 1.3 CDTI (L08) 08/2006 – 08/2014
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 Turbo (L48) 09/2006 – 09/2009
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2013 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2013 – 05/2017
COMBO TOUR Mk II (C) (F25) 1.6 CNG 04/2005 – 02/2012
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 (L08) 10/2006 – 11/2010
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.8 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 05/2017
SENATOR Mk II (B) (V88) 3.0 09/1987 – 08/1988
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 05/2017
CORSA Mk III (D) (S07) 1.6 SRi (L08) 05/2007 – 08/2014
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.8 (L35) 12/2005 – 10/2010
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.8 VXR (68) 07/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.8 VXR (35) 07/2009 – 05/2017
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.3 CDTi (L08) 04/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTi (L48) 01/2004 – 03/2011
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.7 CDTi (L08) 02/2007 – 11/2009
CORSA Mk III (D) (S07) 1.3 CDTI (L08) 07/2010 – 08/2014
CORSAVAN Mk III (D) Caseta/ Hatchback (S07) 1.2 01/2010 – –
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 07/2008 – 05/2017
ADAM (M13) 1.2 10/2012 – 04/2019
ADAM (M13) 1.4 10/2012 – 02/2019
ADAM (M13) 1.4 10/2012 – 02/2019
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, EV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (HV, EV, UV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (HV, UV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 10/2016 – –
VECTRA (B) limuzina (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.2 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) E LIFE 09/2020 – 07/2024
VIVARO C caroserie (K0) VIVARO-E 09/2020 – 03/2024
COMBO Mk IV (E) Life (K9) Combo-e 06/2021 – 04/2024
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) Combo-e 07/2021 – 04/2024
SINTRA (APV) 2.2 i 16 V 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 3.0 i 24V 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 2.2 DTI 07/1997 – 04/1999
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 D (FD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.8 TDI (FD) 10/1998 – 10/2001
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 D (JD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.8 DTI (JD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.8 DTI (UD0, ED, HD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 D (UD0) 10/1998 – 08/2002
VX220 Cabriolet (E01) 2.2 i 09/2000 – 07/2005
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VX220 Cabriolet (E01) 2.0 VXR 10/2003 – 07/2005
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.0 DTI 16V 01/1998 – 09/2000
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.0 Dualfuel 05/1998 – 07/2001
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 04/2003 – 07/2006
VX220 Cabriolet (E01) 2.0 i Turbo 03/2001 – 07/2005
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.2 16V 01/1994 – 06/2003
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.6 V6 08/2000 – 07/2003
OMEGA (B) combi (V94) 2.6 V6 08/2000 – 06/2003
OMEGA (B) limuzina (V94) 2.2 DTI 16V 08/2000 – 07/2003
OMEGA (B) combi (V94) 2.2 DTI 16V 08/2000 – 06/2003
OMEGA (B) limuzina (V94) 3.2 V6 02/2001 – 07/2003
OMEGA (B) combi (V94) 3.2 V6 02/2001 – 06/2003
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 Dualfuel 01/1999 – 07/2001
OMEGA (B) combi (V94) 2.0 DTI 16V 01/1998 – 09/2000
OMEGA (B) combi (V94) 2.2 16V 02/1994 – 06/2003
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.8 (L67) 05/2008 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.4 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI 16V (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 VXR (L08) 02/2009 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.4 i 16V (L08) 03/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.6 (L67) 09/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.8 (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 Turbo (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 2.0 (L67) 02/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.7 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.6 i 16V (L67) 10/2006 – 08/2011
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 01/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.9 CDTi (L67) 01/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 i 16V (L08) 12/2006 – 11/2010
CORSA Mk III (D) (S07) 1.7 CDTI (L08) 11/2006 – 08/2014

VOLVO

Model Motor Perioada
960 Kombi (965) 2.9 08/1990 – 07/1994
S90 I (964) 2.9 01/1997 – 05/1998
S90 I (964) 2.9 01/1997 – 05/1998
960 II (964) 2.9 07/1994 – 12/1996
960 II combi (965) 2.9 09/1994 – 12/1996
960 (964) 2.9 08/1990 – 07/1994
960 II (964) 2.5 07/1994 – 12/1996
960 II combi (965) 2.5 08/1994 – 12/1996
V90 I combi (965) 2.9 01/1997 – 12/1998
V90 I combi (965) 2.9 01/1997 – 12/1998
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 12/1995 – 03/2000
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
V70 I (875, 876) 2.4 06/1998 – 12/1999
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
XC90 I (275) 3.2 AWD 04/2010 – 09/2014
S80 I (184) 2.0 T 12/1999 – 07/2006
S80 I (184) D5 08/2001 – 07/2006
S80 I (184) 2.4 Bifuel (CNG) 09/2001 – 07/2006
C70 I Cabriolet (873) 2.0 T 03/2000 – 10/2005
S80 I (184) T6 06/2001 – 07/2006
S80 I (184) 2.4 D 10/2001 – 07/2006
V70 II (285) 2.4 T AWD 09/2001 – 08/2002
S80 I (184) 2.5 T AWD 07/2003 – 07/2006
C70 I Cabriolet (873) 2.4 T 07/2002 – 10/2005
C70 I Cabriolet (873) T5 07/2002 – 10/2005
S80 I (184) 2.5 T 03/2003 – 07/2006
XC90 I (275) D5 AWD 04/2005 – 12/2012
V70 I (875, 876) 2.3 AWD 12/1998 – 02/2000
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 09/2003
S70 (874) 2.4 AWD 10/1998 – 05/1999
V70 I (875, 876) 2.4 AWD 06/1998 – 12/1999
V70 I (875, 876) 2.3 AWD 04/1997 – 09/1998
S80 I (184) 2.4 Bifuel (LPG) 09/2001 – 07/2006
XC70 I Cross Country (295) 2.5 T XC AWD 08/2002 – 07/2007
V70 II (285) 2.5 AWD 09/2002 – 12/2004
XC90 I (275) D5 AWD 10/2007 – 12/2010
XC90 I (275) 2.5 01/2003 – 12/2006
XC90 I VAN (275) 2.4 D4 09/2013 – 12/2014
S70 (874) 2.0 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.0 Turbo 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.3 Turbo 01/1997 – 11/2000
V70 I (875, 876) 2.3 Turbo 12/1995 – 03/2000
S70 (874) 2.0 01/1997 – 11/2000
V70 I (875, 876) 2.0 11/1996 – 03/2000
C70 I cupe (872) 2.0 03/1997 – 09/2002
C70 I Cabriolet (873) 2.0 03/1998 – 10/2005
V70 I (875, 876) 2.3 T AWD 04/1997 – 03/2000
S70 (874) 2.0 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.4 01/1997 – 11/2000
V70 I (875, 876) 2.0 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo 11/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.0 Turbo AWD 11/1996 – 12/2000
S80 I (184) 2.9 05/1998 – 07/2006
V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel 05/1998 – 12/1999
S70 (874) 2.4 Bifuel 10/1998 – 11/2000
S70 (874) 2.4 06/1998 – 11/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.3 T-5 AWD 01/1997 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Bifuel 08/1999 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 03/1999 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD 03/1999 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.0 01/1997 – 12/2000
XC70 I Cross Country (295) 2.4 T XC AWD 11/1997 – 09/2002
S70 (874) 2.4 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.4 Turbo 01/1997 – 11/2000
S70 (874) T5 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.5 TDI 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.0 Turbo 01/1997 – 11/2000
C70 I cupe (872) 2.0 T 03/1997 – 09/2002
S80 I (184) 2.0 T 06/1998 – 07/2006
C70 I Cabriolet (873) 2.0 T 03/1998 – 10/2005
C70 I Cabriolet (873) 2.4 06/1998 – 10/2005
C70 I cupe (872) 2.4 03/1999 – 09/2002
S70 (874) 2.4 08/1999 – 11/2000
C70 I cupe (872) 2.4 05/1999 – 09/2002
S70 (874) 2.0 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.5 TDi AWD 10/1999 – 09/2000
S70 (874) 2.3 04/1999 – 09/2000
S70 (874) 2.4 AWD 04/1999 – 09/2000
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 05/2000
V70 I (875, 876) 2.3 T-5 11/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.5 TDI 12/1995 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.3 11/1996 – 11/2000
C70 I cupe (872) T-5 03/1997 – 09/2002
C70 I Cabriolet (873) T5 03/1998 – 10/2005
XC70 I Cross Country (295) 2.4 T XC AWD 03/2000 – 09/2002
C70 I cupe (872) 2.0 T 03/2000 – 09/2002
C70 I cupe (872) 2.4 T 03/1997 – 09/2002
S80 I (184) T6 05/1998 – 12/2001
S80 I (184) 2.5 TDI 01/1999 – 07/2006
S80 I (184) 2.9 03/1999 – 07/2006
V70 II (285) 2.5 TDI 11/1999 – 08/2007
C70 I Cabriolet (873) 2.4 T 03/1998 – 10/2005
S60 I (384) 2.4 07/2000 – 04/2010
S60 I (384) 2.4 11/2000 – 04/2010
S60 I (384) 2.0 T 07/2000 – 04/2010
S60 I (384) 2.5 T 01/2003 – 04/2010
S60 I (384) 2.5 T AWD 07/2002 – 04/2010
S60 I (384) T5 04/2004 – 04/2010
S60 I (384) D5 03/2005 – 04/2010
S60 I (384) 2.4 D 03/2005 – 04/2010
S80 I (184) 2.0 06/1998 – 07/2006
S70 (874) 2.4 T5 AWD 11/1996 – 04/1999
V70 II (285) T5 11/1999 – 12/2004
V70 II (285) 2.3 AWD 10/2000 – 09/2004
V70 II (285) 2.3 10/2000 – 09/2004
V70 II (285) 2.4 T 11/1999 – 08/2003
S60 I (384) 2.4 T 07/2000 – 04/2010
S80 I (184) 2.4 T 06/2000 – 07/2006
S60 I (384) 2.4 T AWD 06/2001 – 04/2010
S80 I (184) T5 AWD 04/2000 – 09/2003
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 Bifuel (CNG) 09/2001 – 08/2007
V70 II (285) 2.0 T 11/1999 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) 2.5 T XC AWD 09/2002 – 08/2007
V70 II (285) 2.5 T 07/2001 – 08/2007
V70 II (285) T5 04/2004 – 08/2007
V70 II (285) D5 AWD 05/2005 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) D5 AWD 12/2005 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 D 04/2005 – 12/2008
V70 II (285) 2.4 CDI 07/2005 – 12/2008
S60 I (384) T5 07/2000 – 04/2010
S70 (874) 2.4 Bifuel 07/1999 – 11/2000
S70 (874) 2.4 AWD 04/1999 – 09/2000
S70 (874) 2.4 Blu-Fuel 07/1997 – 09/2000
V70 II (285) D5 01/2001 – 12/2008
S60 I (384) D5 01/2001 – 04/2010
S80 I (184) 3.0 06/2001 – 07/2006
XC90 I (275) 2.5 T AWD 10/2002 – 09/2014
XC90 I (275) T6 AWD 10/2002 – 12/2006
XC90 I (275) D5 AWD 10/2002 – 12/2006
V70 II (285) 2.4 D 07/2001 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) D5 XC AWD 09/2002 – 08/2007
S60 I (384) 2.4 D 05/2001 – 04/2010
V70 II (285) D5 AWD 07/2002 – 08/2007
S60 I (384) 2.4 01/2005 – 10/2006
S60 I (384) 2.4 D 05/2005 – 12/2006
V70 II (285) 2.4 Bifuel (LPG) 09/2001 – 08/2007
S60 I (384) 2.4 Bifuel (CNG) 07/2001 – 04/2010
S60 I (384) 2.4 Bifuel (LPG) 07/2001 – 04/2010
V70 II (285) 2.5 T AWD 07/2002 – 08/2007
XC90 I (275) V8 AWD 01/2005 – 12/2010
XC90 I (275) V8 AWD 09/2004 – 12/2005
V70 II (285) D5 04/2005 – 12/2008
S60 I (384) T5 07/2000 – 09/2002
S70 (874) 2.3 T5 AWD 11/1996 – 09/1998
V70 I (875, 876) 2.5 TDi AWD 11/1996 – 02/2000
S70 (874) 2.4 AWD 11/1996 – 05/1999
XC90 I (275) 3.2 AWD 03/2006 – 12/2010
XC90 I (275) D3 / D5 04/2009 – 12/2014
S70 (874) 2.3 11/1996 – 11/2000
S60 I (384) 2.4 CDI 10/2003 – 12/2005
XC90 I (275) 2.5 AWD 06/2002 – 12/2014
S80 I (184) 2.9 05/1998 – 02/2008

VW

Model Motor Perioada
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 08/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 08/1996
GOLF III (1H1) 1.9 D 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TD, GTD 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.4 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.6 09/1992 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 Syncro (1HX1) 01/1993 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GTI 16V 08/1992 – 12/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 01/1992 – 08/1997
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1991
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1990
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
GOLF III (1H1) 2.9 VR6 Syncro (1HX1) 10/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 08/1996
POLO III (6N1) 45 1.0 10/1994 – 09/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 10/1994 – 08/1996
GOLF III (1H1) 1.6 07/1995 – 08/1997
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.6 10/1994 – 02/1998
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 4motion 11/2008 – 08/2010
GOLF III (1H1) 2.0 Syncro (1HX1) 08/1995 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI Syncro (1HX1) 08/1995 – 12/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 08/1996
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 07/1996 – 05/1998
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 04/1996 – 08/1997
PASSAT B5 (3B2) 1.6 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 T 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
GOLF III (1H1) Citystromer 11/1994 – 08/1997
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 16V 04/1988 – 12/1989
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 16V 04/1988 – 12/1989
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 T 05/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
GOLF III (1H1) 1.9 SDI 07/1995 – 08/1997
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.4 16V 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 08/1997 – 10/2000
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 01/1998 – 06/2004
PASSAT B5 (3B2) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 07/1998 – 04/2002
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
GOLF IV Cabriolet (1E7) 2.0 06/1998 – 06/2002
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
POLO Van Caseta/ Hatchback (6N1) 1.0 10/1994 – 12/1999
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 12/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 03/1995 – 08/1996
PASSAT B5 (3B2) 2.5 TDI Syncro/4motion 12/1998 – 11/2000
GOLF IV Variant (1J5) 1.4 16V 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 05/1999 – 04/2002
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 08/1999 – 06/2001
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 10/1999 – 09/2000
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TSI 12/2010 – 10/2016
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 04/2002
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 TDI 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.0 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.7 SDI 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.9 D 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 10/1999 – 09/2001
GOLF IV Variant (1J5) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 16V 02/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 12/1999 – 04/2001
POLO (6N2) 1.4 10/1999 – 09/2001
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion 04/2000 – 03/2010
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/1999 – 06/2001
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 3.2 RSI 4motion (1C9) 04/2000 – 05/2001
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
POLO (6N2) 1.9 SDI 10/1999 – 09/2001
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 02/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 4motion 10/2000 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2006
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 TDI 10/2001 – 11/2009
GOLF IV (1J1) 1.8 T GTI 08/2001 – 06/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 10/2001 – 06/2005
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 01/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 05/1997 – 09/1999
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1997 – 09/1999
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 09/1999 – 11/2000
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 SDI 10/2001 – 11/2009
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 Bi-Fuel 02/2002 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2006
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 01/2002 – 05/2007
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 FSI 02/2002 – 07/2006
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 11/2002 – 03/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 10/2000 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 06/2006
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 11/2003 – 06/2005
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 TDI 07/2003 – 06/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 TDI 11/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 04/2005 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 04/2005 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.8 GTI 09/2005 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 05/2006 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 05/2006 – 08/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 16V 05/2006 – 11/2009
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 11/2001 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 06/2001 – 06/2006
VENTO (1H2) 2.0 GL 05/1996 – 12/1997
VENTO (1H2) 2.8 VR6 08/1995 – 04/1996
POLO IV (9N_, 9A_) 1.8 GTi Cup Edition 05/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDi 11/2003 – 11/2009
GOLF III (1H1) 2.0 GL 08/1995 – 09/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 08/1995 – 09/1997
GOLF III Variant (1H5) 2.0 08/1995 – 04/1996
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 05/2007 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 12V 05/2007 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
GOLF IV (1J1) 1.6 02/2001 – 03/2007
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.0 02/2003 – 10/2003
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 10/1993 – 10/1996
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 01/1999 – 01/2002
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 11/2003 – 11/2009
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 LPG 04/2006 – 03/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 4motion 06/2012 – 05/2022
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 4motion 05/2002 – 06/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 05/2005
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TSI 09/2011 – 10/2016
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 BiTDI 05/2012 – 10/2016
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 05/2022
POLO IV (9N_, 9A_) 1.0 07/2002 – 05/2005
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 08/2020
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 09/2002
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2004
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 10/2000 – 05/2005
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 05/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.4 05/2000 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 02/2000 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.6 05/2000 – 06/2006
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2006
GOLF IV (1J1) 2.0 BiFuel 05/2002 – 05/2003
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 BiFuel 05/2006 – 11/2009
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 08/2020
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 4motion 01/2000 – 04/2001
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF III Van (1H1) 1.9 SDI 08/1995 – 09/1997
GOLF IV Van (1J1) 1.9 SDI 11/1998 – 05/2004
GOLF III Van (1H1) 2.0 08/1995 – 09/1997
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 08/1993 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 05/1996 – 02/1999
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 1.8 10/1993 – 12/1996
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 1.9 TD 10/1993 – 12/1996
SHARAN VAN (7M_) 2.8 VR6 (7M9) 08/2001 – 05/2003
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M9) 11/2002 – 05/2003
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 11/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDi 05/2007 – 11/2009
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 Syncro 10/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 08/1991 – 12/1995
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 G60 Syncro 08/1988 – 05/1997
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 Syncro 08/1988 – 12/1991
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1992
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 02/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 02/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.9 VR6 Syncro 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 05/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.4 10/1991 – 08/1997
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 12/1997
GOLF III Van (1H1) 1.9 D 08/1991 – 07/1995
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 07/1995
VENTO (1H2) 1.9 D 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TD 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 09/1993 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 09/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.0 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 10/1994 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI Syncro 07/1995 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 Syncro 08/1995 – 04/1999
VENTO (1H2) 1.9 TDI 04/1996 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.8 Syncro 10/1994 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.9 VR6 Syncro 10/1994 – 04/1999
VENTO (1H2) 1.9 SDI 04/1997 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.9 D 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TD 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 03/1994 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.6 07/1994 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 04/1996 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 04/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 08/1993 – 12/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 2.0 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 08/1995 – 05/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 02/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 02/1988 – 05/1997
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 06/1998 – 06/2002
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 07/1994 – 12/1995
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1995 – 03/2010
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M8, 7M9) 09/1996 – 05/2003
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 09/1995 – 03/2010
SHARAN VAN (7M_) 2.0 (7M8, 7M9) 09/1996 – 07/2002
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 07/1997 – 01/2002
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 07/1997 – 01/2002
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 07/1997 – 05/2003
GOLF III Van (1H1) 1.4 08/1991 – 05/1996
PASSAT B5 (3B2) 1.8 Syncro/4motion 12/1996 – 08/2000
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 06/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 04/2002 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 04/2002 – 07/2006
PASSAT B5 (3B2) 1.8 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 Syncro/4motion 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 08/1996 – 11/2000
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 Syncro 03/1990 – 12/1996
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 Syncro 09/1989 – 10/1993
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.6 Flex 12/2004 – 10/2014
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.6 Flex 05/2008 – 10/2014
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 2.0 Flex 10/2008 – 12/2014
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1996 – 08/1999
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1996 – 08/1999
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 06/1996 – 08/1999
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 10/2001 – 05/2008
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.9 SDI 09/2002 – 04/2012
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.6 09/2002 – –
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.9 TDi 09/2002 – –
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.3 VR5 Syncro/4motion 10/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 4motion 08/1999 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 4motion 08/1999 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.0 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.0 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.0 4motion 04/2000 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 1.6 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 SDI 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 16V 02/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 08/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 10/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 3.2 R32 4motion 09/2002 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 08/1997 – 06/2005
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.8 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.8 06/1998 – 06/2002
GOLF IV (1J1) 1.8 4motion 05/1998 – 06/2005
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.6 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 4motion 05/1999 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 1.8 T 08/1997 – 06/2005
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.3 05/1996 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.3 05/1996 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.3 06/1996 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 SDI 07/1996 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 SDI 09/1996 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 SDI 09/1996 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V 09/1997 – 03/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.0 01/1998 – 09/2010
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
GOLF IV (1J1) 2.0 07/1998 – 05/2004
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 4motion 05/2008 – 08/2010
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.6 07/2008 – 01/2014
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.0 Flex 07/2008 – –
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 4motion 03/1999 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 12/1998 – 06/2001
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.5 TDI Syncro/4motion 12/1998 – 11/2000
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 08/2000 – 06/2006
POLO (6N2) 1.6 16V GTI 10/1999 – 09/2001
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 01/1999 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 01/1999 – 07/2006
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 10/1999 – 09/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 4motion 03/2000 – 03/2010
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M6, 7M9) 04/2000 – 03/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 06/2000 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.3 V5 10/2000 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.4 11/2001 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.6 01/2003 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI 06/2003 – 07/2005
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.4 01/2003 – 09/2010
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 12/2003 – 08/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 02/2001 – 09/2010
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2006
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 10/2001 – 05/2008
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 12V 10/2001 – 07/2007
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 T 05/2000 – 06/2006
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.0 09/2002 – 10/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 CNG 01/2006 – 08/2015
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 4motion 09/2010 – 10/2013
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 09/2010 – 10/2013
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.4 11/2002 – 04/2012
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 08/2002 – 11/2009
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.8 T 01/2003 – 09/2010
POLO IV limuzina (9N2, 9N4) 1.9 TDI 07/2003 – 12/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 02/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 4motion 07/2004 – 12/2009
CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI 05/2007 – 12/2009
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 06/2005 – 03/2010
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1991 – 09/1993
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 4motion 11/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 3.2 V6 4motion 11/2003 – 12/2009
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 05/2001 – 06/2006
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 03/2002 – 06/2005
GOLF Van III Variant (1H5) 1.4 05/1993 – 07/1995
POLO IV limuzina (9A4, 9A2, 9N2, 9A6) 1.6 Total Flex 10/2004 – 06/2006
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 09/2010 – 08/2012
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 09/2010 – 08/2012
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TDI 09/2011 – 08/2012
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TDI 4motion 09/2011 – 08/2012
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TDI 09/2011 – 10/2013
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TDI 09/2011 – 10/2016
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 TDI 4motion 09/2011 – 10/2016
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 2.0 BiTDI 4motion 09/2011 – 07/2019
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 06/2020
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 06/2016 – 06/2020
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiFuel 06/2007 – 08/2015
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – 05/2022
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – 05/2022
GOLF VAN IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 04/2002
GOLF III Van (1H1) 1.6 08/1992 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 GTI 08/1991 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 1.9 TDI 08/1991 – 09/1997
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 09/1995 – 04/2000
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 Syncro 11/1996 – 04/2000
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1996 – 04/2000
SHARAN VAN (7M_) 2.8 VR6 (7M8) 09/1996 – 04/2000
SHARAN VAN (7M_) 1.9 TDI (7M8) 09/1996 – 05/2003
SCIROCCO (53) 1.1 04/1974 – 07/1979
SCIROCCO (53) 1.3 08/1979 – 07/1980
SCIROCCO (53) 1.5 08/1977 – 07/1980
SCIROCCO (53) 1.6 08/1975 – 07/1979
SCIROCCO (53) 1.6 08/1975 – 07/1980
SCIROCCO (53) 1.6 06/1976 – 07/1980
SCIROCCO (53) 1.5 02/1974 – 08/1975
SCIROCCO (53) 1.6 08/1975 – 07/1977
SCIROCCO (53) 1.5 02/1974 – 12/1975
SCIROCCO (53) 1.5 02/1974 – 12/1977
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 11/2011 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 11/2011 – 05/2022
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 07/2012 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 07/2012 – 05/2022
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 11/2011 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 11/2011 – 05/2022

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Bec, far faza lunga BOSCH 1 987 301 005 — VW Passat”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.