Filtru ulei BOSCH 0 451 103 336 — Dacia Logan

  • Cod producător: 30-0-451-103-336
  • Cod articol: 0 451 103 336
  • EAN: 3165143187111
  • Categorie: Filtru ulei

25.10 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 26 octombrie – marți, 27 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 53
Dimensiune filet M 20 x 1,5
Diametru exterior [mm] 76
Calitate 1
Tip filtru Filtru insurubabil
Articol completare/Info suplimentar 2 cu ventil blocare retur
Presiune de deschidere supapa trecere [bar] 1,35
Diametru interior inel de etanșare [mm] 62
Diametru exterior inel de etanșare [mm] 71

Coduri OEM

Producător Cod OEM
LOMBARDINI 00041000422
LOMBARDINI 0021751070
JCB 02961170
CHRYSLER 03838 011
CHRYSLER 04026 486
CHRYSLER 04186 165
CHRYSLER 04186 267
CHRYSLER 04243 445
CHRYSLER 04243 693
CHRYSLER 04243 805
CHRYSLER 04494 477
MICROCAR 0640 066
LOMBARDINI 1042175107
DEUTZ-FAHR 105 2175 136
LOMBARDINI 1072 175 107
LOMBARDINI 1072 175 117
LOMBARDINI 1072 175 184
LOMBARDINI 107217510700
LOMBARDINI 107217511706
LIGIER 11.2.397
CITROËN 1109 91
PEUGEOT 1109 91
CITROËN 1109 A4
PEUGEOT 1109 A4
CITROËN 1109 A5
PEUGEOT 1109 A5
CITROËN 1109 R8
PEUGEOT 1109 R8
PIAGGIO 112397L
PIAGGIO 113219L
DEUTZ-FAHR 1285 0312
SULLAIR 1381
DAF 1500887
NISSAN 15208 00QAB
NISSAN 15208 BN700
NISSAN 1520800Q0F
NISSAN 1520800Q0H
NISSAN 1520800QAC
SUZUKI 16501 84CT0
SUZUKI 16510 84A10 000
SUZUKI 16510 84CT0
SUZUKI 16510-84A10
SUZUKI 16510-84CT0-000
LOMBARDINI 217 5107
LOMBARDINI 217 5117
LOMBARDINI 217 5136
LOMBARDINI 217 5184
GMC 25013032
HYUNDAI 26300-11200
CHRYSLER 3838011
CHRYSLER 4026486
MITSUBISHI 4063396
CHRYSLER 4186 267
CHRYSLER 4186165
CHRYSLER 4243445
CHRYSLER 4243693
CHRYSLER 4243805
OPEL 44 49 274
OPEL 4402718
OPEL 4403019
CHRYSLER 4494477
RENAULT 50 00 791 145
RENAULT TRUCKS 50 00 791 145
FORD 5006227
FORD 5013388
FORD 5013389
FORD 5016714
FORD 5016715
FORD 5016785
FORD 5016956
FORD 5017317
FORD 5017319
GEHL 590102175107
DACIA 60 01 543 357
GMC 6439354
OPEL 6439354
CHEVROLET 6439354
ALFA ROMEO 73500506
FIAT 73500506
RENAULT 77 00 033 408
RENAULT 77 00 073 302
RENAULT 77 00 107 905
RENAULT 77 00 110 796
RENAULT 77 00 272 523
RENAULT 77 00 272 902
RENAULT 77 00 272 903
RENAULT 77 00 272 982
RENAULT 77 00 274 177
DACIA 77 00 274 177
RENAULT 77 00 676 302
RENAULT 77 00 695 801
RENAULT 77 00 695 804
RENAULT 77 00 727 401
RENAULT 77 00 727 478
RENAULT 77 00 727 479
RENAULT 77 00 727 480
RENAULT 77 00 728 310
RENAULT 77 00 730 077
RENAULT TRUCKS 77 00 730 077
RENAULT 77 00 734 945
RENAULT 77 00 734 957
RENAULT 77 00 735 917
RENAULT 77 00 737 991
RENAULT 77 00 744 879
RENAULT 77 00 745 708
RENAULT 77 00 748 326
RENAULT 77 00 854 776
RENAULT 77 00 854 852
RENAULT 77 00 855 853
RENAULT 77 00 856 099
RENAULT 77 00 856 114
RENAULT 77 00 866 099
RENAULT 77 00 869 390
RENAULT 77 00 871 919
RENAULT 77 00 873 583
RENAULT 77 00 873 603
RENAULT 77 01 043 377
RENAULT 77 01 349 452
RENAULT 77 01 349 725
RENAULT 77 01 349 752
RENAULT 77 01 727 480
RENAULT 77 02 144 083
RENAULT 77 08 715 147
RENAULT 77 11 945 897
LINDE 7700873583
RENAULT 7701349720
RENAULT 82 00 033 408
DACIA 82 00 033 408
RENAULT 82 00 513 035
RENAULT 82 00 768 913
RENAULT 82 00 867 976
NISSAN 82000 33468
PIAGGIO 850284
RENAULT 89 33 004 195
RENAULT 89 83 501 900
RENAULT 89 83 601 900
AMC 893 3004 195
GMC 9111019
OPEL 9111019
VAUXHALL 9111019
CHEVROLET 9111019
SAVIEM 928 449
SAVIEM 928 471
SAVIEM 928 471 17
GMC 93156290
OPEL 93156290
CHEVROLET 93156290
GMC 93156540
OPEL 93156540
CHEVROLET 93156540
OPEL 93198598
VAUXHALL 93198598
FORD AFL59
MAZDA AM15-14-302
CHRYSLER J0033 408
MITSUBISHI K 486201-1
HOLDEN M3 816 5
MITSUBISHI M851139
MITSUBISHI M852065
MITSUBISHI M883804
MITSUBISHI MC031805
CHRYSLER MD084963
MITSUBISHI MD084963
CITROËN MLS 000 462 A
PEUGEOT MLS 000 462 A
CITROËN MLS 000 602
PEUGEOT MLS 000 602
CHRYSLER T0730 077
JEEP T0730 077
CHRYSLER TO735572

EAN: 3165143187111

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
GTV (916_) 2.0 JTS (916CXA00) 04/2003 – 10/2005
SPIDER (916_) 2.0 JTS (916SXA00) 04/2003 – 04/2005
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) 11/2003 – 09/2010

ALPINE

Model Motor Perioada
A310 2.7 V6 01/1976 – 12/1984

ARO

Model Motor Perioada
10 1.6 16V 06/1998 – 10/1999
SPARTANA Pick Up 1.2 01/1999 – 10/2006
10 1,3 06/1980 – 11/1986
10 1,4 06/1984 – 10/1999
10 1.9 D 09/1992 – 10/2006
10 1.9 TD 06/1997 – 10/2006

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
SUPERNOVA 1.4 04/2000 – 03/2003
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 Hi-Flex (BS1H) 06/2008 – 12/2012
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
PICK UP 1.9 D 02/2000 – 05/2008
LOGAN (LS_) 1.6 LPG 08/2004 – 03/2011
SANDERO 1.6 LPG 06/2008 – 12/2012
LOGAN II 1.6 06/2013 – 08/2016
PICK UP 1.9 D 01/2004 – 12/2006
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 LPG 05/2010 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
SOLENZA (B41_) 1.4 (B41A, B41B, B41C) 02/2003 – 10/2005
SOLENZA (B41_) 1.9 D (B41E, B41F, B41G) 02/2003 – –
LOGAN MCV II 1.6 06/2013 – –
LOGAN II 1.6 09/2016 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
SANDERO II 1.6 11/2012 – –
SANDERO II 1.6 09/2016 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi 04/2008 – 06/2013
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 04/2011 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J) 10/2007 – 12/2012
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018

FORD AUSTRALIA

Model Motor Perioada
COURIER pick-up (PC) 2.0 06/1985 – 12/1989
COURIER pick-up (PC) 2.2 01/1989 – 06/1993
COURIER platou / sasiu (PC) 2.2 01/1989 – 06/1993

IRAN KHODRO

Model Motor Perioada
PEUGEOT PARS 1.8 01/2009 – –
PEUGEOT PARS 1.8 01/2009 – –
PEUGEOT PARS 1.8 01/1999 – 12/2003
SAMAND limuzina (7B) 1.8 07/2001 – –
PEUGEOT 405 limuzina (15B) 1.8 10/1999 – –

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 04/2016 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

MAZDA

Model Motor Perioada
626 II cupe (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1) 01/1986 – 10/1987

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004
MAGNA limuzina (TR) 2.6 10/1991 – 02/1994
MAGNA combi (TN) 2.6 04/1987 – 04/1989
MAGNA limuzina (TN) 2.6 04/1987 – 04/1989
MAGNA combi (TS) 2.6 03/1994 – 04/1996
MAGNA limuzina (TP) 2.6 06/1989 – 04/1991
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
MAGNA combi (TP) 2.6 05/1989 – 03/1991
MAGNA limuzina (TP) 2.6 05/1989 – 08/1991
MAGNA limuzina (TR) 2.6 05/1991 – 02/1994
MAGNA limuzina (TR) 2.6 i 04/1991 – 02/1994
MAGNA combi (TN) 2.6 i 04/1987 – 04/1989
MAGNA combi (TN) 2.6 i 04/1987 – 04/1989
MAGNA combi (TR) 2.6 i 10/1991 – 02/1994
MAGNA limuzina (TN) 2.6 i 04/1987 – 04/1989
MAGNA combi (TP) 2.6 i 05/1989 – 08/1991
MAGNA combi (TR) 2.6 05/1991 – 02/1994
MAGNA combi (TE) 2.6 04/1996 – 06/1997
MAGNA limuzina (TS) 2.6 i 02/1994 – 04/1996

MOSKVICH

Model Motor Perioada
2142 2.0 iE 11/1997 – 12/2001

NISSAN

Model Motor Perioada
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
NP200 1.6 10/2008 – –
TERRANO (D10) 2.0 03/2014 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 2.0 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 03/2014 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 03/2007 – 06/2013
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 04/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 11/2006 – 11/2013
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
NP200 1.6 10/2008 – –
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.4 08/2003 – 10/2009

OPEL

Model Motor Perioada
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

PEUGEOT

Model Motor Perioada
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 05/1989
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.9 CTI 10/1987 – 12/1994
205 II (20A/C) 1.9 GTI Cat 10/1987 – 07/1994
205 II (20A/C) 1.9 GTI 10/1987 – 10/1994
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.9 CTi 08/1990 – 07/1992
205 I (741A/C) 1.9 GTI 03/1987 – 10/1987
205 II (20A/C) 1.9 08/1990 – 05/1997
205 I Cabriolet (741B, 20D) 1.9 CTi 08/1987 – 07/1990

PIAGGIO

Model Motor Perioada
QUARGO platou / sasiu 0.7 D 01/2004 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
4 (112_) 1.1 (1128, S128) 06/1978 – 06/1990
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (2370, 210B) 10/1976 – 07/1989
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (239B) 07/1982 – 05/1989
11 (B/C37_) 1.1 (B/C371) 03/1983 – 06/1986
5 (122_) 1.1 (1227, 1397) 09/1980 – 12/1985
5 (122_) 1.4 (1229, 1399) 01/1982 – 12/1985
5 (122_) 1.4 Alpine Turbo (122B) 10/1981 – 01/1985
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 (B/C/400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40J) 06/1987 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C40K, B/C40G) 06/1987 – 03/1995
9 (L42_) 1.6 D (L424) 10/1982 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.2 (B37S, C375) 10/1984 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 Turbo (B/C375) 10/1986 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.6 D (B/C374) 08/1983 – 12/1988
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40M) 03/1986 – 08/1991
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
9 (L42_) 1.2 (L42S) 09/1985 – 12/1988
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dT (LA0K, LA0Y) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0K, JA0Y) 01/1997 – 09/1999
19 I (B/C53_) 1.4 (B/C53P) 01/1989 – 05/1993
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 08/1992 – 08/1994
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
4 (112_) 1.0 (112C) 06/1987 – 06/1993
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 D (KA0J, KA0R) 04/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA0N) 03/1999 – 02/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
20 (127_) 2.1 TD 01/1982 – 12/1983
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 II (B/C53_) 1.2 04/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 03/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.9 D (L48H, L48I) 08/1989 – 10/1993
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.0 (S400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 (S40F, S407) 01/1987 – 12/1996
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.0 06/1987 – 12/1993
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.7 05/1989 – 08/1994
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.7 06/1986 – 04/1989
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.6 4×4 08/1985 – 06/1986
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 05/1989 – 06/1991
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dTi (KA1U) 02/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
19 I (B/C53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 06/1989 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 Bifuel 03/1999 – 09/2000
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1993 – 04/1995
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2004 – 11/2009
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L533) 09/1988 – 12/1992
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 10/1989 – 12/1990
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.4 09/1985 – 07/1986
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
THALIA I (LB_) 1.9 D 02/1998 – 05/2001
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 04/1992 – 08/1992
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 09/1988 – 09/1990
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 GT 09/2008 – 12/2015
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
19 II (B/C53_) 1.8 16V 10/1996 – 06/2001
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 03/1989 – 08/1994
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C, B56L) 09/1995 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 09/1999 – 12/2001
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 04/2016 – –
9 (L42_) 1.4 06/1987 – 04/1989
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 08/1997 – 11/2000
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 08/1986 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 07/1987 – 06/1989
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
LOGAN pick-up (US_) 1.6 16V (US1Y) 01/2010 – 08/2013
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 04/2015 – –
THALIA II (LU_) 1.4 01/2009 – 12/2011
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 D (KA0R) 02/2000 – 09/2000
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 DTI (KA1U) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.8 (KA1M) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA04) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 BiFuel (KA0B) 04/2001 – 07/2003
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V BiFuel (BZ1U, BZ0U) 05/2009 – 08/2015
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.6 VVT (JZ0U, JZ1B, JZ1H, JZ1U, JZ24) 01/2013 – 09/2016
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DT (JA0K) 01/1997 – 09/1999
DUSTER (HM_) 2.0 4×4 (HMMS) 11/2021 – –
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401, B/C40H) 01/1986 – 03/1995
9 (L42_) 1.1 (L421) 09/1981 – 05/1987
9 (L42_) 1.4 (L422, L42C) 12/1981 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 (L423, L42R) 09/1985 – 12/1988
9 (L42_) 1.4 Automatik (L423) 09/1981 – 12/1985
9 (L42_) 1.4 (L423) 09/1981 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 (B/C372, B/C37C) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373, B/C37R) 03/1983 – 12/1988
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 03/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.4 (B/C373) 05/1983 – 12/1985
11 (B/C37_) 1.7 (B37N, C73N) 10/1986 – 12/1988
18 (134_) 1.4 (1340) 04/1978 – 07/1986
18 Variable (135_) 1.4 (1350) 05/1979 – 07/1986
18 (134_) 2.0 (1343) 05/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 2.0 4×4 05/1983 – 12/1986
18 (134_) 1.6 Turbo (1345) 10/1982 – 07/1986
18 (134_) 1.6 (1341) 04/1982 – 07/1986
18 Variable (135_) 2.0 (1353) 10/1981 – 07/1986
18 Variable (135_) 2.1 Diesel (1354) 11/1980 – 07/1986
18 (134_) 2.1 Diesel 11/1981 – 07/1986
18 caroserie inchisa/combi 2.1 Diesel 11/1981 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 D (B/C534, B/C53J) 09/1988 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 D (L534, L53J) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.9 D (L53J) 04/1992 – 12/1997
19 II (B/C53_) 1.9 D (B/C53J) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
FUEGO (136_) 1.6 TS/GTS (1362) 10/1980 – 10/1985
FUEGO (136_) 1.4 TL/GTL 02/1980 – 10/1985
FUEGO (136_) 1.6 04/1983 – 10/1985
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 09/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.6 D (F404) 03/1986 – 08/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
EXPRESS pick-up 1.2 07/1995 – 10/1999
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (357A, 357D, 357U, 557A, 557D, 557U, B578, C578) 04/1996 – 08/1999
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams 10/1994 – 04/1996
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.6 01/1984 – 06/1986
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi (B56J) 10/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dTi (K56J) 10/1997 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dCi (B56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.9 dCi (K56W) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA1U) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 D 04/1996 – 02/2001
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dT (JA0Y) 03/1997 – 08/1999
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2012 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 Flex 12/2012 – –
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
9 (L42_) 1.4 Turbo (L425) 04/1984 – 12/1986
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.6 01/1983 – 06/1986
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.6 4×4 03/1980 – 08/1986
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 TDI 09/1996 – 08/2003
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.7 06/1986 – 04/1989
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.7 06/1986 – 04/1989
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dTi (BA08, BA0N) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) 03/1997 – 02/2001
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dTi (DA0N) 03/1997 – 02/2001
4 (112_) 1.0 12/1985 – 06/1993
18 Variable (135_) 2.1 Diesel 05/1979 – 07/1986
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 07/1988 – 08/1990
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.5 dCi 04/2007 – –
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 04/2005 – 02/2008
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM02) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 05/1996 – 02/1998
ESPACE III (JE0_) 1.9 dTi (JE0M) 02/1999 – 10/2002
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 Hi-Flex (LM2E, LM2M, LM24) 03/2006 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 02/1986 – 05/1992
TRAFIC caroserie (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel 03/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 05/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 LPG 02/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
THALIA II (LU_) 1.6 16V (LU1A, LU1B, LU1D, LU2M) 01/2009 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
21 combi (K48_) 1.9 D 03/1986 – 08/1994
21 caroserie inchisa/combi (S48_) 1.9 D 06/1986 – 08/1994
9 (L42_) 1.4 Turbo 12/1986 – 12/1989
9 (L42_) 1.4 Turbo 07/1986 – 12/1989
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.1 (S371) 03/1983 – 06/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.2 (S37S) 10/1984 – 12/1988
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S372) 03/1983 – 09/1986
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.6 D (S374) 08/1983 – 12/1988
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 01/1988 – 12/1992
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 D 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 dT 03/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.4 (L48D) 06/1988 – 10/1993
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
21 (B48_) 1.9 D (B48H, B48I) 09/1989 – 01/1994
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.1 (S401) 10/1984 – 12/1996
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 Flex 12/2006 – 08/2012
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2006 – 10/2011
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 LPG 16V 01/2006 – 08/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Hi-Flex 03/2005 – 07/2010
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
TRAFIC platou / sasiu (T_, P_, V_) 1.4 03/1980 – 04/1989
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
11 Caseta/ Hatchback (S37_) 1.4 (S373) 03/1983 – 12/1986
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
TRAFIC bus (T_, P_, V_) 1.9 D 06/1997 – 03/2001
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dCi (BA05, BA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 dCi (DA05, DA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05, LA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dCi (KA05, KA1F) 02/2001 – 08/2003
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 Flex 01/2007 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
21 (B48_) 1.4 (B48D) 09/1989 – 05/1993
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2007 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM0F) 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 09/2005 – 12/2010
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V FLEX (FW01) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
11 (B/C37_) 1.4 Turbo 02/1984 – 06/1986
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1985 – 08/1991
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 D (FC0J) 09/1999 – 06/2003
11 (B/C37_) 1.4 07/1986 – 10/1987
19 I (B/C53_) 1.8 16V 06/1989 – 04/1992
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB3M) 06/2005 – 12/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DTi 02/2000 – 09/2000
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 08/2003
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
19 I (B/C53_) 1.7 07/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 09/2008 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 05/1990 – 02/1998
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 05/2015 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 08/1995 – 03/1999
19 II (B/C53_) 1.4 05/1993 – 12/1998
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
LOGAN I (LS_) 1.6 04/2007 – –
19 I (B/C53_) 1.7 09/1988 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 01/1995 – 06/2001
DUSTER (HS_) 1.6 16V 02/2012 – –
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 02/2000 – 09/2000
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
9 (L42_) 1.4 07/1986 – 10/1987
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
THALIA I (LB_) 1.6 Authentique Hi-Flex (LB26, LB3E) 11/2004 – 02/2009
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2006 – 10/2013
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 11/2013 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 (L8A9, L8J0) 04/2014 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 12/2013 – –
LOGAN II combi (K8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V LPG 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.2 16V 12/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 16V 04/2014 – –
THALIA III (L8_) 1.6 16V 12/2013 – –
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.9 dTi 06/1998 – 08/2002
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V (CB0M, CB1G) 06/2001 – 05/2005
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dT 08/1998 – 10/1999
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 01/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 10/2015 – 08/2015
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V 01/1999 – 08/2008
THALIA I (LB_) 1.4 (LB17) 05/2000 – 02/2009
DOKKER 1.6 12/2013 – 12/2021
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 06/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 (HSA5, HSA9, HSMR, HSA8) 06/2011 – 01/2018
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1E) 08/2003 – 07/2009
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) 08/1995 – 09/2000
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.6 (KM0C) 10/2003 – 01/2008
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 01/1996
MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) 1.9 dCi 10/2000 – 07/2003
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 08/2003 – 02/2008
LOGAN I (LS_) 1.4 LPG 02/2008 – 10/2013
Megane I Kombi van (KA_) 1.4 (KA0D) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.6 (KA0B, KA04) 04/2001 – 07/2003
LOGAN II combi (K8_) 1.6 (K8A9) 12/2013 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V 09/1995 – 03/2001
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 (HSAB, HSA3, HSAJ, HSMS) 01/2011 – –
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V 11/2001 – 12/2008
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
30 (127_) 2.1 Turbo-D (1270) 02/1982 – 03/1986
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
20 (127_) 2.1 Diesel (1276) 10/1980 – 12/1983
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V 03/1999 – 12/2008
DUSTER (HS_) 1.6 16V 01/2011 – –

SAIPA

Model Motor Perioada
CITROEN XANTIA 1.8 04/1998 – 11/2002

SUZUKI

Model Motor Perioada
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 D tractiune integrala 11/1998 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 D 09/2000 – 12/2004
SAMURAI autoturism de teren, deschis (SJ_) 1.9 D (SJ419) 09/2000 – 12/2004

TALBOT

Model Motor Perioada
HORIZON 1.9 Diesel 07/1982 – 06/1986

VAUXHALL

Model Motor Perioada
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei BOSCH 0 451 103 336 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.