filtru combustibil ALCO FILTER SP-2061 — Dacia Logan

  • Cod producător: 180-sp-2061
  • Cod articol: SP-2061
  • EAN: 5294515800551
  • Categorie: filtru combustibil

27.49 lei

Comandă în următoarele 55min și expediem azi.

Livrare estimată: 23 octombrie – luni, 26 octombrie

18 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 139,0
Diametru exterior [mm] 62,0
Tip filtru Filtru conducta
Diametru admisie [mm] 8,0
Diametru evacuare [mm] 8,0

Coduri OEM

Producător Cod OEM
PEUGEOT 156781
CITROËN 156785
PEUGEOT 156787
PEUGEOT 1567A5
RENAULT 7700820375
RENAULT 7700820735
RENAULT 7700825495
RENAULT 7700845961
RENAULT 7700845973
RENAULT 7701820376
GENERAL MOTORS 91159804
FIAT 9623266380

EAN: 5294515800551

Mașini compatibile

CITROËN

Model Motor Perioada
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 (NC5FS0, NC5FS9) 11/2009 – 12/2016
C4 II (NC_) 1.4 VTi 95 (NC8FP0) 11/2009 – 11/2015
C4 II (NC_) 1.6 THP 155 11/2009 – 12/2016
C5 III (RD_) 1.6 VTi 120 (RD5FS8, RD5FSA) 07/2010 – 06/2015
C5 III Break (RW_) 1.6 VTI 120 07/2010 – 06/2015
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1996 – 11/1998
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
SAXO (S0, S1) 1.4 VTS 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTL, VTR 05/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 06/1996 – 09/2003
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) 07/1996 – 03/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i (MBKFX, MBKFW) 07/1996 – 12/2011
ZX (N2) 2.0 i 16V 05/1996 – 06/1997
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) 07/1996 – 12/2011
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) 07/1996 – 05/2008
DS4 (NX_) 1.6 VTi 120 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 155 04/2011 – 07/2015
DS4 (NX_) 1.6 THP 200 04/2011 – 07/2015
C4 PICASSO I microbus (UD_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 THP 155 09/2010 – 08/2013
XANTIA (X1_, X2_) 3.0 i 24V 01/1997 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 04/1997 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 04/1997 – 04/2003
XSARA (N1) 1.8 i 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i Aut. 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.8 i 16V 04/1997 – 09/2000
XSARA (N1) 1.4 i 04/1997 – 03/2005
XSARA (N1) 1.6 i 04/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.4 i 10/1997 – 08/2005
XSARA Break (N2) 1.6 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i Aut. 10/1997 – 09/2000
XSARA Break (N2) 1.8 i 16V 10/1997 – 09/2000
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i (MFLFX) 05/1997 – 10/2002
XM (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XM Break (Y4) 3.0 V6 04/1997 – 10/2000
XANTIA Break (X1_, X2_) 3.0 V6 01/1998 – 04/2003
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 16V 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 2.0 i 16V 02/1998 – 03/2005
DS3 (SA_) 1.6 Racing 02/2011 – 07/2015
ZX (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 06/1997
ZX Break (N2) 1.8 i 16V 01/1996 – 02/1998
DS5 1.6 THP 155 11/2011 – 07/2015
DS5 1.6 THP 200 11/2011 – 07/2015
SAXO (S0, S1) 1.1 X, SX 05/1996 – 09/2003
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/1998 – 04/2000
XSARA (N1) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA Break (N2) 2.0 16V 07/1998 – 09/2000
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 09/2001
XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V 02/2000 – 08/2005
C4 II (NC_) 1.6 VTi 120 LPG (NC5FS0) 09/2011 – –
DS3 (SA_) 1.6 THP 150 01/2010 – 07/2015
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.8 i 4WD (MFLFX) 04/1997 – 10/2001
EVASION microbus (22, U6) 2.0 16V 05/2000 – 07/2002
JUMPY I (U6U_) 2.0 04/2000 – 12/2006
JUMPY I (U6U_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
JUMPY I caroserie (BS_, BT_, BY_, BZ_) 2.0 i 16V 03/2000 – 10/2006
SAXO (S0, S1) 1.0 X 05/1998 – 06/2003
XSARA cupe (N0) 1.4 i 03/1998 – 03/2005
XSARA PICASSO (N68) 1.6 12/1999 – 12/2010
XSARA (N1) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA (N1) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA Break (N2) 1.6 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA Break (N2) 2.0 16V 09/2000 – 08/2005
XSARA cupe (N0) 1.6 16V 09/2000 – 03/2005
XSARA cupe (N0) 2.0 16V 09/2000 – 03/2005
C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB) 03/2001 – 08/2004
C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF) 03/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 2.0 16V HPi (DERLZB) 06/2001 – 08/2004
C5 I Break (DE_) 3.0 V6 (DEXFXC, DEXFXF) 06/2001 – 08/2004
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.6 16V (MFNFU) 10/2000 – 12/2011
C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) 06/2001 – 08/2004
C3 I (FC_, FN_) 1.1 i 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 02/2002 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.6 16V 02/2002 – 08/2010
XSARA cupe (N0) 1.6 i 02/1998 – 09/2000
XSARA cupe (N0) 1.8 i 02/1998 – 09/2000
C3 Pluriel (HB_) 1.6 05/2003 – –
C3 Pluriel (HB_) 1.4 05/2003 – –
C2 (JM_) 1.1 09/2003 – 09/2012
C2 (JM_) 1.4 09/2003 – 12/2009
C2 (JM_) 1.6 07/2003 – 10/2010
XSARA PICASSO (N68) 2.0 16V 01/2003 – 06/2012
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.4 i bivalent (MBKFW) 04/2003 – 10/2005
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 i bivalent (MFKFW) 04/2003 – 10/2008
C5 I Break (DE_) 3.0 Carlsson 09/2003 – 08/2004
C3 I (FC_, FN_) 1.4 16V 12/2003 – 08/2010
C5 II (RC_) 1.8 16V (RC6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II (RC_) 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC) 09/2004 – 08/2008
C5 II (RC_) 3.0 V6 (RCXFUF) 09/2004 – 09/2008
C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FZB) 09/2004 – 08/2005
C5 II Break (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 09/2004 – 01/2008
C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUF) 09/2004 – 01/2008
SAXO (S0, S1) 1.6 VTS 09/2000 – 09/2003
C2 (JM_) 1.6 VTS 10/2004 – 12/2009
C6 (TD_) 3.0 V6 09/2005 – 12/2012
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.8 i 05/1998 – 10/2002
C5 II (RC_) 1.8 16V 09/2005 – 01/2008
BERLINGO / BERLINGO FIRST Autoutilitară/limuzină spațioasă ( 1.6 16V (MBNFU) 10/2000 – 03/2008
C2 (JM_) 1.4 16V 04/2005 – 12/2009
SAXO (S0, S1) 1.1 BiFuel 07/2000 – 06/2003
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i 02/2002 – 11/2010
C5 III (RD_) 1.8 16V (RD6FXC) 02/2008 – 10/2010
C5 III (RD_) 2.0 16V (RDRFJC, RDRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III (RD_) 3.0 V6 (RDXFVJ) 02/2008 – 12/2010
C5 III Break (RW_) 1.8 i 16V (RW6FYC) 02/2008 – 10/2010
C5 III Break (RW_) 2.0 i 16V (RWRFJC, RWRFJF) 02/2008 – 10/2014
C5 III Break (RW_) 3.0 V6 (RWXFVA, RWXFUA) 02/2008 – 12/2010
BERLINGO / BERLINGO FIRST microbus (MF_, GJK_, GFK_) 1.4 11/2002 – 10/2005
SAXO (S0, S1) 1.6 02/1996 – 06/2003
SAXO (S0, S1) 1.6 02/2001 – 04/2004
C5 III (RD_) 2.0 16V BioFlex (RDRFJF) 02/2008 – 12/2012
C3 II (SC_) 1.4 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.4 VTi 95 11/2009 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.6 VTi 120 11/2009 – 09/2016
DS3 (SA_) 1.6 VTi 120 04/2010 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.6 THP 155 04/2010 – 07/2015
BERLINGO MULTISPACE (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) 1.6 VTi 95 07/2010 – –
DS4 (NX_) 1.6 THP 160 04/2012 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.4 VTi 98 11/2009 – 07/2015
DS3 (SA_) 1.2 VTi 82 01/2013 – 03/2015
DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 LPG 08/2012 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.2 VTi 82 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 VTi 120 01/2013 – 07/2015
DS3 Cabriolet 1.6 THP 155 01/2013 – 07/2015
C3 II (SC_) 1.0 VTi 68 08/2012 – 09/2016
C3 II (SC_) 1.2 VTi 82 06/2012 – 09/2016
C5 III Break (RW_) 1.6 THP 150 04/2009 – 07/2016
C4 PICASSO II 1.6 THP 155 02/2013 – –
C4 PICASSO II 1.6 VTi 120 02/2013 – –
C5 III (RD_) 1.6 THP 150 (RD5FN8, RD5FNA) 07/2010 – 07/2016
C4 cupe (LA_) 2.0 VTR 10/2006 – 12/2007
C4 II limuzina (NC_) 1.6 01/2013 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 82 (2RHMRC, 2RHMZB) 06/2017 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 110 (2RHNZB, 2RHNZW, 2RHNPX, 2RHNPJ) 06/2017 – –
C3 AIRCROSS II (2R_, 2C_) 1.2 PureTech 130 (2RHNYH) 07/2017 – –
C4 SPACETOURER (3D_) 1.6 THP 165 04/2018 – –
GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) 1.2 PureTech 130 04/2018 – –
GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) 1.6 THP 165 04/2018 – –
C3 III (SX) 1.2 PureTech 82 05/2018 – –
C3 I (FC_, FN_) 1.4 BiFuel 09/2008 – 12/2009
C3 I (FC_, FN_) 1.4 i Bivalent 01/2008 – 12/2009
C2 ENTERPRISE (JG_) 1.1 11/2003 – 12/2009
C5 II caroserie inchisa/combi (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC) 11/2004 – 01/2008
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 PureTech 180 (A45GFR) 11/2018 – –
GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) 1.6 PureTech 180 04/2018 – –
C3 III (SX) 1.2 VTi 82 LPG 07/2016 – –
C3 III Van (SX_, SY_) PureTech 110 03/2019 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) PureTech 82 05/2019 – –
C-ELYSEE (DD_) 1.2 PureTech 82 (DDHMRP) 02/2018 – –
C3 AIRCROSS II Van (2C_, 2R_) PureTech 82 05/2019 – –
GRAND C4 SPACETOURER Van (3A_, 3E_) PureTech 130 05/2019 – –
GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) 1.6 THP 165 04/2018 – –
BERLINGO Autoutilitară/limuzină spațioasă (B9) PureTech 110 01/2018 – –
C4 PICASSO II Van (DD_) VTi 120 (DD5FS0) 02/2013 – –
JUMPY II platou / sasiu 2.0 I (X_RFH) 11/2006 – 03/2016
C5 AIRCROSS (A_) 1.6 Hybrid 180 (A4DGXR) 11/2022 – –
ZX (N2) 1.4 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 1.8 i 07/1992 – 06/1997
ZX (N2) 1.9 i 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 i 07/1992 – 06/1997
XANTIA (X1_, X2_) 1.6 i 03/1993 – 03/2001
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 03/1993 – 01/1998
ZX Break (N2) 1.8 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.4 i 10/1993 – 10/1997
ZX Break (N2) 1.6 i 10/1993 – 10/1997
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1994 – 01/1998
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 Turbo 06/1995 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 12/2001
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 2.0 Turbo 06/1995 – 04/2003
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 06/1995 – 01/1998
XANTIA Break (X1_, X2_) 1.8 i 16V 06/1995 – 04/2003
ZX (N2) 1.6 i 03/1991 – 06/1997
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 03/1993 – 04/2003
XANTIA (X1_, X2_) 2.0 i 16V 03/1993 – 01/1998
ZX (N2) 2.0 i 16V 06/1994 – 06/1997
ZX (N2) 1.4 03/1991 – 06/1997
ZX (N2) 2.0 07/1994 – 10/1997
ZX (N2) 1.8 03/1991 – 10/1997
ZX (N2) 1.6 07/1994 – 10/1997
C4 I (LC_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 cupe (LA_) 1.6 16V 11/2004 – 07/2011
C4 I (LC_) 1.6 16V Bio-Flex 09/2007 – 07/2008

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
LOGAN (LS_) 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
SANDERO 1.2 16V LPG 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
SOLENZA (B41_) 1.4 (B41A, B41B, B41C) 02/2003 – 10/2005
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
SANDERO 1.2 16V 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.2 16V LPG 02/2006 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.2 TCe 125 4×4 (HSAU) 10/2013 – –
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.6 LPG 08/2004 – 03/2011
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
DOKKER pick-up 1.6 SCe 100 09/2017 – 12/2021

DS

Model Motor Perioada
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) 1.6 PureTech 180 (J45GFR) 04/2018 – –
DS 7 Crossback (J4_, JR_, JC_) PureTech 130 (JRHNSU) 10/2018 – 09/2022
DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 100 (URHNKK, URHNEK) 10/2018 – –
DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 130 (URHNSS) 10/2018 – –
DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 155 (URHNNS) 10/2018 – 12/2022
DS 9 (X2_) 1.6 PureTech 225 (X25GGR) 09/2020 – –
DS 4 II (FR_, FB_, F3_) PureTech 130 10/2021 – –
DS 4 II (FR_, FB_, F3_) PureTech 180 (F35GFT) 10/2021 – –
DS 4 II (FR_, FB_, F3_) PureTech 225 (FP5GGT) 10/2021 – –
DS 4 II (FR_, FB_, F3_) E-TENSE 225 (F3DGZT) 10/2021 – –
DS 9 (X2_) 1.6 E-TENSE 225 (X2DGZR) 09/2020 – –
DS 9 (X2_) E-TENSE 360 4×4 (X25GBR) 06/2021 – –

FIAT

Model Motor Perioada
SCUDO bus (220_) 2.0 16V 06/2000 – 12/2006
SCUDO caroserie (220_) 2.0 05/2000 – 12/2006

HYUNDAI

Model Motor Perioada
TRAJET (FO) 2.0 03/2000 – 07/2008
TRAJET (FO) 2.7 V6 09/2000 – 07/2008
SANTA FÉ I (SM) 2.7 V6 4×4 02/2001 – 03/2006
SANTA FÉ I (SM) 2.0 08/2001 – 03/2006
TRAJET (FO) 2.0 01/2004 – 07/2008

LANCIA

Model Motor Perioada
ZETA (22_) 2.0 16V (220AL5) 05/1998 – 07/2000
ZETA (22_) 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) 07/2000 – 09/2002

NISSAN

Model Motor Perioada
NAVARA NP300 (D40) 3.0 dCi 4WD 02/2010 – –
NAVARA NP300 platou / sasiu (D40) 3.0 dCi 03/2010 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PATHFINDER III (R51) 3.0 dCi 08/2010 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
PATHFINDER III VAN (R51_) 3.0 dCi 4×4 (R51M) 03/2013 – 08/2014

OPEL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 LPG (75) 10/2017 – –
CROSSLAND X / CROSSLAND (P17, P2QO) 1.2 07/2019 – –
MOKKA 1.2 (76) 10/2020 – –
MOKKA 1.2 (76) 10/2020 – –
MOKKA 1.2 (76) 12/2022 – –

PEUGEOT

Model Motor Perioada
508 I (8D_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
406 (8B) 1.6 11/1995 – 05/2004
406 (8B) 1.8 16V 11/1995 – 10/2000
406 (8B) 2.0 16V 11/1995 – 05/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1996 – 05/2001
106 II (1A_, 1C_) 1.0 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.1 i 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 10/1999
106 II (1A_, 1C_) 1.6 S16 05/1996 – 07/2004
106 II (1A_, 1C_) 1.6 i 05/1996 – 01/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 04/1996 – 10/2000
406 (8B) 2.0 Turbo 04/1996 – 05/2004
806 (221) 1.8 07/1995 – 08/2002
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/1996 – 10/2000
406 Break (8E/F) 2.0 Turbo 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/1996 – 10/2004
406 Break (8E/F) 3.0 24V 10/1996 – 10/2004
406 (8B) 3.0 24V 10/1996 – 05/2004
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.1 06/1996 – 09/2005
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
PARTNER microbus (5_, G_) 1.1 06/1996 – 10/2002
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 06/1996 – 12/2015
EXPERT caroserie (222) 1.6 02/1996 – 09/2000
406 cupe (8C) 2.0 16V 03/1997 – 12/2004
306 Break (7E, N3, N5) 1.4 03/1997 – 04/2002
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 16V 05/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 16V 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.8 03/1997 – 04/2002
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 03/1997 – 10/2000
406 cupe (8C) 3.0 V6 24V 03/1997 – 12/2004
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 03/1997 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 2.0 03/1997 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 16V 03/1997 – 04/2002
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 11/2010 – –
208 I (CA_, CC_) 1.6 THP 03/2012 – 12/2019
PARTNER microbus (5_, G_) 1.8 05/1997 – 12/2002
406 (8B) 1.8 05/1997 – 05/2004
406 Break (8E/F) 1.8 05/1997 – 10/2004
407 (6D_) 2.0 Bioflex (6DRFJB) 09/2007 – 02/2011
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i 09/2010 – 06/2013
206 hatchback (2A/C) 1.1 i 09/1998 – 02/2007
206 hatchback (2A/C) 1.4 i 09/1998 – 12/2012
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2010 – –
806 (221) 2.0 16V 05/1998 – 09/2000
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 04/1999 – 10/2000
508 I (8D_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 I (8D_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 VTi 11/2010 – 12/2018
508 SW I (8E_) 1.6 THP 11/2010 – 12/2018
406 (8B) 2.0 16V 01/1999 – 08/2000
406 Break (8E/F) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
406 cupe (8C) 2.0 16V 01/1999 – 10/2000
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 02/2000 – 07/2004
206 CC (2D) 2.0 S16 09/2000 – 12/2007
607 (9D, 9U) 2.2 16V 02/2000 – 08/2005
406 (8B) 3.0 V6 03/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 3.0 V6 03/2000 – 10/2004
406 cupe (8C) 3.0 V6 03/2000 – 12/2004
406 (8B) 2.2 07/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.2 07/2000 – 10/2004
EXPERT (224_) 2.0 07/2000 – 12/2006
206 hatchback (2A/C) 2.0 S16 06/1999 – 12/2007
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 10/2000 – 05/2001
306 Break (7E, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.6 10/2000 – 04/2002
406 (8B) 1.8 16V 10/2000 – 05/2004
406 Break (8E/F) 1.8 16V 10/2000 – 10/2004
406 (8B) 2.0 16V 08/2000 – 06/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V 10/2000 – 10/2004
406 cupe (8C) 2.0 16V 10/2000 – 12/2004
206 CC (2D) 1.6 16V (2DNFUF, 2DNFUR) 09/2000 – 12/2007
206 hatchback (2A/C) 1.6 16V 07/2000 – 04/2009
806 (221) 2.0 16V 09/2000 – 08/2002
307 (3A/C) 1.6 16V 08/2000 – 11/2007
307 (3A/C) 2.0 16V 08/2000 – 06/2005
307 (3A/C) 1.4 08/2000 – 09/2003
406 (8B) 2.0 16V HPi 05/2001 – 05/2004
406 Break (8E/F) 2.0 16V HPi 05/2001 – 10/2004
PARTNER microbus (5_, G_) 1.6 16V 07/2001 – 03/2008
307 SW (3H) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2002 – 06/2005
206 SW (2E/K) 1.1 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.4 07/2002 – 02/2007
206 SW (2E/K) 1.6 16V 07/2002 – –
206 SW (2E/K) 2.0 16V 07/2002 – 02/2007
406 cupe (8C) 2.2 03/2002 – 12/2004
206 hatchback (2A/C) 2.0 RC 07/2003 – 12/2007
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 06/2005
307 CC (3B) 2.0 16V 10/2003 – 04/2009
EXPERT caroserie (222) 2.0 09/2002 – 12/2006
PARTNER Autoutilitară/limuzină spațioasă (5_, G_) 1.4 CNG 04/2003 – 10/2006
206 SW (2E/K) 1.4 16V 10/2003 – –
206 hatchback (2A/C) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
407 (6D_) 2.0 (6DRFNB, 6DRFNE) 03/2004 – 07/2005
407 (6D_) 2.2 (6D3FZE, 6D3FZH) 03/2004 – 10/2006
407 (6D_) 3.0 (6DXFVJ) 03/2004 – 12/2010
607 (9D, 9U) 2.0 02/2000 – 08/2005
307 Break (3E) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 1.6 16V 03/2002 – 04/2008
407 (6D_) 1.8 (6D6FZB) 03/2004 – 07/2005
307 (3A/C) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 SW (3H) 1.4 16V 11/2003 – 07/2007
307 Break (3E) 2.0 03/2002 – 06/2005
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 05/2004 – 07/2005
407 SW (6E_, 6D_) 3.0 05/2004 – 12/2010
307 CC (3B) 1.6 16V 03/2003 – 04/2009
307 (3A/C) 2.0 16V 03/2005 – 11/2007
307 Break (3E) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 SW (3H) 2.0 16V 03/2005 – 04/2008
307 CC (3B) 2.0 16V 12/2004 – 04/2009
407 cupe (6C_) 2.2 16V 10/2005 – –
407 cupe (6C_) 3.0 V6 10/2005 – –
407 SW (6E_, 6D_) 1.8 16V 08/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 16V 08/2005 – 12/2010
407 SW (6E_, 6D_) 2.2 16V 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 1.8 16V (6D6FYC) 08/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.0 16V (6DRFJC, 6DRFJE, 6DRFJF) 09/2005 – 12/2010
407 (6D_) 2.2 16V (6D3FYH, 6D3FYE) 08/2005 – 12/2010
607 (9D, 9U) 2.2 16V 09/2005 – 06/2010
607 (9D, 9U) 3.0 V6 24V 03/2004 – 07/2011
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 02/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 16V 02/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.6 16V Turbo 02/2006 – 10/2013
206 limuzina 1.4 03/2007 – –
206 limuzina 1.6 16V 03/2007 – –
207 CC (WD_) 1.6 16V 02/2007 – 10/2013
207 CC (WD_) 1.6 16V Turbo 02/2007 – 12/2012
307 SW (3H) 1.4 04/2002 – 09/2003
307 Break (3E) 1.4 04/2002 – 09/2003
206 hatchback (2A/C) 1.1 08/1998 – 07/2000
207 (WA_, WC_) 1.6 16V VTi 02/2007 – 12/2012
207 (WA_, WC_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
EXPERT TEPEE (VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – 03/2016
EXPERT caroserie (VF3A_, VF3U_, VF3X_) 2.0 16V 01/2007 – –
308 I (4A_, 4C_) 1.6 16V 09/2007 – 10/2014
207 SW (WK_) 1.4 06/2007 – 12/2012
207 SW (WK_) 1.4 16V 06/2007 – 10/2013
207 SW (WK_) 1.6 16V 06/2007 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 06/2007 – 10/2013
PARTNER microbus (5_, G_) 1.4 11/2002 – 10/2006
407 SW (6E_, 6D_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2010
207 SW (WK_) 1.6 16V RC 02/2007 – 12/2012
308 I (4A_, 4C_) 1.4 16V 12/2009 – 10/2014
308 I (4A_, 4C_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
308 SW I (4E_, 4H_) 1.6 THP 16V 10/2009 – 10/2014
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 09/2009 – 04/2016
208 I (CA_, CC_) 1.2 VTI 82 03/2012 – 12/2019
206+ (2L_, 2M_) 1.1 01/2009 – 06/2013
206+ (2L_, 2M_) 1.4 i (2LKFWA, 2MKFWA) 01/2009 – 08/2013
PARTNER TEPEE 1.6 VTi 08/2010 – –
407 (6D_) 2.0 Flex (6DRFJB) 10/2005 – 02/2011
RCZ 1.6 THP 270 06/2013 – 12/2015
508 I (8D_) 1.6 THP 09/2011 – 12/2018
207 (WA_, WC_) 1.4 04/2006 – 10/2013
207 (WA_, WC_) 1.4 16V 10/2009 – 12/2012
208 I (CA_, CC_) 1.6 GTi 08/2012 – 12/2019
2008 I (CU_) 1.2 VTi 03/2013 – 12/2018
2008 I (CU_) 1.6 VTi 03/2013 – –
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.6 THP 125 09/2013 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 VTi 72 09/2013 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.2 THP 130 03/2014 – 06/2021
308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) 1.6 HDi / BlueHDi 115 (LCBHXM, LCBHXT) 03/2014 – 06/2021
308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) 1.2 THP 130 11/2013 – 06/2021
3008 I microbus (0U_) 1.6 Turbo 05/2014 – 08/2016
5008 (0U_, 0E_) 1.6 THP 150 02/2012 – 03/2017
308 I (4A_, 4C_) 2.0 Bioflex 01/2008 – 12/2012
308 CC (4B_) 2.0 CVVT 07/2009 – 12/2014
208 I (CA_, CC_) 1.2 VTi 68 / PureTech 68 08/2016 – 12/2019
208 I (CA_, CC_) 1.2 PureTech 82 03/2018 – 12/2019
2008 I (CU_) 1.2 PureTech 82 01/2018 – 12/2019
3008 II SUV (MC_, MR_, MJ_, M4_) 1.6 PureTech 180 (M45GFR, M45GFU) 07/2018 – –
207 Caseta/ Hatchback (WA_, WC_) 1.6 VTi 03/2007 – 12/2012
301 1.2 PureTech 82 02/2018 – –
RIFTER 1.2 PureTech 130 07/2019 – –
2008 II (UD_, US_, UY_, UJ_, UR_, UC_) 1.2 PureTech 130 (USHNS, URHNS) 08/2019 – –
2008 II (UD_, US_, UY_, UJ_, UR_, UC_) 1.2 THP / PureTech 155 (USHNNS, URHNNS, UXHNJP, URHNJP,… 11/2019 – –
2008 II (UD_, US_, UY_, UJ_, UR_, UC_) 1.2 PureTech 100 (USHNK) 11/2019 – –
EXPERT platou / sasiu 2.0 16V (X_RFH) 01/2007 – 03/2016
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.1 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.4 04/1993 – 07/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.6 05/1993 – 10/2000
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 1.8 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 XSi 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 05/1993 – 05/2001
306 hatchback (7A, 7C, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 1.8 03/1994 – 04/2002
306 Cabriolet (7D, N3, N5) 2.0 03/1994 – 04/2002
806 (221) 2.0 06/1994 – 08/2002
306 (7B, N3, N5) 1.1 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.4 SL 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.8 ST 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 1.6 SR 06/1994 – 10/2000
306 (7B, N3, N5) 2.0 ST 07/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
306 (7B, N3, N5) 2.0 S16 06/1994 – 05/2001
EXPERT (224_) 1.6 02/1996 – 09/2000
EXPERT platou / sasiu (223) 1.6 02/1996 – 09/2000
405 II (4B) 1.8 08/1992 – 10/1995
405 II Break (4E) 1.8 08/1992 – 10/1996

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ1N) 05/2009 – 08/2015
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (K56D, K56M) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 (K56R, K565) 02/1996 – 03/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
TWINGO I (C06_) 1.2 (C067) 05/1996 – 03/2007
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
ESPACE III (JE0_) 3.0 (JE0D) 11/1996 – 10/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C066, C068) 05/1996 – 06/2007
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V (B56V) 03/1997 – 03/2001
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 24V (K56V) 03/1997 – 03/2001
LAGUNA III (BT0/1) 3.5 V6 (BT0C, BT0P) 04/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 3.5 V6 (KT0C, KT0P) 04/2008 – 12/2015
KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
TWINGO II (CN0_) 1.2 TCe 100 (CN0P) 02/2011 – –
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
ESPACE III (JE0_) 3.0 V6 24V (JE0G, JE0R) 10/1998 – 10/2002
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 09/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V 03/2010 – 12/2012
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S066, S068) 05/1996 – 08/2004
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (5/357Y, 5/357K) 01/1996 – 09/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C06C, C06D, C06K) 01/2001 – 06/2007
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) 03/2001 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) 03/2001 – 12/2007
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ2B, DZ11) 03/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1A) 11/2000 – 12/2002
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 3.0 V6 (DE04, DE0T) 09/2001 – 05/2003
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) 06/2001 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ2B, KZ11) 03/2012 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ2B, BZ11) 03/2012 – 08/2015
ESPACE IV (JK0/1_) 3.5 V6 (JK00, JK0F, JK0P, JK0S, JK0W) 11/2002 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1H, CB1U, CB2S) 12/2002 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
TWINGO I (C06_) 1.2 16V (C060) 08/2004 – 06/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
THALIA I (LB_) 1.2 16V 04/2002 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) 09/2006 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0P, CR0P) 05/2007 – 12/2014
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V (KT0F, KT0W) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR02, KR0J) 02/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0E) 11/2007 – 12/2014
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) 10/2005 – 12/2012
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG (BB0A, CB0A) 03/1999 – 05/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A) 07/1998 – 07/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.4 TCe (DZ0F, DZ1V) 04/2009 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) 07/2008 – 12/2014
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) 07/2008 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.2 TCe 115 (KW02, KW14) 07/2013 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG 09/1998 – 06/2009
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 11/2008 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 04/2012 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ11, JZ28) 04/2012 – 09/2016
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 07/2014 – 09/2016
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.9 V6 24V 03/2001 – 08/2007
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0J) 11/2005 – 12/2014
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.2 (SR0P) 11/2007 – 12/2011
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V 03/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 01/2001 – 06/2012
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.9 V6 24V 10/2003 – 12/2007
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) 11/2007 – 12/2012
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 VVT (JZ0U, JZ1B, JZ1H, JZ1U, JZ24) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.4 TCe (JZ0F, JZ1V) 01/2013 – 09/2016
LATITUDE (L70_) 1.6 RS (L705) 04/2014 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V 09/1995 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 (B56E, B565, B56R) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (B56D, B56M) 06/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999

SMART

Model Motor Perioada
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLB1, 450.331, 450.336) 07/1998 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (S1CLA1, 450.341) 07/1998 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLA1, 450.441, 450.442, 450.443) 03/2000 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.352, 450.353) 01/2001 – 01/2004
CABRIO (450) 0.6 (S1OLD2, 450.452) 01/2001 – 01/2004
CROSSBLADE (450) 0.6 (450.418) 06/2002 – 12/2003
ROADSTER (452) 0.7 (452.434) 04/2003 – 11/2005
ROADSTER cupe (452) 0.7 (452.334) 04/2003 – 11/2005
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.330) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.352, 450.353) 01/2003 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.7 (450.333) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.452, 450.432) 01/2003 – 01/2004
CABRIO (450) 0.7 (450.433) 01/2003 – 01/2004
ROADSTER (452) 0.7 (452.432) 04/2003 – 11/2005
CABRIO (450) 0.6 (450.432) 06/2002 – 01/2004
CITY-COUPE (450) 0.6 (450.330, 450.332) 06/2002 – 01/2004
ROADSTER (452) 0.7 Brabus (452.437) 12/2003 – 11/2005
ROADSTER cupe (452) 0.7 Brabus (452.337) 12/2003 – 11/2005
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.330) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.352, 450.332) 01/2004 – 01/2007
FORTWO cupe (450) 0.7 (450.333) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.452) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.433) 01/2004 – 01/2007
FORTWO Cabrio (450) 0.8 CDI (450.401, 450.402, 450.403, 450.400) 01/2004 – 01/2007
ROADSTER cupe (452) 0.7 (452.332) 06/2003 – 11/2005

VAUXHALL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „filtru combustibil ALCO FILTER SP-2061 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.