Filtru ulei MAHLE OC 1051 — FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 2011

  • Cod producător: 287-oc-1051
  • Cod articol: OC 1051
  • EAN: 4009026882412
  • Categorie: Filtru ulei

25.79 lei

Comandă în următoarele 10h 49min și expediem azi.

Livrare estimată: 14 octombrie – joi, 15 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Diametru [mm] 75,0
Diametru [mm] 76,0
Înaltime [mm] 73,5
Înaltime [mm] 80,0
Dimensiune filet 3/4""-16UNF
Diametru simering [mm] 61,7
Diametru simering [mm] 72,0
Diametru 2 [mm] 71,0
Diametru 2 [mm] 72,0
Moment strangere [Nm] 20
Tip supapa supapa refulare
Tip filtru Filtru insurubabil
Articol completare/Info suplimentar 2 cu ventil blocare retur
Cod articol al dispozitivului special recomandat OCS 1
Lungime ambalaj [cm] 7,8
Latime ambalaj [cm] 7,80
Inaltime ambalaj [cm] 7,50

Coduri OEM

Producător Cod OEM
CHRYSLER 04781452AA
CHRYSLER 04781452AB
FORD 1007705
FORD 1007706
FORD 1026285
FORD 1043143
FORD 1043147
FORD 1047169
FORD 1056613
FORD 1066071
FORD 1070521
FORD 1070523
FORD 1071746
FORD 1072434
FORD 1089779
FORD 1097077
FORD 1098162
FORD 1119421
FORD 1143677
FORD 1221697
FORD 1455760
FORD 1663050
FORD 1663051
FORD 1667890
FORD 1678162
FORD 1682366
FORD 1714387
FORD 1883037
FORD 1911897
MAZDA 1E0514302
MAZDA 1E0514302A
MAZDA 1E0514302B
MAZDA 1E0514302C
MAZDA 1E0514302D
MAZDA 1E0514302E
MAZDA 1E0514302E9A
MAZDA 1E0614302
LADA 210501012005
LADA 21050101200500
LADA 210801012005
LADA 21080101200500
LADA 21080101200508
LADA 21080101200509
FORD 2164292
VOLVO 30711616
VOLVO 30731879
VOLVO 30777486
VOLVO 30777487
VOLVO 31339023
FORD 3652059
FORD 5008718
FORD 5008719
FORD 5008720
FORD 5008721
FORD 5008722
FORD 5012000
FORD 6057166
FORD 6057167
FORD 6062305
FORD 6066094
FORD 6066095
FORD 6066096
FORD 6141811
FORD 6937010
FORD 6937011
FORD 77BM6714AA
FORD 77BM6714BA
FORD 77BM6714C1A
FORD 77BM6714C2A
FORD 7S7G6714A1A
FORD ASIA & OCEANIA 7S7G6714A1A
FORD 7S7G6714AA
FORD 7S7G6714BA
FORD ASIA & OCEANIA 7S7G6714BA
FORD 7S7G6714BB
FORD ASIA & OCEANIA 7S7G6714BB
FORD 7S7G6714CA
FORD 81SM6714A2A
FORD 81SM6714A3A
FORD 81SM6714A4A
FORD 81SM6714AA
FORD 84BM6714AA
FORD 928M6714A1A
FORD 928M6714A2A
FORD 938M6714A2A
FORD 938M6714A3A
FORD 938M6714A4A
FORD 96M6714A1A
FORD 96MM6714A1A
FORD 96MM6714A2A
FORD 96MM6714B1A
FORD 978M6414B4A
FORD 978M6714A1A
FORD 978M6714A2A
FORD 978M6714A6A
FORD 978M6714B1A
FORD 978M6714B2A
FORD 978M6714B4A
FORD 97MM6714A1A
FORD 97MM6714A4A
FORD 97MM6714A5A
FORD 97MM6714B1A
FORD 97MM6714B4A
FORD 97MM6714B5A
FORD A810X6714GA
FORD A810X6714HA
FORD A810X6714JA
FORD A810X6714KA
FORD A810X6714LA
FORD BM5G6714AA
FORD ASIA & OCEANIA BM5G6714AA
MAZDA C20114302
MAZDA C60114302
MAZDA C601143X2A
FORD E-FL-2
FORD E-FL-600
FORD E1FZ6731A
FORD E4FZ6731A
FORD E4FZ6731AB
FORD E9EE6714A1B
FORD EFL10
FORD EFL106
FORD EFL125
FORD EFL125S
FORD EFL134
FORD EFL134S
FORD EFL500
FORD EM5G6714AA
FORD F8CZ 6731-AA
FORD FL-400-S
FORD FL2005
FORD FL400A
FORD GN1G6714AB
CHRYSLER K04781452AA
FORD T101982
FORD XS6E6714B1A
FORD XS6E6714D1A
FORD XW4E6714AA
FORD YN2G6714B2A

EAN: 4009026882412

Mașini compatibile

FORD

Model Motor Perioada
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 0.9 05/1976 – 08/1983
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 05/1986 – 02/1989
FIESTA I (GFBT) 1.1 05/1976 – 08/1983
FIESTA I (GFBT) 1.6 XR2 08/1981 – 08/1983
ESCORT III (GAA) 1.1 08/1983 – 12/1985
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.1 12/1985 – 07/1990
ESCORT III (GAA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 01/1986 – 05/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 XR3i 01/1986 – 08/1989
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 Turbo RS 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 Cat 02/1987 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 03/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 i Cat 03/1986 – 07/1990
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II (GBG, GB4) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II (GBG, GB4) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
SIERRA II hatchback (GBC, GBG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
FIESTA II (FBD) 1.0 (FBD) 09/1983 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.1 (FBD) 09/1983 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.3 (FBD) 09/1983 – 01/1987
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 10/1986 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 02/1987 – 02/1989
FIESTA II (FBD) 1.4 (FBD) 10/1985 – 11/1989
FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD) 03/1984 – 02/1989
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.3 Cat 05/1991 – 01/1997
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 03/1993
FIESTA III (GFJ) 1.8 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 XR2i 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.3 09/1991 – 02/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.3 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ORION III (GAL) 1.3 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 16V 07/1992 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 i 07/1990 – 09/1992
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 02/1992 – 12/1993
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.6 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 02/1993 – 08/1996
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT III (GAA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT III (GAA) 1.3 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 09/1980 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 09/1980 – 10/1982
ESCORT III (GAA) 1.6 XR3i 10/1982 – 12/1985
ESCORT III (GAA) 1.6 RS Turbo 11/1984 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.3 09/1983 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.6 09/1983 – 12/1985
ESCORT III Cabriolet (ALD) 1.6 i 09/1983 – 12/1985
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 02/1987 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 XR3i 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 i 08/1989 – 07/1990
ESCORT III Turnier (AWA) 1.1 08/1983 – 12/1985
ESCORT III Turnier (AWA) 1.1 09/1980 – 08/1983
ESCORT III Turnier (AWA) 1.3 03/1981 – 12/1985
ESCORT III Turnier (AWA) 1.6 09/1980 – 12/1985
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 i 01/1986 – 07/1990
ORION I (AFD) 1.3 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 07/1983 – 03/1986
ORION I (AFD) 1.6 i 07/1983 – 03/1986
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 05/1988 – 02/1993
SIERRA II Turnier (BNG) 1.8 01/1987 – 05/1988
SIERRA II Turnier (BNG) 1.6 i 10/1989 – 02/1993
ESCORT V Turnier (ANL) 1.3 09/1991 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 07/1990 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 09/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 16V 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 07/1990 – 04/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 07/1990 – 08/1993
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1992 – 01/1995
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 04/1993 – 08/1996
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 12/1992 – 01/1995
FIESTA II (FBD) 1.6 XR2 (FBD) 04/1984 – 02/1989
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 09/1992 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.8 i 16V 02/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.8 XR3i 16V 4×4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.4 09/1990 – 12/1994
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.4 01/1994 – 01/1995
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 i 16V 01/1994 – 01/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 01/1989 – 01/1994
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.4 i 07/1993 – 01/1995
ESCORT V Cabriolet (ALL) 1.6 i 16V 02/1994 – 01/1995
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 i 16V 01/1994 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I limuzina (GBP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.6 i 16V 07/1994 – 08/1996
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 10/1994 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.0 i 16V 10/1994 – 08/1998
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 4×4 01/1995 – 10/1998
GALAXY I (WGR) 2.0 i 11/1995 – 05/2006
ORION II (AFF) 1.6 i 03/1986 – 07/1990
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 12/1994 – 08/1996
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V (EDA, EHC) 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 16V 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.4 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.4 02/1995 – 08/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 12/1996
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.6 16V XR3i 02/1995 – 09/1999
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V 08/1995 – 01/2002
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.3 01/1995 – 10/1998
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 10/1995 – 08/1998
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.3 02/1996 – 08/2003
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V 04/1996 – 01/2002
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.4 i 04/1996 – 10/1999
SCORPIO II (GFR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) 2.3 i 16V 06/1996 – 08/1998
FIESTA I (GFBT) 1.1 (WFBT) 02/1981 – 08/1983
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 10/2002
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 11/2008
MONDEO II (BAP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II (BAP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.8 i 08/1996 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 2.0 i 08/1996 – 09/2000
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 04/1989 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT V (AAL, ABL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT V Turnier (ANL) 1.6 07/1990 – 08/1992
ESCORT IV Express (AVF) 1.1 05/1986 – 07/1990
ESCORT IV Express (AVF) 1.6 02/1986 – 07/1990
ESCORT V Express (AVF) 1.3 07/1990 – 12/1994
ESCORT V Express (AVF) 1.4 07/1990 – 12/1994
ESCORT VI caroserie inchisa/combi (AVL) 1.4 01/1995 – 08/2000
ESCORT III Express (AVA) 1.1 03/1981 – 02/1986
ESCORT III Express (AVA) 1.3 03/1981 – 02/1986
ORION II (AFF) 1.3 11/1986 – 07/1988
ESCORT III Express (AVA) 1.6 03/1981 – 02/1986
ESCORT IV Express (AVF) 1.3 07/1988 – 07/1990
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.3 (GAF) 07/1988 – 10/1990
FIESTA Caseta/ Hatchback (WFVT) 1.0 (WFVT) 10/1977 – 11/1986
FIESTA Caseta/ Hatchback (WFVT) 1.1 (WFVT) 10/1977 – 11/1986
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.0 08/1983 – 11/1989
FIESTA III (GFJ) 1.6 Turbo (FBJT) 03/1990 – 10/1992
ORION II (AFF) 1.3 12/1985 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.4 01/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 12/1985 – 07/1990
ORION III (GAL) 1.8 i 16V 01/1992 – 12/1993
S-MAX (WA6) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 12/2014
GALAXY II (WA6) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 06/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 07/2010 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 EcoBoost 02/2011 – 01/2015
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.6 01/1986 – 12/1988
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.6 01/1986 – 07/1990
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 01/1997 – 05/2006
PUMA (EC_) 1.7 16V 03/1997 – 06/2002
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III limuzina 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2010 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
FOCUS III Turnier 1.6 EcoBoost 07/2010 – 06/2014
ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) 1.4 10/1985 – 10/1990
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.4 10/1985 – 10/1990
FIESTA III (GFJ) 1.0 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 01/1994
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 01/1993 – 08/1996
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 12/1994 – 08/1996
FIESTA III (GFJ) 1.6 i 16V 01/1994 – 12/1995
PUMA (EC_) 1.4 16V 11/1997 – 10/2000
COUGAR (EC_) 2.0 16V 08/1998 – 12/2001
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.4 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 16V 02/1999 – 11/2004
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1992
FOCUS I (DAW, DBW) 2.0 16V 10/1998 – 11/2004
FOCUS I limuzina (DFW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 2.0 16V 02/1999 – 11/2004
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 12/2010 – 04/2017
ESCORT III (GAA) 1.6 i (GAA) 07/1985 – 12/1985
MONDEO II (BAP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
MONDEO II limuzina (BFP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
MONDEO II Turnier (BNP) 1.6 i 16V 05/1998 – 09/2000
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 06/2008 – 12/2011
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
ESCORT V limuzina (AFL) 1.6 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 02/1999
ESCORT IV Express (AVF) 1.3 02/1986 – 07/1990
ESCORT IV Express (AVF) 1.4 i 02/1986 – 07/1990
ORION II (AFF) 1.6 i 02/1986 – 07/1990
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.3 01/1995 – 01/1999
PUMA (EC_) Racing ST 160 06/1999 – 06/2002
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Flexifuel 02/2011 – 06/2019
KA (RB_) 1.3 i 06/1998 – 11/2008
ESCORT V limuzina (AFL) 1.8 i 16V 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.8 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT V limuzina (AFL) 1.3 08/1993 – 01/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.3 01/1995 – 02/1999
ESCORT V limuzina (AFL) 1.4 08/1993 – 04/1994
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI limuzina (GAL, AFL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) 1.6 i 16V 01/1995 – 08/1995
KA Van (RB) 1.3 i 05/2002 – 05/2005
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V LPG 06/2002 – 12/2013
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 03/2010 – –
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport 02/2000 – 01/2002
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 12/2010 – 06/2019
FOCUS III 1.6 Ti 08/2011 – 12/2017
ESCORT III (GAA) RS 1600i 05/1982 – 12/1985
ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) 1.1 10/1985 – 09/1990
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/2000
ESCORT VI Cabriolet (ALL) 1.8 16V XR3i 02/1995 – 08/1998
KA (RB_) 1.0 i 07/1997 – 09/1999
MONDEO I (GBP) 1.8 i 16V 4×4 02/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 1.8 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
MONDEO I Turnier (BNP) 2.0 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
ORION III (GAL) 1.4 07/1990 – 12/1993
ORION III (GAL) 1.6 07/1990 – 12/1992
ESCORT CLASSIC (AAL, ABL) 1.6 16V 10/1998 – 07/2000
ESCORT CLASSIC Turnier (ANL) 1.6 16V 02/1999 – 07/2000
PUMA (EC_) 1.6 16V 08/2000 – 06/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V 11/2001 – 06/2008
TRANSIT bus (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) 2.3 16V RWD (F_B_, F_C_, F_A_) 08/2000 – 05/2006
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 16V RWD (FAA_, FAB_, FAC_) 04/2001 – 05/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.3 16V (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) 04/2001 – 05/2006
KA (RB_) 1.0 i 09/1999 – 11/2008
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 04/1996 – 09/1999
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 09/1999 – 01/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.4 08/2002 – 12/2012
FUSION (JU_) 1.6 08/2002 – 11/2009
FOCUS I (DAW, DBW) ST170 03/2002 – 11/2004
TOURNEO CONNECT 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
TRANSIT CONNECT (P65_, P70_, P80_) 1.8 16V 06/2002 – 12/2013
FOCUS I Turnier (DNW) ST170 08/2002 – 11/2004
ESCORT IV Cabriolet (ALF) 1.6 01/1986 – 12/1987
FOCUS I (DAW, DBW) RS 10/2002 – 11/2004
STREET KA (RL2) 1.6 05/2003 – 07/2005
KA (RB_) 1.3 i ROCAM 08/2002 – 11/2008
KA (RB_) 1.6 i 02/2001 – 11/2008
GALAXY I (WGR) 2.3 16V 09/2001 – 05/2006
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 03/2003 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 05/2002 – 06/2008
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 10/2003 – 03/2007
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.4 07/2004 – 09/2012
FOCUS C-MAX (DM2) 1.6 Ti 08/2004 – 03/2007
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.4 07/2004 – 09/2012
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 07/2004 – 07/2011
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 Ti 07/2004 – 09/2012
FUSION (JU_) 1.25 08/2004 – 12/2012
FIESTA II (FBD) 1.4 09/1983 – 01/1987
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.4 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 04/2005 – 09/2012
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 1.6 Ti 04/2005 – 09/2012
FOCUS II Cabriolet 1.6 10/2006 – 09/2010
MONDEO I limuzina (GBP) 2.0 i 16V 4×4 02/1993 – 08/1996
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2012
MONDEO IV Turnier (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 12/2010
C-MAX (DM2) 1.6 02/2007 – 09/2010
GALAXY I (WGR) 2.3 4×4 09/1996 – 04/2000
MONDEO I limuzina (GBP) 1.8 4×4 02/1993 – 08/1996
FIESTA I (GFBT) 1.6 XR2 09/1981 – 08/1983
FIESTA V Van 1.3 10/2003 – 07/2005
FIESTA II (FBD) 1.3 09/1983 – 09/1989
FIESTA III (GFJ) 1.4 11/1992 – 12/1996
FOCUS I Turnier (DNW) 1.8 BiFuel 02/2003 – 01/2005
FUSION (JU_) 1.3 11/2002 – 07/2005
FOCUS I (DAW, DBW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
FOCUS I Turnier (DNW) 1.6 16V Flexifuel 01/2002 – 11/2004
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.4 09/1986 – 09/1989
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 03/2001 – 03/2006
TRANSIT platou / sasiu (FM_ _, FN_ _) 2.3 BiFuel 03/2001 – 03/2006
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.25 06/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 10/2008 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 01/2018
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 06/2008 – 09/2012
TRANSIT TOURNEO bus 2.0 11/1994 – 12/2000
FIESTA limuzina 1.6 Ti 04/2010 – 04/2017
FIESTA III (GFJ) 1.6 03/1989 – 12/1992
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1995
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
ESCORT III (GAA) 1.3 01/1984 – 12/1985
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FIESTA II (FBD) 1.6 01/1985 – 11/1989
FOCUS III limuzina 1.6 Ti 08/2011 – 02/2020
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 Ti 03/2007 – 01/2015
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 2.0 06/2005 – 09/2008
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI Van 1.25 01/2009 – 04/2017
FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) 1.6 LPG 10/2009 – 09/2012
FOCUS II (DA_, HCP, DP) 1.6 LPG 10/2009 – 07/2011
ECOSPORT 1.5 Ti 10/2013 – –
FOCUS III Turnier 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
RANGER (ER, EQ, R_) 2.3 4×4 03/2001 – 06/2009
TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 microbus 1.6 EcoBoost 11/2013 – 12/2022
FOCUS III 1.6 Flexifuel 07/2013 – 02/2020
TRANSIT CONNECT V408 Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 EcoBoost 11/2013 – –
B-MAX (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
B-MAX (JK) 1.4 10/2012 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
FIESTA limuzina 1.4 10/2010 – 04/2017
FUSION (JU_) 1.4 LPG 01/2010 – 12/2012
FIESTA limuzina 1.6 10/2010 – 04/2017
FOCUS II limuzina (DB_, FCH, DH) 2.0 06/2005 – 09/2012
KA (RB_) 1.6 i 11/2005 – 09/2008
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 03/2013 – 09/2014
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 03/2013 – 09/2014
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 Ti 09/2012 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.4 LPG 01/2009 – 04/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
B-MAX (JK) 1.4 LPG 08/2013 – –
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 LPG 02/2012 – 06/2019
FOCUS III Turnier 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
FOCUS III 1.6 LPG 02/2012 – 02/2020
MONDEO I (GBP) 2.0 i 16V 4×4 04/1993 – 08/1996
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 ST200 04/2016 – 04/2017
MONDEO V hatchback (CE) 1.5 EcoBoost 09/2014 – –
MONDEO V Turnier (CF) 1.5 EcoBoost 09/2014 – –
KA+ III (UK, FK) 1.0 Flexfuel 08/2014 – 01/2021
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III Turnier 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 06/2019
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 06/2018
KUGA II (DM2) 1.6 EcoBoost 4×4 03/2013 – 09/2014
FOCUS III limuzina 1.5 EcoBoost 11/2014 – 02/2020
FOCUS III limuzina 1.5 EcoBoost 11/2014 – 02/2020
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2019
KUGA II VAN 1.5 EcoBoost 4×4 09/2014 – 12/2019
GRAND C-MAX Van 1.0 EcoBoost 10/2012 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
B-MAX Van (JK) 1.4 10/2012 – –
B-MAX Van (JK) 1.6 Ti 10/2012 – –
FIESTA VI Van 1.6 ST 03/2013 – 04/2017
FOCUS III 1.6 Ti 02/2012 – 12/2017
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 02/2012 – 02/2020
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
S-MAX (CJ, WA6) 1.5 EcoBoost 01/2015 – 06/2018
GALAXY III (CK) 1.5 EcoBoost 01/2015 – 06/2018
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 Ti 02/2012 – 06/2019
C-MAX (DM2) 1.6 04/2007 – 09/2010
C-MAX II Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
C-MAX II Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
GRAND C-MAX Van 1.5 EcoBoost 03/2015 – 06/2019
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
FOCUS III caroserie inchisa/combi 1.5 EcoBoost 09/2014 – 02/2020
C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) 1.6 CNG 01/2013 – 12/2014
ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) 1.4 01/1995 – 12/1999
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 01/2016 – 06/2019
KA+ III (UK, FK) 1.5 09/2015 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 06/2016 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 Ti-VCT 06/2016 – –
MONDEO IV limuzina (BA7) 1.6 EcoBoost 11/2010 – 01/2015
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.5 EcoBoost 09/2014 – 12/2017
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.5 Duratec 09/2015 – 04/2017
FIESTA limuzina 1.5 Duratec 09/2015 – 04/2017
COURIER pick-up 1.6 08/2001 – 12/2011
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 10/2015 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 10/2015 – 12/2019
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FOCUS III Caseta/ Hatchback 1.6 EcoBoost 11/2011 – 06/2014
FOCUS I (DAW, DBW) 1.4 16V 10/1998 – 09/1999
FIESTA VI (CB1, CCN) 1.6 10/2010 – 04/2017
KA Van (RB) 1.3 09/2002 – 03/2004
TRANSIT caroserie (FA_ _) 2.3 BiFuel 03/2001 – 03/2006
ECOSPORT 1.5 Ti-VCT 01/2018 – –
FOCUS III 1.5 EcoBoost 05/2015 – 12/2017
FOCUS III limuzina 1.5 EcoBoost 05/2015 – 02/2020
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.4 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.6 04/1999 – 03/2005
FOCUS I caroserie inchisa/combi (DNW) 1.8 04/1999 – 03/2005
MONDEO V hatchback (CE) 1.5 EcoBoost 05/2018 – –
MONDEO V Turnier (CF) 1.5 EcoBoost 05/2018 – –
S-MAX (CJ, WA6) 1.5 EcoBoost 07/2018 – –
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost 4×4 08/2018 – 06/2019
FOCUS I (DAW, DBW) 1.8 16V BiFuel 09/2002 – 07/2004
FIESTA limuzina 1.6 Ti 03/2015 – 04/2017
FIESTA limuzina 1.6 03/2015 – 04/2017
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
KA+ III (UK, FK) 1.2 02/2018 – –
FOCUS IV limuzina (HM) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FOCUS IV (HN) 1.5 Ti-VCT 11/2018 – –
FIESTA V Van 1.3 05/2002 – 08/2008
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.6 09/2005 – 07/2011
FOCUS II caroserie inchisa/combi 1.4 09/2005 – 07/2011
FIESTA VI Van 1.6 Ti-VCT 10/2008 – 12/2012
FIESTA VI Van 1.4 10/2008 – 12/2012
FIESTA VI Van 1.25 08/2008 – 12/2012
FOCUS IV Turnier (HP) 1.5 Ti-VCT 09/2018 – –
MONDEO V limuzina (CD) 1.5 EcoBoost 01/2019 – –
C-MAX II Van 1.6 Ti 10/2010 – 06/2019
C-MAX II Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
GALAXY MK II VAN (WA6) EcoBoost 02/2011 – 06/2015
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 11/2002 – 03/2006
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.3 05/2000 – 10/2002
GRAND C-MAX Van 1.6 EcoBoost 12/2010 – 06/2019
S-MAX VAN (WA6) 1.6 02/2011 – 12/2014
KUGA II (DM2) 1.5 EcoBoost E85 02/2019 – 11/2019
FOCUS III 1.6 Ti 07/2010 – 12/2017
FOCUS III Turnier 1.6 Ti 07/2010 – 02/2020
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V 11/2001 – 06/2008
GALAXY MK I VAN (WGR) 2.0 03/1996 – 03/2006

FORD ASIA & OCEANIA

Model Motor Perioada
FIESTA limuzina 1.5 07/2009 – –
FIGO I 1.4 01/2010 – 08/2015

FORD AUSTRALIA

Model Motor Perioada
TRANSIT platou / sasiu (VF, VG) 2.0 01/1996 – 12/2000
FOCUS hatchback (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 1.8 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS hatchback (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
FOCUS limuzina (LR) 2.0 i 09/2002 – 04/2005
MONDEO limuzina (HE) 2.0 (HE) 02/2000 – 04/2001
MONDEO hatchback (HE) 2.0 02/2000 – 04/2001
FIESTA hatchback (WP, WQ) 1.6 i 04/2004 – 12/2008
TRANSIT bus (VF, VG) 2.0 09/1995 – 03/2000
KA hatchback (TA, TB) 1.3 11/1999 – 12/2003
MONDEO hatchback (HA, HB, HC, HD) 2.0 07/1995 – 02/2000
FIESTA hatchback (WS) 1.6 i 10/2008 – 12/2010
FIESTA hatchback (WS) 1.4 i 10/2009 – 12/2010
MONDEO combi (HB, HC, HA) 2.0 i (HA, HB) 07/1995 – 12/1998
TAURUS limuzina (DN, DP) 3.0 i 03/1996 – 09/1998
KUGA (TF) 1.6 EcoBoost AWD 04/2013 – 11/2014
ECOSPORT (BK, BL) 1.5 12/2013 – 09/2017
FIESTA hatchback (WZ) 1.6 ST 09/2013 – –
KUGA (TF) 2.0 EcoBoost AWD 11/2014 – 08/2016

FORD USA

Model Motor Perioada
WINDSTAR (A3) 3.0 V6 03/1995 – 02/1999
TAURUS (P5_) 3.0 09/1995 – 12/1999
TAURUS Wagon (P5_) 3.0 09/1996 – 12/1999
TAURUS (P5_) 3.0 24V 09/1996 – 12/1999
TAURUS Wagon (P5_) 3.0 24V 06/1995 – 12/1999
WINDSTAR (A3) 3.8 V6 01/1995 – 06/1998
AEROSTAR 3.0 i V6 09/1985 – 12/1997
PROBE I 3.0 V6 08/1988 – 07/1993
TAURUS (P5_) 3.0 V6 03/1999 – 12/1999
TAURUS Wagon (P5_) 3.0 V6 01/1996 – 12/1999
TAURUS (P5_) 3.0 Flex-Fuel 09/1995 – 12/1999
WINDSTAR (A3) 3.8 09/2000 – 08/2004
EDGE (U387) 3.5 AWD 08/2006 – –

HYUNDAI

Model Motor Perioada
ACCENT II limuzina (LC) 1.3 01/2000 – 11/2005
ACCENT II limuzina (LC) 1.5 CRDi 01/2002 – 11/2005

LADA

Model Motor Perioada
KALINA II combi (2194_) 1.6 (21942, 21947) 11/2013 – 09/2018
PRIORA combi (2171) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA hatchback (2172) 1.6 02/2014 – 12/2015
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 02/2014 – 07/2018
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (21905) 07/2013 – 09/2018
PRIORA limuzina (2170_) 1.6 01/2011 – 12/2013
PRIORA hatchback (2172) 1.6 01/2011 – 12/2013
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21911) 08/2014 – –
KALINA hatchback (1119) 1.6 Sport 06/2013 – 12/2013
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21917) 08/2014 – –
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21912) 08/2014 – –
GRANTA (2190_) 1.6 Sport (219059) 04/2016 – 01/2019
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (219259) 04/2017 – 08/2018
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 NFR 09/2016 – 12/2017
VESTA (GFL_) 1.6 CNG (GFLA1) 08/2017 – –
KALINA II hatchback (2192_) 1.6 Sport (21925) 06/2014 – 08/2018
GRANTA (2190_) 1.6 (21904) 04/2021 – –
GRANTA hatchback (2192_) 1.6 04/2021 – –
GRANTA Liftback (2191_) 1.6 (21914) 04/2021 – –
GRANTA combi (2194_) 1.6 (21944) 04/2021 – –
GRANTA combi (2194_) 1.6 Cross (21944) 04/2021 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS025) 04/2021 – –

LAND ROVER

Model Motor Perioada
DISCOVERY III (L319) 4.0 4×4 02/2005 – 09/2009
DISCOVERY IV (L319) 4.0 4×4 09/2009 – 12/2018
DISCOVERY III (L319) 4.0 V6 4×4 10/2004 – 09/2009

MAZDA

Model Motor Perioada
121 III (JASM, JBSM) 1.25 03/1996 – 04/2003
2 (DY) 1.4 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.2 (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.3 L (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 02/2003 – 06/2007
5 (CR) 2.3 (CR3W) 02/2005 – 09/2008
TRIBUTE (EP) 2.0 4WD 09/2000 – 12/2004

MORGAN

Model Motor Perioada
FOUR FOUR 1.8 i 01/1993 – 01/2005
PLUS FOUR 1.8 i 01/1993 – 06/1999
ROADSTER Cabriolet 1.6 4/4 01/2004 – –
ROADSTER Cabriolet 3.0 V6 01/2004 – –

VOLVO

Model Motor Perioada
V60 I (155) T3 09/2010 – 12/2015
V60 I (155) T4 09/2010 – 12/2015
V70 III (135) T4 10/2010 – 12/2015
S80 II (124) T4 10/2010 – 04/2014
S60 II (134) T4F 04/2011 – 12/2015
S80 II (124) T4F 05/2011 – 01/2014
V60 I (155) T4F 04/2011 – 12/2015
V70 III (135) T4F 01/2011 – 12/2015
C30 (533) 1.6 10/2006 – 12/2012
S60 II (134) T3 04/2010 – 12/2015
S60 II (134) T4 04/2010 – 12/2015
V40 hatchback (525) T3 GTDi 03/2012 – 12/2016
V40 hatchback (525) T4 GTDi 03/2012 – 12/2016
V40 hatchback (525) T2 GTDi 04/2013 – 12/2016
V40 hatchback (525) T4 04/2014 – 12/2015
V40 Cross Country (526) T4 GTDi 10/2012 – 12/2016
S40 II (544) 1.6 01/2005 – 12/2012
V50 (545) 1.6 01/2005 – 12/2012

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei MAHLE OC 1051 — FORD FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 2011”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.