Filtru ulei UFI 23.481.00 — Dacia Logan

  • Cod producător: 137-23-481-00
  • Cod articol: 23.481.00
  • EAN: 8003453044159
  • Categorie: Filtru ulei

26.08 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 20 octombrie – miercuri, 21 octombrie

5 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 64
Dimensiune filet M 20 X 1,5
Diametru exterior [mm] 76
Tip filtru Filtru insurubabil
Articol completare/Info suplimentar 2 cu ventil blocare retur
Diametru exterior 1 [mm] 78
Diametru exterior 2 [mm] 72
Diametru interior 1 [mm] 62
Presiune de deschidere supapa trecere [bar] 2

Coduri OEM

Producător Cod OEM
NISSAN 15208-00Q0D
NISSAN 15208-00QAF
NISSAN 15208-AW300
RENAULT 152087293R
HONDA 15400-RZ0-G01
SUZUKI 16510-67JG0
SUZUKI 16510-84A11-000
SMART 2811800310
OPEL 4415442
OPEL 4418754
OPEL 4434962
FIAT 46337528
CHRYSLER 68439517AA
RENAULT 8200274858
RENAULT 8200768927
RENAULT 8200867980
RENAULT 8671014020
RENAULT 8671017369
GENERAL MOTORS 93181255
GENERAL MOTORS 93196050
GENERAL MOTORS 93198441
SMART A2811800310

EAN: 8003453044159

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
TONALE (965_) 1.3 Hybrid Q4 03/2022 – –
TONALE (965_) 1.5 Mild Hybrid 03/2022 – –
TONALE (965_) 1.5 Mild Hybrid 03/2022 – –
TONALE (965_) 1.3 Hybrid Q4 03/2022 – –

DACIA

Model Motor Perioada
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ) 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 10/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 (HSMC, HSMD) 10/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – 12/2012
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – 06/2013
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0W) 09/2007 – 12/2011
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W) 09/2007 – 12/2012
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSMC) 06/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 08/2013 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 08/2013 – 01/2018
LOGAN II 1.5 dCi 01/2013 – –
LOGAN MCV II 1.5 dCi 02/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2011 – –
SANDERO II 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) 12/2016 – –
LOGAN MCV II 1.0 SCe 75 12/2016 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi (FEMW) 12/2012 – 12/2021
DOKKER microbus (KE_) 1.5 dCi (KEMW) 11/2012 – 12/2021
LOGAN II 1.0 SCe 75 01/2017 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.5 dCi 11/2012 – 12/2021
SANDERO III 1.0 SCe 65 01/2021 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J) 10/2007 – 12/2012
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS04) 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS04) 05/2010 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0K) 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.5 dCi (FS0W) 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0K) 03/2008 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.5 dCi (US0W) 03/2008 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 04/2013 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.5 dCi 4×4 04/2013 – –

FIAT

Model Motor Perioada
500X (334_) 1.3 (334.AXR11) 09/2018 – –
500X (334_) 1.0 (334.AXN1B) 09/2018 – –
500X (334_) 1.0 (334.AXN1B) 06/2018 – –
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.0 (357HXN1A) 11/2020 – –
TIPO combi (356_, 357_) 1.0 (357WXN1A) 11/2020 – –
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.0 (357SXN1A) 11/2020 – –
TIPO hatchback (356_, 357_) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
TIPO combi (356_, 357_) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
500X (334_) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
TIPO limuzina (356_, 357_) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –

HONDA

Model Motor Perioada
CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC (RE6) 10/2013 – –
CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC (RE6) 10/2013 – 12/2018
CIVIC IX (FK) 1.6 i-DTEC (FK3) 02/2013 – 12/2016
CIVIC IX Tourer (FK) 1.6 i-DTEC (FK3) 01/2014 – 12/2016
CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC 4WD (RE6) 02/2015 – –
CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC 4WD (RE6) 02/2015 – 12/2018
HR-V (RU) 1.6 i-DTEC (RU8) 08/2015 – –
CIVIC X hatchback (FC_, FK_) 1.6 i-DTEC (FK9) 01/2018 – 12/2022
CIVIC X limuzina (FC_) 1.6 i-DTEC (FC8) 05/2018 – 12/2022

JEEP

Model Motor Perioada
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 4×4 08/2018 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4×4 04/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 08/2020 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe 08/2020 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4×4 04/2021 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.5 T4 Hybrid 03/2022 – –
RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi 08/2021 – –

NISSAN

Model Motor Perioada
CUBE (Z12) 1.5 dCi 03/2010 – –
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 01/2010 – 12/2013
INTERSTAR bus (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 08/2008 – 01/2010
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 100 07/2002 – 08/2006
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 1.9 dCi 80 07/2002 – 08/2006
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
JUKE Van (F15) dCi 06/2010 – 12/2019
NOTE VAN (E11) 1.5 dCi 01/2011 – 09/2012
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 90 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 110 (M20, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 110 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) 02/2010 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 09/2010 – 06/2012
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
CUBE (Z12) 1.5 dCi 10/2009 – –
JUKE (F15) 1.5 dCi 06/2010 – 12/2019
QASHQAI I VAN (J10) 1.5 dCi 03/2013 – 04/2014
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) 07/2010 – –
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 11/2006 – 11/2013

OPEL

Model Motor Perioada
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 Di 08/2001 – 07/2014
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI (F7) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 1.9 DTI 02/2001 – 12/2010
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ1N) 05/2009 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE CC (EZ0/1_) 2.0 TCe (EZ1T) 06/2010 – 08/2015
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 02/2008 – 06/2015
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04) 09/2010 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 110 (FW0C, FW0H) 09/2010 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 110 (KW0C, KW0H) 09/2010 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCI (BG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCI (KG0E) 06/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0E, KG0R) 10/2001 – 05/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi (KMRG, KM1G, KM0G, KM2C) 08/2003 – 07/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 04/2004 – 05/2006
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG05) 03/2004 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG05) 03/2004 – 05/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 08/2006
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – 02/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) 01/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) 01/2005 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG1A, BG1V) 05/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG1V) 05/2005 – 12/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2007
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 04/2004 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 02/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 07/2009
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 03/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U) 04/2003 – 02/2005
LAGUNA III (BT0/1) 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0G) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR1C, KR1N) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0H, KR1S) 02/2008 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 105 (KW0F) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 105 (FW0F) 02/2008 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 09/2007
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCi (JL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0B) 04/2001 – 07/2003
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi (EL0B) 09/2001 – 07/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 DTi (SB0U) 02/2000 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 D 06/2006 – 11/2008
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0F) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe (BZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.4 TCe (BZ0F, BZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.4 TCe (DZ0F, DZ1V) 04/2009 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe (DZ0K) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0C, DZ1A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.9 DCi 03/1999 – 09/2000
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.9 dCi 04/2004 – 12/2005
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 12/2005
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 12/2005
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U) 04/2008 – 09/2014
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe (KZ0K, KZ1T) 11/2008 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F, JZ1V) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.4 16V (JZ0F) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30S) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30D, L30L, L306, L33F, L33L, L33M, L33V, L33W) 02/2010 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 06/2003 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 11/2002 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.9 dCi 09/2003 – 03/2009
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) 06/2009 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30A) 02/2010 – –
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi (L30B) 02/2010 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.4 TCe (EZ0F, EZ1V) 06/2010 – 08/2015
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ09, EZ1G, EZ0D, EZ14) 06/2010 – 08/2015
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0G) 06/2009 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2012
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0A) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ0B) 02/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG13) 09/2005 – 12/2007
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2009 – 08/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG12) 09/2005 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 09/2005 – 12/2007
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 12/2002 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.9 dCi (LA05) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.9 dCi 03/1999 – 09/2000
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG12) 08/2005 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi (KW0C, KW2C, KW4C) 02/2008 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 01/2009
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 08/2003 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) 11/2012 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) 06/2008 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.5 dCi 04/2007 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 01/2016
LAGUNA cupe (DT0/1) 1.5 dCi 03/2012 – 12/2015
LATITUDE (L70_) 1.5 dCi (L70R, L731) 07/2010 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 220 11/2013 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1G, KZ1W, KZ0R) 11/2013 – 08/2015
FLUENCE (L3_) 1.5 dCi 07/2014 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2006 – 10/2013
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 07/2014 – 09/2016
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi 07/2014 – 08/2015
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi 130 10/2005 – 12/2009
LOGAN II combi (K8_) 1.5 dCi 12/2013 – –
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi (SR1H) 08/2010 – 12/2014
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 01/2009 – 08/2015
MEGANE II caroserie inchisa/combi (KM_) 1.9 dCi (KM14) 02/2006 – 10/2006
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.5 dCi (EZ0B, EZ07) 11/2013 – 08/2015
MEGANE II Hatchback Van (KM0/2_) 1.5 dCi 05/2005 – 02/2008
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi (J5MW) 06/2013 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 80 (KW15) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
CLIO V (B7_) 1.0 SCe 75 (B7M5) 06/2019 – –
MEGANE III Combi Van (KZ0/1) 1.5 dCi 03/2010 – 08/2015
CLIO V (B7_) 1.0 SCe 65 (B7MR) 11/2019 – –
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
Megane I Kombi van (KA_) 1.9 dCi (KA05) 04/2001 – 07/2003
TWINGO II Caseta/ Hatchback (CNO_) 1.5 dCi (CN03) 10/2010 – 09/2014
SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.4 TCe (JZ0F, JZ1V) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02) 01/2013 – 09/2016
SCÉNIC III VAN (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0D, JZ1M, JZ09, JZ14, JZ1G, JZ1W, JZ10) 04/2009 – 09/2016
MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) 1.9 DTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
CLIO V (B7_) 1.0 SCe 65 (B7MG) 11/2021 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.4 TCe (KZ0F, KZ1V) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ0C, KZ1A) 05/2009 – 08/2015
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 06/2009 – –
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.5 dCi 75 09/2010 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dTi (KC0U) 02/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dTi (FC0U) 02/2000 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (KC0V) 10/2001 – –
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 03/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.9 dCi 4×4 10/2003 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi 03/2001 – 12/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 06/2003 – 05/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 05/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi (FC0V) 07/2003 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 07/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM15) 05/2005 – 11/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) 10/2007 – 12/2015
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,… 02/2009 – 08/2015
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi (FL0C) 03/2001 – –
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 R.S. 11/2008 – 09/2016
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) 06/2013 – –
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 2.0 TCe 09/2012 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 2.0 TCe 06/2012 – 08/2015
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) 06/2011 – 06/2015
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 110 01/2015 – –
DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4×4 06/2011 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 1.9 dCi (JK0U, JK0G) 11/2002 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.9 dCi 4×4 (FC0V) 10/2001 – –

SMART

Model Motor Perioada
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.342, 453.343) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.042, 453.043) 07/2014 – –
FORFOUR hatchback (453) 1.0 (453.041) 11/2014 – –
FORTWO cupe (453) 1.0 (453.341) 11/2014 – –
FORTWO Cabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443) 09/2015 – –

SSANGYONG

Model Motor Perioada
TIVOLI 1.6 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 tractiune integrala 03/2015 – –
XLV SUV e-XGi 160 04/2016 – –
XLV SUV e-XGi 160 tractiune integrala 04/2016 – –
TIVOLI 1.6 GPL 04/2015 – –
TIVOLI 1.6 GPL tractiune integrala 03/2015 – –
XLV SUV 1.6 GPL 05/2016 – –
XLV SUV 1.6 GPL tractiune integrala 05/2016 – –
TIVOLI 1.6 CNG 07/2018 – –
XLV SUV 1.6 CNG 07/2018 – –
XLV VAN e-XGi 12/2016 – –
XLV VAN e-XGi tractiune integrala 12/2016 – –

SUZUKI

Model Motor Perioada
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS tractiune integrala (JT419, TD44, JB419WD,… 10/2005 – 02/2015
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS (JB419WD, JB419XD) 03/2006 – 08/2008

VAUXHALL

Model Motor Perioada
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
VIVARO A bus (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DI 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei UFI 23.481.00 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.