Set accesorii, placute frana ERT 420045 — Dacia Logan

11.76 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

Doar 2 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Plăcuțele se schimbă întotdeauna în set, pe aceeași axă. Verifică și discurile: dacă sunt sub grosimea minimă, se înlocuiesc împreună.

Descriere

Specificații tehnice

Sistem de frânare ATE

Coduri OEM

Producător Cod OEM
FORD 1042858
FIAT 52108425
FIAT 52108426
FIAT 77368739
FIAT 77368780
FIAT 77368781
FORD 96FX2L051AA

EAN: 8435123208330

Mașini compatibile

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN II TCe 90 LPG 09/2015 – –
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
SANDERO II 1.5 Blue dCi 95 (B8JL) 08/2018 – –
LOGAN II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL) 10/2018 – –
LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL) 05/2018 – –
SANDERO II 1.0 TCe 100 (B8ML) 11/2019 – –
SANDERO II 1.0 LPG (B8ML) 11/2019 – –
LOGAN II 1.0 TCe 100 11/2019 – –
LOGAN II 1.0 LPG 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 LPG (K8ML) 11/2019 – –
LOGAN MCV II 1.0 TCe 100 11/2019 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W) 09/2007 – 12/2012

FIAT

Model Motor Perioada
500 C (312_) 0.9 (312AG1A) 09/2009 – –
PUNTO EVO (199_) 1.4 Natural Power 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.2 10/2009 – 02/2012
500 (312_) 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11) 07/2010 – –
PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXH1A) 07/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 07/2008 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 LPG 06/2009 – 02/2012
PUNTO (199_) 0.9 Bifuel 03/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.2 (312PXA1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet (312PXL1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXG1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXH1A) 02/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXB1A, 199BXB1A, 199BXB11, 199AXB11) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AXZ1A, 199BXZ1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 (199AXH1A, 199BXH1A) 03/2012 – –
PUNTO (199_) 0.9 Twinair Turbo 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Turbo Multi Air 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 03/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Natural Power 03/2012 – –
PUNTO EVO (199_) 1.2 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 (199AXB1A) 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.4 16V 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXC1A, 199BXC1A, 199AXT1A, 199BXT1A) 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet 10/2009 – 02/2012
PUNTO EVO (199_) 1.3 D Multijet (199AXD1B, 199AXD1A, 199BXD1B, 199BXD1A,… 10/2009 – 02/2012
500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYE1B) 09/2013 – –
PUNTO (199_) 0.9 07/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXN1A, 312PXN11) 02/2012 – –
PUNTO (199_) 1.4 Bifuel 03/2012 – –
500L (351_, 352_) 1.4 (199LYB1B) 09/2012 – –
500L (351_, 352_) 0.9 (199LYC1B) 09/2012 – –
500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11) 09/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXG1A, 312PYC1A) 07/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet 4×4 (312PXL1A) 06/2012 – –
500 (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
500 C (312_) 0.9 (312AXH1A) 09/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 4×4 (312PXG1A) 09/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.2 LPG (312PXA1A) 06/2012 – –
500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYD1B) 09/2012 – 05/2018
500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B) 03/2013 – –
500 (312_) 0.9 (312AXM1B) 10/2013 – –
500L (351_, 352_) 1.4 (199LYF1B) 10/2013 – –
PUNTO (199_) 0.9 12/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXP1A) 12/2013 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 (312PXN1A, 312PXN11) 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.3 D Multijet 12/2013 – –
PUNTO (199_) 1.2 (199AYL1A, 199BYL1A) 02/2014 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXN1A) 01/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312CXH1A, 312DXH1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312DXG1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.2 (312CXA1A, 312DXA1A) 02/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.2 LPG (312CXA1A) 06/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet (312CXL1A, 312DXL1A) 02/2012 – –
PANDA (312_, 319_) 1.3 D Multijet (312PXU1A, 312PXW1A) 04/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 Natural Power (312CXG1A) 01/2015 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 (312.PXN1A) 11/2013 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 0.9 Natural Power (312DXG1A) 07/2012 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.3 D Multijet (312PXS2A) 12/2015 – –
PANDA (312_, 319_) 0.9 Natural Power (312PXN1A) 03/2019 – –
500 (312_) 1.0 Mild Hybrid (312.AYD1B) 01/2020 – –
PANDA (312_, 319_) 1.0 Mild Hybrid (312.PYD1B) 01/2020 – –
500 C (312_) 1.0 Mild Hybrid (312.AYD1B) 01/2020 – –
PANDA VAN (312_, 519_) 1.0 Mild Hybrid (312PYD1B) 01/2020 – –

FORD

Model Motor Perioada
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 D 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.1 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.3 Cat 05/1991 – 01/1997
FIESTA III (GFJ) 1.4 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 03/1993
FIESTA III (GFJ) 1.8 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.8 XR2i 16V 02/1992 – 12/1995
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.8 D 09/1991 – 02/1996
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (F3L, F5L) 1.3 09/1991 – 02/1996
FIESTA III (GFJ) 1.6 01/1989 – 01/1994
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.3 i 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.25 i 16V 08/1995 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 D 08/1995 – 04/2000
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.3 02/1996 – 08/2003
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 D 02/1996 – 04/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.4 i 16V 04/1996 – 01/2002
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.4 i 04/1996 – 10/1999
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 10/2002
KA (RB_) 1.3 i 09/1996 – 11/2008
FIESTA III (GFJ) 1.6 Turbo (FBJT) 03/1990 – 10/1992
PUMA (EC_) 1.7 16V 03/1997 – 06/2002
FIESTA III (GFJ) 1.0 03/1989 – 12/1995
FIESTA III (GFJ) 1.6 XR2i 03/1989 – 01/1994
FIESTA III (GFJ) 1.6 i 16V 01/1994 – 12/1995
PUMA (EC_) 1.4 16V 11/1997 – 10/2000
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1992
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) D 1.8 05/1998 – 04/2002
PUMA (EC_) Racing ST 160 06/1999 – 06/2002
KA (RB_) 1.3 i 06/1998 – 11/2008
KA Van (RB) 1.3 i 05/2002 – 05/2005
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.6 16V Sport 02/2000 – 01/2002
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.8 DI 04/2000 – 01/2002
FIESTA Autoutilitară/limuzină spațioasă (J5_, J3_) 1.8 DI 09/2000 – 08/2003
PUMA (EC_) 1.6 16V 08/2000 – 06/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 TDCi 11/2001 – 06/2008
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 04/1996 – 09/1999
FIESTA IV (JA_, JB_) 1.0 i 09/1999 – 01/2002
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 11/2001 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V 11/2001 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.4 08/2002 – 12/2012
FUSION (JU_) 1.6 08/2002 – 11/2009
FUSION (JU_) 1.4 TDCi 08/2002 – 12/2012
STREET KA (RL2) 1.6 05/2003 – 07/2005
KA (RB_) 1.3 i ROCAM 08/2002 – 11/2008
KA (RB_) 1.6 i 02/2001 – 11/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 03/2003 – 06/2008
FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V 05/2002 – 06/2008
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) TD 1.8 03/2000 – 08/2003
FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 TDCi 11/2004 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.6 TDCi 11/2004 – 12/2012
FIESTA V (JH_, JD_) ST150 03/2005 – 06/2008
FUSION (JU_) 1.25 08/2004 – 12/2012
FIESTA V Van 1.3 10/2003 – 07/2005
FIESTA V Van 1.4 TDCi 10/2003 – 12/2010
FIESTA III (GFJ) 1.4 11/1992 – 12/1996
FUSION (JU_) 1.3 11/2002 – 07/2005
FIESTA III (GFJ) 1.6 03/1989 – 12/1992
FIESTA III (GFJ) 1.3 03/1989 – 12/1995
FUSION (JU_) 1.4 LPG 01/2010 – 12/2012
KA (RB_) 1.6 i 11/2005 – 09/2008
FIESTA V Van 1.6 TDCi 04/2007 – 09/2009
KA Van (RB) 1.3 09/2002 – 03/2004
FIESTA Caseta/ Hatchback (FVD) 1.1 12/1991 – 08/1995
FIESTA Caseta/ Hatchback (JV_) 1.4 08/1998 – 04/2002
FIESTA V Van 1.3 05/2002 – 08/2008
FIESTA V Van 1.4 05/2002 – 09/2005

KIA

Model Motor Perioada
SEPHIA limuzina (FA) 1.6 i 09/1993 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.6 i 01/1995 – 10/1997
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 4WD 04/1994 – 08/1999
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 i 16V 4WD 04/1994 – 08/2003
SEPHIA limuzina (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.5 i 02/1996 – 10/1997
SEPHIA limuzina (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
SEPHIA (FA) 1.8 i 16V 01/1995 – 10/1997
SPORTAGE SUV (K00) 2.0 TD 4WD 10/1997 – 08/2003
SHUMA limuzina (FB) 1.5 i 16V (AFB222) 10/1997 – 10/2001
SHUMA I (FB) 1.5 i 16V (AFB242) 10/1997 – 03/2001
SHUMA I (FB) 1.8 i 16V 10/1997 – 03/2001
SHUMA limuzina (FB) 1.5 03/1996 – 12/1998

LADA

Model Motor Perioada
XRAY (GAB_) 1.6 (GAB43) 02/2016 – –
XRAY (GAB_) 1.6 (GAB11) 02/2016 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.PXG11, 312.PXG1A, 312.YXG11, 312.YXG1A) 05/2011 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) 05/2011 – 08/2018
YPSILON (312_) 1.2 (312.PXA1A, 312.YXA1A) 05/2011 – 12/2021
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXG1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.YXN11, 312.YXN1A) 12/2013 – 12/2018
YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) 05/2011 – –
YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXN1A) 01/2014 – –
YPSILON (312_) 1.0 Mild Hybrid (312) 03/2020 – –

MAZDA

Model Motor Perioada
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.3 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.25 03/1996 – 04/2003
121 III (JASM, JBSM) 1.8 D 03/1996 – 04/2003
2 (DY) 1.4 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.2 (DY3W) 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.4 CD 04/2003 – 06/2007
2 (DY) 1.6 02/2003 – 06/2007

OPEL

Model Motor Perioada
CORSA E (X15) 1.0 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.2 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 Turbo (08, 68) 09/2014 – 06/2019
CORSA E (X15) 1.3 CDTI (08, 68) 09/2014 – –
CORSA E (X15) 1.4 (08, 68) 09/2014 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 90 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 75 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 16V 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 0.9 TCe 90 (BHNF, BHMA, BHMH, BHJK, BHJR) 11/2012 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.6 RS (BHJ4, BHJ6, BHMM) 03/2013 – 08/2021
CLIO IV (BH_) 1.2 TCe 120 (BHM0) 03/2013 – 08/2021
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) 09/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 TCe 120 (BHAU) 01/2016 – 08/2021
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110 11/2016 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
CLIO IV (BH_) 1.2 LPG 16V 11/2012 – 06/2015
CLIO IV (BH_) 1.2 16V (BHA1, BHAK, BHMG, BHMK) 06/2015 – 08/2021
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 (B8JA) 09/2016 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 04/2015 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) 08/2018 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 95 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) Z.E: (BCA1) 05/2020 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 (453.344, 453.353) 09/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 (453.044, 453.053) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453) 09/2015 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 Brabus (453.362) 07/2016 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 Brabus (453.062) 07/2016 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462) 07/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive / EQ (453.391) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive / EQ (453.091) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive (453.091) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive / EQ (453.491) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive (453.491) 05/2017 – –

TOYOTA

Model Motor Perioada
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 07/2010 – 05/2011
YARIS (_P13_) 1.4 D (NLP130_, NLP130) 09/2011 – 05/2018
YARIS (_P13_) 1.3 (NSP130_, NSP130) 09/2011 – 03/2017
YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90_, KSP90R) 08/2005 – 12/2011
YARIS (_P9_) 1.4 D-4D (NLP90_, NLP90R) 08/2005 – 12/2012
YARIS (_P9_) 1.3 VVT-i (SCP90_, SCP90R) 08/2005 – 11/2010
YARIS (_P9_) 1.33 VVT-i (NSP90_, NSP90R) 11/2008 – 12/2011
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_, NHP130) 03/2012 – 06/2020
YARIS (_P13_) 1.5 Hybrid (NHP130_) 04/2015 – 03/2017
YARIS (_P13_) 1.5 (NSP131_) 03/2017 – 06/2020

VOLVO

Model Motor Perioada
XC90 I (275) 2.5 T AWD 10/2012 – 09/2014
XC90 I (275) D5 AWD 01/2011 – 12/2014
XC90 I (275) 3.2 AWD 04/2010 – 09/2014
XC90 I (275) 2.5 T AWD 10/2002 – 09/2014
XC90 I (275) T6 AWD 10/2002 – 12/2006
XC90 I (275) D5 AWD 10/2002 – 12/2006
XC90 I (275) V8 AWD 01/2005 – 12/2010
XC90 I (275) D5 AWD 04/2005 – 12/2012
XC90 I (275) 3.2 AWD 03/2006 – 12/2010
XC90 I (275) D3 / D5 04/2009 – 12/2014

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Set accesorii, placute frana ERT 420045 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.