Surub, disc frana PAGID TPM0004 — Dacia Logan

  • Cod producător: 12-tpm0004
  • Cod articol: TPM0004
  • EAN: 4019722378157
  • Categorie: Surub, disc frana

15.54 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Discurile de frână se înlocuiesc în pereche, pe aceeași axă, iar plăcuțele se schimbă odată cu ele.

Descriere

Specificații tehnice

Lungime [mm] 17
Greutate [kg] 0,014
Dimensiune filet M8X1,25
Material otel
Profil cap surub-/piulita Torx interior
Suprafata croma- pasivat liber
disponibil si ca articol universal, vezi articol nr. TPM1000

Coduri OEM

Producător Cod OEM
NISSAN 01422S801E
NISSAN 4020900QAB
NISSAN 410054EA0A
MERCEDES-BENZ 4159900102
NISSAN 4327000Q0A
NISSAN 4418024
OPEL 44818024
OPEL 4501421
RENAULT 7703004176
RENAULT 8200787033
OPEL 9161721
OPEL 93860806
MERCEDES-BENZ A4159900102

EAN: 4019722378157

Mașini compatibile

ALPINE

Model Motor Perioada
A610 3.0 TURBO 01/1991 – 04/1995

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ) 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMC, HSMD) 10/2010 – 01/2018
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) 02/2006 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
SANDERO 1.2 16V LPG 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0W) 09/2007 – 12/2011
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.2 16V 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0K) 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0W) 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0K) 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0W) 03/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMC) 06/2010 – 01/2018
SANDERO II 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (B8JW, B8M4, B8AH, B8M7, B8M6) 10/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 08/2013 – 01/2018
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 LPG 10/2012 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi / Blue dCi 75 (KEAJ, KEAH, KEJW) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEAJ, KEAH) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.2 TCe (KEM0, KEAY) 11/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
SANDERO II 1.2 10/2012 – –
SANDERO II 1.2 LPG 10/2012 – –
SANDERO II TCe 90 (B8M1, B8MA, B8AC) 10/2012 – –
SANDERO II 1.5 dCi 10/2012 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi 75 / Blue dCi 75 (FEJW, FEAH) 12/2012 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEAJ) 12/2012 – 12/2021
LOGAN II TCe 90 (L8MA, L8M1, L8AC) 10/2012 – –
LOGAN II 1.2 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi / Blue dCi 75 10/2012 – –
LOGAN II 1.5 dCi 10/2012 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEM0) 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.2 16V LPG 02/2006 – –
LOGAN MCV II 1.2 02/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 (K8M1, K8MA, K8AC) 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN MCV II 1.2 LPG 02/2013 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 08/2013 – 01/2018
SANDERO II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN II 1.6 16V 01/2013 – –
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
LOGAN II 1.2 05/2015 – –
LOGAN MCV II 1.2 05/2015 – –
SANDERO II 1.2 05/2015 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 04/2015 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 04/2015 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.2 TCe 115 (FEAY) 07/2015 – 12/2021
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2013 – –
LOGAN MCV II TCe 90 LPG 09/2015 – –
SANDERO II TCe 90 LPG (B8M1) 09/2015 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –
LOGAN MCV II 1.0 SCe 75 12/2016 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMD, HSM3) 08/2013 – 01/2018
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
SANDERO II 1.5 Blue dCi 95 (B8JL) 08/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 08/2018 – 12/2021
LOGAN MCV II 1.5 Blue dCi 95 (K8JL) 10/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.5 Blue dCi 95 (KEJL) 12/2018 – 12/2021
LOGAN II 1.5 Blue dCi 95 (L8JL) 05/2018 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 130 (KENE) 03/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 95 (FEJL) 06/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 100 (FENU) 08/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 130 (FENE) 08/2019 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.3 TCe 100 (KENU) 08/2019 – 12/2021
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG (FENB) 08/2018 – 12/2021
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J) 10/2007 – 12/2012
JOGGER (RK_) 1.6 HYBRID 140 (RKN8) 01/2023 – –
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 10/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.2 TCe 125 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.2 TCe 125 4×4 (HSAU) 10/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 06/2015 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 4×4 06/2015 – 01/2018
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 90 (HMAA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.2 TCe 125 4×4 (HMMA) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.6 SCe 115 4×4 (HMM1) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 95 (HMAF) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 115 4×4 (HMAD) 10/2017 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 130 4×4 (HMMF) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.3 TCe 150 4×4 (HMM3) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 100 (HMMT) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 LPG (HMMT) 01/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.0 TCe 90 05/2021 – –
LOGAN III (3K_) 1.0 TCe 90 (3KM6) 05/2021 – –
LOGAN III (3K_) 1.0 SCe 65 05/2021 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 SCe 115 LPG 06/2015 – 01/2018
DUSTER (PYM_, PYN_) 1.0 ECO G-100 11/2023 – –
DUSTER (PYM_, PYN_) 1.6 HYBRID 140 11/2023 – –
DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 TCe 130 11/2023 – –
DUSTER (PYM_, PYN_) 1.2 TCe 130 4×4 11/2023 – –

FIAT

Model Motor Perioada
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 1.6 D 06/2016 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO caroserie (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO platou / sasiu (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO bus (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO bus (296_) 2.0 EcoJet 07/2019 – –
TALENTO bus (296_) 1.6 D 05/2018 – –

MERCEDES-BENZ

Model Motor Perioada
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.601, 415.603) 11/2012 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.601, 415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 108 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 109 CDI (415.703) 11/2012 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 112 (415.603) 06/2013 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN Mixto (Double Cabin) (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 111 CDI (415.703, 415.705) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 112 (415.703) 06/2013 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 108 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 109 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN microbus (W415) 111 CDI (415.703) 02/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 108 CDI (415.603) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 109 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W415) 111 CDI (415.603, 415.605) 05/2019 – 08/2021
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) eCITAN (420.693, 420.695) 09/2022 – –
CITAN Tourer (W420) eCITAN (420.793) 07/2023 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 108 CDI (420.613) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 110 CDI (420.623, 420.625) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.5 112 CDI (420.633, 420.635) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.3 110 (420.653) 09/2021 – –
CITAN Autoutilitară/limuzină spațioasă (W420) 1.3 113 (420.663, 420.665) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 110 (420.753) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 113 (420.763, 420.765) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 108 CDI (420.713) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 110 CDI (420.723) 09/2021 – –
CITAN Tourer (W420) 112 CDI (420.733) 09/2021 – –
T-CLASS microbus (W420) T 160 (420.853) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 180 (420.863, 420.865) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 160 CDI (420.823) 05/2022 – –
T-CLASS microbus (W420) T 180 CDI (420.833) 05/2022 – –

NISSAN

Model Motor Perioada
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
PRIMASTAR bus (X83) dCi 115 09/2008 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 115 09/2008 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 140 07/2003 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.5 dCi 150 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 120 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 115 09/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 90 09/2006 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 dCi 90 09/2006 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.2 16V 04/2006 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
NOTE (E12) 1.5 dCi 06/2013 – 12/2016
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 100 07/2002 – 08/2006
NOTE (E12) 1.2 08/2012 – 12/2016
NOTE (E12) 1.2 DIG-S 08/2012 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 95 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 120 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 125 09/2016 – –
NV300 caroserie (X82) 1.6 dci 145 09/2016 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dCi 125 09/2016 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dCi 145 09/2016 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 140 07/2002 – 08/2006
NV300 Kombi (X82) 1.6 dci 95 09/2016 – –
MICRA V (K14) 0.9 IG-T 12/2016 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
MICRA V (K14) 1.5 DCI 12/2016 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.5 dCi 150 04/2006 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 1.6 dci 125 09/2016 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 1.6 dci 145 09/2016 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
NOTE (E12) 1.2 DIG-S 08/2012 – 12/2016
MICRA V (K14) 1.0 IG-T 100 12/2018 – –
MICRA V (K14) 1.0 DIG-T 117 02/2019 – –
MICRA V (K14) 0.9 LPG 03/2019 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 120 07/2019 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV300 platou / sasiu (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 145 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 120 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 170 07/2019 – –
NV300 Kombi (X82) 1.6 dci 120 09/2016 – –
MICRA V (K14) 1.0 IG-T 01/2021 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 110 05/2021 – –
NV300 Kombi (X82) 2.0 dCi 150 05/2021 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 110 05/2021 – –
NV300 caroserie (X82) 2.0 dCi 150 05/2021 – –
PRIMASTAR caroserie (X82) 2.0 dCi 130 11/2021 – –
PRIMASTAR caroserie (X82) 2.0 dCi 110 11/2021 – –
PRIMASTAR bus (X82) 2.0 dCi 110 11/2021 – –
PRIMASTAR bus (X82) 2.0 dCi 150 11/2021 – –
PRIMASTAR bus (X82) 2.0 dCi 170 11/2021 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 bus (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 100 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 125 RWD 11/2011 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 11/2011 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 145 RWD 11/2011 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR bus (X70) dCI 90 07/2002 – 08/2006
INTERSTAR bus (X70) dCi 115 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCI 90 07/2002 – –
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 115 04/2002 – –
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 140 11/2003 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 140 11/2003 – –
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 100 11/2003 – 03/2006
INTERSTAR bus (X70) dCi 100 11/2003 – 03/2006
INTERSTAR bus (X70) dCi 120 09/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 120 09/2006 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 150 09/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 150 09/2006 – –
INTERSTAR bus (X70) dCi 100 04/2006 – 03/2011
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 100 04/2006 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 100 02/2004 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 115 08/2003 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 120 08/2006 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 150 08/2006 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X70) dCi 140 11/2003 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.2 DIG-T 11/2013 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.5 dCi 11/2013 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 dCi 11/2013 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 dCi ALL MODE 4×4-i 11/2013 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 160 06/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 09/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 110 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 06/2014 – 06/2016
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 06/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 135 RWD 06/2014 – 09/2016
QASHQAI II (J11, J11_) 2.0 (J11E) 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 RWD 08/2014 – 06/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 RWD 02/2014 – 09/2016
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 150 02/2014 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 150 08/2014 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.6 DIG-T 02/2014 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 165 RWD 06/2014 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 170 07/2015 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 2.0 ALL MODE 4×4-i (J11R) 12/2013 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 RWD 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 130 09/2016 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 170 09/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 130 RWD 06/2016 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 170 06/2016 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.3 DIG-T 08/2018 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.3 DIG-T 08/2018 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.5 dCi 06/2018 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.7 dCi 01/2019 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.7 dCi ALL MODE 4×4-i 01/2019 – –
JUKE (F16_) DIG-T 117 08/2019 – –
NV400 caroserie (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
NV400 platou / sasiu (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
JUKE (F16_) 1.0 08/2019 – –
NV400 bus (X62, X62B) dCi 180 01/2020 – –
QASHQAI II (J11, J11_) 1.3 DIG-T 10/2020 – –
QASHQAI II VAN (J11_) 1.5 dCi 05/2015 – –
QASHQAI II VAN (J11_) 1.5 dCi 06/2018 – –
QASHQAI III (J12) 1.3 DIG-T 04/2021 – –
QASHQAI III (J12) 1.3 DIG-T 04/2021 – –
QASHQAI III (J12) 1.3 DIG-T tractiune integrala 04/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 110 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 135 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 150 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 180 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 145 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 165 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 130 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 130 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 145 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 145 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR caroserie (X62B) dCi 165 RWD 11/2021 – –
INTERSTAR platou / sasiu (X62B) dCi 165 RWD 11/2021 – –
TOWNSTAR Autoutilitară/limuzină spațioasă (XFK) 1.3 12/2021 – –
QASHQAI III (J12) 1.5 VC-T e-Power 09/2022 – –
TOWNSTAR Autoutilitară/limuzină spațioasă (XFK) Electric 03/2022 – –
INTERSTAR caroserie (XDD) DCI 105 06/2024 – –
INTERSTAR caroserie (XDD) DCI 130 06/2024 – –
INTERSTAR caroserie (XDD) DCI 150 06/2024 – –
INTERSTAR caroserie (XDD) DCI 170 06/2024 – –
INTERSTAR platou / sasiu (XDE) DCI 130 09/2024 – –
INTERSTAR platou / sasiu (XDE) DCI 150 09/2024 – –
INTERSTAR platou / sasiu (XDE) DCI 170 06/2024 – –

OPEL

Model Motor Perioada
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 06/2014 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI (06) 04/2015 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 08/2015 – 12/2016
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 06/2014 – 12/2016
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI (05) 03/2016 – 12/2019
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI RWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 11/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI (03) 11/2016 – 12/2019
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 12/2010 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 D (FD) 01/1999 – 09/2000
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 D (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 09/2000
MOVANO A caroserie (X70) 2.8 DTI (FD) 01/1999 – 10/2001
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.8 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 07/1998 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 2.5 D (JD) 07/1998 – 09/2000
MOVANO A bus (X70) 2.8 DTI (JD) 07/1998 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.2 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 09/2000 – –
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 3.0 DTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A bus (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 DTi (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 DTi (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 3.0 DTI (ED, HD, UD0, UD4) 10/2003 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A caroserie (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2003 – –
MOVANO A platou / sasiu (X70) 2.5 CDTI (ED, HD, UD0, UD4) 08/2006 – –
MOVANO A bus (X70) 2.5 CDTI (JD) 09/2007 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 01/2013 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 01/2013 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 01/2013 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 05/2014 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO B bus (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 08/2019 – –
MOVANO B caroserie (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO B platou / sasiu (X62) 2.3 CDTI FWD (EV, HV, UV) 08/2019 – –
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 Di 08/2001 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 DTi 04/2003 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI (F7, J7, A07) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI (F7) 04/2003 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI (F7) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI (F7, J7, A07) 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 03/2010
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 DTI 02/2001 – 12/2010

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ1N) 05/2009 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 CVT (EZ0G, EZ1E, EZ1P) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 07/1984 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 (J117) 07/1986 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.2 Quadra (J117) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.1 TD (J/S115) 10/1984 – 12/1990
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 115 (JL0R, JL0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (K56D, K56M) 09/1995 – 03/2001
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0Y) 10/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0Y) 10/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 TCe (EZ1T) 06/2010 – 08/2015
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.2 dT (K569) 03/1996 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 (K56R, K565) 02/1996 – 03/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 150 (L70H) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 3.0 dCi 240 (L70G) 02/2011 – –
ESPACE I (J11_) 2.0 (J/S112) 01/1988 – 12/1990
ESPACE I (J11_) 2.0 i Quadra (J116) 03/1988 – 12/1992
ESPACE I (J11_) 2.0 i (J116) 01/1989 – 12/1990
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 D (JA0J) 03/1997 – 09/1999
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
LAGUNA I Grandtour (K56_) 3.0 24V (K56V) 03/1997 – 03/2001
KANGOO Express (FW0/1_) Z.E. (FW0Z, FW1Z) 10/2011 – –
LAGUNA III (BT0/1) 3.5 V6 (BT0C, BT0P) 04/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 3.5 V6 (KT0C, KT0P) 04/2008 – 12/2015
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 06/2009 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 (KC0A, KC0K, KC0F, KC01) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 55 1.9 (KC0D) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi (B56J) 10/1997 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 (BB0A, BB0F, BB10, BB1K, BB28, BB2D, BB2H, CB0A,… 09/1998 – 02/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC01, FC0A, FC0F) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
FLUENCE (L3_) Z.E. 02/2012 – –
WIND (E4M_) 1.2 TCe 100 (E4MF) 02/2011 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 TCe 100 (CN0P) 02/2011 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
ESPACE III (JE0_) 3.0 V6 24V (JE0G, JE0R) 10/1998 – 10/2002
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 dCi (JZ00, JZ12) 04/2011 – 09/2016
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0M) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 04/2011 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 09/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V 03/2010 – 12/2012
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04) 09/2010 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW0C, FW0H) 09/2010 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 75 09/2010 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U) 02/2000 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U) 02/2000 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 11/2000 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0K) 10/2000 – 10/2002
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 dCi (BZ00, BZ12, BZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 dCi (DZ00, DZ12, DZ2A, DZ13) 04/2011 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 dCi (EZ00) 04/2011 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 dCi (KZ00, KZ12, KZ13) 04/2011 – 08/2015
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) 03/2001 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ2B, DZ11) 03/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW0C, KW0H) 09/2010 – –
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1A) 11/2000 – 12/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi (JA05, JA1F) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dTi (JA1U) 02/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCI (BG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi (BG0F) 10/2001 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCI (KG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F) 10/2001 – 08/2006
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.2 (SB0A, SB0F, SB1K, SB2D) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 16V (BB05, BB0W, BB11, BB27, BB2T, BB2U, BB2V, CB05,… 06/2001 – 08/2016
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.0 dCi 01/2012 – 12/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 3.0 V6 (DE04, DE0T) 09/2001 – 05/2003
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.2 16V (KC05, KC06, KC03, KC0T, KC0W, KC1D) 06/2001 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ2B, KZ11) 03/2012 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 V6 (BJ0R, BJ0V, BJ0U) 06/2002 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F) 06/2002 – 08/2009
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0J, BJ0N) 06/2002 – 06/2006
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (KC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 16V (FC05, FC0W, FC1D, FC1P, FC1K, FC0T) 10/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0E, KG0R) 10/2001 – 05/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ2B, BZ11) 03/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 3.0 V6 Sport (CB1H, CB1U, CB2S) 12/2002 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 10/2003 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 135 (FL0D) 05/2003 – 10/2006
AVANTIME (DE0_) 2.2 dCi (DE01) 05/2002 – 05/2003
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 135 (JL0D) 05/2003 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) 08/2003 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG05) 03/2004 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG05) 03/2004 – 05/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 08/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F, BJ0G, BJ0H) 09/2004 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) 01/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) 01/2005 – 12/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.2 dCi (BJ0H) 04/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V) 07/2003 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1V) 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.2 dCi 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.2 dCi (KG0F, KG1N) 05/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1V) 05/2005 – 12/2007
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) 05/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 07/2003 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG1T) 08/2005 – 08/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1T) 08/2005 – 08/2006
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 dCi (BG14, BG1S) 01/2006 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 dCi (KG1S) 01/2006 – 12/2007
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi (BM1K, CM1K) 09/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – 03/2009
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 135 (EL0D) 03/2001 – 10/2006
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03) 08/2005 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 dCi (BJ03, BJ0B) 01/2006 – –
VEL SATIS (BJ0_) 3.0 dCi (BJ0S) 06/2006 – 08/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 90 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0P, JL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.0 dCi 115 (JL00, JL01, JL0H, JL0M, JL0U) 08/2006 – –
TRAFIC II bus (JL) 2.5 dCi 145 (JL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 90 (FL0H, FL00, FL01, FL0M, FL0P, FL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 dCi 115 (FL01, FL0U, FL00, FL0H, FL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi 145 (FL0J) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 90 (EL0H, EL00, EL01, EL0M, EL0P, EL0S) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 dCi 115 (EL0H, EL00, EL01, EL0M) 08/2006 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi 145 (EL0J) 08/2006 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 Turbo (CN0C, CN0F) 03/2007 – 09/2014
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 dCi 09/2005 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V (BR0C, BR0K, CR0C, CR0K) 09/2006 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V (BR0P, CR0P) 05/2007 – 12/2014
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V (JP0W) 05/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 dCi 01/2007 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 BiFuel 07/1998 – 07/2001
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V (BT05, BT0F, BT0W) 10/2007 – 12/2012
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT07, BT0J, BT14, BT1A, BT1S) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT01, BT08, BT09, BT0E, BT0K, BT12, BT1C, BT1D,… 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V (KT0F, KT0W) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT07, KT0J, KT14, KT1A, KT1S) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT01, KT08, KT09, KT0K, KT12, KT1D, KT1W) 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR02, KR0J) 02/2008 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0E) 11/2007 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V (KR0P) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0G) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR1C, KR1N) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0H, KR1S) 02/2008 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 105 (KW0F) 02/2008 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 (CN0D) 03/2007 – 09/2014
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A) 03/2007 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 105 (FW0F) 02/2008 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 12/2007
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 (BR01, BR03, BR0E, CR0E) 10/2005 – 12/2012
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 (JP0S) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi GT (BT11, BT1E, BT1N) 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi GT (KT11, KT1E, KT1N) 03/2008 – 12/2015
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
LATITUDE (L70_) 2.5 V6 (L702, L703, L704, L707) 05/2011 – –
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0B) 04/2001 – 07/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V 06/2006 – 08/2010
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 dCi (BT0M, BT0N, BT0S, BT19, BT1F) 01/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 dCi (KT0M, KT0N, KT0S, KT19, KT1F) 01/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.0 dCi (DT03) 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi (DT0M, DT0N, DT0S, DT19, DT1F) 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 3.5 V6 (DT0P) 09/2008 – 12/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
KANGOO Express (FC0/1_) 1.0 07/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
VEL SATIS (BJ0_) 3.5 (BJ01) 10/2004 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.5 dCi (EL0R, EL0V) 08/2007 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG (BB0A, CB0A) 03/1999 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.2 (FC1A) 07/1998 – 07/2001
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0F) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe (BZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 CVT (BZ0G, BZ1P) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.4 TCe (BZ0F, BZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi (BZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.4 TCe (DZ0F, DZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0L) 04/2009 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 GT 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi (DT01, DT08, DT09, DT0K, DT12, DT1C, DT1D, DT1M,… 09/2008 – 12/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 dCi GT (DT11, DT1E, DT1N) 09/2008 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) 07/2008 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) 07/2008 – 12/2014
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.2 16V Hi-Flex 10/2008 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
19 I (B/C53_) 1.7 07/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Electric 05/1996 – 02/1998
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
ESPACE III (JE0_) 2.2 dCi (JE0S) 07/2000 – 10/2002
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.9 dCi (BZ0N, BZ0J) 11/2008 – 01/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.9 dCi (DZ0N, DZ0J, DZ1J, DZ1K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 04/2004 – 12/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 12/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 12/2005
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U) 04/2008 – 09/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III (BT0/1) 3.0 dCi (BT03, BT13) 09/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 3.0 dCi (KT03, KT13) 09/2008 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 CVT (KZ0G, KZ1P) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.4 TCe (KZ0F, KZ1V) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,… 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.9 dCi (KZ0J, KZ0N, KZ1S) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 CVT (DZ0G, DZ1E) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi (KZ0L) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe (KZ0K, KZ1T) 11/2008 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F, JZ1V) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G, JZ0P, JZ1E, JZ1P) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ1J, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V (JZ0G) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.9 dCi (JZ0J, JZ0N, JZ1K, JZ1S) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0Y, JZ26) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 dCi (JZ0L) 04/2009 – 09/2016
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0C) 03/2001 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi (DZ0Y) 04/2009 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 2.0 16V (L30C, L30G, L30T, L30V) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30S) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) 02/2010 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.5 dCi (FL0R, FL0V) 08/2007 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) 06/2009 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30A) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30B) 02/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
WIND (E4M_) 1.2 (E4MF) 07/2010 – –
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.4 TCe (EZ0F, EZ1V) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ09, EZ1G, EZ0D, EZ14) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.9 dCi (EZ0J, EZ1S) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 dCi (EZ0L) 06/2010 – 08/2015
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
TWINGO II (CN0_) 1.2 16V (CN04, CN0B) 03/2007 – 09/2014
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0G) 06/2009 – 12/2012
LATITUDE (L70_) 2.0 16V (L70B) 02/2011 – –
LATITUDE (L70_) 2.0 dCi 175 (L70Y, L734) 05/2011 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Hi-Flex (KT1H, KT1G, KT1K) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Hi-Flex (BT1H, BT1G, BT1K) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0B) 02/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG13) 09/2005 – 12/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) 07/2008 – 12/2012
KANGOO Express (FW0/1_) 1.2 TCe 115 (FW02, FW14) 07/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.2 TCe 115 (KW02, KW14) 07/2013 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG12) 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 09/2005 – 12/2007
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 12/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
ZOE (BFM_) ZOE 06/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 dCi 07/2012 – 08/2015
CLIO II (BB_, CB_) 1.2 LPG 09/1998 – 06/2009
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 11/2008 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 04/2012 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ11, JZ28) 04/2012 – 09/2016
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 01/2011 – 08/2015
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG12) 08/2005 – 09/2007
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0C, KW2C, KW4C) 02/2008 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 08/2003 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) 11/2012 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) 06/2008 – –
CLIO IV (BH_) 1.6 RS (BHJ4, BHJ6, BHMM) 03/2013 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 0.9 TCe 90 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 06/2013 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) 06/2013 – –
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe (EZ16) 01/2013 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.2 TCe (DZ16, DZ28) 01/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.2 TCe (KZ16, KZ28) 01/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.2 TCe (BZ16, BZ28) 01/2013 – 01/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ16) 01/2013 – 09/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 01/2016
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
LATITUDE (L70_) 1.5 dCi (L70R, L731) 07/2010 – –
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 90 (FGME) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 115 (FGMD) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 120 (FGMB, FGMC) 05/2014 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 140 (FGMA, FGMC) 05/2014 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi 07/2014 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 dCi 01/2013 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 90 (JGME) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 115 (JGMD) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 120 (JGMB) 05/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 140 (JGMA) 05/2014 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.2 11/2013 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2006 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) 06/2011 – 06/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 07/2014 – 09/2016
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW06, KW12) 03/2013 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW06, FW12) 09/2013 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
ESPACE V (JR_) 1.6 TCe 200 02/2015 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 130 06/2015 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 1.6 dCi 160 06/2015 – 03/2023
CLIO IV (BH_) 1.6 RS Trophy (BHJ4, BHJ6) 03/2015 – 08/2021
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 110 01/2015 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi 07/2014 – 08/2015
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 95 (JGMR, JGMJ) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 125 (JGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 145 (JGMG) 07/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (B9MR) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.2 TCe 100 (B9MS) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 205 (B9MV) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 90 (B9A1) 11/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 130 (B9A4) 11/2015 – –
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.2 TCe 120 01/2016 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 95 (FGMJ, FGMR) 07/2015 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 125 (FGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 145 (FGMG) 07/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 dCi 165 11/2015 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 100 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.2 TCe 130 (K9MR) 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 TCe 205 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 90 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 dCi 110 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 130 04/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 dCi 165 04/2016 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 125 (EGMH) 07/2015 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 145 (EGMG) 07/2015 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams 10/1994 – 04/1996
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V (CB0M, CB1G) 06/2001 – 05/2005
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
SCÉNIC IV (J9_) 1.2 TCe 130 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.2 TCe 130 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.2 TCe 115 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.2 TCe 115 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 95 09/2016 – 07/2022
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 110 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 110 (R9A3) 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.6 dCi 130 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.6 dCi 130 09/2016 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.6 dCi 160 09/2016 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.6 dCi 160 09/2016 – 03/2023
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 16V 11/2015 – –
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi (SR1H) 08/2010 – 12/2014
ZOE (BFM_) ZOE 09/2016 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 120 (EGMB) 06/2014 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 1.6 dCi 140 (EGMA) 06/2014 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.6 16V 04/2016 – –
SCÉNIC IV (J9_) 1.5 dCi 110 Hybrid Assist (J9AE) 04/2017 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 110 Hybrid Assist (R9AE, R9A3) 04/2017 – 03/2023
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 TCe 165 07/2017 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW18) 08/2017 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 09/2016 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW18) 08/2017 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.2 TCe 09/2012 – 08/2015
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 140 01/2018 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 01/2018 – 03/2023
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 140 (R9NB) 01/2018 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 160 01/2018 – 07/2022
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 115 (J9N9) 01/2018 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 115 (R9N9) 01/2018 – 03/2023
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (B9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (B9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 115 (K9N9) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 140 (K9NB) 01/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 01/2018 – –
ZOE (BFM_) ZOE (BFMD) 08/2018 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 150 (J5NK, J5JS) 03/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (B9A2, B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 95 (K9A2) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (B9A6) 08/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.5 Blue dCi 115 (K9A6) 08/2018 – –
SCÉNIC IV (J9_) 1.3 TCe 160 (J9NC) 09/2018 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 (R9NC) 09/2018 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.7 Blue dCi 120 (J9A7, J9A8) 08/2018 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.7 Blue dCi 120 (R9A7, R9A8) 08/2018 – 03/2023
SCÉNIC IV (J9_) 1.7 Blue dCi 150 (J9A7, J9A8) 08/2018 – 07/2022
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.7 Blue dCi 150 (R9A7, R9A8) 08/2018 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 160 (JRAM) 10/2018 – 03/2023
ESPACE V (JR_) 2.0 Blue dCi 200 (JRAL) 10/2018 – 03/2023
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe (JZ28) 07/2014 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.2 TCe 07/2014 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 2.0 16V 12/2008 – 09/2016
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ0B, EZ07) 11/2013 – 08/2015
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (K9N8) 08/2018 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 100 (B9N8) 08/2018 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.3 TCe 130 (J5NJ, J5NE) 03/2018 – –
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (B9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.8 Blue dCi 150 (K9A7) 02/2019 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 11/2018 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 07/2018 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 80 (KW15) 03/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 115 (KW17) 03/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 145 (FGML) 06/2019 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 95 (KW16) 03/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 1.6 dCi 120 (JGMS) 01/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 120 (FGMN) 06/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 170 (FGMM, FGMV) 06/2019 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 1.6 dCi 120 (FGMK) 07/2015 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 120 (JGMN) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 145 (JGML) 06/2019 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 170 (JGMM, JGMV) 06/2019 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 2.0 dCi 145 (EGML) 06/2019 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 2.0 dCi 170 (EGMM) 06/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 80 (FW15) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 95 (FW16) 10/2019 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 115 (FW17) 10/2019 – –
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.4 TCe (JZ0F, JZ1V) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02) 01/2013 – 09/2016
LATITUDE (L70_) 1.6 RS (L705) 04/2014 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 150 (JGMU) 05/2021 – –
TRAFIC III bus (JG_) 2.0 dCi 110 (JGMW) 05/2021 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 110 (FGMW) 08/2021 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 130 (FGMY) 08/2021 – –
TRAFIC III caroserie (FG_) 2.0 dCi 150 (FGMU) 08/2021 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) 2.0 dCi 150 (EGMU) 08/2021 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 (L33J) 11/2015 – –
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.5 dCi 95 Hybrid Assist (R9A3) 11/2016 – 03/2023
KANGOO (KC0/1_) 1.2 BiFuel (KC0A, KC0F, KC1A, KC1H) 07/1998 – 06/2003
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi (FW0C, FW1C) 02/2008 – –
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J633, J634, J/S635, J/S63D) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.2 (J/S637, J63G) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.8 V6 (J638, J63J) 01/1991 – 10/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 Biturbo 4×4 (B545) 02/1993 – 07/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 D (B56F/2) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 (B56E, B565, B56R) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
ESPACE II (J/S63_) 2.0 (J636) 01/1991 – 10/1996
ESPACE II (J/S63_) 2.1 TD (J63E) 11/1994 – 10/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B543) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.5 dT (B548) 12/1992 – 07/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (B56D, B56M) 06/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.2 dT (B569) 03/1996 – 03/2001
SAFRANE II (B54_) 2.0 16V (B54L) 07/1996 – 12/2000
SAFRANE I (B54_) 3.0 V6 4×4 (B54B, B544) 12/1992 – 07/1996
SAFRANE II (B54_) 2.2 dT (B54G) 07/1996 – 12/2000
SAFRANE II (B54_) 2.5 20V (B54F) 07/1996 – 12/2000
ESPACE II (J/S63_) 2.2 4×4 (J/S637, J63G) 03/1991 – 12/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V (B56V) 03/1997 – 03/2001
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
SAFRANE II (B54_) 3.0 V6 (B54M) 07/1996 – 12/2000
MASTER II caroserie (FD) 2.5 D (FD0A, FD0E, FD2E, FD3E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II caroserie (FD) 2.8 dTI (FD0C, FD0F, FD2B, FD2F, FD3C, FD3F) 07/1998 – 10/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 D 07/1998 – 01/2001
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.8 dTI 07/1998 – 10/2001
MASTER II bus (JD) 2.5 D (JD1A, JD0E, JD0A, JD1E) 07/1998 – 01/2001
MASTER II bus (JD) 2.8 dTI (JD0B, JD0F, JD1B, JD1F) 07/1998 – 10/2001
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 100 FWD (JV0A, JV0B, JV0G, JV0H) 02/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 125 FWD (JV0C, JV0D, JV0H, JV0G, JV0J) 02/2011 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 145 FWD (JV0F, JV0S, JV0T) 02/2011 – –
SAFRANE II (B54_) 2.9 24V (B54N) 03/1999 – 12/2000
SAFRANE I (B54_) 2.0 12V (B542, B54E) 04/1992 – 07/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dCi (B56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 RWD (HV0B, UV0B) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 RWD (FV0B, FV0H, FV0K) 02/2010 – –
MASTER II bus (JD) 2.2 dCI 90 (JD0G, JD0N, JD1N) 12/1997 – 09/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.2 dCI 90 (FD0G, FD0N, FD2G, FD2N, FD3G, FD3N) 12/1997 – 10/2006
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.2 dCI 90 (ED0G, ED0N, HD0G, HD0N, HD1G, HD1N, UD0G,… 12/1997 – 09/2006
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 120 (JD0M, JD1M, JD1W) 10/2001 – 12/2006
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 120 (FD0M, FD0U, FD0W, FD2M, FD2W, FD3M, FD3U,… 10/2001 – 09/2007
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 120 (ED0M, ED0U, ED0W, ED4M, ED8M, ED8W, HD0M,… 10/2001 – 05/2010
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 3.0 dCi 140 (ED0S, UD0S, HD0S) 10/2003 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi 100 (ED4V, ED8V, ED0U, ED0V, ED8U, HD0U, HD0V,… 10/2002 – 05/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi 100 (FD0U, FD0V, FD3U, FD3V, FD8U, FD8V) 10/2003 – 03/2010
MASTER II caroserie (FD) 3.0 dCi 140 (FD0T, FD0S, FD2T, FD3S, FD8S) 10/2003 – 10/2006
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi 100 (JDCV, JD1W) 10/2003 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 3.0 dCi 140 (JD0T, JD1T) 10/2003 – 09/2006
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD12) 09/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD02, JD11, JD12, JD1W) 06/2006 – 01/2010
MASTER II bus (JD) 2.5 dCi (JD01, JD0Y, JD11, JD1W, JD1Y) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD02, FD21, FD22, FD31, FD32, FD3Y, FD71,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II caroserie (FD) 2.5 dCi (FD01, FD0Y, FD21, FD2Y, FD31, FD71, FD7Y, FD81,… 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (HD02) 08/2006 – 01/2010
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED02, ED41, ED42, ED81, ED82, ED91, ED92,… 08/2006 – 01/2011
MASTER II platou / sasiu (ED/HD/UD) 2.5 dCi (ED01, ED0Y, ED41, ED4Y, ED81, ED8Y, ED91, ED9Y,… 08/2006 – 01/2010
SAFRANE I (B54_) 3.0 03/1993 – 10/1996
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
SAFRANE I (B54_) 3.0 02/1993 – 06/1996
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 100 FWD (FV0A, FV0B, FV0G, FV0K, FV0H) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 FWD (FV0C, FV0D, FV0G, FV0H, FV0J, FV0K,… 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 125 RWD (FV0C, FV0D, FV0H, FV0J, FV0A, FV0K) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 RWD (FV0E, FV0F, FV0T, FV10, FV12, FV11) 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 145 FWD (FV0E, FV0F, FV0H, FV02, FV0M, FV0S,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 100 FWD (EV0A, EV0B, HV0A, HV0B, UV0A, UV0B,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 FWD (EV0C, EV0D, EV0J, HV0C, HV0D, HV0H,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 125 RWD (HV0C, HV0D, UV0C, UV0D, UV0H, UV0J,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 RWD (UV0F, UV0E, HV0E, HV0F, HV0T, HV10,… 02/2010 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 145 FWD (EV0E, EV0F, HV0E, HV0F, UV0E, UV0F,… 02/2010 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 FWD (FV0F, FV03, FV09) 03/2013 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 150 RWD (FV0F) 03/2013 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 FWD (EV0F, HV0F, UV0F, EV03, HV03, UV03) 03/2013 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 150 RWD (HV0F, UV0F) 03/2013 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 150 FWD (JV0F, JV03) 10/2012 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C, B56L) 09/1995 – 02/2001
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) 09/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 110 FWD (FV0R, FV0W, FV1A) 09/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 RWD (FV0P, FV0U, FV10, FV12, FV1E) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 165 FWD (JV0P, JV0U) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 RWD (FV0N) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 135 FWD (JV0N, JV08) 07/2014 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 110 FWD (JV0R, JV0W) 09/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 110 FWD (EV0R, EV0W, HV0R, HV0W, UV0R, UV0W) 09/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 RWD (HV0N, UV0N) 07/2014 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 RWD (HV0P, HV0U, HV10, HV12, UV0P, UV0U,… 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 135 FWD (FV0N, FV08, FV06, FV00, FV1S) 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 165 FWD (FV0P, FV0U, FV11, FV12, FV1E) 07/2014 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.5 dCi 110 (HLA3) 06/2015 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 dCi 130 (HLA4) 06/2015 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 dCi 130 4×4 (HLA4) 06/2015 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.2 TCe 130 (HLMR) 06/2015 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 170 FWD (JV0L) 07/2015 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.5 dCi 110 (B9A3) 11/2015 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 165 FWD (EV0P, EV0U, EV11, EV12, HV0P, HV0U,… 07/2014 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 RWD (FV01, FV10, FV11, FV12) 03/2012 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 FWD (EV0Y, HV0Y, UV0M, UV0Y, UV03) 03/2012 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 3.0 24V 06/1998 – 08/2002
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi 06/1998 – 08/2002
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 170 FWD (EV0L, HV0L, UV0L) 06/2016 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 130 FWD (FV0M, FV0Y, FV0J, FV02, FV03) 06/2016 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 170 FWD (FV0L) 07/2015 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 130 RWD (HV01, HV10, HV11, HV12, UV01, UV10,… 07/2016 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 135 FWD (EV0N, HV0N, UV0N, EV08, HV08, UV08) 07/2014 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 110 11/2016 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.6 TCe 165 (HLMH) 11/2016 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.3 TCe 140 (HLNB, HLN1) 08/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.5 BLUE dCi 115 (HLA6) 08/2018 – –
MASTER III caroserie (FV) Z.E. (FV1Z) 03/2018 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) Z.E. (EV1Z, UV1Z) 03/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.3 TCe 160 (HLNC) 08/2018 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) 08/2018 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.7 Blue dCi 150 4WD (HLA7) 08/2018 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 0.9 TCe 95 03/2019 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.7 Blue dCi 150 (HLA7) 08/2018 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4×4 (HMAB) 07/2019 – –
DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) 07/2019 – –
MASTER III platou / sasiu (EV, HV, UV) 2.3 dCi 180 FWD (EV04, HV04, UV04) 07/2019 – –
MASTER III caroserie (FV) 2.3 dCi 180 FWD (FV04, FV07) 07/2019 – –
MASTER III bus (JV) 2.3 dCi 180 FWD (JV04) 01/2020 – –
KADJAR (HA_, HL_) 1.3 TCe 160 (HLN2) 07/2021 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB3M) 06/2005 – 12/2010
AUSTRAL TCe 140 (HGMF) 07/2022 – –
AUSTRAL TCe 160 (HGMJ) 07/2022 – –
AUSTRAL E-TECH 200 Hybrid (HGM2) 10/2022 – –
ESPACE VI (RHN) E-TECH 200 Hybrid 05/2023 – –
SAFRANE I (B54_) 2.1 dT (B546) 11/1993 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.2 (B541) 04/1992 – 07/1996
SAFRANE I (B54_) 2.0 (B540) 11/1992 – 07/1996
21 combi (K48_) 2.2 4×4 (K48K) 06/1986 – 12/1993
MEGANE IV limuzina 1.2 Tce 130 10/2016 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) E-TECH 160 (K9NH) 05/2020 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (B9MD, B9MW) 10/2020 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.6 E-TECH 160 (B9NH) 07/2021 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.0 TCe 115 (K9MB, K9MW) 07/2021 – –
MEGANE IV hatchback (B9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (B9NC) 08/2020 – –
MEGANE IV Grandtour (K9A/M/N_) 1.3 TCe 160 (K9NC) 08/2020 – –
GRAND SCÉNIC IV (R9_) 1.3 TCe 160 (R9NC) 01/2022 – 03/2023
TRAFIC III caroserie (FG_) E-Tech Electric (FGJA) 05/2023 – –
TRAFIC III platou / sasiu (EG_) E-Tech Electric (EGJA) 05/2023 – –
KANGOO III microbus TCe 130 (KJMB) 07/2021 – –
KANGOO III microbus TCe 100 (KJMA) 07/2021 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 95 (KJAB) 07/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 75 (FJAA) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 95 (FJAB) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 Blue dCi 115 (FJAC) 06/2021 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 130 (FJMB) 06/2021 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 75 (KJAA) 07/2021 – –
MEGANE E-TECH SUV EV40 (BNJ2) 11/2021 – –
MEGANE E-TECH SUV EV60 (BNJ1) 11/2021 – –
KANGOO III microbus Blue dCi 115 (KJAC) 10/2021 – –
KANGOO III microbus E-Tech Electric (KJJA) 04/2022 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă E-Tech Electric (FJJA) 04/2022 – –
RAFALE Coupe (DGM_) 1.2 E-TECH 200 Hybrid (DGM2) 06/2023 – –
SCENIC E-TECH PHASE I EV60 11/2023 – –
SCENIC E-TECH PHASE I EV87 11/2023 – –
GRAND KANGOO III microbus TCe 130 01/2024 – –
GRAND KANGOO III microbus E-Tech Electric 01/2024 – –
GRAND KANGOO III microbus Blue dCi 95 01/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) BLUE DCI 105 (F8M1) 06/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) BLUE DCI 130 (F8M2) 06/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) BLUE DCI 150 (F8M3) 06/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) BLUE DCI 170 (F8M4) 06/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) E-TECH ELECTRIC 09/2024 – –
MASTER IV caroserie (F8__) E-TECH ELECTRIC 09/2024 – –
RAFALE Coupe (DGM_) 1.2 E-TECH PHEV tractiune integrala (DGM4) 06/2023 – –
MASTER IV platou / sasiu E-TECH ELECTRIC 11/2024 – –
MASTER IV platou / sasiu E-TECH ELECTRIC 11/2024 – –
KANGOO III Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.3 TCe 100 (FJMA) 06/2021 – –

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 (453.344, 453.353) 09/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 (453.044, 453.053) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453) 09/2015 – –
FORTWO cupe (453) 0.9 Brabus (453.362) 07/2016 – –
FORFOUR hatchback (453) 0.9 Brabus (453.062) 07/2016 – –
FORTWO Cabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462) 07/2016 – –
FORTWO cupe (453) electric drive / EQ (453.391) 05/2017 – –
FORTWO cupe (453) electric drive (453.391) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive / EQ (453.091) 05/2017 – –
FORFOUR hatchback (453) electric drive (453.091) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive / EQ (453.491) 05/2017 – –
FORTWO Cabriolet (453) electric drive (453.491) 05/2017 – –

VAUXHALL

Model Motor Perioada
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV, EV) 07/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2010 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 06/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTI 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B platou / sasiu (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI RWD (FV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (UV, HV) 05/2014 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTI 01/2019 – –
VIVARO B caroserie (X82) 1.6 CDTI 08/2016 – –
VIVARO B bus (X82) 1.6 CDTi 08/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI RWD (HV, UV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2010 – –
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 D (FD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.8 TDI (FD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 D (JD) 10/1998 – 09/2000
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.8 DTI (JD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.8 DTI (UD0, ED, HD) 10/1998 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 D (UD0) 10/1998 – 08/2002
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.2 DTI (JD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.2 DTI (FD) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.2 DTI (UD0) 09/2000 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 DTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 DTI (ED, UD0) 01/2001 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 10/2001 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 10/2006 – 12/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 10/2006 – 12/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 3.0 DTi (JD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 3.0 DTi (FD) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 3.0 DTi (ED) 10/2003 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 02/2003 – 08/2009
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 2.5 CDTI (JD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 CDTI (FD) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (ED, UD0) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (ED, UD0) 08/2006 – 05/2010
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2010 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 02/2012 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) Combi (X62) 2.3 CDTI FWD (JV) 07/2015 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV, EV) 10/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, EV) 05/2014 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 11/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 11/2016 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 05/2014 – –
MOVANO Mk I (A) Chassis/Cab (X70) 2.5 CDTI (UD0, ED) 11/2003 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 2.5 (FD) 11/2003 – 12/2006
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) VAN (X62) 2.3 CDTI FWD (FV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (HV, EV, UV) 08/2019 – –
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (HV, UV) 08/2019 – –
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO Mk II (B) Chassis/Cab (X62) 2.3 CDTI FWD (UV, HV) 10/2016 – –
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 DTI 07/2003 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.5 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 01/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 CDTI 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.5 CDTI 04/2003 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.5 CDTI 01/2006 – 07/2014

VW

Model Motor Perioada
VENTO (1H2) 2.8 VR6 08/1995 – 04/1996

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Surub, disc frana PAGID TPM0004 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.