Filtru ulei MANN-FILTER W 75/3 — Dacia Logan

  • Cod producător: 4-w-75-3
  • Cod articol: W 75/3
  • EAN: 4011558728809
  • Categorie: Filtru ulei

25.20 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 26 octombrie – marți, 27 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 50
Dimensiune filet M20x1.5
Diametru exterior [mm] 76
Tip filtru Filtru insurubabil
Articol completare/Info suplimentar 2 cu ventil blocare retur
Presiune de deschidere supapa trecere [bar] 1,3
Cod articol al dispozitivului special recomandat LS 7/2
Diametru interior inel de etanșare [mm] 62
Diametru exterior inel de etanșare [mm] 71

Coduri OEM

Producător Cod OEM
LOMBARDINI 0004.1000.422
LOMBARDINI 0021.7510.70
JCB 02/961170
MICROCAR 0640 066
WEIDEMANN 100 023 1412
LOMBARDINI 104.2175.107
DEUTZ-FAHR 105.2175.136
DEUTZ 105.2175.136
LOMBARDINI 107.2175.107
LOMBARDINI 107.2175.107.00
LOMBARDINI 107.2175.117.06
LOMBARDINI 107.2175.184
LIGIER 11.2.397
PEUGEOT 1109 A4
PEUGEOT 1109 A5
PIAGGIO 112397L
PIAGGIO 113219L
DEUTZ-FAHR 1285 0312
DEUTZ 1285 0312
SULLAIR 1381
NISSAN 15208-00Q0F
NISSAN 15208-00Q0H
NISSAN 15208-00QAB
NISSAN 15208-BN700
NISSAN 1520800QAC
SUZUKI 16510-84CT0
SUZUKI 16510-84CT0-000
LOMBARDINI 2175.107
LOMBARDINI 2175.117
LOMBARDINI 2175.136
LOMBARDINI 2175.184
OPEL 4402718
OPEL 4403019
OPEL 4449274
RENAULT TRUCKS 50 00 791 145
FORD 5006 227
FORD 5013 388
FORD 5013 389
FORD 5016 714
FORD 5016 715
FORD 5016 785
FORD 5016 956
FORD 5017 317
FORD 5017 319
WEIDEMANN 503 085 0312
FERRARI AGRI 5032175107
AMMANN 59-2175107
GEHL 590102175107
GENERAL MOTORS 6439354
LINDE 7 700 873 583
FIAT 73500506
RENAULT 77 00 033 408
RENAULT 77 00 073 302
RENAULT 77 00 107 905
RENAULT 77 00 110 796
RENAULT 77 00 272 523
RENAULT 77 00 272 902
RENAULT 77 00 272 903
RENAULT 77 00 272 982
RENAULT 77 00 274 177
RENAULT 77 00 676 302
RENAULT 77 00 695 801
RENAULT 77 00 695 804
RENAULT 77 00 727 401
RENAULT 77 00 727 478
RENAULT 77 00 727 479
RENAULT 77 00 727 480
RENAULT 77 00 728 310
RENAULT 77 00 730 077
RENAULT TRUCKS 77 00 730 077
RENAULT 77 00 734 945
RENAULT 77 00 734 957
RENAULT 77 00 735 917
RENAULT 77 00 737 991
RENAULT 77 00 744 879
RENAULT 77 00 745 708
RENAULT 77 00 748 326
RENAULT 77 00 854 776
RENAULT 77 00 854 852
RENAULT 77 00 855 853
RENAULT 77 00 856 114
RENAULT 77 00 866 099
RENAULT 77 00 869 390
RENAULT 77 00 871 919
RENAULT 77 00 873 583
RENAULT 77 00 873 603
RENAULT 77 01 043 377
RENAULT 77 01 349 452
RENAULT 77 01 349 720
RENAULT 77 01 349 725
RENAULT 77 01 349 752
RENAULT 77 01 727 480
RENAULT 77 02 144 083
RENAULT 77 08 715 147
RENAULT 77 11 945 897
RENAULT 82 00 033 408
RENAULT 82 00 108 203
RENAULT 82 00 513 035
RENAULT 82 00 768 913
RENAULT 82 00 867 976
NISSAN 82000-33468
PIAGGIO 850284
RENAULT 89 33 004 195
RENAULT 89 83 501 900
RENAULT 89 83 601 900
AMERICANMOTORS(FORD) 893 3004.195
GENERAL MOTORS 9111019
GENERAL MOTORS 93156290
GENERAL MOTORS 93156540
GENERAL MOTORS 93198598
MAZDA A M15-14302
MITSUBISHI M 851139
MITSUBISHI M 852065
MITSUBISHI M 883804
CITROËN MLS 000-462 A
CITROËN MLS 000-602

EAN: 4011558728809

Mașini compatibile

AIXAM

Model Motor Perioada
A.751 0.5 07/2005 – 03/2010
SCOUTY Cabriolet 0.5 08/2007 – 07/2012

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
SPIDER (916_) 2.0 JTS (916SXA00) 04/2003 – 04/2005
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) 11/2003 – 09/2010
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00) 11/2002 – 11/2004
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006
GTV (916_) 2.0 JTS (916CXA00) 04/2003 – 10/2005

ALPINE

Model Motor Perioada
V6 TURBO 01/1985 – 12/1990
V6 TURBO 01/1988 – 12/1990

ARO

Model Motor Perioada
10 1.6 D 09/1986 – 10/1999
10 1.6 06/1988 – 10/1999
10 1.9 D 09/1992 – 10/2006
10 1.9 TD 06/1997 – 10/2006
10 1.6 06/1998 – 10/1999
10 1.6 16V 06/1998 – 10/1999
SPARTANA Pick Up 1.2 01/1999 – 10/2006
10 1,4 06/1984 – 10/1999
10 Pick Up 1.4 AWD 06/1984 – 10/1999
10 1,3 06/1980 – 11/1986

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
SOLENZA (B41_) 1.4 (B41A, B41B, B41C) 02/2003 – 10/2005
SOLENZA (B41_) 1.9 D (B41E, B41F, B41G) 02/2003 – –
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
SUPERNOVA 1.4 04/2000 – 03/2003
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
PICK UP 1.9 D 02/2000 – 05/2008
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
SANDERO II 1.6 09/2016 – –
DUSTER 1.4 4WD 03/1984 – 12/1993
DUSTER 1.6 D 4WD 03/1988 – 12/1993
LOGAN (LS_) 1.6 LPG 08/2004 – 03/2011
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 LPG 05/2010 – 12/2012
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
PICK UP 1.9 D 01/2004 – 12/2006
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –

GRECAV

Model Motor Perioada
EKE caroserie inchisa/combi 0.5 01/2000 – 12/2008
EKE hatchback 0.5 01/2000 – 12/2008
SONIQUE hatchback 0.5 01/2009 – –

JEEP

Model Motor Perioada
CJ5 – CJ8 2.1 D 01/1983 – 12/1987
CHEROKEE (XJ) 2.1 TD 06/1989 – 03/1992
CHEROKEE (XJ) 2.1 D 4×4 10/1986 – 09/1992

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 04/2016 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
LYBRA (839_) 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) 07/1999 – 10/2005

LIGIER

Model Motor Perioada
NOVA 500 08/2002 – –
NOVA 650 08/2002 – –
BE UP 0.5 08/2002 – 12/2006
AMBRA 0.5 12/1996 – 12/2006
AMBRA 0.5 08/1999 – 12/2006
BE UP 0.5 04/2004 – 12/2006
XTOO (LXT) 0.5 02/2005 – 12/2012

MICROCAR

Model Motor Perioada
MC 1 0.5 04/2004 – 12/2005
VIRGO 0.5 D 06/1999 – 06/2004
MC 1 0.5 07/2005 – 12/2007

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004

NISSAN

Model Motor Perioada
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
PLATINA 1.6 06/2001 – 06/2008
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
VERSA II (N17_) 1.5 dCi 08/2011 – 05/2020
PLATINA 1.6 09/2008 – 12/2010
TERRANO (D10) 1.6 10/2013 – 05/2020
BLUEBIRD SYLPHY II (G11) 1.6 (G15) 12/2012 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 03/2014 – –
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 03/2007 – 06/2013
TERRANO (D10) 2.0 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 04/2003 – –
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 11/2006 – 11/2013

OPEL

Model Motor Perioada
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (TB, TF) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (A97) 1.9 D (TF1J/L, THBJ/L) 01/1997 – 12/2001
ARENA bus (A97) 1.9 D (TF1G/M, THBJ/L) 01/1997 – 12/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

PIAGGIO

Model Motor Perioada
QUARGO platou / sasiu 0.7 D 01/2004 – –
M500 0.5 D 01/2004 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 (B/C/400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401, B/C40H) 01/1986 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40J) 06/1987 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C40K, B/C40G) 06/1987 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D (B/C/404) 08/1985 – 12/1996
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C408) 10/1986 – 03/1995
9 (L42_) 1.4 (L423, L42R) 09/1985 – 12/1988
9 (L42_) 1.6 D (L424) 10/1982 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.2 (B37S, C375) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 D (B/C534, B/C53J) 09/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.9 D (B/C53J) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40M) 03/1986 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D (F404) 03/1986 – 08/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
9 (L42_) 1.2 (L42S) 09/1985 – 12/1988
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
19 I (B/C53_) 1.4 (B/C53P) 01/1989 – 05/1993
9 (L42_) 1.4 Turbo (L425) 04/1984 – 12/1986
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 06/1986 – 04/1989
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 06/1986 – 04/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 01/1997 – 09/1998
4 (112_) 1.0 (112C) 06/1987 – 06/1993
4 (112_) 1.0 12/1985 – 06/1993
4 (112_) 1.1 06/1986 – 06/1990
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi (B56J) 10/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dTi (K56J) 10/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 09/2008 – –
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – –
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
ESPACE III (JE0_) 1.9 dTi (JE0M) 02/1999 – 10/2002
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Hi-Flex (CB0H) 01/2005 – 02/2010
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 02/1986 – 05/1992
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
LOGAN I (LS_) 1.6 05/2008 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 02/2007 – 09/2010
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0V, BS1V) 02/2008 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 05/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.6 01/2009 – 05/2012
THALIA II (LU_) 1.6 16V (LU1A, LU1B, LU1D, LU2M) 01/2009 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.2 (S37S) 10/1984 – 12/1988
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.6 D (S374) 08/1983 – 12/1988
19 I (B/C53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 II (B/C53_) 1.2 04/1992 – 12/1995
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 01/1988 – 12/1992
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 dT 03/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.4 (L48D) 06/1988 – 10/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.0 (S400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.1 (S401) 10/1984 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 (S40F, S407) 01/1987 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.6 D (S404) 10/1984 – 12/1996
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.0 06/1987 – 12/1993
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dCi (B56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dCi (K56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.7 05/1989 – 08/1994
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.6 4×4 08/1985 – 06/1986
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.6 4×4 03/1980 – 08/1986
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 05/1989 – 06/1991
PULSE (BDM_) 1.5 DCI 01/2012 – 10/2017
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA0N) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA1U) 02/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCI (BG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCI (KG0E) 06/2001 – 05/2005
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0E, KG0R) 10/2001 – 05/2005
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
21 (B48_) 1.4 (B48D) 09/1989 – 05/1993
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 Flex (L300) 01/2012 – 11/2014
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
EXPRESS pick-up 1.2 07/1995 – 10/1999
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 Bifuel 03/1999 – 09/2000
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1993 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D 09/1993 – 04/1995
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 RND 04/1996 – 02/1998
THALIA I (LB_) 1.6 01/2004 – 12/2008
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 12/2007
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 10/1996 – 06/2001
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
4 (112_) 1.1 02/1978 – 03/1984
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D 04/1985 – 12/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 10/1989 – 12/1990
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.4 09/1985 – 07/1986
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 09/1985 – 08/1991
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
11 (B/C37_) 1.4 07/1986 – 10/1987
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 04/1992 – 08/1992
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 09/1988 – 09/1990
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D 04/1996 – 02/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2007 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 D (JA0J, FA0J) 09/1999 – 03/2001
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 05/2006 – 01/2011
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00) 06/2001 – 09/2003
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2005 – 12/2006
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2007 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2007
DUSTER (HS_) 2.0 01/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 (HSAB, HSA3, HSAJ, HSMS) 01/2011 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 05/1990 – 02/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 08/1995 – 03/1999
19 II (B/C53_) 1.8 16V 10/1996 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 05/1993 – 12/1998
19 II (B/C53_) 1.4 10/1998 – 06/2001
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Flex 01/2007 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 01/2011 – –
DUSTER (HS_) 1.6 Hi-Flex (HSAP, HSMF) 10/2011 – 12/2016
LOGAN I (LS_) 1.6 04/2007 – –
19 I (B/C53_) 1.7 09/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 05/1993 – 06/2001
DUSTER (HS_) 1.6 16V 02/2012 – –
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 09/1999 – 06/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 Flex (FC1U, FC1Y, FC14, FC16, FC17) 03/2007 – 12/2018
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 Flex (L8A6) 09/2012 – 12/2017
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex (BS0T, BS1A, BS1U, BS16) 11/2007 – 06/2014
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (BB26, BB3E, CB26) 11/2004 – 02/2009
THALIA I (LB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (LB26, LB3E) 11/2004 – 02/2009
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 (JA0G) 01/1999 – 12/2001
THALIA III (L8_) 1.5 dCi (L8AJ) 12/2013 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 Flex (B8A6) 03/2014 – 07/2018
FLUENCE (L3_) 1.6 (L33T, L33J, L304, L305, L30H) 01/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.5 dCi 07/2014 – –
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
OROCH 2.0 Flex (PSA4, PSJJ) 09/2015 – 04/2022
OROCH 2.0 Flex 4×4 09/2015 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
OROCH 1.6 Flex (PSMF) 09/2015 – 09/2017
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS Flex (B8A4) 09/2015 – 05/2022
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 03/1997 – 08/2003
DUSTER (HS_) 2.0 10/2011 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 10/2011 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 04/2016 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 09/2014 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi 06/1998 – 08/2002
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams 10/1994 – 04/1996
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V (CB0M, CB1G) 06/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 06/1999 – 04/2003
THALIA I (LB_) 1.6 06/1999 – 04/2003
THALIA III (L8_) 1.6 16V 12/2013 – 09/2014
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 08/1997 – 11/2000
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 08/1997 – 11/2000
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT 08/1998 – 10/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT 08/1998 – 10/1999
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 01/1999 – 08/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 08/1996 – 11/2001
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 05/2008 – 01/2014
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 09/2008 – 08/2013
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 05/2015 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 05/2015 – –
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 02/1988 – 06/1992
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 02/1993 – 04/1998
11 (B/C37_) 1.4 Turbo 05/1986 – 01/1989
11 (B/C37_) 1.6 05/1986 – 03/1994
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 09/2016 – –
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 07/1989 – 08/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (C53D) 10/1994 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.8 05/1992 – 05/1998
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – 12/2021
OROCH 2.0 09/2015 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
THALIA III (L8_) 1.6 (L8JB, L8ME, L8MV) 03/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
DOKKER 1.6 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
OROCH 1.6 16V 09/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 08/1986 – 12/1996
KAPTUR (H5_) 2.0 4WD 03/2016 – –
OROCH 1.6 16V 09/2015 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 2.0 (H5AA) 12/2016 – –
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 01/2009 – 12/2009
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 2.0 RS 04/2016 – –
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 07/1987 – 06/1989
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) 08/1995 – 09/2000
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
THALIA III (L8_) 1.6 (L8JB, L8ME, L8MV) 03/2014 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 LPG 02/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
THALIA II (LU_) 1.6 01/2009 – 05/2012
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 dCi 10/2000 – 07/2003
LODGY (JS_) 1.6 07/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
LOGAN I (LS_) 1.4 LPG 02/2008 – 10/2013
DUSTER (HS_) 2.0 (HSAB) 09/2013 – 01/2018
LOGAN II combi (K8_) 1.6 11/2013 – –
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 D (KA0R) 02/2000 – 09/2000
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 DTI (KA1U) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 (FA0J) 09/1999 – 02/2001
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 VVT (JZ0U, JZ1B, JZ1H, JZ1U, JZ24) 01/2013 – 09/2016
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DT (JA0K) 01/1997 – 09/1999
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB3M) 06/2005 – 12/2010
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V 09/1995 – 03/2001
DUSTER (HM_) 2.0 4×4 (HMMS) 11/2021 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (357A, 357D, 357U, 557A, 557D, 557U, B578, C578) 04/1996 – 08/1999
4 (112_) 1.1 (1128, S128) 06/1978 – 06/1990
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (2370, 210B) 10/1976 – 07/1989
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (239B) 07/1982 – 05/1989
5 (122_) 1.4 Automatik (1229, 1399) 06/1982 – 09/1984
5 (122_) 1.4 (1229, 1399) 01/1982 – 12/1985
9 (L42_) 1.1 (L421) 09/1981 – 05/1987
9 (L42_) 1.4 (L422, L42C) 12/1981 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Automatik (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.4 (L423) 09/1981 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.1 (B/C371) 03/1983 – 06/1986
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 03/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 05/1983 – 12/1985
18 (134_) 1.4 (1340) 04/1978 – 07/1986
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1982 – 07/1986
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.4 (1350) 05/1979 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 (1351) 01/1982 – 07/1986
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.6 01/1984 – 06/1986
FUEGO (136_) 1.4 TL/GTL 02/1980 – 10/1985
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.6 01/1983 – 06/1986
18 Variable (135_) 1.6 4×4 01/1983 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 Turbo 10/1982 – 07/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.1 (S371) 03/1983 – 06/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S372) 03/1983 – 09/1986
18 caroserie inchisa/combi 1.4 05/1979 – 07/1986
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.6 03/1980 – 06/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S373) 03/1983 – 12/1986
FUEGO (136_) 1.6 04/1983 – 10/1985
9 (L42_) 1.4 07/1986 – 10/1987
18 (134_) 1.4 03/1983 – 10/1991
18 Variable (135_) 1.4 03/1983 – 10/1991
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
EXPRESS pick-up 1.9 D 07/1995 – 10/1997
6 (118_) 1.1 08/1970 – 04/1987
18 (134_) 1.6 TS (1342) 05/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.6 TS 05/1982 – 07/1986
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40P, F40N, F40E) 09/1991 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) 01/1991 – 09/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40R) 09/1994 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 05/1996 – 02/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 D 01/1991 – 09/1998
EXPRESS pick-up 1.9 D 07/1995 – 10/1999
EXPRESS Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.9 D 07/1995 – 03/1998
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 04/1984 – 12/1986
FUEGO (136_) 1.6 Turbo (1365) 08/1983 – 10/1985
FUEGO (136_) 1.6 TS/GTS (1362) 10/1980 – 10/1985
11 (B/C37_) 1.4 Turbo 02/1984 – 06/1986
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989

SUZUKI

Model Motor Perioada
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4WD (SN415D) 12/2003 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4×4 08/2005 – –

VAUXHALL

Model Motor Perioada
ARENA Van (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei MANN-FILTER W 75/3 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.