Bec, lampa ceata spate HELLA 8GA 002 073-121 — Dacia Logan

  • Cod producător: 2-8ga-002-073-121
  • Cod articol: 8GA 002 073-121
  • EAN: 4082300191493
  • Categorie: Bec, lampa ceata spate

1.72 lei

Comandă în următoarele 10h 37min și expediem azi.

Livrare estimată: 19 octombrie – marți, 20 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit

Descriere

Specificații tehnice

Tensiune [V] 12
Putere nominală [W] 21
TIp lampa P21W
Tip inmatriculare Verificat ECE
Calitate 10
Tip ambalaj Cutie
Culoare bec incandescent transparent
indeplineste normele ECE R37
Montarea/demontarea de personal de specialitate necesară!
Variantă de execuție soclu lampă incandescentă BA15s

Coduri OEM

Producător Cod OEM
SAME 0.015.9204.0
DEUTZ-FAHR 0.015.9204.0
SAME 0.900.0063.3
HAKO 00-84100-9
STEINBOCK 000 18726
MAFI 000,580,1000
MASERATI 000208860
LINDE 0029741702
MERLO 005357AA
FELDBINDER 007109
AEBI 0233354-0
VOLVO 030005050032
CATERPILLAR 03230800
TEREX 0388450
HYMER 0417343
HYMER 0417343-00
LAIKA 0417343-00
SCHMITZ CARGOBULL 063633
HAKO 0841009 N072601012190
KRONE 0924693/0
CASE IH 1 414819 0
HYMER 1017212
ATLAS COPCO 1089.0365.01
LANGENDORF 1134850
DAF 135 4871
CASE IH 141 481 900
GOLDHOFER 151562
HYMER 1603.17.02 – 1017212
MASSEY FERGUSON 165717
KOMATSU 1732 172 M1
ATLAS COPCO 1813000005
YANMAR 1813000005
TEREX 1813000005.
JUNGHEINRICH 18726
GOLDHOFER 19 328
HAKO 19-74116-4
CASE IH 190003452245
OPEL 20 98 252
VAUXHALL 20 98 252
HOLDEN 20 98 252
SCHANZLIN 2060013
ISEKI 2310-4006-00-A
CLAAS 233 546 0
SCHMITZ CARGOBULL 2408
CASE IH 244872
O&K 244872
HOBBYCAR 260317
BOBCAT 270892
SOMMER 2800065002
HAMM 283150
CASE IH 3 131227 R1
BMW 3 436 336
MINI 3 436 336
BMW (BRILLIANCE) 3 436 336
LINDNER 3000297
VOLVO 30005050032
DOOSAN 300710-00025
FORD 32 010 159
FORD USA 32 010 159
VÖGELE 3515155074
TEREX 3523687M1
ATLAS COPCO 388 450
CASE IH 398877
SPERRY NEW HOLLAND 398877
KUBOTA 3J08013961
AMMANN 4-5433060014
SPIERINGS 407281
HUMBAUR 411.00133
AHLMANN 4198674A
FUCHS 440.30.65
JUNGHEINRICH 449090087
AGCO 45080600
DEMAG 460 018 00
VOLVO 5 050 032
JUNGHEINRICH 50035531
REISCH 5009095
PAUS 501277
STILL 518293
STILL 5411902
MANITOU 563882
TOYOTA 56617-FSGC8-71
JOHN DEERE 57 M7 014
HYDREMA 584201
LIEBHERR 6 070 013
LIEBHERR 6 070 111 01
LIEBHERR 6 070 213
LIEBHERR 6 905 324
BOMAG 60.020.009
SANY 60034409
SANY 60034560
LIEBHERR 6200697
HOBBYCAR 6502080093
MANITOU 675
OPEL 6777426
VAUXHALL 6777426
HOLDEN 6777426
CASE IH 7 024794
DOOSAN 7022664
BOBCAT 7022664_100
JCB 720/10005
MANITOU 741480
CLAAS 7703097178
LINDE 791 956 49 20
STILL 7919564920
TEREX 8000-2176
CASE IH 80398877
SPERRY NEW HOLLAND 80398877
DELVANO 8040102
CASE IH 811391-0918
VERSATILE 86083874
YAMAHA 9079Q0742700
OPEL 91 59 284
VAUXHALL 91 59 284
HOLDEN 91 59 284
VOLVO 965826
VOLVO 965826P01
RENDERS 99760303
CATERPILLAR 9W-3326
GRIMME B94.01127
DIECI BEM2128
SCHMITZ CARGOBULL EL0013-0001
KUBOTA FMPRODKUB-722700
SEAT KDW HLO 958 9
SKODA KDW HLO 958 9
AUDI KDWHLO9589
VW KDWHLO9589
AUDI (FAW) KDWHLO9589
VW (SVW) KDWHLO9589
KUBOTA R249153510
MAN T 381
KNAUS T050056
BLUECAR T0920-07496
KUBOTA TA04930040
KUBOTA TA04930041
FENDT X 825.283.299.000
AGCO X825 283 299 000
HYSTER Y449090087
VW YY045812412
MAN ZF259017008

EAN: 4082300191493

Mașini compatibile

ABARTH

Model Motor Perioada
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) 08/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXT1A) 08/2008 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF1A, 312.AXF11, 312.AXD1A) 09/2009 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) 05/2011 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXD1A) 08/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A, 312.AXD1A) 08/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) 05/2010 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) 06/2010 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXD1A) 05/2008 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312AXD1A) 11/2014 – 12/2015
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXY11, 312.AXY1A) 05/2016 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXZ11) 05/2016 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXZ1A) 05/2016 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AYB11, 312.AYB1A) 06/2016 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXY1A, 312.AXY11) 05/2016 – –
500 / 595 / 695 1.4 (312.AXD1A) 01/2014 – –
500C / 595C / 695C 1.4 (312.AXD1A) 01/2014 – –
GRANDE PUNTO 1.4 (199.AXN1B) 07/2007 – 06/2010
GRANDE PUNTO 1.4 ESSEESSE / SUPERSPORT (199.AXX1B) 05/2008 – 06/2010

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK. (932B4100) 05/2000 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932A3) 05/2000 – 10/2000
156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2) 05/2000 – 06/2002
156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932A1) 02/1997 – 08/2003
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2) 05/2000 – 10/2000
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932B1) 05/2000 – 09/2003
156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932B31__) 02/1997 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932B21__) 10/2000 – 03/2002
156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932B1100) 02/1997 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932.B2B00) 10/2000 – 05/2001
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.B1B00) 10/2000 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2B, 932B2C) 05/2001 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 3.2 GTA (932.BXB00) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.BXC00) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V (932BXE00) 11/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00) 10/2003 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V Q4 (932BXN20) 07/2004 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00, 932BXN00) 03/2005 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00) 11/2003 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00) 11/2002 – 11/2004
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00) 06/2003 – 05/2006
156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4) 01/2000 – 09/2005
33 (905_) 1.2 (905.A) 06/1983 – 12/1989
33 (905_) 1.5 (905.A2A) 05/1983 – 12/1987
33 (905_) 1.5 QV (905.A2N, 905.A2V) 06/1984 – 12/1989
33 (907_) 1.4 i.e. (907.A3A, 907.A3B) 06/1991 – 09/1994
33 (907_) 1.7 i.e. (907.A1A) 01/1990 – 09/1994
33 (907_) 1.7 16V (907.A1C) 01/1990 – 09/1994
33 Sportwagon (907_) 1.4 i.e. (907B3B) 06/1991 – 09/1994
75 (162_) 1.6 (162.B2B, 162.B2C) 05/1985 – 09/1989
75 (162_) 1.8 (162.B1A, 162.B1B) 09/1985 – 06/1989
75 (162_) 2.0 (162.BA) 05/1985 – 10/1988
75 (162_) 2.0 T.S Cat (162.B4A) 05/1985 – 02/1992
155 (167_) 1.8 T.S. Sport (167.A4A, 167.A4C, 167.A4E) 03/1992 – 12/1996
155 (167_) 1.9 TD (167.A3B, 167.A3) 04/1993 – 12/1997
155 (167_) 2.0 T.S. (167.A2A, 167.A2D) 02/1992 – 05/1995
155 (167_) 2.5 TD (167.A1A, 167.A1G) 04/1993 – 12/1997
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.A2C, 164.A2L, 164A2H) 06/1987 – 08/1992
164 (164_) 2.0 Twin Spark (164.H3) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 2.5 TD (164.K2A, 164.K2B) 09/1992 – 09/1998
164 (164_) 3.0 V6 (164.AD, 164.AH, 164.AB) 06/1987 – 09/1992
MITO (955_) 1.4 MultiAir (955AXL1B) 09/2009 – 08/2013
145 (930_) 1.6 i.e. (930.A2) 10/1994 – 12/1996
145 (930_) 1.4 i.e. (930.A3) 07/1994 – 12/1996
145 (930_) 1.9 TD (930.A4) 10/1994 – 02/1999
146 (930_) 1.6 i.e. (930.B2) 12/1994 – 12/1996
146 (930_) 1.4 i.e. (930.B3) 12/1994 – 12/1996
146 (930_) 1.9 TD (930.B4A) 12/1994 – 02/1999
155 (167_) 2.0 T.S. 16V (167.A2G) 03/1995 – 12/1997
145 (930_) 2.0 16V T.S. (930.A5) 10/1995 – 01/2001
146 (930_) 2.0 16V T.S. (930.B5) 10/1995 – 01/2001
GTV (916_) 2.0 T.SPARK 16V (916.C2__, 916C2C00) 06/1995 – 10/2005
SPIDER (916_) 2.0 T.SPARK 16V (916S2C00) 06/1995 – 04/2005
MITO (955_) 1.4 Turbo MultiAir (955AXS1B, 955AXS11) 10/2009 – 10/2018
145 (930_) 1.4 i.e. 16V T.S. (930.A3A) 12/1996 – 01/2001
146 (930_) 1.4 i.e. 16V T.S. (930.B3A) 11/1996 – 01/2001
146 (930_) 1.6 i.e. 16V T.S. (930.B2B, 930.B2C) 11/1996 – 10/2001
146 (930_) 1.8 i.e. 16V T.S. (930.B1A) 11/1996 – 01/2001
145 (930_) 1.6 i.e. 16V T.S. (930.A2) 12/1996 – 01/2001
33 (905_) 1.5 (905A1) 05/1983 – 12/1993
155 (167_) 1.7 T.S. (167.A4G) 04/1993 – 04/1996
164 (164_) 2.0 Turbo (164A2B) 10/1987 – 09/1998
75 (162_) 1.6 (162B2) 05/1985 – 09/1989
156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100) 09/1997 – 09/2005
156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3) 09/1997 – 10/2000
156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2) 09/1997 – 06/2002
156 (932_) 2.5 V6 24V (932A1) 09/1997 – 09/2002
156 (932_) 1.9 JTD (932B2) 09/1997 – 10/2000
156 (932_) 2.4 JTD (932B1) 09/1997 – 09/2003
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXQ1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXQ1B) 05/2009 – 11/2011
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXT1A) 01/2011 – 12/2015
166 (936_) 2.0 T.Spark (936A3A__) 09/1998 – 10/2000
166 (936_) 2.5 V6 24V (936A2___) 09/1998 – 12/2006
166 (936_) 3.0 V6 24V (936A1000, 936A1001) 09/1998 – 06/2007
166 (936_) 2.4 JTD (936A2A__) 09/1998 – 10/2000
MITO (955_) 1.4 (955AXV1A) 05/2011 – 10/2018
145 (930_) 1.9 JTD (930.A4B) 02/1999 – 01/2001
146 (930_) 1.9 JTD (930.B4B) 02/1999 – 01/2001
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955.AXW1B) 07/2011 – 12/2013
MITO (955_) 1.4 Bifuel (955AXG1A) 01/2009 – 08/2016
147 (937_) 2.0 16V T.SPARK (937.AXA1, 937.AXC1, 937.BXC1) 01/2001 – 03/2010
147 (937_) 1.6 16V T.SPARK (937.AXA1A, 937.AXB1A, 937.BXB1A) 01/2001 – 03/2010
147 (937_) 1.6 16V T.SPARK ECO (937.AXA1A, 937.BXA1A) 01/2001 – 03/2010
156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3100) 09/1997 – 09/2005
156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A21__) 10/2000 – 03/2002
156 (932_) 2.5 V6 24V (932A11_) 10/2000 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00) 10/2000 – 05/2001
156 (932_) 2.4 JTD (932A1B__) 10/2000 – 09/2005
166 (936_) 2.4 JTD (936A2B__) 10/2000 – 06/2007
147 (937_) 1.9 JTD (937.AXD1A, 937.BXD1A, 937.AXV1A, 937.BXB1A,… 04/2001 – 03/2010
156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00) 05/2001 – 09/2005
156 (932_) 3.2 GTA (932AXB) 03/2002 – 09/2005
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 (932_) 2.4 JTD (932AXC) 03/2002 – 09/2005
166 (936_) 2.4 JTD (936AXA00, 936A3B00) 04/2002 – 06/2007
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) 11/2002 – 03/2010
156 (932_) 1.9 JTD 16V (932AXE00) 11/2002 – 09/2005
147 (937_) 1.9 JTD (937.AXF1A, 937.BXF1A) 06/2003 – 03/2010
156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00) 10/2003 – 09/2005
166 (936_) 2.4 JTD (936AXC00, 936AXD01) 10/2003 – 06/2007
159 (939_) 1.9 JTS (939AXA1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 2.2 JTS (939AXB1B, 939AXB11) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 3.2 JTS Q4 (939AXH1B, 939AXG22) 12/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXC1B, 939AXC12) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD12, 939AXD1B) 09/2005 – 11/2011
147 (937_) 1.9 JTDM 16V (937.AXN1B, 937.BXN1B) 09/2004 – 03/2010
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTS (939BXA1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.2 JTS (939BXB1B, 939BXB11) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS Q4 (939BXG2B, 939BXG22) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939BXE1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B, 939BXC12) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939BXD1B, 939BXD12) 03/2006 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXE1B, 939BXE1B, 939BXH1B) 09/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.9 JTDM 16V (939AXF1B, 939AXC1B) 09/2005 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 16V (939BXC1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.9 JTDM 8V (939AXH1B, 939BXH1B) 03/2006 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM Q4 (939BXM2B) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM Q4 (939AXMB2) 05/2007 – 11/2011
159 (939_) 2.4 JTDM (939AXD) 07/2007 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.4 JTDM (939.BXM1B) 05/2007 – 12/2012
159 Sportwagon (939_) 1.8 MPI (939BXL1A) 06/2005 – 11/2011
159 (939_) 1.8 MPI (939AXL1A) 06/2005 – 11/2011
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00) 11/2003 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00) 11/2002 – 11/2004
156 (932_) 1.9 JTD (932.AXN00, 932.BXE00) 07/2004 – 09/2005
156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00) 06/2003 – 09/2005
MITO (955_) 1.4 (955AXB1B, 955.AXF1B) 09/2008 – 08/2013
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXA1B) 08/2008 – 06/2011
MITO (955_) 1.6 JTDM (955AXC1B) 08/2008 – 08/2015
MITO (955_) 1.4 (955AXB1B) 08/2008 – 08/2013
159 (939_) 3.2 JTS (939AXG2B) 01/2008 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 3.2 JTS (939BXH1B) 02/2008 – 11/2011
159 (939_) 1.8 TBi (939.AXN1B) 05/2009 – 12/2012
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXP1B) 05/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 1.8 TBi (939BXN1B) 07/2009 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXP1B) 07/2009 – 11/2011
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXG1A) 08/2008 – 08/2013
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXH1B, 955AXT1A) 08/2008 – 08/2010
MITO (955_) 1.6 JTDM (955AXE1B) 08/2008 – 08/2015
MITO (955_) 1.4 TJet (955AXD1B) 09/2008 – 06/2011
MITO (955_) 1.4 Turbo MultiAir (955AXM1A, 955AXR11) 10/2009 – 12/2014
MITO (955_) 1.4 MultiAir (955AXN1B) 09/2009 – 10/2018
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXP1A, 955AYC1A) 09/2009 – 10/2018
159 (939_) 2.0 JTDM (939AXR1B) 06/2010 – 11/2011
159 Sportwagon (939_) 2.0 JTDM (939BXR1B) 06/2010 – 11/2011
159 (939_) 2.2 Q4 (939AXB1B, 939BXB1B) 09/2006 – 12/2007
MITO (955_) 1.4 (955.AXB1B, 955.AXU1A) 03/2011 – 10/2018
156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4) 09/1997 – 09/2005
146 (930_) 1.6 16V T.S. (930.B2C) 09/1997 – 12/2000
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955AXY1B) 04/2013 – 08/2018
164 (164_) 3.0 24V (164K1M) 11/1992 – 10/1997
MITO (955_) 1.4 TB (955.AYB11, 955.AXB1B) 12/2013 – 10/2018
MITO (955_) 1.3 MultiJet (955AXT1A, 955AYA1A) 12/2013 – 12/2015
MITO (955_) 0.9 TwinAir (955AXY1B, 955AXZ1B) 12/2013 – 08/2018
164 (164_) 3.0 (164AG, 164H1) 09/1993 – 12/1995
MITO (955_) 1.4 Bifuel (955.AXG1A) 04/2016 – 10/2018
33 (907_) 1.7 i.e. 4×4 (907.A1G) 01/1990 – 09/1994
147 (937_) 1.6 LPG (937BXB1A) 03/2001 – 12/2009
STELVIO (949_) 2.9 Q4 (949.AXH2A) 11/2019 – –
145 (930_) 1.6 16V T.S. (930.A2C) 09/1997 – 12/2000
SPIDER (115_) 1600 (11535) 03/1976 – 12/1990
SPIDER (115_) 1600 (11507) 03/1971 – 12/1979
SPIDER (115_) 1600 (115A2) 01/1990 – 12/1993
SPIDER (115_) 2000 (115680, 115681) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115661) 08/1986 – 12/1990
SPIDER (115_) 2000 (11538, 115A1) 01/1977 – 12/1993
SPIDER (115_) 2000 (115A1A) 01/1990 – 12/1993
SPIDER (916_) 3.0 V6 (916S1) 06/1995 – 04/2005
SPIDER (916_) 1.8 16V (916S3) 05/1998 – 04/2005
SPIDER (916_) 2.0 T.SPARK 16V (916S2B) 05/1998 – 08/2000
SPIDER (916_) 2.0 V6 Turbo (916S2A) 05/1998 – 04/2005
SPIDER (916_) 3.0 V6 24V (916S1) 01/1999 – 10/2003
SPIDER (916_) 3.0 V6 (916S1B00) 09/1994 – 04/2005
SPIDER (916_) 2.0 JTS (916SXA00) 04/2003 – 04/2005
SPIDER (916_) 3.2 V6 24V (916SXB00) 04/2003 – 04/2005
SPIDER (115_) 2.0 (115A1A) 01/1974 – 12/1984
SPIDER (115_) 2.0 (115A1A) 09/1981 – 12/1989
SPIDER (115_) 2000 01/1971 – 12/1977
147 (937_) 3.2 GTA (937.AXL1) 02/2003 – 03/2010
147 (937_) 1.9 JTDM 8V (937.AXD1A, 937.AXU1A, 937.BXU1A) 07/2005 – 03/2010
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXG1B, 937.BXG1B) 09/2003 – 09/2004
147 (937_) 1.9 JTD 16V (937.AXM1B, 937.AXS1B) 10/2004 – 03/2010
147 (937_) 2.0 (937.AXC, 937.BXC) 07/2002 – 05/2005
147 (937_) 1.9 JTDM 16V (937.AXN1B, 937.AXZ1B) 06/2008 – 03/2010
GIULIA (952_) 2.9 Quadrifoglio (952AAM24) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AEM250, 952AEA250) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AFA25, 952AFM25, 952ALA25) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AGA250, 952AGM250, 952ASM2, 952ASA2) 10/2015 – –
GIULIA (952_) 2.0 (952ACA25) 08/2016 – –
GIULIA (952_) 2.0 (952ABA25B) 08/2016 – 10/2022
GIULIA (952_) 2.0 Q4 (952ACA45, 952ACA25) 08/2016 – –
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AHA45, 952AMA4) 11/2016 – –
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AFA45M) 04/2017 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952AEM250, 952AEA250) 08/2018 – –
GIULIA (952_) 2.2 D (952ALA25, 952AFM25, 952APA2) 08/2018 – 10/2022
GIULIA (952_) 2.2 D Q4 (952AFA45M, 952ANA4) 08/2018 – 10/2022
147 (937_) 1.9 JTD (937AXD1A, 937BXD1A) 10/2000 – 08/2002
147 (937_) 1.6 LPG (937AXA1A) 01/2009 – 03/2010
GIULIA (952_) 2.9 (952AAM24) 11/2019 – –
GIULIA (952_) 2.0 Q4 (952ACA45) 08/2017 – –
GIULIA (952_) 2.9 GTA (952AAM24) 05/2020 – –

AUDI

Model Motor Perioada
80 B1 limuzina (80, 82) 1.6 09/1975 – 07/1978
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 08/1978 – 03/1987
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 01/1983 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.8 GTE 10/1984 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 D 08/1980 – 08/1986
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.6 TD 08/1981 – 05/1986
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 09/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 10/1986 – 01/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S 08/1986 – 01/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S 09/1986 – 10/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 E 06/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 09/1986 – 07/1988
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 08/1988 – 10/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 D 02/1987 – 07/1989
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 TD 09/1986 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.9 D 08/1989 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 08/1987 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 16V 03/1990 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S quattro 09/1986 – 07/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 S quattro 09/1986 – 09/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 quattro 09/1986 – –
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E quattro 08/1988 – 09/1990
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 quattro 10/1990 – 08/1991
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 16V quattro 03/1990 – 08/1991
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.1 10/1977 – 07/1982
100 C2 limuzina (431, 433, 434) 2.1 03/1977 – 07/1982
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 Cat 03/1985 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 Cat 01/1988 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.2 08/1984 – 12/1988
100 C3 limuzina (443, 444) 2.3 E 10/1986 – 11/1990
100 C3 limuzina (443, 444) 2.5 TDI 01/1990 – 11/1990
100 C4 limuzina (4A2) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.3 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E 12/1990 – 07/1994
100 C4 limuzina (4A2) 2.8 E quattro 12/1990 – 07/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.9 TD 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.9 TDI 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.6 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 1.6 E 06/1993 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 16V 08/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.3 E 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.6 07/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.8 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 16V quattro 04/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E quattro 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) S2 quattro 02/1993 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.3 E quattro 09/1991 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.6 quattro 06/1992 – 12/1994
80 B4 limuzina (8C2) 2.8 quattro 09/1991 – 12/1994
100 C3 Avant (445, 446) 1.8 08/1983 – 07/1989
100 C3 Avant (445, 446) 2.3 08/1986 – 11/1990
80 B4 Avant (8C5) 2.0 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 16V 02/1993 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 2.3 E 07/1992 – 01/1996
100 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 12/1990 – 07/1994
80 B4 Avant (8C5) 2.6 07/1992 – 01/1996
100 C4 Avant (4A5) 2.0 E 09/1991 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.6 03/1992 – 07/1994
100 C4 Avant (4A5) 2.3 E 09/1991 – 07/1994
80 B4 Avant (8C5) S2 quattro 02/1993 – 07/1995
80 B4 Avant (8C5) 2.6 quattro 07/1992 – 07/1995
80 B4 Avant (8C5) 2.8 quattro 08/1992 – 07/1995
90 B2 (813, 814, 853) 2.0 10/1984 – 03/1987
90 B2 (813, 814, 853) 2.2 10/1984 – 03/1987
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 07/1988 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 04/1990 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 06/1988 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V quattro 04/1990 – 09/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 E 01/1993 – 07/1998
CABRIOLET B3 (8G7) 2.3 E 05/1991 – 07/1994
CABRIOLET B3 (8G7) 2.6 06/1993 – 08/2000
CABRIOLET B3 (8G7) 2.8 11/1992 – 08/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 03/1994 – 11/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 03/1994 – 03/1996
A6 C4 (4A2) 1.9 TDI 06/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 1.9 TDI 06/1994 – 12/1997
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 03/1994 – 03/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 03/1994 – 07/1996
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI 08/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 08/1994 – 12/1997
A4 B5 (8D2) 1.6 11/1994 – 10/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 11/1994 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1995 – 07/1997
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.6 quattro 01/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 01/1995 – 07/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 16V 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.6 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI 06/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 16V 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI 06/1994 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 16V quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.6 quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) S6 Turbo quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 (4A2) S6 4.2 quattro 06/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 16V quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 4.2 quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 quattro 06/1994 – 12/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 Turbo quattro 06/1994 – 12/1997
80 B4 Avant (8C5) RS2 quattro 03/1994 – 05/1995
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.0 E 08/1988 – 10/1990
80 B4 Avant (8C5) 2.3 E quattro 09/1991 – 11/1994
80 B4 Avant (8C5) 1.9 TDI 07/1992 – 01/1996
80 B4 Avant (8C5) 1.6 E 06/1993 – 01/1996
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.8 E quattro 09/1986 – 08/1991
80 B4 Avant (8C5) 2.8 09/1991 – 01/1996
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E 04/1987 – 07/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.2 E quattro 04/1987 – 09/1991
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.3 E 20V 08/1988 – 07/1991
CABRIOLET B3 (8G7) 2.0 16V 06/1995 – 07/1996
CABRIOLET B3 (8G7) 1.9 TDI 06/1995 – 08/2000
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 10/1995 – 11/2000
A6 C4 Avant (4A5) 2.5 TDI quattro 07/1995 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 2.5 TDI quattro 10/1995 – 10/1997
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 07/1995 – 12/1998
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 07/1995 – 11/1998
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 11/1994 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 02/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01/1996 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.6 quattro 01/1996 – 09/2001
A6 C4 (4A2) 1.8 12/1995 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 1.8 12/1995 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 1.8 quattro 12/1995 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 1.8 quattro 12/1995 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 12/1995 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 12/1995 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 2.8 quattro 12/1995 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 quattro 12/1995 – 12/1997
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 04/1996 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 04/1996 – 09/2002
A4 B5 (8D2) 2.8 10/1996 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 10/1996 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 10/1996 – 08/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 10/1996 – 09/2001
A3 (8L1) 1.6 09/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 09/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 T 12/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 09/1996 – 07/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 07/1996 – 06/1999
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 07/1996 – 01/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 09/1996 – 09/2001
80 B2 limuzina (811, 813, 814, 819, 853) 1.9 CD-5S 09/1981 – 07/1983
A6 C4 (4A2) S6 Plus quattro 04/1996 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) S6 Plus quattro 04/1996 – 12/1997
A6 C4 (4A2) 2.3 06/1994 – 12/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.3 06/1994 – 12/1995
A6 C4 (4A2) 2.3 quattro 06/1994 – 12/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.3 quattro 06/1994 – 12/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 quattro 06/1994 – 12/1997
A3 (8P1) 1.6 E-Power 01/2011 – 08/2012
80 B1 limuzina (80, 82) 1.3 05/1972 – 07/1978
80 B4 Avant (8C5) 2.0 E 16V quattro 12/1992 – 07/1995
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/1997 – 07/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 01/1997 – 01/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2000
CABRIOLET B3 (8G7) 1.8 01/1997 – 08/2000
100 C3 limuzina (443, 444) 1.8 08/1983 – 07/1989
100 C3 limuzina (443, 444) 2.0 08/1984 – 12/1987
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 04/1997 – 10/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 07/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 02/1997 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 03/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 03/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 03/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 03/1997 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 07/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 07/1997 – 01/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 07/1997 – 04/2000
A4 B5 (8D2) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI 09/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) S4 quattro 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI 09/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.5 TDI quattro 09/1997 – 09/2001
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 07/1995 – 03/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.8 quattro 07/1995 – 03/1996
A6 C4 (4A2) 2.6 06/1994 – 10/1997
A6 C4 Avant (4A5) 2.6 06/1994 – 02/1997
TT (8N3) 1.8 T 10/1998 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 10/1998 – 06/2006
A3 (8L1) 1.8 T quattro 10/1998 – 05/2003
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 11/1998 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 quattro 11/1998 – 09/2002
A3 (8L1) S3 quattro 03/1999 – 04/2002
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 03/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI 03/2000 – 09/2001
A3 (8L1) 1.8 T quattro 12/1996 – 05/2003
A3 (8L1) 1.8 T 12/1998 – 05/2003
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.7 11/1998 – 09/2002
TT Roadster (8N9) 1.8 T 10/1999 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 02/2000 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 10/1999 – 06/2006
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 12/1997 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 12/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 T 12/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 12/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 09/2001
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI quattro 03/2000 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.9 TDI 12/1995 – 11/2000
A8 D2 (4D2, 4D8) 3.3 TDI quattro 06/2000 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) S8 quattro 06/1999 – 09/2002
100 C4 limuzina (4A2) 2.0 E 16V 01/1992 – 07/1994
90 B3 (893, 894, 8A2) 1.6 TD 04/1987 – 09/1991
A2 (8Z0) 1.4 TDI 02/2000 – 08/2005
A2 (8Z0) 1.4 02/2000 – 08/2005
A4 B5 Avant (8D5) RS4 quattro 05/2000 – 09/2001
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V 08/1989 – 07/1991
A2 (8Z0) 1.2 TDI 03/2001 – 08/2005
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 02/1999 – 04/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2000 – 08/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.7 T quattro 05/2000 – 08/2005
A4 B5 (8D2) 1.8 04/1995 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 1.8 quattro 07/1995 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 07/1995 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 1.8 quattro 07/1995 – 09/2001
A3 (8L1) 1.9 TDI 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.6 08/2000 – 05/2003
A4 B5 (8D2) 1.6 07/2000 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 1.6 07/2000 – 09/2001
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 20 V quattro 08/1988 – 09/1991
A4 B6 (8E2) 1.8 T 11/2000 – 07/2002
A4 B6 (8E2) 2.0 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 11/2000 – 07/2002
A4 B6 (8E2) 3.0 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 quattro 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 11/2000 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI quattro 11/2000 – 12/2004
A8 D2 (4D2, 4D8) 6.0 W12 quattro 01/2001 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI quattro 09/2000 – 09/2002
A8 D2 (4D2, 4D8) 2.5 TDI 09/2000 – 09/2002
TT Roadster (8N9) 1.8 T 01/2001 – 06/2006
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 10/1997 – 05/2000
A4 B6 (8E2) 1.6 11/2000 – 12/2004
A3 (8L1) 1.9 TDI quattro 08/2000 – 05/2003
A3 (8L1) 1.9 TDI 10/2000 – 05/2003
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 08/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 08/2001 – 01/2005
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI 08/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 1.6 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.0 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 09/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 09/2001 – 12/2004
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 08/2001 – 01/2005
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 05/2001 – 12/2004
A3 (8L1) S3 quattro 10/2001 – 05/2003
A4 B6 (8E2) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.4 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI 09/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 09/2001 – 07/2002
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.0 FSI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 11/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI quattro 11/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI quattro 11/2001 – 12/2004
A6 C5 (4B2, 4B4) RS6 quattro 07/2002 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) RS6 quattro 07/2002 – 01/2005
A2 (8Z0) 1.6 FSI 05/2002 – 08/2005
A4 B5 (8D2) 2.4 08/1997 – 11/2000
A4 B5 (8D2) 2.4 quattro 08/1997 – 11/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 08/1997 – 09/2001
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 quattro 08/1997 – 09/2001
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
ALLROAD C5 (4BH) 4.2 V8 quattro 07/2002 – 08/2005
A4 B6 Avant (8E5) 2.0 FSI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 07/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 2.5 TDI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.5 TDI 07/2002 – 12/2004
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.4 04/2002 – 12/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.5 TDI 08/2002 – 12/2005
A4 B6 (8E2) 2.4 09/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 2.4 09/2001 – 12/2004
A3 (8P1) 2.0 FSI 05/2003 – 06/2008
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T 07/2002 – 12/2005
TT (8N3) 3.2 VR6 quattro 07/2003 – 06/2006
A4 B6 (8E2) S4 quattro 03/2003 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T 11/2002 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 11/2002 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) S4 quattro 03/2003 – 12/2004
A3 (8P1) 1.6 05/2003 – 08/2012
A3 (8P1) 2.0 TDI 16V 05/2003 – 08/2012
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.5 TDI 07/2002 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 07/2002 – 01/2005
ALLROAD C5 (4BH) 2.5 TDI quattro 05/2003 – 08/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T quattro 05/2003 – 12/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 quattro 05/2003 – 12/2005
A3 (8P1) 1.9 TDI 05/2003 – 05/2010
80 B4 Avant (8C5) 1.9 TD 09/1991 – 12/1994
A3 (8P1) 2.0 TDI 05/2003 – 08/2012
A3 (8P1) 3.2 V6 quattro 07/2003 – 05/2009
A3 (8P1) 1.6 FSI 08/2003 – 09/2007
A4 B6 Cabriolet (8H7) S4 quattro 03/2004 – 12/2005
A2 (8Z0) 1.4 TDI 11/2003 – 08/2005
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.4 08/1986 – 07/1988
A6 C6 (4F2) 2.4 05/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI quattro 05/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 07/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 4.2 quattro 05/2004 – 05/2006
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 05/2004 – 05/2006
A4 B5 Avant (8D5) 1.9 Hybrid 03/1998 – 06/2000
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) RS6 plus quattro 04/2004 – 01/2005
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 1.6 08/1990 – 10/1991
A4 B6 (8E2) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2004
A3 (8P1) 2.0 TDI quattro 05/2003 – 06/2008
A3 (8P1) 2.0 TFSI 09/2004 – 08/2012
A3 (8P1) 2.0 TFSI quattro 09/2004 – 08/2012
A3 (8P1) 2.0 TDI 16V quattro 08/2004 – 08/2012
A4 B6 (8E2) 1.8 T 07/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 1.8 T quattro 07/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 04/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 quattro 04/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 04/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 quattro 04/2001 – 12/2004
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.2 FSI 01/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.2 FSI quattro 01/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 16V 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.0 TDI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.8 T 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.8 T quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.6 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 1.9 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.5 TDI 11/2004 – 05/2006
A4 B7 Avant (8ED) 1.6 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.8 T 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.8 T quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.2 FSI 01/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.2 FSI quattro 01/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 1.9 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 16V 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.5 TDI 11/2004 – 05/2006
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 TDI quattro 11/2004 – 06/2008
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI 11/2004 – 10/2008
A6 C6 (4F2) 2.4 quattro 01/2005 – 10/2008
A4 B7 (8EC) RS4 quattro 09/2005 – 06/2008
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI quattro 11/2004 – 10/2008
A4 B6 Cabriolet (8H7) 2.0 09/2004 – 12/2005
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 06/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI quattro 06/2005 – 06/2008
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.2 FSI 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.2 FSI quattro 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TDI 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 03/2009
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 06/2006 – 10/2008
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TFSI 16V 01/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.7 TDI 06/2006 – 03/2009
A4 B7 Cabriolet (8HE) RS4 quattro 02/2006 – 12/2008
A4 B7 Avant (8ED) RS4 quattro 09/2005 – 06/2008
A3 (8P1) 2.0 TDI 03/2006 – 08/2012
A3 (8P1) 2.0 TDI quattro 03/2006 – 08/2012
A4 B7 (8EC) S4 quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) S4 quattro 11/2004 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.0 11/2004 – 05/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 06/2005 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI quattro 06/2005 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.7 TDI 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.7 TDI 01/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A3 (8P1) S3 quattro 11/2006 – 08/2012
A3 (8P1) 2.0 TDI 06/2005 – 06/2008
A3 (8P1) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2004 – 06/2008
A6 C6 (4F2) 2.8 FSI 11/2006 – 10/2008
A4 B5 (8D2) 2.7 Turbo quattro 02/1999 – 09/2000
A4 B5 (8D2) S4 quattro 10/1997 – 12/1998
A3 (8P1) 1.8 TFSI 11/2006 – 08/2012
A4 B5 (8D2) 2.8 quattro 09/1999 – 10/2000
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 10/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TFSI 10/2006 – 06/2008
A6 C4 (4A2) 2.4 07/1995 – 06/1996
A6 C4 Avant (4A5) 2.4 07/1996 – 12/1997
A6 C6 (4F2) 3.0 quattro 05/2004 – 05/2006
A4 B7 Cabriolet (8HE) 3.0 TDI quattro 01/2006 – 03/2009
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI quattro 09/2006 – 10/2008
A4 B5 (8D2) 2.4 07/1995 – 07/1997
A6 C4 (4A2) 2.0 06/1994 – 07/1995
A6 C4 (4A2) 2.8 08/1995 – 07/1996
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 07/1995 – 09/1998
A4 B5 Avant (8D5) 2.4 07/1995 – 07/1997
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 10/1999 – 08/2002
A6 C6 (4F2) 2.8 FSI quattro 06/2007 – 10/2008
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 quattro 11/1993 – 07/1994
A6 C6 (4F2) 3.0 08/2004 – 05/2006
A4 B7 (8EC) 3.0 quattro 11/2004 – 07/2006
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 quattro 11/2004 – 07/2006
A3 (8P1) 1.8 T 08/2006 – 08/2012
A4 B7 Avant (8ED) 3.0 11/2004 – 05/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 09/2005 – 09/2006
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 09/2005 – 09/2006
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 09/2005 – 06/2006
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI quattro 06/2006 – 06/2008
A3 (8P1) 1.4 TFSI 09/2007 – 08/2012
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 quattro 11/2003 – 07/2004
ALLROAD C5 (4BH) 2.7 quattro 09/2000 – 08/2005
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TFSI quattro 11/2005 – 03/2009
80 B4 Avant (8C5) 2.0 quattro 11/1993 – 01/1996
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 03/1999 – 09/2000
A4 B5 Avant (8D5) 2.8 quattro 03/1999 – 09/2000
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T 10/2002 – 10/2005
A4 B7 (8EC) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2006
80 B3 limuzina (893, 894, 8A2) 2.3 quattro 10/1987 – 07/1989
90 B3 (893, 894, 8A2) 2.0 quattro 08/1989 – 07/1990
A4 B7 Avant (8ED) 2.7 TDi 11/2005 – 03/2008
A4 B7 (8EC) 2.7 TDI 11/2005 – 06/2008
A3 (8P1) S3 quattro 02/2007 – 08/2012
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 01/1998 – 04/2000
A4 B7 Avant (8ED) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2006
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 06/2001 – 07/2004
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 quattro 07/1999 – 05/2001
A4 B7 Cabriolet (8HE) 2.0 TDI 01/2006 – 03/2009
A3 (8P1) 1.8 TFSI quattro 07/2008 – 08/2012
A3 (8P1) 1.6 TDI 05/2009 – 08/2012
A3 (8P1) 1.6 TDI 05/2009 – 08/2012
A4 B5 (8D2) 2.8 09/1999 – 10/2000
A3 (8P1) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A3 (8P1) 1.2 TSI 04/2010 – 08/2012
A4 B6 Cabriolet (8H7) 1.8 T quattro 09/2003 – 12/2004
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) S4 quattro 11/2000 – 12/2001
A4 B6 Avant (8E5) 2.7 S4 quattro 04/2001 – 12/2002
A4 B6 (8E2) S4 quattro 11/2000 – 12/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 06/2001 – 01/2005
A4 B6 Cabriolet (8H7) 3.0 04/2002 – 12/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 06/2001 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.0 quattro 06/2001 – 01/2005
A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 09/2000 – 12/2001
80 B4 limuzina (8C2) 2.0 E 16V 09/1991 – 07/1992
80 B1 limuzina (80, 82) 1.6 01/1976 – 07/1978
TT (8N3) 1.8 T quattro 09/1999 – 06/2006
TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro 09/2000 – 06/2006
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 40V quattro 09/1999 – 12/2002
A6 C6 (4F2) 2.8 V6 07/2008 – 10/2008
A4 B6 Avant (8E5) 3.0 quattro 09/2001 – 12/2004
A4 B6 (8E2) 3.0 quattro 01/2005 – 12/2005
A4 B7 (8EC) 2.0 TFSI 09/2006 – 06/2008
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.0 quattro 08/2001 – 12/2004
TT (8N3) 1.8 T 09/1999 – 06/2006
TT (8N3) 1.8 T quattro 09/1999 – 06/2006
A4 B6 (8E2) 1.8 T 01/2001 – 12/2004
A4 B6 Avant (8E5) 1.8 T quattro 04/2001 – 12/2004
A4 B7 (8EC) 3.2 FSI 01/2006 – 06/2008
A8 D2 (4D2, 4D8) 4.2 quattro 01/2000 – 12/2002
TT Roadster (8N9) 1.8 T 01/2001 – 12/2005
A6 C4 Avant (4A5) 2.0 06/1994 – 07/1995
A6 C4 Avant (4A5) 2.8 06/1994 – 07/1995
A1 Sportback (GBA) 30 TFSI 07/2018 – –
A1 Sportback (GBA) 25 TFSI 11/2018 – –
A1 Sportback (GBA) 35 TFSI 09/2018 – –
A1 Sportback (GBA) 40 TFSI 09/2018 – –
A4 B6 (8E2) 3.0 01/2005 – 12/2005
A4 B7 (8EC) 1.8 T 01/2005 – 12/2005
A4 B5 Avant (8D5) S4 quattro 01/2001 – 12/2002
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T 02/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 07/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.7 03/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 3.7 quattro 03/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.7 quattro 03/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 3.7 03/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 4.2 quattro 11/1998 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 T 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 T 04/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) S6 quattro 09/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI 02/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.5 TDI quattro 02/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.9 TDI 07/2000 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 07/2000 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 1.8 05/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.8 02/1998 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 07/1999 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 02/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 12/1997 – 01/2005
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 12/1997 – 01/2005
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 05/2001 – 07/2004
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.7 quattro 05/2001 – 07/2004
A3 Sportback (8PA) 1.6 E-Power 01/2011 – 03/2013
TT (8J3) 2.0 TFSI 05/2010 – 06/2014
TT (8J3) 2.0 TFSI quattro 05/2010 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.0 TFSI 05/2010 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.0 TFSI quattro 05/2010 – 06/2014
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.8 FSI 11/2010 – 04/2015
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.8 FSI quattro 11/2010 – 04/2015
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TFSI quattro 11/2010 – 05/2012
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TDI 03/2011 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TDI 11/2010 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TDI quattro 03/2011 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TDI quattro 03/2011 – 09/2018
A5 (8T3) RS5 quattro 03/2010 – 01/2017
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TDI 03/2011 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI 05/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.8 FSI 05/2011 – 04/2015
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.8 FSI quattro 05/2011 – 04/2015
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TFSI quattro 05/2011 – 05/2012
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.0 TDI 05/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TDI 05/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TDI quattro 05/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TDI quattro 05/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.0 TDI 05/2011 – 09/2018
A3 Sportback (8PA) RS3 quattro 01/2011 – 12/2012
A3 Cabriolet (8P7) 1.4 TFSI 02/2011 – 05/2013
TT (8J3) 2.5 RS quattro 05/2011 – 06/2014
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TDI quattro 11/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TDI quattro 11/2011 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) S6 quattro 02/2012 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) S6 quattro 02/2012 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.0 TFSI 06/2011 – 09/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.2 TFSI 01/2012 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 04/2012 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.6 TDI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.6 TDI 11/2011 – 04/2015
A1 Sportback (8XA, 8XF) 2.0 TDI 05/2012 – 04/2015
A5 (8T3) 2.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 (8T3) 3.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 10/2011 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 3.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 3.0 TDI quattro 10/2011 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 3.0 TDI 10/2011 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 3.0 TDI quattro 10/2011 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 1.8 TFSI 08/2011 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 1.8 TFSI 09/2011 – 03/2016
A5 (8T3) S5 quattro 10/2011 – 01/2017
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TFSI quattro 03/2011 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 3.0 TFSI quattro 11/2011 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI 03/2011 – 05/2013
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI Hybrid 11/2011 – 04/2015
TT Roadster (8J9) 2.5 RS quattro 03/2012 – 06/2014
A5 Sportback (8TA) 3.0 TFSI quattro 12/2011 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI quattro 12/2011 – 01/2017
A4 B8 (8K2) 1.8 TFSI 11/2011 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 1.8 TFSI quattro 11/2011 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 3.0 TFSI quattro 02/2012 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI quattro 11/2011 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 3.0 TDI quattro 11/2011 – 12/2015
A3 Sportback (8PA) 1.6 09/2004 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 1.9 TDI 09/2004 – 05/2010
A3 Sportback (8PA) 1.6 FSI 09/2004 – 09/2007
A3 Sportback (8PA) 2.0 FSI 09/2004 – 06/2008
A3 Sportback (8PA) 3.2 V6 quattro 09/2004 – 05/2009
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 16V 09/2004 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 2.0 TFSI 09/2004 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 2.0 TFSI quattro 09/2004 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 09/2004 – 03/2013
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 06/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 03/2005 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) 3.2 FSI 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 3.2 FSI quattro 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 4.2 quattro 03/2005 – 05/2006
A6 C6 Avant (4F5) 2.4 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.4 quattro 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI 03/2005 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI quattro 11/2004 – 10/2008
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 16V quattro 11/2005 – 03/2013
A4 B8 (8K2) 3.0 TDI 11/2011 – 12/2015
TT (8J3) 2.0 TFSI 08/2006 – 06/2010
TT (8J3) 3.2 V6 quattro 08/2006 – 06/2010
A6 Allroad C6 (4FH) 3.2 FSI quattro 05/2006 – 10/2008
A6 Allroad C6 (4FH) 3.0 TDI quattro 05/2006 – 10/2008
A6 Allroad C6 (4FH) 2.7 TDI quattro 03/2006 – 10/2008
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 06/2006 – 10/2008
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 03/2006 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI quattro 03/2006 – 03/2013
TT Roadster (8J9) 2.0 TFSI 03/2007 – 06/2010
TT Roadster (8J9) 3.2 V6 quattro 03/2007 – 06/2010
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 06/2005 – 06/2008
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI quattro 01/2006 – 06/2008
A6 C6 Avant (4F5) 2.8 FSI 11/2006 – 10/2008
A3 Sportback (8PA) 1.8 TFSI 11/2006 – 03/2013
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 quattro 03/2005 – 05/2006
A5 (8T3) 1.8 TFSI 10/2007 – 01/2017
A5 (8T3) 3.2 FSI 06/2007 – 03/2012
A5 (8T3) S5 quattro 06/2007 – 03/2012
A5 (8T3) 2.7 TDI 06/2007 – 03/2012
A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 06/2007 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 10/2011 – 05/2015
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI quattro 01/2012 – 05/2015
A5 Cabriolet (8F7) 3.0 TFSI quattro 11/2011 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TDI quattro 12/2011 – 01/2017
A5 (8T3) 3.0 TFSI quattro 12/2011 – 01/2017
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TDI 01/2012 – 09/2018
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.0 TDI 01/2012 – 09/2018
A6 C6 Avant (4F5) 2.8 FSI quattro 06/2007 – 10/2008
A4 B8 (8K2) 1.8 TFSI 11/2007 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 3.2 FSI quattro 11/2007 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 11/2007 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.7 TDI 11/2007 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 3.0 TDI quattro 11/2007 – 03/2012
TT (8J3) 2.0 TTS quattro 05/2008 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.0 TTS quattro 05/2008 – 06/2014
A3 Cabriolet (8P7) 1.8 TFSI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TFSI 04/2008 – 05/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.9 TDI 04/2008 – 10/2009
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TDI 04/2008 – 05/2013
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 11/2007 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.7 TDI 11/2007 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 1.8 TFSI 01/2008 – 12/2015
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI quattro 05/2012 – 04/2015
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI 05/2013 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 3.0 TDI quattro 05/2013 – 09/2018
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 09/2005 – 06/2006
A3 Sportback (8PA) 1.4 TFSI 09/2007 – 03/2013
A5 (8T3) 3.2 FSI quattro 06/2007 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 01/2008 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI quattro 01/2008 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 06/2008 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI 06/2008 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI 06/2008 – 05/2013
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI quattro 06/2008 – 12/2015
A3 Sportback (8PA) S3 quattro 06/2008 – 03/2013
TT (8J3) 1.8 TFSI 06/2008 – 06/2014
TT (8J3) 2.0 TDI quattro 06/2008 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 1.8 TFSI 06/2008 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.0 TDI quattro 06/2008 – 06/2014
TT (8J3) 2.0 TTS quattro 05/2008 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.0 TTS quattro 05/2008 – 06/2014
A6 Allroad C7 (4GH, 4GJ) 3.0 TFSI quattro 01/2012 – 12/2014
A6 Allroad C7 (4GH, 4GJ) 3.0 TDI quattro 01/2012 – 12/2014
A6 Allroad C7 (4GH, 4GJ) 3.0 TDI quattro 01/2012 – 06/2016
A6 Allroad C7 (4GH, 4GJ) 3.0 TDI quattro 01/2012 – 12/2014
A5 (8T3) 2.0 TFSI 11/2008 – 03/2012
A5 (8T3) 2.0 TFSI 06/2008 – 11/2013
A5 (8T3) 2.0 TFSI quattro 06/2008 – 01/2017
A5 (8T3) 2.7 TDI 09/2007 – 03/2012
A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 03/2008 – 05/2010
A4 B8 (8K2) 1.8 TFSI quattro 09/2008 – 03/2012
A4 B8 (8K2) S4 quattro 11/2008 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 08/2008 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 3.0 TDI quattro 06/2008 – 05/2010
A3 Sportback (8PA) 1.8 TFSI quattro 07/2008 – 03/2013
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI 03/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI 03/2009 – 06/2014
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI quattro 03/2009 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 3.2 FSI 03/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 3.2 FSI quattro 03/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 2.7 TDI 03/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 3.0 TDI quattro 03/2009 – 03/2012
A5 (8T3) 2.0 TDI 08/2008 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 05/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) S5 quattro 06/2009 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TDI quattro 08/2008 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 3.2 FSI 09/2008 – 03/2012
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI quattro 11/2008 – 12/2015
TT Roadster (8J9) 2.0 TFSI quattro 06/2008 – 06/2010
TT (8J3) 2.0 TFSI quattro 06/2008 – 06/2010
A3 Cabriolet (8P7) 1.6 09/2008 – 05/2010
A3 Sportback (8PA) 1.6 TDI 05/2009 – 03/2013
A3 Sportback (8PA) 1.6 TDI 05/2009 – 03/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2013
A5 (8T3) 1.8 TFSI 05/2009 – 09/2011
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 05/2009 – 06/2014
A5 Cabriolet (8F7) 2.7 TDI 05/2009 – 03/2012
TT (8J3) 2.5 RS quattro 07/2009 – 06/2014
TT Roadster (8J9) 2.5 RS quattro 07/2009 – 06/2014
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 03/2005 – 05/2006
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI 09/2009 – 06/2014
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI quattro 09/2009 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 3.2 FSI quattro 09/2009 – 03/2012
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 09/2009 – 03/2012
A5 Sportback (8TA) 2.7 TDI 09/2009 – 03/2012
A5 Sportback (8TA) 3.0 TDI quattro 09/2009 – 03/2012
A3 Sportback (8PA) 2.0 TDI 06/2006 – 06/2008
A3 Cabriolet (8P7) 2.0 TDI 04/2008 – 05/2013
A3 Sportback (8PA) 1.2 TSI 04/2010 – 03/2013
A3 Cabriolet (8P7) 1.2 TFSI 03/2010 – 05/2013
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI flexible fuel 11/2009 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI flexible fuel quattro 11/2009 – 12/2015
A3 Sportback (8PA) S3 quattro 07/2008 – 03/2013
A5 (8T3) 2.0 TDI 08/2008 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 09/2009 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 1.8 TFSI 11/2009 – 09/2011
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI 09/2009 – 11/2013
A5 Sportback (8TA) S5 quattro 01/2010 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 09/2009 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 09/2009 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.7 TDI 09/2009 – 03/2012
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI quattro 09/2009 – 03/2012
A5 Cabriolet (8F7) 1.8 TFSI 09/2009 – 03/2012
A1 Sportback (8XA, 8XF) 2.0 TDI 09/2011 – 04/2015
A5 Cabriolet (8F7) RS5 quattro 11/2012 – 08/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI 05/2013 – 12/2015
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) RS6 quattro 01/2013 – 09/2018
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI quattro 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 09/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TDI quattro 09/2013 – 12/2015
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 05/2013 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI 05/2013 – 05/2016
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 05/2016
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI 05/2013 – 05/2016
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 05/2016
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 05/2013 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TFSI 05/2013 – 05/2016
A5 (8T3) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 05/2016
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI 09/2013 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TDI quattro 09/2013 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI 09/2013 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TDI quattro 09/2013 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TDI 09/2013 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TDI quattro 09/2013 – 01/2017
A6 C7 Avant (4G5, 4GD) 2.0 TDI 11/2013 – 09/2018
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TDI 11/2013 – 09/2018
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI 05/2013 – 12/2014
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI quattro 03/2012 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TFSI quattro 03/2012 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 1.8 TFSI 09/2014 – 01/2017
A6 Allroad C7 (4GH, 4GJ) 3.0 TDI quattro 01/2012 – 09/2018
A5 (8T3) 1.8 TFSI 05/2015 – 01/2017
A5 (8T3) 3.0 TDI quattro 05/2015 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 1.8 TFSI 05/2015 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 3.0 TDI quattro 05/2015 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 1.8 TFSI 05/2015 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 3.0 TDI quattro 05/2015 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI 08/2015 – 01/2017
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI quattro 08/2015 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TFSI quattro 08/2015 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TFSI 08/2015 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI 08/2015 – 01/2017
A5 Sportback (8TA) 2.0 TFSI quattro 08/2015 – 01/2017
Q2 (GAB, GAG) 1.4 TFSI 06/2016 – –
Q2 (GAB, GAG) 1.0 TFSI 10/2016 – 10/2020
Q2 (GAB, GAG) 1.6 TDI 06/2016 – 07/2018
Q2 (GAB, GAG) 2.0 TDI 09/2016 – –
Q2 (GAB, GAG) 2.0 TDI quattro 09/2016 – –
Q2 (GAB, GAG) 2.0 TDI quattro 07/2016 – 08/2018
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 03/2012 – 01/2017
A5 (8T3) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 03/2012 – 01/2017
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 05/2013 – 12/2015
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 09/2012 – 12/2013
A6 C7 (4G2, 4GC) 2.0 TFSI quattro 01/2013 – 09/2018
TT (8J3) 2.0 TFSI 01/2008 – 06/2010
Q2 (GAB, GAG) 2.0 TFSI quattro 05/2017 – –
Q2 (GAB, GAG) 2.0 TDI 11/2016 – 10/2020
Q2 (GAB, GAG) 30 TDI 07/2018 – 10/2020
Q2 (GAB, GAG) 30 TFSI 07/2018 – –
Q2 (GAB, GAG) 35 TFSI 07/2018 – –
Q2 (GAB, GAG) 40 TFSI quattro 08/2017 – –
Q2 (GAB, GAG) SQ2 TFSI quattro 08/2018 – –
Q2 (GAB, GAG) 35 TDI quattro 01/2019 – –
Q2 (GAB, GAG) 35 TDI 09/2016 – –
A3 Sportback (8PA) 1.8 FSI 08/2006 – 06/2008
A5 Cabriolet (8F7) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 01/2013 – 12/2013
A5 (8T3) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 01/2013 – 12/2013
Q5 (8RB) 2.0 TFSI Hybrid quattro 06/2011 – 06/2016
Q5 (8RB) 2.0 TDI 11/2010 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TDI 11/2010 – 05/2013
Q5 (8RB) 2.0 TFSI quattro 11/2008 – 09/2012
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 11/2008 – 09/2012
Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 11/2008 – 05/2017
Q5 (8RB) 3.2 FSI quattro 11/2008 – 12/2012
Q5 (8RB) 2.0 TFSI quattro 08/2009 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 08/2009 – 05/2013
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 08/2009 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 11/2008 – 05/2017
Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 11/2008 – 09/2012
A6 C6 (4F2) 3.2 FSI 05/2004 – 05/2009
A6 C6 (4F2) 3.0 TDI quattro 05/2004 – 03/2011
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI 11/2004 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI 03/2005 – 08/2011
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 03/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.0 TFSI 06/2005 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TFSI 06/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.0 TDI 07/2004 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.0 TDI 06/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) 2.7 TDI quattro 06/2005 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 2.7 TDI quattro 06/2005 – 08/2011
A6 C6 (4F2) S6 quattro 03/2006 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) S6 quattro 03/2006 – 08/2011
A6 Allroad C6 (4FH) 4.2 FSI quattro 05/2006 – 12/2010
A6 C6 (4F2) 4.2 FSI quattro 06/2006 – 03/2011
A6 C6 Avant (4F5) 4.2 FSI quattro 06/2006 – 08/2011
A6 Allroad C6 (4FH) 3.0 TDI quattro 05/2006 – 08/2011
A6 Allroad C6 (4FH) 2.7 TDI quattro 05/2006 – 08/2011
A6 C6 Avant (4F5) RS6 quattro 04/2008 – 08/2010
A6 C6 (4F2) RS6 quattro 09/2008 – 08/2010
A4 B8 (8K2) 2.0 TFSI quattro 11/2009 – 03/2012
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 1.9 TDI 02/1998 – 04/2001
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 01/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.6 TDI 03/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TDI 09/2011 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 04/2012 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TDI 05/2012 – 04/2015
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.8 12/1997 – 05/2000
A6 C5 (4B2, 4B4) 2.4 quattro 08/1998 – 07/1999
A6 C5 Avant (4B5, 4B6) 2.4 quattro 08/1998 – 05/2001
A6 C6 Avant (4F5) 3.0 TDI quattro 10/2008 – 08/2011
A1 (8X1, 8XK) 1.2 TFSI 05/2010 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.6 TDI 05/2010 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 05/2010 – 04/2015
A1 (8X1, 8XK) 2.0 TFSI quattro 03/2012 – 11/2012
A1 (8X1, 8XK) S1 quattro 03/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) S1 quattro 03/2014 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TFSI 11/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TFSI 11/2014 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TSI 11/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TSI 11/2014 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.6 TDI 11/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.6 TDI 11/2014 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.4 TDI 11/2014 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.4 TDI 11/2014 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.8 TFSI 02/2015 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.8 TFSI 02/2015 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.0 TFSI 03/2015 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.0 TFSI 03/2015 – 10/2018
A1 (8X1, 8XK) 1.0 TFSI 01/2016 – 10/2018
A1 Sportback (8XA, 8XF) 1.0 TFSI 01/2016 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI quattro 06/2011 – 04/2015
Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 06/2012 – 05/2017
Q5 (8RB) SQ5 TDI quattro 12/2012 – 11/2015
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 05/2013 – 05/2017
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI quattro 11/2014 – 10/2018
Q5 (8RB) SQ5 TDI quattro 04/2015 – 05/2017
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI 05/2015 – 10/2018
Q5 (8RB) 2.0 TFSI quattro 08/2015 – 05/2017
A4 B9 (8W2, 8WC) 1.4 TFSI 08/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI 05/2015 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI 05/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI quattro 05/2015 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI 05/2015 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI quattro 09/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI 05/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 3.0 TDI 09/2015 – 08/2018
A4 B9 (8W2, 8WC) 3.0 TDI quattro 09/2015 – 08/2018
A4 B9 (8W2, 8WC) 3.0 TDI quattro 05/2015 – 08/2018
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI 05/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI 11/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI quattro 11/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI 05/2016 – 11/2019
Q5 (8RB) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 09/2013 – 05/2017
A4 B9 (8W2, 8WC) S4 TFSi quattro 05/2016 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI quattro 09/2016 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TDI quattro 09/2016 – 11/2019
Q3 (F3B) 35 TFSI 08/2018 – –
Q3 (F3B) 35 TDI 09/2018 – –
Q3 (F3B) 35 TDI quattro 09/2018 – –
Q3 (F3B) 40 TDI quattro 10/2018 – –
Q3 (F3B) 45 TFSI quattro 07/2018 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 40 TFSI Mild Hybrid 05/2017 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI Mild Hybrid quattro 05/2017 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 2.0 TFSI Mild Hybrid 05/2017 – 11/2019
Q3 (F3B) 40 TFSI quattro 07/2018 – 06/2021
A4 B9 (8W2, 8WC) 35 TFSI Mild Hybrid 12/2018 – –
Q3 (8UB, 8UG) 1.4 TFSi Flex 02/2016 – 12/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 45 TFSI Mild Hybrid 07/2018 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 45 TFSI Mild Hybrid quattro 07/2018 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 50 TDI quattro 07/2018 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 45 TDI quattro 07/2018 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 35 TDI 08/2015 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 40 TDI 05/2015 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 40 TDI quattro 09/2015 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) 30 TDI 05/2016 – 11/2019
A4 B9 (8W2, 8WC) S4 TDI Mild Hybrid quattro 05/2019 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 35 TDI Mild Hybrid 03/2019 – –
A4 B9 (8W2, 8WC) 30 TDI Mild Hybrid 07/2019 – –
Q3 (F3B) 35 TFSI 11/2018 – –
Q3 (F3B) 2.5 RS quattro 10/2019 – –
Q3 Sportback (F3N) 35 TFSI 10/2019 – –
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 06/2009 – 05/2012
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 05/2011 – 08/2015
Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro 05/2011 – 08/2015
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 03/2006 – 05/2008
Q7 (4LB) 4.2 TDI quattro 05/2009 – 08/2015
Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro 05/2010 – 08/2015
Q7 (4LB) 3.0 TFSI quattro 05/2010 – 08/2015
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 05/2010 – 08/2015
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI quattro 06/2011 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI quattro 06/2011 – 04/2015
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 09/2011 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 09/2011 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI quattro 06/2011 – 04/2015
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI quattro 01/2012 – 10/2018
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 06/2012 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TFSI quattro 06/2012 – 05/2016
Q5 (8RB) 3.0 TFSI quattro 06/2012 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TFSI quattro 05/2013 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TDI 05/2013 – 05/2017
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 06/2011 – 04/2015
Q3 (8UB, 8UG) RS 2.5 quattro 10/2013 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 1.4 TSI 10/2013 – 10/2018
Q5 (8RB) 2.0 TDI quattro 11/2013 – 05/2017
Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 11/2013 – 05/2017
Q5 (8RB) SQ5 TFSI quattro 05/2013 – 05/2017
Q5 (8RB) 3.0 TDI quattro 06/2012 – 05/2017
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI 09/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI quattro 09/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 11/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI quattro 11/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI quattro 11/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TFSI quattro 11/2014 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) RS 2.5 quattro 05/2013 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 03/2015 – 10/2018
Q3 (8UB, 8UG) 2.0 TDI 05/2015 – 10/2018
Q5 (8RB) SQ5 TDI quattro 11/2015 – 05/2017
Q5 (8RB) 2.0 TDI 09/2015 – 05/2017
Q3 (8UB, 8UG) RS performance 2.5 quattro 01/2015 – 10/2018
Q5 (8RB) 2.0 TFSI Flexfuel quattro 09/2012 – 12/2013
Q3 (8UB, 8UG) 1.4 TFSI 07/2016 – 10/2018
Q7 (4LB) 4.2 TDI quattro 03/2007 – 06/2009
Q7 (4LB) 6.0 TDI quattro 09/2008 – 05/2014
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 3.6 quattro 04/1993 – 02/1994
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 3.6 quattro 10/1988 – 02/1994
V8 (441, 442, 4C2, 4C8) 4.2 quattro 10/1991 – 02/1994
Q7 (4LB) 4.2 FSI quattro 03/2006 – 05/2010
Q7 (4LB) 3.6 FSI quattro 08/2006 – 05/2010
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 03/2006 – 05/2010
Q7 (4LB) 3.0 TDI quattro 11/2007 – 08/2015
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.7 quattro 10/2002 – 05/2006
A8 D3 (4E2, 4E8) 6.0 W12 quattro 12/2003 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 quattro 10/2002 – 12/2003
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 quattro 10/2002 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.0 TDI quattro 05/2003 – 07/2005
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 07/2003 – 05/2005
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 TDI quattro 08/2003 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.2 FSI 06/2005 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.2 FSI quattro 06/2005 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 TDI quattro 01/2005 – 06/2005
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 07/2003 – 05/2006
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 TDI quattro 11/2003 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) S8 quattro 06/2006 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 TDI quattro 07/2005 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 4.2 FSI quattro 06/2006 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 quattro 11/2003 – 05/2004
A8 D3 (4E2, 4E8) 2.8 FSI 08/2007 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) 2.8 FSI 01/2009 – 07/2010
A8 D3 (4E2, 4E8) S 8 quattro 09/2003 – 12/2004
A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 quattro 07/2003 – 05/2005

AUDI (FAW)

Model Motor Perioada
A6 C5 (4Y8) 2.5 TDI 08/2004 – 12/2005
A4L B9 (868, 86L) 40 TFSI 09/2016 – –
A4L B9 (868, 86L) 45 TFSI quattro 09/2016 – –
A4L B9 (868, 86L) 35 TFSI 09/2017 – 12/2020
A6 C5 (4Y8) 1.8 01/2000 – 12/2005
A6 C5 (4Y8) 1.8 T 07/2000 – 12/2006
A6 C5 (4Y8) 2.4 06/2002 – 12/2005
A6 C5 (4Y8) 2.8 09/2000 – 07/2005
A6 C5 (4Y8) 2.4 09/1999 – 12/2005

AUSTIN

Model Motor Perioada
METRO I Fastback (XF) 1.0 10/1980 – 04/1990
METRO I Fastback (XF) 1.3 L, HLE, S 10/1980 – 04/1990
METRO I Fastback (XF) 1.3 10/1980 – 04/1990
MAESTRO Fastback (XC) 1.3 03/1983 – 08/1985
MAESTRO Fastback (XC) 1.3 LS 03/1983 – 08/1990
MAESTRO Fastback (XC) 1.6 Mayfair HLS 03/1983 – 08/1990
MONTEGO (XE) 1.6 LS, HL 04/1984 – 08/1988
MONTEGO (XE) 2.0 04/1984 – 08/1988
MONTEGO combi (XE) 1.6 LS 10/1984 – 08/1988
MINI I 850 06/1959 – 08/1969
MINI II 1000 10/1967 – 09/1984
MINI II 1000 10/1967 – 09/1984
MINI II 1000 Mayfair Sport 09/1988 – 06/1993
MINI II 1000 Mayfair 08/1982 – 06/1993
MINI II 1100 Special 01/1976 – 08/1981
MINI II 1275 GT 10/1969 – 08/1980
MINI II 1.3 09/1969 – 09/1980
MINI I 1.3 09/1962 – 08/1969
MINI I 1.1 11/1962 – 08/1964
MINI I 1.0 09/1962 – 08/1969
MINI I Cooper 01/1961 – 12/1967
MINI I Cooper S 09/1962 – 12/1971
MINI combi 850 (A25) 03/1961 – 12/1967
MINI combi 1000 01/1969 – 08/1981
MINI combi 1100 Special 01/1976 – 08/1981
MINI I caroserie inchisa/combi 850 01/1960 – 12/1969
MINI I caroserie inchisa/combi 1000 01/1969 – 12/1980

BMW

Model Motor Perioada
3 (E21) 315 03/1981 – 03/1984
3 (E21) 316 09/1980 – 12/1982
3 (E21) 318 i 11/1979 – 08/1982
3 (E21) 320 i 06/1975 – 08/1982
3 (E21) 323 i 01/1978 – 10/1982
3 (E30) 316 (Ecotronic) 09/1983 – 06/1988
3 (E30) 316 i 09/1987 – 06/1991
3 (E30) 318 i 09/1982 – 08/1987
3 (E30) 318 i 06/1987 – 12/1991
3 (E30) 318 is 09/1989 – 08/1991
3 (E30) 320 i 10/1986 – 04/1991
3 (E30) 320 i 09/1982 – 12/1991
3 (E30) 325 i 12/1986 – 06/1991
3 (E30) 325 i X 03/1986 – 12/1987
3 (E30) 325 i 09/1983 – 11/1989
3 (E30) 325 e 2.7 10/1983 – 12/1988
3 (E30) 324 d 09/1985 – 12/1990
3 (E30) 324 td 09/1987 – 08/1991
3 Touring (E30) 318 i 04/1989 – 06/1994
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
3 Touring (E30) 325 i 07/1987 – 03/1993
3 (E36) 316 i 03/1991 – 08/1993
3 (E36) 316 i 09/1993 – 05/1998
3 (E36) 318 i 09/1990 – 08/1993
3 (E36) 318 is 09/1993 – 12/1995
3 cupe (E36) 318 is 01/1992 – 12/1995
3 (E36) 320 i 01/1991 – 02/1998
3 cupe (E36) 320 i 12/1991 – 11/1998
3 (E36) 325 i 09/1990 – 12/1995
3 cupe (E36) 325 i 10/1991 – 02/1995
3 (E36) 325 td 09/1991 – 02/1998
3 (E36) 325 tds 05/1993 – 02/1998
3 Touring (E30) 316 i 09/1991 – 06/1994
5 (E28) 518 i 05/1981 – 12/1987
5 (E28) 520 i 06/1981 – 12/1987
5 (E28) 524 td 09/1983 – 12/1987
5 (E34) 520 i 06/1987 – 09/1990
5 (E34) 520 i 24V 04/1990 – 08/1995
5 (E34) 524 td 03/1988 – 08/1991
5 (E34) 525 i 02/1988 – 08/1990
5 (E34) 525 i 24V 03/1990 – 08/1995
5 (E34) 525 iX 24V 10/1991 – 08/1995
5 (E34) 525 tds 09/1991 – 08/1995
5 (E34) 530 i 01/1988 – 04/1990
5 (E34) 530 i V8 09/1992 – 12/1995
5 (E34) 535 i 11/1987 – 02/1993
5 (E34) M5 09/1988 – 03/1992
5 (E34) M5 01/1992 – 07/1995
5 (E34) 540 i V8 09/1992 – 12/1995
5 Touring (E34) 520 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 i 07/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 525 ix 01/1992 – 03/1996
5 Touring (E34) 525 tds 12/1991 – 07/1996
5 Touring (E34) 530 i 09/1992 – 07/1996
7 (E32) 730 i, iL 03/1987 – 03/1994
7 (E32) 730 i, iL V8 04/1992 – 09/1994
7 (E32) 735 i, iL 06/1986 – 07/1992
7 (E32) 740 i, iL V8 05/1992 – 03/1994
7 (E32) 750 i, iL V12 09/1987 – 09/1994
8 (E31) 850 i, Ci 01/1990 – 08/1994
3 Cabriolet (E30) 318 i 09/1990 – 10/1993
3 Cabriolet (E30) 320 i 05/1986 – 11/1993
3 Cabriolet (E30) 325 i 08/1987 – 11/1993
3 Cabriolet (E30) 325 i 12/1985 – 12/1987
3 Cabriolet (E36) 320 i 12/1993 – 11/1999
3 Cabriolet (E36) 325 i 03/1993 – 08/1995
1 (F20) 125 d 03/2012 – 06/2019
3 cupe (E36) 316 i 09/1993 – 11/1998
5 Touring (E34) 540 i 09/1993 – 07/1996
3 Cabriolet (E36) 318 i 03/1994 – 11/1999
3 Compact (E36) 316 i 01/1994 – 08/2000
7 (E38) 730 i, iL 03/1994 – 02/1996
7 (E38) 740 i, iL 03/1994 – 02/1996
7 (E38) 750 i, iL 11/1994 – 07/2001
8 (E31) 850 Ci 09/1994 – 12/1999
5 Touring (E34) 518 g 02/1996 – 07/1996
3 (E36) 318 tds 01/1995 – 02/1998
3 Compact (E36) 318 tds 06/1995 – 08/2000
3 Compact (E36) 318 ti 09/1994 – 12/1995
3 cupe (E36) M3 3.0 11/1992 – 07/1995
8 (E31) 850 CSi 11/1992 – 12/1996
3 Cabriolet (E36) M3 3.0 04/1994 – 07/1995
5 Touring (E34) M5 04/1992 – 07/1995
3 Touring (E36) 320 i 01/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 328 i 02/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 318 tds 03/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 325 tds 03/1995 – 04/1999
3 (E36) 328 i 01/1995 – 04/1998
3 (E36) 323 i 05/1995 – 11/1998
3 cupe (E36) 328 i 01/1995 – 04/1999
3 Cabriolet (E36) 328 i 01/1995 – 11/1999
5 (E34) 518 i 05/1994 – 08/1995
5 (E34) 518 i 09/1989 – 04/1994
5 Touring (E34) 525 td 03/1993 – 07/1996
5 Touring (E34) 518 i 04/1993 – 04/1994
8 (E31) 840 i 03/1993 – 02/1996
3 (E36) 318 i 09/1993 – 11/1998
3 cupe (E36) M3 3.0 09/1993 – 05/1995
5 (E39) 520 i 01/1996 – 06/2003
5 (E39) 525 tds 01/1996 – 06/2003
5 (E39) 523 i 09/1995 – 08/2000
5 (E39) 528 i 09/1995 – 08/2000
3 Cabriolet (E36) 323 i 05/1995 – 11/1999
3 cupe (E36) 318 is 09/1995 – 04/1999
3 cupe (E36) 323 i 05/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 323 i 12/1995 – 04/1999
3 Touring (E36) 318 i 09/1995 – 04/1999
3 (E36) 318 is 01/1996 – 05/1998
3 Compact (E36) 318 ti 01/1996 – 08/1999
7 (E38) 740 i, iL 02/1996 – 07/2001
7 (E38) 728 i, iL 08/1995 – 11/2001
7 (E38) 735 i, iL 03/1996 – 08/1998
8 (E31) 840 Ci 03/1996 – 06/1999
Z3 Roadster (E36) 1.9 i 11/1995 – 03/1999
Z3 Roadster (E36) 1.8 i 10/1995 – 10/1998
3 (E36) M3 3.2 10/1995 – 01/1998
3 cupe (E36) M3 3.2 10/1995 – 11/1998
3 Cabriolet (E36) M3 3.2 03/1996 – 09/1999
1 (F20) 120 d 07/2011 – 06/2019
1 (F20) 116 d 03/2012 – 02/2015
7 (E38) 725 tds 04/1996 – 11/2001
5 (E39) 540 i 03/1996 – 06/2003
5 (E39) 535 i 06/1996 – 08/1998
1 (F20) 118 d 07/2011 – 06/2019
3 (E30) 316 09/1983 – 06/1988
3 (E30) 316 i 08/1987 – 08/1988
5 (E34) 525 td 03/1993 – 08/1995
5 Touring (E39) 520 i 03/1997 – 08/2001
Z3 Roadster (E36) 2.8 i 11/1996 – 05/2000
5 Touring (E39) 523 i 03/1997 – 08/2000
5 Touring (E39) 540 i 04/1997 – 12/2003
Z3 Roadster (E36) M 3.2 01/1997 – 06/2000
1 (F20) 125 i 03/2012 – 11/2017
5 (E28) 520 i 12/1986 – 12/1987
5 (E39) 525 td 01/1997 – 06/2003
3 Compact (E36) 323 ti 09/1997 – 08/2000
Z3 cupe (E36) 2.8 i 01/1998 – 05/2000
3 (E46) 318 i 12/1997 – 09/2001
3 (E46) 328 i 02/1998 – 06/2000
3 (E46) 320 d 04/1998 – 09/2001
5 Touring (E39) 528 i 11/1996 – 08/2000
3 (E46) 323 i 03/1998 – 09/2000
3 (E46) 320 i 03/1998 – 09/2000
3 Compact (E36) 316 g 02/1996 – 08/2000
Z3 cupe (E36) M 02/1998 – 06/2001
7 (E38) 730 d 08/1998 – 04/2000
5 (E39) 530 d 08/1998 – 09/2000
X1 (E84) xDrive 28 i 03/2011 – 06/2015
5 Touring (E39) 530 d 08/1998 – 09/2000
Z3 Roadster (E36) 1.9 i 07/1998 – 01/2003
5 (E39) M5 10/1998 – 06/2003
1 (F20) 116 i 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 118 i 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 116 d 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 118 d 07/2011 – 02/2015
1 (F20) 120 d 07/2011 – 02/2015
3 cupe (E46) 323 Ci 04/1999 – 09/2000
3 cupe (E46) 328 Ci 12/1998 – 05/2000
5 Touring (E39) 525 tds 03/1997 – 05/2004
3 (E46) 316 i 12/1998 – 02/2002
Z3 Roadster (E36) 2.0 i 04/1999 – 01/2003
3 Touring (E46) 320 i 10/1999 – 09/2000
Z3 Roadster (E36) 1.9 i 01/1999 – 01/2003
3 cupe (E46) 320 Ci 02/1999 – 08/2001
3 Compact (E36) 316 i 01/1999 – 08/2000
3 cupe (E46) 318 Ci 12/1999 – 08/2001
X1 (E84) sDrive 20 i 09/2011 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 i 09/2011 – 06/2015
3 Touring (E46) 318 i 10/1999 – 09/2001
3 Touring (E46) 328 i 06/1999 – 05/2000
3 Touring (E46) 320 d 03/2000 – 09/2001
3 (F30, F80) 328 i 11/2011 – 10/2018
3 (F30, F80) 335 i 11/2011 – 07/2015
3 (F30, F80) 320 d 11/2011 – 03/2016
3 (F30, F80) 320 d 11/2011 – 10/2018
X5 (E53) 4.4 i 01/2000 – 09/2003
X5 (E53) 3.0 d 04/2001 – 09/2003
5 (E39) 535 i 09/1998 – 06/2003
3 Touring (E36) 316 i 03/1997 – 05/1999
3 (E46) 330 d 10/1999 – 02/2005
3 Touring (E46) 330 d 10/1999 – 02/2005
5 (E39) 520 i 01/1996 – 06/2003
3 Cabriolet (E46) 323 Ci 04/2000 – 09/2000
5 Touring (E39) 520 i 03/1997 – 08/2001
5 (E39) 520 d 02/2000 – 06/2003
5 Touring (E39) 520 d 02/2000 – 09/2003
3 (E36) M3 3.0 10/1994 – 07/1995
5 (E39) 525 d 02/2000 – 06/2003
5 Touring (E39) 525 d 02/2000 – 05/2004
3 Touring (E46) 330 xd 01/2000 – 03/2003
3 (E46) 330 xd 01/2000 – 02/2003
3 cupe (E46) M3 07/2000 – 05/2006
3 Touring (E30) 318 i 09/1987 – 06/1991
3 (E46) 330 xi 06/2000 – 02/2005
3 Touring (E46) 330 xi 06/2000 – 02/2005
3 cupe (E46) 330 xi 06/2000 – 07/2006
3 (E46) 330 i 06/2000 – 02/2005
3 Touring (E46) 330 i 06/2000 – 02/2005
Z3 Roadster (E36) 3.0 i 06/2000 – 01/2003
Z3 cupe (E36) 3.0 i 06/2000 – 06/2003
3 Cabriolet (E46) 330 Ci 06/2000 – 08/2006
Z3 Roadster (E36) 2.2 i 10/2000 – 06/2002
5 (E39) 520 i 09/2000 – 06/2003
5 (E39) 530 d 09/1998 – 06/2003
5 Touring (E39) 530 d 09/2000 – 05/2004
5 Touring (E39) 520 i 09/2000 – 12/2003
5 (E39) 525 i 09/2000 – 06/2003
5 (E39) 530 i 09/2000 – 06/2003
5 Touring (E39) 525 i 09/2000 – 05/2004
5 Touring (E39) 530 i 09/2000 – 12/2003
3 cupe (E46) 320 Ci 01/2000 – 05/2006
3 cupe (E46) 325 Ci 09/2000 – 05/2006
3 Cabriolet (E46) 320 Ci 09/2000 – 12/2007
3 Cabriolet (E46) 325 Ci 09/2000 – 08/2006
3 (E46) 320 i 09/2000 – 02/2005
3 Touring (E46) 320 i 09/2000 – 02/2005
3 (E46) 325 i 09/2000 – 02/2005
3 Touring (E46) 325 i 09/2000 – 02/2005
3 Touring (E46) 325 xi 09/2000 – 02/2005
5 Touring (E34) 518 i 05/1994 – 07/1996
3 Cabriolet (E46) M3 03/2001 – 08/2006
3 (E46) 316 i 04/2000 – 02/2005
3 cupe (E46) 316 Ci 04/2000 – 07/2006
3 Compact (E46) 316 ti 06/2001 – 02/2005
3 Compact (E46) 325 ti 04/2001 – 12/2004
Z3 Roadster (E36) M 3.2 06/2001 – 01/2003
Z3 cupe (E36) M 06/2001 – 06/2003
Z4 Roadster (E85) 3.0 si 01/2006 – 08/2008
3 Compact (E46) 318 ti 03/2001 – 12/2004
3 Compact (E46) 320 td 09/2001 – 02/2005
3 (E46) 318 i 09/2001 – 02/2005
3 cupe (E46) 318 Ci 09/2001 – 02/2004
Z4 cupe (E86) M 03/2006 – 12/2008
3 (E46) 320 d 09/2001 – 05/2005
3 Touring (E46) 320 d 09/2001 – 02/2005
Z4 Roadster (E85) 3.2 09/2005 – 12/2007
3 (E46) 318 d 09/2001 – 03/2003
3 (E46) 316 i 02/2002 – 02/2005
3 Touring (E46) 318 i 09/2001 – 07/2005
3 Cabriolet (E46) 318 Ci 09/2001 – 12/2007
3 Touring (E46) 316 i 03/2002 – 02/2005
3 Touring (E46) 318 d 10/2002 – 03/2003
Z4 Roadster (E85) 3.0 i 12/2002 – 12/2005
Z4 Roadster (E85) 2.5 i 12/2002 – 12/2005
1 (F20) 125 d 03/2012 – 02/2015
X5 (E53) 3.0 i 04/2000 – 10/2006
3 cupe (E46) 330 Cd 03/2003 – 07/2006
3 cupe (E46) 320 Cd 11/2003 – 07/2006
5 (E60) 545 i 07/2003 – 08/2005
3 Compact (E46) 318 td 03/2003 – 02/2005
3 (E46) 330 d 03/2003 – 02/2005
3 (E46) 330 xd 09/2002 – 12/2004
3 Touring (E46) 330 d 03/2003 – 02/2005
3 Touring (E46) 330 xd 08/2002 – 05/2005
3 cupe (E46) M3 CSL 05/2003 – 12/2003
X5 (E53) 3.0 d 10/2003 – 09/2006
X3 (E83) 3.0 i xDrive 09/2003 – 07/2006
X3 (E83) 2.5 i 03/2004 – 07/2006
X3 (E83) 3.0 d 01/2004 – 08/2005
6 (E63) 645 Ci 09/2003 – 08/2005
Z4 Roadster (E85) 2.2 i 10/2003 – 10/2005
1 (E81) 116 i 09/2007 – 12/2011
1 (E81) 120 d 03/2007 – 12/2011
3 Cabriolet (E46) 320 Cd 02/2005 – 12/2007
3 (E46) 318 d 03/2003 – 02/2005
3 Touring (E46) 318 d 03/2003 – 02/2005
Z4 Roadster (E85) 2.0 i 03/2005 – 02/2009
3 (E46) 316 i 06/2002 – 02/2005
3 cupe (E46) 316 Ci 06/2002 – 07/2006
5 (E60) 530 i 03/2005 – 03/2007
5 (E60) 540 i 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 530 d 09/2005 – 03/2007
X3 (E83) 3.0 d 09/2005 – 08/2008
5 (E60) 525 xi 04/2005 – 02/2007
5 (E60) 530 xi 09/2004 – 02/2007
5 (E60) 530 xd 02/2005 – 02/2007
Z4 Roadster (E85) 2.5 i 09/2005 – 02/2009
Z4 Roadster (E85) 2.5 si 01/2006 – 08/2008
Z4 Roadster (E85) 3.0 si 01/2006 – 08/2008
Z4 cupe (E86) 3.0 si 04/2006 – 08/2008
3 Cabriolet (E46) 330 Cd 08/2005 – 12/2007
3 Cabriolet (E46) 318 Ci 03/2004 – 08/2006
Z4 Roadster (E85) M 01/2006 – 08/2008
Z4 cupe (E86) M 04/2006 – 08/2008
3 cupe (E46) 318 Ci 03/2004 – 05/2006
1 (E81) 118 i 09/2006 – 12/2011
1 (E81) 120 i 03/2007 – 09/2012
1 (E81) 118 d 09/2006 – 12/2011
1 (E81) 120 d 03/2007 – 12/2011
5 (E60) 525 xd 09/2007 – 08/2008
3 Compact (E46) 320 td 10/2001 – 12/2002
X1 (E84) sDrive 18 i 03/2010 – 06/2015
3 Compact (E46) 316 ti 06/2002 – 02/2005
3 (F30, F80) 320 i 03/2012 – 10/2018
3 (F30, F80) 316 d 03/2012 – 10/2018
3 (F30, F80) 318 d 03/2012 – 06/2015
3 cupe (E46) 330 Ci 06/2000 – 05/2006
3 Compact (E46) 316 ti 06/2002 – 02/2005
3 Cabriolet (E30) 320 i 07/1987 – 10/1993
X1 (E84) xDrive 28 i 09/2009 – 08/2011
X1 (E84) sDrive 18 d 12/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 18 d 10/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 d 09/2009 – 06/2012
X1 (E84) sDrive 20 d 10/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 23 d 10/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 d 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 20 d 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 18 d 03/2009 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 18 d 03/2009 – 06/2015
X1 (E84) sDrive 18 i 03/2010 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 25 i 03/2010 – 08/2011
3 (E21) 320 i 09/1976 – 12/1979
3 (E21) 320 i 09/1979 – 12/1983
3 Touring (E46) 323 i 10/1999 – 12/2000
3 Cabriolet (E46) 325 Ci 09/2000 – 12/2006
3 cupe (E46) 325 Ci 09/2000 – 07/2006
3 Touring (E46) 325 i 09/2000 – 02/2005
3 (E46) 325 xi 09/2000 – 04/2005
3 Touring (E46) 325 xi 09/2000 – 02/2005
5 (E60) 545 i 09/2003 – 12/2005
5 (E60) 550 i 09/2005 – 03/2010
3 cupe (E36) M3 3.0 03/1994 – 12/1995
3 (E36) M3 3.2 09/1996 – 05/1998
X3 (E83) 2.5 i 01/2004 – 12/2006
Z3 Roadster (E36) M 3.2 02/1998 – 06/2000
Z3 Roadster (E36) 2.5 i 10/2000 – 08/2002
Z3 Roadster (E36) 3.2 i 09/2000 – 12/2002
Z3 cupe (E36) M 3.2 02/1998 – 06/2000
Z3 cupe (E36) M 09/2000 – 12/2002
Z4 Roadster (E85) 3.0 si 09/2005 – 12/2008
Z4 cupe (E86) 3.0 si 03/2006 – 01/2009
3 Cabriolet (E46) 320 Ci 01/2006 – 12/2007
3 Cabriolet (E36) 318 is 01/1996 – 09/1999
3 (E46) 330 xi 09/2004 – 04/2005
5 Touring (E39) 525 i 09/2000 – 12/2003
1 (F21) 118 d xDrive 05/2013 – 02/2015
3 (F30, F80) 335 d xDrive 07/2013 – 10/2018
3 (F30, F80) 318 d 03/2012 – 10/2018
3 (F30, F80) 320 d xDrive 08/2012 – 10/2018
3 Gran Turismo (F34) 325 d 07/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 320 d 03/2013 – 03/2018
3 (E46) 320 d 02/1998 – 08/2001
3 Touring (E46) 318 i 10/1999 – 09/2001
3 Touring (F31) 320 i 11/2012 – 06/2015
3 Touring (F31) 328 i 07/2012 – 06/2015
3 Touring (F31) 316 d 11/2012 – 06/2019
3 Touring (F31) 318 d 11/2012 – 06/2015
3 Touring (F31) 320 d 07/2012 – 02/2016
3 Touring (F31) 330 d 07/2012 – 06/2019
1 (F20) 114 i 07/2012 – 02/2015
1 (E81) 118 i 09/2006 – 12/2011
3 (F30, F80) 320 i xDrive 07/2012 – 10/2018
X1 (E84) sDrive 28 i 09/2012 – 06/2015
1 (F20) M 135 i 07/2012 – 02/2015
1 (F20) M 135 i xDrive 11/2012 – 02/2015
X1 (E84) xDrive 25 d 10/2009 – 06/2015
3 (F30, F80) 320 d xDrive 08/2012 – 06/2015
3 (F30, F80) 328 i xDrive 07/2012 – 08/2016
3 (F30, F80) 335 i xDrive 07/2012 – 07/2015
1 (F20) 114 d 11/2012 – 06/2015
1 (F20) 120 d xDrive 11/2012 – 02/2015
3 (F30, F80) 316 i 07/2012 – 08/2016
X1 (E84) sDrive 16 d 04/2012 – 06/2015
X1 (E84) xDrive 20 d 07/2012 – 06/2015
3 (F30, F80) ActiveHybrid 07/2012 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) 220 d 10/2013 – 06/2017
2 cupe (F22, F87) 220 i 10/2013 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 235 i 10/2013 – 06/2016
1 (F21) 114 i 07/2012 – 01/2015
1 (F21) 116 i 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 118 i 07/2012 – 06/2019
1 (F21) 125 i 12/2011 – 12/2019
1 (F21) M 135 i 12/2011 – 06/2016
1 (F21) 114 d 07/2012 – 05/2019
1 (F21) M 135 i xDrive 02/2012 – 06/2016
1 (F21) 116 d 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 116 d 07/2012 – 02/2015
1 (F21) 118 d 12/2011 – 06/2019
1 (F21) 118 d 12/2011 – 02/2015
1 (F21) 120 d 07/2012 – 06/2019
1 (F21) 120 d 07/2012 – 02/2015
1 (F21) 120 d xDrive 02/2012 – 02/2015
1 (F21) 125 d 12/2011 – 05/2019
1 (F21) 125 d 12/2011 – 02/2015
3 Gran Turismo (F34) 320 i 03/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 328 i 03/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 335 i 03/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 318 d 03/2013 – 06/2015
3 Gran Turismo (F34) 320 d 03/2013 – 06/2015
3 (F30, F80) 330 d 07/2012 – 10/2018
X1 (E84) sDrive 20 d 07/2012 – 06/2015
3 Touring (F31) 320 d 07/2012 – 06/2019
3 (F30, F80) 320 i 03/2012 – 10/2018
3 (F30, F80) 320 i xDrive 07/2012 – 10/2018
3 Touring (F31) 325 d 03/2013 – 02/2016
3 Touring (F31) 335 i xDrive 03/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 335 i 03/2013 – 06/2015
3 (F30, F80) 330 d xDrive 03/2013 – 10/2018
3 (F30, F80) 325 d 03/2013 – 02/2016
3 Touring (F31) 328 i xDrive 03/2013 – 06/2016
3 Touring (F31) 320 i xDrive 03/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 330 d xDrive 03/2013 – 06/2019
3 Touring (F31) 320 d xDrive 03/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 316 i 03/2013 – 06/2015
3 (F30, F80) 320 i 11/2012 – 06/2016
3 (F30, F80) 318 d xDrive 07/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 318 d xDrive 07/2013 – 06/2015
3 Gran Turismo (F34) 320 i xDrive 11/2012 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 328 i xDrive 07/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 335 i xDrive 07/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 320 d xDrive 07/2013 – 06/2015
3 Gran Turismo (F34) 325 d 07/2013 – 06/2016
3 Touring (F31) 335 d xDrive 11/2013 – 06/2019
3 Gran Turismo (F34) 330 d xDrive 03/2014 – –
3 (F30, F80) M3 03/2014 – 10/2018
2 cupe (F22, F87) 218 d 03/2014 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) 225 d 01/2014 – 06/2017
3 Gran Turismo (F34) 330 d 03/2014 – –
3 Gran Turismo (F34) 335 d xDrive 03/2014 – –
3 (F30, F80) 320 d xDrive 08/2012 – 06/2015
3 Gran Turismo (F34) 320 d xDrive 07/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 320 d xDrive 03/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 320 d 07/2012 – 02/2016
3 (F30, F80) 320 d 11/2011 – 03/2016
1 (F20) 118 d xDrive 07/2013 – 02/2015
1 (F20) 120 d xDrive 11/2012 – 02/2015
1 (F21) 120 d xDrive 01/2012 – 02/2015
1 (F20) 125 i 03/2012 – 11/2017
2 cupe (F22, F87) 220 d 10/2012 – 11/2014
1 (F20) 120 d 07/2011 – 02/2015
1 (F21) 125 i 03/2013 – 06/2019
1 (F21) 120 d 01/2012 – 02/2015
X1 (E84) sDrive 16 i 03/2013 – 06/2015
X4 (F26) xDrive 20 i 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 28 i 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 35 i 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 20 d 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 30 d 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 35 d 04/2014 – 03/2018
2 Active Tourer (F45) 218 i 07/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 225 i 11/2013 – 12/2019
2 cupe (F22, F87) M 235 i xDrive 07/2014 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 228 i 07/2014 – 06/2016
3 cupe (E46) 330 Ci 06/2000 – 07/2006
3 Cabriolet (E46) 330 Ci 06/2000 – 12/2006
5 (E39) 525 i 09/2000 – 12/2002
5 (E39) 530 i 09/2000 – 06/2003
8 (E31) 850 CSi 09/1993 – 12/1995
Z3 Roadster (E36) 2.5 09/1998 – 09/2000
Z3 Roadster (E36) 3.0 i 06/2000 – 12/2002
X5 (E53) 3.0 i 06/2000 – 12/2006
X3 (E83) 3.0 i 01/2004 – 12/2006
3 (E46) 325 i 09/2000 – 04/2005
2 cupe (F22, F87) 228 i xDrive 07/2014 – 06/2016
X4 (F26) xDrive 20 d 04/2014 – 03/2018
2 Active Tourer (F45) 218 d 11/2013 – 10/2021
X1 (E84) sDrive 20 i Flex 08/2014 – 06/2015
1 (F21) 125 i Active Flex 08/2014 – 12/2016
3 (F30, F80) 328 i ActiveFlex 02/2014 – 10/2018
3 (F30, F80) 335 i 11/2011 – 06/2013
3 (F30, F80) 335 i xDrive 07/2012 – 06/2013
3 (F30, F80) 335 i 07/2013 – 07/2015
3 (F30, F80) 335 i xDrive 07/2012 – 07/2015
3 Touring (F31) 335 i 03/2013 – 06/2013
3 Touring (F31) 335 i xDrive 03/2013 – 06/2013
3 Touring (F31) 335 i 07/2013 – 06/2015
3 Touring (F31) 335 i xDrive 07/2013 – 06/2015
3 Gran Turismo (F34) 335 i 03/2013 – 03/2014
3 Gran Turismo (F34) 335 i xDrive 03/2013 – 03/2014
3 Gran Turismo (F34) 335 i 04/2014 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 335 i xDrive 04/2014 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Active Tourer (F45) 216 d 03/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 220 d 03/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 220 d xDrive 03/2014 – 10/2021
2 Cabriolet (F23) 220 i 04/2014 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 228 i 11/2014 – 06/2016
2 Cabriolet (F23) M 235 i 11/2014 – 06/2016
2 Cabriolet (F23) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Active Tourer (F45) 220 i 03/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 225 i xDrive 03/2014 – 10/2021
2 cupe (F22, F87) 218 i 03/2015 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) 220 d xDrive 06/2014 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 218 i 03/2015 – 06/2021
2 Active Tourer (F45) 214 d 07/2014 – 02/2018
2 Gran Tourer (F46) 218 i 03/2015 – –
2 Gran Tourer (F46) 220 i 03/2015 – –
2 Gran Tourer (F46) 216 d 03/2015 – –
2 Gran Tourer (F46) 218 d 07/2014 – –
2 Gran Tourer (F46) 220 d xDrive 03/2015 – –
3 Gran Turismo (F34) 320 d 03/2013 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) M 235 i 03/2014 – 06/2016
2 cupe (F22, F87) 218 d 07/2015 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 225 d 07/2015 – 05/2019
2 Cabriolet (F23) 218 d 07/2015 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 225 d 07/2015 – 05/2019
2 Cabriolet (F23) M 235 i xDrive 07/2015 – 06/2016
2 Gran Tourer (F46) 216 i 07/2015 – 02/2018
2 Gran Tourer (F46) 214 d 07/2015 – 02/2018
2 Gran Tourer (F46) 220 d 09/2014 – –
3 Gran Turismo (F34) 318 d 07/2015 – –
3 Gran Turismo (F34) 320 d 07/2015 – –
3 Gran Turismo (F34) 320 d xDrive 07/2015 – –
X1 (F48) xDrive 20 i 07/2015 – 06/2022
X1 (F48) xDrive 25 i 07/2015 – 10/2021
X1 (F48) sDrive 18 d 07/2015 – 06/2022
X1 (F48) xDrive 25 d 11/2014 – 05/2022
X1 (F48) sDrive 18 i 11/2015 – 06/2022
X1 (F48) xDrive 18 d 11/2014 – 06/2022
X1 (F48) xDrive 20 d 07/2015 – 06/2022
2 Active Tourer (F45) 218 d 11/2013 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 220 d 03/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 220 d xDrive 03/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 220 i 03/2014 – 10/2021
2 Gran Tourer (F46) 220 i 03/2015 – –
2 Gran Tourer (F46) 218 d 07/2014 – –
2 Gran Tourer (F46) 220 d 09/2014 – –
2 Gran Tourer (F46) 220 d xDrive 03/2015 – –
X1 (F48) sDrive 20 i 07/2015 – 06/2022
X1 (F48) sDrive 18 d 07/2015 – 06/2022
X1 (F48) xDrive 20 d 07/2015 – 06/2022
2 cupe (F22, F87) 218 d 03/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d 11/2014 – 09/2020
2 cupe (F22, F87) 220 d xDrive 03/2015 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 220 d 03/2014 – 09/2020
2 Cabriolet (F23) 218 d 07/2015 – 09/2020
3 (F30, F80) 325 d 03/2013 – 02/2016
3 Touring (F31) 325 d 03/2013 – 02/2016
3 Touring (F31) 320 d xDrive 03/2013 – 06/2019
3 Touring (F31) 318 d 11/2012 – 06/2019
3 Gran Turismo (F34) 320 i 03/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 320 i xDrive 07/2013 – 06/2016
3 Gran Turismo (F34) 318 d 03/2013 – 03/2018
3 Gran Turismo (F34) 320 d xDrive 07/2013 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 30 d 04/2014 – 03/2018
2 Cabriolet (F23) 228 i xDrive 09/2015 – 06/2016
2 Active Tourer (F45) 216 i 02/2015 – 02/2018
2 cupe (F22, F87) M2 11/2015 – 06/2018
3 Gran Turismo (F34) 330 d 03/2014 – –
3 Gran Turismo (F34) 330 d xDrive 03/2014 – –
2 Active Tourer (F45) 225 xe Plug-in-Hybrid 11/2014 – 10/2021
X1 (F48) sDrive 20 d 11/2015 – 05/2022
2 Active Tourer (F45) 218 d xDrive 12/2014 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 218 d xDrive 12/2014 – 10/2021
X1 (F48) sDrive 16 d 11/2014 – 05/2022
X1 (F48) sDrive 20 d 11/2015 – 05/2022
X1 (F48) xDrive 18 d 11/2014 – 06/2022
X4 (F26) M 40 i 12/2015 – 03/2018
2 Gran Tourer (F46) 218 d xDrive 03/2015 – –
2 Gran Tourer (F46) 218 d xDrive 03/2015 – –
X4 (F26) xDrive 30 d 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 30 d 04/2015 – 03/2018
3 (F30, F80) 320 i ActiveFlex 12/2013 – 10/2018
X1 (E84) xDrive 28 i Flex 04/2011 – 06/2015
2 cupe (F22, F87) 220 i 09/2015 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) 230 i 07/2016 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 240 i 09/2015 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M 240 i xDrive 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 220 i 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) 230 i 07/2016 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) M 240 i 09/2015 – 06/2021
2 Cabriolet (F23) M 240 i xDrive 09/2015 – 06/2021
3 Gran Turismo (F34) 330 i 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 330 i xDrive 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 340 i 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 340 i xDrive 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 320 i 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 320 i xDrive 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 325 d 07/2016 – 02/2018
X4 (F26) xDrive 30 d 04/2014 – 03/2018
X1 (E84) xDrive 28 i 03/2010 – 06/2011
3 (E30) 325 i 05/1984 – 01/1991
3 cupe (E36) 318 i 03/1992 – 06/1994
3 (E46) 318 i 09/2001 – 02/2005
3 Compact (E36) 323 ti 01/1999 – 08/2000
Z3 Roadster (E36) 2.2 i 08/2000 – 01/2003
3 Cabriolet (E46) 323 Ci 04/2000 – 09/2000
2 Cabriolet (F23) 230 i xDrive 09/2016 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) 230 i xDrive 07/2016 – 06/2021
X3 (E83) 3.0 d 09/2005 – 08/2008
3 cupe (E46) 323 i 04/1999 – 12/2000
3 (E46) 328 i 09/1998 – 12/2000
Z4 cupe (E86) 2.5 i 11/2006 – 04/2008
X1 (F48) sDrive 28 i 11/2014 – 05/2022
3 Cabriolet (E36) 318 i 01/1994 – 12/1995
5 (E39) 540 i 01/2002 – 06/2003
3 Compact (E46) 318 ti 03/2001 – 12/2004
1 (E81) 120 d 03/2007 – 12/2011
3 cupe (E46) 320 Ci 01/2000 – 05/2006
3 cupe (E46) 318 Ci 12/2000 – 05/2006
3 Touring (F31) 320 i 11/2012 – 06/2015
3 Touring (F31) 320 i xDrive 03/2013 – 06/2015
3 Cabriolet (E46) 318 Ci 12/2000 – 08/2006
Z4 Roadster (E85) 2.5 si 09/2005 – 02/2009
3 Touring (E46) 320 i 09/2000 – 02/2005
3 (E46) 320 i 09/2000 – 02/2005
5 Touring (E39) 520 i 09/2000 – 12/2003
5 (E39) 520 i 09/2000 – 06/2003
5 Touring (E39) 523 i 09/1998 – 08/2000
3 cupe (E46) 318 Ci 12/1999 – 08/2001
3 cupe (E46) 323 Ci 04/1999 – 09/2000
3 (E46) 323 i 03/1998 – 09/2000
3 Gran Turismo (F34) 340 i 07/2016 – –
3 Gran Turismo (F34) 340 i xDrive 07/2016 – –
1 (E81) 118 i 09/2006 – 02/2008
3 (F30, F80) 328 i xDrive 07/2012 – 07/2016
X4 (F26) xDrive 28 i 04/2014 – 03/2018
X4 (F26) xDrive 35 i 01/2015 – 03/2018
2 cupe (F22, F87) 228 i 01/2014 – 06/2016
3 (F30, F80) 335 i 11/2011 – 12/2015
Z4 cupe (E86) 3.0 si 03/2006 – 08/2008
X1 (F48) sDrive 18 i 07/2017 – 06/2022
2 Gran Tourer (F46) 218 i 04/2017 – –
2 Active Tourer (F45) 220 i Flex 01/2015 – 12/2018
X2 (F39) sDrive 20 i 11/2017 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 20 d 11/2017 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 25 d 11/2017 – 09/2023
X2 (F39) xDrive 18 d 03/2018 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 28 i 11/2017 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 20 d 11/2017 – 10/2023
2 Active Tourer (F45) 216 i 03/2018 – 10/2021
2 Active Tourer (F45) 218 i 03/2018 – 10/2021
X2 (F39) sDrive 18 i 03/2018 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 20 i 03/2018 – 10/2023
X2 (F39) sDrive 28 i 03/2018 – 06/2023
X2 (F39) sDrive 18 d 03/2018 – 10/2023
X2 (F39) sDrive 18 i 03/2018 – 10/2023
2 cupe (F22, F87) 220 i 10/2017 – 06/2021
2 cupe (F22, F87) M2 Competition 06/2018 – 06/2021
3 (F30, F80) 328i 11/2011 – 06/2015
X2 (F39) sDrive 18 d 03/2018 – 10/2023
X2 (F39) xDrive 18 d 03/2018 – 10/2023
3 Cabriolet (E30) 318 Baur TC 09/1983 – 06/1988
X2 (F39) sDrive 20 d 11/2018 – 10/2023
X2 (F39) M35 i 11/2018 – 10/2023
X2 (F39) sDrive 16 d 11/2018 – 10/2023
X2 (F39) sDrive 20 d 11/2018 – 10/2023
3 Touring (E30) 320 i 01/1988 – 12/1991
2 Active Tourer Van (F45) 218 i 03/2018 – 10/2021
2 Active Tourer Van (F45) 218 d 07/2014 – 10/2021
2 Active Tourer Van (F45) 220 d 11/2014 – 10/2021
2 Gran Tourer Van (F46) 218 i 04/2017 – –
2 Gran Tourer Van (F46) 218 d 07/2014 – –
2 Gran Tourer Van (F46) 220 d 07/2014 – –
3 Touring Van (F31) 330 d 07/2012 – 06/2019
3 Touring Van (F31) 330 d xDrive 03/2013 – 06/2019
X1 Van (F48) sDrive 18 i 07/2017 – 06/2022
X1 Van (F48) sDrive 20 i 07/2017 – 06/2022
X1 Van (F48) sDrive 18 d 07/2015 – 06/2022
X1 Van (F48) sDrive 20 d 11/2015 – 05/2022
X1 Van (F48) xDrive 20 d 07/2015 – 06/2022
3 Cabriolet (E30) 323 i 06/1984 – 12/1985
3 Cabriolet (E30) 318 i Baur TC 09/1982 – 06/1990
3 (E46) 325 i 09/2002 – 01/2005
3 cupe (E46) 325 i 09/2002 – 05/2006
3 Touring (E46) 325 i 09/2002 – 07/2005
3 Gran Turismo (F34) 330 i xDrive 07/2016 – –
X1 (F48) xDrive 25 i ActiveFlex 03/2016 – 01/2022
X2 (F39) sDrive 18 i ActiveFlex 07/2018 – 10/2023
X2 (F39) sDrive 20 i ActiveFlex 07/2018 – 10/2023
2 cupe (F22, F87) M2 CS 11/2019 – 06/2021
5 (E60) 525 i 03/2005 – 03/2007
X5 (E70) xDrive 30 d 04/2010 – 07/2013
X5 (E70) xDrive 40 d 09/2010 – 06/2013
X5 (E70) xDrive 35 i 04/2010 – 07/2013
X6 (E71, E72) xDrive 30 d 04/2010 – 07/2014
X6 (E71, E72) xDrive 40 d 07/2009 – 06/2014
X6 (E71, E72) ActiveHybrid 01/2009 – 10/2011
X5 (E70) xDrive 50 i 04/2010 – 07/2013
X6 (E71, E72) xDrive 30 d 04/2010 – 07/2014
X3 (F25) xDrive 28 i 01/2011 – 10/2012
X3 (F25) xDrive 30 d 04/2011 – 08/2017
3 Touring (E91) 316 d 09/2009 – 06/2012
X3 (F25) xDrive 35 d 10/2011 – 08/2017
X3 (F25) xDrive 20 i 10/2011 – 08/2017
3 (E46) 325 xi 09/2000 – 02/2005
5 (E60) 530 i 12/2001 – 02/2005
5 (E60) 530 d 09/2002 – 09/2005
1 (E81) 130 i 09/2006 – 12/2011
5 (E60) 523 i 10/2004 – 02/2007
X5 (E70) 3.0 si 10/2006 – 09/2008
X5 (E70) 4.8 i xDrive 10/2006 – 09/2008
X5 (E70) 3.0 d 12/2006 – 09/2008
1 (E81) 123 d 03/2007 – 12/2011
1 (E81) 116 i 03/2007 – 12/2011
X5 (E70) 3.0 sd 10/2007 – 09/2008
X6 (E71, E72) M 07/2008 – 06/2014
1 (E81) 120 i 03/2007 – 12/2011
3 (E90) 330 d 09/2008 – 10/2011
3 Touring (E91) 330 d 02/2008 – 05/2012
3 (E90) 330 d xDrive 09/2008 – 10/2011
3 Touring (E91) 330 d xDrive 01/2009 – 06/2012
X5 (E70) xDrive 30 i 10/2008 – 03/2010
X5 (E70) xDrive 48 i 10/2008 – 03/2010
X5 (E70) xDrive 30 d 10/2008 – 03/2010
X5 (E70) xDrive 35 d 10/2008 – 07/2013
X6 (E71, E72) xDrive 35 i 01/2008 – 07/2014
X6 (E71, E72) xDrive 50 i 07/2008 – 07/2014
X6 (E71, E72) xDrive 30 d 04/2008 – 03/2010
X6 (E71, E72) xDrive 35 d 01/2008 – 03/2010
3 (E90) 330 i xDrive 09/2008 – 10/2011
3 (E90) 335 i xDrive 09/2008 – 10/2011
3 (E90) 320 d xDrive 09/2008 – 02/2010
3 Touring (E91) 335 i xDrive 09/2008 – 06/2012
3 Touring (E91) 320 d xDrive 09/2008 – 02/2010
1 (E81) 116 i 11/2008 – 12/2011
1 (E81) 116 d 11/2008 – 12/2011
1 (E81) 130 i 09/2006 – 12/2011
X5 (E70) M 07/2009 – 07/2013
X6 (E71, E72) M 07/2009 – 07/2014
1 (E81) 118 d 09/2006 – 12/2011
1 (E81) 120 i 03/2007 – 12/2011
3 (E90) 316 d 07/2009 – 12/2011
3 (E90) 320 d 03/2010 – 10/2011
3 (E90) 320 d xDrive 03/2010 – 10/2011
3 Touring (E91) 320 d 03/2010 – 05/2012
3 Touring (E91) 320 d xDrive 03/2010 – 06/2012
3 (E90) 325 d 03/2010 – 10/2011
X3 (F25) xDrive 35 i 09/2010 – 08/2017
X3 (F25) xDrive 20 d 09/2010 – 03/2014
3 Touring (E91) 325 d 02/2010 – 06/2012
3 Touring (E91) 320 d xDrive 07/2009 – 06/2012
X5 (E70) 3.0 3.0d 02/2007 – 09/2008
3 (E36) 318 i 02/1992 – 12/1995
3 cupe (E36) 325 is 10/1991 – 08/1995
3 Cabriolet (E36) M3 3.2 01/1998 – 09/1999
3 cupe (E36) M3 3.2 06/1996 – 04/1999
X5 (E70) xDrive 35 i 02/2012 – 06/2013
X6 (E71, E72) xDrive 50 i 10/2007 – 06/2014
X6 (E71, E72) xDrive 35 i 06/2007 – 03/2010
3 (E90) 335 d 09/2008 – 12/2011
X3 (F25) xDrive 28 i 04/2012 – 08/2017
X6 (E71, E72) xDrive 35 i 08/2012 – 06/2014
X5 (E70) M 50 d 08/2011 – 06/2013
X6 (E71, E72) M 50 d 08/2011 – 06/2014
X3 (F25) sDrive 18 d 10/2012 – 03/2014
X3 (F25) sDrive 18 d 10/2012 – 03/2014
1 (E87) 116 i 06/2004 – 06/2011
1 (E87) 116 i 09/2007 – 06/2011
1 (E87) 116 i 01/2009 – 06/2011
1 (E87) 118 i 07/2004 – 02/2007
1 (E87) 118 i 10/2006 – 06/2011
1 (E87) 118 i 09/2006 – 06/2011
1 (E87) 120 i 06/2004 – 02/2007
1 (E87) 120 i 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 120 i 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 120 i 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 130 i 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 130 i 09/2005 – 02/2007
1 (E87) 116 d 03/2009 – 06/2011
1 (E87) 118 d 06/2004 – 02/2007
1 (E87) 118 d 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 118 d 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 120 d 06/2004 – 06/2011
1 (E87) 120 d 03/2007 – 06/2011
1 (E87) 123 d 03/2007 – 06/2011
X3 (F25) xDrive 20 d 09/2010 – 08/2017
1 (E81) 116 d 01/2011 – 12/2011
1 (E87) 116 d 01/2011 – 12/2011
X5 (E70) xDrive 30 d 10/2008 – 07/2013
1 (E87) 118 i 03/2007 – 12/2007
X3 (F25) sDrive 18 d 04/2014 – 08/2017
X3 (F25) xDrive 20 d 04/2014 – 08/2017
X3 (F25) sDrive 20 i 04/2014 – 08/2017
3 (E90) 328 i xDrive 09/2008 – 12/2010
3 (E90) 335 i xDrive 05/2008 – 10/2011
3 Touring (E91) 328 i xDrive 09/2008 – 12/2010
X3 (F25) xDrive 28 d 04/2014 – 12/2016
1 (F21) M 135 i 03/2015 – 06/2016
1 (F21) M 135 i xDrive 03/2015 – 06/2016
1 (F20) 120 i Active Flex 03/2015 – 06/2016
X3 (F25) sDrive 20 i 04/2014 – 08/2017
1 (F20) 125 i Active Flex 11/2014 – 11/2017
X3 (F25) sDrive 28 i 04/2014 – 08/2017
X3 (F25) xDrive 30 d 04/2011 – 08/2017
3 (E90) M3 CRT 03/2011 – 12/2011
X3 (F25) xDrive 30 d 04/2011 – 05/2016
X3 (F25) xDrive 30 d 06/2011 – 08/2017
X5 (E70) xDrive 40 i 01/2012 – 06/2013
X3 (F25) xDrive 30 d 06/2016 – 08/2017
X5 (E70) xDrive 30 i 02/2007 – 12/2012
3 Touring (E91) 320 d 03/2010 – 05/2012
3 Touring (E91) 320 d xDrive 03/2010 – 05/2012
X5 (E70) xDrive 30 i 09/2008 – 12/2010
X5 (E70) M 09/2009 – 06/2013
1 (E87) 120 d 06/2004 – 02/2007
5 (E60) 530 i 01/2004 – 12/2005
X6 (E71, E72) xDrive 35 i 01/2008 – 06/2014
X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i 08/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d 08/2017 – 03/2020
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d 08/2017 – 06/2020
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 i 08/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 i 12/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d 08/2017 – 03/2020
X3 (G01, F97, G08) sDrive 20 i 12/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) sDrive 20 i 1.6 12/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 25 d 04/2018 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 d 08/2018 – 06/2020
X3 (G01, F97, G08) sDrive 30 i 04/2018 – 08/2024
X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d 04/2018 – 06/2020
X3 (G01, F97, G08) sDrive 18 d 04/2018 – 06/2020
X3 (G01, F97, G08) xDrive 25 d 04/2018 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 d 12/2017 – 06/2020
X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i 09/2018 – 08/2019
X3 (G01, F97, G08) M 03/2019 – –
X3 (G01, F97, G08) M Competition 03/2019 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 e Plug-in-Hybrid 12/2019 – –
X3 Van (G01) xDrive 20 i 12/2017 – –
X3 Van (G01) xDrive 30 i 08/2017 – –
X3 Van (G01) xDrive M40 i 08/2017 – 08/2019
X3 Van (G01) sDrive 18 d 04/2018 – –
X3 Van (G01) xDrive 20 d 08/2017 – –
X3 Van (G01) xDrive 30 d 08/2017 – –
1 (E87) 120 d 05/2006 – 02/2007
1 (E87) 120 d 03/2007 – 10/2010
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 i 08/2017 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 30 e Plug-in-Hybrid 12/2019 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d Mild-Hybrid 04/2020 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive 20 d Mild-Hybrid 04/2020 – –
X3 (G01, F97, G08) xDrive M40 i 09/2019 – –
X3 Van (G01) xDrive M40 i 09/2019 – –
X3 (E83) xDrive 30 i 08/2006 – 08/2010
X3 (E83) 2.0 d 09/2004 – 08/2007
X3 (E83) 2.0 i 07/2005 – 08/2008
X3 (E83) 2.5 si xDrive 08/2006 – 08/2008
5 (E60) 520 i 07/2003 – 03/2010
5 (E60) 525 d 06/2004 – 03/2010
5 (E60) M5 09/2004 – 12/2009
5 (E60) 535 d 09/2004 – 03/2010
5 (E60) 525 i 03/2005 – 12/2009
5 (E60) 550 i 09/2005 – 12/2009
5 (E60) 520 d 09/2005 – 12/2009
5 (E60) 525 d 12/2004 – 03/2010
5 (E60) 535 d 01/2007 – 03/2010
5 (E60) 525 i 01/2007 – 03/2010
5 (E60) 525 xi 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 523 i 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 525 d 01/2007 – 03/2010
5 (E60) 530 d 02/2007 – 12/2009
5 (E60) 530 xd 03/2007 – 08/2007
5 (E60) 530 i 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 530 xi 02/2007 – 08/2008
5 (E60) 530 i 03/2005 – 03/2010
5 (E60) 535 i 04/2006 – 12/2009
5 (E60) 520 i 12/2006 – 03/2010
5 (E60) 530 d 09/2002 – 12/2009
5 (E60) 523 i 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 530 i 03/2007 – 12/2009
5 (E60) 525 i 07/2005 – 03/2010
5 (E60) 525 i 01/2007 – 03/2010
5 (E60) 528 i xDrive 09/2006 – 12/2009
5 (E60) 530 xi 03/2007 – 10/2009
X5 (E70) xDrive 50 i 09/2009 – 06/2013
5 (E60) 525 i 09/2003 – 02/2005
5 Touring (E61) 530 d 03/2004 – 09/2005
5 Touring (E61) 525 d 03/2004 – 03/2007
5 Touring (E61) 535 d 09/2004 – 12/2010
7 (E65, E66, E67) 740 i, Li 03/2005 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 750 i, Li 03/2005 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 730 Ld 07/2005 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 745 d 07/2005 – 07/2008
7 (E65, E66, E67) 730 i, Li 03/2005 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 745 d 03/2005 – 08/2005
7 (E65, E66, E67) 735 i 03/2005 – 12/2009
7 (E65, E66, E67) 730 i, Li 03/2005 – 07/2008
5 (E60) 540 i 09/2005 – 02/2007
7 (E65, E66, E67) 730 d 09/2003 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 745 i, Li 07/2001 – 03/2005
7 (E65, E66, E67) 760 i, Li 01/2003 – 08/2008
7 (E65, E66, E67) 730 i, Li 03/2003 – 07/2008
7 (E65, E66, E67) 760 i 02/2003 – 08/2005
7 (E65, E66, E67) 745 i 09/2003 – 12/2005
Z1 Roadster 2.5 06/1988 – 06/1991
7 (E65, E66, E67) 735 i, Li 11/2001 – 02/2005
7 (E65, E66, E67) 730 d 06/2002 – 02/2005
7 (E65, E66, E67) 740 d 10/2002 – 02/2005
7 (E65, E66, E67) 745 i 11/2001 – 12/2003
7 (E65, E66, E67) 730 d 09/2002 – 08/2003
4 cupe (F32, F82) 420 i 11/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 435 d xDrive 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 02/2015
4 cupe (F32, F82) 430 d 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 11/2013 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i 11/2013 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 10/2013 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) 428 i 11/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 428 i 07/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 428 i xDrive 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i xDrive 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 02/2015
4 cupe (F32, F82) 430 d xDrive 03/2014 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2014 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) M4 03/2014 – 06/2020
4 Gran Coupe (F36) 418 d 03/2014 – 06/2015
4 Gran Coupe (F36) 435 i 03/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 428 i xDrive 03/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2014 – 02/2017
4 Gran Coupe (F36) 428 i 03/2014 – 06/2016
4 Gran Coupe (F36) 428 i xDrive 03/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) M4 07/2014 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 430 d 07/2014 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 435 d xDrive 07/2014 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 430 d 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 435 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 cupe (F32, F82) 435 i 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 435 i xDrive 07/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 430 d 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 430 d xDrive 03/2014 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 d 07/2014 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d 07/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 d xDrive 07/2014 – 12/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 435 i 11/2013 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 435 i 03/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 435 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 418 d 03/2015 – 10/2017
4 cupe (F32, F82) 420 d 03/2015 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 03/2015 – 06/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2015 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2015 – 12/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 10/2013 – 06/2015
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 07/2015 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 418 d 07/2015 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 418 i 07/2015 – 12/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i 11/2013 – 02/2017
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 11/2013 – 02/2016
4 cupe (F32, F82) 418 d 03/2015 – 10/2017
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 07/2014 – 02/2016
4 Cabriolet (F33, F83) 420 d 11/2013 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 12/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2014 – 02/2017
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 07/2014 – 02/2016
4 Gran Coupe (F36) 418 d 03/2014 – 12/2020
4 cupe (F32, F82) 420 d 07/2013 – 03/2015
4 cupe (F32, F82) 420 d xDrive 11/2013 – 03/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 d 03/2014 – 02/2015
4 Gran Coupe (F36) 420 d xDrive 03/2014 – 02/2015
4 cupe (F32, F82) 430 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 430 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 425 d 03/2016 – 10/2017
4 cupe (F32, F82) M4 Competition 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 430 i xDrive 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i xDrive 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 425 d 03/2016 – 02/2018
4 Gran Coupe (F36) 430 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 430 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 425 d 03/2016 – 02/2018
4 Cabriolet (F33, F83) M4 Competition 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) M4 GTS 03/2016 – 06/2019
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 cupe (F32, F82) 420 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) 418 i 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 cupe (F32, F82) 440 i 03/2016 – 06/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i 03/2016 – 07/2020
4 Cabriolet (F33, F83) 440 i xDrive 03/2016 – 07/2020
4 Gran Coupe (F36) 440 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 440 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 425 d 03/2016 – 02/2018
4 cupe (F32, F82) M4 CS 07/2017 – 06/2019
4 Cabriolet (F33, F83) 420 i 03/2016 – 07/2020
4 cupe (F32, F82) 420 i 03/2016 – 06/2020
4 Gran Coupe (F36) 420 i 03/2016 – 05/2021
4 Gran Coupe (F36) 420 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 cupe (F32, F82) 420 i xDrive 03/2016 – 06/2020
4 Gran Coupe (F36) 430 i xDrive 03/2016 – 05/2021
4 cupe (F32, F82) 430 i xDrive 03/2016 – 06/2020

BMW (BRILLIANCE)

Model Motor Perioada
X1 (E84) sDrive 20 i 03/2012 – 12/2014
X1 (E84) xDrive 20 i 03/2012 – 12/2016
X1 (E84) xDrive 28 i 03/2012 – 12/2016
5 SERIES (E60) 525 i 04/2004 – 02/2006
5 SERIES (E60) 523 Li 01/2008 – 08/2010
5 SERIES (E60) 520 Li 06/2009 – 09/2010
X1 (E84) sDrive18 i 06/2014 – –
5 SERIES (E60) 525 i 01/2005 – 01/2006
X1 (E84) sDrive18 i 03/2012 – 12/2014
5 SERIES (E60) 530 i 01/2005 – 12/2006
X2 (F39) sDrive20 i 10/2019 – –
X2 (F39) sDrive25 i 10/2019 – –
X2 (F39) xDrive25 i xDrive 10/2019 – –

CHEVROLET

Model Motor Perioada
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 01/2008 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 04/2008 – –
LACETTI combi (J200) 1.6 03/2005 – –
LACETTI combi (J200) 1.8 08/2005 – 03/2013
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 01/2008 – –
LACETTI combi (J200) 2.0 D 01/2007 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 CNG 01/2008 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.4 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.6 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.6 03/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.4 07/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.2 03/2011 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 01/2008 – –
AVEO limuzina (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
AVEO hatchback (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
AVEO hatchback (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
AVEO limuzina (T300) 1.3 D 07/2011 – 12/2015
SPARK (M300) 1.2 12/2009 – 09/2012
MATIZ (M200, M250) 0.8 03/2005 – 12/2013
MATIZ (M200, M250) 1.0 03/2005 – 12/2007
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.4 03/2005 – 05/2008
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.4 16V 05/2003 – 05/2008
LACETTI (J200) 1.4 16V 03/2005 – 03/2013
LACETTI (J200) 1.6 03/2005 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 03/2005 – 12/2007
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 03/2005 – 05/2013
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.6 09/2009 – 12/2011
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.5 05/2005 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.4 04/2008 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 04/2008 – –
AVEO hatchback (T300) 1.4 Turbo 08/2013 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.4 09/2008 – –
SPARK (M300) 1.0 03/2010 – –
SPARK (M300) 1.2 03/2010 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 01/2007 – 09/2012
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 09/2008 – 12/2009
AVEO limuzina (T300) 1.6 Flexfuel 06/2012 – –
AVEO hatchback (T300) 1.6 Flex 06/2012 – 12/2014
AVEO limuzina (T300) 1.4 09/2011 – –
AVEO limuzina (T300) 1.8 09/2011 – 07/2015
AVEO hatchback (T300) 1.8 09/2011 – 07/2015
SPARK (M300) 1.2 01/2012 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 05/2005 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 LPG 04/2008 – 12/2011
SPARK (M300) 1.2 LPG 03/2010 – –
SPARK (M300) 1.0 LPG 03/2010 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 06/2006 – –
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.5 01/2005 – 05/2008
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.6 06/2006 – 05/2008
AVEO limuzina (T300) 1.6 06/2011 – –
AVEO hatchback (T300) 1.2 LPG 11/2012 – 12/2015
AVEO limuzina (T300) 1.2 LPG 11/2012 – 12/2015
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.2 LPG 01/2009 – –
AVEO hatchback (T300) 1.6 06/2011 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 01/2007 – –
LACETTI (J200) 1.8 03/2005 – 12/2009
SPARK (M300) EV 09/2013 – –
AVEO limuzina (T300) 1.8 Flexfuel 09/2013 – 07/2015
SPARK (M300) 1.0 LPG 07/2010 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.6 09/2008 – 12/2009
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.6 09/2003 – 12/2007
LACETTI combi (J200) 1.6 LPG 06/2009 – 12/2011
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.2 01/2004 – 05/2008
AVEO hatchback (T300) 1.8 Flexfuel 09/2013 – 07/2015
AVEO hatchback (T300) 1.8 Flexfuel 07/2015 – 12/2018
AVEO hatchback (T300) 1.8 07/2015 – 12/2018
AVEO limuzina (T300) 1.8 07/2015 – 12/2018
AVEO limuzina (T300) 1.8 Flexfuel 07/2015 – 12/2018
LACETTI combi (J200) 1.8 08/2005 – –
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.2 LPG 06/2008 – 11/2012
SPARK (M300) 1.0 07/2010 – –
AVEO / KALOS limuzina (T250, T255) 1.6 01/2008 – 12/2012
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.4 Flexfuel 07/2011 – 03/2013
AVEO / KALOS hatchback (T250, T255) 1.4 16V 06/2006 – 05/2008
SPARK (M300) EV 09/2013 – 12/2016
AVEO limuzina (T300) 1.2 01/2019 – –
AVEO / KALOS hatchback (T200) 1.2 LPG 01/2005 – 05/2008
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 4WD 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 10/2006 – 12/2009
CRUZE (J300) 2.0 CDI 08/2010 – –
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 11/2010 – 09/2018
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 4WD 03/2011 – –
CRUZE (J300) 1.7 D 01/2012 – –
EPICA (KL1_) 2.0 06/2006 – 12/2011
EPICA (KL1_) 2.5 06/2006 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 06/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 06/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 3.2 4WD 06/2006 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 10/2006 – –
EPICA (KL1_) 2.0 01/2005 – 12/2006
EPICA (KL1_) 2.0 01/2005 – 12/2006
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 12/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 12/2006 – 02/2011
CRUZE (J300) 2.0 VCDi 03/2012 – 11/2018
EPICA (KL1_) 2.0 D 01/2007 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 09/2007 – –
EPICA (KL1_) 2.0 08/2006 – 12/2011
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 10/2006 – 12/2009
CRUZE (J300) 1.6 05/2009 – –
CRUZE (J300) 1.8 05/2009 – –
CRUZE (J300) 2.0 CDI 05/2009 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG 01/2007 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 LPG 4WD 01/2007 – 02/2011
CRUZE (J300) 2.0 CDI 05/2009 – 05/2011
CRUZE (J300) 1.4 09/2010 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 01/2011 – –
CRUZE (J300) 1.8 11/2009 – –
CRUZE (J300) 1.8 LPG 06/2011 – –
CRUZE (J300) 1.4 07/2013 – –
CRUZE (J300) 1.8 Flex 10/2011 – 12/2016
CRUZE (J300) 1.7 TD 11/2013 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 01/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 4WD 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 11/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 11/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 06/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.2 D 07/2014 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 4WD 03/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 Flexfuel 4WD 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 Flexfuel 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 16V 4WD 12/2006 – 02/2011
CAPTIVA (C100, C140) 3.0 4WD 01/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 Flexfuel 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.4 Flexfuel 4WD 01/2011 – –
CAPTIVA (C100, C140) 3.2 4WD 01/2012 – –
CAPTIVA (C100, C140) 2.0 D 01/2016 – –
EPICA (KL1_) 2.0 LPG 04/2007 – 12/2010
CRUZE (J300) 1.6 12/2012 – –
EVANDA 2.0 03/2005 – 12/2006
ORLANDO (J309) 1.8 02/2011 – –
ORLANDO (J309) 2.0 D 02/2011 – 12/2015
ORLANDO (J309) 2.0 D 02/2011 – –
CORVETTE cupe (C5) 5.7 01/1997 – 09/2004
CRUZE hatchback (J305) 2.0 CDI 06/2011 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 06/2011 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.6 06/2011 – –
CORVETTE Cabriolet 5.7 09/1997 – 09/2004
CRUZE hatchback (J305) 1.6 01/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.7 D 01/2012 – 12/2015
CRUZE hatchback (J305) 1.7 TD 08/2013 – 12/2015
CRUZE hatchback (J305) 1.8 Flex 10/2011 – 12/2016
ORLANDO (J309) 1.8 LPG 06/2011 – 12/2015
CRUZE hatchback (J305) 1.4 07/2013 – 12/2015
CRUZE Station Wagon (J308) 1.4 07/2013 – 12/2015
CRUZE Station Wagon (J308) 1.4 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.6 08/2012 – 12/2015
CRUZE Station Wagon (J308) 1.8 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD 08/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 2.0 TD 08/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.4 06/2012 – –
ORLANDO (J309) 1.4 06/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 LPG 06/2011 – 12/2015
CRUZE hatchback (J305) 1.6 12/2012 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.6 12/2012 – 12/2015
ORLANDO (J309) 2.0 LPG 02/2012 – –
CRUZE hatchback (J305) 1.8 10/2011 – –
CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD 11/2013 – 12/2015

CHRYSLER

Model Motor Perioada
VOYAGER II (ES) 2.5 i 01/1991 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.0 i 01/1991 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i 08/1990 – 09/1995
VOYAGER II (ES) 3.3 i 08/1990 – 09/1995
VISION 3.5 TSi 09/1993 – 12/1997
NEON (PL) 2.0 16V 05/1994 – 08/1999
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.4 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 i AWD 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.5 TD 01/1995 – 03/2001
STRATUS (JA) 2.0 LE 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.5 LX V6 12/1995 – 04/2001
VOYAGER II (ES) 2.5 TD 01/1992 – 09/1995
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.0 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 i AWD 01/1995 – 03/2001
NEON II 2.0 16V 08/1999 – 12/2006
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.0 01/1995 – 03/2001
VOYAGER IV (RG, RS) 2.4 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 2.5 CRD 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 3.8 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 3.8 AWD 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 AWD 02/2000 – 12/2008
VOYAGER IV (RG, RS) 2.8 CRD 06/2004 – 12/2008
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 i 01/1995 – 03/2001
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 10/2000 – 09/2002
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 01/1995 – 09/2000
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.4 AWD 02/1997 – 03/2001
VOYAGER IV (RG, RS) 2.5 CRD 08/2005 – 12/2008
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 2.5 TDiC AWD 10/1995 – 03/2001
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 Flexfuel 09/1997 – 12/2000
VOYAGER II (ES) 3.3 AWD 09/1991 – 12/1993
VOYAGER II (ES) 3.8 AWD 09/1993 – 12/1994
VOYAGER II (ES) 3.8 09/1993 – 12/1994
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 Flexfuel AWD 09/1997 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.0 09/1999 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 Flexfuel 09/2000 – 12/2003
NEON II 2.0 09/1999 – 12/2002
VOYAGER II (ES) 3.3 08/1990 – 12/1993
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 09/1997 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 09/2000 – 12/2007
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.3 AWD 09/1997 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 AWD 09/2000 – 12/2003
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 AWD 09/1997 – 12/2000
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 09/1997 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 Flexfuel AWD 10/2000 – 12/2003
VOYAGER II (ES) 2.5 TD 01/1992 – 09/1995
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 01/1996 – 12/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 2.4 04/2003 – 12/2007
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 10/1997 – 09/2000
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 Flexfuel 09/2006 – 12/2007
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 09/1999 – 12/2003
VOYAGER IV (RG, RS) 3.3 Flexfuel 01/2000 – 12/2000
NEON II 2.0 16V R/T 10/2001 – 12/2004
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 01/1996 – 12/2000
VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) 3.8 AWD 01/1996 – 12/2000
VOYAGER I (AS) 3.0 10/1987 – 09/1990
VOYAGER I (AS) 3.0 10/1987 – 09/1990
VOYAGER I (AS) 3.3 10/1989 – 09/1990
VOYAGER I (AS) 2.5 10/1988 – 09/1990
STRATUS Cabriolet (JX) 2.0 LE 06/1996 – 04/2001
STRATUS Cabriolet (JX) 2.5 LX 04/1996 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.4 16 V 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.0 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.4 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS (JA) 2.5 V6 12/1995 – 04/2001

CITROËN

Model Motor Perioada
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 (NC5FS0, NC5FS9) 11/2009 – 12/2016
C4 II (NC_) 1.4 VTi 95 (NC8FP0) 11/2009 – 11/2015
C4 II (NC_) 1.6 THP 155 11/2009 – 12/2016
C4 II (NC_) 1.6 HDi 90 11/2009 – –
C4 II (NC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – –
C4 II (NC_) 2.0 HDi / BlueHDi 150 11/2009 – –
2 CV 4 – – 12/1975
2 CV 6 08/1979 – 07/1990
2 CV 6 02/1970 – 10/1985
LNA 0.6 11/1978 – 07/1986
AX (ZA-_) 10 E 12/1986 – 12/1988
AX (ZA-_) 10 07/1986 – 12/1998
AX (ZA-_) 11 12/1986 – 04/1994
AX (ZA-_) 1.3 Sport (ZAM4A) 04/1987 – 12/1988
AX (ZA-_) 14 12/1986 – 12/1988
AX (ZA-_) 14 01/1988 – 12/1992
AX (ZA-_) 14 06/1988 – 12/1989
AX (ZA-_) 14 D 09/1988 – 06/1992
AX (ZA-_) 14 D 08/1991 – 12/1997
AX (ZA-_) 11 09/1986 – 12/1997
AX (ZA-_) 14 (ZA) 04/1987 – 04/1997
GS A 1.3 07/1978 – 07/1986
VISA 0.6 09/1978 – 06/1988
VISA 11 E 09/1978 – 06/1988
VISA 17 D 04/1984 – 03/1991
BX (XB-_) 14 E 10/1982 – 06/1988
BX (XB-_) 14 E 09/1985 – 02/1993
BX (XB-_) 14 E 04/1983 – 07/1989
BX (XB-_) 14 E 04/1983 – 02/1993
BX (XB-_) 16 01/1987 – 02/1993
BX (XB-_) 16 07/1985 – 02/1993
BX (XB-_) 16 10/1982 – 06/1988
BX (XB-_) 16 10/1982 – 12/1992
BX (XB-_) 16 (XB180Z) 03/1986 – 02/1993
BX (XB-_) 19 09/1986 – 11/1989
BX (XB-_) 19 07/1986 – 05/1989
BX (XB-_) 19 E 06/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 06/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 07/1986 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 16V 03/1988 – 02/1993
BX (XB-_) TRD Turbo 03/1988 – 02/1993
BX (XB-_) 19 D 09/1983 – 09/1993
BX (XB-_) 19 D 03/1987 – 02/1993
BX (XB-_) 14 01/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 16 E 05/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 19 E 4×4 04/1989 – 02/1993
BX (XB-_) 19 GTi 4×4 06/1988 – 02/1993
BX Break (XB-_) TRD Turbo 03/1988 – 12/1994
BX Break (XB-_) 19 D 09/1983 – 11/1994
BX Break (XB-_) 19 D 03/1987 – 12/1994
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 07/1987 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.8 D 07/1986 – 12/2000
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 i 07/1988 – 12/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 i 05/1991 – 12/1996
XM (Y3) 2.1 TD 12V 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 2.1 D 12V 05/1989 – 06/1994
XM (Y3) 3.0 V6 05/1989 – 06/1994
XM Break (Y3) 2.1 TD 12V 11/1991 – 04/1994
ZX (N2) 1.9 D 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 TD 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.6 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.8 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 16V 07/1992 – 10/1994
XANTIA (X1_, X2_) 1.6 i 03/1993 – 03/2001
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 03/1993 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 03/1993 – 04/2003
AX (ZA-_) 14 4×4 08/1991 – 12/1996
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 Turbo D 05/1993 – 04/2003
ZX Break (N2) 1.9 D 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.8 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.4 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.9 TD 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.6 i 10/1993 – 10/1997
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 02/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 02/1994 – 04/2002
XM (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.0 i 16V 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.5 TD 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.5 TD 05/1994 – 10/2000
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1994 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 D 06/1994 – 01/1998
ZX (N2) 2.0 i 16V 06/1994 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 D 07/1993 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.9 D 06/1994 – 10/1997
EVASION microbus (22, U6) 2.0 Turbo C.T. 06/1994 – 07/2002
EVASION microbus (22, U6) 2.0 06/1994 – 07/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
AX (ZA-_) 15 D 08/1994 – 12/1997
EVASION microbus (22, U6) 1.9 TD 11/1994 – 07/2002
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 12/2001
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.1 Turbo D 12V 06/1995 – 02/1999
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 06/1995 – 01/1998
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.9 Turbo D 06/1995 – 04/2003
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 165 03/2006 – –
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1996 – 11/1998
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.4 VTS 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTL, VTR 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 06/1996 – 09/2003
JUMPY I (U6U_) 1.9 TD 04/1996 – 11/2003
JUMPY I (U6U_) 1.9 D 10/1995 – 08/1998
JUMPY I (U6U_) 1.6 10/1995 – 08/2000
XANTIA (X1_, X2_) 1.9 SD 02/1996 – 04/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) 07/1996 – 03/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i (MBKFX, MBKFW) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 D (MBA9A, MCA9A) 07/1996 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D (MBDJY) 07/1996 – 12/2003
SAXO (S0, S1) 1.5 D 09/1996 – 06/2001
JUMPY I (U6U_) 1.9 TD 10/1995 – 08/2000
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.1 Turbo D 12V 06/1996 – 02/1999
EVASION microbus (22, U6) 2.1 TD 05/1996 – 07/2002
ZX (N2) 2.0 i 16V 05/1996 – 06/1997
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFDJY) 07/1996 – 12/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) 07/1996 – 05/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 05/2003 – 09/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 06/2005 – 09/2006
AX (ZA-_) 11 Cat (ZA_) 09/1988 – 12/1989
AX (ZA-_) 1.4 GTi 08/1991 – 12/1996
AX (ZA-_) 1.4 GTi 06/1991 – 12/1996
DYANE 6 12/1968 – 10/1984
DS4 (NX_) 1.6 VTi 120 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 155 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 200 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 110 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 HDi 165 04/2011 – 07/2015
NEMO microbus 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BX (XB-_) 14 01/1989 – 12/1989
BX (XB-_) 19 GTi 16V 09/1987 – 12/1988
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 HDi 110 09/2010 – 08/2013
BX (XB-_) 1.8 D 10/1985 – 09/1993
XM Break (Y4) 2.0 Turbo 05/1994 – 10/2000
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 05/1987 – 12/1996
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 165 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 HDi 110 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 165 09/2010 – 08/2013
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 110 05/2010 – 02/2013
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
JUMPER I bus (230P) 2.5 D 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 1.9 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.5 TD 4×4 08/1996 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.0 4×4 08/1996 – 04/2002
BX (XB-_) 14 E 10/1985 – 05/1989
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
JUMPER I bus (230P) 2.5 TDI 4×4 12/1996 – 11/2000
AX (ZA-_) 10 02/1987 – 12/1998
AX (ZA-_) 15 D 08/1994 – 12/1997
BX (XB-_) 11 10/1986 – 06/1992
BX (XB-_) 16 09/1987 – 02/1993
XM (Y3) 2.0 05/1989 – 04/1994
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 04/1997 – 04/2003
EVASION microbus (22, U6) 1.8 05/1997 – 07/2002
XSARA (N1) 1.8 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i Aut. 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i 16V 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.4 i 04/1997 – 03/2005
XSARA (N1) 1.5 D 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.6 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.9 TD 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 D 04/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.4 i 10/1997 – 08/2005
XSARA Break (N2) 1.6 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i Aut. 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 16V 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.5 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 TD 10/1997 – 09/2000
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 02/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i (MFLFX) 05/1997 – 10/2002
XSARA (N1) 1.9 D 04/1997 – 09/2000
XM (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XM (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 3.0 V6 24V 05/1994 – 10/2000
XM (Y4) 2.1 TD 12V 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 05/1994 – 10/2000
XM Break (Y4) 2.1 TD 12V 05/1994 – 10/2000
XANTIA Break (X1_, X2_) 3.0 V6 01/1998 – 04/2003
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 16V 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 2.0 i 16V 02/1998 – 03/2005
BX (XB-_) 16 09/1988 – 02/1993
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.4 E 07/1987 – 12/1996
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
JUMPER I bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
XSARA (N1) 1.9 SD 01/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.9 D 01/1998 – 09/2000
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 HDI 109 02/1999 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 HDI 109 02/1999 – 04/2003
ZX (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 02/1998
XSARA (N1) 1.9 D 07/1998 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.9 D 07/1998 – 08/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
C3 I (FC_, FN_) 1.6 Bioflex 06/2005 – 12/2013
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 110 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 110 01/2002 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 110 16V 12/2003 – 10/2006
DS5 1.6 THP 155 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 THP 200 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 HDi 110 11/2011 – 07/2015
DS5 2.0 HDi 165 11/2011 – 07/2015
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 12/1996 – 11/2000
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 04/2003
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/1998 – 04/2000
XSARA (N1) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 09/2001
XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V 02/2000 – 08/2005
XSARA PICASSO (N68) 2.0 HDi 12/1999 – 12/2011
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 LPG (NC5FS0) 09/2011 – –
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 95 07/2011 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 07/2011 – 03/2016
JUMPER II bus 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 110 07/2011 – 12/2020
JUMPER II bus 2.2 HDi 130 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 130 07/2011 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 130 07/2006 – –
JUMPER II bus 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 150 07/2011 – –
JUMPER II bus 3.0 HDi 180 07/2011 – –
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 180 07/2011 – –
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 180 07/2011 – –
DS3 (SA_) 1.6 THP 150 01/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.4 HDi 70 (SA8HP4) 04/2010 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.1 BiFuel 11/2010 – 09/2016
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 07/2003 – 02/2011
JUMPY I (U6U_) 1.9 D 70 04/1998 – 11/2003
XSARA (N1) 2.0 HDi 90 02/1999 – 03/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDI 90 02/1999 – 08/2005
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 HDI 90 03/1999 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 HDI 90 03/1999 – 04/2003
JUMPER I bus (230P) 1.9 D 01/1999 – 04/2002
XSARA caroserie inchisa/combi 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
XM Break (Y4) 2.1 D12 07/1994 – 06/1996
ZX (N2) 1.1 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 03/1991 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.8 D 10/1993 – 10/1997
EVASION microbus (22, U6) 2.0 HDI 08/1999 – 07/2002
ZX (N2) 1.8 D 06/1993 – 06/1997
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.0 10/1984 – 12/1997
JUMPER I platou / sasiu (230) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.0 03/1994 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TDi 12/1996 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 (MBWJZ, MCWJZ) 04/1999 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDI 90 (MFRHY) 12/1999 – 10/2005
JUMPER I caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
AX (ZA-_) 1.4 GTi 06/1991 – 12/1992
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 D (MFA9A) 07/1998 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i 4WD (MFLFX) 04/1997 – 10/2001
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.9 D 70 4WD (MBWJZ, MCWJZ) 07/1998 – 03/2006
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D 4WD (MFWJZ) 07/1998 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) electrique 01/2000 – 10/2002
BX (XB-_) 11 10/1988 – 06/1992
BX (XB-_) 15 10/1987 – 05/1992
BX (XB-_) 19 07/1986 – 05/1989
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/2000 – 07/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 D 4×4 03/2000 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.5 TDi 4×4 03/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 TDi 4×4 03/2000 – 11/2000
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 D 4×4 03/2000 – 04/2002
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 04/2000 – 12/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.6 i 10/1995 – 08/2000
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 1.9 TD 10/1999 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 D 70 04/1998 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 95 10/1999 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 HDi 110 03/2000 – 10/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 TD 10/1995 – 08/2000
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1998 – 06/2003
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 04/1994
XSARA cupe (N0) 1.4 i 03/1998 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 TD 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1999 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1998 – 09/2000
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 12/2010
XSARA (N1) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.6 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA cupe (N0) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) 03/2001 – 08/2004
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) 12/1999 – 12/2011
C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE) 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V HPi (DERLZB) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 3.0 V6 (DEXFXC, DEXFXF) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHSB, DERHSE) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXE) 06/2001 – 08/2004
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 10/2000 – 12/2011
C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) 06/2001 – 08/2004
XSARA (N1) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDi 109 05/2001 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 HDI 90 02/1999 – 03/2005
XSARA Break (N2) 2.0 HDi 109 05/2001 – 08/2005
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I bus (230P) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
JUMPER I platou / sasiu (230) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 09/2000 – 04/2002
JUMPER I caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 09/2000 – 04/2002
C3 I (FC_, FN_) 1.1 i 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 02/2002 – 08/2010
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V HDi 02/2002 – 06/2008
XSARA cupe (N0) 1.6 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
C8 (EA_, EB_) 2.0 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.2 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 3.0 V6 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 07/2002 – –
JUMPER I caroserie (244) 2.0 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.2 HDi 04/2002 – 06/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2002 – 06/2006
C3 Pluriel (HB_) 1.6 05/2003 – –
C3 Pluriel (HB_) 1.4 05/2003 – –
C2 (JM_) 1.1 09/2003 – 09/2012
C2 (JM_) 1.4 09/2003 – 12/2009
C2 (JM_) 1.6 07/2003 – 10/2010
C2 (JM_) 1.4 HDi 07/2003 – 12/2009
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.3 07/1987 – 05/1988
EVASION microbus (22, U6) 1.9 TD 10/1995 – 12/1998
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 HDi 110 10/2001 – 10/2006
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 01/2003 – 06/2012
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 HDI 11/2001 – 04/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i bivalent (MBKFW) 04/2003 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i bivalent (MFKFW) 04/2003 – 10/2008
JUMPER I caroserie (244) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
C5 I Break (DE_) 3.0 Carlsson 09/2003 – 08/2004
XSARA (N1) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 1.4 HDi 01/2003 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.4 HDi 01/2003 – 08/2005
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V 12/2003 – 08/2010
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 05/2004 – 12/2011
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 12/2000 – 12/2005
C3 Pluriel (HB_) 1.4 HDi 04/2004 – –
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 05/2004 – 06/2006
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
C4 I (LC_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 HDi 11/2004 – 07/2011
C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHYB) 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2001 – 08/2004
C5 II (RC_) 1.8 16V (RC6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II (RC_) 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC) 09/2004 – 08/2008
C5 II (RC_) 3.0 V6 (RCXFUF) 09/2004 – 09/2008
C5 II (RC_) 1.6 HDi (RC8HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 2.0 HDi (RCRHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II (RC_) 2.2 HDi (RC4HXE) 09/2004 – 08/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II Break (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUF) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 1.6 HDi (RE9HZC, RE9HYB) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HXE) 09/2004 – 09/2006
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 09/2000 – 09/2003
C1 (PM_, PN_) 1.0 06/2005 – 09/2014
C1 (PM_, PN_) 1.4 HDi 06/2005 – 09/2014
C2 (JM_) 1.6 VTS 10/2004 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 bivalent 11/2002 – 12/2011
C6 (TD_) 3.0 V6 09/2005 – 12/2012
C6 (TD_) 2.7 HDi 09/2005 – 12/2011
AX (ZA-_) 11 4×4 06/1991 – 07/1992
ZX (N2) 1.1 03/1991 – 08/1993
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 i 05/1998 – 10/2002
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) 11/2000 – 10/2005
AX (ZA-_) 10 09/1986 – 06/1992
JUMPER I bus (244, Z_) 2.0 bivalent 02/2003 – 06/2006
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V 09/2005 – 12/2011
XSARA PICASSO (N68) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2011
C8 (EA_, EB_) 2.0 16V 09/2005 – –
C5 II (RC_) 1.8 16V 09/2005 – 01/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 09/2005 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 75 (MF9HW, GJ9HWC, GF9HWC, GN9HWC) 07/2005 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 90 (MF9HX) 07/2005 – 05/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FYB) 09/2005 – 01/2008
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V HDi 10/2005 – 12/2009
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V (MBNFU) 10/2000 – 03/2008
JUMPER II bus 2.2 HDi 100 04/2006 – –
JUMPER II bus 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
JUMPER II bus 3.0 HDi 160 09/2006 – –
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 100 04/2006 – 12/2012
JUMPER II caroserie 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 160 09/2006 – 12/2015
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 100 04/2006 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 160 09/2006 – 12/2015
C5 II (RC_) 2.2 HDi 04/2006 – 08/2008
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HTE, RE4HT2) 04/2006 – 08/2008
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 135 03/2006 – –
C2 (JM_) 1.4 16V 04/2005 – 12/2009
XSARA PICASSO (N68) 1.6 06/2002 – 08/2005
C6 (TD_) 2.2 HDi 06/2006 – 12/2012
C4 I (LC_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 75 (MB9HW) 07/2005 – 12/2011
JUMPY II (VF7) 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 i 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 140 01/2007 – 03/2016
AX (ZA-_) 1.4 Allure 08/1992 – 04/1994
AX (ZA-_) 1.4 D 4×4 06/1991 – 07/1992
BX (XB-_) 1.6 01/1987 – 01/1992
BX (XB-_) 1.9 GTi 01/1990 – 01/1992
BX (XB-_) 1.9 RD 4×4 01/1987 – 01/1992
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.0 E 11/1992 – 07/1996
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 11/1988 – 07/1996
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 11/2002 – 10/2008
XSARA (N1) 1.8 VTS 08/1998 – 10/2004
XM (Y4) 2.1 D12 VSX 03/1996 – 08/1996
ZX (N2) 1.4 D 07/1994 – 10/1997
XSARA PICASSO (N68) 1.6 Chrono 04/2001 – 10/2004
XSARA PICASSO (N68) 1.8 SX 06/2000 – 08/2005
C5 I (DC_) 3.0 Carlsson HP 08/2001 – 08/2004
C5 II (RC_) 3.0 Carlsson HP 09/2004 – 01/2008
SAXO (S0, S1) 1.1 BiFuel 07/2000 – 06/2003
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.9 D 01/2000 – 07/2005
XSARA (N1) 1.8 BiFuel 07/1997 – 08/2000
ZX (N2) 1.9 03/1991 – 09/1993
AX (ZA-_) 1.4 4×4 08/1992 – 04/1994
AX (ZA-_) 1.4 4×4 (ZA) 09/1986 – 07/1992
SAXO (S0, S1) 1.6 VTR 05/1996 – 07/1999
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.9 D (MFDJY) 07/1996 – 10/1999
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 2.0 HDi 4×4 (MFRHY) 11/2002 – 10/2005
XSARA cupe (N0) 1.9 D 02/1998 – 05/1999
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V 10/2006 – 12/2010
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 i 16V 10/2006 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 HDi 10/2006 – 06/2011
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 138 10/2006 – 12/2013
ZX Break (N2) 1.5 D 06/1996 – 02/1998
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2006 – –
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i 02/2002 – 11/2010
C5 I (DC_) 2.0 HDi 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2001 – 08/2004
JUMPER I caroserie (230L) 2.0 4×4 10/1996 – 01/2002
C5 II Break (RE_) 3.0 (REXFUJ) 09/2004 – 01/2008
SAXO (S0, S1) Electric 11/1996 – 06/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( Electric 07/2003 – 12/2005
C3 I (FC_, FN_) 1.4 HDi 05/2005 – 12/2009
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 16V 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 04/2008 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 110 04/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 02/2008 – –
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 90 (MB9HX, MC9HX) 07/2005 – 12/2011
C2 (JM_) 1.6 HDi 09/2005 – 12/2009
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 06/2006 – 12/2012
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 DT 10/1995 – 08/2000
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 D 10/1995 – 08/1998
C4 I (LC_) 1.6 16V Bio-Flex 09/2007 – 07/2008
AX (ZA-_) Electric 04/1993 – 10/1996
AX (ZA-_) Electric 11/1996 – 04/1997
C15 Autoutilitară/limuzină spațioasă (VD_) 1.1 10/1984 – 07/1987
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 11/2002 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) Electric 01/1998 – 12/2005
JUMPER I caroserie (230L) 2.5 DT 4×4 10/1996 – 08/1997
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 12/2003 – 10/2006
JUMPY I platou / sasiu (BU_, BV_, BW_, BX_) 2.0 HDi 110 12/2003 – 10/2006
JUMPER I platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 02/2002 – 06/2006
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 02/2001 – 04/2004
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 04/2004
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 (SH8FSC, SH8FP0, SH8FP6) 12/2008 – 12/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 120 02/2009 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 12/2010
BX (XB-_) 1.9 tractiune integrala 02/1992 – 06/1994
C4 I (LC_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 THP 140 07/2008 – 07/2011
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 16V 07/2008 – 12/2010
ZX (N2) 2.0 09/1996 – 10/1997
ZX (N2) 1.8 04/1996 – 10/1997
ZX (N2) 2.0 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.8 03/1991 – 10/1997
ZX (N2) 1.6 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.9 DT 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.9 DT 06/1992 – 06/1994
SAXO (S0, S1) 1.5 D 07/2001 – 04/2004
C3 PICASSO (SH_) 1.6 04/2011 – 06/2013
C15 combi 1.8 D 04/1987 – 08/2000
C15 combi 1.1 10/1988 – 10/1992
C15 combi 1.4 05/1987 – 09/1992
C15 combi 1.4 05/1987 – 10/1992
C15 combi 1.1 08/1988 – 07/1996
C15 combi 1.4 05/1991 – 07/1996
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 03/1993 – 05/1995
EVASION microbus (22, U6) 1.8 02/1996 – 12/1996
C4 I (LC_) 1.6 HDi 07/2006 – 07/2011
C4 I (LC_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
EVASION microbus (22, U6) 2.0 HDI 16V 09/1999 – 07/2002
AX (ZA-_) 14 01/1988 – 12/1992
ZX (N2) 1.9 03/1991 – 06/1997
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 16V 10/2008 – 08/2013
NEMO microbus 1.4 HDi 04/2009 – –
NEMO microbus 1.4 04/2009 – –
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 02/2009 – 03/2015
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 HDi 150 07/2009 – 08/2013
C2 (JM_) 1.4 10/2006 – 12/2009
C3 II (SC_) 1.1 i 09/2009 – 01/2013
C3 II (SC_) 1.4 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.4 VTi 95 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 VTi 120 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 09/2016
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 VTi 120 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 155 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 90 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 110 11/2009 – 07/2015
AX (ZA-_) 14 01/1989 – 12/1991
AX (ZA-_) 14 GT 01/1989 – 12/1991
C6 (TD_) 3.0 HDi 04/2009 – 12/2012
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 120 11/2009 – –
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 09/2006 – 12/2009
C3 II (SC_) 1.6 HDi 90 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) 11/2009 – 09/2016
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 110 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDI 90 07/2010 – 03/2015
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 145 07/2010 – 12/2013
JUMPER II caroserie 3.0 HDi 155 07/2006 – 12/2015
JUMPER II platou / sasiu 3.0 HDi 145 07/2010 – 12/2013
JUMPY II (VF7) 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 165 07/2010 – 03/2016
JUMPER II bus 3.0 HDi 155 07/2006 – –
XM (Y4) 3.0 V6 07/1994 – 12/1997
DS4 (NX_) 1.6 THP 165 01/2012 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP160 01/2012 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 Flex 07/2011 – 12/2016
DS5 2.0 BlueHDi 180 08/2013 – 07/2015
JUMPER I caroserie (244) 2.3 HDi 08/2008 – –
DS5 1.6 THP 165 01/2012 – 07/2015
JUMPER I bus (244, Z_) 2.3 HDi 08/2008 – –
C3 I (FC_, FN_) 1.4 12/2005 – 07/2012
C3 I (FC_, FN_) 1.4 Flex 12/2005 – 07/2012
C3 II (SC_) 1.4 LPG 06/2013 – 09/2016
DS5 2.0 HDi 200 Hybrid4 tractiune integrala 12/2011 – 07/2015
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi tractiune integrala 04/2002 – 06/2006
DS4 (NX_) 1.6 THP 160 04/2012 – 07/2015
XSARA (N1) 1.4 LPG 05/1998 – 08/2000
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 07/2010 – –
C3 PICASSO (SH_) 1.4 VTi 95 LPG (SH8FN0) 09/2010 – 11/2015
XSARA Break (N2) 1.8 LPG 05/1998 – 08/2000
XSARA PICASSO (N68) 2.0 02/2004 – 10/2004
JUMPER I caroserie (244) 2.8 HDi 06/2003 – 06/2006
JUMPER I bus (244, Z_) 2.8 HDi 06/2003 – 06/2006
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUJ) 10/2004 – 04/2007
C5 II (RC_) 3.0 V6 10/2004 – 04/2007
XM (Y3) 2.0 i 05/1989 – 06/1994
ZX (N2) 2.0 i 16V 07/1992 – 10/1997
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V 08/2005 – 12/2007
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 i 10/1999 – 12/2003
C3 II (SC_) 1.5 Flex 08/2012 – 12/2016
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 2.0 i 16V 05/2008 – 12/2013
DS3 (SA_) 1.4 VTi 98 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.2 VTi 82 01/2013 – 03/2015
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 LPG 08/2012 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 HDi 115 08/2012 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.2 VTi 82 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 VTi 120 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 155 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 HDi 90 01/2013 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 HDi 115 01/2013 – 03/2015
C3 II (SC_) 1.0 VTi 68 08/2012 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.2 VTi 82 06/2012 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 HDi 115 09/2012 – 09/2016
C4 II (NC_) 1.6 HDi 115 07/2012 – –
C8 (EA_, EB_) 2.2 HDi 06/2007 – –
C6 (TD_) 2.2 HDi 06/2006 – 12/2010
DS4 (NX_) 1.6 HDi 115 08/2012 – 07/2015
C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HPE, RE4HP2, RE4HRE, RE4HR2) 05/2006 – 01/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( Electric 01/2010 – 12/2010
DS3 Cabriolet 1.6 THP 150 01/2013 – 07/2015
DS5 1.6 HDi 115 06/2012 – 07/2015
DS5 2.0 HDi 135 11/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 HDi / BlueHDi 135 09/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 HDi 90 05/2011 – 07/2015
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 16V 04/2008 – –
XSARA cupe (N0) 1.8 LPG 01/1998 – 08/2000
DS4 (NX_) 1.6 THP 150 04/2011 – 07/2015
XSARA Break (N2) 1.4 LPG 05/1998 – 08/2000
DS5 1.6 THP 150 11/2011 – 07/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 Flex 05/2011 – 06/2012
C3 II (SC_) 1.6 VTi 120 Flex 07/2012 – 09/2016
DS5 1.6 HDi 11/2013 – 07/2015
XSARA PICASSO (N68) 1.6 Flex 10/2006 – 06/2012
DS3 (SA_) 1.6 HDi 115 10/2013 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120 10/2013 – 07/2015
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C4 II (NC_) 2.0 Flex 02/2009 – 07/2013
C1 II (PA_, PS_) 1.0 VTi 68 04/2014 – 04/2018
C1 II (PA_, PS_) 1.2 VTi 82 04/2014 – 04/2018
C3 PICASSO (SH_) 1.5 Flex 06/2012 – 12/2016
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) Electric 01/2013 – –
JUMPY II (VF7) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
JUMPY II caroserie 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
DS5 1.6 THP 165 Hybrid 06/2012 – 07/2015
DS5 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.2 THP 130 (NCHNYM, NCHNYT) 04/2014 – 12/2017
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) Electric 01/2013 – –
DS3 Cabriolet 1.2 THP 110 10/2014 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.2 THP 110 10/2014 – 03/2015
DS3 Cabriolet 1.6 Racing 03/2014 – 07/2015
DS5 2.0 BlueHDi 150 07/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 165 10/2014 – 06/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 165 10/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 180 07/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 2.0 BlueHDi 150 07/2014 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.2 THP 130 07/2014 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.2 THP 110 10/2014 – 09/2016
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – 03/2016
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 120 02/2015 – 05/2018
C3 PICASSO (SH_) 1.2 THP 110 (SHHNZ6) 01/2015 – 12/2015
C3 PICASSO (SH_) 1.6 BlueHDi 100 01/2015 – 08/2017
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – 08/2018
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – 08/2018
BX (XB-_) 19 GTi 10/1984 – 06/1994
BX (XB-_) 16 02/1992 – 06/1994
BX (XB-_) 14 10/1982 – 01/1992
BX (XB-_) 11 10/1982 – 01/1992
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 05/2018
C3 II (SC_) 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 BlueHDi 75 04/2015 – 09/2016
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2010 – 04/2020
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 04/2008 – 04/2020
C4 II limuzina (NC_) 1.6 THP 165 08/2013 – –
C4 II limuzina (NC_) 2.0 Flex 09/2013 – 12/2016
C4 II limuzina (NC_) 1.6 Flex 12/2014 – 03/2021
C4 II (NC_) 2.0 Flex 01/2012 – 12/2015
C4 II (NC_) 1.2 THP 110 (NCHNZ6, NCHNV6) 02/2015 – 12/2017
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – 12/2017
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 110 07/2015 – 09/2019
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 130 07/2015 – 09/2019
JUMPER II bus 2.0 BlueHDi 160 07/2015 – 09/2019
C4 I (LC_) 2.0 16V 09/2006 – 07/2009
C4 I (LC_) 2.0 HDi 04/2007 – 07/2008
DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75 03/2015 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 115 10/2013 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 BlueHDi 115 07/2014 – 07/2015
C4 II (NC_) 1.6 BlueHDi 115 01/2013 – 05/2015
C3 II (SC_) 1.4 VTi 11/2009 – 09/2016
C5 II (RC_) 2.2 HDi 05/2006 – 01/2008
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 04/2000 – 10/2006
VISA 11 E 09/1978 – 05/1986
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 92 07/2010 – 12/2017
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 BlueHDi 100 12/2014 – 04/2021
NEMO Autoutilitară/limuzină spațioasă (AA_) 1.3 BlueHDi 80 02/2016 – –
NEMO microbus 1.3 HDi 80 10/2015 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2019
SPACETOURER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 04/2019
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.2 PureTech 110 02/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – 04/2020
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 110 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 130 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 160 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 110 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 130 11/2015 – 09/2019
C4 II limuzina (NC_) 1.6 HDi 08/2013 – –
C4 II limuzina (NC_) 2.0 16V 09/2013 – –
C5 II (RC_) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
XANTIA (X1_, X2_) 3.0 V6 09/1997 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 16V 06/1998 – 11/2000
XSARA cupe (N0) 2.0 16V 05/2001 – 03/2004
XSARA (N1) 1.9 D 04/2000 – 04/2005
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 12/1999 – 11/2011
ZX Break (N2) 1.9 D 10/1993 – 07/1999
ZX (N2) 1.9 D 10/1993 – 07/1999
C3 III (SX) 1.2 VTi 68 07/2016 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – 12/2014
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 75 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 90 4×4 02/2012 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 BlueHDi 100 4×4 12/2014 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 HDi 115 4×4 02/2012 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 160 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPER II caroserie 2.0 BlueHDi 160 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPER II platou / sasiu 2.0 BlueHDi 130 4×4 11/2015 – 09/2019
JUMPY II caroserie 2.0 HDi 125 4×4 07/2011 – 03/2016
C8 (EA_, EB_) 2.0 HDi 07/2002 – –
C3 Pluriel (HB_) 1.4 07/2003 – –
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
JUMPY III bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – 06/2022
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 12/2019 – –
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
C4 II (NC_) 1.6 (NCNFU0) 01/2010 – –
C3 PICASSO (SH_) 1.6 VTi 115 (SH5FP0, SH5FP8) 07/2009 – 12/2015
C3 III (SX) 1.2 VTi 82 07/2016 – –
C3 III (SX) 1.2 THP 110 (SXHNPS, SXHNZT, SXHNZ6) 07/2016 – –
C3 III (SX) 1.6 BlueHDi 75 07/2016 – 05/2018
C3 III (SX) 1.6 BlueHDi 100 07/2016 – 05/2018
C3 II (SC_) 1.5 08/2012 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.4 LPG 07/2010 – 09/2016
BX (XB-_) 1.9 10/1985 – 06/1994
BX (XB-_) 19 09/1984 – 01/1992
BX (XB-_) 19 01/1987 – 01/1992
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – 04/2020
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
JUMPY III platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 01/2013 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 THP 01/2013 – –
C4 II limuzina (NC_) 1.6 01/2013 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 11/2008 – –
C3 II (SC_) 1.6 VTi 11/2013 – –
XSARA caroserie inchisa/combi 1.9 D 06/1999 – 08/2005
XSARA caroserie inchisa/combi 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA caroserie inchisa/combi 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA caroserie inchisa/combi 1.4 09/2000 – 03/2005
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.4 05/1998 – 10/2004
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.4 LPG 06/1999 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.5 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.8 D 05/1998 – 05/1999
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.9 D 06/1999 – 03/2005
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 1.9 D 05/1998 – 08/2000
XSARA Caseta/ Hatchback (N3_) 2.0 HDi 09/2000 – 03/2005
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.6 BlueHDi 100 (2CBHYB) 07/2017 – 08/2018
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.6 BlueHDi 120 (2CBHZH) 07/2017 – 05/2018
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 82 (2RHMRC, 2RHMZB) 06/2017 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 110 (2RHNZB, 2RHNZW, 2RHNPX, 2RHNPJ) 06/2017 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 130 (2RHNYH) 07/2017 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.6 BlueHDi 115 (2CBHXH) 06/2017 – 05/2018
C3 III (SX) 1.6 VTi (SXNFPT) 02/2017 – –
C3 I (FC_, FN_) 1.1 LPG 06/2006 – 12/2009
BERLINGO platou / sasiu (B9) 1.6 HDi 90 07/2010 – –
DS3 Cabriolet 1.6 Racing 03/2014 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 165 02/2015 – 07/2015
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 08/1999 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.0 10/1997 – 06/2003
SAXO Hatchback van (S3_) 1.5 D 07/2001 – 06/2003
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXF) 05/2001 – 08/2004
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 BiFuel (MBKFXB, MCKFXB) 07/1996 – 10/2002
C3 III (SX) 1.5 BlueHDi 100 (SXYHYP, SXYHTU) 05/2018 – –
C3 III (SX) 1.2 PureTech 82 05/2018 – –
C1 II (PA_, PS_) 1.0 VTi 72 06/2018 – 07/2021
C3 I (FC_, FN_) 1.4 BiFuel 09/2008 – 12/2009
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.5 BlueHDi 100 (2CYHYJ) 08/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 130 (ECYHZJ, ECYHZR) 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.2 PureTech 110 06/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
SPACETOURER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.5 BlueHDi 75 06/2018 – –
C3 II (SC_) 1.2 PureTech Flex 06/2016 – 06/2021
C3 II (SC_) 1.6 VTi Flex 10/2016 – 06/2021
DS3 Cabriolet 1.6 BlueHDi 100 07/2014 – 07/2015
C4 II (NC_) 2.0 HDi / BlueHDi 160 10/2010 – –
XM Break (Y4) 2.0 08/1994 – 07/1999
XM (Y4) 2.0 08/1994 – 07/1999
EVASION microbus (22, U6) 2.0 HDI 08/1999 – 07/2002
XSARA cupe (N0) 1.8 09/2000 – 10/2004
C6 (TD_) 3.0 HDi 06/2009 – 12/2010
C2 (JM_) 1.4 HDi 09/2003 – 04/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 16V LPG 06/2004 – 12/2010
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V Flex 06/2009 – 01/2013
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 01/2008 – 12/2009
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V CNG 03/2009 – 12/2011
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 BlueHDi 02/2015 – –
C3 II Caseta/ Hatchback (SC_) 1.6 BlueHDi 03/2015 – 09/2016
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 BlueHDi 07/2014 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 06/2010 – –
C4 II Caseta/ Hatchback (NC_) 1.6 HDi 11/2009 – –
C3 II Caseta/ Hatchback (SC_) 1.4 HDi 06/2010 – 09/2016
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE) 06/2002 – 08/2004
C4 I Caseta/ Hatchback (LR_) 2.0 HDi 02/2005 – 12/2010
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHYB) 06/2002 – 08/2004
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXF) 06/2002 – 08/2004
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.4 HDi 11/2003 – 04/2005
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.1 11/2003 – 12/2009
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 1.6 HDi (RE9HYB, RE9HZB) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 HDi (RERHRH) 09/2004 – 01/2008
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 11/2004 – 01/2008
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.5 BlueHDi 120 (2CYHXX) 08/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) PureTech 110 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 130 06/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDi 75 06/2018 – 04/2020
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDi 100 06/2018 – 04/2021
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.5 BlueHDi 100 (2CYHYJ) 08/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.6 HDi 92 (2C9HPA) 10/2017 – –
C3 III (SX) 1.6 HDi 92 11/2017 – –
C3 III (SX) 1.2 VTi 82 LPG 07/2016 – –
C3 III (SX) 1.2 PureTech 82 LPG 05/2018 – –
C3 III Van (SX_, SY_) PureTech 82 03/2019 – –
C3 III Van (SX_, SY_) PureTech 110 03/2019 – –
C3 III Van (SX_, SY_) BlueHDi 75 03/2019 – –
C3 III Van (SX_, SY_) BlueHDi 100 03/2019 – –
C3 III Van (SX_, SY_) BlueHDi 100 03/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) PureTech 82 05/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) PureTech 82 05/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) 1.6 BlueHDI 100 05/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) 1.5 BlueHDI 100 05/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) 1.5 BlueHDI 120 05/2019 – –
JUMPY III caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 90 09/2018 – –
BERLINGO (ER_, EC_) 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 16V Flex 10/2018 – 12/2019
C5 I caroserie inchisa/combi (DE_) 2.0 HDi (DERHSE, DERHSB) 06/2002 – 08/2004
SPACETOURER bus (V_) 1.6 HDi 90 07/2018 – –
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 1.9 TD 10/1995 – 08/2000
BERLINGO (ER_, EC_) 1.6 BlueHDi 100 01/2019 – –
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) PureTech 130 10/2019 – –
JUMPER II platou / sasiu 2.2 BlueHDi 165 08/2019 – 10/2023
JUMPY III bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 75 10/2019 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 130 4×4 06/2018 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
JUMPY III caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
SPACETOURER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
BERLINGO MULTISPACE (B9) Electric 09/2017 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) PureTech 110 01/2018 – –
C4 CACTUS 1.2 VTi 82 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.6 HDi 90 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.2 VTi 75 / PureTech 75 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.2 THP 110 09/2014 – –
C4 CACTUS 1.6 BlueHDi 100 09/2014 – 06/2018
C4 I limuzina 2.0 Exclusive 16V 07/2007 – 11/2014
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.8 Bifuel 01/2009 – 10/2012
C4 cupe (LA_) 1.4 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 07/2007
C4 cupe (LA_) 2.0 16V 11/2004 – 12/2010
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 HDi 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 11/2004 – 12/2010
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.8 i 16V 02/2007 – 12/2011
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 i 16V 09/2007 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 HDi 02/2007 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 138 10/2006 – 08/2013
C4 cupe (LA_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 150 07/2008 – 07/2011
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 VTi 120 07/2008 – 08/2013
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 THP 140 07/2008 – 08/2013
C4 cupe (LA_) 2.0 HDi 07/2008 – 07/2011
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 HDi 150 07/2009 – 08/2013
C4 I limuzina 1.6 16V 07/2006 – 07/2011
C4 I limuzina 2.0 16V 07/2006 – 07/2011
C4 I limuzina 1.6 HDi 07/2006 – 07/2011
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 16V 07/2008 – 08/2013
C-ELYSEE (DD_) 1.2 VTi 72 (DDHMY0) 11/2012 – 01/2017
C-ELYSEE (DD_) 1.6 HDI 92 11/2012 – –
C-ELYSEE (DD_) 1.6 VTi 115 (DDNFP0, DDNFP6, DDNFP9) 11/2012 – –
C4 cupe (LA_) 2.0 VTR 10/2006 – 12/2007
C4 PICASSO I microbus (UD_) 2.0 i 16V 05/2008 – 05/2013
C-ELYSEE (DD_) 1.6 BlueHDi 100 11/2014 – 12/2016
C-ELYSEE (DD_) 1.2 VTi 82 12/2014 – –
C4 I limuzina 1.6 03/2011 – 11/2014
C4 I limuzina 2.0 Flex 10/2008 – 07/2013
C-ELYSEE (DD_) 1.5 BlueHDi 100 05/2018 – –
C4 I limuzina 1.6 HDi 07/2006 – 08/2013
C4 cupe (LA_) 1.6 THP 06/2008 – 07/2011
C5 AIRCROSS (A_) 1.2 PureTech 130 (ARHNSJ) 11/2018 – –
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 PureTech 180 (A45GFR) 11/2018 – –
C5 AIRCROSS (A_) 1.5 BlueHDi 130 (ACYHZJ, ACYHZR) 11/2018 – –
C5 AIRCROSS (A_) 2.0 BlueHDi 180 (AJEHZR) 11/2018 – –
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 THP 165 (A45GYJ) 05/2019 – –
C-ELYSEE (DD_) 1.2 PureTech 82 (DDHMRP) 02/2018 – –
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 THP 150 (A45GXJ) 09/2019 – –
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 Hybrid 225 (A45GFR) 04/2020 – –
VISA 0.6 07/1982 – 03/1991
VISA 11 E 07/1982 – 03/1991
VISA 11 E 09/1978 – 03/1991
VISA 14 07/1984 – 03/1991
VISA 14 GT 03/1982 – 03/1991
VISA 16 GTI 01/1985 – 06/1986
VISA 16 GTI 06/1986 – 03/1991
VISA II Super X 07/1980 – 06/1982
VISA 1.0 09/1984 – 06/1988
VISA 14 GT 03/1982 – 03/1987
VISA Cabriolet 11 RE 03/1983 – 10/1988
C5 III (RD_) 1.6 VTi 120 (RD5FS8, RD5FSA) 07/2010 – 06/2015
C5 III (RD_) 2.2 HDi 200 (RD4HLA) 07/2010 – 06/2015
C5 III (RD_) 1.8 16V (RD6FXC) 02/2008 – 10/2010
C5 III (RD_) 2.0 16V (RDRFJC, RDRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III (RD_) 3.0 V6 (RDXFVJ) 02/2008 – 12/2010
C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HZC) 02/2008 – 10/2010
C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHD8, RDRHDJ, RDRHR8, RDRHRJ) 02/2008 – 06/2014
C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH) 02/2008 – 12/2011
C5 III (RD_) 2.7 HDi (RDUHZJ) 02/2008 – 12/2009
C5 III Break (RW_) 1.8 i 16V (RW6FYC) 02/2008 – 10/2010
C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110 (RW9HZC) 02/2008 – 10/2010
C5 III Break (RW_) 2.7 HDi 02/2008 – 10/2009
C5 III Break (RW_) 2.0 16V BioFlex 02/2008 – 06/2010
C5 III (RD_) 2.0 16V BioFlex (RDRFJF) 02/2008 – 12/2012
C5 III (RD_) 2.0 HDi 140 (RDRHF8, RDRHFA, RDRHA8, RDRHAJ) 11/2008 – 06/2015
C5 III (RD_) 3.0 HDi 240 (RDX8CA) 04/2009 – 10/2014
C5 III (RD_) 1.6 THP 155 (RD5FV8, RD5FNA) 04/2009 – 07/2016
C5 III (RD_) 2.0 HDi 165 (RDRHHA, RDRHH8) 04/2009 – 07/2016
C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HL0, RD9HR8, RD9HRA) 07/2010 – 05/2012
C5 III (RD_) 1.6 (RD5FMA) 03/2011 – 06/2014
C5 III (RD_) 1.6 HDi 115 (RD9HRA, RD9HLA, RD9HL0) 01/2012 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 165 02/2008 – 08/2009
C5 III (RD_) 1.6 THP 150 (RD5FN8, RD5FNA) 07/2010 – 07/2016
C5 III (RD_) 2.0 HDi 180 (RDAHWT) 03/2015 – 05/2017
C5 III (RD_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RDRHEA, RDRHE8, RDAHRM,… 04/2009 – 05/2017
C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHR8) 10/2014 – 05/2017
C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH, RD4HPH, RD4HRH, RD4HSH) 04/2009 – 12/2011
C5 III Break (RW_) 1.6 VTI 120 07/2010 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 200 07/2010 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 2.0 i 16V (RWRFJC, RWRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 3.0 V6 (RWXFVA, RWXFUA) 02/2008 – 12/2010
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 02/2008 – 06/2014
C5 III Break (RW_) 2.2 HDi (RW4HTH) 02/2008 – 12/2011
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 140 04/2009 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 3.0 HDi 240 (RWX8CA) 04/2009 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 1.6 THP 155 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 165 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110 07/2010 – 05/2012
C5 III Break (RW_) 1.6 THP 150 04/2009 – 07/2016
C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RWRHEJ, RWRHE8) 04/2009 – 05/2017

CUPRA

Model Motor Perioada
ATECA (KH7, KHP, KBP) 2.0 TSI 4Drive 09/2018 – –

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ) 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMC, HSMD) 10/2010 – 01/2018
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
SANDERO 1.2 16V LPG 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0W) 09/2007 – 12/2011
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W) 09/2007 – 12/2012
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi 03/2012 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.2 16V 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0K) 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0W) 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0K) 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0W) 03/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMC) 06/2010 – 01/2018
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 08/2013 – 01/2018
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEAJ, KEAH) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.2 TCe (KEM0, KEAY) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.2 TCe (JSAY, JSM0) 03/2012 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi (JSMC, JSAF) 01/2013 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH) 12/2012 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEAJ) 12/2012 – 12/2021
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEM0) 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.2 16V LPG 02/2006 – –
LOGAN MCV II 1.2 02/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 10/2013 – 01/2018
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 08/2013 – 01/2018
SANDERO II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
LOGAN MCV II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II 1.2 05/2015 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2015 – 12/2021
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.6 LPG (JSAV) 04/2015 – –
LODGY (JS_) 1.6 SCe 100 (JSAV) 06/2015 – –
LODGY (JS_) 1.5 dCi 06/2015 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEAY) 07/2015 – 12/2021
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 LPG 09/2015 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.2 TCe 125 4×4 (HSAU) 10/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 06/2015 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
LODGY (JS_) 1.5 dCi 03/2012 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.0 Hi-Flex 01/2011 – 12/2012
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
LOGAN II TCe 90 LPG 09/2015 – –
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.0 Hi-Flex (LS0R, LS1G) 01/2011 – 10/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US00, US0J, US0Y) 04/2008 – 12/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –
LOGAN MCV II 1.0 SCe 75 12/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMD, HSM3) 08/2013 – 01/2018
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEMW) 12/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEMW) 11/2012 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.5 dCi (JSMW) 11/2012 – –
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
SANDERO II 1.6 09/2016 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 09/2016 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 90 (HMAA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 4×4 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 LPG (HMM1) 10/2017 – –
LODGY (JS_) 1.6 LPG (JSNB) 08/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 95 (HMAF) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 (HMAD) 10/2017 – –
SANDERO II 1.5 Blue dCi 95 (B8JL) 08/2018 – –
LOGAN II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 08/2018 – 12/2021
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi 04/2008 – 06/2013
LODGY (JS_) 1.5 Blue dCi 115 (JSJT) 08/2018 – –
LODGY (JS_) 1.5 Blue dCi 95 (JSJL, JSN7) 08/2018 – –
LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL) 10/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 Blue dCi 95 (KEJL) 12/2018 – 12/2021
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 (HMM3) 01/2019 – –
LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL) 05/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 130 (KENE) 03/2019 – 12/2021
LODGY (JS_) 1.3 TCe 130 (JSNE) 01/2019 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 4×4 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 100 (HMMT) 01/2019 – –
LODGY (JS_) 1.3 TCe 100 (JSNU) 01/2019 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 95 (FEJL) 06/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 100 (FENU) 08/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 130 (FENE) 08/2019 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 100 (KENU) 08/2019 – 12/2021
SANDERO II 1.0 TCe 100 (B8ML) 11/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 LPG (HMMT) 01/2019 – –
LOGAN II 1.0 TCe 100 11/2019 – –
LOGAN II 1.0 LPG 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 LPG (K8ML) 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 TCe 100 11/2019 – –

DAEWOO

Model Motor Perioada
ESPERO (KLEJ) 1.8 02/1995 – 09/1999
ESPERO (KLEJ) 1.8 02/1995 – 06/1999
ESPERO (KLEJ) 2.0 02/1995 – 06/1999
NEXIA 1.5 (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA 1.5 (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA 1.5 16V (08, 68) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 (19) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 16V (19) 02/1995 – 08/1997
NEXIA limuzina 1.5 16V (19) 06/2003 – 06/2008
NEXIA 1.5 (08, 68) 08/1996 – 08/1997
NUBIRA limuzina (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA Wagon (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
NUBIRA Wagon (J100) 2.0 16V 05/1997 – –
LEGANZA (KLAV) 2.0 16V 06/1997 – 12/2002
LANOS (KLAT) 1.3 05/1997 – –
LANOS limuzina (KLAT) 1.3 05/1997 – –
LANOS (KLAT) 1.5 05/1997 – –
LANOS limuzina (KLAT) 1.5 05/1997 – –
LANOS (KLAT) 1.6 16V 05/1997 – –
MATIZ (M100, M150) 0.8 09/1998 – –
NUBIRA (J100) 1.6 16V 05/1997 – 05/1999
LANOS limuzina (KLAT) 1.6 16V 02/1997 – –
ESPERO (KLEJ) 1.5 16V 10/1993 – 09/1994
REZZO (U100) 1.8 09/2000 – –
REZZO (U100) 1.6 09/2000 – –
REZZO (U100) 2.0 09/2001 – 12/2004
KALOS (KLAS) 1.4 09/2002 – –
MATIZ (M100, M150) 1.0 01/2003 – –
KALOS (KLAS) 1.2 04/2003 – –
KALOS (KLAS) 1.4 16V 04/2003 – –
LACETTI hatchback (KLAN) 1.4 02/2004 – –
LACETTI hatchback (KLAN) 1.6 02/2004 – –
LEGANZA (KLAV) 2.2 16V 04/1999 – 12/2002
LEGANZA (KLAV) 2.0 16V 07/2000 – 04/2004
NUBIRA (J100) 2.0 CDX 08/2002 – 07/2003
REZZO (U100) 1.6 SX 08/2001 – 12/2004
LEGANZA (KLAV) 1.8 CD 06/1997 – 07/2003
LANOS (KLAT) 1.5 10/1997 – 06/1999
LEGANZA (KLAV) 2.0 01/2001 – 12/2002
LEGANZA (KLAV) 2.2 09/1998 – 12/2002
NUBIRA (J100) 2.0 09/1998 – 12/1999
LANOS limuzina (KLAT) 1.5 10/1997 – 06/1999
NEXIA limuzina 1.8 (19) 02/1995 – 06/2008
ESPERO (KLEJ) 1.5 10/1997 – 08/1999
LEGANZA (KLAV) 2.0 06/1997 – 12/2002
LANOS limuzina (KLAT) 1.5 10/1997 – 04/2001
NEXIA limuzina 1.5 (19) 08/1997 – 06/2008
NEXIA limuzina 1.6 (19) 08/1997 – 06/2008
MATIZ (M100, M150) 1.0 04/2003 – 12/2004
LACETTI hatchback (KLAN) 1.4 06/2002 – 12/2004
NUBIRA limuzina (J100) 1.6 16V 04/1997 – 04/1998
NUBIRA (J150) 2.0 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA (J150) 1.6 16V 06/1999 – 07/2002
NUBIRA limuzina (J100) 1.8 16V 04/1997 – 05/1999
KALOS (KLAS) 1.6 02/2003 – –

DAIHATSU

Model Motor Perioada
CUORE III (L200, L201) 0.8 10/1990 – 12/1994
CUORE II (L80, L81) 0.8 (L80) 09/1985 – 06/1990
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD (F70, F75, F80, F85) 09/1991 – 12/1998
CHARADE III (G100, G101, G102) 1.0 (G100) 03/1987 – 12/1992
APPLAUSE I hatchback (A101, A111) 1.6 16V (A101) 06/1989 – 07/1997
CHARADE IV (G200, G202) 1.3 i 16V 01/1993 – 09/2000
CHARADE IV limuzina (G203) 1.5 i 16V 06/1994 – 11/1999
CUORE IV (L501) 0.8 01/1995 – 08/1998
GRAN MOVE (G3) 1.5 16V (G303) 10/1996 – 07/1998
CUORE IV (L501) 0.8 11/1996 – 10/1998
APPLAUSE I hatchback (A101, A111) 1.6 16V (A101) 06/1989 – 07/1997
TERIOS (J1_) 1.3 4WD (J100) 10/1997 – 10/2000
HIJET bus (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.2 D 05/1995 – 03/1998
SIRION (M1) 1.0 i (M100) 04/1998 – 09/2000
GRAN MOVE (G3) 1.6 16V (G301) 05/1998 – –
HIJET caroserie (S85) 1.0 i 07/1994 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.0 12/1992 – 05/1998
HIJET caroserie (S85) 1.4 D 03/1998 – 12/2000
HIJET caroserie (S85) 1.3 i 16V 05/1998 – 10/2005
SIRION (M1) 1.3 Sport 4WD 08/2000 – 03/2005
SIRION (M1) 1.0 i (M100) 09/2000 – 01/2005
TERIOS (J1_) 1.3 4WD (J102) 10/2000 – 10/2005
TERIOS (J1_) 1.3 (J122) 07/2000 – 10/2006
CUORE III (L200, L201) 0.7 Turbo 08/1990 – 09/1994
CUORE III (L200, L201) 0.7 08/1990 – 09/1994
TERIOS (J1_) 1.3 VVT-i Turbo 4WD 10/2002 – 10/2005
CUORE III (L200, L201) 0.8 10/1990 – 09/1994
CUORE III (L200, L201) 0.7 08/1990 – 09/1994
CUORE III (L200, L201) 0.7 08/1990 – 11/1994
CUORE III (L200, L201) 0.7 08/1990 – 09/1994
HIJET caroserie (S85) 0.5 10/1994 – 12/1995
HIJET caroserie (S85) 0.7 01/1996 – 03/1998
HIJET caroserie (S85) 1.6 10/1994 – 12/1995
CUORE IV (L501) 0.7 12/1994 – 10/1998
TERIOS (J1_) 1.5 05/1999 – 10/2005
TERIOS (J1_) 1.6 05/1999 – 10/2005
MOVE (L6_) 0.7 06/1994 – 08/1998
MOVE (L6_) 0.7 4WD 06/1994 – 08/1998
MOVE (L6_) 0.7 CX 06/1994 – 08/1998
GRAN MOVE (G3) 1.6 GLX 06/1998 – 07/2002
GRAN MOVE (G3) 1.6 GX 06/1998 – 07/2002
CUORE III (L200, L201) 0.7 4WD 08/1990 – 12/1994
SIRION (M1) 1.3 Rally (M101) 06/2002 – 03/2005
SIRION (M1) 1.3 Rally 4WD 06/2002 – 03/2005
CUORE IV (L501) 0.7 4WD 10/1997 – 05/1999
TERIOS (J1_) 1.3 4WD 05/1997 – 12/1999
ROCKY Hard Top (F7, F8) 1.6 4×4 01/1990 – 12/1997
HIJET bus (S85) 1.3 08/1998 – –
HIJET bus (S85) 1.3 4WD 10/2001 – –
GRAN MOVE (G3) 1.5 16V 4WD 03/1997 – 10/1998
GRAN MOVE (G3) 1.6 16V 4WD 05/1998 – –
MOVE (L6_) 0.8 (L601) 01/1997 – 11/1999
MOVE (L9_) 0.7 09/1998 – 09/2002
MOVE (L9_) 0.7 09/1998 – 09/2002
MOVE (L9_) 0.7 4WD (L910S) 09/1998 – 09/2002
MOVE (L9_) 0.7 09/1998 – 09/2002
MOVE (L9_) 0.7 4WD (L910S) 04/1997 – 09/2002
MOVE (L9_) 1.0 i 10/1998 – 09/2002
CUORE V (L7_) 0.7 10/1998 – 09/2000
CUORE V (L7_) 1.0 11/1998 – 09/2000
CUORE V (L7_) 1.0 DVVT (L700S) 10/2000 – 02/2003
MOVE (L9_) 1.0 i 10/1998 – 12/2000
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.0 (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 04/1993
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.0 4×4 (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 04/1993
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 TD 12/1987 – 04/1993
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD (F70, F75, F80, F85) 12/1987 – 04/1993
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 D (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 12/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 D (F70, F75, F80, F85) 02/1985 – 12/1998
ROCKY Soft Top (F7, F8) 2.8 TD 09/1991 – 12/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.8 TD 05/1993 – 12/1998
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.2 4×4 09/1991 – 04/1993
TERIOS KID (J11_, J13_) 0.7 4WD 10/1998 – 10/2005
TERIOS KID (J11_, J13_) 0.7 4WD 05/1997 – 08/2000
TERIOS KID (J11_, J13_) 0.7 09/2000 – 10/2005
TERIOS KID (J11_, J13_) 0.7 09/2000 – 05/2012
ROCKY Hard Top (F7, F8) 2.0 4×4 02/1986 – 12/1988

DAIMLER

Model Motor Perioada
DAIMLER XJ (X30_) Six 4.0 10/1994 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) Double Six 6.0 10/1994 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) Six 4.0 07/1997 – 12/2002
DAIMLER XJ (X30_) V8 Super 4.0 07/1997 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) 4.0 Long 10/1997 – 06/2003
DAIMLER XJ (X30_) V8 Super 4.0 07/1997 – 06/2003

DODGE

Model Motor Perioada
NEON II 2.0 16V 08/1999 – –
NEON II 2.0 16V 08/1999 – 12/2002
STRATUS 2.4 16 V 12/1995 – 04/2001
STRATUS 2.0 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS 2.4 16V 12/1995 – 04/2001
STRATUS 2.5 V6 12/1995 – 04/2001
CARAVAN (RG_) 3.3 02/2000 – 12/2007
CARAVAN (RG_) 3.3 AWD 02/2000 – 12/2007
CARAVAN (RG_) 3.8 02/2000 – 12/2007
CARAVAN (RG_) 3.8 AWD 02/2000 – 12/2007
CARAVAN (RG_) 2.4 02/2000 – 12/2007
CARAVAN (RG_) 3.8 AWD 04/2001 – 12/2007
NEON II 2.0 10/1999 – 09/2005
NEON II 2.4 10/2004 – 09/2005
CARAVAN (RG_) 3.3 04/2001 – 05/2007
CARAVAN (RG_) 3.8 04/2001 – 05/2007
CARAVAN (RG_) 3.3 Flexfuel 09/2006 – 12/2007
NEON II 2.4 SRT-4 09/2003 – 12/2005
STRATUS 2.4 16 V 10/2000 – 04/2001

DS

Model Motor Perioada
DS 3 (SA_) 1.2 VTi 82 (SAHMZ6) 04/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.2 THP 110 / PureTech 110 (SAHNPS, SAHNZ6, SAHNZT) 04/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP 165 (SA5GZM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100 (SABHY0, SABHYT) 04/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120 (SABHZM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 THP 110 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP 165 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 100 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 120 07/2015 – 07/2019
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.2 THP 130 (NXHNYM) 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 THP 165 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 THP 210 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 BlueHDi 120 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 2.0 BlueHDi 150 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 2.0 BlueHDi 180 07/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 1.6 THP 210 04/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 2.0 BlueHDi 150 04/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 2.0 BlueHDi 180 04/2015 – 12/2018
DS 3 (SA_) 1.2 THP 130 (SAHNYM) 09/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 THP 130 09/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.2 VTi 82 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75 (SABHW6) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP 208 (SA5GRM) 09/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP 208 09/2015 – 07/2019
DS 5 (KF_) 1.6 BlueHDi 120 06/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 1.6 THP 165 (KF5GZT) 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 BlueHDi 100 04/2016 – 12/2018
DS 3 (SA_) 1.6 Vti (SA5FS9, SA5FS0) 07/2015 – 07/2019
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 VTi 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 THP 160 07/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) HDi 165 06/2017 – 12/2018
DS 5 (KF_) 1.6 BlueHDi 115 06/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 THP 150 10/2016 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 e-HDi 115 07/2015 – 12/2018
DS 4 / DS 4 CROSSBACK (NX_) 1.6 BlueHDi 115 07/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 1.6 THP 160 07/2015 – 12/2018
DS 5 (KF_) 2.0 BlueHDi 135 06/2015 – 12/2018
DS 3 (SA_) 1.6 e-HDi 92 (SA9HP0) 04/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 116 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 116 (SABHXM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 Cabriolet (SB_) 1.6 THP (SB5GWM) 07/2015 – 07/2019
DS 3 (SA_) 1.6 THP (SA5GWM) 07/2015 – 07/2019
DS 5 (KF_) Hybrid4 04/2015 – 12/2018
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 1.6 PureTech 225 (J45GCR, J45GGR) 09/2017 – 12/2022
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 2.0 BlueHDi 180 (JJEHZR) 09/2017 – 09/2020
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 1.5 BlueHDi 130 (JCYHZJ, JCYHZR) 09/2017 – –
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 1.6 PureTech 180 (J45GFR) 04/2018 – –
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) PureTech 130 (JRHNSU) 10/2018 – 09/2022
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 2.0 HDi 180 (JJEHZR) 07/2018 – –
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 1.6 PureTech 165 (J45GYV) 07/2018 – –
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) E-TENSE 4×4 (J45GBU) 05/2019 – –

FIAT

Model Motor Perioada
500 C (312_) 0.9 (312AG1A) 09/2009 – –
BRAVO II (198_) 1.4 16V (198AXS1B) 04/2010 – 12/2014
SEDICI (189_) 1.6 16V 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 1.6 16V 4×4 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 2.0 D Multijet 06/2006 – 10/2014
SEDICI (189_) 2.0 D Multijet 4×4 06/2006 – 10/2014
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 09/2010 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 07/2009 – –
127 (127_) 0.9 06/1971 – 05/1983
127 (127_) 1.0 04/1977 – 12/1986
127 (127_) 1.3 Diesel 04/1981 – 12/1986
PANDA (141_) 750 01/1986 – 10/2003
PANDA (141_) 800 02/1981 – 12/1985
PANDA (141_) 900 10/1980 – 06/1994
PANDA (141_) 950 4×4 09/1983 – 12/1986
PANDA (141_) 1000 4×4 01/1986 – 07/1989
PANDA (141_) 1000 4×4 01/1986 – 12/1992
PANDA (141_) 1000 01/1986 – 04/1992
PANDA (141_) 900 04/1992 – 12/1996
PANDA (141_) 1000 4×4 05/1986 – 12/1994
PANDA (141_) 1000 i.e. Cat 10/1987 – 08/1998
PANDA (141_) 1100 Trekking 4×4 10/1991 – 07/2004
PANDA (141_) 1100 05/1991 – 12/1999
PANDA Caseta/ Hatchback (141_) 750 01/1986 – 07/1992
PANDA Caseta/ Hatchback (141_) 1000 01/1986 – 02/1992
126 (126_) 650 07/1977 – 09/1987
126 (126_) 700 09/1987 – 06/1996
RITMO (138_) 1.1 10/1982 – 12/1987
TIPO (160_) 1.4 (160.AC) 07/1987 – 12/1989
TIPO (160_) 1.9 TD (160.EL, 160.GL, 160.AQ, 160.EI, 160.AR) 09/1990 – 04/1995
TIPO (160_) 1.4 i.e. (160.AP, 160.AD, 160.EA) 05/1989 – 04/1995
TIPO (160_) 1.6 i.e. (160.A1, 160.EC, 160.EB) 10/1992 – 04/1995
TIPO (160_) 1.6 i.e. (160.AF) 07/1990 – 01/1993
REGATA (138_) 70 1.3 09/1983 – 07/1989
REGATA (138_) 100 Super 1.6 10/1983 – 12/1990
REGATA (138_) 60 Diesel 1.7 09/1983 – 12/1986
REGATA (138_) 65 Diesel 1.9 04/1984 – 07/1989
UNO (146_, 158_) 45 0.9 03/1983 – 09/1992
UNO (146_, 158_) 45 1.0 (146A.ED) 06/1986 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 55 1.1 01/1983 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 60 1.1 (146A.EG) 05/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 70 1.3 05/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 70 1.3 01/1983 – 04/1985
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 01/1987 – 12/1987
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 04/1985 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 1.3 Super Diesel 06/1983 – 03/1992
UNO (146_, 158_) 60 Diesel 1.7 07/1986 – 08/1989
UNO (146_, 158_) 60 Diesel 1.7 (146E) 09/1989 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 50 1.1 01/1986 – 12/1989
UNO (146_, 158_) 50 i.e. 1.1 06/1992 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 1.3 Turbo i.e. 09/1989 – 03/1991
UNO (146_, 158_) 70 i.e. 1.4 09/1989 – 07/1996
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo i.e. 09/1989 – 09/1993
UNO (146_, 158_) 75 i.e. 1.5 10/1985 – 12/1993
CINQUECENTO (170_) 0.9 i.e. S (170AF, 170CF) 07/1991 – 07/1999
CROMA (154_) 2000 CHT (154.AC) 12/1985 – 02/1989
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AM) 03/1986 – 09/1990
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AD) 03/1987 – 09/1992
CROMA (154_) 2000 i.e. Turbo (154.AM) 12/1985 – 06/1990
CROMA (154_) 2500 TD (154.AE) 12/1985 – 08/1989
CROMA (154_) 2500 TD (154.LL, 154.PL) 05/1989 – 08/1996
CROMA (154_) 2000 i.e. (154.AM, 154.LM) 10/1987 – 08/1996
FIORINO (127_) 1050 01/1980 – 12/1987
500 (312_) 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11) 07/2010 – –
TEMPRA (159_) 1.9 TD (159.CU, 159.AU, 159.AI, 159.BI) 05/1990 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 04/1990 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.6 i.e. (159.AE) 06/1990 – 07/1992
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AN) 03/1992 – 08/1996
TEMPRA (159_) 2.0 i.e. (159.AP) 10/1990 – 09/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.9 TD (159.AI, 159.BI, 159.CU, 159.AU) 07/1991 – 02/1995
TEMPRA S.W. (159_) 1.4 i.e. (159.AC, 159.AX) 10/1992 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 i.e. (159.AE) 10/1990 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 2.0 i.e. (159.AP) 01/1991 – 03/1995
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXM1B) 03/2008 – 12/2014
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXE1A, 225CXE1A, 225AXH1A, 225AXL1A,… 07/2010 – –
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 Panorama/Combinato 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI Panorama/Combinato 07/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 D Combinato 08/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD Combinato 08/1994 – 04/2002
ULYSSE (220_) 2.0 (220.AC5) 06/1994 – 08/2002
TEMPRA S.W. (159_) 1.6 i.e. (159.AJ) 06/1994 – 08/1996
PUNTO (176_) 55 1.1 09/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 75 1.2 10/1993 – 09/1999
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AD_) 10/1993 – 03/1997
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 1.7 TD 01/1994 – 09/1999
PUNTO (176_) 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) 09/1993 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 04/1994 – 06/2000
PUNTO Cabriolet (176_) 90 1.6 04/1994 – 04/1997
COUPE (175_) 2.0 16V 11/1993 – 08/1996
COUPE (175_) 2.0 16V Turbo 11/1993 – 08/1996
PUNTO (176_) 1.6 01/1994 – 04/1997
CINQUECENTO (170_) 1.1 Sporting (170AH) 10/1994 – 01/1998
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 75 i.e. 1.6 10/1993 – 05/2001
PANDA (141_) 1100 02/1995 – 09/2003
PANDA (141_) 1100 4×4 02/1995 – 07/2004
ULYSSE (220_) 1.9 TD (220AH5) 02/1995 – 08/2002
BARCHETTA (183_) 1.8 16V 04/1995 – 05/2005
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 07/2008 – –
PUNTO Cabriolet (176_) 60 1.2 (176AR_, 176BR_) 05/1995 – 06/2000
BRAVA (182_) 1.4 (182.BG) 10/1995 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BH) 10/1995 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.8 GT 16V (182.BC) 10/1995 – 08/2001
BRAVO I (182_) 1.4 (182.AG) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AH) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.8 GT (182.AC) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182.AD) 10/1995 – 07/1998
DUCATO bus (230_) 1.9 D Combinato 06/1995 – 04/2002
SCUDO bus (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
SCUDO bus (220_) 1.9 D 02/1996 – 04/1998
SCUDO bus (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BB) 02/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AB) 03/1996 – 10/2001
COUPE (175_) 1.8 16V 03/1996 – 08/2000
ULYSSE (220_) 2.1 TD 03/1996 – 10/1999
BRAVA (182_) 1.4 12 V (182.BA) 10/1995 – 08/1998
BRAVA (182_) 1.9 TD 100 S (182.BF) 03/1996 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 TD 75 S (182.BF) 03/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.4 (182.AA) 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 TD 100 S (182.AF) 03/1996 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 TD 75 S (182.AF) 03/1996 – 10/2001
MAREA (185_) 1.4 80 12V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 1.6 100 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 1.8 115 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 2.0 150 20V 09/1996 – 04/1999
MAREA (185_) 1.9 TD 75 09/1996 – 05/2002
MAREA (185_) 1.9 TD 100 (185AX_) 05/1996 – 12/2002
MAREA (185_) 2.4 TD 125 09/1996 – 04/1999
MAREA Weekend (185_) 1.4 80 12V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.6 100 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.8 115 16V 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 150 20V 09/1996 – 04/1999
MAREA Weekend (185_) 1.9 TD 75 09/1996 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.9 TD 100 (185BX_) 09/1996 – 06/2003
MAREA Weekend (185_) 2.4 TD 125 09/1996 – 04/1999
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXD1A) 11/2006 – 12/2009
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 07/2008 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A) 10/2005 – 07/2007
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
TIPO (160_) 1.8 i.e. (160.AY) 10/1990 – 06/1993
TIPO (160_) 1.6 (160.AE) 01/1988 – 10/1991
TIPO (160_) 1.1 (160.AA) 01/1988 – 10/1991
TIPO (160_) 1.7 D (160.AG) 01/1988 – 10/1994
UNO (146_, 158_) 70 TD 1.4 10/1986 – 10/1990
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.1 05/1988 – 12/1993
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 70 i.e. 1.4 05/1994 – 05/2001
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 75 i.e. 1.5 05/1988 – 12/1993
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.7 D 05/1988 – 05/2000
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 60 1.7 D 05/1988 – 10/1996
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
COUPE (175_) 2.0 20V (175AXC1A) 08/1996 – 09/1998
COUPE (175_) 2.0 20V Turbo 08/1996 – 08/2000
PUNTO (176_) 1.4 GT Turbo (176AS_) 09/1996 – 07/1999
PUNTO (176_) 1.7 TD (176AT) 09/1996 – 09/1999
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 65 1.7 TD 01/1997 – 05/2001
DUCATO caroserie (280_) 1.9 D 01/1988 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 1.9 TD 03/1989 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.0 01/1982 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 D 01/1982 – 08/1990
DUCATO Panorama (290_) 1.9 D 07/1990 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 1.9 TD 03/1989 – 03/1994
DUCATO caroserie (290_) 1.9 D 07/1990 – 03/1994
PANDA (141_) 1000 01/1985 – 12/1992
PANDA (141_) 650 01/1982 – 07/2004
TEMPRA (159_) 1.4 i.e. (159.AA) 03/1991 – 08/1996
CROMA (154_) 1900 Turbo D i.d. (154.LL, 154.PL) 08/1987 – 10/1992
TEMPRA (159_) 1.9 D (159.AG) 07/1991 – 08/1996
TEMPRA (159_) 1.8 i.e. (159.AN) 03/1990 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.9 D (159.AG) 07/1991 – 08/1996
TEMPRA S.W. (159_) 1.8 i.e. (159.AM) 03/1990 – 08/1996
TIPO (160_) 1.9 D 07/1991 – 08/1995
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1998 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 04/1996 – 10/2002
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 04/1996 – 02/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V (178DXD1A) 06/1996 – 02/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 04/1996 – 03/2001
UNO (146_, 158_) 50 1.1 01/1990 – 12/1993
PUNTO Van (176_) 1.1 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 D 04/1996 – 02/2000
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 04/1996 – 02/2000
DUCATO caroserie (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
PUNTO (176_) 1.2 16V 04/1997 – 09/1999
PUNTO Cabriolet (176_) 85 16V 1.2 04/1997 – 06/2000
SEICENTO / 600 (187_) 0.9 (187AXA, 187AXA1A) 11/1997 – 12/2008
SEICENTO / 600 (187_) 1.1 (187AXB, 187AXB1A, 187AXC1A02) 01/1998 – 01/2010
BRAVA (182_) 1.9 D 10/1995 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.9 D 10/1995 – 10/2001
DUCATO platou / sasiu (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 04/2010 – –
UNO (146_, 158_) 1.9 D 09/1989 – 03/1994
CROMA (154_) 1900 Turbo D i.d. 11/1992 – 12/1996
500 (312_) 1.2 LPG (312AXA1A) 12/2010 – –
BRAVO II (198_) 1.4 LPG (198AXA1B) 12/2008 – 12/2014
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 LPG 12/2008 – –
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet 02/2010 – 12/2023
UNO (146_, 158_) 45 i.e. 1.0 (146E, 146A) 10/1984 – 10/1995
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet (263YXD1B, 263XYR1B, 263YXX1B, 263HXD1B,… 02/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 2.0 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 04/2010 – 12/2023
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 05/2008 – 12/2012
IDEA (350_) 1.6 D Multijet 05/2008 – –
IDEA (350_) 1.4 LPG 03/2009 – –
IDEA (350_) 1.4 LPG 10/2004 – –
ULYSSE (179_) 2.2 JTD 03/2008 – 06/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 06/2006 – 12/2009
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V 06/2009 – 07/2014
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 06/2009 – 07/2014
GRANDE PUNTO (199_) 1.6 D Multijet 07/2008 – –
TEMPRA (159_) 1.6 (159.AD) 03/1990 – 04/1994
IDEA (350_) 1.8 Flex 09/2005 – 07/2010
LINEA (323_, 110_) 1.4 T-Jet 10/2008 – 12/2012
PUNTO (188_) 1.6 Flex 07/2010 – 07/2012
GRANDE PUNTO (199_) 1.8 16V 07/2010 – 07/2012
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V 09/2007 – 07/2012
DUCATO bus (244_) 2.3 JTD 12/2009 – 12/2017
DUCATO caroserie (244_) 2.3 JTD 09/2009 – 12/2018
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.8 09/2003 – 01/2006
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.2 16V 09/2005 – –
MAREA (185_) 1.8 09/1996 – 12/2007
MAREA Weekend (185_) 1.8 08/1999 – 12/2007
MAREA (185_) 2.4 08/2000 – 12/2007
MAREA Weekend (185_) 2.4 07/2000 – 12/2007
MAREA (185_) 2.0 08/2005 – 12/2007
MAREA Weekend (185_) 2.0 12/1998 – 03/2007
MAREA (185_) 1.6 06/2005 – 12/2007
MAREA Weekend (185_) 1.6 06/2005 – 12/2007
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 06/2004 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.8 Flex 06/2004 – 04/2006
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 (178BX) 11/2003 – 07/2005
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 06/2004 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.4 01/2006 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.8 Flex 08/2005 – 07/2010
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 Flex 01/2007 – 12/2017
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 Flex 01/2009 – 10/2011
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 09/2002 – 05/2005
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.8 Flex (17306T1, 17350T2, 17309T1, 17309T2, 17309Z2) 05/2006 – 07/2010
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 Flex (17301M2, 17307M2, 17350M2, 3731211) 02/2005 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.8 Flex (17309P2, 3731650, 3731651, 3731751) 06/2012 – 12/2016
STILO (192_) 1.8 8V 01/2004 – 11/2006
STILO (192_) 2.4 20V 01/2004 – 11/2006
STILO Multi Wagon (192_) 2.4 20V (19245ZO) 01/2004 – 08/2008
STILO (192_) 1.8 Flex 10/2005 – 11/2010
DUCATO platou / sasiu (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
MAREA (185_) 1.6 16V 04/1997 – 02/1999
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178BXZ1A) 06/1999 – 10/2002
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 Flex (173_) 03/2004 – 05/2005
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 10/2005 – –
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo 10/1988 – 08/2000
MULTIPLA (186_) 1.6 100 16V (186AXA1A) 04/1999 – 06/2010
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 105 (186AXB1A) 04/1999 – 06/2010
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet (263HXE1B, 263HXS1B, 263HXY1B, 263YXE1B,… 02/2011 – 12/2023
LINEA (323_, 110_) 1.4 T-Jet 09/2007 – 03/2013
BRAVO I (182_) 1.9 JTD 105 12/1998 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 JTD 105 12/1998 – 10/2001
BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198257) 06/2011 – 12/2016
BRAVA (182_) 1.2 16V 80 12/1998 – 12/2002
BRAVO I (182_) 1.2 16V 80 12/1998 – 10/2000
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 10/1997 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1998 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.6 02/1996 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 02/1996 – 12/2006
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 Flex 08/2010 – 10/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 06/2009 – 07/2014
LINEA (323_, 110_) 1.4 12/2008 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 04/2011 – 03/2016
BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXPIB) 09/2008 – 12/2014
UNO (146_, 158_) 1.6 R (146) 01/1989 – 04/1993
SCUDO bus (220_) 1.9 TD Eco 02/1996 – 12/2006
DUCATO platou / sasiu (290_) 1.9 TD 03/1989 – 03/1994
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
MULTIPLA (186_) 1.6 Blupower (186AMA1A) 04/1999 – 09/2004
BRAVO I (182_) 2.0 HGT 20V (182AQ) 07/1998 – 10/2001
DUCATO bus (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
FIORINO Pick up (146_) 1.5 (2553120) 05/1988 – 11/1993
FIORINO Pick up (146_) 1.6 (2553782) 10/1995 – 10/1996
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.5 SPI (2550431, 2554241) 11/1994 – 09/1996
FIORINO Pick up (146_) 1.5 SPI (2553031) 11/1994 – 09/1996
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 Flex 01/2007 – 12/2013
UNO (146_, 158_) 1.5 03/1987 – 09/1993
UNO (146_, 158_) 1.5 SPI 03/1992 – 01/1996
UNO (146_, 158_) 1.0 Mille Fire MPI 06/2001 – 06/2006
UNO (146_, 158_) 1.3 MPI 03/2002 – 10/2005
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 ELX Flex 11/2003 – 05/2005
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/2006 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.8 Flex 02/2006 – 07/2010
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 07/2001 – 06/2005
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
ULYSSE (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 08/2002
PUNTO (176_) 1.7 D 04/1994 – 09/1997
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 05/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 D 02/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 TDI 12/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.0 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD CAT 08/1994 – 04/2002
SCUDO caroserie (220_) 1.9 TD 02/1996 – 12/2006
126 (126_) 650 07/1981 – 09/2000
DUCATO platou / sasiu (250_) 120 Multijet 2,3 D 4×4 03/2010 – –
MAREA (185_) 1.9 JTD 105 (185AXN1A) 12/1998 – 12/2002
MAREA (185_) 2.4 JTD 130 04/1999 – 05/2002
MAREA (185_) 2.0 155 20V 04/1999 – 01/2001
MAREA Weekend (185_) 1.9 JTD 105 (185BXN1A) 12/1998 – 12/2002
MAREA Weekend (185_) 2.4 JTD 130 04/1999 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 155 20V 04/1999 – 02/2003
CROMA (194_) 1.9 D Multijet 12/2005 – 10/2007
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 09/2010 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 4×4 09/2010 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.3 D Multijet 4×4 01/2006 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (169_) 1.2 LPG 09/2010 – –
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet 02/2010 – 12/2023
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 07/2010 – 03/2016
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 06/1999 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.7 TD 06/1999 – 12/2006
PUNTO (188_) 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) 09/1999 – 12/2010
PUNTO (188_) 1.2 16V 80 (188.233, .235, .253, .255, .333, .353, .639,… 09/1999 – 04/2006
PUNTO (188_) 1.8 130 HGT (188.738, .718) 09/1999 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357) 09/1999 – 03/2012
FIORINO Pick up (146_) 1.6 Álcool (2553271, 2553370) 05/1991 – 10/1994
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.3 Álcool 05/1988 – 11/1993
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.4 Flex 06/2005 – 06/2012
PUNTO (188_) 1.4 (199BXB1A, 199AXB1A) 08/2010 – 03/2012
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.5 Álcool 01/1997 – 12/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 MPI Álcool (1788131, 1788331, 1788431, 1788631,… 09/1998 – 02/2004
TIPO (160_) 1.6 03/1993 – 10/1995
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.8 (1730190, 1730990) 02/2003 – 02/2004
IDEA (350_) 1.8 01/2008 – 07/2010
MAREA (185_) 1.9 JTD 01/2001 – 12/2007
TEMPRA (159_) 2.0 11/1992 – 04/1994
TIPO (160_) 2.0 03/1993 – 10/1995
PUNTO (188_) 1.9 DS 60 (188.031, .051, .231, .251) 09/1999 – 03/2012
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 16V 02/1998 – 02/2003
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.5 10/1998 – 02/2003
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 8V (178EXG) 11/1998 – 12/2000
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
LINEA (323_, 110_) 1.6 (323.AXF1A) 10/2011 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (141_) 1000 i.e 08/1992 – 02/2004
ULYSSE (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 08/2002
FIORINO Pick up (146_) 1.6 01/1994 – 05/2001
FIORINO Pick up (146_) 1.7 D 05/1988 – 10/1999
FIORINO Pick up (146_) 1.7 D 10/1993 – 10/1999
FIORINO Pick up (146_) 1.7 TD 01/1997 – 05/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 03/1994 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TDI 4×4 05/1998 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TDI 4×4 04/1997 – 04/2002
900 T/E Pulmino (200_) 0.9 01/1978 – 01/1986
SCUDO bus (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TDI 4×4 06/1999 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 D 04/1998 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 04/1998 – 04/2002
CINQUECENTO (170_) 0.7 (170AA) 12/1991 – 01/1996
CINQUECENTO (170_) 0.9 (170AB) 07/1991 – 12/1993
PANDA (141_) 1300 D 04/1986 – 12/1992
CROMA (154_) 2000 CHT 01/1991 – 09/1992
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 70 1.3 01/1988 – 12/1994
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
UNO (146_, 158_) 60 1.1 04/1989 – 12/1992
UNO (146_, 158_) 70 i.e. 1.4 09/1989 – 12/1993
UNO (146_, 158_) 1.4 Turbo i.e. 12/1989 – 12/1996
UNO (146_, 158_) 1.6 R 05/1993 – 12/1995
UNO (146_, 158_) 1.6 12/1989 – 04/1993
FIORINO Pick up (146_) 1.4 05/1994 – 05/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 D 4×4 03/1994 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TDI 4×4 06/1998 – 04/2002
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 12/1999 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 12/2006
MAREA (185_) 1.6 100 16V Bipower 04/1999 – 05/2002
BRAVA (182_) 1.2 16V 80 10/2000 – 10/2001
BRAVO I (182_) 1.2 16V 80 10/2000 – 10/2001
DUCATO bus (230_) 2.8 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.2 (223AXA1A) 03/2001 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 D (223AXB1A) 03/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 D (223ZXB1A) 03/2001 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 04/1996 – 10/2003
MAREA (185_) 1.2 16V 10/1998 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 1.2 16V 10/1998 – 05/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 D 4×4 08/1998 – 04/2002
MAREA (185_) 2.0 150 20V 01/2001 – 05/2002
MAREA Weekend (185_) 2.0 150 20V 01/2001 – 05/2002
MAREA (185_) 1.9 JTD 110 (185AXT1A) 09/2000 – 08/2002
MAREA Weekend (185_) 1.9 JTD 110 (185BXT1A) 09/2000 – 08/2002
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 110 03/2001 – 07/2002
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.2 60 02/2000 – 10/2009
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.9 D 60 02/2000 – 10/2009
UNO (146_, 158_) 70 S 1.4 10/1988 – 06/2006
DUCATO platou / sasiu (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
STILO (192_) 1.2 16V (192_XA1B) 02/2002 – 11/2006
STILO (192_) 1.6 16V (192_XB1A) 10/2001 – 11/2006
STILO (192_) 1.8 16V (192AXC1A, 192BXC1A) 10/2001 – 04/2007
STILO (192_) 1.9 JTD (192_XF1A) 02/2002 – 11/2006
STILO (192_) 1.9 JTD (192_XE1A) 10/2001 – 11/2006
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 D 03/2001 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.2 (178DYA1A, 178DXS1A) 07/1997 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 02/2001 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 04/1996 – 10/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 Cat 04/1996 – 08/2001
SCUDO bus (220_) 2.0 16V 06/2000 – 12/2006
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
DUCATO caroserie (230_) 2.8 JTD 4×4 11/2000 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 JTD 11/2000 – 04/2002
STILO (192_) 2.4 20V (192_XD1A, 192AXD12) 10/2001 – 04/2007
SCUDO caroserie (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 JTD (223AXE1A) 10/2001 – –
DUCATO caroserie (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
DUCATO bus (230_) 2.0 JTD 10/2001 – 04/2002
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 16V (223AXD1A) 10/2001 – –
MULTIPLA (186_) 1.6 16V Bipower (186AXC1A) 10/2001 – 06/2010
DUCATO caroserie (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 12/2011
DUCATO bus (244_) 2.0 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 12/2001 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.9 JTD (223ZXE1A) 10/2001 – –
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) 1.1 (187CXB/C) 01/1998 – 01/2010
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) 0.9 (187AXA) 01/1998 – 01/2010
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.3 JTD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 12/2001 – 07/2006
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.9 JTD 02/2000 – 10/2009
MULTIPLA (186_) 1.9 JTD 115 07/2002 – 06/2010
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 4×4 12/2001 – 07/2006
ULYSSE (179_) 2.0 (179BXA11, 179BXA1A) 08/2002 – 06/2011
ULYSSE (179_) 3.0 08/2002 – 06/2011
ULYSSE (179_) 2.0 JTD 08/2002 – 08/2006
ULYSSE (179_) 2.2 JTD 08/2002 – 08/2006
PANDA (141_) 950 09/1982 – 08/1983
STILO Multi Wagon (192_) 1.6 16V 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2003 – 08/2008
PUNTO (188_) 1.3 JTD 16V 06/2003 – 03/2012
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 D 12/2000 – –
SCUDO caroserie (220_) 2.0 05/2000 – 12/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.9 JTD 04/2003 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 04/2003 – –
ULYSSE (179_) 2.0 JTD 05/2003 – 08/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 JTD 12/2002 – 12/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.0 Bipower 11/2002 – 07/2006
PANDA (169_) 1.1 (169.AXA1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A) 09/2003 – –
PANDA (169_) 1.3 D Multijet (169.AXC1A) 09/2003 – –
PUNTO (188_) 1.4 09/2003 – 03/2012
PUNTO (188_) 1.2 Natural Power 09/2003 – 03/2012
IDEA (350_) 1.2 16V 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.4 16V 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 01/2004 – –
IDEA (350_) 1.9 JTD 01/2004 – –
STILO (192_) 1.4 16V (192AXH1B, 192BXH1B) 10/2003 – 12/2006
STILO Multi Wagon (192_) 1.9 JTD 01/2004 – 08/2008
STILO Multi Wagon (192_) 1.4 16V 01/2004 – 08/2008
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 JTD 07/2003 – –
PUNTO (188_) 1.9 JTD 06/2003 – 03/2012
PANDA (169_) 1.2 4×4 (169.AXB2A) 10/2004 – –
DOBLO Autoutilitară/limuzină spațioasă (223_) 1.3 JTD 16V 05/2004 – 12/2006
FIORINO Pick up (146_) 1.3 01/1988 – 12/1994
CROMA (194_) 2.2 16V 06/2005 – 12/2010
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 (199AXB11, 199AXB1A, 199BXB1A, 199AXL1A) 06/2005 – 12/2015
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 10/2005 – 06/2013
GRANDE PUNTO (199_) 1.3 D Multijet (199.AXD11, 199.AXD1A, 199.AXD1B,… 10/2005 – 12/2010
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
CROMA (194_) 1.9 D Multijet (194AXB1B) 06/2005 – 12/2011
CROMA (194_) 1.9 D Multijet (194AXC1B, 194AXC12) 06/2005 – 12/2011
CROMA (194_) 2.4 D Multijet 06/2005 – 12/2011
STILO (192_) 1.9 D Multijet 09/2005 – 11/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD Power 04/2004 – 07/2006
BRAVO I (182_) 1.9 JTD 09/2000 – 10/2001
BRAVA (182_) 1.9 JTD 09/2000 – 10/2001
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 D Multijet 10/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.9 D Multijet 10/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.4 10/2005 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 Natural Power 09/2002 – –
SEDICI (189_) 1.9 D Multijet 4×4 06/2006 – 10/2011
SEDICI (189_) 1.6 16V 4×4 06/2006 – 10/2014
CROMA (194_) 1.8 16V (194AXG1A) 12/2005 – 12/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 16V (199BXG1B, 199AXG1B) 10/2005 – 08/2011
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet 05/2006 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO platou / sasiu (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2014
SCUDO bus (220_) 2.0 JTD 01/2004 – 12/2006
SCUDO bus (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 1.6 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 01/2007 – 03/2016
IDEA (350_) 1.4 10/2005 – –
IDEA (350_) 1.3 D Multijet 10/2005 – –
DUCATO caroserie (230_) 1.9 TD 05/1998 – 11/2001
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TD 06/1994 – 08/1998
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TD 4×4 11/1994 – 04/1998
DUCATO caroserie (230_) 2.8 TD 4×4 05/1998 – 09/2001
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.0 iE 11/1992 – 04/1996
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.4 11/1992 – 10/1996
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.7 TD 11/1996 – 05/2000
UNO (146_, 158_) 1.0 iE 05/1998 – 08/2000
MAREA (185_) 1.6 03/1999 – 08/2000
MAREA (185_) 1.6 SX 09/2000 – 08/2002
DUCATO bus (230_) 2.5 TD 4×4 11/1994 – 04/1998
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.1 07/1997 – 10/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 07/1997 – 08/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.5 06/2004 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/1999 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 JTD Multijet (178BYE1AAT) 06/2003 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 TD 02/1997 – 10/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 TD 09/2001 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 (178DYE1A, 178DYE1AAP, 178DYE1AAT) 09/2001 – 10/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 07/1997 – 08/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 02/2002 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 16V 07/1997 – 10/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 07/1997 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.9 JTD 09/2001 – –
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TD 06/1994 – 08/1998
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TD 4×4 11/1994 – 04/1998
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TD 06/1994 – 04/1998
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 TD 4×4 05/1998 – 11/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 iDTD 4×4 05/1998 – 09/2001
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.2 Trekking 11/2005 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 Trekking 11/2005 – –
UNO (146_, 158_) 1.6 R Álcool 11/1989 – 04/1993
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 11/2003 – 07/2006
DUCATO bus (244_) 2.8 TD 4×4 11/2003 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.8 TD 12/2001 – 07/2006
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.8 JTD 11/2003 – 07/2006
UNO (146_, 158_) 1.0 08/1990 – 06/2001
DUCATO bus (230_) 2.0 4×4 11/1994 – 11/2001
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.2 06/1999 – 10/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 03/2000 – 01/2012
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 06/2003 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.8 EX 02/2003 – 02/2004
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 16V 06/1996 – 02/2003
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.5 Álcool 07/1999 – 02/2004
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.5 Álcohol 08/1998 – 12/2003
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXB1A) 04/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXC1B) 04/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.4 (198AXA1B) 04/2007 – 12/2014
SEDICI (189_) 1.9 D Multijet 06/2006 – 10/2011
500 (312_) 1.2 (312AXA1A) 07/2007 – –
500 (312_) 1.4 (312AXC1B, 312CXC1B) 10/2007 – –
500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXB1A) 10/2007 – –
GRANDE PUNTO (199_) 1.4 T-Jet (199AXM1A, 199BXM1A, 199BXN1A) 09/2007 – –
BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXG1B) 10/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXF1B) 09/2007 – 12/2014
LINEA (323_, 110_) 1.3 D Multijet (323AXB11, 323AXB1A) 06/2007 – –
LINEA (323_, 110_) 1.4 06/2007 – –
LINEA (323_, 110_) 1.4 T-Jet (323AXC1A) 05/2007 – –
ULYSSE (179_) 2.0 D Multijet 05/2006 – 06/2011
ULYSSE (179_) 2.0 D Multijet 05/2006 – 06/2011
UNO (146_, 158_) 1.0 (146E) 06/1989 – 02/1992
UNO (146_, 158_) 1.7 D 11/1994 – 08/2000
LINEA (323_, 110_) 1.9 Flex 10/2008 – 09/2010
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 10/2005 – –
PANDA Caseta/ Hatchback (141_) 1.1 09/2000 – 02/2004
DUCATO bus (244_) 2.8 JTD 04/2004 – 07/2006
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.3 D Multijet (278AYR1A) 10/2010 – –
LINEA (323_, 110_) 1.3 D Multijet (323AXB1A) 09/2009 – –
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 04/2011 – 03/2016
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.3 05/1988 – 09/1998
MAREA Weekend (185_) 1.6 09/2000 – 08/2002
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.0 (1788361) 07/1998 – 10/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 09/2002 – 10/2003
DUCATO caroserie (244_) 2.8 JTD 06/2005 – 11/2010
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 03/2000 – 02/2005
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXH1B) 09/2007 – 12/2014
BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXL1B) 03/2008 – 12/2014
ULYSSE (179_) 2.2 D Multijet 03/2008 – 06/2011
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225BXA1A, 225BXF1A) 11/2007 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet (225BXD1A, 225BXB1A, 225BXB11) 11/2007 – –
DUCATO bus (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 4×4 05/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (230_) 2.0 4×4 11/1994 – 04/2002
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/2006 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 07/1997 – –
DUCATO caroserie (230_) 2.5 TD 4×4 11/1994 – 04/1998
UNO (146_, 158_) 45 0.9 02/1984 – 12/1988
BRAVO I (182_) 1.6 09/2000 – 10/2001
DUCATO bus (230_) 1.9 D 05/1998 – 11/2001
DUCATO bus (230_) 2.5 TD 4×4 06/1994 – 09/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 1.9 TD 05/1998 – 11/2001
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.5 TD 4×4 11/1994 – 04/1998
FIORINO Pick up (146_) 1.3 06/1994 – 09/1998
FIORINO Pick up (146_) 1.5 MPI (2553844, 2553845, 2553944) 01/1997 – 12/1999
MAREA (185_) 1.6 09/2000 – 08/2002
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.3 JTD 06/2003 – 10/2005
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 09/2002 – –
UNO (146_, 158_) 1.9 D 01/1989 – 12/1991
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 JTD 05/2005 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.5 Álcool (2552990) 05/1988 – 11/1993
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A) 02/2008 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225CXB1A, 225AXB1A, 225CXB11, 225AXB11,… 02/2008 – –
IDEA (350_) 1.4 12/2003 – –
BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXE1A) 04/2007 – 12/2008
SEDICI (189_) 1.6 16V 06/2006 – 10/2014
DUCATO platou / sasiu (250_) 130 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.8 Flex (17309C1, 17345C1) 10/2005 – 07/2010
BRAVO II (198_) 2.0 D Multijet (198AXN1B) 09/2008 – 12/2014
LINEA (323_, 110_) 1.6 D Multijet 06/2009 – –
FIORINO Pick up (146_) 1.3 Álcool 05/1988 – 11/1993
UNO (146_, 158_) 1.5 Álcool 10/1993 – 01/1996
UNO (146_, 158_) 1.5 Álcool 03/1987 – 09/1993
UNO (146_, 158_) 1.0 Álcool 09/1998 – 12/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 Álcool 03/1999 – 05/2001
CROMA (194_) 1.9 D Multijet 06/2005 – 12/2011
UNO (146_, 158_) 1.3 Álcool 06/1984 – 09/1991
BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BU) 01/1999 – 12/2002
500 C (312_) 1.2 (312CXA1A, 312AXA1A) 09/2009 – –
500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXB1A) 09/2009 – –
500 C (312_) 1.4 (312CXC1B, 312AXC1B) 09/2009 – –
500 C (312_) 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A) 09/2009 – –
500 (312_) 1.3 D Multijet (312AXE1A) 12/2009 – –
QUBO (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225BXC1A, 225AXC1A) 06/2008 – –
FIORINO Pick up (146_) 1.5 Álcool (2553041) 11/1994 – 09/1996
STILO (192_) 1.8 16V 06/2002 – 12/2007
500 C (312_) 1.4 (301J410) 08/2011 – 12/2015
BRAVA (182_) 1.6 16V 04/2000 – 06/2003
UNO (146_, 158_) 1.0 05/1993 – 06/2001
500 (312_) 1.4 (301J410) 09/2008 – –
IDEA (350_) 1.8 09/2007 – 12/2008
BRAVA (182_) 1.8 16V 02/2000 – 06/2003
IDEA (350_) 1.8 Flex 08/2010 – 12/2016
LINEA (323_, 110_) 1.8 Flex 09/2010 – 05/2016
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.8 09/2006 – 12/2011
PUNTO (188_) 1.2 Bifuel 08/2007 – 03/2012
UNO (146_, 158_) 1.1 10/1988 – 06/2006
DUCATO bus (230_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
FIORINO Pick up (146_) 1.4 10/1993 – 10/1996
GRANDE PUNTO (199_) 1.2 LPG (199BXA1A, 199AXA1A) 06/2008 – 12/2012
500 (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.0 4×4 11/1994 – 09/2001
DUCATO platou / sasiu (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
SCUDO platou / sasiu (270_, 272_) 2.0 D Multijet 05/2011 – 03/2016
DUCATO platou / sasiu (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 06/1996 – 01/2012
IDEA (350_) 1.6 Flex 08/2010 – 12/2016
DUCATO platou / sasiu (290_) 1.9 D 06/1990 – 05/1994
BRAVO II (198_) 1.8 Flex (198211, 198251, 198231) 12/2010 – 12/2016
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.0 JTD 07/2001 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (230_) 2.8 JTD 4×4 10/2001 – 04/2002
DUCATO platou / sasiu (244_) 2.0 04/2002 – 07/2006
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.3 JTD 16V 12/2004 – 05/2005
UNO (146_, 158_) 1.1 04/1986 – 06/2006
UNO caroserie (146_) 1.7 D 02/1988 – 02/1992
PUNTO Van (176_) 1.7 TD 09/1996 – 09/1999
UNO caroserie (146_) 45 0.9 02/1988 – 07/1996
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 RST Biopower 10/2003 – 12/2009
IDEA (350_) 1.4 Flex 09/2005 – 06/2016
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.2 01/2004 – 06/2014
PUNTO (188_) 1.4 (188AXM1A, 188BXM1A) 11/2005 – 03/2012
500 (312_) 1.4 Flex (3019530) 01/2011 – 12/2017
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.4 Flex 01/2006 – 07/2020
500 (312_) 0.9 (312AXM1B) 10/2013 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 (1788381, 1730980, 1788581, 1788681, 1730780) 07/1997 – 02/2003
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.0 16V 08/2000 – 02/2003
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.8 01/2003 – 05/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.0 RST (1730240) 09/2000 – 02/2003
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.3 EX (1730130) 09/2002 – 02/2004
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.5 EX (1788171, 1788351, 1788371, 1788871) 02/1997 – 04/1999
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.5 04/1996 – 11/1999
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 08/1997 – 09/1999
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 Flex 06/2005 – 12/2008
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.8 (17144J2) 05/2006 – 01/2007
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.8 Flex 05/2006 – 07/2010
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 Flex (17350E2, 3731541) 11/2010 – 12/2016
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet 11/2013 – 12/2023
500 (312_) 0.9 (312AXP1A) 12/2013 – –
500 (312_) 0.9 (312AXN1A) 12/2013 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXM1B) 12/2013 – –
FIORINO Pick up (146_) 1.0 01/1996 – 12/1996
MAREA (185_) 2.0 05/1998 – 09/2000
MAREA Weekend (185_) 2.0 08/1998 – 09/2000
500 (312_) 1.4 Flex (3019530) 08/2011 – 12/2015
500 C (312_) 1.4 Flex (301OB6) 08/2011 – 12/2015
FIORINO Pick up (146_) 1.0 01/1994 – 07/1995
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.4 ELX Flex (17301A1) 04/2005 – 01/2012
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.8 Flex (27802P3) 08/2010 – 01/2021
500 (312_) Electric (EV) 09/2012 – –
500 (312_) 1.4 Turbo (312AXD1A) 09/2013 – –
500 C (312_) E 09/2012 – –
500 C (312_) 1.4 Flex (301OB6) 07/2014 – 12/2015
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 Flex 09/2009 – 12/2016
500 C (312_) 1.4 (301J410) 09/2011 – –
500X (334_) 1.4 (334AXC1B, 334AXC11) 09/2014 – –
500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B, 334AXA11) 09/2014 – –
500X (334_) 2.0 D Multijet 4×4 (334AXB22, 334AXD2B) 09/2014 – 09/2018
500X (334_) 1.6 D Multijet (334AXA1B) 09/2014 – –
500X (334_) 1.4 (334AXC1B) 09/2014 – –
500X (334_) 2.0 D Multijet 4×4 (334AXB22, 334AXD2B) 09/2014 – 09/2018
500X (334_) 1.6 (334AXE1A) 11/2014 – 09/2020
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.8 RST Flex 03/2004 – 04/2006
UNO (146_, 158_) 1.3 08/1984 – 09/1991
UNO (146_, 158_) 1.3 MPI 08/1984 – 10/1986
500X (334_) 1.4 4×4 (334AXF22) 02/2015 – 09/2018
500X (334_) 1.4 4×4 (334AXF22) 02/2015 – –
MULTIPLA (186_) 1.6 16V GPL 10/2001 – 06/2010
500X (334_) 1.4 (334AXC1B) 01/2016 – 09/2018
500X (334_) 2.4 (334AX) 05/2015 – 12/2018
500X (334_) 2.4 4×4 (334AX) 05/2015 – 12/2018
500 C (312_) 0.9 (312AXN1A, 312AXN11) 12/2013 – –
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.8 Flex 02/2006 – 12/2010
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 16V 03/2001 – 08/2003
FIORINO Pick up (146_) 1.6 01/1990 – 12/1994
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.0 01/1994 – 07/1995
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.3 D Multijet 03/2015 – –
QUBO (225_) 1.3 D Multijet (225AXG1A, 225CXG1A, 225AXG11, 225CXG11) 03/2015 – –
QUBO (225_) 1.4 (225AXA1A, 225CXA1A) 10/2009 – –
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 (225AXA1A, 225BXA1A) 10/2009 – –
500X (334_) 1.3 D Multijet (334AXH1A) 11/2014 – –
DUCATO caroserie (230_) 2.5 D 4×4 03/1994 – 04/2002
SCUDO bus (270_, 272_) 1.6 D Multijet 02/2011 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 1.6 D Multijet 02/2011 – 03/2016
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 (1788351, 1788441, 1788851) 08/1998 – 09/2000
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.6 08/1997 – 12/2001
GRANDE PUNTO (199_) 1.6 02/2011 – –
PUNTO (188_) 1.4 07/2007 – 03/2012
DUCATO platou / sasiu (250_) 150 Multijet 2,3 D 12/2015 – –
DUCATO platou / sasiu (250_) 180 Multijet 2,3 D 12/2015 – –
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.6 D Multijet (263HXN1B, 263YXN1B, 263HXV1B, 263YXV1B) 02/2016 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet (263HXU1A, 263YXU1A, 263HYB1A, 263YYB1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.3 D Multijet (263HXT1A, 263YXT1A, 263YYA1A, 263HYA1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 10/2011 – 12/2023
DOBLO platou / sasiu (263_) 1.4 Natural Power 06/2010 – 12/2023
500 (312_) 1.3 D Multijet (312AYA1A) 06/2016 – –
STRADA pick-up (178_, 278_) 1.6 (178EXG) 09/2009 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.4 D 4×4 (KT0T) 04/2016 – –
UNO (146_, 158_) 1.5 R 01/1989 – 12/1990
500 (312_) 1.4 (301J410) 02/2009 – –
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.7 TD 07/1997 – 08/2001
PALIO Weekend (178_, 173_, 373_, 374_, 171_) 1.6 01/2002 – 12/2007
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.7 TD 10/2002 – 01/2012
500X (334_) 2.4 4×4 (334AX) 05/2015 – –
PUNTO (188_) 1.8 Flex 07/2010 – 07/2012
500X (334_) 1.4 LPG (334AXL1B) 03/2017 – 09/2018
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 05/2011 – 03/2016
SCUDO caroserie (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
SCUDO bus (270_, 272_) 2.0 D Multijet 4×4 01/2007 – 03/2016
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) 1.4 Natural Power (225AXC1A, 225BXC1A) 06/2008 – –
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXC1A) 02/2006 – 06/2013
DUCATO platou / sasiu (250_) 110 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
500X (334_) 2.4 (334AX) 01/2016 – –
FULLBACK pick-up (502_, 503_) 2.5 D 4WD (KT0T) 04/2016 – –
500 (312_) 1.4 (301J410) 02/2013 – –
MULTIPLA (186_) 1.6 Natural Power (186AGB1A05) 11/2008 – 06/2010
PUNTO (188_) 1.2 Bipower (188BXA1A) 08/2001 – 05/2003
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXE1A) 10/2001 – 08/2005
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXF1A) 10/2001 – 08/2005
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.4 (178BXA1A) 10/2002 – 10/2004
PUNTO Caseta/ Hatchback (188_) 1.2 Natural Power (188CXA1A) 01/2003 – 12/2010
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 09/2003 – 08/2005
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 09/2003 – 08/2005
PUNTO (188_) 1.2 Natural Power (188BXA1A) 04/2004 – 04/2006
STILO VAN (192_) 1.4 (192DXH1B) 01/2004 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXG1B) 02/2004 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.6 (192DXB1A) 04/2005 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXS1A) 09/2005 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.6 (192DXR1A) 04/2005 – 08/2008
STILO VAN (192_) 1.9 JTD (192DXT1B) 09/2005 – 08/2008
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.3 JTD Multijet (199CXD1B) 02/2006 – 08/2010
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 (199CXB1A, 199DXB1A) 02/2006 – 06/2013
CROMA caroserie inchisa/combi (194_) 1.9 MJTD (194AXB1B) 04/2006 – 12/2011
BRAVO Van (198_) 1.6 JTD Multijet (198AXH1B) 03/2008 – 12/2014
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 LPG (199CXB1A, 199DXB1A) 03/2009 – 12/2012
GRANDE PUNTO Van (199_) 1.4 Natural Power (199BXB1A) 03/2009 – 12/2012
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (225_) Ecargo (EV) 01/2010 – 12/2012
500 (312_) Electric (EV) 01/2010 – –
BRAVO II (198_) 1.8 (198AXA) 01/2011 – 08/2016
PALIO (178_, 171_, 371_) 1.3 (178AXF1A) 06/2000 – 01/2012
FIORINO Autoutilitară/limuzină spațioasă (146_) 1.5 (2550444) 09/1995 – 06/2002
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.6 Natural Power (223AXD1A) 11/2005 – 07/2009
SEICENTO / 600 Caseta/ Hatchback (287_) Elettrica 03/2000 – 04/2004
DUCATO bus (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (244_) 2.0 LPG 11/2002 – 07/2006
DUCATO caroserie (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
DUCATO caroserie (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 150 Multijet 3,0 D 04/2010 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 115 Multijet 2,0 D 06/2011 – –
DUCATO bus (250_) 130 Multijet 2,3 D 01/2007 – –
DUCATO bus (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 150 Multijet 2,3 D 06/2011 – –
DUCATO bus (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 180 Multijet 3,0 D 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 120 Multijet 2,3 D 4×4 03/2010 – –
DUCATO bus (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
DUCATO caroserie (250_) 110 Multijet 2,3 D 10/2011 – 07/2014
DUCATO bus (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO bus (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – 10/2013
DUCATO bus (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 100 Multijet 2,2 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 120 Multijet 2,3 D 07/2006 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 130 Multijet 2,3 D 08/2006 – –
DUCATO bus (250_) 140 Natural Power 04/2009 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 07/2006 – 12/2011
DUCATO bus (250_) 160 Multijet 3,0 D 10/2006 – 05/2011
DUCATO bus (250_) 130 Multijet 2,3 D 4×4 06/2011 – –
DUCATO bus (250_) 150 Multijet 2,3 D 4×4 04/2015 – –
DUCATO bus (250_) 160 Multijet 3,0 D 4×4 07/2006 – 05/2011
DUCATO caroserie (250_) 130 Multijet 2,3 D 4×4 06/2011 – –
DUCATO caroserie (250_) 150 Multijet 2,3 D 4×4 12/2015 – –
DUCATO caroserie (250_) 160 Multijet 3,0 D 4×4 07/2006 – 05/2011
GRANDE PUNTO (199_) 1.8 Flex 08/2007 – 06/2010
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263WXD1B, 263WXR1B, 263WXX1B, 263ZXD1B,… 02/2010 – –
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXH1A, 263AXL11, 263AXH1B) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 Natural Power (263AXG1B) 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 Natural Power 06/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.8 MPI Flex (1196091, 1192091, 1194051, 1194091,… 08/2010 – 12/2021
DOBLO microbus (119_, 223_) 1.4 Flex (1191071, 1193071, 1197071, 11970U1) 11/2009 – 08/2016
PUNTO (199_) 0.9 Bifuel 03/2012 – –
PUNTO (188_) 1.9 JTD 10/2001 – 03/2012
DOBLO Cargo (263_) 1.4 10/2011 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXG1B, 263AXG1A) 10/2011 – 12/2023
PUNTO (199_) 1.4 Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A, 199BXB1A, 199BXB11, 199AXB11) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AXZ1A, 199BXZ1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXH1A, 199BXH1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 0.9 Twinair Turbo 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Turbo Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 03/2012 – –
DOBLO bus (263_) 1.3 D Multijet (263AXC1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.4 (263AXA1A) 02/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXD1B, 263AXX1B) 01/2010 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 2.0 D Multijet (263AXF1B) 01/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.4 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263ZXE1B, 263ZXS1B, 263ZXY1B, 263WXE1B,… 02/2010 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 2.0 D Multijet 02/2010 – 12/2023
PUNTO (199_) 0.9 07/2013 – –
PUNTO (199_) 1.4 Bifuel 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 09/2012 – –
PUNTO Caseta/ Hatchback (199_) 0.9 Twinair Turbo 03/2012 – –
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet 11/2013 – 12/2023
PUNTO (199_) 0.9 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AYL1A, 199BYL1A) 02/2014 – –
PUNTO (199_) 1.8 Flex 08/2012 – 12/2017
PUNTO (199_) 1.6 16V Flex 08/2012 – 12/2017
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXP1B, 263AXW1B) 03/2015 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXN1B, 263AXV1B) 03/2015 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263WXN1B, 263ZXN1B, 263ZXV1B, 263WXV1B,… 02/2016 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet (263WXU1A, 263ZXU1A, 263WYB1A, 263ZYB1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.3 D Multijet (263AXU1A, 263AYB1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO Cargo (263_) 1.3 D Multijet (263ZXT1A, 263WXT1A, 263ZYA1A, 263WYA1A) 03/2016 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.6 D Multijet (263AXE1B, 263AXY1B) 03/2016 – 12/2023
DOBLO bus (263_) 1.8 Flex (119205) 11/2009 – 07/2010
PUNTO EVO (199_) 1.2 (199BXL1A) 10/2014 – –
PUNTO (199_) 1.3 JTD Multijet (199.AYR1A, 199.BYR1A) 05/2018 – –
PUNTO (199_) 1.4 T-Jet 01/2012 – 12/2016
PUNTO (199_) 1.4 Flex 03/2012 – 12/2017
DOBLO Cargo (263_) 1.6 D Multijet (263ZXR1B) 03/2015 – 12/2023
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.4 (356SXA1B) 10/2015 – –
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.6 (356SXE11) 10/2015 – 10/2020
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.3 D (356SXB1A, 356SXH1A, 356SXD1A) 10/2015 – 10/2020
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.6 D (356SXG1B) 10/2015 – 10/2020
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.4 (356HXA1B, 357) 03/2016 – –
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.6 D (356HXG1B, 356HXG11) 03/2016 – 10/2020
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.3 D (356HXH1A) 03/2016 – –
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.4 (356HXF1B) 03/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.4 (356WXA1B) 03/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.6 D (356WXG1B) 03/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.3 D (356WXH1A) 03/2016 – –
TIPO combi (356_, 357_) 1.4 (356WXF1B) 03/2016 – 10/2020
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.4 LPG (356HXF1B) 05/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.4 LPG (356WXF1B) 05/2016 – 10/2020
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.4 LPG (356SXF1B) 05/2016 – 10/2020
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.6 (356HXE11) 07/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.6 (356WXE11) 07/2016 – 10/2020
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.6 D (356SXG1B) 09/2016 – 10/2020
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.6 D (356HXG11) 09/2016 – 10/2020
TIPO combi (356_, 357_) 1.6 D (356WXG11) 09/2016 – 10/2020
DUCATO Panorama (280_) 2.4 D 07/1982 – 12/1985
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.5 TD 01/1986 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.5 D 01/1986 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.0 01/1986 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.0 07/1982 – 05/1985
DUCATO Panorama (280_) 1.9 D 02/1987 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 1.9 TD 03/1989 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.0 09/1988 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.5 D 4×4 01/1987 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.5 TD 01/1987 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.5 TD 4×4 01/1986 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 1.8 01/1982 – 10/1988
DUCATO caroserie (280_) 2.0 07/1985 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.4 D 01/1982 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.0 03/1989 – 08/1990
DUCATO Panorama (280_) 1.8 07/1982 – 12/1988
DUCATO caroserie (280_) 2.5 D 4×4 03/1989 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.0 07/1985 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.5 D 07/1982 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 1.9 D 01/1988 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 1.9 TD 03/1989 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.5 D 4×4 03/1989 – 08/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.0 08/1988 – 08/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 TD 09/1986 – 05/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 TD 4×4 09/1986 – 09/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 D 4×4 09/1986 – 05/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 D 4×4 09/1986 – 10/1987
DUCATO Panorama (280_) 2.5 D 4×4 09/1986 – 05/1990
DUCATO Panorama (280_) 2.5 D 09/1986 – 05/1990
DUCATO caroserie (280_) 2.5 D 09/1986 – 05/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.5 TD 09/1986 – 05/1990
DUCATO platou / sasiu (280_) 2.5 TD 4×4 01/1986 – 08/1990
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.9 TD 09/1996 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 12/2002 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 16V 05/1999 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.9 D 04/1998 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 2.0 JTD 10/1999 – 12/2006
SCUDO platou / sasiu (220_) 1.6 09/1996 – 12/2006
ULYSSE (220_) 2.0 Turbo (220.AD5) 06/1994 – 08/2002
ULYSSE (220_) 1.8 (220.BB5) 05/1997 – 08/2002
ULYSSE (220_) 2.0 16V 05/1998 – 09/2000
ULYSSE (220_) 2.0 16V (220AQ5) 09/2000 – 08/2002
500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYE1B) 09/2013 – –
500L (351_, 352_) 1.4 (199LYB1B) 09/2012 – –
500L (351_, 352_) 0.9 (199LYC1B) 09/2012 – –
500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11) 09/2012 – –
500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYD1B) 09/2012 – 05/2018
500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B) 03/2013 – –
500L (351_, 352_) 1.4 (199LYF1B) 10/2013 – –
500L (351_, 352_) 1.4 LPG (199LYF1B) 02/2014 – –
500L (351_, 352_) 1.4 09/2013 – –
500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199.LYM11, 199.LYM1A) 06/2014 – –
ULYSSE (220_) 1.9 TD 05/1997 – 12/1999
500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B) 04/2017 – –

FORD

Model Motor Perioada
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 05/1986 – 02/1989
FIESTA I (GFBT) 1.1 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 1.3 08/1977 – 08/1983
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.1 12/1985 – 07/1990
ESCORT III (GAA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 01/1986 – 05/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 XR3i 01/1986 – 08/1989
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 Turbo RS 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 10/1987 – 05/1988
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
GRANADA II (GU) 2.0 08/1979 – 08/1985
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 05/1989 – 09/1994
TRANSIT bus (T_ _) 1.6 (TBL, TES) 12/1985 – 01/1989
TRANSIT bus (T_ _) 2.0 (TBS, TCL, TCS, TEL, TES) 11/1985 – 09/1992
TRANSIT bus (T_ _) 2.5 D (TBS, TCL, TCS, TEL, TES) 12/1985 – 01/1989
TRANSIT bus (T_ _) 2.5 D (TBS, TEL, TES) 09/1988 – 09/1992
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS) 10/1988 – 09/1991
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 09/1983 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 10/1985 – 11/1989
FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD) 03/1984 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.6 D (FBD) 04/1984 – 02/1989
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 D 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.3 Cat 05/1991 – 01/1997
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 XR2i 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.8 D 09/1991 – 02/1996
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.3 09/1991 – 02/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.3 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 D 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000 05/1991 – 01/1995
ORION III (GAL) 1.8 D 11/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 02/1992 – 12/1993
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 i (EBL, EDL, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBS, EDS, EDL, ESS, EUS) 08/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBS, EDS, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EBS, EBL, ECL, EDS, EDL, ESS, EUS) 10/1992 – 07/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, EUS) 09/1991 – 07/1994
MONDEO I (GBP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 TD 02/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT III (GAA) 1.3 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 XR3i 10/1982 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 D 02/1984 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.6 i 09/1983 – 12/1985
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 XR3i 01/1986 – 07/1990
ESCORT III Turnier (AWA) 1.3 03/1981 – 12/1985
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.8 D 01/1989 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ORION I (AFD) 1.3 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 i 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 D 02/1984 – 03/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 1.6 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 08/1982 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 i 03/1985 – 12/1986
SIERRA I hatchback (GBC) 2.0 08/1982 – 10/1984
SIERRA I hatchback (GBC) 2.3 D 08/1982 – 12/1986
SIERRA Turnier (BNC) 1.6 08/1982 – 12/1986
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i Cat 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 TD 08/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 01/1987 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 2.0 i 05/1989 – 02/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
ESCORT V Turnier (ANL) 1.3 09/1991 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 D 07/1990 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 09/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 16V 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 TD 06/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 04/1993 – 08/1996
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 12/1992 – 01/1995
RANGER (ET) 2.5 TDCi 4×4 05/2006 – 07/2012
RANGER (ET) 3.0 TDCi 4×4 05/2006 – 07/2012
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 TD 02/1993 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 09/1990 – 12/1994
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 01/1994 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 01/1989 – 01/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, ECL, EDS, EDL) 07/1994 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, EDS, ESL, ESS, EUS) 08/1994 – 03/2000
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 01/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.5 i 24V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i 02/1993 – 08/1996
MAVERICK (UDS, UNS) 2.7 TD 02/1993 – 08/1996
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.9 i 24V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 4×4 01/1995 – 10/1998
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 03/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 11/1995 – 04/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
ORION II (AFF) 1.6 i 03/1986 – 07/1990
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V (EDA, EHC) 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 02/1999
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS Cosworth 4×4 02/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 TD 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 TD 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.4 02/1995 – 08/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 12/1996
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 09/1999
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 D 08/1995 – 04/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EBL, EDL, EDS, EGL, ESL, ESS, EUS) 01/1995 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (ECL, EDL, EDS, ESL, ESS, EUS) 07/1994 – 03/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 (EBL, EBS, ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, ESL, EUS) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TDI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.3 01/1995 – 10/1998
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 TD 11/1995 – 08/1996
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 TD 09/1995 – 08/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 10/1995 – 08/1998
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.3 02/1996 – 08/2003
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 D 02/1996 – 04/2002
GALAXY I (WGR) 2.8 i V6 4×4 04/1996 – 04/2000
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V 04/1996 – 01/2002
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.4 i 04/1996 – 10/1999
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i (UDS) 09/1996 – 04/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.4 i 09/1996 – 04/1998
MAVERICK (UDS, UNS) 2.7 TD 09/1996 – 04/1998
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 10/2002
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 11/2008
MONDEO II (BAP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 2.5 24V 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 1.8 TD 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 2.5 24V 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.8 TD 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 24V 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.8 TD 08/1996 – 09/2000
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT V Express (AVF) 1.8 D 07/1990 – 12/1994
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.8 D 01/1995 – 08/2000
ESCORT III Express (AVA) 1.6 D 02/1984 – 02/1986
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 09/1986 – 12/1994
ESCORT IV Express (AVF) 1.8 D 07/1988 – 07/1990
FIESTA Caseta/ Hatchback (WFVT) 1.1 (WFVT) 10/1977 – 11/1986
FIESTA III (GFJ) 1.6 Turbo (FBJT) 03/1990 – 10/1992
ORION II (AFF) 1.3 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 12/1985 – 07/1990
GALAXY II (WA6) 1.6 TDCi 02/2011 – 06/2015
S-MAX (WA6) 1.6 TDCi 02/2011 – 12/2014
S-MAX (WA6) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.2 TDCi 07/2010 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 06/2015
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.0 (TAL, TAS, TGL, TWS) 09/1985 – 09/1992
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.5 D (TAL, TAS, TGL, TWS) 01/1986 – 09/1991
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 i (EAL, EAS) 09/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAS, EAL) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAS, EAL) 05/1991 – 06/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 10/1992 – 06/1994
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 Turbo D 10/1996 – 08/1999
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
PUMA (EC_) 1.7 16V 03/1997 – 06/2002
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 TDCi 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 1.6 TDCi 07/2010 – 12/2017
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 10/1985 – 10/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 10/1985 – 10/1990
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 01/1994
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 01/1993 – 08/1996
SIERRA I hatchback (GBC) 1.6 08/1984 – 12/1986
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 2.0 i 06/1989 – 02/1993
TRANSIT caroserie (T_ _) 1.6 (TAS) 09/1985 – 09/1992
TRANSIT bus (T_ _) 2.0 Cat (TBS, TCL, TCS) 12/1985 – 09/1992
TRANSIT platou / sasiu (T_ _) 2.5 DI (TTE, TTL, TTS, TUL) 09/1988 – 09/1992
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EME/L/S, ENE/L/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML/S, ENL/S) 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) 11/1992 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML/S, ENL/S) 09/1991 – 08/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 06/1994 – 03/2000
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 08/1997 – 04/2000
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 DI (EBL, EDL, EDS, ESL, ESS) 08/1997 – 03/2000
PUMA (EC_) 1.4 16V 11/1997 – 10/2000
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000 4×4 02/1995 – 10/1998
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 09/1991 – 09/1994
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.0 09/1991 – 06/1994
COUGAR (EC_) 2.0 16V 08/1998 – 12/2001
COUGAR (EC_) 2.5 V6 24V 08/1998 – 12/2001
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1992
GALAXY II (WA6) 2.2 TDCi 11/2010 – 06/2015
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 Turbo DI / TDDi 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 Turbo DI / TDDi 02/1999 – 11/2004
ESCORT III (GAA) 1.6 i (GAA) 07/1985 – 12/1985
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
C-MAX (DM2) 1.8 02/2007 – 09/2010
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 07/2004 – 01/2008
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 07/2004 – 01/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.0 05/2002 – 03/2008
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 02/1999
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 12/2007 – 09/2012
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) D 1.8 05/1998 – 04/2002
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.8 Turbo D 12/1995 – 06/2001
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 TD 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.3 01/1995 – 01/1999
PUMA (EC_) Racing ST 160 06/1999 – 06/2002
FOCUS III 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 12/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 12/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 4×4 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 4×4 10/2011 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
KA (RB_) 1.3 i 06/1998 – 11/2008
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.3 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
KA Van (RB) 1.3 i 05/2002 – 05/2005
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V LPG 06/2002 – 12/2013
FIESTA V (JH_, JD_) 1.0 Flex 09/2006 – 12/2014
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 03/2010 – –
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 01/2001 – 08/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 05/2002 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 Flex 09/2004 – 03/2010
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport 02/2000 – 01/2002
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 4×4 10/1999 – 06/2006
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) RS 2000 02/1995 – 02/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 D 01/1995 – 12/1996
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 D 01/1995 – 12/1996
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 DI / TDDi 08/1999 – 11/2004
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 4×4 10/1999 – 04/2002
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_, F_A_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI (F_B_, F_C_, F_A_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 DI (EAL, EAS) 05/1999 – 03/2000
GALAXY I (WGR) 2.8 V6 04/2000 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 04/2000 – 05/2006
FOCUS III 1.6 Ti 08/2011 – 12/2017
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 DI 04/2000 – 01/2002
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 DI (EML, ENE/L) 05/1999 – 03/2000
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 DI RWD (F_B_, F_C_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 DI RWD (FAA_, FAB_, FAC_, FAD_) 01/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 DI (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 01/2000 – 05/2006
MAVERICK 3.0 V6 24V 02/2001 – –
MAVERICK 2.0 16V 02/2001 – –
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/2000
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/1998
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 D 01/1995 – 02/1999
KA (RB_) 1.0 i 07/1997 – 09/1999
ORION III (GAL) 1.6 07/1990 – 12/1992
ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.6 16V 10/1998 – 07/2000
ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.6 16V 02/1999 – 07/2000
ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.8 TD 02/1999 – 07/2000
MONDEO II (BAP) 2.5 24V 06/2000 – 09/2000
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_) 08/2000 – 05/2006
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 03/2001 – 11/2004
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 DI 09/2000 – 08/2003
PUMA (EC_) 1.6 16V 08/2000 – 06/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V 11/2001 – 06/2008
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.3 16V RWD (F_B_, F_C_, F_A_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V RWD (FAA_, FAB_, FAC_) 04/2001 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 DI (F_E_, F_F_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.3 16V (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 04/2001 – 05/2006
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 TDCi 11/2001 – 06/2008
KA (RB_) 1.0 i 09/1999 – 11/2008
TRANSIT bus (E_ _) 2.5 TD (EB_, ED_, ES_) 08/1994 – 06/2000
TRANSIT caroserie (E_ _) 2.5 TD (EAS) 06/1994 – 03/2000
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V 11/2001 – 06/2008
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDE (F_C_, F_B_, F_A_) 07/2001 – 05/2006
TRANSIT bus (E_ _) 2.9 i 01/1991 – 09/1994
TRANSIT bus (E_ _) 2.0 CNG 06/1994 – 03/2000
FUSION (JU_) 1.4 08/2002 – 12/2012
FUSION (JU_) 1.6 08/2002 – 11/2009
FUSION (JU_) 1.4 TDCi 08/2002 – 12/2012
FOCUS I (DAW, DBW) ST170 03/2002 – 11/2004
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 TDCi (F_F_, F_E_, F_G_) 08/2002 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.0 TDCi (F_E_, F_F_) 08/2002 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.0 TDCi 08/2002 – 05/2006
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi /TDDi /DI 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
TOURNEO CONNECT 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 Di 06/2002 – 12/2013
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 TDCi 08/2002 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) RS 10/2002 – 11/2004
ESCORT III (GAA) 1.6 05/1983 – 07/1986
STREET KA (RL2) 1.6 05/2003 – 07/2005
KA (RB_) 1.3 i ROCAM 08/2002 – 11/2008
KA (RB_) 1.6 i 02/2001 – 11/2008
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 02/2003 – 05/2006
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 10/2003 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 10/2003 – 03/2007
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 11/1988 – 10/1992
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 03/2003 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 05/2002 – 06/2008
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 10/2003 – 03/2007
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDE 07/2001 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDE 07/2001 – 05/2006
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 TDCi 06/2002 – 12/2013
MAVERICK 2.3 16V 03/2004 – –
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDE 03/2004 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 03/2004 – 05/2006
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 04/2004 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.4 07/2004 – 09/2012
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) TD 1.8 03/2000 – 08/2003
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 TDCi 11/2004 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.6 TDCi 11/2004 – 12/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 TDCi 07/2004 – 09/2012
FIESTA V (JH_, JD_) ST150 03/2005 – 06/2008
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti 08/2004 – 03/2007
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2005 – 03/2007
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.4 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 07/2004 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 TDCi 07/2004 – 09/2012
FUSION (JU_) 1.25 08/2004 – 12/2012
GALAXY I (WGR) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2006
FIESTA II (FBD) 1.4 09/1983 – 01/1987
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 TDCi 01/2005 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 TDCi 07/2004 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 01/2005 – 03/2007
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.4 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 04/2005 – 07/2011
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 04/2005 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 09/2012
GALAXY II (WA6) 2.0 05/2006 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 06/2015
S-MAX (WA6) 2.0 05/2006 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.5 ST 05/2006 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 05/2006 – 12/2014
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 07/2006 – 08/2014
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 07/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi RWD 04/2006 – 08/2014
S-MAX (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 1.8 TDCi 05/2006 – 06/2015
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 06/2006 – 07/2011
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 06/1989 – 03/1993
RANGER (ET) 2.5 TDdi 05/2006 – 07/2012
RANGER (ET) 3.0 TDCi 05/2006 – 07/2012
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 TDCi 08/2006 – 12/2013
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 Flexifuel 12/2005 – 01/2008
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 02/1993 – 08/1996
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 Flex 01/2010 – 09/2013
C-MAX (DM2) 1.6 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.8 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.8 Flexifuel 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 1.6 TDCi 02/2007 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2007 – 09/2010
TOURNEO CONNECT 1.8 TDCi 08/2006 – 12/2013
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 4×4 02/1993 – 08/1996
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TD 08/2000 – 08/2003
S-MAX (WA6) 2.2 TDCi 03/2008 – 12/2012
S-MAX (WA6) 2.3 07/2007 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 11/2007 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 2.3 09/2007 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 11/2007 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.2 TDCi 03/2008 – 12/2012
RANGER (ET) 3.0 D 01/2005 – 06/2012
C-MAX (DM2) 2.0 TDCi 02/2008 – 09/2010
KUGA I 2.0 TDCi 03/2008 – 11/2012
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2008 – 11/2012
FIESTA V Van 1.3 10/2003 – 07/2005
TRANSIT bus (T_ _) 2.5 D 12/1985 – 01/1989
FIESTA III (GFJ) 1.4 11/1992 – 12/1996
FUSION (JU_) 1.3 11/2002 – 07/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 03/2001 – 03/2006
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 3.2 TDCi 02/2008 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 3.2 TDCi RWD 09/2007 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 3.2 TDCi RWD 09/2007 – 08/2014
TRANSIT caroserie (T_ _) 2.5 D 10/1985 – 03/1991
TRANSIT TOURNEO bus 2.0 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 DI 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 DI 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 TD 11/1994 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.5 TD 04/1998 – 12/2000
TRANSIT TOURNEO bus 2.4 D 08/1994 – 06/2000
RANGER (ET) 3.0 D 4×4 01/2005 – 06/2012
FOCUS III 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.4 TDCi 4×4 11/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2007 – 09/2011
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 10/2007 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.0 09/2000 – 03/2006
S-MAX (WA6) 2.0 Flexifuel 05/2006 – 12/2014
C-MAX (DM2) 1.8 TDCi 02/2007 – 09/2010
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 TDCi 02/2008 – 07/2011
TRANSIT TOURNEO bus 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.2 TDCi 10/2008 – 08/2014
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.8 03/2006 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.8 03/2006 – 09/2012
KA (RU8) 1.2 10/2008 – 05/2016
KA (RU8) 1.3 TDCi 10/2008 – 05/2016
KUGA I 2.5 4×4 02/2008 – 11/2012
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 TDCi 07/2010 – 06/2014
GALAXY II (WA6) 2.0 Flexifuel 05/2006 – 06/2015
S-MAX (WA6) 1.8 TDCi 01/2007 – 12/2010
C-MAX (DM2) 2.0 CNG 04/2009 – 09/2010
C-MAX (DM2) 2.0 LPG 06/2008 – 09/2010
KUGA I 2.0 TDCi 03/2010 – 11/2012
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
KUGA I 2.0 TDCi 4×4 03/2010 – 11/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 2.0 LPG 06/2008 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 LPG 10/2009 – 09/2012
S-MAX (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 12/2014
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 2.0 EcoBoost 03/2010 – 06/2015
GALAXY II (WA6) 2.0 TDCi 03/2010 – 06/2015
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 10/2013 – –
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 Flex 04/2010 – 09/2013
ECOSPORT 1.5 Ti 10/2013 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi 10/2013 – –
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
FOCUS I (DAW, DBW) 2.3 09/2002 – 12/2003
FIESTA V (JH_, JD_) 1.0 Supercharger 05/2002 – 12/2006
TOURNEO CONNECT 2.0 09/2009 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 2.0 09/2009 – –
FOCUS III Turnier 2.0 Ti-GDi 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
RANGER (ET) 2.3 07/2009 – 06/2012
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 09/2002 – 03/2010
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.2 TDCi RWD 09/2011 – 08/2014
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.6 TDCi 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.4 10/2012 – –
FOCUS III Turnier 2.0 ST 07/2012 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 TDCi ECOnetic 05/2012 – 07/2015
FOCUS III 1.6 TDCi ECOnetic 05/2012 – 07/2015
B-MAX (JK) 1.5 TDCi 10/2012 – –
FOCUS III 2.0 ST 07/2012 – 12/2017
RANGER (ET) 2.5 TD 06/2005 – 11/2011
RANGER (ET) 2.5 TDi 4×4 06/2007 – 07/2012
FUSION (JU_) 1.4 LPG 01/2010 – 12/2012
FOCUS III Electric 09/2011 – 12/2017
FOCUS III 2.0 09/2011 – 06/2018
FOCUS III 2.0 12/2017 – 06/2018
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.0 04/1991 – 07/1994
FOCUS III 2.0 Ti-GDi 08/2011 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 GDi 08/2011 – 02/2020
KA (RB_) 1.6 i 11/2005 – 09/2008
FOCUS III limuzina 2.0 08/2011 – 02/2020
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 Álcool 12/1992 – 05/1993
ESCORT V (AAL, ABL) 2.0 XR3 01/1993 – 01/1994
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 Álcool 07/1990 – 11/1992
ESCORT V (AAL, ABL) 2.0 XR3 Álcool 03/1994 – 12/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 12/1992 – 10/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 2.0 XR3 Álcool 03/1994 – 12/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 2.0 12/1992 – 05/1994
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 04/1993 – 01/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 07/1990 – 05/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 06/1994 – 12/1995
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 Álcool 01/1990 – 12/1991
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 06/2016
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.2 TDCi 09/2012 – 06/2016
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.2 TDCi 09/2012 – 04/2016
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.2 TDCi 09/2012 – 12/2015
FOCUS C-MAX (DM2) 1.8 09/2005 – 03/2007
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
GALAXY II (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 06/2015
S-MAX (WA6) 2.0 EcoBoost 07/2010 – 12/2014
RANGER II (2R, 2S, 2T) 2.2 i 06/2007 – 09/2012
RANGER (ET) 2.2 06/2007 – 01/2009
RANGER (ET) 4.0 03/2006 – 12/2011
RANGER (ET) 4.0 4×4 03/2006 – 12/2011
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 ROCAM 01/2002 – 12/2004
SIERRA II (GBG, GB4) 2.0 i 01/1990 – 02/1993
RANGER (ET) 2.3 01/2006 – 12/2011
RANGER (ET) 2.3 4×4 01/2006 – 07/2012
FOCUS III Electric 07/2013 – 12/2017
FOCUS III limuzina 2.0 Direct Flex 10/2013 – 06/2019
FOCUS III 2.0 Direct Flex 10/2013 – 06/2019
FOCUS III 1.6 Flex 10/2013 – 06/2019
KA (RB_) 1.0 i Image 01/1997 – 07/1999
ECOSPORT 2.0 Flex 08/2012 – 07/2017
ECOSPORT 1.6 10/2012 – –
ECOSPORT 1.6 Flex 08/2012 – 07/2017
TRANSIT COURIER B460 microbus 1.6 TDCi 02/2014 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 TDCi 02/2014 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 microbus 1.5 TDCi 02/2014 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 TDCi 02/2014 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 microbus 1.0 EcoBoost 02/2014 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.0 EcoBoost 02/2014 – 12/2023
TOURNEO COURIER B460 microbus 1.0 EcoBoost 02/2014 – 12/2023
TOURNEO COURIER B460 microbus 1.5 TDCi 02/2014 – 12/2023
TOURNEO COURIER B460 microbus 1.6 TDCi 02/2014 – 12/2023
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi 4×4 08/2015 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi 4×4 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi 4×4 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi 4×4 08/2013 – 12/2018
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
FOCUS III 2.0 FLEX 04/2011 – 02/2020
FOCUS III limuzina 2.0 FLEX 09/2012 – 02/2020
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FOCUS III 2.0 10/2013 – 12/2017
FOCUS III limuzina 2.0 10/2013 – 02/2020
FOCUS III Turnier 2.0 10/2013 – 02/2020
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 FLEX RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 LPG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 CNG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 FLEX RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 LPG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 CNG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 3.7 FLEX RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 3.7 LPG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 3.7 CNG RWD 01/2015 – 12/2017
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi 08/2013 – 12/2018
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi 4×4 08/2013 – 12/2018
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 TDCi 09/2014 – 04/2018
FOCUS III 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 TDCi 09/2014 – 04/2018
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
ECOSPORT 1.6 Ti-VCT 08/2012 – –
ECOSPORT 2.0 4×4 08/2012 – –
FOCUS III 2.0 TDCi 11/2014 – 12/2017
FOCUS III 2.0 TDCi ST 11/2014 – 12/2017
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.2 TDCi RWD 10/2011 – 08/2014
B-MAX Van (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.0 EcoBoost 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.4 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.5 TDCi 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.6 TDCi 10/2012 – –
FOCUS III 1.6 Ti 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 02/2012 – 02/2020
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V LPG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V LPG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _, FF_ _) 2.3 16V CNG RWD 04/2006 – 08/2014
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V CNG RWD 04/2006 – 08/2014
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 07/2003 – 06/2007
B-MAX (JK) 1.5 TDCi 04/2015 – –
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 05/2015 – –
C-MAX (DM2) 1.6 04/2007 – 09/2010
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.0 EcoBoost 02/2012 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 TDCi 09/2014 – 02/2020
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – 12/2018
B-MAX Van (JK) 1.5 TDCi 04/2015 – –
TOURNEO COURIER B460 microbus 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2023
TRANSIT COURIER B460 microbus 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2023
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi 12/2014 – 12/2018
FOCUS III limuzina 1.6 TDCi 05/2012 – 07/2015
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4 01/1995 – 12/1999
FOCUS III 2.3 RS AWD 07/2015 – 02/2018
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 caroserie (FY, FZ) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TRANSIT CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
TOURNEO CUSTOM V362 bus (F3) 2.0 EcoBlue 12/2015 – 12/2023
B-MAX (JK) 1.0 EcoBoost 02/2016 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 03/2016 – –
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 GL 01/2001 – 08/2002
ECOSPORT 2.0 Flex 4×4 08/2012 – 07/2017
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 02/2000 – 11/2001
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 2.0 03/1995 – 11/1998
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – 06/2024
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – 06/2024
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – 06/2024
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue RWD 03/2016 – 06/2024
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.0 EcoBlue 03/2016 – 06/2024
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 09/1999 – 12/2003
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 RWD 09/2015 – 12/2019
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 RWD 09/2015 – 12/2019
ECOSPORT 1.5 TDCi 05/2015 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi RWD 08/2013 – –
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 TDCi 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.0 EcoBoost 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 TDCi 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 11/2014 – 12/2017
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 01/2001 – 08/2002
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue 4×4 01/2017 – –
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 2.0 EcoBlue 4×4 01/2017 – 06/2024
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue 4×4 01/2017 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 2.0 EcoBlue 4×4 01/2017 – 06/2024
MAVERICK 2.0 16V FWD 02/2001 – –
MAVERICK 3.0 V6 24V FWD 02/2001 – –
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.2 TDCi RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 3.2 TDCi RWD 01/2018 – 12/2019
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 Ti 01/2011 – 02/2020
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 09/1999
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.5 EcoBoost RWD 01/2018 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.5 EcoBoost RWD 01/2018 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.2 TDCi RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 platou / sasiu (FED, FFD) 3.5 EcoBoost RWD 01/2018 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 2.2 TDCi tractiune integrala 08/2015 – 12/2018
ECOSPORT 1.6 Flex 08/2015 – 07/2017
KA Van (RB) 1.3 09/2002 – 03/2004
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 10/2013 – 06/2022
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 BiFuel 03/2001 – 03/2006
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.1 12/1991 – 08/1995
FOCUS III Turnier 1.0 EcoBoost 10/2017 – 02/2020
FOCUS III 1.0 EcoBoost 10/2017 – 02/2020
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.3 01/1995 – 08/1997
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4 01/1995 – 12/1996
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.4 01/1995 – 12/1996
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 4×4 11/2017 – –
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 4×4 11/2017 – –
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 FLEX RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 CNG RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 bus (FAD, FBD) 3.7 LPG RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 LPG RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 CNG RWD 01/2018 – 12/2019
TRANSIT V363 caroserie (FCD, FDD) 3.7 Flex RWD 01/2018 – 12/2019
ECOSPORT 1.5 SE Direct Flex 01/2017 – 01/2021
ECOSPORT 2.0 Flex 4×4 02/2018 – 01/2021
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 01/2018 – –
ECOSPORT 1.5 TDCi EcoBlue 11/2017 – –
ECOSPORT 1.0 EcoBoost 04/2018 – –
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V BiFuel 09/2002 – 07/2004
FIESTA V Van 1.4 05/2002 – 09/2005
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 11/2004 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 07/2004 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 2.0 TDCi 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 Ti-VCT 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 TDCi 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.4 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 2.0 TDCi 06/2009 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.8 Flexifuel 06/2009 – 07/2011
FOCUS III Caseta/ Hatchback 2.0 TDCi 01/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 TDCi 01/2011 – 12/2017
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 01/2018 – –
TRANSIT platou / sasiu (E_ _) 2.5 TD 08/1994 – 03/2000
ECOSPORT 2.0 Ti-VCT 4×4 10/2018 – –
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 GLX 8V Flex 04/2007 – 11/2009
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 GLX 8V Flex 04/2007 – 11/2009
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 8V 03/2004 – 09/2007
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 06/2005 – 11/2009
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 06/2005 – 09/2008
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 06/2005 – 09/2008
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 06/2005 – 11/2009
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 Flex 04/2010 – 12/2014
KUGA III (DFK) 2.5 Duratec Plug-in-Hybrid 07/2019 – –
KUGA III (DFK) 2.0 EcoBlue mHEV 07/2019 – –
KUGA III (DFK) 2.0 EcoBlue 4×4 07/2019 – –
KUGA III (DFK) 1.5 EcoBlue 07/2019 – –
KUGA III (DFK) 1.5 EcoBoost 07/2019 – –
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.4 TDCi RWD 01/2007 – 12/2011
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.4 TDCi RWD 01/2007 – 12/2011
ECOSPORT 1.5 EcoBlue TDCi 11/2017 – –
KUGA III (DFK) 1.5 Ecoboost 07/2019 – –
KA+ III (UK, FK) 1.0 Flexfuel 08/2014 – 01/2021
KA+ III (UK, FK) 1.5 Flexfuel 08/2014 – 12/2018
KA+ III (UK, FK) 1.5 09/2015 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 09/2015 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 09/2015 – 01/2018
KA+ III (UK, FK) 1.5 TDCi 09/2015 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 06/2016 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.0 EcoBoost 05/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV (HN) 2.0 EcoBlue 01/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBlue 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 EcoBlue 09/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 EcoBoost 09/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBlue 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.0 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.0 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBoost 11/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 EcoBlue 11/2018 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 Ti-VCT 09/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FOCUS IV (HN) 2.0 ST EcoBlue 04/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.0 ST EcoBlue 04/2019 – –
FOCUS IV (HN) 2.3 ST EcoBoost 04/2019 – –
FOCUS IV Turnier (HP) 2.3 ST EcoBoost 04/2019 – –
KA+ III (UK, FK) 1.5 Ti-VCT 04/2018 – 04/2022
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 04/2010 – 06/2019
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 12/2010 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi 07/2010 – 09/2012
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 02/2011 – 06/2019
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 06/2008 – 12/2011
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Flexifuel 02/2011 – 06/2019
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 04/2010 – 12/2010
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
FIESTA V Van 1.4 TDCi 10/2003 – 12/2010
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 06/2008 – 12/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 01/2018
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 09/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 TDCi 08/2008 – 09/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 06/2008 – 12/2012
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 TDCi 02/2010 – 12/2015
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.6 EcoBoost 11/2013 – 12/2022
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.6 TDCi 09/2013 – 12/2022
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.0 EcoBoost 11/2013 – 12/2022
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.6 TDCi 09/2013 – 12/2022
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 TDCi 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 TDCi 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 TDCi 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 EcoBoost 11/2013 – –
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.6 TDCi 09/2013 – 12/2022
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.0 EcoBoost 09/2013 – –
KUGA II (DM2) 1.6 03/2013 – –
KUGA II (DM2) 2.0 03/2013 – 06/2016
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 03/2013 – 06/2016
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 Plug-in Hybrid 09/2012 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 03/2013 – 09/2014
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 01/2013 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 EcoBoost 09/2012 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 10/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
TRANSIT CONNECT microbus 1.6 TDCi 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.6 TDCi 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.6 TDCi 09/2013 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 Flex 05/2013 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Flex 05/2013 – 03/2015
KUGA II (DM2) 1.6 4×4 03/2013 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.0 Sport 05/2014 – 04/2017
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 03/2013 – 12/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 03/2013 – 12/2019
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST200 04/2016 – 04/2017
TRANSIT CONNECT microbus 2.5 LPG 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT microbus 2.5 CNG 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.6 EcoBoost 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 EcoBoost 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 2.5 LPG 09/2013 – 12/2023
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 2.5 CNG 09/2013 – 12/2023
KUGA II (DM2) 2.5 09/2013 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 06/2018
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 2.5 4×4 09/2014 – –
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 01/2013 – –
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 4×4 09/2014 – 12/2019
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 05/2014 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.0 EcoBoost 01/2013 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi ECOnetic 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 TDCi 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 02/2012 – 06/2019
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 TDCi 05/2015 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.5 TDCi 05/2015 – 04/2017
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 2.5 Duratec 09/2013 – –
TRANSIT CONNECT microbus 2.5 Duratec 09/2013 – –
KUGA II (DM2) 2.0 TDCi 03/2013 – 12/2019
FIESTA V Van 1.6 TDCi 04/2007 – 09/2009
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2022
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2022
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.5 TDCi 05/2015 – 12/2022
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 TDCi 05/2015 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 TDCi 05/2015 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.5 TDCi 05/2015 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.5 TDCi 05/2015 – –
FIESTA VI Van 1.0 10/2012 – 04/2017
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 CNG 01/2013 – 12/2014
TRANSIT CONNECT microbus 1.5 TDCi 08/2015 – –
KUGA II (DM2) 2.5 01/2014 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 01/2016 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 2.0 Energi 01/2015 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 06/2016 – –
KUGA II (DM2) 2.0 06/2016 – –
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 06/2016 – –
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 TDCi 08/2015 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 Duratec 09/2015 – 04/2017
KUGA II (DM2) 1.5 TDCi 07/2016 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 10/2015 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 03/2015 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 03/2015 – 12/2017
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 07/2012 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 10/2015 – 12/2019
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 TDCi 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 05/2017 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 05/2017 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 01/2011 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 10/2010 – 04/2017
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 06/2017 – –
KUGA II (DM2) 2.0 EcoBoost 4×4 08/2017 – 06/2018
KUGA II (DM2) 2.0 4×4 08/2017 – –
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Flex 05/2013 – 04/2017
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 10/2012 – 12/2019
FIESTA VII (HJ, HF) 1.5 ST EcoBoost 04/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 04/2018 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 09/2018 – –
FIESTA VII Van 1.5 TDCi 09/2018 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 08/2018 – 06/2019
FIESTA V Van 1.3 05/2002 – 08/2008
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FIESTA VII Van 1.5 TDCi 04/2019 – –
KUGA II (DM2) 2.0 EcoBoost 4×4 03/2019 – 12/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 07/2016 – 12/2019
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 04/2019 – –
FIESTA VII Van 1.0 EcoBoost 04/2019 – –
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 06/2019 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 4×4 06/2019 – 12/2019
KUGA II VAN 2.0 TDCi 06/2019 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 TDCi 01/2019 – 12/2019
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 EcoBlue 05/2018 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost 09/2019 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost mHEV 09/2019 – –
PUMA (J2K, CF7) 1.0 EcoBoost mHEV 09/2019 – –
TRANSIT CONNECT microbus 1.5 EcoBlue 05/2018 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.0 EcoBoost 12/2019 – –
FIESTA VII (HJ, HF) 1.1 Ti-VCT 10/2019 – –
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
PUMA (J2K, CF7) 1.5 EcoBlue 04/2020 – –
FIESTA VII Van 1.1 Ti-VCT 04/2019 – –
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 TDCi 01/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.5 ST 10/2005 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 Flexifuel 01/2006 – 09/2012
FOCUS II Cabriolet 1.6 10/2006 – 09/2010
FOCUS II Cabriolet 2.0 10/2006 – 09/2010
FOCUS II Cabriolet 2.0 TDCi 10/2006 – 09/2010
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.8 03/2006 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 06/2005 – 09/2008
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 D 01/1986 – 01/1989
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 Cat 02/1987 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 03/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 i Cat 03/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 D 12/1985 – 01/1989
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ORION III (GAL) 1.3 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.8 TD 03/1992 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 16V 07/1992 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 07/1990 – 09/1992
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 02/1987 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 D 01/1986 – 01/1989
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 07/1990 – 04/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 04/1989 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 11/1986 – 07/1988
ORION II (AFF) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 (GAF) 07/1988 – 10/1990
ORION II (AFF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 01/1992 – 12/1993
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 01/1986 – 12/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 01/1986 – 07/1990
MONDEO II (BAP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
ORION III (GAL) 1.6 01/1990 – 11/1992
ORION II (AFF) 1.6 i 02/1986 – 07/1990
MONDEO II (BAP) 2.5 ST 200 05/1999 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 2.5 ST 200 05/1999 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 ST 200 05/1999 – 09/2000
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 10/1999 – 04/2002
COUGAR (EC_) 2.5 ST 200 01/2000 – 12/2001
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.1 10/1985 – 09/1990
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
MONDEO II limuzina (BFP) 2.5 24V 06/2000 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.5 24V 10/1999 – 09/2000
COUGAR (EC_) 2.5 V6 24V 06/2000 – 12/2001
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 04/2002 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TD 4×4 04/2002 – 06/2006
FOCUS I Turnier (DNW) ST170 08/2002 – 11/2004
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 01/1986 – 12/1987
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 10/2005 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 3.0 06/1999 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 3.0 4×4 06/1999 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 06/1999 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 4×4 10/2005 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TDdi 04/2002 – 09/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 TDdi 4×4 04/2002 – 09/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 2.2 03/2002 – 09/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 2.9 D 06/1999 – 02/2002
ORION II (AFF) 1.6 03/1986 – 07/1990
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 BiFuel 02/2003 – 01/2005
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 TD 05/1991 – 12/1992
RANGER (ER, EQ, R_) 1.8 06/1999 – 02/2002
FOCUS I Turnier (DNW) 2.3 09/2002 – 12/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 09/2004 – 12/2007
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 XR3 Álcool 07/1990 – 05/1994
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.8 XR3 06/1989 – 12/1990
ORION III (GAL) 2.0 Álcool 03/1994 – 09/1996
ORION III (GAL) 1.8 Álcool 06/1994 – 09/1996
ORION III (GAL) 1.6 Álcool 01/1990 – 11/1992
ORION III (GAL) 2.0 Álcool 10/1993 – 10/1994
ORION III (GAL) 1.8 01/1990 – 09/1993
ORION III (GAL) 2.0 10/1993 – 05/1994
ORION III (GAL) 1.8 Álcool 01/1990 – 03/1993
ORION III (GAL) 2.0 02/1994 – 09/1996
ORION III (GAL) 1.8 05/1994 – 09/1996
ORION III (GAL) 1.8 10/1993 – 05/1994
ORION III (GAL) 1.8 Álcool 04/1993 – 05/1994
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 4×4 03/1998 – 12/2001
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 4×4 04/1997 – 05/2001
SCORPIO I (GAE, GGE) 1.8 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 10/1985 – 12/1990
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 04/1985 – 08/1989
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 04/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 10/1988 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i 09/1986 – 09/1988
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 4×4 10/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.8 i 04/1985 – 11/1986
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 09/1986 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 D 12/1985 – 02/1992
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 06/1988 – 07/1993
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.0 i 02/1992 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.4 i 10/1988 – 10/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.4 i Cat 10/1988 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i Cat 10/1987 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 4×4 12/1989 – 10/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.9 i 24V 04/1991 – 09/1994
ESCORT V (AAL, ABL) RS Cosworth 4×4 10/1991 – 01/1995
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 09/1991 – 07/1993
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.4 i 09/1991 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 09/1991 – 09/1994
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 i 16V 02/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) RS 2000 4×4 05/1991 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 i 07/1993 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 i 16V 02/1994 – 01/1995
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 24V 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 TD 08/1993 – 09/1994
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.5 TD 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.9 i 24V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.5 TD 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.9 i 02/1995 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.9 i 02/1995 – 08/1998
SCORPIO I (GAE, GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.5 TD 09/1996 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.5 TD 09/1996 – 08/1998
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 i 05/1989 – 02/1992
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.9 i 4×4 05/1988 – 02/1993
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.3 08/1993 – 01/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 04/1994
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 TD 08/1993 – 01/1995
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 09/1998 – 09/2003
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 03/1998 – 12/2003
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 D 08/1993 – 01/1995
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 1.8 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.5 V6 24V 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V DI / TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 16V TDDi / TDCi 10/2000 – 03/2007
MONDEO III (B5Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.0 TDCi 10/2001 – 03/2007
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.5 D 12/1989 – 12/1994
MONDEO III (B5Y) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III Turnier (BWY) 2.2 TDCi 09/2004 – 03/2007
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 DI 10/2000 – 03/2007
RANGER (ER, EQ, R_) 2.6 10/2002 – 09/2004
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 10/2001 – 09/2005
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 4×4 10/2001 – 09/2005
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.5 D 10/1990 – 08/1992
SCORPIO I limuzina (GGE) 2.0 11/1992 – 09/1993
SCORPIO I limuzina (GGE) 1.8 01/1986 – 10/1988
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.5 V6 10/2000 – 03/2007
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 03/2001 – 06/2009
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 4×4 03/2001 – 06/2009
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 03/1998 – 07/2001
RANGER (ER, EQ, R_) 2.5 D 4×4 03/1998 – 07/2001
MONDEO III limuzina (B4Y) 2.0 10/2000 – 03/2007
RANGER (ER, EQ, R_) 2.8 D 08/2001 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 2.8 D 4×4 08/2001 – 06/2006
SCORPIO I Turnier (GGE) 2.0 i 10/1990 – 10/1992
ESCORT V Cabriolet (ALL) 2.0 XR3 06/1994 – 12/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 12/1992 – 05/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 2.0 XR3 12/1992 – 05/1994
RANGER (ER, EQ, R_) 1.8 01/2000 – 06/2006
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 01/2001 – 12/2004
RANGER (ER, EQ, R_) 4.0 4×4 01/2001 – 12/2004
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
RANGER (TKE) 3.2 TDCi 4×4 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 04/2011 – –
RANGER (TKE) 2.5 i 4×4 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.5 i 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.2 TDCi 4×4 05/2015 – –
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 4×4 09/2018 – –
RANGER (TKE) 2.0 EcoBlue 4×4 09/2018 – –
RANGER (TKE) 3.2 TDCi 11/2011 – –
RANGER (TKE) 2.5 Flex 07/2012 – 12/2019

FORD AUSTRALIA

Model Motor Perioada
TRANSIT bus (VF, VG) 2.5 TD 08/1997 – 03/2000
FOCUS hatchback (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS hatchback (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 01/2000 – 09/2006
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 01/2000 – 09/2006
TRANSIT platou / sasiu (VH, VJ) 2.4 TD 01/2000 – 09/2006
TRANSIT platou / sasiu (VH, VJ) 2.4 TD 01/2000 – 09/2006
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 01/2000 – 09/2006
TRANSIT platou / sasiu (VH, VJ) 2.4 TD 01/2000 – 09/2006
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.3 08/2001 – 12/2006
FIESTA hatchback (WP, WQ) 1.6 i 04/2004 – 12/2008
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 07/2001 – 09/2006
FOCUS hatchback (LR) 2.0 I ST170 04/2003 – 04/2005
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 03/2004 – 09/2006
TRANSIT platou / sasiu (VH, VJ) 2.4 TD 03/2004 – 09/2006
TRANSIT bus (VH, VJ) 2.4 D 03/2004 – 09/2006
TRANSIT bus (VF, VG) 2.5 TD 01/1995 – 03/2000
TRANSIT bus (VF, VG) 2.5 TD 07/1994 – 03/2000
KA hatchback (TA, TB) 1.3 11/1999 – 12/2003
MONDEO hatchback (HA, HB, HC, HD) 2.0 07/1995 – 02/2000
MONDEO limuzina (HA, HB, HC, HD) 2.0 (HA, HB, HC) 07/1995 – 02/2000
FIESTA hatchback (WP, WQ) 2.0 i XR4 06/2007 – 03/2009
FOCUS hatchback (LV) 2.0 i 03/2009 – 08/2011
MONDEO combi (HB, HC, HA) 2.0 i (HA, HB) 07/1995 – 12/1998
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.5 TD 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.0 01/1996 – 12/2000
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.5 TD 08/1994 – 03/2000
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.5 TD 11/1992 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.5 TD 09/1991 – 08/1994
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.5 TD 05/1999 – 03/2000
COUGAR cupe (SW, SX) 2.5 10/1999 – 03/2003
MONDEO limuzina (HE) 2.5 (HE) 02/2000 – 04/2001
MONDEO limuzina (HE) 2.0 (HE) 02/2000 – 04/2001
MONDEO hatchback (HE) 2.0 02/2000 – 04/2001
RANGER pick-up (PJ) 3.0 TD 11/2006 – 03/2009
RANGER pick-up (PJ) 3.0 TD tractiune integrala 11/2006 – 03/2009

FORD USA

Model Motor Perioada
PROBE II (ECP) 2.0 16V 10/1993 – 03/1998
PROBE II (ECP) 2.5 V6 24V 10/1993 – 03/1998
PROBE II (ECP) 2.5 V6 24V 12/1994 – 03/1998
VERONA 2.0 10/1993 – 10/1994
EXPLORER (UN46) 4.0 V6 4WD 01/1993 – 12/1994
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 03/1995 – 12/2001
WINDSTAR (A3) 3.0 V6 03/1995 – 02/1999
WINDSTAR (A3) 3.8 V6 01/1995 – 06/1998
EXPLORER (U2, U_) 4.9 4WD 01/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1996 – 12/2001
EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD 10/1998 – 12/2001
WINDSTAR (A3) 3.0 V6 01/1995 – 12/2000
EXPLORER (U2, U_) 4.0 09/1996 – 08/2002
EXPLORER (U2, U_) 4.0 10/1999 – 08/2002
EXPLORER (U2, U_) 4.0 11/1994 – 08/1996
WINDSTAR (A3) 3.8 09/2000 – 08/2004
EXPLORER (U2, U_) 4.0 4WD 10/1999 – 12/2001

HOLDEN

Model Motor Perioada
VECTRA limuzina (ZC) 2.2 i 04/2002 – 12/2006
TIGRA (XC) 1.8 09/2005 – 12/2007
BARINA hatchback (SB) 1.2 i 04/1994 – 07/1997
BARINA hatchback (SB) 1.4 i 04/1994 – 07/1997
BARINA hatchback (SB) 1.4 i 09/1997 – 02/2001
ASTRA SPORTSBACK (AH) 1.8 i 04/2007 – 03/2010
BARINA hatchback (XC) 1.4 Efi 01/2004 – 02/2005
CALIBRA (YE) 2.0 i 10/1991 – 07/1995
CALIBRA (YE) 2.0 i 16V 10/1991 – 07/1995
CALIBRA (YE) 2.0 i Turbo AWD 03/1992 – 11/1997
CALIBRA (YE) 2.5 i V6 07/1995 – 11/1997
CALIBRA (YE) 2.0 i 16V 07/1995 – 11/1997

HONDA

Model Motor Perioada
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.2 (AL) 01/1984 – 10/1987
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.3 (AG) 10/1983 – 10/1987
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.4 L (EC9) 10/1987 – 12/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.4 L (ED2) 10/1987 – 12/1989
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.5 GL (AH) 10/1983 – 10/1987
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 11/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.3 16V Cat (EC8) 09/1989 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V (ED6) 10/1988 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 i 16V (ED3, SH4) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 10/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V Vtec (EE9) 10/1989 – 09/1991
ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5) 11/1985 – 12/1989
LEGEND II (KA) 3.2 i 24V (KA7) 01/1991 – 02/1996
CRX III (EH, EG) 1.6 ESi (EH6) 03/1992 – 12/1998
CRX III (EH, EG) 1.6 i VTi (EG2) 03/1992 – 12/1998
PRELUDE III (BA) 2.0 EX (BA4) 04/1987 – 01/1992
PRELUDE IV (BB_) 2.0 i 16V (BB3) 02/1992 – 09/1996
PRELUDE IV (BB_) 2.3 i 16V (BB2) 02/1992 – 09/1996
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.0 i 16V (CB3) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V Automatik (CB7) 01/1990 – 03/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V (CB7) 01/1990 – 03/1993
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.3 16V (EG3) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 i 16V (EG4) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 16V Vtec (EG5, EH3) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 VTi 16V (EG6) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 i 16V (EG8) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 16V Vtec (EH9, EH5) 10/1991 – 11/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 VTi (EG9) 10/1991 – 11/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.5 i 16V (MA1) 08/1989 – 03/1995
CONCERTO (HW, MA) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i (CD4) 03/1993 – 01/1996
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i S (CD4) 03/1993 – 01/1996
CIVIC V cupe (EJ) 1.6 i Vtec (EJ1) 01/1994 – 03/1996
CIVIC V cupe (EJ) 1.5 i LSi (EJ2) 08/1993 – 11/1995
ACCORD V cupe (CD) 2.2 i ES (CD7) 09/1993 – 02/1998
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.0 i LS 16V (CE2) 09/1993 – 02/1998
NSX I cupe (NA) 3.0 24V Vtec Automatik (NA1) 06/1990 – 09/2005
NSX I cupe (NA) 3.0 24V Vtec (NA1) 06/1990 – 09/2005
PRELUDE IV (BB_) 2.2 i 16V Vtec (BB1) 02/1993 – 09/1996
NSX I Cabriolet (NA) 3.0 24V Vtec Automatic (NA1) 03/1995 – 09/2005
NSX I Cabriolet (NA) 3.0 24V Vtec (NA1) 03/1995 – 09/2005
SHUTTLE (RA) 2.2 16V (RA1) 10/1994 – 02/1998
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.4 i (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.4 i S (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 i (EK1) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.5 i (EK3) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 VTi (EK4) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.4 i (EJ9) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.5 i (EK3) 11/1995 – 02/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 VTi (EK4, SO4) 11/1995 – 02/2001
ACCORD V (CE, CF_, CD) 1.8 i (CE7) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 i LS (CE8) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 i VTEC (CE9) 02/1996 – 10/1998
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 TDi (CF1) 04/1996 – 10/1998
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 (CG5, CF9, CF0, CF1, CF2) 03/1997 – 01/1999
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V (ED7) 09/1987 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V (ED4) 09/1987 – 09/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.3 (EC8) 10/1987 – 12/1989
PRELUDE V (BB_) 2.0 16V (BB9) 10/1996 – 10/2000
PRELUDE V (BB_) 2.2 16V (BB6, BB8) 10/1996 – 10/2000
NSX I cupe (NA) 3.2 24V Vtec (NA2) 01/1997 – 09/2005
NSX I Cabriolet (NA) 3.2 24V Vtec (NA2) 01/1997 – 09/2005
SHUTTLE (RA) 2.3 16V (RA3, RA5) 10/1997 – 06/2004
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V 4×4 (EE5) 10/1989 – 09/1991
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.4 16V (MB8) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.4 16V (MB8) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.5 16V (MB9) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.6 16V (MC1) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.8 16V (MC2) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 2.0 i D (MC3) 04/1998 – 02/2001
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.8 i (CG8) 10/1998 – 12/2002
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 i (CG9) 10/1998 – 01/2001
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.2 Type-R (CH1) 02/1999 – 12/2002
ACCORD VI cupe (CG) 2.0 i 16V 02/1998 – 06/2003
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 Turbo DI (CH2) 02/1999 – 12/2002
INTEGRA cupe (DC) 1.8 Type-R (DC2) 11/1997 – 10/2001
PRELUDE V (BB_) 2.2 16V (BB6, BB8) 10/1996 – 12/2001
ACCORD VI Aerodeck (CF) 2.3 16 V (CF6) 02/1998 – 12/2002
CONCERTO (HW, MA) 1.4 08/1989 – 10/1991
CONCERTO limuzina (HWW) 1.5 i 16V 08/1989 – 05/1995
CONCERTO limuzina (HWW) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
CONCERTO limuzina (HWW) 1.6 i 16V 08/1989 – 03/1995
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 1.8 i (CH6) 12/1999 – 12/2002
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.6 i (CG7) 10/1998 – 12/2002
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 i Vtec (EK1, SO4) 11/1995 – 02/2001
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 (CL3, S86) 01/2001 – 06/2003
CR-V II (RD_) 2.0 (RD5) 09/2001 – 03/2007
INTEGRA cupe (DC5) 2.0 16V Type-R (DC5) 02/2002 – –
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 i Vtec (EM1) 03/1996 – 03/2000
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 i (EJ6) 03/1996 – 03/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.3 (ED1) 10/1987 – 12/1989
ACCORD V cupe (CD) 2.0 (CD9) 09/1993 – 12/1997
ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.3 (CL4) 11/2000 – 12/2002
ACCORD VII (CL, CN) 2.0 tractiune integrala (CL8) 02/2003 – 05/2008
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V (ED6) 10/1988 – 09/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 i 16V (ED3) 10/1987 – 09/1991
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 i 16V (EG4) 10/1991 – 11/1995
CR-V II (RD_) 2.2 CTDi (RD9) 02/2005 – 09/2006
INTEGRA cupe (DC5) 2.0 (DC5) 02/2002 – –
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 i Vtec (EM1) 04/1999 – 12/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 01/1988 – 12/1989
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 01/1988 – 12/1989
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 (EG8) 01/1992 – 12/1992
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 EX (EH9) 08/1993 – 10/1995
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 (MB4) 11/1998 – 03/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.4 (EJ9) 11/1995 – 10/1998
CR-V II (RD_) 2.4 Vtec 4WD (RD7) 09/2001 – 09/2006
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.6 LS (CG7) 10/1998 – 12/2002
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 3.0 Vtec (CK1, CG1) 03/1997 – 12/2003
ACCORD IV (CB) 2.2 16V 01/1990 – 12/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 01/1991 – 12/1993
ACCORD IV (CB) 2.2 16V 01/1990 – 12/1991
ACCORD V (CC, CD) 2.2 16V 01/1994 – 12/1997
ACCORD V (CC, CD) 2.2 Vti (SV4, CD5) 01/1994 – 12/1997
ACCORD V cupe (CD) 2.2 16V 09/1993 – 12/1997
ACCORD V cupe (CD) 2.7 (CD7) 01/1995 – 12/1998
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 01/1988 – 12/1989
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 4×4 01/1989 – 12/1989
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 4×4 01/1988 – 12/1991
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 4×4 01/1992 – 10/1995
CRX III (EH, EG) 1.5 (EG1) 01/1994 – 04/1998
SHUTTLE (RA) 2.2 4×4 (RA2) 06/1994 – 09/1997
SHUTTLE (RA) 2.3 16V 4×4 (RA4, RA6) 10/1997 – 06/2002
SHUTTLE (RA) 3.0 (RA8) 10/1997 – 06/2004
SHUTTLE (RA) 3.0 4×4 (RA9) 10/1997 – 06/2002
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.5 11/1995 – 12/1996
ACCORD VI cupe (CG) 2.0 11/1999 – 10/2002
ACCORD IV (CB) 1.8 01/1990 – 12/1991
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.3 (EG7) 01/1992 – 12/1992
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 2.0 TDiC 11/1998 – 10/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.2 01/1988 – 12/1991
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.2 01/1988 – 12/1991
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.7 (EK9) 11/1997 – 03/2001
ACCORD IV (CB) 2.2 (CB3, CB7) 10/1991 – 10/1993
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 (EG8) 10/1993 – 12/1995
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 (EH9) 10/1991 – 10/1993
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 (EG8) 10/1991 – 12/1995
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 (CE1) 09/1995 – 06/1996
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 (EK1) 10/1995 – 09/2000
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 (MB1) 10/1995 – 03/2001
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 (EK1) 10/1995 – 12/2000
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 (CD5) 04/1996 – 12/1997
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 (EG2) 10/1991 – 09/1995
INTEGRA cupe (DC5) 2.0 (DC5) 10/2004 – –
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 (EJ6) 05/1996 – 04/1999
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 i 16V (ED3) 10/1987 – 10/1993
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V (ED6) 10/1987 – 10/1993
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 si 16V (EG2, EG6) 10/1991 – 10/1993
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.6 si 16V (EH8) 10/1991 – 10/1993
INTEGRA cupe (DC) 1.8 VTiR (DC2) 07/1993 – 11/1999
INTEGRA cupe (DC) 1.8 (DC2) 07/1993 – 11/2001
INTEGRA cupe (DC) 1.8 (DC2) 07/1993 – 11/2001
INTEGRA cupe (DC5) 2.0 Type-S 10/2004 – 04/2007
PRELUDE IV (BB_) 2.2 S (BA8) 12/1991 – 11/1996
PRELUDE IV (BB_) 2.2 VTi-R (BB1, BB4) 02/1994 – 02/1997
PRELUDE V (BB_) 2.2 Si (BB5) 03/1997 – 04/2001
PRELUDE V (BB_) 2.2 VTi-R (BB6) 03/1997 – 10/1998
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.4 (CG5) 01/1999 – 12/1999
ACCORD V (CC, CD) 2.2 EXi (CD5) 10/1993 – 12/1997
ACCORD V (CC, CD) 2.2 Vti (CD5) 10/1993 – 12/1997
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.7 09/1995 – 12/1997
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 (CF8) 01/1998 – 12/2002
ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 09/1995 – 12/1997
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 10/1991 – 11/1995
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 10/1995 – 12/2000
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 CNG (EN1) 09/1997 – 12/2000
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 12/2000 – 12/2005
CR-V II (RD_) 2.4 09/2001 – 12/2005
PRELUDE IV (BB_) 2.2 (BB5) 12/1991 – 12/1996
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 (EK1) 09/1996 – 12/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 09/1987 – 12/1987
CIVIC VI Aerodeck (MB, MC) 1.6 16V (MC1) 04/1998 – 02/2001
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.6 VTEC Type R (EK9) 08/1997 – 09/2000
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 16V 4×4 11/1987 – 09/1991
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 i Vtec 4×4 11/1995 – 02/2001
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 10/1993 – 12/1995
CIVIC VI Hatchback (EJ, EK) 1.4 LPG 01/1997 – 02/2001
CR-V II (RD_) 2.0 03/2002 – 09/2006
INTEGRA cupe (DC) 1.6 i (DC1) 09/1993 – 08/2001
INTEGRA cupe (DC) 1.8 VTiR (DC2) 07/1993 – 11/1999
INTEGRA cupe (DC) 1.8 Type-R (DC2) 09/1993 – 08/2001
INTEGRA cupe (DC) 1.8 SiR (DC2) 09/1993 – 08/2001
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.6 i 16V 01/1988 – 12/1991
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.5 01/1988 – 08/1988
INTEGRA cupe (DC) 1.5 09/1995 – 08/1999
CIVIC IX Tourer (FK) 1.6 i-DTEC (FK3) 01/2014 – 12/2016
CIVIC IX Tourer (FK) 1.8 i-VTEC (FK2) 01/2014 – 12/2016
ACCORD V cupe (CD) 2.2 (CD7) 09/1993 – 12/1997
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 i EX (CE1) 09/1993 – 12/1997
CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF) 1.5 i 16V 09/1987 – 10/1993
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.6 10/1991 – 09/1995
CRX III (EH, EG) 1.5 (EG1) 08/1993 – 12/1995
CRX III (EH, EG) 1.6 Si (EH6) 08/1993 – 03/1996
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 09/1997 – 12/1999
CRX III (EH, EG) 1.6 Si (EH6) 09/1996 – 12/1997
CIVIC V Hatchback (EG, EH) 1.5 (EG4, EH2) 10/1991 – 11/1995
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 09/1995 – 12/2000
PRELUDE V (BB_) 2.2 10/1996 – 04/2001
PRELUDE V (BB_) 2.2 10/1997 – 04/2001
CRX III (EH, EG) 1.6 i (EG1) 09/1995 – 03/1996
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 (EJ8) 09/1997 – 03/2000
ACCORD IV (CB) 2.0 i 09/1990 – 04/1993
ACCORD V (CC, CD) 2.0 i (CD4) 04/1993 – 06/1997
ACCORD V (CC, CD) 2.2 i (CD5) 04/1993 – 06/1997
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.6 09/1995 – 12/2000
CIVIC V limuzina (EG, EH) 1.5 10/1991 – 12/1995
CIVIC IV limuzina (ED, EF) 1.6 i 16V 4×4 01/1989 – 12/1991
CIVIC III Hatchback (AL, AJ, AG, AH) 1.5 01/1984 – 10/1987
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 03/1997 – 03/2003
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 (CE1) 10/1993 – 12/1997
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 i AWD (CF5) 09/1997 – 09/2002
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 Vtec (CF9, CF0, CF1, CF2) 09/1997 – 05/2000
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 i (CF4) 09/1997 – 09/2002
ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 i (CF4) 09/1997 – 05/2000
CIVIC VI cupe (EJ, EM1) 1.6 (EJ8) 09/1997 – 12/1999
CR-V II (RD_) 2.4 Vtec (RD6) 01/2002 – 12/2006
CR-V II (RD_) 2.4 4WD (RD7) 09/2001 – 12/2006
CR-V II (RD_) 2.0 (RD5) 01/2005 – 07/2007
CR-V II (RD_) 2.0 (RD4) 01/2003 – 12/2005
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 1.5 i (SO4) 01/1996 – 12/2000
CIVIC VI limuzina (EJ, EK, SO) 180i (SO4) 01/1996 – 12/2000
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 iS (EP1, EU5, EU7) 11/2000 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.6 i (EP2, EU8, EU6) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.4 i (EP1, EU7) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 Type-R (EP3) 09/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.7 CTDi (EP4, EU9) 01/2002 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 i Sport (EV1) 09/2001 – 09/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 1.7 (ES1) 01/2000 – 08/2005
CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) 2.0 (EV1) 09/2001 – 12/2005
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 i (MB1) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 i Vtec (MB1) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.5 i Vtec-E (MA9) 09/1994 – 01/1997
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.4 i (MA8, MB2) 06/1995 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.4 i (MA8, MB2) 09/1995 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.5 16V (MB3) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 16V (MB4) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.8 16V (MB6) 01/1997 – 02/2001
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 2.0 i TD (MB7) 01/1997 – 02/2001
S2000 (AP) 2.0 (AP1) 06/1999 – –
LOGO (GA) 1.3 (GA3) 03/1999 – 03/2002
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 VTi (MB4) 01/1997 – 02/2001
INSIGHT (ZE) 1.0 IMA (ZE1, ZE18, ZE13) 04/2000 – 12/2006
CIVIC VII cupe (EM2) 1.6 i (EM1) 02/2001 – 12/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 02/2001 – 09/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 i (EM2) 05/2001 – 12/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 i VTEC (EM2) 05/2001 – 12/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.3 IMA (ED9, ES9) 10/2003 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.4 (ES4) 12/2000 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.6 (ES5) 02/2001 – 09/2005
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 1.6 (MB4) 11/1998 – 02/2001
S2000 (AP) 2.0 Vtec (AP1) 10/2003 – –
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.6 (ES5) 02/2001 – 09/2005
S2000 (AP) 2.0 Vtec 03/1999 – 10/2003
INSIGHT (ZE) 1.0 Vtec (ZE1) 04/2000 – 10/2004
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.8 07/2003 – 08/2005
S2000 (AP) 2.2 Vtec (AP2) 10/2003 – –
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.2 i-DSI (ES6) 04/2001 – 10/2004
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 2.0 (ET1) 10/2003 – 09/2005
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 2.0 TDiC (MB7) 11/1998 – 10/2000
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 EX (ES1) 01/2001 – 04/2006
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 LX, LXL 01/2001 – 04/2006
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 09/2001 – 12/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 CNG 12/2000 – 12/2005
S2000 (AP) 2.0 09/1999 – 12/2003
S2000 (AP) 2.2 09/2003 – 12/2008
CIVIC VI Fastback (MA, MB) 2.0 TDiC (MB7) 11/1998 – 10/2000
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.7 (ES1) 12/2000 – 09/2005
CIVIC VII limuzina (ES, ET) 1.5 (ES8) 02/2003 – 09/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 09/2001 – 12/2005
CIVIC VII cupe (EM2) 1.7 02/2001 – 12/2005
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA2) 04/1986 – 12/1987
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V Cat (BA4) 04/1987 – 01/1992
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA4) 10/1987 – 01/1992
PRELUDE III (BA) 2.0 (BA4) 08/1987 – 01/1992
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.3 HYBRID (GP1) 04/2011 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 Flexfuel (GE8) 07/2008 – –
PRELUDE III (BA) 2.0 i EX 16V (BA5) 10/1987 – 12/1990
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.4 LX Flex 11/2008 – 03/2014
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.4 11/2008 – –
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 01/1991 – 12/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 16V (CB7) 01/1991 – 12/1993
ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 16V 01/1991 – 12/1991
CIVIC V cupe (EJ) 1.5 08/1993 – 12/1995
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.3 i (GE6, GG3, GG6) 07/2008 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.2 (GG1) 07/2008 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 i-VTEC (GE8) 07/2008 – 06/2014
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 i-VTEC (GE8) 09/2008 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 Flex 11/2008 – 03/2014
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) ELECTRIC (ZA2) 01/2009 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 HYBRID (GP4) 10/2007 – –
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.5 4WD (GE9) 10/2007 – 03/2014
JAZZ III (GE_, GG_, GP_, ZA_) 1.3 i 4WD (GE7) 07/2008 – –
ACCORD V (CC, CD) 2.3 i SR (CD6) 03/1993 – 01/1996
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 i ES (CE1) 09/1993 – 02/1998
ACCORD VI cupe (CG) 3.0 V6 24V (CG2) 02/1998 – 06/2003
ACCORD VI cupe (CG) 3.0 Vtec 10/2001 – 06/2003
ACCORD VI cupe (CG) 2.3 VTi (CG3) 02/1998 – 10/2002
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.7 09/1994 – 12/1997
ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 09/1993 – 12/1997
ACCORD VI cupe (CG) 2.3 12/1997 – 12/2002
SHUTTLE (RA) 3.5 07/2002 – 06/2004
SHUTTLE (RA) 3.5 ESi 07/2002 – 06/2004

HYUNDAI

Model Motor Perioada
SANTA FÉ I (SM) 2.7 4×4 11/2000 – 03/2006
SONATA V (NF) 2.4 06/2008 – 12/2010
SONATA IV (EF) 2.7 i V6 10/2001 – 05/2005
SONATA IV (EF) 2.4 10/2001 – 05/2005
SONATA IV (EF) 2.5 i V6 08/1998 – 09/2001
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT I (X-3) 1.5 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.3 i 12V 10/1994 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 12V 10/1994 – 01/2000
LANTRA I (J-1) 1.5 i.e. 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.6 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
LANTRA I (J-1) 1.8 i.e. 16V 10/1990 – 11/1995
PONY (X-2) 1.3 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 i 10/1989 – 01/1995
PONY (X-2) 1.5 i 10/1989 – 01/1995
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 01/1990 – 01/1995
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 i 01/1990 – 01/1995
S COUPE (SLC) 1.5 i 02/1990 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i 04/1992 – 05/1996
S COUPE (SLC) 1.5 i Turbo 04/1991 – 05/1996
SONATA II (Y-2) 2.0 i 01/1991 – 10/1993
SONATA II (Y-2) 2.0 i 16V 01/1991 – 10/1993
SONATA II (Y-2) 3.0 i V6 01/1991 – 10/1993
SONATA III (Y-3) 2.0 i 06/1994 – 08/1996
SONATA III (Y-3) 2.0 i 16V 05/1993 – 06/1998
SONATA III (Y-3) 3.0 i V6 05/1993 – 06/1998
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.5 i 01/1990 – 01/1995
LANTRA II (J-2) 1.6 i 11/1995 – 09/2000
LANTRA II (J-2) 1.6 16V 11/1995 – 09/2000
LANTRA II (J-2) 1.8 16V 11/1995 – 09/2000
ACCENT I (X-3) 1.5 i 16V 12/1995 – 01/2000
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 i 16V 10/1995 – 01/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.6 i 02/1996 – 10/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.6 16V 02/1996 – 10/2000
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.3 09/1989 – 08/1994
SONATA III (Y-3) 2.0 i 16V 06/1996 – 06/1998
COUPE I (RD) 2.0 16V 08/1996 – 04/2002
LANTRA II combi (J-2) 1.8 16V 02/1996 – 10/2000
ACCENT IV (RB) 1.4 11/2010 – 03/2018
ACCENT IV (RB) 1.6 11/2010 – 03/2018
LANTRA II (J-2) 2.0 16V 08/1996 – 09/2000
H100 bus (P) 2.5 D 12/1994 – 03/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.5 12V 04/1997 – 10/2000
LANTRA II combi (J-2) 2.0 16V 11/1995 – 10/2000
LANTRA II (J-2) 1.5 12V 12/1996 – 09/2000
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.3 01/1990 – 01/1995
PONY (X-2) 1.3 10/1989 – 01/1995
H100 bus (P) 2.4 01/1997 – 03/2000
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 06/1997 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 06/1997 – 04/2004
PONY (X-1) 1.5 (X-1) 10/1985 – 09/1989
PONY (X-1) 1.3 10/1985 – 09/1989
ATOS (MX) 1.0 i 02/1998 – 12/2000
SONATA IV (EF) 2.5 V6 24V 06/1998 – 10/2001
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 4WD 02/1998 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 02/1998 – 04/2004
SONATA IV (EF) 2.0 16V 06/1998 – 10/2001
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 4WD 06/2001 – 04/2004
COUPE I (RD) 1.6 16V 03/1998 – 04/2002
H100 caroserie 2.5 D 12/1994 – 03/2000
H100 caroserie 2.5 D 07/1993 – 12/1994
ELANTRA III limuzina (XD) 1.8 06/2004 – 07/2006
GETZ (TB) 1.3 09/2004 – 06/2009
COUPE I (RD) 1.6 i 16V 12/1996 – 04/2002
XG (XG) 250 12/1998 – 12/2005
XG (XG) 30 12/1998 – 12/2005
SONATA IV (EF) 2.4 16V 03/1998 – 10/2001
ACCENT IV (RB) 1.6 CRDi 07/2011 – 10/2017
SONATA III (Y-3) 1.8 i 05/1993 – 06/1998
SONATA II (Y-2) 1.8 i 09/1988 – 10/1993
PONY limuzina (X-1) 1.3 10/1985 – 09/1989
PONY limuzina (X-1) 1.5 10/1985 – 09/1989
SONATA II (Y-2) 2.4 i 09/1988 – 08/1991
SONATA II (Y-2) 2.0 i 09/1988 – 08/1991
H100 bus (P) 2.5 D 07/1993 – 12/1994
H100 bus (P) 2.4 07/1993 – 03/2000
SONATA III (Y-3) 2.0 i 08/1996 – 06/1998
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 09/2000
H-1 caroserie (A1) 2.4 03/2000 – 04/2004
TRAJET (FO) 2.0 03/2000 – 07/2008
LANTRA II (J-2) 1.9 D 03/1998 – 09/2000
LANTRA II combi (J-2) 1.9 D 03/1998 – 10/2000
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ELANTRA III (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
HIGHWAY VAN 2.0 16V 03/2000 – 03/2004
HIGHWAY VAN 2.7 V6 24V 03/2000 – 03/2004
GALLOPER II (JK-01) 3.0 V6 08/1998 – 12/2003
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TD intercooler 08/1998 – 12/2003
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02/2001 – 03/2006
TRAJET (FO) 2.7 V6 09/2000 – 07/2008
SANTA FÉ I (SM) 2.7 V6 4×4 02/2001 – 03/2006
ACCENT II (LC) 1.5 09/2000 – 02/2003
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 03/2000 – 10/2006
SANTAMO 2.0 16V 05/1999 – 12/2002
SANTAMO 2.0 16V 4×4 05/1999 – 12/2002
H100 bus (P) 2.5 TD 07/1993 – 03/2000
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 D 10/1997 – 04/2004
ELANTRA III limuzina (XD) 1.8 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 1.8 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 06/2000 – 07/2006
ACCENT II (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ELANTRA III (XD) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2006
TRAJET (FO) 2.0 CRDi 04/2001 – 07/2008
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 4×4 04/2001 – 03/2006
MATRIX (FC) 1.6 06/2001 – 08/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4×4 02/2001 – 03/2006
COUPE I (RD) 2.0 16V 03/2001 – 04/2002
ATOS (MX) 1.0 i 03/2001 – 07/2003
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 02/2001 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.4 16V 4×4 02/2001 – 03/2006
MATRIX (FC) 1.8 06/2001 – 08/2010
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 08/2001 – 03/2006
TERRACAN (HP) 2.5 TD 12/2001 – 12/2006
MATRIX (FC) 1.5 CRDi 10/2001 – 08/2010
SONATA IV (EF) 2.0 16V 10/2001 – 11/2004
SONATA IV (EF) 2.7 V6 10/2001 – 11/2004
COUPE II (GK) 2.0 03/2002 – 08/2009
COUPE II (GK) 2.7 V6 03/2002 – 08/2009
ACCENT II (LC) 1.5 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 01/2000 – 11/2005
ACCENT II (LC) 1.5 CRDi 04/2002 – 11/2005
GETZ (TB) 1.5 CRDi 03/2003 – 09/2005
GETZ (TB) 1.6 09/2002 – 09/2005
GETZ (TB) 1.3 i 09/2002 – 03/2004
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TCi D 08/1998 – 12/2003
GALLOPER II (JK-01) 2.5 TD 08/1998 – 12/2003
GETZ (TB) 1.1 09/2002 – 09/2005
COUPE II (GK) 2.0 GLS 02/2003 – 08/2009
TERRACAN (HP) 3.5 i V6 4WD 12/2001 – 12/2006
TERRACAN (HP) 2.9 CRDi 4WD 12/2001 – 12/2006
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 10/2001 – 08/2007
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 10/2003 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 2.0 10/2003 – 07/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 05/2003 – 05/2006
ELANTRA III (XD) 1.6 05/2003 – 07/2006
XG (XG) 350 10/2002 – 12/2005
ACCENT II (LC) 1.3 08/2002 – 11/2005
H-1 caroserie (A1) 2.5 CRDi 08/2003 – 12/2007
ACCENT II (LC) 1.6 12/2002 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.6 12/2002 – 11/2005
SANTA FÉ I (SM) 2.0 08/2001 – 03/2006
GETZ (TB) 1.3 09/2003 – 09/2005
TRAJET (FO) 2.0 01/2004 – 07/2008
TERRACAN (HP) 2.9 CRDi 4WD 11/2003 – 12/2006
ACCENT II limuzina (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 CRDi 01/2002 – 11/2005
SONATA V (NF) 2.4 01/2005 – 12/2010
SONATA V (NF) 3.3 01/2005 – 12/2010
MATRIX (FC) 1.5 CRDi 12/2004 – 08/2010
TERRACAN (HP) 3.5 i V6 4WD 12/2001 – 12/2006
COUPE II (GK) 1.6 16V 03/2002 – 08/2009
COUPE II (GK) 1.6 16V 03/2002 – 08/2009
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi 4×4 08/2003 – 03/2006
GETZ (TB) 1.1 09/2005 – 06/2009
SONATA IV (EF) 2.7 V6 11/2002 – 11/2004
ELANTRA III (XD) 1.6 09/2003 – 07/2006
ELANTRA III (XD) 1.8 11/2002 – 07/2006
ATOS (MX) 1.1 08/2003 – 12/2008
GETZ (TB) 1.4 i 08/2005 – 12/2010
GETZ (TB) 1.5 CRDi 08/2005 – 06/2009
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 02/2006 – 12/2010
S COUPE (SLC) 1.5 GS 03/1990 – 12/1992
SONATA III (Y-3) 1.8 GLS 07/1996 – 05/1998
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TCi 10/1997 – 12/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TCi 05/2004 – 12/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 CRDi 12/2002 – 09/2007
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 CRDi 4WD 12/2002 – 04/2004
ATOS (MX) 1.1 08/2003 – 12/2008
TRAJET (FO) 2.0 11/2003 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.0 CRDi 08/2005 – 07/2008
ELANTRA III limuzina (XD) 1.8 06/2000 – 07/2003
ELANTRA III (XD) 1.8 06/2000 – 07/2003
SANTA FÉ I (SM) 3.5 09/2003 – 02/2006
SANTA FÉ I (SM) 3.5 4×4 09/2003 – 02/2006
MATRIX (FC) 1.5 CRDi VGT 08/2005 – 08/2010
SONATA IV (EF) 2.0 16V 10/2001 – 11/2004
SONATA IV (EF) 2.0 CRDi Dynamic 10/2001 – 11/2004
GETZ (TB) 1.5 CRDi GLS 07/2004 – 08/2005
GETZ (TB) 1.5 CRDi GLS 08/2005 – 06/2009
SONATA V (NF) 2.0 VVTi GLS 05/2005 – 12/2010
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 02/2003 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 10/1997 – 08/2002
H-1 / STAREX bus (A1) 2.6 TDiC 10/1997 – 04/2004
TERRACAN (HP) 2.5 D 06/2001 – 10/2003
TERRACAN (HP) 2.5 D 06/2001 – 10/2003
GETZ (TB) 1.5 i 03/2003 – 09/2005
H100 caroserie 2.6 TD 07/1993 – 05/1998
ATOS (MX) 1.0 i 02/1998 – 03/2002
ACCENT II (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 03/2001 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 TD 4WD 11/2001 – 04/2004
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 CRDi 06/2006 – 12/2007
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 02/2006 – 12/2010
H-1 caroserie (A1) 2.5 CRDi 07/2001 – 04/2004
H100 caroserie 2.4 10/1997 – 12/2004
H-1 caroserie (A1) 2.4 11/2001 – 04/2004
ELANTRA III limuzina (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
H100 platou / sasiu 2.5 D 05/1996 – 10/2001
H100 platou / sasiu 2.6 TD 04/1996 – 12/1997
LANTRA II combi (J-2) 2.0 04/1997 – 05/2000
LANTRA II (J-2) 2.0 04/1997 – 05/2000
H-1 / STAREX bus (A1) 2.4 11/2001 – 04/2004
ELANTRA III (XD) 1.6 06/2000 – 07/2006
TERRACAN (HP) 2.9 CRDi 11/2001 – 07/2003
GETZ (TB) 1.6 06/2005 – 06/2009
XG (XG) 300 09/1999 – 09/2003
H-1 caroserie (A1) 2.6 CRDi 10/1997 – 12/2007
GALLOPER II (JK-01) 2.6 TD tractiune integrala 08/1998 – 06/2003
COUPE II (GK) 2.0 08/2001 – 08/2009
PONY / EXCEL limuzina (X-2) 1.3 12/1992 – 09/1994
COUPE I (RD) 2.0 08/1999 – 01/2002
SANTA FÉ I (SM) 2.0 CRDi tractiune integrala 11/2003 – 02/2006
H100 platou / sasiu 2.4 05/1996 – 12/1997
H100 platou / sasiu 2.5 D 05/1996 – 12/1997
H100 platou / sasiu 2.5 D 07/1993 – 12/1997
COUPE I (RD) 1.8 SX 07/1996 – 04/2002
SONATA V (NF) 3.3 01/2008 – 12/2010
SONATA V (NF) 2.0 VVTi GLS 01/2008 – 12/2010
SONATA III (Y-3) 2.0 05/1993 – 10/1994
SANTAMO 2.0 10/1998 – 10/2002
H100 platou / sasiu 2.6 TD 05/1996 – 12/1997
SONATA V (NF) 3.3 06/2005 – 12/2010
ATOS (MX) 1.0 09/2005 – 08/2008
MATRIX (FC) 1.6 01/2002 – 12/2005
SONATA V (NF) 2.0 CRDi 03/2009 – 12/2010
H100 platou / sasiu (HR) 2.5 TD 11/2006 – –
COUPE II (GK) 2.7 V6 01/2001 – 08/2009
COUPE I (RD) F2 Evolution 01/1999 – 12/2001
SONATA IV (EF) 2.7 V6 10/2001 – 11/2004
ACCENT limuzina (X-3) 1.5 10/1994 – 12/1999
LANTRA II (J-2) 1.8 09/1995 – 12/1997
LANTRA II (J-2) 1.8 09/1997 – 12/1998
LANTRA II combi (J-2) 1.8 02/1996 – 12/1997
PONY (X-1) 1.5 09/1985 – 12/1989
PONY (X-1) 1.4 09/1982 – 12/1985
PONY (X-1) 1.6 09/1983 – 12/1985
PONY (X-1) 1.5 09/1985 – 12/1986
SANTA FÉ I (SM) 2.4 4×4 09/2003 – 12/2004
SANTA FÉ I (SM) 2.4 4×4 11/2000 – 12/2001
SANTA FÉ I (SM) 2.7 09/2004 – 12/2005
SANTA FÉ I (SM) 3.5 09/2002 – 12/2005
SANTA FÉ I (SM) 3.5 4×4 09/2002 – 12/2005
SANTA FÉ I (SM) 3.5 09/2005 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 3.5 4×4 09/2005 – 03/2006
S COUPE (SLC) 1.5 09/1990 – 12/1992
S COUPE (SLC) 1.5 09/1992 – 12/1995
SONATA V (NF) 3.3 09/2005 – 12/2006
SONATA V (NF) 2.4 09/2008 – 12/2010
SONATA V (NF) 3.3 09/2007 – 12/2008
SONATA V (NF) 2.4 01/2005 – 12/2008
ACCENT I (X-3) 1.5 10/1994 – 12/1997
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 09/2002 – 12/2003
SONATA IV (EF) 2.4 09/2004 – 12/2005
ACCENT IV (RB) 1.6 GDI 09/2011 – 04/2019
H-1 / STAREX bus (A1) 2.5 CRDi 12/2002 – 04/2004
H100 platou / sasiu (HR) 2.5 CRDI 01/2004 – –
H100 platou / sasiu (HR) 2.6 D 01/2004 – –
TRAJET (FO) 2.0 03/2001 – 10/2003
XG (XG) 3.0 10/2001 – 05/2005
H100 caroserie 2.5 TDiC 06/1998 – 10/2003
ATOS (MX) 1.1 06/2003 – 12/2010
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
SONATA IV (EF) 2.0 04/2001 – 11/2004
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 03/2020
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 08/2020
i20 II (GB, IB) 1.4 11/2014 – 06/2018
i20 II (GB, IB) 1.1 CRDi 11/2014 – 06/2018
i20 II (GB, IB) 1.4 CRDi 11/2014 – 06/2018
ELANTRA III limuzina (XD) 2.0 09/2003 – 07/2006
LANTRA II combi (J-2) 2.0 16V 09/1998 – 10/2000
SONATA IV (EF) 2.4 03/1998 – 12/2003
SONATA IV (EF) 2.7 V6 09/2001 – 12/2002
SONATA II (Y-2) 2.4 i 09/1988 – 12/1991
SANTA FÉ I (SM) 2.4 09/2003 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.7 4×4 11/2000 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.7 11/2000 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.7 4×4 09/2002 – 12/2004
SANTA FÉ I (SM) 2.4 09/2001 – 12/2003
PONY limuzina (X-1) 1.5 10/1985 – 09/1989
SONATA V (NF) 2.0 GLSI 07/2008 – 12/2010
ACCENT IV (RB) 1.6 CVVT 12/2010 – 12/2017
H100 caroserie 2.4 TD 07/1993 – 07/1997
i20 II cupe (GB) 1.4 05/2015 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.4 CRDi 05/2015 – 09/2021
ACCENT IV (RB) 1.4 09/2015 – 04/2019
i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 08/2020
i20 II (GB, IB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 08/2020
ATOS (MX) 0.8 LPG 04/1999 – 07/2003
i20 II cupe (GB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.0 T-GDI 01/2016 – 09/2021
i20 II (GB, IB) 1.2 LPGI 11/2014 – 06/2019
ATOS (MX) 1.1 LPG 09/2008 – 07/2015
H-1 caroserie (A1) 2.5 TD 10/1998 – 04/2008
GALLOPER II (JK-01) 3.0 AWD 05/1999 – 09/2001
i20 II cupe (GB) 1.2 05/2015 – 09/2021
i20 II cupe (GB) 1.1 CRDi 05/2015 – 09/2021
i20 II (GB, IB) 1.2 11/2014 – 06/2021
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI 09/2015 – 06/2018
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.0 T-GDI 09/2015 – 06/2018
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CRDI 09/2015 – 06/2018
H-1 caroserie (A1) 2.5 D 10/1997 – 04/2004
i20 ACTIVE (IB, GB) 1.4 CVVT 09/2015 – 06/2018
H100 caroserie 2.4 08/1997 – 10/2003
H100 platou / sasiu (HR) 2.5 TD 01/2010 – –
ELANTRA III (XD) 1.5 VVTi 08/2003 – 05/2006
ELANTRA III limuzina (XD) 1.5 VVTi 08/2003 – 05/2006
ACCENT IV (RB) 1.6 CRDi 02/2015 – 12/2018
LANTRA II (J-2) 1.8 16V 09/1995 – 09/2000
SONATA V (NF) 2.0 LPG 03/2007 – 12/2008
H100 bus (P) 2.6 D 10/1999 – 10/2004
H100 caroserie 2.6 D 10/1999 – 12/2004
SONATA IV (EF) 1.8 07/1998 – 04/2001
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 T-GDi 07/2017 – 12/2020
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 CRDi e-VGT 07/2017 – 03/2023
ACCENT II (LC) 1.5 06/2000 – 12/2002
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 T-GDi 4WD 06/2017 – 03/2023
KONA (OS, OSE, OSI) 1.0 T-GDi 07/2017 – 04/2023
KONA (OS, OSE, OSI) 2.0 07/2017 – 03/2023
TRAJET (FO) 2.7 05/2000 – 06/2004
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 04/2015 – –
KONA (OS, OSE, OSI) EV 04/2018 – 03/2023
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 CRDi e-VGT AWD 07/2017 – 03/2023
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 CRDi e-VGT 08/2018 – 08/2021
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 CRDi e-VGT AWD 08/2018 – 08/2021
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 CRDi 08/2018 – 11/2020
i20 II (GB, IB) 1.4 CRDi 01/2018 – 12/2019
ACCENT IV (RB) 1.4 04/2015 – 04/2019
LANTRA II combi (J-2) 1.6 16V 06/1998 – 05/2000
LANTRA II (J-2) 1.6 16V 06/1995 – 09/2000
KONA (OS, OSE, OSI) 2.0 AWD 07/2017 – 04/2023
GETZ (TB) 1.5 06/2001 – 01/2004
KONA (OS, OSE, OSI) EV 04/2018 – 04/2023
i20 II (GB, IB) 1.2 LPG 01/2019 – 09/2020
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.0 T-GDi 01/2016 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.2 MPI 05/2015 – 09/2021
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 06/2000 – 12/2002
ACCENT I (X-3) 1.5 01/1998 – 12/2002
KONA (OS, OSE, OSI) 1.6 GDi Hybrid 09/2019 – 04/2023
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 MPi 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.4 CRDi 05/2015 – 09/2021
i20 II Hatchback Van (GB, IB) 1.1 CRDi 05/2015 – 09/2021
i20 II (GB, IB) 1.4 MPi 11/2014 – 05/2018
ATOS (MX) 1.1 CNG 07/2007 – 07/2015
H-1 platou / sasiu 2.5 D 06/2000 – 10/2006
H-1 platou / sasiu 2.5 CRDi 12/2002 – 10/2005
H-1 platou / sasiu 2.5 D 06/2000 – 04/2004
SANTA FÉ II (CM) 3.3 07/2007 – 01/2009
ix20 (JC) 1.4 11/2010 – 07/2019
ix20 (JC) 1.6 11/2010 – 07/2019
ix20 (JC) 1.4 CRDi 11/2010 – 07/2019
ix55 3.0 V6 CRDi 4WD 11/2008 – 11/2012
i30 (GD) 1.4 12/2011 – 12/2015
i30 (GD) 1.4 CRDi 12/2011 – 12/2016
i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi 09/2008 – 12/2012
GRANDEUR (TG) 3.3 11/2010 – 12/2011
SANTA FÉ II (CM) 3.5 4×4 08/2011 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.0 CRDi 12/2010 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.4 11/2010 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.0 CRDi 4×4 12/2010 – 12/2012
ELANTRA IV limuzina (HD) 1.6 CVVT 06/2006 – 06/2011
GENESIS cupe 2.0 T 01/2008 – 12/2012
GENESIS cupe 3.8 V6 01/2008 – 02/2014
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi tractiune integrala 06/2013 – 11/2018
i30 (GD) 1.6 01/2012 – 12/2016
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 08/2009 – 12/2015
VELOSTER (FS) 1.6 GDI 03/2011 – 12/2017
i10 I (PA) 1.1 04/2011 – 12/2013
i10 I (PA) 1.2 04/2011 – 12/2013
ix35 (LM, EL, ELH) 1.6 11/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 1.7 CRDi 11/2010 – 12/2015
ix20 (JC) 1.6 CRDI 06/2011 – 07/2019
ix20 (JC) 1.4 CRDi 06/2011 – 07/2019
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 01/2000 – 12/2006
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 07/2008 – –
ix55 3.0 V6 CRDi 4WD 09/2011 – 12/2012
TUCSON (JM) 2.0 01/2007 – 01/2012
i10 I (PA) 1.1 LPG 04/2011 – 12/2013
ix20 (JC) 1.4 11/2010 – 07/2019
i30 (GD) 1.6 GDI 12/2011 – 12/2016
TUCSON (JM) 2.0 08/2004 – 12/2010
TUCSON (JM) 2.0 tractiune integrala 08/2004 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.7 tractiune integrala 08/2004 – 11/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 06/2004 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 08/2004 – 03/2010
ELANTRA IV limuzina (HD) 2.0 CVVT 06/2006 – 05/2010
GRANDEUR (TG) 3.3 04/2005 – 12/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2006 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2006 – 03/2010
SANTA FÉ II (CM) 2.7 4×4 03/2006 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.7 03/2006 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 03/2006 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 4×4 03/2006 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.7 V6 GLS 03/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 2.7 V6 GLS 4×4 03/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi GLS 03/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi GLS 4×4 03/2006 – 12/2009
ACCENT III (MC) 1.4 GL 11/2005 – 11/2010
ACCENT III (MC) 1.6 GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III (MC) 1.5 CRDi GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.4 GL 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.6 GLS 11/2005 – 11/2010
ACCENT III limuzina (MC) 1.5 CRDi GLS 11/2005 – 11/2010
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 03/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 4×4 03/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 3.3 Dynamic 4×4 03/2006 – 12/2012
GRANDEUR (TG) 3.8 06/2005 – 12/2011
ACCENT II (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 Flex 05/2012 – 08/2015
GRANDEUR (TG) 2.2 CRDi 06/2006 – 12/2011
GRANDEUR (TG) 2.2 CRDi 06/2006 – 10/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2006 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2006 – 03/2010
i20 I (PB, PBT) 1.2 01/2013 – 08/2014
i10 I (PA) 1.1 01/2008 – 12/2013
i10 I (PA) 1.1 CRDi 01/2008 – 12/2011
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
i10 I (PA) 1.1 12/2007 – 12/2013
ELANTRA IV limuzina (HD) 2.0 CVVT 06/2006 – 06/2011
GRANDEUR (TG) 2.7 05/2006 – 10/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2007 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2007 – 03/2010
ACCENT II (LC) 1.5 01/2000 – 10/2002
i10 I (PA) 1.2 11/2008 – 12/2011
i20 I (PB, PBT) 1.2 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.4 09/2008 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.6 09/2008 – 12/2012
i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi 09/2008 – 12/2012
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 05/2008 – –
ix55 3.0 V6 CRDi 4WD 09/2008 – 12/2011
TUCSON (JM) 2.0 CRDi 01/2009 – 03/2010
TUCSON (JM) 2.0 CRDi tractiune integrala 01/2009 – 03/2010
GENESIS cupe 2.0 CVVT 06/2008 – 02/2014
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT 4WD 08/2009 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 01/2010 – 07/2013
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 4WD 01/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 01/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 4WD 01/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 4WD 01/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 4WD 01/2010 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 01/2010 – 12/2015
H-1 Cargo (TQ) 2.4 03/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
i10 I (PA) 1.2 10/2007 – 12/2013
i20 I (PB, PBT) 1.2 08/2008 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.4 CRDi 08/2008 – 12/2015
H-1 Travel (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 01/2009 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 4×4 01/2009 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.4 4×4 07/2010 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 3.3 AWD 03/2006 – 12/2009
TUCSON (JM) 2.7 08/2004 – 12/2009
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.0 GDi 01/2013 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.0 GDi 4WD 01/2013 – 12/2018
GRANDEUR (TG) 3.8 09/2010 – 12/2011
TUCSON (JM) 2.4 09/2009 – 03/2010
GRANDEUR (TG) 3.3 09/2010 – 12/2011
ACCENT II (LC) 1.6 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.6 09/2000 – 12/2005
GENESIS cupe 3.8 CVVT 09/2009 – 12/2013
SANTA FÉ II (CM) 2.4 AWD 09/2009 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.4 09/2009 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 3.5 09/2009 – 12/2012
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 LPG 01/2000 – 12/2006
GENESIS cupe 3.8 V6 04/2012 – –
GENESIS cupe 2.0 T 04/2012 – 02/2014
ix55 3.8 V6 01/2011 – 11/2012
ix55 3.8 V6 4WD 01/2011 – 11/2012
i30 (GD) 1.6 CRDi 12/2011 – 12/2015
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 02/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 01/2009 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDi 08/2009 – –
i30 (GD) 1.6 12/2011 – 12/2015
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 09/2012 – 10/2015
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 CRDi 09/2012 – 08/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 09/2012 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 4WD 09/2012 – 12/2018
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 09/1999 – 10/2002
i30 (GD) 1.8 01/2012 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 05/2008 – –
i20 I (PB, PBT) 1.6 12/2008 – 08/2014
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 01/2012 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 4WD 01/2011 – 12/2015
H-1 Travel (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.4 i 02/2008 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 4WD 09/2012 – 12/2013
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 09/2012 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 4WD 09/2012 – 12/2018
VELOSTER (FS) 1.6 T-GDI 10/2012 – 12/2017
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 4WD 09/2012 – 10/2015
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 CRDi 4WD 09/2012 – 08/2018
i30 combi (GD) 1.4 06/2012 – 12/2015
i30 combi (GD) 1.6 06/2012 – –
i30 combi (GD) 1.6 GDI 06/2012 – –
i30 combi (GD) 1.4 CRDi 06/2012 – 05/2017
i30 combi (GD) 1.6 CRDi 06/2012 – 12/2015
i30 combi (GD) 1.6 CRDi 06/2012 – –
i30 combi (GD) 1.6 06/2012 – 12/2015
i30 (GD) 1.6 CRDi 12/2011 – 12/2016
VELOSTER (FS) 1.6 GDi 10/2011 – 12/2017
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 08/2011 – –
i20 I (PB, PBT) 1.1 CRDi 03/2012 – 12/2015
i20 I (PB, PBT) 1.2 03/2012 – 12/2015
GRANDEUR (TG) 3.3 02/2007 – 12/2011
SANTA FÉ II (CM) 2.7 4×4 01/2007 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 3.5 4×4 07/2010 – 12/2012
ix55 3.8 V6 4WD 01/2008 – 11/2012
ix55 3.8 V6 4WD 01/2007 – 11/2012
VELOSTER (FS) 1.6 T-GDI 08/2012 – 12/2017
i30 cupe 1.4 05/2013 – 12/2014
i30 cupe 1.6 GDI 05/2013 – –
i30 cupe 1.4 CRDi 05/2013 – 05/2017
i30 cupe 1.6 CRDi 05/2013 – –
GENESIS cupe 3.8 V6 11/2011 – 12/2014
GENESIS cupe 2.0 T 11/2011 – 12/2014
i10 I (PA) 1.0 01/2011 – 12/2013
i20 I (PB, PBT) 1.6 CRDi 01/2009 – 12/2012
ix20 (JC) 1.6 CRDI 06/2011 – 07/2019
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 02/2008 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 CRDI 01/2009 – –
GRAND SANTA FÉ 3.0 GDi tractiune integrala 07/2013 – 11/2018
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi tractiune integrala 07/2013 – 11/2018
i10 II (BA, IA) 1.0 08/2013 – 12/2019
i10 II (BA, IA) 1.2 12/2013 – 12/2019
i10 II (BA, IA) 1.0 LPG 02/2014 – 12/2019
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 GDi 4WD 08/2013 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 GDi 08/2013 – 12/2015
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.3 4WD 03/2014 – 12/2019
GRAND SANTA FÉ 3.3 tractiune integrala 02/2014 – 11/2018
VELOSTER (FS) 1.6 06/2011 – 12/2017
i30 (GD) 1.6 16V Flex 11/2011 – 12/2016
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 GDi 09/2013 – 12/2015
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi tractiune integrala 07/2013 – 12/2019
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi 07/2013 – 12/2019
i30 (GD) 1.8 09/2012 – –
i30 (GD) 2.0 09/2013 – –
TUCSON (JM) 2.0 Flex 01/2013 – 12/2019
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 09/2014 – 12/2015
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 07/2010 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 GDi 4WD 01/2013 – 12/2015
SANTA FÉ II (CM) 3.5 4×4 09/2009 – 12/2012
GRANDEUR (TG) 3.3 09/2009 – 12/2010
ix35 (LM, EL, ELH) Fuel Cell 09/2014 – 12/2015
VELOSTER (FS) 1.6 MPI 04/2011 – 12/2017
i30 combi (GD) 1.4 01/2014 – 05/2017
i30 combi (GD) 1.6 CRDi 06/2012 – –
i30 (GD) 1.6 T-GDI 01/2015 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 DCVVT-I 4WD 07/2010 – 12/2013
ELANTRA IV limuzina (HD) 1.6 CRDi 11/2005 – 12/2011
i30 (GD) 1.6 CRDi 11/2011 – 12/2016
i30 (GD) 1.4 12/2014 – 12/2016
i30 cupe 1.6 T-GDI 01/2015 – –
SANTA FÉ II (CM) 2.0 CRDi 4×4 03/2006 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.0 CRDi 4×4 03/2006 – 12/2012
GRANDEUR (TG) 2.4 09/2006 – 12/2008
H350 bus 2.5 CRDI 04/2015 – –
H350 bus 2.5 CRDI 04/2015 – –
H350 caroserie 2.5 CRDI 04/2015 – –
H350 caroserie 2.5 CRDI 04/2015 – –
H350 platou / sasiu 2.5 CRDI 04/2015 – –
H350 platou / sasiu 2.5 CRDI 04/2015 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT 08/2009 – 07/2013
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi 06/2015 – 05/2023
TUCSON (TL, TLE) 1.6 GDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.7 CRDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi 06/2015 – 09/2020
i10 II (BA, IA) 1.1 CRDi 12/2013 – 12/2017
i10 II (BA, IA) 1.2 09/2013 – 12/2017
i10 II limuzina 1.2 08/2015 – –
GRAND SANTA FÉ 2.0 TGDi 08/2015 – 11/2018
TUCSON (TL, TLE) 2.0 GDi 09/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 GDi tractiune integrala 09/2015 – 09/2020
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 4WD 10/2015 – 08/2018
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi tractiune integrala 09/2013 – 11/2018
TUCSON (TL, TLE) 2.0 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 GDI 05/2015 – 08/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 GDI 4WD 05/2015 – 08/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 10/2015 – 08/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 CRDi 05/2015 – 08/2018
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 Flex 09/2015 – 02/2022
GENESIS cupe 2.0 CVVT 02/2013 – 02/2014
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 CCVT 09/2012 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 CCVT AWD 09/2012 – 12/2018
i30 (GD) 1.8 08/2013 – –
i30 (GD) 2.0 12/2014 – 02/2017
i30 cupe 1.6 CRDi 05/2013 – –
i30 cupe 1.6 CRDi 12/2014 – –
i30 cupe 1.4 12/2014 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT AWD 08/2009 – 07/2013
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.7 CRDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (JM) 2.0 tractiune integrala 07/2005 – 11/2010
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 11/2013 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 AWD 11/2013 – 12/2015
i10 I (PA) 1.2 10/2008 – 04/2011
i10 I (PA) 1.1 11/2008 – 12/2013
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 09/2014 – 12/2015
i10 II limuzina 1.2 12/2013 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 03/2008 – –
TUCSON (JM) 2.0 09/2009 – 11/2010
GENESIS cupe 2.0 01/2013 – –
GRANDEUR (TG) 2.0 06/2003 – 05/2005
H-1 Travel (TQ) 2.4 02/2008 – –
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.3 03/2014 – 12/2019
i30 cupe 1.6 MPI 05/2013 – –
GRAND SANTA FÉ 3.3 01/2014 – 11/2018
i10 II limuzina 1.2 12/2013 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDi 01/2015 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 11/2016 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.0 T-GDI 11/2016 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.4 T-GDI 11/2016 – 12/2020
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 11/2016 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 11/2016 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 4WD 09/2014 – 06/2015
H-1 Travel (TQ) 2.4 LPG 07/2012 – –
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 06/2015 – 12/2018
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi 06/2015 – 12/2018
GRAND SANTA FÉ 3.3 12/2014 – 11/2018
TUCSON (TL, TLE) 1.6 GDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi 06/2015 – 09/2020
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.4 MPI 11/2016 – 12/2020
i10 II limuzina 1.2 03/2014 – 05/2017
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 CRDi 4WD 09/2012 – 08/2018
i30 combi (PDE) 1.0 T-GDI 03/2017 – –
i30 combi (PDE) 1.4 T-GDI 03/2017 – 12/2020
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 03/2017 – –
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 03/2017 – –
SANTA FÉ II (CM) 2.0 CRDi 01/2009 – 12/2012
GRANDEUR (TG) 2.4 01/2009 – 12/2009
GRANDEUR (TG) 2.7 01/2009 – 12/2010
i30 (GD) 1.6 GDI 06/2011 – –
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi 09/2013 – 05/2015
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 4×4 01/2009 – 12/2012
SANTA FÉ II (CM) 2.2 CRDi 01/2009 – 12/2010
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 4WD 06/2015 – 12/2018
ix55 3.0 V6 CRDi 01/2008 – 11/2012
ix55 3.0 V6 CRDi 03/2012 – 11/2012
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.3 GDI 4WD 06/2015 – 12/2018
ix55 3.0 V6 CRDi 03/2012 – 11/2012
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi tractiune integrala 06/2015 – 12/2018
ix55 3.0 V6 CRDi 4WD 03/2012 – 11/2012
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 T-GDi 11/2016 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 11/2016 – –
TUCSON (TL, TLE) 2.0 GDi 06/2015 – 09/2020
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT 4WD 08/2013 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CVVT 08/2013 – 12/2015
i30 combi (PDE) 1.4 MPI 03/2017 – 12/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi 01/2016 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi tractiune integrala 01/2016 – 09/2020
i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 N 07/2017 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 2.0 N 07/2017 – –
ix55 3.0 V6 CRDi 4WD 03/2012 – 11/2012
GRANDEUR (TG) 2.7 LPG 01/2008 – 12/2008
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.0 T-GDI 06/2017 – –
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.4 T-GDI 06/2017 – –
i10 II (BA, IA) 1.0 LPG 07/2014 – 08/2016
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi tractiune integrala 06/2015 – 12/2018
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi 06/2015 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.3 GDi 06/2017 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 GDi 06/2015 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.0 GDi 4WD 06/2015 – 12/2018
TUCSON (TL, TLE) 2.0 GDi tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
SANTA FÉ II (CM) 2.7 09/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 2.7 4×4 09/2006 – 12/2009
SANTA FÉ II (CM) 3.5 4×4 08/2011 – 12/2012
TUCSON (JM) 2.4 12/2014 – 06/2015
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 CCVT AWD 06/2015 – 10/2018
i30 (GD) 1.6 06/2014 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 16V 07/2017 – –
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 CCVT 06/2015 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi 07/2018 – 12/2018
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.2 CRDi AWD 07/2018 – 12/2018
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 08/2018 – –
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 08/2018 – –
SANTA FÉ III (DM, DMA) 3.3 XL 4WD 07/2013 – 12/2018
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.6 CRDi 12/2017 – 01/2022
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi 08/2018 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi 08/2018 – 12/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi tractiune integrala 08/2018 – 12/2020
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 1.6 CRDi 09/2018 – –
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi Hybrid 48V tractiune integrala 10/2018 – 12/2020
ix20 (JC) 1.4 LPG 11/2010 – 07/2019
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 08/2018 – –
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 08/2018 – –
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 08/2018 – –
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 CRDi 4WD 01/2010 – 06/2015
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 2.0 N 11/2017 – –
i30 FASTBACK (PDE, PDEN) 2.0 N 11/2017 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 GDi tractiune integrala 11/2017 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.4 GDI 09/2018 – 12/2020
H-1 Travel (TQ) 2.5 TDCi 09/2007 – –
H-1 Cargo (TQ) 2.5 TDCi 09/2007 – –
GRAND SANTA FÉ 2.2 CRDi tractiune integrala 06/2017 – 11/2018
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 08/2018 – –
i30 (PDE, PD, PDEN) 1.6 CRDi 08/2018 – –
i30 combi (PDE) 1.6 CRDi 08/2018 – –
H-1 Travel (TQ) 2.5 CRDI 10/2018 – –
TUCSON (TL, TLE) 2.4 GDI tractiune integrala 01/2019 – 09/2020
SANTA FÉ II (CM) 3.5 01/2009 – 12/2012
ix20 (JC) 1.6 LPG 11/2010 – 07/2019
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi hybrid 48V 03/2019 – 12/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi hybrid 48V 03/2019 – 12/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi hybrid 48V tractiune integrala 03/2019 – 12/2020
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CVVT 06/2015 – 09/2020
TUCSON (TL, TLE) 1.6 CRDi tractiune integrala 08/2018 – 09/2020
i30 Kombi Van (PDE) 1.0 T-GDi 03/2017 – –
i30 Kombi Van (PDE) 1.4 T-GDi 03/2017 – 12/2020
i30 Kombi Van (PDE) 1.6 CRDi VGT 03/2017 – –
i30 Kombi Van (PDE) 1.6 CRDi VGT 03/2017 – –
SANTA FÉ III (DM, DMA) 2.4 GDI 4WD 01/2017 – 12/2018
GRANDEUR (TG) 3.3 01/2007 – 06/2011
TUCSON (TL, TLE) 1.6 T-GDi Sport 04/2017 – 04/2022
TUCSON (TL, TLE) 2.0 CRDi Sport 08/2019 – 02/2022
GENESIS cupe 2.0 CVVT 01/2009 – 02/2014
i30 (GD) 2.0 GDi 10/2014 – –
GRAND SANTA FÉ 3.0 GDi tractiune integrala 07/2013 – 11/2018
i10 I (PA) 1.2 LPG 01/2010 – 12/2013
i30 (GD) 1.4 LPG 01/2013 – 12/2014
i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.4 MPI 05/2015 – 05/2017
i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.6 CRDI 05/2015 – –
i30 Kombi Van (GDE, GD) 1.6 GDI 05/2015 – –
i30 (GD) 1.6 MPI 06/2014 – –
i30 cupe 1.6 MPI 06/2014 – –
ix35 (LM, EL, ELH) 2.0 4WD 09/2014 – 12/2015
ix35 (LM, EL, ELH) 2.4 CVVT 4WD 12/2014 – 06/2015
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi tractiune integrala 01/2013 – 12/2018
GRAND SANTA FÉ 3.3 GDi 01/2013 – 12/2018
TUCSON (JM) 2.0 LPG 06/2004 – 03/2010
i10 I (PA) 1.1 LPG 01/2009 – 12/2013
i20 I (PB, PBT) 1.2 LPG 01/2009 – 08/2014
i20 I (PB, PBT) 1.2 12/2008 – 08/2014
GRANDEUR (TG) 2.4 11/2006 – 12/2011
GRANDEUR (TG) 2.4 10/2005 – 02/2011
TUCSON (JM) 2.0 LPG tractiune integrala 06/2009 – 03/2010
i20 I (PB, PBT) 1.4 LPG 12/2008 – 12/2012
GENESIS cupe 3.8 GDi 09/2009 – 12/2013
GRANDEUR (TG) 3.3 06/2011 – 06/2012
TUCSON (TL, TLE) 2.0 tractiune integrala 06/2015 – 09/2020
GALLOPER I 2.5 TD 08/1991 – 07/1998
GALLOPER I 2.5 TD intercooler 08/1991 – 07/1998
GALLOPER I 3.0 V6 08/1991 – 07/1998
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 11/2010 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 11/2010 – –
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 CRDi 11/2010 – –
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 11/2010 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 CRDi 11/2010 – 12/2017
COUPE I (RD) 1.6 i 16V 08/2000 – 01/2002
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 GDI 11/2010 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 11/2010 – –
ACCENT IV limuzina (RB) 1.6 CRDI 04/2011 – 12/2017
ACCENT IV limuzina (RB) 1.4 11/2010 – 12/2013

ISUZU

Model Motor Perioada
TROOPER I (UBS) 2.8 TD (UBS55) 10/1987 – 12/1991
TROOPER I (UBS) 2.8 TD (UBS55) 10/1988 – 12/1991
TROOPER III 3.0 DTI 05/1998 – 08/2004
TROOPER I (UBS) 2.2 D 4WD 05/1984 – 12/1989
TROOPER II (UB) 3.1 TD 08/1991 – 07/1998
TROOPER II (UB) 3.2 08/1991 – 07/1998
TROOPER II autoturism de teren, deschis (UB) 3.2 08/1991 – 07/1998
TROOPER II autoturism de teren, deschis (UB) 3.1 TD 08/1991 – 07/1998
TROOPER III autoturism de teren, deschis 3.0 DTI 04/2000 – 08/2004
TROOPER I (UBS) 2.6 4WD 11/1986 – 07/1991
TROOPER II (UB) 2.6 4×4 08/1991 – 04/1996
TROOPER II autoturism de teren, deschis (UB) 2.6 4×4 08/1991 – 04/1996
TROOPER I (UBS) 2.8 TD 4WD 11/1986 – 07/1991
TROOPER I (UBS) 2.2 D 4WD 01/1983 – 12/1987
TROOPER I (UBS) 2.3 4WD 09/1985 – 12/1987
TROOPER I (UBS) 2.6 4WD 09/1987 – 12/1991
TROOPER I (UBS) 2.8 4WD 09/1988 – 12/1991
TROOPER III 3.5 05/1998 – 12/2002
TROOPER I (UBS) 1.9 4WD 01/1983 – 12/1985
TROOPER I (UBS) 2.8 TD 10/1987 – 12/1991
TROOPER III 3.0 Tdi 10/2000 – 06/2002
TROOPER I (UBS) 2.3 4WD 09/1984 – 12/1991
TROOPER III 3.2 (UBS25) 08/1998 – 08/2004
TROOPER III 3.1 (UBS25) 08/1998 – 08/2004
PICKUP (TF) 2.8 TD (TFR55) 07/1999 – 08/2004
TROOPER III 3.5 V6 24V AWD 04/2000 – 08/2004
TROOPER III autoturism de teren, deschis 3.5 V6 24V 04/2000 – 08/2004
TROOPER III 3.5 V6 24V 01/2000 – 12/2002

IVECO

Model Motor Perioada
DAILY IV bus 35S14, 35S14 /P 05/2006 – 08/2011
MASSIF Station Wagon 3.0 HPI 10/2008 – 02/2011
MASSIF Station Wagon 3.0 HPT 10/2008 – 02/2011
MASSIF Single Cab 3.0 HPI 10/2008 – 02/2011
MASSIF Single Cab 3.0 HPT 10/2008 – 02/2011
MASSIF pick-up 3.0 HPI 10/2008 – 02/2011
MASSIF pick-up 3.0 HPT 10/2008 – 02/2011
DAILY I platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 30-8 (12910211, 12911111, 12911112, 12911117, 12911131,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 30-8 (14911111, 14911117, 14911211, 14911215, 14911217,… 09/1998 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 30-8 (10011131, 10011132, 10011231, 10011232, 10011237,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I caroserie 30-8 (10014131, 10014132, 10014137, 10014231, 10014232,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II caroserie 30-8 (12914111, 12914112, 12914117, 12914131, 12914137,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 V (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111… 09/1998 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-8 (14914111, 14914117, 14914211, 14914217, 14915111,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 35-8 (10031131, 10031132, 10031137, 10031224, 10031231,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 35-8 (12931102, 12931104, 12931111, 12931112, 12931117,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-8 (14930304, 14931104, 14931111, 14931115, 14931204,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I caroserie 35-8 (10034131, 10034132, 10034137, 10034224, 10034231,… 01/1978 – 12/1989
DAILY II caroserie 35-8 (12934104, 12934111, 12934112, 12934117, 12934124,… 01/1991 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-8 (14934104, 14934111, 14934204, 14934205, 14934211,… 09/1998 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 35-10 (10310311, 10311111, 10311112, 10311117, 10311211,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 35-10 (15030111, 15030211, 15030311, 15031111, 15031117,… 01/1996 – 05/1999
DAILY I caroserie 35-10 (10314204, 10314211, 10314212, 10314217, 10314411,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 35-10 (12974212, 12974217, 13014111, 13014131, 13014204,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-10 (15034111, 15034204, 15034211, 15034215, 15034217,… 01/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 35-12 (13110131, 13110211, 13110231, 13110311, 13110312,… 01/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 35-12 (15130311, 15130411, 15131111, 15131204, 15131211,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 35-12 (13114131, 13114204, 13114211, 13114212, 13114217,… 01/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 35-12 K (15130311, 15130411, 15131111, 15131204,… 09/1996 – 08/1998
DAILY II caroserie 40-10 V 01/1990 – 04/1996
DAILY II caroserie 40-10 4×4 (15214104, 15214111, 15214117, 15215111) 01/1997 – 05/1999
DAILY II bus A 40-10 (94139111, 94139131, 94139311, 94139315,… 01/1991 – 12/1996
DAILY II bus A 40-10 (95719111, 95719131, 95719311, 95719315,… 09/1996 – 05/1999
DAILY II bus A 40-12 (95819311, 95819315, 95819317, 95819331) 05/1996 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 45-10 (10331211, 10331212, 10331217, 10331304, 10331311,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 45-10 (13031204, 13031211, 13031212, 13031224, 13031231,… 01/1989 – 04/1996
DAILY I caroserie 45-10 V (10334204, 10334211, 10334212, 10334217,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 45-10 V (13034204, 13034211, 13034212, 13034224,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II bus A 45-10 (94159111, 94159131, 94159211, 94159311,… 01/1991 – 04/1996
DAILY II bus A 45-10 (95739111, 95739131, 95739311, 95739317,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II bus A 45-12 (94179211, 94179231, 94179311, 94179317,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II bus A 45-12 (95839211, 95839231, 95839311, 95839317,… 05/1996 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 49-10 (10350211, 10350304, 10350311, 10350404, 10350411,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II platou / sasiu 49-10 (13050211, 13050231, 13050304, 13050311, 13050331,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-10 (15050304, 15050404, 15050411, 15051204, 15051211,… 05/1996 – 05/1999
DAILY I caroserie 49-10 V (10354204, 10354211, 10354212, 10354217,… 01/1985 – 12/1989
DAILY II caroserie 49-10 V (13054204, 13054211, 13054212, 13054215,… 01/1989 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-12 (13130211, 13130231, 13130304, 13130311, 13130312,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 49-12 (15150211, 15150311, 15150404, 15150411, 15151204,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 49-12 V (13134124, 13134204, 13134211, 13134212,… 06/1990 – 04/1996
DAILY II caroserie 49-12 V (15154204, 15154211, 15154215, 15154217,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 59-12 (13150204, 13150211, 13150231, 13150311, 13150312,… 05/1991 – 04/1996
DAILY II platou / sasiu 59-12 (15170211, 15170304, 15170311, 15170504, 15170511,… 05/1996 – 05/1999
DAILY II caroserie 59-12 V (13154404, 13154411, 13154412, 13154417,… 05/1991 – 04/1996
DAILY II caroserie 59-12 V (15174404, 15174411, 15174415, 15174417) 05/1996 – 05/1999
DAILY II platou / sasiu 30-10 (15011131, 15011231) 01/1998 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-10 01/1997 – 05/1999
DAILY II caroserie 30-10 C 01/1997 – 05/1999
DAILY I platou / sasiu 40-8 01/1983 – 06/1989
DAILY I caroserie 40-8 V 01/1983 – 06/1989
DAILY II platou / sasiu 40-10 W 4×4 (15211104, 15211105, 15211111, 15211115,… 01/1997 – 05/1999
DAILY III platou / sasiu 29 L 9 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 9 V 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 29 L 11 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 11 V 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 35 S 9,35 C 9 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 S 9 V,35 C 9 V 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 35 S 11,35 C 11 (A2FC13AA, A6FBU4AB, A2NB14A1, A2ND13A1,… 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 S 11 V,35 C 11 V 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 35 S 13,35 C 13 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 S 13 V,35 C 13 V 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 50 C 11 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 50 C 11 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 50 C 13 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 50 C 13 05/1999 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 29 L 13 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 15 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 50 C 15 01/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 65 C 15 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 29 L 10 (ALJAV1A1, ALJA41AA, ALJA41A1, AHJA64A1,… 09/2002 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 10 V (ALJA43A2, ALJA42A2, ALJA41A2) 09/2002 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 29 L 12 (ALKA41A1, AHKA64A1, ALLA51A1) 09/2002 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 12 V (ALKA41A2, ALLA52A2, ALKA42A2) 09/2002 – 07/2007
DAILY III caroserie 29 L 13 05/2001 – 07/2007
DAILY III caroserie 35 S 15 V, 35 C 15 V (A6HCV3B2, A6HBV4B2, A6HC41B2,… 11/2002 – 07/2007
DAILY III caroserie 35 S 10 (ANJA41A1, ANJA42A2, ANJA42AB, ANJA43A, ANJAV1A,… 09/2002 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 35 C 10 V , 35 S 10 V (AMJA14A1, AMJA64A1, AMJA65A1,… 09/2002 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 12 , 35 S 12 (AEKA14A1, AEKA14AA, AEKA64A1,… 09/2002 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 C 12 V, 35 S 12 V (AGKA43A2, AGKB43A2, AGKB46A2,… 09/2002 – 07/2007
DAILY III platou / sasiu 29 L 14 (AHRA11C1B1, AHRA14C1B1, AHRA64C1B1) 11/2005 – 04/2006
DAILY IV platou / sasiu 50C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 29L14 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C10, 35S10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C12, 35S12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C18, 35S18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14, 35S14, 35S14 /P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C12 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C18, 45C18 /P, 45C18 D, 45C18 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C15, 60C15 /P, 60C15 D, 60C15 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C15, 65C15 /P, 65C15 D, 65C15 D/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L10 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L14 C, 29L14 C/P, 29L14 V, 29L14 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 29L12 V, 29L12 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C10, 35S10 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C12 V, 35C12 V/P, 35S12 V, 35S12 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C15 V, 35C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C18 V, 35C18 V/P, 35S18 V, 35S18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35S14 C, 35S14 C/P, 35S14 V, 35S14 V/P, 35C14 V,… 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C10 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C12 V, 40C14 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C15 V, 40C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C18 V, 40C18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 45C15 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 45C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C15 V, 50C15 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C18 V, 50C18 V/P 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C15 V 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C18 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C15 05/2006 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C18 05/2006 – 08/2011
DAILY II platou / sasiu 35-10 (13810217, 13810312, 13810417, 13811112, 13811212,… 01/1989 – 12/1996
DAILY II platou / sasiu 30-8 (12910211, 12911111, 12911112, 12911117, 12911131,… 01/1992 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-8 (12931102, 12931104, 12931111, 12931112, 12931117,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 35-8 (12934104, 12934111, 12934112, 12934117, 12934124,… 01/1991 – 08/1998
DAILY II platou / sasiu 35-10 (12971112, 12971212, 12971312, 12971317, 12976112,… 01/1989 – 12/1996
DAILY II caroserie 35-10 (12974212, 12974217, 13014111, 13014131, 13014204,… 01/1989 – 08/1998
DAILY II caroserie 30-8 (12914111, 12914112, 12914117, 12914131, 12914137,… 01/1989 – 08/1998
DAILY III platou / sasiu 29 L 9 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 9, 35 S 9 11/2001 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 S 9 V 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 40 C 13 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 40 C 13 05/1999 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 14 01/2005 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 14, 35 S 14 01/2005 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 C 14, 35 S 14 01/2005 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 40 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 40 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 50 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 50 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 65 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 65 C 14 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 40 C 15 11/2001 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 40 C 15 11/2001 – 04/2006
DAILY III caroserie 50 C 15 01/2001 – 04/2006
DAILY III caroserie 65 C 15 11/2001 – 04/2006
DAILY III caroserie 35 C 17, 35 S 17 01/2005 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 35 C 17, 35 S 17 01/2005 – 04/2006
DAILY III caroserie 40 C 17, 40 S 17 07/1999 – 12/2006
DAILY III platou / sasiu 40 C 17, 40 S 17 01/2005 – 04/2006
DAILY III caroserie 50 C 17 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 50 C 17 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 65 C 17 09/2004 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 65 C 17 09/2004 – 04/2006
DAILY III caroserie 29 L 9 V 11/2001 – 04/2006
DAILY IV caroserie 35C14 GV, 35C14 GV/P, 35S14 GV, 35S14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C17 V, 50C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C14 V, 40C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C14 GV, 50C14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C14 GV, 40C14 GV/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 50C14 V, 50C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C17 V, 40C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 60C17 V, 60C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C13 V, 40C13 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 40C11 V 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C14 V, 35C14 V/P, 35S14 V, 35S14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 45C17 V, 45C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C17 V, 65C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 65C14 V, 65C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C17 V, 35C17 V/P, 35S17 V, 35S17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C13 V, 35C13 V/P, 35S13 V, 35S13 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 70C14 V, 70C14 V/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV caroserie 70C17V, 70C17 V/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV caroserie 35C11 V, 35S11 V 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C17, 35C17 /P, 35S17, 35S17 /P, 35S17 D 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 70C14, 70C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 70C17, 70C17P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C13, 35C13 /P, 35S13 D, 35S13, 35S13 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14, 35C14 /P, 35S14, 35S14 /P, 35S14 D, 35S14 D/P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C14 G, 65C14 G/P, 65C14 GD, 65C14 GD/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C14 G, 35C14 G/P, 35S14 G, 35S14 G/P, 35C14 GD,… 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C17, 65C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35S17 W, 35S17 WD 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 65C14, 65C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C17, 45C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C11, 40C11 D 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 45C14, 45C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 55S17 W, 55S17 WD 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C13, 40C13 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C17, 40C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C17, 60C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C14 G, 40C14 G/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C14, 50C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 40C14, 40C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C14 G, 50C14 G/P, 50C14 GD, 50C14 GD/P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35C11, 35S11, 35S11 D, 35S11 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 50C17, 50C17 /P 07/2007 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 60C14, 60C14 /P 09/2009 – 08/2011
DAILY V platou / sasiu 26L11, 29L11, 29S11, 35C11D, 35S11, 40C11 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 29S13, 29L13, 29L13D, 35S13, 35C13D, 40C13 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C15, 35S15, 40C15, 45C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C17, 35S17, 40C17, 45C17, 50C17, 60C17, 65C17, 70C17 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 35C21, 35S21, 40C21, 45C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C17, 35S17, 40C17, 45C17, 50C17, 60C17, 65C17, 70C17 09/2011 – 02/2014
DAILY IV caroserie 35S15 06/2006 – 08/2011
DAILY V caroserie 29S11, 29L11, 35C11, 35S11, 40C11 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 29S13, 29L13, 35C13, 35S13, 40C13, 40S13 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 29L15 V, 35S15 V, 35C15L V, 40C15L V, 50C15L V 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C21 V, 35S21 V, 40C21 V, 45C21 V, 50C21 V 09/2011 – 02/2014
DAILY V caroserie 35C15 V, 40C15 V, 45C15 V, 50C15 V, 60C15 V,65C15 V 09/2011 – 02/2014
DAILY III caroserie 45 C 14 07/1999 – 04/2006
DAILY IV platou / sasiu 70C15 07/2008 – 08/2011
DAILY III platou / sasiu 65 C 13 07/1999 – 04/2006
DAILY V caroserie 35S14 04/2012 – 02/2014
DAILY II caroserie 2.8 D 06/2000 – 05/2007
DAILY II caroserie 2.8 D HM 4180 06/2000 – 07/2007
DAILY IV caroserie 55C16 08/2007 – 03/2012
DAILY IV caroserie 35S14 08/2007 – 03/2012
DAILY V platou / sasiu 50C80E Electric 09/2011 – 02/2014
DAILY II caroserie 2.5 4×4 11/1989 – 05/1996
DAILY VI platou / sasiu 33S11, 35S11, 35C11 03/2014 – 07/2021
DAILY VI platou / sasiu 33S13, 35S13, 35C13 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S14, 35S15, 35C15, 40S14, 40C15, 50C15, 60C5, 65C15,… 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S17, 35C17, 40C17, 45S17,45C17, 50C17, 60C17, 65C17,… 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S21, 35C21, 40C21, 45C21, 50C21, 60C21, 65C21, 70C21 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu NaturalPower 35S14, 35C, 38S, 40C, 50C, 60C, 65C, 70C 03/2014 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S15, 35S15, 35C15 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 33S11, 35S11, 35C11 03/2014 – 07/2021
DAILY VI caroserie 33S13, 35S13, 35C13 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 33S15, 35S15, 35C15 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S15, 35C15, 40C15, 45C15, 50C15, 65C15, 70C15 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S17, 35C17, 40C17, 50C17, 55C17, 60C17, 65C17, 70C17 03/2014 – –
DAILY VI caroserie 35S21, 35C21, 40C21, 50C21 03/2014 – –
DAILY VI caroserie NaturalPower 35S14, 35C, 38S, 40C, 50C, 60C, 65C, 70C 03/2014 – –
DAILY V platou / sasiu 29L15, 35S15, 35C15, 40C15, 50C15 09/2011 – 02/2014
DAILY III caroserie 2.8 CNG 05/1999 – 07/2007
DAILY V caroserie 35S60E Electric 09/2011 – 02/2014
DAILY III bus 40 C 11, 50 C 11 05/1999 – 05/2006
DAILY III bus 35 S 12, 35 C 12, 40 C 12 01/2003 – 05/2006
DAILY III bus 35 S 13, 40 C 13, 50 C 13 05/1999 – 05/2006
DAILY III bus 35 S 14, 50 C 14 (ATPA9FH2) 01/2004 – 05/2006
DAILY III bus 40 C 15, 50 C 15 05/1999 – 05/2006
DAILY III bus 40 C 17, 50 C 17 01/2004 – 05/2006
DAILY III bus 50 C 11 Natural Power (CNG) 05/2002 – 05/2006
DAILY VI platou / sasiu 35S17, 55S17 4×4 03/2014 – –
DAILY III platou / sasiu 40 C 10 (AEJB14A1) 09/2002 – 04/2006
DAILY III platou / sasiu 50 C 11 Natural Power (CNG) 05/1999 – 04/2006
DAILY VI caroserie 33S12, 35S12, 35C12 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 33S14, 35S14, 35C14, 42S14 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 33S16, 35S16, 35C16, 38S16, 40C16, 42S16, 50C16 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S15, 35C15, 40C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S18, 35C18, 40C18, 50C18, 60C18, 65C18, 70C18 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S12, 35S12, 35C12 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S14, 35S14, 35C14, 38S14 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 33S16, 35S16, 35C16, 40C16, 42S16, 50C16 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S15, 35C15, 40C15, 50C15, 60C15, 65C15, 70C15 04/2016 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 35C18, 40C18, 45C18, 50C18, 60C18, 65C18, 70C18 04/2016 – –
DAILY IV platou / sasiu 55C16, 70C16 08/2008 – 09/2011
DAILY VI platou / sasiu 35S18, 55S18, 55C18, 70S18, 70C18 4×4 04/2016 – –
DAILY VI caroserie 35S60E 10/2015 – –
DAILY VI caroserie 50C80E 10/2015 – –
DAILY VI platou / sasiu 35S60E, 35C60E 10/2015 – –
DAILY VI platou / sasiu 45C80E, 50C80E 10/2015 – –
DAILY IV platou / sasiu 55S18W 06/2006 – 08/2011
DAILY IV platou / sasiu 35S18W 06/2006 – 08/2011
DAILY V caroserie NaturalPower 35S14, 35C14, 40C14, 50C14, 65C14, 70C14 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu NaturalPower 35S14, 35C14, 40C14, 50C14, 60C14, 65C14,… 09/2011 – 02/2014
DAILY V platou / sasiu 55S17W 4×4 09/2011 – 02/2014

JAGUAR

Model Motor Perioada
XJ 6 4.2 11/1973 – 01/1980
XJ 6 4.2 09/1979 – 12/1987
XJ 12 5.3 05/1975 – 02/1993
XJ 12 H.E. 05/1981 – 12/1992
XJ Sovereign V12 10/1986 – 12/1992
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ (XJ40, XJ81) 6 3.2 24V 09/1990 – 11/1994
XJ (XJ40, XJ81) 6 4.0 09/1989 – 11/1994
XJ (XJ40, XJ81) V12 6.0 03/1993 – 11/1994
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990
XJ (XJ40, XJ81) 3.6 10/1986 – 08/1989
XJ 6 3.4 05/1975 – 10/1986
XJ 6 4.2 01/1975 – 12/1979
XJ 6 4.2 09/1985 – 12/1986
XJ 6 4.2 09/1985 – 12/1986
XJ 12 5.3 09/1973 – 12/1976
XJ 12 5.3 08/1986 – 09/1989
XJ Sovereign V12 07/1985 – 12/1992
XJ (X300, X330) 6 Sovereign 4.0 09/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) R Super Charged 4.0 11/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) 6 3.2 11/1994 – 07/1997
XJ (X300, X330) 12 6.0 09/1994 – 09/1997
XK 8 cupe (X100) 4.0 03/1996 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) 4.0 03/1996 – 12/2002
XJ 6 2.8 09/1968 – 10/1975
XJ 6 4.2 10/1969 – 05/1975
XJ 12 5.3 06/1972 – 09/1973
XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9 10/1986 – 08/1990
XJ (X308) 3.2 07/1997 – 05/2003
XJ (X308) 4.0 07/1997 – 05/2003
XJ (X308) 4.0 07/1997 – 05/2003
XK 8 Convertible (X100) 4.0 02/1998 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) 4.0 02/1998 – 07/2005
S-TYPE II (X200) 3.0 V6 01/1999 – 10/2007
S-TYPE II (X200) 4.0 V8 01/1999 – 04/2002
X-TYPE I (X400) 2.2 D 10/2005 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 10/2005 – 12/2009
XK 8 Convertible (X100) 4.0 XKR 05/1998 – 07/2005
XK 8 cupe (X100) 4.0 XKR 05/1998 – 07/2005
X-TYPE I (X400) 2.5 V6 tractiune integrala 06/2001 – 11/2009
X-TYPE I (X400) 3.0 V6 tractiune integrala 06/2001 – 12/2008
S-TYPE II (X200) 4.0 V8 09/1999 – 12/2002
X-TYPE I (X400) 2.1 V6 03/2002 – 11/2009
S-TYPE II (X200) 2.5 V6 04/2002 – 10/2007
S-TYPE II (X200) 4.2 V8 04/2002 – 10/2007
S-TYPE II (X200) R 4,2 V8 04/2002 – 10/2007
XK 8 cupe (X100) 4.2 08/2002 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) 4.2 08/2002 – 12/2006
XK 8 cupe (X100) R 4.2 08/2002 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) R 4.2 08/2002 – 12/2006
XJ (X350, X358) 3.0 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) 3.6 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) 4.2 05/2003 – 03/2009
XJ (X350, X358) R 4.2 03/2003 – 03/2009
X-TYPE I (X400) 2.0 D 07/2003 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.0 D 02/2004 – 12/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.5 02/2004 – 12/2009
X-TYPE I combi (X400) 3.0 02/2004 – 12/2009
S-TYPE II (X200) 2.7 D 06/2004 – 10/2007
XJ (X350, X358) D 2.7 10/2005 – 03/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 10/2005 – 12/2009
X-TYPE I (X400) 2.2 D 10/2005 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.1 V6 11/2003 – 03/2009
XJ (XJ40, XJ81) 4.0 10/1989 – 08/1994
XJ (XJ40, XJ81) 4.0 10/1989 – 08/1994
XJ 2.8 10/1968 – 10/1973
S-TYPE II (X200) 4.2 Supercharged 11/2001 – 12/2008
XK 8 cupe (X100) 4.0 05/1996 – 07/2005
XK 8 Convertible (X100) 4.0 05/1996 – 07/1999
X-TYPE I (X400) 2.2 D 01/2007 – 11/2009
X-TYPE I combi (X400) 2.2 D 01/2007 – 12/2009
S-TYPE II (X200) 3.0 09/1999 – 12/2002
XJ 4.2 09/1968 – 12/1970
XJ 5.3 09/1974 – 12/1992
XJ (X300, X330) 6.0 11/1994 – 12/1996
XJ 5.3 09/1972 – 12/1973
XJ 4.2 09/1974 – 12/1978
XJ 4.2 09/1977 – 12/1987
XJ 3.6 09/1986 – 12/1989
XJ 4.0 6 09/1989 – 02/1993
XJ (X300, X330) 4.0 11/1994 – 07/1997
XJ (X308) 4.0 09/1997 – 05/2003
XK 8 Convertible (X100) 4.2 09/2002 – 12/2004
XK 8 cupe (X100) 4.2 09/2002 – 12/2004
X-TYPE I combi (X400) 3.0 tractiune integrala 09/2004 – 12/2008
S-TYPE II (X200) 3.0 09/2006 – 12/2007
XJ 5.3 09/1981 – 12/1987
F-TYPE Cabriolet (X152) 3.0 SCV6 10/2012 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 3.0 SCV6 S 10/2012 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 5.0 SCV8 S 10/2012 – –
XK 8 Convertible (X100) 4.0 09/1996 – 12/1997
XK 8 cupe (X100) 4.0 09/1996 – 12/1997
XJ (X350, X358) 3.0 04/2004 – 01/2007
XJ (X308) 4.0 10/1997 – 04/2003
XJ (X300, X330) 4.0 11/1994 – 12/1996
S-TYPE II (X200) 4.2 V8 09/2007 – 12/2008
X-TYPE I combi (X400) 2.5 tractiune integrala 09/2004 – 12/2005
F-TYPE Cabriolet (X152) 3.0 SCV6 S AWD 12/2014 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 5.0 SCV8 R 10/2013 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 5.0 SCV8 R AWD 12/2014 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 5.0 SCV8 SVR / SCV8 P575 R AWD 12/2015 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) SCV6 400 SPORT 11/2016 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) SCV6 400 SPORT AWD 11/2016 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 2.0 Ti4 07/2017 – –
F-TYPE Cabriolet (X152) 5.0 SCV8 SVR 05/2015 – –
XJ (X350, X358) 4.2 05/2007 – 03/2009
XJ (X350, X358) 3.6 05/2003 – 06/2006
XJ (X350, X358) R 4.2 07/2003 – 03/2009
XJ (X308) 3.2 11/1997 – 06/2003
XJ 3.6 6 03/1987 – 09/1989
XJ cupe 3.6 01/1988 – 05/1992
XJ cupe 3.6 10/1983 – 12/1989
XJ cupe 3.6 10/1983 – 12/1988
XJ cupe 3.6 01/1988 – 05/1991
XJ cupe 5.3 H.E. 09/1985 – 09/1992
XJ cupe 5.3 01/1986 – 12/1989
XJ cupe 5.3 H.E. 07/1981 – 12/1987
XJ cupe 5.3 09/1973 – 05/1992
XJ cupe 4.0 05/1991 – 09/1994
XJ cupe 5.3 01/1988 – 06/1991
XJ cupe 5.3 05/1991 – 08/1993
XJ cupe 6.0 05/1993 – 03/1996
XJ cupe 4.0 07/1994 – 03/1996
XJ cupe 5.3 09/1975 – 07/1981
XJ cupe 4.0 10/1986 – 12/1989
XJ cupe 6.0 09/1989 – 12/1993
XJ cupe 6.0 11/1991 – 12/1993
XJ cupe 3.6 10/1983 – 12/1989
XJ cupe 4.2 09/1974 – 12/1977
XJ cupe 5.3 09/1975 – 12/1991
XJ cupe 4.0 09/1991 – 12/1992
XJ cupe 5.3 09/1981 – 12/1986
XJ cupe 4.2 6C 09/1973 – 10/1978
XJ cupe 6.0 09/1992 – 12/1995

JEEP

Model Motor Perioada
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 01/1988 – 12/1991
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 12/1991 – 08/1996
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.0 12/1991 – 08/1996
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (ZJ) 06/1992 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (ZJ) 09/1991 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 i 4×4 (ZJ) 01/1992 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 i 4×4 (ZJ) 09/1992 – 09/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 i 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 2.5 TD 4×4 (Z) 10/1995 – 04/1999
WRANGLER II (TJ) 2.5 08/1996 – 04/2007
WRANGLER II (TJ) 4.0 08/1996 – 04/2007
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.9 i 4×4 08/1997 – 04/1999
CHEROKEE (KK) 3.7 V6 01/2008 – –
CHEROKEE (KK) 3.7 V6 tractiune integrala 01/2008 – 08/2012
WRANGLER II (TJ) 4.0 06/1998 – 04/2007
CHEROKEE (KJ) 2.4 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 3.7 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.5 CRD 4×4 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.8 CRD 4×4 11/2002 – 01/2008
WRANGLER II (TJ) 2.4 11/2002 – 04/2007
WRANGLER II (TJ) 4.0 Rubicon 08/2003 – 04/2007
CHEROKEE (KJ) 3.7 4×4 08/2003 – 01/2008
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.2 08/1986 – 08/1989
CHEROKEE (KJ) 2.8 CRD 4×4 11/2004 – 01/2008
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.2 2WD 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (KJ) 2.4 Laredo 10/2001 – 09/2004
CHEROKEE (KJ) 3.7 Laredo 10/2001 – 09/2004
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 Laredo 10/1996 – 09/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 Limited 4×4 10/1996 – 09/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 2.5 TD Laredo 10/1996 – 09/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 10/1996 – 09/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 5.2 4×4 10/1996 – 09/1998
CHEROKEE (XJ) 2.5 Tdi 4×4 10/1996 – 09/2001
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.0 2WD 10/1986 – 09/1990
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.0 4×4 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (KK) 2.8 CRD 4×4 05/2008 – –
CHEROKEE (KK) 3.7 V6 4×4 01/2008 – –
CHEROKEE (KJ) 2.4 09/2001 – 12/2005
CHEROKEE (KJ) 2.4 4×4 09/2001 – 12/2005
CHEROKEE (KJ) 3.7 09/2001 – 01/2008
CHEROKEE (KJ) 2.8 CRD 09/2004 – 12/2006
WRANGLER II (TJ) 2.5 X 09/1996 – 12/2002
WRANGLER II (TJ) 4.0 09/1996 – 12/2001
WRANGLER II (TJ) 2.4 X 09/2002 – 12/2006
WRANGLER II (TJ) 2.5 09/1996 – 12/2002
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 4WD 09/1986 – 12/1990
WRANGLER I (YJ, SJ_) 4.0 4WD 09/1990 – 12/1995
CHEROKEE (KJ) 3.7 4×4 09/2001 – 10/2007
CHEROKEE (KK) 2.8 CRD 4×4 01/2010 – –
WRANGLER II (TJ) 4.0 08/1996 – 04/2007
WRANGLER II (TJ) 4.0 06/1998 – 03/2006
WRANGLER II (TJ) 4.0 4×4 01/1997 – 12/2007
WRANGLER I (YJ, SJ_) 2.5 4WD 09/1990 – 12/1995
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 09/1992 – 12/1994
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 4×4 09/1992 – 12/1994
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 09/1994 – 12/1998
GRAND CHEROKEE I (ZJ, ZG) 4.0 4×4 09/1994 – 12/1998
CHEROKEE (KK) 3.7 V6 01/2008 – 03/2013
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.0 CRD 4×4 05/2006 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.0 CRD 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.7 V6 10/2004 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 V8 4×4 01/2009 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.7 V6 4×4 10/2004 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 V8 4×4 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 V8 4×4 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.0 CRD 4×4 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 6.1 SRT8 4×4 03/2006 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 V8 4×4 01/2009 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 4WD 09/2007 – 12/2008
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 09/2007 – 12/2008
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 4WD 10/2004 – 12/2008
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 10/2004 – 12/2008
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 V8 4×4 09/2007 – 02/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 V8 4×4 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 V8 FLEX 10/2004 – 05/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.7 V6 4×4 01/2008 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 Flexfuel 4×4 06/2005 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 6.1 SRT8 RWD 03/2006 – 05/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 06/2005 – 12/2008
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 V8 4×4 10/2007 – 05/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 4×4 10/2004 – 12/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.0 CRD 4×4 03/2005 – 10/2011
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 5.7 01/2009 – 05/2010
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 4×4 06/2005 – 12/2007
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 06/2005 – 12/2007
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 Flexfuel 06/2005 – 12/2007
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 4.7 Flexfuel 4×4 09/2006 – 12/2007
GRAND CHEROKEE III (WH, WK) 3.0 CRD 4×4 05/2006 – 12/2010
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 07/2014 – 09/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 07/2014 – 12/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 4×4 07/2014 – 12/2018
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 07/2014 – 12/2016
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.8 16V Flex 04/2015 – 09/2017
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 07/2014 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 09/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 09/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 06/2016 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 09/2014 – 12/2017
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.8 16V Flex 10/2017 – 12/2021
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4×4 04/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 09/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4 4×4 09/2015 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 4×4 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD 11/2016 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 01/2016 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 08/2018 – –
CHEROKEE (XJ) 2.5 i 4×4 12/1991 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 12/1991 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 01/1988 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 10/1984 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 TD 4×4 01/1988 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 4×4 01/1995 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 10/1995 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 i 4×4 10/1984 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 07/1998 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 02/1999 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 06/1989 – 03/1992
CHEROKEE (XJ) 2.5 SE 10/1996 – 09/1999
CHEROKEE (XJ) 2.5 10/1990 – 09/1996
CHEROKEE (XJ) 2.5 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (XJ) 2.5 4×4 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (XJ) 4.0 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (XJ) 4.0 4×4 10/1986 – 09/1990
CHEROKEE (XJ) 2.1 D 4×4 10/1986 – 09/1992
CHEROKEE (XJ) 2.5 4×4 10/1984 – 09/1986
CHEROKEE (XJ) 2.5 4×4 09/1983 – 12/1985
CHEROKEE (XJ) 2.8 4×4 09/1983 – 12/1986
CHEROKEE (XJ) 2.5 10/1984 – 12/1985
CHEROKEE (XJ) 2.8 10/1984 – 12/1986
CHEROKEE (XJ) 4.0 09/1990 – 12/1999
CHEROKEE (XJ) 4.0 4×4 09/1990 – 12/1999
CHEROKEE (XJ) 4.0 4×4 09/1986 – 12/1987
CHEROKEE (XJ) 4.0 4×4 09/1987 – 12/1990
CHEROKEE (XJ) 4.0 i 10/1990 – 09/2001
CHEROKEE (XJ) 2.5 09/1990 – 12/1995
CHEROKEE (XJ) 2.5 4×4 09/1990 – 12/1995
CHEROKEE (XJ) 2.5 09/1995 – 12/2000
CHEROKEE (XJ) 2.5 4×4 09/1995 – 12/2000
CHEROKEE (XJ) 4.0 09/1986 – 12/1987
CHEROKEE (XJ) 4.0 09/1987 – 12/1990
CHEROKEE (XJ) 4.0 4×4 09/1990 – 09/2001
WRANGLER III (JK) 3.6 V6 01/2015 – –
COMMANDER (XK, XH) 3.7 V6 4×4 09/2005 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 V8 4×4 09/2005 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 5.7 V8 4×4 09/2005 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 3.0 CRD 4×4 04/2006 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 09/2005 – 12/2007
COMMANDER (XK, XH) 4.7 4×4 09/2005 – 12/2007
COMMANDER (XK, XH) 3.7 09/2005 – 12/2009
COMMANDER (XK, XH) 5.7 09/2005 – 12/2008
COMMANDER (XK, XH) 5.7 4×4 09/2005 – 12/2008
COMMANDER (XK, XH) 4.7 Flexfuel 4×4 09/2007 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 Flexfuel 09/2007 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 4×4 09/2007 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 5.7 4×4 09/2008 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 5.7 09/2008 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 Flexfuel 09/2006 – 12/2007
COMMANDER (XK, XH) 4.7 Flexfuel 4×4 09/2006 – 12/2007
COMMANDER (XK, XH) 4.7 09/2008 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 4.7 V8 4×4 01/2008 – 12/2009
COMMANDER (XK, XH) 5.7 HEMI 4×4 06/2009 – 12/2010
COMMANDER (XK, XH) 3.0 CRD 4×4 09/2005 – 12/2010

KIA

Model Motor Perioada
RETONA autoturism de teren, inchis (FK) 2.0 TD 06/1999 – 12/2001
RETONA autoturism de teren, inchis (FK) 2.0 16V 05/2000 – 12/2001
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 05/2006 – 12/2011
SEPHIA limuzina (FA) 1.6 i 09/1993 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.6 i 01/1995 – 10/1997
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 4WD 04/1994 – 08/1999
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 4WD 04/1994 – 08/2003
CEE'D SW (ED) 1.4 CVVT 07/2009 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CVVT 06/2009 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.4 10/2010 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 11/2012
PRIDE (DA) 1.3 01/1990 – 10/2000
PRIDE (DA) 1.3 01/1990 – 09/2001
CLARUS (K9A) 1.8 i 16V 07/1996 – 08/2001
CLARUS (K9A) 2.0 i 16V 07/1996 – 11/2001
SEPHIA limuzina (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
CEE'D hatchback (ED) 1.4 CVVT 08/2009 – 12/2012
PRIDE (DA) 1.3 10/1996 – 05/2001
SEPHIA limuzina (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
PRO CEE'D (ED) 1.6 CVVT 10/2010 – 02/2013
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 09/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CVVT 10/2010 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 12/2012
CARENS III microbus (UN) 1.6 CVVT 06/2009 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 1.6 CRDi 128 10/2010 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 115 05/2007 – 03/2013
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 TD 4WD 10/1997 – 08/2003
SHUMA limuzina (FB) 1.5 i 16V (AFB222) 10/1997 – 10/2001
SHUMA I (FB) 1.5 i 16V (AFB242) 10/1997 – 03/2001
SHUMA I (FB) 1.8 i 16V 10/1997 – 03/2001
CEE'D hatchback (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.4 12/2006 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
CLARUS combi (GC) 1.8 i 16V 05/1998 – 10/2000
CLARUS combi (GC) 2.0 i 16V 05/1998 – 10/2000
BESTA caroserie 2.2 D 02/1996 – 12/2003
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 11/2005 – 12/2008
PREGIO caroserie (TB) 2.7 D 10/1997 – –
PRIDE (DA) 1.1 i 01/1991 – 10/2000
PRIDE (DA) 1.3 i 01/1990 – 05/1997
PRIDE Van (DA) 1.3 04/1992 – 10/1996
PRIDE Van (DA) 1.3 10/1996 – 06/1999
PRIDE combi 1.3 08/1999 – 05/2001
CARNIVAL I (UP) 2.5 V6 08/1999 – 10/2001
CARNIVAL I (UP) 2.9 TDi 08/1999 – 10/2001
JOICE (MTE1P) 2.0 02/2000 – 09/2003
RIO I hatchback (DC) 1.3 08/2000 – 02/2005
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.8 i 11/2000 – 07/2002
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 10/1999 – 08/2003
RIO I limuzina (DC_) 1.5 16V 09/2000 – 02/2005
MAGENTIS I (GD, MS) 2.0 05/2001 – 09/2005
MAGENTIS I (GD, MS) 2.5 V6 05/2001 – 09/2005
SHUMA II (FB) 1.6 05/2001 – 08/2004
SHUMA II limuzina (FB) 1.6 05/2001 – 05/2004
RIO I hatchback (DC) 1.5 16V 08/2000 – 02/2005
RIO I hatchback (DC) 1.3 08/2000 – 02/2005
CARNIVAL II (GQ) 2.5 V6 10/2001 – 06/2006
CARNIVAL II (GQ) 2.9 CRDi 10/2001 – 06/2006
CARNIVAL II (GQ) 3.5 07/2002 – 04/2006
SORENTO I (JC) 2.4 08/2002 – 06/2009
SORENTO I (JC) 3.5 V6 4WD 08/2002 – 12/2011
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD 08/2002 – 03/2011
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.6 07/2002 – 08/2006
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CRDi 07/2002 – 04/2006
RIO I limuzina (DC_) 1.3 09/2000 – 02/2005
PREGIO caroserie (TB) 2.5 TCi D 09/2002 – –
RIO I hatchback (DC) 1.5 16V 09/2002 – 02/2005
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 4WD 10/2000 – 08/2003
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 10/2000 – 08/2003
SHUMA II (FB) 1.8 04/2003 – 08/2004
JOICE (MTE1P) 2.0 09/2001 – 09/2003
SHUMA limuzina (FB) 1.5 03/1996 – 12/1998
OPIRUS (GH) 3.5 09/2003 – 12/2006
PICANTO I (SA) 1.1 04/2004 – 09/2011
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CVVT 08/2004 – 05/2007
RIO II (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II (JB) 1.6 CVVT 03/2005 – 12/2011
RIO II (JB) 1.5 CRDi 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.6 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.5 CRDi 03/2005 – 12/2011
PICANTO I (SA) 1.0 04/2004 – 04/2011
MAGENTIS II (MG) 2.0 11/2005 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.7 11/2005 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 04/2006 – 12/2010
PICANTO I (SA) 1.1 CRDi 10/2005 – 04/2011
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 12/2006 – 12/2011
CARENS III microbus (UN) 2.0 CVVT 09/2006 – 06/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 140 09/2006 – 03/2013
CARNIVAL II (GQ) 2.9 TDi 08/1999 – 09/2007
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 CRDi 11/2005 – 04/2006
CEE'D hatchback (ED) 1.4 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 90 12/2006 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 CRDi 115 12/2006 – 12/2012
SPORTAGE SUV (K00) 2.2 D 4WD 08/1994 – 04/1999
PRIDE (DA) 1.4 LX 03/2005 – 12/2011
PRIDE (DA) 1.6 CVVT LX 03/2005 – 12/2011
PRIDE (DA) 1.5 CRDi LX 03/2005 – 12/2011
CARENS I microbus (FC, FJ) 2.0 GSX 10/2001 – 06/2002
RIO I limuzina (DC_) 1.3 08/2002 – 02/2005
CARENS III microbus (UN) 2.4 CVVT 09/2006 – 03/2013
CEE'D SW (ED) 1.4 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 90 09/2007 – 12/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 CRDi 115 09/2007 – 12/2012
OPIRUS (GH) 3.8 V6 10/2006 – 10/2012
CEE'D SW (ED) 2.0 CRDi 140 07/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 140 09/2007 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 1.4 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 90 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 1.6 CRDi 115 02/2008 – 09/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 CRDi 140 02/2008 – 09/2012
PRIDE (DA) 1.3 05/1994 – 05/1997
CARNIVAL II (GQ) 2.7 07/2004 – 10/2006
PRO CEE'D (ED) 1.6 02/2008 – 09/2012
CEE'D SW (ED) 1.6 09/2007 – 12/2012
CEE'D hatchback (ED) 1.6 02/2008 – 12/2012
SORENTO I (JC) 3.3 V6 4WD 02/2007 – 12/2011
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 09/2006 – 12/2011
PRO CEE'D (ED) 1.4 CVVT 06/2010 – 09/2012
SORENTO I (JC) 3.8 4WD 09/2006 – 12/2011
OPIRUS (GH) 2.7 10/2003 – 09/2006
OPIRUS (GH) 2.7 10/2006 – 02/2012
OPIRUS (GH) 3.3 10/2006 – 12/2007
CARNIVAL I (UP) 2.5 i 10/2000 – 10/2001
MAGENTIS I (GD, MS) 2.7 V6 04/2004 – 12/2006
MAGENTIS II (MG) 2.4 08/2006 – 12/2009
MAGENTIS II (MG) 2.0 09/2009 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.7 V6 07/2009 – 12/2010
MAGENTIS II (MG) 2.0 CRDi 04/2006 – 12/2010
CARENS III microbus (UN) 1.6 CVVT 08/2009 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 CRDi 135 08/2009 – 03/2013
PICANTO I (SA) 1.0 09/2007 – 04/2011
SHUMA II (FB) 1.8 (AFB243) 05/2001 – 06/2004
MAGENTIS I (GD, MS) 2.4 05/2001 – 12/2002
MAGENTIS I (GD, MS) 2.7 09/2001 – 12/2004
MAGENTIS I (GD, MS) 2.5 05/2001 – 12/2001
MAGENTIS I (GD, MS) 2.4 09/2002 – 12/2005
MAGENTIS I (GD, MS) 2.7 09/2002 – 12/2005
MAGENTIS II (MG) 2.4 11/2005 – 12/2008
RIO I limuzina (DC_) 1.6 09/2002 – 02/2005
RIO I hatchback (DC) 1.6 09/2002 – 02/2005
SEPHIA limuzina (FA) 1.6 09/1995 – 12/1997
SEPHIA limuzina (FA) 1.8 09/1994 – 12/1996
SHUMA I (FB) 1.8 09/1996 – 12/2001
SORENTO I (JC) 3.5 09/2002 – 12/2006
SHUMA II (FB) 1.8 05/2001 – 08/2004
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 09/1995 – 12/2002
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 4WD 09/1995 – 12/2002
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 09/1994 – 12/1995
CARENS III microbus (UN) 2.7 09/2008 – 03/2013
MAGENTIS I (GD, MS) 2.4 09/2004 – 12/2005
MAGENTIS II (MG) 2.7 11/2005 – 12/2006
MAGENTIS II (MG) 2.4 10/2005 – 12/2009
MAGENTIS II (MG) 2.4 09/2008 – 12/2010
SORENTO I (JC) 3.3 09/2007 – 12/2008
SORENTO I (JC) 3.3 4WD 09/2008 – 12/2009
SORENTO I (JC) 3.3 09/2008 – 12/2009
SORENTO I (JC) 3.8 09/2006 – 12/2009
RIO II (JB) 1.5 CRDi 06/2008 – 12/2011
CEE'D hatchback (ED) 2.0 CRDi 06/2007 – 12/2012
PRO CEE'D (ED) 2.0 LPG 01/2009 – 12/2009
RIO I limuzina (DC_) 1.5 16V 09/2002 – 02/2005
RIO I limuzina (DC_) 1.5 09/2002 – 02/2005
CARNIVAL II (GQ) 2.5 V6 10/2001 – 06/2006
MAGENTIS II (MG) 1.8 10/2005 – 11/2010
BESTA bus 2.2 D 07/1992 – 12/2003
CARENS III microbus (UN) 1.6 CRDi 110 10/2010 – 03/2013
BESTA caroserie 2.2 D 01/1993 – 12/1998
BESTA caroserie 2.7 D 01/1993 – 07/1999
SEPHIA limuzina (FA) 1.5 i 01/1992 – 10/1994
SEPHIA limuzina (FA) 1.5 i 08/1997 – 05/2000
CLARUS (K9A) 2.0 i 16V 05/1996 – 05/1998
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.8 i 16V 03/2000 – 05/2002
BESTA caroserie 3.0 D 02/1997 – 12/2003
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 4WD 11/1998 – 08/2004
SORENTO I (JC) 3.5 03/2003 – 08/2009
CARENS III microbus (UN) 2.4 CVVT 09/2009 – 12/2012
CARENS III microbus (UN) 2.7 09/2006 – 12/2008
RIO II limuzina (JB) 1.5 CRDi 06/2008 – 12/2011
SEPHIA limuzina (FA) 1.6 09/1993 – 12/1995
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 04/1994 – 12/1995
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 4WD 06/1994 – 12/1995
SPORTAGE SUV (K00) 2.2 D 4WD 04/1994 – 10/1998
OPIRUS (GH) 3.0 GH300 09/2003 – 09/2006
CARENS I microbus (FC, FJ) 1.8 i 03/2000 – 08/2006
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 TD 4WD 04/1994 – 10/2003
CARNIVAL II (GQ) 2.9 CRDi 02/2001 – 09/2007
MAGENTIS I (GD, MS) 1.8 05/2001 – 09/2005
PICANTO I (SA) 1.0 04/2004 – 04/2011
CARENS III microbus (UN) 2.0 LPI 01/2009 – 03/2013
CARENS III microbus (UN) 2.0 LPI 09/2006 – 12/2008
CEE'D SW (ED) 1.6 LPG 01/2008 – 09/2012
OPIRUS (GH) 2.7 10/2006 – 02/2012
MAGENTIS II (MG) 2.0 CVVT BiFuel 01/2009 – 11/2010
MAGENTIS II (MG) 2.4 01/2009 – 11/2010
PICANTO I (SA) 1.0 LPG 04/2004 – 04/2011
OPIRUS (GH) 3.3 01/2008 – 02/2012
OPIRUS (GH) 2.7 LPG 10/2006 – 02/2012
SORENTO I (JC) 2.5 CRDi 4WD 09/2006 – 12/2011
OPIRUS (GH) 2.7 10/2003 – 09/2006
CARENS III microbus (UN) 2.0 CVVT 01/2009 – 12/2013
OPIRUS (GH) 3.8 V6 10/2006 – 02/2012
CARENS III microbus (UN) 2.0 CVVT 05/2006 – 03/2013
PICANTO I (SA) 1.0 LPG 01/2009 – 04/2011
PICANTO I (SA) 1.1 LPG 01/2009 – 04/2011
RIO II (JB) 1.4 01/2010 – 12/2011
MAGENTIS II (MG) 2.0 BiFuel 10/2005 – 12/2008
RIO II (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
RIO II limuzina (JB) 1.4 16V 03/2005 – 12/2011
CARNIVAL II (GQ) 2.9 TDi 01/1999 – 02/2001
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 01/2006 – 05/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 01/2006 – 05/2010
SOUL I (AM) 1.6 CRDi 115 02/2009 – 12/2014
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 02/2009 – 12/2011
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.2 CRDi 01/2010 – 06/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.2 CRDi 01/2010 – 06/2015
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 11/2010 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 4WD 11/2010 – 12/2015
PICANTO II (TA) 1.0 05/2011 – 03/2017
PICANTO II (TA) 1.0 Bi-Fuel 05/2011 – 10/2014
PICANTO II (TA) 1.2 09/2011 – 03/2017
SPORTAGE III (SL) 1.6 GDI 06/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 1.7 CRDi 12/2010 – 12/2015
VENGA (YN) 1.4 CRDi 75 02/2010 – 03/2019
RIO III limuzina (UB) 1.6 CVVT 06/2012 – 12/2017
RIO III (UB) 1.25 CVVT 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.4 CVVT 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.1 CRDi 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.4 CRDi 09/2011 – 12/2017
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi AWD 08/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi 08/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.4 i AWD 08/2010 – 12/2015
RIO III (UB) 1.6 CVVT 06/2012 – 12/2017
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 2.0 04/2004 – 01/2007
CERATO I limuzina (LD) 2.0 CRDi 04/2004 – 05/2006
CERATO I hatchback (LD) 1.6 07/2004 – 01/2007
CERATO I hatchback (LD) 2.0 03/2004 – 05/2007
CERATO I hatchback (LD) 2.0 CRDi 04/2004 – 05/2006
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 i 16V 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 16V 4WD 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.7 V6 4WD 09/2004 – 08/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 09/2004 – 12/2006
SOUL I (AM) 1.6 GDI 06/2011 – 12/2014
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 01/2006 – 10/2008
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.7 V6 06/2006 – 06/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.9 CRDi 04/2006 – 06/2015
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 01/2006 – 10/2008
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 02/2005 – 12/2006
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.9 CRDi LX 09/2006 – 06/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.5 CVVT 06/2010 – 06/2015
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.8 07/2006 – 06/2015
CERATO I hatchback (LD) 1.6 05/2006 – 06/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.6 05/2006 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.6 CRDi 06/2005 – 12/2009
CERATO I hatchback (LD) 1.6 CRDi 06/2005 – 06/2008
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.9 CRDi 09/2005 – 06/2015
CERATO I hatchback (LD) 1.8 08/2005 – 01/2007
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.8 09/2005 – 06/2015
SORENTO II (XM) 3.5 11/2009 – 12/2015
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 02/2009 – 12/2011
SOUL I (AM) 1.6 CRDi 128 02/2009 – 12/2014
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 09/2007 – 12/2010
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 4WD 09/2008 – 05/2010
PICANTO II (TA) 1.2 07/2011 – 04/2018
VENGA (YN) 1.4 CVVT 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CVVT 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.4 CRDi 90 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CRDi 128 02/2010 – 03/2019
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 07/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 07/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi 07/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi AWD 07/2010 – 12/2015
VENGA (YN) 1.4 CRDi 75 02/2010 – 03/2019
VENGA (YN) 1.6 CRDi 115 02/2010 – 03/2019
CERATO I limuzina (LD) 2.0 04/2004 – 12/2009
CERATO I hatchback (LD) 2.0 09/2004 – 06/2009
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.7 09/2005 – 12/2010
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT Flex AWD 01/2012 – 12/2016
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT Flex 02/2012 – 12/2016
SOUL I (AM) 1.6 09/2009 – 12/2014
SOUL I (AM) 2.0 09/2009 – 12/2011
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.8 09/2006 – 12/2010
SORENTO II (XM) 2.4 AWD 09/2010 – 12/2012
SORENTO II (XM) 2.4 09/2010 – 12/2012
SPORTAGE III (SL) 2.0 09/2010 – 12/2016
SPORTAGE III (SL) 2.0 AWD 09/2010 – 12/2016
PICANTO II (TA) 1.0 LPG 08/2013 – 03/2017
SPORTAGE III (SL) 2.4 09/2010 – 12/2015
RIO III (UB) 1.25 LPG 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.6 09/2012 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.6 06/2011 – 12/2017
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.8 01/2010 – 12/2010
RIO III (UB) 1.4 CVVT 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.25 CVVT 09/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.25 CVVT 06/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.4 CVVT 06/2011 – 12/2017
SORENTO II (XM) 3.5 11/2009 – 12/2015
SOUL I (AM) 2.0 02/2009 – 12/2014
PRO CEE'D (JD) 1.4 CVVT 03/2013 – 07/2015
PRO CEE'D (JD) 1.6 GDI 03/2013 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.4 CRDi 90 03/2013 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.6 CRDi 128 03/2013 – 07/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 07/2010 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 01/2011 – 12/2015
SOUL I (AM) 1.6 CVVT 06/2011 – 12/2014
PICANTO II (TA) 1.0 Flex 08/2011 – 12/2017
SOUL I (AM) 1.6 Flex 01/2011 – 12/2014
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 11/2009 – 12/2015
CARENS IV 1.6 GDi 03/2013 – 08/2016
CARENS IV 2.0 GDi 03/2013 – –
CARENS IV 1.7 CRDi 03/2013 – 08/2016
CARENS IV 1.7 CRDi 03/2013 – 08/2016
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 10/2012 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 CVVT 4WD 10/2012 – 12/2015
CARENS IV 2.0 GDi 03/2013 – 08/2016
SORENTO II (XM) 2.4 GDI 10/2012 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 GDI 4WD 10/2012 – 12/2015
PRO CEE'D (JD) 1.6 CRDi 110 03/2013 – 07/2018
RIO III limuzina (UB) 1.25 CVVT 10/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.4 CVVT 10/2011 – 12/2017
PRO CEE'D (JD) 1.6 GT 06/2013 – 07/2018
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.2 CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi 08/2012 – 12/2016
SPORTAGE III (SL) 2.0 CRDi AWD 08/2012 – 12/2016
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 07/2010 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 GDI 02/2014 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 GDI AWD 02/2014 – 12/2015
SOUL I (AM) 1.6 Flex 07/2010 – 12/2014
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.5 CVVT 06/2011 – 06/2015
SORENTO II (XM) 3.5 05/2013 – 12/2015
SOUL II (PS) 1.6 GDI 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CRDi 128 02/2014 – 12/2018
SORENTO II (XM) 3.5 09/2010 – 12/2013
SORENTO II (XM) 2.4 GDI 4WD 09/2013 – 12/2015
SORENTO II (XM) 3.3 GDI 4WD 09/2013 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 GDI 09/2013 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 GDI AWD 09/2013 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.4 GDI 09/2013 – 05/2016
SPORTAGE III (SL) 2.4 GDI AWD 09/2013 – 05/2016
SORENTO II (XM) 3.3 GDI 09/2013 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.4 GDI 09/2013 – 12/2015
SOUL II (PS) 2.0 GDI 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CVVT Flex 09/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) EV Electric 09/2014 – 11/2018
SOUL II (PS) EV Electric 09/2014 – 11/2018
SORENTO III (UM) 2.0 GDI 4WD 01/2015 – 12/2018
SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 01/2015 – 08/2020
SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 4WD 01/2015 – 08/2020
SORENTO III (UM) 2.4 GDI 4WD 01/2015 – 10/2018
RIO III (UB) 1.2 CVVT 09/2011 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.2 CVVT 11/2014 – 12/2017
SORENTO III (UM) 2.0 GDI 01/2015 – 12/2018
SORENTO III (UM) 2.4 GDI 01/2015 – 10/2018
SOUL II (PS) 1.6 CRDi 136 04/2015 – 12/2018
PICANTO II (TA) 1.0 05/2011 – 03/2017
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 02/2014 – 12/2018
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 08/2015 – 12/2015
PRO CEE'D (JD) 1.0 T-GDI 07/2015 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.0 T-GDI 07/2015 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.6 CRDi 136 07/2015 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.4 MPI 04/2015 – 07/2018
SORENTO III (UM) 3.3 04/2015 – 12/2018
CARENS IV 1.7 CRDi 07/2015 – 08/2016
SORENTO II (XM) 3.5 4WD 05/2013 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 11/2014 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 11/2014 – 12/2015
SOUL II (PS) 1.6 CVVT 07/2016 – 12/2018
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 07/2016 – 12/2018
SOUL II (PS) 1.6 CVVT 02/2014 – 12/2018
SOUL II (PS) EV Electric 09/2014 – 11/2018
PICANTO II (TA) 1.0 05/2011 – 10/2014
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 12/2009
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 12/2009
PICANTO II (TA) 1.2 09/2011 – 02/2017
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.0 CRDi 4WD 11/2009 – 12/2015
SORENTO II (XM) 2.7 LPI 11/2009 – 12/2015
SORENTO III (UM) 2.4 01/2015 – 02/2020
SORENTO III (UM) 2.4 4WD 01/2015 – 10/2020
SORENTO III (UM) 2.4 4WD 01/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.4 01/2015 – 12/2020
CARENS IV 2.0 MPI 01/2014 – –
CARENS IV 2.0 LPI 03/2013 – 08/2016
PRO CEE'D (JD) 1.6 CVVT 03/2013 – 07/2018
PRO CEE'D (JD) 1.4 MPI 07/2013 – 07/2018
RIO III (UB) 1.2 09/2011 – 12/2017
RIO III (UB) 1.25 11/2014 – 12/2017
RIO III limuzina (UB) 1.4 CVVT 10/2011 – 12/2017
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 06/2010 – 12/2013
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.2 CRDi 01/2010 – 06/2015
VENGA (YN) 1.4 LPG 02/2010 – 03/2019
SOUL I (AM) 1.6 LPG 02/2009 – 12/2011
CARENS IV 2.0 MPI 03/2013 – 08/2016
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.8 01/2006 – 06/2015
SORENTO III (UM) 2.2 CRDI 4WD 11/2016 – 12/2020
SOUL II (PS) 1.6 TGDI 11/2016 – 12/2018
SOUL II (PS) 2.0 GDI 09/2016 – 12/2018
SORENTO III (UM) 2.0 CRDi 4WD 07/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.0 CRDi 07/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.2 CRDI 4WD 11/2016 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.4 01/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 01/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 3.3 4WD 04/2015 – 12/2018
SORENTO III (UM) 3.3 4WD 01/2015 – 12/2020
RIO III limuzina (UB) 1.25 CVVT 04/2015 – 12/2017
RIO III (UB) 1.4 CVVT 09/2011 – 12/2017
CARENS IV 1.7 CRDi 03/2013 – –
RIO III (UB) 1.6 Flex 01/2016 – 12/2017
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 06/2010 – 12/2013
PICANTO III (JA) 1.0 03/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.2 03/2017 – –
SOUL II (PS) EV Electric 03/2017 – 11/2018
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 11/2014 – 12/2015
PICANTO II (TA) 1.0 CVVT 11/2014 – 03/2017
PICANTO II (TA) 1.0 CVVT LPG 11/2014 – 03/2017
PICANTO II (TA) 1.0 TCi 11/2014 – 03/2017
STONIC (YB) 1.2 CVVT 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.4 CVVT 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.0 T-GDi 07/2017 – –
STONIC (YB) 1.6 CRDi 07/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.0 T-GDi 03/2017 – –
PICANTO III (JA) 1.0 03/2017 – –
SORENTO III (UM) 2.0 CRDI 4WD 07/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 01/2015 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.2 CRDi 4WD 01/2015 – 12/2020
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
PICANTO Caseta/ Hatchback 1.0 11/2014 – –
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 2.7 V6 LPG 09/2006 – 06/2015
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 01/2009 – 05/2010
CERATO I limuzina (LD) 1.6 04/2004 – 01/2007
SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 CRDi 01/2009 – 05/2010
SORENTO III (UM) 2.0 GDI 4WD 01/2016 – 12/2018
SORENTO III (UM) 3.3 4WD 09/2016 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.0 GDI 07/2017 – 12/2018
PICANTO III (JA) 1.0 FLEX (JA) 02/2018 – 04/2019
RIO III limuzina (UB) 1.6 08/2011 – 12/2016
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 07/2017 – 12/2020
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 07/2017 – 12/2020
SOUL II (PS) 1.6 MPi 07/2018 – 12/2018
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 02/2014 – 12/2018
PICANTO III (JA) 1.0 LPI 05/2017 – –
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 01/2014 – 12/2015
CERATO I limuzina (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
CERATO I hatchback (LD) 1.5 CRDi 07/2005 – 08/2006
SOUL II (PS) 1.6 LPG 12/2014 – 12/2018
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 01/2014 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT AWD 11/2014 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 1.6 LPG 01/2014 – 12/2015
SORENTO III (UM) 3.3 CVVT 4WD 04/2015 – 12/2020
PICANTO III (JA) 1.0 LPG 11/2018 – –
SOUL II (PS) 2.0 CVVT 08/2016 – 12/2018
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 12/2018 – 12/2020
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 4WD 12/2018 – 12/2020
PICANTO III (JA) 1.2 03/2017 – –
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 4WD 07/2017 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.4 GDI 4WD 07/2017 – 12/2020
SORENTO III (UM) 3.5 D-CVVT 4WD 07/2017 – 12/2020
SORENTO III (UM) 3.3 09/2016 – 12/2020
SORENTO III (UM) 2.0 CRDi 12/2017 – 12/2020
STONIC Hatchback Van (YB) 1.0 T-GDi 08/2018 – –
STONIC Hatchback Van (YB) 1.0 T-GDi 07/2017 – –
STONIC Hatchback Van (YB) 1.6 CRDi 08/2018 – –
CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ) 3.5 CVVT 12/2012 – 06/2015
CERATO I limuzina (LD) 1.8 05/2005 – 01/2007
SORENTO III (UM) 3.3 01/2015 – 12/2020
SOUL II (PS) 1.6 LPG 12/2014 – 12/2018
CERATO I limuzina (LD) 2.0 04/2004 – 12/2009
SPORTAGE III (SL) 1.6 GDI 11/2012 – 12/2015
SPORTAGE III (SL) 2.0 CVVT 04/2015 – 12/2015
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 T-GDI AWD 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 T-GDI 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.7 CRDi 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi AWD 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi AWD 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 GDI 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.4 GDI 05/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.4 GDI AWD 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 T-GDI 05/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 T-GDI AWD 05/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 T-GDI AWD 05/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 T-GDI 05/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 Flex 06/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.7 CRDi 11/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 AWD 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi AWD 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 Alcohol 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi 07/2018 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi 07/2018 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi AWD 07/2018 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi Eco-Dynamics+ AWD 06/2018 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 AWD 12/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 2.0 CRDi AWD 01/2016 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 GDI 09/2015 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ 03/2019 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ 03/2019 – 09/2022
SPORTAGE IV (QL, QLE) 1.6 CRDi Eco-Dynamics+ AWD 03/2019 – 09/2022
K2500 platou / sasiu (SD) 2.5 D 01/2003 – –
K2500 platou / sasiu (SD) 2.5 CRDi 01/2010 – –
K2500 platou / sasiu (SD) 2.5 CRDi 01/2010 – –
PREGIO bus 2.5 D 08/1995 – 09/2004
OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 CVVL 09/2016 – 12/2019
OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 T-GDi 09/2016 – 12/2019
OPTIMA Sportswagon (JF) 1.7 CRDi 09/2016 – 04/2018
OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 T-GDi GT 01/2018 – 12/2019
OPTIMA Sportswagon (JF) 1.6 T-GDI 01/2018 – 12/2019
OPTIMA Sportswagon (JF) 1.6 CRDi 01/2018 – 12/2019
OPTIMA Sportswagon (JF) 1.7 CRDi 09/2016 – 04/2018
OPTIMA Sportswagon (JF) 2.0 GDI Hybrid 04/2017 – 12/2019
CEED (CD) 1.0 T-GDI 03/2018 – –
CEED (CD) 1.4 T-GDI 03/2018 – 12/2020
CEED (CD) 1.4 03/2018 – 12/2020
CEED (CD) 1.6 CRDi 136 03/2018 – –
CEED (CD) 1.6 CRDi 115 03/2018 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI 05/2018 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.4 04/2018 – 12/2020
CEED Sportswagon (CD) 1.4 T-GDI 04/2018 – 12/2020
CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 115 05/2018 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 136 05/2018 – –
CEED (CD) 1.6 03/2018 – –
CEED (CD) 1.6 T-GDI GT 10/2018 – –
CEED (CD) 1.4 LPG 12/2018 – 12/2020
CEED Sportswagon (CD) 1.4 LPG 12/2018 – 12/2020
CEED Sportswagon (CD) 1.6 05/2018 – –
CEED Hatchback Van (CD) T-GDI 03/2018 – –
CEED Hatchback Van (CD) 1.4 T-GDI 03/2018 – 12/2020
CEED Hatchback Van (CD) T-GDI GT 10/2018 – –
CEED Hatchback Van (CD) CRDi 115 03/2018 – –
CEED Hatchback Van (CD) CRDI 136 03/2018 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.6 GDI Hybrid 12/2019 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.0 T-GDI 09/2019 – –
CEED (CD) 1.0 T-GDI 09/2019 – –
CEED (CD) 1.6 CRDi 115 Eco-Dynamics+ 12/2019 – –
CEED (CD) 1.6 CRDi 136 Eco-Dynamics+ 12/2019 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 115 Eco-Dynamics+ 12/2019 – –
CEED Sportswagon (CD) 1.6 CRDi 136 Eco-Dynamics+ 12/2019 – –
PROCEED (CD) 1.0 T-GDI 10/2018 – –
PROCEED (CD) 1.4 T-GDI 10/2018 – 12/2020
PROCEED (CD) 1.6 CRDi 136 10/2018 – –
PROCEED (CD) 1.6 T-GDI GT 10/2018 – –
PROCEED (CD) 1.6 T-GDI 10/2018 – –
PROCEED (CD) 1.6 CRDi 136 Eco-Dynamics+ 12/2019 – –

LADA

Model Motor Perioada
TOSCANA (2107) 1500 09/1983 – 02/1993
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 06/1987 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 01/1986 – 12/1994
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 09/1987 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1100 02/1988 – 12/1994
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 05/1989 – 07/1997
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 09/1991 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 09/1991 – 08/1999
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 09/1991 – 12/1996
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1600 4×4 01/1987 – 03/1995
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1600 12/1976 – 12/1993
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 05/1990 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 11/1994 – 12/2006
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 02/1995 – 12/2006
PRIORA combi (2171) 1.6 10/2009 – 12/2015
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1300 02/1996 – 12/1999
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 06/1996 – 12/2006
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1900 Diesel (21215) 01/1993 – 08/1999
TOSCANA (2107) 1300 12/1985 – 05/2012
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 07/1991 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1500 07/1991 – 12/1996
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1100 02/1996 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1100 07/1991 – 08/1999
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1300 06/1995 – 12/2006
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2013
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 12/2008 – 12/2013
111 (2111) 1.5 10/2000 – 09/2004
KALINA limuzina (1118) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 01/2010 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 01/2010 – 12/2013
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 01/1995 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 01/1995 – 12/2005
112 (2112) 1.5 01/1995 – 09/2004
112 (2112) 1.5 16V 01/1995 – 09/2000
111 (2111) 1.5 01/1996 – 12/2005
111 (2111) 1.5 16V 01/1995 – 08/2002
110 (2110) 2.0 i (21106) 08/1996 – 07/2000
110 (2110) Wankel 06/1997 – 09/2004
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 4×4 (21213, 21214) 05/2004 – –
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1.5 08/2003 – 12/2006
110 (2110) 1.5 10/2000 – 12/2005
110 (2110) 1.5 16V 10/2000 – 12/2010
111 (2111) 1.5 10/2000 – 02/2009
111 (2111) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
112 (2112) 1.5 16V 10/2000 – 12/2005
112 (2112) 1.5 10/2000 – 12/2005
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1700 i 4×4 10/2000 – 12/2015
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1900 Diesel (21215) 01/1999 – 12/2006
KALINA hatchback (1119) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1.5 04/1996 – 12/2013
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1.5 01/2000 – 12/2006
110 (2110) 1.5 06/1996 – 09/2004
110 (2110) 1.6 01/2000 – 12/2012
110 (2110) 1.6 01/2000 – 12/2008
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 04/2007 – 07/2018
PRIORA hatchback (2172) 1.6 12/2008 – 12/2015
KALINA combi (1117) 1.6 10/2007 – 12/2013
111 (2111) 1.6 09/2004 – 02/2009
111 (2111) 1.6 09/2004 – 12/2007
112 (2112) 1.6 03/2006 – 12/2008
112 (2112) 1.6 01/2005 – 12/2011
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V 09/2006 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V 11/2008 – 12/2013
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 LPG 03/2009 – 09/2016
PRIORA hatchback (2172) 1.6 LPG 12/2008 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.4 16V LPG 11/2008 – 12/2013
GRANTA (2190_) 1.6 (21901) 10/2011 – –
GRANTA (2190_) 1.6 (21906) 10/2011 – –
GRANTA (2190_) 1.6 (21902) 10/2011 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1600 4×4 10/1986 – 12/1991
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1500 01/1986 – 12/1996
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1.5 4×4 02/1993 – 12/1999
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21941) 11/2013 – 09/2018
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21942, 21947) 11/2013 – 09/2018
TOSCANA (2107) 1.6 06/1994 – 05/2012
KALINA combi (1117) EL 12/2012 – 12/2013
110 (2110) 1.6 LPG 10/2004 – 03/2007
110 (2110) 1.6 16V 10/2004 – 12/2010
110 (2110) 1.6 01/1995 – 12/2007
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21947) 11/2013 – 09/2018
GRANTA (2190_) 1.6 (21907) 07/2013 – –
PRIORA combi (2171) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA hatchback (2172) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 02/2014 – 07/2018
111 (2111) 1.5 01/1997 – 12/2003
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (21905) 07/2013 – 09/2018
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1.5 08/2003 – 12/2006
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 01/2011 – 12/2013
KALINA combi (1117) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA limuzina (1118) 1.6 10/2004 – 12/2013
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport (11196) 09/2006 – 06/2013
PRIORA hatchback (2172) 1.6 01/2011 – 12/2013
SAMARA (2108, 2109, 2113, 2114) 1.6 02/2009 – 12/2013
SAMARA limuzina (21099, 2115) 1.6 02/2009 – 12/2012
TOSCANA (2107) 1.7 03/1991 – 10/2001
TOSCANA (2107) 1.6 10/1985 – 05/1994
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1600 11/1991 – 12/1993
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (219059) 04/2016 – 01/2019
NIVA autoturism de teren, inchis (2121, 2131) 1.7 LPG 09/2002 – 12/2015
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21921) 06/2013 – 09/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21922) 06/2013 – 08/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 (21927) 06/2013 – 09/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (219259) 04/2017 – 08/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (21925) 06/2014 – 08/2018
NOVA (2105) 1200 Junior/L (2105) 09/1981 – 04/2012
NOVA (2105) 1300 Spezial/L (2105) 05/1981 – 04/2012
NOVA (2105) 1500 Special (VAZ2105, WAS21053) 03/1985 – 04/2012
NOVA combi (2104) 1300 09/1985 – 12/1994
NOVA combi (2104) 1500 09/1985 – 04/1998
NOVA combi (2104) 1500 08/1994 – 04/2012
NOVA combi (2104) 1700 (21044) 08/1994 – 04/2012
NOVA (2105) 1700 i Classic (VAZ2107) 06/1996 – 04/2012
NOVA (2105) 1500 S (WAS21093) 06/1989 – 04/2012
NOVA (2105) 1600 (WAS21074) 01/1988 – 10/2001
NOVA (2105) 1500 05/1993 – 04/2004
NOVA combi (2104) 1200 Junior/L 09/1984 – 02/1985
NOVA (2105) 1300 09/1983 – 12/1997
NOVA combi (2104) 1.6 05/2000 – 04/2012

LANCIA

Model Motor Perioada
YPSILON (843_) 1.2 (843.AXL1A) 08/2010 – 12/2011
Y10 (156_) 1.0 Fire (156B, 156AD) 06/1985 – 06/1991
Y10 (156_) 1.0 Fire Catalytic-Conv (156AE) 10/1987 – 02/1992
Y10 (156_) 1.3 i.e. (156AF) 02/1989 – 12/1995
Y10 (156_) 1.1 i.e. Fire (156AG) 07/1989 – 09/1995
Y10 (156_) 1.1 i.e. Fire tractiune integrala (156AG) 09/1992 – 12/1995
BETA H.P.E. (828_) 2000 i.e. (828BF) 05/1981 – 09/1984
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 01/1983 – 04/1986
PRISMA (831_) 1.6 i.e. Super (831AB) 05/1987 – 12/1989
PRISMA (831_) 1.6 (831AB) 01/1983 – 04/1986
PRISMA (831_) 2.0 i.e. tractiune integrala (831AB) 04/1986 – 12/1989
PRISMA (831_) 1.9 Turbo Diesel (831AB) 05/1985 – 12/1989
DELTA I (831_) 1.3 (831AB.011) 09/1979 – 08/1992
DELTA I (831_) 1.5 (831AB.025) 09/1979 – 12/1992
DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.010) 05/1987 – 08/1992
DELTA I (831_) 1.6 GT (831AB.06) 11/1982 – 04/1986
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020S) 04/1987 – 03/1989
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024) 10/1987 – 12/1991
DELTA I (831_) 2.0 16V HF Integrale (831AB.026) 03/1989 – 09/1991
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024S, 831AB.028) 12/1986 – 12/1992
DELTA I (831_) 2.0 16V HF Evo Integrale (831AB.027) 06/1993 – 01/1994
THEMA (834_) 2000 i.e. (834AB) 03/1986 – 09/1988
THEMA (834_) 2000 i.e. (834BV) 09/1987 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e.Turbo (834CV) 07/1986 – 05/1990
THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834AD, 834CD, 834BD) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834F) 11/1984 – 09/1988
THEMA (834_) 2500 Turbo D (834D) 11/1984 – 09/1988
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AE) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AM) 05/1988 – 07/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AI) 02/1989 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL) 04/1989 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AI) 02/1989 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 Turbo (834.FA, 834.BV, 834.CV) 12/1988 – 03/1992
THEMA SW (834_) 2000 16V (834FA) 05/1992 – 07/1994
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL) 04/1989 – 03/1993
THEMA SW (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD) 09/1992 – 07/1994
DEDRA (835_) 1.9 TDS (835EE, 835EF) 04/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AN) 04/1993 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AB) 08/1989 – 03/1993
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835BD, 835AD) 09/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 i.e. (835AL) 09/1989 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 HF Integrale (835AP) 11/1990 – 07/1994
DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AD) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AE) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 2.0 16V (836AA, 836CA) 06/1993 – 08/1999
DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AB) 06/1993 – 08/1999
MUSA (350_) 1.6 D Multijet (350.AXL1A, 350.AXH1A) 07/2008 – 09/2012
DELTA II (836_) 1.9 TD (836AM, 836AN) 10/1994 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.4 i.e. (836AF, 836AH) 10/1994 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AG, 836AL) 07/1994 – 08/1999
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.6 LE Cat (835EB) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 2.0 16V (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835AT) 08/1993 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 i.e. (835FA) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 2.0 16V (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 2.0 Integrale (835ED) 07/1994 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.9 TDS (835EE, 835EF) 07/1994 – 07/1999
KAPPA (838_) 2.0 20V (838AA1AA) 10/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 20V (838AC1AA, 838AC11A) 08/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 3.0 24V (838AD1AA, 838AD11A, 838XD1AA, 838ZD1AA) 10/1994 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 T.DS (838AE1AA, 838AH1AA) 08/1994 – 10/2001
DEDRA (835_) 2.0 i.e. Turbo (835AR) 04/1991 – 07/1999
THEMA (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD) 08/1992 – 07/1994
DEDRA SW (835_) 1.6 (835EB) 10/1994 – 07/1999
Y10 (156_) 1.1 Fire (156AG) 01/1995 – 12/1995
Y10 (156_) 1.1 Fire tractiune integrala (156AG) 01/1995 – 12/1995
KAPPA (838_) 2.0 16V Turbo (838AB1AA) 02/1995 – 10/2001
THEMA (834_) 2000 i.e. Turbo (834C) 11/1984 – 12/1989
Y10 (156_) 1.0 Turbo (156D) 03/1985 – 02/1989
ZETA (22_) 2.0 Turbo (220AD5, 220CD5) 05/1995 – 09/2002
Y (840_) 1.2 (840AA, 840AF1A) 03/1996 – 09/2003
Y (840_) 1.4 12V (840AC) 03/1996 – 09/2003
DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AP) 03/1996 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V (836AQ) 03/1996 – 08/1999
DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V GT (836AR) 03/1996 – 08/1999
DEDRA (835_) 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 – 07/1999
DEDRA (835_) 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 16V LE (835FG) 03/1996 – 07/1999
DEDRA SW (835_) 1.8 GT 16V (835EH) 03/1996 – 07/1999
DELTA II (836_) 1.6 i.e. 16V (836AO) 01/1996 – 08/1999
ZETA (22_) 2.1 TD (220AJ5) 05/1996 – 09/1999
KAPPA (838_) 2.0 20V (838AG1AA, 838AG11A) 07/1996 – 10/2001
PHEDRA (179_) 2.2 JTD (179.AXN1B, 179.AXQ11, 179.BXN1B, 179.BXQ11) 04/2006 – 11/2010
PRISMA (831_) 1.6 i.e. (831AB) 05/1986 – 12/1989
THEMA (834_) 2000 i.e. (834B) 11/1984 – 09/1988
BETA cupe (828_) 1600 (828BC0) 04/1976 – 12/1984
BETA cupe (828_) 1300 (828BC3) 12/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 (828BC_) 01/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 (828.BC) 04/1976 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 i.e. (828.BC) 12/1981 – 12/1984
BETA cupe (828_) 2000 VX (828.BC) 07/1983 – 12/1984
BETA H.P.E. (828_) 2000 (828.BF) 04/1979 – 09/1984
BETA H.P.E. (828_) 2000 (828.BF) 05/1976 – 05/1978
BETA H.P.E. (828_) 2000 Volumex (828.BF) 07/1983 – 09/1984
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.0) 10/1983 – 12/1986
THEMA (834_) 2000 16V (834FA) 08/1992 – 12/1993
BETA (828_) 1600 (828CB0, 828AB0) 08/1973 – 07/1982
THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE) 05/1992 – 07/1994
THEMA (834_) 8.32 (834FS) 10/1987 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834GC, 834FC) 10/1992 – 07/1994
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834D) 03/1987 – 09/1990
THEMA SW (834_) 2000 Turbo 16V (834GC, 834FC) 11/1992 – 07/1994
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156.AD) 12/1986 – 02/1989
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 09/1985 – 02/1992
PRISMA (831_) 1.6 (831AB) 08/1986 – 02/1992
PRISMA (831_) 1.5 (831AB) 05/1986 – 07/1989
DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.016) 08/1986 – 08/1988
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020) 08/1986 – 08/1988
DELTA I (831_) 1.9 Turbo DS (831AB.021) 10/1986 – 12/1989
DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.019) 11/1986 – 08/1988
THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834AC) 12/1988 – 06/1990
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE) 09/1992 – 07/1994
GAMMA (830_) 2500 (830AB.0) 03/1978 – 10/1986
GAMMA cupe (830_) 2500 (830AC_) 09/1977 – 10/1986
PRISMA (831_) 1.9 Diesel (831AB) 01/1983 – 02/1992
THEMA (834_) 8.32 (834F) 09/1987 – 05/1989
KAPPA SW (838_) 2.0 16V Turbo (838BB1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 20V (838BC1AA, 838BC11A) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 3.0 24V (838BD11A) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.0 20V (838BG1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 T.DS (838BH1AA) 07/1996 – 10/2001
KAPPA cupe (838_) 2.0 16V Turbo (838CB) 11/1996 – 03/2001
KAPPA cupe (838_) 2.4 20V (838CC) 11/1996 – 03/2001
KAPPA cupe (838_) 3.0 24V (838CD, 838CD11A) 09/1996 – 03/2001
Y (840_) 1.4 12V (840AB) 10/1996 – 09/2003
DELTA I (831_) 1.3 (831.AB) 09/1983 – 08/1992
PRISMA (831_) 1.3 (831AB) 01/1983 – 12/1989
DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo 08/1986 – 05/1993
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156AA) 12/1987 – 02/1990
Y10 (156_) 1.0 Fire (156AA, 156AD) 03/1985 – 02/1990
Y10 (156_) 1.3 i.e. (156AB) 11/1987 – 05/1993
Y (840_) 1.1 (840AE) 11/1995 – 09/2003
Y (840_) 1.2 16V (840AD) 04/1997 – 09/2003
Y10 (156_) 1.0 Fire tractiune integrala (156AE) 12/1987 – 02/1992
YPSILON (843_) 1.4 LPG (843.AXG1A) 11/2010 – 12/2011
MUSA (350_) 1.4 LPG (350.AXF1A) 11/2010 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXE1A) 10/2007 – 09/2012
KAPPA (838_) 2.0 20V Turbo (838AM1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA cupe (838_) 2.0 20V Turbo (838CM) 06/1998 – 03/2001
KAPPA SW (838_) 2.0 20V Turbo (838BM1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA (838_) 2.4 JTD (838AL1AA) 06/1998 – 10/2001
KAPPA SW (838_) 2.4 JTD (838BL1AA) 06/1998 – 10/2001
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.PXG11, 312.PXG1A, 312.YXG11, 312.YXG1A) 05/2011 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) 05/2011 – 08/2018
YPSILON (312_) 1.2 (312.PXA1A, 312.YXA1A) 05/2011 – 12/2021
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
DEDRA (835_) 1.6 16V (835EI) 01/1996 – 07/1999
ZETA (22_) 2.0 16V (220AL5) 05/1998 – 07/2000
LYBRA (839_) 1.6 16V (839AXA1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA (839_) 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA (839_) 2.0 20V (839AXC11, 839AXC1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839AXD1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839AXE1A) 07/1999 – 02/2001
LYBRA SW (839_) 1.6 16V (839BXA1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.0 20V (839BXC11, 839BXC1A) 07/1999 – 09/2000
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839BXD1A) 07/1999 – 09/2001
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839BXE1A) 10/1999 – 09/2000
DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AS) 07/1996 – 08/1999
DEDRA SW (835_) 1.6 16V (835EI) 01/1996 – 07/1999
BETA H.P.E. (828_) 1600 (828BF0) 08/1980 – 09/1984
Y10 (156_) 1.0 (156C) 03/1985 – 07/1989
THEMA (834_) 2000 i.e (834AB) 09/1988 – 05/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AA) 05/1989 – 08/1992
THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AC) 12/1988 – 06/1990
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AE) 06/1988 – 05/1992
THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AA) 05/1988 – 08/1992
THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AM) 05/1988 – 07/1992
DELTA I (831_) 1.1 (831AB.015) 01/1986 – 12/1990
DEDRA (835_) 2.0 Turbo (835AQ) 11/1990 – 06/1994
DEDRA (835_) 2.0 i.e. Turbo Integrale (835AO) 04/1990 – 08/1991
DEDRA (835_) 2.0 i.e. (835AI) 09/1989 – 07/1992
DEDRA (835_) 1.8 i.e. (835AC, 835BC) 09/1989 – 06/1994
DEDRA (835_) 1.6 i.e. (835AA) 08/1989 – 06/1994
Y10 (156_) 1.1 i.e Fire (156AC) 08/1989 – 06/1992
Y10 (156_) 1.1 i.e Fire tractiune integrala (156AC) 08/1989 – 06/1992
Y10 (156_) 1.0 Fire (156AA) 03/1985 – 06/1989
ZETA (22_) 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) 07/2000 – 09/2002
BETA (828_) 2000 (828CB1) 07/1978 – 07/1982
BETA limuzina (828_) 2000 (828CB1) 04/1976 – 07/1978
BETA limuzina (828_) 1300 (828CB3) 04/1976 – 07/1982
BETA (828_) 1400 (828AB2) 08/1973 – 07/1976
BETA (828_) 1800 (828AB1) 08/1973 – 07/1976
Y (840_) 1.2 16V (840AG1A) 10/2000 – 09/2003
LYBRA (839_) 2.0 20V (839AXH1A) 09/2000 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.0 20V (839BXH1A) 09/2000 – 10/2005
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839AXL1A) 09/2000 – 05/2002
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839BXL1A) 09/2000 – 10/2005
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839AXI1A) 09/2000 – 05/2001
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839BXI1A) 09/2000 – 05/2001
LYBRA (839_) 1.9 JTD (839.AXI1A, 839.AXN1A, 839.CXL1A) 05/2001 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.9 JTD (839.BXI1A, 839.BXN1A, 839.CXL1A) 05/2001 – 10/2005
PHEDRA (179_) 2.0 (179AXA11, 179AXA1A) 09/2002 – 11/2010
PHEDRA (179_) 3.0 V6 (179.BXD11) 09/2002 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179AXB1A) 09/2002 – 11/2010
PHEDRA (179_) 2.2 JTD (179AXC1A) 09/2002 – 11/2010
LYBRA (839_) 2.4 JTD (839.AXE1A) 05/2002 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 2.4 JTD (839.BXE1A) 05/2002 – 10/2005
YPSILON (843_) 1.2 (843.AXA1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.2 (843.AXB1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.4 16V (843.AXC11, 843.AXC1B, 843.AXC1A) 10/2003 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 JTD (843.AXD11, 843.AXD1A) 10/2003 – 12/2011
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179.AXE1A) 07/2003 – 11/2010
MUSA (350_) 1.9 D Multijet (350.AXC1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXB11, 350.AXB1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXA11, 350.AXA1A) 10/2004 – 09/2012
MUSA (350_) 1.4 (350.AXF1A) 09/2005 – 09/2012
PHEDRA (179_) 2.0 JTD (179.AXH1B, 179.BXH1B) 06/2006 – 11/2010
YPSILON (843_) 1.4 (843.AXG1A) 02/2006 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXF11, 843.AXF1A, 843.AXM11,… 09/2006 – 12/2011
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXE11, 843.AXE1A) 09/2006 – 12/2011
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXG11, 350.AXG1A) 09/2006 – 09/2012
PHEDRA (179_) 2.0 D Multijet (179.AXL1B, 179.BXL1B) 07/2006 – 11/2010
ZETA (22_) 2.0 JTD (220.AR5, 220.AN5) 09/1999 – 09/2002
YPSILON (843_) 1.3 D Multijet (843.AXH1A, 843.AXE1A) 05/2007 – 12/2011
LYBRA (839_) 1.6 10/2000 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.6 (839.BXF1A) 10/2000 – 10/2005
MUSA (350_) 1.6 D Multijet (350.AXH1A) 07/2008 – 09/2012
LYBRA (839_) 2.4 20V (839.CXM1A) 10/2001 – 10/2005
MUSA (350_) 1.3 D Multijet (350.AXM11, 350.AXM1A, 350.AXI1A) 03/2009 – 09/2012
PHEDRA (179_) 2.2 D Multijet (179.AXM1B, 179.AXP11, 179.BXM1B,… 03/2008 – 11/2010
BETA cupe (828_) 1.8 04/1976 – 12/1978
BETA cupe (828_) 2.0 09/1980 – 12/1981
BETA cupe (828_) 2.0 09/1978 – 12/1979
BETA limuzina (828_) 1.8 09/1975 – 12/1978
BETA limuzina (828_) 2.0 09/1978 – 12/1979
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXG1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.YXN11, 312.YXN1A) 12/2013 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
BETA cupe (828_) 1800 (828AC1, 828BF) 09/1974 – 12/1976
BETA cupe (828_) 1300 (828BC_) 07/1977 – 01/1981
GAMMA (830_) 2000 (830.AB2) 05/1981 – 09/1984
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXN1A) 01/2014 – –
ZETA (22_) 2.0 JTD 16V (220.AR5OOL) 04/2001 – 10/2003
YPSILON (312_) 1.0 Mild Hybrid (312) 03/2020 – –

LAND ROVER

Model Motor Perioada
DISCOVERY IV (L319) 2.7 TD 4×4 09/2009 – 12/2018
DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4×4 05/2010 – 12/2018
DISCOVERY IV (L319) 5.0 V8 4×4 09/2009 – 12/2018
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 08/1981 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.5 4×4 01/1987 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.5 Vogue 4×4 10/1985 – 09/1990
RANGE ROVER I 3.9 Cat 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER I 2.4 TD 4×4 04/1986 – 12/1990
RANGE ROVER I 3.9 Vogue SEI 4×4 11/1988 – 07/1994
RANGE ROVER I 4.3 Vogue LSE 4×4 09/1992 – 07/1994
DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4×4 10/1989 – 10/1998
DISCOVERY I (LJ) 3.5 4×4 (SALLJG) 06/1989 – 06/1994
DISCOVERY III (L319) 4.0 V6 4×4 10/2004 – 09/2009
RANGE ROVER II (P38A) 2.5 D 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 3.9 4×4 07/1994 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 07/1994 – 03/2002
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 TDI 4×4 (L316) 08/1990 – 12/1998
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 TDI 4×4 (L316) 08/1990 – 11/1998
FREELANDER I (L314) 1.8 i 16V 4×4 02/1998 – 11/2000
FREELANDER I (L314) 2.0 DI 4×4 02/1998 – 11/2000
110/127 (LDH) 3.5 4×4 09/1983 – 07/1990
90 I (LDV) 2.5 4×4 09/1985 – 08/1990
110/127 (LDH) 2.5 TD 4×4 09/1986 – 07/1990
DISCOVERY IV (L319) 3.0 4×4 08/2013 – 12/2018
DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4×4 11/1998 – 06/2004
FREELANDER I Soft Top (L314) 1.8 i 16V 4×4 02/1998 – 10/2006
FREELANDER I Soft Top (L314) 2.0 DI 4×4 02/1998 – 10/2006
DISCOVERY II (L318) 4.0 V8 4×4 11/1998 – 06/2004
DISCOVERY III (L319) 4.0 4×4 02/2005 – 09/2009
DISCOVERY IV (L319) 4.0 4×4 09/2009 – 12/2018
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 V8 4×4 (L316) 11/1998 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
RANGE ROVER II (P38A) 4.0 4×4 01/1995 – 03/2002
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 06/1998 – 03/2002
DISCOVERY IV (L319) 3.0 SDV6 4×4 11/2009 – 12/2018
DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4×4 09/2009 – 12/2018
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4×4 (L316) 08/2011 – 02/2016
DEFENDER Cabrio (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
DEFENDER Pick Up (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
RANGE ROVER I 3.5 4×4 07/1970 – 08/1981
DISCOVERY I (LJ) 2.0 16 V 4×4 06/1989 – 10/1998
DISCOVERY I (LJ) 4.0 4×4 09/1993 – 10/1998
FREELANDER I (L314) 2.5 V6 4×4 11/2000 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 2.0 Td4 4×4 11/2000 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 1.8 16V 4×4 04/1998 – 10/2006
FREELANDER I (L314) 2.0 Td4 4×4 03/2001 – 10/2006
DEFENDER Pick Up (L316) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 Td5 4×4 (L316) 06/1998 – 02/2016
DISCOVERY III (L319) 4.4 4×4 07/2004 – 09/2009
DISCOVERY III (L319) 2.7 TD 4×4 07/2004 – 09/2009
RANGE ROVER I 2.4 TD 4×4 10/1989 – 02/1992
RANGE ROVER I 2.5 TDi 4×4 11/1992 – 04/1996
RANGE ROVER I 2.5 TD 4×4 10/1989 – 11/1992
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 4×4 09/1990 – 12/1994
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.5 4×4 09/1990 – 08/1993
110/127 (LDH) 2.5 D 4×4 09/1983 – 07/1990
DISCOVERY I (LJ) 3.5 4×4 06/1989 – 06/1994
DISCOVERY I (LJ) 3.5 4×4 06/1989 – 08/1990
RANGE ROVER I 2.4 TD 4×4 10/1985 – 09/1989
DEFENDER Cabrio (L316) 3.9 4×4 04/1998 – 09/2000
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 4×4 (L316) 01/1993 – 09/2000
DEFENDER Pick Up (L316) 4.0 4×4 04/1998 – 09/2000
DISCOVERY III (L319) 4.0 4×4 02/2005 – 09/2009
DISCOVERY III (L319) 4.0 V6 4×4 10/2004 – 09/2009
RANGE ROVER I 3.5 4×4 10/1969 – 08/1991
DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4×4 06/1993 – 10/1998
110/127 (LDH) 2.3 D 4×4 06/1984 – 08/1987
90 I (LDV) 2.3 4×4 01/1984 – 08/1987
DEFENDER Pick Up (L316) 2.8 4×4 11/1998 – 09/2003
DEFENDER Cabrio (L316) 2.4 Td4 4×4 (L317) 05/2007 – 02/2016
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.4 Td4 4×4 (L316) 10/2006 – 02/2016
DEFENDER Pick Up (L316) 2.4 Td4 4×4 (L317) 05/2007 – 02/2016
RANGE ROVER I 2.4 TD 4×4 04/1986 – 07/1994
DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4×4 09/2009 – 12/2018
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 D 4×4 (L316) 09/1990 – 07/1994
DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 D 4×4 (L316) 09/1990 – 07/1994
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 4.0 4×4 (L316) 09/1996 – 12/1997
DISCOVERY II (L318) 4.0 4×4 11/1998 – 12/2002
DISCOVERY II (L318) 4.6 4×4 09/2002 – 06/2004
DISCOVERY III (L319) 4.4 4×4 09/2004 – 09/2009
RANGE ROVER I 3.5 4×4 09/1986 – 12/1988
RANGE ROVER I 3.9 4×4 10/1989 – 12/1994
RANGE ROVER I 4.2 4×4 09/1992 – 12/1995
DISCOVERY IV (L319) 5.0 4×4 09/2009 – 12/2018
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.8 4×4 11/1998 – 09/2003
FREELANDER I Soft Top (L314) 1.8 4×4 10/2000 – 10/2006
FREELANDER I Soft Top (L314) 2.0 TD4 4×4 10/2000 – 10/2006
DEFENDER platou / sasiu (L316) 2.2 Td4 4×4 (L317) 08/2011 – 02/2016
DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4×4 07/2012 – 12/2018
90 I (LDV) 3.5 4×4 06/1984 – 07/1990
DEFENDER platou / sasiu (L316) 2.4 TD4 4×4 05/2007 – 02/2016
110/127 (LDH) 2.5 4×4 10/1985 – 07/1990
DISCOVERY I (LJ) 2.5 D 4×4 10/1993 – 12/1998
DISCOVERY III (L319) 2.7 TD 4×4 09/2004 – 08/2009
DISCOVERY IV (L319) 5.0 4×4 09/2009 – 12/2018
DISCOVERY II (L318) 4.6 4×4 09/1999 – 12/2002
DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4×4 11/1998 – 06/2004
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 TD 4×4 (L316) 08/1998 – 12/2005
RANGE ROVER I 3.9 4×4 11/1988 – 12/1992
RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4×4 09/1995 – 03/2002
DISCOVERY II (L318) 4.6 4×4 09/2002 – 12/2003
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4×4 (L316) 02/2015 – 02/2016
DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4×4 06/1994 – 10/1996
DISCOVERY IV (L319) 3.0 4×4 09/2012 – 12/2018
DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.5 4×4 09/1990 – 07/1994
110/127 (LDH) 3.5 4×4 01/1985 – 07/1990
DEFENDER Cabrio (L316) 3.5 4×4 09/1990 – 08/1993
RANGE ROVER II (P38A) 3.9 4×4 01/1995 – 03/2002
DISCOVERY I (LJ) 4.0 4×4 09/1993 – 10/1998
FREELANDER I Soft Top (L314) 2.5 V6 4×4 11/2000 – 10/2006
FREELANDER 2 (L359) 2.2 eD4 08/2010 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.2 TD4 4×4 10/2006 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.2 SD4 4×4 08/2010 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.0 Si4 4×4 10/2011 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 3.2 4×4 10/2006 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.2 TD4 4×4 10/2006 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.2 TD4 4×4 01/2007 – 10/2014
FREELANDER 2 (L359) 2.2 TD4 4×4 10/2006 – 10/2014
FREELANDER 2 VAN (L359) 2.2 TD4 4×4 10/2006 – 10/2014
RANGE ROVER SPORT I (L320) 5.0 4×4 07/2009 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 5.0 4×4 04/2009 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 4.2 4×4 02/2005 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 4.4 4×4 02/2005 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 2.7 D 4×4 02/2005 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 3.6 D 4×4 04/2006 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 4.2 4×4 09/2005 – 02/2010
RANGE ROVER SPORT I (L320) 5.0 4×4 07/2009 – 03/2013
RANGE ROVER SPORT I (L320) 4.2 4×4 01/2006 – 02/2010
RANGE ROVER III (L322) 4.2 Supercharged 4×4 09/2005 – 12/2009
RANGE ROVER III (L322) 5.0 4×4 09/2009 – 08/2012
RANGE ROVER III (L322) 4.4 4×4 09/2004 – 12/2005
RANGE ROVER III (L322) 4.4 4×4 09/2002 – 12/2009
RANGE ROVER III (L322) 4.4 4×4 03/2002 – 08/2005
RANGE ROVER III (L322) 4.4 4×4 08/2004 – 08/2012
RANGE ROVER III (L322) 3.0 D 4×4 03/2002 – 08/2012
RANGE ROVER III (L322) 4.2 4×4 05/2005 – 08/2012
RANGE ROVER III (L322) 4.4 4×4 05/2005 – 08/2012
RANGE ROVER III (L322) 3.6 D 4×4 04/2006 – 08/2012
FREELANDER 2 (L359) 2.0 Si4 4×4 08/2012 – 10/2014

LEXUS

Model Motor Perioada
LS (_F1_) 400 (UCF10) 12/1989 – 12/1995
LS (_F2_) 400 (UCF20_, UCF20R) 12/1994 – 08/1997
GS (JZS147_) 300 (JZS147_, JZS147R) 01/1993 – 08/1997
SC Cabriolet (UZZ40_) 430 (UZZ40_) 01/2001 – 07/2010
SC Cabriolet (UZZ40_) 430 (UZZ40_) 05/2001 – 07/2010
SC Cabriolet (UZZ40_) 430 (UZZ40_, UZZ40R) 05/2001 – 07/2010
LFA (LFA10_) 4.8 (LFA10_, LFA10R) 11/2011 – 11/2012
LFA (LFA10_) 4.8 (LFA10_, LFA10R) 12/2010 – 11/2012
GS (JZS147_) 300 (JZS147_) 01/1993 – 08/1997
SC Cabriolet (UZZ40_) 430 (UZZ40_) 05/2001 – 12/2005
SC Cabriolet (UZZ40_) 430 (UZZ40_) 01/2001 – 07/2005
RX (_U3_) 300 (MCU35_, MCU35R) 05/2003 – 12/2008
RX (_U3_) 350 AWD (GSU35_, GSU35R) 02/2006 – 12/2008
RX (_U3_) 330 AWD (MCU38) 04/2003 – 12/2008
RX (_U3_) 330 (MCU38_, MCU38R) 04/2003 – 01/2006
RX (_U3_) 350 (GSU30_) 09/2006 – 12/2008
RX (_U3_) 400h (MHU38_, MHU38R) 09/2005 – 12/2008
RX (_U3_) 400h AWD (MHU38_, MHU38R) 09/2005 – 12/2008
RX (_U3_) 350 (GSU30_) 01/2006 – 12/2008
RX (_U3_) 330 (MCU38_) 09/2005 – 12/2006
RX (_U3_) 330 AWD (MCU38_) 09/2005 – 12/2006
GS (_S16_) 300 (JZS160_, JZS160R) 08/1997 – 10/2000
GS (_S16_) 400 (UZS160_, UZS160R) 12/1997 – 11/2000
GS (_S16_) 430 (UZS161_, UZS161R) 11/2000 – 12/2004
GS (_S16_) 300 (JZS160_, JZS160R) 10/2000 – 12/2004
GS (_S16_) 400 (UZS160_) 09/1998 – 12/2000
GS (_S16_) 430 (UZS161_) 09/2000 – 12/2004
GS (_S16_) 300 (JZS160_) 11/2001 – 12/2004
GS (_S16_) 300 (JZS160_) 08/1997 – 12/1999
IS II (_E2_) 200d (ALE20_, ALE20R) 07/2010 – 07/2012
IS II (_E2_) 350 (GSE21) 01/2008 – 03/2013
IS II (_E2_) 350 (GSE21_, GSE21R) 08/2005 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 (GSE20_, GSE20R) 11/2010 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 AWD (GSE25_, GSE25R) 11/2010 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 (GSE20) 08/2005 – 03/2013
IS II (_E2_) 220d (ALE20) 08/2005 – 07/2012
IS II (_E2_) IS F (USE20) 11/2007 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 AWD (GSE25_) 10/2005 – 03/2013
IS II (_E2_) 350 AWD (GSE26) 09/2010 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 (GSE20_) 09/2010 – 03/2013
IS II (_E2_) 300 (GSE22_) 07/2006 – 03/2013
IS II (_E2_) 250 (GSE20) 01/2006 – 04/2013

LOTUS

Model Motor Perioada
ELISE 1.8 08/1995 – 11/2000
ELISE 111 S 03/1999 – 11/2000
ESPRIT S4 (082) 3.5 V8 32V Turbo 02/1996 – 06/2003
ESPRIT S4 (082) 2.2 16V Turbo SE 05/1989 – 09/1996
ELISE 1.8 11/2000 – 08/2005
ELISE 1.8 05/2002 – –
ELISE 1.8 01/2004 – –
ESPRIT S4 (082) 2.0 GT3 09/1996 – 06/2000
ESPRIT S4 (082) 2.2 10/1994 – 08/1996
ELISE 1.8 11/2002 – –
ESPRIT S4 (082) 2.2 09/1990 – 12/1991
ESPRIT S4 (082) 2.2 09/1988 – 03/1992
ESPRIT S4 (082) 2.2 05/1993 – 07/1996
ESPRIT S4 (082) 2.2 11/1994 – 07/1996
ELISE 1.8 10/2003 – –
ELISE 1.6 06/2007 – –
ELISE 1.8 06/2007 – –
ELISE 1.8 01/2004 – 10/2013
ELISE 1.8 11/1998 – 01/2001
ELISE 1.8 11/1998 – 01/2001
ELISE 1.8 03/1999 – 01/2001

MAN

Model Motor Perioada
TGE caroserie 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) 02/2017 – 06/2024
TGE caroserie 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) 02/2017 – –
TGE caroserie 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) 02/2017 – –
TGE caroserie 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) 04/2017 – –
TGE caroserie 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) 03/2017 – –
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI 11/2016 – 06/2024
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI (UZB, UZC, 08V, UZH, UZI, 10V, UZO, UZP, 21V,… 11/2016 – –
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI 11/2016 – –
TGE caroserie 2.0 TDI RWD (11V, 12V, 33V, 34V, UYB, UYC, UYD) 08/2017 – –
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI RWD 08/2017 – –
TGE caroserie 2.0 TDI RWD (11V, 12V, UYB, UYC, UYD) 10/2017 – –
TGE caroserie 2.0 TDI RWD (11V, 12V, 33V, 34V, UYB, UYC, UYD) 05/2017 – 06/2024
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI RWD (UZB, UZC, UZD, 14V, 29V, UZH, UZI, 18V, 30V… 11/2017 – –
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI RWD 07/2017 – 06/2024
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI AWD (UZB, UZC, 15V, UZH, UZI, 19V, UZO, UZP,… 11/2017 – –
TGE platou / sasiu (UZ_) 2.0 TDI AWD 11/2017 – –
TGE caroserie eTGE (35V, UXB) 07/2018 – –
TGE bus 2.0 TDI 02/2017 – 06/2024
TGE bus 2.0 TDI 02/2017 – –
TGE bus 2.0 TDI AWD 02/2017 – –
TGE bus 2.0 TDI 02/2017 – –
TGE bus 2.0 TDI AWD 02/2017 – –
TGE bus 2.0 TDI RWD 01/2019 – –
TGE bus 2.0 TDI RWD 02/2017 – 06/2024

MAZDA

Model Motor Perioada
323 C V (BA) 1.8 08/1994 – 09/1998
121 I (DA) 1.1 (DA101) 10/1987 – 10/1990
121 I (DA) 1.3 (DA103) 10/1987 – 06/1991
121 I (DA) 1.3 (DA103) 04/1989 – 10/1990
323 II Hatchback (BD) 1.1 (BD101) 11/1980 – 10/1985
323 II Hatchback (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1985
323 II limuzina (BD) 1.3 (BD103) 09/1981 – 10/1985
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 05/1981 – 07/1985
323 II limuzina (BD) 1.5 (BD105) 03/1982 – 09/1986
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 11/1980 – 12/1983
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 03/1982 – 12/1985
323 III Hatchback (BF) 1.1 09/1985 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.3 (BF103) 09/1985 – 12/1987
323 III limuzina (BF) 1.3 (BF103) 08/1985 – 05/1989
323 III Hatchback (BF) 1.5 (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 (BF105) 09/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.5 (BF105) 09/1987 – 10/1989
323 III limuzina (BF) 1.6 GT (BFMP) 11/1986 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT (BF106) 09/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT (BF106) 08/1985 – 08/1993
323 III Hatchback (BF) 1.7 D (BF7S) 04/1986 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.7 D (BF7P) 09/1986 – 05/1989
323 III Hatchback (BF) 1.7 D (BF7S) 01/1987 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.5 (BW5W, BW105) 05/1986 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.5 (BW105) 01/1987 – 05/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.6 (BW106) 09/1986 – 10/1995
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 11/1986 – 08/1987
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 11/1986 – 10/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.7 D (BW7W) 10/1989 – 03/1993
323 III Station Wagon (BW) 1.6 4×4 (BWMR) 05/1990 – 03/1993
626 II (GC) 1.6 (GC1061) 11/1982 – 06/1987
626 II (GC) 2.0 (GC10E1) 03/1983 – 09/1987
626 II (GC) 2.0 D (GC10F1) 01/1983 – 06/1987
626 III (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III (GD) 2.2 12V (GD102) 11/1987 – 07/1991
626 III Hatchback (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III Hatchback (GD) 2.2 12V (GD102) 06/1988 – 04/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 (GVEW) 10/1988 – 09/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V (GV102) 03/1989 – 11/1996
E caroserie (SR2) E2200 D 05/1985 – 02/1988
323 S IV (BG) 1.3 (BG3P) 09/1989 – 06/1991
323 S IV (BG) 1.3 16V (BG3P) 04/1991 – 07/1994
323 S IV (BG) 1.6 (BG6S) 09/1989 – 06/1991
323 S IV (BG) 1.6 16V (BG6S) 08/1989 – 10/1996
323 S IV (BG) 1.8 16V (BG8P) 08/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.3 (BG3S) 09/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.6 (BG6Z) 09/1989 – 06/1991
323 C IV (BG) 1.6 16V (BG6Z) 03/1991 – 10/1994
323 C IV (BG) 1.8 16V GT (BG8S) 09/1989 – 03/1993
323 F IV (BG) 1.6 (BG6S, BG6P) 09/1989 – 06/1991
323 F IV (BG) 1.6 16V (BG6S, BG6P) 03/1991 – 10/1994
323 F IV (BG) 1.8 16V (BG8S, BG8P) 08/1989 – 07/1994
323 F IV (BG) 1.8 16V GT (BG8S, BG8P) 08/1989 – 07/1994
MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C) 05/1990 – 01/1994
121 II (DB) 1.3 16V (DB3PA) 11/1990 – 03/1996
121 II (DB) 1.3 i 16V (DB3PA) 11/1990 – 03/1996
MX-3 (EC) 1.6 05/1991 – 10/1993
MX-3 (EC) 1.8 i V6 (ECPSA) 01/1992 – 01/1994
MX-6 (GE) 2.5 24V (GE10L) 02/1992 – 09/1997
626 IV (GE) 1.8 i (GE8P) 08/1991 – 04/1997
626 IV (GE) 2.0 i (GE10S1) 01/1992 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P) 08/1991 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.0 i (GE10S1) 08/1991 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P) 01/1992 – 04/1997
XEDOS 6 (CA) 2.0 V6 (CAEP) 01/1992 – 05/1994
MX-5 I (NA) 1.8 (NA8C) 01/1993 – 04/1998
MX-3 (EC) 1.6 i 11/1993 – 09/1998
MX-3 (EC) 1.8 i V6 (ECPSA) 01/1994 – 10/1997
323 S V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.3 16V 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.5 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 2.0 24V (BAEP) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.5 16V (BA11) 07/1994 – 09/1998
XEDOS 6 (CA) 2.0 V6 (CAEP) 06/1994 – 10/1999
323 S V (BA) 1.8 16V (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 C V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
323 F V (BA) 1.8 16V (BA8P) 08/1994 – 09/1998
626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P) 08/1994 – 04/1997
MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C) 01/1995 – 04/1998
323 S V (BA) 1.7 TD 05/1994 – 09/1998
323 C IV (BG) 1.7 D (BG7S) 08/1989 – 07/1994
323 C IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8S) 01/1993 – 07/1994
626 IV Hatchback (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP) 01/1993 – 04/1997
323 S IV (BG) 1.7 D (BG7P) 08/1989 – 07/1994
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.25 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.8 D 03/1996 – 04/2003
MPV I (LV) 3.0 i V6 (LV10, LV12, LV521, LV321) 11/1988 – 05/1999
MPV I (LV) 3.0 i V6 (LVEW) 11/1989 – 09/1999
MPV I (LV) 2.5 TD (LVLW) 05/1996 – 09/1999
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo 4WD (BF2) 10/1987 – 11/1991
626 III (GD) 1.8 (GD8P) 11/1987 – 05/1992
626 III (GD) 2.0 12V (GDEP) 09/1987 – 05/1992
626 III Hatchback (GD) 2.0 12V (GDEP) 11/1987 – 05/1992
626 III cupe (GD) 2.0 12V (GDEP) 09/1987 – 12/1988
323 III limuzina (BF) 1.6 GT (BFMP) 01/1986 – 12/1988
323 C IV (BG) 1.8 16V 4WD (BG8S) 11/1991 – 12/1993
323 C IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8S) 09/1990 – 12/1992
323 S IV (BG) 1.8 16V Turbo 4WD (BG8R) 01/1991 – 07/1994
323 F IV (BG) 1.8 4WD (BG8R) 01/1991 – 04/1994
323 S V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 1.3 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 1.5 16V 10/1996 – 09/1998
323 P V (BA) 2.0 D 10/1996 – 09/1998
323 II Hatchback (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1989
323 II limuzina (BD) 1.3 (BD103) 11/1980 – 10/1989
323 C IV (BG) 1.3 16V (BG3S) 09/1989 – 07/1994
E caroserie (SR2) E2200 D 11/1988 – 12/2003
E caroserie (SR2) E2000 05/1985 – 04/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo 4WD (BF2) 08/1987 – 10/1989
323 III Hatchback (BF) 1.6 GT Turbo (BF1) 10/1985 – 08/1993
323 S IV (BG) 1.8 16V 4WD 09/1991 – 07/1994
323 S VI limuzina (BJ) 1.3 16V (BJ3P) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 1.5 16V (BJ5P) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.3 16V (BJ3P, BJ14) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.5 16V (BJ5W) 09/1998 – 01/2001
323 F VI hatchback (BJ) 1.9 16V (BJ14) 09/1998 – 01/2001
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 D (BJ1_) 09/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 TD (BJEP) 09/1998 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 D 09/1998 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 TD 09/1998 – 12/2001
323 S VI limuzina (BJ) 1.9 16V (BJ10M) 09/1998 – 05/2004
323 S IV (BG) 1.8 16V GT (BG8P) 06/1989 – 07/1994
323 III Hatchback (BF) 1.3 (BF103) 09/1987 – 10/1989
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 TD 4WD 06/1999 – 07/2006
MPV II (LW) 2.0 (LWEW) 09/1999 – 08/2000
B-SERIE (UN) 2.9 D 4WD 09/2001 – 07/2006
323 II limuzina (BD) 1.5 (BD105) 05/1981 – 12/1985
323 II limuzina (BD) 1.1 (BD101) 11/1980 – 10/1985
323 III Hatchback (BF) 1.6 (BF106) 09/1987 – 10/1989
323 III Station Wagon (BW) 1.6 (BW106) 09/1987 – 10/1989
B-SERIE (UF) 2.5 D 4WD (UFY0) 09/1998 – 06/1999
MPV II (LW) 2.5 V6 (LW5W) 09/1999 – 03/2002
B-SERIE (UN) 2.2 8V 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.6 12V 4WD 06/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 D 06/1999 – 11/2006
323 III Hatchback (BF) 1.5 i (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III Hatchback (BF) 1.5 i Turbo (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 i (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.5 i Turbo (BF5S) 08/1985 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.6 GT Turbo (BFMP) 10/1985 – 11/1991
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 24V 4WD (EPFW) 03/2000 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD (EPEW) 03/2000 – 05/2008
323 F VI hatchback (BJ) 1.4 (BJ3P) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 (BJFW) 01/2001 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 TD 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.3 (BJ3P) 01/2001 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ12) 10/2000 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ10M) 01/2001 – 05/2004
MPV II (LW) 2.0 (LWEW) 08/2000 – 07/2002
TRIBUTE (EP) 2.0 (EPEW) 03/2000 – 05/2008
B-SERIE (UN) 2.2 4WD 02/1999 – 11/2006
MPV II (LW) 2.0 DI 07/2002 – 02/2006
MPV II (LW) 2.3 (LW3W) 07/2002 – 02/2006
323 II limuzina (BD) 1.5 (BD105) 11/1980 – 07/1985
323 III Hatchback (BF) 1.3 i 09/1985 – 08/1989
2 (DY) 1.4 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.2 (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.4 CD 04/2003 – 06/2007
B-SERIE (UN) 2.5 D 12/2002 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 12/2002 – 11/2006
323 III limuzina (BF) 1.1 08/1985 – 04/1990
323 III Station Wagon (BW) 1.3 (BW103) 07/1986 – 04/1990
323 III limuzina (BF) 1.7 D (BF7P) 01/1987 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.3 (BF103) 04/1987 – 07/1989
626 II (GC) 2.0 (GC1) 10/1986 – 01/1990
MPV II (LW) 3.0 i V6 (LWFW) 01/2002 – 12/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 AWD (EP3W) 04/2004 – 05/2008
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 AWD (EPFW) 04/2004 – 05/2008
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJFP) 01/2001 – 05/2004
323 C IV (BG) 1.8 16V (BG8S) 09/1989 – 03/1993
323 F IV (BG) 1.8 16V (BG8S, BG8P) 09/1989 – 03/1993
323 II limuzina (BD) 1.6 GLX 06/1986 – 03/1987
323 III limuzina (BF) 1.6 GLX 06/1986 – 03/1987
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 (BJ10S) 02/2000 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 DiTD (BJEP) 10/2000 – 10/2002
2 (DY) 1.3 L (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.5 (DY5W) 04/2003 – 06/2007
323 III Station Wagon (BW) 1.5 LX (BW105) 01/1986 – 06/1987
323 II Hatchback (BD) 1.5 (BD105) 08/1982 – 04/1985
323 S VI limuzina (BJ) 1.5 (BJ5P) 05/1998 – 05/2004
323 S VI limuzina (BJ) 1.8 Protege (BJ10, BJ8P) 05/1998 – 05/2004
323 F VI hatchback (BJ) 1.8 Astina (BJ10, BJ8S) 09/1998 – 05/2004
2 (DY) 1.6 02/2003 – 06/2007
TRIBUTE (EP) 2.3 GX (EP3W) 12/2003 – 10/2004
121 I (DA) 1.3 (DA103) 11/1987 – 10/1990
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 MRZ-CD 4×4 (UNY0W3) 12/2006 – 12/2015
121 I (DA) 1.5 11/1987 – 10/1990
323 III Hatchback (BF) 1.3 (BF103) 09/1985 – 03/1987
323 III Station Wagon (BW) 1.5 (BW105) 09/1989 – 09/1991
323 III Station Wagon (BW) 1.6 (BW106) 09/1992 – 10/1995
B-SERIE (UN) 2.5 D 11/1999 – 12/2001
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 11/1999 – 12/2001
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 11/1999 – 07/2002
121 II (DB) 1.5 i (DB5PA) 01/1994 – 05/1997
323 S IV (BG) 1.6 (BG6S) 06/1989 – 03/1991
121 II (DB) 1.1 11/1990 – 10/1993
323 III Station Wagon (BW) 1.3 01/1986 – 06/1987
323 III Station Wagon (BW) 1.3 01/1986 – 06/1987
323 II limuzina (BD) 1.3 (BD103) 04/1987 – 05/1989
323 III limuzina (BF) 1.3 (BF103) 04/1987 – 05/1989
B-SERIE (UN) 2.2 11/1999 – 08/2002
323 S V (BA) 1.6 (BA11) 08/1994 – 09/1998
323 S V (BA) 1.8 (BA11) 07/1994 – 09/1998
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ10M) 09/1998 – 02/2001
B-SERIE (UN) 2.6 i 02/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.6 i 4WD 02/1999 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.5 TD 02/1999 – 10/2006
B-SERIE (UN) 2.5 D 4WD 02/1999 – 03/2005
TRIBUTE (EP) 2.3 tractiune integrala (EP3W) 07/2006 – 05/2008
323 II Hatchback (BD) 1.6 (BD106) 06/1986 – 03/1987
323 II Hatchback (BD) 1.6 (BD106) 06/1986 – 03/1987
BT-50 pick-up (CD, UN) 3.0 CDVi (UNY0E3) 12/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 3.0 CDVi 4×4 (UNY0E3) 10/2006 – 12/2015
323 S IV (BG) 1.8 Turbo 4WD (BG8R) 04/1991 – 04/1994
323 F IV (BG) 1.6 (BG6S, BG6P) 04/1991 – 04/1994
MX-3 (EC) 1.8 i V6 01/1996 – 10/1997
323 F V (BA) 1.8 16V 08/1994 – 09/1998
323 III Hatchback (BF) 1.6 09/1985 – 12/1989
323 III limuzina (BF) 1.6 09/1985 – 12/1989
323 III limuzina (BF) 1.6 Turbo 09/1987 – 12/1988
B-SERIE (UN) 2.3 09/2003 – 11/2006
B-SERIE (UN) 2.3 09/2000 – 12/2003
B-SERIE (UN) 3.0 11/1998 – 12/2001
B-SERIE (UN) 3.0 4WD 11/1998 – 12/2001
B-SERIE (UN) 3.0 4WD 09/2001 – 12/2002
B-SERIE (UN) 3.0 09/2001 – 11/2006
323 II Hatchback (BD) 1.5 09/1983 – 12/1985
323 II limuzina (BD) 1.5 10/1980 – 12/1983
323 II limuzina (BD) 1.5 09/1983 – 12/1985
MX-5 I (NA) 1.6 09/1989 – 12/1993
MPV II (LW) 3.0 09/2001 – 02/2006
MPV I (LV) 2.6 09/1988 – 12/1994
MPV I (LV) 2.6 4WD 09/1988 – 12/1994
MPV I (LV) 3.0 09/1988 – 12/1991
MPV I (LV) 3.0 4WD 09/1988 – 12/1991
MX-3 (EC) 1.8 09/1991 – 12/1995
323 S V (BA) 1.5 09/1994 – 12/1998
323 S VI limuzina (BJ) 1.6 (BJ10M, BJ12) 09/1998 – 12/2003
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 09/2000 – 12/2003
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 09/2001 – 12/2003
323 F VI hatchback (BJ) 2.0 09/2002 – 12/2003
TRIBUTE (EP) 2.0 09/2000 – 12/2004
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD 09/2000 – 12/2004
TRIBUTE (EP) 3.0 09/2000 – 12/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 09/2004 – 12/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 AWD 09/2004 – 12/2006
BT-50 pick-up (CD, UN) 4.0 4×4 09/2006 – 12/2010
BT-50 pick-up (CD, UN) 4.0 09/2006 – 12/2009
B-SERIE (UN) 2.5 09/1999 – 12/2001
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.3 09/2006 – 12/2010
B-SERIE (UN) 4.0 11/1998 – 12/2000
B-SERIE (UN) 4.0 4WD 11/1998 – 12/2000
B-SERIE (UN) 1.8 03/2000 – 03/2004
121 III (JASM, JBSM) 1.4 07/1998 – 12/2001
323 F IV (BG) 1.6 04/1987 – 08/1993
323 F IV (BG) 1.6 04/1987 – 08/1993
323 C IV (BG) 1.6 (BG6Z) 09/1993 – 09/2000
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 11/2011 – 06/2020
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.5 MZI 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.5 MZI 4WD 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 3.2 MZ-CD (UP0YF1, UR0YF1) 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 3.2 MZ-CD 4WD (UP0YF1, UR0YF1) 11/2011 – –
323 C IV (BG) 1.8 Turbo (BG8S) 06/1989 – 04/1994
323 III Station Wagon (BW) 1.8 09/1992 – 10/1998
323 C IV (BG) 1.8 (BG8S) 09/1989 – 06/1993
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 TDi 4×4 04/2008 – 08/2012
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 TDi 07/2007 – 08/2012
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 10/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 12/2015
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 12/2015
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 4WD 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 4WD 11/2011 – 11/2020
323 III Hatchback (BF) 1.6 4WD (BFMR) 06/1986 – 03/1987
BT-50 platou / sasiu (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 11/2011 – –
BT-50 platou / sasiu (B22, B32, UP, UR) 3.2 MZ-CD 4WD (UP0YF1, UR0YF1) 11/2011 – –
BT-50 platou / sasiu (B22, B32, UP, UR) 3.2 MZ-CD (UP0YF1, UR0YF1) 11/2011 – –
B-SERIE (UN) 2.5 TD 08/2002 – 11/2006
MX-6 (GE) 2.5 24V 02/1993 – 11/1995
B-SERIE (UN) 4.0 4WD 09/2000 – 11/2006
B-SERIE (UN) 4.0 09/2000 – 12/2004
MPV I (LV) 3.0 10/1989 – 07/1999
MPV I (LV) 3.0 4WD 10/1989 – 07/1999
323 S V (BA) 1.8 09/1992 – 08/2000
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 04/2015 – –
MX-5 I (NA) 1.8 09/1997 – 04/1998
323 S VI limuzina (BJ) 2.0 09/2002 – 12/2003
626 IV (GE) 2.0 i 09/1992 – 12/1995
626 IV (GE) 2.5 24V 09/1995 – 12/1996
323 F IV (BG) 1.6 09/1989 – 10/1994
323 III Station Wagon (BW) 1.6 09/1986 – 12/1989
BT-50 pick-up (CD, UN) 3.0 08/2006 – 12/2008
B-SERIE (UN) 3.0 Flex 11/1998 – 12/2001
B-SERIE (UN) 3.0 Flex 4WD 11/1998 – 12/2001
B-SERIE (UN) 3.0 Flex 09/2001 – 12/2003
B-SERIE (UN) 3.0 Flex 4WD 09/2001 – 12/2002
MX-5 I (NA) 1.6 Turbo 09/1990 – 12/1992
323 S V (BA) 1.5 16V 05/1994 – 12/1998
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.5 MRZ-CD (UNY0W3) 08/2006 – 06/2013
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.2 10/2006 – 06/2013
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 10/2006 – 06/2013
323 III Hatchback (BF) 1.3 04/1987 – 05/1989
B-SERIE (UN) 2.9 D 09/2001 – 03/2005
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.5 MZI 4WD 11/2011 – –
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.2 MZ-CD 4WD 12/2012 – –
323 II Hatchback (BD) 1.3 08/1982 – 04/1985
2 (DY) 1.5 (DY5W) 02/2003 – 06/2007
TRIBUTE (EP) 2.3 (EP3W) 01/2005 – 12/2006
TRIBUTE (EP) 2.3 4WD (EP3W) 01/2005 – 12/2006
B-SERIE (UN) 3.0 01/2001 – 12/2008
121 III (JASM, JBSM) 1.8 TD 02/2000 – 10/2002
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.6 4×4 10/2006 – 11/2011
BT-50 pick-up (CD, UN) 2.2 10/2006 – 06/2013
B-SERIE (UN) 3.0 4WD 02/2001 – 09/2002
B-SERIE (UN) 2.2 02/1999 – 07/2006
MPV II (LW) 3.0 (LWFW) 01/2002 – 05/2006
TRIBUTE (EP) 3.0 V6 AWD (EPFW) 04/2004 – 01/2008
MPV II (LW) 2.5 V6 (LW5W) 08/1999 – 06/2002
MPV II (LW) 3.0 (LW10J) 06/2002 – 09/2006
323 F VI hatchback (BJ) 1.6 Astina (BJ10M, BJ14) 09/1998 – 05/2002
3 (BM, BN) 2.0 Flexfuel 11/2014 – 06/2019
BT-50 II pick-up (B22, B32, UP, UR) 2.5 CNG 11/2011 – –
323 S V (BA) 1.6 (BA11) 08/1994 – 09/1998
DEMIO (DW) 1.3 16V (DW3W, DW19) 08/1998 – 07/2003
DEMIO (DW) 1.3 i 16V (DW3W) 08/1998 – 04/2000
DEMIO (DW) 1.3 i 16V (DW3W) 01/1996 – 10/2002
5 (CR) 1.8 (CR19) 02/2005 – 05/2010
5 (CR) 2.0 (CREW, CR19) 02/2005 – 05/2010
5 (CR) 2.0 CD (CR19) 02/2005 – 05/2010
5 (CR) 2.0 CD (CR19) 02/2005 – 05/2010
5 (CR) 2.3 (CR3W) 02/2005 – 09/2008
5 (CR) 2.3 09/2005 – 12/2006
5 (CR) 2.3 09/2006 – 12/2010
5 (CW) 2.5 09/2011 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.3 (DJ3FS) 11/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.3 4WD (DJ3AS) 11/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 D (DJ5FS) 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 D 4WD (DJ5AS) 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G (DJLFS) 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 SKYACTIV-G 08/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 (DJ2HA) 11/2014 – –
2 hatchback (DL, DJ) 1.5 (DJLFS, DJ2HA) 11/2014 – –
5 (CR) 2.0 AWD (CREW, CWEFW, CWEAW) 10/2006 – 05/2010
626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061) 03/1983 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 03/1983 – 09/1987
626 II (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1986 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1986 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 D (GC10F1) 03/1984 – 06/1987
626 III (GD) 2.0 D (GDFP) 07/1987 – 07/1991
626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP) 11/1987 – 10/1990
626 III Hatchback (GD) 2.0 D (GDFP) 07/1987 – 07/1991
626 III cupe (GD) 2.0 (GDEP) 09/1987 – 10/1990
626 III cupe (GD) 2.0 16V (GDEP) 12/1987 – 10/1990
626 III cupe (GD) 2.2 12V (GD102) 04/1988 – 12/1991
XEDOS 6 (CA) 1.6 16V 04/1994 – 10/1999
626 IV (GE) 1.8 i (GE8P) 08/1994 – 04/1997
626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P) 08/1994 – 04/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.0 D Comprex (GVFW) 05/1993 – 11/1996
XEDOS 6 (CA) 1.6 16V 01/1992 – 03/1994
626 IV (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP) 10/1992 – 04/1997
626 III (GD) 2.0 16V (GDEP) 11/1987 – 05/1992
626 III Hatchback (GD) 1.8 (GD8P) 11/1987 – 05/1992
E caroserie (SR2) E2000 03/1991 – 05/1994
E caroserie (SR2) E2000 06/1994 – 05/2003
626 III cupe (GD) 1.8 (GD8P) 09/1987 – 08/1991
626 III Station Wagon (GV) 1.8 (GV8W) 01/1988 – 03/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 16V (GVEW) 01/1988 – 03/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 12V (GVEW) 09/1987 – 01/1990
626 IV (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1) 04/1992 – 04/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V 4WD (GV102) 05/1991 – 11/1992
626 IV Hatchback (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1) 04/1992 – 04/1997
626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1) 01/1985 – 09/1987
626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061) 03/1983 – 09/1987
626 III Hatchback (GD) 1.8 11/1987 – 05/1992
E caroserie (SR2) 2200 D 4WD 03/1991 – 05/2003
626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP) 06/1987 – 08/1989
626 III (GD) 2.0 16V (GDEP) 07/1987 – 09/1989
626 III cupe (GD) 2.0 16V (GDEP) 06/1987 – 09/1989
626 III Station Wagon (GV) 2.0 D (GVFW) 09/1988 – 07/1991
E caroserie (SR2) E2200 D 4WD 02/1997 – 05/2003
E caroserie (SR2) E2200 D 02/1997 – 08/2002
626 III Station Wagon (GV) 2.0 i 16V (GVEW) 10/1988 – 09/1997
626 III Station Wagon (GV) 2.0 D (GVFW) 11/1994 – 09/1997
B-SERIE (UF) 2.0 01/1985 – 12/1991
B-SERIE (UF) 2.0 01/1985 – 03/1996
B-SERIE (UF) 2.2 08/1991 – 12/1996
B-SERIE (UF) 2.2 D (UFY0) 01/1985 – 03/1996
626 III Hatchback (GD) 2.2 12V 4WD 11/1987 – 07/1990
B-SERIE (UF) 2.6 4WD (UFY0) 01/1987 – 10/1990
B-SERIE (UF) 2.6 12V 4WD (UFY0) 01/1990 – 06/1999
626 III Hatchback (GD) 1.6 (GD106) 06/1987 – 05/1992
626 III (GD) 1.6 (GD106) 06/1987 – 05/1992
626 III Station Wagon (GV) 2.0 GLX 04/1992 – 02/1995
B-SERIE (UF) 2.6 (UFY0) 12/1989 – 07/1991
MX-5 I (NA) 1.8 (NA8C) 09/1993 – 12/1997
B-SERIE (UF) 1.6 01/1985 – 03/1996
XEDOS 6 (CA) 1.8 (CAPP) 04/1994 – 10/1999
E caroserie (SR2) E2000 01/1984 – 12/1990
B-SERIE (UF) 2.2 D (UFY0) 03/1985 – 10/1989
B-SERIE (UF) 2.2 D (UFY0) 03/1985 – 10/1991
B-SERIE (UF) 2.2 D (UFY0) 06/1989 – 10/1991
B-SERIE (UF) 2.6 4WD (UFY0) 11/1989 – 10/1991
626 IV (GE) 2.0 D 05/1994 – 06/1997
626 II (GC) 2.0 D 11/1982 – 07/1985
E caroserie (SR2) E2000 4WD 04/1997 – 08/1999
E caroserie (SR2) E2000 4WD 11/1987 – 09/1989
E caroserie (SR2) E2000 4WD 01/1988 – 07/1991
626 III Hatchback (GD) 2.0 4×4 08/1989 – 07/1991
626 III Hatchback (GD) 2.0 (GDEP) 10/1987 – 07/1989
E caroserie (SR2) E2000 04/1997 – 08/1999
E caroserie (SR2) E2500 TD 08/1997 – 05/2003
B-SERIE (UF) 2.6 4WD (UFY0) 03/1987 – 10/1991
B-SERIE (UF) 2.6 i 4WD (UFY0) 01/1990 – 05/1999
B-SERIE (UF) 2.6 i (UFY0) 01/1990 – 02/1999
B-SERIE (UF) 2.5 TD (UFY0) 04/1996 – 02/1999
626 III (GD) 2.2 12V 4WD (GD102) 01/1990 – 05/1992
626 III Station Wagon (GV) 1.8 (GV8W) 10/1989 – 03/1992
E caroserie (SR2) E2500 TD 09/1999 – 07/2004
B-SERIE (UF) 2.2 (UFY0) 07/1993 – 05/1994
B-SERIE (UF) 2.2 D 01/1985 – 11/1989
626 IV (GE) 1.8 i 05/1994 – 06/1997
626 II cupe (GC) 2.0 (GC10E1) 02/1983 – 10/1987
626 II cupe (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1) 01/1986 – 10/1987
626 II (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1) 01/1986 – 10/1987
626 II Hatchback (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1) 01/1986 – 10/1987
626 III Hatchback (GD) 2.2 i Turbo (GD102) 10/1987 – 12/1991
626 II cupe (GC) 2.0 01/1986 – 10/1987
626 IV (GE) 2.5 24V 01/1992 – 04/1997
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.2 D 01/1988 – 03/1996
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.6 i 11/1991 – 02/1999
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.6 i 4×4 12/1990 – 02/1999
E caroserie (SR2) E1400 07/1984 – 03/1988
E caroserie (SR2) E1800 02/1984 – 01/1988
B-SERIE platou / sasiu (UF) 1.8 04/1994 – 10/2001
B-SERIE platou / sasiu (UF) 3.0 4×4 03/1996 – 10/2000
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.2 i 03/1988 – 11/1991
B-SERIE platou / sasiu (UF) 3.0 03/1996 – 10/2000
B-SERIE platou / sasiu (UF) 3.4 4×4 10/1993 – 10/2000
B-SERIE platou / sasiu (UF) 3.4 10/1993 – 10/2000
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.5 TD 4×4 05/1996 – 10/2001
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.6 i 11/1989 – 07/1991
B-SERIE (UF) 2.6 12V 04/1996 – 07/1998
B-SERIE (UF) 2.2 12V 08/1991 – 03/1996
B-SERIE platou / sasiu (UF) 2.2 08/1991 – 03/1996
B-SERIE (UF) 1.8 01/1991 – 08/2000
626 III (GD) 2.0 08/1987 – 07/1989
626 III Hatchback (GD) 2.2 Turbo 10/1987 – 12/1991
B-SERIE (UF) 3.0 09/1993 – 12/1994
B-SERIE (UF) 3.0 4WD 09/1993 – 12/1994
MX-3 (EC) 1.6 i 11/1993 – 09/1998
626 II cupe (GC) 2.0 11/1982 – 10/1987
626 II cupe (GC) 1.6 (GC1061) 11/1982 – 07/1987
E caroserie (SR2) E1800 10/1983 – 08/1999
626 III Station Wagon (GV) 2.0 12V 09/1987 – 12/1992
MX-6 (GE) 2.0 02/1992 – 02/1997
MX-6 (GE) 2.5 i 24V (GE20L) 08/1994 – 02/1997
MX-6 (GE) 1.8 12/1995 – 02/1997
MX-6 (GE) 2.2 12/1995 – 02/1997
B-SERIE (UF) 2.5 D 4WD (UFY0) 04/1996 – 02/1999
B-SERIE (UF) 2.5 D 4WD (UFY0) 02/1996 – 06/1999
B-SERIE (UF) 2.5 D 04/1996 – 01/1999
B-SERIE (UF) 2.5 D 12/1996 – 05/2000
XEDOS 9 (TA) 2.5 24V (TA5P) 07/1993 – 07/2000
XEDOS 9 (TA) 2.0 24V 08/1993 – 01/2000
XEDOS 9 (TA) 2.3 24V (TA3P) 02/1995 – 01/2000
6 limuzina (GH) 3.7 09/2008 – 07/2013
XEDOS 9 (TA) 2.5 V6 (TA5P) 07/2000 – 09/2002
XEDOS 9 (TA) 2.0 (TAFP) 08/1998 – 08/2002
XEDOS 9 (TA) 2.5 (TA5P) 09/2000 – 09/2002
6 limuzina (GH) 1.8 MZR 08/2007 – 07/2013
6 limuzina (GH) 2.0 MZR (GHEFP, GH10F) 08/2007 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.5 MZR (GH5FS, GH5FP) 08/2007 – 07/2013
6 limuzina (GH) 2.0 MZR-CD (GH14) 08/2007 – 10/2010
6 limuzina (GH) 2.2 MZR-CD (GH10) 01/2009 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.2 MZR-CD (GH10) 01/2009 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.2 MZR-CD (GH10) 01/2009 – 12/2012
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.5 CDVi (UNY0W3) 12/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 3.0 CDVi 4×4 (UNY0E3) 12/2006 – –
6 limuzina (GH) 2.0 MZR (GHEFP) 01/2010 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.2 D (GH10) 01/2010 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.2 D (GH10) 01/2010 – 07/2013
6 limuzina (GG) 2.3 09/2006 – 12/2008
6 limuzina (GG) 3.0 09/2006 – 12/2008
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.6 4WD 10/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.5 TDi 4WD 08/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.5 TDi 08/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.6 4WD 10/2006 – –
BT-50 platou / sasiu (CD, UN) 2.6 10/2006 – –
6 limuzina (GH) 2.5 MZR 4WD (GH5AP, GH5AS) 01/2008 – 12/2012
6 limuzina (GH) 2.0 (GHEFP, GH10) 01/2010 – 12/2012

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
190 (W201) E 1.8 (201.018) 04/1990 – 08/1993
190 (W201) 2.0 (201.022) 10/1982 – 10/1984
190 (W201) 2.0 (201.023) 01/1986 – 05/1990
190 (W201) 2.0 (201.023) 08/1983 – 05/1990
190 (W201) E 2.0 01/1985 – 08/1993
190 (W201) E 2.0 (201.024) 10/1982 – 06/1993
190 (W201) E 2.3 09/1986 – 08/1991
190 (W201) E 2.3 (201.028) 10/1986 – 08/1993
190 (W201) D 2.0 (201.122) 08/1983 – 08/1989
190 (W201) D 2.0 (201.122) 08/1989 – 08/1993
190 (W201) D 2.5 (201.126) 04/1985 – 08/1993
190 (W201) D 2.5 (201.126) 08/1989 – 08/1993
190 (W201) Turbo-D 2.5 (201.128) 02/1988 – 08/1993
190 (W201) E 2.6 (201.029) 09/1986 – 08/1993
/8 (W114) 280 E (114.062) 06/1972 – 11/1976
/8 (W115) 200 D (115.115) 01/1968 – 01/1977
123 limuzina (W123) 200 02/1976 – 08/1980
123 limuzina (W123) 200 (123.020) 02/1976 – 08/1980
123 limuzina (W123) 200 06/1980 – 11/1985
123 limuzina (W123) 200 (123.220) 06/1980 – 11/1985
123 limuzina (W123) 230 E (123.223) 04/1980 – 12/1985
123 limuzina (W123) 230 (123.023) 02/1976 – 03/1981
123 limuzina (W123) 250 (123.026) 10/1979 – 07/1985
123 limuzina (W123) 280 (123.030) 02/1976 – 08/1981
123 limuzina (W123) 280 E (123.033) 08/1976 – 08/1981
123 limuzina (W123) 280 E (123.033) 02/1976 – 11/1985
123 limuzina (W123) 200 D (123.120) 07/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 200 D 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 220 D (123.126) 01/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 220 D 01/1977 – 03/1979
123 limuzina (W123) 240 D (123.123) 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 240 D (123.123) 02/1976 – 02/1979
123 limuzina (W123) 300 D (123.130) 02/1976 – 07/1980
123 limuzina (W123) 300 D (123.130) 03/1979 – 11/1985
123 limuzina (W123) 300 Turbo-D (123.133) 08/1981 – 07/1985
123 limuzina (W123) 250 (123.026) 02/1976 – 10/1979
123 T-Model (S123) 230 TE (123.283) 04/1980 – 11/1985
124 limuzina (W124) 200 (124.020) 01/1986 – 05/1990
124 limuzina (W124) 200 (124.020) 12/1985 – 05/1990
124 limuzina (W124) 200 E (124.021) 09/1988 – 08/1993
124 limuzina (W124) 200 E (124.021) 09/1988 – 12/1989
124 limuzina (W124) 230 E (124.023) 12/1984 – 03/1992
124 limuzina (W124) 230 E (124.023) 01/1985 – 06/1993
124 limuzina (W124) 260 E 4-matic (124.226) 09/1986 – 08/1992
124 limuzina (W124) 260 E (124.026) 09/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 260 E (124.026) 09/1985 – 12/1989
124 limuzina (W124) 260 E 4-matic (124.226) 12/1986 – 12/1989
124 limuzina (W124) 300 E 01/1985 – 12/1985
124 limuzina (W124) 300 E (124.030) 08/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 300 E 4-matic (124.230) 09/1986 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 E 4-matic 09/1986 – 02/1992
124 limuzina (W124) 300 E 06/1985 – 08/1992
124 limuzina (W124) 200 D (124.120) 12/1984 – 08/1989
124 limuzina (W124) 200 D (124.120) 08/1989 – 06/1993
124 limuzina (W124) 250 D (124.125) 04/1985 – 06/1993
124 limuzina (W124) 250 D (124.125) 01/1989 – 06/1993
E-CLASS (W124) E 250 D (124.126, 124.129) 07/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 250 Turbo-D (124.128) 09/1988 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 12/1984 – 08/1989
124 limuzina (W124) 300 D 4-matic (124.330) 09/1986 – 08/1992
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 08/1989 – 06/1993
E-CLASS (W124) E 300 D (124.131) 07/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 09/1986 – 09/1988
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D (124.133) 09/1988 – 06/1993
124 limuzina (W124) 200 01/1986 – 10/1992
E-CLASS (W124) E 200 (124.019) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 220 (124.022) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.029) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 280 (124.028) 06/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 300 E-24 (124.031) 09/1988 – 08/1992
E-CLASS (W124) E 320 (124.032) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 420 (124.034) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 500 (124.036) 06/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 500 E (124.036) 01/1991 – 06/1993
124 T-Model (S124) 200 TE (124.081) 09/1988 – 08/1992
124 T-Model (S124) 230 TE Cat (124.083) 06/1989 – 08/1992
124 T-Model (S124) 300 TE (124.090) 01/1986 – 08/1992
124 T-Model (S124) 200 T D (124.180) 09/1985 – 08/1991
124 T-Model (S124) 250 T D (124.185) 09/1985 – 06/1993
124 T-Model (S124) 250 T D (124.185) 01/1989 – 06/1993
124 T-Model (S124) 300 T D (124.190) 09/1986 – 06/1993
E-CLASS T-Model (S124) E 300 TD (124.191) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 200 T (124.079) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 220 T (124.082) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 320 T (124.092) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 250 TD (124.186) 06/1993 – 06/1996
E-CLASS T-Model (S124) E 280 T (124.088) 06/1993 – 06/1996
SL (R107) 280 SL (107.042) 08/1974 – 07/1985
SL (R107) 300 SL (107.041) 09/1985 – 08/1989
123 cupe (C123) 230 CE (123.243) 04/1980 – 12/1985
123 cupe (C123) 230 C (123.043) 05/1977 – 04/1980
123 cupe (C123) 280 C (123.050) 03/1977 – 03/1980
123 cupe (C123) 280 CE 09/1977 – 08/1979
123 cupe (C123) 280 CE 03/1977 – 11/1985
123 cupe (C123) 300 C Turbo-D (123.153) 09/1981 – 07/1985
124 cupe (C124) 230 CE (124.043) 03/1987 – 12/1992
124 cupe (C124) 300 CE 03/1987 – 12/1989
124 cupe (C124) 300 CE-24 (124.051) 09/1989 – 12/1992
E-CLASS Cabriolet (A124) E 200 (124.060) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 200 (124.040) 06/1993 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 220 (124.062) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 220 (124.042) 06/1993 – 06/1997
124 cupe (C124) 230 CE Cat (124.043) 06/1989 – 12/1992
124 cupe (C124) 300 CE (124.050) 03/1987 – 05/1993
124 Cabriolet (A124) 300 CE-24 (124.061) 04/1992 – 06/1993
E-CLASS Cabriolet (A124) E 320 (124.066) 06/1993 – 03/1998
E-CLASS cupe (C124) E 320 (124.052) 06/1993 – 06/1997
G-CLASS (W460) 230 GE (460,2) 05/1987 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 GE (460,2) 04/1982 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 G (460,2) 03/1979 – 07/1993
G-CLASS (W460) 280 GE (460,2) 08/1984 – 08/1989
G-CLASS (W460) 280 GE (460,2) 11/1979 – 08/1989
G-CLASS (W463) 350 Turbo GD (463.320, 463.321) 09/1991 – 08/1996
G-CLASS (W460) 240 GD (460,3) 03/1979 – 08/1987
G-CLASS (W460) 300 GD (460,3) 12/1979 – 12/1991
T1 platou / sasiu (B602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
T1 platou / sasiu (601) 208 D 2.3 06/1989 – 02/1996
MB bus (W631) D (631.333, 631.343, 631.334, 631.344) 02/1988 – 05/1992
MB bus (W631) D (631.333, 631.343, 631.334, 631.344) 12/1990 – 02/1996
SL (R129) 280 (129.058) 08/1993 – 10/2001
SL (R129) 300 SL (129.060) 03/1989 – 08/1993
SL (R129) 300 SL-24 (129.061) 03/1989 – 07/1993
SL (R129) 320 (129.063) 09/1993 – 10/2001
SL (R129) 500 (129.067) 09/1992 – 10/2001
G-CLASS (W461) 230 GE (461) 06/1993 – 07/2000
G-CLASS (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 06/1990 – 08/1997
G-CLASS (W461) 290 GD/G 290 D (461.337, 461.338) 06/1993 – 07/2000
G-CLASS (W463) 300 GD (463.327, 463.328) 09/1989 – 08/1993
G-CLASS (W461) 230 GE (461.238, 461.239) 09/1989 – 07/1996
G-CLASS (W463) 230 GE (463.224, 463.225) 06/1990 – 06/1993
G-CLASS (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 09/1989 – 08/1993
S-CLASS (W140) S 350 Turbo-D (140.134) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 280 (140.028) 02/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 300 SE, SEL/S320 (140.032, 140.033) 03/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 500 (140.050, 140.051) 01/1993 – 10/1998
C-CLASS (W202) C 200 D (202.120) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 D (202.121) 08/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 D (202.125) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 220 (202.022) 03/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 280 (202.028) 05/1993 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 (202.020) 01/1994 – 05/2000
E-CLASS cupe (C124) E 36 AMG (124.052) 05/1994 – 06/1997
E-CLASS Cabriolet (A124) E 36 AMG (124.066) 05/1994 – 03/1998
G-CLASS (W463) G 320 (463.230, 463.231) 09/1994 – 12/1997
G-CLASS (W461) G 280 CDI (461.304, 461.334, 461.339, 461.344, 461.390) 04/2009 – –
G-CLASS (W461) G 300 CDI (461.333) 04/2010 – 07/2023
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 08/2008 – 06/2012
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 208 D (901.371, 902.371, 902.372) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 212 D (902.471, 902.472) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 (902.071, 902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
E-CLASS (W210) E 220 D (210.004) 06/1995 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 (210.035) 06/1995 – 08/2000
E-CLASS (W210) E 230 (210.037) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W210) E 320 (210.055) 06/1995 – 06/1997
E-CLASS (W124) E 200 D (124.120) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 250 Turbo-D (124.128) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 Turbo-D (124.133) 06/1993 – 06/1995
E-CLASS (W124) E 300 4-matic (124.230) 06/1993 – 06/1995
124 limuzina (W124) 200 E (124.019) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 220 E (124.022) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 280 E (124.028) 10/1992 – 06/1993
124 limuzina (W124) 400 E 4.2 (124.034) 10/1992 – 06/1993
C-CLASS (W202) C 230 Kompressor (202.024) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 200 Kompressor (202.025) 10/1995 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 250 Turbo-D (202.128) 10/1995 – 05/2000
VITO bus (W638) 108 D 2.3 (638.164) 02/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 110 TD 2.3 (638.174) 02/1996 – 07/2003
VITO bus (W638) 113 2.0 (638.114, 638.194) 02/1996 – 07/2003
E-CLASS (W210) E 290 Turbo-D (210.017) 03/1996 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 280 (210.053) 01/1996 – 06/1997
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 318 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 319 CDI / BlueTEC (906.731, 906.733, 906.735) 03/2009 – 12/2018
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T (210.235) 06/1996 – 08/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 230 T (210.237) 06/1996 – 06/1997
E-CLASS T-Model (S210) E 290 T Turbo-D (210.217) 06/1996 – 07/1999
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 319 CDI / BlueTEC 4×4 (906.631, 906.633, 906.635,… 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 313 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 06/2006 – 12/2016
R-CLASS (W251, V251) R 350 CDI 4-matic (251.023, 251.123) 08/2010 – 12/2014
C-CLASS (W202) C 230 (202.023) 06/1996 – 06/1997
G-CLASS Cabrio (W463) G 300 TD (463.308) 09/1996 – 07/2000
G-CLASS (W463) G 300 TD (463.330, 463.331) 08/1996 – 07/2000
SLK (R170) 200 (170.435) 09/1996 – 03/2000
SLK (R170) 230 Kompressor (170.447) 09/1996 – 03/2000
V-CLASS (638/2) V 230 TD (638.274) 09/1996 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 230 (638.234, 638.294) 10/1996 – 07/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 270 T CDI 02/2000 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 270 CDI (210.016) 07/1999 – 03/2002
G-CLASS (W460) 250 GD (460,3) 10/1987 – 12/1992
R-CLASS (W251, V251) R 350 CGI 4-matic (251.057, 251.157) 10/2011 – 12/2014
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 513 CDI 4×4 (906.155, 906.253, 906.255, 906.153) 05/2011 – 12/2016
C-CLASS (W204) C 180 CDI (204.000) 04/2010 – 03/2014
C-CLASS (W204) C 200 CDI (204.001) 11/2009 – 03/2014
C-CLASS (W204) C 250 CDI 4-matic (204.082) 01/2011 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 300 CDI 4-matic (204.092) 01/2011 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 (204.057) 01/2011 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 4-matic (204.088) 01/2011 – 01/2014
VITO / MIXTO caroserie (W639) 110 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 113 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 116 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 122 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
VITO bus (W639) 110 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – 08/2014
VITO bus (W639) 113 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – –
VITO bus (W639) 116 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – –
VITO bus (W639) 122 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.811, 639.813, 639.815, 639.711, 639.713) 07/2010 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.811, 639.813, 639.815, 639.711, 639.713) 07/2010 – –
VIANO (W639) CDI 3.0 (639.811, 639.813, 639.815) 07/2010 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.811, 639.813, 639.815, 639.711,… 07/2010 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.811, 639.813, 639.815, 639.711,… 07/2010 – –
VITO bus (W639) 116 CDI 4×4 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – 08/2014
VITO bus (W639) 113 CDI 4×4 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2010 – 08/2014
E-CLASS (W210) E 280 (210.063) 12/1996 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 (210.065) 06/1997 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 300 Turbo-D (210.025) 12/1996 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T (210.265) 12/1996 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 300 T Turbo-D (210.225) 12/1996 – 07/1999
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 313 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 08/2011 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 313 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 08/2011 – 12/2016
CLK (C208) CLK 200 (208.335) 06/1997 – 06/2002
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.347) 06/1997 – 06/2000
CLK (C208) CLK 320 (208.365) 06/1997 – 06/2002
C-CLASS (W202) C 240 (202.026) 06/1997 – 05/2000
A-CLASS (W168) A 140 (168.031, 168.131) 07/1997 – 08/2004
A-CLASS (W168) A 160 (168.033, 168.133) 07/1997 – 08/2004
E-CLASS (W210) E 250 Turbo-D (210.015) 06/1997 – 07/1999
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.345) 06/1997 – 06/2000
T1 platou / sasiu (B602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
G-CLASS Cabrio (W463) 230 GE (463.204) 06/1990 – 02/1993
G-CLASS Cabrio (W463) 320 GE (463.208) 09/1994 – 11/1997
G-CLASS (W460) 250 GD (460,3) 12/1988 – 08/1992
G-CLASS (W460) 230 G (460,2) 02/1980 – 07/1987
G-CLASS Cabrio (W463) 350 G Turbo-D (463.300) 09/1991 – 09/1997
G-CLASS Cabrio (W463) 300 GD (463.307) 09/1989 – 08/1993
G-CLASS Cabrio (W463) 300 GE (463.207) 09/1989 – 09/1997
G-CLASS (W463) 250 GD (463.324, 463.325) 06/1990 – 10/1992
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 210 D (901.461, 901.462, 902.461, 902.462) 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 212 D (901.421, 902.412) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 D (901.361, 901.362, 902.361, 902.362) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 D 2.3 (903.311, 903.312, 903.322) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 D 2.3 (903.361, 903.362, 903.363) 02/1995 – 04/2000
E-CLASS (W210) E 240 (210.061) 06/1997 – 08/2000
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.261) 06/1997 – 03/2003
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.045) 06/1997 – 03/2002
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 312 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.421, 903.422, 903.423) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 310 D 2.9 (903.461, 903.462, 903.463) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 212 D (901.461, 901.462, 902.461, 902.462) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 D (901.311, 901.312, 901.321, 902.311, 902.312,… 01/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 312 D 2.9 (903.471, 903.472, 903.473) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 D (903.372, 903.373) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 (903.071, 903.072, 903.073, 903.671, 903.672,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 (902.011, 902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 (901.061, 901.062, 901.661, 901.662, 902.061,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 (903.011, 903.012, 903.013, 903.022, 903.612,… 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 (903.061, 903.062, 903.063, 903.661, 903.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 210 D (901.421, 902.412) 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 310 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.413, 903.421, 903.422,… 01/1997 – 04/2000
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 312 D 2.9 (903.461, 903.462, 903.463) 02/1995 – 04/2000
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 D (901.311, 901.312, 901.321, 902.311, 902.312,… 09/1996 – 04/2000
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 D (901.361, 901.362, 902.361, 902.362) 10/1996 – 04/2000
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 D 2.3 (903.311, 903.322) 11/1996 – 04/2000
SPRINTER 3-t bus (B903) 312 D 2.9 4×4 (903.473) 05/1997 – 08/2002
SPRINTER 3-t bus (B903) 310 D 4×4 (903.472, 903.473) 05/1997 – 08/2002
MB caroserie (W631) D (631.332, 631.342) 02/1988 – 05/1992
MB caroserie (W631) D (631.332, 631.342) 12/1990 – 02/1996
G-CLASS (W461) G 290 TD (461.335, 461.336) 07/1997 – 07/2001
C-CLASS (W202) C 220 CDI (202.133) 09/1997 – 05/2000
A-CLASS (W169) A 200 CDI (169.308, 169.008) 09/2004 – 06/2012
M-CLASS (W163) ML 320 (163.154) 02/1998 – 08/2002
M-CLASS (W163) ML 230 (163.136) 02/1998 – 06/2005
G-CLASS (W463) G 320 (463.232, 463.233, 463.244, 463.245) 07/1997 – 08/2004
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 (463.209, 463.250) 11/1997 – 08/2004
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 210 D (902.471, 902.472) 03/1997 – 04/2000
A-CLASS (W168) A 160 CDI (168.007) 07/1998 – 02/2001
A-CLASS (W168) A 170 CDI (168.008) 07/1998 – 02/2001
SL (R129) 320 (129.064) 05/1998 – 10/2001
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 (208.435) 03/1998 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.447) 03/1998 – 06/2000
CLK Cabriolet (A208) CLK 320 (208.465) 03/1998 – 03/2002
S-CLASS (W220, V220) S 320 (220.065, 220.165) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 430, S 430 L (220.070, 220.170) 10/1998 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 500, S 500 L (220.075, 220.175, 220.875) 10/1998 – 08/2005
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 319 CDI / BlueTEC 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 03/2009 – 12/2018
G-CLASS (W463) G 500 (463.247, 463.248, 463.249, 463.240, 463.241,… 04/1998 – 12/2015
G-CLASS Cabrio (W463) G 500 (463) 04/1998 – 12/2015
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 06/1998 – 07/1999
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 06/1998 – 03/2002
C-CLASS (W202) C 200 CDI (202.134) 03/1998 – 05/2000
C-CLASS (W204) C 350 CDI (204.023) 06/2011 – 01/2014
M-CLASS (W163) ML 430 (163.172) 02/1998 – 06/2005
T1 platou / sasiu (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 platou / sasiu (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
C-CLASS (W202) C 220 D (202.021) 07/1996 – 05/2000
E-CLASS (W210) E 220 D 05/1996 – 03/2002
VITO caroserie (W638) 108 D 2.3 (638.064, 638.068) 03/1997 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 110 D 2.3 (638.074, 638.078) 03/1997 – 07/2003
V-CLASS (638/2) V 220 CDI (638.294) 03/1999 – 07/2003
GLK-CLASS (X204) 350 CDI 4-matic (204.992) 02/2010 – 06/2015
VITO bus (W638) 108 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
VITO bus (W638) 110 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
VITO bus (W638) 112 CDI 2.2 (638.194) 03/1999 – 07/2003
A-CLASS (W168) A 190 (168.032, 168.132) 03/1999 – 08/2004
G-CLASS (W461) 250 GD (461) 02/1990 – 05/1993
G-CLASS (W463) 500 GE (463.228) 09/1993 – 12/1994
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.243, 463.246) 04/1999 – 07/2008
G-CLASS Cabrio (W463) G 350 CDI 07/2011 – 12/2015
G-CLASS (W463) G 350 CDI (463.346) 07/2011 – 08/2015
124 cupe (C124) 320 CE (124.052) 10/1992 – 05/1993
124 cupe (C124) 220 CE (124.042) 10/1992 – 05/1993
124 limuzina (W124) 320 E (124.032) 10/1992 – 06/1993
E-CLASS (W210) E 200 CDI (210.007) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 270 CDI (210.016) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 320 CDI (210.026) 07/1999 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 320 T CDI (210.226) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 270 T CDI (210.216) 07/1999 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 07/1999 – 03/2003
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D (124.133) 09/1986 – 09/1988
M-CLASS (W163) ML 270 CDI (163.113) 12/1999 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 55 AMG (163.174) 02/2000 – 06/2005
G-CLASS (W463) G 36 AMG (463.230) 01/1995 – 07/1998
VITO caroserie (W638) 108 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 110 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
VITO caroserie (W638) 112 CDI 2.2 (638.094) 03/1999 – 07/2003
C-CLASS (W204) C 200 (204.048) 05/2011 – 01/2014
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.026, 220.126) 08/1999 – 09/2002
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 319 CDI / BlueTEC 4×4 (906.131, 906.133, 906.135,… 03/2009 – 12/2018
SLK (R170) 200 Kompressor (170.444) 03/2000 – 04/2004
SLK (R170) 230 Kompressor (170.449) 03/2000 – 04/2004
SLK (R170) 320 (170.465) 03/2000 – 04/2004
S-CLASS (W220, V220) S 400 CDI (220.028, 220.128) 06/2000 – 08/2005
C-CLASS (W203) C 180 (203.035) 10/2000 – 05/2002
C-CLASS (W203) C 200 Kompressor (203.045) 05/2000 – 06/2002
C-CLASS (W203) C 240 (203.061) 05/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 320 (203.064) 05/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.004) 09/2000 – 06/2003
C-CLASS (W203) C 270 CDI (203.016) 12/2000 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.006, 203.008) 05/2000 – 02/2007
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 208 CDI (901.671, 902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 211 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 213 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 216 CDI (902.671, 902.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 CDI (903.671, 903.672, 903.673) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 311 CDI (903.671, 903.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 313 CDI (903.671, 903.672) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 316 CDI (903.671, 903.672, 903.673) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 208 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 211 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 213 CDI (901.661, 901.662, 902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 216 CDI (902.661, 902.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 208 CDI (901.611, 901.612, 901.621, 902.611, 902.612,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 211 CDI (901.621, 902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 213 CDI (901.621, 902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 216 CDI (902.611, 902.612, 902.621, 902.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 311 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 313 CDI (903.663, 903.662, 903.661) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 316 CDI (903.661, 903.662, 903.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 311 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 313 CDI (903.611, 903.612, 903.621, 903.622) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 316 CDI (903.611, 903.612, 903.613, 903.621, 903.622,… 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 E (903.372) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 2-t bus (B901, B902) 214 NGT (902.072, 902.671, 902.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t caroserie (B901, B902) 214 NGT (901.661, 902.061, 902.062, 902.661, 902.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 2-t platou / sasiu (B901, B902) 214 NGT (902.012, 902.611, 902.612) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 NGT (903.072, 903.671, 903.672) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 NGT (903.661, 903.061, 903.062, 903.063, 903.662) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 NGT (903.611, 903.612, 903.613, 903.622, 903.012,… 02/1995 – 05/2006
E-CLASS (W124) E 60 AMG (124.036) 05/1994 – 06/1995
CLK (C208) CLK 200 Kompressor (208.344) 06/2000 – 06/2002
CLK (C208) CLK 230 Kompressor (208.348) 06/2000 – 06/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 200 Kompressor (208.444) 06/2000 – 03/2002
CLK Cabriolet (A208) CLK 230 Kompressor (208.448) 06/2000 – 03/2002
SPRINTER 4-t bus (B904) 414 (904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 408 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 411 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 413 CDI (904.663, 904.662) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t bus (B904) 416 CDI (904.662, 904.663) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 4×4 (904.012, 904.013, 904.612, 904.613) 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 408 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 411 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 411 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 413 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 413 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 416 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 416 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 408 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 410 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 410 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 4×4 (904.062, 904.063, 904.662, 904.663) 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 408 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 411 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 413 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 416 CDI 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 411 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 413 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 416 CDI 4×4 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 408 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 410 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 410 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 02/1996 – 05/2006
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 412 D 4×4 05/1997 – 05/2006
E-CLASS (W210) E 200 Kompressor (210.048) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS (W210) E 240 (210.062) 08/2000 – 03/2002
E-CLASS T-Model (S210) E 200 T Kompressor (210.248) 08/2000 – 03/2003
E-CLASS T-Model (S210) E 240 T (210.262) 08/2000 – 03/2003
124 limuzina (W124) 230 E Cat (124.023) 06/1989 – 06/1993
124 cupe (C124) 230 CE (124.043) 03/1987 – 12/1992
124 T-Model (S124) 230 TE (124.083) 09/1985 – 08/1992
C-CLASS (W203) C 32 AMG Kompressor (203.065) 02/2001 – 02/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 180 (203.735) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS cupe (CL203) C 200 Kompressor (203.745) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI (203.706) 03/2001 – 01/2004
C-CLASS cupe (CL203) C 230 Kompressor (203.747) 03/2001 – 05/2002
G-CLASS (W463) G 400 CDI (463.332, 463.333) 12/2000 – 07/2006
G-CLASS Cabrio (W463) G 400 CDI (463.309) 12/2000 – 07/2006
C-CLASS T-Model (S203) C 200 Kompressor (203.245) 03/2001 – 05/2002
C-CLASS T-Model (S203) C 180 (203.235) 03/2001 – 05/2002
A-CLASS (W168) A 160 CDI (168.006) 02/2001 – 08/2004
A-CLASS (W168) A 170 CDI (168.009, 168.109) 02/2001 – 08/2004
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 313 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 05/2009 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 313 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 03/2009 – 12/2016
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.004) 02/2001 – 06/2003
SL (R230) 500 (230.475) 10/2001 – 01/2012
A-CLASS (W168) A 140 (168.031, 168.131) 01/2001 – 08/2004
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
M-CLASS (W163) ML 400 CDI (163.128) 09/2001 – 06/2005
M-CLASS (W163) ML 500 (163.175) 09/2001 – 06/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.6 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.9 (414.700) 02/2002 – 07/2005
VANEO (414) 1.7 CDI (414.700) 02/2002 – 07/2005
SL (R230) 55 AMG (230.474) 10/2001 – 06/2002
G-CLASS (W463) G 270 CDI (463.322, 463.323) 10/2001 – 07/2003
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 516 CDI 4×4 (906.153, 906.155, 906.255, 906.253) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 316 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 08/2011 – 12/2018
A-CLASS (W168) A 210 (168.035, 168.135) 12/2001 – 08/2004
CLK (C209) CLK 320 (209.365) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 240 (209.361) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.342) 09/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316) 10/2002 – 05/2009
C-CLASS (W203) C 180 Kompressor (203.046) 05/2002 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 Kompressor (203.042) 05/2002 – 02/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 180 Kompressor (203.746) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 200 Kompressor (203.742) 05/2002 – 05/2008
SL (R230) 55 AMG Kompressor (230.474) 06/2002 – 01/2012
C-CLASS (W203) C 240 4-matic (203.081) 07/2002 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 320 4-matic (203.084) 07/2002 – 02/2007
S-CLASS (W220, V220) S 350, S 350 L (220.067, 220.167) 09/2002 – 08/2005
S-CLASS (W220, V220) S 320 CDI (220.025, 220.125) 09/2002 – 08/2005
SPRINTER 3-t bus (B903) 311 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 313 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 314 4×4 (903.672, 903.673) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t bus (B903) 316 CDI 4×4 (903.672, 903.673) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 314 4×4 (903.661, 903.662, 903.663) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 311 CDI 4×4 (903.662, 903.663) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 313 CDI 4×4 (903.662, 903.663) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 316 CDI 4×4 (903.662, 903.663) 02/2001 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 314 4×4 (903.612, 903.613, 903.622) 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 311 CDI 4×4 (903.612, 903.613, 903.622, 903.623) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 313 CDI 4×4 (903.612, 903.613, 903.622, 903.623) 04/2000 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 316 CDI 4×4 (903.612, 903.613, 903.622, 903.623) 08/2002 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 312 D 2.9 4×4 (903.461, 903.462) 05/1997 – 08/2002
SL (R230) 350 (230.467) 03/2003 – 01/2012
C-CLASS (W203) C 30 CDI AMG (203.018) 01/2003 – 02/2007
M-CLASS (W163) ML 350 (163.157) 08/2002 – 06/2005
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.442) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 240 (209.461) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 320 (209.465) 02/2003 – 03/2010
SL (R230) 600 (230.476) 04/2003 – 01/2012
M-CLASS (W163) ML 350 02/2003 – 06/2005
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 D 2.3 (903.361) 02/1995 – 04/2000
C-CLASS (W203) C 200 CDI (203.007) 04/2003 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 200 CGI Kompressor (203.043) 07/2003 – 02/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 200 CDI (203.707) 03/2003 – 05/2008
SL (R230) 65 AMG (230.479) 03/2004 – 01/2012
VIANO (W639) 3.2 (639.711, 639.811, 639.813) 09/2003 – –
VIANO (W639) 3.2 (639.713, 639.813, 639.815) 09/2003 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.711, 639.713, 639.811, 639.813, 639.815) 09/2003 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.711, 639.713, 639.811, 639.813, 639.815) 09/2003 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 115 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2003 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 111 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2003 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 119 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2003 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 122 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2003 – –
VITO bus (W639) 119 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2003 – –
VITO bus (W639) 111 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2003 – –
VITO bus (W639) 115 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2003 – –
VITO bus (W639) 122 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2003 – –
C-CLASS (W203) C 230 Kompressor (203.040) 02/2004 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.008) 04/2003 – 02/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI (203.708) 02/2004 – 05/2008
C-CLASS (W203) C 55 AMG (203.076) 02/2004 – 02/2007
C-CLASS (W204) C 63 AMG (204.077) 02/2008 – 01/2014
SLR (R199) 5.4 (199.376) 04/2004 – –
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 06/2004 – 07/2006
VITO / MIXTO caroserie (W639) 109 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 09/2003 – –
VITO bus (W639) 109 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2003 – –
A-CLASS (W169) A 170 (169.032, 169.332) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 150 (169.031, 169.331) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 (169.033, 169.333) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 160 CDI (169.006, 169.306) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 180 CDI (169.007, 169.307) 09/2004 – 06/2012
A-CLASS (W169) A 200 CDI (169.008, 169.308) 09/2004 – 06/2012
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 180 CDI (245.207) 03/2005 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 200 CDI (245.208) 03/2005 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 170 (245.232) 03/2005 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 200 (245.233) 03/2005 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 200 TURBO (245.234) 03/2005 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 150 (245.231) 03/2005 – 11/2011
M-CLASS (W164) ML 350 4-matic (164.186) 02/2005 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 500 4-matic (164.175) 07/2005 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 280 CDI 4-matic (164.120) 07/2005 – 07/2009
M-CLASS (W164) ML 320 CDI 4-matic (164.122) 07/2005 – 07/2009
C-CLASS cupe (CL203) C 350 (203.756) 01/2005 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 230 (203.752) 01/2005 – 05/2008
C-CLASS (W203) C 320 CDI (203.020) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 280 (203.054) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 280 4-matic (203.092) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 350 (203.056) 01/2005 – 02/2007
C-CLASS (W203) C 350 4-matic (203.087) 01/2005 – 02/2007
VITO bus (W639) 123 (639.701) 06/2004 – 07/2008
VIANO (W639) 3.7 (639.815) 06/2004 – –
C-CLASS (W203) C 230 (203.052) 01/2005 – 02/2007
R-CLASS (W251, V251) R 350 4-matic (251.065, 251.165) 08/2005 – 12/2012
R-CLASS (W251, V251) R 500 4-matic (251.075, 251.175) 08/2005 – 12/2014
R-CLASS (W251, V251) R 320 CDI 4-matic (251.022, 251.122) 01/2006 – 07/2010
M-CLASS (W164) ML 63 AMG 4-matic (164.177) 01/2006 – 12/2011
SL (R230) 350 (230.456) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 500 (230.471) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 600 (230.477) 03/2006 – 01/2012
SL (R230) 55 AMG (230.472) 03/2006 – 01/2012
R-CLASS (W251, V251) R 280 CDI 4-matic (251.020) 05/2006 – 12/2012
SPRINTER 3-t bus (B906) 224 (906.713) 06/2006 – 12/2013
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 224 (906.613) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 224 (906.113, 906.213) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 209 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 209 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t bus (B906) 211 CDI (906.711, 906.713) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 211 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 211 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 213 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 213 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t bus (B906) 215 CDI (906.711, 906.713) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 215 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 215 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 218 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 218 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 324 (906.733, 906.735) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 311 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 315 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 324 (906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 311 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 315 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 324 (906.133, 906.135, 906.233, 906.235, 906.132,… 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 311 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 315 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 309 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 309 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 318 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 318 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 509 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 509 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 511 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 511 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 515 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 515 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 518 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 518 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
M-CLASS (W164) ML 420 CDI 4-matic (164.128) 02/2006 – 09/2009
VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.713) 07/2005 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.711, 639.713, 639.811, 639.813,… 07/2005 – –
VIANO (W639) CDI 3.0 (639.811, 639.813, 639.815) 02/2006 – –
R-CLASS (W251, V251) R 63 AMG 4-matic (251.077, 251.177) 02/2006 – 12/2010
SLR (R199) 5.4 722 Edition 10/2006 – –
G-CLASS (W463) G 320 CDI (463.343) 09/2006 – 12/2012
VITO bus (W639) 109 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2006 – –
124 limuzina (W124) 200 E 11/1992 – 05/1993
124 limuzina (W124) 300 E-24 AMG (124.031) 09/1991 – 06/1993
124 T-Model (S124) 200 T 09/1989 – 10/1992
C-CLASS (W204) C 200 CDI (204.007, 204.006) 01/2007 – 12/2009
C-CLASS (W204) C 220 CDI (204.008) 01/2007 – 11/2008
C-CLASS (W204) C 320 CDI (204.022) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 180 Kompressor (204.046) 01/2007 – 01/2009
C-CLASS (W204) C 200 Kompressor (204.041) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 230 (204.052) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 280 (204.054) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 (204.056) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 230 4-matic (204.085) 07/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 280 4-matic (204.081) 07/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 4-matic (204.087) 07/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 320 CDI 4-matic (204.089) 07/2007 – 01/2014
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 CDI (463.303) 09/2006 – 12/2012
C-CLASS (W203) 3.5 (203.056) 01/2005 – 02/2007
R-CLASS (W251, V251) R 350 (251.056, 251.156) 01/2007 – 12/2012
R-CLASS (W251, V251) R 500 4-matic (251.072, 251.172) 05/2007 – 12/2014
R-CLASS (W251, V251) R 280 CDI (251.121, 251.026, 251.126) 05/2006 – 12/2012
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 313 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 12/2016
C-CLASS (W204) C 63 AMG (204.077) 02/2008 – 01/2014
M-CLASS (W164) ML 500 4-matic (164.172) 12/2007 – 12/2011
SLR Roadster (R199) 5.4 04/2007 – –
SL (R230) 350 (230.458) 04/2008 – 01/2012
SL (R230) 63 AMG (230.470) 03/2008 – 01/2012
SL (R230) 280 (230.454) 03/2008 – 01/2012
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 D 4×4 05/1997 – 05/2006
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 310 D 2.9 4×4 (903.461, 903.462) 06/1997 – 04/2000
G-CLASS (W463) G 55 AMG (463.270, 463.271) 08/2006 – 12/2012
SPRINTER 3-t bus (B903) 310 D (903.471, 903.472, 903.473) 01/1997 – 12/1999
VITO bus (W639) 109 CDI 4×4 (639.701) 09/2007 – 08/2014
VITO / MIXTO caroserie (W639) 111 CDI (639.601, 639.603) 09/2007 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 120 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 07/2006 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 111 CDI 4×4 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2007 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 115 CDI 4×4 (639.601, 639.603, 639.605) 07/2006 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 126 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2007 – –
VITO bus (W639) 126 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2007 – –
VITO bus (W639) 111 CDI 4×4 (639.701, 639.703, 639.705) 09/2007 – 08/2014
VITO bus (W639) 111 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 09/2007 – –
VITO bus (W639) 115 CDI 4×4 (639.701, 639.705) 09/2007 – 08/2014
VITO bus (W639) 120 CDI (639.701, 639.703, 639.705) 07/2006 – –
GLK-CLASS (X204) 280 4-matic (204.981) 06/2008 – 06/2009
GLK-CLASS (X204) 350 4-matic (204.987) 06/2008 – 04/2011
R-CLASS (W251, V251) R 280 4-matic (251.062) 05/2007 – 12/2011
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.711, 639.713, 639.811, 639.813, 639.815) 08/2005 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 109 CDI (639.601, 639.603, 639.605) 08/2006 – –
VIANO (W639) 3.5 (639.811, 639.813, 639.815) 09/2007 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 123 (639.601) 06/2004 – 07/2008
SLR Roadster (R199) 5.4 10/2006 – –
C-CLASS (W204) C 180 Kompressor (204.044, 204.045) 01/2008 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 CGI (204.065) 09/2008 – 01/2014
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 170 NGT (245.233) 04/2008 – 11/2011
C-CLASS (W204) C 250 CDI (204.003) 08/2008 – 01/2014
G-CLASS Cabrio (W463) 200 GE (463.200) 01/1990 – 07/1993
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 310 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 310 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 310 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3-t bus (B906) 210 CDI (906.711, 906.713) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 210 CDI (906.611, 906.613) 03/2009 – 12/2016
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 180 NGT (245.233) 04/2008 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 160 (245.231) 04/2009 – 11/2011
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 180 (245.232) 04/2009 – 11/2011
SL (R230) 300 (230.454) 04/2009 – 01/2012
C-CLASS (W204) C 220 CDI (204.002) 12/2008 – 01/2014
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 313 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 313 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 06/2006 – 05/2016
SL (R230) 65 AMG Black Series (230.479) 07/2008 – 01/2012
R-CLASS (W251, V251) R 300 CDI (251.021, 251.121, 251.026, 251.126) 07/2009 – 12/2012
R-CLASS (W251, V251) R 300 CDI 4-matic (251.020) 07/2009 – 12/2012
R-CLASS (W251, V251) R 350 CDI 4-matic (251.022, 251.122) 07/2009 – 12/2012
R-CLASS (W251, V251) R 350 CDI 4-matic (251.124, 251.125) 01/2006 – 12/2014
R-CLASS (W251, V251) R 300 (251.054, 251.154) 07/2009 – 12/2014
C-CLASS (W204) C 350 CDI (204.022) 07/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 CDI 4-matic (204.089) 07/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 250 CGI (204.047) 07/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 300 (204.054) 07/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 300 4-matic (204.081) 07/2007 – 01/2014
M-CLASS (W164) ML 300 CDI 4-matic (164.120) 07/2009 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.122) 07/2009 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.125, 164.124) 09/2009 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 450 CDI 4-matic (164.128) 09/2009 – 12/2011
C-CLASS (W204) C 350 CDI (204.025) 10/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 350 CDI 4-matic (204.092) 10/2009 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 180 CGI (204.049) 01/2007 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 200 CGI (204.048) 01/2007 – 01/2014
GLK-CLASS (X204) 300 4-matic (204.981) 07/2009 – 12/2015
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 216 (906.113, 906.213) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 210 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 213 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 216 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 219 CDI / BlueTEC (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 216 (906.613) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3-t bus (B906) 216 (906.713) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 316 (906.133, 906.135, 906.233, 906.235) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 316 (906.635, 906.633) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 316 (906.733, 906.735) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 216 CDI (906.611, 906.613) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 219 CDI / BlueTEC (906.611, 906.613) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 316 NGT (906.133, 906.135, 906.233, 906.235) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 516 NGT (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 516 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 524 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 524 (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 519 CDI / BlueTEC (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 519 CDI / BlueTEC (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 316 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 316 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 319 CDI / BlueTEC (906.131, 906.133, 906.135, 906.231,… 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 319 CDI / BlueTEC (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 510 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 513 CDI (906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 05/2016
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 516 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 516 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 513 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 05/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 510 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 424 (906.655, 906.657, 906.653) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 416 CDI (906.653, 906.655, 906.657, 906.633, 906.635,… 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 419 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 424 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 416 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 419 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 311 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 311 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 311 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 315 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 315 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 315 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 318 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 318 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 316 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 316 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 318 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 02/2008 – 12/2009
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 415 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 418 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
124 cupe (C124) 300 CE-24 (124.051) 09/1989 – 12/1992
124 limuzina (W124) 300 E-24 (124.031) 09/1988 – 08/1992
124 Cabriolet (A124) 300 CE-24 (124.061) 04/1992 – 06/1993
GLK-CLASS (X204) 350 CDI 4-matic (204.992) 07/2009 – 01/2010
M-CLASS (W164) ML 300 CDI 4-matic (164.121) 02/2010 – 12/2011
M-CLASS (W164) ML 350 CDI 4-matic (164.125, 164.124) 02/2010 – 12/2011
G-CLASS Cabrio (W463) G 500 (463.202) 12/2009 – 08/2014
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 512 D (667.321, 667.322, 667.323) 09/1996 – 12/2010
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 512 D (667.351, 667.352, 667.353) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 612 D (668.321, 668.322, 668.323) 09/1996 – 12/2010
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 612 D (668.351, 668.352, 668.353) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 612 D (668.331, 668.332) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 613 D, 614 D (668.321, 668.322, 668.323) 09/1996 – –
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 613 D, 614 D (668.351, 668.352, 668.353) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 613 D, 614 D (668.331, 668.332) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 615 D, 616 D (668.321, 668.322, 668.323) 09/1998 – –
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 615 D, 616 D (668.351, 668.352, 668.353) 09/1998 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 615 D, 616 D (668.331, 668.332) 09/1998 – –
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 812 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) 09/1996 – 12/2010
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 812 D (670.351, 670.352, 670.353) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 812 D (670.331, 670.332) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 D, 814 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 813 D, 814 D (670.351, 670.352, 670.353) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 D, 814 D (670.331, 670.332) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 D, 816 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) 09/1996 – 12/2010
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 815 D, 816 D (670.351, 670.352, 670.353) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 D, 816 D (670.331, 670.332) 09/1996 – –
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 DA, 814 DA 4×4 (670.421, 670.422, 670.423) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 813 DA, 814 DA 4×4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 DA, 814 DA 4×4 (670.431, 670.432) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 DA, 816 DA 4×4 (670.421, 670.422, 670.423) 09/1996 – 12/2010
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 815 DA, 816 DA 4×4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) 09/1996 – 12/2010
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 DA, 816 DA 4×4 (670.431, 670.432) 09/1996 – 12/2010
VARIO bus (B670) O 810 (670.373, 670.374) 09/1996 – 12/2010
VARIO bus (B670) O 812 (670.373, 670.674) 09/1996 – 12/2010
VARIO bus (B670) O 814 (670.373, 670.374) 09/1996 – 12/2010
VARIO bus (B670) O 815 (670.373, 670.374) 09/1996 – 12/2010
VARIO cabina cu motor 810 DT (670.398) 09/1996 – 06/2006
VARIO cabina cu motor 814 DT (670.398) 09/1996 – 06/2006
VARIO cabina cu motor 816 DT (670.398) 09/1996 – 06/2006
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B905) 616 CDI (905.612, 905.613, 905.622, 905.623) 04/2001 – 05/2006
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 613 D, 614 D (668.321, 668.322, 668.323) 09/1996 – 12/2011
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 613 D, 614 D (668.351, 668.352, 668.353) 09/1996 – 12/2011
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 613 D, 614 D (668.331, 668.332) 09/1996 – 11/2012
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 615 D, 616 D (668.321, 668.322, 668.323) 09/1998 – –
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 615 D, 616 D (668.331, 668.332) 09/1998 – –
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 D, 814 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 813 D, 814 D (670.351, 670.352, 670.353) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 D, 814 D (670.331, 670.332) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 D, 816 D (670.321, 670.322, 670.323, 670.324) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 815 D, 816 D (670.351, 670.352, 670.353) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 D, 816 D (670.331, 670.332) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 DA, 814 DA 4×4 (670.421, 670.422, 670.423) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 813 DA, 814 DA 4×4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 813 DA, 814 DA 4×4 (670.431, 670.432) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 DA, 816 DA 4×4 (670.421, 670.422, 670.423) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 815 DA, 816 DA 4×4 (669.599, 670.451, 670.452, 670.453) 09/1996 – 12/2013
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 DA, 816 DA 4×4 (670.431, 670.432) 09/1996 – 12/2013
VARIO caroserie (B667, B670, B668) 615 D, 616 D (668.351, 668.352, 668.353) 09/1998 – 12/2010
123 limuzina (W123) 230 01/1976 – 12/1978
123 limuzina (W123) 240 D 01/1976 – 12/1983
123 limuzina (W123) 280 E 01/1976 – 12/1980
123 cupe (C123) 280 C 03/1977 – 12/1980
123 cupe (C123) 280 CE 09/1980 – 12/1981
123 limuzina (W123) 280 E 09/1980 – 12/1981
123 cupe (C123) 300 CD (123.153) 09/1981 – 12/1982
123 limuzina (W123) 300 D 01/1976 – 12/1979
124 limuzina (W124) 300 D 09/1989 – 06/1993
SL (R129) 300 SL 09/1989 – 12/1993
124 limuzina (W124) 500 E 09/1991 – 06/1993
C-CLASS cupe (CL203) C 230 Kompressor (203.747) 09/2001 – 12/2002
C-CLASS (W202) C 36 AMG (202.028) 09/1994 – 12/1996
CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (204.975) 09/2003 – 12/2005
CLK (C209) CLK 500 (209.375) 09/2002 – 12/2005
G-CLASS (W463) G 500 (463.249) 09/2004 – 12/2005
R-CLASS (W251, V251) R 500 4-matic 01/2006 – 12/2006
SLK (R170) 230 Kompressor (170.447) 09/1997 – 12/2000
M-CLASS (W164) ML 450 Hybrid 4-matic (164.195) 09/2009 – 12/2011
R-CLASS (W251, V251) R 320 CDI 4-matic 09/2008 – 12/2009
R-CLASS (W251, V251) R 320 CDI 4-matic 09/2006 – 12/2008
R-CLASS (W251, V251) R 350 CDI 4-matic 09/2009 – 12/2012
M-CLASS (W164) ML 500 4-matic (164.175) 09/2005 – 12/2006
M-CLASS (W164) ML 320 CDI 4-matic 09/2006 – 12/2008
M-CLASS (W164) ML 350 CDI 4-matic 09/2010 – 12/2011
C-CLASS (W202) C 230 (202.024) 09/1998 – 05/2000
M-CLASS (W164) ML 350 CDI 4-matic 09/2009 – 12/2010
C-CLASS (W203) C 220 CDI (203.006) 05/2000 – 02/2007
B-CLASS Sports Tourer (W245) F-CELL (242.890) 01/2010 – 11/2011
E-CLASS T-Model (S210) E 220 T CDI (210.206) 05/1999 – 03/2003
C-CLASS (W204) C 220 CDI (204.008) 01/2007 – 11/2008
CLK (C209) CLK 270 CDI (209.316) 02/2003 – 06/2005
E-CLASS (W210) E 220 CDI (210.006) 07/1999 – 03/2002
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 200 CDI (245.208) 03/2005 – 11/2011
C-CLASS cupe (CL203) C 220 CDI 03/2001 – 01/2004
CLK (C209) CLK 240 (209.361) 06/2002 – 05/2009
G-CLASS (W463) G 63 AMG (463.273) 05/2012 – 03/2018
G-CLASS Cabrio (W463) 200 GE (463.200) 01/1990 – 07/1993
G-CLASS (W463) 200 GE (463.220) 01/1990 – 07/1993
R-CLASS (W251, V251) R 320 CDI 4-matic (251.125) 01/2006 – 12/2012
VIANO (W639) 3.7 (639.811, 639.813, 639.815) 06/2004 – 07/2007
VITO bus (W639) 123 (639.701, 639.703, 639.705) 06/2004 – 07/2008
VITO / MIXTO caroserie (W639) 123 (639.601, 639.603, 639.605) 06/2004 – 07/2008
B-CLASS Sports Tourer (W245) B 200 03/2005 – 11/2011
VIANO (W639) CDI 2.2 4-matic (639.711, 639.713, 639.811, 639.813,… 03/2006 – –
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 316 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 08/2011 – 12/2018
SPRINTER 3-t bus (B906) 213 CDI (906.711, 906.713) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3-t bus (B906) 216 CDI (906.711, 906.713) 06/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 518 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 516 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 511 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 513 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 515 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 519 CDI / BlueTEC 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 511 CDI 4×4 (906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 515 CDI 4×4 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 518 CDI 4×4 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2009
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 519 CDI / BlueTEC 4×4 (906.153, 906.155, 906.253,… 03/2009 – 12/2018
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.601, 415.603) 11/2012 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.601, 415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 108 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 109 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 316 LGT (906.133, 906.135, 906.233, 906.235) 01/2011 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 513 CDI (906.155, 906.253, 906.255, 906.153) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 513 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 213 CDI (906.611, 906.613) 06/2006 – 12/2016
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 316 NGT (906.633, 906.635) 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 316 LGT (906.633, 906.635) 01/2011 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t bus (B906) 415 CDI (906.653) 06/2006 – 09/2020
SPRINTER 5-t bus (B906) 515 CDI (906.655, 906.657) 06/2006 – 09/2020
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 312 D 2.9 (903.411, 903.412, 903.413, 903.421, 903.422,… 12/1998 – 09/2001
SPRINTER 3-t bus (B903) 308 D (903.371, 903.372, 903.373) 03/1997 – 04/2000
C-CLASS (W204) C 63 AMG (204.077) 02/2008 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 63 AMG DR 520 07/2010 – 01/2014
SL (R129) SL 320 (129.063) 09/1994 – 12/1997
SL (R230) 500 09/2002 – 12/2005
E-CLASS (W210) E 320 4-matic (210.082) 09/1997 – 12/1998
E-CLASS (W210) E 320 (210.065) 09/1997 – 12/1998
C-CLASS (W202) C 43 AMG 09/1997 – 12/1998
C-CLASS (W203) C 55 AMG 09/2004 – 12/2005
CLK (C209) CLK 55 AMG (209.376) 09/2002 – 12/2005
CLK Cabriolet (A209) CLK 55 AMG (209.476) 09/2003 – 12/2005
SLK (R170) 230 (170.449) 09/2000 – 04/2004
VITO / MIXTO caroserie (W639) 113 CDI 4×4 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 116 CDI 4×4 (639.601, 639.603, 639.605) 09/2010 – –
C-CLASS (W204) C 220 CDI 4-matic (204.084) 02/2013 – 01/2014
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 316 LGT 09/2008 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 411 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2009 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 411 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2009 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 415 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2009 – 12/2009
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 418 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2009 – 05/2016
C-CLASS (W204) C 220 CDI (204.002) 10/2008 – 01/2014
G-CLASS (W463) G 500 (463.222, 463.236, 463.237, 463.242) 05/2008 – 08/2015
G-CLASS (W463) G 65 AMG 05/2012 – 04/2018
C-CLASS (W204) C 180 CGI (204.031) 01/2008 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 300 (204.055) 02/2011 – 01/2014
C-CLASS (W204) C 300 4-matic (204.080) 02/2011 – 01/2014
G-CLASS (W461) G 270 CDI 01/2003 – 12/2006
VITO / MIXTO caroserie (W639) E-CELL (639.601, 639.603, 639.605) 03/2012 – –
VITO bus (W639) E-CELL (639.703) 03/2012 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 112 (415.603) 06/2013 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 111 CDI (415.703, 415.705) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 112 (415.703) 06/2013 – 08/2021
VARIO cabina cu motor 812 DT (670.398) 09/1996 – 06/2006
VARIO cabina cu motor 613 D, 614 D (669.599, 669.899) 01/2006 – 12/2013
VARIO cabina cu motor 615 D, 616 D (669.599, 669.899) 01/2006 – 12/2013
VARIO cabina cu motor 618 D (669.599, 669.899) 09/2006 – 12/2013
VARIO bus (B670) O 813 (670.373, 670.374) 01/2006 – 12/2013
VARIO bus (B670) O 816 D (670.373, 670.374) 01/2006 – 12/2013
VARIO bus (B670) O 818 D (670.373, 670.374) 09/2006 – –
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 311 CDI (906.133, 906.135) 06/2011 – 12/2016
V-CLASS (W447) V 200 CDI / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2014 – –
V-CLASS (W447) V 220 CDI / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2014 – –
V-CLASS (W447) V 250 BlueTEC / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2014 – –
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 310 D 09/1996 – 05/2001
124 Cabriolet (A124) 320 CE (124.066) 10/1992 – 05/1993
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 312 D 10/1999 – 05/2001
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 310 D 09/1996 – 05/2001
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 412 D 10/1999 – 05/2001
E-CLASS (W124) E 420 (124.034) 06/1993 – 12/1995
C-CLASS (W203) C 320 FLEX 09/2003 – 12/2005
VITO caroserie (W447) 109 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 10/2014 – –
VITO caroserie (W447) 111 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 10/2014 – –
VITO caroserie (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 10/2014 – –
VITO caroserie (W447) 116 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 10/2014 – –
VITO caroserie (W447) 119 CDI / BlueTEC (447.601, 447.603, 447.605) 10/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 109 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 111 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 109 CDI / 109 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 111 CDI / 111 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 114 CDI / 114 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 116 CDI / 116 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 119 CDI / 119 BlueTEC (447.701, 447.703, 447.705) 10/2014 – –
VITO Tourer (W447) 119 CDI / 119 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,… 12/2014 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 07/2015 – –
V-CLASS (W447) V 250 BlueTEC / d 4-matic (447.811, 447.813, 447.815) 12/2014 – –
G-CLASS (W463) G 63 AMG 6×6 12/2014 – 03/2018
V-CLASS (W447) V 200 CDI / d 4-matic (447.811, 447.813, 447.815) 04/2015 – –
V-CLASS (W447) V 220 CDI / d 4-matic (447.811, 447.813, 447.815) 03/2015 – –
G-CLASS (W463) G 350 d (463.348) 06/2015 – 04/2018
G-CLASS (W463) G 500 (463.234, 463.239) 06/2015 – 04/2018
G-CLASS (W463) AMG G 63 (463.272) 06/2015 – 03/2018
G-CLASS (W463) AMG G 65 (463.274, 463.275) 06/2015 – 04/2018
VITO caroserie (W447) 114 CDI 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 07/2015 – –
VITO caroserie (W447) 116 CDI 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 07/2015 – –
VITO caroserie (W447) 119 CDI / BlueTEC 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 07/2015 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 07/2015 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 07/2015 – –
VITO Tourer (W447) 114 CDI / 114 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,… 07/2015 – –
VITO Tourer (W447) 116 CDI / 116 BlueTEC 4-matic (447.701, 447.703,… 07/2015 – –
123 limuzina (W123) 300 D 09/1979 – 12/1981
123 cupe (C123) 300 D (123.153) 03/1977 – 12/1981
SPRINTER 5-t bus (B906) 519 CDI (906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t bus (B906) 516 CDI (906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 5-t bus (B906) 513 CDI (906.655, 906.657) 03/2009 – 12/2016
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 413 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 06/2006 – 12/2016
VITO caroserie (W447) 2.0 (447.603, 447.605) 09/2015 – –
VITO Tourer (W447) 2.0 (447.703, 447.705) 01/2016 – –
C-CLASS (W203) C 270 CDI (203.016) 12/2000 – 02/2007
SPRINTER 3-t bus (B906) 211 CDI (906.711, 906.713) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3-t bus (B906) 214 CDI (906.711, 906.713) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 211 CDI (906.611, 906.613) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3-t caroserie (B906) 214 CDI (906.611, 906.613) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 214 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B906) 211 CDI (906.111, 906.113, 906.211, 906.213) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 311 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 314 CDI (906.731, 906.733, 906.735) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 314 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 311 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 314 CDI 4×4 (906.631, 906.633, 906.635, 906.637) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 314 CDI 4×4 (906.731, 906.733, 906.735) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 511 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 514 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 514 CDI 4×4 (906.653, 906.655, 906.657) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 311 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 314 CDI (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233,… 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B906) 314 CDI 4×4 (906.131, 906.133, 906.135, 906.231, 906.233… 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 511 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 514 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 514 CDI 4×4 (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 414 CDI (906.653, 906.655, 906.657) 05/2016 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 414 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 05/2016 – 12/2018
V-CLASS (W447) V 250 (447.813, 447.815) 03/2014 – –
VARIO platou / sasiu (B670, B668, B667) 815 D (670.324, 670.323, 670.322, 670.321) 09/1996 – 12/2013
R-CLASS (W251, V251) R 400 4-matic (251.166) 01/2014 – 10/2017
R-CLASS (W251, V251) R 320 4-matic (251.163) 01/2014 – 10/2017
M-CLASS (W164) ML 300 4-matic (164.182) 03/2010 – 12/2011
R-CLASS (W251, V251) R 300 (251.154) 01/2011 – 12/2014
G-CLASS (W460) 200 G 07/1982 – 08/1989
G-CLASS Cabrio (W463) G 350 CDI (463.306) 06/2009 – 12/2011
G-CLASS (W463) G 350 CDI (463.306, 463.340, 463.341, 463.346) 06/2009 – 12/2011
G-CLASS (W463) G 320 CDI (463.321) 09/1996 – 08/1999
G-CLASS Cabrio (W463) G 320 CDI (463.320) 09/1996 – 08/1999
VITO Tourer (W447) 119 Flex (447.703) 11/2015 – –
VIANO (W639) CDI 2.2 (639.811, 639.813, 639.815) 01/2014 – –
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 415 CDI (906.631, 906.633, 906.635, 906.655) 03/2012 – 09/2020
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 415 CDI (906.155) 01/2012 – 09/2020
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B906) 515 CDI (906.155) 06/2011 – 09/2020
C-CLASS (W204) C 300 Flexfuel 01/2008 – 12/2012
M-CLASS (W164) ML 320 CDI 4-matic (164.124, 164.125, 164.122) 07/2005 – 07/2011
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 413 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 06/2006 – 12/2016
G-CLASS (W463) G 300 (463.228, 463.227) 06/1993 – 08/1997
SPRINTER 3,5-t caroserie (B906) 315 CDI (906.633, 906.637) 12/2014 – 09/2020
E-CLASS (W124) E 500 (124.036) 07/1993 – 10/1994
SPRINTER 4-t caroserie (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B904) 414 NGT 02/1995 – 05/2006
SPRINTER 3-t Tourer Bus (B907) 211 CDI (907.721, 907.723) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t Tourer Bus (B907) 214 CDi (907.721, 907.723) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t caroserie (B910) 211 CDI (910.621, 910.623) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t caroserie (B910) 214 CDI (910.621, 910.623) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B910, B907) 211 CDI (910.121, 910.123) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B910, B907) 214 CDI (910.121, 910.123) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 311 CDI (907.731, 907.733, 907.735) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 314 CDI (907.731, 907.733, 907.735) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 316 CDI (907.731, 907.733, 907.735) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 319 CDI (907.733, 907.735) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 311 CDI (910.631, 910.633) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 311 CDI RWD (907.633, 907.635, 907.631, 907.637) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 314 CDI (910.631, 910.633) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 314 CDI RWD (907.631, 907.633, 907.635, 907.637) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 316 CDI RWD (907.631, 907.633, 907.635, 907.637) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 319 CDI RWD (907.633, 907.635, 907.637) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 311 CDI (910.131, 910.133) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 311 CDI RWD (907.131, 907.133, 907.135, 907.231, 907.233… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 314 CDI (910.131, 910.133, 910.030) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 314 CDI RWD (907.131, 907.133, 907.135, 907.231, 907.233… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 316 CDI RWD (907.131, 907.133, 907.135, 907.231, 907.233… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 319 CDI RWD (907.133, 907.135, 907.233, 907.235) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 414 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 416 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 419 CDI RWD (907.643, 907.645, 907.647) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 411 CDI RWD (907.141, 907.143, 907.145, 907.241, 907.243… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 414 CDI RWD (907.143, 907.145, 907.243, 907.245, 907.141… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 416 CDI RWD (907.143, 907.145, 907.243, 907.141, 907.241… 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 419 CDI RWD (907.143, 907.145, 907.243, 907.245) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 511 CDI (907.653, 907.655, 907.657) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 514 CDI (907.653, 907.655, 907.657) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 516 CDI (907.653, 907.655, 907.657) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 519 CDI (907.653, 907.655, 907.657) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 511 CDI (907.153, 907.155, 907.253, 907.255) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 514 CDI (907.153, 907.155, 907.253, 907.255) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 516 CDI (907.153, 907.155, 907.253, 907.255) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 519 CDI (907.153, 907.155, 907.253, 907.255) 02/2018 – 12/2021
G-CLASS Cabrio (W460) 230 G (460.210, 460.241) 02/1980 – 07/1987
G-CLASS Cabrio (W460) 200 GE (460.216) 07/1982 – 08/1989
G-CLASS Cabrio (W460) 280 GE (460.212, 460.243) 11/1979 – 06/1982
G-CLASS Cabrio (W460) 280 GE (460.212, 460.243) 07/1982 – 05/1993
G-CLASS Cabrio (W460) 230 GE (460.218, 460.249) 07/1982 – 05/1993
G-CLASS Cabrio (W460) 230 GE (460.218, 460.249) 08/1986 – 05/1993
G-CLASS Cabrio (W460) 240 GD (460.310, 460.341) 03/1979 – 08/1989
G-CLASS Cabrio (W460) 250 GD (460.317) 10/1987 – 10/1991
G-CLASS Cabrio (W460) 300 GD (460.312, 460.343) 11/1979 – 08/1989
M-CLASS (W164) ML 350 (164.156) 01/2009 – 12/2011
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 315 CDI (906.733) 06/2013 – 09/2020
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 411 CDI (910.641, 910.643) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 411 CDI RWD (907.643, 907.645) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 414 CDI (910.643, 910.641) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t caroserie (B903) 308 E (903.362) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B903) 308 E (903.312, 903.322) 01/1996 – 05/2006
SPRINTER 5-t caroserie (B906) 516 03/2009 – 12/2018
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 314 CDI tractiune integrala (907.633, 907.635, 907.637) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 316 CDI tractiune integrala (907.633, 907.635, 907.637) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) 319 CDI tractiune integrala (907.633, 907.635, 907.637) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 516 CDI tractiune integrala (907.653, 907.655, 907.657) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 5-t caroserie (B907) 519 CDI tractiune integrala (907.653, 907.655, 907.657) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 414 CDI tractiune integrala (907.643, 907.645, 907.647) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 416 CDI tractiune integrala (907.643, 907.645, 907.647) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t caroserie (B907, B910) 419 CDI tractiune integrala (907.643, 907.645, 907.647) 01/2019 – 12/2021
VITO caroserie (W447) eVITO (447.603, 447.605) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 114 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 119 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Tourer (W447) 119 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO caroserie (W447) 114 CDI 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 116 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 119 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 03/2019 – –
V-CLASS (W447) V 220 CDI / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2019 – –
V-CLASS (W447) V 220 CDI / d 4-matic (447.811, 447.813) 03/2019 – –
V-CLASS (W447) V 250 CDI / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2019 – –
V-CLASS (W447) V 250 CDI / d 4-matic (447.811, 447.813) 03/2019 – –
V-CLASS (W447) V 300 CDI / d (447.811, 447.813, 447.815) 03/2019 – 12/2020
V-CLASS (W447) V 300 CDI / d 4-matic (447.811, 447.813) 03/2019 – 12/2020
VITO Tourer (W447) eVITO (447.703, 447.705) 04/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 200 CDI (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 200 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 220 CDI (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 220 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 250 CDI (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 250 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2019 – –
MARCO POLO Camper (W447) 160 CDI (447.703) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 180 CDI (447.703) 03/2015 – –
VITO / MIXTO caroserie (W639) 115 CDI (639.605, 639.601, 639.603) 05/2012 – 02/2015
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B910, B907) 211 CDI RWD (907.221, 907.223) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t bus (B906) 316 NGT (906.733) 03/2009 – 12/2018
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.603) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 314 CDI tractiune integrala (907.133, 907.135, 907.233,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 414 CDI (910.141, 910.143, 910.040) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 414 CDI tractiune integrala (907.143, 907.145, 907.243,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 316 CDI tractiune integrala (907.133, 907.135, 907.233,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 416 CDI tractiune integrala (907.143, 907.145, 907.243,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 516 CDI tractiune integrala (907.153, 907.155, 907.253,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t platou / sasiu (B907, B910) 319 CDI tractiune integrala (907.133, 907.135, 907.233) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 419 CDI tractiune integrala (907.143, 907.145, 907.243,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 5-t platou / sasiu (B907) 519 CDI tractiune integrala (907.153, 907.155, 907.253,… 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B910, B907) 214 CDI RWD (907.221, 907.223) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3-t platou / sasiu (B910, B907) 216 CDI RWD (907.221, 907.223) 02/2018 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 319 CDI tractiune integrala (907.733) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 314 CDI tractiune integrala (907.733) 01/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t Tourer Bus (B907) 316 CDI tractiune integrala (907.733) 01/2019 – 12/2021
VITO Tourer (W447) 110 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 09/2019 – –
VITO caroserie (W447) 110 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 09/2019 – –
VITO Tourer (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 09/2019 – –
VITO caroserie (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 09/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 110 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 09/2019 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 114 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 09/2019 – –
R-CLASS (W251, V251) R 300 4-matic (251.062) 07/2009 – 12/2011
SPRINTER 4,6-t platou / sasiu (B906) 411 CDI (906.153, 906.155, 906.253, 906.255) 04/2016 – 12/2018
SPRINTER 4,6-t caroserie (B906) 416 CDI 4×4 (906.655, 906.657) 11/2013 – 12/2018
SPRINTER 5-t Tourer Bus (B907) 516 CDI (907.855, 907.857) 09/2019 – 12/2023
SPRINTER 4-t Tourer Bus (B907) 416 CDI (907.843, 907.743, 907.745) 04/2019 – 12/2021
MARCO POLO Camper (W447) 300 CDI (447.813, 447.703) 03/2019 – 12/2020
MARCO POLO Camper (W447) 300 CDI 4-matic (447.813, 447.703) 03/2019 – 12/2020
MARCO POLO Camper (W447) 200 CDI (447.703, 447.813) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 200 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 220 CDI (447.703, 447.813) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 220 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 250 CDI (447.703, 447.813) 03/2015 – –
MARCO POLO Camper (W447) 250 CDI 4-matic (447.703, 447.813) 03/2015 – –
VARIO bus (B670) O 815 (670.373, 670.374) 08/1996 – 12/2010
SPRINTER 4-t Tourer Bus (B907) 414 CDI (907.741, 907.743, 907.745) 09/2019 – 12/2021
SPRINTER 3,5-t caroserie (B907, B910) eSPRINTER (910.633) 02/2020 – 12/2023
SPRINTER 4-t platou / sasiu (B907, B910) 411 CDI (910.143, 910.141) 02/2018 – 12/2021
VITO Tourer (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 04/2020 – 12/2020
VITO Tourer (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 04/2020 – –
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI (447.701, 447.703, 447.705) 04/2020 – 12/2020
VITO Mixto (Double Cabin) (W447) 124 CDI 4-matic (447.701, 447.703, 447.705) 04/2020 – 12/2020
VITO caroserie (W447) 114 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
VITO caroserie (W447) 116 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
VITO caroserie (W447) 116 CDI 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
VITO caroserie (W447) 119 CDI (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
VITO caroserie (W447) 119 CDI 4×4 (447.601, 447.603, 447.605) 04/2020 – –
124 limuzina (W124) 300 D (124.130) 06/1990 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 D 4-matic (124.330) 08/1989 – 06/1993
124 limuzina (W124) 300 Turbo-D 4-matic (124.333) 01/1988 – 06/1993
T1 platou / sasiu (601) 210 D 2.9 11/1988 – 02/1996
T1 platou / sasiu (601) 208 D 2.3 11/1988 – 02/1996
T1 platou / sasiu (601) 210 D 2.8 11/1988 – 02/1996
T1 platou / sasiu (601) 209 D 2.9 12/1982 – 01/1990
T1 platou / sasiu (601) 207 D 2.4 12/1977 – 10/1989
T1 platou / sasiu (601) 210 2.3 04/1977 – 10/1989
T1 platou / sasiu (601) 210 2.3 04/1977 – 10/1989
T1 platou / sasiu (B602) 307 D 2.4 06/1982 – 01/1990
T1 platou / sasiu (B602) 309 D 3.0 10/1982 – 01/1990
T1 platou / sasiu (601) 207 D 2.4 04/1977 – 12/1982
T1 platou / sasiu (B602) 307 D 2.4 04/1977 – 01/1983
M-CLASS (W166) ML 500 4-matic (166.073) 02/2012 – 02/2015
C-CLASS cupe (C204) C 63 AMG (204.377) 01/2012 – –
C-CLASS cupe (C204) C 63 AMG (204.377) 01/2012 – –
C-CLASS cupe (C204) C 220 CDI (204.302) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 250 CDI (204.303) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 180 (204.349) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 250 (204.347) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 350 (204.357) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 63 AMG (204.377) 06/2011 – –
T1 platou / sasiu (B602) 310 2.3 01/1982 – 12/1994
M-CLASS (W166) ML 250 CDI / BlueTEC 4-matic (166.004, 166.003) 06/2011 – 12/2015
M-CLASS (W166) ML 350 BlueTEC 4-matic (166.024, 166.023) 06/2011 – 02/2015
M-CLASS (W166) ML 350 4-matic (166.057) 06/2011 – 12/2015
M-CLASS (W166) ML 63 AMG 4-matic (166.074) 11/2011 – 02/2015
M-CLASS (W166) ML 63 AMG 4-matic (166.074) 11/2011 – 02/2015
T2/L platou / sasiu L 405 D 01/1972 – 12/1980
T2/L caroserie L 406 DG (309.111, 309.112, 309.113, 309.114, 309.115,… 01/1968 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 406 DG (309.100, 309.101, 309.102, 309.103) 01/1968 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 407 D (309.100, 309.101, 309.102, 309.103) 01/1975 – 12/1988
T2/L caroserie L 408 G (309.012, 309.013, 309.014, 309.015, 309.016,… 01/1968 – 12/1972
T2/L caroserie L 408 G (309.012, 309.013, 309.014, 309.015, 309.016,… 08/1972 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 408 G (309.000, 309.001, 309.002, 309.003, 309.011) 08/1972 – 12/1974
T2/L caroserie L 408 DG (309.311, 309.312, 309.313, 309.314, 309.315,… – – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 408 DG (309.300, 309.301, 309.302, 309.303) – – 12/1974
T2/L vehicul pentru utilizare generala LF 408 G (309.050, 309.051, 309.052, 309.053, 309.054,… 08/1972 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 409 (309.000, 309.001, 309.002, 309.003) 01/1975 – 08/1982
T2/L vehicul pentru utilizare generala LF 409 G (309.050, 309.051, 309.052, 309.053, 309.054,… 01/1975 – 08/1982
T2/L platou / sasiu L 410 (309.000, 309.002) 08/1982 – 12/1988
T2/L platou / sasiu L 608 D (310.300, 310.301, 310.302, 310.303, 310.304,… – – 12/1988
T2/L platou / sasiu L 613 D (313.402, 313.404) 04/1977 – 12/1988
T1/TN platou / sasiu 407 D (611.317, 611.318) 07/1981 – 01/1989
T1/TN caroserie 407 D (611.367, 611.368) 07/1981 – 01/1989
T1/TN platou / sasiu 409 D (611.417, 611.418) 04/1982 – 01/1989
T1/TN caroserie 409 D (611.467, 611.468) 04/1982 – 01/1989
T2/L platou / sasiu L 407 D (309.100, 309.101, 309.102, 309.103) 01/1975 – 12/1988
T2/L caroserie L 408 G (309.012, 309.013, 309.014, 309.015, 309.016,… 01/1968 – 12/1972
T2/L caroserie L 408 G (309.012, 309.013, 309.014, 309.015, 309.016,… 08/1972 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 408 G (309.000, 309.001, 309.002, 309.003, 309.011,… 08/1972 – 12/1974
T2/L vehicul pentru utilizare generala LF 408 G (309.050, 309.051, 309.052, 309.053, 309.054,… 08/1972 – 12/1974
T2/L platou / sasiu L 508 DG (309.400, 309.401, 309.402, 309.403, 309.404,… – – 12/1988
C-CLASS cupe (C204) C 63 AMG (204.377) 11/2012 – –
M-CLASS (W166) ML 400 4-matic (166.056) 08/2013 – 02/2015
GL-CLASS (X166) GL 400 4-matic (166.856) 08/2013 – 10/2015
M-CLASS (W166) ML 350 (166.058) 09/2011 – 02/2015
GL-CLASS (X166) GL 350 CDI / BlueTEC 4-matic (166.824) 07/2012 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 450 4-matic (166.872) 07/2012 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 63 AMG 4-matic 07/2012 – 12/2015
M-CLASS (W166) ML 350 CDI 4-matic 09/2012 – 02/2014
C-CLASS cupe (C204) C 200 CGI (204.348) 06/2011 – –
C-CLASS cupe (C204) C 180 (204.331) 01/2013 – –
GL-CLASS (X166) GL 350 CDI / BlueTec 4-matic (166.823, 166.824) 07/2012 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 500 4-matic (166.873) 07/2012 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 63 AMG 4-matic (166.874) 07/2012 – 10/2015
C-CLASS cupe (C204) C 300 4-matic 09/2012 – 12/2014
M-CLASS (W166) ML 320 4-matic (166.062) 11/2013 – 02/2015
C-CLASS cupe (C204) C 220 CDI (204.302) 06/2011 – –
M-CLASS (W166) ML 300 4-matic (166.055) 08/2012 – 02/2015
C-CLASS cupe (C204) C 350 4-matic (204.388) 09/2013 – –
GL-CLASS (X166) GL 450 4-matic 09/2014 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 500 4-matic (166.871) 04/2015 – 12/2015
GL-CLASS (X166) GL 63 AMG 4-matic (166.874) 07/2012 – 10/2015
GL-CLASS (X166) GL 350 CDI / BlueTEC 4-matic (166.824) 07/2012 – 10/2015
SLK (R171) 200 Kompressor (171.442) 03/2004 – 02/2011
SLK (R171) 350 (171.456) 06/2004 – 02/2011
SLK (R171) 55 AMG (171.473) 06/2004 – 02/2011
SLK (R171) 280 (171.454) 01/2005 – 02/2011
SLK (R171) 350 (171.458) 01/2008 – 02/2011
SLK (R171) 200 Kompressor (171.445) 01/2008 – 02/2011
SLK (R171) 55 AMG (171.473) 06/2006 – 02/2011
T2/L caroserie L 405 D 01/1972 – 12/1980
T2/L caroserie L 407 D (309.111, 309.112, 309.113, 309.114, 309.115,… 01/1975 – 12/1988
T2/L caroserie L 409 (309.011, 309.012, 309.013, 309.014, 309.015,… 01/1975 – 08/1982
T2/L caroserie L 608 D (310.311, 310.312, 310.313, 310.314, 310.315,… – – 12/1988
T2/L caroserie L 613 D (310.510, 313.424, 313.427, 313.429) 04/1977 – 12/1988
T2/L caroserie L 407 D (309.111, 309.112, 309.113, 309.114, 309.115,… 01/1975 – 12/1988
T2/L caroserie L 508 DG (309.411, 309.412, 309.413, 309.414, 309.415,… – – 12/1988
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 180 (246.242) 11/2011 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 (246.243) 11/2011 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI (246.200) 11/2011 – 08/2014
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI (246.201) 11/2011 – 08/2014
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 4-matic (246.247) 05/2013 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 250 4-matic (117.346) 07/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 45 AMG 4-matic (117.352) 07/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 180 CDI / d (117.312) 10/2013 – 05/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 250 (246.244) 05/2012 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 Natural Gas Drive / B 200 c (242.848) 11/2012 – 12/2017
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203) 11/2011 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 180 (117.342) 01/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 200 (117.343) 01/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 250 (117.344) 01/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303) 01/2013 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 160 CDI / d (246.211) 05/2013 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI / d (246.212) 02/2013 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303) 01/2013 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 200 CDI (117.301) 06/2013 – 08/2014
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203) 06/2013 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI (246.207) 06/2013 – 08/2014
CLA cupe (C117) CLA 200 CDI / d 4-matic (117.302) 07/2014 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 200 CDI / d (117.308) 07/2014 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI 4-matic (117.305) 07/2014 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 250 4-matic (246.246) 08/2014 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI / d (246.208) 08/2014 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI / d 4-matic (246.202) 08/2014 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305) 08/2014 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203) 08/2014 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d 4-matic (246.205) 08/2014 – 12/2018
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) Electric Drive / B 250 e (242.890) 11/2014 – 10/2017
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI / d (117.303) 09/2014 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305) 09/2014 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) Electric Drive / B 250 e (242.890) 11/2014 – 10/2017
CLA Shooting Brake (X117) CLA 180 (117.942) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 (117.943) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 (117.944) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 4-matic (117.946) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 45 AMG 4-matic (117.952) 01/2015 – 07/2015
CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 CDI / d (117.908) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 200 CDI / d 4-matic (117.902) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d (117.903) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.905) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d (117.903) 01/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 CDI / d 4-matic (117.905) 09/2015 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 160 (246.241) 07/2015 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 250 (117.350) 07/2015 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 250 4-matic (117.351) 07/2015 – 03/2019
CLA cupe (C117) AMG CLA 45 4-matic (117.352) 07/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 250 4-matic (117.951) 07/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) AMG CLA 45 4-matic (117.952) 07/2015 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 180 d (117.912) 07/2015 – 05/2018
CLA cupe (C117) CLA 220 4-matic (117.347) 04/2016 – 03/2019
CLA Shooting Brake (X117) CLA 220 4-matic (117.947) 04/2016 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 200 08/2015 – 03/2019
CLA cupe (C117) CLA 200 Flex 01/2013 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 220 (246.245) 08/2014 – 12/2018
CLA cupe (C117) CLA 220 (117.345) 04/2016 – 03/2019
B-CLASS Sports Tourer (W246, W242) B 200 Flexfuel (246.243) 04/2015 – 12/2018
GLK-CLASS (X204) 350 (204.956) 04/2009 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 350 4-matic (204.988) 06/2008 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 320 CDI 4-matic (204.983) 06/2008 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 220 CDI (204.902) 12/2008 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 220 CDI 4-matic (204.984, 204.997) 12/2008 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 250 CDI 4-matic (204.982, 204.904) 09/2009 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 220 CDI 4-matic (204.984) 12/2008 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 200 CDI (204.901) 07/2010 – 06/2015
GLK-CLASS (X204) 300 4-matic (204.990) 09/2009 – 12/2015
GLK-CLASS (X204) 300 4-matic (204.990) 09/2009 – 06/2015
C-CLASS T-Model (S203) C 320 (203.264) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.204) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 220 CDI (203.206, 203.208) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 270 CDI (203.216) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 240 (203.261) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 32 AMG Kompressor (203.265) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.204) 03/2001 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 180 Kompressor (203.246) 05/2002 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 Kompressor (203.242) 05/2002 – 08/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 230 Kompressor (203.740) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 32 AMG Kompressor (203.765) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS T-Model (S203) C 240 4-matic (203.281) 07/2002 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 320 4-matic (203.284) 07/2002 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 30 CDI AMG (203.218) 01/2003 – 08/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 30 CDI AMG (203.718) 09/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 320 (203.764) 09/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 200 CGI Kompressor (203.743) 03/2003 – 05/2008
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CGI Kompressor (203.243) 07/2003 – 08/2007
C-CLASS T-Model (S203) C 200 CDI (203.207) 04/2003 – 08/2007
C-CLASS cupe (CL203) C 160 Kompressor (203.730) 05/2002 – 05/2008
C-CLASS cupe (CL203) C 220 05/2002 – 05/2008
C-CLASS T-Model (S203) C 270 CDI (203.216) 03/2001 – 08/2007
CLK (C209) CLK 500 (209.375) 06/2002 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 CGI (209.343) 07/2003 – 05/2009
CLK (C209) CLK 55 AMG (209.376) 09/2002 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 CGI (209.343) 07/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (209.475) 02/2003 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 55 AMG (209.476) 06/2002 – 03/2010
CLK (C209) CLK DTM AMG (209.376) 06/2004 – 10/2005
CLK Cabriolet (A209) CLK 350 (209.456) 01/2005 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 280 (209.454) 01/2005 – 03/2010
CLK (C209) CLK 350 (209.356) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 280 (209.354) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308) 01/2005 – 05/2009
CLK (C209) CLK 320 CDI (209.320) 01/2005 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 320 CDI (209.420) 03/2005 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK AMG DTM (209.476) 06/2004 – 10/2005
CLK (C209) CLK 220 CDI (209.308) 01/2005 – 05/2009
/8 (W114) 230.6 (114.015) 01/1968 – 11/1976
/8 (W114) 250 (114.010) 01/1968 – 08/1972
/8 (W114) 250 07/1968 – 08/1972
/8 (W114) 280 (114.060) 06/1972 – 11/1976
/8 (W114) 250 2.8 (114.011) 06/1972 – 11/1976
/8 cupe (W114) 250 C (114.021) 04/1969 – 06/1972
/8 cupe (W114) 250 CE (114.022) 04/1969 – 04/1972
/8 cupe (W114) 280 C (114.073) 06/1972 – 02/1977
/8 cupe (W114) 280 CE (114.072) 06/1972 – 01/1977
/8 cupe (W114) 250 C 2.8 (114.023) 06/1972 – 11/1976
/8 (W115) 200 (115.015) 01/1968 – 01/1977
/8 (W115) 200 01/1968 – 01/1977
/8 (W115) 220 (115.010) 01/1968 – 07/1973
/8 (W115) 220 (115.010) 01/1968 – 07/1973
/8 (W115) 230.4 (115.017) 08/1973 – 12/1976
/8 (W115) 220 D (115.110) 01/1968 – 01/1977
/8 (W115) 240 D (115.117) 08/1973 – 01/1977
/8 (W115) 240 D 3.0 (115.114) 08/1974 – 11/1976
123 T-Model (S123) 200 T (123.280) 11/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 200 T 11/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 230 T (123.083) 09/1977 – 03/1980
123 T-Model (S123) 250 T (123.086) 05/1978 – 10/1979
123 T-Model (S123) 250 T (123.086) 05/1978 – 08/1982
123 T-Model (S123) 240 T D 09/1977 – 02/1979
SL (R107) 280 SL (107.042) 06/1976 – 09/1981
SL (R107) 300 SL (107.041) 09/1985 – 08/1989
SL (R107) 350 SL (107.043) 05/1971 – 02/1980
SL (R107) 380 SL (107.045) 09/1980 – 08/1981
SL (R107) 380 SL (107.045) 09/1980 – 08/1985
SL (R107) 420 SL (107.047) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 420 SL (107.047) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 450 SL (107.044) 09/1975 – 10/1980
SL (R107) 450 SL (107.044) 10/1972 – 10/1980
SL (R107) 500 SL (107.046) 01/1986 – 08/1989
SL (R107) 500 SL (107.046) 05/1980 – 12/1985
SL (R107) 500 SL (107.046) 05/1980 – 12/1981
SL (R107) 500 SL (107.046) 01/1986 – 08/1989
T1 bus (B601) 210 2.3 07/1982 – 01/1990
T1 bus (B601) 208 2.3 05/1977 – 12/1982
T1 bus (B601) 207 D 2.4 (601.371, 601.372, 601.376, 601.377) 05/1977 – 12/1982
T1 bus (B601) 210 D 2.8 11/1988 – 02/1996
T1 bus (B601) 209 D 2.9 12/1982 – 01/1990
S-CLASS (W140) 600 SE, SEL (140.056, 140.057) 04/1991 – 12/1992
T1 bus (B601) 207 D 2.4 (601.371, 601.376, 601.377) 07/1982 – 01/1990
T1 caroserie (601, 611) 207 D 2.4 06/1982 – 01/1990
T1 caroserie (B602) 307 D 2.4 10/1982 – 01/1990
T1 caroserie (B602) 309 D 3.0 10/1982 – 01/1990
T1 caroserie (601, 611) 209 D 2.9 12/1982 – 01/1990
T2/L platou / sasiu LK 408 G (309.040, 309.041) 01/1968 – 12/1974
T2/L platou / sasiu LK 408 G, LK 409 (309.040, 309.041, 309.044) 01/1975 – 08/1982
T2/L vehicul pentru utilizare generala LKO 508 DG (309.430, 309.431, 309.432, 309.433, 309.435) 06/1972 – 02/1977
123 T-Model (S123) 300 T D 09/1978 – 12/1982
SL (R107) 560 SL (107.048) 09/1985 – 12/1989
T1 caroserie (601, 611) 210 2.3 05/1977 – 12/1982
SL (R107) 450 SL (107.044) 09/1974 – 12/1979
SL (R107) 560 SL 01/1986 – 12/1989
123 T-Model (S123) 240 T D (123.183) 03/1979 – 12/1985
123 T-Model (S123) 300 T D (123.190) 09/1977 – 10/1985
123 T-Model (S123) 300 T D (123.190) 03/1979 – 11/1985
123 T-Model (S123) 300 T Turbo-D (123.193) 10/1980 – 11/1985
123 T-Model (S123) 280 TE (123.093) 09/1977 – 11/1985
CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377) 04/2006 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 63 AMG (209.477) 04/2006 – 03/2010
CLK (C209) CLK 500 (209.372) 06/2006 – 05/2009
CLK (C209) CLK 200 Kompressor (209.341) 10/2006 – 05/2009
CLK Cabriolet (A209) CLK 200 Kompressor (209.441) 10/2006 – 03/2010
CLK Cabriolet (A209) CLK 500 (209.472) 06/2006 – 03/2010
CLK (C209) CLK 63 AMG (209.377) 05/2007 – 05/2009
C-CLASS (W205) C 200 (205.042) 12/2013 – 08/2018
C-CLASS (W205) C 220 BlueTEC / d (205.002, 205.004) 02/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 180 (205.040, 205.140) 03/2014 – 03/2021
C-CLASS (W205) C 220 BlueTEC / d (205.003) 03/2014 – 05/2016
C-CLASS (W205) C 250 BlueTEC / d (205.008, 205.006) 02/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 250 (205.045) 03/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 180 BlueTEC / d (205.036) 05/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 200 BlueTEC / d (205.037) 05/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 250 BlueTEC / d 4-matic (205.009) 02/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 300 BlueTEC Hybrid / h (205.012) 05/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 220 BlueTEC / d (205.204) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 250 BlueTEC / d (205.208) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 180 (205.240) 09/2014 – 08/2020
C-CLASS T-Model (S205) C 200 (205.242) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 250 (205.245) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 180 BlueTEC / d (205.236) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 200 BlueTEC / d (205.237) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 400 4-matic (205.066) 10/2014 – 11/2020
C-CLASS (W205) AMG C 63 (205.086) 10/2014 – 05/2021
C-CLASS (W205) AMG C 63 S (205.087) 10/2014 – 05/2021
C-CLASS T-Model (S205) C 250 BlueTEC / d 4-matic (205.209) 10/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 300 BlueTEC Hybrid / h (205.212) 10/2014 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 400 4-matic (205.266) 10/2014 – 02/2021
C-CLASS T-Model (S205) AMG C 63 (205.286) 10/2015 – 02/2021
C-CLASS T-Model (S205) AMG C 63 S (205.287) 10/2015 – 02/2021
C-CLASS (W205) C 300 (205.048) 09/2015 – 08/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 220 BlueTEC / d (205.204) 09/2014 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 350 e (205.047) 02/2015 – 08/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 350 e (205.247) 02/2015 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 220 d 4-matic (205.005) 04/2015 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 160 (205.044) 04/2015 – 11/2019
C-CLASS (W205) C 200 4-matic (205.043) 04/2015 – 08/2018
C-CLASS (W205) C 450 AMG 4-matic (205.064) 04/2015 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 160 (205.244) 04/2015 – 11/2019
C-CLASS T-Model (S205) C 200 4-matic (205.243) 04/2015 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 300 (205.248) 09/2015 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 450 AMG 4-matic (205.264) 04/2015 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 220 d 4-matic (205.205) 04/2015 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 200 d (205.007) 10/2015 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) C 200 d (205.207) 10/2015 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 300 4-matic (205.049) 12/2013 – 08/2018
C-CLASS (W205) AMG C 43 4-matic (205.064) 04/2016 – 05/2018
C-CLASS T-Model (S205) AMG C 43 4-matic (205.264) 04/2016 – 05/2018
C-CLASS (W205) C 180 Flex (205.040) 03/2014 – 03/2021
T1 caroserie (601, 611) 210 2.3 05/1989 – 02/1996
T1 caroserie (601, 611) 208 D 2.3 11/1988 – 02/1996
T1 caroserie (601, 611) 208 D 2.3 10/1988 – 02/1996
T1 caroserie (601, 611) 210 D 2.8 10/1988 – 02/1996
T1 caroserie (601, 611) 210 D 2.8 10/1988 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 bus (B601) 210 2.3 05/1989 – 02/1996
T1 bus (B601) 208 D 2.3 (601.371, 601.372, 601.376, 601.377) 10/1988 – 02/1996
T1 bus (B601) 208 D 2.3 10/1988 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 308 D 2.3 11/1988 – 02/1996
T1 bus (602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
T1 bus (B601) 210 D 2.8 11/1988 – 02/1996
T1 bus (602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 bus (602) 310 D 2.9 06/1990 – 02/1996
T1 bus (602) 308 D 2.3 05/1990 – 02/1996
T1 caroserie (601, 611) 210 2.3 07/1982 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 310 D 2.9 06/1989 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 308 D 2.3 06/1989 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 310 2.3 06/1989 – 02/1996
T1 caroserie (B602) 310 2.3 01/1989 – 12/1995
S-CLASS (W140) 300 SE 2.8 (140.028) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 420 (140.042, 140.043) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) 400 SE, SEL/S420 (140.042, 140.043) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) 500 SE, SEL (140.050, 140.051) 02/1991 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 600 (140.056, 140.057) 01/1993 – 10/1998
S-CLASS (W140) S 420 02/1991 – 10/1998
C-CLASS (W202) C 36 AMG (202.028) 05/1994 – 05/2000
C-CLASS (W202) C 180 (202.018) 11/1994 – 05/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 180 T (202.078) 06/1996 – 09/2000
C-CLASS T-Model (S202) C 200 T (202.080) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 09/1998
C-CLASS T-Model (S202) C 250 T Turbo-D (202.188) 06/1996 – 03/2001
C-CLASS T-Model (S202) C 230 T (202.083) 06/1996 – 06/1998
C-CLASS T-Model (S202) C 220 T D (202.182) 06/1996 – 03/2001
T2/L caroserie L 410 (309.011, 309.012, 309.013, 309.014, 309.015,… 08/1982 – 12/1988
T2/L platou / sasiu LK 408 G, LK 409 (309.041, 309.044) 08/1982 – 09/1983
T2/L platou / sasiu LKO 508 DG (309.440, 309.441, 309.442, 309.444, 309.445) 09/1972 – 06/1988
CLC-CLASS (CL203) CLC 180 Kompressor (203.746) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 200 Kompressor (203.741) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 230 (203.752) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 350 (203.756) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 200 CDI (203.707) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 220 CDI (203.708) 05/2008 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 250 06/2009 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 160 (203.731) 02/2009 – 06/2011
CLC-CLASS (CL203) CLC 220 CDI (203.708) 05/2008 – 06/2011
R-CLASS (W251, V251) R 280 (251.054, 251.154) 01/2007 – 12/2014

MERCEDES-BENZ (BBDC)

Model Motor Perioada
GLB (X247) 200 (247.687) 11/2019 – –
GLB (X247) 180 (247.684) 04/2020 – –
E-CLASS (W211) 1.8 E 200 Kompressor (211.041) 09/2006 – 12/2012
C-CLASS (W205) C 200 (205.042) 06/2015 – –
C-CLASS (W205) C 200 4-matic (205.043) 06/2015 – –

MG

Model Motor Perioada
MGF (RD) 1.8 i 16V 03/1995 – 03/2002
MGF (RD) 1.8 i VVC 03/1995 – 03/2002
MG ZR 160 06/2001 – 04/2005
MG ZS 180 07/2001 – 04/2005
MG ZT 190 06/2001 – 07/2005
MG ZS Hatchback 180 07/2001 – 10/2005
MG ZR 105 06/2001 – 04/2005
MG ZR 120 06/2001 – 04/2005
MG ZR 2.0 TD 06/2001 – 04/2005
MG ZS 120 07/2001 – 04/2005
MG ZS Hatchback 120 07/2001 – 10/2005
MG TF 135 03/2002 – 12/2009
MG TF 115 03/2002 – 12/2009
MG ZS 2.0 TD 01/2004 – 04/2005
MG ZS 2.0 TD 01/2004 – 04/2005
MG ZS Hatchback 2.0 TD 01/2004 – 10/2005
MG ZS Hatchback 2.0 TD 01/2004 – 10/2005
MG ZS Hatchback 1.6 11/2001 – 10/2005
MG ZS 1.6 07/2003 – 04/2005
MG ZS Hatchback 1.6 (RT) 07/2003 – 04/2005

MINI

Model Motor Perioada
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 02/2011 – 05/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 06/2009 – 05/2015
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D ALL4 03/2011 – 10/2016
MINI (R50, R53) One 06/2001 – 09/2006
MINI (R50, R53) Cooper 06/2001 – 09/2006
MINI Cabriolet (R57) Cooper 12/2008 – 06/2015
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI (R50, R53) Cooper S 03/2002 – 09/2006
MINI (R50, R53) One D 06/2003 – 09/2006
MINI (R50, R53) Cooper S 07/2004 – 09/2006
MINI Cabriolet (R57) Cooper 12/2008 – 07/2010
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 12/2008 – 07/2010
MINI Cabriolet (R57) John Cooper Works 08/2008 – 05/2015
MINI Cabriolet (R57) One 09/2009 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper 03/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 02/2010 – 06/2015
MINI Cabriolet (R57) Cooper D 05/2009 – 11/2013
MINI COUNTRYMAN (R60) One 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) One D 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper D ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) John Cooper Works ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI (F56) Cooper D 12/2013 – –
MINI (F56) Cooper 12/2013 – –
MINI (F56) Cooper S 12/2013 – –
MINI (F56) One D 03/2014 – –
MINI (F56) One 04/2014 – 10/2017
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper 08/2010 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 07/2014 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S ALL4 07/2014 – 10/2016
MINI (F55) Cooper D 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper S 07/2014 – –
MINI (F55) Cooper SD 07/2014 – –
MINI (F56) Cooper SD 06/2014 – –
MINI (F56) One First 07/2014 – 10/2017
MINI COUNTRYMAN (R60) John Cooper Works ALL4 09/2012 – 10/2016
MINI (F55) One 05/2014 – 10/2017
MINI (F55) One D 11/2014 – –
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper ALL4 11/2012 – 10/2016
MINI (F56) John Cooper Works 03/2015 – –
MINI (F55) One First 11/2014 – 10/2017
MINI CLUBMAN (F54) Cooper 07/2015 – 02/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S 11/2014 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper D 07/2015 – 02/2024
MINI Cabriolet (F57) Cooper 11/2015 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S 11/2015 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper D 11/2015 – –
MINI CLUBMAN (F54) One 11/2015 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) One D 11/2015 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD 02/2015 – 01/2024
MINI Cabriolet (F57) John Cooper Works 03/2016 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD ALL4 03/2016 – 01/2024
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S ALL4 03/2016 – 01/2024
MINI Cabriolet (F57) Cooper SD 03/2016 – –
MINI Cabriolet (F57) One 03/2016 – 10/2017
MINI CLUBMAN (F54) Cooper ALL4 08/2016 – –
MINI (F56) Cooper S 11/2014 – –
MINI (F56) Cooper SD 06/2014 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper ALL4 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper S 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper S ALL4 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper D 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper D ALL4 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper SD 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper SD ALL4 10/2016 – –
MINI CLUBMAN (F54) John Cooper Works 11/2016 – 06/2019
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper S 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper D 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper SD 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper S ALL4 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper D ALL4 10/2016 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper SD ALL4 10/2016 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S 11/2014 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper D 12/2014 – 07/2019
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD 02/2015 – 07/2019
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S ALL4 04/2015 – –
MINI CLUBMAN (F54) Cooper SD ALL4 04/2015 – 07/2019
MINI (F55) Cooper S 09/2013 – –
MINI (F55) Cooper SD 09/2013 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S 11/2014 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper SD 05/2015 – 07/2019
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper SD 03/2011 – 10/2016
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 10/2007 – 06/2015
MINI COUNTRYMAN (F60) Cooper SE ALL4 01/2017 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) John Cooper Works ALL4 03/2017 – 06/2019
MINI COUNTRYMAN (F60) One 07/2017 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) One D 07/2017 – –
MINI Cabriolet (R57) Cooper SD 01/2011 – 05/2015
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S JCW 11/2014 – 06/2018
MINI CLUBMAN (F54) Cooper S JCW ALL4 11/2014 – –
MINI Cabriolet (F57) Cooper S JCW 11/2015 – –
MINI (F56) Cooper S JCW 12/2013 – –
MINI (F55) Cooper S JCW 07/2014 – –
MINI Cabriolet (R57) Cooper S 04/2008 – 07/2010
MINI (F55) One 11/2017 – –
MINI (F55) One First 11/2017 – –
MINI (F56) One 11/2017 – –
MINI (F56) One First 11/2017 – –
MINI Cabriolet (F57) One 11/2017 – –
MINI COUNTRYMAN (R60) Cooper S 08/2010 – 10/2016
MINI CLUBMAN (F54) John Cooper Works 07/2019 – –
MINI COUNTRYMAN (F60) John Cooper Works ALL4 07/2019 – –
MINI (F56) John Cooper Works GP 03/2020 – –
MINI PACEMAN (R61) Cooper D ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 11/2012 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper D 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper D ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) John Cooper Works ALL4 03/2013 – 10/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 07/2014 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) John Cooper Works ALL4 09/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 07/2013 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 11/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper D 07/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper SD ALL4 04/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S ALL4 03/2012 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper ALL4 07/2013 – 09/2016
MINI PACEMAN (R61) Cooper S 01/2014 – 09/2016
MINI (R56) One D 07/2010 – 11/2013
MINI Roadster (R59) Cooper S JCW 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper S 11/2011 – 04/2015
MINI (R56) Cooper 09/2006 – 11/2013
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S 03/2010 – 11/2013
MINI cupe (R58) Cooper S JCW 12/2010 – 04/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 03/2010 – 06/2014
MINI (R56) Cooper D 02/2011 – 11/2013
MINI (R56) Cooper SD 02/2011 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 02/2011 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI cupe (R58) Cooper 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper S 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) John Cooper Works 12/2010 – 05/2015
MINI cupe (R58) Cooper SD 12/2010 – 05/2015
MINI (R56) Cooper S John Cooper Works 10/2011 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper SD 02/2011 – 06/2014
MINI Roadster (R59) Cooper 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper S 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) John Cooper Works 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper SD 11/2011 – 04/2015
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI cupe (R58) Cooper S 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper 12/2010 – 04/2015
MINI cupe (R58) Cooper SD 12/2010 – 05/2015
MINI Roadster (R59) Cooper 11/2011 – 04/2015
MINI Roadster (R59) Cooper SD 11/2011 – 04/2015
MINI (R56) Cooper 10/2006 – 02/2012
MINI (R56) Cooper S 10/2006 – 02/2010
MINI (R56) One 11/2006 – 03/2010
MINI (R56) Cooper D 11/2006 – 09/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 10/2007 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 08/2007 – 07/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 10/2007 – 12/2013
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 10/2007 – 02/2010
MINI (R56) One 03/2009 – 03/2010
MINI (R56) John Cooper Works 11/2007 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) John Cooper Works 11/2007 – 06/2014
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) One 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) Cooper 09/2009 – 11/2013
MINI (R56) Cooper S 03/2010 – 11/2013
MINI (R56) One D 06/2009 – 07/2010
MINI CLUBMAN (R55) One 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) One D 03/2010 – 06/2014
MINI CLUBMAN (R55) Cooper D 03/2010 – 06/2014
MINI (R56) Cooper D 06/2010 – 11/2013
MINI CLUBMAN (R55) One 03/2009 – 02/2010
MINI CLUBMAN (R55) Cooper S John Cooper Works 10/2008 – 02/2010
MINI (R56) John Cooper Works GP 09/2012 – 11/2013
MINI CLUBVAN (R55) Cooper 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) One 12/2012 – 06/2014
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI (R56) Cooper S John Cooper Works 11/2006 – 02/2010
MINI CLUBVAN (R55) Cooper D 12/2012 – 06/2014
MINI cupe (R58) 1.6 Cooper 10/2014 – 05/2015
MINI (R56) One LPG 03/2009 – 03/2010

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
COLT II (C1_A) 1.5 GLX (C12A) 09/1985 – 04/1988
COLT II (C1_A) 1.5 GLX (C12A) 09/1984 – 04/1988
COLT III (C5_A) 1.3 (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.3 GL (C61A) 04/1988 – 12/1990
COLT III (C5_A) 1.3 12V (C51A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 GLXi (C52A) 04/1988 – 05/1992
COLT III (C5_A) 1.5 Cat (C52A) 07/1990 – 05/1992
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.2 GL (C15AS) 01/1984 – 10/1986
LANCER III (C1_A, C6_A) 1.5 GLX (C12AS) 11/1983 – 04/1988
LANCER III Station Wagon (C1_V, C3_V) 1.5 12V (C12V) 09/1990 – 12/1991
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.3 12V (C61A) 07/1990 – 06/1992
LANCER IV (C6_A, C7_A) 1.5 (C62A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.8 D (C64A) 04/1988 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.5 12V (C62A) 05/1989 – 05/1992
LANCER IV hatchback (C6_A, C7_A) 1.6 16V (C76A, C66A) 06/1992 – 05/1994
GALANT VI limuzina (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1987 – 08/1990
GALANT VI limuzina (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1987 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 1.8 (E32A) 11/1988 – 10/1992
GALANT VI limuzina (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A) 11/1987 – 10/1992
GALANT VI (E3_A) 2.0 (E39A, E38A, E33A) 04/1989 – 10/1992
SPACE WAGON (D0_V/W) 2.0 GLXi (D04W) 06/1988 – 04/1991
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 D (P05V, P05W, P15V) 11/1986 – 02/2006
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P03V, P13V) 11/1986 – 05/1996
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 D (P05W, P15W, P25W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD 4WD (P25W, P35W) 12/1987 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 (P04W, P14W) 11/1990 – 05/2004
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.5 TD 4WD (V24C) 12/1990 – 04/2000
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.5 TD 4WD (V24W) 12/1990 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 4WD (V23W, V43W) 12/1990 – 12/1997
COLT IV (CA_A) 1.3 GLi 12V (CA1A) 04/1992 – 04/1996
COLT IV (CA_A) 1.6 GLXi 16V (CA4A) 04/1992 – 04/1996
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.0 TD (N38W) 10/1992 – 10/1998
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 1.8 (N31W) 10/1991 – 10/1998
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 (N11W) 10/1991 – 08/1999
SPACE WAGON (N3_W, N4_W) 2.0 (N33W) 10/1992 – 10/1998
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSTD (E57A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 1.8 GLSI (E52A) 11/1992 – 08/1996
GALANT VII (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 GLSI (E55A) 11/1992 – 08/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.3 (CB1A) 06/1992 – 12/1996
LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A) 1.6 16V (CB4A) 06/1992 – 12/1996
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 TD (V46W, V26W) 06/1994 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) 06/1994 – 05/1997
ECLIPSE I (D2_A) 2.0 i 16V (D22A, D27A) 04/1991 – 11/1995
LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V (CB4W) 12/1992 – 10/2003
LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W) 1.6 16V 4WD (CD4W) 12/1992 – 10/2003
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 07/1995 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.8 (DA2A) 07/1995 – 07/1997
COLT V (CJ_, CP_) 1300 GL,GLX (CJ1A) 05/1996 – 06/2000
COLT V (CJ_, CP_) 1600 GLX (CJ4A) 05/1996 – 09/2000
LANCER VI (CJ_, CP_) 1.3 12V (CK1A) 12/1995 – 08/2003
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 TD 4WD (K34T) 11/1992 – 08/1996
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 09/1996 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 (DA2A) 09/1996 – 09/1997
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 D (K14T) 11/1986 – 10/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 D 4WD (K24T) 12/1987 – 05/1993
SPACE WAGON (D0_V/W) 1.8 4WD (D05V, D05W) 10/1987 – 08/1988
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 05/1997 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) 05/1997 – 06/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.0 (K62T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.4 4WD (K75T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 D (K64T) 06/1996 – 12/2007
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 06/1996 – 12/2007
LANCER VI (CJ_, CP_) 1.5 12V 09/1997 – 08/2003
CARISMA (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) 09/1997 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) 09/1997 – 06/2006
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 4WD (Z22A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 4WD (Z24A) 07/2006 – 06/2012
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD 01/2010 – 12/2011
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Ralliart R (Z27A) 02/2010 – 06/2012
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) 11/1998 – 10/2000
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W) 11/1998 – –
SPACE RUNNER microbus (N1_W, N2_W) 1.8 (N11W) 06/1996 – 08/1999
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 06/1998 – 12/2004
GALLOPER (JK-01) 2.5 TD intercooler 09/1998 – 12/2003
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) 06/1998 – 12/2004
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.5 Flex 4WD 06/2011 – 12/2018
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.2 DI-D 4WD 07/2008 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D (KH4W) 07/2008 – 12/2015
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.4 (KG5W) 07/2008 – 12/2015
L400 caroserie (PD_W, PC_W, PB_V, PA_W, PA_V) 2500 TD (PD5W, PD5V, PA5W, PA5V) 09/1996 – 06/2005
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 12/1998 – 12/2004
CARISMA limuzina (DA_) 2.0 16V GT EVO VI/VII 11/1999 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
CARISMA (DA_) 1.8 GDI (DA2A) 10/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.8 GDI (DA2A) 10/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) 06/1998 – 12/2004
COLT V (CJ_, CP_) 1300 (CJ1A) 06/2000 – 09/2003
COLT V (CJ_, CP_) 1600 (CJ4A) 09/2000 – 09/2003
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 12/1998 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.3 16V (DG1A) 09/2000 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.6 16V (DG3A) 01/2001 – 12/2004
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W, K74T) 07/2002 – –
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.8 MPI (DG5A) 10/2002 – 12/2004
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 2.5 TD (V24W) 07/2001 – –
CARISMA limuzina (DA_) 1.6 (DA1A) 09/2000 – 06/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 09/2001 – 12/2007
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD (K94W) 08/2003 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD (K74T) 08/2001 – 12/2007
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 (Z21A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 (Z23A) 06/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 (Z31A, Z32A) 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z39A) 08/2004 – 06/2012
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) 06/2000 – –
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 4WD (K96W) 03/2003 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD (K64T) 08/2001 – 11/2005
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.8 TDi (K77T) 11/1998 – 10/2003
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5 4WD (K99W) 11/1998 – 06/2008
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 D 4WD (K77T) 09/1996 – 07/2003
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.4 09/1999 – 09/2001
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 4WD 07/1997 – 12/2003
GALANT VII limuzina (E5_A, E7_A, E8_A) 2.0 11/1992 – 08/1996
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.6 4WD 03/1991 – 10/1997
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 3.0 4WD (K76T) 08/2001 – 11/2005
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 1.8 GDi 4WD (K90W) 05/1999 – 02/2001
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.5 TD 4WD (K94W) 11/1997 – 10/1998
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 1.8 4WD (K90W) 03/2001 – 02/2005
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.0 GDi 4WD (K90W) 10/2001 – 02/2005
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 1.8 GDi 4WD 11/1997 – 08/1999
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 D (K67T) 10/1996 – 07/2003
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 D 4WD (K77T) 10/1996 – 03/2003
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.4 i 10/1996 – 12/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 TD (K67T) 04/2003 – 06/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 TD 4WD (K77T) 04/2003 – 06/2006
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.6 4WD (V21W, V32W) 05/1991 – 10/1993
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D 4WD (KH4W) 07/2008 – –
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 4WD (V25W, V45W) 09/1996 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 4WD 09/1993 – 12/1996
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 2.4 09/1996 – 12/1998
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 09/2001 – 12/2003
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 09/1996 – 12/2001
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 4WD 09/1996 – 12/2001
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5 09/1998 – 12/2004
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.5 4WD 03/2006 – 07/2009
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 4WD 09/1991 – 12/1993
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.1 LPG 10/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 LPG (Z33A) 06/2004 – 06/2012
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.0 (A05A) 05/2012 – –
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 11/2011 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 10/2012 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.5 01/2010 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.2 DI-D 4WD 07/2008 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.0 4WD 09/2008 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.5 V6 24V 09/2008 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 09/2013 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 01/2012 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D 4WD (KG4W) 09/2008 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 2.5 DI-D 09/2008 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.0 09/2008 – –
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V 09/1993 – 12/1996
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 (KK4T) 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D (KJ3T) 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 4WD 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KL1T) 11/2014 – –
PAJERO SPORT II (KH_, KG_) 3.5 4WD 09/2009 – 12/2011
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D (KK1T) 01/2015 – –
L200 platou / sasiu (MQ) 2.4 D 4WD (KL1T) 01/2015 – –
L200 platou / sasiu (MQ) 2.4 D (KK1T) 01/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KJ0T) 09/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 08/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 4×4 (KS1W) 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 01/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 4WD 11/2014 – –
CARISMA limuzina (DA_) 1.3 16V 09/2000 – 10/2004
PAJERO SPORT III (KS_) 2.5 DI-D 4×4 08/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 2.5 DI-D 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 3.2 DI-D 4WD 05/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D (KJ0T) 09/2015 – –
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 D 4WD 01/1996 – 12/2005
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TD 07/1997 – 01/2001
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 01/2016 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 (A03A) 05/2016 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D 4WD 11/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 (KK4T) 11/2014 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 V6 4WD (KS5W) 08/2015 – –
LANCER VI (CJ_, CP_) 1.6 16V 01/1997 – 11/2001
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Ralliart (Z27A) 08/2005 – 12/2012
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.0 (A05A) 05/2012 – –
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 Ralliart R 02/2010 – 06/2012
GALANT VI (E3_A) 1.8 11/1988 – 10/1992
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 08/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD 09/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 4WD 11/2014 – –
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.2 01/2014 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KL1T, KL2T) 09/2015 – –
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.5 DI-D (KK3T) 11/2014 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 06/2017 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 4×4 06/2017 – –
PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) 12/1997 – 03/2007
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P03V, P13V) 06/1994 – 05/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 i (P24V) 09/1994 – 02/2006
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 D (P05V, P15V) 09/1991 – 09/2003
L200 platou / sasiu (MQ) 2.4 i (KK4T) 01/2015 – –
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 4×4 08/2015 – –
CARISMA limuzina (DA_) 1.3 09/2000 – 10/2004
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.5 TDiC 08/2001 – 09/2005
MIRAGE / SPACE STAR VI hatchback (A0_A) 1.0 Bifuel 04/2014 – –
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.3 Flexfuel (Z35A) 10/2008 – 06/2012
COLT Caseta/ Hatchback (Z3_V) 1.5 DiD 08/2004 – 06/2012
PAJERO SPORT III (KS_) 3.0 Mivec 08/2015 – –
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 4WD 11/1997 – 04/2000
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 3.0 i (K66T) 06/1996 – 08/2006
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 3.0 i 4WD (K76T) 06/1996 – 08/2006
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.6 (K13T) 11/1986 – 10/1996
L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.8 D (K67T) 06/1996 – 03/2003
L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 2WD 11/2014 – 08/2020
PAJERO SPORT III (KS_) 2.4 DI-D 4×4 01/2019 – –
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.6 (L042G, L047G) 01/1983 – 11/1990
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.3 TD (L043G, L048G) 12/1982 – 04/1986
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 05/1986 – 10/1989
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 04/1987 – 12/1991
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 11/1989 – 11/1990
PAJERO I Canvas Top (L04_G) 2.5 TD (L044G, L049G) 11/1989 – 11/1990
PAJERO I (L04_G, L14_G) 3.0 V6 (L141G, L146G) 11/1988 – 11/1990
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 1.6 (P12V, P02V) 11/1986 – 05/1994
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 1.6 (P02W, P12W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 12/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P23W, P03W, P13W) 11/1986 – 05/2004
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 4WD (P24W) 11/1986 – 12/1990
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 4WD (P24W) 08/1986 – 05/2004
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 (V23C) 12/1990 – 12/1995
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V25W, V45W) 06/1994 – 10/1999
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 24V (V23C) 06/1994 – 04/2000
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 i (P00W, P03W, P13W) 06/1994 – 10/1998
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.4 (V21W) 04/1991 – 10/1999
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.4 (V21C) 04/1991 – 04/2000
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.6 4WD (K33T) 11/1989 – 05/1995
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V45W, V25W) 07/1997 – 10/1999
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) 06/1997 – 10/1999
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.0 4WD (L041G, L046G, L146G) 01/1983 – 02/1991
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.0 Turbo 4WD (L040G, L140G) 10/1984 – 02/1991
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.0 (K12T, K32T) 11/1986 – 08/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.0 4WD (K32T, K22T) 11/1986 – 08/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 TD 02/1987 – 08/1997
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 4WD (P03W, P13W) 06/1994 – 05/2003
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.4 (P04W, P14W) 09/1997 – 05/2003
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 3.0 4WD 10/2000 – 05/2003
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 TD (P05W) 02/1987 – 05/2003
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 1.6 (K11T) 04/1987 – 10/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 1.4 (P01V, P11V) 04/1990 – 05/1994
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23W, P23V) 11/1986 – 07/1988
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23V, P03V, P13V) 06/1994 – 05/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 (P24V, P24W) 11/1986 – 08/1997
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 4WD (P24V, P24W) 11/1986 – 08/1997
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 (P04V, P14V) 09/1997 – 05/2003
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 3.0 06/1994 – 05/2003
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 3.0 4WD 10/2000 – 05/2003
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 3.0 09/1995 – 10/1998
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.8 D 09/1995 – 10/1998
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.8 TDiC (P09V) 06/1994 – 12/1997
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P03W, P13W) 11/1986 – 07/1988
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 GLS (P03W, P13W) 06/1994 – 05/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.4 4WD 11/1986 – 05/1992
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 3.0 4WD 11/1986 – 05/1992
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 3.0 06/1994 – 05/2003
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.5 TDiC (V44W, V24W) 03/1991 – 08/1999
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.8 D 06/1992 – 08/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.6 4WD (K33T) 06/1992 – 08/1996
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 3.0 06/1992 – 08/1996
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 (P23W, P23V) 06/1994 – 05/2002
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 2.5 TDiC (V24W, V24C) 03/1991 – 08/1999
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 4WD (P23W, P23V) 08/1988 – 05/1994
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 TD 4WD (P25V) 11/1991 – 05/2003
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.3 TD (L043G, L048G) 12/1982 – 04/1986
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 TDiC 4WD (V46W, V26W, V36W) 11/1993 – 07/1997
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 (Z27) 09/2004 – 02/2006
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.5 D (P05W, P15W) 09/1991 – 09/2003
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.5 D (P05V, P15V) 09/1991 – 09/2003
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.0 (K32T, K12T) 01/1987 – 12/1990
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.5 TD 4WD (L049G, L149G) 10/1986 – 05/1991
PAJERO I (L04_G, L14_G) 2.6 4WD (L042G, L047G) 10/1986 – 05/1991
PAJERO I (L04_G, L14_G) 3.0 i 4WD 05/1988 – 05/1991
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.4 i (P04V, P14V) 03/2006 – 09/2013
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 D 4WD (K24T) 10/1994 – 05/1996
PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 24V (V23C) 06/1994 – 04/2000
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.0 4WD 02/1987 – 05/1994
PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 2.8 D (V46W, V26W) 11/1993 – 10/1999
L 300 III caroserie (P0_V, P1_V, P2_V) 2.0 07/2007 – 09/2013
L 300 III bus (P0_W, P1_W, P2_W, P3_W) 2.0 (P13W) 07/2007 – 12/2013
L200 (K3_T, K2_T, K1_T, K0_T) 2.5 TD 4WD (K34T) 06/1990 – 05/1995
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 2.8 TD 06/2002 – –
PAJERO SPORT VAN I (K90) 2.5 TD 12/1999 – 01/2008
PAJERO SPORT VAN I (K90) 3.0 V6 12/1999 – 01/2008
GRANDIS (NA_W) 2.4 MIVEC (NA4W) 04/2004 – 12/2011
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.0 ZR (V72W) 08/2003 – –
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.8 (V77W) 06/2002 – 08/2006
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.8 tractiune integrala (V77W) 06/2002 – –
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.0 (V72W, V83W, V93W) 09/2006 – –
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.8 tractiune integrala (V67W) 09/2006 – –
PAJERO CLASSIC (V2_W, V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 09/2006 – –
COLT CZC VI Cabriolet (RG) 1.5 (Z36A) 05/2006 – 07/2009
COLT CZC VI Cabriolet (RG) 1.5 Turbo (Z37A) 05/2006 – 07/2009
PAJERO III Canvas Top (V6_W, V7_W) 3.2 DI-D (V68W, V78W) 04/2000 – 12/2006
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 DI-D (Z38A) 08/2004 – 06/2012
COLT VI (Z3_A, Z2_A) 1.5 (Z23) 07/2006 – 06/2012

NISSAN

Model Motor Perioada
MICRA I (K10) 1.0 12/1982 – 05/1989
MICRA I (K10) 1.0 12/1982 – 12/1989
MICRA I (K10) 1.2 07/1986 – 07/1992
MICRA I (K10) 1.2 07/1986 – 07/1992
MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11) 08/1992 – 07/2000
SUNNY II (N13, B12) 1.4 LX 10/1988 – 08/1991
SUNNY II (N13, B12) 1.6 i 06/1986 – 10/1990
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 i 12V 06/1986 – 10/1990
SUNNY II (N13, B12) 1.6 i 12V 10/1988 – 06/1991
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 i 06/1986 – 10/1990
SUNNY II Hatchback (N13) 1.7 D 06/1986 – 01/1991
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 i 08/1986 – 05/1989
SUNNY II Traveller (B12) 1.6 i 12V 10/1988 – 06/1991
SUNNY III (N14, B13) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i (B13) 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.6 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.4 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 i 06/1991 – 03/2000
SUNNY III Traveller (Y10) 2.0 D 06/1991 – 03/2000
BLUEBIRD (910) 2.0 D 01/1980 – 12/1983
BLUEBIRD (U11) 2.0 i 04/1984 – 01/1988
BLUEBIRD Station Wagon (WU11) 2.0 i 04/1984 – 12/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 D (SLT72, T12) 03/1986 – 12/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 2.0 i (FHLT72, T12) 12/1985 – 12/1990
MAXIMA III (J30) 3.0 i 10/1988 – 06/1994
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 GT 06/1990 – 01/1996
PRIMERA (P10) 2.0 D 01/1991 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 16V 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 07/1990 – 03/1998
PRIMERA Traveller (W10) 2.0 i 07/1990 – 03/1998
100NX (B13) 1.6 03/1990 – 10/1994
100NX (B13) 2.0 GTI 03/1991 – 10/1994
200SX (S13) 1.8 Turbo 07/1988 – 11/1993
100NX (B13) 1.6 SR 09/1993 – 10/1994
TERRANO II (R20) 2.7 TD 4WD 02/1993 – 01/2002
TERRANO II (R20) 2.4 i 12V 4WD 02/1993 – 12/1997
PATROL III/1 Station Wagon (W160) 3.3 D (W160) 11/1979 – 08/1988
PATROL III/2 Station Wagon (W260) 2.8 TD 06/1989 – 11/1995
PATROL GR IV (Y60, GR) 2.8 TD (Y60A) 09/1988 – 06/1997
PRAIRIE PRO (M11) 2.0 i 10/1988 – 04/1992
VANETTE bus (C22) 2.0 D (ULC22) 10/1986 – 12/1995
PRIMERA Traveller (W10) 1.6 i 02/1991 – 03/1998
200SX cupe (S14) 2.0 i 16V Turbo 10/1993 – 12/1999
PRIMERA (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 2.0 i 01/1995 – 06/1996
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
MAXIMA / MAXIMA QX IV (A32) 2.0 02/1995 – 08/2000
MICRA II (K11) 1.3 i 16V (HK11) 08/1992 – 09/2000
PRIMASTAR bus (X83) dCi 115 09/2008 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 115 09/2008 – –
SUNNY II Hatchback (N13) 1.4 LX 01/1989 – 08/1991
ALMERA I Hatchback (N15) 1.4 S, GX, LX 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 1.6 SR, SLX 09/1995 – 03/2000
ALMERA I Hatchback (N15) 2.0 D 11/1995 – 03/2000
ALMERA I (N15) 1.4 GX,LX 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 1.6 SLX 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 1.6 09/1995 – 07/2000
ALMERA I (N15) 2.0 D 11/1995 – 07/2000
TERRANO II (R20) 2.4 4WD 05/1996 – 01/2002
TERRANO II (R20) 2.7 TDi 4WD 05/1996 – 09/2007
BLUEBIRD (U11) 1.8 11/1983 – 06/1988
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 1.6 03/1986 – 06/1990
BLUEBIRD Hatchback (T72, T12) 1.6 03/1986 – 06/1990
BLUEBIRD (T72 , T12, U12) 2.0 i 09/1988 – 09/1990
CHERRY III (N12) 1.0 05/1982 – 05/1986
SUNNY I (B11) 1.3 03/1982 – 09/1987
CHERRY III (N12) 1.5 ET Turbo 01/1983 – 12/1985
MAXIMA / MAXIMA QX IV (A32) 3.0 01/1995 – 08/2000
SUNNY II Hatchback (N13) 1.3 06/1986 – 10/1988
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY II Hatchback (N13) 1.6 06/1986 – 10/1988
PRIMERA (P11) 1.6 16V 09/1996 – 10/2000
PRIMERA (P11) 1.6 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA (P11) 2.0 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA (P11) 2.0 16V 09/1996 – 12/2001
PRIMERA (P11) 2.0 TD 09/1996 – 12/2001
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 09/1996 – 07/2002
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 TD 09/1996 – 07/2002
PRIMERA (P10) 1.6 06/1990 – 01/1996
PRIMERA Hatchback (P10) 1.6 06/1993 – 01/1996
SUNNY II (N13, B12) 1.5 06/1986 – 10/1988
PICK UP (D21) 2.4 4WD 03/1986 – 04/1992
PICK UP (D21) 2.4 i 12V 04/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.4 i 12V 4WD 04/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.7 D 4WD 08/1987 – 02/1998
VANETTE CARGO caroserie (HC 23) 2.3 D 09/1994 – 05/2002
VANETTE CARGO bus (HC 23) 2.3 D 09/1994 – 05/2001
VANETTE CARGO bus (HC 23) 1.6 i 01/1996 – 05/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V 04/1998 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V 04/1998 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 06/1996 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 04/1998 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 TD 04/1998 – 12/2001
MICRA II (K11) 1.5 D 02/1998 – 02/2003
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.5 i 06/1997 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.8 TD 06/1997 – 05/2000
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 TD 06/1997 – –
PICK UP (D22) 2.4 i 4WD 02/1998 – 11/2001
PICK UP (D22) 2.5 D 02/1998 – 10/2002
PICK UP (D22) 2.5 TD 4WD 05/1998 – 11/2001
PICK UP (D22) 2.4 i 02/1998 – 04/2005
PICK UP (D22) 2.5 D 4WD 02/1998 – 04/2005
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03/1996 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 08/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 08/1987 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 03/1986 – 08/1991
TIIDA hatchback (C11) 1.8 Flex 05/2009 – 12/2011
SUNNY III caroserie inchisa/combi (Y10) 1.7 D 11/1990 – 03/2000
VANETTE caroserie (_C22) 2.0 D (C22, GC22) 07/1991 – 01/1995
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 90 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 110 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 110 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
PATROL III/2 Hardtop (K260) 2.8 TD 05/1986 – 06/1990
NV400 bus (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
PRIMERA Hatchback (P11) 2.0 16V 08/1999 – 07/2002
PRIMERA (P11) 2.0 16V 08/1999 – 12/2001
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 08/1999 – 12/2001
NAVARA (D22) 3.2 D 4×4 01/1998 – 10/2001
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 03/2000 – 11/2006
ALMERA II Hatchback (N16) 1.8 01/2000 – 11/2002
ALMERA II Hatchback (N16) 2.2 Di 03/2000 – 04/2003
MAXIMA / MAXIMA QX V (A33) 3.0 V6 24V 03/2000 – 11/2003
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.0 DTi 05/2000 – –
ALMERA II (N16) 1.5 07/2000 – 11/2006
ALMERA II (N16) 2.2 Di 07/2000 – 04/2003
ALMERA II (N16) 1.8 07/2000 – 11/2002
MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11) 07/2000 – 02/2003
MICRA II (K11) 1.4 i 16V (AK11) 09/2000 – 02/2003
X-TRAIL I (T30) 2.5 FWD 06/2001 – 12/2007
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 07/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 Di 4×4 07/2001 – 10/2005
PRIMERA Hatchback (P11) 1.6 16V 09/2000 – 07/2002
PRIMERA (P11) 1.6 16V 06/1996 – 12/2001
PRIMERA (P12) 2.2 Di 03/2002 – 05/2007
PRIMERA combi (WP12) 2.2 Di 03/2002 – 04/2003
TERRANO II (R20) 3.0 Di 4WD 05/2002 – 09/2007
PICK UP (D22) 2.4 i 4WD 03/2002 – 04/2005
PICK UP (D22) 3.2 D 4WD 02/1997 – 04/2005
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 115 04/2002 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PICK UP (D21) 2.5 D 09/1994 – 08/1996
PICK UP (D21) 2.0 09/1985 – 07/1988
PICK UP (D21) 2.0 09/1988 – 12/1997
PICK UP (D21) 2.3 D 09/1985 – 08/1988
PICK UP (D21) 2.5 D 4WD 09/1985 – 08/1988
PICK UP (D21) 2.5 D 09/1987 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.7 D 4WD 09/1987 – 08/1991
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
MICRA III (K12) 1.2 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.4 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.2 16V 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 09/2002 – 01/2013
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 10/2002 – 09/2006
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 10/2002 – 09/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
350Z cupe (Z33) 3.5 (AAZ33) 10/2003 – 12/2006
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 04/2003 – –
PRIMERA Hatchback (P12) 2.2 dCi 04/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 140 07/2003 – –
PICK UP (D22) 2.5 Di 03/2002 – 12/2012
X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 4×4 06/2001 – 12/2008
350Z Roadster (Z33) 3.5 (AAZ33) 03/2005 – 12/2007
MURANO I (Z50) 3.5 4×4 08/2003 – 09/2008
MICRA III (K12) 1.0 16V (K12) 01/2003 – 06/2010
VANETTE caroserie (_C22) 1.5 10/1986 – 12/1995
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 01/2005 – 01/2010
MICRA III (K12) 160 SR 05/2005 – 06/2010
X-TRAIL I (T30) 2.0 07/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 12/2003 – 01/2013
PATHFINDER III (R51) 4.0 4WD 09/2005 – –
350Z cupe (Z33) 3.5 (AAZ33) 09/2002 – 12/2008
350Z Roadster (Z33) 3.5 (AAZ33) 11/2004 – 01/2007
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.0 DTi 05/2000 – –
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
PRIMASTAR bus (X83) dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 120 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 115 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 90 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 90 09/2006 – –
PRIMERA Traveller (WP11) 1.6 16V 04/1998 – 12/2001
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 01/2005 – 01/2010
PICK UP (D22) 2.7 D 02/1998 – 04/2005
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 03/2000 – –
X-TRAIL I (T30) 2.0 09/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 11/2002 – 01/2013
VANETTE caroserie (_C22) 2.0 11/1988 – 03/1994
PATHFINDER III (R51) 5.6 01/2007 – –
NAVARA (D22) 2.4 02/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 2.4 4×4 02/1998 – 10/2001
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 09/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.0 4×4 06/2001 – 01/2013
X-TRAIL I (T30) 2.2 DCi 10/2004 – 01/2013
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 10/2006 – –
TIIDA hatchback (C11) 1.6 09/2007 – 12/2011
TIIDA hatchback (C11) 1.8 (JC11) 09/2004 – 12/2011
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.6 (C11L) 09/2007 – 12/2012
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 09/2007 – 12/2012
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
PICK UP (D22) 2.4 11/2001 – 04/2005
350Z Roadster (Z33) 3.5 (BAZ33) 09/2005 – 12/2009
PICK UP (D22) 2.5 TD 05/1998 – 10/2001
350Z cupe (Z33) 3.5 11/2004 – 01/2007
X-TRAIL I (T30) 2.2 DCi FWD 06/2001 – 09/2004
350Z cupe (Z33) 3.5 (BAZ33) 09/2005 – 12/2008
TIIDA hatchback (C11) 1.8 (JC11) 05/2004 – 02/2007
TIIDA hatchback (C11) 1.5 (C11) 05/2004 – 08/2012
TIIDA hatchback (C11) 1.5 4×4 (NC11) 05/2004 – 02/2007
TIIDA hatchback (C11) 1.8 4×4 05/2004 – 02/2007
PICK UP (D21) 2.3 D 4WD 09/1985 – 08/1987
PICK UP (D21) 2.4 09/1985 – 12/1996
PICK UP (D21) 3.0 09/1985 – 03/1997
PICK UP (D21) 2.7 TD 09/1987 – 12/1996
PICK UP (D21) 2.7 TD 4WD 09/1987 – 12/1996
PICK UP (D21) 2.4 01/1992 – 12/1996
PICK UP (D21) 2.4 4WD 01/1988 – 12/1996
PICK UP (D22) 2.0 01/1997 – 08/2001
PICK UP (D22) 3.0 01/1997 – 09/2001
PICK UP (D22) 2.7 TD 01/1997 – 10/2001
PICK UP (D22) 2.7 TD 4WD 01/1997 – 10/2001
PICK UP (D22) 3.2 TD 01/1997 – 10/2001
PICK UP (D22) 2.4 01/1997 – 12/2002
PICK UP (D22) 2.4 4WD 01/1997 – 12/2002
PICK UP (D22) 3.0 TD 11/2001 – 04/2005
PICK UP (D22) 3.0 TD 4WD 11/2001 – 04/2005
PICK UP (D22) 2.4 01/2003 – –
PICK UP (D22) 3.3 4WD 10/2002 – 04/2007
PICK UP (D21) 2.4 09/1985 – 05/1994
PICK UP (D21) 2.4 4×4 09/1985 – 05/1994
PICK UP (D22) 2.4 01/1997 – 04/2005
PICK UP (D22) 2.4 4WD 01/1997 – 04/2005
PICK UP (D22) 2.4 02/1998 – 10/2001
PICK UP (D22) 2.4 4WD 11/2001 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 03/2000 – 08/2002
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.8 TDiC (Y61) 10/1997 – 02/2000
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.2 D 05/1998 – 06/2001
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.7 TD 05/1998 – 06/2001
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.5 (Y61) 12/1997 – 09/2001
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 (Y61) 10/2001 – 06/2013
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 D 05/1999 – 09/2004
NAVARA (D22) 3.0 05/2000 – –
NAVARA (D22) 3.0 4×4 05/2000 – –
MAXIMA / MAXIMA QX IV (A32) 3.0 03/1994 – 03/1999
PATHFINDER III (R51) 4.0 01/2005 – –
PRIMERA Traveller (WP11) 1.8 16V 06/1996 – 05/1999
PRIMERA Traveller (WP11) 2.0 16V 06/1996 – 05/1999
PICK UP (D22) 3.0 4WD 02/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 2.4 09/1997 – 09/2004
NAVARA (D22) 2.4 4×4 09/1997 – 09/2004
MAXIMA / MAXIMA QX IV (A32) 3.0 01/1995 – 08/2000
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 16V 04/2006 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
PICK UP (D21) 2.4 i 12V 04/1992 – 12/1997
PICK UP (D21) 2.5 D 01/1986 – 02/1998
PICK UP (D22) 2.4 i 4WD 03/1997 – 08/1999
PICK UP (D22) 2.4 03/1997 – 04/2005
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.2 D 4×4 (Y61) 05/1998 – 03/2003
NV200 caroserie 1.6 16V (VM20, M20N, M20, M20L, M20M) 02/2010 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) 02/2010 – –
NV200 / EVALIA bus 1.6 16V (M20, M20M) 07/2010 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) 07/2010 – –
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 08/2010 – –
PATHFINDER III (R51) 3.0 dCi 08/2010 – –
SUNNY III (N14, B13) 1.6 09/1990 – 01/1996
350Z Roadster (Z33) 3.5 10/2003 – 12/2005
NAVARA (D22) 2.4 09/1997 – 12/2004
NAVARA (D22) 2.4 4WD 09/1997 – 12/2004
MAXIMA III (J30) 3.0 10/1988 – 12/1992
MAXIMA III (J30) 3.0 10/1988 – 06/1994
TIIDA hatchback (C11) 1.8 07/2007 – 04/2009
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 09/2006 – 12/2011
TIIDA hatchback (C11) 1.8 02/2006 – 12/2011
350Z cupe (Z33) 3.5 09/2006 – 12/2008
PATHFINDER III (R51) 5.6 4WD 09/2007 – 12/2012
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 4WD 01/2005 – –
MURANO I (Z50) 3.5 4×4 08/2003 – 12/2007
MURANO I (Z50) 3.5 08/2003 – 12/2007
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 09/2004 – 12/2006
TIIDA hatchback (C11) 1.8 01/2007 – 06/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 01/2007 – 06/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 08/2006 – 12/2012
NAVARA (D22) 2.0 01/1997 – 12/2009
NAVARA (D22) 2.4 01/1997 – 09/2002
NAVARA (D22) 2.4 4×4 01/1997 – 09/2002
NAVARA (D22) 2.7 TD 01/1997 – 10/2001
NAVARA (D22) 2.7 TD 4×4 01/1997 – 10/2001
NAVARA (D22) 3.0 TD 11/2001 – 12/2009
NAVARA (D22) 3.0 TD 4×4 02/2000 – 09/2004
NAVARA (D22) 3.3 4×4 11/2001 – 04/2007
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 05/2011 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 100 07/2002 – 08/2006
TIIDA hatchback (C11) 1.8 08/2006 – 02/2011
PICK UP (D21) 2.4 4WD 01/1992 – 12/1997
NAVARA (D22) 2.5 D 4×4 11/2001 – –
NAVARA (D22) 2.5 D 01/2008 – –
NAVARA (D22) 2.0 01/1997 – 12/2009
NAVARA (D22) 2.5 D 4×4 01/2008 – –
NAVARA (D22) 2.8 TDI 4×4 (D22B) 01/2002 – 07/2005
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 09/2001 – 02/2007
MICRA III (K12) 1.3 08/2004 – 06/2010
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.6 Flex 10/2011 – 10/2020
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
MURANO I (Z50) 3.5 08/2003 – 10/2007
MURANO I (Z50) 3.5 08/2003 – 10/2007
MURANO I (Z50) 3.5 4×4 11/2004 – 06/2008
NAVARA (D22) 2.5 TDiC 4×4 05/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 2.5 TD 4×4 02/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 2.5 TD 02/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 3.0 01/1997 – 09/2004
NAVARA (D22) 3.2 D 01/1997 – 03/2002
NAVARA (D22) 3.3 11/2001 – 04/2005
NAVARA (D22) 2.8 TDi (D22B) 05/2002 – 12/2007
NAVARA (D22) 2.4 01/1997 – 05/2003
NAVARA (D22) 2.4 4×4 01/1997 – 12/2002
NAVARA (D22) 4.0 10/2004 – 12/2011
NAVARA (D22) 2.5 TD 02/1998 – 10/2001
MURANO I (Z50) 2.5 11/2004 – 10/2007
NAVARA (D22) 2.8 TDI (D22B) 05/2002 – 12/2007
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
NV200 / EVALIA bus 2.0 (M20, M20M) 09/2013 – –
NV200 caroserie 2.0 (M20, M20N) 09/2013 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 160 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 06/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 06/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 RWD 08/2014 – 06/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 RWD 02/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 08/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 4×4 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 4×4 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 dCi 07/2014 – –
NV200 caroserie e-NV (ME0N) 05/2014 – –
350Z Roadster (Z33) 3.5 09/2007 – 12/2009
NV200 / EVALIA bus e-NV (ME0M) 07/2014 – –
NAVARA (D22) 3.3 09/1997 – 12/2004
NAVARA (D22) 3.3 4×4 09/1997 – 12/2004
350Z Roadster (Z33) 3.5 09/2005 – 12/2006
350Z cupe (Z33) 3.5 09/2005 – 12/2006
PATHFINDER III (R51) 5.6 09/2007 – 12/2012
NV200 / EVALIA bus 1.5 (M20N, M20NN) 01/2012 – –
ALMERA II (N16) 1.6 06/2000 – 12/2009
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D23) 2.5 DDTi 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 07/2014 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi (D231) 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 4×4 (D231) 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 01/2015 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 170 07/2015 – –
MURANO I (Z50) 3.5 4×4 01/2006 – 09/2008
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 4×4 (D231, D23T) 10/2015 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D23) 2.3 dCi 4×4 01/2015 – –
MAXIMA III (J30) 3.0 09/1991 – 12/1994
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 01/2015 – –
PICK UP (D21) 2.0 4WD 03/1992 – 08/1995
NAVARA NP300 platou / sasiu (D23) 2.3 dCi 01/2015 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D23) 2.5 01/2015 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 11/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 RWD 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 170 09/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 RWD 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 170 06/2016 – –
PICK UP (D21) 2.4 02/1992 – 02/1998
PICK UP (D21) 2.4 4WD 02/1992 – 02/1998
PICK UP (D22) 2.7 D 03/2001 – 10/2002
PATROL GR V Wagon (Y61) 2.8 D 03/1998 – 04/2001
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 80 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 140 07/2002 – 08/2006
TIIDA hatchback (C11) 1.6 08/2005 – 06/2013
MICRA III (K12) 1.5 160 SR (YK12) 05/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.2 (AK12) 03/2002 – 06/2010
X-TRAIL I (T30) 2.5 4×4 09/2004 – 12/2006
MICRA III (K12) 1.2 LPG 10/2002 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.4 (BK12) 03/2007 – 06/2010
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 (SC11) 10/2004 – 10/2012
MICRA III (K12) 1.2 12 SR (AK12) 08/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.2 12 SR (AK12) 10/2003 – 07/2005
X-TRAIL I (T30) 2.5 09/2004 – 12/2006
MICRA III (K12) 1.4 4WD (BNK12) 01/2007 – 06/2010
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 4WD (SNC11) 03/2007 – 06/2013
TIIDA limuzina (SC11) 1.8 (SJC11) 03/2007 – 06/2013
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i 16V 4WD 10/1992 – 06/1995
NAVARA (D22) 2.5 TDiC 05/1998 – 10/2001
NAVARA (D22) 3.0 TD 4×4 02/2000 – 09/2004
TIIDA limuzina (SC11) 1.6 Flexfuel 05/2006 – 06/2013
TIIDA hatchback (C11) 1.6 Flexfuel 06/2006 – 06/2013
TIIDA limuzina (SC11) 1.6 05/2006 – 06/2013
PATHFINDER III (R51) 2.5 dCi 10/2012 – 08/2014
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 150 04/2006 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 10/2004 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 4WD 10/2004 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.8 05/2013 – –
PATROL GR V Wagon (Y61) 3.0 DTi 08/2014 – –
PICK UP (D22) 2.4 11/2012 – –
PICK UP (D22) 2.4 4WD 11/2012 – –
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.5 4×4 07/2014 – –
PICK UP (D22) 2.5 dCi 4WD 03/2002 – –
NAVARA (D22) 2.5 D 01/2008 – 04/2015
ALMERA I (N15) 1.6 09/1997 – 09/2000
NAVARA NP300 pick-up (D23, D23T) 2.3 dCi 4×4 01/2019 – 03/2022
NAVARA (D22) 2.4 4×4 06/2014 – –
NAVARA (D22) 2.4 06/2014 – –
PATHFINDER III (R51) 4.0 4WD 01/2010 – 08/2014
PATHFINDER III (R51) 4.0 01/2010 – 08/2014
PATROL GR V Wagon (Y61) 4.5 4WD 05/2013 – –
ALMERA II (N16) 1.6 06/2011 – –
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 05/2010 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 DIG-S 03/2011 – 10/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 05/2010 – 10/2020
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 11/2010 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.0 Flex 10/2011 – 06/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.6 09/2011 – 12/2016
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 D 01/2011 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 01/2011 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 12/2011 – 09/2015
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.5 D 11/2010 – 05/2020
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 4WD 05/2010 – –
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 05/2010 – –
MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 LPG 05/2010 – 09/2015
GT-R (R35) V6 10/2010 – 09/2011
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD (D40TT, D40T, D40M, D40BB) 12/2009 – –
NAVARA NP300 (D40) 3.0 dCi 4WD 02/2010 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 03/2010 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 3.0 dCi 03/2010 – –
PATHFINDER II (R50) 2.7 TD 4WD (PR50) 09/1995 – 12/2004
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 09/2010 – 06/2012
ALMERA TINO (V10) 2.0 08/2000 – 01/2003
ALMERA TINO (V10) 2.2 dCi 08/2000 – 02/2006
ALMERA TINO (V10) 2.2 dCi 09/2003 – 02/2006
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 07/2005 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 07/2005 – –
NOTE (E11, NE11) 1.4 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.6 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 10/2006 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 12/2005 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 4WD 10/2004 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 10/2004 – 11/2009
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 4WD 08/2008 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.5 dCi 4WD 08/2008 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 10/2004 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 4WD 10/2004 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4×4 02/2012 – 12/2016
NAVARA NP300 (D40) 2.4 10/2004 – 12/2010
NAVARA NP300 (D40) 2.4 10/2004 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 4WD 09/2009 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 09/2009 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 01/2011 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 4WD 01/2011 – –
GT-R (R35) V6 10/2011 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 10/2006 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.4 4WD 09/2009 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 D 09/2008 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 D 4WD 09/2008 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.4 4WD 09/2009 – 12/2010
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 4WD 01/2007 – –
GT-R (R35) V6 09/2010 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.4 4WD 09/2006 – –
NAVARA platou / sasiu (D22) 2.4 09/2013 – –
NAVARA platou / sasiu (D22) 2.4 4WD 09/2013 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 2.4 09/2009 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 03/2006 – 12/2010
NOTE (E11, NE11) 1.5 4WD 01/2006 – 12/2010
MICRA V (K14) 0.9 IG-T 12/2016 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
MICRA V (K14) 1.5 DCI 12/2016 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 CNG 10/2004 – 06/2014
ALMERA TINO (V10) 2.2 dCi 08/2000 – 02/2006
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 03/2014 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 Flex 10/2017 – –
NAVARA NP300 (D40) 4.0 Flex 4WD 10/2017 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
NAVARA NP300 (D40) 2.5 dCi 11/2012 – –
MICRA V (K14) 1.0 IG-T 100 12/2018 – –
MICRA V (K14) 1.0 DIG-T 117 02/2019 – –
MICRA V (K14) 0.9 LPG 03/2019 – –
GT-R (R35) V6 12/2007 – 10/2010
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 GTI 16V 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 D 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 i 16V 4×4 10/1992 – 03/2000
SUNNY III Hatchback (N14) 2.0 GTI-R 4×4 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 16V 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.4 i 16V 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Hatchback (N14) 1.6 i 16V 4×4 10/1992 – 05/1995
SUNNY III Traveller (Y10) 1.6 16V 4×4 11/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 2.0 i 16V 10/1990 – 05/1995
SUNNY III caroserie inchisa/combi (Y10) 1.6 i 16V 10/1992 – 03/2000
SUNNY III (N14, B13) 1.6 i 16V 4WD 10/1990 – 05/1995
SUNNY III Liftback (N14) 1.4 i 16V 10/1990 – 06/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.4 i 16V 10/1990 – 06/1995
100NX (B13) 2.0 10/1990 – 10/1994
SUNNY III Hatchback (N14) 1.4 10/1990 – 06/1995
SUNNY III (N14, B13) 1.4 10/1990 – 06/1995
SUNNY III caroserie inchisa/combi (Y10) 1.6 L 11/1992 – 04/1996
SUNNY III (N14, B13) 2.0 08/1990 – 12/1996
SUNNY III (N14, B13) 1.6 08/1990 – 10/1994
SUNNY III (N14, B13) 1.8 05/1990 – 10/1995
100NX (B13) 1.6 09/1990 – 12/1993
SUNNY III (N14, B13) 1.6 01/1993 – 12/1994
ALMERA TINO (V10) 2.2 dCi 09/2003 – 02/2006

OPEL

Model Motor Perioada
CORSA A hatchback (S83) 1.0 (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, M19, F19) 09/1982 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.2 S (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 02/1990
CORSA A hatchback (S83) 1.3 S (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 10/1989
CORSA A hatchback (S83) 1.5 D (F08, M08, F68, M68) 09/1987 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.5 TD (F08, M08, F68, M68) 03/1988 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 08/1990
CORSA A hatchback (S83) 1.3 i (F08, M08, F68, M68) 09/1986 – 09/1990
CORSA A hatchback (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) 05/1988 – 03/1992
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.2 08/1979 – 07/1982
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.3 N 08/1979 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.3 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.6 S 09/1981 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.8 GT/E 02/1983 – 08/1984
KADETT D (31_-34_, 41_-44_) 1.6 D 03/1982 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.3 S 08/1979 – 08/1984
KADETT D combi (35_, 36_, 45_, 46_) 1.6 D 03/1982 – 08/1984
KADETT E hatchback (T85) 1.3 N (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.3 S (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 08/1987
KADETT E hatchback (T85) 1.4 S (C08, C48, D08, D48) 01/1990 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 i (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.8 S (C08, C48, D08, D48) 09/1987 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI (C08, C48, D08, D48) 09/1986 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 2.0 GSI 16V (C08, C48, D08, D48) 03/1988 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.6 D (C08, C48, D08, D48) 09/1984 – 01/1989
KADETT E hatchback (T85) 1.4 i (C08, C48, D08, D48) 01/1990 – 08/1991
KADETT E hatchback (T85) 1.8 i (C08, C48, D08, D48) 06/1985 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.2 (C19, D19) 09/1984 – 07/1986
KADETT E (T85) 1.3 N (C19, D19) 09/1984 – 08/1989
KADETT E (T85) 1.3 S (C19, D19) 09/1984 – 08/1987
KADETT E (T85) 1.4 S (C19, D19) 01/1990 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 i (C19, D19) 09/1986 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 S (C19, D19) 09/1986 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.8 S (C19, D19) 09/1987 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.6 D (C19, D19) 09/1984 – 01/1989
KADETT E (T85) 1.7 D (C19, D19) 02/1989 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.4 i (C19, D19) 01/1990 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.3 N (C15, C35, D15, D35) 09/1984 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.6 i (C15, C35, D15, D35) 09/1986 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.4 i (C15, C35, D15, D35) 01/1990 – 08/1991
KADETT E combi (T85) 1.8 i (C15, C35, D15, D35) 06/1985 – 08/1991
KADETT E Cabriolet (T85) 1.6 i 10/1986 – 02/1993
KADETT E Cabriolet (T85) 2.0 i 10/1986 – 02/1993
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i (F68, M68) 09/1993 – 11/1995
ASCONA C (J82) 1.3 S (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.3 S (F68, M68) 09/1981 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 09/1987
ASCONA C (J82) 1.6 (F11, F68, M11, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C hatchback (J82) 1.6 S (F68, M68) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.6 S (F11, M11, F68, M68) 09/1981 – 08/1986
ASCONA C (J82) 1.8 i (F11, M11, F68, M68) 09/1982 – 08/1986
ASCONA C (J82) 2.0 i (F11, M11, F68, M68) 09/1986 – 08/1988
ASCONA C (J82) 1.6 D (F11, M11, F68, M68) 03/1982 – 08/1988
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.6 i Cat (F68, M68) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.6 (F19, M19) 09/1988 – 05/1993
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1988 – 07/1989
VECTRA A (J89) 2.0 (F19, M19) 09/1988 – 09/1989
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A hatchback (J89) 2.0 i (F68, M68) 09/1988 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i (F19, M19) 09/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.7 TD (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.7 TD (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 1.7 D (F19, M19) 10/1988 – 09/1992
VECTRA A (J89) 1.8 i Cat (F19, M19) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A hatchback (J89) 1.8 i Cat (F68, M68) 03/1990 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2000/GT 16V (F19, M19) 01/1989 – 06/1994
VECTRA A (J89) 2.5 V6 (F19, M19) 02/1993 – 11/1995
REKORD E (17_, 11_, 14_, 16_, 18_, 19_) 2.0 E 09/1977 – 10/1984
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.3 D (F19, M19, N19) 10/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 i (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.4 i (F19, M19, N19) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.6 i (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1986 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 2.6 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
SENATOR B (V88) 3.0 (P19) 01/1988 – 09/1990
SENATOR B (V88) 3.0 24V (P19) 09/1989 – 09/1993
MANTA B (58_, 59_) 2.0 E 08/1977 – 08/1988
CALIBRA A (C89) 2.0 i (M07) 08/1989 – 12/1996
CALIBRA A (C89) 2.0 i 4×4 (M07) 06/1990 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V (M07) 06/1990 – 02/1994
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V 4×4 (M07) 06/1990 – 02/1994
CALIBRA A (C89) 2.0 i Turbo 4×4 (M07) 08/1991 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.5 i V6 (M07) 04/1993 – 07/1997
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TDS (F08, M08, F68, M68) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TDS (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 D (F08, M08, F68, M68) 12/1991 – 09/1992
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 03/1992 – 09/1992
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 D (F08, M08, F68, M68) 07/1992 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 D (F19, M19) 07/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i (F19, M19) 09/1991 – 09/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 Si (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 03/1993 – 08/1996
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) 03/1992 – 12/1994
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 Si (F19, M19) 05/1992 – 12/1994
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i (F19, M19) 03/1992 – 09/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 2.0 i 03/1993 – 10/1994
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 i (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F hatchback (T92) 2.0 GSI 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 TDS (F35, M35) 12/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 D (F35, M35) 07/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.4 Si (F35, M35) 03/1992 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 05/1993 – 07/1996
ASTRA F combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 Si (F35, M35) 03/1992 – 12/1994
ASTRA F combi (T92) 1.8 i (F35, M35) 09/1991 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 06/1993 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i (F35, M35) 09/1991 – 07/1994
FRONTERA A (U92) 2.3 TD (5JMWL4) 03/1992 – 10/1998
FRONTERA A Sport (U92) 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) 03/1992 – 10/1998
FRONTERA A (U92) 2.4 i (53MWL4) 03/1992 – 10/1998
MONTEREY A (M92) 3.1 TD (UBS69D, UBS69G) 09/1991 – 07/1998
CORSA B (S93) 1.5 D (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.5 TD (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.2 i (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.4 i (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.4 Si (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
CORSA B (S93) 1.6 GSI 16V (F08, F68, M68) 03/1993 – 09/2000
OMEGA B combi (V94) 2.0 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.0 16V (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/1999
OMEGA B combi (V94) 2.5 V6 (F35, M35, P35) 03/1994 – 09/2000
OMEGA B combi (V94) 2.5 TD (F35, M35, P35) 04/1994 – 07/2001
OMEGA B combi (V94) 3.0 V6 (F35, M35, P35) 04/1994 – 02/2001
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1994 – 01/1998
VECTRA A (J89) 2.0 i 16V (F19, M19) 08/1992 – 08/1995
CORSA B (S93) 1.4 i 16V (F08, F68, M68) 09/1994 – 09/2000
ASTRA F hatchback (T92) 1.7 TD (F08, M08, F68, M68) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.7 TD (F35, M35) 11/1994 – 01/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.7 TD (F19, M19) 11/1994 – 09/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.8 i 16V 11/1994 – 03/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.4 07/1994 – 10/2001
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (71_) 1.7 D 07/1994 – 10/2001
TIGRA (S93) 1.4 16V (F07) 07/1994 – 12/2000
TIGRA (S93) 1.6 16V (F07) 07/1994 – 08/1998
ASTRA F combi (T92) 1.8 i 16V (F35, M35) 07/1994 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 2.0 i 16V (F35, M35) 02/1995 – 01/1998
FRONTERA A (U92) 2.8 TD (5BMWL4, 5BSUD2) 03/1995 – 08/1998
FRONTERA A (U92) 2.2 i (54MWL4) 03/1995 – 10/1998
VECTRA A (J89) 1.6 i (F19, M19) 09/1993 – 11/1995
VECTRA B (J96) 1.6 i (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.6 i 16V (F19) 10/1995 – 04/2002
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
VECTRA B (J96) 2.0 i 16V (F19) 09/1995 – 06/2000
VECTRA B (J96) 2.5 i V6 (F19) 10/1995 – 09/2000
MERIVA A microbus (X03) 1.4 16V Twinport LPG (E75) 07/2004 – 05/2010
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 i 16V (F08, M08, F68, M68) 09/1996 – 02/1998
ASTRA F limuzina (T92) 1.4 i 16V (F19, M19) 02/1996 – 09/1998
CORSA B (S93) 1.7 D (F08, F68, M68) 02/1996 – 09/2000
ASTRA F combi (T92) 1.4 i 16V (F35, M35) 02/1996 – 01/1998
ASTRA F Cabriolet (T92) 1.6 i 01/1996 – 03/2001
ASTRA H combi (A04) 1.6 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
FRONTERA A Sport (U92) 2.5 TDS 09/1996 – 10/1998
VECTRA B (J96) 2.0 DI 16V (F19) 11/1996 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 1.6 i 16V (F35) 11/1996 – 07/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
VECTRA B combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA B combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 11/1996 – 06/2000
SINTRA (APV) 2.2 i 16V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
SINTRA (APV) 3.0 i 24V (OUN16, Y94) 11/1996 – 04/1999
ASTRA H combi (A04) 1.4 LPG (L35) 08/2009 – 10/2010
CORSA A hatchback (S83) 1.2 i (F08, M08, F68, M68) 09/1989 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.2 N (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.3 (F08, M08, F68, M68) 09/1985 – 10/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.5 D (F08, W5L) 06/1987 – 04/1989
VECTRA A (J89) 1.8 S (F19, M19) 09/1989 – 10/1990
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat (F19, M19) 09/1988 – 11/1995
VECTRA A (J89) 2.0 i Cat 4×4 (F19, M19) 01/1989 – 11/1995
KADETT E Combo (T85) 1.7 D (C25, D25) 01/1989 – 07/1994
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 Di 08/2001 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 DTi 04/2003 – 03/2010
CORSA B (S93) 1.0 i 12V (F08, F68, M68) 11/1996 – 09/2000
KADETT E (T85) 1.8 (C19, D19) 09/1987 – 08/1990
SINTRA (APV) 2.2 DTI 07/1997 – 04/1999
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 08/1994 – 09/1998
ASTRA F hatchback (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) 08/1994 – 01/1998
ASTRA F combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 08/1994 – 01/1998
KADETT E hatchback (T85) 1.5 TD (C08, C48, D08, D48) 07/1988 – 08/1991
KADETT E (T85) 1.5 TD (C19, D19) 07/1988 – 08/1991
ASTRA G hatchback (T98) 1.2 16V (F08, F48) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 16V (F08, F48) 02/1998 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.8 16V (F08, F48) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 16V (F08, F48) 02/1998 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.7 TD (F08, F48) 02/1998 – 08/2000
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 DI (F08, F48) 02/1998 – 01/2005
ASTRA G combi (T98) 1.2 16V (F35) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G combi (T98) 1.6 (F35) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G combi (T98) 1.6 16V (F35) 02/1998 – 07/2004
ASTRA G combi (T98) 1.8 16V (F35) 02/1998 – 09/2000
ASTRA G combi (T98) 1.7 TD (F35) 02/1998 – 08/2000
ASTRA G combi (T98) 2.0 DI (F35) 02/1998 – 07/2004
VECTRA B (J96) 2.0 DTI 16V (F19) 06/1997 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 06/1997 – 07/2003
CORSA B (S93) 1.2 i 16V (F08, F68, M68) 03/1998 – 09/2000
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI 16V (L70) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.3 CDTI (L70) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2014
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 02/2007 – 10/2010
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.7 CDTI VAN (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.6 CNG Turbo VAN (M75) 02/2009 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.8 VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
ASTRA G hatchback (T98) 2.2 DTI (F08, F48) 09/2002 – 01/2005
ASTRA G cupe (T98) 1.6 16V (F07) 03/2000 – 05/2005
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
VECTRA B (J96) 2.2 DTI 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 09/2000 – 04/2002
ZAFIRA A microbus (T98) 2.2 DTI 16V (F75) 01/2002 – 06/2005
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 LPG (L48) 08/2009 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 04/2004 – 10/2004
ASTRA G limuzina (T98) 1.6 (F69) 09/1998 – 09/2000
ASTRA G limuzina (T98) 1.6 16V (F69) 09/1998 – 01/2005
ASTRA G limuzina (T98) 2.0 DI (F69) 09/1998 – 01/2005
FRONTERA B (U99) 2.2 i (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) 10/1998 – 07/2004
FRONTERA B (U99) 3.2 i (6B1VF, 6B1_6) 10/1998 – 07/2004
FRONTERA B (U99) 2.2 DTI (6B_ZC, 6B_VF, 6B_66, 6B_76) 09/1998 – 12/2003
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.8 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 10/2001
ASTRA G hatchback (T98) 1.4 16V (F08, F48) 02/1998 – 01/2005
ASTRA G combi (T98) 1.4 16V (F35) 06/1998 – 07/2004
ASTRA G limuzina (T98) 1.4 16V (F69) 09/1998 – 01/2005
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 10/1995 – 09/2000
ASTRA F caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 08/1994 – 01/1999
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.6 D (C70, D70) 08/1984 – 08/1988
KADETT E caroserie inchisa/combi (T85) 1.7 D (C70, D70) 08/1988 – 09/1992
ZAFIRA A microbus (T98) 1.6 16V (F75) 04/1999 – 06/2005
ZAFIRA A microbus (T98) 1.8 16V (F75) 04/1999 – 09/2000
ASTRA F limuzina (T92) 1.8 i 16V (F19, M19) 09/1995 – 09/1996
ZAFIRA A microbus (T98) 2.0 DI 16V (F75) 07/1999 – 06/2005
ASTRA G cupe (T98) 1.8 16V (F07) 03/2000 – 10/2000
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 16V OPC (F08, F48) 11/1999 – 09/2002
OMEGA B combi (V94) 2.2 16V (F35, M35, P35) 09/1999 – 07/2003
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 DTI 16V (F08, F48) 08/1999 – 01/2005
ASTRA G limuzina (T98) 2.0 DTI 16V (F69) 08/1999 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.7 DTI 16V (F08, F48) 02/2000 – 01/2005
ASTRA G limuzina (T98) 1.7 DTI 16V (F69) 02/2000 – 01/2005
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.7 CDTI VAN (M75) 01/2008 – 04/2015
AGILA A (H00) 1.0 12V (F68) 09/2000 – 12/2007
AGILA A (H00) 1.2 16V (F68) 09/2000 – 12/2007
ASTRA G combi (T98) 2.0 DTI 16V (F35) 08/1999 – 07/2004
ASTRA G combi (T98) 1.7 DTI 16V (F35) 02/2000 – 07/2004
VECTRA A (J89) 1.4 S (F19, M19) 09/1988 – 06/1992
ASTRA G cupe (T98) 1.8 16V (F07) 09/2000 – 05/2005
ASTRA G cupe (T98) 2.2 16V (F07) 09/2000 – 05/2005
CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68) 09/2000 – 06/2003
CORSA C (X01) 1.2 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 DTI (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 DI (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68) 08/1988 – 09/1992
ASTRA F CLASSIC hatchback (T92) 1.6 i (F08, M08, F68, M68) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC hatchback (T92) 1.6 i 16V (F08, M08, F68, M68) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC limuzina (T92) 1.6 i 16V (F19, M19) 01/1998 – 08/2002
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
ASTRA F CLASSIC combi (T92) 1.6 i 16V (F35, M35) 01/1998 – 01/2005
CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68) 09/2000 – 12/2009
VECTRA B (J96) 1.8 i 16V (F19) 09/2000 – 04/2002
VECTRA B combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 09/2000 – 07/2003
OMEGA B combi (V94) 2.2 DTI 16V (F35, M35, P35) 09/2000 – 07/2003
ZAFIRA A microbus (T98) 1.8 16V (F75) 09/2000 – 06/2005
ZAFIRA A microbus (T98) 2.2 16V (F75) 09/2000 – 06/2005
ZAFIRA A microbus (T98) 2.0 DTI 16V (F75) 09/2000 – 06/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.2 16V (F08, F48) 09/2000 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 09/2000 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.8 16V (F08, F48) 09/2000 – 01/2005
ASTRA G limuzina (T98) 1.6 (F69) 09/2000 – 01/2005
ASTRA G combi (T98) 1.6 (F35) 09/2000 – 07/2004
ASTRA G combi (T98) 1.8 16V (F35) 09/2000 – 07/2004
MOVANO A caroserie (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – –
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
ASTRA G Cabriolet (T98) 1.6 16V (F67) 03/2001 – 10/2005
ASTRA G Cabriolet (T98) 1.8 16V (F67) 03/2001 – 10/2005
ASTRA G Cabriolet (T98) 2.2 16V (F67) 03/2001 – 10/2005
ASTRA G hatchback (T98) 2.2 16V (F08, F48) 06/2000 – 01/2005
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
ZAFIRA A microbus (T98) 2.0 OPC (F75) 09/2001 – 06/2005
ZAFIRA A microbus (T98) 1.6 CNG (F75) 09/2001 – 06/2005
ASTRA F hatchback (T92) 1.4 (F08, M08, F68, M68) 09/1991 – 09/1993
ASTRA F limuzina (T92) 1.6 (F19, M19) 09/1995 – 09/1998
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.7 DI 16V 10/2001 – –
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DI 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DTI 16V (F08, W5L) 09/2000 – 07/2003
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 10/2001 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.7 DTI 16V 10/2001 – –
OMEGA B combi (V94) 2.5 DTI (F35, M35, P35) 09/2001 – 07/2003
VECTRA C (Z02) 2.2 16V (F69) 04/2002 – 12/2008
VECTRA C (Z02) 2.2 DTI 16V (F69) 04/2002 – 07/2004
VECTRA C (Z02) 2.0 DTI 16V (F69) 04/2002 – 08/2006
VECTRA C (Z02) 1.8 16V 04/2002 – 09/2008
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – –
VECTRA C GTS (Z02) 3.2 V6 (F68) 08/2002 – 07/2006
ZAFIRA A microbus (T98) 2.2 DTI 16V (F75) 01/2002 – 06/2005
VECTRA C GTS (Z02) 1.8 16V (F68) 08/2002 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.2 16V (F68) 08/2002 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.2 DTI 16V (F68) 08/2002 – 07/2006
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 OPC (F08, F48) 09/2002 – 01/2005
MERIVA A microbus (X03) 1.8 (E75) 05/2003 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.7 DTI (E75) 09/2003 – 05/2010
ASTRA G hatchback (T98) 2.2 DTI (F08, F48) 09/2002 – 01/2005
SIGNUM hatchback (Z03) 2.2 direct (F48) 05/2003 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.0 16V Turbo (F68) 03/2003 – 08/2008
MERIVA A microbus (X03) 1.6 (E75) 05/2003 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.6 16V (E75) 05/2003 – 01/2006
MERIVA A microbus (X03) 1.7 CDTI (E75) 09/2003 – 05/2010
SIGNUM hatchback (Z03) 2.2 DTI (F48) 05/2003 – 04/2004
SIGNUM hatchback (Z03) 3.0 V6 CDTI (F48) 05/2003 – 07/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.7 CDTI (F08, F48) 04/2003 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 11/2002 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 2.0 OPC (F08, F48) 11/2002 – 01/2005
ASTRA G combi (T98) 1.7 CDTI (F35) 04/2003 – 05/2004
ASTRA G combi (T98) 1.6 (F35) 12/2002 – 05/2004
ZAFIRA A microbus (T98) 2.0 OPC (F75) 11/2002 – 06/2005
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI (F7, J7, A07) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI (F7) 04/2003 – 03/2010
AGILA A (H00) 1.0 (F68) 08/2003 – 12/2007
AGILA A (H00) 1.3 CDTI (F68) 08/2003 – 12/2007
VECTRA C combi (Z02) 2.2 DTI (F35) 10/2003 – 12/2005
VECTRA C combi (Z02) 2.2 direct (F35) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.8 (F35) 10/2003 – 09/2006
CORSA C (X01) 1.0 (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.3 CDTI (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
CORSA C (X01) 1.7 CDTI (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 03/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2004 – 10/2010
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 04/2004 – 02/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 04/2004 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 04/2004 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 04/2004 – 02/2008
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 09/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2004 – 10/2010
TIGRA TwinTop (X04) 1.4 (R97) 06/2004 – 12/2010
TIGRA TwinTop (X04) 1.8 (R97) 06/2004 – 12/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.4 16V Twinport (E75) 07/2004 – 05/2010
CORSA C (X01) 1.2 Twinport (F08, F68) 07/2004 – 12/2009
AGILA A (H00) 1.2 16V Twinport (F68) 07/2004 – 12/2007
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI 16V (L48) 04/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI 16V (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi 16V (L08) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTi (L08) 03/2005 – 10/2010
CORSA C (X01) 1.4 Twinport (F08, F68) 06/2003 – 12/2009
COMBO Tour 1.3 CDTI 16V 06/2004 – 01/2011
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75) 07/2005 – 09/2012
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75) 07/2005 – 12/2010
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.2 (M75) 07/2005 – 12/2012
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 12/2010
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.9 CDTI (M75) 07/2005 – 04/2015
KADETT D (32_,37_,39, _42) 1.3 S 08/1979 – 08/1984
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75) 07/2005 – 04/2015
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.9 CDTi (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.3 CDTI (L48) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.3 CDTI (L35) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 2.0 Turbo (L48) 03/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 06/2004 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.9 CDTI (L48) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.9 CDTI (L35) 09/2005 – 10/2010
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 2.0 (M75) 01/2006 – 12/2010
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 01/2006 – 10/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.6 (E75) 01/2006 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.3 CDTI (E75) 09/2003 – 05/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.3 CDTI (L08) 04/2005 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.8 (L67) 09/2005 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.8 (L48) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.8 (L08) 01/2006 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.9 CDTI (L08) 09/2005 – 10/2010
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
MERIVA A microbus (X03) 1.6 Turbo (E75) 09/2005 – 05/2010
MERIVA A microbus (X03) 1.7 CDTI (E75) 09/2006 – 05/2010
ASTRA H GTC (A04) 2.0 Turbo (L08) 08/2005 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.8 (L35) 08/2005 – 05/2014
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG (M75) 07/2005 – 04/2015
ASTRA H (A04) 1.4 (L48) 04/2004 – 10/2004
CORSA C (X01) 1.8 (F08, F68) 01/2002 – 12/2009
MERIVA A microbus (X03) 1.3 CDTI (E75) 04/2005 – 05/2010
ASTRA H (A04) 1.6 Turbo (L48) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 Turbo (L67) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.6 Turbo (L35) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 Turbo (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H GTC (A04) 1.6 (L08) 12/2006 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.6 (L48) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H TwinTop (A04) 1.6 (L67) 12/2006 – 10/2010
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) 02/2007 – 05/2014
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 02/2007 – 05/2014
COMBO Tour 1.7 CDTI 16V 07/2004 – 12/2011
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 03/2010
ASTRA G hatchback (T98) 1.8 (F08, F48) 02/2003 – 01/2004
ASTRA G hatchback (T98) 1.4 (F08, F48) 09/2007 – 12/2009
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
ASTRA F hatchback (T92) 1.8 (F08, M08, F68, M68) 11/1991 – 07/1993
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75) 01/2008 – 04/2015
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.7 CDTI (M75) 03/2007 – 04/2015
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 DTI 02/2001 – 12/2010
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.4 (W5L, F08) 08/2003 – 06/2012
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 CDTi (F08, W5L) 08/2003 – 12/2012
ASTRA H (A04) 1.2 (L48) 08/2005 – 10/2010
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 07/2008 – 12/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 07/2008 – 12/2011
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 05/2014
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 CNG Turbo (M75) 04/2010 – 04/2015
ASTRA H limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
ASTRA H limuzina (A04) 1.3 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 10/2010
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 05/2009 – 12/2011
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 07/2008 – 12/2011
ASTRA H GTC (A04) 1.7 CDTI (L08) 03/2005 – 10/2010
KADETT E hatchback (T85) 1.3 (C08, C48, D08, D48) 01/1985 – 12/1987
ASTRA H limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 02/2007 – 05/2014
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 (M75) 06/2013 – 04/2015
VECTRA C (Z02) 2.2 DTI 16V (F69) 04/2002 – 12/2004
VECTRA C GTS (Z02) 1.8 16V (F68) 08/2002 – 12/2006
ASTRA G limuzina (T98) 1.6 LPG (F69) 06/2002 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 LPG (F08, F48) 03/1998 – 01/2005
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.6 EcoTec (L70) 02/2004 – 11/2004
ZAFIRA A microbus (T98) 1.6 (F75) 10/2003 – 06/2005
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 01/2013 – –
CORSA C (X01) 1.4 (F08, F68) 01/2002 – 12/2009
VECTRA C GTS (Z02) 2.2 DTI 16V (F68) 08/2002 – 06/2008
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
CORSA E (X15) 1.0 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.0 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.2 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 Turbo (08, 68) 09/2014 – 06/2019
CORSA E (X15) 1.3 CDTI (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.3 CDTI (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E Caseta/ Hatchback (X15) 1.2 (08) 01/2015 – –
CORSA E Caseta/ Hatchback (X15) 1.3 CDTI (08) 01/2015 – –
CORSA E Caseta/ Hatchback (X15) 1.3 CDTI (08) 09/2014 – –
CORSA E Caseta/ Hatchback (X15) 1.4 (08) 09/2014 – –
CORSA E Caseta/ Hatchback (X15) 1.4 (08) 09/2014 – –
KARL (C16) 1.0 01/2015 – 03/2018
CORSA E (X15) 1.4 LPG (08, 68) 03/2015 – –
CORSA E (X15) 1.4 Turbo (08, 68) 03/2015 – –
CORSA E (X15) 1.6 Turbo (08, 68) 03/2015 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2016
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 06/2014 – 12/2016
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
KARL (C16) 1.0 LPG 02/2015 – 03/2018
CORSA E (X15) 1.4 LPG (08, 68) 11/2015 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.6 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.3 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTi (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.6 (L69) 01/2009 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.7 CDTI (L69) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.6 (L35) 12/2006 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 01/2009 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 11/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.8 (L48) 02/2013 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.6 Turbo D (75) 03/2017 – 05/2018
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.6 Turbo D (75) 03/2017 – 05/2018
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.6 Turbo D (75) 08/2017 – 04/2019
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.8 LPG (M75) 07/2009 – 04/2015
ASTRA G CLASSIC limuzina (T98) 1.6 16V (F69) 03/2004 – 01/2008
ASTRA G CLASSIC limuzina (T98) 1.4 16V (F69) 05/2004 – 07/2009
ASTRA G CLASSIC (T98) 1.4 16V (F08, F48) 05/2004 – 07/2009
ASTRA G CLASSIC (T98) 1.6 16V (F08, F48) 05/2004 – 02/2006
ASTRA G CLASSIC (T98) 1.6 (F08, F48) 03/2006 – 06/2008
ASTRA G CLASSIC (T98) 1.7 CDTI (F08, F48) 06/2004 – 07/2009
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.4 (L35) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC combi (A04) 1.8 (L35) 01/2012 – 05/2014
ASTRA H CLASSIC hatchback (A04) 1.4 (L48) 01/2009 – –
ASTRA H CLASSIC limuzina (A04) 1.8 (L69) 02/2007 – 09/2012
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 LPG (75) 10/2017 – –
KARL (C16) 1.0 01/2018 – 03/2019
COMBO E Tour / Life (K9) 1.2 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.5 06/2018 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.5 Turbo D (75) 06/2018 – –
ZAFIRA / ZAFIRA FAMILY B (A05) 1.6 FlexFuel (M75) 08/2008 – 12/2012
ASTRA H limuzina (A04) 1.6 (L69) 02/2007 – 06/2010
ASTRA H limuzina (A04) 1.4 (L69) 02/2007 – 06/2010
ZAFIRA A microbus (T98) 1.6 LPG (F75) 10/2003 – 06/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.6 LPG (F08, F48) 11/2002 – 06/2007
ASTRA G combi (T98) 1.6 LPG (F35) 06/2002 – 07/2004
VECTRA B combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 07/2000 – 07/2003
VECTRA B combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 07/2000 – 07/2002
ZAFIRA A microbus (T98) 1.6 LPG (F75) 04/1999 – 06/2005
ASTRA G limuzina (T98) 1.4 LPG (F69) 03/1998 – 01/2005
ASTRA G hatchback (T98) 1.4 LPG (F08, F48) 02/1998 – 01/2005
ASTRA G combi (T98) 1.6 LPG (F35) 03/1998 – 07/2004
ASTRA G combi (T98) 1.4 LPG (F35) 03/1998 – 07/2004
FRONTERA A (U92) 2.0 i 05/1993 – 08/1998
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.9 CDTI (L70) 08/2005 – 12/2012
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.4 EcoTec (L70) 12/2004 – 12/2012
ASTRA H caroserie inchisa/combi (L70) 1.7 CDTI (L70) 12/2004 – 07/2007
CORSA C Caseta/ Hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, W5L) 07/2005 – 06/2006
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.5 Turbo D (75) 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2021
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2020
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 02/2019 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 07/2019 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.2 07/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 08/2019 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.6 Turbo D (75) 06/2019 – 02/2021
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 09/2019 – –
COMBO E Tour / Life (K9) 1.6 09/2019 – –
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.9 CDTI VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.9 CDTI VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 2.2 DGi VAN (M75) 07/2005 – 12/2011
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 2.0 VAN (M75) 07/2005 – 12/2010
ZAFIRA B Autoutilitară/limuzină spațioasă (A05) 1.6 CNG VAN (M75) 07/2005 – 04/2015
CORSA CLASSIC C limuzina (X01) 1.7 CDTi 03/2005 – 03/2008
CORSA CLASSIC C limuzina (X01) 1.6 01/2003 – 12/2007
ZAFIRA LIFE bus (K0) 2.0 4×4 03/2019 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D tractiune integrala 08/2018 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 tractiune integrala 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 tractiune integrala 03/2019 – –
MERIVA B microbus (S10) 1.4 LPG (75) 06/2011 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.4 (75) 06/2010 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 01/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
MERIVA B microbus (S10) 1.3 CDTI (75) 06/2010 – 11/2014
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 06/2015
MERIVA B microbus (S10) 1.7 CDTI (75) 06/2010 – 10/2013
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 03/2014 – 03/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTi (75) 08/2013 – 01/2017
MERIVA B microbus (S10) 1.6 CDTI (75) 01/2014 – 01/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 E85 Turbo (68) 10/2010 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo E85 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.4 (68) 04/2011 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.4 (69) 04/2011 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2011 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2011 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 01/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.6 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.8 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.8 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 Turbo (69) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.6 Turbo (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (68) 07/2009 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (69) 07/2009 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 06/2010 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 06/2010 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.4 LPG (68) 07/2012 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.4 LPG (69) 07/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 1.6 SIDI (68) 03/2013 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 1.6 SIDI (69) 03/2013 – 03/2017
INSIGNIA A limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 03/2012 – 03/2017
INSIGNIA A (G09) 2.0 CDTI (68) 03/2012 – 03/2017
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.4 (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.6 (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.4 Turbo (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.4 Turbo (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.6 Turbo (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.3 CDTI (35) 10/2010 – 10/2014
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.7 CDTI (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.7 CDTI (35) 10/2010 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 2.0 CDTI (35) 10/2010 – 10/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 E85 Turbo (35) 09/2010 – 11/2011
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.7 CDTI (35) 10/2010 – 10/2015
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.8 (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.8 (75) 10/2011 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CNG (75) 10/2011 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 2.0 CDTI (35) 08/2011 – 10/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 09/2011 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.4 (35) 04/2011 – 03/2017
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.7 CDTI (35) 10/2010 – 10/2015
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.4 (C26, D26, E26, C06) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 2.0 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.4 LPG (35) 12/2011 – 10/2015
COMBO Tour (X12) 1.4 CNG (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 (35) 07/2008 – 06/2012
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.8 (35) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35) 07/2008 – 06/2013
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (35) 10/2008 – 06/2013
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2013
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 07/2008 – 06/2011
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35) 01/2009 – 06/2013
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 SIDI (75) 07/2013 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 CNG (B05) 02/2012 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.4 LPG (75) 10/2011 – –
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.4 LPG (35) 09/2012 – 03/2017
ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 BiTurbo CDTI (75) 01/2013 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 2.0 BiTurbo CDTI (35) 09/2012 – 10/2015
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 (75) 12/2012 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.6 SIDI (35) 12/2012 – 10/2015
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 02/2012 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75) 02/2013 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.6 CDTi (35) 11/2013 – 10/2015
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.6 CDTi (35) 02/2014 – 10/2015
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75) 07/2014 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 2.0 CDTi (75) 01/2015 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Tour (X12) 1.6 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTI (B05) 04/2015 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 2.0 CDTI (35) 01/2014 – 10/2015
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 03/2016 – –
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 CDTI (75) 11/2016 – –
ASTRA J Sports Tourer (P10) 1.4 (35) 10/2010 – 10/2015
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2015 – –
COMBO Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTI (B05) 02/2012 – –
COMBO Tour (X12) 1.3 CDTI (C26, D26, E26, C05) 03/2016 – –
ASTRA J caroserie inchisa/combi (P10) 1.6 CDTi (35) 01/2014 – 10/2015
ASTRA J caroserie inchisa/combi (P10) 1.7 CDTi (35) 10/2012 – 10/2015
ASTRA J caroserie inchisa/combi (P10) 1.3 CDTi (35) 10/2012 – 10/2015
ASTRA J caroserie inchisa/combi (P10) 2.0 CDTi (35) 10/2012 – 10/2015
ZAFIRA TOURER C (P12) 1.6 (75) 09/2018 – 07/2019
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 01/2012 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 01/2012 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo OPC 4×4 (35) 07/2009 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 06/2010 – 06/2015
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 1.6 SIDI (35) 06/2013 – 03/2017
INSIGNIA A Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 03/2012 – 06/2015
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47) 07/2008 – 03/2017
INSIGNIA A Country Tourer (G09) 2.0 CDTi (47) 03/2012 – 03/2017
ANTARA A (L07) 2.4 12/2010 – 02/2015
ANTARA A (L07) 2.4 4×4 12/2010 – 02/2015
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 12/2010 – 12/2015
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 4×4 12/2010 – 12/2015
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 4×4 12/2010 – 12/2015
AGILA B (H08) 1.2 (F68) 04/2010 – 10/2014
AGILA B (H08) 1.0 LPG (F68) 01/2010 – 06/2011
AGILA B (H08) 1.2 LPG (F68) 04/2008 – 10/2010
ANTARA A (L07) 3.0 11/2010 – 12/2015
AGILA B (H08) 1.0 (F68) 07/2011 – 07/2014
ANTARA A (L07) 2.4 08/2006 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 4×4 08/2006 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.4 4×4 08/2006 – 12/2011
ANTARA A (L07) 3.2 V6 08/2006 – 12/2011
AGILA B (H08) 1.0 (F68) 04/2008 – 06/2011
AGILA B (H08) 1.2 (F68) 04/2008 – 10/2012
AGILA B (H08) 1.3 CDTI (F68) 04/2008 – 04/2010
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 03/2007 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 09/2008 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.4 09/2008 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.4 LPG 10/2008 – 08/2010
ANTARA A (L07) 2.4 LPG 4×4 08/2006 – 12/2010
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 08/2006 – 12/2011
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 01/2016 – 08/2017
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 4×4 01/2016 – 08/2017
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 07/2014 – 12/2015
ANTARA A (L07) 3.0 07/2013 – 12/2014
ASTRA J GTC 1.4 (08) 10/2011 – 11/2013
ASTRA J GTC 1.4 (08) 10/2011 – 04/2018
ASTRA J GTC 1.6 Turbo (08) 10/2011 – 06/2013
ASTRA J GTC 2.0 CDTI (08) 01/2012 – 06/2015
ASTRA J GTC 1.4 Turbo (08) 10/2011 – 04/2018
ASTRA J GTC 1.8 (08) 10/2011 – 10/2013
ASTRA J GTC 1.7 CDTI (08) 03/2012 – 10/2013
ASTRA J GTC 1.7 CDTI (08) 03/2012 – 06/2014
ASTRA J GTC 1.6 SIDI (08) 07/2013 – 04/2018
ASTRA J GTC 2.0 OPC Turbo (08) 04/2012 – 04/2018
ASTRA J GTC 2.0 BiTurbo CDTI (08) 10/2013 – 06/2015
ASTRA J GTC 1.6 SIDI (08) 12/2012 – 04/2018
ASTRA J GTC 1.6 CDTI (08) 07/2014 – 04/2018
ASTRA J GTC 1.6 CDTI (08) 07/2014 – 04/2018
ASTRA K (B16) 1.4 (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.4 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.4 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.0 Turbo (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 06/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 Turbo (68) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.0 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 Turbo (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K (B16) 1.6 CDTi (68) 11/2015 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 CDTi (35) 11/2015 – 12/2022
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.2 (75) 06/2017 – –
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo D (75) 06/2017 – 07/2021
ASTRA K (B16) 1.4 CNG (68) 10/2017 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.4 CNG (35) 10/2017 – 12/2022
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 2.0 D (75) 11/2017 – 07/2021
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.5 Turbo D (75) 04/2018 – –
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo D (75) 04/2018 – 07/2021
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.5 Turbo D (75) 06/2018 – 07/2021
ASTRA K (B16) 1.0 Turbo (68) 06/2018 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.0 Turbo (35) 06/2018 – 12/2022
ASTRA J GTC 2.0 CDTI (08) 01/2012 – 10/2015
ASTRA K (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – 12/2022
ASTRA K Sports Tourer (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – 12/2022
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo (75) 09/2018 – 07/2021
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo (75) 10/2017 – 07/2021
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo Hybrid4 06/2019 – –
GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO) 1.6 Turbo Hybrid 12/2019 – –
CORSA A TR (S83) 1.2 N (F11, M11, F19, M19) 01/1985 – 10/1987
CORSA A TR (S83) 1.3 (F11, F19, M11, M19) 09/1985 – 10/1987
CORSA A TR (S83) 1.3 S (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 10/1987
OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A (V87) 1.8 (F19, M19, N19) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A (V87) 1.8 S (F19, M19, N19) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 12/1987
OMEGA A (V87) 2.3 TD (F19, M19, N19) 10/1986 – 08/1988
OMEGA A (V87) 2.3 TD Interc. (F19, M19, N19) 08/1988 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 2.0 (F19, M19, N19) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) (F19, M19, N19) 03/1987 – 09/1990
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.0 24V (3000) (F19, M19, N19) 09/1989 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 09/1986 – 08/1987
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 S (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 1.8 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD (F35, M35) 09/1986 – 08/1988
OMEGA A combi (V87) 2.3 D (F35, M35) 09/1986 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.3 TD Interc. (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.0 i (F35, M35) 09/1990 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 2.4 i (F35, M35) 09/1988 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 Cat (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V (F35, M35) 09/1989 – 03/1994
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V 4×4 (M07) 02/1994 – 07/1997
CALIBRA A (C89) 2.0 i 16V (M07) 02/1994 – 07/1997
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.0 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.3 (F08, W5L) 02/1986 – 04/1989
OMEGA A (V87) 3.0 (3000) Cat (F19, M19, N19) 03/1988 – 03/1994
CORSA A TR (S83) 1.2 S (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 10/1987
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 03/1994
OMEGA A (V87) 3.6 24V Lotus (F19, M19, N19) 08/1990 – 09/1992
OMEGA A combi (V87) 3.0 (F35, M35) 03/1987 – 09/1990
OMEGA A (V87) 3.0 24V Evolution500 (F19, M19, N19) 03/1991 – 07/1992
CORSA A hatchback (S83) 1.2 (F08, M08, F68, M68) 09/1982 – 08/1990
CORSA A Caseta/ Hatchback (S83) 1.2 (F08, W5L) 02/1986 – 07/1990
OMEGA A combi (V87) 2.0 (F35, M35) 09/1987 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 2.6 (F35, M35) 09/1987 – 04/1994
OMEGA A combi (V87) 3.0 24V Omega 3000 (F35, M35) 09/1988 – 04/1994
OMEGA A (V87) 1.8 N (F19, M19, N19) 11/1986 – 09/1988
OMEGA A combi (V87) 1.8 N (F35, M35) 11/1986 – 09/1988
VECTRA C GTS (Z02) 2.0 DTI 16V (F68) 08/2002 – 08/2005
SIGNUM hatchback (Z03) 1.8 (F48) 05/2003 – 07/2005
SIGNUM hatchback (Z03) 2.0 Turbo (F48) 05/2003 – 12/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 3.2 V6 (F48) 05/2003 – 07/2005
SIGNUM hatchback (Z03) 2.0 DTI (F48) 05/2003 – 04/2004
VECTRA C (Z02) 2.0 16V Turbo (F69) 03/2003 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 3.0 CDTI (F68) 06/2003 – 07/2005
VECTRA C (Z02) 3.0 CDTI (F69) 02/2003 – 07/2005
VECTRA C combi (Z02) 3.0 V6 CDTI (F35) 10/2003 – 07/2005
VECTRA C combi (Z02) 3.2 V6 (F35) 10/2003 – 07/2005
VECTRA C combi (Z02) 2.0 DTI (F35) 10/2003 – 08/2005
VECTRA C combi (Z02) 2.0 Turbo (F35) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.2 DGi (F68) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.2 DGi (F69) 10/2003 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 04/2004 – 01/2009
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 04/2004 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 3.2 V6 (F69) 08/2002 – 07/2006
VECTRA C (Z02) 1.6 16V (F69) 04/2002 – 10/2005
VECTRA C (Z02) 1.8 (F69) 04/2002 – 07/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 2.8 V6 Turbo (F48) 09/2005 – 12/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 3.0 V6 CDTI (F48) 09/2005 – 12/2008
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 10/2006
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 09/2006
VECTRA C GTS (Z02) 1.6 (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 09/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 10/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 09/2008
VECTRA C GTS (Z02) 1.8 (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 1.6 (F68) 01/2006 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.6 (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.8 (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 3.0 CDTi (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 3.0 CDTi (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.9 CDTI (F35) 06/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 1.9 CDTI (F69) 10/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 1.9 CDTI (F68) 06/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.8 (F35) 08/2005 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.8 (F48) 09/2005 – 12/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 1.9 CDTI (F48) 08/2005 – 02/2008
VECTRA C combi (Z02) 3.0 V6 CDTI (F35) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo (F69) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo (F68) 08/2006 – 08/2008
SIGNUM hatchback (Z03) 2.8 V6 Turbo (F48) 01/2006 – 12/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 07/2006 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 1.6 (F35) 12/2005 – 08/2008
VECTRA C combi (Z02) 2.8 V6 Turbo (F35) 08/2005 – 08/2008
VECTRA C (Z02) 2.8 V6 Turbo OPC (F69) 09/2006 – 08/2008
CORSA A TR (S83) 1.0 (F11, M11, F19, M19) 09/1982 – 09/1992
CORSA A hatchback (S83) 1.4 S (F08, M08, F68, M68) 01/1990 – 03/1993
CORSA A hatchback (S83) 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) 09/1989 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.5 D (F11, M11, F19, M19) 10/1987 – 11/1992
CORSA A hatchback (S83) 1.4 i (F08, M08, F68, M68) 01/1985 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.4 i (F11, M11, F19, M19) 10/1989 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.5 TD (F11, M11, F19, M19) 10/1987 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.4 S (F11, M11, F19, M19) 09/1989 – 03/1993
CORSA A TR (S83) 1.2 i (F11, M11, F19, M19) 09/1989 – 03/1993

PEUGEOT

Model Motor Perioada
508 I (8D_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 HDi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 HDi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 2.2 HDi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.2 HDi 11/2010 – 12/2018
104 cupe 1.1 08/1979 – 06/1988
205 I (741A/C) 1.0 02/1983 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.1 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 10/1990
205 I (741A/C) 1.1 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.1 10/1987 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.4 10/1987 – 05/1989
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.4 06/1987 – 12/1989
205 I (741A/C) 1.6 08/1986 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.6 GTI 12/1984 – 10/1987
205 I (741A/C) 1.9 GTI 10/1986 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.7 Diesel 07/1987 – 09/1998
205 I (741A/C) 1.7 Diesel 08/1983 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.9 Diesel 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.0 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.1 07/1989 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.4 Cat 08/1987 – 09/1993
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.6 Aut. 05/1990 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 10/1994
305 I (581A) 1.5 11/1979 – 09/1982
305 II (581M) 1.9 D 10/1982 – 07/1988
305 II Break (581E) 1.9 Diesel 10/1982 – 12/1988
309 I (10C, 10A) 1.1 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.3 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 03/1989 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 08/1988 – 08/1989
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 07/1988 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 10/1986 – 07/1989
309 I (10C, 10A) 1.9 D 06/1986 – 07/1989
309 II (3C, 3A) 1.9 Diesel 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.1 08/1990 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1989 – 12/1993
309 II (3C, 3A) 1.6 07/1989 – 12/1993
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Sport MI-16 07/1987 – 11/1992
405 I (15B) 1.8 Turbo Diesel 03/1988 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 Diesel 07/1988 – 09/1992
405 I (15B) 1.9 Diesel 03/1988 – 12/1992
405 II (4B) 1.9 D 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.9 TD 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 10/1995
405 I (15B) 1.6 07/1987 – 12/1992
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 10/1995
405 II (4B) 1.8 08/1992 – 10/1995
405 I (15B) 1.9 Injection 07/1987 – 12/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 2.0 08/1992 – 10/1995
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.8 TD 10/1988 – 08/1992
405 I Break (15E) 1.9 D 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.9 TD 08/1992 – 10/1996
405 I Break (15E) 1.6 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 10/1996
405 II Break (4E) 1.8 08/1992 – 10/1996
405 I Break (15E) 1.9 10/1988 – 08/1992
405 II Break (4E) 2.0 08/1992 – 10/1996
505 (551A) 1.8 01/1982 – 10/1985
505 (551A) 2.0 11/1980 – 12/1985
505 (551A) 2.2 GTI 08/1983 – 12/1993
505 (551A) 2.3 Turbo Diesel 09/1980 – 06/1986
505 Break (551D) 2.0 08/1983 – 12/1985
605 (6B) 2.1 Turbo Diesel 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1992 – 09/1999
605 (6B) 3.0 10/1989 – 09/1999
605 (6B) 3.0 SV 24 08/1989 – 09/1999
106 I (1A, 1C) 1.4 D 09/1992 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.0 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.1 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.3 10/1993 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.4 09/1991 – 04/1996
106 I (1A, 1C) 1.4 Le Mans 09/1991 – 11/1994
106 I (1A, 1C) 1.6 06/1993 – 04/1996
J5 platou / sasiu (280L) 2.5 D 09/1981 – 09/1990
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 DT 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.1 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.4 04/1993 – 07/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 05/1993 – 10/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 XSi 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 05/1993 – 05/2001
106 I (1A, 1C) 1.6 11/1994 – 04/1996
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 03/1994 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.0 i 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 08/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 07/1994 – 12/1997
106 I (1A, 1C) 1.5 D 06/1994 – 04/1996
806 (221) 2.0 Turbo 06/1994 – 08/2002
806 (221) 2.0 06/1994 – 08/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.4 SL 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 ST 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 SR 06/1994 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 1.9 SRDT 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
405 II (4B) 1.9 D 06/1994 – 10/1995
605 (6B) 2.0 Turbo 07/1991 – 09/1999
605 (6B) 2.0 16V 07/1994 – 09/1999
605 (6B) 2.5 Turbo Diesel 07/1994 – 09/1999
806 (221) 1.9 TD 07/1995 – 08/2002
406 (8B) 1.6 11/1995 – 05/2004
406 (8B) 1.8 16V 11/1995 – 10/2000
406 (8B) 2.0 16V 11/1995 – 05/2004
5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi 08/2010 – 03/2017
807 (EB_) 2.0 HDi 06/2009 – –
406 (8B) 1.9 TD 01/1996 – 05/2004
406 (8B) 2.1 TD 12V 01/1996 – 05/2004
EXPERT (224_) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
EXPERT (224_) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT (224_) 1.6 02/1996 – 09/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1996 – 05/2001
806 (221) 2.1 td 12V 06/1996 – 08/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.0 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.1 i 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.4 i 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.6 S16 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 01/2001
106 II (1A_, 1C_) 1.5 D 05/1996 – 03/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 04/1996 – 10/2000
406 (8B) 2.0 Turbo 04/1996 – 05/2004
BOXER bus (230P) 1.9 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 D 4×4 07/1996 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TD 4×4 07/1996 – 04/2002
308 I (4A_, 4C_) 1.6 BioFlex 04/2008 – 10/2014
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2007 – 03/2016
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 75 10/2010 – –
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 75 10/2010 – –
308 CC (4B_) 1.6 THP 10/2010 – 12/2014
205 II (20A/C) 1.6 10/1987 – 09/1998
309 II (3C, 3A) 1.4 07/1990 – 12/1993
806 (221) 1.8 07/1995 – 08/2002
J5 caroserie (290L) 2.5 D 4×4 10/1990 – 03/1994
406 Break (8E/F) 1.9 D 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/1996 – 10/2000
406 Break (8E/F) 1.9 TD 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.1 TD 12V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 Turbo 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 3.0 24V 10/1996 – 10/2004
406 (8B) 3.0 24V 10/1996 – 05/2004
BOXER bus (230P) 2.0 i 4×4 08/1996 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 03/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.1 06/1996 – 09/2005
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.1 06/1996 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2002
EXPERT (224_) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 D 02/1996 – 12/1998
EXPERT caroserie (222) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 TD 02/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 TD 02/1996 – 05/1998
309 I (10C, 10A) 1.6 10/1985 – 07/1989
405 I (15B) 1.6 01/1987 – 12/1992
205 II (20A/C) 1.8 TD 01/1990 – 09/1998
106 I (1A, 1C) 1.0 09/1991 – 04/1996
305 II (581M) 1.6 10/1982 – 06/1988
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.5 TDI 4×4 01/1997 – 04/2002
BOXER bus (230P) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
406 cupe (8C) 2.0 16V 03/1997 – 12/2004
306 Break (7E, N3, N5) 1.4 03/1997 – 04/2002
106 II (1A_, 1C_) 1.1 i 01/1997 – 03/2001
106 II (1A_, 1C_) 1.0 i 04/1996 – 03/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 TD 02/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1997 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 03/1997 – 10/2000
406 cupe (8C) 3.0 V6 24V 03/1997 – 12/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 11/2010 – –
205 II (20A/C) 1.3 Rallye 10/1987 – 10/1990
205 I (741A/C) 1.3 02/1984 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.6 GTI 10/1987 – 12/1989
309 II (3C, 3A) 1.8 TD 08/1989 – 12/1993
309 I (10C, 10A) 1.5 06/1987 – 12/1989
405 I (15B) 1.9 07/1987 – 12/1993
605 (6B) 2.0 06/1989 – 09/1999
309 I (10C, 10A) 1.6 01/1986 – 07/1989
806 (221) 1.9 TD 05/1997 – 08/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.8 05/1997 – 12/2002
406 Break (8E/F) 1.8 05/1997 – 10/2004
407 (6D_) 2.0 Bioflex (6DRFJB) 09/2007 – 02/2011
605 (6B) 3.0 V6 04/1997 – 09/1999
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i 09/2010 – 06/2013
BOXER bus (230P) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 D 01/1999 – 02/2002
206 hatchback (2A/C) 1.1 i 09/1998 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 1.4 i 09/1998 – 12/2012
206 hatchback (2A/C) 1.6 i 09/1998 – 12/2000
206 hatchback (2A/C) 1.9 D 09/1998 – 11/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 05/2001
406 (8B) 2.0 HDI 110 06/1998 – 08/2001
406 Break (8E/F) 2.0 HDI 110 02/1999 – 04/2004
605 (6B) 2.1 TD 12V 08/1994 – 09/1999
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 VTi Flex 07/2010 – 12/2013
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 Flex 10/2007 – 12/2018
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
605 (6B) 2.1 D 06/1989 – 07/1995
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 90 04/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 90 04/2010 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2010 – –
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
BOXER caroserie (230L) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 03/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TD 03/1994 – 12/1997
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 i 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 01/1997 – 04/2002
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 130 04/2006 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 175 03/2011 – –
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 100 03/2011 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 03/2011 – –
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 04/2002
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
806 (221) 2.0 16V 05/1998 – 09/2000
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 04/1999 – 10/2000
406 (8B) 2.0 HDI 90 02/1999 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.0 HDI 90 02/1999 – 10/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 D 05/1993 – 05/2001
206 Van 1.4 HDi 09/2001 – 03/2009
206 Van 1.9 D 04/1999 – 05/2007
309 II (3C, 3A) 1.8 Diesel 07/1989 – 12/1993
508 I (8D_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.0 HDi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 HDi 02/2012 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 HDi 02/2012 – 12/2018
206 SW (2E/K) 1.6 Flex 05/2005 – 07/2008
307 (3A/C) 1.6 07/2006 – 04/2012
207 SW (WK_) 1.6 08/2008 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.4 Flex 08/2008 – 01/2013
406 Break (8E/F) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
406 cupe (8C) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 12/2001
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 HDI 90 06/1999 – 04/2002
806 (221) 2.0 HDI 08/1999 – 08/2002
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 02/2000 – 07/2004
607 (9D, 9U) 2.2 HDi 02/2000 – 02/2006
405 I (15B) 1.4 01/1987 – 07/1992
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.0 04/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) Electric 04/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.5 D 05/1996 – 03/2001
106 Van II Caseta/ Hatchback (1S_) 1.5 D 06/1996 – 03/2001
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 D 02/1994 – 04/1999
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 STD 02/1994 – 05/1999
206 hatchback (2A/C) 2.0 HDI 90 12/1999 – 09/2009
504 pick-up (E_) 2.3 D 01/1980 – 12/1989
206 CC (2D) 2.0 S16 09/2000 – 12/2007
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
607 (9D, 9U) 2.2 16V 02/2000 – 08/2005
BOXER caroserie (230L) 1.9 D 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 1.9 TD 07/1999 – 04/2002
406 Break (8E/F) 3.0 V6 03/2000 – 10/2004
406 cupe (8C) 3.0 V6 03/2000 – 12/2004
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDI 02/2000 – 07/2008
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 07/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 TD 06/1994 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 TDI 4×4 07/1999 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.5 D 4×4 07/1999 – 04/2002
406 (8B) 2.2 07/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.2 07/2000 – 10/2004
EXPERT (224_) 2.0 07/2000 – 12/2006
EXPERT (224_) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 06/1999 – 12/2007
306 (7B, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
406 (8B) 1.8 16V 10/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/2000 – 10/2004
406 (8B) 2.0 16V 08/2000 – 06/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/2000 – 10/2004
406 cupe (8C) 2.0 16V 10/2000 – 12/2004
BOXER bus (230P) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDI 11/2000 – 04/2002
206 CC (2D) 1.6 16V (2DNFUF, 2DNFUR) 09/2000 – 12/2007
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 07/2000 – 04/2009
806 (221) 2.0 16V 09/2000 – 08/2002
406 (8B) 2.2 HDi 03/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.2 HDi 03/2000 – 10/2004
406 cupe (8C) 2.2 HDI 03/2000 – 12/2004
605 (6B) 2.0 02/1990 – 09/1999
307 (3A/C) 1.6 16V 08/2000 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 16V 08/2000 – 06/2005
307 (3A/C) 2.0 HDi 90 08/2000 – 03/2007
307 (3A/C) 2.0 HDi 110 08/2000 – 03/2007
406 (8B) 1.9 D 10/1996 – 05/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.5 D 04/1998 – 07/2004
307 (3A/C) 1.4 08/2000 – 09/2003
406 Break (8E/F) 2.0 16V HPi 05/2001 – 10/2004
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 04/2000 – 07/2008
206 hatchback (2A/C) 1.4 HDi eco 70 09/2001 – 04/2009
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 07/2001 – 03/2008
406 (8B) 2.0 HDi 110 08/2001 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.0 HDi 110 08/2001 – 10/2004
307 (3A/C) 1.4 HDi 10/2001 – 06/2005
307 SW (3H) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2002 – 06/2005
307 SW (3H) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
BOXER bus (244, Z_) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
807 (EB_) 2.0 06/2002 – –
807 (EB_) 2.2 06/2002 – –
807 (EB_) 3.0 V6 06/2002 – –
807 (EB_) 2.0 HDi 06/2002 – 05/2006
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2002 – –
206 SW (2E/K) 1.1 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 16V 07/2002 – –
206 SW (2E/K) 1.4 HDi 07/2002 – 02/2007
406 cupe (8C) 2.2 03/2002 – 12/2004
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 HDi 04/2002 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.2 HDi 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 12/2001 – 06/2006
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 4×4 12/2001 – 06/2006
206 SW (2E/K) 2.0 HDi 07/2002 – 02/2007
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 10/1987
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
206 hatchback (2A/C) 2.0 RC 07/2003 – 12/2007
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 06/2005
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 04/2009
EXPERT caroserie (222) 2.0 09/2002 – 12/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 CNG 04/2003 – 10/2006
206 SW (2E/K) 1.4 16V 10/2003 – –
206 hatchback (2A/C) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
307 (3A/C) 2.0 HDi 135 10/2003 – 11/2007
407 (6D_) 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) 03/2004 – 07/2005
407 (6D_) 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH) 03/2004 – 10/2006
407 (6D_) 3.0 (6DXFVJ) 03/2004 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 HDi 135 (6DRHRH, 6DRHRE, 6DRHRG, 6DRHRJ) 05/2004 – 10/2010
607 (9D, 9U) 2.0 02/2000 – 08/2005
307 Break (3E) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
BOXER caroserie (230L) 2.0 HDI 08/2001 – 04/2002
407 (6D_) 1.6 HDi 110 (6D9HZC, 6D9HYC) 05/2004 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 (6D6FZB) 03/2004 – 07/2005
307 (3A/C) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 (3A/C) 1.6 HDi 110 02/2004 – 03/2009
307 SW (3H) 1.6 HDI 110 11/2003 – 12/2007
307 Break (3E) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 3.0 05/2004 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 1.6 HDi 110 05/2004 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 135 07/2004 – 12/2010
206 hatchback (2A/C) 1.6 HDi 110 05/2004 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 HDi 110 05/2004 – –
307 Break (3E) 1.4 HDi 03/2002 – 06/2005
607 (9D, 9U) 2.0 HDI 05/2000 – 09/2005
806 (221) 2.0 HDI 16V 08/1999 – 08/2002
EXPERT (224_) 2.0 HDI 16V 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 2.0 HDI 07/2000 – 12/2006
EXPERT caroserie (222) 1.9 D 70 12/1998 – 12/2006
1007 (KM_) 1.4 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.6 16V 04/2005 – –
1007 (KM_) 1.4 HDi 04/2005 – –
206 CC (2D) 1.6 HDi 110 04/2005 – 02/2007
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 07/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
307 CC (3B) 1.6 16V 03/2003 – 04/2009
107 (PM_, PN_) 1.0 06/2005 – 05/2014
607 (9D, 9U) 2.7 HDi 24V 12/2004 – 07/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/2015
407 cupe (6C_) 2.2 16V 10/2005 – –
407 cupe (6C_) 3.0 V6 10/2005 – –
407 cupe (6C_) 2.7 HDi 10/2005 – –
1007 (KM_) 1.4 16V 10/2005 – –
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 16V 08/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 16V 08/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 16V 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 16V (6D6FYC) 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF) 09/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE) 08/2005 – 12/2010
607 (9D, 9U) 2.2 16V 09/2005 – 06/2010
607 (9D, 9U) 2.0 HDI 09/2005 – 07/2011
807 (EB_) 2.0 16V 09/2005 – –
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 03/2004 – 07/2011
5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi 136 / BlueHDi 136 02/2012 – 03/2017
307 (3A/C) 1.6 HDi 04/2005 – 03/2009
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
BOXER platou / sasiu (244) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
407 (6D_) 2.7 HDi (6DUHZJ, 6DUHZF) 10/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.7 HDi 10/2005 – 12/2010
307 Break (3E) 1.6 HDi 04/2005 – 04/2008
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 12/2011
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 90 08/2005 – 12/2015
607 (9D, 9U) 2.2 HDi 05/2006 – 06/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi 170 03/2006 – 12/2010
807 (EB_) 2.0 HDI 06/2006 – –
EXPERT (224_) 1.8 10/1996 – 09/2000
EXPERT caroserie (222) 1.8 10/1996 – 09/2000
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER platou / sasiu 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
607 (9D, 9U) 2.0 HDi 03/2001 – 09/2004
EXPERT TEPEE (VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – 03/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 140 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 16V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 120 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 140 01/2007 – –
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
605 (6B) 3.0 08/1989 – 06/1994
EXPERT (224_) 1.9 D 12/2003 – 12/2006
EXPERT (224_) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
406 Break (8E/F) 2.0 11/1996 – 03/1999
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.0 12/2001 – 04/2002
309 I (10C, 10A) 1.9 GTI 10/1985 – 08/1989
309 I (10C, 10A) 1.4 10/1985 – 08/1989
106 I (1A, 1C) Electric 08/1991 – 03/1996
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 Bioflex 09/2000 – 10/2002
207 SW (WK_) 1.6 Flex 08/2008 – 12/2013
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 D 02/1999 – 08/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 05/1996 – 12/1998
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 155 04/2006 – 12/2015
308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex 02/2012 – 12/2015
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 06/2000
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – –
309 I (10C, 10A) 1.6 07/1986 – 06/1989
1007 (KM_) 1.6 HDi 06/2007 – –
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
207 SW (WK_) 1.4 06/2007 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.4 16V 06/2007 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 16V 06/2007 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.6 HDi 06/2007 – 12/2012
308 CC (4B_) 1.6 07/2009 – 12/2014
205 II (20A/C) 1.0 08/1987 – 07/1990
205 I (741A/C) 1.4 02/1983 – 07/1987
BIPPER (AA_) 1.4 02/2008 – –
BIPPER (AA_) 1.4 HDi 02/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2008 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 04/2008 – –
206 hatchback (2A/C) 1.0 06/2001 – 12/2005
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 06/2001 – 04/2009
308 I (4A_, 4C_) 1.6 02/2012 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 09/2000 – 10/2002
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 03/2008 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 12/2012
407 cupe (6C_) 2.0 HDi 10/2005 – –
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2006 – 06/2010
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.9 D 06/1996 – 12/1998
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 03/1997 – 08/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.9 D 06/1998 – 09/2001
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDi 10/2000 – 10/2006
807 (EB_) 2.0 HDi 02/2006 – –
BOXER bus (230P) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
106 II (1A_, 1C_) Electric 04/1996 – 07/2004
BOXER caroserie (230L) 2.0 4×4 03/1996 – 09/1998
BOXER caroserie (230L) 2.5 DT 10/1997 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 1.9 DT 4×4 03/1996 – 09/1998
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) Electric 06/1996 – 12/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.8 D 11/1996 – 02/1998
PARTNER microbus (5_, G_) 1.9 D 4×4 04/2004 – 08/2005
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
PARTNER microbus (5_, G_) 2.0 HDi 4×4 04/2004 – 08/2005
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 04/2004 – 06/2006
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHRH) 06/2009 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 08/2008 – 12/2010
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 04/2009 – 12/2012
BOXER caroserie (230L) 2.8 DTiC 10/1997 – 08/2005
BOXER bus (230P) 2.8 DTiC 10/1997 – 09/2000
BOXER bus (230P) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi tractiune integrala 10/2000 – 11/2001
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 2.8 HDi 10/2000 – 11/2001
807 (EB_) 2.0 HDi 04/2004 – –
BOXER platou / sasiu (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 2.0 HDi 08/1998 – 06/2000
405 II (4B) 1.4 08/1992 – 06/1994
BOXER bus (244, Z_) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
BOXER caroserie (244) 2.0 BiFuel 12/2001 – 06/2006
206 hatchback (2A/C) 1.4 CNG 05/2006 – 09/2007
308 I (4A_, 4C_) 1.6 BioFlex 02/2012 – 12/2015
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 4×4 04/2012 – –
PARTNER microbus (5_, G_) Electric 01/1998 – 12/2001
3008 I microbus (0U_) 1.6 VTi 06/2009 – 08/2016
3008 I microbus (0U_) 1.6 THP 06/2009 – 08/2016
3008 I microbus (0U_) 1.6 HDi 06/2009 – 08/2016
3008 I microbus (0U_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 06/2009 – 08/2016
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2011
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2010
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
207 SW (WK_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
BOXER caroserie (230L) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
BOXER bus (230P) 2.8 HDi 4×4 10/2000 – 04/2002
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 09/2007 – 10/2014
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 HDi 06/2009 – 12/2014
3008 I microbus (0U_) 1.6 THP 06/2009 – 08/2016
BIPPER TEPEE 1.4 04/2008 – –
BIPPER TEPEE 1.4 HDi 04/2008 – –
406 (8B) 1.8 Bifuel 04/1999 – 05/2003
406 (8B) 1.9 TD 10/1995 – 10/1997
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
407 cupe (6C_) 2.0 HDi 06/2009 – –
407 cupe (6C_) 3.0 HDi 06/2009 – –
5008 (0U_, 0E_) 1.6 16V 09/2009 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 1.6 16V 09/2009 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi 09/2009 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 06/2009 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 2.0 HDi 09/2009 – 03/2017
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 08/1994
405 I (15B) 1.9 06/1987 – 07/1992
405 I (15B) 1.9 Injection 4×4 06/1987 – 07/1992
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 1.6 16V 06/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi (4BRHRH, 4BRHRJ) 04/2009 – 12/2014
308 CC (4B_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 Bioflex 03/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 06/2009 – 10/2014
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 HDi 06/2008 – 12/2010
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.4 HDi 04/2007 – –
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2007 – 10/2012
207 SW (WK_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 HDi 11/2009 – 12/2013
3008 I microbus (0U_) 2.0 HDi 06/2009 – 08/2016
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 11/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 12/2009 – 10/2014
BOXER bus 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
BOXER caroserie 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
BOXER platou / sasiu 3.0 HDi 145 04/2010 – 12/2013
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHHA) 06/2009 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 165 09/2009 – –
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2009 – 04/2016
206+ (2L_, 2M_) 1.1 01/2009 – 06/2013
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i (2LKFWA, 2MKFWA) 01/2009 – 08/2013
206+ (2L_, 2M_) 1.4 HDi eco 70 01/2009 – 06/2013
308 I (4A_, 4C_) 1.6 GTi 07/2010 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 07/2010 – 12/2012
3008 I microbus (0U_) 1.6 HDi 12/2009 – 08/2016
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 08/2010 – –
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 08/2010 – –
BOXER caroserie (244) 2.8 HDi 09/2005 – 09/2009
BOXER bus (244, Z_) 2.8 HDi 03/2002 – 08/2005
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 10/1999 – 10/2003
206 CC (2D) 1.6 09/2001 – 12/2008
207 SW (WK_) 1.4 16V 11/2009 – 12/2012
206 SW (2E/K) 1.6 Flex 05/2005 – 07/2008
206 SW (2E/K) 1.6 05/2005 – 07/2008
206 hatchback (2A/C) 1.4 Flex 01/2006 – 11/2009
206 hatchback (2A/C) 1.6 05/2005 – 07/2008
206 hatchback (2A/C) 1.6 Flex 05/2005 – 07/2008
3008 I microbus (0U_) 2.0 HDi Hybrid4 (0URHCA) 02/2011 – 08/2016
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă Électrique 06/2013 – –
308 I (4A_, 4C_) 1.6 01/2012 – 12/2015
3008 I microbus (0U_) 1.6 THP 09/2010 – 08/2016
508 I (8D_) 1.6 THP 01/2012 – 12/2018
206 SW (2E/K) 1.6 LPG 07/2002 – 02/2007
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 10/2011 – 10/2014
508 I (8D_) 1.6 THP 09/2011 – 12/2018
308 CC (4B_) 1.6 10/2012 – 12/2015
308 I (4A_, 4C_) 1.6 09/2009 – 12/2010
308 SW I (4E_, 4H_) 2.0 HDi 04/2011 – 10/2014
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 04/2008 – –
406 cupe (8C) 2.0 16V 04/1999 – 09/2004
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2008 – –
207 SW (WK_) 2.0 HDi 10/2008 – 12/2012
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.4 03/1996 – 07/2001
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 Flexfuel 09/2000 – 10/2002
308 I (4A_, 4C_) 2.0 HDi 04/2012 – 10/2014
508 I (8D_) 2.0 HDi Hybrid4 AWC 11/2010 – 12/2018
2008 I (CU_) 1.2 VTi 03/2013 – 12/2018
2008 I (CU_) 1.6 VTi 03/2013 – –
2008 I (CU_) 1.6 HDi 03/2013 – –
2008 I (CU_) 1.6 HDi 03/2013 – –
5008 (0U_, 0E_) 1.6 HDi 03/2013 – 03/2017
3008 I microbus (0U_) 1.6 HDi 03/2013 – 08/2016
308 CC (4B_) 1.6 HDi 03/2013 – 12/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 03/2013 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 03/2013 – –
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 HDi 03/2013 – 10/2014
2008 I (CU_) 1.4 HDi 06/2013 – –
3008 I microbus (0U_) 2.0 HDi 09/2011 – 08/2016
807 (EB_) 2.2 HDi 06/2006 – –
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 05/1997
405 I (15B) 1.4 06/1987 – 07/1992
405 II (4B) 1.9 D 08/1992 – 08/1994
405 II (4B) 1.8 08/1996 – 11/1999
405 II (4B) 1.6 08/1992 – 05/1997
206 SW (2E/K) 1.4 LPG 07/2002 – 02/2007
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.4 06/2007 – 10/2008
508 I (8D_) 2.0 BlueHDi 150 04/2014 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.0 BlueHDi 150 04/2014 – 12/2018
508 I (8D_) 2.0 BlueHDi 180 04/2014 – 12/2018
508 SW I (8E_) 2.0 BlueHDi 180 04/2014 – 12/2018
108 1.0 VTi 05/2014 – –
108 1.2 05/2014 – –
3008 I microbus (0U_) 1.6 Turbo 05/2014 – 08/2016
508 SW I (8E_) 2.0 HDi RXH Hybrid4 11/2010 – 12/2018
3008 I microbus (0U_) 1.6 BlueHDi 120 05/2014 – 08/2016
EXPERT TEPEE (VF3X_) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – –
5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 150 02/2012 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 163 02/2012 – 03/2017
5008 (0U_, 0E_) 1.6 BlueHDi 120 05/2014 – 03/2017
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 03/2013 – –
508 SW I (8E_) 2.0 HDi 180 RXH 10/2014 – 12/2018
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 03/2011 – 03/2016
2008 I (CU_) 1.6 BlueHDi 120 07/2014 – 04/2018
508 SW I (8E_) 1.6 02/2012 – 12/2018
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 120 4×4 01/2010 – –
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 HDi 130 4×4 01/2012 – 03/2016
207 SW (WK_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
807 (EB_) 2.2 HDi 04/2004 – 05/2006
2008 I (CU_) 1.2 THP 110 / PureTech 110 01/2015 – –
2008 I (CU_) 1.2 THP 130 / PureTech 130 01/2015 – 11/2019
2008 I (CU_) 1.6 BlueHDi 100 01/2015 – 11/2019
5008 (0U_, 0E_) 1.2 01/2015 – 03/2017
3008 I microbus (0U_) 1.2 01/2015 – 08/2016
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 12/2011 – –
PARTNER TEPEE 1.6 BlueHDi 120 12/2014 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 BlueHDi 100 04/2015 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 BlueHDi 120 04/2015 – –
508 I (8D_) 1.6 BlueHDi 120 03/2014 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 BlueHDi 120 03/2014 – 12/2018
2008 I (CU_) 1.6 BlueHDi 75 01/2015 – 11/2019
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi / BlueHDi 75 07/2011 – –
2008 I (CU_) 1.6 Griffe Flex 04/2015 – –
2008 I (CU_) 1.6 Flex 04/2015 – 12/2019
406 (8B) 3.0 24V 01/1998 – 06/1999
406 cupe (8C) 3.0 24V 05/1997 – 06/1999
406 cupe (8C) 3.0 V6 03/1999 – 06/2001
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJF) 08/2008 – 12/2009
508 I (8D_) 1.6 HDi 09/2014 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 HDi 09/2014 – 12/2018
2008 I (CU_) 1.6 BlueHDi 07/2014 – –
5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 165 02/2012 – 03/2017
308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2012
308 CC (4B_) 2.0 CVVT 07/2009 – 12/2014
BIPPER TEPEE 1.3 HDi 80 12/2015 – –
BOXER platou / sasiu (ZCT_) 1.9 D 03/1994 – 04/2002
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
EXPERT platou / sasiu 1.6 HDi 90 8V 01/2007 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 130 03/2011 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 HDi 165 09/2009 – –
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 11/2009 – 03/2013
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
BOXER platou / sasiu 2.0 BlueHDi 110 03/2016 – 09/2019
BOXER platou / sasiu 2.0 BlueHDi 130 03/2016 – 09/2019
BOXER platou / sasiu 2.0 BlueHDi 160 03/2016 – 12/2023
2008 I (CU_) 1.6 THP 165 02/2016 – –
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2005 – 04/2009
307 CC (3B) 2.0 16V 04/2005 – 06/2009
407 cupe (6C_) 3.0 V6 11/2005 – 10/2010
407 (6D_) 3.0 V6 (6DXFVJ) 11/2005 – 10/2010
106 II (1A_, 1C_) 1.6 S16 04/1998 – 09/2001
206 hatchback (2A/C) 1.6 8V 05/1999 – 10/2003
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 10/2003
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.9 D 01/1999 – 07/2008
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 2.0 HDi 11/2002 – 07/2008
3008 I microbus (0U_) 1.6 HDi 115 / BlueHDi 115 02/2013 – 08/2016
EXPERT platou / sasiu (V_) 1.6 BlueHDi 95 09/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2016 – –
EXPERT platou / sasiu (V_) 2.0 BlueHDi 150 09/2016 – –
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 HDi 11/2004 – 10/2007
PARTNER TEPEE 1.6 BlueHDi 100 4×4 04/2015 – –
206+ (2L_, 2M_) 1.1 LPG 04/2009 – 06/2013
207 SW (WK_) 1.4 LPG 08/2007 – 12/2012
405 II Break (4E) 1.6 08/1992 – 05/1997
EXPERT platou / sasiu (223) 2.0 HDI 10/2000 – 10/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDi 75 08/2005 – 07/2008
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 16V 04/2010 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 95 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 1.6 BlueHDi 115 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 04/2016 – –
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 180 04/2016 – –
RIFTER 1.2 PureTech 110 09/2018 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 75 (ECYHW) 09/2018 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 100 09/2018 – –
RIFTER 1.5 BlueHDi 130 09/2018 – –
308 CC (4B_) 1.6 HDi 02/2009 – 05/2012
2008 I (CU_) 1.2 PureTech 82 01/2018 – 12/2019
2008 I (CU_) 1.5 BlueHDI 120 05/2018 – –
2008 I (CU_) 1.5 BlueHDI 100 05/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 PureTech 180 (F35GFR) 10/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 PureTech 225 (F35GGR) 10/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 1.5 BlueHDI 130 (FBYHZJ, FBYHZR) 10/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 2.0 BlueHDI 160 (FHEHYR) 10/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 2.0 BlueHDI 180 (FHEHZR, FHEHZN) 10/2018 – –
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 01/1993 – 08/1999
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 07/1997 – 12/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 01/1994 – 12/1999
407 (6D_) 2.0 HDi (6DRHLG, 6DRHLE) 11/2004 – 10/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 07/1994 – 08/1996
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 07/1997 – 10/2000
206 SW (2E/K) 1.4 Flex 01/2006 – 07/2008
BIPPER (AA_) 1.3 HDi 80 / BlueHDi 80 12/2015 – –
508 SW caroserie inchisa/combi (8E_) 1.6 HDi 03/2013 – 12/2018
508 SW caroserie inchisa/combi (8E_) 2.0 HDi 03/2013 – 12/2018
508 SW caroserie inchisa/combi (8E_) 2.0 HDi 03/2013 – 12/2018
508 SW caroserie inchisa/combi (8E_) 2.2 HDi 11/2011 – –
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 1.6 HDi 08/2004 – 12/2010
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
407 SW caroserie inchisa/combi (6E_) 2.0 HDi 06/2009 – 12/2010
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2011
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 1.6 HDi 01/2008 – 12/2012
308 SW I caroserie inchisa/combi (4E_) 2.0 HDi 01/2008 – 12/2011
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
207 SW caroserie inchisa/combi (WK_) 1.6 HDi 08/2007 – 12/2012
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 VTi 03/2007 – 12/2012
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 HDi 04/2006 – 12/2012
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.4 HDi 04/2002 – 06/2005
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2003 – 04/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 04/2004 – 11/2007
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 1.6 HDi 04/2006 – 10/2008
307 SW caroserie inchisa/combi (3E_, 3H_) 2.0 HDi 01/2003 – 12/2009
406 (8B) 1.8 BiFuel 09/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 1.8 BiFuel 10/2000 – 02/2004
206 hatchback (2A/C) 1.6 BiFuel 07/2000 – 04/2009
206 Van 1.1 09/2002 – 02/2007
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 D 05/1997 – 06/2000
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.9 D 05/1997 – 05/1999
306 caroserie inchisa/combi (N_, 7_) 1.8 D 05/1997 – 06/2000
106 II (1A_, 1C_) 1.1 BiFuel 04/1996 – 03/2001
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDI 130 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDI 75 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 BlueHDI 100 09/2018 – –
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 09/2000 – 05/2008
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.5 BlueHDi 130 09/2018 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 2.0 BlueHDi 160 09/2018 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 2.0 BlueHDi 180 09/2018 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 PureTech 180 09/2018 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 PureTech 225 (F45GGR) 09/2018 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
TRAVELLER bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 100 06/2018 – –
EXPERT bus (V_) 1.5 BlueHDi 120 06/2018 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 THP 165 (F35GYV) 09/2018 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) 1.6 THP 165 (F45GYV) 09/2018 – –
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Flex 10/2005 – 02/2011
PARTNER TEPEE Électrique 06/2013 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 10/2005 – 12/2010
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.6 HDi 75 02/2006 – 07/2008
PARTNER platou / sasiu (5_, G_) 1.8 03/1997 – 08/2000
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 HDi 08/2010 – –
508 II (FB_, FH_, F3_) 1.6 THP 150 (F35GXV) 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 THP 02/2016 – –
RIFTER 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
RIFTER 1.6 BlueHDi 100 09/2018 – –
RIFTER 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 09/2018 – –
RIFTER 1.6 HDi 92 09/2018 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 16V Flex 10/2018 – 12/2021
508 II (FB_, FH_, F3_) Hybrid 225 (F35GQU) 08/2019 – –
508 SW II (FC_, FJ_, F4_) Hybrid 224 (F45GQU) 08/2019 – –
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.4 07/2008 – 12/2013
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 HDi 90 09/2011 – 12/2013
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 HDi 75 08/2008 – 12/2013
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.9 D 08/2008 – 12/2013
PARTNER ORIGIN microbus (G_) 1.6 16V 09/2011 – 12/2013
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 HDi 75 08/2008 – 12/2015
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 HDi 90 08/2008 – 12/2015
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) Electric 01/2011 – 12/2012
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.6 09/2011 – 12/2015
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.9 D 08/2008 – 12/2015
PARTNER ORIGIN Autoutilitară/limuzină spațioasă (G_) 1.4 08/2008 – 12/2015
PARTNER TEPEE 1.6 HDi 75 (16V) 06/2008 – –
2008 I (CU_) 1.6 Flex 08/2017 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 HDI 92 11/2009 – 12/2010
EXPERT bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 120 09/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 100 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 PureTech 110 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDi 75 07/2019 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 BlueHDI 130 4×4 09/2018 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 120 4×4 04/2016 – –
EXPERT caroserie (V_) 2.0 BlueHDi 150 4×4 04/2016 – –
TRAVELLER bus (V_) 2.0 BlueHDi 150 / HDi 150 4×4 04/2016 – –
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 HDi 92 09/2018 – –
BOXER caroserie (244) 2.3 HDi 02/2007 – –
BOXER bus 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER bus 2.2 HDi 130 03/2011 – –
BOXER bus 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER bus 3.0 HDi 175 03/2011 – –
BOXER caroserie 3.0 HDi 175 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 110 03/2011 – 12/2020
BOXER caroserie 2.2 HDi 130 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 150 03/2011 – –
BOXER bus 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER bus 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
BOXER bus 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
BOXER caroserie 2.2 HDi 100 04/2006 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 120 04/2006 – 12/2016
BOXER caroserie 3.0 HDi 160 04/2006 – 12/2015
BOXER caroserie 3.0 HDi 155 07/2006 – 12/2015
BOXER bus (244, Z_) 2.3 HDi 04/2006 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 130 4×4 03/2011 – –
BOXER caroserie 2.2 HDi 150 4×4 03/2011 – –
208 I (CA_, CC_) 1.6 THP 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.4 HDi 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 HDi 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 HDi 03/2012 – 12/2019
205 II (20A/C) 1.0 08/1992 – 05/1997
208 I (CA_, CC_) 1.6 01/2013 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 Flex 07/2013 – 10/2017
205 II (20A/C) 1.9 08/1992 – 05/1997
208 I (CA_, CC_) 1.5 Flex 01/2013 – 12/2016
208 I (CA_, CC_) 1.0 VTi 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.2 VTI 82 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.4 VTi 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 VTi 03/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 GTi 08/2012 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.2 THP 110 01/2013 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 HDi / BlueHDi 75 01/2013 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 GTi 10/2014 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 BlueHDi 120 01/2015 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 BlueHDi 100 01/2015 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 THP 165 03/2015 – 12/2019
BOXER bus 2.0 BlueHDi 110 07/2015 – 09/2019
BOXER bus 2.0 BlueHDi 130 07/2015 – 09/2019
BOXER bus 2.0 BlueHDi 160 07/2015 – 09/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 HDi 01/2015 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.4 GPL 10/2013 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.4 HDi 68 (CR8HR0) 02/2013 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.6 HDi 92 03/2014 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.6 BlueHDi 75 04/2015 – 12/2019
BOXER caroserie 2.0 BlueHDi 110 03/2016 – 09/2019
BOXER caroserie 2.0 BlueHDi 130 03/2016 – 09/2019
BOXER caroserie 2.0 BlueHDi 160 03/2016 – 12/2023
208 I (CA_, CC_) 1.2 GPL 06/2015 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.2 Flex 02/2016 – 03/2020
208 I (CA_, CC_) 1.6 GT Turbo Flex 02/2016 – 03/2020
208 I (CA_, CC_) 1.2 VTi 68 / PureTech 68 08/2016 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.2 PureTech 82 03/2018 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.2 VTI 82 / PureTech 82 (CRHMZ6, CRHMRP) 06/2015 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.5 BlueHDi 100 05/2018 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.6 Flex 10/2017 – 03/2020
208 I (CA_, CC_) 1.6 e-HDi 07/2015 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.2 VTI 68 / PureTech 68 (CRHMP6, CRHMM6) 06/2015 – 12/2019
208 Caseta/ Hatchback (CR_) 1.6 Blue HDi 100 06/2015 – 12/2019
BOXER caroserie 2.0 BlueHDi 130 4×4 03/2016 – 09/2019
BOXER caroserie 2.0 BlueHDi 160 4×4 03/2016 – 09/2019
205 II (20A/C) 1.9 GTI Cat 10/1987 – 07/1994
205 II (20A/C) 1.6 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.6 Aut. 10/1987 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.6 GTX 01/1987 – 10/1991
205 II (20A/C) 1.3 08/1990 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.9 Diesel 08/1987 – 06/1994
205 II (20A/C) 1.4 08/1990 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.9 08/1990 – 05/1997
205 II (20A/C) 1.9 GTI 08/1990 – 07/1992
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 09/1998
205 II (20A/C) 1.8 XDT 08/1990 – 05/1997
205 II (20A/C) 1.6 08/1990 – 07/1992
207 CC (WD_) 1.6 16V 02/2007 – 10/2013
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
207 CC (WD_) 1.6 HDi 02/2007 – 01/2015
207 CC (WD_) 1.6 HDi 08/2009 – 10/2013
301 1.2 VTi 72 11/2012 – –
301 1.6 VTi 115 11/2012 – 10/2017
301 1.6 HDI 90 11/2012 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 125 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 VTi 72 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 09/2013 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 130 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 155 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi 92 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 BlueHDi 150 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 110 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 130 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 BlueHDi 120 11/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 BlueHDi 150 11/2013 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 110 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 120 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 HDi 100 04/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 BlueHDi 100 04/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GT 205 06/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 GT 205 02/2015 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT HDi 180 / BlueHDi 180 06/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 VTi (LWNFPA) 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 125 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 THP 150 (L45GXA) 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 150 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 163 06/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 VTi 115 05/2015 – 06/2021
301 1.6 BlueHDi 100 04/2014 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi (L35GNH) 06/2015 – 06/2021
301 1.2 VTi 82 12/2014 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 GTi 08/2015 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 Flex 11/2015 – 02/2019
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 2.0 BlueHDi 180 05/2016 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 BlueHDi 120 05/2016 – 12/2019
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 2.0 BlueHDi 150 (MJAHXH, MJAHXV, MJAHXG, MJAHSH, MJAHRH,… 05/2016 – 09/2020
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 THP 165 (M45GYW, M45GZW, M45GYV) 05/2016 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.2 THP/ PureTech 130 (MRHNSM, MRHNSU, MRHNSJ, MRHNYW,… 05/2016 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 09/2013 – 06/2021
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.2 THP (MRHNYH, MRHNYW, MRHNSJ, MRHNSU, MRHNSM) 12/2016 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 100 (MCBHYB) 12/2016 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 120 (MCBHZH, MCBHZW) 12/2016 – 11/2019
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 THP 165 (M45GZW, M45GYW, M45GYV) 12/2016 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 150 (MJAHXW, MJAHXH, MJAHXN, MJAHXV, MJAHXG) 12/2016 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 180 (MJAHWW) 12/2016 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 BlueHDi 100 11/2016 – 12/2019
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 BlueHDi 115 (MCBHXW, MCBHYB) 11/2016 – 12/2019
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 2.0 BlueHDi 136 11/2016 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 BlueHDi 115 (MCBHXH, MCBHXW) 12/2016 – 11/2019
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 136 (MJAHVW) 12/2016 – –
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 2.0 GT BlueHDi 180 06/2017 – 06/2021
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 2.0 BlueHDi 180 (MJEHZW, MJEHZR, MJEHZP) 01/2018 – –
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 130 06/2017 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 PureTech 225 (L45GGR) 01/2018 – 06/2021
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.5 BlueHDi 130 02/2018 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.5 BlueHDi 130 (MCYHZJ, MCYHZR, MCYHZX) 02/2018 – –
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.5 BlueHDi 100 04/2018 – 06/2021
301 1.5 BlueHDI 100 05/2018 – –
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 PureTech 180 (M45GFR) 07/2018 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 PureTech 180 (M45GFR, M45GFU) 07/2018 – –
301 1.6 LPG 07/2014 – –
308 SW II caroserie inchisa/combi (LC_) 1.6 BlueHDi 04/2014 – 06/2021
5008 II (MC_, MJ_, MR_, M4_) 1.6 THP 110 (M45GXV, M45GXW) 07/2018 – –
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) 1.2 PureTech 100 06/2019 – –
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) 1.2 PureTech 130 06/2019 – –
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) 1.5 BlueHDI 100 06/2019 – –
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) e-208 06/2019 – –
301 1.2 PureTech 82 02/2018 – –
308 SW II caroserie inchisa/combi (LC_) 1.5 BlueHDi 130 (LCYHZP) 06/2017 – 06/2021
308 Caseta/ Hatchback (LB_) 1.5 BlueHDi 130 (LBYHZP) 06/2017 – 06/2021
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) 1.2 PureTech 75 06/2019 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) Hybrid 10/2019 – –
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) Hybrid4 (M45GBU) 10/2019 – –
208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) 1.5 BlueHDI 130 09/2019 – –
205 II (20A/C) 1.4 10/1987 – 10/1990
205 II (20A/C) 1.4 07/1988 – 05/1989
205 II (20A/C) 1.6 GTI 10/1987 – 12/1989
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 05/1989
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.1 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 ST 07/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.9 SLD 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 03/1997 – 05/2001
106 I (1A, 1C) 1.5 D 06/1994 – 04/1996
205 II (20A/C) 1.4 06/1987 – 12/1989
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 09/1998 – 05/2001
205 II (20A/C) 1.4 01/1987 – 07/1988
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
206 SW (2E/K) 2.0 16V 07/2002 – 02/2007
205 II (20A/C) 1.2 01/1987 – 12/1990
205 II (20A/C) 1.1 XA 07/1987 – 10/1988
106 I (1A, 1C) 1.4 08/1991 – 03/1996
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 07/2000 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.9 D 04/1993 – 05/1999
306 (7B, N3, N5) 1.9 STD 02/1994 – 10/1995
306 (7B, N3, N5) 1.9 D 02/1994 – 12/1997
306 (7B, N3, N5) 1.8 06/1994 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 01/1998 – 05/2000
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.9 D 03/1998 – 04/2002
307 Break (3E) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 Break (3E) 2.0 HDI 90 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 2.0 03/2002 – 06/2005
307 Break (3E) 1.6 HDi 110 02/2004 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 HDi 135 02/2004 – 04/2008
107 (PM_, PN_) 1.4 HDi 06/2005 – 05/2014
307 (3A/C) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
307 Break (3E) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 CC (3B) 2.0 16V 12/2004 – 04/2009
307 (3A/C) 2.0 16V 06/2005 – 11/2007
307 CC (3B) 2.0 HDi 135 06/2005 – 04/2009
307 Break (3E) 2.0 HDI 110 03/2002 – 12/2009
307 SW (3H) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 Break (3E) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 (3A/C) 1.6 Flex 07/2006 – 12/2012
307 (3A/C) 2.0 Flex 08/2008 – 12/2012
307 SW (3H) 1.6 HDI 90 04/2005 – 04/2008
307 (3A/C) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2009
307 Break (3E) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
307 SW (3H) 1.6 BioFlex 09/2007 – 04/2008
307 (3A/C) 2.0 08/2008 – 12/2011
307 SW (3H) 2.0 16V 10/2005 – 12/2009
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 16V 05/1997 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002

PORSCHE

Model Motor Perioada
911 3.2 SC Carrera 08/1983 – 08/1989
911 (964) 3.6 Carrera 07/1989 – 09/1993
924 2.0 11/1975 – 08/1989
944 2.5 06/1981 – 07/1987
944 Cabriolet 3.0 S2 12/1988 – 07/1991
911 (964) 3.6 Carrera 4 12/1988 – 09/1993
911 (993) 3.6 Carrera 10/1993 – 08/1995
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 07/1994 – 08/1995
911 (993) 3.6 Carrera 4 07/1994 – 08/1995
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 4 07/1994 – 08/1995
911 (993) 3.6 Turbo 4 03/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Turbo GT2 03/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 06/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 4 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 4 06/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera RS 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 06/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.8 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.8 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 Cabriolet (993) 3.6 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 Targa (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Carrera 4 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Turbo GT2 4 08/1995 – 09/1997
911 Targa (993) 3.8 Carrera 05/1996 – 09/1997
BOXSTER (986) 2.5 09/1996 – 08/1999
911 (996) 3.4 Carrera 08/1997 – 07/2001
911 Cabriolet (996) 3.4 Carrera 02/1998 – 09/2001
911 (996) 3.4 Carrera 4 08/1997 – 07/2001
911 (993) 3.6 Turbo GT2 4 06/1997 – 09/1997
BOXSTER (986) 2.7 08/1999 – 07/2002
BOXSTER (986) S 3.2 08/1999 – 07/2002
911 (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 (996) 3.6 Carrera 10/2001 – 08/2004
911 (996) 3.6 Carrera 4 10/2001 – 08/2004
911 Cabriolet (996) 3.6 Carrera 10/2001 – 08/2005
911 Cabriolet (996) 3.6 Carrera 4 10/2001 – 08/2005
CAYENNE (9PA) S 4.5 09/2002 – 09/2007
CAYENNE (9PA) Turbo 4.5 09/2002 – 09/2007
CAYENNE (9PA) 3.2 10/2003 – 09/2007
911 (997) 3.8 Carrera S 07/2004 – 12/2008
BOXSTER (986) 2.7 06/1999 – 12/2002
911 (993) 3.8 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 (993) 3.6 Turbo 4 09/1995 – 09/1997
911 Targa (993) 3.6 Carrera 08/1995 – 09/1997
911 2.2 T – – 12/1972
911 Targa 2.2 T – – 12/1972
911 2.3 T 01/1972 – 12/1973
911 Targa 2.3 T 01/1972 – 12/1973
911 2.7 09/1973 – 08/1975
911 Targa 2.7 09/1973 – 08/1975
911 Targa 2.7 09/1975 – 06/1977
911 2.7 09/1975 – 06/1977
911 Targa 3.0 SC Carrera 07/1977 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 07/1977 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 09/1979 – 06/1980
911 Targa 3.0 SC Carrera 09/1979 – 06/1980
911 3.0 SC Carrera 09/1975 – 06/1977
911 Targa 3.0 SC Carrera 09/1975 – 06/1977
911 3.0 SC 08/1980 – 07/1983
911 Cabriolet 3.0 SC 08/1982 – 07/1983
911 Cabriolet 3.2 SC Carrera 10/1984 – 08/1989
911 Cabriolet 3.2 SC Carrera 08/1983 – 08/1984
911 3.3 SC Turbo 09/1977 – 06/1987
911 Targa 2.0 E 09/1968 – 02/1972
911 Targa 2.0 T 06/1967 – 02/1972
911 Targa 2.2 E 09/1969 – 02/1972
911 2.0 T 08/1968 – 02/1972
911 Targa 2.0 L 01/1967 – 11/1968
911 Targa 2.0 S 07/1966 – 11/1968
911 Targa 2.2 S 09/1969 – 02/1972
911 2.3 S 08/1971 – 08/1973
911 2.3 E 08/1971 – 12/1973
911 Targa 2.3 E 08/1971 – 12/1973
911 2.7 SC Carrera RS 08/1972 – 01/1979
911 Targa 2.7 SC Carrera RS 08/1972 – 01/1979
911 2.7 S Carrera 08/1973 – 01/1976
911 Targa 2.7 S 08/1973 – 01/1976
911 3.0 SC Carrera 03/1974 – 10/1983
911 2.0 L 08/1967 – 12/1968
911 Targa 2.0 S 07/1966 – 02/1972
911 2.3 T 08/1971 – 12/1973
911 3.0 Turbo 01/1975 – 12/1977
911 Targa 2.3 S 09/1971 – 08/1973
911 Targa 2.3 T 09/1971 – 12/1973
911 2.0 S 07/1966 – 11/1968
911 2.0 S 09/1968 – 12/1969
911 2.0 E 09/1968 – 12/1969
911 2.2 E 09/1969 – 12/1971
911 2.2 S 09/1969 – 12/1971
911 3.3 Turbo 08/1977 – 07/1980
911 3.2 SC Carrera 02/1984 – 06/1987
924 2.0 Turbo 11/1978 – 06/1980
924 2.5 S 09/1985 – 07/1987
924 2.5 S 08/1987 – 07/1988
944 2.5 01/1985 – 07/1987
944 2.5 08/1987 – 12/1990
944 2.5 S 08/1986 – 07/1988
944 2.5 Turbo 08/1985 – 07/1988
944 2.5 Turbo 09/1987 – 07/1991
944 2.7 11/1988 – 08/1989
944 3.0 S2 12/1988 – 07/1991
928 4.5 09/1977 – 08/1982
928 4.7 S 09/1979 – 07/1983
928 4.7 S 08/1983 – 07/1986
928 5.0 S, S4 08/1986 – 07/1991
928 5.0 S4 Cat 08/1986 – 07/1991
928 5.0 GT 01/1989 – 07/1991
928 5.4 GTS 08/1991 – 11/1995
968 3.0 06/1991 – 11/1995
968 Cabriolet 3.0 06/1991 – 11/1995
968 3.0 Turbo S 03/1993 – 11/1995
924 2.0 Turbo 06/1980 – 10/1986
924 2.0 Carrera GT 06/1980 – 10/1986
928 5.0 S 09/1985 – 12/1986
928 5.0 S 09/1984 – 12/1985
944 Cabriolet 2.5 Turbo 11/1990 – 07/1991
928 4.5 09/1977 – 12/1979
928 4.5 09/1979 – 12/1982
928 4.7 S 09/1982 – 12/1984
928 5.0 S 09/1985 – 12/1986

PROTON

Model Motor Perioada
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 413 GLSi 01/1994 – 01/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 415 GLi/GLSi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 416 GLXi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 (C9_S) 413 01/1994 – 06/2003
PERSONA 400 (C9_S) 415 GLi/GLSi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 400 (C9_S) 416 GLXi 01/1994 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 313i 03/1996 – 01/2000
PERSONA 300 (C9_M) 315 GLi/GLSi 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 316 GLXi 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 315 GLSi 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 418 GLXi 05/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 420 GLS D 05/1996 – 04/1999
PERSONA 400 (C9_S) 420 GLS D 05/1996 – 04/1999
PERSONA 400 (C9_S) 420 TD 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 420 D 09/1996 – 07/2000
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 416 i 12/1995 – 07/2000
WIRA 1.9 16V 01/2000 – –
WIRA 2.0 D 01/2000 – –
WIRA hatchback (C9_L) 2.0 D 01/2000 – 06/2007
PERSONA 300 (C9_M) 318 16V GTI 03/1996 – 07/2000
PERSONA 300 (C9_M) 316 03/1996 – 07/2004
PERSONA 400 (C9_S) 418 05/1996 – 07/2000
WIRA 1.5 08/2000 – –
WIRA 1.3 (C96) 08/2000 – –
WIRA hatchback (C9_L) 1.3 08/2000 – 06/2007
WIRA hatchback (C9_L) 1.5 08/2000 – 06/2007
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 1.8 08/2000 – 12/2001
PERSONA 400 (C9_S) 416 08/2000 – 02/2002
PERSONA 400 (C9_S) 1.8 08/2000 – 12/2001
WIRA 1.6 08/2000 – 02/2002
WIRA 1.8 (C99) 07/1995 – 06/2003
WIRA hatchback (C9_L) 1.8 08/2000 – 12/2001
PERSONA 400 hatchback (C9_C, C9_S) 1.5 10/2005 – 02/2008
PERSONA 400 (C9_S) 1.3 10/2005 – 02/2008
PERSONA 300 (C9_M) 1.3 08/2000 – 07/2004
WIRA 1.5 (C97) 10/2005 – –
WIRA hatchback (C9_L) 1.5 10/2005 – 06/2007
WIRA 1.6 (C98S) 01/1997 – 12/2005

PUCH

Model Motor Perioada
G-MODELL (W463) G 350 Turbo (463.320, 463.321) 09/1993 – 07/1996
G-MODELL (W463) G 300 Diesel (463.327, 463.328) 09/1993 – 08/1994
G-MODELL (W463) G 300 (463.227, 463.228) 09/1993 – 03/1997
G-MODELL (W463) G 230 (463.224, 463.225) 09/1993 – 07/1994
G-MODELL Cabrio (W463) G 230 (463.204) 09/1993 – 07/1994
G-MODELL Cabrio (W463) G 300 (463.207) 09/1993 – 08/1996
G-MODELL Cabrio (W463) G 300 Diesel (463.307) 09/1993 – 07/1994
G-MODELL Cabrio (W463) G 350 Turbo (463.300) 09/1993 – 08/1996
G-MODELL (W463) 230 GE (463.224, 463.225) 07/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) 300 GE (463.227, 463.228) 06/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) 300 GD (463.327, 463.328) 06/1989 – 08/1993
G-MODELL (W463) G 300 Turbodiesel (463.330, 463.331) 01/1996 – 11/2000
G-MODELL (W463) G 320 (463.230, 463.231) 02/1994 – 12/1997
G-MODELL (W463) 350 GD Turbo (463.320, 463.321) 08/1991 – 08/1993
G-MODELL (W463) G 36 AMG (463.230, 463.231) 01/1995 – 04/1998
G-MODELL (W463) G 500 (463.240, 463.241) 12/1997 – 11/2000
G-MODELL (W460) 230 G (460.230, 460.231) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL (W460) 230 GE (460.238, 460.239) 03/1979 – 12/1991
G-MODELL (W460) 240 GD (460.330, 460.331) 03/1979 – 09/1987
G-MODELL (W460) 250 GD (460.337, 460.338) 10/1987 – 12/1991
G-MODELL (W460) 280 GE (460.232, 460.233) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL (W460) 300 GD (460.332, 460.333) 09/1979 – 12/1991
G-MODELL (W463) G 55 AMG (463.240, 463.241) 04/1999 – 03/2001
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 280 GE (460.212) 03/1979 – 12/1991
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 230 GE (460.218) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 230 GE (460.218) 07/1982 – 12/1991
G-MODELL (W460) 280 GE (460.232, 460.233) 03/1979 – 12/1991
G-MODELL (W460) 230 GE (460.238, 460.239) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 300 GD (460.312) 09/1979 – 12/1991
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 280 GE (460.212) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 250 GD (460.317) 10/1987 – 12/1991
G-MODELL Cabrio (W463) 230 GE (463.204) 07/1989 – 08/1993
G-MODELL Cabrio (W463) 300 GE (463.207) 06/1989 – 08/1993
G-MODELL Cabrio (W463) G 320 (463.208) 02/1994 – 09/1997
G-MODELL Cabrio (W463) G 36 AMG (463.208) 01/1995 – 04/1998
G-MODELL (W463) 500 GE (463.228) 09/1992 – 07/1994
G-MODELL Cabrio (W463) 350 GD Turbo (463.300) 09/1991 – 08/1993
G-MODELL Cabrio (W463) 300 GD (463.307) 07/1989 – 08/1993
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 240 GD (460.310) 03/1979 – 09/1987
G-MODELL (W460) 300 GD (460.332, 460.333) 03/1979 – 08/1979
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 300 GD (460.312) 03/1979 – 08/1979
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 230 G (460.210) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 230 G (460.210) 01/1986 – 06/1989
G-MODELL (W463) G 36 AMG (463.231, 463.230) 01/1995 – 04/1998
G-MODELL (W463) G 320 (V6) (463.232, 463.233) 04/1997 – 11/2000
G-MODELL Cabrio (W463) G 320 (V6) (463.209) 05/1997 – 11/2000
G-MODELL Cabrio (W463) G 500 (463.206) 01/1998 – 11/2000
G-MODELL Cabrio (W463) G 55 AMG (463.206) 07/1999 – 11/2000
G-MODELL (W463) 250 GD (463.324, 463.325) 07/1989 – 09/1992
G-MODELL Cabrio (W463) 250 GD (463.304) 07/1989 – 09/1992
G-MODELL Cabrio (W463) G 300 Turbodiesel (463.308) 01/1996 – 11/2000
G-MODELL (W460) 230 G (460.230, 460.231) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL autoturism de teren, deschis (W460) 230 G (460.210) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL caroserie (W460) 230 G (460.220, 460.221) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL caroserie (W460) 230 G (460.220, 460.221) 03/1979 – 08/1985
G-MODELL caroserie (W460) 230 G (460.220, 460.221) 01/1986 – 06/1989
G-MODELL caroserie (W460) 230 GE (460.228, 460.229) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL caroserie (W460) 230 GE (460.228, 460.229) 03/1979 – 12/1991
G-MODELL caroserie (W460) 280 GE (460.222, 460.223) 01/1986 – 12/1991
G-MODELL caroserie (W460) 280 GE (460.222, 460.223) 03/1979 – 12/1991
G-MODELL caroserie (W460) 240 GD (460.320, 460.321) 03/1979 – 09/1987
G-MODELL caroserie (W460) 250 GD (460.328) 10/1987 – 12/1991
G-MODELL caroserie (W460) 300 GD (460.322, 460.323) 03/1979 – 08/1979
G-MODELL caroserie (W460) 300 GD (460.322, 460.323) 09/1979 – 12/1991

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ1N) 05/2009 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 CVT (EZ0G, EZ1E, EZ1P) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) 02/2009 – 08/2015
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (2370, 210B) 10/1976 – 07/1989
5 (122_) 1.0 (1222, 1392) 01/1972 – 12/1985
5 (122_) 1.1 (1227, 1397) 09/1980 – 12/1985
5 (122_) 1.3 (1224, 1394) 09/1975 – 09/1984
5 (122_) 1.4 (1229, 1399) 01/1982 – 12/1985
5 (122_) 1.4 Alpine Turbo (122B) 10/1981 – 01/1985
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
9 (L42_) 1.1 (L421) 09/1981 – 05/1987
9 (L42_) 1.4 (L422, L42C) 12/1981 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Automatik (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.6 D (L424) 10/1982 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.2 (B37S, C375) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C37F) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.7 (B/C376) 10/1983 – 12/1987
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1982 – 07/1986
18 (134_) 2.1 Diesel (1344) 11/1981 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.9 D (B/C53J) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L481) 03/1986 – 12/1987
21 limuzina (L48_) 1.7 (L482) 03/1986 – 03/1993
21 limuzina (L48_) 2.0 (L483) 03/1986 – 12/1988
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L486) 03/1986 – 12/1989
21 (B48_) 2.1 Turbo-D (B486, B488, B48V) 09/1989 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.1 Turbo-D (L48A, L48W, L487, L488) 03/1986 – 06/1994
21 (B48_) 1.7 (B48E) 09/1989 – 06/1994
21 combi (K48_) 2.1 Turbo-D (K48A, K48W, K487, K488) 10/1986 – 11/1993
25 (B29_) 2.0 (B297) 04/1984 – 12/1992
25 (B29_) 2.2 (B29E) 04/1984 – 12/1989
25 (B29_) 2.1 Diesel (B296) 04/1984 – 05/1989
25 (B29_) 2.1 Turbo-D FWD (B290, B29W) 04/1984 – 12/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 07/1984 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 (J117) 07/1986 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.1 TD (J/S115) 10/1984 – 12/1990
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40M) 03/1986 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D (F404) 03/1986 – 08/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40P, F40N, F40E) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.1 D 05/1989 – 06/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J633, J634, J/S635, J/S63D) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J) 01/1991 – 10/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 Biturbo 4×4 (B545) 02/1993 – 07/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 115 (JL0R, JL0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 D (B56F/2) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 (B56E, B565, B56R) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
SAFRANE I (B54_) 2.1 dT (B546) 11/1993 – 07/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.1 D 06/1994 – 10/1997
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40R) 09/1994 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636) 01/1991 – 10/1996
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E) 11/1994 – 10/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B541) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B543) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.5 dT (B548) 12/1992 – 07/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
9 (L42_) 1.2 (L42S) 09/1985 – 12/1988
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (B56D, B56M) 06/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (K56D, K56M) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.2 D (K56F/2, S56F) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0Y) 10/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 TCe (EZ1T) 06/2010 – 08/2015
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.2 dT (K569) 03/1996 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 (K56R, K565) 02/1996 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 dT (B569) 03/1996 – 03/2001
SAFRANE II (B54_) 2.0 16V (B54L) 07/1996 – 12/2000
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 4×4 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE II (B54_) 2.2 dT (B54G) 07/1996 – 12/2000
SAFRANE II (B54_) 2.5 20V (B54F) 07/1996 – 12/2000
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (5/357Y, 5/357K) 01/1996 – 09/1998
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
TWINGO I (C06_) 1.2 (C067) 05/1996 – 03/2007
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
21 combi (K48_) 1.7 (K48M) 06/1986 – 12/1989
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L480) 10/1992 – 06/1994
21 limuzina (L48_) 2.1 D (L48V, L48O) 05/1989 – 06/1994
21 (B48_) 2.1 D (B48V/B48O) 09/1989 – 12/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
ESPACE III (JE0_) 3.0 (JE0D) 11/1996 – 10/1998
ESPACE III (JE0_) 2.2 12V TD (JE0E, JE0H, JE0P) 11/1996 – 10/2000
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068) 05/1996 – 06/2007
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116) 03/1988 – 12/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116) 01/1989 – 12/1990
ESPACE II (J/S63_) 2.2 4×4 (J/S637, J63G) 03/1991 – 12/1996
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V (B56V) 03/1997 – 03/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.0 05/1989 – 08/1990
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.0 05/1989 – 08/1990
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.1 D 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.1 D 06/1994 – 10/1997
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 06/1994 – 10/1997
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
21 limuzina (L48_) 2.0 (L48C) 03/1986 – 12/1993
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 01/1997 – 09/1998
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 24V (K56V) 03/1997 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA08, BA0N) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dTi (DA0N) 03/1997 – 02/2001
KANGOO Express (FW0/1_) Z.E. (FW0Z, FW1Z) 10/2011 – –
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 3.5 V6 (KT0C, KT0P) 04/2008 – 12/2015
4 (112_) 1.0 (112C) 06/1987 – 06/1993
21 combi (K48_) 2.0 (K48C) 03/1986 – 12/1993
21 (B48_) 2.0 (B48C) 09/1989 – 12/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
SAFRANE I (B54_) 2.0 (B540) 11/1992 – 07/1996
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 06/2009 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi (B56J) 10/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dTi (K56J) 10/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.5 D 4×4 05/1989 – 03/2001
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 05/1989 – 06/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
WIND (E4M_) 1.2 TCe 100 (E4MF) 02/2011 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.2 16V (LU2V) 09/2008 – 06/2014
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
SAFRANE II (B54_) 3.0 V6 (B54M) 07/1996 – 12/2000
MASTER II caroserie (FD) 2.5 D (FD0A, FD0E, FD2E, FD3E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II caroserie (FD) 2.8 dTI (FD0C, FD0F, FD2B, FD2F, FD3C, FD3F) 07/1998 – 10/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 D 07/1998 – 01/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.8 dTI 07/1998 – 10/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
MASTER II bus (JD) 2.5 D (JD1A, JD0E, JD0A, JD1E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II bus (JD) 2.8 dTI (JD0B, JD0F, JD1B, JD1F) 07/1998 – 10/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 05/1996 – 02/1998
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – –
ESPACE III (JE0_) 3.0 V6 24V (JE0G, JE0R) 10/1998 – 10/2002
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
ESPACE III (JE0_) 1.9 dTi (JE0M) 02/1999 – 10/2002
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Hi-Flex (CB0H) 01/2005 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 (CB06, CB2R, BB06, BB2R) 06/2001 – 04/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 Hi-Flex (LM2E, LM2M, LM24) 03/2006 – –
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 02/1986 – 05/1992
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0M) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 04/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 100 FWD (JV0A, JV0B, JV0G, JV0H) 02/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 125 FWD (JV0C, JV0D, JV0H, JV0G, JV0J) 02/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 145 FWD (JV0F, JV0S, JV0T) 02/2011 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 09/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V 03/2010 – 12/2012
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04) 09/2010 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW0C, FW0H) 09/2010 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 75 09/2010 – –
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA0N) 03/1999 – 02/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
SAFRANE II (B54_) 2.9 24V (B54N) 03/1999 – 12/2000
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
LOGAN I (LS_) 1.0 Hi-Flex (LS1G, LS1R, LS0R) 07/2007 – 09/2013
LOGAN I (LS_) 1.6 05/2008 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 05/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.6 01/2009 – 05/2012
THALIA II (LU_) 1.6 16V (LU1A, LU1B, LU1D, LU2M) 01/2009 – –
THALIA I (LB_) 1.0 Expression Hi-Flex (LB3B) 11/2005 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 Flex (CB32, CB3B, CB3V, CB3W, BB32, BB3B, BB3V,… 11/2005 – 10/2012
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SAFRANE I (B54_) 2.0 12V (B542, B54E) 04/1992 – 07/1996
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.2 04/1992 – 12/1995
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 01/1988 – 12/1992
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 dT 03/1992 – 12/1995
21 caroserie inchisa/combi (S48_) 1.7 06/1986 – 04/1995
21 caroserie inchisa/combi (S48_) 2.1 D 06/1986 – 08/1994
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 0.8 09/1971 – 08/1982
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 D 01/1991 – 09/1998
21 limuzina (L48_) 1.9 D (L48H, L48I) 08/1989 – 10/1993
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.1 (S401) 10/1984 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.6 D (S404) 10/1984 – 12/1996
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.0 06/1987 – 12/1993
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S066, S068) 05/1996 – 08/2004
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dCi (B56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dCi (K56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex 12/2006 – 08/2012
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
MASTER I caroserie (T__) 35 2,5 TD 08/1989 – 07/1998
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2,5 D 08/1989 – 07/1998
MASTER I caroserie (T__) 30 2.2 08/1980 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 28-35 2.0 08/1980 – 09/1986
MASTER I bus (T__) 28-35 2.0 10/1986 – 07/1998
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2.0 10/1986 – 07/1998
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2.1 D 08/1980 – 07/1998
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2.4 D 08/1980 – 08/1989
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2,5 TD 08/1989 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 28-35 2.4 D 08/1980 – 08/1989
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 4×4 06/1994 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.0 RWD 05/1989 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.1 D RWD 05/1989 – 06/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.1 D RWD 06/1994 – 10/1997
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1989 – 03/2001
MASTER I caroserie (T__) 28-35 2.0 08/1980 – 10/1986
MASTER I platou / sasiu (P__) 28-35 2.0 10/1986 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 28-35 2.1 D 08/1980 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 28-35 2.5 D 08/1989 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 35 2,5 TD 08/1989 – 07/1998
MASTER I bus (T__) 30 2.2 08/1980 – 07/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.7 05/1989 – 08/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 05/1989 – 06/1991
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (5/357Y, 5/357K) 01/1996 – 09/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.5 D 4×4 08/1989 – 03/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U) 02/2000 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U) 02/2000 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 11/2000 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 RWD (HV0B, UV0B) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 RWD (FV0B, FV0H, FV0K) 02/2010 – –
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0K) 10/2000 – 10/2002
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) 01/2001 – 06/2007
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA0N) 09/1999 – 08/2003
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 dCi (DZ00, DZ12, DZ2A, DZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 dCi (EZ00) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 dCi (KZ00, KZ12, KZ13) 04/2011 – 08/2015
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) 03/2001 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ2B, DZ11) 03/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW0C, KW0H) 09/2010 – –
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1A) 11/2000 – 12/2002
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
MASTER II bus (JD) 2.2 dCI 90 (JD0G, JD0N, JD1N) 12/1997 – 09/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.2 dCI 90 (FD0G, FD0N, FD2G, FD2N, FD3G, FD3N) 12/1997 – 10/2006
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.2 dCI 90 (ED0G, ED0N, HD0G, HD0N, HD1G, HD1N, UD0G,… 12/1997 – 09/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 2.9 V6 24V 09/2002 – 12/2006
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dCi (BA05, BA1F) 02/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi (JA05, JA1F) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05, LA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dCi (KA05, KA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dCi (DA05, DA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA1U) 02/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA1U) 02/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCI (BG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi (BG0F) 10/2001 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCI (KG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F) 10/2001 – 08/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.0 dCi 01/2012 – 12/2015
AVANTIME (DE0_) 3.0 V6 (DE04, DE0T) 09/2001 – 05/2003
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) 06/2001 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ2B, KZ11) 03/2012 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 V6 (BJ0R, BJ0V, BJ0U) 06/2002 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0J, BJ0N) 06/2002 – 06/2006
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 120 (JD0M, JD1M, JD1W) 10/2001 – 12/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 120 (FD0M, FD0U, FD0W, FD2M, FD2W, FD3M, FD3U,… 10/2001 – 09/2007
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 120 (ED0M, ED0U, ED0W, ED4M, ED8M, ED8W, HD0M,… 10/2001 – 05/2010
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (KC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0E, KG0R) 10/2001 – 05/2005
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK0H) 11/2002 – 08/2006
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 3.5 V6 (JK00, JK0F, JK0P, JK0S, JK0W) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0J, JK0V) 11/2002 – 08/2006
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U, JK0G) 11/2002 – –
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1H, CB1U, CB2S) 12/2002 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 10/2003 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 135 (FL0D) 05/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
AVANTIME (DE0_) 2.2 dCi (DE01) 05/2002 – 05/2003
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 135 (JL0D) 05/2003 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) 08/2003 – 07/2009
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 3.0 dCi 140 (ED0S, UD0S, HD0S) 10/2003 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 100 (ED4V, ED8V, ED0U, ED0V, ED8U, HD0U, HD0V,… 10/2002 – 05/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 100 (FD0U, FD0V, FD3U, FD3V, FD8U, FD8V) 10/2003 – 03/2010
MASTER II caroserie (FD) 3.0 dCi 140 (FD0T, FD0S, FD2T, FD3S, FD8S) 10/2003 – 10/2006
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 100 (JDCV, JD1W) 10/2003 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 3.0 dCi 140 (JD0T, JD1T) 10/2003 – 09/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 04/2004 – 05/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG05) 03/2004 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG05) 03/2004 – 05/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 08/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060) 08/2004 – 06/2007
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F, BJ0G, BJ0H) 09/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) 01/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) 01/2005 – 12/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0H) 04/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V) 07/2003 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1V) 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F, KG1N) 05/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1V) 05/2005 – 12/2007
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) 05/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 07/2003 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 04/2004 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG1T) 08/2005 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1T) 08/2005 – 08/2006
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG14, BG1S) 01/2006 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1S) 01/2006 – 12/2007
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK01, JK02, JK1J, JK1K, JK1H) 01/2006 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK03, JK04, JK1C, JK1G, JK1J, JK1K) 01/2006 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi (JK0E, JK0Y) 01/2006 – 01/2015
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi (BM1K, CM1K) 09/2005 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 07/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 03/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 135 (EL0D) 03/2001 – 10/2006
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03) 08/2005 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03, BJ0B) 01/2006 – –
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0S) 06/2006 – 08/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.2 dCi (JK07) 02/2006 – –
THALIA I (LB_) 1.2 16V 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
TWIZY (MAM_) 80 04/2012 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 90 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0P, JL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 115 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0U) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 145 (JL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 90 (FL0H, FL00, FL01, FL0M, FL0P, FL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 115 (FL01, FL0U, FL00, FL0H, FL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 145 (FL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 90 (EL0H, EL00, EL01, EL0M, EL0P, EL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 115 (EL0H, EL00, EL01, EL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 145 (EL0J) 08/2006 – –
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
TWIZY (MAM_) 45 04/2012 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
THALIA I (LB_) 1.2 02/1998 – 10/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi (BG09) 04/2004 – 10/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG09) 04/2004 – 10/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – –
THALIA II (LU_) 1.6 Flex (LU0C, LU05) 03/2009 – 03/2013
ESPACE II (J/S63_) 2.1 RTDT Quadra 01/1991 – 05/1992
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U) 04/2003 – 02/2005
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 dCi (JK02, JK03) 01/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 Bifuel 03/1999 – 09/2000
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) 09/2006 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0P, CR0P) 05/2007 – 12/2014
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V (JP0W) 05/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi 01/2007 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD12) 09/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD02, JD11, JD12, JD1W) 06/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD0Y, JD11, JD1W, JD1Y) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD02, FD21, FD22, FD31, FD32, FD3Y, FD71,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD0Y, FD21, FD2Y, FD31, FD71, FD7Y, FD81,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (HD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED02, ED41, ED42, ED81, ED82, ED91, ED92,… 08/2006 – 01/2011
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED0Y, ED41, ED4Y, ED81, ED8Y, ED91, ED9Y,… 08/2006 – 01/2010
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 BiFuel 07/1998 – 07/2001
THALIA II (LU_) 1.6 Flex (LU02) 04/2009 – 03/2013
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
TWINGO I (C06_) 1.2 09/1998 – 08/2000
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V (KT0F, KT0W) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT07, KT0J, KT14, KT1A, KT1S) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT01, KT08, KT09, KT0K, KT12, KT1D, KT1W) 10/2007 – 12/2015
SAFRANE I (B54_) 3.0 03/1993 – 10/1996
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR02, KR0J) 02/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0E) 11/2007 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0P) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0G) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR1C, KR1N) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0H, KR1S) 02/2008 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 105 (KW0F) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 105 (FW0F) 02/2008 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1993 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D 09/1993 – 04/1995
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2004 – 11/2009
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 RND 04/1996 – 02/1998
THALIA I (LB_) 1.6 01/2004 – 12/2008
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 12/2007
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
THALIA I (LB_) 1.6 (LB01, LB1J) 05/2000 – 10/2004
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Flex 05/2000 – 12/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) 10/2005 – 12/2012
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 dCi (JM1K) 09/2005 – 11/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0S) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi GT (KT11, KT1E, KT1N) 03/2008 – 12/2015
KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi (HY0K) 09/2008 – –
KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi 4×4 (HY0K) 07/2008 – –
KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi 4×4 (HY0B) 09/2008 – –
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.5 D 03/1989 – 08/1994
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 2.5 D 03/1989 – 08/1994
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0B) 04/2001 – 07/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2006 – 08/2010
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi (EL0B) 09/2001 – 07/2003
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT0M, KT0N, KT0S, KT19, KT1F) 01/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.0 dCi (DT03) 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi (DT0M, DT0N, DT0S, DT19, DT1F) 09/2008 – 12/2015
KOLEOS I (HY_) 2.5 (HY0C, HY0N) 09/2008 – –
KOLEOS I (HY_) 2.5 4×4 (HY0C, HY0N) 09/2008 – –
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.5 V6 (DT0P) 09/2008 – 12/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
MASTER I caroserie (T__) 2.4 D 07/1983 – 08/1986
MASTER I caroserie (T__) 2.4 D 07/1980 – 06/1983
MASTER I caroserie (T__) 2.4 D 09/1986 – 12/1992
ESPACE III (JE0_) 2.2 D 11/1997 – 01/2000
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 02/2000 – 05/2001
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 4×4 09/1994 – 04/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 09/1994 – 04/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 09/1994 – 04/1998
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 03/1989 – 08/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 4×4 03/1989 – 08/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.1 D 09/1994 – 04/1998
MASTER I bus (T__) 2.4 D 09/1986 – 10/1989
MASTER I bus (T__) 2.1 D 11/1989 – 04/1995
MASTER I bus (T__) 2.0 06/1985 – 10/1989
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
THALIA I (LB_) 1.9 D 02/1998 – 05/2001
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 07/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 (BJ01) 10/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 (BB0Y, BB2Y, CB0Y, CB2Y) 09/1999 – 12/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi (EL0R, EL0V) 08/2007 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 09/1985 – 08/1991
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG (BB0A, CB0A) 03/1999 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A) 07/1998 – 07/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0C) 01/2012 – 12/2018
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.5 D 05/1998 – 03/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB10) 03/1999 – 10/2003
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 D 06/2006 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 04/1992 – 08/1992
SAFRANE I (B54_) 3.0 02/1993 – 06/1996
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0F) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.4 TCe (DZ0F, DZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0L) 04/2009 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 GT 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi (DT01, DT08, DT09, DT0K, DT12, DT1C, DT1D, DT1M,… 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi GT (DT11, DT1E, DT1N) 09/2008 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) 07/2008 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) 07/2008 – 12/2014
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V Hi-Flex 10/2008 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra 06/1987 – 12/1987
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DTi 02/2000 – 09/2000
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D 04/1996 – 02/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 09/2000
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) Electric 01/1994 – 11/1998
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
DUSTER (HS_) 2.0 Hi-Flex 4×4 (HSAR, HSA4) 01/2011 – 12/2015
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Electric 05/1996 – 02/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0S) 07/2000 – 10/2002
KANGOO (KC0/1_) Elect'road RE 01/2002 – 12/2004
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 04/2004 – 12/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 12/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 12/2005
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 3.0 dCi (KT03, KT13) 09/2008 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 CVT (KZ0G, KZ1P) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.4 TCe (KZ0F, KZ1V) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,… 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 CVT (DZ0G, DZ1E) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe (KZ0K, KZ1T) 11/2008 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F, JZ1V) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G, JZ0P, JZ1E, JZ1P) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ0N, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0C) 03/2001 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0Y) 04/2009 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi (FL0R, FL0V) 08/2007 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 06/2003 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) 06/2009 – –
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 2.2 05/1989 – 06/1994
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
WIND (E4M_) 1.2 (E4MF) 07/2010 – –
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.4 TCe (EZ0F, EZ1V) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ09, EZ1G, EZ0D, EZ14) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.9 dCi (EZ0J, EZ1S) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 dCi (EZ0L) 06/2010 – 08/2015
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 FWD (FV0A, FV0B, FV0G, FV0K, FV0H) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 FWD (FV0C, FV0D, FV0G, FV0H, FV0J, FV0K,… 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 RWD (FV0C, FV0D, FV0H, FV0J, FV0A, FV0K) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 RWD (FV0E, FV0F, FV0T, FV10, FV12, FV11) 02/2010 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 D (JA0J, FA0J) 09/1999 – 03/2001
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 FWD (FV0E, FV0F, FV0H, FV02, FV0M, FV0S,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 FWD (EV0A, EV0B, HV0A, HV0B, UV0A, UV0B,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 FWD (EV0C, EV0D, EV0J, HV0C, HV0D, HV0H,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 RWD (HV0C, HV0D, UV0C, UV0D, UV0H, UV0J,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 RWD (UV0F, UV0E, HV0E, HV0F, HV0T, HV10,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 FWD (EV0E, EV0F, HV0E, HV0F, UV0E, UV0F,… 02/2010 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0G) 06/2009 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Hi-Flex (KT1H, KT1G, KT1K) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0B) 02/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG13) 09/2005 – 12/2007
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 (FC0R) 01/2002 – 02/2007
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 10/1998 – 06/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 05/2006 – 01/2011
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00) 06/2001 – 09/2003
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 09/2005 – 12/2010
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 09/2001 – 12/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 09/2006 – 12/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2005 – 12/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2007 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2007
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 09/2000 – 09/2003
TWINGO I (C06_) 1.0 03/2001 – 05/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) 07/2008 – 12/2012
KANGOO (KC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC0R) 01/2002 – 02/2007
KANGOO Express (FW0/1_) 1.2 TCe 115 (FW02, FW14) 07/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.2 TCe 115 (KW02, KW14) 07/2013 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 3.0 dCi 09/2005 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG12) 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 09/2005 – 12/2007
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 12/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
ZOE (BFM_) ZOE 06/2012 – –
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
TWINGO I (C06_) 1.2 LPG 10/2003 – 06/2007
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 05/1990 – 02/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0V, BS1V) 09/2009 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG 09/1998 – 06/2009
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 11/2008 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 04/2012 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ11, JZ28) 04/2012 – 09/2016
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
THALIA I (LB_) 1.0 (LB06, LB2R) 06/2000 – 01/2005
19 II Chamade (L53_) 1.6 10/1996 – 06/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 08/1995 – 03/1999
19 II (B/C53_) 1.8 16V 10/1996 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 05/1993 – 12/1998
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 04/2004 – 10/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
DUSTER (HS_) 2.0 Hi-Flex (HSA4, HSML) 01/2011 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 Hi-Flex (HSAP, HSMF) 10/2011 – 12/2016
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
19 II (B/C53_) 1.6 07/1998 – 06/2001
LOGAN I (LS_) 1.6 04/2007 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0V, BS1V, BS09) 08/2008 – –
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 03/1989 – 08/1994
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 Hi-Flex (JA15, JA2B, JA2C) 03/2005 – 07/2010
19 II (B/C53_) 1.9 D 07/1998 – 06/2001
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 01/1995 – 06/2001
DUSTER (HS_) 1.6 16V 02/2012 – –
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG12) 08/2005 – 09/2007
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0C, KW2C, KW4C) 02/2008 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 01/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 08/2003 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) 11/2012 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) 06/2008 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 FWD (FV0F, FV03, FV09) 03/2013 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 RWD (FV0F) 03/2013 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 FWD (EV0F, HV0F, UV0F, EV03, HV03, UV03) 03/2013 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 RWD (HV0F, UV0F) 03/2013 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.5 dCi 04/2007 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 150 FWD (JV0F, JV03) 10/2012 – –
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe (EZ16) 01/2013 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ16, DZ28) 01/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ16, KZ28) 01/2013 – 01/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 01/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 1.5 dCi 03/2012 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 06/2011 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 02/2012 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 09/1999 – 06/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 Flex (FC1U, FC1Y, FC14, FC16, FC17) 03/2007 – 12/2018
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
9 (L42_) 1.4 07/1986 – 10/1987
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 Flex (L8A6) 09/2012 – 12/2017
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.0 Hi-Flex (L8A0) 10/2013 – 12/2016
KOLEOS I (HY_) 2.0 08/2013 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) 11/2013 – 08/2015
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0T, BS1A, BS1U, BS16) 11/2007 – 06/2014
TWINGO I (C06_) 1.0 01/2000 – 12/2002
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.0 06/1999 – 12/2002
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 2.2 01/1995 – 05/1999
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (BB26, BB3E, CB26) 11/2004 – 02/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 Flex (LS1V, LS09, LS0V) 07/2007 – 09/2013
THALIA I (LB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (LB26, LB3E) 11/2004 – 02/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 Flex (LS16, LS1U, LS1A, LS0T) 11/2007 – 08/2012
MASTER II caroserie (FD) 2.8 D (FD0R) 01/2002 – 09/2004
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 (JA0G) 01/1999 – 12/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.0 Authentique Hi-Flex 06/2014 – 12/2016
THALIA III (L8_) 1.2 16V 12/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi (L8AJ) 12/2013 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 11/2013 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2006 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) 06/2011 – 06/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 07/2014 – 09/2016
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C, B56L) 09/1995 – 02/2001
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) 09/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 110 FWD (FV0R, FV0W, FV1A) 09/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 RWD (FV0P, FV0U, FV10, FV12, FV1E) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 165 FWD (JV0P, JV0U) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 RWD (FV0N) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 135 FWD (JV0N, JV08) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 110 FWD (JV0R, JV0W) 09/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 110 FWD (EV0R, EV0W, HV0R, HV0W, UV0R, UV0W) 09/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 RWD (HV0N, UV0N) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 RWD (HV0P, HV0U, HV10, HV12, UV0P, UV0U,… 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 FWD (FV0N, FV08, FV06, FV00, FV1S) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 FWD (FV0P, FV0U, FV11, FV12, FV1E) 07/2014 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW06, KW12) 03/2013 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW06, FW12) 09/2013 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 Flex (B8A6) 03/2014 – 07/2018
ESPACE V (JR_) 1.6 TCe 200 02/2015 – 03/2023
THALIA III (L8_) 0.9 TCe 06/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 07/2014 – –
THALIA II (LU_) 1.2 LPG 01/2010 – 12/2013
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi 07/2014 – 08/2015
LODGY (JS_) 1.5 dCi 01/2015 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 170 FWD (JV0L) 07/2015 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex (KM2E, KM2M, KM24, KM26) 11/2006 – 08/2012
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 (LA1D) 01/2001 – 03/2006
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS Flex (B8A4) 09/2015 – 05/2022
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) TCe 90 (B8MA, B8M1, B8JR) 09/2015 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 FWD (EV0P, EV0U, EV11, EV12, HV0P, HV0U,… 07/2014 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 RWD (FV01, FV10, FV11, FV12) 03/2012 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 01/2002 – 01/2007
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 03/1997 – 08/2003
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 FWD (EV0Y, HV0Y, UV0M, UV0Y, UV03) 03/2012 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 130 FWD 05/2013 – –
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 10/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 Flex (HSML, HSJJ) 01/2016 – 03/2020
DUSTER (HS_) 2.0 Flex 4×4 (HSAR, HSJJ) 01/2016 – 12/2020
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 04/2016 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
TWIZY (MAM_) 80 04/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMC) 09/2014 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 125 (EGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 145 (EGMG) 07/2015 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V 06/1998 – 08/2002
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi 06/1998 – 08/2002
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V (CB0M, CB1G) 06/2001 – 05/2005
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 08/1997 – 11/2000
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT 08/1998 – 10/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT 08/1998 – 10/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 01/1999 – 08/2008
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 05/2015 – –
19 II (B/C53_) 1.6 i (C53P, B53P) 05/1993 – 06/2001
19 II Chamade (L53_) 1.6 (L53S) 01/1994 – 11/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 02/1993 – 04/1998
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 170 FWD (EV0L, HV0L, UV0L) 06/2016 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 FWD (FV0M, FV0Y, FV0J, FV02, FV03) 06/2016 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 130 10/2005 – 12/2009
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 170 FWD (FV0L) 07/2015 – –
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
19 II (B/C53_) 1.8 16V (C53D) 10/1994 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.8 05/1992 – 05/1998
LAGUNA II (BG0/1_) 2.9 V6 24V 03/2001 – 08/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 RWD (HV01, HV10, HV11, HV12, UV01, UV10,… 07/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 06/2011 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 FWD (EV0N, HV0N, UV0N, EV08, HV08, UV08) 07/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.6 16V 12/2013 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – 12/2021
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110 11/2016 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
DOKKER 1.5 dCi 12/2013 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 16V LPG 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0J) 11/2005 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0P) 11/2007 – 12/2011
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi (SR1H) 08/2010 – 12/2014
ZOE (BFM_) ZOE 09/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.6 Hi-Flex (HSJH) 12/2016 – 02/2020
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 Hi-Flex (L8JH) 01/2017 – 12/2022
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 Hi-Flex (B8JH) 01/2017 – 07/2024
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.0 Flex (B8J8, B8A5) 01/2017 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAE, HSAD, HSAF, HSJ7, HSMC, HSMD) 09/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMD) 09/2013 – 01/2018
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.5 V6 (DT0P, DT0C) 09/2008 – 12/2011
CLIO II (BB_, CB_) 1.0 Campus Flex (CB32, CB3B, CB3V, CB3W, BB32, BB3B,… 11/2012 – 12/2016
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.2 LPG 03/2014 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2015 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 120 (EGMB) 06/2014 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 140 (EGMA) 06/2014 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW18) 08/2017 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
TWINGO I (C06_) 1.2 LPG 09/2000 – 06/2007
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 01/2001 – 06/2012
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 (B8JA) 09/2016 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex 12/2012 – –
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 (LM0S, LM2G, LM2N, LM23) 06/2006 – 12/2010
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.0 Hi-Flex (BS0R, BS1R, BS1G) 11/2007 – 06/2014
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW18) 08/2017 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
DUSTER (HS_) 1.5 (HSNA, HSNG, HSJG) 05/2017 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.0 Flex (L8J8) 01/2017 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi 07/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.6 (L8JB, L8ME, L8MV) 03/2014 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 160 (JRAM) 10/2018 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 200 (JRAL) 10/2018 – 03/2023
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 LPG 02/2009 – –
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 01/2009 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1A) 03/2010 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.9 dCi (KM14) 02/2006 – 10/2006
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ0B, EZ07) 11/2013 – 08/2015
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 dCi 10/2000 – 07/2003
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) 11/2007 – 12/2012
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
LOGAN I (LS_) 1.4 LPG 02/2008 – 10/2013
TWIZY (MAM_) 80 01/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) 08/2018 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 80 (KW15) 03/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 115 (KW17) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 95 (KW16) 03/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 07/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 07/2019 – –
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 11/2013 – –
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2010 – 08/2015
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2010 – 08/2015
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 110 (FH0E, FH5E) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 125 (FH0F) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 140 (FH0G, FH5G) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 120 (FH0H, FH5H) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 130 (FH03) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 150 (FH04) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO caroserie (FH__) dCi 160 (FH0J, FH5J) 05/2004 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 110 (HH0E, HH1E, HH6E, HH7E, UH0E, UH1E, UH4E, UH6E,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 125 (HH0F, HH1F, HH6F, HH7F, UH0F, UH1F, UH4F, UH6F,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 140 (HH0G, HH6G, UH0G, UH4G, UH5G, UH6G) 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 120 (HH0H, HH1H, HH6H, HH7H, UH0H, UH1H, UH4H, UH5H,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 130 (HH03, HH13, HH63, UH03, UH13, UH43, UH63, UH73,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 150 (HH04, HH14, HH64, UH04, UH14, UH44, UH64, UH74,… 06/2005 – 04/2010
MASTER PRO platou / sasiu (HH__, UH__) dCi 160 (HH0J, HH1J, HH6J, HH7J, UH0J, UH1J, UH4J, UH5J,… 06/2005 – 04/2010
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 D (KA0R) 02/2000 – 09/2000
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 DTI (KA1U) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 Hi-Flex (SR1U) 11/2007 – 12/2009
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 80 (FW15) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 95 (FW16) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 115 (FW17) 10/2019 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 180 FWD (JV04) 01/2020 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 TCe 100 (CN0P) 02/2011 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 Turbo (CN0C, CN0F) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 (CN0D) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A) 03/2007 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U) 04/2008 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN04, CN0B) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V 03/2008 – –
TWINGO II Caseta/ Hatchback (CNO_) 1.2 (CN01, CN06) 09/2010 – 09/2014
TWINGO II Caseta/ Hatchback (CNO_) 1.5 dCi (CN03) 10/2010 – 09/2014
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 150 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 200 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.5 dCi 110 (LPA3) 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.6 dCi 130 11/2015 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.6 dCi 160 06/2015 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (B9MR) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 100 (B9MS) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 205 (B9MV) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 90 (B9A1) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 110 (B9A3) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 130 (B9A4) 11/2015 – –
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 TCe 150 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 TCe 200 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.5 dCi 110 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 dCi 130 03/2016 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.6 dCi 160 03/2016 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 165 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 16V 11/2015 – –
TALISMAN (LP_) 2.0 11/2015 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
MEGANE IV limuzina 1.6 SCe (LVM0) 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.2 Tce 130 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 90 (LVA1) 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 dCi 110 10/2016 – –
MEGANE IV limuzina 1.6 dCi 130 10/2016 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS TCe 280 (B9M6) 10/2017 – –
MEGANE IV limuzina 2.0 SCe (LVM3) 10/2016 – –
TALISMAN (LP_) 1.6 TCe 190 11/2015 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (B9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (B9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (B9A2, B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 115 (LVN9) 01/2018 – –
MEGANE IV limuzina 1.3 TCe 140 (LVNB) 01/2018 – –
TALISMAN (LP_) 1.7 Blue dCi 120 (LPA7) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.7 Blue dCi 150 (LPA8) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 1.8 TCe 225 (LPM1) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.7 Blue dCi 120 (KPA7) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.7 Blue dCi 150 (KPA8) 09/2018 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.8 TCe 225 (KPM1) 09/2018 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (B9N8) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 RS 300 (B9M8) 09/2018 – –
TALISMAN (LP_) 1.3 TCe 160 (LPNC) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 1.3 TCe 160 (KPNC) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 Blue dCi 160 (LPAM) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 2.0 Blue dCi 160 (KPAM) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN (LP_) 2.0 Blue dCi 200 (LPAL) 01/2019 – 03/2022
TALISMAN Grandtour (KP_) 2.0 Blue dCi 200 (KPAL) 01/2019 – 03/2022
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (B9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 95 (LVA2) 02/2019 – –
MEGANE IV limuzina 1.5 Blue dCi 115 (LVA6) 02/2019 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 11/2018 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 150 (L70H) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 3.0 dCi 240 (L70G) 02/2011 – –
LAGUNA III (BT0/1) 3.5 V6 (BT0C, BT0P) 04/2008 – 12/2015
FLUENCE (L3_) Z.E. 02/2012 – –
LATITUDE (L70_) 2.5 (L702) 05/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V eco2 Flexfuel (L70B) 02/2011 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 16V 05/2011 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 (L309) 02/2011 – 11/2014
FLUENCE (L3_) 1.6 Flex (L300) 01/2012 – 11/2014
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V (BT05, BT0F, BT0W) 10/2007 – 12/2012
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT07, BT0J, BT14, BT1A, BT1S) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT01, BT08, BT09, BT0E, BT0K, BT12, BT1C, BT1D,… 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi GT (BT11, BT1E, BT1N) 03/2008 – 12/2015
LATITUDE (L70_) 2.5 V6 (L702, L703, L704, L707) 05/2011 – –
LATITUDE (L70_) 3.5 V6 08/2013 – –
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT0M, BT0N, BT0S, BT19, BT1F) 01/2008 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 3.0 dCi (BT03, BT13) 09/2008 – 12/2015
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 16V (L30C, L30G, L30T, L30V) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30S) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30A) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30B) 02/2010 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V (L70B) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 175 (L70Y, L734) 05/2011 – –
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Hi-Flex (BT1H, BT1G, BT1K) 10/2007 – 12/2015
FLUENCE (L3_) 2.0 Flex (L33H, L33Y, L30W) 02/2010 – 11/2018
CAPTUR I (J5_, H5_) 0.9 TCe 90 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) 06/2013 – –
LATITUDE (L70_) 1.5 dCi (L70R, L731) 07/2010 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 05/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi 07/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 dCi 01/2013 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 dCi 130 (HLA4) 06/2015 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 dCi 130 4×4 (HLA4) 06/2015 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.2 TCe 130 (HLMR) 06/2015 – –
ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 130 06/2015 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 160 06/2015 – 03/2023
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 110 01/2015 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 (L33T, L33J, L304, L305, L30H) 01/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 T 06/2015 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 01/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 100 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR) 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 205 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 90 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 110 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 130 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 165 04/2016 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V 01/2011 – –
LATITUDE (L70_) 3.5 V6 01/2011 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 T 06/2013 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
LATITUDE (L70_) 3.5 V6 (L700, L701, L706, L708) 01/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 130 12/2013 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 TCe 165 (HLMH) 11/2016 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 16V 02/2011 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 16V 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
KAPTUR (H5_) 1.6 03/2016 – –
KAPTUR (H5_) 2.0 4WD 03/2016 – –
ESPACE V (JR_) 1.8 TCe 225 10/2016 – 03/2023
CAPTUR I (J5_, H5_) 2.0 Flex (H5AA, H5A4) 01/2017 – 12/2020
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.6 Flex (H5JH) 01/2017 – 06/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.6 (J5JA, J5JY, H5JA) 02/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (K9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (K9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 01/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.3 TCe 140 (HLNB, HLN1) 08/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.5 BLUE dCi 115 (HLA6) 08/2018 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 150 (J5NK, J5JS) 03/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (K9A2) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (K9A6) 08/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.3 TCe 160 (HLNC) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (K9N8) 08/2018 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 130 (J5NJ, J5NE) 03/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (K9A7) 02/2019 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi (J5MW) 06/2013 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 07/2018 – –
MASTER I platou / sasiu (P__) 28-35 2.0 10/1982 – 09/1986
MASTER I platou / sasiu (P__) 28-35 2.5 D 09/1980 – 07/1998
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.5 DT 08/1993 – 02/1998
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.5 D 07/1980 – 10/1989
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.5 DT 11/1989 – 10/1993
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.4 D 08/1993 – 02/1998
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.1 D 11/1989 – 07/1993
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.0 07/1980 – 06/1985
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.0 11/1989 – 07/1993
MASTER I platou / sasiu (P__) 2.2 08/1993 – 02/1998
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0Y) 10/2010 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 dCi (BZ00, BZ12, BZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ2B, BZ11) 03/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe (BZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 CVT (BZ0G, BZ1P) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.4 TCe (BZ0F, BZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) 11/2008 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 01/2011 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ16, BZ28) 01/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
MEGANE III Hatchback Van (BZ_) 1.5 dCi (BZ0D, BZ1G, BZ1F, BZ1M, BZ1W, BZ0R, BZ10) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Hatchback Van (BZ_) 1.5 dCi (BZ0C, BZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015

RENAULT (DFAC)

Model Motor Perioada
KADJAR 2.0 03/2016 – –
KADJAR 2.0 AWD 03/2016 – –
KADJAR 1.2 T 04/2017 – –

RENAULT TRUCKS

Model Motor Perioada
MASCOTT platou / sasiu 130 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 130.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 110 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.55 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.50 01/1999 – 06/2004
MASCOTT caroserie 110.35 01/1999 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 90 01/1999 – 12/2001
MASCOTT caroserie 90.35 01/1999 – 12/2001
MASCOTT platou / sasiu 140 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.35 01/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 140.55 01/2001 – 06/2004
B caroserie 70 01/1983 – 12/1990
B platou / sasiu 70 01/1983 – 12/1990
B caroserie 90 04/1986 – 09/1990
B platou / sasiu 90 04/1986 – 09/1990
B caroserie 90 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 4×4 08/1990 – 01/1992
B platou / sasiu 90 4×4 08/1990 – 01/1992
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.35 (A02300161) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 150.35 (A00300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.55 (A02300164) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT caroserie 150.65 (A00300166) 10/2001 – 06/2004
MASCOTT platou / sasiu 120.35 (A00100003, A01100003) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.35 (A02100003) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.55 (A00300005, A01300005) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 120.55 (A02300005) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 120.65 (A00500007) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.35 (A00100013, A01100013) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.35 (A02100013) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.55 (A00300015, A01300015) 05/2004 – 12/2010
MASCOTT caroserie 160.55 (A02300015) 05/2004 – 10/2010
MASCOTT platou / sasiu 160.65 (A00500017, A01500017, B03200017) 05/2004 – 12/2010
B platou / sasiu 2.8 DTi 04/1984 – 06/1999
MASCOTT platou / sasiu 150.35 05/2004 – 12/2013

ROVER

Model Motor Perioada
MINI hatchback 1000 08/1990 – 06/1993
MINI hatchback 1300 01/1991 – 12/1991
MINI hatchback 1300 01/1992 – 04/1995
MINI hatchback 1300 10/1992 – 11/2000
800 (XS) 827 SI/Sterling (XS) 02/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 16 V I/SI (XS) 10/1986 – 10/1988
800 (XS) 825 D/SD (XS) 01/1990 – 02/1999
800 hatchback (XS) 820 SI (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 SI (XS) 10/1988 – 12/1991
800 (XS) 820 I/SI (RS) 01/1992 – 02/1999
800 (XS) 820 16V Turbo (RS) 01/1992 – 02/1999
800 hatchback (XS) 827 Vitesse Catalytic-Conv (XS) 10/1988 – 12/1991
800 cupe 827 24V (RS) 08/1992 – 02/1999
200 II hatchback (XW) 218 TD 09/1991 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 Si/Gsi 10/1989 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 12/1992 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 216 GSi 01/1990 – 12/1995
200 II hatchback (XW) 216 GTi 01/1990 – 10/1995
200 II hatchback (XW) 220 GTi 09/1991 – 10/1995
200 II Cabriolet (XW) 214 1.4i 16V 01/1993 – 11/1999
200 II Cabriolet (XW) 216 1.6i 01/1992 – 11/1999
200 cupe (XW) 216 10/1992 – 06/1999
400 II (XW) 414 GSI/SI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 418 TD 09/1991 – 04/1995
400 II (XW) 414 GSI/SI Cat 10/1992 – 04/1995
400 II (XW) 416 GSI 04/1990 – 04/1995
400 II (XW) 420 GTI/GSI/Vitesse 02/1992 – 04/1995
100 / METRO hatchback (XP) 114 S/L/GTA 03/1990 – 12/1998
100 / METRO hatchback (XP) 111 C/L/S 03/1990 – 12/1998
600 I (RH) 620 i 08/1993 – 06/1996
600 I (RH) 620 Si 08/1993 – 02/1999
600 I (RH) 623 Si 08/1993 – 06/1999
800 cupe 825 SD 09/1993 – 02/1999
200 II hatchback (XW) 214 09/1993 – 12/1995
400 Tourer (XW) 1.6 i 05/1994 – 11/1998
600 I (RH) 620 Ti Vitesse 05/1994 – 08/1998
600 I (RH) 620 Sdi 05/1994 – 06/1999
400 II hatchback (RT) 414 Si 05/1995 – 03/2000
400 II hatchback (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
100 / METRO hatchback (XP) 114 GTI 16V 08/1991 – 12/1998
200 II hatchback (RF) 214 i 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 214 Si 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 216 Si 11/1995 – 06/1999
200 II hatchback (RF) 218 K Vi 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 D/SD 11/1995 – 03/2000
200 II hatchback (RF) 220 SDi 11/1995 – 03/2000
600 I (RH) 618 i/Si 03/1996 – 02/1999
400 II (RT) 414 Si 05/1995 – 03/2000
400 II (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 Si Lux 12/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 D 11/1995 – 03/2000
400 II (RT) 420 Di 05/1995 – 03/2000
800 cupe 825 Si (RS) 04/1996 – 02/1999
100 / METRO hatchback (XP) 115 D 12/1994 – 12/1998
200 II hatchback (XW) 214 GSi/Si 01/1990 – 10/1995
100 / METRO hatchback (XP) 114 D 10/1992 – 12/1994
200 II hatchback (XW) 218 D 09/1991 – 10/1995
400 II (XW) 414 01/1993 – 04/1995
800 (XS) 820 SE/SI 10/1986 – 12/1991
200 II hatchback (XW) 216 GTi 09/1990 – 10/1995
45 I limuzina (RT) 2.0 iDT 01/2004 – 05/2005
MINI hatchback 1300 / Cooper 06/1991 – 02/1994
MINI hatchback 1300 05/1996 – 10/1996
MINI hatchback 1300 04/1992 – 10/1996
200 II hatchback (RF) 211 01/1998 – 03/2000
400 II (XW) 418 D 09/1991 – 04/1995
25 I hatchback (RF) 1.4 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.4 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.6 16V 10/1999 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 2.0 iDT 10/1999 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.4 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.6 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 1.8 02/2000 – 05/2005
45 I limuzina (RT) 2.0 iDT 02/2000 – 05/2005
75 I Tourer (RJ) 2.0 CDT 08/2001 – 05/2005
STREETWISE hatchback 1.4 08/2003 – 05/2005
25 I hatchback (RF) 1.1 16V 01/2004 – 05/2005
MINI hatchback 1.3 Cooper S 11/1996 – 05/2001
400 II (RT) 414 03/1996 – 12/1999
CITYROVER hatchback 1.4 Elegance 09/2003 – 12/2005
400 II (RT) 416 Si 05/1995 – 03/2000
MINI hatchback 1.3 Cooper Works 03/1999 – 08/2000
800 cupe 820 12/1996 – 02/1999
800 cupe 820 16V 07/1997 – 02/1999

SAAB

Model Motor Perioada
90 2.0 08/1984 – 08/1987
9000 hatchback 2.0 -16 12/1985 – 08/1988
9000 hatchback 2.0 -16 CS 01/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CS 09/1989 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 CSE Eco Power 09/1993 – 12/1998
9000 hatchback 2.3 -16 Turbo CSE 09/1993 – 12/1998
900 I (AC4, AM4) 2.0 c 11/1980 – 08/1984
900 I (AC4, AM4) 2.0 i 09/1985 – 08/1990
900 I (AC4, AM4) 2.0 i 11/1980 – 08/1990
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 10/1980 – 07/1985
900 I Cabriolet 2.0 Turbo-16 11/1986 – 06/1994
900 I Cabriolet 2.0 S Turbo-16 09/1991 – 06/1994
9000 2.0 -16 Turbo CD 09/1992 – 12/1998
9000 2.3 -16 CD 08/1989 – 12/1998
900 II cupe 2.0 i 12/1993 – 07/1994
900 II 2.3 -16 07/1993 – 02/1998
900 II 2.0 -16 Turbo 07/1993 – 02/1998
900 II 2.0 i 08/1994 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.0 -16 Turbo 12/1993 – 02/1998
900 II Cabriolet 2.0 i 12/1993 – 02/1998
900 I Cabriolet 2.0 -16 01/1990 – 06/1994
9000 2.0 -16 01/1989 – 01/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S 01/1984 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 c 07/1982 – 12/1988
900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16 07/1991 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 -16 01/1989 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 11/1985 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S Cat 01/1989 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16 01/1992 – 12/1993
900 I (AC4, AM4) 2.1 -16 08/1990 – 12/1993
900 I Cabriolet 2.1 -16 08/1990 – 06/1994
9000 2.0 -16 Turbo 04/1985 – 12/1991
900 I Cabriolet 2.0 Turbo-16 S 11/1986 – 06/1994
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 10/1986 – 12/1991
900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo 01/1986 – 12/1988
9-5 (YS3E) 2.0 t 09/1997 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.3 t 09/1997 – 12/2003
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD 01/2008 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6 03/2005 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD 01/2008 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TTiD 12/2007 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t XWD 01/2007 – 02/2015
9-3 (YS3D) 2.0 i 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.2 TiD 02/1998 – 11/2000
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo 02/1998 – 08/2003
9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 i 02/1998 – 08/2003
9-5 combi (YS3E) 2.0 t 10/1998 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t 10/1998 – 12/2009
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TTiD 12/2007 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 1.9 TTiD 12/2007 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t Bio Power 01/2011 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t Bio Power 01/2007 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t 01/2011 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t 01/2007 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t XWD 01/2008 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD 01/2008 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 2.0 t 01/2011 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower 01/2011 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 2.0 t 01/2011 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower 01/2011 – 02/2015
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1998 – 09/2002
9-3 (YS3D) 2.0 Turbo 10/1999 – 09/2002
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 10/1999 – 09/2001
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 10/1999 – 09/2001
9-5 (YS3E) 2.3 t 01/2001 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 t 01/2001 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 3.0 TiD 07/2001 – 08/2005
9-5 (YS3E) 2.3 Turbo 09/2001 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.3 Turbo 09/2001 – 12/2009
9-5 (YS3E) 2.2 TiD 03/2002 – 12/2009
9-5 combi (YS3E) 2.2 TiD 03/2002 – 12/2009
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1,8t 09/2002 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t 09/2002 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.2 TiD 09/2002 – 02/2015
900 I (AC4, AM4) 2.0 -16 01/1986 – 12/1988
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t 09/2002 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 1,8t 08/2003 – 02/2015
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.8 i 01/2004 – 02/2015
900 I (AC4, AM4) 2.0 10/1987 – 10/1991
900 I (AC4, AM4) 2.0 07/1982 – 12/1988
900 I Cabriolet 2.0 10/1985 – 09/1989
900 I (AC4, AM4) 2.0 09/1983 – 03/1984
900 I Cabriolet 2.0 16v 04/1990 – 12/1990
900 I (AC4, AM4) 2.0 8V Turbo 01/1988 – 12/1990
9-3 Cabriolet (YS3F) 1.8 i 01/2004 – 02/2015
9-3 Cabriolet (YS3F) 1.9 TiD 09/2004 – 02/2015
9000 2.0 -16 Turbo 03/1990 – 09/1993
9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 T16 05/2009 – 02/2015
900 I (AC4, AM4) 2.0 EMS 01/1979 – 12/1980
900 I Cabriolet 2.0 05/1991 – 10/1993
900 I Cabriolet 2.0 10/1989 – 10/1993

SEAT

Model Motor Perioada
LEON ST (5F8) 1.2 TSI 11/2013 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.2 TSI 01/2013 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.2 TSI 04/2014 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.4 TSI 09/2012 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.4 TSI 09/2012 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.8 TFSI 02/2013 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 2.0 Cupra 09/2015 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 2.0 Cupra 01/2017 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.6 TDI 09/2012 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.6 TDI 09/2013 – 10/2016
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 2.0 TDI 10/2012 – 08/2018
LEON Caseta/ Hatchback (5F1) 2.0 TDI 02/2013 – 08/2018
LEON (1P1) 1.6 TDI 11/2010 – 12/2012
LEON (1P1) 1.6 TDI 02/2010 – 12/2012
MALAGA (23A) 1.2 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 i Cat 10/1986 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.5 i 01/1987 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.7 D 05/1985 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.7 D 05/1990 – 12/1993
MALAGA (23A) 1.2 i 12/1989 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.8 08/1986 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.9 01/1987 – 12/1993
MARBELLA (28A) 0.9 Cat 01/1990 – 11/1996
MARBELLA Caseta/ Hatchback (028A) 0.8 01/1987 – 12/1993
MARBELLA Caseta/ Hatchback (028A) 0.9 01/1987 – 12/1993
MARBELLA Caseta/ Hatchback (028A) 0.9 Cat 01/1987 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 16V 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TD 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 05/1991 – 12/1993
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 05/1991 – 12/1996
TOLEDO I (1L2) 1.8 16V 05/1991 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 05/1991 – 03/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TD 03/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.0 03/1993 – 09/1996
IBIZA II (6K1) 1.3 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.6 i 03/1993 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 i 03/1993 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 2.0 i 03/1993 – 08/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 06/1994 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 02/1993 – 10/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 02/1993 – 09/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 02/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 02/1993 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TD 02/1993 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 i 16V 10/1993 – 08/1996
IBIZA II (6K1) 1.4 i 09/1993 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 i 16V 11/1993 – 08/1996
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 01/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 i 11/1993 – 12/1996
TOLEDO I (1L2) 2.0 i 16V 11/1993 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 08/1995 – 03/1999
INCA (6K9) 1.4 i 11/1995 – 06/2003
INCA (6K9) 1.6 i 11/1995 – 05/1998
INCA (6K9) 1.9 D 11/1995 – 06/2003
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 08/1996 – 06/1999
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 i 04/1996 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 04/1996 – 03/2010
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 07/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 1.6 i 04/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 2.0 i 16V 08/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 08/1996 – 10/2002
IBIZA II (6K1) 2.0 i 16V 08/1996 – 08/1999
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 08/1996 – 02/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 08/1996 – 06/2000
AROSA (6H1) 1.0 05/1997 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 05/1997 – 06/2004
IBIZA II (6K1) 1.9 TDI 02/1997 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 i 16V 06/1997 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.9 D 04/1993 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 D 01/1996 – 08/1996
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 i 16V 09/1996 – 10/2002
TOLEDO I (1L2) 1.6 i 11/1996 – 03/1999
TOLEDO I (1L2) 1.9 TDI 11/1996 – 03/1999
MARBELLA (28A) 0.9 Cat 11/1996 – 10/1998
TOLEDO I (1L2) 1.9 D 12/1995 – 03/1999
INCA (6K9) 1.9 SDI 11/1995 – 06/2003
INCA (6K9) 1.7 D 09/1996 – 06/2003
INCA (6K9) 1.9 TDI 09/1996 – 06/2003
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 09/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 TDI 03/1997 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 08/1996 – 12/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 09/1996 – 12/2002
IBIZA II (6K1) 1.0 i 09/1996 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 i 09/1996 – 10/2002
MALAGA (23A) 1.2 11/1984 – 12/1993
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 TDI 07/1997 – 12/2002
AROSA (6H1) 1.7 SDI 08/1997 – 06/2004
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.8 T 20V 10/1997 – 03/2010
TOLEDO II (1M2) 1.6 10/1998 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.8 20V 10/1998 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 10/1998 – 11/2000
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 03/1999 – 07/2004
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/1998 – 07/2004
CORDOBA Vario (6K5) 1.8 i 07/1996 – 06/1999
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.9 SDI 06/1999 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.9 SDI 06/1999 – 12/2002
LEON (1M1) 1.6 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 11/1999 – 06/2006
IBIZA II (6K1) 1.9 SDI 08/1999 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.4 16V 05/2000 – 02/2002
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 02/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 16V 05/2000 – 10/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 16V 06/1999 – 12/2002
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.8 T 20V Cupra 07/2000 – 10/2002
LEON (1M1) 1.4 16V 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 SDI 11/1999 – 06/2006
LEON (1M1) 1.8 20V T 4 11/1999 – 06/2006
AROSA (6H1) 1.4 16V 01/2000 – 06/2004
AROSA (6H1) 1.4 TDI 01/2000 – 06/2004
TOLEDO II (1M2) 1.4 16V 01/2000 – 05/2002
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 06/2000 – 03/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 4motion 06/2000 – 03/2010
LEON (1M1) 1.6 16 V 09/2000 – 06/2006
LEON (1M1) 2.8 Cupra 4 02/2001 – 06/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.6 16V 06/2000 – 05/2006
INCA (6K9) 1.4 16V 04/2000 – 06/2003
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 4motion 06/2000 – 03/2010
TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 20V 09/2000 – 11/2003
MARBELLA (28A) 0.9 07/1997 – 10/1998
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 10/2000 – 07/2004
IBIZA III (6L1) 1.2 02/2002 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI 02/2002 – 11/2009
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 02/2002 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 02/2002 – 12/2007
IBIZA III (6L1) 1.9 SDI 02/2002 – 12/2005
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2002 – 12/2005
IBIZA II (6K1) 1.0 16V 10/1999 – 05/2002
CORDOBA (6L2) 1.2 10/2002 – 06/2006
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 09/2002 – 12/2007
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 10/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 TDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.9 SDI 09/2002 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 10/2002 – 11/2009
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 11/2002 – 11/2008
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 10/2002 – 12/2005
LEON (1M1) 1.8 T Cupra R 07/2003 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.8 T Cupra R 01/2004 – 02/2008
LEON (1M1) 1.9 TDI Syncro 05/2002 – 06/2006
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 05/2003 – 05/2006
LEON (1M1) 1.9 TDI 05/2003 – 06/2006
IBIZA III (6L1) 1.8 T FR 12/2003 – 05/2008
ALTEA (5P1) 1.6 03/2004 – 03/2010
ALTEA (5P1) 2.0 FSI 05/2004 – 03/2009
ALTEA (5P1) 1.9 TDI 04/2004 – 12/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 16V 03/2004 – 07/2015
IBIZA III (6L1) 1.6 02/2003 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.6 04/2003 – 11/2009
TOLEDO II (1M2) 1.8 20VT 09/2000 – 07/2004
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.6 i 05/1994 – 06/1999
INCA (6K9) 1.6 i 06/1997 – 09/2000
IBIZA III (6L1) 1.9 TDI Cupra R 03/2004 – 02/2008
TOLEDO III (5P2) 1.6 10/2004 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 FSI 10/2004 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 1.9 TDI 10/2004 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 16V 04/2004 – 05/2009
CORDOBA Vario (6K5) 1.6 i 05/1997 – 06/1999
IBIZA II (6K1) 1.6 i 09/1994 – 06/1999
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 1.9 TDI 05/2005 – 05/2007
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 03/2004 – 05/2009
LEON (1P1) 1.6 07/2005 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 FSI 07/2005 – 05/2010
LEON (1P1) 2.0 TFSI 09/2005 – 05/2006
LEON (1P1) 1.9 TDI 07/2005 – 12/2010
LEON (1P1) 2.0 TDI 16V 07/2005 – 12/2012
CORDOBA (6L2) 2.0 09/2002 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.4 TDI 06/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 05/2005 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 TDI 06/2005 – 11/2009
LEON (1M1) 1.9 TDI 10/2005 – 06/2006
LEON (1P1) 2.0 TDI 05/2006 – 12/2012
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 03/2006 – 05/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TFSI 04/2006 – 05/2009
LEON (1P1) 2.0 TDI 10/2005 – 10/2010
ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
LEON (1P1) 2.0 TFSI 05/2005 – 03/2009
LEON (1P1) 2.0 TFSI 11/2006 – 05/2011
IBIZA III (6L1) 1.2 12V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.2 12V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
CORDOBA (6L2) 1.6 16V 11/2006 – 11/2009
IBIZA III (6L1) 1.6 16V 11/2006 – 11/2009
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.4 12/1997 – 04/1999
TOLEDO I (1L2) 1.8 GT 05/1991 – 11/1992
IBIZA III (6L1) 2.0 04/2002 – 11/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 10/2006 – 11/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 FSI 10/2006 – 03/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 10/2006 – 12/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V 10/2006 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 10/2006 – 11/2010
ALTEA (5P1) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 06/2007 – 12/2013
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.8 TFSI 01/2007 – 07/2015
IBIZA III (6L1) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
ALTEA (5P1) 1.8 TFSI 01/2007 – 07/2015
TOLEDO III (5P2) 1.8 TFSI 01/2007 – 05/2009
ALTEA (5P1) 1.4 TSI 11/2007 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 TSI 11/2007 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4×4 06/2007 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4×4 06/2007 – 06/2013
LEON (1P1) 1.6 MultiFuel 07/2005 – 08/2013
ALTEA (5P1) 1.4 16V 05/2006 – 05/2011
LEON (1P1) 1.4 16V 06/2006 – 12/2012
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 01/2006 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TFSI 11/2005 – 05/2009
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2009
IBIZA II (6K1) 1.4 12/1997 – 04/1999
TOLEDO II (1M2) 1.9 TDI 08/2005 – 05/2006
LEON (1M1) 2.8 05/2002 – 06/2004
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 16V 10/2006 – 06/2013
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 11/2006 – 03/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4×4 06/2007 – 11/2010
LEON (1P1) 1.9 TDI 06/2007 – 12/2010
LEON (1P1) 1.4 TSI 11/2007 – 12/2012
LEON (1P1) 1.8 TSI 06/2007 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 TDI 07/2005 – 05/2010
TOLEDO III (5P2) 2.0 TDI 09/2004 – 05/2009
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 Multifuel 10/2006 – 11/2010
IBIZA III (6L1) 1.2 06/2007 – 05/2008
EXEO (3R2) 1.6 03/2009 – 09/2010
EXEO (3R2) 1.8 T 12/2008 – 05/2010
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 03/2009 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TDI 02/2009 – 05/2013
LEON (1M1) 1.6 10/2005 – 06/2006
EXEO ST (3R5) 1.6 06/2009 – 09/2010
EXEO ST (3R5) 1.8 T 06/2009 – 05/2010
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 06/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 05/2009 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TDI 07/2009 – 05/2013
LEON (1P1) 2.0 TFSI 06/2009 – 12/2012
LEON (1P1) 2.0 Cupra R 09/2009 – 12/2012
EXEO (3R2) 2.0 TDI 12/2008 – 05/2013
LEON (1P1) 1.6 LPG 12/2009 – 12/2012
ALTEA (5P1) 1.6 TDI 10/2009 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI 10/2009 – 07/2015
AROSA (6H1) 1.0 10/1998 – 01/2001
ALTEA (5P1) 1.2 TSI 04/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.2 TSI 04/2010 – 07/2015
LEON (1P1) 1.2 TSI 02/2010 – 12/2012
ALTEA (5P1) 1.9 TDI 08/2009 – 12/2010
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 08/2009 – 12/2010
ALTEA (5P1) 1.6 LPG 09/2009 – 06/2013
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 LPG 09/2009 – 06/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO (3R2) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 09/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 1.8 TSI 05/2010 – 05/2013
EXEO ST (3R5) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2013
ALTEA (5P1) 1.6 TDI 11/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4×4 05/2009 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI 11/2010 – 07/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 10/2006 – 05/2009
TOLEDO IV (KG3) 1.2 07/2012 – 06/2015
TOLEDO IV (KG3) 1.2 TSI 07/2012 – 06/2015
TOLEDO IV (KG3) 1.2 TSI 07/2012 – 06/2015
TOLEDO IV (KG3) 1.4 TSI 07/2012 – 06/2015
TOLEDO IV (KG3) 1.6 TDI 07/2012 – 06/2015
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V 4×4 10/2010 – 07/2015
TOLEDO IV (KG3) 1.6 07/2013 – 06/2015
TOLEDO III (5P2) 1.4 16V 05/2006 – 05/2009
TOLEDO IV (KG3) 1.6 TDI 06/2013 – 06/2015
INCA (6K9) 1.6 11/1998 – 11/2003
TOLEDO IV (KG3) 1.2 TSI 05/2015 – 05/2017
TOLEDO IV (KG3) 1.2 TSI 05/2015 – 05/2017
TOLEDO IV (KG3) 1.4 TSI 05/2015 – 04/2019
TOLEDO IV (KG3) 1.4 TDI 05/2015 – 04/2019
TOLEDO IV (KG3) 1.6 TDI 05/2015 – 04/2019
ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 4×4 06/2009 – 12/2010
TOLEDO IV (KG3) 1.6 05/2015 – 04/2019
ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 05/2009 – 07/2015
TOLEDO III (5P2) 1.4 TSI 11/2007 – 05/2009
TOLEDO IV (KG3) 1.0 TSI 05/2017 – 04/2019
TOLEDO IV (KG3) 1.0 TSI 05/2017 – 04/2019
ARONA (KJ7, KJP) 1.0 TSI 07/2017 – –
ARONA (KJ7, KJP) 1.0 TSI 07/2017 – –
ARONA (KJ7, KJP) 1.5 TSI 07/2017 – –
ARONA (KJ7, KJP) 1.6 TDI 07/2017 – –
ARONA (KJ7, KJP) 1.6 TDI 11/2017 – –
ARONA (KJ7, KJP) 1.6 SRE 07/2017 – –
IBIZA II (6K1) 1.8 T 20V Cupra R 07/2000 – 02/2002
ALTEA (5P1) 1.6 Multifuel 11/2010 – 05/2011
CORDOBA (6K1, 6K2) 1.0 06/2001 – 08/2002
CORDOBA Vario (6K5) 1.4 02/2000 – 07/2000
CORDOBA VARIO caroserie inchisa/combi (6K5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2002
ALHAMBRA (710, 711) 1.4 TSI 06/2010 – 04/2015
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 06/2010 – 04/2015
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 06/2010 – 02/2013
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TSI 11/2010 – 05/2012
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2022
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 4Drive 05/2011 – 04/2015
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 06/2010 – 05/2011
LEON ST (5F8) 1.4 TSI 10/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 10/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 10/2013 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.8 TSI 10/2013 – 08/2018
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 08/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.2 TSI 08/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.4 TSI 09/2012 – 06/2015
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 11/2013 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 10/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 02/2013 – 12/2016
LEON (5F1) 1.6 TDI 09/2012 – 08/2020
LEON (5F1) 1.6 TDI 11/2012 – 08/2018
LEON (5F1) 1.4 TSI 11/2012 – 10/2016
LEON (5F1) 1.2 TSI 12/2012 – 08/2018
LEON (5F1) 1.2 TSI 01/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 1.4 TSI 09/2012 – 08/2020
LEON (5F1) 1.8 TSI 02/2013 – 08/2018
LEON (5F1) 2.0 TDI 10/2012 – 08/2020
LEON (5F1) 2.0 TDI 09/2012 – 08/2020
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 11/2012 – 12/2022
ALHAMBRA (710, 711) 1.8 TSI 11/2012 – 04/2015
LEON (5F1) 1.6 TDI 09/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2020
LEON SC (5F5) 1.2 TSI 01/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.2 TSI 02/2013 – 04/2014
LEON SC (5F5) 1.4 TSI 02/2013 – 06/2015
LEON SC (5F5) 1.4 TSI 02/2013 – 11/2016
LEON SC (5F5) 1.8 TSI 02/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.6 TDI 02/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.6 TDI 02/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.6 TDI 09/2013 – 11/2016
LEON SC (5F5) 2.0 TDI 05/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 2.0 TDI 02/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 2.0 TDI 03/2013 – 08/2018
LEON (5F1) 2.0 Cupra 10/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 2.0 Cupra 10/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 1.4 TGI 02/2013 – 08/2018
LEON SC (5F5) 2.0 Cupra 10/2013 – 11/2016
LEON SC (5F5) 2.0 Cupra 10/2013 – 11/2016
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 09/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.4 TGI 10/2013 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive 04/2014 – 08/2020
LEON (5F1) 1.2 TSI 04/2014 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 4Drive 04/2014 – 08/2020
LEON (5F1) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON (5F1) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON SC (5F5) 1.2 TSI 05/2014 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2018
LEON SC (5F5) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.2 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive 11/2014 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TDI 4Drive 11/2014 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.8 TSI 4Drive 11/2014 – 08/2018
LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 10/2013 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 10/2013 – 08/2020
LEON (5F1) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
LEON SC (5F5) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2018
LEON ST (5F8) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 05/2015 – 12/2022
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 4Drive 05/2015 – 12/2022
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 05/2015 – 08/2018
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TSI 05/2015 – 12/2022
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 07/2015 – 06/2017
ALHAMBRA (710, 711) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2022
LEON (5F1) 2.0 Cupra 10/2015 – 08/2020
LEON SC (5F5) 2.0 Cupra 10/2015 – 11/2016
LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 10/2015 – 08/2020
ATECA (KH7, KHP) 1.0 TSI 05/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.4 TSI 06/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.4 TSI 4Drive 06/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 1.6 TDI 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 4Drive 04/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 4Drive 06/2016 – –
ALHAMBRA (710, 711) 2.0 TDI 4Drive 05/2016 – 08/2018
LEON (5F1) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 10/2016 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TDI 10/2016 – –
LEON SC (5F5) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2018
LEON (5F1) 2.0 Cupra 01/2017 – 08/2018
LEON SC (5F5) 2.0 Cupra 01/2017 – 08/2018
LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 11/2016 – 08/2018
LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 4Drive 11/2016 – 08/2020
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.0 01/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.0 TSI 01/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.0 TSI 01/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.6 05/2017 – –
ATECA (KH7, KHP) 2.0 TSI 4Drive 05/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.0 07/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.5 TSI 07/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.6 TDI 09/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.6 TDI 11/2017 – –
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.0 TGI 11/2017 – –
LEON (5F1) 2.0 Cupra R 11/2017 – 08/2018
IBIZA V (KJ1, KJG) 1.6 TDI 12/2017 – –
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.0 TSI 05/2015 – 08/2020
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.2 TSI 01/2013 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.2 TSI 05/2014 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.4 TSI 05/2014 – 08/2020
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.8 TFSI 10/2013 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 Cupra 10/2013 – 08/2020
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 Cupra 11/2016 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 Cupra 4Drive 11/2016 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.6 TDI 09/2013 – 08/2020
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 1.6 TDI 11/2016 – 08/2020
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 TDI 04/2013 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 TDI 4Drive 09/2014 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 TDI 08/2013 – 08/2018
LEON ST caroserie inchisa/combi (5F8) 2.0 TDI 4Drive 10/2014 – 08/2018
LEON (5F1) 1.6 SRE 04/2014 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.6 SRE 05/2015 – 08/2020
ATECA (KH7, KHP) 1.5 TSI 07/2018 – –
LEON (5F1) 1.5 TSI 09/2018 – 08/2020
LEON (5F1) 1.5 TSI 09/2018 – 08/2020
LEON (5F1) 2.0 TSI 09/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.5 TSI 09/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.5 TSI 09/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TSI 07/2018 – 08/2020
ATECA (KH7, KHP) 1.5 TSI 4Drive 07/2018 – –
LEON (5F1) 1.0 TSi 09/2018 – 08/2020
LEON (5F1) 1.5 TGi 10/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.5 TGi 10/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.0 TSi 09/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 2.0 TSI 4Drive 09/2018 – 08/2020
LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive 07/2018 – 08/2020
LEON SC (5F5) 2.0 TDI 02/2013 – 08/2018
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 LPG 05/2011 – 05/2015
Mii (KF1, KE1) 1.0 10/2011 – 07/2019
Mii (KF1, KE1) 1.0 10/2011 – 07/2019
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 03/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 06/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.9 TDI 03/2008 – 06/2010
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.9 TDI 07/2008 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 05/2008 – 03/2012
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 07/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 2.0 10/2008 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 2.0 10/2008 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 07/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 01/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI Cupra 06/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 2.0 TDI 01/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 09/2010 – 03/2012
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TDI 06/2010 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
Mii (KF1, KE1) 1.0 EcoFuel 10/2012 – 07/2019
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 08/2012 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.0 TSI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.0 TSI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2016
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 TSI 09/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.2 TSI 09/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 07/2015 – 12/2016
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 TSI 11/2015 – 06/2017
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 TSI 11/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.8 TSI Cupra 11/2015 – 12/2016
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.6 TDI 05/2010 – 06/2010
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.6 TDI 05/2009 – 06/2010
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.6 TDI 05/2009 – 05/2015
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.2 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV (6J5, 6P1) 1.4 LPG 03/2008 – 05/2011
IBIZA IV SC (6J1, 6P5) 1.4 LPG 07/2008 – 05/2011
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 04/2008 – 05/2015
Mii (KF1, KE1) electric 01/2020 – –
IBIZA IV Caseta/ Hatchback (6J1) 1.2 TDI 05/2010 – 05/2015
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 1.3 D 03/1990 – 02/1992
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 1.4 D 10/1990 – 02/1992
TERRA (24) 1.3 D 03/1990 – 12/1994
TERRA (24) 1.4 D 10/1990 – 12/1995
TERRA (24) 0.9 Cat 02/1992 – 12/1994
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 0.9 Cat 01/1990 – 12/1995
TERRA (24) 0.9 02/1987 – 12/1996
TERRA caroserie inchisa/combi (024A) 0.9 01/1987 – 12/1995
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TDI 04/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2012 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 TSI 09/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 11/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 02/2012 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 02/2012 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.2 05/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TSI 10/2013 – 05/2015
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.0 TSI 05/2015 – 07/2016
IBIZA IV ST (6J8, 6P8) 1.4 TDI 05/2015 – 07/2016

SKODA

Model Motor Perioada
FAVORIT (781) 1.3 135L (781) 05/1989 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 10/1990 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 136 (781) 10/1990 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 12/1991 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 (781) 12/1991 – 09/1994
FAVORIT (781) 1.3 135 X, LX, GLX (781) 01/1990 – 09/1994
FAVORIT Forman (785) 1.3 (135) 12/1991 – 06/1995
FAVORIT Forman (785) 1.3 (136) 08/1991 – 06/1995
FAVORIT Forman (785) 1.3 (135 E) 09/1991 – 06/1995
FAVORIT (781) 1.3 (781) 01/1994 – 09/1994
FAVORIT Forman (785) 1.3 01/1994 – 06/1995
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 05/2011 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 4×4 06/2009 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 LPG 08/2009 – 11/2012
FELICIA I (6U1) 1.6 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.6 08/1995 – 03/1998
FELICIA I (6U1) 1.9 D 10/1995 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.9 D 10/1995 – 03/1998
ROOMSTER (5J7) 1.2 TDI 03/2010 – 05/2015
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 4×4 05/2010 – 02/2013
YETI (5L) 1.6 TDI 11/2010 – 05/2015
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 03/2009 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 03/2009 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 03/2010 – 06/2013
OCTAVIA I (1U2) 1.6 09/1996 – 09/2004
OCTAVIA I (1U2) 1.8 09/1996 – 07/2000
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/1996 – 03/2010
OCTAVIA I (1U2) 1.6 02/1997 – 12/2007
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.6 06/1997 – 04/2002
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.9 D 06/1997 – 04/2002
OCTAVIA I (1U2) 1.9 SDI 06/1997 – 12/2003
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 08/1997 – 01/2006
FABIA II (542) 1.2 12V 11/2011 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 12V 11/2011 – 12/2014
YETI (5L) 1.8 TSI 4×4 11/2009 – 12/2017
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 12/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 20V 07/1998 – 07/2000
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 SDI 07/1998 – 12/2003
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 03/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 07/1998 – 01/2006
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 TDI 03/2010 – 05/2015
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 07/1998 – 12/2010
YETI (5L) 2.0 TDI 11/2011 – 12/2017
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 03/2006 – 05/2006
ROOMSTER Praktik (5J) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.3 06/1997 – 04/2002
FELICIA I pick-up (6UF, 6U7) 1.3 06/1997 – 04/2002
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FAVORIT pick-up (787) 1.3 12/1992 – 06/1997
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.6 01/1998 – 06/2001
FELICIA II (6U1) 1.9 D 01/1998 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.3 08/1996 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.6 01/1998 – 06/2001
FELICIA II combi (6U5) 1.9 D 01/1998 – 06/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 08/1997 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 07/1998 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 11/1999 – 02/2006
OCTAVIA I (1U2) 2.0 04/1999 – 05/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 04/1999 – 05/2007
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 08/1999 – 05/2003
FABIA I (6Y2) 1.9 SDI 12/1999 – 03/2008
FABIA II (542) 1.2 12V 10/2010 – 12/2014
FABIA I (6Y2) 1.0 12/1999 – 08/2002
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI 01/2000 – 03/2008
FELICIA I (6U1) 1.3 10/1994 – 03/1998
FELICIA I combi (6U5) 1.3 08/1995 – 03/1998
FELICIA II (6U1) 1.3 01/1998 – 06/2001
OCTAVIA I (1U2) 1.4 04/1999 – 03/2001
FABIA I (6Y2) 1.4 08/2000 – 08/2002
FABIA I (6Y2) 1.4 16V 12/1999 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.4 16V 09/2000 – 12/2010
OCTAVIA I (1U2) RS 1.8 T 05/2001 – 01/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 4×4 09/2000 – 01/2006
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 05/2003
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 SDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 05/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.9 TDI 04/2000 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 2.0 04/2000 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 2.0 12/1999 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.6 11/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.4 16V 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 09/2000 – 12/2010
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 TDI 01/2000 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 10/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.9 SDI 11/1999 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 07/2001 – 05/2003
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 12/1999 – 12/2007
OCTAVIA I (1U2) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.8 T 4×4 05/2001 – 05/2006
OCTAVIA I Combi (1U5) 2.0 4×4 08/2000 – 09/2004
FABIA I limuzina (6Y3) 2.0 12/1999 – 12/2007
SUPERB I (3U4) 1.8 T 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.0 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 12/2001 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 12/2001 – 08/2003
FABIA I (6Y2) 1.2 07/2001 – 04/2007
OCTAVIA I Combi (1U5) RS 1.8 T 08/2002 – 01/2006
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 08/2002 – 10/2005
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 04/2000 – 03/2003
FABIA I (6Y2) 1.2 01/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 01/2003 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.9 SDI 07/2001 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.9 TDI RS 06/2003 – 03/2008
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 09/2002 – 09/2004
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 04/2003 – 12/2007
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 04/2003 – 03/2008
OCTAVIA II (1Z3) 1.9 TDI 06/2004 – 12/2010
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 05/2004 – 05/2006
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 06/2004 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
SUPERB I (3U4) 2.5 TDI 06/2003 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 04/2000 – 08/2002
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 09/2004 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 FSI 02/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 09/2004 – 12/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 11/2004 – 10/2008
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 FSI 4×4 11/2004 – 04/2009
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.9 TDI 4×4 11/2004 – 12/2010
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I (6Y2) 1.4 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 TDI 10/2005 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.2 07/2001 – 12/2007
ROOMSTER (5J7) 1.2 05/2006 – 01/2007
ROOMSTER (5J7) 1.4 09/2006 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 09/2006 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 07/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.4 TDI 09/2006 – 03/2010
ROOMSTER (5J7) 1.9 TDI 09/2006 – 03/2010
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 07/2001 – 05/2003
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TFSI 10/2005 – 02/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 06/2004 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 4×4 07/2006 – 05/2010
FABIA I limuzina (6Y3) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
FABIA I Combi (6Y5) 1.4 16V 04/2006 – 12/2007
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2010
SUPERB I (3U4) 2.0 TDI 10/2005 – 03/2008
FABIA II (542) 1.2 12/2006 – 12/2014
FABIA II (542) 1.2 01/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 01/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.6 04/2007 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 TDI 02/2007 – 03/2010
FABIA II (542) 1.4 TDI 01/2007 – 03/2010
FABIA II (542) 1.9 TDI 04/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.2 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 10/2007 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 TDI 10/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.4 TDI 10/2007 – 03/2010
FABIA II Combi (545) 1.9 TDI 10/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.2 03/2007 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 03/2007 – 05/2015
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
ROOMSTER Praktik (5J) 1.4 TDI 03/2007 – 03/2010
OCTAVIA I Combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 12/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 05/2006 – 06/2013
OCTAVIA I (1U2) 1.9 TDI 10/2005 – 12/2010
ROOMSTER (5J7) 1.2 01/2007 – 05/2015
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 01/2007 – 03/2008
SUPERB I (3U4) 1.9 TDI 10/2005 – 05/2007
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI RS 04/2006 – 02/2013
FABIA II Combi (545) 1.2 10/2007 – 11/2014
OCTAVIA II (1Z3) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 06/2007 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 2.0 TDI 02/2004 – 05/2010
OCTAVIA II Combi (1Z5) 2.0 TDI 16V 02/2004 – 05/2010
FAVORIT pick-up (787) 1.3 06/1992 – 09/1993
FABIA I (6Y2) 1.4 02/2006 – 10/2006
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 MultiFuel 01/2008 – 06/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.6 TDI 06/2009 – 04/2013
OCTAVIA II (1Z3) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.4 TSI 11/2008 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.8 TSI 4×4 11/2008 – 02/2013
YETI (5L) 1.2 TSI 09/2009 – 05/2015
YETI (5L) 1.8 TSI 4×4 05/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 11/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 11/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 05/2009 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 11/2009 – 05/2015
FABIA II (542) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
OCTAVIA II (1Z3) 1.2 TSI 02/2010 – 06/2013
OCTAVIA II Combi (1Z5) 1.2 TSI 02/2010 – 04/2013
ROOMSTER (5J7) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TSI 03/2010 – 12/2014
ROOMSTER (5J7) 1.2 TSI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II (542) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 03/2010 – 12/2014
ROOMSTER (5J7) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 TDI 03/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.6 TDI 04/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.6 TDI 04/2010 – 12/2014
FABIA II (542) 1.4 TSI RS 05/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 TSI RS 05/2010 – 12/2014
YETI (5L) 1.4 TSI 06/2010 – 05/2015
FABIA II (542) 1.2 TDI 05/2010 – 12/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 TDI 05/2010 – 12/2014
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 07/2012 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 08/2013 – 05/2015
FAVORIT Forman (785) 1.3 (135) 01/1993 – 12/1993
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TSI 07/2012 – 06/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 07/2012 – 12/2019
SUPERB I (3U4) 2.8 V6 06/2002 – 03/2008
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 10/2020
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 08/2013 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 07/2012 – 06/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 11/2012 – 05/2015
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.8 TSI 4×4 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI 4×4 11/2012 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI RS 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 11/2012 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 05/2013 – 02/2017
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 07/2012 – 06/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI G-TEC 11/2013 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI G-TEC 11/2012 – 02/2017
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 07/2012 – 06/2015
YETI (5L) 1.6 04/2014 – 12/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 01/2014 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 SRE 01/2014 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2013 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.8 TSI 4×4 05/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TDI / TDI RS 4×4 05/2013 – 10/2020
FABIA III (NJ3) 1.0 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.0 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.2 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.2 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 08/2014 – 06/2021
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.2 TSI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.2 TSI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 10/2014 – 12/2022
FABIA III combi (NJ5) 1.0 10/2014 – 12/2022
FAVORIT (781) 115 S 1.1 10/1989 – 09/1994
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.2 TSI 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.4 TSI 08/2014 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 05/2015 – 10/2020
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TSI 05/2015 – 03/2022
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 TDI 05/2015 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 TDI 05/2015 – 12/2019
YETI (5L) 1.2 TSI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 1.4 TSI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 1.4 TSI 4×4 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 05/2015 – 12/2017
YETI (5L) 2.0 TDI 4×4 05/2015 – 12/2017
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 05/2015 – 02/2017
FABIA III (NJ3) 1.4 TDI 05/2015 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.4 TDI 05/2015 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.6 01/2015 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.6 01/2015 – 12/2022
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.0 TSI 05/2016 – 10/2020
FAVORIT Forman (785) 1.3 06/1988 – 07/1991
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 05/2015 – 03/2022
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI RS 02/2017 – 10/2020
FABIA III (NJ3) 1.0 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 TSI 08/2014 – 12/2022
FABIA III (NJ3) 1.0 TSI 08/2014 – 06/2021
FABIA III combi (NJ5) 1.0 TSI 08/2014 – 12/2022
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.5 TSI 02/2017 – 10/2020
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
FABIA III (NJ3) 1.4 TSI R5 02/2018 – 06/2021
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.6 SRE 06/2015 – 03/2022
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 05/2004 – 12/2007
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 TDI 08/2000 – 03/2010
OCTAVIA I caroserie inchisa/combi (1U5) 1.9 D 08/2000 – 12/2003
FABIA I Praktik (6Y5) 1.9 TDI 01/2000 – 12/2007
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 TDI 08/2004 – 10/2005
ROOMSTER (5J7) 1.4 LPG 03/2010 – 05/2015
ROOMSTER (5J7) 1.6 LPG 06/2006 – 07/2010
FABIA II (542) 1.2 LPG 07/2007 – 11/2014
FABIA II Combi (545) 1.2 LPG 10/2007 – 11/2014
FABIA II (542) 1.4 LPG 01/2007 – 11/2014
FABIA II Combi (545) 1.4 LPG 10/2007 – 11/2014
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 LPG 07/2012 – 05/2015
RAPID (NH3, NK3, NK6) 1.2 LPG 07/2012 – 06/2015
FABIA II (542) 1.2 LPG 03/2009 – 11/2011
FABIA II Combi (545) 1.2 LPG 03/2009 – 11/2011
ROOMSTER (5J7) 1.2 LPG 03/2009 – 05/2015
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.6 TDI 4×4 02/2017 – 10/2020
FABIA I Praktik (6Y5) 1.4 04/2000 – 03/2003
OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) 2.0 TSI 4×4 02/2019 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 2.0 TSI 4×4 02/2019 – 10/2020
OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) 1.5 TSI G-TEC 01/2019 – 10/2020
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.6 TDI 09/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 16V 4×4 11/2010 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.9 TDI 10/2009 – 11/2010
SUPERB II combi (3T5) 1.4 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 1.8 TSI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 3.6 V6 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 16V 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 4×4 10/2009 – 05/2015
SUPERB II combi (3T5) 2.0 TDI 10/2009 – 03/2010
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 03/2009 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 4×4 03/2009 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TFSI 05/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.6 TDI 09/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 16V 4×4 11/2010 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.4 TSI 07/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 03/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.8 TSI 4×4 11/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 1.9 TDI 03/2008 – 11/2010
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 03/2008 – 05/2010
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 07/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 3.6 FSI 4×4 11/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 4×4 09/2008 – 05/2015
SUPERB II (3T4) 2.0 TDI 16V 01/2009 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.4 TSI 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.0 TSI 06/2017 – 12/2019
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 LPG 07/2012 – 05/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.2 LPG 07/2012 – 06/2015
RAPID Spaceback (NH1) 1.6 SRE 05/2015 – 12/2019
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.6 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.6 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.4 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.4 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.8 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.8 TSI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TDI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TDI 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 1.5 TSI 02/2017 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 1.5 TSi 03/2015 – 06/2024
SUPERB III (3V3) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024
SUPERB III combi (3V5) 2.0 TSI 4×4 03/2015 – 06/2024

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (451) electric drive (451.391, 451.390) 12/2010 – 12/2012
FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490, 451.491) 12/2010 – 12/2012
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLB1, 450.331, 450.336) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLA1, 450.341) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.8 CDI (S1CLC1, 450.300, 450.301, 450.302, 450.303,… 11/1999 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLA1, 450.441, 450.442, 450.443) 03/2000 – 01/2004
CABRIO (450) 0.8 CDI (S1OLC1, 450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 03/2001 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.352, 450.353) 01/2001 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLD2, 450.452) 01/2001 – 01/2004
CROSSBLADE (450) 0.6 (450.418) 06/2002 – 12/2003
ROADSTER (452) 0.7 (452.434) 04/2003 – 11/2005
ROADSTER cupe (452) 0.7 (452.334) 04/2003 – 11/2005
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.330) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.352, 450.353) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.333) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.452, 450.432) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.433) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (450.432) 06/2002 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.330, 450.332) 06/2002 – 01/2004
FORFOUR (454) 1.1 (454.030) 01/2004 – 06/2006
FORFOUR (454) 1.3 (454.031) 01/2004 – 06/2006
FORFOUR (454) 1.5 (454.032) 01/2004 – 06/2006
FORFOUR (454) 1.5 CDI (454.000) 09/2004 – 06/2006
FORFOUR (454) 1.5 CDI (454.001) 09/2004 – 06/2006
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.330) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.352, 450.332) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.8 CDI (450.300, 450.301, 450.302, 450.303, 450.306) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.452) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.433) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.8 CDI (450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 01/2004 – 01/2007
FORFOUR (454) 1.5 BRABUS (454.034) 05/2005 – 06/2006
FORFOUR (454) 1.1 (454.033) 02/2005 – 06/2006
FORTWO cupe (451) 1.0 Turbo (451.332) 01/2007 – –
FORTWO cupe (451) 1.0 (451.330, 451.334) 01/2007 – –
FORTWO cupe (451) 1.0 (451.331, 451.380) 01/2007 – –
FORTWO cupe (451) 0.8 CDi (451.300) 01/2007 – –
FORTWO Cabrio (451) 1.0 (451.431, 451.480) 01/2007 – –
FORTWO Cabrio (451) 1.0 Turbo (451.432) 01/2007 – –
FORTWO Cabrio (451) 0.8 CDi (451.400) 01/2007 – –
FORFOUR (454) 1.5 (454.032) 01/2004 – 06/2006
ROADSTER cupe (452) 0.7 (452.332) 06/2003 – 11/2005
FORTWO cupe (451) 1.0 Brabus (451.333) 01/2008 – –
FORTWO Cabrio (451) 1.0 Brabus (451.433) 01/2008 – –
FORTWO cupe (450) 0.6 (450.332) 01/2004 – 02/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.6 Brabus (450.433) 01/2004 – 12/2006
FORTWO Cabrio (451) 0.8 CDi (451.401) 08/2009 – –
FORTWO cupe (451) 0.8 CDi (451.301) 08/2009 – –
FORTWO cupe (451) 1.0 Turbo Brabus (451.333) 07/2010 – –
FORTWO Cabrio (451) 1.0 Turbo Brabus (451.433) 07/2010 – –
FORTWO Cabrio (450) 0.8 D 09/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 09/2004 – 02/2007
FORTWO cupe (450) 0.8 D (450.336) 09/2004 – 12/2006
FORTWO Cabrio (451) Electric 09/2010 – 12/2012
FORTWO cupe (451) electric drive 09/2010 – 12/2012
FORTWO Cabrio (451) 1.0 Brabus 04/2012 – –
FORTWO cupe (451) electric drive (451.391) 11/2009 – 12/2011
FORTWO cupe (451) electric drive (451.390, 451.391) 01/2013 – –
FORTWO cupe (451) electric drive Brabus (451.392) 01/2013 – –
FORTWO Cabrio (451) electric drive Brabus (451.492) 01/2013 – –
FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.491) 11/2009 – 12/2011
FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490, 451.491) 01/2013 – –
FORTWO cupe (451) electric drive (451.390) 12/2011 – 12/2012
FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490) 12/2011 – 12/2012
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.335) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.6 01/2004 – 12/2006
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 (453.344, 453.353) 09/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 (453.044, 453.053) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453) 09/2015 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 Brabus (453.362) 07/2016 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 Brabus (453.062) 07/2016 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462) 07/2016 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive 11/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 11/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive / EQ (453.391) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive / EQ (453.091) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive (453.091) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive / EQ (453.491) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive (453.491) 05/2017 – –

SSANGYONG

Model Motor Perioada
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XDi 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 4WD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 07/2015 – –
KORANDO (CK) 2.2 Xdi 4WD 07/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 05/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 GPL 4WD 09/2015 – –
KORANDO (CK) 2.0 Xdi 11/2010 – –
KORANDO (CK) 2.0 LPG 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 LPG AWD 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XGi 02/2012 – –
KORANDO (CK) 2.0 e-XGi 4WD 02/2012 – –
RODIUS I 3.2 05/2005 – –
RODIUS I 3.2 4WD 07/2007 – –
RODIUS I 2.7 Xdi 05/2005 – –
RODIUS I 2.7 Xdi 4WD 05/2005 – –
ACTYON I 2.0 Xdi 07/2007 – 06/2013
ACTYON I 200 Xdi 4WD 07/2007 – 06/2013
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 4WD 09/2011 – –
RODIUS I 2.7 Xdi 05/2005 – –
RODIUS I 2.7 Xdi 4WD 05/2005 – –
ACTYON I 200 Xdi 4WD 10/2006 – –
STAVIC 2.7 270 sXDi 02/2005 – –
STAVIC 2.7 270 sXDi 4×4 02/2005 – –
ACTYON I 2.3 4×4 11/2006 – –
ACTYON I 2.0 Xdi 11/2005 – –
ACTYON I 2.3 11/2006 – –
STAVIC 3.2 4×4 02/2005 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 4WD 04/2007 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 09/2011 – –
ACTYON SPORTS II 2.0 Xdi 01/2012 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.0 Xdi 04/2007 – –
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi 07/2012 – 11/2015
REXTON W / REXTON 2.0 Xdi tractiune integrala 07/2012 – 11/2015
RODIUS II 2.0 Xdi 4WD 07/2013 – –
RODIUS II 2.0 Xdi 07/2013 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.3 4WD 09/2011 – –
REXTON W / REXTON 2.7 Xdi tractiune integrala 07/2012 – 06/2017
REXTON W / REXTON 2.7 Xdi tractiune integrala 10/2012 – 06/2017
TIVOLI 1.6 04/2015 – –
STAVIC 2.0 200 XDi 06/2013 – –
TIVOLI 1.6 tractiune integrala 03/2015 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 tractiune integrala 04/2015 – –
RODIUS II 2.2 Xdi 07/2015 – –
RODIUS II 2.2 Xdi 4WD 07/2015 – –
REXTON W / REXTON 2.2 Xdi 07/2015 – 06/2017
REXTON W / REXTON 2.2 Xdi tractiune integrala 07/2015 – 06/2017
XLV SUV e-XGi 160 04/2016 – –
XLV SUV e-XGi 160 tractiune integrala 04/2016 – –
XLV SUV e-XDi 160 04/2016 – –
XLV SUV e-XDi 160 tractiune integrala 04/2016 – –
ACTYON SPORTS II 2.2 Xdi 07/2015 – –
ACTYON SPORTS II 2.2 Xdi 4WD 07/2015 – –
TIVOLI 1.6 GPL 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 GPL tractiune integrala 03/2015 – –
XLV SUV 1.6 GPL 05/2016 – –
XLV SUV 1.6 GPL tractiune integrala 05/2016 – –
TIVOLI 1.6 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 tractiune integrala 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 XDi 160 04/2015 – –
ACTYON SPORTS I (QJ) 2.3 09/2011 – –
RODIUS II 3.2 07/2013 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.2 Xdi (POE) 07/2017 – –
REXTON (Y400, Y450) 2.2 Xdi tractiune integrala (POE) 07/2017 – –
XLV SUV e-XGi 160 05/2016 – –
XLV SUV e-XGi 160 tractiune integrala 05/2016 – –
RODIUS II 3.2 4WD 07/2013 – –
REXTON W / REXTON 2.7 Xdi tractiune integrala 01/2015 – –
ACTYON SPORTS II Xdi 01/2015 – –
ACTYON SPORTS II 2.3 01/2012 – –
ACTYON SPORTS II 2.3 4WD 01/2012 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 4×4 03/2011 – 04/2013
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi Turbo 4×4 03/2008 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.9 TD 04/2002 – 08/2006
REXTON / REXTON II (GAB_) 3.2 RX320 4×4 04/2002 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 08/2004 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.3 RX230 4×4 05/2002 – 08/2006
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.8 RX280 4×4 03/2003 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 D 4×4 06/2006 – –
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 03/2005 – 08/2006
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 CRDi 4×4 12/2003 – 12/2009
REXTON / REXTON II (GAB_) 2.7 Xdi 4×4 05/2004 – 05/2012

SUBARU

Model Motor Perioada
JUSTY I (KAD) 1000 4WD (KAD-A) 11/1984 – 12/1990
JUSTY I (KAD) 1200 (KA7) 05/1987 – 10/1995
JUSTY I (KAD) 1200 4WD (KA8) 10/1990 – 04/1996
JUSTY I (KAD) 1200 4WD (KA8) 10/1986 – 12/1990
LIBERO bus (E10, E12) 1.0 4WD (E10, KJ6) 01/1983 – 12/1987
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 4WD (E12, KJ8) 08/1986 – 02/2000
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 i 4WD (E12, FA) 08/1991 – 02/2000
LEGACY I (BC) 2000 4WD (BC5) 08/1991 – 07/1994
LEGACY I (BC) 2200 4WD (BC7) 01/1989 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 1800 4WD (BF3) 01/1989 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 2000 4WD (BF5) 09/1991 – 07/1994
LEGACY I combi (BC, BF, BJ) 2200 Super 4WD (BF7) 01/1989 – 07/1994
IMPREZA combi (GF) 1.6 i AWD (GF4) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.8 i AWD (GF6) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8) 03/1994 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 i Turbo AWD (GF8) 03/1994 – 12/2000
LEGACY II (BD) 2.0 i (BD4) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II (BD) 2.0 i 4WD (BD5) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7) 09/1994 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.0 i (BG4) 09/1994 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.0 i 4WD (BG5) 09/1994 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.2 i 4WD (BG7) 02/1994 – 12/1998
JUSTY II (JMA, MS) 1.3 GX 4×4 10/1995 – 11/2003
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i AWD (GC8) 10/1995 – 12/2000
VIVIO 660 4WD (KK4, KW4) 03/1992 – 10/1995
LEGACY II (BD) 2.5 i 4WD (BD9) 06/1996 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.5 i 4WD (BG9) 06/1996 – 11/1998
LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7) 06/1996 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.2 i 4WD (BG7) 06/1996 – 11/1998
LEGACY III combi (BH) 2.5 AWD (BH9) 12/1998 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 2.0 AWD (BH5) 12/1998 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5) 04/1999 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.5 AWD (BE9) 10/1998 – 08/2003
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 i 16V AWD (GF8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.6 i AWD (GF4) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 i AWD (GF8) 12/1995 – 12/2000
OUTBACK (BE, BH) 3.0 H6 AWD (BHE) 10/2000 – 08/2003
OUTBACK (BE, BH) 2.5 AWD (BH9) 10/2000 – 08/2003
TRIBECA (B9) 3.0 (WXE) 01/2005 – –
TRIBECA (B9) 3.0 (WXE) 10/2006 – –
LEGACY III combi (BH) 2.0 RSK AWD (BH5) 10/1998 – 08/2003
LEGACY III combi (BH) 3.0 H6 AWD (BHE) 08/2000 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.0 RSK AWD (BE5) 10/1998 – 08/2003
LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5) 06/2002 – 08/2003
LEGACY III (BE) 3.0 H6 AWD (BEE) 08/2000 – 08/2003
LIBERO caroserie 1.2 4WD 08/1991 – 05/1994
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 08/1987 – 07/1994
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 i 08/1992 – 04/1994
LIBERO bus (E10, E12) 1.2 4WD 08/1991 – 04/1994
LEGACY III combi (BH) 2.0 AWD 06/2002 – 08/2003
TRIBECA (B9) 3.6 (WXF) 09/2007 – –
LEGACY II (BD) 2.2 (BD6) 07/1994 – 11/1998
LEGACY II (BD) 2.2 4WD (BD7) 07/1994 – 11/1998
LEGACY II (BD) 2.5 4WD (BD9) 09/1996 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.2 i 4WD (BG7) 07/1994 – 11/1998
LEGACY II combi (BG) 2.5 i 4WD (BG9) 09/1996 – 11/1998
LEGACY II (BD) 2.5 4WD 09/1995 – 03/1999
LEGACY II combi (BG) 2.5 4WD 09/1995 – 12/1996
LEGACY II combi (BG) 2.5 4WD 09/1995 – 12/1999
OUTBACK (BE, BH) 2.5 AWD 09/1999 – 08/2003
OUTBACK (BE, BH) 3.0 AWD 09/2000 – 08/2003
LEGACY II (BD) 2.2 4WD 07/1994 – 03/1999
LEGACY III (BE) 2.5 AWD 09/2000 – 08/2003
LEGACY II combi (BG) 2.2 4WD 02/1994 – 12/1999
LEGACY II combi (BG) 2.2 09/1994 – 12/1996
LEGACY III combi (BH) 2.5 AWD 09/1999 – 08/2003
TRIBECA (B9) 3.6 09/2009 – –
OUTBACK (BE, BH) 2.0 AWD 10/1998 – 07/2000
LEGACY II (BD) 2.2 07/1994 – 12/1996
LIBERO caroserie 1.2 4WD 08/1987 – 07/1994
LEGACY II combi (BG) 2.2 i (BG7) 06/1994 – 12/1996
LEGACY II combi (BG) 2.2 LX 4WD (BG6, BG7) 06/1994 – 09/1998
LEGACY II (BD) 2.2 GX, LX 4WD (BD6, BD7) 06/1994 – 09/1998
LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5) 02/2002 – 08/2003
LEGACY I (BC) LX (BC7) 10/1989 – 06/1994
LIBERO bus (E10, E12) 1.0 01/1984 – 07/1988
LIBERO caroserie 1.0 4WD 01/1984 – 05/1986
TRIBECA (B9) 3.6 01/2008 – 03/2014
LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5) 02/2002 – 06/2003
FORESTER (SF_) 2.0 AWD (SF5) 08/1997 – 09/2002
FORESTER (SF_) 2.0 S Turbo AWD (SF5) 06/1998 – 04/2001
FORESTER (SF_) 2.0 AWD (SF5) 06/1998 – 09/2002
FORESTER (SF_) 2.5 AWD (SF9) 07/1997 – 05/2002
FORESTER (SF_) 2.5 Turbo AWD 09/1998 – 05/2002
FORESTER (SF_) 2.0 16V AWD 03/1997 – 02/2002
LEGACY IV (BL) 2.5 T AWD (BL9) 09/2006 – 12/2009
LEGACY IV (BL) 2.5 STI AWD (BL9) 09/2006 – 12/2009
JUSTY IV 1.3 AWD 03/2008 – –
FORESTER (SF_) 2.0 S Turbo AWD (SF5) 04/2001 – 09/2002
LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5) 09/2003 – 10/2005
LEGACY IV (BL) 2.5 AWD (BL9) 09/2003 – 04/2009
LEGACY IV (BL) 3.0 R AWD (BLE, B13) 09/2003 – 08/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5) 06/2005 – 04/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5) 06/2003 – 12/2015
LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5) 06/2003 – 12/2015
JUSTY IV 1.0 (M300) 01/2007 – –
LEGACY IV (BL) 2.0 R AWD (BL5) 09/2007 – 12/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 D AWD (BLD) 02/2008 – 12/2009
LEGACY IV (BL) 2.5 i AWD (BL9) 09/2007 – 12/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 Turbo AWD (BL5) 09/2003 – 11/2006
LEGACY IV (BL) 2.5 AWD 09/2004 – 12/2009
WRX limuzina (GJ) 2.5 AWD 09/2011 – –
WRX limuzina (GJ) STi 2.5 AWD 09/2011 – –
WRX limuzina (GJ) STi 2.5 AWD 06/2014 – –
WRX limuzina (GJ) 2.0 AWD (GK6, GK8) 09/2013 – –
WRX limuzina (GJ) 2.0 AWD 04/2016 – –
WRX limuzina (GJ) STi 2.0 AWD 04/2016 – –
LEGACY IV (BL) 2.0 GT Tuned By STI AWD (BL5) 08/2004 – 04/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 GT Tuned By STI AWD (BL5) 08/2004 – 04/2009
LEGACY IV (BL) 2.0 2WD 08/2005 – 03/2012
WRX limuzina (GJ) STi 2.5 AWD 01/2016 – –
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i AWD (GC4) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.8 i AWD (GC6) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 AWD (GC8) 12/1995 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i (GC3) 08/1992 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 1.6 (GC4) 12/1996 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 1.6 AWD (GC4) 12/1996 – 12/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 Turbo AWD (GC8) 12/1996 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i (GC3) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 1.6 i (GF3) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i AWD (GC8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 i AWD (GC4) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 Turbo GT AWD (GF8) 06/1998 – 12/2000
IMPREZA limuzina (GD) 1.6 AWD (GD5) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA combi (GG) 1.6 AWD 12/2000 – 09/2006
IMPREZA combi (GG) 2.0 AWD (GG9) 12/2000 – 12/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i AWD (GD9) 12/2000 – 06/2009
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2000 – 12/2005
IMPREZA combi (GG) 2.0 Turbo AWD (GGA) 12/2000 – 12/2005
JUSTY II (JMA, MS) 1.3 4×4 04/2001 – 11/2003
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD (GDB) 11/2001 – 07/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA) 12/2002 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 WRX Turbo AWD (GGA) 12/2002 – 09/2006
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 WRX STi AWD 02/2004 – 07/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i R AWD (GD9) 09/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 i WRX AWD (GDG) 09/2005 – 12/2008
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 WRX STi AWD (GDF) 09/2005 – 12/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 i R AWD (GG9) 12/2000 – 06/2007
IMPREZA combi (GG) 2.5 WRX AWD (GGG) 09/2005 – 12/2008
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 AWD (GD3) 05/2006 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 1.5 AWD (GG3) 05/2006 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 AWD (GC8, GM8) 09/1996 – 09/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.2 GX AWD (GC8) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA limuzina (GC) 2.2 GX AWD (GC8) 11/1995 – 08/1998
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 (GC8) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 AWD (GC8, GM8) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.2 AWD 09/1998 – 09/2000
IMPREZA combi (GF) 1.5 L (GF1) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA combi (GF) 1.5 L (GF1) 11/1995 – 08/1998
IMPREZA combi (GF) 1.6 (GF3) 01/1993 – 08/1998
IMPREZA combi (GF) 2.2 GX AWD 09/1998 – 09/2000
IMPREZA combi (GF) 2.2 GX AWD 11/1995 – 08/1998
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 AWD (GDB) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.2 06/2001 – 08/2005
IMPREZA combi (GG) 2.0 WRX STi AWD (GGB) 10/2000 – 10/2002
IMPREZA combi (GG) 2.2 06/2001 – 08/2005
IMPREZA cupe (GFC) 2.0 i (GC8) 11/1995 – 09/2000
IMPREZA limuzina (GC) 1.8 i (GC5) 11/1995 – 06/1996
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i (GC7) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA combi (GF) 2.0 (GF8) 09/1996 – 08/1998
IMPREZA combi (GF) 2.0 i (GF8) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA cupe (GFC) 2.2 i 09/1998 – 09/2000
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD (GDE) 03/2001 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GDC) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 AWD (GDD) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 AWD (GDA) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD (GDF) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 1.5 (GGC) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 1.5 AWD (GGD) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 AWD (GGA) 10/2005 – 03/2007
IMPREZA combi (GG) 2.5 AWD 10/2005 – 03/2007
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 WRX STi AWD (GC8) 10/1993 – 10/1994
IMPREZA limuzina (GC) 1.5 (GC1) 11/1994 – 08/1998
IMPREZA combi (GF) 1.8 i (GF5) 11/1995 – 06/1996
IMPREZA limuzina (GC) 2.0 i (GC7) 07/1996 – 08/1998
IMPREZA cupe (GFC) 1.6 (GC4) 09/1998 – 09/2000
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i AWD (GDA) 12/2001 – 11/2002
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 i AWD (GDE) 12/2002 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.0 i WRX AWD (GDA) 12/2002 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 WRX STi AWD 09/2005 – 12/2007
IMPREZA combi (GG) 2.5 AWD 09/2001 – 12/2007
LEGACY VI (BN) 2.5 i AWD (BN9) 01/2015 – –
IMPREZA limuzina (GC) 1.6 (GC7) 01/1998 – 12/1998
LEGACY VI (BN) 2.0 DIT AWD 11/2015 – –
LEGACY VI (BN) 3.6 i AWD (BNF) 01/2015 – –
JUSTY III (G3X) 1.3 AWD (G3X413) 09/2003 – –
JUSTY III (G3X) 1.5 AWD (G3X413) 09/2003 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 1.5 (GE2) 02/2008 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 1.5 AWD (GE3) 02/2008 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 AWD 10/2008 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 AWD 01/2008 – 12/2011
IMPREZA limuzina (GD) 2.2 AWD 10/2000 – 12/2001
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 WRX SE AWD (GVE, GEE) 01/2009 – 12/2014
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.0 i AWD (GE7) 01/2011 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 WRX STi AWD (GVF) 01/2011 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 AWD 07/2007 – –
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 AWD (GVB) 09/2010 – 12/2015
IMPREZA combi (GG) 2.2 AWD 10/2000 – 12/2001
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.5 AWD 08/2008 – 10/2010
IMPREZA limuzina (GE, GV) 2.0 AWD 06/2007 – 12/2011
IMPREZA limuzina (GD) 1.5 (GD2) 06/2001 – 09/2005
IMPREZA limuzina (GD) 1.6 06/2001 – 09/2006
IMPREZA limuzina (GD) 2.5 AWD 10/2000 – 12/2007
IMPREZA combi (GG) 2.0 WRX AWD (GGA) 09/2001 – 12/2005
IMPREZA combi (GG) 1.5 (GG2) 06/2001 – 08/2005

SUZUKI

Model Motor Perioada
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, ZC72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4×4 (AZH412, ZD72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.3 DDiS (AZG413D, ZC02S, ZC92S) 10/2010 – –
IGNIS I (FH) 1.5 (HV81, RG415) 08/2003 – 12/2005
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.4 (AZH414, AZG414) 02/2011 – –
ALTO I (0S) 0.8 (SS80) 06/1982 – 08/1984
ALTO II 0.8 (SB308/CA) 01/1986 – 12/1988
SWIFT I (AA) 1.0 (SA310, AA41/43) 10/1983 – 03/1989
SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA51) 10/1984 – 03/1989
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 (SF310, AA44) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44) 01/1995 – 12/2005
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44) 03/1989 – 12/1991
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 (SF413, AB35) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.3 (SF413, AH35, MA) 01/1991 – 12/1995
SWIFT Cabriolet (SF413) 1.3 i (SF413, AK35, SY415, E35) 09/1991 – 10/1996
SWIFT II hatchback (EA, MA) 1.3 GTi (SF413, AA34) 03/1989 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 i (SF416, AH14) 01/1990 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 i 4WD (SF416, AJ14) 01/1990 – 05/2001
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 (SF416, AH14) 11/1989 – 12/1991
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.6 4WD (SF416, AJ14) 11/1989 – 12/1991
SJ410 Cabrio (OS) 1.0 (SJ410) 09/1981 – 07/1991
SJ410 1.0 (SJ410) 09/1981 – 12/1988
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.0 tractiune integrala (SJ410) 11/1988 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413, SJ70, SJ80) 11/1988 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413) 11/1988 – 12/2004
SJ413 (OS) 1.3 (SJ413) 09/1984 – 08/1990
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 (TA01, SE416) 07/1988 – 01/1995
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (TA, TA01, SE416) 07/1988 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (SE416, TA01) 07/1988 – 12/1995
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 i 16V tractiune integrala (ET, TA02, SE416) 07/1990 – 03/1998
SUPER CARRY bus (ED) 1.0 (SK410) 10/1985 – 03/1999
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 i 16V (TA02, SE416) 07/1990 – 03/1999
ALTO IV (EF, SH410_) 1.0 (SH410) 09/1994 – 06/2002
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 V6 24V tractiune integrala (SV620) 12/1994 – 03/1998
BALENO hatchback (EG) 1.3 i 16V (SY413) 07/1995 – 05/2002
BALENO hatchback (EG) 1.6 i 16V (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO hatchback (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.3 i 16V (SY413) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.6 i 16V (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 07/1995 – 05/2002
BALENO hatchback (EG) 1.8 GTX (SY418) 03/1996 – 05/2002
BALENO (EG) 1.8 GTX (SY418) 03/1996 – 05/2002
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 TD tractiune integrala (SV420D) 12/1994 – 03/1998
BALENO combi (EG) 1.6 i 16V (SY416) 08/1996 – 05/2002
BALENO combi (EG) 1.6 i 16V 4×4 (SY416) 08/1996 – 05/2002
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 16V tractiune integrala (SV420) 12/1996 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.9 D tractiune integrala (SE419TD) 01/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 2.5 V6 24V tractiune integrala (FT) 12/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 2.0 TD Intercooler tractiune integrala (SV420D) 12/1995 – 03/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.9 D tractiune integrala (SE419TD) 08/1996 – 03/1998
BALENO hatchback (EG) 1.3 (SY413) 09/1996 – 05/2002
BALENO (EG) 1.3 (SY413) 09/1996 – 05/2002
WAGON R+ hatchback (EM) 1.0 (RC410, SR410, SR412) 02/1998 – 05/2000
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZG412, ZC72S) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4×4 (AZG412, ZD72S) 10/2010 – –
WAGON R+ hatchback (EM) 1.2 4WD (SR412) 02/1998 – 05/2000
WAGON R+ hatchback (EM) 1.2 (SR412) 02/1998 – 05/2000
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 V6 24V 4×4 (TD62, SQ625) 04/1998 – 07/2003
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 TD tractiune integrala (SJ419TD) 11/1998 – 12/2004
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (TA52, TL52, SQ420) 03/1998 – 07/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 TD 4×4 (SQ420D) 03/1998 – 07/2003
BALENO hatchback (EG) 1.9 TD (SY419) 04/1998 – 05/2002
BALENO (EG) 1.9 TD (SY419) 04/1998 – 05/2002
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.6 (AZG416, AZH416, RS416, ZC32S, ZA32S) 01/2012 – –
WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) 05/2000 – 12/2004
IGNIS I (FH) 1.3 (HV51, HX51, RG413) 10/2000 – 09/2003
IGNIS I (FH) 1.3 4WD (RG413) 10/2000 – 09/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 HDI 110 16V 4×4 (SQ420D, TD83V, JA420WD) 07/2001 – 09/2005
LIANA hatchback 1.3 07/2001 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 (RH416) 07/2001 – 12/2007
LIANA hatchback 1.6 4WD 07/2001 – 12/2007
WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) 10/2001 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (JA627, SQ627W2) 09/2001 – 07/2003
LIANA (ER, RH_) 1.3 (RH 413) 03/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 (RH416) 03/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 03/2002 – –
ALTO VI (FF, HA24_) 1.1 (RF410) 06/2002 – 12/2008
LIANA (ER, RH_) 1.6 i (RH416) 04/2002 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 04/2002 – –
IGNIS II (MH) 1.3 (RM413) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.5 (RM415) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.5 4×4 (RM415) 09/2003 – –
IGNIS II (MH) 1.3 DDiS (RM413D) 09/2003 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (TX92, JA627) 04/2003 – 07/2003
WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) 09/2003 – 08/2006
WAGON R+ (MA) 1.3 DDiS (RB413D) 09/2003 – –
IGNIS I (FH) 1.5 Sport (RG415) 12/2003 – 12/2005
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 V6 24V 4×4 (SQ625) 04/2001 – 07/2003
LIANA (ER, RH_) 1.4 DDiS (RH 414D) 04/2004 – –
LIANA hatchback 1.4 DDiS 04/2004 – 12/2007
ALTO V (HA12_, HA23_, HA22_) 1.0 01/2000 – 06/2002
SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 (RS415, ZC21S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D) 08/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4×4 (RS413, ZD11S) 01/2006 – –
CARRY caroserie (FD) 1.3 16 V (DA32V) 03/2000 – –
WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) 09/2003 – –
WAGON R+ (MA) 0.7 08/2000 – 07/2003
WAGON R+ (MA) 0.7 FT-S 08/2003 – –
WAGON R+ (MA) 0.7 08/2000 – 07/2005
WAGON R (MH21, MH22) 1.0 06/2004 – 08/2005
WAGON R (MH21, MH22) 1.2 06/2004 – 08/2005
WAGON R+ (MA) 1.0 08/2000 – 07/2001
WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413, MA34S) 08/2001 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.6 (RS416, RR 416, ZC31S) 05/2006 – –
BALENO (EG) 1.5 (SY413) 03/1995 – 12/2009
CARRY caroserie (FD) 0.7 02/1999 – 09/2004
CARRY caroserie (FD) 1.3 4×4 02/1999 – 09/2004
LIANA (ER, RH_) 1.8 i (RH418) 10/2001 – –
IGNIS II (MH) 1.3 4×4 (RM413) 09/2003 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4×4 (RS 413, ZD11S) 02/2005 – –
SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 4×4 (RS 415, ZD21S) 02/2005 – –
WAGON R (MH21, MH22) 1.0 07/2003 – 08/2005
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D) 08/2005 – 12/2011
ALTO V (HA12_, HA23_, HA22_) 1.3 10/1998 – 09/2000
ALTO V (HA12_, HA23_, HA22_) 1.6 10/1998 – 09/2000
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (SQ 420) 04/1998 – 08/2005
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 02/2000 – 09/2002
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 (JA 627) 06/2001 – 08/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 (JA 627) 09/2003 – 08/2006
LIANA (ER, RH_) 1.6 (RH416) 01/2005 – –
LIANA (ER, RH_) 1.6 4WD (RH416) 01/2005 – 12/2007
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 TD 4×4 (SQ 420D) 04/2000 – 09/2005
LIANA (ER, RH_) 2.3 04/2004 – –
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 (AMF310, GFC31S) 01/2009 – –
CARRY platou / sasiu (FD, DA5_T, DA6_T) 1.3 4×4 (DA32T) 10/2000 – 07/2005
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B424) 10/2010 – –
KIZASHI (FR) 2.4 4×4 (A6B424) 10/2010 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 HDI 110 4×4 (SQ420D, TD82V) 02/2001 – 12/2003
LIANA (ER, RH_) 2.0 10/2001 – 03/2004
LIANA (ER, RH_) 2.0 AWD 09/2002 – 12/2003
LIANA (ER, RH_) 2.3 09/2003 – 12/2007
LIANA (ER, RH_) 2.3 AWD 09/2003 – 12/2007
LIANA hatchback 2.0 09/2001 – 12/2003
LIANA hatchback 2.0 AWD 09/2002 – 12/2003
LIANA hatchback 2.3 09/2003 – 12/2006
LIANA hatchback 2.3 AWD 09/2003 – 12/2006
BALENO (EG) 1.8 (SY418) 09/1999 – 05/2002
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.3 09/1989 – 12/1994
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B 424) 10/2010 – –
KIZASHI (FR) 2.4 AWD (A6B 424) 10/2010 – –
KIZASHI (FR) 2.4 AWD (A6B 424) 10/2010 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.4 (AZH 414) 01/2012 – –
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B 424) 10/2010 – –
LIANA (ER, RH_) 1.5 (RH415) 04/2004 – 11/2007
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 0.7 11/2011 – –
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B424) 04/2012 – –
KIZASHI (FR) 2.4 4WD (A6B424, RF91S) 10/2010 – –
WAGON R+ (MA) 0.7 09/2012 – –
WAGON R+ (MA) 0.7 4WD 09/2012 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, AZG412, ZC72S) 08/2012 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4WD (AZH412, AZG412, ZD72S) 08/2012 – –
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B 424) 10/2010 – –
ALTO IV (EF, SH410_) 0.8 11/1994 – 06/1996
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 (SE 416) 02/1991 – 03/1998
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.3 (SJ 413) 11/1988 – 07/1992
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (SE416, TA01) 10/1988 – 12/1998
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.6 (AZG 416, ZC32S, ZA32S) 08/2014 – –
GRAND VITARA I autoturism de teren, deschis (GT) 1.6 4×4 (SQ416) 03/1998 – 07/2003
GRAND VITARA I autoturism de teren, deschis (GT) 2.0 4×4 (SQ420) 03/1998 – 07/2003
ALTO IV (EF, SH410_) 0.8 11/1993 – 06/1996
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 (SE416) 01/1990 – 12/1993
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 tractiune integrala (SE 416) 02/1991 – 03/1998
SWIFT Cabriolet (SF413) 1.3 i 01/1992 – 10/1996
CARRY platou / sasiu (FD, DA5_T, DA6_T) 1.6 16V (AQ416) 10/2004 – –
CARRY platou / sasiu (FD, DA5_T, DA6_T) 1.3 (DA32T) 10/2000 – 09/2004
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 0.7 12/2009 – –
ALTO 0.8 01/2008 – 12/2012
CARRY caroserie (FD) 1.0 02/1999 – 07/2005
ALTO VI (FF, HA24_) 0.7 (HA24S) 10/2004 – 01/2009
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 01/2013 – –
KIZASHI (FR) 2.4 (A6B 424) 10/2010 – –
SUPER CARRY caroserie (ED) 1.0 (SK410) 09/1987 – 07/1992
CARRY platou / sasiu (FD, DA5_T, DA6_T) 0.7 (DA52T) 02/1999 – 09/2004
CARRY platou / sasiu (FD, DA5_T, DA6_T) 1.0 02/1999 – 09/2004
ALTO V (HA12_, HA23_, HA22_) 0.7 10/1997 – 09/2004
ALTO IV (EF, SH410_) 0.7 10/1993 – 09/1997
ALTO IV (EF, SH410_) 0.7 10/1993 – 09/1997
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 0.7 4WD 12/2009 – –
SWIFT II limuzina (AH, AJ) 1.0 01/1994 – 05/2001
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S) 02/2005 – 06/2015
SWIFT III (MZ, EZ) 1.2 (ZC71S) 04/2008 – 12/2010
ALTO IV (EF, SH410_) 0.7 4WD 10/1993 – 09/1997
LIANA hatchback 1.5 (RH415) 04/2004 – 11/2007
LIANA (ER, RH_) 2.3 AWD 01/2004 – 11/2007
SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 4×4 (RS415, ZD21S) 05/2005 – 12/2009
LIANA hatchback 1.8 i AWD (RC51S, RD51S) 10/2001 – 12/2007
LIANA (ER, RH_) 1.8 i AWD 04/2004 – 11/2007
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 10/2012 – –
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 i 16V 01/1990 – 12/1998
LIANA hatchback 2.3 AWD 01/2004 – 11/2007
WAGON R+ hatchback (EM) 1.0 10/1997 – 07/2000
WAGON R+ hatchback (EM) 1.0 10/1997 – 07/2000
WAGON R (MH21, MH22) 0.7 (MH21S) 08/2003 – 08/2005
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413) 04/1988 – 12/1989
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.9 D (SJ419) 09/2000 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.3 tractiune pe spate (SJ413) 01/1990 – 12/1993
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.3 (SJ413) 08/1992 – 08/1998
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.0 tractiune integrala (SJ410) 05/1990 – 10/1994
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.3 (SJ413) 04/1988 – 07/1992
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.3 tractiune integrala (SJ413) 08/1989 – 07/1992
WAGON R (MH21, MH22) 0.7 (MH21S) 08/2003 – 05/2008
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 01/2013 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 VVT 06/2015 – –
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 0.7 4WD 03/2013 – 12/2014
SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 LPG (RS 413) 09/2008 – 12/2010
ALTO VII (GF, HA25_, HA35_) 1.0 LPG 04/2009 – –
WAGON R+ (MA) 1.0 (RB310) 07/2001 – 12/2006
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412) 06/2018 – –
SWIFT IV (FZ, NZ) 1.4 (AZF414) 05/2013 – 09/2015
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 03/1998 – 07/2003
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK 416) 08/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 DDiS (AKK 416D) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ416) 09/2003 – 09/2005
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 DDiS AllGrip (AKK 416D) 08/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK 416) 08/2013 – 06/2022
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (JA627) 07/2001 – 07/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 (SQ 625, JA625W) 09/1998 – 09/2005
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 (SQ 416) 09/1998 – 12/2002
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 (SQ 420, SQ420W) 09/1998 – 12/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 (SQ 625) 09/2003 – 12/2004
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 (JA 627) 09/2002 – 12/2004
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.7 4×4 (JA 627) 09/2002 – 12/2004
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (SQ 420) 08/1998 – 12/2000
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK416, YA22S) 12/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK416, YB22S) 12/2013 – 06/2022
GRAND VITARA I (FT, HT) 1.6 4×4 (SQ 416) 09/1998 – 12/2001
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.0 4×4 (SQ 420) 09/1998 – 12/2003
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 4×4 (SQ 625) 09/2003 – 12/2004
VITARA (LY) 1.6 (APK 416) 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 AllGrip (APK 416) 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 DDiS (APK 416D) 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 DDiS AllGrip (APK416D) 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.4 T (APK414) 09/2015 – –
VITARA (LY) 1.4 T AllGrip (APK414) 09/2015 – –
BALENO (FW, EW) 1.0 (A1K310) 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.2 (A1K412) 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.2 Hybrid (A1K412) 02/2016 – –
VITARA (LY) 1.6 (APK416, YD21S) 05/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 AllGrip (APK416, YE21S) 05/2015 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 T (AKK414) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 T AllGrip (AKK414) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.0 (AKK 310) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.0 AllGrip (AKK 310) 08/2016 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK416) 12/2013 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 AllGrip (AKK416) 12/2013 – 06/2022
VITARA (LY) 1.4 4Sport Turbo 01/2016 – –
VITARA (LY) 1.4 4Sport Turbo / 4 Style AllGrip 01/2016 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 Turbo 4Style AllGrip 01/2017 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.4 Turbo 4Style 01/2017 – 12/2019
SWIFT V (AZ) 1.0 (A2L310) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.0 SHVS (A2L310) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412, ZC83S) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS (A2L412) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS AllGrip (A2L412) 04/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 AllGrip (A2L412) 04/2017 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 (AKK 416) 01/2014 – 06/2022
SX4 S-CROSS (JY) 1.5 (AKN415) 08/2016 – 06/2022
BALENO (FW, EW) 1.2 02/2016 – –
BALENO (FW, EW) 1.4 06/2016 – –
VITARA (LY) 1.6 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 AllGrip 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 AllGrip 02/2015 – –
VITARA (LY) 1.6 02/2015 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS (ZC53S, ZC43S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS AllGrip (ZD53S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (ZC83S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 AllGrip (ZD83S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.0 (ZC13S) 01/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.4 Sport (A2L414, ZC33S) 09/2017 – –
SX4 S-CROSS (JY) 1.6 VVT 08/2016 – 06/2022
VITARA (LY) 1.6 VVT 08/2016 – –
VITARA (LY) 1.6 VVT AllGrip 08/2016 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412) 09/2017 – –
VITARA (LY) 1.4 VVT AllGrip 07/2017 – –
SWIFT V (AZ) 1.2 (A2N412) 05/2018 – –
BALENO (FW, EW) 1.0 01/2019 – –
GRAND VITARA I (FT, HT) 2.5 V6 24V 4×4 09/2003 – 09/2005
VITARA (ET, TA, TD) 2.5 V6 24V 06/1999 – 12/2002
SWIFT V (AZ) 1.4 Sport SHVS 03/2020 – –
SJ413 (OS) 1.3 (SJ413) 08/1986 – 08/1990
VITARA Cabrio (ET, TA) 2.0 16V (TA51, SV420) 12/1996 – 03/1999
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.9 D (SE419TD) 08/1996 – 03/1999
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.9 D (SE419TD) 01/1995 – 03/1998
VITARA Cabrio (ET, TA) 1.6 16V (TA03, SE416) 10/1999 – 10/2002
VITARA (ET, TA, TD) 1.3 tractiune integrala 09/1988 – 12/1989
VITARA (ET, TA, TD) 1.6 (SE 416) 09/1989 – 12/1992
VITARA (ET, TA, TD) 1.8 tractiune integrala 09/1995 – 12/1998
VITARA (ET, TA, TD) 1.8 09/1996 – 12/1998

TALBOT

Model Motor Perioada
SAMBA 0.9 (51A601, 51A591) 01/1981 – 12/1985
SAMBA 1.1 (51A611, 51A702) 01/1981 – 06/1986
HORIZON 1.9 Diesel 07/1982 – 06/1986

TOYOTA

Model Motor Perioada
STARLET (KP6_) 1.0 (KP60) 02/1978 – 09/1984
STARLET (_P7_) 1.0 (EP70L, EP70R) 10/1984 – 12/1989
STARLET (_P7_) 1.3 (EP71L, EP71R) 10/1984 – 12/1989
STARLET (_P8_) 1.3 12V Cat (EP81) 12/1989 – 03/1996
CARINA V limuzina (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 08/1990
CARINA V (_T17_) 1.6 (AT171_) 12/1987 – 11/1989
CARINA V limuzina (_T17_) 2.0 GLI (ST171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V (_T17_) 2.0 GLI (ST171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V limuzina (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 03/1992
CARINA V (_T17_) 1.6 (AT171_) 12/1987 – 03/1992
CARINA V combi (_T17_) 1.6 (AT171_, AT171) 12/1987 – 03/1992
CAMRY limuzina (_V1_) 1.8 (SV10_, SV10R) 02/1983 – 10/1986
CAMRY (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21R) 11/1986 – 02/1993
CAMRY (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 06/1991 – 07/1996
CAMRY (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 06/1991 – 08/1996
CAMRY combi (_V2_) 2.0 (SV21_, SV21RG) 11/1986 – 02/1993
CAMRY combi (_V1_) 2.2 (SXV10_, SXV10R) 09/1991 – 07/1996
CAMRY combi (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 09/1991 – 07/1996
MR2 II (SW2_) 2.0 16V (SW20_, SW20R) 12/1989 – 09/1999
LITEACE bus (_M3_, _M4_) 1.5 (KM30LG) 10/1985 – 08/1989
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80, HDJ81) 01/1990 – 12/1997
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_) 11/1984 – 05/1993
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_, RJ73_, RJ70RV) 11/1984 – 05/1993
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 D (LJ70_, LJ70R) 11/1984 – 10/1985
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ73_, LJ70RV) 10/1985 – 05/1990
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 TD (LJ70) 01/1990 – 05/1993
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 2.4 TD (LJ70_, LJ70R) 07/1990 – 05/1996
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ73_, KZJ77_, KZJ78, KZJ71) 05/1993 – 05/1996
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 3.0 TD (KZJ70_, KZJ70R) 05/1993 – 05/1996
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Diesel (HJ60) 01/1982 – 12/1985
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Diesel (HJ60) 10/1982 – 12/1989
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 Turbo-D (HJ61_V, HJ61) 10/1985 – 12/1989
TERCEL (AL2_) 1.5 4WD (AL25_, AL25) 10/1982 – 01/1988
CELICA cupe (_T18_) 1.6 (AT180) 09/1989 – 12/1993
CELICA cupe (_T18_) 2.0 (ST182, ST183) 10/1989 – 01/1994
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D (LH102) 08/1989 – 08/1995
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 (TCR11_, TCR10_, TCR10R, TCR11R) 05/1990 – 08/2000
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 (AT190) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 GLI (AT190) 04/1992 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 2.0 GLI (ST191) 04/1992 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.6 GLI (AT190_, AT190R) 01/1993 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 2.0 GLI (ST191_, ST191R) 01/1993 – 09/1997
COROLLA (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101) 07/1992 – 09/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101) 07/1992 – 09/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Compact (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Liftback (_E10_) 1.6 GLI (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 XLI 16V (EE101_, EE101R) 07/1992 – 09/1995
CELICA cupe (_T20_) 1.8 i 16V (AT200) 11/1993 – 11/1999
CELICA cupe (_T20_) 2.0 i 16V (ST202/GT) 11/1993 – 11/1999
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 TD (KZN130_, KZN130G, KZN130W) 10/1993 – 03/1996
RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11) 06/1994 – 06/2000
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 (AT190) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.8 i 16V (AT191) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 (AT190) 12/1993 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.8 (AT191) 01/1995 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.6 i (AT190_, AT190R) 02/1995 – 09/1997
CARINA E VI Sportswagon (_T19_) 1.8 i (AT191_, AT191R) 02/1995 – 09/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD 24V (HDJ80_, HDJ80, HDJ81V) 01/1995 – 12/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.5 24V (FZJ80_) 08/1992 – 12/1997
COROLLA Compact (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA Liftback (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 TD (HDJ80) 08/1992 – 12/1997
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 EFI (VZN130_, VZN130G, VZN130R) 01/1990 – 10/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 08/1995 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.8 16V 4WD (AE103_, AE103) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 1.3 XLI (EE101_, EE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 1.6 Si (AE101_, AE101R) 09/1995 – 04/1997
COROLLA (_E10_) 2.0 D (CE100_, CE100R) 07/1992 – 04/1997
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 TD (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 (RCH12, RCH22) 08/1995 – 04/1998
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54R) 08/1995 – 06/1999
STARLET (_P9_) 1.3 (EP91_, EP91R) 01/1996 – 07/1999
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 D (CT190) 08/1992 – 01/1996
CARINA E VI limuzina (_T19_) 2.0 i (ST191) 12/1992 – 09/1997
CARINA E VI (_T19_) 1.6 (AT190) 12/1993 – 09/1997
CARINA IV limuzina (_T15_) 2.0 D (CT150_, CT150R) 02/1984 – 05/1988
CARINA V limuzina (_T17_) 2.0 D (CT170_, CT170) 03/1988 – 06/1992
CARINA V (_T17_) 2.0 D (CT170_) 03/1988 – 06/1992
HIACE III caroserie (_H5_, _H6_, _H7_, _H8_, _H9_) 2.4 D (LH61, LH51) 12/1982 – 11/1989
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 D (LH112) 08/1989 – 08/2004
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.0 (RZH102, RZH112) 02/1990 – 08/2004
LITEACE caroserie (_M3_, _M4_) 1.5 (KM31_V, KM36_V, KM31RV, KM36RV) 05/1986 – 09/1991
LAND CRUISER (_J6_) 4.2 (FJ60_V, FJ55_) 10/1981 – 01/1988
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 D (BJ70, BJ73, BJ75) 11/1984 – 12/1996
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR21_, TCR20_, TCR21R, TCR20R) 01/1990 – 08/2000
PICNIC (_XM1_) 2.0 16V (SXM10_, SXM10G) 08/1996 – 09/2000
COROLLA (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
COROLLA (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 (AE111_) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Compact (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 (AE111_, AE111R) 05/1997 – 08/2001
COROLLA Liftback (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 05/1997 – 09/1999
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.0 (YN57, YN60) 08/1983 – 07/1988
CELICA cupe (_T20_) 2.0 i 16V (ST202_, ST202) 04/1996 – 11/1999
AVENSIS (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) 10/1997 – 06/2000
AVENSIS (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS (_T22_) 2.0 i (ST220_, ST220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) 09/1997 – 02/2003
AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS Liftback (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 i (ST220_, ST220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) 09/1997 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS combi (_T22_) 1.6 i (AT220_) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS combi (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 i (ST220_, ST220R) 09/1997 – 10/2000
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 TD (CT220_, CT220R) 09/1997 – 02/2003
PICNIC (_XM1_) 2.2 D (CMX10_, CXM10G) 08/1997 – 12/2001
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 (RZH10) 08/1989 – 08/1995
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 (FJ62_G, FJ62RG) 08/1987 – 12/1992
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.0 (FJ80_, FJ80R, FJ80G) 01/1990 – 10/1992
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 (RJ70_V, RJ73_V) 01/1985 – 12/1996
YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) 04/1999 – 09/2005
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 1.8 (YN85, YN90) 09/1988 – 06/1998
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 (RCH12, RCH22) 08/1995 – 11/2003
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 TD (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
CARINA E VI limuzina (_T19_) 1.6 16V (AT190_, AT190R) 12/1994 – 09/1997
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 04/2003 – 11/2008
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LH102, LH112, LH114, LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.2 D 4×4 03/2007 – –
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) 11/2011 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) 11/2011 – 10/2018
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) 10/1999 – 02/2003
AVENSIS (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) 10/1999 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220_, CDT220R) 10/1999 – 02/2003
YARIS (_P1_) 1.3 (NCP10, SCP12_) 08/1999 – 11/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 4WD (RCH18, RCH28) 08/1995 – 04/1998
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 4WD (RCH18) 08/1995 – 04/1998
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 04/1998 – 11/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 04/1998 – 06/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 TD 4WD (LXH18, LXH28) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19) 04/1998 – 08/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19, RCH29) 07/1998 – 06/2005
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12) 08/1995 – 08/2001
COROLLA Compact (_E11_) 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) 10/1999 – 01/2002
COROLLA Compact (_E11_) 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) 10/1999 – 10/2001
COROLLA Liftback (_E11_) 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) 10/1999 – 01/2002
COROLLA (_E11_) 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) 02/2000 – 11/2001
COROLLA (_E11_) 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) 08/1999 – 12/2001
AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 1.6 VVT-i (ZZT220_, ZZT220R) 07/2000 – 02/2003
AVENSIS Liftback (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS (_T22_) 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) 10/2000 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 1.8 VVT-i (ZZT221_, ZZT221R) 10/2000 – 02/2003
COROLLA Compact (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 01/2002
COROLLA Compact (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA Compact (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
COROLLA Compact (_E10_) 1.8 GT (AE102_, AE102R) 11/1992 – 05/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
COROLLA Liftback (_E10_) 1.8 GT (AE102_, AE102R) 11/1992 – 05/1995
COROLLA (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 04/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.3 12V (EE100_, EE100R) 07/1992 – 05/1995
LAND CRUISER (_J6_) 3.4 Diesel (BJ60, BJ61) 10/1981 – 08/1987
LAND CRUISER (_J6_) 4.0 (FJ62_V) 11/1984 – 08/1987
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.4 TD (BJ71_V, BJ74) 10/1985 – 12/1989
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 D (HZJ76, HZJ78, HZJ70, HZJ73, HZJ75, HZJ79, HZJ77,… 01/1990 – –
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.2 D (HZJ80, HZJ81) 01/1990 – 12/1997
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 04/2001 – 09/2005
PICNIC (_XM1_) 2.0 (SXM10_, SXM10G) 06/2000 – 12/2001
YARIS (_P1_) 1.4 D-4D (NLP10_, NLP10R) 10/2001 – 09/2005
COROLLA (_E12_) 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) 11/2001 – 02/2007
COROLLA (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) 01/2002 – 12/2006
COROLLA (_E12_) 1.8 VVTL-i TS (ZZE123) 11/2001 – 02/2007
COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) 01/2002 – 12/2006
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12) 08/2001 – 08/2006
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 (RCH13, RCH23) 07/1998 – 12/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2001 – 08/2006
AVENSIS limuzina (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS limuzina (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) 04/2003 – 11/2008
AVENSIS combi (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
4 RUNNER III (_N18_) 3.0 TD (KZN185) 11/1995 – 11/2002
YARIS (_P1_) 1.3 (SCP12_, SCP13_, SCP12R, SCP13R) 04/2002 – 09/2005
AVENSIS (_T25_) 1.8 VVT-i (ZZT251_, ZZT251R) 03/2003 – 10/2008
AVENSIS (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) 04/2003 – 11/2008
COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) 05/2003 – 02/2007
YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) 03/2003 – 09/2005
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 01/2003 – 11/2005
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.8 (ZNR11_, ZNR11R) 04/2004 – 03/2009
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.0 D-4D (CUR10_, CUR10R) 04/2004 – 03/2009
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 D 4WD (LH108, LH118) 08/1989 – 07/1999
COROLLA (_E12_) 1.4 D (NDE120_, NDE120R) 07/2004 – 02/2007
AVENSIS combi (_T25_) 2.2 D-CAT (ADT251_, ADT251R) 07/2005 – 11/2008
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP13R) 03/2000 – 07/2005
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18, KLH28) 08/2001 – 08/2006
COROLLA combi (_E10_) 1.8 XL 09/1992 – 11/1993
COROLLA combi (_E10_) 1.8 XL 4WD 09/1992 – 11/1993
LAND CRUISER 80 (_J8_) 3.0 TD 01/1990 – 09/1991
LAND CRUISER 80 (_J8_) 3.5 D 01/1990 – 08/1992
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.5 D 4×4 (PZJ75, PZJ70) 01/1990 – 12/1994
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 EFI (VZN130_, VZN130G, VZN130R) 08/1988 – 12/1995
4 RUNNER II (_N13_) 2.4 TD (LN130) 08/1989 – 11/1995
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15, KUN35) 01/2010 – 05/2015
MR2 II (SW2_) 2.0 (SW20_, SW20R) 12/1989 – 08/1992
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 08/2006 – 12/2012
CAMRY (_V2_) 2.0 4WD (SV25_, SV25) 08/1988 – 05/1991
CAMRY (_V1_) 1.8 (SV40) 06/1994 – 09/1997
CAMRY (_V1_) 2.0 (SV41, SV42) 08/1993 – 06/1998
CAMRY (_V1_) 2.0 4WD (SV43) 08/1993 – 09/1997
COROLLA combi (_E10_) 1.8 4WD 08/1995 – 04/1997
LAND CRUISER 80 (_J8_) 2.4 (FJ80) 01/1990 – 05/1993
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.0 4WD (YN65_) 01/1985 – 12/1988
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.8 D 4×4 (LJ79) 04/1990 – 03/1996
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.2 D (LN50, LN55) 08/1983 – 08/1984
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 1.8 (YN51, YN56) 08/1983 – 03/1989
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D 4WD (KUN25) 03/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25_, KUN25R) 06/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15_, KUN15R) 06/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 08/2005 – 09/2015
PICNIC (_XM1_) 2.0 (SXM10_, SXM10G) 05/1996 – 04/2001
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR20_, TCR20R) 05/1990 – 12/1999
4 RUNNER II (_N13_) 2.8 D 4WD (KDN170) 08/1989 – 10/1995
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 D (LH102, LH104, LH112) 09/1989 – 08/1995
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 D 4WD 09/1989 – 08/1995
AVENSIS (_T22_) 2.0 D (CT220_) 10/1997 – 05/1998
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 D (CT220_) 10/1997 – 05/1998
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 D (LXH12, LXH22) 08/1995 – 08/2001
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18, KLH28) 08/2001 – 08/2004
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH28, KLH18) 09/2006 – 12/2012
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.0 D 4×4 (HJ75RV) 11/1984 – 01/1990
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.0 TD 4×4 (RJ70_, LJ70_, BJ7_, HJ75_, FJ7_) 01/1997 – 08/2001
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 (TGN16) 11/2008 – 05/2015
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.8 D (LH105, LH103, LH113) 08/1989 – 08/2000
COROLLA Compact (_E10_) 1.8 GTi 4WD (AE103) 05/1992 – 07/1995
COROLLA combi (_E10_) 1.8 (AE103) 09/1992 – 04/1997
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.0 VVTi (KGN15_, TGN15_, TGN15R) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 VVTi (TGN16) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 VVTi 4WD (TGN26) 08/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 4.0 V6 VVTi (GGN15) 08/2005 – 02/2016
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 4.0 V6 VVTi 4WD (GGN25) 08/2005 – 02/2016
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15, KUN10) 03/2005 – 05/2015
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 D (CDT220_) 09/2002 – 02/2003
AVENSIS combi (_T22_) 2.0 D (CT220_) 10/1997 – 05/1998
COROLLA (_E10_) 1.6 (AE101_, AE101R) 05/1992 – 04/1997
AVENSIS Liftback (_T22_) 2.0 D (CDT220_) 09/2002 – 02/2003
LAND CRUISER Hardtop (_J7_) 4.2 D (HZJ70, HZJ73) 01/1990 – 08/2001
COROLLA combi (_E10_) 1.6 (AE101) 07/1992 – 07/1995
CAMRY combi (_V1_) 2.2 (SDV10, SXV10) 09/1991 – 07/1996
CAMRY combi (_V1_) 3.0 (VCV10_, VCV10R) 09/1991 – 07/1996
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 (RN90, RN85) 10/1988 – 12/1998
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 4WD (RN110, RN105, RN106) 10/1988 – 08/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN5_, LN85, LN90) 10/1988 – 07/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.8 D 4WD (LN107, LN111, LN166, LN106) 10/1988 – 12/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.8 D (LN86) 09/1991 – 08/1997
COROLLA (_E10_) 1.6 (AE101) 09/1991 – 07/1995
COROLLA (_E10_) 1.8 i (AE102) 11/1992 – 04/1997
4 RUNNER III (_N18_) 3.0 TDi (KZN185, KZN185W) 09/2000 – 07/2002
4 RUNNER III (_N18_) 3.4 (VZN180) 11/1995 – 11/2002
4 RUNNER III (_N18_) 2.7 (RZN180) 11/1995 – 07/2002
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.0 4×4 01/1985 – 12/1997
AVENSIS limuzina (_T27_) 1.6 VVT-i (ZRT270_, ZRT270R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 1.8 VVT-i (ZRT271_, ZRT271R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 VVT-i (ZRT272_, ZRT272R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 1.6 VVT-i (ZRT270_, ZRT270R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 1.8 VVT-i (ZRT271_, ZRT271R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.0 VVT-i (ZRT272_, ZRT272R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) 11/2008 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R) 11/2008 – 10/2018
COROLLA combi (_E10_) 1.6 05/1992 – 04/1997
MR2 II (SW2_) 2.0 Turbo (SW20_, SW20R) 12/1989 – 07/1999
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D (KLH12, KLH22) 09/2006 – 12/2012
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18) 09/2006 – 12/2012
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 03/2005 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D (KUN16) 08/2006 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D (KUN16_, KUN36, KUN16) 08/2005 – 05/2015
4 RUNNER II (_N13_) 2.8 D (LN130) 10/1989 – 03/1996
4 RUNNER II (_N13_) 2.2 (YN130) 10/1989 – 10/1990
4 RUNNER II (_N13_) 2.4 (RN130) 10/1989 – 03/1996
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 3.5 D 4×4 (PZJ70, PZJ73, PZJ70RV) 01/1990 – 08/1991
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.0 4×4 (FJ70RV, FJ75RV) 11/1984 – 10/1992
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 TD 24V 4×4 (HDJ78, HDJ78R) 08/2001 – 02/2007
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.2 TD 24V 4×4 (HDJ79R) 08/2001 – 01/2007
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.0 D 4×4 (HJ75, HJ75RP) 11/1984 – 03/1990
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.2 D 4×4 (HZJ7__V, HZJ75RP, HZJ79R) 01/1990 – 02/2007
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.5 TD 32V 4×4 (VDJ79, VDJ79R) 01/2007 – –
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.5 TD 32V 4×4 (VDJ76, VDJ78, VDJ76R, VDJ78R) 01/2007 – –
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.5 4×4 (FZJ75, FZJ75RP) 08/1992 – 11/1999
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.5 MPFi 4×4 (FZJ79, FZJ79R) 11/1990 – 11/2007
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.5 4×4 (FZJ75, FZJ75RV) 08/1992 – 11/1999
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.5 MPFi 4×4 (FZJ78, FZJ70, FZJ78R, FZJ79) 08/1992 – 06/2009
HIACE IV caroserie (__H1_, __H2_) 2.4 (RZH10) 08/1995 – 08/2004
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25) 12/2007 – 05/2015
4 RUNNER II (_N13_) 2.4 RWD 09/1989 – 12/1995
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 RWD (VZN130_) 09/1989 – 03/1996
4 RUNNER III (_N18_) 3.4 4WD (VZN185) 11/1995 – 11/2002
4 RUNNER III (_N18_) 2.7 EFI 4WD (RZN185_, RZN185W) 11/1995 – 08/2002
CAMRY (_V1_) 2.2 (SXV10_) 06/1991 – 09/1997
CAMRY combi (_V1_) 2.2 (SXV10_) 06/1991 – 12/1996
COROLLA (_E10_) 1.8 09/1997 – 11/1999
COROLLA (_E10_) 1.8 09/1992 – 12/1993
COROLLA combi (_E10_) 1.8 09/1992 – 12/1996
COROLLA combi (_E10_) 1.6 4WD 05/1992 – 12/1993
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.5 4WD (FZJ80) 08/1992 – 12/1997
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.4 09/1983 – 12/1984
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.4 4WD 09/1983 – 12/1984
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.4 09/1984 – 12/1987
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 (TCR10_) 09/1990 – 12/1995
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR20_) 09/1990 – 12/1997
4 RUNNER II (_N13_) 2.4 (RN106_) 09/1989 – 12/1995
COROLLA (_E10_) 1.6 (AE101_, AE101R) 09/1994 – 12/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 3.0 TD 4WD (KZN130_, KZN130G, KZN130W) 08/1993 – 11/1995
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 D 4×4 (HZJ74, HZJ78, HZJ75) 01/1990 – 08/2001
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.2 TDi 4×4 (HDJ78) 09/2001 – 06/2006
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 (TRH203, TRH213, TRH214, TRH224) 01/2005 – 05/2019
LAND CRUISER Pick-up (_J7_, _JL7_) 4.0 4×4 (GRJ79) 03/2007 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 2.7 VVTi (TGN16R) 02/2005 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 3.0 D-4D (KUN16R) 02/2005 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 3.0 D 4WD (KUN26) 02/2005 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 4.0 V6 VVTi (GGN15R) 02/2005 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 4.0 V6 VVTi 4WD (GGN25R) 02/2005 – –
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (RCH19) 07/1998 – 06/2005
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.0 VVTi (TGN10, TGN15, TGN16) 06/2005 – 05/2015
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.5 D-4D 4WD (KLH18) 11/2001 – 08/2006
PROACE caroserie (MDX_) 1.6 D (MDX9) 06/2013 – 03/2016
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D (MDX3) 06/2013 – 03/2016
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D (MDX6) 06/2013 – 03/2016
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 2.0 (TGN15) 04/2005 – –
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.2 TD (CXR10, CXR11) 05/1990 – 08/2000
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 Flex (TGN16) 02/2012 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 Flex 4WD (TGN26) 01/2011 – 05/2015
MR2 II (SW2_) 2.0 Turbo (SW20_, SW20R) 12/1989 – 07/1999
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 4.0 4×4 (GRJ79, GRJ76, GRJ71) 03/2007 – –
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D 4WD (KUN25_) 11/2004 – 12/2005
AVENSIS limuzina (_T27_) 1.6 D4-D (WWT270_) 04/2015 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 1.6 D4-D (WWT270_) 04/2015 – 10/2018
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 D-4D (WWT271_) 04/2015 – 10/2018
AVENSIS combi (_T27_) 2.0 D-4D (WWT271_) 04/2015 – 10/2018
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_, GUN120_, GUN135R,… 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125_, GUN125R) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 VVTi (TGN111_, TGN121_, TGN136_, TGN111R, TGN121R,… 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 4WD (TGN126_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D-4D (GUN123_, GUN136_, GUN136) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D-4D 4WD (GUN126_, GUN126R) 05/2015 – –
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.4 09/1984 – 12/1988
LAND CRUISER (_J6_) 4.2 (FJ60) 08/1980 – 07/1987
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 05/2008 – 12/2012
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D-4D (GUN123_, GUN136_, GUN123) 07/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 4.0 V6 VVTi (GGN120_, GGN135_, GGN120R, GGN135R) 07/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 4.0 V6 VVTi 4WD (GGN125, GGN135) 07/2015 – –
4 RUNNER II (_N13_) 2.8 D (LN130) 07/1989 – 03/1996
COROLLA (_E10_) 1.6 (AE101) 06/1992 – 02/1998
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 04/1992 – 08/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD 04/1992 – 08/1997
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.0 (TGN110_, TGN120_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN112_, KUN122_, KUN135_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D 4WD (KUN125_) 05/2015 – 08/2017
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE caroserie (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ9) 02/2016 – 04/2020
PROACE bus (MDZ_) 1.6 D4d (MDZ2) 02/2016 – 04/2020
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ6, MDZ5) 02/2016 – –
STARLET (_P8_) 1.3 Turbo (EP82_, EP82) 12/1989 – 12/1995
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 Tdi 4×4 (KUN26) 06/2013 – 05/2015
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 Tdi (KUN16) 06/2013 – 05/2015
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 4WD (TGN126_) 05/2015 – –
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.5 D-4D (KUN15) 08/2005 – 10/2006
HILUX IV pick-up (_N5_, _N6_) 2.4 4WD 08/1983 – 03/1989
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 VVT-i (AZT270_, AZT270R) 11/2008 – 04/2011
4 RUNNER II (_N13_) 3.0 RWD (VZN13_) 08/1987 – 11/1995
HIACE IV bus (__H1_, __H2_) 2.7 4WD (TRH228B, TRH229) 01/2005 – 05/2019
STARLET (_P9_) 1.3 (EP91) 01/1996 – 07/1999
STARLET (_P9_) 1.3 (EP91) 01/1996 – 07/1999
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.2 4WD (YN106) 01/1992 – 01/1999
4 RUNNER II (_N13_) 2.0 04/1989 – 12/1991
YARIS (_P1_) 1.3 4WD (NCP15) 09/1999 – 01/2005
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.8 (ZZE122) 03/2004 – 03/2009
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD (LN105_, LN108_, LN110_) 09/1994 – 07/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 TD (LN90) 01/1992 – 01/1999
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 2.7 CNG (TGN16) 08/2012 – 05/2015
PROACE caroserie (MDX_) 2.0 D 4×4 (MDX4) 06/2013 – 03/2016
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN112_, GUN122_, GUN135_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.8 D 4WD (GUN126_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN112_, KUN122_, KUN135_) 05/2015 – 03/2019
PICNIC (_XM1_) 2.0 (SXM10) 09/1996 – 05/2001
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 3.0 09/1988 – 12/1995
COROLLA (_E12_) 1.8 VVTL-i TS (ZZE123) 01/2001 – 09/2006
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 (TCR10, TCR11) 05/1990 – 07/1996
PREVIA I (_R1_, _R2_) 2.4 4WD (TCR20, TCR21) 05/1990 – 07/1996
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ4) 02/2016 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 (TGN111_, TGN121_, TGN136_, TGN138_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D 4WD (KUN125_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD (LAN125_) 05/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D 4WD (KUN125_) 08/2015 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD (KUN126, KUN136) 08/2015 – –
COROLLA (_E12_) 1.8 (ZZE122_, ZZE122R) 10/2005 – 12/2007
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 Dual VVTi Flexfuel 4WD (TGN128_) 05/2015 – 11/2021
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54R) 11/1995 – 12/1999
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.0 (TGN110_, TGN120_) 05/2015 – –
YARIS (_P1_) 1.5 (NCP13_, NCP12_) 08/2002 – 12/2005
PICNIC (_XM1_) 2.0 4WD (SXM15) 09/1996 – 05/2001
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY2) 02/2016 – 04/2020
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY4) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY6, MPY5) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.6 D4d (MPY9) 02/2016 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d 4×4 (MPY4) 04/2018 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.7 Dual VVTi Flexfuel (TGN121_, TGN136_) 05/2015 – 11/2021
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY8) 06/2018 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 1.5 D4d (MPY1) 06/2018 – –
AVENSIS (_T22_) 2.0 D-4D (CDT220) 09/2002 – 02/2003
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D (GUN135) 10/2018 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD (GUN125) 10/2018 – –
AVENSIS limuzina (_T27_) 2.0 (ZRT272) 12/2012 – 10/2018
HILUX VII pick-up (_N1_, _N2_, _N3_) 3.0 D-4D 4WD (KUN26) 08/2005 – 05/2015
PROACE platou / sasiu (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 02/2016 – –
HILUX VIII pick-up (_N1_) 2.5 D (KUN135) 05/2015 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 08/2018 – –
PROACE bus (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 08/2018 – –
COROLLA (_E12_) 1.5 RUNX VVT-i (NZE121_, NZE121R) 01/2001 – 08/2006
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ8) 05/2019 – –
PROACE caroserie (MDZ_) 1.5 D4d (MDZ1) 05/2019 – –
LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) 2.4 4×4 (RJ77) 04/1990 – 03/1996
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d (MDZ3) 11/2019 – –
PROACE VERSO bus (MPY_) 2.0 D4d (MPY3) 11/2019 – –
COROLLA Verso (_E11_) 1.6 (AE111) 01/1997 – 04/2001
LAND CRUISER 80 (_J8_) 4.5 4WD (FZJ80) 01/1992 – 12/1997
PROACE bus (MDZ_) 2.0 D4d 4×4 (MDZ4) 04/2018 – –
HILUX VII platou / sasiu (_N1_, _N2_) 3.0 D 4WD (KUN26) 02/2005 – 08/2006
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 i (RZH103, RZH113) 08/1998 – 08/2004
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN85, LN90) 10/1991 – 07/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 EFI 4WD (RN106_, RN110_, RN106R, RN110R) 01/1989 – 07/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD (LN110_, LN110R) 01/1994 – 12/1997
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 i 4WD (RZN14_, RZN16_, RZN19_) 08/1997 – 10/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 TD 4WD (LN165_, LN170_, LN190_, LN165, LN165H,… 08/1998 – 01/2002
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN90_, LN90R) 03/1995 – 08/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D (LN85_, LN110, LN90) 09/1988 – 08/1997
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.4 D 4WD (LN105, LN110) 09/1988 – 08/1997
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D (LN150, LN145) 08/1997 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.5 D-4D (KDN145, KDN150) 11/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.5 D-4D 4WD (KDN165, KDN170, KDN190) 11/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.0 EFI (RZN147, RZN152) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 EFI (RZN154, RZN149) 01/1998 – 07/2004
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D (LN147, LN152) 01/2002 – 02/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD (LN172, LN167) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.8 D 4WD (LN107) 08/1994 – 12/1997
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 (VZN130_) 08/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 EFI (VZN167R, VZN172R) 08/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 EFI 4WD (VZN167, VZN172) 08/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 EFI (RZN149, RZN154) 06/1997 – 07/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 EFI 4WD (RZN140, RZN169) 06/1997 – 12/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 10/1998 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.8 D 4WD (LN166) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD 01/2002 – 02/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.0 EFI (RZN147, RZN152) 11/1997 – 10/2002
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 EFI 4WD (RZN174, RZN169) 11/1997 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD (LN14_, LN152_, N140) 11/1997 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D (LN147, LN152) 08/1997 – 05/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD (LN167, LN172) 01/1998 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 TD 4WD (KZN165) 11/2001 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 TD (LN190) 08/1997 – 07/2001
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 4WD 08/1997 – 07/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 4WD 08/2000 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 08/2000 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 (RZN150, RZN140) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 4WD (RZN140) 01/1995 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D (LN147, LN192, LN152) 01/1998 – 04/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.7 09/2003 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.0 (RZN142) 08/1998 – 07/2001
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD 10/2001 – 01/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 TD 08/1997 – 12/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 TD 4WD 08/1997 – 12/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 08/1997 – 03/2000
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 4WD 08/1997 – 06/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 TD 11/2000 – 06/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 TD 01/2000 – 04/2005
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 2.8 D (LN107) 01/1995 – 12/1998
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D (LN145, LN150) 08/1997 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 4WD 11/1997 – 05/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 D 11/1997 – 05/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.5 D-4D (KDN150, KDN155, KDN190) 08/2001 – 08/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D 4WD 08/1997 – 08/2001
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.0 4WD 08/2001 – 07/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 3.4 EFI (VZN167, VZN172) 11/2002 – 05/2005
HILUX VI pick-up (_N1_) 2.4 D (LN145, LN150) 08/1997 – 08/2001
AURIS (_E15_) 1.8 (ZRE152_, ZRE152) 02/2009 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.8 4WD (ZRE154_, ZRE154N) 10/2006 – 10/2009
AURIS (_E15_) 1.5 (NZE151_, NZE151N) 10/2006 – 08/2012
AURIS (_E15_) 1.5 4WD (NZE154_, NZE154R) 10/2006 – 09/2012
AURIS (_E15_) 2.2 D (ADE157_, ADE151_, ADE151R, ADE157R) 11/2006 – 09/2012
AURIS (_E15_) 2.0 D-4D (ADE150_, ADE150R) 10/2006 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.4 D-4D (NDE150_, NDE150R) 03/2007 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.6 (ZRE151_, ZRE151R) 03/2007 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.4 (ZZE150_, ZZE150R) 03/2007 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.8 (ZRE152) 10/2006 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) 05/2009 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.6 (ZRE151_, ZRE151R) 05/2009 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.8 (ZRE152_, ZRE152) 02/2009 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.8 Hybrid (ZWE150_, ZWE150R) 09/2010 – 09/2012
AURIS (_E15_) 1.33 Dual-VVTi (NRE150_, NRE150R) 01/2010 – 09/2012
AURIS (_E15_) 2.4 (AZE156H) 11/2006 – 04/2012
AURIS (_E15_) 2.4 4WD (AZE154H) 11/2006 – 04/2012
AURIS (_E15_) 3.5 4WD (GRE156H) 10/2006 – 04/2012
AURIS (_E15_) 1.8 4WD (ZRE152) 01/2008 – 10/2009
AURIS Caseta/ Hatchback (_E15_) 1.4 D-4D (NDE150) 03/2007 – 09/2012
YARIS (_P9_) 1.3 4WD (NCP95) 01/2005 – 11/2010
YARIS (_P9_) 1.3 VVT-i (NCP90_, NCP90R) 11/2005 – 12/2012
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 07/2010 – 05/2011
YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90_, KSP90R) 08/2005 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.4 D-4D (NLP90_, NLP90R) 08/2005 – 12/2012
YARIS (_P9_) 1.3 VVT-i (SCP90_, SCP90R) 08/2005 – 11/2010
YARIS (_P9_) 1.8 VVTi (ZSP90_, ZSP90R) 01/2007 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.8 VVTi (KVP91) 11/2005 – 11/2010
YARIS (_P9_) 1.5 (NCP91_, NCP91R) 11/2005 – 12/2014
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 11/2008 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.0 GPL (KSP90_) 01/2006 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.5 (NCP91_) 08/2005 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.5 (NCP91_, NCP91R) 01/2005 – 09/2008
YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90) 11/2005 – 11/2010
RAV 4 III (_A3_) 2.4 4WD (ACA31, ACA33) 11/2005 – 06/2013
YARIS (_P13_) 1.3 (NSP130_, NSP130) 12/2010 – 07/2014
YARIS (_P13_) 1.0 (KSP130_, KSP130) 12/2010 – 06/2020
YARIS (_P13_) 1.3 4WD (NSP135_, NSP135) 12/2010 – 01/2020
RAV 4 III (_A3_) 3.5 4WD (GSA33W) 11/2005 – 12/2012
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.7 (UZJ100_, UZJ100R) 01/1998 – 08/2007
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 TD (HDJ100_, HDJ100) 01/1998 – 08/2007
YARIS (_P13_) 1.4 D (NLP130_, NLP130) 09/2011 – 05/2018
YARIS (_P13_) 1.3 (NSP130_, NSP130) 09/2011 – 03/2017
YARIS (_P13_) 1.3 (NCP130_, NCP130R) 12/2011 – 01/2017
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.7 D 4WD 04/1994 – 11/2001
CELICA cupe (_T23_) 1.8 16V VT-i (ZZT230_, ZZT230) 08/1999 – 07/2005
CELICA cupe (_T23_) 1.8 16V TS (ZZT231_, ZZT231R) 08/1999 – 09/2005
LAND CRUISER Softtop (_J4_) 3.9 (FJ45_P, FJ45) 03/1969 – 01/1975
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 4.2 (FJ45_P) 01/1975 – 04/1986
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.6 D (HJ45_P) 01/1975 – 07/1980
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 4.0 D (HJ47_P, HJ47RP) 08/1980 – 10/1984
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.4 D (BJ45_P, BJ45RP) 08/1980 – 10/1984
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.9 (FJ40_, FJ43_, FJ45_, FJ55_V) 03/1969 – 01/1975
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.2 (FJ40, FJ43, FJ45, FJ55) 01/1975 – 04/1986
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.6 D (HJ45_V) 04/1979 – 07/1980
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.0 D (HJ47_V) 08/1980 – 10/1984
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.0 D 4WD (BJ42, BJ40RV) 03/1969 – 10/1984
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.4 D (BJ42_V, BJ45_V, BJ46_, BJ42RV, BJ45RV) 08/1980 – 10/1984
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.7 (UZJ100) 02/2002 – 08/2007
RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R) 02/2006 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) 02/2006 – 12/2012
RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) 02/2006 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.4 (ACA36, ACA38) 11/2005 – 12/2013
RAV 4 III (_A3_) 3.5 4WD (GSA33) 11/2005 – 12/2012
HILUX V pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) 3.0 4WD (RN37_, RN42_, VZN130) 09/1988 – 08/1997
RAV 4 III (_A3_) 2.0 (ZSA35_, ZSA35R) 12/2008 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ZSA30_, ZSA30R) 12/2008 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) 12/2008 – 06/2013
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 D (HZJ105) 03/1998 – 08/2007
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.5 i (FZJ105) 03/1998 – 07/2008
RAV 4 III (_A3_) 2.2 D (ALA35_) 12/2008 – 06/2013
CELICA cupe (_T23_) 1.8 09/1999 – 09/2005
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.2 4WD 09/1974 – 12/1983
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.7 4WD (UZJ100_, UZJ100R) 01/1998 – 08/2007
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.9 4WD 01/1969 – 12/1972
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.2 D 4WD 09/1980 – 12/1986
RAV 4 III (_A3_) 2.0 (ZSA35) 03/2009 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.0 4WD (ZSA30) 03/2009 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 3.5 (GSA38) 01/2006 – 12/2012
YARIS (_P13_) 1.5 (NCP131_) 09/2011 – 12/2019
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_, NHP130) 03/2012 – 06/2020
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.5 i (FZJ105_) 01/1998 – 07/2007
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.5 (FZJ100, FZJ105) 01/1998 – 07/2008
RAV 4 III (_A3_) 2.5 4WD (ASA33) 11/2008 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 2.5 (ASA38) 11/2008 – 06/2013
RAV 4 III (_A3_) 3.5 4WD (GSA33) 11/2005 – 12/2012
YARIS (_P13_) 1.5 (NCP131_, NCP131R) 12/2010 – 01/2020
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.8 D 4WD 01/1974 – 12/1990
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.7 D 4WD 04/1994 – 11/2001
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 4.0 D 4WD 01/1991 – 03/1994
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.8 D 4WD 01/1974 – 12/1990
LAND CRUISER pick-up (_J4_) 3.4 D 4×4 01/1968 – 12/1972
LAND CRUISER (_J4_, _J5_) 3.4 D 4WD 01/1968 – 12/1972
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_) 04/2015 – 03/2017
YARIS (_P13_) 1.5 (NSP131_) 03/2017 – 06/2020
CELICA cupe (_T23_) 1.8 16V 08/1999 – 09/2005
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 TDi (HDJ101_, HDJ101K) 01/1998 – 08/2007
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 TD (HDJ101_, HDJ101K) 01/1998 – 07/2002
YARIS (_P13_) 1.8 GRMN (NSP131_) 09/2017 – 06/2020
RAV 4 III (_A3_) 2.2 D 4WD (ALA30) 11/2005 – 12/2010
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.3 VVTi (NSP130) 10/2012 – 03/2017
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.0 VVTi (KSP130) 07/2014 – 06/2020
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.4 D4d (NLP130) 07/2014 – 05/2018
RAV 4 III (_A3_) 2.5 (ASA38) 11/2005 – 12/2012
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.5 VVTi (NSP131) 03/2017 – 06/2020
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.0 VVTi (KSP130) 06/2018 – 06/2020
YARIS Caseta/ Hatchback (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130) 04/2015 – 06/2020
LAND CRUISER 100 (_J1_) 4.2 (HDJ100) 01/1998 – 07/2002
COROLLA (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 11/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 GTi (AE92, AE93) 08/1987 – 10/1994
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.3 i (EE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.3 i (EE90) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.3 (EE90) 08/1987 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 4WD (AE95) 04/1988 – 10/1995
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 i (AE92) 08/1989 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.3 (EE90) 06/1989 – 06/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.8 D (CE90) 12/1987 – 06/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.8 D (CE90) 08/1989 – 06/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1989 – 04/1992
CELICA cupe (_T18_) 2.0 4WD (ST185) 10/1989 – 11/1993
CELICA cupe (_T18_) 2.0 4WD (ST185) 10/1989 – 01/1994
HIACE IV bus (_H1_) 2.0 (RZH102, RZH112) 08/1989 – 04/1998
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 (RZH183, RZH113, RZH115) 08/1989 – 08/2003
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D (LH100, LH110, LH104, LH114) 08/1989 – 12/2004
COROLLA (_E9_) 1.6 i (AE92) 05/1987 – 05/1992
COROLLA (_E9_) 1.8 D (CE90_, CE90R) 11/1989 – 06/1993
COROLLA (_E9_) 1.8 D (CE90_, CE90R) 07/1987 – 06/1993
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 GTI (AE92_, AE92R) 07/1987 – 06/1993
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 XLI (AE92_, AE92R) 11/1989 – 06/1992
COROLLA combi (_E11_) 1.4 (EE111_, EE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.6 (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_, AE111R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA combi (_E11_) 1.8 4WD (AE115_, AE115R) 04/1997 – 10/2001
COROLLA combi (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 Aut. (AE111_) 05/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E11_) 2.0 D (CE110) 04/1997 – 02/2000
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 08/1987 – 04/1992
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 4WD (RZH103_, RZH109_, RZH113_, RZH115_) 08/1989 – 07/1995
HIACE IV caroserie (_H1_) 2.4 4WD (RCH103_, RCH113_, RCH103R, RCH113R) 08/1989 – 08/1995
PASEO Cabriolet (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54C) 10/1996 – 01/1998
COROLLA (_E10_) 1.6 i 20V (AE101) 06/1991 – 08/1998
COROLLA Liftback (_E11_) 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA Liftback (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 01/2002
COROLLA Liftback (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 01/2002
COROLLA (_E9_) 1.6 i 4WD (AE92_, AE92R) 10/1987 – 08/1990
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 (AE92) 02/1988 – 05/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 04/1992
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D 4WD (LH51_, LH61_, LH66_, LH71_, LH51R, LH61R,… 08/1987 – 08/1995
COROLLA Compact (_E11_) 2.2 TD (CE110) 04/1998 – 10/2001
COROLLA (_E9_) 1.5 (AE91) 11/1989 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.5 4WD (AE91) 08/1990 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.6 XL (AE92_, AE92R) 09/1989 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.6 GL 4WD (AE95) 10/1987 – 08/1990
COROLLA Compact (_E9_) 1.5 (AE91_, AE91) 11/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.5 4WD (EL45_, EL45) 08/1990 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 (AE92) 09/1989 – 04/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.6 GL 4WD (AE95) 10/1987 – 08/1990
COROLLA Liftback (_E9_) 1.5 (AE91_, AE91) 11/1989 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.5 4WD (EL45_, EL45) 08/1990 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 04/1994
COROLLA Liftback (_E9_) 1.5 11/1987 – 10/1989
COROLLA Liftback (_E9_) 1.5 (EL31) 11/1987 – 10/1989
COROLLA Compact (_E9_) 1.5 (EL43_, EL43) 11/1989 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.5 (EL43_, EL43) 11/1989 – 04/1992
COROLLA (_E9_) 1.5 DX (AE91) 08/1987 – 05/1991
CELICA cupe (_T18_) 2.2 (ST184) 10/1989 – 12/1994
HIACE IV bus (_H1_) 2.4 D 4WD (LH100, LH102, LH110, LH140) 09/1989 – 08/1995
PASEO Cabriolet (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54C) 10/1996 – 01/1998
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54) 08/1995 – 06/1999
HIACE IV bus (_H1_) 2.8 D (LH105, LH125) 08/1989 – 08/2000
COROLLA (_E9_) 1.6 4WD (AE95) 08/1987 – 08/1989
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 4WD 08/1987 – 08/1989
COROLLA (_E9_) 1.3 (EE90) 05/1987 – 04/1992
COROLLA Liftback (_E9_) 1.3 (EE90) 07/1987 – 04/1992
COROLLA Station Wagon (_E9_) 1.6 4WD (AE95) 02/1988 – 08/1992
COROLLA (_E9_) 1.4 (AE90) 07/1989 – 11/1992
COROLLA Liftback (_E11_) 1.8 (AE112) 09/1998 – 11/2001
COROLLA Compact (_E9_) 1.3 05/1987 – 04/1992
PASEO cupe (_L5_) 1.5 (EL54_, EL54) 08/1995 – 06/1999
COROLLA (_E10_) 1.8 4WD 05/1992 – 07/1995
COROLLA (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 07/1993
COROLLA Compact (_E9_) 1.5 (AE91) 05/1988 – 06/1991
COROLLA Liftback (_E9_) 1.6 (AE92) 05/1987 – 05/1992
COROLLA Compact (_E9_) 1.5 (AE91) 05/1987 – 05/1989
LAND CRUISER 90 (_J9_) 2.8 (LJ90, LJ95) 04/1996 – 05/1999
COROLLA limuzina (_E15_) 1.5 (NZE141) 06/2007 – 05/2012
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 4WD (ZRE144) 08/2007 – 05/2012
COROLLA limuzina (_E15_) 1.5 4WD (NZE144) 08/2007 – 05/2012
COROLLA (_E11_) 2.0 D (CE110_, CE110R) 04/1997 – 02/2000
RAV 4 I Cabrio (_A1_) 2.0 4WD (SXA10) 12/1997 – 06/2000
COROLLA (_E12_) 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) 10/2005 – 12/2006
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZRE142) 10/2006 – 05/2012
COROLLA limuzina (_E15_) 1.4 VVT-i (ZZE150_) 11/2006 – 11/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 VVTi (ZRE142) 08/2010 – 06/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 2.0 VVTi (ZRE153) 08/2010 – 11/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 1.3 VVT-i (NZE140) 03/2008 – 12/2012
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 VVTi (ZZE141_) 08/2007 – 06/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 CNG (ZZE141) 08/2007 – 06/2013
COROLLA combi (_E11_) 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 11/2001
COROLLA combi (_E11_) 1.9 D (WZE110_, WZE110R) 02/2000 – 10/2001
COROLLA combi (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 10/2001
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 D-4D 4WD (KDJ90_, KDJ95_, KDJ90W, KDJ95W) 08/2000 – 08/2002
COROLLA (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110_, CDE110R) 09/2000 – 11/2001
COROLLA (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) 01/2002 – 12/2006
COROLLA combi (_E12_) 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) 01/2002 – 02/2007
COROLLA combi (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) 01/2002 – 08/2007
COROLLA combi (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) 01/2002 – 02/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) 10/2001 – 10/2006
COROLLA limuzina (_E12_) 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) 10/2001 – 03/2008
COROLLA limuzina (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) 01/2002 – 12/2006
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.6 (ZNR10_, ZNR10R) 04/2004 – 03/2009
COROLLA combi (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) 04/2004 – 02/2007
COROLLA combi (_E12_) 1.4 D4-D (NDE120_, NDE120R) 06/2004 – 10/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 1.4 D-4D (NDE120_, NDE120R) 06/2004 – 10/2006
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) 10/2005 – 03/2009
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) 10/2005 – 03/2009
COROLLA (_E12_) 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) 02/2005 – 02/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 (ZZE122) 11/2001 – 10/2006
COROLLA combi (_E12_) 1.8 (ZZE122) 12/2001 – 12/2007
LAND CRUISER 90 (_J9_) 4.2 D 08/1999 – 08/2001
COROLLA limuzina (_E12_) 1.5 (NZE121) 11/2001 – 07/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 (ZZE122) 03/2001 – 07/2005
COROLLA (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110) 08/2000 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 2.2 TD (CDE112) 04/1998 – 10/2001
COROLLA Compact (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110) 08/2000 – 10/2001
COROLLA combi (_E11_) 2.0 D-4D (CDE110) 08/2000 – 10/2001
COROLLA (_E12_) 1.8 VVTi (ZZE122_, ZZE122R) 01/2001 – 12/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) 06/2004 – 07/2007
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.5 (ZER10, NZE121) 03/2004 – 03/2009
COROLLA limuzina (_E12_) 1.3 (NZE120_) 08/2000 – 05/2004
COROLLA limuzina (_E12_) 1.5 G 4WD (ZZE128) 11/2001 – 05/2004
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.4 D-4D (NDE120) 03/2004 – 03/2009
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 (ZZE122) 05/2002 – 05/2004
COROLLA limuzina (_E12_) 1.5 (NZE141) 06/2007 – 07/2007
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 4×4 (ZZE124) 08/2000 – 10/2006
COROLLA limuzina (_E15_) 2.2 D-4D (AUR10) 11/2006 – 12/2012
COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.8 03/2004 – 03/2009
COROLLA (_E11_) 1.3 (EE110) 05/1997 – 10/2001
COROLLA (_E11_) 1.8 (AE112) 04/1997 – 06/2002
COROLLA (_E12_) 1.8 4WD (ZZE124) 01/2001 – 02/2007
COROLLA limuzina (_E15_) 2.0 D-4D (ADE150) 11/2006 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 Dual VVTi (ZRE141, ZRE151) 01/2007 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.3 (NRE150) 12/2008 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 (ZRE151) 11/2006 – 11/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 1.4 D-4D (NDE150) 10/2006 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZRE142, ZRE152) 10/2006 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 VVTi (ZRE142) 01/2008 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 (ZZE131) 09/2004 – 12/2006
COROLLA limuzina (_E15_) 2.0 (ZRE143) 07/2010 – 06/2013
COROLLA (_E11_) 1.8 (ZZE110) 09/1999 – 06/2002
COROLLA limuzina (_E12_) 1.8 (ZZE130) 09/2002 – 12/2005
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 D-4D (KDJ90, KDJ95, KZJ9_, LJ9_, RZJ9_, VZJ9_) 02/2000 – 08/2002
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 VVTi (ZRE141_, ZRE151_) 07/2010 – 05/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 Flex (ZZE142_) 05/2007 – 12/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 2.0 VVTi Flexfuel (ZRE143) 04/2010 – 12/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZZE142_, ZZE142R) 12/2007 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 VVTi (ZZE142) 10/2006 – 06/2010
COROLLA limuzina (_E15_) 2.4 (AZE141) 01/2008 – 07/2014
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 VVTi (ZZE141) 12/2007 – 06/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 2.0 VVTi (ZRE143) 08/2010 – 11/2013
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZRE142) 08/2010 – 11/2013
YARIS (_P15_) 1.2 (NSP152_) 10/2013 – –
YARIS (_P15_) 1.5 (NCP150_) 03/2014 – –
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZRE142) 08/2008 – 04/2012
COROLLA limuzina (_E15_) 1.8 (ZZE142) 10/2006 – 12/2009
COROLLA (_E11_) 1.8 (AE112_) 10/1997 – 10/2001
COROLLA limuzina (_E12_) 1.5 (NZE121, NZE120, ZZE123, ZZA120) 10/2001 – 10/2007
YARIS (_P15_) 1.5 (NCP150_, NSP151_) 03/2014 – –
COROLLA (_E11_) 1.6 (AE111) 05/1995 – 02/2000
YARIS (_P15_) 1.3 (NSP150_) 04/2016 – –
RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11) 07/1996 – 06/2000
YARIS (_P15_) 1.5 (NSP151) 04/2016 – –
YARIS (_P15_) 1.3 Dual VVTi Flex (NSP150_) 06/2018 – 12/2021
YARIS (_P15_) 1.5 Dual VVTi Flex (NSP151_) 06/2018 – –
YARIS (_P15_) 1.3 (NCP151_, NCP151R) 10/2013 – 09/2016
COROLLA combi (_E12_) 1.8 Flex (ZZE122) 05/2007 – 12/2008
COROLLA limuzina (_E15_) 1.6 VVTi (ZRE151) 03/2007 – 12/2010
COROLLA (_E11_) 1.6 4WD (AE114) 06/1995 – 07/2000
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ95) 03/2000 – 02/2003
COROLLA (_E11_) 1.5 (AE110) 06/1996 – 07/2000
YARIS (_P15_) 1.2 VVT-iE Flex (NSP152_) 11/2019 – –
AYGO (_B4_) 1.0 (KGB40) 05/2014 – –
AYGO (_B4_) 1.2 (PAB40) 05/2014 – –
AYGO (_B4_) 1.0 VVTi (KGB40) 03/2018 – –
RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10, SXA11) 01/1994 – 09/1999
RAV 4 I (_A1_) Electric EV (BEA11) 06/1995 – 09/1999
RAV 4 I (_A1_) 2.0 (SXA15G, SXA16_, SXA16G) 06/1997 – 09/1999
RAV 4 I (_A1_) 2.0 4WD (SXA10) 01/1994 – 09/1999
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.4 i 24V (VZJ90_, VZJ95_, VZJ90R, VZJ95R, VZJ90W,… 03/1996 – 08/2002
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ90, KZJ95) 04/1995 – 07/2000
LAND CRUISER 90 (_J9_) 2.7 (RZJ95, RZJ90) 06/1995 – 08/2002
LAND CRUISER 90 (_J9_) 3.0 TD (KZJ90_, KZJ95_, KZJ90R, KZJ95R, KZJ90W, KZJ95W) 04/1996 – 12/2002
MR2 III (ZZW3_) 1.8 16V VT-i (ZZW30) 10/1999 – 06/2007
PRIUS limuzina (_W1_) 1.5 Hybrid (NHW11) 09/2000 – 12/2003

VAUXHALL

Model Motor Perioada
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 03/1992 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 09/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 09/1991 – 12/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.6 i 03/1992 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 TD 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 12/1991 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.8 i 16V 09/1994 – 02/1998
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CAVALIER Mk II limuzina (J82) 1.6 S 09/1981 – 08/1988
CAVALIER Mk II limuzina (J82) 2.0 i 09/1986 – 08/1988
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.6 09/1988 – 05/1993
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.7 TD 09/1988 – 11/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 1.8 09/1988 – 08/1995
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 09/1988 – 10/1990
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 09/1988 – 08/1992
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 SRi 16V 09/1992 – 08/1995
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
CORSA Mk II (C) (X01) 1.4 Twinport (F08, F68) 06/2003 – 10/2006
CALIBRA (C89) 2.0 i 4×4 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 4×4 02/1994 – 07/1997
CORSA Mk I (B) (S93) 1.0 i 12V 11/1996 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.2 i 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i S 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.4 i 16V 09/1994 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.6 GSI 16V 03/1993 – 09/2000
CORSA Mk I (B) (S93) 1.5 D 12/1992 – 12/1996
CORSA Mk I (B) (S93) 1.5 TD 03/1993 – 10/1996
TIGRA Mk I (S93) 1.4 16V 07/1994 – 12/2000
TIGRA Mk I (S93) 1.6 16V 07/1994 – 12/2000
FRONTERA Mk I (A) Sport (U92) 2.0 i 03/1992 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.4 i 03/1992 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.2 i 03/1995 – 10/1998
FRONTERA Mk I (A) (U92) 2.3 TD 09/1991 – 06/1998
COMBO Mk I (B) (S93) 1.7 D 07/1994 – 10/2001
CAVALIER Mk II hatchback (J82) 1.6 S 09/1981 – 08/1988
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.4 i 03/1991 – 02/1998
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 09/1988 – 10/1990
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 11/1996 – 09/2000
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 i 16V (F35) 10/1995 – 01/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i V6 (F35) 11/1996 – 08/2000
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.7 CDTI 01/2008 – 11/2014
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
FRONTERA Mk II (B) (U99) 2.2 i 10/1998 – 10/2004
FRONTERA Mk II (B) (U99) 3.2 i 10/1998 – 10/2004
FRONTERA Mk II (B) (U99) 2.2 DTI 10/1998 – 09/2004
MERIVA A (X03) 1.7 DTI 06/2003 – 06/2010
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.4 16V (F08, F48) 02/1998 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 02/1998 – 09/2000
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 16V (F08, F48) 02/1998 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.8 16V (F08, F48) 02/1998 – 09/2000
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.0 16V (F08) 02/1998 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.7 TD (F08, F48) 02/1998 – 08/2000
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.0 DI (F48) 02/1998 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) limuzina (T98) 1.8 16V 02/1998 – 07/2004
ASTRA Mk IV (G) limuzina (T98) 2.0 DI 02/1998 – 07/2004
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 CNG 16V 06/2006 – 02/2012
CORSA Mk II (C) (X01) 1.2 Twinport (F08, F68) 07/2004 – 10/2006
ASTRA Mk IV (G) cupe (T98) 1.6 16V 03/2000 – 08/2005
ZAFIRA A (T98) 1.8 Dualfuel 09/2000 – 08/2005
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 CNG 16V 04/2005 – 02/2012
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.3 CDTI 16V 09/2004 – 02/2012
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
ZAFIRA A (T98) 1.6 16V 04/1999 – 08/2005
ZAFIRA A (T98) 1.8 16V 05/1999 – 08/2000
ZAFIRA A (T98) 2.0 DI 16V 10/1999 – 08/2005
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.4 i 16V 02/1996 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 1.7 TD 08/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) hatchback (T92) 2.0 i 16V 01/1994 – 02/1998
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 Si 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 D 03/1991 – 12/1994
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.7 TD 01/1994 – 02/1998
ASTRA Mk IV (G) cupe (T98) 2.2 16V 03/2000 – 08/2005
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i 4×4 01/1991 – 10/1992
CAVALIER Mk III hatchback (J89) 1.8 i Cat 03/1990 – 11/1995
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 D (FD) 10/1998 – 09/2000
VECTRA (B) combi (J96) 2.5 i GSi (F35) 05/1998 – 09/1999
ASTRAVAN Mk III (F) caroserie inchisa/combi (T92) 1.7 TD (F70) 09/1994 – 08/1998
CORSAVAN Mk I (B) Caseta/ Hatchback (S93) 1.7 D 01/1994 – 09/2000
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 06/2011 – 12/2013
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 11/2011 – –
ASTRA Mk III (F) combi (T92) 1.6 i 16V 01/1994 – 02/1998
ASTRAVAN Mk IV (G) caroserie inchisa/combi (T98) 1.7 TD 08/1998 – 08/2006
ASTRAVAN Mk IV (G) caroserie inchisa/combi (T98) 2.0 DI 08/1998 – 08/2006
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.0 DTI 16V (F48) 08/1999 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) limuzina (T98) 2.0 DTI 16V 02/1998 – 07/2004
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
CAVALIER Mk III limuzina (J89) 2.0 i Cat 09/1988 – 11/1995
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.4 16V 10/2001 – 05/2007
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.7 DTI 16V (F08, F48) 02/2000 – 05/2005
CORSA Mk I (B) (S93) 1.2 i 16V 03/1998 – 09/2000
AGILA Mk I (A) (H00) 1.0 12V 09/2000 – 08/2005
AGILA Mk I (A) (H00) 1.2 16V 09/2000 – 03/2008
CORSA Mk II (C) (X01) 1.0 12V (F08, F68) 09/2000 – 10/2003
CORSA Mk II (C) (X01) 1.2 16V (F08, F68) 09/2000 – 10/2006
CORSA Mk II (C) (X01) 1.8 16V (F08, F68) 08/2000 – 09/2006
CORSA Mk II (C) (X01) 1.7 DI 16V (F08, F68) 08/2000 – 09/2006
CORSA Mk II (C) (X01) 1.7 DTI 16V (F08, F68) 08/2000 – 09/2006
ASTRA Mk IV (G) cupe (T98) 1.8 16V 09/2000 – 08/2005
CORSA Mk II (C) (X01) 1.4 16V (F08, F68) 09/2000 – 10/2006
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/2000 – 03/2002
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 DTI 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.2 i 16V (F35) 08/1995 – 10/2001
VECTRA (B) combi (J96) 2.6 i V6 (F35) 09/2000 – 03/2002
ZAFIRA A (T98) 1.8 16V 09/2000 – 08/2005
ZAFIRA A (T98) 2.2 16V 11/1998 – 08/2004
ZAFIRA A (T98) 2.0 DTI 16V 04/1999 – 08/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 09/2000 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.8 16V (F08, F48) 09/2000 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) limuzina (T98) 1.6 09/2000 – 05/2005
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.2 16V (F08, F48) 03/2001 – 05/2005
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – 05/2010
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
ASTRA Mk IV (G) Cabriolet (T98) 1.8 16V 03/2001 – 10/2005
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V (F08) 09/2000 – 06/2006
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DI 16V (F08) 09/2000 – 06/2006
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.7 DTI 16V (F08) 09/2000 – 06/2006
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 DI 16V 09/2001 – 11/2011
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 10/2001 – 11/2011
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 DTI 16V 10/2001 – 11/2011
ZAFIRA A (T98) 2.0 GSI Turbo 09/2001 – 06/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.0 SRI Turbo (F08) 11/2001 – 05/2005
MERIVA A (X03) 1.6 i 01/2003 – 06/2010
MERIVA A (X03) 1.6 i 16V 01/2003 – 09/2005
MERIVA A (X03) 1.8 i 16V 05/2003 – 06/2010
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.7 CDTI 16V (F08, F48) 04/2003 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 Dualfuel (F08, F48) 09/2002 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.8 16V Dualfuel (F08, F48) 09/2002 – 05/2005
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.4 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
CORSA Mk II (C) (X01) 1.7 CDTI 16V (F08, F68) 08/2000 – 09/2006
MERIVA A (X03) 1.7 CDTi 09/2003 – 08/2005
CORSA Mk II (C) (X01) 1.3 CDTI 16V (F08, F68) 10/2003 – 04/2007
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.3 CDTI 16V (F08) 04/2004 – 06/2006
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
CORSA Mk II (C) (X01) 1.2 16V Dualfuel (F08) 08/2001 – 10/2006
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V Dualfuel (F08) 08/2001 – 06/2006
TIGRA TwinTop (X04) 1.4 06/2004 – 08/2009
TIGRA TwinTop (X04) 1.8 06/2004 – 08/2009
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.4 i 16V 01/2004 – 11/2011
TIGRA TwinTop (X04) 1.3 CDTI 06/2004 – 08/2009
BRAVA pick-up (TF0, TF1) 2.5 DTI 4×4 08/2001 – 12/2002
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.3 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.4 (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.8 (L35) 10/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 2.0 Turbo (L35) 08/2004 – 10/2010
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.3 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI 16V (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.9 CDTI (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 2.0 Turbo (L48) 01/2004 – 05/2009
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.6 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.8 04/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.2 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.9 CDTI 07/2005 – 11/2014
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.6 (L67) 09/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.8 (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 Turbo (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.7 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 02/2005 – 11/2010
MERIVA A (X03) 1.3 CDTI 01/2003 – 10/2009
MERIVA A (X03) 1.6 Turbo 05/2006 – 06/2010
MERIVA A (X03) 1.4 16V Twinport 01/2003 – 06/2010
AGILA Mk I (A) (H00) 1.0 12V 02/2000 – 11/2006
AGILA Mk I (A) (H00) 1.2 16V Twinport 07/2004 – 11/2006
MERIVA A (X03) 1.6 i 16V Twinport 05/2003 – 06/2010
CORSA Mk II (C) (X01) 1.0 12V (F08, F68) 11/2003 – 10/2006
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.3 CDTI 16V 10/2005 – 11/2011
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.7 CDTI 16V 12/2004 – 11/2011
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.0 07/2005 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 2.0 01/2006 – 11/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.9 CDTI 07/2005 – 11/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.6 12/2007 – 11/2014
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 2.0 (L67) 02/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 (L08) 10/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.9 CDTi (L08) 08/2005 – 11/2010
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.6 03/2005 – –
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTi 03/2005 – 07/2006
ZAFIRA A (T98) 2.0 06/2002 – 06/2005
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.4 (F08) 11/2003 – 06/2006
COMBO Mk II (C) Autoutilitară/limuzină spațioasă (F25) 1.6 09/2001 – 10/2004
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.8 (L48) 01/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2009
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.6 (L35) 08/2004 – 03/2011
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 04/2003 – 07/2006
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.6 i 16V (L67) 10/2006 – 08/2011
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.7 CDTI 04/2009 – 11/2014
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.8 (L67) 05/2008 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.8 i 16V (L08) 03/2007 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.8 (L35) 12/2005 – 10/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 2.0 VXR (L08) 02/2009 – 11/2010
ZAFIRA A (T98) 1.6 CNG 09/2001 – 06/2005
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.3 CDTi (L08) 04/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.7 CDTi (L48) 01/2004 – 03/2011
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTi (L35) 08/2004 – 10/2012
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 2.0 Turbo (L67) 01/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) TwinTop (A04) 1.9 CDTi (L67) 01/2006 – 11/2010
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.3 CDTi 08/2005 – –
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.4 i 03/2005 – –
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.9 CDTi 03/2005 – 11/2011
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.9 CDTi 03/2005 – 11/2011
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.4 i 16V (L08) 03/2005 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.6 i 16V (L08) 12/2006 – 11/2010
ASTRA Mk V (H) Sport Hatch (A04) 1.7 CDTi (L08) 02/2007 – 11/2009
ASTRAVAN Mk V (H) caroserie inchisa/combi (A04) 1.7 CDTI 03/2005 – 11/2011
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI 01/2006 – 07/2014
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
ASTRA Mk IV (G) limuzina (T98) 1.6 Dualfuel 07/2000 – 05/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 Dualfuel (F08) 07/2000 – 05/2005
ZAFIRA A (T98) 1.6 Dualfuel 11/1998 – 08/2005
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.7 CDTI (L35) 08/2004 – 05/2009
ASTRA Mk V (H) (A04) 1.6 Turbo (L48) 09/2006 – 09/2009
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 Dualfuel (F35) 09/2000 – 03/2002
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 (F08, F48) 12/2002 – 05/2005
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
ZAFIRA Mk II (B) (A05) 1.8 04/2013 – 11/2014
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.2 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.4 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.4 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.0 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.0 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.3 CDTi 08/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.3 CDTi 08/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
CORSAVAN Mk IV (E) Caseta/ Hatchback (X15) 1.2 10/2014 – –
CORSAVAN Mk IV (E) Caseta/ Hatchback (X15) 1.3 CDTi 10/2014 – –
CORSAVAN Mk IV (E) Caseta/ Hatchback (X15) 1.3 CDTi 10/2014 – –
VIVA (C16) 1.0 01/2015 – 03/2018
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.6 VXR 04/2015 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.4 07/2015 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
CORSA Mk IV (E) (X15) 1.4 09/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI 08/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, EV) 05/2014 – –
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 Dualfuel (F08, F48) 09/1999 – 08/2004
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 11/2016 – –
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 2.0 (F08) 08/2002 – 05/2005
MERIVA A (X03) 1.3 CDTI 04/2005 – 06/2010
COMBO Mk I (B) (S93) 1.4 16V 08/1999 – 10/2001
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.2 (75) 03/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.6 Turbo D (75) 03/2017 – 05/2018
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.6 Turbo D (75) 03/2017 – 05/2018
VECTRA (B) combi (J96) 1.8 i 16V (F35) 09/1996 – 09/2000
VIVA (C16) 1.0 LPG 06/2015 – 03/2018
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.4 16V Dualfuel (F08, F48) 09/1999 – 06/2003
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.6 Dualfuel (F08, F48) 02/1998 – 12/2000
ASTRAVAN Mk IV (G) caroserie inchisa/combi (T98) 1.6 Dualfuel 02/1998 – 12/2000
ASTRAVAN Mk IV (G) caroserie inchisa/combi (T98) 1.6 Dualfuel 09/2000 – 10/2004
ASTRAVAN Mk IV (G) caroserie inchisa/combi (T98) 1.6 Dualfuel 16V 10/2004 – 12/2005
ASTRA Mk IV (G) hatchback (T98) 1.8 16V Dualfuel (F08, F48) 07/2002 – 12/2003
ASTRA Mk V (H) combi (A04) 1.9 CDTi 16V (L35) 08/2004 – 03/2009
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V Dualfuel (F08) 07/2004 – 12/2005
CORSAVAN Mk II (C) Caseta/ Hatchback (X01) 1.2 16V (F08) 07/2004 – 11/2006
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
FRONTERA Mk II (B) (U99) 2.2 DTI 09/2000 – 10/2004
VECTRA (B) combi (J96) 2.0 Dualfuel (F35) 10/1998 – 01/2001
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17) 1.5 Turbo D (75) 06/2018 – –
VIVA (C16) 1.0 01/2018 – 03/2019
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.5 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.2 06/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.5 D 08/2018 – –
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2021
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.6 D 06/2018 – 04/2020
COMBO Mk IV (E) Autoutilitară/limuzină spațioasă (K9) 1.2 02/2019 – –
COMBO Mk IV (E) Life (K9) 1.2 07/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 1.5 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C caroserie (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO C Platform Cabin (K0) 2.0 03/2019 – –
VIVARO LIFE bus (K0) 1.5 03/2019 – –
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTi 06/2010 – 11/2014
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTi 06/2010 – 06/2015
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.3 CDTI 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.7 CDTI 06/2010 – 01/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 06/2010 – 10/2013
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.4 LPG 06/2011 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 08/2013 – 01/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTi 07/2014 – 03/2017
MERIVA Mk II (B) (S10) 1.6 CDTI 01/2014 – 01/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 10/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 11/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 05/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 05/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.4 (68) 04/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.4 (69) 04/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Biturbo CDTI (68) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (68) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI (69) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (69) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.8 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.8 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Turbo (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.8 V6 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 Turbo 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.6 Turbo (68) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.6 Turbo (69) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.8 VXR (69) 07/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.8 VXR (68) 07/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI 4×4 (68) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 CDTI 4×4 (69) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo 4×4 (69) 09/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 1.4 LPG (69) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 1.4 LPG (68) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) hatchback (G09) 2.0 CDTI (68) 03/2012 – 03/2016
INSIGNIA Mk I (A) limuzina (G09) 2.0 Turbo (69) 09/2011 – 05/2017
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.4 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.6 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.4 Turbo 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.3 CDTi 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.7 CDTi 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.7 CDTi 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 2.0 CDTi 10/2010 – 06/2011
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.6 Turbo 10/2010 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.7 CDTi 06/2011 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 2.0 CDTi 08/2011 – 10/2015
ZAFIRA Mk III (P12) 1.4 (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 1.4 (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 1.6 CNG (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 1.8 (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 1.8 (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 2.0 CDTi (75) 10/2011 – 08/2018
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.4 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 2.0 CDTi 11/2011 – –
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.6 CDTi 11/2011 – –
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 2.0 BiTurbo CDTI 12/2012 – 10/2015
ZAFIRA Mk III (P12) 2.0 BiTurbo CDTI (75) 11/2012 – 08/2018
ZAFIRA Mk III (P12) 1.6 CDTi (75) 03/2013 – 08/2018
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.6 CDTi 01/2014 – 10/2015
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.6 CDTi 01/2014 – 10/2015
ZAFIRA Mk III (P12) 2.0 CDTi (75) 01/2015 – 08/2018
COMBO Mk III (D) Autoutilitară/limuzină spațioasă (X12) 1.3 CDTi 03/2016 – –
ZAFIRA Mk III (P12) 1.6 CDTi (75) 10/2016 – 08/2018
ASTRA Mk VI (J) combi (P10) 1.4 10/2010 – 10/2015
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.6 07/2008 – 07/2012
ZAFIRA Mk III (P12) 1.6 SIDI (75) 07/2013 – 08/2018
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 11/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 05/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.4 (35) 04/2011 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI (35) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Biturbo CDTI 4×4 (35) 03/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.8 (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.8 V6 Turbo (35) 08/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 12/2014
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 Turbo 4×4 (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.6 Turbo (35) 01/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.8 VXR (35) 07/2009 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI 4×4 (35) 07/2008 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 1.4 LPG (35) 07/2012 – 05/2017
INSIGNIA Mk I (A) Sports Tourer (G09) 2.0 CDTI (35) 03/2012 – 03/2016
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi FWD 12/2010 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 4×4 12/2010 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.2 CDTi 4×4 12/2010 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.4 12/2010 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.4 4×4 12/2010 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.4 4×4 08/2006 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 4×4 08/2006 – 04/2015
AGILA Mk II (B) (H08) 1.0 12V 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.2 i 16V 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.3 CDTI 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.2 i 16V 01/2008 – 11/2014
AGILA Mk II (B) (H08) 1.0 i 08/2011 – 11/2014
ANTARA A (L07) 2.4 LPG 4×4 08/2006 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.4 08/2006 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.0 CDTi 08/2006 – 04/2015
ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 08/2006 – 04/2015
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.4 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.6 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 2.0 CDTi 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.4 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.4 10/2011 – 04/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.7 CDTi 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.7 CDTi 10/2011 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 2.0 VXR 04/2012 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 2.0 BiTurbo CDTI 12/2012 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.6 SIDI 09/2013 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.6 CDTi 07/2014 – 10/2018
ASTRA Mk VI (J) GTC (P10) 1.6 CDTi 07/2014 – 10/2018
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.0 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 Turbo 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 Turbo 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.0 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.4 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.4 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 Turbo 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 CDTi 07/2015 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 CDTi 11/2015 – –
GRANDLAND X / GRANDLAND (A18) 1.2 Turbo (75) 06/2017 – –
GRANDLAND X / GRANDLAND (A18) 1.6 Turbo D (75) 06/2017 – 07/2021
GRANDLAND X / GRANDLAND (A18) 2.0 D (75) 10/2017 – 07/2021
ASTRA Mk VII (K) (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – –
ASTRA Mk VII (K) combi (B16) 1.6 BiTurbo 08/2018 – –
GRANDLAND X / GRANDLAND (A18) 1.5 Turbo D (75) 04/2018 – –
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 03/1987 – 09/1990
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3.0 3000 24V 09/1989 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 09/1987 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 1.8 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.0 i 09/1986 – 03/1994
CARLTON Mk III combi (V87) 2.3 D 09/1986 – 03/1994
NOVA hatchback (S83) 1.2 S 05/1983 – 02/1990
NOVA hatchback (S83) 1.3 S 05/1983 – 10/1989
CALIBRA (C89) 2.0 i 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 06/1990 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 06/1990 – 02/1994
CALIBRA (C89) 2.0 i 16V 4×4 06/1990 – 02/1994
CALIBRA (C89) 2.0 i Turbo 4×4 03/1992 – 07/1997
CALIBRA (C89) 2.5 i V6 04/1993 – 07/1997
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 Cat 03/1988 – 03/1994
CARLTON Mk III limuzina (V87) 3000 24V 09/1989 – 03/1994
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 10/2006 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.8 16V 04/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.2 16V 01/2002 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.0 DTI 16V 04/2002 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.2 DTI 16V 04/2002 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 3.2 V6 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.8 16V 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.2 16V 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.2 DTI 16V 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.8 16V Dualfuel 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.8 16V Dualfuel 04/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.0 16V Turbo 03/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.0 16V Turbo 01/2000 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.9 CDTI 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.9 CDTI 04/2002 – 09/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 08/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.8 16V 10/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.0 16V Turbo 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.9 CDTI 04/2004 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.9 CDTI 16V 04/2004 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.0 DTI 16V 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.2 DTI 16V 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 3.2 V6 10/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 3.0 V6 CDTI 10/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) (Z02) 3.0 V6 CDTI 06/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) (Z02) 3.2 V6 06/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 3.0 V6 CDTI 06/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.2 direct 10/2003 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 2.2 direct 01/2002 – 10/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.2 direct 10/2003 – 08/2005
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.0 DTI 16V 08/2002 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 02/2006 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 08/2006
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 1.8 01/2006 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2005 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 2.8 V6 Turbo 08/2006 – 05/2009
VECTRA Mk II (C) combi (Z02) 3.0 CDTi 08/2005 – 07/2008
VECTRA Mk II (C) GTS (Z02) 2.8 V6 Turbo 10/2006 – 05/2009
NOVA hatchback (S83) 1.0 05/1983 – 03/1993
NOVA hatchback (S83) 1.4 S 01/1990 – 03/1993
NOVA hatchback (S83) 1.5 TD 01/1990 – 03/1993
NOVA hatchback (S83) 1.6 GSI 05/1988 – 03/1992
NOVA hatchback (S83) 1.2 09/1989 – 03/1993
NOVA hatchback (S83) 1.2 N 01/1990 – 03/1993

VOLVO

Model Motor Perioada
240 (P242, P244) 2.1 08/1980 – 07/1984
240 (P242, P244) 2.3 08/1980 – 07/1984
240 (P242, P244) 2.3 08/1986 – 07/1987
240 (P242, P244) 2.3 08/1983 – 07/1985
240 (P242, P244) 2.4 Diesel 08/1978 – 07/1985
240 (P242, P244) 2.3 i Cat 08/1986 – 07/1993
240 Kombi (P245) 2.3 08/1980 – 07/1984
240 Kombi (P245) 2.3 08/1986 – 07/1987
240 Kombi (P245) 2.4 Diesel 04/1979 – 08/1993
240 Kombi (P245) 2.3 i Cat 08/1986 – 07/1993
340-360 (343, 345) 1.4 08/1979 – 07/1983
340-360 (343, 345) 1.4 08/1975 – 07/1983
340-360 (343, 345) 1.4 08/1983 – 07/1986
740 (744) 2.3 08/1984 – 07/1990
740 (744) 2.3 08/1984 – 12/1992
740 (744) 2.4 Diesel 08/1984 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.3 08/1985 – 12/1989
740 Kombi (745) 2.3 09/1985 – 07/1990
740 Kombi (745) 2.3 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.4 Diesel 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 08/1987 – 07/1992
760 (704, 764) 2.8 08/1981 – 07/1988
760 (704, 764) 2.4 Turbo Diesel 08/1982 – 07/1987
340-360 (343, 345) 1.4 08/1986 – 12/1988
340-360 (343, 345) 1.7 08/1985 – 07/1991
340-360 (343, 345) 1.6 Diesel 08/1984 – 07/1991
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1982 – 07/1984
340-360 (343, 345) 2.0 08/1986 – 07/1988
480 (482) 1.7 Turbo 08/1987 – 07/1996
480 (482) 1.7 08/1989 – 07/1996
480 (482) 2.0 08/1992 – 09/1995
440 (445) 1.7 09/1988 – 12/1996
440 (445) 1.7 09/1988 – 12/1996
440 (445) 1.7 08/1989 – 12/1996
440 (445) 1.8 08/1991 – 07/1996
460 (464) 1.7 Turbo 08/1989 – 07/1996
460 (464) 1.7 08/1989 – 07/1992
460 (464) 1.8 08/1991 – 07/1996
460 (464) 2.0 08/1992 – 07/1995
940 (944) 2.0 01/1992 – 07/1994
940 (944) 2.3 08/1990 – 12/1994
940 Kombi (945) 2.0 01/1992 – 07/1994
940 Kombi (945) 2.3 08/1990 – 12/1994
960 (964) 2.9 08/1990 – 07/1994
940 Kombi (945) 2.3 Turbo 08/1990 – 07/1994
960 Kombi (965) 2.9 08/1990 – 07/1994
850 (854) 2.0 06/1991 – 12/1996
850 (854) 2.4 06/1991 – 07/1994
850 (854) 2.4 08/1991 – 12/1996
850 combi (855) 2.4 09/1992 – 12/1996
960 II (964) 2.5 07/1994 – 12/1996
940 II (944) 2.3 08/1994 – 10/1998
940 II combi (945) 2.3 08/1994 – 10/1998
940 II combi (945) 2.3 Turbo 08/1994 – 10/1998
460 (464) 1.9 Turbo-Diesel 07/1994 – 07/1996
440 (445) 1.9 Turbo-Diesel 07/1994 – 12/1996
940 Kombi (945) 2.3 08/1992 – 07/1994
940 (944) 2.3 08/1992 – 07/1994
850 combi (855) 2.0 08/1994 – 12/1996
850 (854) 2.0 08/1994 – 12/1996
940 II combi (945) 2.3 ti 01/1995 – 10/1998
850 combi (855) 2.4 08/1992 – 07/1994
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1984 – 07/1986
480 (482) 1.7 04/1986 – 07/1989
850 combi (855) 2.5 TDI 08/1995 – 12/1996
S40 I (644) 1.8 07/1995 – 08/1999
S40 I (644) 2.0 07/1995 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 2.0 07/1995 – 06/2004
850 combi (855) 2.0 02/1993 – 12/1996
850 combi (855) 2.4 08/1994 – 12/1996
S40 I (644) 1.9 TD 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 1.9 TD 07/1995 – 08/1999
440 (445) 1.6 09/1988 – 12/1996
340-360 limuzina (344) 1.4 08/1986 – 12/1988
460 (464) 1.6 07/1992 – 07/1996
V60 I (155) 2.0 T 07/2010 – 12/2012
V60 I (155) D3 / D4 07/2010 – 12/2014
V60 I (155) D5 07/2010 – 12/2011
V60 I (155) D5 AWD 07/2010 – 12/2011
V60 I (155) T3 09/2010 – 12/2015
V60 I (155) T4 09/2010 – 12/2015
V60 I (155) T5 09/2010 – 12/2014
V60 I (155) T6 AWD 07/2010 – 12/2015
XC60 I SUV (156) T5 09/2010 – 02/2017
240 (P242, P244) 2.0 09/1978 – 08/1983
C30 (533) D2 10/2010 – 12/2012
C30 (533) D3 10/2010 – 12/2012
C30 (533) D4 10/2010 – 12/2012
940 (944) 2.4 Turbo Diesel 08/1990 – 12/1994
S40 I (644) 2.0 07/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 2.0 07/1995 – 08/1999
740 (744) 2.3 08/1983 – 07/1984
V50 (545) D4 10/2010 – 12/2012
V50 (545) D3 10/2010 – 12/2012
S70 (874) 2.0 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.4 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.4 01/1997 – 11/2000
S70 (874) 2.5 TDI 01/1997 – 11/2000
V70 I (875, 876) 2.0 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 03/2000
V70 I (875, 876) 2.4 12/1995 – 05/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.4 Turbo AWD 04/1996 – 12/2000
V70 I (875, 876) 2.5 TDI 12/1995 – 12/2000
V90 I combi (965) 2.9 01/1997 – 12/1998
V90 I combi (965) 2.9 01/1997 – 12/1998
340-360 limuzina (344) 2.0 08/1983 – 07/1984
V70 I (875, 876) 2.3 Turbo 12/1995 – 03/2000
S40 I (644) 1.6 09/1995 – 08/1999
V40 combi (645) 1.6 12/1995 – 08/1999
850 (854) T5 08/1993 – 07/1996
850 combi (855) T5 02/1993 – 12/1996
C70 I cupe (872) T-5 03/1997 – 09/2002
460 (464) 1.7 09/1988 – 07/1996
740 (744) 2.4 TD 08/1984 – 07/1990
740 (744) 2.0 08/1985 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.0 08/1985 – 07/1992
S40 I (644) 1.9 T4 05/1997 – 07/2000
V40 combi (645) 1.9 T4 05/1997 – 07/2000
S80 I (184) 2.9 05/1998 – 07/2006
S80 I (184) T6 05/1998 – 12/2001
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
S80 I (184) 2.5 TDI 01/1999 – 07/2006
XC90 I (275) D5 AWD 01/2011 – 12/2014
S40 II (544) 2.0 F 10/2009 – 12/2012
V60 I (155) 1.6 DRIVe 02/2011 – 12/2015
V60 I (155) D5 04/2011 – 12/2015
V60 I (155) D5 AWD 04/2011 – 12/2015
XC60 I SUV (156) D5 AWD 04/2011 – 12/2015
V70 I (875, 876) 2.4 06/1998 – 12/1999
S80 I (184) 2.4 01/1999 – 07/2006
V40 combi (645) 2.0 T 10/1997 – 07/2000
S40 I (644) 1.9 DI 03/1999 – 07/2000
V40 combi (645) 1.9 DI 03/1999 – 07/2000
S40 I (644) 2.0 T 10/1997 – 12/2003
S40 I (644) 1.8 i 03/1998 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 i 03/1998 – 06/2004
XC90 I (275) 3.2 AWD 04/2010 – 09/2014
S40 I (644) 1.6 03/1999 – 12/2003
V40 combi (645) 1.6 03/1999 – 06/2004
S40 I (644) 1.8 03/1999 – 12/2003
V40 combi (645) 1.8 03/1999 – 06/2004
V60 I (155) T4F 04/2011 – 12/2015
XC60 I SUV (156) D5 06/2011 – 02/2017
XC70 I Cross Country (295) 2.4 T XC AWD 03/2000 – 09/2002
V70 II (285) T5 11/1999 – 12/2004
V70 II (285) 2.4 T 11/1999 – 08/2003
V70 II (285) 2.5 TDI 11/1999 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 03/2000 – 08/2007
S40 I (644) 1.9 DI 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 1.9 DI 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 2.0 T4 07/2000 – 12/2003
S40 I (644) 2.0 T 07/2000 – 06/2001
V40 combi (645) 1.9 DI 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 1.9 DI 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 2.0 T4 07/2000 – 06/2004
V40 combi (645) 2.0 T 07/1999 – 06/2004
240 Kombi (P245) 2.1 08/1980 – 07/1984
S60 I (384) 2.4 07/2000 – 04/2010
S60 I (384) 2.4 11/2000 – 04/2010
S60 I (384) 2.4 T 07/2000 – 04/2010
S60 I (384) T5 07/2000 – 04/2010
S80 I (184) D5 08/2001 – 07/2006
V70 II (285) D5 01/2001 – 12/2008
V70 II (285) 2.4 Bifuel (CNG) 09/2001 – 08/2007
S60 I (384) D5 01/2001 – 04/2010
C70 I Cabriolet (873) 2.0 T 03/2000 – 10/2005
S60 I (384) 2.0 T 07/2000 – 04/2010
S40 I (644) 1.8 i 06/2001 – 12/2003
V70 II (285) 2.0 T 11/1999 – 08/2007
V70 II (285) 2.4 T AWD 09/2001 – 08/2002
S40 I (644) 2.0 T 06/2001 – 12/2003
V40 combi (645) 2.0 T 06/2001 – 06/2004
XC90 I (275) 2.5 T AWD 10/2002 – 09/2014
XC90 I (275) T6 AWD 10/2002 – 12/2006
XC90 I (275) D5 AWD 10/2002 – 12/2006
V70 II (285) 2.4 D 07/2001 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) D5 XC AWD 09/2002 – 08/2007
V70 II (285) R 2,5 T AWD 03/2003 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) 2.5 T XC AWD 09/2002 – 08/2007
740 (744) 2.3 08/1984 – 07/1986
V70 II (285) 2.5 T AWD 07/2002 – 08/2007
S60 I (384) 2.4 D 05/2001 – 04/2010
V70 II (285) D5 AWD 07/2002 – 08/2007
S40 II (544) 2.4 01/2004 – 12/2010
V50 (545) 2.4 04/2004 – 12/2010
V50 (545) 2.4 04/2004 – 12/2010
S40 II (544) 2.4 01/2004 – 12/2012
S40 II (544) 2.0 D 01/2004 – 12/2010
V50 (545) 2.0 D 04/2004 – 12/2010
S60 I (384) 2.5 T 01/2003 – 04/2010
S40 II (544) 1.8 04/2004 – 12/2010
V50 (545) 1.8 04/2004 – 12/2010
V70 II (285) 2.5 T 07/2001 – 08/2007
V70 II (285) T5 04/2004 – 08/2007
XC90 I (275) V8 AWD 01/2005 – 12/2010
S40 II (544) 1.6 D 01/2005 – 12/2012
V50 (545) 1.6 D 01/2005 – 12/2011
V70 II (285) D5 04/2005 – 12/2008
V70 II (285) D5 AWD 05/2005 – 08/2007
XC70 I Cross Country (295) D5 AWD 12/2005 – 08/2007
C30 (533) 1.6 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 1.8 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.0 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.4 i 10/2006 – 12/2012
C30 (533) T5 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 1.6 D 10/2006 – 12/2012
C30 (533) 2.0 D 10/2006 – 12/2012
C30 (533) D5 10/2006 – 12/2012
V70 II (285) 2.4 D 04/2005 – 12/2008
XC90 I (275) D5 AWD 04/2005 – 12/2012
S40 I (644) 1.8 06/2001 – 08/2003
V70 II (285) 2.3 AWD 10/2000 – 09/2004
S60 I (384) T5 07/2000 – 09/2002
XC90 I (275) 3.2 AWD 03/2006 – 12/2010
C30 (533) T5 03/2007 – 12/2012
V70 III (135) 2.0 10/2007 – 12/2011
V40 combi (645) 1.8 Blu-Fuel 06/2001 – 08/2003
V40 combi (645) 1.8 Bi-Fuel 11/1999 – 08/2003
C30 (533) 1.8 FlexFuel 01/2007 – 12/2012
V90 I combi (965) 2.5 11/1996 – 10/1998
V90 I combi (965) 2.5 11/1996 – 10/1997
V70 II (285) 2.3 10/2000 – 09/2004
C30 (533) D5 10/2006 – 12/2012
XC60 I SUV (156) T6 AWD 05/2008 – 12/2010
XC60 I SUV (156) 2.4 D / D3 / D4 AWD 05/2008 – 02/2017
XC60 I SUV (156) D5 AWD 05/2008 – 12/2009
V70 II (285) 2.4 AWD 03/2000 – 09/2003
V40 Cross Country (526) T4 AWD 07/2013 – 12/2015
XC90 I (275) D3 / D5 04/2009 – 12/2014
S40 I (644) 2.0 D 12/2002 – 06/2004
V70 I (875, 876) 2.3 11/1996 – 11/2000
S70 (874) 2.3 11/1996 – 11/2000
XC60 I SUV (156) D5 AWD 07/2009 – 06/2011
XC60 I SUV (156) 2.4 D 04/2009 – 12/2010
XC60 I SUV (156) 3.2 AWD 07/2009 – 12/2010
V40 hatchback (525) T4 07/2013 – 12/2015
V40 Cross Country (526) T5 AWD 03/2013 – 12/2015
XC60 I SUV (156) 2.0 T 12/2009 – 12/2012
XC60 I SUV (156) 3.2 AWD 03/2010 – 12/2015
XC60 I SUV (156) T6 AWD 03/2010 – 02/2017
XC60 I SUV (156) D3 / D4 03/2010 – 12/2014
V50 (545) D2 01/2010 – 12/2012
C30 (533) 2.0 FlexFuel 01/2010 – 12/2012
V50 (545) 2.0 FlexFuel 01/2010 – 12/2012
S60 I (384) T5 09/2000 – 12/2004
V70 II (285) 2.3 03/2002 – 12/2004
V70 II (285) 2.5 09/2003 – 08/2007
V90 I combi (965) 2.9 09/1997 – 12/1998
XC60 I SUV (156) 3.2 AWD 09/2009 – 12/2010
XC60 I SUV (156) 3.2 AWD 09/2010 – 12/2015
S40 II (544) 1.9 01/2004 – 12/2004
XC60 I SUV (156) 3.2 09/2011 – 12/2014
XC60 I SUV (156) 3.2 09/2011 – 12/2014
XC90 I (275) 3.2 09/2011 – 09/2014
V40 hatchback (525) T3 GTDi 03/2012 – 12/2016
V40 hatchback (525) T4 GTDi 03/2012 – 12/2016
V40 hatchback (525) D2 03/2012 – 12/2016
V40 hatchback (525) D3 03/2012 – 03/2015
V40 hatchback (525) D4 03/2012 – 12/2014
V60 I (155) D6 Hybrid AWD 06/2012 – 12/2015
S60 I (384) 2.4 01/2005 – 10/2006
S60 I (384) 2.4 D 05/2005 – 12/2006
V40 hatchback (525) T5 12/2012 – 12/2014
V60 I (155) D3 05/2012 – 12/2015
V60 I (155) D4 AWD 05/2012 – 12/2015
C30 (533) Electric 12/2010 – 12/2012
XC60 I SUV (156) D3 04/2012 – 12/2015
V40 hatchback (525) T5 03/2013 – 12/2015
V40 combi (645) 2.0 09/1999 – 12/2000
V40 combi (645) 1.9 09/2003 – 06/2004
S40 I (644) 1.9 09/2002 – 12/2003
V40 hatchback (525) T2 GTDi 04/2013 – 12/2016
V40 Cross Country (526) T5 AWD 10/2012 – 12/2016
XC60 I SUV (156) D4 AWD 10/2013 – 12/2015
V70 II (285) 2.4 Bifuel (LPG) 09/2001 – 08/2007
V60 I (155) D4 10/2013 – 12/2015
V60 I (155) D4 AWD 10/2013 – 12/2015
V60 I (155) T5 10/2013 – 12/2018
V60 I (155) T6 10/2013 – 12/2018
XC60 I SUV (156) D4 10/2013 – 12/2015
XC60 I SUV (156) T5 10/2013 – 02/2017
XC60 I SUV (156) T6 10/2013 – 02/2017
V60 I (155) T5 10/2013 – 05/2018
V40 hatchback (525) 2.0 T5 (525) 09/2013 – 10/2014
XC70 I Cross Country (295) 2.5 T XC AWD 08/2002 – 07/2007
V60 I (155) T5 08/2012 – 07/2014
960 II (964) 2.9 07/1994 – 12/1996
850 combi (855) 2.3 Turbo R 09/1994 – 10/1997
V70 II (285) 2.5 AWD 09/2002 – 12/2004
XC90 I (275) 3.2 09/2011 – 09/2014
XC60 I SUV (156) 3.2 09/2009 – 12/2010
V40 hatchback (525) D4 05/2014 – 08/2019
V40 hatchback (525) T5 05/2014 – 08/2019
V60 I (155) 3.0 T AWD 04/2014 – 05/2018
XC60 I SUV (156) 3.2 09/2009 – 12/2010
V70 II (285) 2.4 T AWD 09/2000 – 12/2002
XC60 I SUV (156) T6 07/2014 – 02/2017
V60 I (155) T6 07/2014 – 04/2015
V60 I (155) T6 AWD 04/2014 – 12/2015
V60 I (155) T5 AWD 07/2014 – 05/2018
V60 I (155) T5 07/2014 – 05/2018
V40 hatchback (525) T4 04/2014 – 12/2015
V60 I (155) D5 04/2014 – 12/2015
V60 I (155) D5 AWD 04/2014 – 12/2015
XC60 I SUV (156) T6 AWD 04/2014 – 12/2015
XC60 I SUV (156) D5 AWD 04/2014 – 12/2015
XC60 I SUV (156) T5 AWD 04/2014 – 02/2017
V40 hatchback (525) T5 01/2014 – 12/2014
XC90 I (275) V8 AWD 09/2004 – 12/2005
V40 Cross Country (526) T5 AWD 05/2014 – 08/2019
XC90 I (275) 2.5 T AWD 10/2012 – 09/2014
XC90 I (275) D5 AWD 10/2007 – 12/2010
V40 hatchback (525) T2 02/2015 – 08/2019
V40 hatchback (525) T3 02/2015 – 08/2019
V40 hatchback (525) D2 02/2015 – 08/2019
V40 hatchback (525) T2 02/2015 – 08/2019
V40 Cross Country (526) T4 AWD 05/2014 – 08/2019
V40 hatchback (525) T3 02/2015 – 08/2019
240 (P242, P244) 2.0 08/1984 – 08/1989
V60 I (155) D2 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) D3 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) D4 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) D4 AWD 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) D5 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) D6 Hybrid AWD 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) T3 03/2015 – 05/2018
V60 I (155) T3 03/2015 – 05/2018
XC60 I SUV (156) D3 03/2015 – 04/2017
XC60 I SUV (156) D4 03/2015 – 02/2017
XC60 I SUV (156) D4 AWD 03/2015 – 02/2017
XC60 I SUV (156) D5 AWD 03/2015 – 02/2017
V60 I (155) T4 03/2015 – 05/2018
V40 hatchback (525) D3 04/2015 – 08/2019
V60 I (155) D5 Hybrid AWD 03/2015 – 05/2018
V40 hatchback (525) T4 08/2015 – 08/2019
V60 I (155) T5 AWD 04/2015 – 05/2018
V60 I (155) T6 AWD 10/2013 – 12/2018
XC60 I SUV (156) T6 AWD 10/2013 – 12/2017
V60 I (155) T2 10/2015 – 03/2017
XC60 I SUV (156) T5 AWD 10/2015 – 02/2017
V70 II (285) 2.4 T 09/2000 – 12/2002
V60 I (155) 2.0 Polestar AWD 06/2015 – 05/2018
C30 (533) Electric 12/2010 – 12/2012
C30 (533) T5 10/2007 – 12/2013
S60 I (384) 2.4 CDI 10/2003 – 12/2005
V50 (545) 2.0 CDI 12/2003 – 12/2006
S40 II (544) 2.0 CDI 07/2005 – 12/2006
V70 II (285) 2.4 CDI 07/2005 – 12/2008
XC60 I SUV (156) 2.0 T5 Flexfuel 09/2014 – 02/2017
V60 I (155) T5 01/2014 – 12/2017
V60 I (155) 2.0 T 01/2014 – 07/2018
XC90 I (275) 2.5 01/2003 – 12/2006
XC90 I (275) 2.5 AWD 06/2002 – 12/2014
S40 I (644) 1.8 LPG 03/1999 – 12/2004
V40 combi (645) 1.8 LPG 03/1999 – 06/2004
XC90 I (275) D5 AWD 11/2013 – 09/2014
V50 (545) 1.8 BiFuel 01/2009 – 09/2010
XC60 I SUV (156) T5 AWD 04/2014 – 02/2017
V40 Caseta/ Hatchback (525) 2.0 D3 09/2013 – 12/2015
V40 Caseta/ Hatchback (525) 2.0 D4 09/2013 – 12/2014
V40 Caseta/ Hatchback (525) 1.6 D2/ DRIVe 09/2013 – 12/2015
V40 hatchback (525) D4 Polestar 05/2014 – 08/2019
V40 Cross Country (526) T5 Polestar AWD 01/2015 – 08/2019
V40 hatchback (525) T5 Drive-E Polestar 05/2014 – 08/2019
S60 II (134) DRIVe / D2 01/2011 – 12/2015
S60 II (134) D5 04/2011 – 12/2015
S60 II (134) D5 AWD 04/2011 – 12/2015
S60 II (134) T4F 04/2011 – 12/2015
S60 II (134) T3 04/2010 – 12/2015
S60 II (134) T4 04/2010 – 12/2015
S60 II (134) 2.0 T 04/2010 – 12/2011
S60 II (134) T5 04/2010 – 12/2014
S60 II (134) T6 AWD 04/2010 – 12/2015
S60 II (134) D3 04/2010 – 12/2014
S60 II (134) D5 04/2010 – 12/2011
S60 II (134) D5 AWD 04/2010 – 12/2011
S60 II (134) T5 09/2011 – 12/2015
S60 II (134) T6 AWD 04/2014 – 12/2015
S60 II (134) T6 09/2013 – 12/2018
S60 II (134) T5 AWD 07/2014 – 12/2018
S60 II (134) T5 AWD 09/2012 – 12/2015
S60 II (134) D5 04/2014 – 12/2015
S60 II (134) D5 AWD 04/2014 – 12/2015
S60 II (134) D2 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) D3 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) D4 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) D4 AWD 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) D5 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) T3 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) T3 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) T4 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) T5 AWD 08/2015 – 12/2018
S60 II (134) T6 AWD 09/2015 – 12/2018
S60 II (134) T2 10/2015 – 05/2018
S60 II (134) 2.0 Polestar AWD 06/2015 – 05/2018
S60 II (134) T5 Flexfuel 09/2014 – 05/2018
S60 II Cross Country (134) T5 AWD 03/2015 – 12/2018
S60 II (134) T5 DRIVe 09/2014 – 12/2015
S60 II (134) D4 Drive-E Polestar 03/2015 – 05/2018
S60 II (134) D5 Drive-E Polestar 03/2015 – 05/2018
S60 II Cross Country (134) D4 Polestar AWD 03/2015 – 07/2018
S60 II Cross Country (134) T5 Drive-E Polestar AWD 06/2016 – 05/2018
V50 (545) T5 04/2004 – 12/2007
V50 (545) T5 AWD 04/2004 – 12/2007
V50 (545) 1.6 01/2005 – 12/2012
V50 (545) 2.0 10/2006 – 12/2012
V50 (545) D5 03/2006 – 12/2010
V50 (545) T5 03/2007 – 12/2012
V50 (545) T5 AWD 03/2007 – 12/2010
V50 (545) 1.8 FlexFuel 01/2005 – 12/2010
V50 (545) 2.4 AWD 08/2006 – 12/2009
V50 (545) 2.4 Tdi 05/2007 – 12/2010
740 (744) 2.3 09/1985 – 12/1989
740 (744) 2.3 08/1988 – 07/1991
740 (744) 2.3 08/1987 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1986 – 07/1989
740 Kombi (745) 2.4 Turbo-Diesel 09/1985 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.0 08/1989 – 07/1991
740 Kombi (745) 2.3 08/1988 – 07/1990
740 Kombi (745) 2.4 TD Interc. 08/1986 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
440 (445) 1.7 08/1988 – 07/1989
440 (445) 1.7 Turbo 08/1988 – 07/1996
440 (445) 2.0 08/1992 – 07/1995
960 (964) 2.4 TD Interc. 09/1991 – 07/1994
960 Kombi (965) 2.4 TD Interc. 09/1991 – 07/1994
440 (445) 2.0 08/1993 – 07/1996
440 (445) 1.8 09/1995 – 12/1996
440 (445) 1.7 Turbo 01/1991 – 12/1996
740 (744) 2.3 Turbo 08/1986 – 07/1989
740 (744) 2.3 10/1984 – 07/1988
740 (744) 2.3 08/1987 – 07/1989
740 (744) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
740 (744) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
740 Kombi (745) 2.3 07/1990 – 12/1992
740 Kombi (745) 2.3 08/1987 – 07/1989
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1985 – 07/1988
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 08/1989 – 07/1990
740 Kombi (745) 2.3 07/1989 – 08/1992
740 (744) 2.3 08/1988 – 08/1992
460 (464) 1.7 08/1989 – 07/1992
740 Kombi (745) 2.3 01/1988 – 10/1990
740 (744) 2.3 Turbo 08/1985 – 12/1988
740 (744) 2.4 TD 08/1985 – 12/1990
740 (744) 2.4 TD 08/1986 – 10/1988
740 Kombi (745) 2.3 08/1985 – 07/1986
740 (744) 2.0 01/1987 – 08/1988
740 Kombi (745) 2.0 01/1987 – 08/1988
740 (744) 2.0 09/1988 – 08/1990
740 Kombi (745) 2.0 09/1988 – 08/1990
740 (744) 2.0 01/1986 – 08/1990
740 (744) 2.0 01/1985 – 12/1985
960 (964) 2.0 08/1990 – 09/1993
960 Kombi (965) 2.0 08/1990 – 09/1993
960 Kombi (965) 2.0 09/1990 – 08/1993
960 (964) 2.0 09/1990 – 08/1993
740 (744) 2.0 12/1983 – 07/1984
960 (964) 2.3 Turbo 09/1990 – 08/1993
960 (964) 2.8 GL 09/1990 – 05/1992
960 Kombi (965) 2.3 Turbo 09/1990 – 08/1993
740 (744) 2.0 09/1990 – 08/1992
740 (744) 2.0 GLE 09/1987 – 08/1990
740 (744) 2.0 Turbo 09/1990 – 08/1991
740 (744) 2.3 GLE 08/1984 – 12/1985
740 (744) 2.3 Turbo 09/1989 – 08/1991
740 Kombi (745) 2.0 Turbo 09/1990 – 08/1991
740 Kombi (745) 2.0 Turbo 09/1987 – 08/1990
740 Kombi (745) 2.3 Turbo 09/1989 – 08/1991
740 Kombi (745) 2.3 GL 08/1984 – 08/1987
740 (744) 2.0 GLE 04/1983 – 07/1984
740 Kombi (745) 2.3 GLE 08/1984 – 08/1987
740 Kombi (745) 2.0 Turbo 05/1985 – 08/1987
740 Kombi (745) 2.0 16V 09/1987 – 08/1990
740 (744) 2.0 09/1990 – 08/1992
740 Kombi (745) 2.0 09/1990 – 08/1992
960 Kombi (965) 2.8 09/1990 – 05/1992
960 Kombi (965) 2.4 Tdi 09/1990 – 08/1993
460 (464) 1.7 09/1989 – 08/1991
440 (445) 1.7 09/1988 – 08/1992
440 (445) 1.6 09/1991 – 08/1993
440 (445) 1.7 09/1988 – 08/1989
740 Kombi (745) 2.0 Turbo 05/1985 – 08/1987
V50 (545) 2.0 D4 07/2005 – 12/2006
460 (464) 2.0 08/1993 – 07/1996
460 (464) 1.7 Turbo 01/1991 – 07/1996
460 (464) 1.7 09/1990 – 07/1996

VW

Model Motor Perioada
POLO (86) 1.1 03/1975 – 09/1981
POLO (86) 1.3 12/1976 – 09/1981
POLO II (86C, 80) 1.0 10/1981 – 10/1986
POLO II (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 07/1990
POLO II (86C, 80) 1.4 D 10/1990 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO II (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 03/1991
GOLF I (17) 1.1 04/1974 – 07/1983
GOLF I (17) 1.3 08/1979 – 07/1983
GOLF I (17) 1.5 08/1977 – 07/1983
GOLF I (17) 1.6 08/1975 – 02/1984
GOLF I (17) 1.8 GTI 08/1982 – 12/1983
GOLF I (17) 1.6 D 08/1980 – 07/1983
GOLF I (17) 1.6 TD 03/1982 – 07/1983
JETTA I (16) 1.3 08/1979 – 02/1984
JETTA I (16) 1.5 08/1978 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 D 08/1980 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 TD 03/1982 – 02/1984
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1983 – 06/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 10/1986 – 12/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 02/1986 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 08/1983 – 07/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 Syncro 08/1988 – 12/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 02/1986 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat 08/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI Cat 01/1987 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 16V 02/1986 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 16V 02/1986 – 06/1990
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 D 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 08/1983 – 10/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 04/1989 – 10/1991
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 08/1989 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 01/1984 – 06/1987
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 10/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 03/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 01/1984 – 07/1992
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat 08/1987 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 D 01/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 01/1984 – 10/1991
PASSAT B2 (32B) 1.6 09/1979 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.8 01/1983 – 03/1988
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
PASSAT B2 (32B) 1.6 D 08/1980 – 03/1988
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 02/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 08/1990 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.8 02/1988 – 08/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
SCIROCCO (53B) 1.8 08/1983 – 07/1992
SCIROCCO (53B) 1.8 11/1985 – 07/1992
SCIROCCO (53B) 1.8 08/1982 – 12/1989
CORRADO (53I) 1.8 G60 09/1988 – 09/1993
CORRADO (53I) 2.0 i 16V 08/1991 – 12/1995
CORRADO (53I) 2.9 VR6 08/1991 – 12/1995
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.4 D Syncro 10/1992 – 09/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 09/1990 – 06/2003
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 TD 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.9 08/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.6 TD 10/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.7 D 10/1986 – 07/1992
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.7 D 08/1985 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 2.1 i 07/1989 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 10/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 bus (25_) 1.6 TD Syncro 03/1986 – 07/1992
TARO 2.4 D 09/1991 – 07/1994
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.4 D 09/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.0 09/1990 – 04/2003
GOLF III (1H1) 1.9 D 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TD, GTD 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.6 09/1992 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.8 Syncro (1HX1) 01/1993 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 11/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.0 GTI 16V 08/1992 – 12/1997
GOLF III (1H1) 1.4 10/1991 – 08/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 01/1992 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.9 D 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TD 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 09/1993 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.6 09/1992 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 1.8 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.0 11/1991 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.9 D 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TD 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.0 07/1993 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.8 07/1993 – 05/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 2.0 07/1993 – 05/1998
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 04/1988 – 07/1989
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 04/1988 – 07/1990
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 02/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 TD 08/1988 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 D 05/1989 – 10/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TD 03/1991 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 10/1993 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 08/1990 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.8 02/1988 – 05/1997
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 08/1988 – 09/1993
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.8 VR6 06/1991 – 05/1997
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 01/1983 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 D 08/1980 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 TD 04/1982 – 03/1988
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 04/1986 – 02/1990
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 08/1983 – 04/1992
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 09/1992
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 04/1993
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1982 – 12/1989
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1989 – 03/1993
POLO cupe (86C, 80) 1.0 Cat 08/1989 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 08/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 Cat 10/1989 – 09/1994
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 16V 01/1994 – 05/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 03/1994 – 04/1999
POLO III (6N1) 55 1.3 10/1994 – 04/1997
POLO III (6N1) 75 1.6 10/1994 – 10/1999
POLO III (6N1) 45 1.0 10/1994 – 09/1996
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.6 10/1994 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.6 07/1994 – 12/1995
GOLF III (1H1) 1.6 07/1995 – 08/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.6 07/1994 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.6 10/1994 – 02/1998
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 08/1995 – 05/1998
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 4motion 11/2008 – 08/2010
POLO III (6N1) 64 1.9 D 10/1994 – 10/1999
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI Syncro 07/1995 – 04/1999
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 09/1995 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 VR6 09/1995 – 04/2000
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 Cat 07/1987 – 09/1994
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 01/1985 – 03/1988
PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 08/1996
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 1.9 TDI 03/1996 – 05/1997
POLO III (6N1) 55 1.4 08/1995 – 10/1999
POLO III (6N1) 60 1.4 07/1995 – 10/1999
POLO III (6N1) 100 1.4 16V 04/1996 – 10/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/2001
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
POLO III CLASSIC (6V2) 60 1.4 12/1995 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1.9 SDI 12/1995 – 08/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 100 1.6 12/1995 – 09/2001
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 60 1.4 11/1995 – 01/2004
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 SDI 11/1995 – 01/2004
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 75 1.6 11/1995 – 09/2000
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2007
POLO III (6N1) 50 1.0 09/1996 – 10/1999
GOLF III (1H1) 1.9 TDI 04/1996 – 08/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 TDI 04/1996 – 04/1999
PASSAT B5 (3B2) 1.6 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.8 T 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.8 V6 Syncro/4motion 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 10/1996 – 11/2000
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 10/2010 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 TDI 04/2010 – 07/2015
PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) 2.0 Syncro 03/1990 – 12/1996
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 02/2011 – 12/2017
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI Syncro 01/1996 – 04/2003
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 09/1996 – 04/2000
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 12/1983 – 03/1988
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 2.0 05/1979 – 04/1986
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.9 10/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 TD 10/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.7 D 08/1984 – 07/1992
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 11/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 D 07/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.4 D 07/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 D 07/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 TD 10/1992 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.4 D 09/1990 – 04/1998
TRANSPORTER T3 caroserie (24_, 25_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
LT 28-35 I caroserie (281-363) 2.4 D 07/1990 – 05/1996
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 08/1996 – 04/2003
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.6 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.8 T 05/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 06/1997 – 11/2000
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 TDI 09/1996 – 01/2004
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.9 TDI 09/1996 – 09/2001
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 Cat 06/1986 – 12/1992
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 Cat 06/1987 – 12/1991
POLO cupe (86C, 80) 1.3 08/1983 – 06/1987
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 01/1985 – 07/1987
POLO II (86C, 80) 1.0 08/1985 – 01/1992
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 08/1985 – 10/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 08/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1984 – 10/1991
POLO cupe (86C, 80) 1.3 09/1982 – 09/1989
POLO III (6N1) 60 1.7 SDI 08/1997 – 10/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 90 1.8 01/1997 – 09/2001
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.8 V6 Syncro/4motion 06/1997 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI Syncro/4motion 06/1997 – 08/2000
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.6 08/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 08/1997 – 05/2004
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 D 08/1983 – 10/1991
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.0 07/1990 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.8 VR 6 11/1995 – 04/2000
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 TDI 09/1995 – 04/2003
GOLF IV (1J1) 1.9 SDI 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.4 16V 10/1997 – 05/2004
GOLF IV (1J1) 1.8 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.8 T 08/1997 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 08/1997 – 10/2000
GOLF II (19E, 1G1) 1.0 11/1983 – 08/1985
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 SDI 09/1996 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 SDI 09/1996 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1996 – 08/1999
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 07/1997 – 01/2002
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.3 06/1996 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 06/1996 – 08/1999
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.8 T 20V 09/1997 – 03/2010
LUPO I (6X1, 6E1) 1.0 09/1998 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V 09/1998 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.7 SDI 09/1998 – 07/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.0 01/1998 – 09/2010
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 01/1998 – 06/2004
POLO III CLASSIC (6V2) 57 1.7 SDI 07/1997 – 09/2001
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 02/2008 – 08/2009
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.8 06/1998 – 06/2002
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
GOLF IV (1J1) 1.8 4motion 05/1998 – 06/2005
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 04/2011 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TFSI 12/2010 – 07/2014
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.5 04/2010 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 10/2010 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 06/2010 – 12/2017
TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI 11/2007 – 07/2018
POLO III (6N1) 120 1.6 16V GTI 09/1998 – 10/1999
BORA I (1J2) 1.6 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 10/1998 – 12/2013
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 10/1998 – 06/2001
LUPO I (6X1, 6E1) 1.2 TDI 3L 07/1999 – 07/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V 08/1999 – 07/2005
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.6 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 06/1998 – 06/2002
GOLF IV Cabriolet (1E7) 2.0 06/1998 – 06/2002
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 08/1998 – 11/2000
BORA I (1J2) 1.4 16V 03/2000 – 05/2005
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 2.5 TDI 07/1998 – 11/2000
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 BiFuel 01/2011 – 05/2014
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
TRANSPORTER T4 bus (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.6 07/2008 – 01/2014
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.0 Flex 07/2008 – –
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 Flex 06/2008 – 04/2009
TARO 2.4 D 06/1989 – 03/1997
CADDY II pick-up (9U7) 1.6 06/1996 – 12/2000
CADDY II pick-up (9U7) 1.9 D 06/1996 – 12/2000
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.9 08/1982 – 07/1992
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.4 D 08/1997 – 04/2003
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.0 08/1992 – 07/1994
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.3 08/1992 – 07/1994
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 BiFuel 05/2011 – 05/2015
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 07/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 07/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 05/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 07/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 10/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 10/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 10/2011 – 12/2016
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 4motion 03/1999 – 06/2005
TRANSPORTER T3 platou / sasiu (24_) 1.6 D 01/1981 – 07/1987
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI Syncro 09/1995 – 04/2003
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 12/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 4motion 11/2010 – 05/2015
POLO III CLASSIC (6V2) 110 1.9 TDI 06/1998 – 01/2002
SANTANA 2.0 Álcool 01/1991 – 12/1991
SANTANA 1.8 Álcool 01/1999 – 05/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.4 16V 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 05/1999 – 04/2002
GOLF IV Variant (1J5) 2.0 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 SDI 05/1999 – 06/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 05/2006
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 2.0 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 08/1999 – 06/2001
GOLF IV (1J1) 2.0 07/1998 – 05/2004
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 05/2011 – 12/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 05/2011 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 BiFuel 03/2010 – 01/2011
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 10/1999 – 09/2000
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TSI 12/2010 – 10/2016
BORA Variant (1J6) 1.6 05/1999 – 05/2005
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.7 SDI 07/1996 – 09/2000
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.6 Flex 10/2008 – –
GOLF IV (1J1) 1.6 Total Flex 02/2001 – 04/2008
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 12/1998 – 06/2001
BORA I (1J2) 1.9 TDI 12/1998 – 01/2002
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 TDI 01/1999 – 07/2005
SANTANA 1.8 i 01/1995 – 09/2012
SANTANA 1.8 02/1998 – 05/2006
SANTANA 2.0 03/1997 – 02/2003
SANTANA 2.0 09/1993 – 09/1996
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 08/2011 – 02/2018
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.6 16V GTI 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 TDI 10/1999 – 09/2001
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 01/1999 – 07/2006
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.0 10/1999 – 09/2001
POLO (6N2) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 10/1999 – 09/2010
POLO III CLASSIC (6V2) 68 1.9 SDI 08/1999 – 01/2002
POLO (6N2) 1.4 10/1999 – 09/2001
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 2.5 TDI 12/1998 – 04/2003
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 2.5 TDI 05/1998 – 04/2003
GOLF IV (1J1) 1.6 16V 02/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.6 16V 02/2000 – 06/2006
BORA I (1J2) 1.6 16V 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 16V 02/2000 – 05/2005
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 04/2000 – 03/2010
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 09/1999 – 06/2001
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.6 06/2000 – 09/2010
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 08/2010 – 05/2015
LUPO I (6X1, 6E1) 1.6 GTI 09/2000 – 07/2005
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 05/2012 – 05/2015
POLO III (6N1) 64 1.9 SDI 07/1996 – 10/1999
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.9 D 11/1995 – 01/2004
PASSAT B5.5 (3B3) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.6 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2000 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 09/2000 – 06/2006
BORA I (1J2) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 09/2000 – 05/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 FSI 02/2001 – 07/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.8 T 20V 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 11/2000 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 08/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 2.3 V5 10/2000 – 06/2005
LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 10/2000 – 07/2005
BORA I (1J2) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
POLO III CLASSIC (6V2) 2.0 08/1999 – 09/2001
PASSAT B5.5 (3B3) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.4 08/2000 – 01/2004
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.9 TDI 02/2001 – 09/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 4motion 03/2000 – 03/2010
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2005
GOLF IV (1J1) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 06/2005
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 11/2000 – 06/2006
BORA I (1J2) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 11/2000 – 05/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 TDI 10/2001 – 11/2009
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
GOLF IV (1J1) 1.8 T GTI 08/2001 – 06/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 10/2001 – 06/2005
PASSAT B5 (3B2) 2.0 04/2000 – 11/2000
PASSAT B5 (3B2) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
PASSAT B5 Variant (3B5) 1.9 TDI 02/2000 – 11/2000
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 10/2001 – 05/2008
PASSAT B5 Variant (3B5) 2.0 04/2000 – 11/2000
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 12V 10/2001 – 07/2007
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.4 11/2001 – 09/2010
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 11/2001 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 11/2001 – 05/2005
GOLF IV (1J1) 1.6 FSI 01/2002 – 06/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 01/2002 – 05/2007
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 10/2001 – 05/2008
POLO III (6N1) 1.7 SDI 04/1997 – 10/1999
BORA I (1J2) 1.8 T 03/2002 – 05/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 FSI 02/2002 – 07/2006
LT 28-46 II platou / sasiu (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.8 TDI 04/2002 – 07/2006
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.2 V6 10/2002 – 11/2006
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 5.0 V10 TDI 10/2002 – 05/2010
GOLF IV (1J1) 3.2 R32 4motion 09/2002 – 06/2005
POLO II (86C, 80) 1.3 08/1982 – 07/1988
TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI 02/2003 – 05/2004
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 11/2002 – 03/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 2.5 R5 TDI 01/2003 – 05/2010
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 4motion 01/2003 – 05/2005
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 11/2003 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
GOLF V (1K1) 1.4 16V 10/2003 – 05/2006
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 16V 10/2003 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 FSI 01/2004 – 11/2008
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 platou / sasiu (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 11/2003 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 11/2003 – 08/2015
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.5 TDI 05/2003 – 05/2005
GOLF V (1K1) 1.9 TDI 10/2003 – 11/2008
GOLF V (1K1) 1.6 FSI 10/2003 – 07/2008
GOLF V (1K1) 1.4 FSI 10/2003 – 07/2006
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 FSI 10/2003 – 01/2007
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 16V 08/2003 – 05/2010
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 02/2004 – 11/2009
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 03/2004 – 05/2006
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 04/2004 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 SDI 03/2004 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 04/2004 – 08/2010
GOLF V (1K1) 2.0 SDI 01/2004 – 11/2008
GOLF V (1K1) 1.6 01/2004 – 11/2008
PASSAT B5.5 (3B3) 2.0 TDI 12/2003 – 05/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.0 TDI 12/2003 – 05/2005
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.8 T 01/2003 – 09/2010
GOLF V (1K1) 1.9 TDI 05/2004 – 11/2008
POLO III CLASSIC (6V2) 75 1.6 11/1995 – 09/1997
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 75 1.6 11/1995 – 05/1997
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 02/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) VR6 3.2 4motion 07/2004 – 12/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 4motion 07/2004 – 11/2009
GOLF V (1K1) 1.9 TDI 4motion 08/2004 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 16V 4motion 08/2004 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 FSI 4motion 08/2004 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 GTI 10/2004 – 02/2009
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 16V 01/2005 – 11/2006
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.6 FSI 12/2004 – 05/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.9 TDI 01/2005 – 01/2009
GOLF PLUS V (5M1, 521) 2.0 TDI 16V 01/2005 – 12/2013
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.0 V6 TDI 11/2004 – 05/2010
CADDY II microbus (9K9B) 1.4 11/1995 – 06/2003
CADDY II microbus (9K9B) 1.4 16V 08/2000 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.6 11/1995 – 05/1997
CADDY II microbus (9K9B) 1.6 06/1997 – 09/2000
CADDY II microbus (9K9B) 1.7 SDI 07/1996 – 09/2000
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 D 11/1995 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 SDI 11/1995 – 01/2004
CADDY II microbus (9K9B) 1.9 TDI 10/1996 – 01/2004
PASSAT B6 (3C2) 1.6 FSI 03/2005 – 06/2008
PASSAT B6 (3C2) 2.0 FSI 03/2005 – 07/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.9 TDI 03/2005 – 07/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 16V 03/2005 – 07/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 04/2005 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 TDI 04/2005 – 11/2009
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.2 04/2005 – 07/2011
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.4 04/2005 – 12/2009
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.4 TDI 04/2005 – 12/2009
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 08/2005 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.6 FSI 08/2005 – 06/2008
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 FSI 08/2005 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.9 TDI 08/2005 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 16V 08/2005 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.6 08/2005 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 08/2005 – 02/2006
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 08/2005 – 11/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 1.9 TDI 06/2005 – 03/2010
POLO III CLASSIC (6V2) 64 1,9 D 01/1996 – 10/1996
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 11/2005 – 11/2008
GOLF V (1K1) 1.4 TSI 11/2005 – 11/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 2.0 FSI 05/2005 – 06/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.9 TDI 05/2005 – 12/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.6 05/2005 – 12/2013
EOS (1F7, 1F8) 1.6 FSI 06/2006 – 05/2008
EOS (1F7, 1F8) 2.0 FSI 03/2006 – 05/2008
EOS (1F7, 1F8) 3.2 V6 06/2006 – 05/2009
EOS (1F7, 1F8) 2.0 TDI 06/2006 – 05/2008
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 08/2005 – 11/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.6 05/2005 – 07/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.8 GTI 09/2005 – 11/2009
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 10/2003 – 11/2008
POLO II (86C, 80) 1.3 08/1983 – 07/1985
GOLF I (17) 1.3 08/1982 – 12/1983
JETTA I (16) 1.3 08/1982 – 02/1984
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI 01/1985 – 07/1985
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TFSI 07/2005 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TFSI 08/2005 – 11/2010
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.5 TDI 04/2006 – 05/2013
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.5 TDI 04/2006 – 07/2011
GOLF I (17) 1.6 01/1983 – 02/1984
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 TSI 05/2006 – 06/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 TSI 05/2006 – 06/2008
GOLF V (1K1) 1.4 16V 05/2006 – 11/2008
GOLF V (1K1) 1.4 TSI 05/2006 – 11/2008
PASSAT B6 (3C2) 3.2 FSI 4motion 11/2005 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 3.2 FSI 4motion 11/2005 – 11/2010
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 16V 4motion 03/2005 – 08/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 FSI 4motion 09/2005 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 16V 4motion 08/2005 – 11/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 EcoFuel 04/2006 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.4 05/2006 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.4 05/2006 – 08/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 16V 05/2006 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 16V 05/2006 – 11/2009
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 FSI 4motion 09/2005 – 11/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 TDI 11/2005 – 03/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 03/2005 – 05/2009
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 4motion 03/2005 – 05/2009
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 08/2005 – 05/2009
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 4motion 08/2005 – 05/2009
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 12/2004 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 TDI 4motion 01/2007 – 11/2008
GOLF V (1K1) 2.0 GTI 09/2006 – 12/2008
SANTANA 2.0 GLS 08/1994 – 09/2012
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) VR6 3.2 4motion 11/2003 – 11/2009
GOLF IV Variant (1J5) 1.9 TDI 06/2001 – 06/2006
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 3.2 V6 4motion 11/2003 – 12/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.8 GTi Cup Edition 05/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.5 TDi 11/2003 – 11/2009
GOLF PLUS V (5M1, 521) 2.0 TDI 05/2005 – 05/2007
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 Flex 12/2004 – 10/2014
PASSAT B6 (3C2) 3.6 R36 4motion 04/2007 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 3.6 R36 4motion 04/2007 – 11/2010
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 FSI 07/2005 – 11/2006
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 10/2003 – 08/2014
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 Total Flex 08/2003 – 12/2009
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 11/2011 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 11/2011 – 05/2022
SANTANA 1.8 08/1998 – 12/2006
SANTANA 1.8 01/1995 – 12/1999
GOLF V (1K1) 1.4 TSI 05/2007 – 11/2008
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 TSI 06/2007 – 12/2013
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 09/2007 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 09/2007 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI 4motion 09/2007 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TFSI 4motion 09/2007 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 4motion 09/2007 – 07/2018
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 05/2007 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.2 12V 05/2007 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
GOLF IV (1J1) 1.6 02/2001 – 03/2007
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 08/2005 – 07/2006
PASSAT B6 (3C2) 3.6 FSI 4motion 09/2005 – 07/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 08/2005 – 05/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.9 TDI 09/2005 – 08/2010
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 09/2007 – 08/2010
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 05/2002 – 05/2003
POLO III CLASSIC (6V2) 1.6 05/1996 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 1.8 05/1996 – 09/2001
POLO III CLASSIC (6V2) 1.8 09/1996 – 07/2003
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
GOLF IV (1J1) 2.8 VR6 03/2002 – 06/2005
BORA I (1J2) 2.8 VR6 11/1998 – 07/2005
BORA I (1J2) 2.8 VR6 02/2002 – 07/2005
PASSAT B6 (3C2) 3.6 FSI 06/2005 – 07/2010
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 05/2011 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion 07/2011 – 08/2015
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.4 TSI 05/2007 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.8 TSI 05/2007 – 10/2011
PASSAT B6 Variant (3C5) 3.6 FSI 4motion 09/2005 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 3.6 FSI 09/2005 – 11/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.4 TSI 05/2007 – 07/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.8 TSI 05/2007 – 07/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 03/2005 – 11/2010
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 08/2003 – 12/2009
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 Total Flex 05/2005 – 08/2014
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Total Flex 10/2003 – 08/2014
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.9 D 12/2007 – 12/2009
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 04/2008 – 12/2009
SANTANA 1.8 Flex 04/1994 – 01/2006
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 05/2010 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 05/2010 – 08/2015
GOLF V (1K1) 2.5 01/2006 – 12/2008
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI 11/2006 – 05/2010
GOLF V (1K1) 2.0 01/2005 – 11/2008
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 1.9 TDI 01/2006 – 11/2009
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.5 TDI 11/2003 – 11/2009
POLO III CLASSIC (6V2) 1.4 05/1996 – 07/2002
POLO III CLASSIC (6V2) 1.9 SDI 06/1996 – 09/2001
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 11/2005 – 05/2007
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 08/2005 – 05/2009
SANTANA 1.8 Álcool 04/1994 – 12/1996
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Plus Total Flex 10/2003 – 12/2009
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 05/2008 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 03/2008 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 11/2007 – 07/2018
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 TDI 4motion 05/2008 – 08/2010
POLO III CLASSIC (6V2) 54 1.4 01/1998 – 08/1999
PASSAT B6 (3C2) 2.0 FSI 08/2007 – 07/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 (6R1) 03/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 05/2014
PASSAT B6 (3C2) 1.4 TSI EcoFuel 01/2009 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.4 TSI EcoFuel 01/2009 – 11/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI EcoFuel 05/2009 – 05/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 2.0 10/2004 – 01/2012
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 11/2008 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 11/2008 – 11/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 BlueTDI 01/2009 – 11/2010
PASSAT B6 (3C2) 2.0 BlueTDI 01/2009 – 11/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.0 LPG 04/2006 – 03/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.6 TDI 08/2009 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.6 TDI 08/2009 – 11/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 05/2014
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 TDI 06/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 BiTDI 4motion 09/2009 – 08/2015
PASSAT B6 (3C2) 2.0 TDI 4motion 05/2009 – 07/2010
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 TDI 4motion 05/2009 – 11/2010
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 11/2009 – 05/2022
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TDI 10/2009 – 05/2014
PASSAT B6 Variant (3C5) 1.8 TSI 11/2009 – 11/2010
PASSAT B6 (3C2) 1.8 TSI 11/2009 – 07/2010
GOLF V (1K1) 1.6 MultiFuel 10/2007 – 11/2008
LUPO I (6X1, 6E1) 1.0 10/1998 – 05/2000
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 09/2010 – 08/2012
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 4motion 09/2010 – 08/2012
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 GTI 05/2010 – 05/2014
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.2 TSI 09/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 2.0 TDI 16V 11/2010 – 05/2015
CADDY III Autoutilitară/limuzină spațioasă (2KA, 2KH, 2CA, 2 1.6 TDI 08/2010 – 05/2015
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 4motion 09/2010 – 10/2013
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 09/2010 – 10/2013
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.2 09/2010 – 12/2011
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 Bluemotion Total Flex 07/2013 – 08/2014
GOLF IV (1J1) 1.8 09/1999 – 06/2005
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 08/2005
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 Flex 10/2010 – 12/2016
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.0 City Total Flex 05/2005 – 10/2014
PASSAT B6 Variant (3C5) 2.0 09/2006 – 12/2007
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Total Flex 09/2007 – 12/2009
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 04/2011 – 12/2017
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 07/2012 – 08/2015
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 4motion 11/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 4motion 07/2011 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 4motion 11/2011 – 12/2016
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 01/2010 – 05/2022
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 11/2011 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 BiTDI 11/2011 – 05/2022
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 10/2012 – 05/2014
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI Hybrid 04/2011 – 12/2017
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TSI 4motion 09/2011 – 10/2016
POLO IV (9N_, 9A_) 2.0 Total Flex 10/2008 – 01/2012
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 07/2012 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 07/2012 – 05/2022
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 2.0 TDI 4motion 06/2012 – 05/2022
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 12/2011 – 04/2018
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
TRANSPORTER T4 platou / sasiu (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) 1.9 D 09/1990 – 12/1995
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TSI 12/2012 – 12/2017
CADDY III microbus (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) 1.9 D 10/2005 – 06/2009
POLO V (6R1, 6C1) 2.0 R WRC 08/2013 – 05/2014
POLO cupe (86C, 80) 1.3 08/1982 – 07/1988
POLO III CLASSIC (6V2) 1.9 TDI 01/1997 – 08/1999
POLO III CLASSIC (6V2) 1.8 06/1998 – 12/2003
CRAFTER 30-35 bus (2E_) 2.0 TDI 11/2013 – 12/2016
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 11/2013 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 11/2013 – 12/2016
FOX hatchback (5Z1, 5Z3, 5Z4) 1.6 Rock in Rio Plus Total Flex 05/2008 – 10/2014
POLO III CLASSIC (6V2) 1.6 11/2002 – 07/2006
SANTANA 1.8 02/1993 – 09/2006
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 01/2014 – 10/2017
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 10/2000 – 05/2005
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 02/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 03/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 05/2014 – 10/2017
PASSAT B2 limuzina (32B) 2.2 08/1985 – 12/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 08/1984 – 12/1985
GOLF IV Variant (1J5) 1.8 T 09/1999 – 12/2001
GOLF IV Variant (1J5) 2.8 V6 09/2000 – 12/2004
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 03/2013 – 03/2016
POLO V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 16V 02/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 07/2014 – 10/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 08/2014 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 2.0 TDI 07/2014 – 12/2017
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.4 TSI 08/2014 – 12/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.8 GTI 11/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
GOL IV 1.6 10/2005 – 12/2013
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.8 TSI 07/2014 – 12/2017
POLO V (6R1, 6C1) 1.6 07/2014 – 10/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 04/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 11/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TSI 04/2015 – 06/2019
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 08/2015 – 08/2024
CRAFTER 30-50 caroserie (2E_) 2.0 TDI 11/2015 – 12/2016
CRAFTER 30-50 platou / sasiu (2F_) 2.0 TDI 11/2015 – 12/2016
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 07/2019
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 2.0 TDI 09/2015 – 09/2020
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 2.0 TDI 09/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.0 TSI 11/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.2 TSI 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TGI CNG 06/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TSI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 11/2015 – 09/2020
CADDY II Autoutilitară/limuzină spațioasă (9K9A) 1.6 11/1998 – 12/2003
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 05/2022
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.6 Flex 02/2008 – 02/2022
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 05/2016 – 08/2024
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 05/2016 – 11/2019
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 05/2016 – 08/2024
TRANSPORTER T6 platou / sasiu (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJE, 2.0 TDI 4motion 05/2016 – 08/2024
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.0 TSI 11/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 02/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSI 01/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TSI 05/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 03/2014 – 10/2017
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 TDI 02/2014 – 10/2017
POLO IV (9N_, 9A_) 1.0 07/2002 – 05/2005
POLO V (6R1, 6C1) 1.8 GTI 230 04/2016 – 10/2017
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 08/2020
GOLF II Van (19E, 1G1) 1.6 D 08/1983 – 07/1991
GOLF II Van (19E, 1G1) 1.8 i 08/1987 – 07/1991
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 05/2000 – 09/2002
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 04/2001 – 05/2004
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) 09/2016 – 06/2024
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) 09/2016 – –
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) 09/2016 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS… 11/2016 – 06/2024
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS… 11/2016 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS… 11/2016 – –
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 2.0 BiFuel 06/2007 – 08/2015
GOLF V (1K1) 2.5 05/2007 – 11/2008
CRAFTER bus (SYI, SYJ) 2.0 TDI FWD 10/2016 – 06/2024
CRAFTER bus (SYI, SYJ) 2.0 TDI FWD 09/2016 – –
CRAFTER bus (SYI, SYJ) 2.0 TDI FWD 09/2016 – –
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.2 TSI 16V 08/2014 – 12/2017
VOYAGE (5U4, 5U2, 5U6, 5UG) 1.0 Flex 12/2015 – 12/2022
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.6 SRE 11/2015 – 09/2020
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) 03/2017 – –
POLO III (6N1) 75 1.6 4motion 08/1995 – 10/1999
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 09/2015 – 04/2018
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 06/2016 – 06/2020
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 06/2016 – 06/2020
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU… 08/2017 – –
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) 08/2017 – –
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) 05/2017 – 06/2024
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) 04/2017 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU… 07/2017 – 06/2024
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) 10/2017 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU… 11/2017 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) 11/2017 – –
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) 11/2017 – –
PASSAT B5.5 Variant (3B6) 2.8 4motion 10/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 10/2000 – 05/2005
PASSAT B5.5 (3B3) 2.8 4motion 10/2000 – 05/2005
TRANSPORTER T4 caroserie (70A, 70H, 7DA, 7DH) 1.8 12/1990 – 07/1992
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – –
AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – 05/2022
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) e-Crafter FWD (SXB) 07/2018 – –
GOLF II Van (19E, 1G1) 1.6 08/1989 – 07/1991
GOLF II Van (19E, 1G1) 1.3 08/1983 – 07/1990
GOLF IV (1J1) 2.0 BiFuel 05/2002 – 05/2003
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 BiFuel 05/2006 – 11/2009
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 BiFuel 11/2006 – 05/2010
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSi 05/2011 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 GTi 05/2010 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 BlueMotion 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TDi BlueMotion 10/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi 06/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.4 03/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi BlueMotion 06/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.2 TSi BlueMotion 11/2009 – 05/2014
POLO Van V (6R1, 6C1) 1.6 TDi 06/2009 – 05/2014
FOX Van (5Z1) 1.2 09/2010 – 12/2011
JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) 1.6 MPi 09/2015 – 04/2018
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.4 TSI 07/2018 – 09/2020
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
T-CROSS (C11, D31) 1.0 TSi 12/2018 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.0 TSi 12/2018 – –
MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – –
TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 bus (SGB, SGJ, SHB, SHJ) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.4 TSI 07/2018 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.0 TSI 11/2018 – 07/2019
AMAROK platou / sasiu (S1B, S6B, S7B) 3.0 TDI 4motion 05/2018 – 05/2022
CADDY IV microbus (SAB, SAJ) 1.0 TSI 11/2018 – 07/2019
CRAFTER caroserie (SY_, SX_) 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) 05/2017 – 06/2024
CRAFTER platou / sasiu (SZ_) 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZO, SZP, SZQ, SZU, SZV) 11/2016 – 06/2024
T-CROSS (C11, D31) 1.6 TDi 12/2018 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.0 TSi Flexfuel 01/2019 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.4 TSi Flexfuel 01/2019 – –
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 4motion 01/2000 – 04/2001
GOLF IV Van (1J1) 1.9 TDI 10/1997 – 05/2004
GOLF IV Van (1J1) 1.9 SDI 11/1998 – 05/2004
GOLF Van III Variant (1H5) 1.4 05/1993 – 07/1995
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 07/1993 – 02/1999
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 08/1991 – 12/1995
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 08/1993 – 12/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 02/1999
PASSAT B3/B4 (315, 3A5) 2.0 Syncro 09/1989 – 10/1993
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 08/1993 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.9 TDI 05/1996 – 02/1999
GOLF Van III Variant (1H5) 1.8 08/1993 – 12/1999
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 CNG 01/2006 – 08/2015
CRAFTER bus (SYI, SYJ) 2.0 TDI 4motion 03/2017 – –
TRANSPORTER T5 bus (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ) 2.0 TDI 05/2011 – 08/2015
CADDY IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA, SAH) 1.4 TSI 06/2019 – 09/2020
CRAFTER bus (SYI, SYJ) 2.0 TDI 4motion 04/2017 – –
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.4 TSI 06/2019 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 2.0 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY ALLTRACK IV Autoutilitară/limuzină spațioasă (SAA) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 05/2015 – –
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.6 TDI 05/2015 – 11/2017
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 1.6 TDI 05/2015 – 09/2020
CADDY ALLTRACK IV microbus (SAB) 2.0 TDI 09/2015 – –
T-CROSS (C11, D31) 1.5 TSI 01/2020 – –
TOURAN (1T3) 1.2 TSI 05/2010 – 05/2015
TOURAN (1T3) 1.6 TDI 05/2010 – 05/2015
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.6 TDI 02/2009 – 12/2013
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TFSI 12/2010 – 11/2015
EOS (1F7, 1F8) 2.0 TDI 11/2010 – 08/2015
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion 05/2011 – 11/2015
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 R 11/2009 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 11/2010 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2011 – 07/2019
TRANSPORTER T5 caroserie (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) 1.9 TDI 04/2003 – 11/2009
EOS (1F7, 1F8) 2.0 TFSI 03/2006 – 08/2015
SCIROCCO III (137, 138) 1.4 TSI 05/2008 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 1.4 TSI 08/2008 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 08/2008 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TFSI 05/2008 – 11/2009
EOS (1F7, 1F8) 1.4 TSI 11/2007 – 08/2015
EOS (1F7, 1F8) 1.4 TSI 05/2008 – 08/2015
EOS (1F7, 1F8) 3.6 V6 05/2009 – 11/2010
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 05/2009 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TSI 11/2009 – 11/2017
EOS (1F7, 1F8) 2.0 TSI 11/2009 – 08/2015
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 R 11/2009 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 1.4 TSI 05/2010 – 11/2015
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2010 – 11/2015
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2010 – 01/2013
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2010 – 11/2015
SHARAN (7N1, 7N2) 1.8 TSI 05/2012 – 11/2015
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 01/2013 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 01/2013 – 06/2022
SCIROCCO III (137, 138) 1.4 TSI 11/2013 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 11/2013 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TSI 11/2013 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TSI 11/2013 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 TDI 05/2014 – 11/2017
SCIROCCO III (137, 138) 2.0 R 05/2014 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 1.4 TSI 05/2015 – 11/2022
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TSI 05/2015 – 12/2020
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2015 – 10/2020
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 07/2019
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 05/2015 – 07/2018
SCIROCCO III (137, 138) 1.4 TSI 07/2015 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion 05/2016 – 07/2018
SCIROCCO III (137, 138) 1.4 TSI 07/2015 – 11/2017
SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion 07/2018 – 10/2020
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 05/2011 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 4motion 05/2011 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TSI 4motion 05/2011 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TSI 4motion 05/2011 – 07/2018
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 04/2000 – 03/2010
SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion 04/2000 – 03/2010
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 SDI 10/2001 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.9 TDI 11/2003 – 11/2009
POLO IV (9N_, 9A_) 1.6 08/2002 – 05/2005
POLO IV (9N_, 9A_) 1.4 08/2002 – 11/2009
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 FSI 02/2003 – 01/2007
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 02/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.6 07/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI 08/2003 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 1.9 TDI 11/2004 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 12/2005 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 EcoFuel 02/2006 – 05/2009
TOURAN (1T1, 1T2) 1.4 TSI 02/2006 – 05/2010
TOURAN (1T1, 1T2) 2.0 TDI 12/2005 – 05/2010
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 08/2010 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 05/2010 – 07/2018
GOLF PLUS V (5M1, 521) 2.0 TDI 05/2005 – 12/2013
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 16V 05/2006 – 12/2013
GOLF PLUS V (5M1, 521) 2.0 TDI 12/2005 – 05/2011
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.4 TSI 06/2008 – 12/2013
GOLF PLUS V (5M1, 521) 1.6 MultiFuel 11/2007 – 12/2013
EOS (1F7, 1F8) 2.0 TDI 16V 05/2008 – 08/2015
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.6 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 01/2013
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI EcoFuel 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.6 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2015
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 08/2010 – 01/2013
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI EcoFuel 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 3.6 FSI 4motion 01/2011 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 3.6 FSI 4motion 01/2011 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI MultiFuel 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI MultiFuel 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.8 TSI 02/2011 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.8 TSI 02/2011 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TSI 4motion 01/2012 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 12/2012 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 12/2012 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 1.4 TSI 11/2012 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 1.4 TSI 11/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 1.8 TSI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 1.8 TSI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2012 – 12/2014
PASSAT ALLTRACK B7 (365) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
PASSAT B7 Variant (365) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
PASSAT B7 (362) 2.0 TDI 4motion 01/2013 – 12/2014
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 05/2015 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 05/2015 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 2.0 TDI 4motion 05/2015 – 07/2018
TIGUAN (5N_) 1.4 TSI 05/2015 – 07/2018
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 06/2017 – 08/2021
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI 06/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 08/2017 – 02/2020
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI 09/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TGI 09/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 2.0 GTI 11/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 MPI Flex 09/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 MSI Flex 09/2017 – 08/2022
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 TSI Flex 09/2017 – 06/2022
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 TDI 11/2017 – 07/2019
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 TDI 11/2017 – 02/2021
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 MSi 09/2017 – –
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TSI 11/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 3.6 FSi 4motion 01/2011 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.8 TSI 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 2.0 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.6 TDI BlueMotion 08/2010 – 12/2014
PASSAT B7 caroserie inchisa/combi (365) 1.4 TSi BlueMotion 08/2010 – 12/2014
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.0 MPi 09/2018 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.6 MPi 12/2017 – –
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.5 TSI 10/2018 – 08/2021
POLO VI (AW1, BZ1, AE1) 1.4 GTS Flexfuel 11/2019 – –
POLO (86) 0.9 09/1975 – 09/1981
POLO (86) 1.1 03/1975 – 09/1981
POLO II (86C, 80) 1.1 10/1981 – 09/1989
POLO II (86C, 80) 1.3 10/1981 – 07/1983
DERBY (86C, 80) 1.0 10/1981 – 12/1984
DERBY (86C, 80) 1.1 10/1981 – 07/1983
DERBY (86C, 80) 1.3 08/1983 – 12/1984
DERBY (86C, 80) 1.3 08/1981 – 07/1983
GOLF I (17) 1.1 08/1976 – 07/1980
GOLF I Cabriolet (155) 1.5 01/1979 – 11/1983
GOLF I (17) 1.5 04/1974 – 12/1975
GOLF I (17) 1.6 GTI 08/1976 – 07/1982
GOLF I (17) 1.5 D 08/1976 – 07/1980
JETTA I (16) 1.1 08/1979 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 08/1978 – 02/1984
JETTA I (16) 1.6 GLI 08/1978 – 07/1982
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 GTI G60 04/1990 – 07/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 01/1990 – 10/1991
PASSAT B1 (32) 1.5 07/1973 – 12/1975
PASSAT B2 (32B) 1.3 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 (32B) 1.3 08/1980 – 07/1986
PASSAT B2 (32B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 02/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 01/1981 – 02/1983
PASSAT B2 (32B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.8 12/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.9 01/1981 – 07/1983
PASSAT B2 (32B) 2.0 08/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 2.2 08/1985 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 TD 04/1982 – 03/1988
GOLF III (1H1) 1.4 11/1991 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.4 11/1991 – 09/1998
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.4 07/1993 – 04/1999
PASSAT B2 Variant (33B) 1.3 08/1980 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.3 08/1980 – 07/1986
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 02/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 01/1981 – 02/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.8 Syncro 01/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 1.9 01/1981 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 2.0 08/1983 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 08/1985 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 Syncro 08/1985 – 03/1988
PASSAT B1 Variant (33) 1.3 05/1973 – 07/1980
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 08/1979 – 07/1982
POLO cupe (86C, 80) 1.0 05/1982 – 10/1986
POLO cupe (86C, 80) 1.1 10/1981 – 07/1983
POLO cupe (86C, 80) 1.3 10/1981 – 07/1983
POLO cupe (86C, 80) 1.3 G40 01/1987 – 08/1990
POLO cupe (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 08/1990
POLO cupe (86C, 80) 1.4 D 08/1990 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 G40 08/1990 – 09/1994
GOLF III (1H1) 2.9 VR6 Syncro (1HX1) 10/1994 – 08/1997
VENTO (1H2) 1.6 10/1994 – 09/1998
CORRADO (53I) 2.0 i 04/1993 – 12/1995
CADDY I (14) 1.5 08/1982 – 07/1983
CADDY I (14) 1.6 01/1983 – 07/1992
CADDY I (14) 1.8 08/1985 – 07/1992
CADDY I (14) 1.6 D 08/1982 – 07/1992
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.0 01/1985 – 10/1986
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.0 01/1985 – 09/1994
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.3 D 08/1986 – 12/1988
GOLF III (1H1) 2.0 Syncro (1HX1) 08/1995 – 08/1997
GOLF III (1H1) 1.9 TDI Syncro (1HX1) 08/1995 – 12/1997
GOLF III Variant (1H5) 2.0 Syncro 08/1995 – 04/1999
GOLF III Cabriolet (1E7) 1.9 TDI 07/1996 – 05/1998
VENTO (1H2) 1.9 TDI 04/1996 – 09/1998
GOLF III Variant (1H5) 1.8 Syncro 10/1994 – 04/1999
GOLF III Variant (1H5) 2.9 VR6 Syncro 10/1994 – 04/1999
JETTA I (16) 1.5 D 08/1978 – 07/1980
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1987 – 12/1988
DERBY (86C, 80) 1.3 09/1982 – 12/1984
JETTA I (16) 1.8 08/1982 – 02/1984
GOLF III (1H1) Citystromer 11/1994 – 08/1997
PASSAT B2 (32B) 1.6 TD 08/1988 – 07/1989
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 05/1986 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 08/1986 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.0 Syncro 05/1984 – 03/1988
POLO II (86C, 80) 1.3 08/1983 – 07/1988
POLO cupe (86C, 80) 1.0 08/1985 – 01/1992
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1985 – 10/1987
POLO II (86C, 80) 1.3 09/1982 – 09/1989
POLO Variant (6V5) 1.8 05/1997 – 09/2001
GOLF III (1H1) 1.9 SDI 07/1995 – 08/1997
GOLF III Variant (1H5) 1.9 SDI 07/1995 – 04/1999
VENTO (1H2) 1.9 SDI 04/1997 – 09/1998
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1985 – 12/1987
GOLF II (19E, 1G1) 1.3 08/1983 – 10/1986
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.3 05/1996 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 SDI 07/1996 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1996 – 08/1999
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.3 05/1996 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 07/1997 – 01/2002
POLO Variant (6V5) 1.4 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.6 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 05/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.7 SDI 08/1997 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 06/1997 – 09/2001
POLO Caseta/ Hatchback (86CF) 1.4 D 08/1992 – 07/1994
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TSI 11/2010 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 1.8 TSI 11/2008 – 05/2010
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 02/2008 – 05/2009
PASSAT CC B6 (357) 1.4 TSI MultiFuel 01/2011 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 3.6 FSI 4motion 06/2008 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 3.6 FSI 06/2008 – 01/2012
POLO Variant (6V5) 1.9 TDI 06/1998 – 09/2001
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.3 01/1984 – 10/1986
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/1999 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 01/1999 – 07/2006
POLO Variant (6V5) 1.4 16V 10/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.9 SDI 08/1999 – 09/2001
POLO Variant (6V5) 1.4 01/1998 – 08/1999
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI 05/2001 – 07/2006
PASSAT B2 (32B) 2.1 01/1981 – 12/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 2.1 01/1981 – 07/1983
LT 28-46 II caroserie (2DA, 2DD, 2DH) 2.8 TDI 04/2002 – 07/2006
POLO (86) 0.8 09/1975 – 09/1981
POLO CLASSIC (86C, 80) 1.4 D 10/1990 – 09/1994
POLO cupe (86C, 80) 1.3 03/1991 – 09/1994
PASSAT B2 Variant (33B) 1.6 08/1983 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.6 08/1980 – 03/1988
PASSAT B2 (32B) 1.3 08/1980 – 07/1986
PASSAT B2 Variant (33B) 1.3 08/1980 – 07/1986
DERBY (86C, 80) 1.3 08/1983 – 12/1984
GOLF I (17) 1.6 08/1975 – 07/1977
CADDY I (14) 1.6 10/1982 – 10/1983
JETTA I (16) 1.6 08/1981 – 07/1983
GOLF I (17) 1.6 TD 08/1983 – 07/1985
GOLF II (19E, 1G1) 1.6 TD 08/1983 – 07/1985
GOLF III (1H1) 1.3 08/1991 – 07/1992
VENTO (1H2) 2.0 GL 11/1991 – 07/1998
VENTO (1H2) 2.0 GL 05/1996 – 12/1997
VENTO (1H2) 2.8 VR6 08/1995 – 04/1996
GOLF III (1H1) 2.0 GL 08/1995 – 09/1997
GOLF III (1H1) 2.8 VR6 08/1995 – 09/1997
GOLF III Variant (1H5) 2.0 08/1995 – 04/1996
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1987 – 07/1988
POLO II (86C, 80) 1.3 10/1990 – 08/1994
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 05/2001 – 06/2006
PASSAT CC B6 (357) 1.8 TSI 06/2008 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 3.6 FSI 4motion 02/2008 – 12/2011
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 01/2012
JETTA I (16) 1.6 08/1982 – 07/1983
GOLF I Cabriolet (155) 1.3 08/1983 – 07/1986
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 01/1999 – 01/2002
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TFSI 06/2008 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 06/2008 – 05/2011
LT 28-35 II bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.8 TDI 07/1997 – 05/2003
PASSAT CC B6 (357) 2.0 BlueTDI 05/2009 – 11/2010
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 4motion 08/2009 – 01/2012
PASSAT CC B6 (357) 2.0 TDI 4motion 11/2009 – 01/2012
PASSAT B1 limuzina (32) 1.5 Álcool 11/1979 – 07/1982
VENTO (1H2) 2.8 VR6 01/1992 – 09/1998
GOLF I Cabriolet (155) 1.6 08/1979 – 07/1983
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 Syncro 08/1984 – 07/1988
PASSAT B1 (32) 1.6 08/1975 – 11/1980
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 Álcool 01/1986 – 12/1988
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 12/1997
GOLF III Van (1H1) 1.4 08/1991 – 05/1996
GOLF III Van (1H1) 1.9 D 08/1991 – 07/1995
GOLF III Van (1H1) 1.6 08/1992 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 GTI 08/1991 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 1.9 SDI 08/1995 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 2.0 08/1995 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 1.9 TDI 08/1991 – 09/1997
GOLF III Van (1H1) 1.8 08/1991 – 07/1995
PASSAT B1 limuzina (32) 1.5 D 10/1979 – 12/1982
BORA I (1J2) 1.8 10/1998 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 SDI 10/1998 – 05/2005
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 07/2011 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TFSI 04/2011 – 07/2016
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/1999 – 06/2001
BORA I (1J2) 2.8 V6 4motion 03/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.8 4motion 02/1999 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 12/1998 – 10/2000
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/1998 – 04/2002
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 05/1999 – 10/2000
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 07/2004 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 02/1999 – 06/2001
BORA Variant (1J6) 1.8 4motion 05/1999 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.8 V6 4motion 05/1999 – 05/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 3.2 RSI 4motion (1C9) 04/2000 – 05/2001
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 05/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 09/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 08/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.3 V5 4motion 10/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 2.0 4motion 04/2000 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 11/2000 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 05/2001 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.9 TDI 4motion 05/2001 – 05/2005
BORA I (1J2) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.6 FSI 01/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.8 T 05/2002 – 05/2005
BORA Variant (1J6) 1.4 16V 09/2001 – 05/2005
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 1.8 T 11/2001 – 06/2005
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 10/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 1.6 TDI 10/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 04/2011 – 07/2016
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI 09/2002 – 06/2004
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 12/2011 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.6 TDI 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 04/2012 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TFSI 12/2011 – 07/2016
BEETLE (5C1, 5C2) 2.5 04/2011 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2012 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 09/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 07/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 1.4 TSI 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.4 TSI 12/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TDI 06/2014 – 09/2018
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.8 TSI 12/2013 – 12/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.5 12/2011 – 07/2016
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 1.2 TSI 16V 12/2014 – 07/2019
BEETLE (5C1, 5C2) 2.0 TSI 07/2017 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TSI 07/2017 – 07/2019
BEETLE Cabriolet (5C7, 5C8) 2.0 TFSI 01/2013 – 07/2016
DERBY (86) 0.9 02/1977 – 09/1981
DERBY (86) 1.1 02/1977 – 09/1981
DERBY (86) 1.3 02/1977 – 09/1981
DERBY (86) 1.3 02/1977 – 09/1981
GOLF II (19E, 1G1) 1.0 08/1985 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 08/1986 – 01/1990
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Cat 01/1987 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 01/1984 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V 08/1986 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 16V 06/1987 – 12/1989
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.6 TD 04/1989 – 10/1991
JETTA II (19E, 1G2, 165) 1.8 Syncro 08/1988 – 07/1991
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 08/1986 – 01/1990
GOLF II (19E, 1G1) 1.8 i Cat Syncro 08/1987 – 10/1991
PASSAT B1 (32) 1.3 05/1973 – 07/1980
PASSAT B1 (32) 1.3 05/1973 – 01/1978
PASSAT B1 Variant (33) 1.3 10/1973 – 01/1978
PASSAT B1 (32) 1.3 05/1973 – 01/1978
PASSAT B1 Variant (33) 1.3 05/1973 – 01/1978
PASSAT B1 (32) 1.6 08/1975 – 07/1980
PASSAT B1 Variant (33) 1.6 02/1976 – 07/1980
PASSAT B1 Variant (33) 1.6 08/1975 – 07/1980
PASSAT B1 Variant (33) 1.5 D 02/1977 – 07/1980
PASSAT B1 (32) 1.6 08/1975 – 07/1980
PASSAT B1 Variant (33) 1.6 02/1976 – 08/1979
PASSAT B2 (32B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 Variant (33B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 08/1984 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 2.2 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 TD 01/1985 – 03/1988
PASSAT B2 limuzina (32B) 2.0 08/1984 – 07/1985
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 05/1982 – 06/1989
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 08/1984 – 06/1989
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.8 Álcool 08/1984 – 06/1989
PASSAT B2 limuzina (32B) 1.6 D 08/1984 – 03/1988
PASSAT B1 Variant (33) 1.5 10/1973 – 08/1975
PASSAT B1 (32) 1.5 05/1973 – 12/1975
PASSAT B1 Variant (33) 1.5 10/1973 – 12/1975
PASSAT B1 limuzina (32) 1.5 07/1974 – 07/1982
NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.3 V5 10/2000 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.6 01/2003 – 09/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.0 09/2002 – 10/2010
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI 06/2003 – 07/2005
NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.4 01/2003 – 09/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 6.0 W12 08/2004 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.6 V6 FSI 10/2005 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 2.5 R5 TDI 08/2003 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 4.2 V8 FSI 06/2006 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 5.0 R50 TDI 08/2007 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.0 V6 TDI 11/2007 – 05/2010
TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.0 TDI 04/2006 – 05/2010
GOLF I Cabriolet (155) 1.8 08/1983 – 12/1992
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 11/2010 – 05/2015
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 05/2010 – 05/2022
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.6 TDI 07/2010 – 05/2015
PASSAT B7 (A32, A33) 2.5 01/2011 – 12/2020
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.4 12/2010 – 05/2022
POLO V limuzina (602, 604, 612, 614) 1.2 TSI 04/2014 – 05/2022
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 12/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 4motion 06/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TSI 04/2015 – 07/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 06/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 04/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2015 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 05/2016 – 08/2019
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 4motion 08/2018 – 08/2024
TRANSPORTER T6 caroserie (SGA, SGH, SHA, SHH) 2.0 TDI 08/2018 – 08/2024
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TSI 08/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.6 V6 FSI 08/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TDI 01/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TDI 05/2011 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 4.2 V8 FSI 01/2011 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.6 V6 FSI 04/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TDI 01/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 4.2 V8 TDI 01/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TSI Hybrid 04/2010 – 03/2018
TOUAREG (7P5, 7P6) 3.0 V6 TDI 06/2010 – 03/2018

VW (FAW)

Model Motor Perioada
MAGOTAN (B6, 9X2) 2.0 06/2007 – 04/2008
MAGOTAN (B6, 9X2) 1.8 TSI 06/2007 – 07/2011
MAGOTAN (B6, 9X2) 2.0 TSi 04/2008 – 07/2011
MAGOTAN (B6, 9X2) 1.4 TSI 01/2010 – 07/2011

VW (SVW)

Model Motor Perioada
TOURAN (9R1, 9R3) 1.4 TSI 12/2010 – 12/2016

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Bec, lampa ceata spate HELLA 8GA 002 073-121 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.