Filtru ulei HERTH+BUSS JAKOPARTS J1315020 — Dacia Logan

  • Cod producător: 55-j1315020
  • Cod articol: J1315020
  • EAN: 4029416102715
  • Categorie: Filtru ulei

19.15 lei

Expediem în următoarea zi lucrătoare.

Livrare estimată: 26 octombrie – marți, 27 octombrie

30 bucăți în stoc

  • Livrare rapidă prin curier
  • Factură și garanție
  • Retur 14 zile, chiar dacă ai comandat greșit
Sfat de montaj

Se înlocuiește la fiecare revizie. Dacă e filtru de ulei, schimbă-l împreună cu uleiul.

Descriere

Specificații tehnice

Înaltime [mm] 56
Filet interior (mm) M20 x 1,5
Culoare alb
Diametru exterior [mm] 76
Tip filtru Filtru insurubabil
Articol completare/Info suplimentar 2 cu ventil blocare retur
Cod articol al dispozitivului special recomandat J9131003

Coduri OEM

Producător Cod OEM
FIAT 0000071771362
FIAT 0006001073259
LOMBARDINI 0021751070
OPEL 09110575
VAUXHALL 09110575
GMC 09110718
GMC 09111019
OPEL 09111019
VAUXHALL 09111019
GENERAL MOTORS 09111019
DEUTZ-FAHR 1052175136
LOMBARDINI 1072175107
LOMBARDINI 107217510700
LOMBARDINI 107217511706
LOMBARDINI 1072175184
PEUGEOT 1109 A4
PEUGEOT 1109 A5
PEUGEOT 1109 P1
PIAGGIO 112397L
DEUTZ-FAHR 12850312
NISSAN 15208-000AB
NISSAN 15208-00Q0D
NISSAN 15208-00Q0F
NISSAN 15208-00Q0G
NISSAN 15208-00Q0H
NISSAN 15208-00Q0J
NISSAN 15208-00Q1A
NISSAN 15208-00Q1L
NISSAN 15208-00QAA
NISSAN 15208-00QAB
NISSAN 15208-00QAC
NISSAN 15208-00QAF
NISSAN 15208-AW300
NISSAN 15208-BN700
SUZUKI 16510-67JG0
SUZUKI 16510-67JG0-000
SUZUKI 16510-67JG1
SUZUKI 16510-67JG1-000
SUZUKI 16510-84A10
SUZUKI 16510-84A10-000
SUZUKI 16510-84A11
SUZUKI 16510-84A11-000
SUZUKI 16510-84A12
SUZUKI 16510-84A12-000
SUZUKI 16510-84CT0
SUZUKI 16510-84CT0-000
SUZUKI 16510-84CT0-2ND
SUZUKI 16510-84CT0-DOM
SUZUKI 16510-84CTO
LOMBARDINI 2175107
LOMBARDINI 2175117
LOMBARDINI 2175136
LOMBARDINI 2175184
OPEL 44 02 575
VAUXHALL 44 02 575
OPEL 44 02 718
VAUXHALL 44 02 718
OPEL 44 03 019
VAUXHALL 44 03 019
OPEL 44 49 274
VAUXHALL 44 49 274
RENAULT TRUCKS 50 00 791 145
FORD 5006227
FORD 5013388
FORD 5013389
FORD 5016714
FORD 5016715
FORD 5016785
FORD 5016956
FORD 5017317
FORD 5017319
FORD 5027151
RENAULT 6 001 543 357
RENAULT 6 001 545 344
RENAULT 60 01 002 028
FIAT 6001073259
DACIA 6001545344
GENERAL MOTORS 6439354
RENAULT 7 700 107 905
RENAULT 7 700 272 523
RENAULT 7 700 274 177
RENAULT 7 700 727 480
RENAULT 7 700 728 310
RENAULT 7 700 734 957
RENAULT 7 700 737 991
RENAULT 7 700 748 326
RENAULT 7 700 854 776
RENAULT 7 700 855 853
RENAULT 7 700 856 114
RENAULT 7 700 866 099
RENAULT 7 700 871 919
RENAULT 7 700 873 583
RENAULT 7 701 056 188
RENAULT 7 701 349 725
FIAT 71771362
ALFA ROMEO 73500506
FIAT 73500506
LANCIA 73500506
RENAULT 77 00 033 408
RENAULT 77 00 073 302
RENAULT 77 00 110 796
RENAULT 77 00 272 902
RENAULT 77 00 272 903
RENAULT 77 00 272 982
RENAULT 77 00 676 302
RENAULT 77 00 695 801
RENAULT 77 00 695 804
RENAULT 77 00 727 401
RENAULT 77 00 727 478
RENAULT 77 00 727 479
RENAULT 77 00 728 148
RENAULT 77 00 730 077
RENAULT TRUCKS 77 00 730 077
RENAULT 77 00 734 937
RENAULT 77 00 734 945
RENAULT 77 00 735 917
RENAULT 77 00 744 879
RENAULT 77 00 745 708
RENAULT 77 00 854 852
RENAULT 77 00 869 390
RENAULT 77 00 873 603
RENAULT 77 01 043 377
RENAULT 77 01 349 452
RENAULT 77 01 349 720
RENAULT 77 01 349 752
RENAULT 77 01 727 480
RENAULT 77 02 144 083
RENAULT 77 08 715 147
DACIA 7700107905
DACIA 7700110796
DACIA 7700272523
DACIA 7700272982
LADA 7700274177
DACIA 7700274177
DACIA 7700727480
DACIA 7700734937
DACIA 7700734945
DACIA 7700734957
DACIA 7700748326
DACIA 7700855853
DACIA 7700856114
DACIA 7700873583
RENAULT 8 200 033 408
RENAULT 8 200 767 980
RENAULT 8 200 768 913
RENAULT 8 200 867 976
RENAULT 82 00 274 858
RENAULT 82 00 513 035
RENAULT 82 00 867 980
NISSAN 82000-33408
NISSAN 82000-33468
DACIA 8200033408
DACIA 8200768913
PIAGGIO 850284
RENAULT 86 71 002 274
RENAULT 86 71 014 026
RENAULT 86 71 017 369
FORD 860X-6714-AA
DACIA 8671002274
DACIA 8671014026
FORD 87BX-5L208-BAFC
RENAULT 89 33 004 195
RENAULT 89 83 501 900
RENAULT 89 83 601 900
JEEP 8933004195
OPEL 91 10 718
GMC 9110718
VAUXHALL 9110718
GMC 9111019
OPEL 9111019
VAUXHALL 9111019
GENERAL MOTORS 9111019
FORD 920X-6714C-A
GENERAL MOTORS 93156290
GMC 93156540
GENERAL MOTORS 93156540
GMC 93156562
OPEL 93198598
VAUXHALL 93198598
GENERAL MOTORS 93198598
SUZUKI 99000-990OC-309
FORD A850X-6714-AA
FORD A850X-6714-BA
FORD A860X-6714-BA
FORD A860X-6714-CA
FORD EFL294
FORD EFL295
FORD EFL489
CHRYSLER J0871919
MITSUBISHI M851139
MITSUBISHI M852065
MITSUBISHI M883804
CITROËN MLS00046 2A
PEUGEOT MLS00046 2A
CITROËN MLS000602
PEUGEOT MLS000602

EAN: 4029416102715

Mașini compatibile

ALFA ROMEO

Model Motor Perioada
156 (932_) 2.0 JTS (932AXA) 03/2002 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA) 03/2002 – 05/2006
GTV (916_) 2.0 JTS (916CXA00) 04/2003 – 10/2005
SPIDER (916_) 2.0 JTS (916SXA00) 04/2003 – 04/2005
GT (937_) 2.0 JTS (937CXH1A, 937CXH11) 11/2003 – 09/2010
156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01) 03/2001 – 09/2005
156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01) 03/2002 – 05/2006

DACIA

Model Motor Perioada
LOGAN pick-up (US_) 1.4 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.4 MPI LPG (LS0C) 02/2006 – 12/2012
DUSTER (HS_) 1.5 dCi (HSAJ) 10/2010 – 01/2018
SANDERO 1.6 MPI 85 (BS03) 05/2010 – 06/2013
SANDERO 1.5 dCi 05/2010 – –
LOGAN (LS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V Hi-Flex 11/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 MPI 85 05/2010 – –
SANDERO 1.4 MPI LPG 01/2009 – –
LOGAN (LS_) 1.6 Bifuel 05/2010 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V LPG 04/2011 – 01/2018
SANDERO 1.6 16V Bifuel 01/2011 – –
LOGAN (LS_) 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) 09/2004 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0J, LS0Y) 09/2005 – –
LOGAN (LS_) 1.6 16V (LS09, LS0L, LS0M, LS0P, LS0V, LS18, LS1S, LS1V,… 02/2006 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.4 02/2007 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.6 (KS0B, KS0D, KS0F) 02/2007 – 06/2013
LOGAN MCV (KS_) 1.6 16V (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 02/2007 – –
SOLENZA (B41_) 1.4 (B41A, B41B, B41C) 02/2003 – 10/2005
SOLENZA (B41_) 1.9 D (B41E, B41F, B41G) 02/2003 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0W) 09/2007 – 12/2012
SANDERO 1.4 (BS0C, BS0A, BS0G, BS1F, BS0E) 06/2008 – –
SANDERO 1.6 (BS0D, BS0B, BS0F, BS0H) 06/2008 – –
LODGY (JS_) 1.6 03/2012 – –
SANDERO 1.5 dCi 11/2008 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.4 03/2009 – –
LOGAN EXPRESS (FS_) 1.6 03/2009 – –
LOGAN pick-up (US_) 1.6 03/2008 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 04/2010 – 01/2018
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2010 – 01/2018
LOGAN MCV (KS_) 1.6 Bifuel 11/2008 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 11/2012 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.5 dCi (JSMC, JSAF) 01/2013 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V Hi-Flex 08/2010 – 01/2018
LOGAN (LS_) 1.6 16V Flexifuel 07/2010 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 12/2012 – 12/2015
SANDERO 1.6 16V 07/2011 – –
DOKKER microbus (KE_) 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.6 LPG 11/2013 – –
DOKKER Autoutilitară/limuzină spațioasă 1.6 LPG 11/2013 – 12/2015
LODGY (JS_) 1.5 dCi 06/2015 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V Hi-Flex 04/2011 – –
DUSTER Autoutilitară/SUV 1.6 16V 4×4 04/2011 – –
SANDERO 1.6 LPG (BS03) 01/2011 – 12/2012
SANDERO 1.6 LPG 05/2010 – 10/2012
SANDERO III 1.0 SCe 65 01/2021 – –
LOGAN MCV (KS_) 1.5 dCi (KS0K) 02/2007 – –
LOGAN (LS_) 1.5 dCi (LS0K) 01/2006 – 12/2012

LADA

Model Motor Perioada
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS caroserie inchisa/combi (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 CNG (KSA45) 11/2018 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (RS0Y5, KS0Y5) 03/2012 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS035, RS035) 04/2016 – 03/2021
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 CNG (KSA45) 11/2018 – –
LARGUS (KS0_, RS0_, KSA_) 1.6 (KS0Y5, RS0Y5) 03/2012 – –

LANCIA

Model Motor Perioada
LYBRA (839_) 1.8 16V (839AXB1A, 839AXG1A) 07/1999 – 10/2005
LYBRA SW (839_) 1.8 16V (839BXB1A, 839BXG1A) 07/1999 – 10/2005

MITSUBISHI

Model Motor Perioada
CARISMA (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 TD (DA4A) 10/1996 – 09/2000
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
CARISMA limuzina (DA_) 1.9 DI-D (DA5A) 09/2000 – 06/2006
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 02/2001 – 12/2004
SPACE STAR microbus (DG_A) 1.9 DI-D (DG4A) 10/2002 – 12/2004

NISSAN

Model Motor Perioada
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2005 – 10/2009
CUBE (Z12) 1.5 dCi 03/2010 – –
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 90 (M20, M20M) 04/2011 – –
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 01/2010 – 12/2013
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 09/2010 – 06/2012
INTERSTAR bus (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
INTERSTAR caroserie (X70) dCi 80 04/2002 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 03/2001 – 08/2006
PRIMASTAR bus (X83) dCi 80 03/2001 – –
PRIMASTAR bus (X83) dCi 100 03/2001 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 80 09/2002 – –
MICRA III (K12) 1.5 dCi 01/2003 – 06/2010
ALMERA II Hatchback (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
ALMERA II (N16) 1.5 dCi 01/2003 – 09/2006
MICRA III (K12) 1.5 dCi 09/2003 – 06/2010
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 04/2003 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 04/2003 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 02/2003 – –
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 03/2006 – 06/2012
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 11/2006 – 11/2013
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
MICRA III (K12) 1.5 dCi 06/2005 – 06/2010
PRIMERA Hatchback (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
PRIMERA combi (WP12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2011
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 09/2007 – 12/2012
QASHQAI I (J10, NJ10) 1.5 dCi 08/2008 – 01/2010
NOTE (E11, NE11) 1.5 dCi 07/2008 – 06/2012
CUBE (Z12) 1.5 dCi 10/2009 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.6 16V 08/2003 – 10/2009
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
NV200 / EVALIA bus 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) 07/2010 – –
TIIDA limuzina (SC11) 1.5 dCi 01/2007 – 12/2012
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 70 09/2005 – 10/2009
BLUEBIRD SYLPHY II (G11) 1.6 (G15) 12/2012 – –
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR bus (X83) 2.0 04/2006 – –
PRIMASTAR platou / sasiu (X83) 2.0 07/2002 – 08/2006
MICRA V (K14) 1.0 12/2016 – –
KUBISTAR caroserie (X76) dCi 85 04/2006 – 10/2009
TERRANO (D10) 2.0 4×4 12/2015 – –
KUBISTAR caroserie (X76) 1.5 dCi 08/2003 – 10/2009
TIIDA hatchback (C11) 1.5 dCi 03/2007 – 06/2013
NV200 caroserie 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) 04/2011 – –
NV200 caroserie 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) 02/2010 – –
PRIMASTAR caroserie (X83) 1.9 dCi 100 09/2002 – –
TERRANO (D10) 1.6 4×4 12/2015 – –
TERRANO (D10) 1.6 12/2015 – –
PRIMERA (P12) 1.9 dCi 08/2002 – 10/2007
JUKE (F15) 1.5 dCi 06/2010 – 12/2019

OPEL

Model Motor Perioada
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (TB, TF) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
ARENA caroserie (A97) 1.9 D (TF1J/L, THBJ/L) 01/1997 – 12/2001
ARENA bus (A97) 1.9 D (TF1G/M, THBJ/L) 01/1997 – 12/2001
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 09/2000 – 10/2001
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 09/2000 – 10/2001
VIVARO A bus (X83) 1.9 DTI (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI (F7) 08/2001 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V (F7, J7, A07) 08/2001 – 07/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V (F7) 08/2001 – 07/2006
MOVANO A bus (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – –
MOVANO A caroserie (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – –
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC (F7, A07, J7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC (F7) 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 01/2002 – 07/2006

PIAGGIO

Model Motor Perioada
QUARGO platou / sasiu 0.7 D 01/2004 – –
M500 0.5 D 01/2004 – –

RENAULT

Model Motor Perioada
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V (EZ0U, EZ1U) 06/2010 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ1M, KZ1W, KZ0R) 02/2009 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 02/2009 – 01/2016
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi 11/2008 – 08/2015
SUPER 5 (B/C40_) 1.0 (B/C/400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401, B/C40H) 01/1986 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 (B/C/401) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C402) 10/1984 – 06/1988
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C403) 10/1984 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40M) 06/1987 – 08/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 (B/C40J) 06/1987 – 07/1989
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 i (C409) 10/1986 – 08/1991
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 (B/C40K, B/C40G) 06/1987 – 03/1995
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D (B/C/404) 08/1985 – 12/1996
19 I (B/C53_) 1.4 Cat (B/C532) 01/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 09/1988 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 09/1988 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.4 (532) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C532) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.4 (L532, L53P) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53B) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 10/1989 – 04/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53B) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.7 (D53C) 04/1992 – 09/1993
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 07/1988 – 04/1992
19 II (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 04/1992 – 12/1995
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 10/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.8 16V (B/C53D) 06/1989 – 04/1992
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 04/1992 – 06/1996
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C53Y) 04/1992 – 12/1995
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53Y) 04/1992 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (B/C538) 04/1992 – 05/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L481) 03/1986 – 12/1987
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 03/1986 – 02/1994
21 limuzina (L48_) 1.7 (L482) 03/1986 – 03/1993
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48M, L48F) 07/1986 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48F) 09/1989 – 10/1992
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48E) 09/1989 – 02/1994
21 (B48_) 1.7 (B48E) 09/1989 – 06/1994
21 combi (K48_) 1.7 Cat (K48F) 05/1988 – 06/1993
21 combi (K48_) 1.7 (K/S482) 10/1986 – 12/1988
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F40H) 06/1987 – 09/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 (F401) 07/1985 – 04/1995
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40M) 03/1986 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 (F406, G40A) 09/1991 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 Cat (F407) 08/1988 – 03/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40U, F40V) 09/1991 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S57A, B/C57S, 5/357F, 5/357J, 5/357L, 5/357R) 05/1990 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B/C57T, B/C57Y) 01/1991 – 09/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 16V (C57D) 01/1991 – 03/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, B/C57U) 01/1991 – 09/1998
TWINGO I (C06_) 1.2 (C063, C064) 03/1993 – 10/1996
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi 10/2005 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V bivalent 06/2005 – –
19 II (B/C53_) 1.4 (B/C535) 01/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 (L535) 11/1993 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353F, B/C538) 05/1994 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L53V, L538) 05/1994 – 12/1995
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56A/B) 11/1993 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (B56C/H/N) 11/1993 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 (B/C57C, C579, B/C57U) 08/1994 – 04/1996
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C57H) 08/1995 – 09/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40D) 01/1994 – 03/1998
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (D53V, 853F, D53C) 07/1994 – 06/1996
19 II (B/C53_) 1.8 (5/353A) 04/1992 – 12/1995
19 II (B/C53_) 1.9 dT (B/C53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 dT (L53T) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 16V (L53D) 04/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 Rsi (B/C579) 01/1993 – 08/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) Williams (B/C57M) 01/1994 – 09/1998
19 II Chamade (L53_) 1.8 (453A/F) 04/1992 – 12/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 (L538) 04/1992 – 05/1994
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30P, L30R) 02/2010 – –
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56S/T/0) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 (B56Z) 08/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56S/T/0) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 (K56Z) 09/1995 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 (K56C/H) 09/1995 – 03/2001
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 e (BA0E, BA0V) 01/1996 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 e (BA0F, BA0S) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i (BA0G) 01/1996 – 08/2003
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi 90 10/2010 – –
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi 75 10/2010 – –
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 i (BA0L) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 e (DA0F) 03/1996 – 03/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i (DA0G) 03/1996 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V (DA0H) 03/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 Eco (BA0T) 01/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA07, LA0G) 09/1996 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.4 i (JA0E) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 i (JA0L) 01/1997 – 09/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 e (JA0F) 10/1996 – 10/1999
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ09, JZ0D, JZ10, JZ14, JZ1G, JZ29, JZ2C) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0A) 04/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ02, JZ0R) 11/2010 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 07/2010
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 10/2005 – 10/2007
21 limuzina (L48_) 1.7 (L48N) 06/1987 – 04/1989
19 I (B/C53_) 1.4 (B/C53P) 01/1989 – 05/1993
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 (853A) 09/1993 – 06/1996
ESPACE III (JE0_) 2.0 (JE0A) 11/1996 – 10/2000
ESPACE III (JE0_) 2.2 12V TD (JE0E, JE0H, JE0P) 11/1996 – 10/2000
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F402) 07/1985 – 08/1991
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V (EA0H) 10/1996 – 11/1999
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 16V (BA0H) 07/1996 – 08/2003
SUPER 5 (B/C40_) 1.4 Cat (B/C/407) 10/1985 – 12/1996
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
SUPER 5 (B/C40_) 1.2 (B/C40F) 01/1987 – 08/1990
19 II (B/C53_) 1.4 01/1992 – 12/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 01/1991 – 09/1998
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 (EA0G) 04/1997 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.9 dTi (JA0N) 04/1997 – 09/1999
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 01/1997 – 09/1998
4 (112_) 1.0 (112C) 06/1987 – 06/1993
4 (112_) 1.0 12/1985 – 06/1993
4 (112_) 1.1 06/1986 – 06/1990
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.7 (B/C574) 01/1991 – 12/1993
19 I (B/C53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.8 01/1991 – 09/1998
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 16V 03/1995 – 10/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.4 (KC0C, KC0H, KC0B, KC0M) 08/1997 – –
KANGOO (KC0/1_) D 65 1.9 (KC0E, KC02, KC0J, KC0N) 08/1997 – 06/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 (B/CB0C, B/CB0S) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (B/CB0D, BB00) 09/1998 – 05/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 16V (BB01, BB0H, BB0T, BB14, BB1D, BB1R, BB2KL, BB3G… 09/1998 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0E, BB0J) 09/1998 – 05/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.4 (FC0C, FC0B, FC0H, FC0M) 08/1997 – 06/2008
KANGOO Express (FC0/1_) D 55 1.9 (FC0D) 08/1997 – –
KANGOO Express (FC0/1_) D 65 1.9 (FC0E, FC02, FC0J, FC0N) 08/1997 – –
THALIA II (LU_) 1.6 16V 09/2008 – –
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.8 16V (K563, K564) 04/1998 – 03/2001
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D 05/1996 – 02/1998
ESPACE III (JE0_) 2.0 16V (JE0N, JE0L, JE02) 10/1998 – 10/2002
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 02/1986 – 05/1992
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.6 16V (B568, B561) 11/1997 – 03/2001
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 e (KA0V) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 e (KA0F) 03/1999 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C57R, B575, B57A) 01/1991 – 06/1996
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 i (LA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA02, JA0G) 01/1999 – 09/1999
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,… 03/1999 – 08/2002
MEGANE I Coach (DA0/1_) 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) 03/1999 – 07/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,… 03/1999 – 07/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) 03/1999 – 07/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.4 16V (JA0D, JA1H, Ja0W, JA10) 09/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 i (EA0G) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 i 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) 03/1999 – 08/2003
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 03/1999 – 03/2001
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 11/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 12/2007 – 07/2013
THALIA II (LU_) 1.5 dCi 01/2009 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.6 (BB01, BB1J) 06/1999 – 02/2009
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.8 16V (D53D) 07/1991 – 04/1992
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 II (B/C53_) 1.2 04/1992 – 12/1995
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 01/1988 – 12/1992
19 I Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 01/1988 – 12/1992
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.2 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.4 03/1992 – 12/1995
19 II Caseta/ Hatchback (S53_) 1.9 dT 03/1992 – 12/1995
21 limuzina (L48_) 1.4 (L48D) 06/1988 – 10/1993
21 caroserie inchisa/combi (S48_) 1.7 06/1986 – 04/1995
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.1 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 01/1991 – 09/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.0 (S400) 10/1984 – 10/1988
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.1 (S401) 10/1984 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.2 (S40F, S407) 01/1987 – 12/1996
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.6 D (S404) 10/1984 – 12/1996
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.0 06/1987 – 12/1993
TWINGO I Caseta/ Hatchback (S06_) 1.2 (S063, S064) 03/1993 – 05/1996
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 16V (556A/B) 09/1999 – 03/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1D, JA17) 09/1999 – 08/2003
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport (CB0M) 02/2000 – 06/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0L) 10/1999 – 09/2004
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 dTi (B/CB0U) 12/1999 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V RX4 06/2000 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi RX4 11/2000 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S577) 01/1996 – 12/1996
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 2.0 16V (JA1B, JA1D, JA0C) 07/2000 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG0A, BG0L) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG08, BG0G) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V (KG0A, KG0L) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.9 dCi (KG0G) 03/2001 – 09/2007
CLIO II (BB_, CB_) 1.4 16V (B/CB0P, BB13) 02/2000 – 07/2008
MASTER II bus (JD) 1.9 dTI (JD0L, JD1L) 12/1997 – 03/2002
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dTI (FD0L) 12/1997 – 03/2002
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 80 (JL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II bus (JL) 1.9 dCI 100 (JL0C, JL0K) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 80 (FL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II caroserie (FL) 1.9 dCi 100 (FL0C, FL0K, FL0B) 03/2001 – 10/2006
MEGANE I (BA0/1_) 1.9 dCi (BA05, BA1F) 02/2001 – 08/2003
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.9 dCi (JA05, JA1F) 09/1999 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V IDE (BG0N) 04/2001 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V IDE (KG0N) 04/2001 – 09/2007
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0E) 09/1998 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB07) 06/2001 – 07/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB08) 06/2001 – 04/2005
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V 11/2008 – 01/2016
AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V) 11/2001 – 05/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 4×4 (KC0P, KC0S, KC0L) 10/2001 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG0B, BG0M) 03/2001 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) 03/2001 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0J) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V (KG0B, KG0M) 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 16V (JA12, JA1R, JA1M, JA1A) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I (BA0/1_) 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) 01/2001 – 08/2003
MEGANE I Grandtour (KA0/1_) 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) 01/2001 – 08/2003
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC07) 12/2001 – –
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16V Turbo (BJ0K) 06/2002 – 08/2009
MASTER II bus (JD) 1.9 dCi 80 (JD0P, JD1P) 11/2001 – 10/2006
MASTER II caroserie (FD) 1.9 dCi 80 (FD0P) 11/2001 – 10/2006
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 4×4 (FC0L, FC0P, FC0S) 10/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.4 08/2000 – –
THALIA I (LB_) 1.4 16V 08/2000 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC07, FC1R) 12/2001 – –
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.9 dCi (BG0R, BG0E) 10/2001 – 05/2005
ESPACE III (JE0_) 2.0 09/2001 – 10/2002
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 04/2002 – –
THALIA I (LB_) 1.6 16V 07/2000 – 02/2009
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 Turbo (JK0A, JK0B, JK0N) 11/2002 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi (KC08, KC09) 07/2002 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V (BM0B, CM0B) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V (BM0C, CM0C) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V (BM0U, CM0U) 11/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM0F, BM0T, BM2B, CM0F, CM0T) 09/2002 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi (BM0G, CM0G) 11/2002 – 02/2008
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK09) 11/2002 – 01/2015
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) 01/2003 – 03/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 08/2002 – 12/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) 01/2003 – 08/2005
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1R) 12/2002 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM05, JM0U, JM1N, JM1U, JM2V) 06/2003 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM0F) 06/2003 – 05/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 (JM0C, JM0J, JM1B) 06/2003 – 10/2006
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.4 (JM0B, JM0H, JM1A) 06/2003 – 11/2008
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L53F) 08/1988 – 12/1992
19 I Chamade (L53_) 1.9 TD (L53K) 09/1990 – 04/1992
21 (B48_) 1.4 (B48D) 09/1989 – 05/1993
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC08, FC09) 04/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM02, BM13, BM2A, CM02, CM13) 10/2003 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.4 16V 10/2003 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 09/2003 – 03/2009
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 09/2003 – 12/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.4 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 09/2003 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM0F, LM0T, LM2B) 08/2003 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.4 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 08/2003 – 07/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM0F, KM0T, KM2B) 08/2003 – 05/2006
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 10/2003 – 04/2005
CLIO II (BB_, CB_) 2.0 16V Sport 01/2004 – 04/2005
19 II (B/C53_) 1.7 (B/C53C) 04/1992 – 12/1995
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 11/2003 – 08/2005
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 04/2004 – 08/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM02, JM13) 04/2004 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM0G, JM12, JM1G, JM2C) 04/2004 – 05/2006
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 04/2004 – 06/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM02, KM13) 02/2004 – 03/2006
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM02, LM13, LM2A) 02/2004 – 12/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP0L, JP0V) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.6 (JP03, JP0B, JP0U, JP0Y, JP1G) 12/2004 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 16V Turbo (JM0W) 05/2004 – 11/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 16V Turbo 05/2004 – 03/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.4 (JP01, JP0J) 12/2004 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG1Y) 01/2005 – 09/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) 01/2005 – 09/2007
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 16 V Turbo 04/2004 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 07/2003 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) 04/2005 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 16V (BG1G, BG1H) 02/2005 – 08/2007
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 16V 02/2005 – 08/2007
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 05/2005 – 11/2008
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1F) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM1E) 05/2005 – 12/2010
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16, KM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM1F) 05/2005 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1F, CM1F) 05/2005 – 02/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM1E, CM1E) 05/2005 – 06/2008
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.9 dCi 05/2005 – 12/2009
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 03/2001 – 10/2005
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 06/2005 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.9 dCi (JM14) 04/2004 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR09, BR0T, CR09, CR0T) 06/2005 – 10/2007
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V (BR05, BR0B, BR0Y, BR15, BR1J, BR1M, BR1Y, CR0B,… 06/2005 – 12/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.4 16V 06/2005 – 12/2012
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi (SB07) 06/2001 – –
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2001 – 02/2009
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1G) 06/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport (CR0N, CR1P) 02/2006 – 12/2012
19 I Chamade (L53_) 1.8 16V 06/1989 – 08/1990
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 16V (A56A/B) 09/1999 – 03/2001
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 (EL0A) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 80 (EL0B) 03/2001 – 10/2006
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 1.9 dCi 100 (EL0C) 03/2001 – 10/2006
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 02/2003 – –
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM1E) 03/2006 – 01/2009
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L53C) 04/1992 – 12/1995
KANGOO Express (FC0/1_) 1.5 dCi (FC1E) 06/2005 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 RN 09/1991 – 08/1993
19 I (B/C53_) 1.7 06/1989 – 04/1992
19 I (B/C53_) 1.9 DT 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 09/1990 – 04/1992
19 I Chamade (L53_) 1.4 07/1988 – 08/1990
19 II (B/C53_) 1.2 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 I Chamade (L53_) 1.7 09/1990 – 04/1992
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 10/1996 – 02/1999
KANGOO (KC0/1_) 1.6 (KC00) 09/1999 – 06/2001
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 03/2001 – 08/2003
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 RXE 4×4 05/1997 – 10/1999
THALIA I (LB_) 1.6 03/1998 – –
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 12/2007
TRAFIC II bus (JL) 2.0 16V (JL02, JL0L, JL0W, JL0N) 08/2006 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 16V (FL0L, FL0N, FL0W, FL02) 08/2006 – –
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 08/2009
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.5 dCi (KM16) 01/2007 – 07/2009
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 16V (LM1R, LM0C) 01/2006 – –
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.5 dCi (LM16) 10/2003 – 12/2010
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.5 dCi (BM16, CM16) 01/2007 – 03/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 16V 01/2006 – 06/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.5 dCi (EM16) 01/2007 – 06/2009
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 16V (JM1R) 10/2005 – 11/2008
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.2 (B/C/S572) 05/1990 – 03/1996
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.5 dCi (BT00, BT0A, BT0T, BT1J) 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 16V Turbo 10/2007 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.5 dCi (KT0A, KT0R, KT02) 10/2007 – 12/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR0B) 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi (KR0F) 11/2007 – 12/2012
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) 02/2008 – –
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) 02/2008 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) 02/2008 – –
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.2 09/1991 – 08/1993
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 (F40Y, F40A, F40V) 09/1991 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1993 – 04/1995
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 RND 04/1996 – 02/1998
19 I Chamade (L53_) 1.7 (L533) 09/1988 – 12/1992
19 II Chamade (L53_) 1.7 (L533) 01/1993 – 08/1995
LOGAN I (LS_) 1.4 09/2004 – –
LOGAN I (LS_) 1.6 09/2004 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.6 (SB0H) 11/2003 – –
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 06/2005 – 02/2008
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 1.6 06/2005 – 03/2009
LOGAN I (LS_) 1.6 (LS0L, LS09, LS0V, LS0P, LS18, LS1S, LS1V, LS1Y,… 04/2007 – 10/2013
LOGAN I combi (KS_) 1.6 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.6 (KS0L, KS0M, KS0P, KS1S) 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.4 10/2007 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0E, JP0E) 12/2004 – –
LAGUNA III (BT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 2.0 GT 03/2008 – 12/2015
TWINGO II (CN0_) 1.6 RS (CN0N, CN0R, CN0S) 05/2008 – 09/2014
19 II Cabriolet (D53_, 853_) 1.8 16V (D53D) 05/1992 – 04/1994
19 I Chamade (L53_) 1.4 06/1989 – 08/1990
SPORT SPIDER (EF0_) 2.0 12/1995 – 08/1996
KANGOO (KC0/1_) 1.9 RXED 09/1999 – 06/2001
21 (B48_) 1.7 07/1989 – 05/1993
21 (B48_) 1.7 07/1989 – 05/1993
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 16V Turbo 09/2008 – 12/2015
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 02/2008 – 07/2009
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Flex-Fuel 01/2007 – 02/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 05/1995 – 08/1997
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.4 09/1991 – 08/1993
SUPER 5 (B/C40_) 1.6 D 04/1985 – 12/1990
SUPER 5 (B/C40_) 1.1 10/1989 – 12/1990
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.2 06/1994 – 02/1998
SUPER 5 Caseta/ Hatchback (S40_) 1.4 09/1985 – 07/1986
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.8 4×4 07/2000 – 04/2001
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 06/2001 – 10/2004
VEL SATIS (BJ0_) 2.0 Turbo 04/2005 – –
ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0K) 11/2002 – 12/2015
19 II (B/C53_) 1.7 05/1992 – 09/1994
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0R) 03/1999 – 01/2000
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
DUSTER (HS_) 2.0 4×4 02/2012 – –
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.1 09/1985 – 08/1991
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.0 09/1985 – 08/1991
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 (556A) 09/1999 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 06/1998
LAGUNA I (B56_, 556_) 2.0 06/1995 – 02/2001
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 06/1995 – 02/2001
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.8 05/1992 – 09/1994
19 II Chamade (L53_) 1.7 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.9 D 05/1992 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 10/1994 – 11/1995
19 II Chamade (L53_) 1.4 05/1992 – 09/1994
CLIO II (BB_, CB_) 1.9 D (B/CB0J) 02/2000 – 05/2001
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB03) 06/2001 – 10/2003
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.9 D (SB0J) 02/2000 – 05/2001
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 05/2005 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.1 04/1992 – 08/1992
SUPER 5 (B/C40_) 1.7 09/1988 – 09/1990
KANGOO BE BOP (KW0/1_) 1.6 (KW0D) 02/2009 – 12/2012
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ0C) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0H) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.5 dCi (DZ09, DZ0D, DZ1F, DZ1G, DZ14, DZ29) 02/2009 – 08/2015
LAGUNA cupe (DT0/1) 2.0 GT 09/2008 – 12/2015
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 08/2006 – 02/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 05/2005 – 11/2010
19 I (B/C53_) 1.7 07/1988 – 04/1992
MEGANE II combi (KM0/1_) 1.6 16V 05/2005 – 07/2009
LAGUNA I Grandtour (K56_) 2.0 10/1998 – 01/2001
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ1B, BZ1H) 11/2008 – 03/2017
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V (DZ0U, DZ1B, DZ1H) 11/2008 – 08/2015
LAGUNA III (BT0/1) 1.6 16V (BT04, BT0D, BT0U) 10/2007 – 12/2015
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.6 16V GT (BR10, CR10) 06/2009 – 12/2014
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0U) 04/2008 – 09/2014
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 2.0 16V Sport 09/2008 – 12/2014
LAGUNA III Grandtour (KT0/1) 1.6 16V (KT0D) 10/2007 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0H) 05/2009 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 16V (KZ0U, KZ1B, KZ1U) 05/2009 – 08/2015
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U, JZ1B) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V (JZ0U) 02/2009 – 09/2016
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.5 dCi (JZ0B, JZ07) 02/2009 – 09/2016
MEGANE III cupe (DZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (DZ03, DZ1Y) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V Hi-Flex (BZ03) 11/2008 – 08/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.6 BiFuel (KZ03) 11/2008 – 08/2015
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.6 16V (KR10) 11/2007 – 12/2012
FLUENCE (L3_) 1.6 16V (L301, L30F, L30P, L30R) 02/2010 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.4 02/2009 – –
SANDERO/STEPWAY I (BS_) 1.6 (BS0H, BS0F) 02/2009 – –
LAGUNA II (BG0/1_) 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) 03/2001 – 05/2005
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 1.8 16V 03/2001 – 05/2005
WIND (E4M_) 1.6 (E4MB, E4MC) 07/2010 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0D, JP0D) 09/2004 – –
KANGOO Express (FW0/1_) 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) 02/2008 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi 08/2010 – 12/2014
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.4 16V 11/2007 – 12/2012
CLIO III Grandtour (KR0/1_) 1.5 dCi 11/2007 – 12/2012
MEGANE II combi (KM0/1_) 2.0 (KM0S, KM2N, KM23) 12/2006 – 01/2011
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi 06/2001 – 12/2006
LAGUNA II (BG0/1_) 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) 08/2002 – 12/2006
DUSTER (HS_) 2.0 02/2012 – –
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 05/1990 – 02/1998
MEGANE I (BA0/1_) 1.6 LPG 10/2000 – 08/2002
MEGANE II Coupé-Cabriolet (EM0/1_) 2.0 (EM0S) 09/2003 – 02/2007
MEGANE I Classic (LA0/1_) 2.0 RT 03/2001 – 08/2003
LAGUNA II (BG0/1_) 1.6 LPG 03/2001 – 05/2005
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 BiFuel (JA04) 09/1999 – 04/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 BiFuel 08/2003 – 05/2006
DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) 06/2011 – 05/2015
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 1.6 09/2003 – 11/2008
SCÉNIC I microbus (JA0/1_, FA0_) 1.6 (JA00, JA16, JA15, JA19, JA1V, JA2B, JA2C, JA0B,… 09/1999 – 09/2003
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 06/2006 – 11/2008
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.6 Flex 06/2006 – 06/2009
19 I (B/C53_) 1.7 09/1988 – 04/1992
KANGOO (KC0/1_) 1.5 dCi 04/2005 – 06/2010
LAGUNA II Grandtour (KG0/1_) 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) 10/2004 – 09/2007
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) 11/2012 – –
LOGAN EXPRESS (US_) 1.6 04/2007 – –
19 II (B/C53_) 1.4 10/1996 – 06/2001
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 1.6 Bifuel 06/2005 – 02/2008
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ1G, BZ1W, BZ0R) 11/2013 – 08/2015
MEGANE I (BA0/1_) 2.0 05/1998 – 05/2001
SCÉNIC II (JM0/1_) 2.0 (JM0S, JM2N) 02/2008 – 04/2009
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi (KS04, KS1L) 06/2011 – 06/2015
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 09/2014 – –
TRAFIC II platou / sasiu (EL) 2.0 16V (EL0L) 08/2006 – –
LOGAN/STEPWAY II (L8_) 1.6 04/2014 – –
SANDERO/STEPWAY II (B8_) 1.6 11/2013 – –
THALIA II (LU_) 1.4 09/2008 – 06/2014
19 I Cabriolet (D53_) 1.7 07/1991 – 04/1992
MEGANE II limuzina (LM0/1_) 2.0 04/2006 – 11/2010
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 70 (BCMB) 09/2015 – –
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 E85 (JZ03, JZ1Y) 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 02/2009 – 09/2016
SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel 04/2012 – 12/2013
GRAND SCÉNIC III (JZ0/1_) 1.6 16V Bifuel (JZ1Y) 04/2012 – 09/2016
FLUENCE (L3_) 1.6 16V 02/2010 – –
DOKKER 1.5 dCi 12/2013 – –
FLUENCE (L3_) 1.6 LPG 16V 01/2012 – –
DUSTER (HS_) 1.6 16V 4×4 06/2011 – 05/2015
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V LPG (KW0U) 12/2008 – –
MEGANE CC (EZ0/1_) 1.6 16V Hi-Flex 06/2010 – 08/2015
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.6 16V (BZ0H, BZ1R) 01/2010 – 08/2015
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 65 (BCMJ) 03/2019 – –
TWINGO III (BCM_, BCA_) 1.0 SCe 75 03/2019 – –
4 (112_) 1.1 (1128, S128) 06/1978 – 06/1990
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (2370, 210B) 10/1976 – 07/1989
4 Autoutilitară/limuzină spațioasă (R21_, R23_) 1.1 (239B) 07/1982 – 05/1989
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40P, F40N, F40E) 09/1991 – 03/1998
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.9 D (B/C/S576, B/C/S57L) 01/1991 – 09/1998
RAPID Autoutilitară/limuzină spațioasă (F40_, G40_) 1.9 D (F40R) 09/1994 – 03/1998
CLIO I Caseta/ Hatchback (S57_) 1.9 D 01/1991 – 09/1998
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 (LA0E, LA0V) 09/1996 – 08/2003
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 i (LA0L) 09/1996 – 03/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.6 e (LA0F, LA0S) 09/1996 – 03/1999
MEGANE Scénic (JA0/1_) 2.0 i (JA0G) 01/1997 – 09/1999
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 1.6 e (EA0F) 10/1996 – 03/1999
CLIO III Caseta/ Hatchback (SB_, SR_) 1.5 dCi 06/2005 – 07/2010
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0G, JP0G) 12/2004 – –
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP0G, JP0H) 05/2005 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1F) 05/2005 – 11/2008
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E, JM16) 05/2005 – 11/2008
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (C/BR0G, C/BR1G) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR17, CR17) 06/2005 – 12/2012
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR1C, CR1C) 06/2005 – 12/2012
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (JP02) 05/2007 – –
SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM16) 01/2007 – 11/2008
TWINGO II (CN0_) 1.5 dCi (CN0E) 03/2007 – 09/2014
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
LOGAN I combi (KS_) 1.5 dCi 04/2007 – –
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 04/2004 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/C2J) 08/2004 – 12/2012
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi (JM1E) 05/2005 – 01/2009
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (B/CB3M) 06/2005 – 12/2010
THALIA I (LB_) 1.5 dCi 06/2005 – –
CLIO II (BB_, CB_) 1.5 dCi (BB3N, CB3N) 02/2007 – 06/2009
GRAND SCÉNIC II (JM0/1_) 1.5 dCi 06/2006 – 11/2008
LAGUNA I (B56_, 556_) 1.8 16V (B563, B564) 04/1998 – 03/2001
LAGUNA I Grandtour (K56_) 1.6 16V (K568) 11/1997 – 03/2001
MEGANE Scénic (JA0/1_) 1.6 16V (JA0B, JA04, JA11, JA00) 04/1998 – 10/1999
MEGANE I Classic (LA0/1_) 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) 03/1999 – 08/2003
MEGANE I Coach (DA0/1_) 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) 11/1999 – 08/2003
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) 11/1999 – 08/2003
TRAFIC II bus (JL) 2.0 (JL0A, JL0G) 03/2001 – –
TRAFIC II caroserie (FL) 2.0 (FL0A, FL0G) 03/2001 – –
KANGOO (KC0/1_) 1.6 16V 06/2001 – –
KANGOO Express (FC0/1_) 1.6 16V 10/2001 – –
MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) 2.0 16V 01/2002 – 08/2003
CLIO I (B/C57_, 5/357_) 1.4 (B57J, C57J, B57P) 01/1991 – 09/1998
MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_) 2.0 Renault Sport 05/2004 – 10/2009
MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_) 1.5 dCi (FP0F, JP0F) 12/2004 – –
CLIO III (BR0/1, CR0/1) 1.5 dCi (BR0H, CR0H, CR1S, BR1S) 06/2005 – 12/2014
CLIO II Caseta/ Hatchback (SB0/1/2_) 1.5 dCi 11/2003 – –
MEGANE III hatchback (BZ0/1_, B3_) 1.5 dCi (BZ09, BZ0D, BZ1W, BZ29, BZ14) 02/2009 – 12/2015
MEGANE III Grandtour (KZ0/1) 1.5 dCi (KZ09, KZ0D, KZ1G, KZ29, KZ14, KZ1W, KZ10, KZ1F,… 02/2009 – 08/2015
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.6 16V FLEX (KW01) 02/2008 – –
CLIO IV (BH_) 1.5 dCi 90 11/2012 – 08/2021
KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_) 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) 06/2008 – –
CAPTUR I (J5_, H5_) 1.5 dCi 90 (J5N4, J5M5, J5MW, J5M6, J5AL, J5AJ) 06/2013 – –
LOGAN I (LS_) 1.5 dCi 04/2006 – 10/2013

SUZUKI

Model Motor Perioada
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4WD (SN415D) 12/2003 – –
JIMNY autoturism de teren, inchis (SN) 1.5 DDiS 4×4 08/2005 – –
GRAND VITARA II (JT, TE, TD) 1.9 DDiS tractiune integrala (JT419, TD44, JB419WD,… 10/2005 – 02/2015
SAMURAI autoturism de teren, inchis (SJ_) 1.9 D tractiune integrala 11/1998 – 12/2004

VAUXHALL

Model Motor Perioada
ARENA Van (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 16V 04/2003 – 07/2014
VIVARO A bus (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
VIVARO A platou / sasiu (X83) 2.0 ECOTEC 08/2006 – 07/2014
ARENA Combi (A97) 1.9 D 03/1998 – 08/2001
VIVARO A bus (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
VIVARO A caroserie (X83) 2.0 16V 08/2001 – 12/2006
MOVANO Mk I (A) Combi (X70) 1.9 DTI (JD) 10/2001 – 05/2010
MOVANO Mk I (A) Van (X70) 1.9 DTI (FD) 10/2001 – 05/2010
VIVARO A caroserie (X83) 1.9 DTI 08/2001 – 12/2006

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Filtru ulei HERTH+BUSS JAKOPARTS J1315020 — Dacia Logan”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Piesă originală sau aftermarket — ce alegi?

Piesele originale (OE) vin în cutia constructorului auto, dar sunt fabricate de aceiași furnizori care produc și variantele aftermarket — Bosch, Valeo, TRW, Mahle, Febi și altele. O piesă aftermarket de la un producător de primă montare respectă aceleași specificații tehnice și vine cu garanție, la un preț sensibil mai mic, pentru că nu plătești ambalajul de marcă. Diferența apare la piesele fără brand cunoscut, pe care nu le vindem.